Diskuze k článku

Zabíjení na dálku jako sport

Příspěvků 31

17.6.2011 9:59

Armada iba nasleduje civilny sektor

calimero 147.?.?.?

v priemysle stroje davno ludom zobrali vacsinu prace... a to ani nie tak pre to, ze by pracu vykonavali lepsie ci o tolko lacnejsie, ale proste sa lahsie managuju a vyvar je na nich lepsi. No a vyvar to je predsa to jedine, na com zalezi.

UAV potrebuje len benzin a bomby. Poviete si ze tie UAV su drahe zariadenia a ze sa predsa nemozu oplatit. Ano su drahe a neoplacaju sa, ale to nie je problem pre toho kto ich dodava, ale pre toho kto ich plati no a platia to predsa danovi poplatnici takze na cene nezalezi. Navyse sa da argumentovat tym ze UAV chrania zovity americanov, takze su predsa dobre, nech to stoji co to stoji. Ani nehovoriac o tom ze UAV nema svedomie a nemoze svedcit u sudu. Poviete si ze svedomie ma operator? ano ma, ale on na svojej obrazovke vidi len biely flak a nepozna rozdiel medzi zasahom nepriatelskeho bunkra a materskej skoly.

Vysledok? Americania prichadzaju o dalsiu moznost zamestnania. Ano sluzit v armade nie je sice med, ale je to lepsie nez zmrznut v krabici pod mostom. Teraz ale zivi vojaci musia ustupit nezivej armade tak, ako svojho casu zivi robotnici ustupili v tovarnach. Jednoducho na strojoch je vyvar ovela vacsi a management ovela jednoduchsi. V armade to o to jednoduchsie, ze na konecnej cene teraz vobec nezalezi, lebo vsetko tahaju danovi poplatnici.

Americania si nasadzovanim UAV sami zdrazuju a zneefektivnuju svoje vojny. Ale to je suhrnny znak vsetkeho co sa robi nie pre to aby to bolo urobene, ale pre to aby sa na tom niekto nabalil. V priemyselnej vyrobe sme si uz na to zvykli, zvykneme si na to urcite aj v armade.

246258

17.6.2011 14:43

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246258

Pravda jde o byznys. Zajímavý komentář konzervativního novináře v Británii. Akorát mi přijde, že ve Francii a Británii májí představu, že budou válčit o své zájmy skrze americkou armádu. Na co když je krize letadlovou loď zrušíme a nová bude na svatýho dyndy, nezapomínejme, že je krize. US NAVY má přece více letadlových lodí než zbytek světa. Bylo docela srandovní sledovat, když si Američané dali pauzu a "zbytek" NATO musel použít vrtulníky v Libyi, prej se to velmi osvědčilo, ale velitel britského námořnictva měl na efektivitu jiný názor, ale druhej den to opravil hlavní velitel, že byl na tiskovce špatně pochopenej. [velký smích] [velký smích] Pouze bych pozměnil lehce ten závěr. Místo

"Gates pohrozil, že "budoucí američtí vedoucí představitelé ... možná rozhodnou, že americké investice do NATO nestojí za ty náklady."
http://www.blisty.cz/art/59073.html

Já bych tam napsal: "budoucí američtí představitelé budou nuceni bezpodmínečně přijmout skutečnost, že americké investice do válek nestojí za náklady a veřejné rozpočty jsou bankrot, což staví centrální moc před otázku kolapsu." Samozřejmě představitelé vojensko-průmyslového komlexu i jiní myslitelé mají řešení. Nastolení fašismu, člověk nemusí být Eisenhauerem a bývalým vysokým velitelem armády, aby se dal jedna a jedna dohromady. Ale jak to chtějí financovat? Hitler zvedl ekonomicky Německo nahoru obrovskou militarizací, pro kterou paradoxně vytvořila prostor omezení platící pro Německo z Versailské dohody. USA jsou eufemicky řečeno přezbrojené, čeho se nedostává je mužstvo na okupační armády, ale to by v případě dobře ozbrojeného obyvatelstva Spojených států mohl být problém, stejně jako pokus zavést otevřeně fašistickou diktaturu.

246266

17.6.2011 16:38

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 246266

Tak Hitler zvedl Nemecko obrovskou militarizaci?Tuhle Urban legend pouzil kdysi i soudruh Rath a v ustnim podani koluje neustale, aniz by si kdo dal praci s dokazovanim.[pláč]

246273

17.6.2011 17:54

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246273

Hmm, urban legend? A snaha o ideové a možná stranické napojení mé maličkosti na Dr. Ratha? Tsss, tss. [velký smích] [velký smích] Děkuju, já jsem dospěl v téhle inkarnaci k tomu, že důležitý je balanc a do české politky se skutečně smočit nemíním na žádné straně. To už mi přijde lákavějši si zaplavat ve stoce. Hmmm, vy jste si zřejmě dal práci s dokazováním a hledáním pravdy o ekonomickém vzestupu Německa za nacistů, byť poraženého ve válce se všemi z toho plynoucími důsledky, tak nás seznamte se svým bádáním. Určitě na to napjatě neočekávám sám.

K ekonomům okolo Zprávy z železné hory bych měl jednu otázku. Co se stane, když vojensko-průmyslový komlex pohltí příliš velký segment celé ekonomiky a veřejné rozpočty na základě této metastáze bankrotují? Samozřejmě vojensko-průmyslový komlex, stejně jako média, politka... je pod kontrolou stejné sorty lidí. Víceméně kromě fungování a efektivity systému, mocenská struktura dokud všechno funguje není ohrožena. Pokud tedy neberu v potaz věčnou honbu za chimérou světovlády. To se neobejde bez nekonečných zdrojů. Ale pokud by někdo čistě hypoteticky dosáhl na nekonečno zdrojů k čemu mu bude dobrá světovláda? A celý ten slavný oligarchocký systém financí odtržený od skutečnosti včetně průmylsového komlexu narazil na konečnost rozměrů této planety se všemi možnými důsledky ekonomikou počínaje a ekologií konče.

Ani připadná vítězná globální válka na tom nic nemůže změnit. Sice globální vítězství je utopie, ale když jsem v tom teoretizování, tak vítězné korporace by se v expanzivním systému dříve nebo později museli servat. Při brutální redukci lidské populace v hlavách některých ideologů by samozřejmě platil čas dřive z důvodu neexistence nekonečného trhu. Oligarchie se tedy může demokraticky vybrat, buď málo zdrojů nebo malý trh vedoucí ke kolapsu expanzivního systému, i pokud by dokázala bez sebezničení všeho zvítězit tu poslední válku.

246279

17.6.2011 23:06

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 246279

Nepisu nic o stranickem napojeni na Ratha, pisu o tom, ze pouzivate stejna slova jako on.Jinak jako obvykle, jste-li vyzvani k tomu, abyste dokladovali, ze Hitlerovske Nemecko zbrojilo vic nez Britanie, Francie, USA nebo bolsevici, tak dukazy zadne samozrejme nemate.

246300

18.6.2011 0:53

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246300

Nepovídejte já mám stejný řečnický styl jako Dr. Rath, mno všecko je možné používám kupříkladu písmeno a, kroužkované u, e s háčkem.... [velký smích][velký smích]

Hitlerovské Německo nemohlo zbrojit podle dohody z Versail. Mělo omezenou velikost válečné loďstva, povolenou maximálně stotísocovou armádu... Hitler omezení obcházel nejprve skrytě, vojenská cvičení pořádal spolu s RA na uzemí SSSR, později si s nějakými omezeními vytřel pozadí. Němci zbrojili celkově zhruba stejně jako Francie nebo VB, ale do roku 1919=21 se Německo vyrovnávalo s revolucí. v letech 1921-33 byli omezeni zákazem. Zatímco Francii s Británii zbrojila průběžně, nacisti se dovyzbrojili po roce 1933. Začali budovat dálnice, ale ten projekt byl připravený před Hitelrem, ten ho nechal realizovat. Svět tehdy byl v krizi takže hromada práce se hodila a dohnat evropské rivali dalo docela fušku, přece jenom to bylo 10 let ztráty času. Němci jsou kreativní a pracovitý národ, takže nedobývali Evropu rozhodně s prázdnýma rukama. Později přišli na enormní požadavky totální války na východě ke slovu pracovní lágry s novodobými otroky.

V roce 1940 byl podíl vojenského průmyslu "jenom" 15%, není zle ze stavu okolo nuly. Dneska vydávají státy NATO 2% HDP. Jenomže těch 15% průmyslu se muselo do značné míry dovybudovat , hromada technologií bylo revoluční novinkou, dost toho bylo zničeno omezeními z Versailské dohody. Nacisty převyšoval ve válečné výrobě pouze totalitní SSSR s centrálním plánovaním, i když Hitler přišel i se svou čtyřletkou. Jenomže srovnávat militarizovaný SSSR s Británií nebo Francií i předhitlerovským Německem je nesrovnatelné.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Versaillesk%C3%A1_sml...
http://armada.vojenstvi.cz/predvalecna/ctenari/4.h...

246306

18.6.2011 9:11

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 246306

prvni co Hitler udelal, tak primou vojenskou spolupraci se sovetskymi bolseviky okamzite zrusil.Pokud to nevite, napisu vam duvody, proc se toto dedictvi Vymarske republiky stalo pro Nemecko nebezpecnym.A snad do toho nezamotate pakt Molotov - Ribbentrop, obvykly "nazorovy trumf" mainstreamu, stejne nesmyslny jako vase tvrzeni, ze grandiozni vystavba nemeckych dalnic byla provadena za ucelem priprav na valku.

246314

18.6.2011 16:06

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246314

Ale já chápu, že Němci byly geostrategicky v pozici, kdy vojensky neměli v dynamické válce zajištěnu bezpečnost. Dokud byly válka statická záležitost, tak to šlo, ale nástup třeba tanků a letadel, byť v omezeném měřítku na konci WWI tomu udělal konec. A samozřejmě něco jako generální štáb německé armády to velmi rychle pochopil, rychleji než ve Francii nebo Británii. V SSSR to šlo taky rychle, protože bolševici zlikvidovali struktury carské Ruska, neexistovalo tedy nějaké konzervativní křídlo armády jako v západní evropě proti zavádění novot, tam proběhla roku 1937 čistka v RA daná místním totalitním paranoickým systémem.

Hitler spolupracoval s SSSR, ale bylo mu jasné, že směřují v budoucno do střetu. Dokonce pamatuju jednu citaci, kdy vybuchl vzteky a vykřikoval něco o tom, že Stalin ho napálil, šlo o to, že očekávali válku s SSSR později asi o dekádu. Pak začala být urychleně plánováná Barbarossa. To, že Němci začali masivně dozbrojovat je fakt a nárust válečné výroby, plus infrastruktura nutná pro přesun velkého množství techniky a to jim pomohlo ekonomicky vybřednout z krize a nacistická propaganda to náležitě využila. Ale válečná ekonomika potřebuje a to velmi neefektivně obrovské množství zdrojů. Zemím velikosti Japonska nebo Něměcka tyhle zdroje dojdou v řádu jedné dekády, obvzlášť, když se vojenske střetnou s velkými zeměmi jako SSSR nebo USA. V USA se systém dálnic ze stejných důvodů vybudoval počínaje Eisenhaurem. to že má civilní využití je druhá věc, promární cíl sítě dálnic byl vojenský z důvodu logistiky, stejně tak dneska GPS...

246335

18.6.2011 16:21

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246335

Zapoměl jsem uvést rozpad R-U jako velmi důležité faktor potencionálních vojenských rizik pro Německo. Mno, momentálně bych si být Němcema nedělal nějakou velkou hlavu, pokud nebudou dělat blbosti, tak žádná propaganda nepřinutí žádný evropský národ, aby zkusil napochodovat do Německa, i tak by si proti 100 milińům Němců kdokoliv nabil pořádně hubu. Bývalé východní satelity tvoří zónu mezi Ruskem a Moskva má svých starostí více než dost a stojí o spolupráci, když nemají zájem v Evropě bude spolupracovat v rámci BRICS a nepochybuju, že prostor po Evropě se v tom multipolárním světě pokusí vyplnit USA a Japonsko s Koreou. Rusko má přírodní zdroje a bude potřebovta moderní technologie, aby bylo schopno přejít do neexpanzivního udržitelného systému. Problém jakékoliv zeměm bohaté na zdroje je neefektivní využivání těchto relativně levných zdrojů, což vede ke stagnaci za zbytekem světa, který je nucen zavádět inovace a snižovat spotřebu pro nahrazení těch stejných, ale najednou relativně drahých zdrojů. Cena je prostě dynymická věc a má to dlouhodobé důsledky.

246337

18.6.2011 23:17

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 246335

tak date uz konecne nejaka cisla nebo odkaz, ve kterem dokazete svoje tvrzeni?
Dalnice nemely pro Wehrmacht moc velky vojensko-strategicky vyznam,(vetsina z nich byla v severojiznim smeru) a byly vhodne pro provoz masove vyrabenych VW v cene 990 risskych marek.Vojensky material a tezka technika se prepravovala po zeleznici.

246361

19.6.2011 1:30

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246361

990 říšských marek za brouka to je numero, které mě dostalo do kolen. 15% válečná produkce v roce 1940, můj odhad z důvodu Versailské smlouvy je, že před tím musela být zbrojní výroba Něměcka blízká nule. Selský rozum, zběžně jsem se kouknul po netu a hospodářská data Německa jsem nenašel, talže jsem zřejmě zmýlil. Překvapuje, že vy takový exepert mi nedáte tři linky, data z roku 1920, data z roku 1933 a data z roku 1940. Německo se před válkou nezvedlo zbrojní výrobou, hospodářský úspěch byl zásluho Pepíka Goebelse pod vedením velkého vůdce. Doufám, že jste spokojen. Jak říkám, člověk který vůči zjevným faktům nedokáže poučit je hlupák, snažím se tedy být tím menším hlupákem a přijmout skutečnost taková jakí je. [mrknutí jedním okem]

246365

19.6.2011 11:35

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 246365

moc toho o nemeckych predvalecnych realiich nevite, kdyz vas dostavaji do kolenou fakta.Proto umite jen "odhadovat", cesky se tomu rika psat nesmysly.

246383

19.6.2011 15:30

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

erich 46.?.?.?

Reakce na 246365

Goebels bol minister propagandy, nie hospodárstva, tým bol Hjalmar Schacht, takže to bol jeho úspech.

246393

19.6.2011 19:19

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246393

Mno, já vím jaké ministerstvo Pepa Goebelsů řídil v nacistickém Německu. Není problém si najít v archívu příspěvky pod mým jménem týkající se spolupracé nacistů a sionistů v nacistických plátcích Anruf, kde se Pepé s Heydrichem rozplývají nad sionisty, kteří jsou úplně jiní dobří Židé, než ti špatní v Německu.

Reinhard byl sběratel moci a myslel to vážně, koncentroval funkce a sbíral informace na kdekoho, včetně Hitlera. Jeho nekrolog byl velmi suchoparný. Mohl by ho napsat kdokoliv, plně odpovídal aktivitám, které vyplavali posmrtně na povrch. Vůdce řekl, že nikdo už nebude zastávat tolik funkcí jako Reinhard, prej už nebyl nidko jeho kvalit. [velký smích] [velký smích]Žádný "majstrštyk" z dílny Goebelse, jak by se na šéfa Gestapa, protektora... zabitého teroristy slušelo. Něco o málo nacistickém Německu vím.


A zavedení válečné ekonomiky, která dovedla Německo, kam ho nakonec dovedla nepovažuju za úspěch. Dokonce si myslím, že i Stalin si efekt válečné ekonomiky představoval jinak, ale i přes draze zaplacené vítězství došlo k ekonomickému kolapsu SSSR o něco později.

Spojené státy se nechaly zlákat vidinou zisků ze dvou válek, kde se angažovali daleko za mořem. Nedošlo k žádným přímým negativním válečným efektům v masovém měřítku a vylezly z toho dvakrát jako nedotčená průmyslová kapacita. Momentálně válečná ekonomika v USA expandovala za všechny udržitelné meze, došlo k propojení s oligarchií a obrovský segment ekonomiky jako rakovinou prorostený těmito klientskými vztahy s neblahými důsledky na efektivitu systému. 75% výzkumu má vojenský charakter, civilní špičková výroba v USA de facto neexistuje. To nepotřebuje žádný další komentář, i když jsou tací co budou chtít detaily. [velký smích] [velký smích]

Tenhle pán není jenom byznysman s GOD FEELING, ale tahle citace manifestují i jiný druh geniality. Cituji:

„Máme vojáky ve 150 zemích a nedělají pro nás nic dobrého, vytvářejí nám jen nepřátele. Stojí nás celé jmění."

Tohle je problém správně vysvětlit a podat masám i pro moderní žáky Pepy Goebelse. [chechtot] [chechtot]
http://www.czechfreepress.info/amerika/jim-rogers-...

246413

19.6.2011 19:24

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246393

Mno, když jsem u toho Schafta, tak jistě není problém dodat ekonomické údaje o Německu z roku 1920, 1933 a 1940. Na těhle číslech se v plné nahotě ukáže hloubka hlouposti téhle urban legend o militarizaci ekonomiky nacistického Německa. Hmm, urban legend to panečku zní, taky chci být in. Mám sice problémy se vyjadřovat i v mateřštině, ale svět chce být klamán.

246414

19.6.2011 21:20

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 246414

Pro vas je problem dat odkaz na ty "fakta", ktera si evidentne cucate z prstu.Uz v roce 1936 vyrabelo Nemecko skoro ctvrt milionu osobnich automobilu a tezko by tech milion osobaku v roce 1939 mohlo jezdit po nejakych uzkych kamenitych okreskach vhodnych pro maly pocet automobilu a prumernou rychlost ctyricet kilometru za hodinu.
Mne nedela problem si porovnat vydaje na zbrojeni Francie, Velke Britanie nebo bolsevickeho SSSR v letech 1920, 1933 a 1940 a porovnat je s vydaji na zbrojeni Nemecka, ktere vseobecnou brannou povinnost zavedlo az v roce 1935.Jestli chcete znat skutecnosti o nemeckem predvalecnem hospodarstvi, staci napsat, rad vam poslu odkaz.

246432

19.6.2011 21:35

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246432

Ono to vzpadá na všeobecný problém dát dohromady data německé ekonomiky z roku 1920, 1933 a 1940. Zatím jsem si o ně tříkrát řekl a dostal jsem cenu 990 marek za brouka 250 tisíc aut. Takže pokorně vás sypajíc si popel na hlavu prosím, dejte nám tady napočtvrté zdroj na ekonomická data předválečné Evropy. Rád se podívám z čeho čerpáte. To víte já jsem takový sedlák, z jedné holiny mi čouhá sláma z druhé seno, to mám od doby, co mě učili pochodovat. Zatím jsem si vystačil s tím lidovým rozumem, vypadá to, že ho budu muset použít i na statistiku. Pravděpodobně mě to přinutí najít si i nějaké jiné zdroje, ale zatím si počkám na tu vaši skutečnost.

246433

19.6.2011 22:04

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 246432

Sem s nimi. [smích]

Druhá vec je, že Hitler sa pripravoval na vojnu odvtedy čo nastúpil k moci, možno aj skôr. Takže tie oficiálne Nemecké čísla z tých čias môžu kamuflovať kde-čo. Tretia vec je, že Nemci sa snažili skrývať vývin vojenský/nevojenských technológií (ako veľkokapacitné lietadlá, zepeliny) pred zrakmi inšpektorov z Francie a VB-platí, to pre obdobie po podpísaní Versaillskej zmluvy.

Takže mne z toho vychádza, že pokiaľ sa Nemci zbrojili robili to tak, že úzkostlivo a precízne zametali za sebou stopy, hoci aj falšovaním čísiel výroby aut. Pripočítali čísla vyrobených tankov ku autám alebo tanky vyrábali v SSSR a platili to akoby to boli autá.

246434

19.6.2011 22:13

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

dub 94.?.?.?

Reakce na 246434

no ne vše tutlali příliš dokonale. viz výroba munice, kde ji uváděly jako položku "para bellum", tedy pro válku (od té doby název parabella jak u typů zbraní, tak munice)...

246435

19.6.2011 22:41

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246435

Tak jsem si našel něco na úvod. H.J. Braun The German Economy in the Twetieth Century.

Ohledně první světové války ještě nějaká číslo o válečně orientované výrobě je nárust o 44% a pokles mírové produkce o 40% bez nějaké specifikace. I když chcemický průmysl, výroba oceli a jiná mírová odvětví jsou zvlášť. Strana 28. Samo benzín můžu nalít do babety nebo taky do bombardéru a prolítnout se nad Guernicu, jak se stalo za Hitlera

Poučná tabulka je na straně 85 o stavu výdajů a přijmů nacistického rajchu. Nárust přijmů, vydajů i dluhu o zhruba 300% ve letech 1933-39. Zřejmě Němcům během te mírové výroby stoupla o 300% i životní úroveň. Poněvadž intenzita zahraničního obchodu poklesla na poloviční úroveň oproti roku 1930, na zhruba 5 miliard RM na export i import na straně 103. Takže bohatství muselo zůstat doma a při mírorových investicích se Němci museli mít dobře, že ano? Přece to nebylo klasické fašistické schéma velké korporace přisaté na veřejný rozpočet a z cizího krev neteče. Pravda výdaje na zbrojení tam nejsou uvedeny. Akorát plnění pláno pokulhávalo, ale v exposives se podřilo překročit.[velký smích] [velký smích]

246438

20.6.2011 0:07

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 246434

Samozrejme, osklive Nemecko zbrojilo o 106, jak proste, ze ano.Stavelo dalnice, ricni pruplavy, nove nemocnice, sidliste, vyrobilo dokonce pres milion osobnich automobilu, a to vse proto, aby tim vojensky dobylo a ovladlo behem ctyr let cely svet.Dokonce si dovolilo vyrobit i nekolik tisic lehkych a strednich tanku, zatimco sovetsti mirumilovni bolsevici nepostavili ani kilometr dalnic, zato vyprodukovali tisice tezkych tanku KV a desetitisice strednich tanku T 34 ve snaze udrzet hraz miru a socialismu, z druhe strany jistenou rovnako mirumilovnou Velkou Britanii s flotilou bitevnich lodi a letkami ctyrmotorovych strategickych bombarderu.
P.S Kdo stavel v bolsevickem Sovetskem Svazu ricni pruplavy, pracujici sovetsky lid?
Prectete si, co psal pan Nohejl.

246444

20.6.2011 7:37

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 246444

Jo a ti mírumílovní nacisti dobili Evropu mimo Británii a země typu Španělsko, Itálie se špuntovkama a pěšky. O tom, že Stalin zbrojil jako o život vím, ale jasně jsem řekl, že pro relativní srovnání je centralizovaný militarizovaný totalitní systém po 20 letech naprosto nevhodný. Zbrojili vítězné dohodové velmoci vím, ale co mi nejde do hlavy, jak tedy mohli tito přemilitarizovaní spojenci dostat tak rychle na frak od na válku nepřipravených Němců. Nepochybně německý generalní štáb měl úroveň, kde jako celek převyšoval zbytek světa o třídu. Mainstein byl skutečně genialní stratég, ale ani Manstein by bez vybavení nepřeválcoval Francii za 6 týdnů.

Jinak řečeno jestliže museli z důvodu VD zbrojit tajně, byli odříznuti od 75% uhlí a železa, tak to museli po roce 1933 nahnat. To říká zdravý rozum, ale když se nelíbí dejte konkretní statistická data o růstu výzbroje Wermachtu i SS ( v roce 1939 jich bylo 15 000, ale s wermachtem se měli rádi jako kočka s myší, takže měl fungl novou výzbroj, armáda by jim nedala ani slepou patronu ). Samopali zavedli do výzbroje masově vůbec jako první armáda v roce 1939.
A ty čísla z roku 1920, 1933 a 1940. Čísla po roce 1940 nejsou důležitá, protže tam už šlo o totální válku.

Průmyslová kapacita s vojenským využitím se bouřlivě rozvíjela a SS s Wermachtem soupeřilo o dodávky technického vybavení. Ono vojenská technika patří mezi nejnaročnější výroby vůbec, dostat v roce 1940 na 15% mi přijde docela rychlý progres. Že investovali v rámci možnosti do infrastruktury a rozvoje průmyslu vím, ale co si budem povídat co se v průmyslu všecko dá vojensky využít. Námořnictvo bylo vždy doménou ostrovního Impéria, které po vítězné válce bylo nuceno akceptovat rozdělení moci s USA.

Útok na Polsko září 1939. Wermacht 60 divizí, 4 brigády, 10 000 děl, 2700 tanků, 4000 letadel. Výzbroj čs. armády byly v březnu 1938 2300 děl ( část v pevnostech ), 350 tanků, 950 letadel( bombardéry žádné ). K radikalnímu navýšení po Mnichově nebly důvod.Obsazení zbytku uzemí a vyhlášení protektorátu březen 1939. I když byla zrekvírovaná výzbroj a český zbrojní průmysl začal produkovat pro Hitlera, tak za půl roku na koleně 7000 děl a 2000 tanků a 3000 letadel včetně bombarderů nevyrobíte. Odkud se tedy vzali? Ju-87 v prototypu v roce 1935 měla motor Rolce-Royce, museli tedy vyvinout motor. V bleděmodrém BF-109. Štuky Messerschmitty. Taky poštovní letouny, když měli zakázané vojenské letectvo. Když to Hitler ignoroval VD už v roce 1935 měla Luftwaffe 20 000 lidí, byla přezbrojena v roce 1939 neměla konkureci. Letecká technika představoval tehdy technologickou špičku, jak toho když nezbrojili mohli dosáhnout?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Messerschmitt_Bf_109
http://cs.wikipedia.org/wiki/Junkers_Ju_87
http://cs.wikipedia.org/wiki/Luftwaffe_(Wehrmacht)

246457

23.6.2011 19:23

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 246457

nacisti nikdy nasilim neovladli pul sveta jako Britove.Nemecko nemelo na valku suroviny.Ctete pozorne, co se tam pise.http://wintersonnenwende.com/scriptorium/deutsch/a...

246673

18.6.2011 5:43

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 246273

Zde je omyl,zadna militarisace,ale plan na celkovou prestavbu Berlina,plan na dvanact roku dopredu,ktery narusil Britsky plan na valku,jenze,zde Britove a jmenovite Churchill,ktery pozdeji prohlasil, nam neslo o zniceni Hitlera,ale o zniceni Nemecka a nemeckeho lidu.Ted,slo jen o to ,jak to udelat ,aby Hitler skocil na navnadu a tou melo byt Polsko,kde uz pocitali s britskou pomoci,kdyz pujdou valcit s Nemeckem,kde polsky marsal Ritz-Smigly verejne v britskem tisku prohlasil,at dela Hitler co chce,tak valce se nevyhne, Daily Mail, August 6th,1939-doslova rekl,ze za tyden jeho husari pojedou ulicemi Berlina,tohle, Putin pripomel Polsku a polakum,ze si sami zavinili pocatek druhe svetove valky,ovsem nase media nebudou dnes tisknout,kdyz uz lziva propagand a tak zarostla do verejneho mineni o vine Nemecka.Nakonec v roce 1879 Wilhem Marr vydal knihu" The Victory of Jewry over Germany", takze ,urcite takova knizka bude za vilohou nasich demokratickych knihkupectvi a knihoven,odkud vyhodili knihy i Irwingovi knihy.
Nakonec,nechotme daleko,co bylo vcera je i dnes ,ale v jine forme,ucel sveti prostredky,takze se mame na co tesit."Harvard University (jew)professor wants to ABOLISH THE WHITE RACE",takze to co zidovsky celosvetovy kongres udelal Hitlerovi a Nemecku-Nemcum, ze 24 brezna 1933 vyhlasil bojkot a zaroven valku se bude dnes opakovat s pomoci USA a vsech jeho prisluhovacu,vsech krestanskych statu,kteri,ovsem nikdy nenapisi pravdu ,jak podporovali valku proti Afganistanu,Jugoslavii, Iraku a vsud ejinde,samozrejme v dobrem umyslu,tak,jak v roce 1933-Nemecko musi byt zniceno.
Jugoslavie byla prosperujici zeme a mela dobrou demokracii a co je dnes z Jugoslavie od humanitarnich vlad svobodneho zapadu oplivajici svobodou a demokracii, zalujme falesne Hitlera ,ale nejdriv zametme pred svym prahem,zda nase vlada nepomaha vitezstvi demokracie nade vsemi ostatnimi,pomoci terrorismu a vrazd.Jetlize dnes bezpilotni letouny vrazdi v Afganistanu a jinde ,tak to neznamena,ze jednoho dne takovy letoun nalitne na Washingtonskou budoovu, Bily Dum a nebo jinde,treba atomovou elektrarnu, zadny strom neroste do nebe, ani ten zidovsko-americky.Provokace "USA" nepujdou do nekonecna,zde na teto planete byly jine civilisace a jednoho dne zmizely bezestopy.Malou ukazkou byla bakterie v Nemecku.Esheria Coli, v poslednich dnech,co kdyz nekdo,nekde,udela bakterii,ktera vsechny povrazdi i ti,co navadeji bezpilotne letadla s nakladem raket a bomb, povrazdi i ti,kteri si mysli,ze jsou vladci sveta,vybrani k tomu,aby jine vrazdili a sami byli bohem vybrani k preziti.Je,tak zvana inteligenc elidstva jen k tomu,aby plodila valky a katastrofy,kdyz nakonec zahynem vsichni na lidskou blbost inteligentu.

246310

19.6.2011 5:00

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 246310

Kdokoliv, by mel dnes jeste mluvit s byvalymi dustojniky Ceskoslovenske armady o tom,jak jsme Nemcum,pod tlakem Britanie a Francie, predali vsechny vojenske zasoby armady v Milovicich , tak by Vam potvrdil uzast nemeckych dustojniku,kteri kdyz spatrili,co je vse uvnitr skladu,tak doslova rekli: S timhle vsim,vy jste se vzdali bez boje!!!
Nakonec,Britove poznali co je Ceskoslovenska vyzbroj v pousti severni Afriky,v Libyi,kde male benzinove tanky byly postrachem pro svou rychlost a manevrost, tezko zasazitelne,nase kulomety predcily zapadni vyzbroj.Takze,ted,co je spickou vojenske techniky jde k Americanum a NATO,jako je radar Tamara a jine, delame to same,jako za Mnichova,jenze ted dobrovolne, politick a hniloba a lokajnost dnes vladne svetu a vysledkem je to ,ze cesky zoldner jde bojovat do zemi,ktere s nami Cechy nemaji naprosto zadn epoliticke spojeni,tedy,zadne problemy,ale,nasi politici problemy nadelaji sami sobe a narodu ovsem take.Takze , Libusino proroctvi se muze stat pravdou,kdyz bude ceska republika ve vojenskem bloku,tak take slizne,odpoved nepritele v kiberneticko-atomove-bakteriologicke valce a oparvdu orac bude orat,kde kdysi stala Praha.V dnesni moderni technologicke dobe,to,co vcera se zdalo nemozne,dnes,se muze stat,elita sveta jen premysli a investuje penize na zniceni cloveka a to jakymkoliv zpusobem,planeta diky rozvoji elektroniky se stala pro masu lidi malou.
Genetic engineering and biological weapons
by J van Aken - 2003 - US Army War College (1996) Summary Report on 'Biotechnology Workshop 2020', 29 and 30 ... The controversy over genetically engineered biological weapons. ...
www.ncbi.nlm.nih.gov

Nekteri lide si ve vlastnim poblouzneni slibuji i zivot po smrti a slibuji si averi,ze to budou oni,kteri od nuklearni zimy , az po primy atomovy vybuch preziji,co by bozi vyvolenci s tim ,ze se vybrali uz dopredu sami.
And those who know that the Christ is coming again soon, that there is be a great battle in the Holy Land of Israel at Armageddon and 144,000 of the aforementioned Chosen People will accept the Christ and be martyred as God's true children are Raptured out of their homes and cars up into the air to be with Jesus while the rest of us poor souls suffer a calamity of destruction and death here on the end of the oil age, wrath of the Almighty suffering earth.
Takze,historie se sama opakuje,jde jen o to najit vhodnou obet,pustit propagandu, z cerneho udelat bile a opacne a svet bude zase v jednom velkem krveproliti,prezivsi svaby a mozna krysy uz novodobou historii plnou propagandy a lzi nenapisou, nikdo jiny,uz nebude. Mozna ,ze i bude ,ale bude vystaven takove pravde katastrofy,ze ji zadna propaganda nepotlaci,to bude tvrda realita prezivsich,kteri budou zavidet tem ,co uz jsou mrtvi.
*1934 (also quoted in "Histoire de l'Armée Allemande" by Jacques Benoist-Mechin, Vol. IV, p. 303).
"Hitler will have no war (does not want war), but we will force it on him, not this year, but soon." - Emil Ludwig Cohn in Les Annales, June, 1934 (also quoted in his book "The New Holy Alliance"[mrknutí jedním okem].

246369

20.6.2011 2:59

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 246369

Porovnejme dnesni doby s dobou ,tak zvane treti rise-Nemecka a jeho vudce, Adolfa Hitlera z hlediska pravdive historie a ne rozumu pseudohistoriku za almuznu.Libye se svym Kadaffim je na tom stejne,jako Nemecko v roce 1933,prosperujici zeme a relativne zijici v ramci pohodlne demokracie,Kadffi nabizi ,tak zvanym "demokratickym utocnikum "ze odstoupi,pokud bude ve verejnych volbach porazen, ne jak "zapad" se dozaduje,opacne,kdyby Kadaffi chtel,aby se Obama vzdal presidenskeho uradu protoze si to preje klika v Libyji,tak tenhle dikator je ochoten se vzdat presidenstvi,aby nebyli vrazdeni jeho spoluobcane.Ted,z historie vime,ze Hess letel do Skotska nabidnout "urazene" Anglii-Anglicanum mir s tim ,ze Hitler se vzda sveho mista take,protoze se Anglie nemohla koukat,jak to v Nemecku jde k lepsimu,ze se zamestnalo 5 milionu nezamestnanych ,zatimco v Anglii sli od jedne stavky k druhe.
Churchill byl podplacen zidem s jmenem Strakos z Jihoafricke republiky,jez mu vyplatil dum z aukce a pozdeji po sve smrti mu odkazal dost velkou castku penez,za tuto pravdu trpi David Irwing,ovsem, a tak nechal MIROVEHO POSLA "jako jediny politik na svete zavrit do blazince a dopis proste zustal tajemstvim ,jak pro demokraticky parlament, tak pro obycejne lidi Britanie-Londyna ,je zpotom zazil bombardovani,jez bylo zbytecne,kdyby "diktator " Churchill"nebyl moraln ezkorumplovany.
Dobre prectene a dlouho utajovane noviny z 24 brezna 1933 nam jasne rikaji ,ze valku zacal celosvetovy zidovsky kongres a ze profesor vyzyval britsky lid do valky ,co by zidovsky narod.
*
Mr. Frankau Philosopher.
“Dear ,sentimental English”.
Protest against the treatment of Jews in Germany,made at a Delphian Coterie dinner last night,indunet mr. Gilbert Frankau,the novelist,to make a piquant speech.”A war would bee great idea, “ he said. “Another war would give our three million unemployed employment.”
“I would suggest conscription for this country.” “It would be immensly popular.”
“But the British public do not care damm for the Jews of Germany.All they care abaut is,who is going to win the Grant National.”
“I adore,us a philosopher,to see damm sentimental English skriming with rage and yet refusing to do anything about it.”
“The British people were the original Jews,they always creaitted anybody who did a spot of work.”
Daily Express-march 24.1933 No.10 258 London.
Nemusite si delat starosti,ze takovy clanek prijde do historickych knih pro mladez a jejich rodice v ramci vymyvani mozku,takove clanky nectou ani dobre placeni historikove,chapejte,maji rodinu a deti a postaveni v urade.

246451

20.6.2011 15:48

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 246451

Možná by bylo vhodné v návaznosti nyní připomenout, že Churchill nastoupil na místo min.předsedy až v květnu 1940, kdy začal německý útok na Francii a nemá v tom prsty sám. Chamberlain se svěřil před svou smrtí Kennedymu, že to byla Amerika a světové židovstvo, kdo jeho zemi zatáhli do WW2 a přinutili je vyhlásit válku Německu.

246481

21.6.2011 4:16

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 246451

Na valce vydelavali a vydelavaji dodnes ti,jez nikdy nebyli v zadnych zakopech, ale pozoruhodne je,jak si banky a zbrojni prumysl pomohl i ze strany "nepritele.
Who, make more money?
The I.G. Farben assets in America were controlled by a holding company, American I.G. Farben, which listed on its Board of Directors: Edsel Ford, President of the Ford Motor Company; Chas. E. Mitchell, President of Rockefeller's National City Bank of New York; Walter Teagle, President of Standard Oil of New York; Paul Warburg, Chairman of the Federal Reserve and brother of Max Warburg, financier of Germany's war effort; and Herman Metz, a Director of the Bank of Manhattan, controlled by the Warburgs.
Zide vinili cely svet za holocaust,zejmena Nemecko,ktere melo Hitlera zastavit,ale,podivejte dnes,co ti holocaustovy pohrobci delaji s Palestinou,kterou okupuji,znasilnuji a kde vrazdy jsou na dennim poradku,az po kradeni vnitrnosti,tech ,co zabili.Co proti tomu dela svet a tak zvane Spojene narody,mezinarodni soud pro valecne zlociny,naprosto nic,naopak politici,tak zvaneho demokratickeho,svobodneho sveta,podporuji Israel a ajejich domaci patou kolonu.
*2.3. War Crimes
Under the terms of Article 8 of the Rome Statute, war crimes mean grave breaches of the Geneva Conventions of 12th August 1949 (Geneva Convention on the Treatment of Prisoners of War, Geneva Convention for the Protection of Civilian Persons in Times of War). War crimes under the terms of the Statute therefore include but are not limited to:
2.3.1. War crime of wilful killing (Article 8(2)(a)(i))
2.3.2. War crime of torture (Article 8(2)(a)(ii)-1)
2.3.3. War crime of inhuman treatment (Article 8(2)(a)(ii)-2)
2.3.4. War crime of including biological experiments (Article 8(2)(a)(ii)-3)
2.3.5. War crime of wilfully causing great suffering (Article 8(2)(a)(iii))
2.3.6. War crime of destruction and appropriation of property (Article 8(2)(a)(iv))
2.3.7. War crime of denying a fair trial (Article 8(2)(a)(vi))
2.3.8. War crime of unlawful deportation and transfer (Article 8(2)(a)(vii)-1)
2.3.9. War crime of unlawful confinement (Article 8(2)(a)(vii)-2)
2.3.10. War crime of taking hostages (Article 8(2)(a)(viii)
2.3.11. War crime of attacking civilians (Article 8(2)(b)(i))
2.3.12. War crime of attacking civilian objects (Article 8(2)(b)(ii))
2.3.13. War crime of excessive incidental death, injury or damage (Article 8(2)(b)(iv))
2.3.14. War crime of attacking of undefended places (Article 8(2)(b)(v))
2.3.15. War crime of killing or wounding a person outside combat (Article 8(2)(b)(vi))
2.3.16. War crime of mutilation (Article 8(2)(b)(x)-1)
2.3.17. War crime of destroying or seizing the enemy's property (Article 8(2)(b)(xiii))
2.3.18. War crime of depriving the nationals of hostile power of rights (Article 8(2)(b)(xiiv))
2.3.19. War crime of employing poison or poisoned weapons (Article 8(2)(b)(xvii))
2.3.20. War crime of employing prohibited bullets (Article 8(2)(b)(xix))
2.3.21. War crime of outrages upon personal dignity (Article 8(2)(b)(xxi))
2.3.22. War crime of starvation as a ...Automaticky kráceno

246506

17.6.2011 16:42

den,kdy se zastavila Země.

fohat 88.?.?.?

tam si hošíci s tím hráli.Až přišla Galaktická Rada a natrhla jim prdel.A nemyslím si,že tato fikce se nepromítá do současné bitvy nejen o Zemi,ale i Galaxii,mezi Ilumináty a Galaktickou Radou Světla.

246274

17.6.2011 20:22

Tenhle druh 'valky' ma jeden vazny dopad

n.z. 99.?.?.?

a to tam kde je to nejmene chtene - tj. na strane pouzivatele, tedy v tomto pripade agresora. Rekne-li se slovo 'bojovnik' pak se tim tradicne mysli ten kdo se ve vicemene rovnem boji vyda osudu stesteny. Vesmes je motivovan oddanosti k nejake vznesene myslence (jako napr. obrane vlastniho druhu) a navic je mu jasno, ze muze ztratit v konfliktu zivot. Libi se mi kurdsky vyraz "peshmerga", neb ten kdo se zasnoubil se smrti. To je bojovnik, klobouk dolu!

Naproti tomu je zde kompjutero-tlacitkova SKETA, ktera si z nejakeho duvodu rika .... rekneme, "operator". Tenhle operator nikdy nenastavuje krk, nebude mu urvana cast tela vybuchem ci mu hlavou neproleti kulka. Tedy v podstate to bojovnik NENI, nema na to potrebne mentalni nastaveni. Je to sketa, ktera nestoji za nakopnuti.

Ted se na to pohledneme takto: budou-li v budoucnu vojini zap.nekultury pozustavat z takovych sket, za kolik nase spolecnost skutecne stoji? Jsou takova individua spelehliva, kdyz nikdy nemusela udelat zasadni rozhodnuti k odhodlani se potkat sveho Tvurce? Mam vazne pocybnosti. Ne, nemame zadne 'valecniky' a nemuzeme cekat, ze nas v case uzkosti budou opravdu branit. Budeme si na to vystacit sami. A ta doba prijde, je to zakonite nevyhnutelne.

246291

17.6.2011 21:32

RE: Tenhle druh 'valky' ma jeden vazny dopad

fohat 88.?.?.?

Reakce na 246291

to je zažraná tradice...inženýrek podepsal smlouvu,pak se nasoukal do Stratofortressu a když si z veliké výšky odsypal své pensum Ogent Orange nad Vietnam,vrátil se k rodince s balíkem. Neměl ponětí,co vlastně činí,z té výšky vidí prd,a když Enola Gay vyprdla Malého hocha nad Hirošimu,trochu to s mašinou zacloumalo,takže zaměstnanec na dobu určitou prohlásil ono památné...BOŽE,CO JSME TO PROVEDLI??

246295

Příspěvků: 31

17.06. 09:59 calimero  Armada iba nasleduje civilny sektor
17.06. 14:43 Rene Bartosek  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
17.06. 16:38  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
17.06. 17:54 Rene Bartosek  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
17.06. 23:06  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
18.06. 00:53 Rene Bartosek  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
18.06. 09:11  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
18.06. 16:06 Rene Bartosek  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
18.06. 16:21 Rene Bartosek  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
18.06. 23:17  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
19.06. 01:30 Rene Bartosek  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
19.06. 11:35  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
19.06. 15:30 erich  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
19.06. 19:19 Rene Bartosek  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
19.06. 19:24 Rene Bartosek  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
19.06. 21:20  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
19.06. 21:35 Rene Bartosek  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
19.06. 22:04 Oracle  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
19.06. 22:13 dub  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
19.06. 22:41 Rene Bartosek  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
20.06. 00:07  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
20.06. 07:37 Rene Bartosek  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
23.06. 19:23  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
18.06. 05:43 Robert Nohejl  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
19.06. 05:00 Robert Nohejl  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
20.06. 02:59 Robert Nohejl  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
20.06. 15:48 Erwin  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
21.06. 04:16 Robert Nohejl  RE: Armada iba nasleduje civilny sektor
17.06. 16:42 fohat  den,kdy se zastavila Země.
17.06. 20:22 n.z.  Tenhle druh 'valky' ma jeden vazny dopad
17.06. 21:32 fohat  RE: Tenhle druh 'valky' ma jeden vazny dopad

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 1

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 0

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Měnové kurzy

USD
22,01 Kč
Euro
25,67 Kč
Libra
30,33 Kč
Kanadský dolar
17,83 Kč
Australský dolar
16,48 Kč
Švýcarský frank
24,05 Kč
100 japonských jenů
19,37 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 586,74 Kč
1 unce stříbra
539,06 Kč
Bitcoin
1 366 896,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 385