Diskuze k článku
Francie hází klacky pod nohy nově rostoucím ekonomikám
Příspěvků 2
tak by sa dala nazvat politika BRIC. Vsetkym zucastnenym je jasne, ze ladovec je uz na dohlad a rychlost lode je privelka, preto na post kapitana sa ziadna fronta nestoji.
Krajiny BRIC sa podla vsetkeho rozhodli pridat plyn a uzivat si show, jednoducho nechat zapad vyzrat si to az do horkeho konca. Jedine co by mohlo poziciu BRIC krajin zhorsit tak, aby na tom zalezalo by bolo, ak by sa zapadu podarilo vyprovokovat naozaj masivnu vojnu niekde v Azii ci Juznej Amerike. Inak cokolvek sa na svetovom financnom poli zomelie tieto krajiny to moc do zadu neposunie, lebo sa jednoducho nemaju moc kam posuvat. Zapad si v kazdom pripade natlcie hubu ovela horsie.
že BRICS je velmi volná aliance, která by nikdy nevznikla, pokud by to nebylo silové politiky užíváné od konce studené války. Balkán, včlenění pobaltí do NATO, test v Gruzii, Irák, Somálsko, Sudán, globální raketová obrana, Afganistán, barevné revoluce nejprve v postsovětské sféře vlivu, teď v muslimském světě, šílené výdaje na získání dostatečné vojenské převahy...
Zmizí potencionální hrozby jednotlivým členům BRICS, skončí demokratické bombardování při snaze otočit svou obchodní neschopnost a impotenci, zmizí BRICS ve formě aliance. Ono systém fiat money je na počátku, kdy je prostor pro expanzi volný efektivní, potom nám začnou narůstat klientské vztahy a začne se snižovat efektivita systému. Nakonec bankovní kartel s několika megakorporacemi získá z hlediska klientských vztahů dominantní pozici v ekonomice, efektivita systému jde samozřejmě do háje, něco se nestrategického se vyveze a doma se realizuje veškerý vývoj i špičková výroba de facto ve vojenské oblasti, což je pro fungování systému ekonomicky mínusová záležitost. Řeč teď je o skutečných zdrojích a ne množení virtualních kreditů.
Veřejné rozpočty systému se při nízké efektivitě a klientských vztazích, které je naopak velmi účinně prorustájí celou ekonomikou, dostanou systém časem do bankrotu. Demontáž struktur centrálního státu, smete centrální bankovnictví i korporace. A když bude stěstí nezačne se znovu od klacku a kamene. To je ta varianta kolapsu, lepší pro všechny se jeví transformace, jenomže vysvětlit některým velmi mocným jedincům, že konzervace staus qou není možná, se může jevit sisifovským úkolem.
S obsazovaním struktur MMF nebo SB bych se v časovém horizontu desítek let nedělal hlavu. Bez kontroly nekryté světové měny nejsou schopny existence. Kde nic není, ani smrt nebere. A realná ekonomika s krytím se blbě centralizuje na vyšší regionální úrovni. Na globální úrovni to je nemyslitelné. Otázka teda zní jak dlouho vydrží světová nekrytá měna? A desítky let to nebude určitě.