Diskuze k článku

Válka a globální ekonomická krize: Kolaps americké životní úrovně

Příspěvků 30

10.5.2011 1:23

Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Na priklad na Floride, kam jezdivaji postarsi lide preckat v teple zimu. Neuveritelne tam klesaji ceny nemovitosti - domu. Lide je nemohou prodat. Znamy koupil pekny domek za 25 000 dollaru, v Torontu by stal 20 x tolik. Jsou pripady, kdy clovek vlastnil tri domy. pronajimal je a z toho slusne zil. Prisel ale cas a musel s tim zkoncit. Jeden dum prodal za symbolickou cenu 1 dolar a dva za to, ze kupujici (vsechni kupujici neamericane) zaplati dan z nemovitosti. To podle mne znamena dost.
Amerika nejak jede dolu. Co to ? Je tu jeste jedna myslenka. Ti co ridi vlady, zejmena bohatych zemi, ti museli trpet preplaceni masy, udrzovat ji v jistem blahobytu. Protoze vubec nemeli zajem na tom, aby lide koukali pres zeleznou oponu. Neni komunizmus, tak si to berou zpatky. Masa se nepodela. Ze.

243811

10.5.2011 2:49

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

martas300 68.?.?.?

Reakce na 243811

No predevsim Vam mohu jako clovek na Floride zijici rici,ze domy a nemovitosti vubec zde byli silne nadhodnoceny.Kdyz jsem sem pred 6 lety prijel z Pansylvanie,nestacil jsem se divit kolik lide pozadovali za sve domy,ackoli kvalitou a velikosti se vubec nedali srovnat s tim co jsem videl v Pansylvanii.Napr. tam stal dvoupatrovy dum 4 bed 3 bat do 200 000$,na Floride chteli za prizemni domek se tremi mini loznickami a dvema starymi koupelnamy okolo 500 000$.
Lide tady ted houfne opousteji predrazene nemovitosti,protoze logika ( alespon nekterym) rika,ze nebudu prece platit bance 500 000 plus urok za neco co ma hodnotu dnes sotva 100 000.

A dale souhlas s tim co napsal vyse anonym.

243816

10.5.2011 4:18

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

Latinec 98.?.?.?

Reakce na 243816

Domy z papiru, drevenych tycinek, plastru .. Propaganda takove konstrukce je, aby to bylo lehke, kvuli zemetreseni.
Pravda je vsak ta, ze US pujcky bankam jsou tak na 30 let, a behem te doby to spadne.
S Bozi pomoci jsem postavil dum, z 15 cm sirokych tvarnic vystuzenymi ocelovymi pruty, zelezne svarovane tramy, podlaha z keramimiky, na strese palene hlinene tasky, dvere, ramy oken solidni drevo. Jo, meli jsem pred 2 roky 6.3 zemetreseni, zadny problem. Snad detail: Tento dum je postaven na vice jak 200 let, ty americke boudy, k radosti babylonskych lichvaru, tak na 30 let. A navic, dalsi radost, termiti kteri miluji dutiny ..
Pura vida

243820

10.5.2011 6:57

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 243820

S těma termitama máš Latinče samozřejmě pravdu, ale v ostatním ti mohu oponovat. Nakonec i proti termitům existuje účinné preventivní opatření. V Kalifornii zpřísnili stavební předpisy co se týče odolnosti budov proti zemětřesení. Nově postavené budovy musí mít příčné železné vyztužení, což zpevní budovu v případě zemětřesení (i tu z dřevotřísky), ale už nikoliv proti účinkům tornáda a nebo hurikánů. Pokud by se nad tvojí "nezničitelnou" haciendou postavenou s Boží pomoci a s trvanlivostí na více jak 200 roků přehnalo tornádo, tak ti to ten barák sebere aniž bys stačil vyslovit "Pura Vida". Neber to osobně Latinče. Takové jsou síly přírody. Anglicky se tomu říká "Act of God". Jediné bezpečné místo v tomto případě by bylo v podzemí, ale na život v podzemí nejsme doposud dostatečně přizpůsobeni. A Pura Vida.

243824

10.5.2011 10:54

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

kosk 93.?.?.?

Reakce na 243824

Ale to nemáš tak docela pravdu. Tornádo Ti snadno rozebere dřevostavbu na základové desce, zcela určitě Ti odnese střechu na běžné budově a pokud je z malých dílků jako jsou cihly tak je možné že jí (minimálně částečně) rozebere taky.

ale železobetonovou stavbu, která bude mít podsklepení které bude rovněž odlité spolu s celou stavbou jako monoblok ze železobetonu se základy v podzemním podlaží a bude mít taky železobetonové stropy... to ti tedy neodnese. Protože takový monolit je už příliš těžký na jakékoliv tornádo a kvalitně udělaný monoblok že železobetonu je rovněž silami, kterými disponují tornáda nerozbitný. (mírně poškoditelný ano) Tornádo ani neuzvedne tak těžký předmět, který by dokázalo vrhnout na takovouhle stavbu a nějak fatálně jí poškodit.

Jasně, nelze vyločit, že po pádu automobilu na tohle se někde neobjeví puklina. Nebo třeba nevznikne požár - a velkému požáru ani tento materiál neodolá. Navíc něco může (a asi by se to stalo) vlétnout okny. Ono by to možná po dlouhém působení dokázalo poškodit i takovouhle stavbu více, ale několikahodinové tornádo na jednom místě nikdy nebude.

Něco jiného je tsunami, která tě může přelít, nebo skutečně silné zemětřesení. Ale v takovém případě Ti nepomůže zhola nic...

243836

10.5.2011 12:57

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

Latinec 134.?.?.?

Reakce na 243836

>Ale to nemáš tak docela pravdu. Tornádo Ti snadno rozebere
>dřevostavbu na základové desce, zcela určitě Ti odnese
>střechu na běžné budově a pokud je z malých dílků jako
>jsou cihly tak je možné že jí (minimálně částečně)
>rozebere taky.
>ale železobetonovou stavbu, která bude mít podsklepení které
>bude rovněž odlité spolu s celou stavbou jako monoblok ze
>železobetonu se základy v podzemním podlaží a bude mít taky
>železobetonové stropy... to ti tedy neodnese. Protože takový
>monolit je už příliš těžký na jakékoliv tornádo a
>kvalitně udělaný monoblok že železobetonu je rovněž
>silami, kterými disponují tornáda nerozbitný. (mírně
>poškoditelný ano) Tornádo ani neuzvedne tak těžký
>předmět, který by dokázalo vrhnout na takovouhle stavbu a
>nějak fatálně jí poškodit.

Je videt, ze mate odborne znalosti, predpokladam stavar.
Nicmene, neni treba se obavat o tornado, z jednoho jednoducheho duvodu: U nas nic takoveho neni .. Zemetreseni ano, sismicka zona III. Pro srovnani, US je rozzdeleno do 4 sismickych zone, vetsina pobrezni Californie c. 4.
Nicmene, jeden muze verit jedne konstrukci ci druhe. Jedna (papir, drevotriska, paratka, sadrove desky, etc. = fake) vydrzi tak 40-50 let (babylonsti lichvari se raduji, vsak to je jejich vynalez), druha, z tradicnich stavebnich materialu vystuzena ocelovymi pruty muze vydrzet staleti.
Vseobecne tradicni stavebni material (cihly, beton, tvarnice, kamen, etc.) je vysoce oddolny kompresi. K efektivni resistenci taznych sil z momentu a transversnich striznych sil (produkt akcelerace zeminy, jak tomu je pri zemetreseni) se pouziva vystuzeni ocelovymi pruty radne ukotvenych do zakladu.
Pracuje je to velmi dobre, samozrejme vse ma sve limity. Kdyz prijde zemetreseni dejme tomu 9.5 na Richterove stupnici (nejvetsi dosud zaznamenane v moderni historii, snad jen behem destrukce Sodomy a Gomory bylo vyssi), necht nam je puda lehka.
Pura vida

243841

10.5.2011 15:01

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 243836

>Ale to nemáš tak docela pravdu. Tornádo Ti snadno rozebere dřevostavbu na základové desce, zcela určitě Ti odnese střechu na běžné budově a pokud je z malých dílků jako jsou cihly tak je možné že jí (minimálně částečně) rozebere taky.
---
My si vlastně ani neodporujeme. Já tvrdím to samé. Jiná situace bude samozřejmě se železobetonem, což jsi nastínil níže:

>...ale železobetonovou stavbu, která bude mít podsklepení které bude rovněž odlité spolu s celou stavbou jako monoblok...to ti tedy neodnese.
---
Bezdebat. Stavět betonové bunkry pro běžné bydlení normálních pozemšťanů se ekonomicky nevyplatí.

243850

10.5.2011 13:38

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

martas300 68.?.?.?

Reakce na 243820

Pane Latinec,ty papirove domky se staveji po celych US,takze duvod bude jiny nez prevence pred zemetresenim.Mluvil jsem o tom s nekolika buildery,proc pouzivaji drevo a sadros namisto cihel nebo tvarnic,a bylo me ve vsech pripadech receno,ze je to levnejsi.To je jediny duvod.Oni by mohli stavet kvalitneji a jiste to i umi,ale na kvalite se tolik nevydela.Navic je potreba aby se trh stavebnictvi hybal,a tyto domky jsou na to idealni,vecne nejake opravy.Jedinou vyhodu bych snad videl jen pri oprave vodovodni trubky ci elekt.kabely ve zdi.
Jinak mam dojem,ze v CR se jiz zacina taky stavet levne.

243845

10.5.2011 14:54

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

mo 85.?.?.?

Reakce na 243845

To je samozřejmě nesmysl. Dřevěné domy se v USA nestaví proto, že jsou levné, ale proto, že je to tam prostě tradice. Důkazem tohoto tvrzení je, že i sídla v řádech desítek milionů dolarů se staví skoro výhradně ze dřeva. Jistě to není proto, že by si majitelé nemohli dovolit cihláč.
A tradice to není proto, že jsou Amíci pitomci, ale proto, že dřevostavby mají své nesporné výhody, což je ale téma na celý článek a průměrný český maloměšťák stejně nemá kapacitu to pochopit.. Stavěl jsem 10 let na Long Islandu, v New Jersey, v NY a v Connecticutu, takže vím o čem mluvím...

243849

11.5.2011 11:29

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

kosi 93.?.?.?

Reakce na 243849

No ona sice taková stavba z plných cihel a zevně s dvaceti či třiceti cm minerální vaty a obezdívkou s větranou mezerou sice má řadu dalších nesporných výhod - například stábilitu klima uvnitř bez velkých energetických nároků... ale to je jenom takový názor průměrného českého maloměšťáka. Že ano? [smích]

243893

11.5.2011 21:00

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

mo 85.?.?.?

Reakce na 243893

Vaše "stabilní klima" znamená, že v zimě po návratu z práce trvá hodiny než váš dům díky tepelné setrvačnosti vytopíte, protože napřed se musí prohřát prochladlé stěny. V létě zase, když se dům pořádně rozhicuje, tak vám večer a v noci otevřené okno v ložnici nepomůže protože rozehřáté stěny sálají nashromážděné teplo a budete se celou noc potit jako prase. Ale když tepelnou setrvačnost považujete za výhodu tak prosím. proti gustu...

243912

12.5.2011 12:30

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

kosi 93.?.?.?

Reakce na 243912

No, to o tom (s prominutím) prd víte. Rychle prochádají/ohřívají se stěny, které nemají schopnost akumulovat teplo - nejhorší jsou v tomto ohledu konstrukce ze sádrokartonu, kde když netopíte stále tak to vychladne v zimě raz dva. Naopak v létě stačí aby zasvítilo sluníčko a už se tam pečete.

O kapku lepší jsou konstrukce ze dřeva, a potom z porobetonu. (Hebl, ytong...) ale ani tady to není nic moc.

Cihlové tvárnice (např porotherm) jsou zase o kousek lepší, už dokážou trochu tepla akumulovat (a tím večer tak rychle nevychladnou a v létě naopak dokážou teplo z místnosti odebírat) ale stále mají malou hmotu.

plné cihly jsou ideál (s tou silnou izoloací zvenku - bez té to nefunguje) jelikož fungují jako regulátor tepeplné pohody v místnosti. V podstatě rozměrná akumulační kamna - netopí ale způsobí, že teplota příliš nekolísá. Pochopitelně že i tady topit musíte, ale když večer topení vypnete, dá se i ráno pořád vylézt z postele bez osmělování se [velký smích]

Samozdřejmě se to dá vyřešit i u toho sádroše, když v zimě budete stále trochu topit - což leze do peněz - a v létě omezíte prostup tepla dovnitř determální folií na okno, žaduziemi zvenku a klimatizací (ta samá výhrada).

Znám pár paneláků, na kterých je nástavba ze sádroše a podobných konstrukcí. Ono to vypadá hezky, ale bydlet se v tom nedá. Zatímco v těch nižších patrech, kde je i ten proklínanej železobetonovej panel - ale se slušnou izolací zvenku... tam je docela fajn. Ale jak říkáte, proti gustu [smích]

(Jinak hlavní důvod, proč se nestaví z plných cihel je cena a rychlost - je to dražší a pomalejší, navíc zedník nesmí být nemehlo. V tomto ohledu jsou třeba konstrukce z heblu výhodnější.

243938

12.5.2011 15:34

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

mo 85.?.?.?

Reakce na 243938

Jste si jistý, že reagujete na mě? Já nepopírám že dřevostavby mají nízkou tepelnou akumulaci. Popírám to, že vysoká tepelná akumulace je nějaká výhoda. Naopak. Nepotřebuju aby mi stěny sálaly teplo když ráno odejdu do práce. Ať je klidně chladno hned! Nechci aby se musel dům 2 hodiny prohřívat po návratu z práce. Ať je tepelná pohoda hned! V létě večer když otevřu okno chci mít v domě chladno hned! Ne aby stěny sálaly celou noc naakumulované teplo.
Tepelná akumulace byla výhodou dřív, když se topilo v kamnech tuhými palivy s velmi omezenými možnostmi regulace. Ve 21. století v době moderních topných systémů a elektronických termostatů se jedná jednoznačně o nevýhodu. Vaše argumentace je podobně nesmyslná jako byste tvrdil, že je daleko lepší mít těžké auto než lehké, protože má větší setrvačnost a jízda je tak plynulejší a úspornější. Nesmysl.

243949

12.5.2011 23:12

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

kosi 93.?.?.?

Reakce na 243949

Ano, reaguji na Vás. Budete taky nadšený, když vysvitne sluníčku a Vy budete mít v bytě vedro hned? Což přesně se děje, když máte Vámi preferovaný systém stavby s minimální tepelnou akumulací.

Já vím že to jde u nich taky. Ale za cenu folií na oknech, poměrně drahých žaluzií s automatickou regulací a/nebo klimatizací, která nejen že je nezdravá (pracuji, alespoň částečně, v klimatizovaných prostorách a nejen že to není příjemné ale v létě tady často nastydneme) ale ani nemusí být každému příjemná. Navíc je provoz tohohle docela drahý.

A v době stoupajících cen energií to také není nejvhodnější řešení. Bydlím naproti tomu v objektu z plných cihel a se zateplením zvenčí (nic moc, ale lepší nežli nic) I v zimě se v noci topení kolem 8 mé vypne (respektive přepne na udržování nižší teploty) a ráno ho zapnu, když vstanu (vstávám dříve, nežli děti o pouhých 30 minut a ty už vstávají do pohody - takže to fakt nejsou 2 hodiny.) Mě navíc ten pokles o cca 2-3 stupně tolik nebere. Když je větší zima tak se to automaticky udržuje na té nižší teplotě. Většinou to ale na jaře a na podzim na noc často vypneme "natvrdo". Neříkám že to tak děláme když je venku dvacet pod nulou ale když je na nule, tak klidně.

Naproti tomu známí kterí bydleli právě v takové nástavbě z papíru na střeše paneláku vlétě pokaždý málem pošli. Takže si radši postavili vlastní domek. Sice z cihelných tvárnic, ale alespoň něco. A bydlí v "prízemí" Mají tam půdu, ale zatím to neplánují nijak obývat. Po jejich zkušenostech se jím ani nedivím.

243965

12.5.2011 5:43

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 243849

Je to take dane filosofii zivota. Lide si kupuji domy pro svuj zivot, proto je jim jedno jestli vydrzi 200 let. Znam mnoho lidi kteri stale remodeluji neco ve svem dome. Napriklad v ranchu S.F v kalifornii si lide na domy nesetri, ale proste si je koupi nekdy za penize jindy na pujcku, ovsem dedukovatelnou z dani.

243920

10.5.2011 5:59

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 243811

>Amerika nejak jede dolu...Ti co ridi vlady, zejmena bohatych zemi, ti museli trpet preplaceni masy, udrzovat ji v jistem blahobytu. Protoze vubec nemeli zajem na tom, aby lide koukali pres zeleznou oponu. Neni komunizmus, tak si to berou zpatky...
----
Tak nějak to vypadá, ale důvody jsou pravděpodobně zcela jinde? Jak to vidím já? Oba tábory vedly navzájem nevyhlášenou soutěž v sociálních výhodách pracujících ve smyslu -"my jsme ti lepší". Zavedla se osmihodinová pracovní doba a pětidenní pracovní týden a to na obou stranách barikády. Západ začal, východ následoval.

Ekonomické embargo Západu pro všechny satelitní státy Sovětského svazu (včetně CCCP), mělo vytvořit a taky vytvořilo nerovné podmínky vzájemného obchodu. Pomyslná železná opona celé východní sféry nepustila na domácí finanční trhy MMF a Světovou banku a za tuhle "výstřednost" byly východní měny za "tvrdou" valutu téměř nesměnitelné.

Západ všeobecně, ale především Spojené státy americké nasadily laťku odměny za práci záměrně hodně vysoko. To byl ten Americký sen - země neomezených možností. Kdo pracuje, ten si žije v blahobytu. Tímto bezesporu nalákali do Ameriky (na pozlátko) nejlepší mozky z celého světa. Záměr? Vybudovat prosperující společnost a vyvinout bezkonkurenční vojenskou velmoc. Což se jim samozřejmě podařilo.

Amerika má co potřebuje. Další krok ve zvyšování prosperity Západu byla nutnost najít odbytiště (konzumenty) pro neustále se zvyšující výrobu západních firem a v neposlední řadě ovládnout finanční trhy jednotlivých zemí bývalé východní sféry. Proto se ztrhla ta pomyslná železná opona.

243821

10.5.2011 7:07

RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.

Karel2 212.?.?.?

Reakce na 243821

No ale to co popisujete zacalo prave po valce, kdyz zacala studena valka. Problem ve vasi logice je jeden, sovetske svaz ty socialni jistoty daval, protoze to byl zaklad jeho ideologie. USA protoze se bali revoluce, coz je rozdil. Vy jste zamenil pricinu a dusledek, nejenom zamenil, ale i v necem vymenil.

Jinak je potreba si uvedomit, ze vychod byl doslava znicene po 45 roce. Na vychode budovali púrakticky vse od zacatku, zapad vyjma Nemecka jenom opravil a pak vylepsoval, coz stoji vzdy mene penez a materialu i kdyz vice prace. Ale kapital kazde zeme jsou zdroje, prace je pro vnitrni trh zdarma nepotrebuji na to devizi.

Bezkonkurencni vojenskou moc? Proc maji ted stazenou prdel z Cinanu a stale se boji Rusu? Nebo myslis ze radar byl proti Iranu?

A opona se protorhla z jedineho duvodu, GORBACOV, za zaminkou reformy pomoci zmeny vedeni stylem 20-30let v satelitech Gorbacov rozbil cele blok. NEbylo to uzbrojenim apod. co tlaci do hlav CT a jejich redaktori...

Zhodnoceni: hodne lidi pochopilo, ze ted kdyz neni tzv. vychodni blok nemaji bohati proc udrzovat lid v relativnim bohatstvi a staci otroci tj. vraci se k tradici Rima ci stredoveku. Ale stale nechapou historii a berou ju takovou jak jim mocni serviruji v TV a to je hlavni duvod proc otroctvi a dedictvi Rima a stredoveku zvizi. Coz potvrzuje i komentar Mirdy... Jednom doufam narozdil od vetsiny (coz je podle me propaganda CT) obyvatel CR v novy vitr ze stepi...

243825

10.5.2011 6:35

Penz -dolaru je dost,ale jdou do kapes bohatych,aby byli bohatsi.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Celkove budem mluvit o USA,ale v pravde receno,je to celosvetovy problem,ze se davaji penize tam,kde to je zbytecne a nedavaji penize tam,kde je to potrebne, hlavne,davaji se penize tam ,kde vlivni a bohati maji moznost tyto "investovane" peniz eprevest na sva tucna konta.Jeden z hlavnich pricin je,ze neni pro bohate stanoven "strop" kolik toho muzou valstnit,tim se svet vydal na cestu,ze nakonec bohatym bude patrit naprosto vse i kdyz to koupi a jeste jim plno dolaru zustane,ktere nebude kam vrazit-investovat.Jinymi slovy maji vice penez,nez je majetku teto planety, jeste jinymi slovy,muzou mit vse na co se podivaji.Jeste jinymi slovy,legalne a financne se z nas stanou otroci aniz by proti nam uzili nasili.Jak muze financni banka na pomoc rozvojovych zemi udelat bilionovy vydelek z teto,tak zvane pomoci?
Jeste jinymi slovy,banky bohatnou na okradani chudych, zaplati zkorumplovane politiky-vsimne- a ti jim to umozni,aby nas okradli.
*UBS bankers had apparently used every trick in the book—including giving customers code names and assisting them with or providing them with untraceable pay phones, encrypted computers, fake trusts, document-shredding and even counter-surveillance training.
Takze,malou ukazkou, z jejich vlastnich projevu celime spatnym koncum,zatimco chudoba ma limit,cislo 0, tak bohatsvi nem alimit,nema hranici a je astronomiky nekonecny obohacovaci program nekolika jedincu- dle,prava je vse v poradku,vse je legalni.Moc penez nema hranic a neni na prekazku jakykoliv rezim,at je to dnes mrtvi Saddam Husein,Markos, Stalin, Hitler a mnoho jinych ,jez delime jednoho od druheho,tak pro ne jsou vsichni financni partneri.
As James Cox, a Duke law professor and expert on finance and law said, “I’ve never seen such a blatant series of conflicts of interest.”
A man in handcuffs, identified as a UBS executive, told one of the Brazilian arresting officers: "I'm not going to stay in custody. Anyone who has money in [Brazil] does not stay in custody."
Wolf of UBS brought in more than $500,000. It was through people like Wolf that Obama was able to match and then pass Hillary Clinton in fundraising for the primaries.
Where Ferdinand Marcos, the Saudi royal family, and the Shah of Iran converge with the son of an American president, in a deal involving large amounts of money, it is not necessary to untangle all the spaghetti strands to sense that something is amiss.
Zcela spravne zni heslo z Limonadoviho Joe: At jsi lump a nebo hrdina,vsichni jsme jedna rodina.Chudi se rvou mezi sebou o kus
"zradla",zatimco bohati pratelsky pojidaji ze zlatych taliru v pohode,vsichni kolem jednoho stolu a vzajemnem porozumeni.Ukrajina umirala hlady,ale bolsevici vyvezli-prodali, miliony tun obili do zapadnich zemi,jejiz tisk nikdy nenapsal pravdu o ukrajinskem hladomoru.Dnes si potomci bolsevismu podali ruce v ramci mamonu s predstaviteli kapitalismu,kdysi tridniho nepritele.Kolik lidi,vlastencu bylo temito bolseviky uvezneno,popraveno za tendence,nebo,tak zvane pratelstvi ke kapitalismu?

243822

10.5.2011 18:06

RE: Penz -dolaru je dost,ale jdou do kapes bohatych,aby byli bohatsi.

KILLROY 192.?.?.?

Reakce na 243822

velmi pekne napisane p. Nohejl. Opat jednoducho a pravdivo k podstate veci.
Neviem ako citatelia Zvedavca, ale ja mam mnoho kamaratov ktori vidia nedotknutelnost sukromneho vlastnictva ako najvyssiu hodnotu, ktorou sa akoze nejak definujeme voci inym rezimom. To, ze sami pracuju na SK v outsourcovanych joboch (prinesenych z USA), to povazuju za nejprirodzenejsiu vec na svete, ved je to efektivne a "cost - saving". Ale ked ide o tieto velke hry o ktorych pisete, o tych superbohatych, tak tam tiez nerobia rozdiel. Stale rovnaka pesnicka ze bohati su super, lebo vytvaraju pracovne miesta. Tazko sa o tom s ekonomickymi liberalmi bavit lebo na jednej strane je to pravda, na druhej (tak ako pisete), je to velky bullshit.

243857

10.5.2011 19:26

RE: Penz -dolaru je dost,ale jdou do kapes bohatych,aby byli bohatsi.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 243857

> Tazko sa o tom s ekonomickymi
>liberalmi bavit lebo na jednej strane je to pravda, na druhej
>(tak ako pisete), je to velky bullshit.

Ani tí superboháči nepredstavujú Až tak veľký problém vo všeobecnosti, problém predstavujú finančníci. Totiž síce ich primárna činnosť je poskytovanie služieb, ale oni to zneužili a berú si nehorázne peniaze za všetko, viď tie "zlaté padáky" pre CEO takmer skrachovaných bánk po štátnej podpore, atď.

Takže negeneralizujme.

243861

10.5.2011 7:36

Pravicujme - tunelujme

MoUdrostrak 109.?.?.?

Nastolil to Genius Ronny Reagan: Nic nevyrabejme=jen se obsluhujme=VSE dovazejme a od tamnich delniku a rolniku si (pod pohruzkou Eskader Smrti) vynucujme...

CELA Jizni Amerika (a rozvojovy svet) ale jiz zene U.S.A., IMF, WB, Freedom House & Co. svinskym krokem.

Cinkajici & pravicujici pivni Pepici, co hrdinne a neohrozene za Zleho Bolseviiika poslouchali undergroundove Kocaba si PROTO voli Vencu Lahvace Veskrnu, Krivohuba Vondru, Jasnost NasehoPanaKnizePana, Padakoveho Manageeera Kalouska - a dalsi exponenty C.I.A., Freedom House a londynskych zidovskych rodin. A to proto, aby "dýmů-krásy" & "prosperita" krachujicich a bankrotujicich JuYsEj brzy zavladla i v Cesku[smích]

243827

10.5.2011 22:19

uhm

Laco 95.?.?.?

USA nikdy nezbankrotuje len tak. Uvedomte si ze sa tu bavime o imperiu temna ktore radsej rozputa tretiu svetovu vojnu a spusti destrukciu nevidanych rozmerov len aby sami v hanbe a nezbankrotovali. To co sa deje v Afrike alebo Syrii a inych statoch je iba predohra. Zatiahnu do toho cely svet a budu sa tvarit ze za to nemozu. Najhorsie na tom je ze ich nikdo nedokaze zastavit. Iba ak za cenu nuklearneho holokaustu.

243872

11.5.2011 7:05

Bohati nebankrotuji, jen ztrati cast penez,ale, obcan ztrati vsechno.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Nazorny priklad z Brazilie.
As James Cox, a Duke law professor and expert on finance and law said, “I’ve never seen such a blatant series of conflicts of interest.”
A man in handcuffs, identified as a UBS executive, told one of the Brazilian arresting officers: "I'm not going to stay in custody. Anyone who has money in [Brazil] does not stay in custody."
j evelice dobre znamy priklad z USA,kdy jedna z nejbohatsich zen pri soudnim procesu za neplaceni dani,zcela sebevedome a drze rekla soudci do tvare, ze: dane jsou jen pro chude a ne pro bohate!Takze,jestlize jsou nekteri velmi bohati,tak rozhodne nevladnou krumpacem a lopatou,jestli nekdo rekne,ze to je jejich intelektualni prednost a zasluha, tak bych pripomel,ze je silny vyber lidi,kteri v obchodnim jednani mohou delat vse a naopak,jinym neni nic takoveho povoleno, prikladem je obchod s dragama,policie nejde na soukromy ostrov ,s letistem a flotilou lodi,vse z prodeje drag,ale honi poulicni dragare,zatimco o tech VELKYCH se to vi,ale nikdo nezasahne,kdyz je nejaky velky statni party,tak jsou tam vsichni pekne pohromade v plnem kamaradskem ovzdusi.
Baltimore Jewish Times – Cover Story | Jewish Philanthropy Navigates The Economy’s Rough Seas:
Those who we considered Jewish were of Jewish descent or openly identified as Jews, either personally or in their giving.
Some quick stats: We are reasonably certain that 139 of the richest 400 Americans are Jewish, including 20 of the richest 50. Those top 20 control some $211.8 billion in personal wealth.
As an example of giving they note:
The Moscow-born Mr. Brin — who grew up in the College Park area and recently donated $1 million to the Hebrew Immigrant Aid Society on the 30th anniversary of his family’s arrival in the United States.
Spravne to rekl jeden americky milionar,kteryz nejakych nevysvetlitelnych duvodu,hnuti mysli,rekl: ja jsem milionar protoze jsem okradl chude!
Takze,jestli je zkorumplovana Obamova vlada, se ztratou 14.2 trilionu dolaru, tak to neznamena,ze Amerika je chuda ,naopak,jednotlivci,rodinne klany a velke korporace se doslova koupou v dolarech,uz maji dost jednotlivcu ,co by trilionaru,milionar jetam jako vratny v palaci.Celkove v ramci financnich podvodniku,jez na verejnosti jsou vazenymi obchodniky maji udajne na svedomi 202 trilionu ztrat Ameriky.Jaky je zivotni"prace" techto lidi:Clues may be found in 1986, which is when George W. Bush joined the Harken board. It also is the year that Harken’s chairman, Alan Quasha, hooked up with something called Rembrandt Group Holdings, a Swiss-based company headed by a South African billionaire, Anton Rupert. Rembrandt’s vast portfolio included tobacco, financial services, wines and spirits, gold and diamond mining and luxury goods. Soon after that, Rembrandt took over a small, closely-held Denver company, Frontier Oil. Frontier then announced an $ 85-million "revolving credit facility" with….. Union Bank of Switzerland. UBS again.
V praxi,kdyby vsichni chudi a nebo fysicky delajici lide dali svuj vsechen majetek dohromady, na cele zemekouli,...Automaticky kráceno

243885

11.5.2011 14:08

RE: Bohati nebankrotuji, jen ztrati cast penez,ale, obcan ztrati vsechno.

martas300 68.?.?.?

Reakce na 243885

Ted je zase nejaky cas v US na poradu dne danova reforma,a jase nestacim divit ,jak donekonecna omylaji stejnou mantru o tom ,jak je dulezite tem superbohatym nenalozit vyssi dane,protote oni vytvareji praci.A ze kdyz jim ty dane nalozej mohli by pry praci a majetek prevezt do zahranici.Hmm,jako by se to posledni dobou vubec nedelo.
Vcera to zrovna resili na radiu,a jedna pani tam volala a rozcilovala se,jak je mozne ze ona a jeji manzel zaplatili jako majitele smal busines pres 20 000$ na danich ,a obri korporace jako General Electric nebo Bank of America ani penny,skutecne ani penny.No a dostalo se pani odpovedi,ze ma asi spatneho ucetniho,samozrejme zertovne.

243902

12.5.2011 2:43

RE: Bohati nebankrotuji, jen ztrati cast penez,ale, obcan ztrati vsechno.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 243885

Pojdme se podivat na druhou stranu,korupce,nemoralnost tak zvanych nevydelecnych organisaci,jez samozrejme jsou vynaty z placeni dani,protoze jsou tak zvane nevydelecne.Vedouci pro zahranicni styky pobira ctvrletne 650 000, metropilitni opera dela 1,2 miliony dolaru a vedouci skautu v americke narodni rade 600 000 dolaru,president krestanskeho vysilani 400 000 dolaru a vedouci Simon Weisenthal centra,ctvrletne 250 000 dolaru,tento obrazek neni ovsem uplny.
Celkove 489 organisaci,jez "ziji" z podpory verejnosti,co by nevydelecne organisace,jako 20 nemocnic.kde manazeri maji prijem490 000 zarok, v darovanem rozpoctu,1.4 milionu dolaru,mnohde verejne sbirky dosahly hodnoty 1.1 trilionu dolaru a v majetku 2 triliony,samozrejme ,ze vedouci techto verejne podpurnych organisaci berou 150 000 ctvrtletne,jen za rok 2006 prijmy presidentu,vedoucich, 5.000 tak zvanych dobrocinnych organisaci,vyjmutych z placeni dani na platbe "bosum"770 milionu dolaru,jez mnozi dosahuji prijmu az 660 000 dolaru,mnozi byrokrati dosahnou prijmu az 200-250 000, vedouci verejne spravovanych americkych universit dosahuji prijmu, prikladem Columbia University,4,8 milionu dolaru,Amerikan University4,3 miliony dolaru,takze ne jenom bohati,ale mnozipresidenti a rady,nepostradatelni v organisaci maji z penez verejnosti zlaty dul,to ukazuje na nihilismus-shnilost cele spolecnosti,ti lide nemaji zadny stud takto se prizivovat na dobrocinnych darech a sbirkach.
Karel Marx spravne ohodnotil:krestanskou spolecnost,jez se zhrouti ve jmenu mamonu,zcela nekrestansky.
Kazdy ctenar si muze klast otazku, ktera spolecnost a nebo organisace neni korupcni,mozna i jedna z mnoha co nam prijde na mysli,ze neni korupcni,tak,mozna nic o ni nevime,kdo by v tom klubu honby za dolarem mohl byt bezuhonny,ti ostatni by jej ustipali k smrti a tak je to mezi politiky,kdo z politiku je chrakterni,jen ten,"co uz odpociva na hrbitove" tak se o nem delaji dodatecne legendy.Lichv avladne svetem,jen muslimske banky nepocitaji zakaznikum urok a to je kamen urazu v ocich ostatnich svetovych bank,to je jeden z hlavnich duvodu proc mame v mediich ty utoky na muslimskou spolecnost ze vsech stran.
V zaklade, jez nam neni znam,ovsem,se muzeme dozvedit,ze pomoc trpicim,chudym, nemocnym,co by samaritanska pomoc skrz byrokraticky proces dala tento vysledek,spravovanim sbirky a organisovanim se doslo k teto zkutecnosti,ze z darovaneho dolaru do Afriky,obdrzeli v Africe 1 cent,vse ostatni vzal organisacni persoval techto pomocnych fondu.Z tohoto a jineho poznani zkutecnosti mnozi prispevovatele na cokoliv uz neprispivaji,nechteji zivivit nenasytne hrdlo byrokracie.Druhym poznanim je to,ze jakmile banka dostane a utvori konto ze sbirky verejnych penez,tak mimo banku uz nikdo nema prehled,kde tyto dary,sbirky konci, banka,jako takova nikdy neprovede financni vyuctovani techto verejnych penez,to same je s politiky.

243917

11.5.2011 21:23

Chyba systému

smutnyklaun 84.?.?.?

Neoliberální koncepce kapitalismu je pro nebohaté cesta do pekel. Bohatí se stávají superboháči, ostatní rychle zchudnou. Po pádu východního bloku se tento proces urychlil a získal na intenzitě, protože už není důvod předstírat péči o zaměstnance.Proto ta destrukce konceptu sociálního státu. Nebohaté čekají trudné časy. Kdybych byl hodně bohatý, pak bych budoucnost viděl jako báječnou perspektivu.Ekonomicky se Amerika ze supervelmoci stane pouze velmocí, ovšem díky arzenálu zbraní bude stále dominantním hráčem světové politiky. V Rusku a v Číně však bude mít vážné konkurenty.
Bude to ještě mazec.

243913

13.5.2011 1:55

Nafouknuta bublina praskla,ale hodne sejdiru na tom vydelalo.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

$6.5 Trillion Lost, One House at a Time | FINANCIAL SENSE - 2:33pm12 May 2011 ... The $6.5 trillion lost in the bursting of the housing bubble is not a "paper loss," it is tragically real. Is anyone surprised that housing ...
www.financialsense.com/.../6-point-5-trillion-lost-one-house-at-a-time - United States -
Tak,to je jen mala ukazka,stat tiskne penize bez jakehokoliv podlozeni meny.Jsou ovsem zde spinave penize ,jez rovnez maji svuj podil na tom,jak stredni vrstva Americanu,prakticky zmizi,budou jen extrimne bohati a chudi,jinak nic.
Vložený obrázek
While hundreds of millions go to bed hungry, there are millions of people in the West who actually have money to burn.
American homeowners have lost $6.5 trillion in equity in those 57 months. Here is the data from the Fed Flow of Funds household balance sheet:

Homeowner's equity:
2006: $12.8 trillion
2011: $6.3 trillion
Net decline: $6.5 trillion

1. Recent sale: $820,000
Last sold 2007: $1.172 million
Nominal loss: $355,000
(does not include transaction costs or losses due to inflation)

Even if owner put down 30%, their equity was wiped out.

2. Recent sale: $110,000
Last sold 2005: $370,000
Nominal loss: $260,000

3. Recent sale: $160,000
Last sold 2004: $455,000
Nominal loss: $295,000

4 Recent sale: $175,000
Last sold 1999: $205,000
Nominal loss: $30,000
Banky se za kazdou cenu dostanou vzdy k penezum a prakticky,nikdy doopravdy nezkrachuji,zavrou dvere zakaznikum pred nosem s tim,ze sve vklady v ramci krachu na burze stratili a je to hotove,kratce a rychle.
Coincidence?
Well for starters, all the major hanks have been convicted
(but barely punished) for laundering drug money...and
that's just the tip of the iceberg.

Video:

http://www.realecontv.com/page/1657.html

243969

13.5.2011 3:50

RE: Nafouknuta bublina praskla,ale hodne sejdiru na tom vydelalo.

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 243969

Ted se vyplati koupit nemovitost protoze zidovsky banky v USA chtej aspon neco zpatky. Taky zalezi na tom v kterym state, treba na Floride to neslo dolu az tak moc. Zato jinde v USA se to sere na vsech frontach a koupis dum i s bazenem, treba v Nevade nebo v Arizone ale i jinde ve statech za petinu az desetinu ceny. Ve state Washington jsem minulej tejden videl for sale asi rok starej krasnej domek jen kousek vod Bellingham s vyhledem na more kousek od prirody s double garage, 3 bedrooms, krome ustredniho topeni 2 prekrasny fireplaces , 3 koupelny a hajzly, krasnej velkej bazen a fungl novej altanek na 1.5 akrovym pozemku a to vsechno za US $69 000 ......

243973

16.5.2011 5:26

Pro koho kolaps ,pro tech 44 milionu na potravinovych listkach a nebo pro trilionare?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Between us, we're worth $1 trillion: The world's richest dinner party
Read more: http://www.dailymail.co.uk/home/moslive/article-1386409/Worlds-richest-dinner-party--including-guests-Obama-Mark-Zuckerberg.html#ixzz1MTwFTvuD
Vložený obrázek
The heads of Apple, Google, Yahoo!, Facebook, Twitter - oh, and the U.S. President, too. Has there ever been a more powerful power lunch? And who got the bill?
From left-to-right (clockwise): Eric Schmidt, Arthur D Levinson, John T Chambers, John Doerr, Larry Ellison, Reed Hastings, John L Hennessy, Carol Bartz, Dick Costolo, Mark Zuckerberg, Barack Obama, Steve Jobs, Steve Westly, Ann Doerr
ERIC SCHMIDT
Title Chairman, Google

Worth $7 billion

Google market valuation $171.8 billion
In his ten-year tenure, Schmidt oversaw Google's transformation into the global internet giant that it is today. He stepped down as CEO last month and is now a member of the President's Council of Advisors on Science and Technology.


ARTHUR D LEVINSON

Title Chairman, Genentech
Worth Earned $850,000 in 2010

Genentech market valuation $46.8bn

Founded in 1976, Genentech (now owned by Roche) pioneered using human genetic information to develop medicines, including cancer treatments. Levinson stepped down as CEO in 2009, and now sits on Apple's board of directors.
JOHN T CHAMBERS

Title CEO, Cisco Systems

Worth $1 billion

Cisco market valuation $96 billion Chambers raises his glass extra-high to Obama, showing that there are no hard feelings on the part of this co-chair of John McCain's 2008 presidential bid. He earns his seat as chairman of Cisco, the dotcom boom's most valuable company.

JOHN DOERR

Title Partner, Kleiner Perkins Caufield & Byers

Worth $2.2 billion

The host for the evening, Doerr is a tech investor with a knack for backing a winning idea. Back in 1999, KPCB led a $25 million investment in upstart Google. KPCB has participated in over $2.3 billion of investments since May 2010.
LARRY ELLISON

Title CEO, Oracle

Worth $39.5 billion

Oracle market valuation $177.6 billion

Currently the fifth wealthiest human being on the planet, Ellison co-founded Oracle in 1977. In true billionaire fashion, he splashed out over $100 million to ensure that his BMW Oracle sailing team won the America's Cup last year.REED HASTINGS

Title Co-founder and CEO, Netflix
Worth Earned $5.5 million in 2010

Netflix market valuation $12 billion
In 1997 Hastings co-founded Netflix, an online subscription service for movies and TV which now has over 20 million members across North America. He once taught maths in Swaziland during a two-year stint in the US Peace Corps.
JOHN L HENNESSY
Title President, Stanford University

Worth $31.4 million

Stanford endowment $15.9 billion

Located in the heart of Silicon Valley, Stanford has a long association with the area's tech companies, many of whose founders - including those of Google, Cisco Systems,...Automaticky kráceno

244163

3.1.2012 17:47

nevim nevim

cmelak evropsky 88.?.?.?

je hezke ze tady resite domy v americe,resite penize ktere nebudou za nejakou chvili existovat.Proste kritizujete a modlite se k penezum a porad verite ze budou platit.

Lidstvo by se melo ridit Kelstskym stylem kultury ktery neni moc znamy protoze nam ho J.Cezar vygumoval z historie.Tam bych zacal studovat a pak jen plakat.Plno lidi place ak je v americe spatne tak proc tam jel za praci ze sveho domova proc nezustal ve svem state.

Otazka nezni kdy to prijde ,otazka zni proc to uz neni tady. [vyplazený jazyk]

260080

Příspěvků: 30

10.05. 01:23  Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
10.05. 02:49 martas300  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
10.05. 04:18 Latinec  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
10.05. 06:57 Mirda  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
10.05. 10:54 kosk  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
10.05. 12:57 Latinec  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
10.05. 15:01 Mirda  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
10.05. 13:38 martas300  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
10.05. 14:54 mo  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
11.05. 11:29 kosi  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
11.05. 21:00 mo  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
12.05. 12:30 kosi  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
12.05. 15:34 mo  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
12.05. 23:12 kosi  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
12.05. 05:43 karel4u  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
10.05. 05:59 Mirda  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
10.05. 07:07 Karel2  RE: Ac neverim nejak zvlast novinam, tak toto je asi pravda.
10.05. 06:35 Robert Nohejl  Penz -dolaru je dost,ale jdou do kapes bohatych,aby byli bohatsi.
10.05. 18:06 KILLROY  RE: Penz -dolaru je dost,ale jdou do kapes bohatych,aby byli bohatsi.
10.05. 19:26 Oracle  RE: Penz -dolaru je dost,ale jdou do kapes bohatych,aby byli bohatsi.
10.05. 07:36 MoUdrostrak  Pravicujme - tunelujme
10.05. 22:19 Laco  uhm
11.05. 07:05 Robert Nohejl  Bohati nebankrotuji, jen ztrati cast penez,ale, obcan ztrati vsechno.
11.05. 14:08 martas300  RE: Bohati nebankrotuji, jen ztrati cast penez,ale, obcan ztrati vsechno.
12.05. 02:43 Robert Nohejl  RE: Bohati nebankrotuji, jen ztrati cast penez,ale, obcan ztrati vsechno.
11.05. 21:23 smutnyklaun  Chyba systému
13.05. 01:55 Robert Nohejl  Nafouknuta bublina praskla,ale hodne sejdiru na tom vydelalo.
13.05. 03:50 Satanist  RE: Nafouknuta bublina praskla,ale hodne sejdiru na tom vydelalo.
16.05. 05:26 Robert Nohejl  Pro koho kolaps ,pro tech 44 milionu na potravinovych listkach a nebo pro trilionare?
03.01. 17:47 cmelak evropsky  nevim nevim

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 574