Diskuze k článku

Nebe pro nás, peklo pro jiné

Příspěvků 41

29.4.2011 8:45

Doplnek

Skrut 188.?.?.?

Pane Kadlubec, zapomnel jste na zidovske peklo - je tam technologicka novinka - lidi sa vari ve vricim hovne. A taky na ocistec - ale to je taky jina story. To jenom pro uplnost
[smích]

242834

29.4.2011 19:57

RE: Doplnek

fohat 88.?.?.?

Reakce na 242834

http://www.youtube.com/watch?v=Bp906FlOyLk a co jinak? [oči v sloup]

242864

29.4.2011 9:21

Vznášeli proti němu

jan Hruška 79.?.?.?

mnohá těžká obvinění, ale On neodpověděl ani slovo.
Bůh mlčí. Co má taky říkat lidem, kteří jsou přesvědčeni, že vědí všechno nejlíp.
J. Hruška

242837

30.4.2011 22:53

RE: Vznášeli proti němu

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 242837

Jsem na švestku [smích]

242930

29.4.2011 9:48

Dopis z pekla

Maftík 109.?.?.?

Bohužel to není sranda. http://katolikrevue.ath.cx/_download/Svedectvi/Zav...

242838

29.4.2011 11:20

RE: Dopis z pekla

xml 85.?.?.?

Reakce na 242838

To svedectvo, ktore odkazujete je riadny blud, takych je na internete mnoho. Skuste sa pozriet na toto video. Nieco strucne a rozumnejsie o pekle si zas mozete precitat TU.

cit.:"A půjdou tito do mučení věčného..." Poznamenejme jen: sami "půjdou" a nikoliv "budou odvlečeni". Půjdou kvůli svému vpravdě démonickému odporu vůči Bohu a jeho spravedlnosti.
Viac o poslednom sude tu (1) a tu (2).

K autorovi clanku, v istych veciach ma pravdu. Mal by sa ale profesionalnejsie venovat rozdielom v chapani vychodneho a zapadneho krestanstva po velkom cirkevnom rozkole v 11.storoci. Rozdiely su evidentne a zasadne v spravnom chapani "pekla", a nie len toho. Preto som pridal par linkov k tym vychodnym (tj. pravoslavnym) o ktorych europan sotva nieco tusi.

242843

29.4.2011 13:01

RE: Dopis z pekla

Maftík 109.?.?.?

Reakce na 242843

Ad pravoslaví např.

http://www.tedeum.cz/4_2006/pravoslavne_trampoty_s...

242847

29.4.2011 10:13

Nebude to jinak ?

Kevin 95.?.?.?

Zemrel takhle chlapek a prisel do pekla. Kouka kolem sebe a vidi polonahe holky v kuzi, chlast, motorky, rockova muzika...

Nejak nechape jak je to mozne, najednou ale otevre jedny dvere, kouka dovnitr a tam lidi v kotlich s vrici smulou a certi zezhora do nich pichaji vidlema.

Cely vydeseny se otoci a najednou za nim stoji Lucifer. "Co to tam je ??", pta se. "Ale, to si nevsimej", odpovida Lucifer. "To jsou krestane, oni to tak chteji...". [mrknutí jedním okem]

242840

29.4.2011 12:01

Ach ti radoby krestane

Petr Řehák 194.?.?.?

Z toho ze vas nejaky "krestan" posila do pekla si nic nedelejte.
Ja uz taky par zazil, ale nejak porad nerozumim tomu jejich porkytectvi tak si radsi ziju bez "Bozich" prikazani, ale podle tech svojich vnitrnich.
Znam dokonce i takove, kteri vyhrozuji vsem nekrestanum co nechodi na bohosluzby do kostela peklem. Ale sami behem zitota porusili vetsinu prikazani i nekolikrat denne. Ale co, i kdyz obchod s odpustky uz davno nekvete, rozhreseni u zpovedi je porad univerzalni nastroj pro pokrytecke verici.
A pokud jde o me a mou (ne)viru v boha vsemohouciho. Tak moje (ne)predstava o nem, alespon podle toho co jsem zaslechl od krestanu, je takova ze to bude celkem rozumnej a uznalej tejpek. Takze pred peklem me nezachrani nejaky rozhreseni a navstevovani kostela, ale moje ciny za zivota bez ohledu na (ne)viru v nejakeho boha.

242845

29.4.2011 13:32

RE: Ach ti radoby krestane

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 242845

Zajede tě si do polska.většina katolíků,ale žádný křesťan.smilni se o sto 6.o krádežích a ubližování bližnímu svému ani nemluvě. Katolická církev je jenom taková pojistovna na smrt.dneska něco podobného vidíme u nás se zavádějící důchodovou reformou.plat si a dodržuj vse,ale stejnak nic nedostanes

242849

2.5.2011 10:17

RE: Ach ti radoby krestane

Petr Řehák 194.?.?.?

Reakce na 242849

Ruzne nabozenstvi a cirkve (zejmena ty co propaguji posmrtne zivoty odvijejici se od vztahu neboztika a cirkve) jsou proste skvelej kseft uz od nepameti.
Kupujete si neco na co neni zadna zaruka, nemuzete to vyreklamovat a uz vubec vase prava jakozto spotrebutele nebude kontrolovat zadna inspekce.
V posledni dobe vnimam jak se zacina mluvit o onech "vyletech pro duchodce" kde formou pschologickeho natlaku v kombinaci prenadhernych slibu a spravne davky zastrasovani a natlaku si hromadne nakupuji babicky a dedeckove hrnce a vysavace v cene ojeteho automobilu. No nastesti uz se o to pry zacala nejaka inspekce zajimat nebo co.
Na druhe strane cirkve do nas husti tohle uz stovky a stovky let a nikdo nezakrocil [překvapení] Pritom praktika "bud s nami a jdes do nebe nebo pujdes do pekla kde zazijes takova muka jaka ani nejde popsat" je vice nez podivna obchodni strategie.
Mozna je to pouze tim ze poskozeni zakaznici se proste uz nemohou o sva prava prihlasit. Zatimco marketingove oddeleni se postaralo o to aby ruzni udajni VIP zakaznici jako sv.Tereza apod. vesli ve vseobecnou znamost. A nic na tom ze tihle udajni zakaznici se take nemohou pochlubit s kvalitou poskytovanych sluzeb.
Jak rikam nejlepsi kseft .. jenom skoda ze je trh uz obsazen a zejmena v nasich koncinach se mensi prodejci jako napr. svedci jehovovi, vesmirni lide apod. perou o doslova kazdou ovecku [velký smích]

243043

29.4.2011 12:50

Zajímavý článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Dobrý den všem.

Jsem rád, že zde editor zveřejnil tak důležité téma, jako je trest za neposlušnost a vzpírání se božím zákonům. Jak bylo psáno, nesesmilníš. Smilstvo je jeden z nejohavnějších hříchů, které se Bohu protiví snad ještě více než vražda a krádež.

Před chvílí jsem sledoval královskou svatbu. Oddávající kněz (ponechme teď stranou to, že anglikánská církev je odpadlá a heretická) správně řekl, že jediným sňatkem je sňatek před Bohem, tedy v kostele. Každý jiný snatek je neplatný. Opět nyní ponechávám stranou otázku, nakolik je snatek uzavřený před heretickým knězem platný dle božích zákonů.

Důležité je si uvědomit, že pokud člověk smilní bez právoplatného sňatku, dopouští se hříchu nejohavnějšího a zcela jistě půjde do pekla na doživotí, tedy na věčnost. To je potvrzeno i v Knize knih, kde je jasně psáno, že pokud člověk smilní, bude se smažit v oleji pekelném po věky věků. Chtíč byl totiž člověku našeptán samotným ďáblem, je nepřirozený, odporný a nanejvýš opovrženíhodný. Jak navíc řekl náš Pán, není důležité, zda hříšník smilní fyzicky, samotná myšlenka na smilstvo je brána za hřích a odplata je odpovídající této ohavnosti.

Katolická církev, jediná církev, která může oddat muže a ženu má naštěstí pro hříšníky připravené nápravné zařízení jménem očistec. Zde se mohou hříšníci pomocí muk pekelných zbavit svých hříchů a je možné, že nakonec neskončí v pekle nadosmrti.

Jak praví papež, smilstvo není pro potěchu těla, ale pouze k zachování života. V tomto směru mají Židé výhodu, neboť obřízka je chrání před zrádnou slastí smilstva.

Církev je však nanejvýše milosrdná a proto v minulosti zachraňovala hříšníky prodáváním odpustků, čemuž se protivil například známý heretik a hříšník Jan Hus, který byl zaslouženě uvržen do plamenů pekelných, kde bude po věky věků.

Kajme se a svěřme naše životy do rukou našeho Pána a Katolické církve, jejíž hlavou je Bohem určený jeho zástupce na Zemi. Papež s Bohem komunikuje a může nám proto vyjevit jeho přání a nařízení, které obyčejnému smrtelníkovi zůstavají vždy skryté.

Jsem rád, že stát konečně vrátí Katolické církvi majetek, bude se jednat zhruba o 3/4 půdy státní půdy. Katolická církev bude konečně důstojnou institucí, reprezentující boží záměry na Zemi.

Bůh je nanejvýše milosrdný a nechce aby jeho stvoření skončila na věky v pekle, tedy je možné se zbavit hříchů i odříkáním deseti Zdrávasů, proto se modlete a choďte ke svaté zpovědi.

Vzpoměňme také na to, že ani Pán nebyl zplozen fyzickým smilstvem, ale neposkvrněným početím.

Bůh vám žehnej a mír s vámi

Petr Křivý

242846

29.4.2011 17:18

RE: Zajímavý článek

Ibrahim Ag Alhabib 88.?.?.?

Reakce na 242846

bůh s tebou, synu

242858

29.4.2011 17:52

RE: Zajímavý článek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 242846

>Chtíč byl totiž člověku našeptán samotným ďáblem, je >nepřirozený, odporný a nanejvýš opovrženíhodný. Jak navíc řekl >náš Pán, není důležité, zda hříšník smilní fyzicky, samotná >myšlenka na smilstvo je brána za hřích a odplata je odpovídající >této ohavnosti.

[velký smích] [velký smích] [velký smích]

Pane, to chce pořádnou, prudkou soulož na palouku za svitu pohanské Luny a ne prskat bláboly zastydlého nenaplněného sexu,éé, chtíče...
Jinak moc prima příspěvek, takový ze života a pro život, moudrý, milý, neotřelý, vtipný a veselý... určitě si banda hloupých "zvědavců" v hrůze nazuje nejrychlejší obuv a pomaže do nejbližšího kostela (jistě katolického) kde budou vkleče drmolit jeden Zdrávilas za druhým.

Nevylíhl jste se tady nějakým omylem z dob inkvizice?!

242859

29.4.2011 21:00

RE: Zajímavý článek

mmx 213.?.?.?

Reakce na 242846

Ano a pan Krivy vyhrava cenu zlateho trolla. Po prvnim a na zacatku druheho odstavce jsem se neudrzel a zacal se nahlas chechtat. Jeste ze mam smysl pro humor a vcas jsem odhalil ironii [smích] Bravo [chechtot] [chechtot] [chechtot]

ps: pokud je za smilneni 'odplata odpovidajici teto ohavnosti' tak to v tom pekle nakonec tak spatne nebude [velký smích]

242869

30.4.2011 2:49

RE: Zajímavý článek

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 242846

Povazuji za vrcholnou drzost a to od kohokoli tvrdiciho, ze pouze jedna dana cirkev a vira je tou pravou a spravnou. Pro ty osvicenejsi je to k pobaveni, pro ty prostoduche zeleznou kosili. Jaky holy nesmysl! Zeptejte se sam sebe: a co ti ostani z ruznych ras, kultur a narodu co nebyli narozeni coby krrestane notabene katolici, jsou proto zavrzeni? A ze jich bylo nekolikrat vice nez ti zmineni. Myslite, ze Buh by to pri sve lasce k lidem dovolil?

Neco vam povim pane co mozna prida vasi otresne omezenosti: jini, nejen krestane maji bazen a lasku k Bohu prave tak jako krestane, at uz pravi ci ti co to jen predstiraji. Jsem o tom presvedcen v pripade pravych muslimu (ne tzv. islamistu) a dale pak kupr. u budhistu. Ti maji pouze 5 prikazani (pro laiky, mnisi pak 14) - krestane jich maji okrouhlych 10. Kdo je dodrzuje pane, velmi malo z nich. Vetsina zije v pokrytectvi.

242879

30.4.2011 21:49

RE: Zajímavý článek

baki 90.?.?.?

Reakce na 242846

Ani nevíte, jak je mi líto královského páru v Anglii a všech ostatních párů oddaných farářem odpadlých herotických církví. Je mi hrozně, když si uvědomím, ja budou mučeni v pekle (očistci) všichni ti, kteří podlehli bludům československé církve, českobratrské církve, a ostatních evangelických církví, dále islámu a podobných bludných učení. Je to ovšem jejich chyba, že nevzali v úvahu papežovo upozornění, že katolická církev je jediná pravá církev Boha a Ježíše Krista.

242924

6.5.2011 11:02

RE: Zajímavý článek

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 46.?.?.?

Reakce na 242924

Tak já jsem asi blbá blondýna, ale já to pochopila coby zdařilou ironii, možná myslím trochu více "za roh".

BTW, jeden hezkej, muzikantskej:

Přijde muzikant do nebe a svatý Petr ho provádí. Muzikant vidí lidi v bílých řízách, jak drží harfičky, sedí na obláčcích a drnkají. Muzikant povídá, "Ty, Petře, to je celkem nuda, to tu fakt nic jinýho není?" a Petr na to, "Ne, tohle my děláme celé dny, pak už je jedině peklo." Takže muzikant trvá na návštěvě v pekle, že to chce vidět. Přijdou do pekla a tam vidí Janis Joplin, jak tahá šňůru od mikrofonu, Johna Lennona s Jimmy Hendrixem, jak ladí kytary, Cliffa Burtona drnkajícího do basy. Muzikant valí oči a říká, "Tak to je ono, tady chci být, žádné nebe a harfičky, já patřím sem, do pekla!" Svatý Petr pokrčí rameny a říká, "Dobrá, jak chceš," zanechá muzikanta v pekle a zmizí. John s Jimmym už mají nalazeno, kývnou na Janis a Clifford povídá, "Tak co, můžem?" - "Jasnačka, můžem," a všichni spustí: "U stánků na levnou krásu..."
[cool]

243517

29.4.2011 19:24

Jsme to my, kdo v pekle žije.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Ještě v biblických dobách, kdy cestování v časových horizontech bylo běžnou záležitostí, tým vědců biblické university se rozhodl, že vyšle čtyři poutníky prozkoumat, kam až lidstvo dospěje v jedenadvacátém století. Děkan university předal každému z nich obálku s instrukcemi a místem průzkumu v tzv. civilizované společnosti. Jeden z průzkumníků se postavil do centra rušné křižovatky. Druhý měl přikázáno se na letišti posadit na počátek přistávací dráhy a sledovat přistávání a odlet letadel. Třetí byl usazen přímo do provozu těžkého průmyslu ve slévárně oceli a čtvrtý průzkumník se zúčastnil vojenských bojů v Afganistánu. Délka trvání průzkumu byl jeden týden.

Po návratu na dotaz - "jaké to bylo kde jste byli"? , všichni čtyři poutníci, pobledlí a vyčerpaní, odpověděli jedním hlasem: "Byli jsme v pekle".

242861

29.4.2011 20:42

RE: Jsme to my, kdo v pekle žije.

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 242861

To jsem rád, že Tě zas jednou mohu číst.

242867

30.4.2011 6:45

RE: Jsme to my, kdo v pekle žije.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 242867

Zdravím Jiří. Někdy holt nejsou ty příznivé konstalace a tak více čtu, než píšu. Příčiny a podrobnosti by byly OT - v pekle jsem nebyl, jenom napokraji.
[mrknutí jedním okem]

242887

29.4.2011 23:40

gulasek

clarc 188.?.?.?

sileny clanek. autor je zrejme velmi zmaten ruznymi informacemi ohledne pekla, resp mu to prerostlo pres hlavu. takovy veprovy gulas se jen tak nevidi.

to, ze mu nejaky "krestan" rekl, ze pujde do pekla, mu zrejme zmenilo zivot. pane autor verte, ze drtiva vetsina krestanu vam tohle rozhodne nerekne. za dalsi - slova z Bible nemuzete chapat doslovne. je tam plno skrytych odkazu, musite u toho trochu premyslet a ne si rovnou predstavovat to, co zrovna ctete.

ja si myslim, ze castecne peklo a ocistec jsou na zemi. mozna i peklo. nechci chytracit, ale pokud verite na reinkarnace s tim, ze karma z predchoziho zivota se prenasi do noveho, pak vam bude davat smysl utrpeni nekterych lidi uz od narozeni. a to jsem prosim krestan (tezce modifikovany [oči v sloup] )

a odkazy vyplodu fantazie knezi ze stredoveku...ne, diky [mrknutí jedním okem]

242874

29.4.2011 23:43

RE: gulasek

clarc 188.?.?.?

Reakce na 242874

"castecne peklo a ocistec jsou na zemi. mozna i peklo"

oprava: mozna i nebe samozrejme ,)

242875

2.5.2011 4:39

RE: gulasek

baki 90.?.?.?

Reakce na 242874

"Nepřinesl jsem vám mír, ale meč. Syn bude stát proti otci, dcera proti matce...". Tolik citát z kázání Ježíše Krista v Matoušově evangeliu.
Nuž tedy, - ať jsem se ptal kohokoli, každý tomuto citátu dává jiný význam. Konfiskadoři v Americe zaujali názor, že Indiány, kteří se nedali pokřtít, je nutno tímto mečem vyhladit. A tak to také činili. Přemýšleli správně nad těmito "skrytými odkazy??"
Jiný význam tomuto citátu dávají dnešní katoličtí kněží, jiný běžní věřící atd.
Táži se tedy: Jaký smysl mají "skryté odkazy" v Bibli, když je kdokoli může vysvětlit jakkoli??
Jak tedy můžeme chápat Bibli plné "skrytých odkazů", kterým každý rozumí jinak???
[oči v sloup]
Je pak otázka, zda Bibli nepovažujete za gulášek.

243031

2.5.2011 12:52

RE bude dost testa pro kaplany aneb Je-li tohle onen vysněný Syn Boží, milí moji věřící spoluobčané, není zapotřebí se

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 243031

"Naše Paní nám ukázala obrovské ohnivé moře, jakoby pod zemí. Do ohně byli ponořeni démoni a duše v lidské podobě, jako průsvitné žhavé uhlíky, černé nebo lesklé jako bronz, tonoucí v ohni, vyzdvihované do vzduchu plameny vyvrhovanými z vnitřku ohně spolu s velkými mračny kouře a vzápětí padající ze všech stran nazpět jako lehoučké jiskry v obrovském požáru, uprostřed křiku a zoufalého bolestného úpění, které nás naplňovalo hrůzou, až jsme se třásli strachem. Démony bylo možno rozeznat podle jejich hrozného vzezření podobného odporným neznámým zvířatům, černým a průhledným. Toto vidění trvalo pouze okamžik. Jak jsme byli v té chvíli vděčni naší laskavé nebeské Matce, která nás na to připravila svým slibem v prvním zjevení, že nás vezme do nebe. Jinak myslím, že bychom strachem a hrůzou museli zemřít

„Pojďte blíž, mé děti! Nebojte se! Přišla jsem vám povědět velkou novinu. Jestliže můj lid neuposlechne, budu muset uvolnit paži svého Syna. Je tak silná a těžká, že ji už déle nemůžu udržet. Vozkové klejí a ve svých kletbách berou jméno mého Syna nadarmo. Také proto je paže mého Syna tak těžká. Jestli se zkazí úroda, je to kvůli vám. Minulý rok jsme vám to ukázala na bramborách. Nedbali jste toho. Právě naopak, když jste nalezli brambory shnilé, kleli jste a zenužívali jste jméno mého Syna. Budou se i nadále kazit a kolem letošních Vánoc už vůbec žádné nebudou....Máte-li obilí, nezasévejte je, protože co zasejete, zničí červi a když něco vyroste, rozdrtí se na prach při mlácení. Blíží se velký hlad. Ale dříve než nastane, děti mladší sedmi let dostanou třasavku a zemřou v náručí těch, kteří je budou chovat. Ostatní budou trpět hladem. Hrozny shnijí a ořechy budou bez jáder. Ah! Děti moje, musíte se modlit ráno a večer. Když nemáte čas, pomodlete se aspoň „Otče náš“ a „Zdrávas Maria“. Nuže, mé děti, toto všechno oznamte mému lidu!“

Je-li tohle onen vysněný Syn Boží, milí moji věřící spoluobčané, není zapotřebí se poohlédnout po jiném Bohu?
http://www.blisty.cz/art/58433.html

243068

30.4.2011 6:10

Redomptorista Josef Furnis 1847 .....

Satanist 154.?.?.?

Ohen stravuje kazdou kost, kazdy sval. Kazdy nerv se chveje a sviji v prudkem ohni. Ohen zuri uvnitr lebky , probleskuje ocnicemi, sleha usima , huci v krku , huci jako plameny v komine........ Jestli si tohle prectou v Israeli nebo na Eretz tak se muzeme tesit na dalsi knizku vo Holocoustu Zidu. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

242884

30.4.2011 15:13

peklo bejt musi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 186.?.?.?

Reakce na 242884

...Podle Katolického katechismu (Františka Tomáška z roku 1968), který vychází z učení Církve a opírá se o předchozí koncily, a zároveň se vyjadřuje stručně a jasně, má totiž být dítě pokřtěno co nejdříve, ještě během prvního týdne po narození. „Bylo by velmi těžkým hříchem křest dítěte znemožnit anebo zanedbat. Zemřelé nepokřtěné děti se pohřbívají bez církevního doprovodu v zemi neposvěcené, neboť nebyly křtem přijaty do Církve. Protože zemřely v dědičném hříchu, tedy bez milosti posvěcující, jejich duše se nemohou dostat do nebe. Nedopustily se však žádného hříchu osobního, a proto nepřijdou ani do očistce ani do pekla. Jejich duše se dostanou do PŘEDPEKLÍ (lat. limbus), které je určeno pro duše nepokřtěných dětí, které zemřely před užíváním rozumu. Jsou tam sice bez utrpení, v jakési přirozené blaženosti, ale nemohou na Boha patřit ve věčné radosti“ (s. 53 http://cirkev.wordpress.com/2010/12/10/k-nauce-jiriho-zajice-o-krtu-v-katolickem-tydeniku/ [chechtot] [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný] [překvapení] [velký smích]

242902

30.4.2011 22:44

RE: Redomptorista Josef Furnis 1847 .....

Olas 78.?.?.?

Reakce na 242884

Děs a hrůza ....

A co další tělní otvory ... ?

242929

1.5.2011 0:14

Používání antikoncepce se řadí mezi těžké hříchy, neboť jsou páchány promyšleně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 187.?.?.?

Reakce na 242929

Neexistují výjimky
Pro věřící je podstatné, že neexistují žádné výjimky pro ospravedlnění používání antikoncepce jakéhokoli druhu, a to i v tak extrémních případech, že by

otěhotnění mohlo pro matku znamenat smrt.

Přesto si nelze v této tíživé situaci chlácholit svědomí výběrem zpovědníka "chápavého" k tomuto zlu.

Používání antikoncepce se řadí mezi těžké hříchy,
neboť jsou páchány promyšleně, dobrovolně, s plným vědomím a v závažné věci (předávání života). Proto by v tom případě nedošlo k odpuštění hříchů, ale ten, kdo by takto jednal, by se dopustil dalšího těžkého hříchu - svatokrádeže (nedovoleného pokusu o zmocnění se svátosti).
http://www.prolife.cz/?a=37&id=96

http://semin.blog.ihned.cz/?article[comment][ukaz_vsechny]=1&article[comment][art_id]=36547280&p=Y10000_d&article[id]=36547280#comm

242939

1.5.2011 22:37

RE: Používání antikoncepce se řadí mezi těžké hříchy, neboť jsou páchány promyšleně

asdf 77.?.?.?

Reakce na 242939

jj, to nasere když se přestanou množit otroci..

243015

2.5.2011 12:47

RE: Redomptorista Josef Furnis 1847 .....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 242929

vy sibale

243065

1.5.2011 10:14

Nebe, peklo, ráj

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Taková hra dětí. Ostatně je to všechno záležitostí víry. Buďte šťastni ve svém bludu, ale neobtěžujte či dokonce neznásilňujte druhé.

242956

1.5.2011 12:05

Snad to cenzor pustí, ale takový blábol jsem dlouho neviděl. Jednak Aztékové nevyvraždili Angličani ani Američani,

Mejla 83.?.?.?

ale především se pobíjeli navzájem. Ti, kdo dobyli Aztéckou říši, byli Španělé, k nimž se přidala právě část Aztéků, protože jejich krutovládci se k nim chovali hůře než cizinci. Španělé navíc neměli proti místním obyvatelům předsudky a postupně se s nimi smísili, jak možno vidět na dnešní latinskoamerické populaci.

242964

1.5.2011 19:36

RE: Snad to cenzor pustí, ale takový blábol jsem dlouho neviděl. Jednak Aztékové nevyvraždili Angličani ani Američani,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242964

Pravda a 20 miliónů těch indiánů, což bylo asi 90% populace, šlo po příchodu Španělů humanním způsobem během několika desetiletí na pravdu boží. To v dobách, kdy evropské velkoměsta jako londýn nebo Madrid měli bratru 30 000 duší. Z toho důvodu Tenochtitlán ten barbarský shluk chatrčí vystavěný na slaném jezeře a zasobovaný sladkou vodou u akvaduktů u okolních hor. To se Cortézovi a jeho chlapům i líbilo, ale jedna věc je umět sekat mečem a střílet z kanonů a druhá věc je postavit ohromující město a zajistit, aby fungovalo.

Ono se zas tak moc na tom exportu pokroku civilizace nezměnilo. Akorát Cortéz neměl k dispozici atomovou bombu, jinak by ušetřil hromadu času a nemusel šermovat namáhavě mečem a střílet z primitivních kanónů. I když to byl skutečně velmi chytrý a bezohledný taktik a vojevůdce a drželo se ho i potřebné stěstí, které přeje zoufalým a připraveným. Možná by si atomovku držel jako trumf do poslední chvíle. To dá rozum evropská pokroková kanalizace té doby lila splašky v těch lepších čtvrtích na dvůr a vodovod byl barbarský přežitek antického Říma z kterého byly ruiny, takové zastaralé věci v moderní středověké Evropě nikdo nestál. Tahat vodu na hřbetě je fyzicky pro tělo velmi zdravé a prospěšné. Po Cortézovi se to rychle dostalo na evropský a pak kolonialní standart. Kdy je šéf daleko za mořem, pohůnci ukážou co v nich skutečně vězí.

Mno, vypadá to, že primitivové se nám v třetím miléniu poučili a ti co atomové zbraně nemají tvrdě pracují na tom, aby nějaké brzo měli. A ti, co to nestihly bojují pěkně záludně barbarským způsobem. Odmítají se sešikovat např. v Afganistánu do velké armády a pěkně chlapsky se nechat se svými primitivnějšími zbraněmi zmasakrovat. Prostě záludně bojují, jak říkají vojenští stratégové asymetricky. A dokážou s tím vydržet bez problému třicet let. Kdyby ti Aztekové byly větší barbaři mohli tady ještě být. Jak vidno vodovod může být zhoubou civilizace.

Pravda o vybití 90% původních obyvatel, jak jsou o tom zdroje převážně katolických mnichů, se moc nikde nepíše, protože místo je pouze pro vznešená slova vidím prázdnou zem oplývající mlékem a strdím. Nepochybuju, že ve vatikánské knihovně bude hromada zajímavých písemností, ať jako faktických zpráv o průběhu pokroku civilizace nebo místmích artefaktů, či jejich popisů. Přece jenom mnichové byly de facto jedinou vzdělanou evropskou vrstvou v masovějším měřítku.

V dobývání Střední Ameriky se ke mezi řádky ve wiki k vybití původního obzvatelstva píše o Cortézových indiánských spojencích, nemocech evropského původu a decentně při debatě o nesmrtelnosti duše o otroctví. Indiáni na otrockou dřinu nebyly stavěni, dovolili si prostě hromadně umírat a udělat na poctivé byznysmany dlouhej nos. Z toho důvodu se dovázeli černí otroci z Afriky do Ameriky po tisících n...Automaticky kráceno

242990

1.5.2011 19:37

RE: Snad to cenzor pustí, ale takový blábol jsem dlouho neviděl. Jednak Aztékové nevyvraždili Angličani ani Američani,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 242990

V dobývání Střední Ameriky se ke mezi řádky ve wiki k vybití původního obzvatelstva píše o Cortézových indiánských spojencích, nemocech evropského původu a decentně při debatě o nesmrtelnosti duše o otroctví. Indiáni na otrockou dřinu nebyly stavěni, dovolili si prostě hromadně umírat a udělat na poctivé byznysmany dlouhej nos. Z toho důvodu se dovázeli černí otroci z Afriky do Ameriky po tisících několik staletí. Kupodivu je vozili lodě z centra pokroku v Evropě. Ale s tímhle pokrokem a byznysem nemá Cortéz moc společného, byl bezohledný vojevůdce dobrodruh..., ale nebyl vydřiduch, která má místo srdce měšec. Ono čistá rána mečem je něco jiného než chcípat několik měsíců v dolech třeba na stříbro, pak i takové spalničky nebo neštovice mohou být koncem utrpení.
http://en.wikipedia.org/wiki/Tenochtitlan
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dob%C3%BDv%C3%A1n%C3%...

242991

1.5.2011 18:05

Nic nového

smutnyklaun 84.?.?.?

V Česku se toto hraje už dvacet let.

242975

2.5.2011 7:51

slatanina

rambor 65.?.?.?

Ani se to neda docist do konce. Takovyto clanek je otresny.

243035

3.5.2011 12:40

RE: slatanina

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 186.?.?.?

Reakce na 243035

autor clanku je samozrejme zmateny nevzdelanec,ale nektere citace maji smysl.

243244

2.5.2011 9:33

Seslátanina

Fry 62.?.?.?

Taky jsem to neučet, proč se zabývat někým, kdo si nedokáže svůj zmatek nechat pro sebe. Platí pro blábolící z řad křesťanů a částečně i pro autora. Peklo je představa místa pro duše který po smrti nemají klid. Ze spoustu možných důvodů. Záleží i na hodině smrti naší, amen [cool]

243040

2.5.2011 12:29

RE: Seslátanina

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 243040

"Naše Paní nám ukázala obrovské ohnivé moře, jakoby pod zemí. Do ohně byli ponořeni démoni a duše v lidské podobě, jako průsvitné žhavé uhlíky, černé nebo lesklé jako bronz, tonoucí v ohni, vyzdvihované do vzduchu plameny vyvrhovanými z vnitřku ohně spolu s velkými mračny kouře a vzápětí padající ze všech stran nazpět jako lehoučké jiskry v obrovském požáru, uprostřed křiku a zoufalého bolestného úpění, které nás naplňovalo hrůzou, až jsme se třásli strachem. Démony bylo možno rozeznat podle jejich hrozného vzezření podobného odporným neznámým zvířatům, černým a průhledným. Toto vidění trvalo pouze okamžik. Jak jsme byli v té chvíli vděčni naší laskavé nebeské Matce, která nás na to připravila svým slibem v prvním zjevení, že nás vezme do nebe. Jinak myslím, že bychom strachem a hrůzou museli zemřít
http://www.blisty.cz/art/58433.html [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

243059

26.11.2011 22:34

KDE JE PAN KADUBE !!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

KAM JSTE SE PODEL PANE KADUBEC ? STALE CIHAM NA DALSI CLANKY OD VAS A ONO PORAD NIC !!! Rada bych zase nejake dobre poctenicko !
Jarmila

257697

Příspěvků: 41

29.04. 08:45 Skrut  Doplnek
29.04. 19:57 fohat  RE: Doplnek
29.04. 09:21 jan Hruška  Vznášeli proti němu
30.04. 22:53 micha  RE: Vznášeli proti němu
29.04. 09:48 Maftík  Dopis z pekla
29.04. 11:20 xml  RE: Dopis z pekla
29.04. 13:01 Maftík  RE: Dopis z pekla
29.04. 10:13 Kevin  Nebude to jinak ?
29.04. 12:01 Petr Řehák  Ach ti radoby krestane
29.04. 13:32  RE: Ach ti radoby krestane
02.05. 10:17 Petr Řehák  RE: Ach ti radoby krestane
29.04. 12:50  Zajímavý článek
29.04. 17:18 Ibrahim Ag Alhabib  RE: Zajímavý článek
29.04. 17:52  RE: Zajímavý článek
29.04. 21:00 mmx  RE: Zajímavý článek
30.04. 02:49 n.z.  RE: Zajímavý článek
30.04. 21:49 baki  RE: Zajímavý článek
06.05. 11:02 baba_Blažková  RE: Zajímavý článek
29.04. 19:24 Mirda  Jsme to my, kdo v pekle žije.
29.04. 20:42 Kropáč  RE: Jsme to my, kdo v pekle žije.
30.04. 06:45 Mirda  RE: Jsme to my, kdo v pekle žije.
29.04. 23:40 clarc  gulasek
29.04. 23:43 clarc  RE: gulasek
02.05. 04:39 baki  RE: gulasek
02.05. 12:52  RE bude dost testa pro kaplany aneb Je-li tohle onen vysněný Syn Boží, milí moji věřící spoluobčané, není zapotřebí se
30.04. 06:10 Satanist  Redomptorista Josef Furnis 1847 .....
30.04. 15:13  peklo bejt musi
30.04. 22:44 Olas  RE: Redomptorista Josef Furnis 1847 .....
01.05. 00:14  Používání antikoncepce se řadí mezi těžké hříchy, neboť jsou páchány promyšleně
01.05. 22:37 asdf  RE: Používání antikoncepce se řadí mezi těžké hříchy, neboť jsou páchány promyšleně
02.05. 12:47  RE: Redomptorista Josef Furnis 1847 .....
01.05. 10:14 Kropáč  Nebe, peklo, ráj
01.05. 12:05 Mejla  Snad to cenzor pustí, ale takový blábol jsem dlouho neviděl. Jednak Aztékové nevyvraždili Angličani ani Američani,
01.05. 19:36 Rene Bartosek  RE: Snad to cenzor pustí, ale takový blábol jsem dlouho neviděl. Jednak Aztékové nevyvraždili Angličani ani Američani,
01.05. 19:37 Rene Bartosek  RE: Snad to cenzor pustí, ale takový blábol jsem dlouho neviděl. Jednak Aztékové nevyvraždili Angličani ani Američani,
01.05. 18:05 smutnyklaun  Nic nového
02.05. 07:51 rambor  slatanina
03.05. 12:40  RE: slatanina
02.05. 09:33 Fry  Seslátanina
02.05. 12:29  RE: Seslátanina
26.11. 22:34  KDE JE PAN KADUBE !!!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
739 090,63 Kč

Poslední aktualizace: 24.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 004