Diskuze k článku

Možná globální geofyzikální katastrofa a vojensko-politická situace ve světě (I)

Příspěvků 13

4.4.2011 4:59

Bumerang se vraci k tomu,kdo jej hodil, radiaktivita k tomu,kdo ji zpusobyl.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Vložený obrázek
Source: http://www.economist.com/node/18065663?story_id=18065663
Vložený obrázek
Skotsky Herald napsal clanek:"Mounting alarm over US use of depleted uranium arms in Libia.
Cesky:velke starosti ze, US pouziva radiaktivni zbrane v Libyi.Takze po Jugoslavii,Kosovo,Afganistan,Irak a jinde , se pouziva radiaktivni strelivo,jehoz zamoreni radiaktivitou vezme 4,5 bilionu roku,nez dosahne polovicni smrtelne intenzity, takze,jdeme blize a blize k budouci "Planata opic" ,co by nasledek zareni a smrti bilionu lidi na rakovinu.Dnes ve svete mame 40 000 zen,jez umrou na nasledky rakoviny prsu,jen v Britanii je to 17 000 zen, takze,krivka umrti zavratne poleti nahoru a statistika rakoviny vseho druhu zavratne stoupne,nestaci Cernobyl, japonska katastrofa v Fukushimi, proste elita sveta chce doslova odlidnit tuto planetu, takze,dalsi veci,co hrozi lidstvu je lidska blbost, ktera tomu vsemu predchazi.Svetu nestaci,ze si udelal laboratorni AIDS,ze svou chamtivosti privedl nemoc silenych krav, ze z laboratore se nakazily vcely,jez houfne vymiraji,ze mame genticke potraviny a geneticke kravy budou dojit lidske mleko,ze vedci delaji pokusy napul lidmi,napul zviraty,proste dochazi na slova,ze tato planeta se opet stane mrtvou planetou zasluhou cloveka, jez si svou lidskou "inteligenci" a MOCI urcite skupiny lidi zaridi vlastni pohreb.
“The earth continues to go round, whether it’s the man who kills the tiger or the tiger who eats the man. The stronger asserts his will, it’s the law of nature. The world doesn’t change; its laws are eternal.”

- Norman Cameron and R.H. Stevens, trans., (Oxford, 1953), Hitler’s Table-Talk, p. 38-39
Radiaktivita v nekolika ruznych formach,jez se siri svetem,ze dnes zaznamenali zvysenou radiaktivitu v desti v USA a v Britanii je jako "odmena" za to ,co "Americane " a NATO dela ve svete.

241062

4.4.2011 8:07

Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

MoUdrostrak 88.?.?.?

Dvě poznámky: Všechny "prognósy" vědců z JůYsEj se opírají o šoviniSSmus, že jsou středopupkem světa... Nechápu, proč by měly "národy z karibského bazénu" emigrovat do geofyzikálně i FED-em postižených JůYsEj?! [překvapení] [překvapení] [překvapení]

1) Když právě Karibik je rájem na zemi, kde co zasadíš, tak vyroste. Je prost nemocí, sdílí obrovskou vzdušnou vláhu - a není závislý díky tomu ani na dovozu z hydroenergeticky chudých oblastí. Navíc každá teplotní excese je vyrovnávána okolním mořem. Caribic je svoji (i atmosférickou) stabilitou fenoménem - a LUFTHANSA se společně s mezinárodním teamem vědců tímto fenoménem zabývá...

http://www.caribic-atmospheric.com/2005/czech_inf....

Vložený obrázek

2) "VANGUARD" byl název veleneúspěšného emerického programu pro výzkum vesmíru - narozdíl od ruské a sovětské chlouby "SPUTNIK".
A neúspěch "VANGUARD" byl i jedním z důvodů, proč JůYsEj posléze sabotovaly výsledky a odkaz IGY (International Geophysical Year) z let 1957/1958.

Vložený obrázek

Právě pro zpackaný "VANGUARD" muselo JůYsEj přejít od vědeckého k predátorskému financování a zaměření emerické GeoFyziky - striktně k výzkumu pro emerické humanitární agreSSe a loupeživé neokolonialistické výpravy v duchu "dýmů-krásy".

Nebýt krachu "VANGUARD", mohlo být lidstvo na nadcházející boj o poslední vteřiny daleko lépe a včas připraveno.

Vložený obrázek

Místo povědomí o tom kdo jsme - a kam postupujeme - a jak se na nevyhnutelné nejjlépe připravit - vzývají porobení pravicující oVčané "KNIHU BOHEM jim VYVOLENŸCH" - určující kdo kde smí koho okupovat, vyhánět a zavírat do konzlagerů. A kdo smí beztrestně tisknout ničím nekrytou agreSSivně vnucovanou loupeživou měnu...

Vložený obrázek

241064

4.4.2011 13:49

RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

martas300 68.?.?.?

Reakce na 241064

Clanek se me velice libil,zda se me ze se jedna o velice objektivni pohled.
Rovnez me zarazila zminka o budoucim stehovani obyvatel Karibskych ostrovu do US,skutecne nevidim duvod opoustet "skoro raj na Zemi" ja jste poznamenal Moudrostaku.Ale je taky docela dost dobre mozne,ze se zvysi vulkanicka a seizmicka cinnost,ktera v teto oblasti je velice aktivni,a to uz by byl dost silny duvod pro migraci.

241081

4.4.2011 16:55

RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 241081

V tom s Vami, Martasi, samozrejme souhlasim. Na druhou stranu jsou obyvatele na cyklony, soptici hory a slejvaky zvykli. Takze maji dobrou odolnost. Tamni kamenna mesta (nejdele kontinualne EUropany osidlena na americke polokouli) vydrzela - az na vyjimky - vesmes vsechna radeni zivlu. V JuYsEj za tu dobu vyhorelo nebo se shroutilo pri podobnych pohromach mnoho aglomeraci na popel. A slavni Emericane se iHned zacali "demokraticky" vyvrazdovat a loupit - viz. New Orleans...

Takze to beru ciste socio-geograficky: Clanek se mi take libil. Ale operoval s udajnou migraci Skandinavcu do Stredomori - zejm. do Italie - a prave na Apeninskem poloostrove (a i jinde ve Stredomori) je nejvetsi aktivita sopek i caste zemetreseni. A pritom tam neni kompenzace teplot a sucha, jako v Karibiku. Proto mi v tehle prognozach prisel clanek postaveny trochu na hlinenych nohach.

Pokud tedy Kanada, Nova Anglie a EUropa bude v problemech, tak se tezko obyvatele z jinych casti tam budou snazit dostat. Uz dnes je zivotni uroven na mnoha zamorskych Europskych dependancich vySSi (a/nebo alespon zivot prijemnejsi a smysluplnejsi), nezli v EUrope - o krachujicich a vybydlenych JůYsEj ani nemluve.

241094

4.4.2011 21:47

RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

martas300 68.?.?.?

Reakce na 241094

Obecne vzato,mate nejspise pravdu.Ja to mam z prvni ruky,a mohu Vam rici,ze narazim skoro denne na lidi,jez jsou stale jeste presvedceni,ze ziji v nejlepsi zemi na svete,mam tim na mysli ted USA.My vime,ze to jiz davno neni pravda,a tak je me techto lidi spise lito,nebot bych je nenazival primo hlupaky,spise bych se na to dival tak,ze jsou neinformovani.Stejne jako mnoho lidi dnes u nas veri v jakousi demokracii,ktera u nas vlastne nikdy nebyla.A to je rozdil.

Nicmene,domnivam se ze clanek narazi na skutecnost,ze muzeme byt v blizke budoucnost svedky mnohem silnejsi vulkanicke a seizmicke cinnosti,a to jiz by nemuseli ustat ani ti,jez jsou na tyto hratky prirody zvykli.Proto ta zminka o migraci do US.Za sebe mohu rici pouze to,ze z meho pohledu by se jednalo o fatalni omyl (v tomto se myslim shodneme).Protoze pokud by skutecne doslo ke zvyseni techto geologickych cinnosti,a ja o tom nepochybuji,bylo by na Zemi jen velice malo bezpecnych mist,a US by rozhodne nebylo to bezpecne.

Rovnez nevim,jak si predstavuje autor migraci skandinavcu ke stredomori,tam uz ted maji co delat s pristehovalci z Afriky,ale slysel jsem (mam to z druhe ruky),ze pry u nas hodne holandanu nakoupilo nemovitosti,z obav pred rostouci hladinou more.

241110

4.4.2011 22:23

RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

dub 94.?.?.?

Reakce na 241110

a) nepředstavuje si autor, ale autoři oné americké zprávy
b) úplně stejně, jako v době švédských válek, kdy tato expanze švédů byla vyvolna také klimatickými podmínkami

241115

5.4.2011 9:33

RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 241110

Marťasi, myslím si to samé: Buď budou účinky změny snesitelné - a pak bude mít lidstvo šanci se snesitelně adaptovat - anebo nebude to bude natolik fatální, že veškeré prognózování je dětinské a zbytečné. Někdo tady trefně vzpomenul, že ještě před týdnem by za zapálení hromádky listí před garáží skončil v cele jako ekoterrorista - a dnes se vylévají desetitisíce tun vysoce radioaktivní vody do ekosystému moří a oceánů. S posvěcením všech vlád a institucí.

Otázka by měla přijít: Co by se stalo, kdyby se ty tuny NECHALY a nevylévaly se (k ředění) do oceánu?! [bliji]

Každé manažerské či strategické rozhodování má (přeci-vá) provázet NULOVÁ VARIANTA a její zvážení...

Proč došlo k vydání příkazu k vylití desítek tisíc tun vysoce radiaktivní vody do oceánu?!

Vložený obrázek

241133

5.4.2011 13:20

RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

martas300 68.?.?.?

Reakce na 241133

"Buď budou účinky změny snesitelné - a pak bude mít lidstvo šanci se snesitelně adaptovat - anebo nebude to bude natolik fatální, že veškeré prognózování je dětinské a zbytečné."

To je presne ono,obavam se ze druha varianta bude asi aktualni.Zacinam mit cim dal tim vetsi pocit kdyz si procitam veskere prognozy posledni dobou,ze tim pouze mrham cas.

http://www.wired.com/science/discoveries/magazine/17-05/ff_guidestones

241140

5.4.2011 14:17

RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 241140

Všechny živé organismy na této planetě se vyvíjejí, pane Martasi300. Nejrychleji kupodivu ty, na něž dolehne mimořádně silný tlak prostředí. Evoluční biologové těmto jevům říkají "úzká hrdla evoluce". Viz například událost, která cca před 70 tisíci léty vedla téměř k vyhynutí lidského druhu.

Má to svou logiku. Drtivá většina slabých a průměrných jedinců daného druhu silnému tlaku podlehne. Přežijí jen mimořádně disponovaní jedinci. Soudím, že lidstvo se v posledních několika staletích sice bouřlivě množí, ale přitom degeneruje. Průchod dalším úzkým hrdlem by mu určitě velmi prospěl.

241144

6.4.2011 0:41

RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

martas300 68.?.?.?

Reakce na 241144

Inu,prave takove "evolucni hrdlo" mame ted pred sebou.Skoda ze u toho nebudu,abych se presvedcil,kdo vsechno tim hrdlem "prosel".
Tipoval bych ale,ze to klidne muze byt nekdo,kdo v zivote neokusil ovoce nasi civilizace (napr. takovy Krovak,nebo Aboridginec).
Ono totiz skutecnost,ze si muzeme tady pokecat na pocitaci,ci ze jezdime autem,nebo ze litame letadly,nas jeste neopravnuje a nezarucuje,ze zrovna my pristim evolucnim hrdlem projdeme.Naopak,domnivam se ze jsme zranitelnejsi nez ten obyvatel australske buse.

241168

6.4.2011 10:24

RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 241168

Martasi, právě proto mne v souladu s Vaší domněnkou napadlo, že právě Karibčané mají největší šanci případnou globální katastrofu přežít - jsou zvyklí jak na intenzivní sluneční svit, vysoké koncentrace par a relativně konstantně vyšší teploty, tak i na různá periodicky se opakující zemětřesení, soptění i přívalové deště.

Vložený obrázek

Co však nezvládají, je vraždění a genozidu jiných etnik z nejbližšího i naprosto vzdáleného a nazúčastněného sousedství, jako např. mají již naprosto v genech, MEDIÁLNÍCH a hodnotových žebříčcích - již od útlého věku - po několik generací zažito zejm. Israelci a Emeričané.

A to ji6 v globálním rozsahu.

Vložený obrázek

241176

5.4.2011 20:29

RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

Dr.QQ 188.?.?.?

Reakce na 241133

Japonci tvrdia, že vylievajú menej rádioaktívnu vodu do mora preto, aby uvoľnili miesto rádioaktívnejšej.

241154

6.4.2011 10:28

RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 241154

Vložený obrázek

[překvapení] [zahanbení] [překvapení]

241177

Příspěvků: 13

04.04. 04:59 Robert Nohejl  Bumerang se vraci k tomu,kdo jej hodil, radiaktivita k tomu,kdo ji zpusobyl.
04.04. 08:07 MoUdrostrak  Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj
04.04. 13:49 martas300  RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj
04.04. 16:55 MoUdrostrak  RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj
04.04. 21:47 martas300  RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj
04.04. 22:23 dub  RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj
05.04. 09:33 MoUdrostrak  RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj
05.04. 13:20 martas300  RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj
05.04. 14:17 Vojta49  RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj
06.04. 00:41 martas300  RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj
06.04. 10:24 MoUdrostrak  RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj
05.04. 20:29 Dr.QQ  RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj
06.04. 10:28 MoUdrostrak  RE: Idiocie pravicujících oVčáků - nejen z bankrotujících JůYsEj

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,02 Kč
Australský dolar
16,70 Kč
Švýcarský frank
24,34 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,78 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
807 548,38 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 259