Diskuze k článku

Tvořivou destrukcí za Větší Střední východ?

Příspěvků 35

4.3.2011 20:19

Hezký článek, ale je zde mnoho ale!

63 88.?.?.?

Především nelze nadirigovat "naštvanost" demonstrujících!
Může být kolik set tisíc lidí spojeno přes sociální sítě, pokud nebudou skutečné hmotné podmínky a příčiny k velkým pouličním
demonstracím, nic se nestane! To za prvé!
A za druhé, je velké riziko, kam se bude po svržení vlády ubírat moc! To takě není tak jednoduché "zorchestrovat"!!!
Článek je pěkný, bohatě "ozdrojovaný", je jasné, že americká sionistická pakáž strká svoje špinavé prsty , kam jen může, protože je zadlužená až po uši a už jenom kouká, jako prase na řezníka,odkud dostane poslední ránu, ale "vyrábět" nějaké přesně řízené převraty je veliká a hlavně předem velmi špatně vypočitatelná záležitost!!!
Souhlasím s článkem, ale dějiny se ubírají svými cestičkami, lze nějak historické a zásadní zvraty ovlivnit, ale je otázkou do jaké míry!!! Nevěřím příliš na přesně vypočítaná spiknutí!
Politika je úžasně rozmanitý, ale jak nám ukazuje posledních 20 let velmi nejistý proces, co se týče prognózování!
Dneska bych na světový vývoj nevsadil ani křivou "pětku"!!!
To je stejná loterie jako počasí!
Je zde mnoho faktorů ve hře a nikdo neví, jak se mocnosti zachovají! Stačí, aby se čínský "spící" valutový obr zbudil
a pošle USA, tak rychle do kytek, že se budou dělat sionáckům
v bankách u nosu z toho "fičáku" bubliny!!!!
Není nutné dráždit hada bosou nohou! To pak můžeme odsrat všichni, i ti kteří byli hodní a nic špatného "nedělali"!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

238892

6.3.2011 15:40

RE: Hezký článek, ale je zde mnoho ale!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 238892

politika neni rozmanity proces, politika je integralni soucasti spiknuti.Spiknuti, ktere ma zabranit tomu, abychom treba ja a vy nasli spolecneho skudce zodpovedneho za celosvetovou krizi, ozebracovani narodu a valecna besneni.

238957

4.3.2011 22:29

co dodat snad jen hadanku, pro osvezeni pameti

haf 193.?.?.?

Kdo to napsal?
K převratům došlo ve všech komunistických státech Evropy synchronizovaně v průběhu 7 měsíců. Z hlediska sociologického a psychologického je vyloučeno, aby tyto převraty byly uskutečněny spontánně, neorganizovaným, dezorientovaným a víceméně loajálním obyvatelstvem, proti téměř neomezené moci komunistických vlád těchto zemí, zajišťovaných vojensky a bezpečnostně druhou největší mocností světa - SSSR, jejíž síla nebyla otřesena.

Pokrok tam ale po 20 letech je, teď to trvá jen týdny a je tam i rumunský způsob. Plukovnik neposloucha a možná dopadne jako Caucesku (nebo jak se ten bolsevickej kokot psal). Vcera pritel, dnes nepritel

238893

5.3.2011 0:30

Trocha z nedávné historie

Lin 85.?.?.?

Psal se rok 2009 a Obama pronáší v Káhiře svůj zásadní projev k muslimskému lidu. K jeho přenášení byly použité snad všechny dostupné komunikační prostředky. Ten projev byl plný vzletných slov, vychvalujících arabskou civilizaci a její zásluhy (“Islám byl vždy součástí amerického příběhu. Muslimové obohacovali Spojené státy od jejich založení.”). Mj. řekl, že Amerika nikdy nebyla a nebude ve válce s islámem a svoboda náboženství je základem pro soužití mezi národy. Vyjádřil se také, že Amerika nepodporuje izraelské budování osad na palestinském území a prioritou je dojednat mír mezi oběma národy (“Amerika se neotočí zády k legitimním snahám Palestinců o důstojný a perspektivní život ve vlastním státě.” ) Ovšem dodal, že "Amerika je přítelem Izraele navždy, neboť nás pojí hluboké kulturní a historické kořeny". Pochválil Mubaraka nejen za pohostinnost, ale také za "dlouholeté zásluhy o udržování míru v oblasti". Zakončil vizí: “Lidé na celém světě mohou žít společně v míru. Víme, že tak si to přeje Bůh. Na to se teď musíme soustředit.”
O rok později, v září 2010, se na pracovní schůzce ohledně Palestiny Mubarak vyjádřil asi "konkrétněji", než bylo zdrávo. A já se domnívám, že toto byl také jeden z důvodů jeho letošního konce. "Cílem našich jednání by mělo být ukončení izraelské okupace Palestiny, která trvá od r.1967. Současné izraelské aktivity na palestinském území jsou proti mezinárodnímu právu. Musíme umožnit vznik svrchovaného a nezávislého státu Palestina a zajistit, aby mohl žít v míru a bezpečí po boku Izraele. To, že se nám to dosud nepodařilo, vyvolává velký hněv a frustraci našich lidí a je neudržitelné v tom setrvat. Pane Netanjahu, chceme, aby nebyla prolita už ani kapka krve ze strany Izraele ani Palestiny. Chceme, aby lidé v obou zemích mohli vést normální život. Je třeba zmrazit všechny nežádoucí aktivity, dokud nebude dosaženo dohody o míru. Egypt zůstane věrný v podpoře spravedlivé věci palestinského lidu."
No... a po zhruba půlroce je Mubarak pryč. Prý dal na Obamovy apely, že země potřebuje změnu a více demokracie. Hm... Docela mi to zapadá do "pátého prvku vývozní americké demokracie" (jak je zmiňované v článku).

238896

5.3.2011 2:49

Nová hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Další zajímavý článek o tom, kdo stojí za tzv. arabskou revolucí je zde: http://www.newsland.ru/news/detail/id/648116/cat/94/

Zatím nejpravděpodobnější vysvětlení toho, co se děje a které síly jsou ve hře, se mi jeví hypotéza, že bankovní kruhy provázané se skupinou kolem Rothschildů, vyvolaly nepokoje kvůli tokům peněz (např. z ropy) do islámských bank, které se řídí islámským právem šaríja, zakazující mj. "lichvu", do níž jsou řazeny různé finanční spekulace. Proto se v době krize jevily islámské banky stabilnější a Rothschildům unikaly zisky.

Podobně i barevné a "sametové" revoluce byly iniciovány těmito lidmi, s cílem obrovských zisků z privatizačních tunelů. Proto to zmatení dnešních západních politiků, kteří jsou zaskočeni vývojem, podobně jako kolem roku 1989 byli i Thatcherová, Mitterand a Bush starší, kteří se obávali kolapsu SSSR a východního bloku. Dokonce navrhovali Gorbačovovi použít sílu aby rozpad zastavil. Ten se však evidentně domluvil s někým jiným. Západní politikové svůj současný zmatek nehrají, jsou v šoku, protože se cosi velkého dalo do pohybu bez nich.

Pojďme však na východ. Za povšimnutí stojí například spojení politiků jako Havel, Juščenko, Saakašvili s miliardářem Sorosem, jeho různé nadace ve východní Evropě a pod., i současné vyznamenání Gorbačova ruským prezidentem Medvěděvem, což je hmatatelné potvrzení spojení mezi oběma jakož i celé linie politiků mezi nimi, kteří, zatímco sedí na spícím medvědovi (kterého tu a tam podrbou za ušima, aby se náhodou neprobudil), obratně zaprodávají zájmy Ruska západu. Procitnutí "medvěda" v roce 2008 je možná jen hrané, aby mohl naopak nerušeně spát dál. Geopolitické i lokální důsledky války Ruska s Gruzií jsou skoro nulové - kravatožrout si klidně a spokojeně vládne dál. Divadlo, zaměřené na domácí obyvatelstvo. Perestrojka II bude pokračovat, vojenská reforma vyvrcholí zrušením generálního štábu, který si dovolil prásknout, že Kaddáfí své obyvatelstvo nebombarduje.

Existuje dokumentovatelné spojení Soros-Rothschild, a dá se předpokládat, že příští zastávkou tohoto finančního expresu je skupina Bilderberg, Trilaterální komise a posléze NWO.

Vzniká otázka, nakolik pánové z NWO mají vše v rukou. Podle mého názoru vývoj v rukou nemají vůbec, protože to prostě vůbec není možné. Nicméně jim vyhovuje i chaos, který vytváří podmínky pro pozdější změny, u nichž už mohou být. Prostě nové míchání karet je to, oč jim jde. Je to ale nebezpečná hra, protože jsou tu i jiné síly a hráči, kteří nejsou rádi, když jim někdo hýbe s šachovnicí. Odvetné údery přijdou, a zasáhnou i jednotlivé země. Do hry se následně vloží i politikové. Dostanou instrukce od svých sponzorů. Takhle reálně a brzy může vzniknout velká válka, na rozdíl od různých scénářů počítajících s jen s bojem o suroviny.

238906

5.3.2011 5:00

RE: Nová hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 238906

Samozřejmě, o suroviny jde také, ale hra je složitější a zájmových skupin je víc. Zatímco politický výsledek arabských revolucí je nejistý a těžko říditelný (podívejme se do Iráku), okamžité důsledky a reakce na nepokoje ve finančním světě snadno předvídatelné jsou. Jednoduchá otázka Cui bono je jako prst, ukazující na strůjce tohoto dění. Kdybychom viděli změny v toku financí, bylo by vše ještě jasnější.

Kdo je druhá, poškozená strana? Arabské země, o kontrolu a přivlastnění si jejichž bohatství jde. Zatím jsou v chaosu, pravděpodobné je však vítězství islámských stran, což je z jejich pohledu také jediná správná volba. Následná volba stran je už zřejmá. Dále Čína. V poslední době investovala velké prostředky v Africe, na kterou USA předtím dost pozapomněli. Její investice jsou ohroženy. Samozřejmě Irán a několik dalších zemí třetího světa.Poškozená je EU, v jejíž blízkosti vznikají nepokoje, jsou ohroženy obchodní cesty a roste počet uprchlíků z krizových oblastí. Snižuje to kurs eura ve prospěch dolaru. Ale EU je vůči USA vždy servilní, evropští politici jsou vždy zbabělí a zkorumpovaní, takže se EU proti USA nepostaví, přes své vlastní poškození. Vlastizrádná evropská politika bude pokračovat, dokud si většina lidí neuvědomí, že transatlantická nostalgie je pryč a USA hrají v této hře proti "starému kontinentu". Rusko bude zpočátku stranou, a bude profitovat z růstu cen ropy. Zkorumpovaná ruská elita bude k USA loajální, dokud v Rusku nedojde k politické změně. Kolem nás se tedy nic dít nebude, pouze poneseme ekonomické důsledky.

Nejdříve vzroste počet teroristických útoků z arabského světa proti USA (odveta arabských svržených vládců), a Čína podnikne odvetu proti USA ekonomickými prostředky. Později se zkonsoliduje islámský svět, který vytvoří alianci s Čínou. USA budou čím dál ve větších ekonomických potížích, Obamu vystřídá nějaký republikánský pistolník. V návalu republikánských vlasteneckých myšlenek a tradičním americkém sebepřecenění usoudí, že nejlepší věřitel je mrtvý věřitel. Do válečných her bude nakonec zataženo i Rusko, i když nevím, na jaké straně.

238907

5.3.2011 8:58

RE: Nová hra

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 238907

Rusko bude vždy stát na své vlastní straně, jsou v pozici kdy si to nejenom mohou dovolit, ale je to otázka přežití jejich mocenské elity. Jinak řečeno jde o vynucené tahy na šachovnici, nemají žádný jiný výběr. Velká destabilazace v islámském světě se samozřejmě projeví na jižní hranici Ruska. Vojenští taktici pouštějí do médií informace typu, že ruská armáda není schopna najednou vést více než tuším tři konflikty. Stratégové vědí, že ruská armáda nikdy nepovede tři velké regulerní válečné konflikty, protože nejpozději při druhém pokusu válečné eskalace proti Rusku vyletí jaderné prskavky a na třetí konflikt každého přejde chuť. Zkoušet drbat za ušima živého starého medvěda je ošemetná věc, obvzlášť když není tak starý, aby nebyl při síle za to má hromadu někdy i velmi draze zaplacených životních zkušeností.

238911

5.3.2011 10:03

RE: Nová hra

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 238911

Rusko je skutečně jediný nedestabilizovatelný hráč v této hře.

Vložený obrázek

Protože EUropa musí volky nevolky stále častěji přiznávat, že stojí s Ruskem geostrategicky na jedné lodi.

Dalším zajímavým geostrategickým bodem je Ruská Sibiř: Z EUropy i Ameriky je tam daleko. Přitom právě Sibiř je v centru zájmu celého světa jako tzv. superpevnina, která umožňuje Rusku prakticky zdolat jakokouliv agresi proti jinému místu jeho území.

Západní stratégové si dávno vytýčili tzv. STRATEGICKOU ELIPSU:

Vložený obrázek

Z ní je patrné, které státy jsou "hodné" (pokud pravicují či pravicově-diktátorují). A proti kterým NAOPAK musí být v pohovosti Člověci v plísnich, Vencové Lahváči-Veškrnové, Human Rights Watch či Pakt NATO a další síly agreSSe a humanitárního bombardování a dobývání.

Tím, jak prudce roste spotřeba ropy, plynu a potravin i v Číně a jak se Čína díky produkci většiny zboží stává stále silnějším finančním centrem světa, se mění i postavení Ruska.

Přespřílišné oslabení Ruska západními predátory a židovskými bankstery by znamenalo jeho darování do čínské sféry vlivu. Proto se banksteři sice u hranic Ruska v Pobaltí a v kravotožroutově Gruzii olizují, ale jednoznačně si Rusko destabilizovat neodváží.

Dá se spolehlivě řící, že z geostrategického hlediska je současná situace velice přitažlivá: Zadní dvorek agreSSivních HůYsEJ = Latinská Emerika se hroutí a přebíhá mocně na levo a do sebevědomé prosperity sociálních přerozdělovacích států skandinávského typu. Se silně protiamerickými a hlavně protiizraelskými, protisionistickými a antisemitskými náladami. Subsaharská Afrika je téměř celá již upsaná Číně a jejímu mocnému rozvojovému programu, který je 1.000x férovější, nežli všechny neo-koloniální miSSe IMF a WB, se kterými Západ rozvojový svět doteď vykrádal a ruinoval.

Vložený obrázek

Tzn., že je Západ tlačen ke zdi. A zejména vybydlené, po uši zadlužené a vytunelované HůYsEj už nemají mnoho tahů na výběr.

238912

1.2.2013 0:21

RE: Nová hra

goga 89.?.?.?

Reakce na 238912

nektere řerou kravat a nektere kradou tuški pera propiski. ti kravati aspon ne kradem. [chechtot]

284102

1.2.2013 0:31

kravatožroutove

goga 89.?.?.?

Reakce na 238912

ti kravaty patři nám, ne krademe jak nekteži kradou propisky a pera. kouknete na cnn.

284103

6.3.2011 16:46

RE: Nová hra

xxx888 91.?.?.?

Reakce na 238911

Povedzme si o tejto téme niečo. V Dnešnej dobe si môže dovoliť hrať nefér len USA a NATO. Čína a Rusko kvôli obchodu s týmito krajinami, musia zaťať zuby a nechať to tak. Z čoho tak súdim. Zaujímam sa o vojenskú techniku a čítam ATM. Keby chceli Rusi a Číňania hrať nefér tak Iracky a Afgansky odboj zásobia protitankovými strelami a raketami ala igla, výbušninami, ... a začnú cvičiť na svojom území odbojárov z týchto krajín. USA a NATO žoldáci by sa ani nestačili pokakať. A vieme ako by to mohlo skončiť, USA ako nasrané malé decko by vyhrožovalo použitím atóm. bômb.

238958

6.3.2011 19:30

RE: Nová hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 238958

Verte tomu, ze by to Rusove po tom podrazu se zrusenim VarPak a "vstupu" byvalych sovetskych satelitu do NATO uz davno udelali.Nebrani jim v tom zadna ferovost, ale zkusenosti s islamisty v Cecne.Navic, CCCP se zhroutil pote, co proUSAcky OPEC srazil dolu ceny ropy a vyvolal v Zemi Sovetu nedostatek za valuty dovazenych potravin.Dnes si Rus muze liboovat, diky priblble americke politice je cena ropy dostatecne vysoka.
Za par let se jeste ukaze, jake nasi kratkozraci politici vykonali zkazonosne dilo vuci Rusku.A nezmeni to ani Klaus se svym pritelickovanim se s Putinem.

238971

7.3.2011 12:25

RE: Nová hra

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 238911

Takže malá lokální jaderná válka by znamenala ochlazení. Hmm, chce si na to někdo vsadit? Pokud si bude Kreml nebo kdokoli jiný z jaderných mocností bude muset vybrat mezi svým přímým vojenským ohrožením či zničením a ochlazením klimatu co si asi vybere?
http://www.novinky.cz/veda-skoly/227015-mala-jader...

239011

6.3.2011 20:00

RE: Nová hra

Dr.QQ 188.?.?.?

Reakce na 238907

To znižovanie kurzu eura voči doláru sa akosi nedarí [smích]

238976

6.3.2011 22:09

RE: Nová hra

Antiseptik 76.?.?.?

Reakce na 238976

Jeden bezcennější papír než druhý, proč by se měl kurz snižovat?

238978

6.3.2011 23:37

RE: Nová hra

xxx888 95.?.?.?

Reakce na 238978

Čo to tu melete o dolary, ja som zaznamenal že v Iraku spravila neznáma zraň skrz abramsa dieru tak tu nemeľte. Ta zbraň bola najskorej z Ruska. Už to nehúľte.

238983

7.3.2011 1:36

RE: Nová hra

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 238983

EEEK? [překvapení] [překvapení]

238993

30.3.2011 5:07

RE: Nová hra

Slayko 89.?.?.?

Reakce na 238983

Co vim tak to dokaze KORNET.

240718

6.3.2011 23:43

RE: Nová hra

xxx888 95.?.?.?

Reakce na 238978

RUSKA SUPERZBRAŇ
http://www.youtube.com/watch?v=lH3LCzcLGr8

238985

7.3.2011 4:54

RE: Nová hra

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 238985

Jj, to jsou ty kombajny, co umí lítat a tak klidně si orají na hranici, dokud na ně něco nezaútočí. Po vítězném boji se vrací na mateřskou základnu...

238999

1.2.2013 13:37

z číny nikdy nic nebude

Adam.. 86.?.?.?

Reakce na 238907

Přecenuješ se.Přecenuješ peníze,protože žádné nemáš.Nejde o věřitele,ale o kolečko mozaiky.čína(malé č)nemá žádný potenciál než vytvářet plastové vojáčky neumí nic,akorát žrát rejži.Z číny nebude nikdy nic,protože mají moc lidí a ty nikdo nechce.Stejně tak USA nikdy nebudou chtít vrátit žádný dluh z číny,protože jde jen o to udržet zbytečnou masu dělníků a rolníků v přelidněné číně a peníze si zase vytvoří elektronicky.Oni potřebují udržet masu na uzdě nepotřebují nic,než prostor a ten zatím mají.
To ovšem neplatí pro Afriku.

284113

5.3.2011 20:04

Další zajímavosti

Lin 85.?.?.?

Zdá se, že s tím stále otravuji, ale... [smích] Když já Spencerovou hrozně ráda čtu. [smích] Mám tu od ní další postřehy k dění z Literárek (na CZFP už moc nepíše) a je to celkem zajímavé. Lybijská opozice se bojí, že jí amíci revoluci ukradnou, Obama zdůvodňuje soustředění vojsk tím, aby "mohli jednat rychle, pokud se pro útok rozhodnou" (docela "dobrý" vyjádření = rozhodnou... proboha však se jedná o cizí stát a jeho vnitřní záležitost) a Egypťani se tak nějak zhlédli v demonstrování, takže nyní demonstrují i za návrat turistů. [velký smích]

238922

6.3.2011 9:28

Autore, spiknutí tam zcela jistě je:

A. S. Pergill 88.?.?.?

Je to ale spiknutí islámské a jeho cílem je navození světového kalifátu (režim NGO zcela jistě nic moc, ale v porovnání s tímhle zlatý - můžete si to přirovnat jako porovnání situace v protektorátu /NGO/ a v koncentráku /islám/).
Muslim Obama dal zelenou aktivistickým hnutím zelených, kteří protlačili povinnost spotřebovávat ekonomicky vysoce neefektivní biopaliva (a na ekologii působící zhoubněji než fosilní paliva). Muslim Obama tím vytvořil prostor pro spekulanty, kteří "výrobou biopaliv" omezili výrobu potravin a vyvolali jejich enormní zdražení a snížení jejich dostupnosti. Na tuto skutečnost upozorňovali klimaskeptici dávno před tím, než byla "zelená legislativa" protlačena přes vlády USA a zemí EU.
Nynější stav (ekonomický rozvrat euroatlantických zemí a současně revoluční situace v zemích islámských) je logický důsledek a je velmi pravděpodobné, že to celé bylo v době, kdy se začal Obama procpávat k moci, takto plánováno.
V každém případě jediná rozumná reakce na stávající situaci je, dostat do čela evropských zemí strany s antiislamizačním programem, bez ohledu, zda jsou "proizraelské" (jakoužto nálepku sklidil např. Wilders za jedinou návštěvu Izraele) nebo "antisemitské" (jakoužto nálepku dostala např. naše DSSS od různých sionistických aktivistů, aniž by k tomu byl jediný důvod).
IMHO aktivisté NGO mají k tomuto hnutí ambivalentní vztah, protože na jedné straně představuje vážnou konkurenci, na straně druhé se (právem) obávají toho, že pokud se lidé jednou dají dohromady a potlačí islamisty, tak budou mít dostatek sil, prostředků a zejména organizační základnu, kterými by smetli i NGOisty.

238948

6.3.2011 10:43

Je to furt stejnej scenar ............

Satanist 154.?.?.?

rozflakat , pujcit , renovovat , zadluzit , krast a parazitovat. Snad jste si vsimli, ze zadnej parazit na svete nezabiji svyho hostitele. Tihle paraziti co chtej nastolit NWO jsou vyjimka a budou se kousat i do svy vlastni prdele!

238950

6.3.2011 11:44

Najnovšie správy z líbyjského bojiska.

xxx888 95.?.?.?

Najnovšie správy z líbyjského bojiska, kde láska, sloboda, demokracia a voľna ruka trhu zvíťazí.
Izraelská firma má dodávať Kadafimu 50 000žoldnierov(asi černoškou) aj s výzbrojou, za 5miliard USD a koncesie na ťažbu ropy, plus Kaddafi sľúbil spoluprácu s izraelskou stranou po vojne. Tato operácia je schválená Izraelskou vládou a na 99percent aj US. Takže marináci pri brehov Líbye budú strieľať ?(najskorej do povstalcov) Takže zhrnutie Kaddafi a jeho rodina zostanú pri válove, Líbyjčan už sa nikdy nebude mať tak dobre ako sa mal pred revolúciou a západ dostane svoju ropu a vernosť Kaddafiho. Keby sa im podarilo Líbyjskú revolúciu, preniesť do Číny, Saudskej Arábie a Ruska mal by západ (USA, GB, Nemecko, Francúzsko, Izrael,...) vystarené najmenej na 20-30 rokov. Možno bi nám Slovákom a Čechom potom hodili nejakú okusanú kosť zo svojej hostiny aby sme si zamaškrtili.
http://spravy.pravda.sk/kaddafiho-zoldnierov-dodava-izraelsk
y-general-fqt-/sk_svet.asp?c=A110306_085516_sk_svet_p29

238953

6.3.2011 15:12

RE: Najnovšie správy z líbyjského bojiska.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 238953

Ono to bude trochu složitější. Tohle se děje "tajně", kdežto západní média kritizují Kaddáfího veřejně a nepokrytě, stejně jako Al-Jazeera. A dělají ho podstatně horšího než je, lžou o bombardování vlastního obyvatelstva. Proč? Aby se západní politici s Kaddáfím po čase zase spojili a udělali veřejně ze sebe úplné idioty? Vyloučit se to úplně nedá, jelikož to idioti opravdu jsou (za nitky tahá zřejmě někdo jiný v pozadí) a tak mají pocit, že i obyvatelstvo je složeno výhradně z idiotů. Pravděpodobnější ale bude, že jde o přilévání ropy do ohně z obou stran, aby vznikl pořádný důvod pro intervenci.

Taky je možné, že izraelská vláda a ti, kteří vyvolali vlnu arabských revolucí nejsou ti stejní. Taky je možné, že síly stojící za povstáním v Libyi nejsou ty stejné. Bývalý izraelský generál mohl dát přednost penězům. Al Jazeeru možná ovládá CIA. Kritika ze strany Izraele jí dodává punc věrohodnosti.

238955

6.3.2011 22:07

RE: Najnovšie správy z líbyjského bojiska.

Antiseptik 76.?.?.?

Reakce na 238955

A nebo je to ještě složitější. Právě jsem nalezl na netu amatérské video z Libie a helemese helemese, protestující davy drží cedule ze slogany v Angličtině sice rukou napsané ale bez chyby, ač křičí Arabsky. Jeden neví komu fandit. Asi jen čert ví kdo je na které straně, ovšem také je možné že účelem je právě zmatek, takže se podporují strany obě, podle dobře známého návodu: rozeštvat proti sobě at se klidně povraždí a my to pak sebereme ještě vyděláme před tím na munici.

238977

6.3.2011 22:49

Protokoly sionských mudrců - Protokol č.7

baldy.man 213.?.?.?

Pročítal jsem Protokoly sionských mudrců a zaujal mne mimo jiné Protokol č.7, kde je uvedeno v bodě 2.Po celé Evropě, a pomocí vztahů s Evropou, i na dalších kontinentech musíme vytvářet neklid, neshody a nepřátelství. Tím získáme dvojí výhodu. Na prvním místě si udržíme kontrolu nad všemi zeměmi, protože budou vědět, že máme moc, kdykoli se nám zlíbí, vytvářet nepořádky a obnovit pořádek. Všechny tyto země jsou zvyklé vidět v nás donucovací sílu, již nelze obejít. Na druhém místě, pomocí našich intrik spleteme všechny nitky, které jsme natáhli do kabinetů všech států pomocí politických, ekonomických smluv nebo pomocí finančních závazků. Abychom v tomto uspěli, musíme se během rozhovorů a uzavírání smluv ozbrojit velkou prohnaností a prozíravostí, ale pokud se týče toho, co nazýváme "oficiálním jazykem", budeme se držet opačné taktiky a nasadíme si masku počestnosti a bezelstnosti. Tímto způsobem lidé a vlády gojímů, které jsme naučili dívat se na věci pouze zvnějšku tak, jak jim je ukazujeme, nás ještě budou považovat za dobrodince a zachránce lidstva.
Úzce souvisí s bodem 5. Musíme přinutit vlády gojímů podnikat kroky směrem ve prospěch našeho široce koncipovaného plánu, který se již blíží k žádoucímu cíli, který budeme vydávat za veřejné mínění, námi tajně ovlivňovaného pomocí takzvané "sedmé velmoci" - tisku, který - až na malé a bezvýznamné výjimky - je již zcela v našich rukou.

protokoly ve formátu pdf ke ztažení zde:http://www.uloz.to/8176496/protokoly-sionskych-mud...

238980

7.3.2011 12:08

Podrazáci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2011/02/wo-sind-gaddafis-freunde-geblieben.html

239009

7.3.2011 12:13

Mno, náš humanista loví další nominaci na nobolevku.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Výjimečně s ním v jednom souhlasím. Jugoslávie se nesmí opakovat. Tentokrát je ve hře daleko více než než zájmy hlupáků na Balkáně. Jenom by mě zajímalo co se jim z těch plánovaných zájmu podařilo uskutečnit a zda cena byly přijatelná? Důsledky si Evropa zdaleka nevyžrala, to nejlepší na menu ji stále čeká do budoucna.

Havel má sice modrou knížku jako já, ale náš pacifusmus a pojetí humanismu se nějak rozchází. Bezletová zóna znamená masivní útok na protiletadlovou obranu. I já jako mladej pamatuju, že USA bombardovali Tripolis, Nepochybuju, že plukovník, který na rozdíl od nás s Havlem modrou knížku nemá se důkladně poučil z krizového vývoje a těch 25 let příjmu z ropy využil i k tomu, že se důkladně "zakopal". Zcela jistě bedlivě sledoval i kariéru Sadáma Huseina a z ní si tak vzal své osobní poučení z krizového vývoje.

Dále. Opozice odmítá zahraniční intervenci. Bezletová zóna spojená s masivním leteckým útokem na PLO v Libyi, znamená značné riziko jezinkového efekti s prstíčkama ve dveřích. Dále je tady riziko, že omylem budou zničeny některé zajímavé cíle v infrastruktuře. Třeba Kadáfí vcelku rozumně investoval do zavlažovacích a jiných projektů, aby posílil svou soběstačnost a nezávislost. To uděla i Sadám, nebyly problémy s vodou, dotované potraviny, elektřina... Dneska místo toho místni lidé mají havlovský humanismus a pokrok v demokracii.

Libyjci se taky poučili asi z Iráku, takže o zahraniční pomoc nestojí. V tomhle směru, to co vyšťáral pan novinář Fisk o dodávkách protinkových zbraní mi přijde jako rozumná varianta. Nemyslím, že i bez nich má Kadáfí na to, zlomit odpor. A na protiofenzívu povstalců to taky nebude, ale případné vyšší ztráty v těžké pozemní technice by mohli mít vliv na urychlení hledání kompromisu. Ono na kompromis podle všeho stejně dojde. Nikdo nemá dost sil na převzetí rozhodující kontroly. Jde o to, zda bude nutná občanská válka, kdy časem dojde jako v každé OV k vyčerpání obou stran nebo to bude na základě menší hromady mrtvol.

Na druhou stranu chápu i pozici aristokracie v islámských monarchiích. Aristokracie není takový plastelínový tvárný partner na dohody jako demokraté v zemích východního bloku po pádu železné opony. Aristokracie je klanový způsob držení moci a má své zájmy, které nemíní obětovat. Jeden nikdy neví, kdo komu z nějakého důvodu bude v budoucno dodávat zbraně. Třeba Saudové na žádost Washingtonu vyzbrojili Taliban a teď mají problémy s kritikou na napojení al-Kaida. Ono to tak chodí, když se někde chtějí dodat zbraně musí se vytvořit lidské kontakty a muslimském světě mají často mezilidské vztahy váhu osobní cti. Navíc jak by řekl de Gaulle Francie nemá přátele, Francie má své zájmy. A jak by řekl Borovský nechoď Vašku s pány na led.

239010

7.3.2011 13:09

Bomber Havel a Achmet

karin 90.?.?.?

Reakce na 239010

Situace se samozřejmě vyvíjí. Radiožurnál, spolehlivá a jednoduše bezprostřední názorotvorná česká hlásná trouba už od včerejška dokola točí přání pana Achmeta z jakési "osovobozené zóny", který PROSÍ jak 99 pragováků, ať už na to (MY = NATO) vlítnem, jinak je tam Plukovník "všechny pobije." Takže jo. Mysleli jsme to dobře, chtěli jsme to nechat na nich, protože poučeni Iraqem, Afgánistánem , Vietnamem atd. už nejmíň od včerejška víme, že DEMOKRACII si jeden musí zasloužit, vybojovat a vymodlit SÁM, jinak nechutná ... no, nechutná, ale ONI to zase packají, nezvládaj to, je nám jich jaksi lidsky líto, možná už se pakujou, aby se usídlili v našich utečenckých táborech, že když Plukovník "crazy man!" (Radiožurnál) šílí, no tak to tam JEŠTĚ JEDNOU pokropíme, aby měli arabáči na co vzpomínat (jak se dělá demoška - a že jim to zařídil humanista největší hned po bobru Harrisovi - bombr Havel [bliji]

239017

7.3.2011 14:03

RE: Bomber Havel a Achmet

jen tak 97.?.?.?

Reakce na 239017

Já bych si byl skoro jistý jak to dopadne. Z Kaddáfího udělá Západ zločince, všechna svinsta která se tam stanou hodějí na jeho hlavu. Dojde pravděpodobně k "humanitárnímu bombardování" a celkem se zopakuje scénář býv. Jugoslávie. Kaddáfí dopane v tom lepším případě jako Miloševič a stane v Haagu před soudem. V tom horším ho rovnou oddělají doma.
Živě si vzpomínám co předcházelo událostem v Jugoslávii...

239018

7.3.2011 12:25

Kaddafi

xxx888 95.?.?.?

Toto by im amerikanos asi nepostavili.
http://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-rieka

239012

8.3.2011 2:34

RE: Kaddafi

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 239012

http://www.boinc.sk/clanky/saharska-velka-umela-ri...
Vznikající odkaz, dovolil jsem si jej zprovoznit pro kliknutí myši. Projekt není dokončen, pokud by měla doinvetsovat třetí a čtvrou fázi zápádní korporace a vložit do toho bruto 10 miliard babek, určitě to nebude dělat pro něčí modrý voči. Na druhou stranu někdo jako Bechtel by si nemusel dělat starosti se zákonem zakazujícím chytat Lybijcům dešťovou vodu. To by na Sahaře skutečně nebyl problém.

239053

Příspěvků: 35

04.03. 19:40 fohat  jiný pohled
04.03. 20:19 63  Hezký článek, ale je zde mnoho ale!
06.03. 15:40  RE: Hezký článek, ale je zde mnoho ale!
04.03. 22:29 haf  co dodat snad jen hadanku, pro osvezeni pameti
05.03. 00:30 Lin  Trocha z nedávné historie
05.03. 02:49  Nová hra
05.03. 05:00  RE: Nová hra
05.03. 08:58 Rene Bartosek  RE: Nová hra
05.03. 10:03 MoUdrostrak  RE: Nová hra
01.02. 00:21 goga  RE: Nová hra
01.02. 00:31 goga  kravatožroutove
06.03. 16:46 xxx888  RE: Nová hra
06.03. 19:30  RE: Nová hra
07.03. 12:25 Rene Bartosek  RE: Nová hra
06.03. 20:00 Dr.QQ  RE: Nová hra
06.03. 22:09 Antiseptik  RE: Nová hra
06.03. 23:37 xxx888  RE: Nová hra
07.03. 01:36 Rene Bartosek  RE: Nová hra
30.03. 05:07 Slayko  RE: Nová hra
06.03. 23:43 xxx888  RE: Nová hra
07.03. 04:54  RE: Nová hra
01.02. 13:37 Adam..  z číny nikdy nic nebude
05.03. 20:04 Lin  Další zajímavosti
06.03. 09:28 A. S. Pergill  Autore, spiknutí tam zcela jistě je:
06.03. 10:43 Satanist  Je to furt stejnej scenar ............
06.03. 11:44 xxx888  Najnovšie správy z líbyjského bojiska.
06.03. 15:12  RE: Najnovšie správy z líbyjského bojiska.
06.03. 22:07 Antiseptik  RE: Najnovšie správy z líbyjského bojiska.
06.03. 22:49 baldy.man  Protokoly sionských mudrců - Protokol č.7
07.03. 12:08  Podrazáci
07.03. 12:13 Rene Bartosek  Mno, náš humanista loví další nominaci na nobolevku.
07.03. 13:09 karin  Bomber Havel a Achmet
07.03. 14:03 jen tak  RE: Bomber Havel a Achmet
07.03. 12:25 xxx888  Kaddafi
08.03. 02:34 Rene Bartosek  RE: Kaddafi

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 3

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 1

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,46 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,73 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,77 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,97 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 116,80 Kč
1 unce stříbra
503,82 Kč
Bitcoin
1 118 346,31 Kč

Poslední aktualizace: 9.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 332