Diskuze k článku

Volby – zpráva o stavu společnosti

Příspěvků 42

1.7.2010 0:56

To chce klid.

in-ocean 88.?.?.?

Mel bych Miro nekolik poznamek.
1) Stav medii je takovy, jaky jim ctenari, posluchaci umozni byt. Jinymi slovy, nezalezi na tom kdo me chce podvadet ci obelhavat, ale zalezi predevsim na me jesli se obelhavat a podvadet necham. Je NUTNE se zajimat NEUSTALE o zakladni principy byti a veskereho fungovani. Ziskavat je, ochranovat a utuzovat jako nejvetsi poklad, protoze to jsou vlastne nase moralni hodnoty a v podstate jediny luxus, ktery si bohuzel ne jen tak nekdo muze dovolit.

Jelikoz lide se techto hodnot vice a vice vzdavaji, tak je po te pro media(ale treba i politiky) v podstate nutnosti poradne pritlacit na pilu, protoze ten "maly" hnus (ktery se stal normalem) uz je pod rozlisovaci schopnosti konzumentu.
Takze ironicky vse je v podstate OK.

2) Kdyz se me ve Skotsku lide ptaji odkud jsi, tak uplne vazne jim rikam z planety zeme. Kdyz nerozumi, tak doplnim, ze nemam vubec zadnou potrbu se identifikovat s jakoukoliv skupinou lidi. Ja jsem ja a proste jsem.
K memu prekvapeni to chapou a dokonce rikaji, ze to je viborne, protoze takto odbouram jakekoliv nacionalni, nabozenske, politicke ci jakekoliv hodnoceni. Vzdyt vsichni jsme lide. A prave tyto nacionalisticke a jine rozdelovani je znacnou pricinou nasili.

3) Velmi rad bych doporucil 4 knihy, ktere mne silne zaujaly
a) Miguel Ruiz - 4Dohody
b) Dan Millman - Way of the peaceful warrior (nevim jaky je nazev v Cestine)
c) Eckhart Tolle - The New Earth a jeho hit The power of Now.

Preji vsem hezky den a hodne zabavy v kazdem okamziku zivota a tobe Miro diky za clanek.
[smích]

223115

1.7.2010 0:59

RE: To chce klid.

in-ocean 88.?.?.?

Reakce na 223115

Sorry za hrubky, necetl jsem to po sobe. [smích]

Vazne to chce klid. [chechtot]

223116

1.7.2010 7:06

RE: To chce klid.

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 223116

Stretol som sa s viacerými názormi na to, čo a ako ďalej..
Náboženstvá-sekty, filozofie,..
Ako som tu už raz dávnejšie spomínal, asi najlepšie prepracované, na čo som narazil bola tzv.
Teória všeobecnej bezpečnosti.
Jej mnohé časti sú myslím v podstate univerzálne použiteľné aj pre nás. Treba z toho vyberať. Vyvíjali to tesne pred rozpadom Sov.zväzu zástupcovia jednotlivých univerzitných fakúlt, akadémie vied a ďalších zložiek. Koncept a ciele ďalšieho vývoja pre ich krajinu, ale z ich pohľadu aj pre svet. Z časti sa myslím podľa toho riadia aj v súčasnosti.

Základný dokument má nejakých 220 strán. Je to úvod. Volá sa krátky kurz. Stručne sa rozoberajú dejiny, ekonomika, financie, politika, ekológia, filozofia, náboženstvo,..

Ďalej sú potom v knižniciach na tejto a ďalších prepojených stránkach tisícky strán dokumentov podrobnejšie rozoberajúcich jednotlivé spomenuté problematiky a ciele do budúcna.
Američania a Číňania majú napr. tiež v niečom podobné stratégie. Sú tam na to odkazy a komentáre. Ako som hovoril, niektoré veci treba brať s rezervou. Mnohé pohľady a analýzy sú veľmi zaujímavé. Všetko je ale v ruštine.

Tu je link na pár analýz preložených do angličtiny. Ďalej sú tam na prepojených stránkach odkazy na jednotlivé fakulty, katedry a organizácie.

223130

1.7.2010 11:13

RE: To chce klid.

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 223115

Český název:

Dan Millman: Cesta pokojného bojovníka

popis

jansmith[smích]

223144

1.7.2010 11:54

RE: To chce klid.

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 223115

b) Dan Millman - Way of the peaceful warrior (nevim jaky je nazev v Cestine)
Cesta pokojneho bojovnika- kniha ma i druhy dil (Navrat pokojneho bojovnika), ktery bych rekl je jeste lepsi nez prvni.
Podle prvniho dilu byl natocen i film ale BACHA, nekoukejte na to, nebo alespon ne dokud si neprectete knihu. Je to jeden z prikladu jak lze knihu zfilmovanim totalne pripravit o myslenku.

223147

1.7.2010 16:50

RE: To chce klid.

nitram 62.?.?.?

Reakce na 223115

Ve svém příspěvku jste napsal, cituji: "......Stav medii je takovy, jaky jim ctenari, posluchaci umozni byt....."

Obávám se, že žijete v iluzi, že média jsou ve svém souhrnu tím, co se publiku podbízí. Opak je pravdou, domnívám se. Média pokládám za prodlouženou ruku jejich majitelů, mající základní úkol a tj. MÍNĚNÍ VYTVÁŘET. V čím zájmu, jistě ne v zájmu publika, ale režisérů.

223169

2.7.2010 13:26

RE: To chce klid.

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 223169

Moc pěkně napsáno. Základní předpoklad práce médií po tom kotrmelci 1989 bylo navodit atmosféru, že nyní zde máme nejdokonalejší a NEJSVOBODNĚJŠÍ společnost na světě. Podařilo se to velmi rychle a tím pádem již nyní postačí jen udržovat toto zdání nevýznamnými zprávami. Ta základní premisa je nezpochybnitelná. Pokud by někdo jen zauvažoval nad tím, zda je to skutečně pravda, okamžitě se objeví strašení fašismem, nacismem, komunismem, extremismem apod. A jsme zase hned zpět. Proto hned první zprávy na TV h@vna jsou např. o tom, jak někde shořelo auto. Díky Bohu za internet.

223230

2.7.2010 20:16

RE: To chce klid.

in-ocean 88.?.?.?

Reakce na 223169

Ale vzdyt to take tak rikam a myslim. V mediich jsou ucelove veci - jednoznacne a bezesporu!
Tak mi vysvetlete, proc lide kupuji prolhane noviny a koukaji na telku, kterou ja nazyvam "idiobox". Proc lide "kupuji" tyto informace a jedy?
Asi nejspis, ze z nejakeho duvodu chteji. Kdyby je lide ignorovaly, tak tam takove hnusy nebudou.

Ja osobne noviny nekupuji a televizi nemam. Odmitam se na tom silenstvi podilet.

223245

1.7.2010 19:12

RE: To chce klid.

Olas 78.?.?.?

Reakce na 223115

Mediokracie vychází a vegetuje na ideologii dané společnosti. Z toho lze odvodit i její orientaci a způsoby manipulace veřejnosti.

Ideologie je funkční služebnost vůči skupině, kde skupina vedoucí společnost, mající k dispozici masmédia ať již přímo nebo jinak, určuje hodnoty. Ideologické teze jsou posuzovány z hlediska funkcí, které plní vůči skupinám věřících v jejich pravdivost a snažících se druhé skupiny přimět k této víře.“

Hned po roce 1989 se začala formovat i profilovat nová kategorie novinářů, publicistů a redaktorů. Tato samozvaná klaka se nazvala “HLÍDACÍMI PSI DEMOKRACIE“. Po krátkém působení bylo možno analyzovat a dedukovat proč hlídací psi demokracie. Často v minulosti používaným jménem pro psa byl AZOR.
Aktuálně Zmanipulovatelný Ochotný Redaktor (Reportér) bezpečně se orientující směrem, který mu naznačil majitel jeho ekonomického obojku.

Autor správně uvádí, že za stav společnosti a hlavně té nastupující generace jsme přímo i nepřímo odpovědni také v nemalé míře MY sami. Z kraje padesátých let přišla ze školky neteř a zacitovala básničku, kterou je pani ředitelka naučila. “Dědeček a babička ujídají chlebíčka, patří do hrobečka“. Možná se s něčím podobným setkáme v podání Issové a Mádla, popřípadě jim bude přizvukovat radar lady Parkánová. Kdoví. Jedno je však jisté. Tehdy jsme se nedali tak zmanipulovat nebo skrýt za dnes moderní prohlášení střední vrstvy “Já to neřeším“. Takže co dál…. ?

223187

1.7.2010 23:12

RE: To chce klid.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 223187

"MÍNĚNÍ VYTVÁŘET"

bez komentáře

223204

2.7.2010 9:02

RE: To chce klid.

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 223204

Komentár:

Farenheit 451

223220

1.7.2010 7:34

Sci-fi

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Hezký článek. Jsem také fanda sci-fi jako pan Zelenka ale nemohu se plně ztotožnit s jeho postřehem, že za poslední léta se točí jen negativistická sci-fi díla. Myslím, že je to naopak. Jako příklad mohu zmínit skvělý seriál "Krajní meze" filmy jako Minority report, Matrix, Ostrov, ze starších Total Recall atp. Jde o filmy, kde se vypichují možné důsledky změn v technologické, společenské, politické či jiné oblasti. Jde o jisté varování. Takřka vždy je patrný počáteční pohled na problém, následuje "spásné" řešení (rychlé a radikální) a časem se objeví problémy, které nikdo dříve neviděl nebo nechtěl vidět a vzniká zásadní (dramatický) rozpor. Nakonec ve většině snímků dojde k vyřešení i těchto problémů a to je vlastně velmi pozitivistické [mrknutí jedním okem]

223132

1.7.2010 15:09

RE: Sci-fi

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 223132

následuje "spásné" řešení (rychlé a radikální)
nojo, jenze v praxi neproveditelne, protoze je vetsinou zalozeno na hrdinovi, ktery se po skoro celou dobu filmu pohybuje na hranici legality a/nebo je nadan nadprirozenymi schopnostmi (Matrix,Minority report) nebo je ono reseni poskytnuto zvenku (Total Recall)
Hezky priklad je take moje oblibene Equilibrium nebo z novych Gamer (myslim). Vsechny konci holywoodsky dobre, centralni zmrd je eliminovan a nad lidstvem se rozklene duha stesti a spravedlnosti.
Na to bacha, je to mindlock, mame tim byt uklidneni, ze vsechno je v poradku a kdyby nahodou nebylo, tak se najde "hrdina" ktery eliminuje Zlo v osobe "centralniho zmrda" a i nad nasi politovanihodnou existenci se zaskvi holivoodska duha.
Zkuste treba District 9, ten je takovy realisticky syrovy, ze clovek ani neveri ze by to mohlo byt scifi. Nebo zkuste StarWars I-III a zapnete pri tom i vyssi mozkova centra. I tohle dilko odesila poselstvi na pohadku az prekvapive hluboke.

223160

1.7.2010 17:54

RE: Sci-fi

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 94.?.?.?

Reakce na 223160

To je zajímavý pohled. Zejména zmiňovaný mindlock. Myslíte, že jde o záměr ? Vámi uváděné filmy mám také velmi rád. Co si myslíte např. o hvězdné pěchotě ? Mě to ze začátku přišlo jako něco co silně zavání fašismem. Volební právo mají jen ti co bojovali za vlast. Brouk je nepřítel, protože je jiný a zabírá planetu na kterou máme zálusk atp. Ale možná je ten duch filmu záměr a má vyprovokovat právě k takovým úvahám.

223173

2.7.2010 9:19

RE: Sci-fi

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 223173

Myslim, ze jde o zamer. Netroufam si tvrdit ci, a to pres to, ze Aaronama, Jakobama a Stephenama se to mezi producenty jen hemzi a snadno by to slo svest na sionisticke spiknuti, ale je docela mozne, ze za tohle muze to nase "krestanske" spolehani na spasu.
Hvezdna pechota se mi libila moc, uz proto ze Heinleina opravdu muzu a mel jsem z ni presne ten dojem co uvadite vy, tzn futuristicky fasizmus, stejne jako napriklad v tom Equilibriu.

223222

2.7.2010 14:04

Sci-fi ... už jen na chvilku ...

Orten 83.?.?.?

Reakce na 223132

Jsem rád, že došlo i na sci-fi. Řada mých kolegů již v diskuzi vyjádřila víceméně i můj názor na rozvoj duše/psychiky lidí. Takže nebudu opakovat již napsané a doplním svůj pohled na téma sci-fi v současné kultuře.
Já vnímám oba dva "kurzy":
1) temná post-katastrofická budoucnost (jak píše autor článku)
2) optimistická budoucnost objevů a "zasloužených/spravedlivých" vítěztví (jak uvádíte Vy)

add 1) víceméně se to týká jen budoucnosti Země a pozemšťanů (boj lidí proti sobě navzájem - Blade Runner, Johnny Mnemonic, Mad Max, Gamer, I robot, Ghost in The Shell I a II, Metropolis atd.)
add 2) víceméně se to týká celého vesmíru včetně všech možných vesmírných ras, s velice častým námětem boje za přežití/svobodu pozemšťanů/mimozemšťanů (Star Wars, Star Trek, Duna, Válka světů, Independence Day, The fifth element, Alien, Serenity/FireFly, BattleStar Galactika atd.)

Všimněte si, že prakticky ve všech add 2) filmech již je One World Government. Nebo, že musí dojít k sjednocení/spolupráci celého světa, jinak lidstvo jako takové nepřežije (ať už kvůli ohrožení mimozemšťany, či nějakou vesmírnou katastrofou). Suma sumárum nám filmy add 1) ukazují budoucnost bez sjednocené Země (tedy ponurá budoucnost). Zatímco filmy add 2) nám předkládá spokojeného člověka na sjednocené Zemi pod jediným celosvětovým vedením. A v tomto vidím přípravu mysli ovčanů na One World Government. A najednou jsme u NWO. A co jiného, než invaze "zlých" mimozemšťanů sjednotí Rusko a USA (kompletní Gorbačovovo interwiev), ba celou planetu Zemi ve společném boji?
...

223233

2.7.2010 14:51

RE: Sci-fi ... už jen na chvilku ...

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 223233

prakticky ve všech add 2) filmech již je One World Government
Ono to mozna v situaci kdy (hypoteticky) mame pravidelne kulturni, ekonomicke, politicke styky s mimozemskymi civilizacemi ani jinak nejde. Aspon navenek. Predstavte si: na planete Proxima Centauri IV zije 50 narodnosti, pro vas to stejne budou vsechno centaurani a budete se dozadovat setkani s jejich "nejvyssim velejesterem" a stejne oni budou pozadovat predstavitele planetarni civilizace od nas.
Nemluve o tom, ze predstava sjednoceneho lidstva mi neni uplne cizi, jen se mi nelibi zpusob jakym se to vyviji dneska viz ekonomicke otroctvi pod nadvladou centralnich bank.

223237

5.7.2010 12:14

RE: Sci-fi ... už jen na chvilku ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 223233

Je zajimavy že se každej odkazuje na angloamerickou scifi jako by jiná nebyla?

Co tak Janusz Zajdel Edenie či Limes inferior?
Stanislav Lem Solaris a Pánův hlas?
Či Strugačtí: Vlny tiší vítr, Obydlený ostrov, Dravci mého století ? nebo Les?

Krysa

223339

5.7.2010 17:50

RE: Sci-fi ... už jen na chvilku ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 223339

Řeč je o posledních 20 letech.

223351

6.7.2010 6:42

RE: Sci-fi ... už jen na chvilku ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 223351

>Řeč je o posledních 20 letech.

No právě. Stači si přečíst Limes inferior a podívat se na dnešní školství například.

223371

2.7.2010 14:14

Sci-fi ... už jen na chvilku ...

Orten 83.?.?.?

Reakce na 223132

...
Následující informace vychází z projektu Odhalení a o věrohodnosti si udělejte obrázek sami (celá tiskovka).
Klasicky (tedy vyprovokovat) to nejde. Létající talíře mimozamšťanů jsou moc rychlé. Ba dokonce UFO vypína či dokonce sestřeluje američanům ICBM. Mimozemšťané (známe cca. 57 různých ras) jsou na vyšší úrovni a nechtějí válku.
Přichází tedy v úvahu další možnost a to celý "útok" zinscenovat (výborná přednáška "za sebevražděného" Philipa Schneidera) stejně, jako 9/11. Technologie antigravitace či "Free energy" jsou již známé (sem, tam nějaké UFO spadne a reverzním inženýrstvím se podařilo lecos "vynalézt".
Elity nás pomalu připravují a uvolňují informace o UFO (VB, Nový Zéland, Řecko, Austrálie,Brazílie, atd.) a dokonce i Vatikán se na to přichystal.
Já tu vidím dva možné scénáře.
...

223234

2.7.2010 14:15

Sci-fi ... už jen na chvilku ...

Orten 83.?.?.?

Reakce na 223132

...
1) nahraný, falešný přílet - útok mimozemšťanů (sjednocení v boji proti novému nepříteli)
2) skutečný, ovšem mírový kontakt - to bude záležet na nás lidech (přednáška č.1 a přednáška č.2 vedoucího projektu Odhalení, Dr. S. Greera, na Evropském summitu exopolitiky 2009 v Barceloně)

Skončím, snad optimistickou zprávou od našich souputníků:
Vložený obrázek
„ Beware the bearers of FALSE gifts & their BROKEN PROMISES. Much PAIN but still time. BELIEVE. There is GOOD out there. We oppose DECEPTION. CONDUIT CLOSING.”

223235

1.7.2010 9:45

neverim nicemu

Oldis 81.?.?.?

nevim jak vy ostatni ale ja uz nekolik let neverim nicemu, verim jem tomu co si mohu exaktne odvodit/dokazat a vse ostatni povazuji za minimalne dezinterpretaci.

223137

1.7.2010 10:29

RE: neverim nicemu

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 223137

To je určitě zdravý postoj, pokud se ovšem neomezuje jen na důkazy v oblasti mysli. Protože některé věci je třeba ověřovat celou bytností.
A ještě poznámka k těm strategickým studiím uváděným v předchozím příspěvku. Nic proti chytrým lidem, ovšem Buddha se o naší civilizaci vyjádřil takto - lidstvo je šachovnici světa tím nejposlednějším pěšákem. A mám za to (i když ne z vlastního poznání), že žádnou podobnou chytrostí nedržíme jako lidstvo palec na tepu doby.

223141

2.7.2010 5:38

RE: neverim nicemu

fohat 109.?.?.?

Reakce na 223141

http://www.youtube.com/watch?v=jedd2FiZTqM

223217

1.7.2010 9:55

Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,

byzon 81.?.?.?

je ovlivňován náš stav mysli. Jsme pohlceni negativními emocemi (energiemi), šíříme je kolem sebe a sami si tak vlastně svou negativní budoucnost vytváříme. Sami a k tomu ještě dobrovolně lezeme do okovů NWO.

Jak z toho ven? Zatím nevidím jinou cestu, než odpojením od Systému. Odpojením na energetické i materiální úrovni. Energetická podstata všech procesů je vysvětlena na stránkách autora tohoto článku a na hmotné úrovni si jen stačí uvědomit, kdo celý Systém, směřující nás k NWO, financuje: střední vrstva. K tomuto tématu doporučuji přednášku Prof. Kellera Arogance financí aneb sociální stát ve službách zisku.

Myslím, že tento Systém nelze žádným způsobem změnit. Může jen, pokud ho přestaneme na energetické i hmotné úrovni dotovat, zaniknout.

Co nám v odpojení od Systému brání? Věřte, nevěřte, je to zejména strach ze smrti, jeho různé podoby a formy.
Jediný způsob, kterým můžeme něco změnit, myslím skutečně změnit, je změnit nejdříve sami sebe. A změně sama sebe musí předcházet poznání sama sebe. Jen nevím, jestli budeme mít na tuto náročnou práci na sobě samých dost času ...

[mrknutí jedním okem]

223139

1.7.2010 11:04

RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,

udo udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 223139

Byzon: "Jediný způsob, kterým můžeme něco změnit, myslím skutečně změnit, je změnit nejdříve sami sebe. A změně sama sebe musí předcházet poznání sama sebe."

Plne súhlasím. Ešte by som dodal, že sa treba snažiť o poznanie nielen samého seba, ale aj fungovania spoločnosti a sveta. Inak ťažko niečo zmeníme. Následne začať od seba a svojho najbližšieho okolia. So sebou samým je to asi najťažšie. To poznám z vlastných skúseností [smích].
Nečakajme na pomoc zhora, že to za nás niekto vyrieši. Stále: "Oci pomôž!" Na jeho mieste by som už bol na to nahnevaný. ONI zase nič iné na základe svojho postoja a činnosti nepoznajú, ako Apokalypsy, tak ich veselo programujú ďalej ..

Je to na každom z nás osobne, aby sa snažil celkovú situáciu pochopiť a pridal v rámci svojich možností ruku k dobrému dielu.
Nemáme sa tu trápiť. To určite nie je cieľom. Žiadny otec nie je cvok, aby toto chcel pre svoje deti. Veci dáme do poriadku. O tom nepochybujem. Táto situácia je motivácia, výzva, na ktorej máme vyrásť a nabrať skúsenosti ako jednotlivci a aj ako celok.Pre ďalšie úlohy, ktoré máme pred sebou a budeme ich spolu s Ním objavovať. Je to pre naše dobro. Treba mu aj trochu v rámci takéhoto postoja dôverovať. Neuvažovať, ako sme to od mala naučení, negatívne apokalypticko fatalisticky. To nie je jeho program.

223143

1.7.2010 12:09

RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,

ar_649 88.?.?.?

Reakce na 223143

Poznání sebe - toto je určitě zajímavá cesta. Co jsem se tak dočetl, tak jedna z možností je zkusit něco, co je mimo dosavadního chápání, něco, co by mohlo znamenat cestu ven z kruhu. Nápad zní: cesta kundalíní - hadí síla. Je vlastní každému člověku, je popsána a cítěna už tisíce let, možná stála v pozadí všech vizionářů (osvícených) a vynálezců, možná je to i řešení stávající situace. Nic to nestojí, je to jen o přístupu každého člověka. Co je ale cílem? Sice nedokážu odpovědět, ale teorií je spousta. Jedna z nich je, že člověk započne takto svou přeměnu, dokáže chápat věci jinak než dřív (lépe?) a dokáže se na pojit na centrální kolektivní vědomí. Takže v důsledku by měl vědět a ne věřit. Pokud je to tak, je to víc než zajímavá možnost. Nějaké info pro začátek je tady http://www.sarpa.cz/cz/clanky/Cesta7.htm.

223148

1.7.2010 14:43

RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,

byzon info (zavináč) byzon (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 223148

Reconnection. To není (jen) o léčení [smích]

223158

4.7.2010 2:00

RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,

Protiproud 89.?.?.?

Reakce na 223148

Zdravím, napojit se na zdroj universální energie je možné po tomto jednoduchém cvičení bez potřeby vedení jakéhokoliv "duchovního gurua" ani placení za to komukoli:

1. Svou pravou ruku přiložte na levý podbřišek. V duchu poproste: „Matko Kundaliní, dej mi čisté intuitivní vědění.“ S tímto přáním zavřete oči, a chvíli vnímejte místo, kde máte svoji ruku.

2. Přiložte pravou ruku na dolní okraj žeber na levé straně břicha. Několikrát si v duchu potvrďte: „Já jsem svým vlastním pánem a učitelem. Já jsem svým mistrem.“

3. Stejným způsobem přiložte ruku na srdce. Několikrát v duchu prohlaste: „Já jsem čistá duchovní bytost.“ Opět chvíli setrvejte se zavřenýma očima.

4. Přiložte pravou ruku na levou stranu krku a prohlašte: „Já nejsem ničím vinen, protože ve své podstatě jsem čistou duchovní bytostí.“

5. Přiložte pravou ruku na čelo a z celého srdce řekněte: „Odpouštím, odpouštím všem i sám sobě.“ Opět chvíli setrvejte v tichosti.

6. Nyní propněte dlaň pravé ruky a přiložte ji na vrcholek své hlavy. Ruku přitlačte a jemně si promněte toto místo tak, že uděláte dlaní sedm krouživých pohybů ve směru hodinových ručiček a při každé otáčce v duchu požádejte: „Matko, prosím, dej mi moje sebepoznání, moji seberealizaci.“

♣ Ruku vraťte zpátky na stehno a zůstaňte chvíli v tichosti.

♣ Vnímejte vaše dlaně. Cítíte-li chladný nebo teplý vánek či brnění v rukou či na hlavě, je to projev probuzení vaší Kundaliní. To samé je možno cítit, pokud dáte jednu z vašich dlaní nad hlavu.

Funguje to na 100%,je to vyzkoušeno mnou i tisíci dalšími lidmi.

223274

4.7.2010 11:41

RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,

ar_649 88.?.?.?

Reakce na 223274

Ono někdy stačí i podstatně méně, stačí si uvědomovat sám sebe, mít v hlavě jedinou touhu a to po poznání a řídit si dýchání. Za chvíli se již hadí síla rozvine a člověk se dostává do stavu, který jde jen těžko popsat. Něco jako by otevřel dveře a díval se "ven". Co je však za těmi dveřmi, to se značně liší, jedna teorie říká, že to, co chceme aby tam bylo. Ale spíš si myslím, že je tam jiný svět, svět, kde jsou jak démoni zlí a dobří, tak všelijaké jiné bytosti, nebo tam taky není nic, jen čekání na něco, co nepřichází. Pokud by měl někdo zájem pokecat (ne po internetu - přeci jenom jsem dost paranoidní), můžeme se domluvit na nějakým setkání. Třeba narazíme na zdroj takových informací, že to bude znamenat ten slibovaný převrat, co je tak neustále omílám, že nastane [překvapení] [chechtot]

223287

5.7.2010 9:48

RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,

Protiproud 89.?.?.?

Reakce na 223287

Moc přemýšlíte,nechte prostě jen věci kolem sebe volně běžet. Když to máte otevřené podle toho cvičení a fouká Vám z hlavy nebo rukou chladivý vánek,je to tak jak to má být.

223328

1.7.2010 12:33

voliči místo vzájemné kooperace a solidarity si přejí identifikovat se s pánem typu kníže Schwarzenberg

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

jak trefně poznamenal K.Dolejší v BL. A také dodal, že lid v kulturním ohledu přece dávno žije ve zcela jiném halucinačním světě definovaném především bulvárními médii.
Hlavní příčinou současného neutěšeného stavu je existence 5 % volebního prahu, přijatého údajně na ochranu proti extrémistům (už tenkrát !). Jako extrém byla tenkrát podsouvána v prapodstatě systémová a svojí samotnou existencí věc dělného lidu těžce poškozující KSČ(M).
Pro NWO by sice nebylo problémem místo dvou švindlpartají jich nasekat rovnou dvacet, ale jistě by mu bylo nepříjemné naslouchat ostouzení svých protagonistů byť i z úst tíhou popřevratové reality poněkud vykolejeného Petra Cibulky, nemluvě o tom, že by se ve Sněmovně ocitli i vyložení nepřátelé světlých zítřků, neloajální k našim blízkovýchodním kamarádům...
No ale pokud zejména omladina snese vlivem diktátu módy třebas škodlivou obuv, proč by nesnesla škodlivé politiky ?

223150

1.7.2010 12:37

Chybí nám kořeny bytí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Lidstvo skutečně doputovalo ve svém vývoji až na rozcestí svého bytí, či nebytí. Chybí mu však v tom hamletovském problému rozhodování zcela základní informace, byť ji hledá od počátku jemu známé historie. A jaká že to je informace? Prostá. Je jí odpověď, zda při soudobých znalostech je přinejmenším Sluneční soustava následkem, jehož příčinou je evoluce, nebo kreace. Lidstvo to neví, bloumá, pře se i zkoumá, ale je jako strom s kořeny v písku, jako dům bez základů stavěný na močálu, jako nalezenec bez vlastní historie, který žije pouze přítomností. Trápí je jeho srovnání v inteligenční nadřazenosti všemu co zde žije, s jeho fyzickou nedostatečností k prostředí této planety a ač podvědomě tuší absurditu tohoto stavu - v němž je absolutně vyloučena možnost zachování jeho druhu bez berličky celé škály nástrojů, potažmo civilizace, které bylo ovšem nutno někdy nějak někým vyvinout a vyrobit - brání se vzít to tím co má mezi ušima v potaz, jako tu největší výzvu k nalezení své ztracené identity.

Pravdivost předchozího dotvrzuje nedávná historie, kdy ze stovky let nevolnického feudalizmu se zrodil desítky let zotročující kapitalizmus, aby vzápětí na něj navázala ještě kratší idea socialismu s vizí komunismu, ale pořád to vše jen v rovině materiálních potřeb s různým pojetím jejich tvorby a spotřeby. Kapitalismus přitom sází na technologiemi ovládnuté přirozené pudy individua zděděné po prapředcích a potlačuje proto jeho společenskou sounáležitost. Socialismus a ještě důsledněji komunismus to činí naopak, převzavše přitom coby nástroj k ovládnutí přijetí křesťanské morálky, ale bez boha. Z pohledu toho fundamentu evoluce/kreace, jsou na tom ovšem všechny dosud známé společensko-ekonomické systémy stejně špatně. Kdo neví, musí věřit. V evoluci, nebo v kreaci. Nevěřit v nic je jen teatrální gesto, skrývající nějaké postižení.

Příčina toho neradostného stavu v němž se lidstvo nachází je takto sice poznána, avšak to světélko na konci tunelu hledané již po celé věky, vidno není... Nebo už je? Inu kdo hledá a ví čím, nebo kde, má naději dojít k poznání, na něž se i zde někde najde odkaz. Mnozí proto už věřit nemusí. Jednou provždy vědí. [mrknutí jedním okem]

223151

1.7.2010 22:09

RE: Chybí nám kořeny bytí.

Jiřík 62.?.?.?

Reakce na 223151

Kéž by tomu tak bylo! Mě se však vtírá pořekadlo: "Jen volovi je vše jasné!" Když je vyřešen jeden problém, řešení obvykle nastoluje deset nových. Z toho plyne, že poznání je nekonečný proces, ve kterém nikdo "provždy neví" nic. Komu se nelíbí pochybnosti, tomu zbývá jen víra. A kdo chce poznávat, ten se bez pochybností neobejde. To pro pana anonyma. A k článku - autor vyjadřuje celkem přesně i moje úvahy. Těší mě, že se někdo dívá na svět podobně jako já. A pana autora jistě potěší, že není se svými myšlenkami a závěry sám. Děkuji.

223199

2.7.2010 14:56

RE: Chybí nám kořeny bytí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 223199

Obávám se, že slovo "víra" vede v češtině k mnoha nedorozuměním. Obvykle je chápáno ve smyslu "slepá víra v dogma". Přitom skutečnou podstatu víry daleko lépe charakterizuje latinské "re-ligio" = znovu/spojení. Takto chápaná víra se s pochybnostmi nevylučuje. Vychází z poznání/pochopení existence organizačních principů (toto pochopení znamená, že "víme" na rozdíl od "věříme" ), ovšem zůstává nekonečné pole pro poznávání možností a povahy realizace těchto ideálních principů v materiální skutečnosti, která zahrnuje i osobu poznávajícího. A vzhledem k tomu, že poznává vždy subjekt, může být toto poznávání vždy jen subjektivní/relativní, a vždy zbude místo pro pochybnosti o "správnosti" tohoto poznání vůči nějaké objektivní skutečnosti.

223238

2.7.2010 11:27

RE: Chybí nám kořeny bytí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 223151

Zajímavé názory. Trochu jsem zalistoval v archivu, a měl bych vážně míněný dotaz: z čeho usuzujete, že vztah našeho Stvůrce k nám je čistě racionální, bez emocí? Jak si můžete být jist, že vnímáte Stvůrce "objektivně", tj. aniž byste do něj nevědomě promítal svou vlastní agendu?
Myslím, že k těmto otázkám dospěje každý, kdo se snaží "jednou provždy vědět", že jsou tím nejdůležitějším, co je třeba (si) vyřešit, i když pochybuji, že je můžeme vyřešit jinak než "každý sám pro sebe".

223227

2.7.2010 14:26

RE: Chybí nám kořeny bytí.

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 223227

V jiste me oblibene knize se pise ze nase prestava o Bohu je nejdokonalejsi verzi nejdokonalejsi predstavy o sobe samem.

223236

2.7.2010 16:49

RE: Chybí nám kořeny bytí.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 223236

Na tom určitě něco je, i když výklad závisí od definice "dokonalosti". Pokud někdo sám sebe (podvědomě) nenávidí (a takových není mezi námi málo), může se i to odrazit v jeho představě o Bohu, případně v tom, že není schopen a ochoten akceptovat představu dokonalého či láskyplného nadřazeného principu. Podle sebe soudím Tebe - vč. Tebe, Bože.

223241

7.7.2010 9:54

RE: Chybí nám kořeny bytí.

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 223241

Presne [smích] Jak asi myslite ze vzniknul zarlivy a mstivy buh? Jak vubec vzikly vsechny ty patologicke predstavy boha? Jako produkt nejdokonalejsi predstavy sebe sama - u chore mysli.

223452

1.7.2010 13:32

startrek

Tsignotschka 90.?.?.?

jo kdyby si z chovani lidi v nem vzali fseci priklad, tak mame po starostech. Nicmene podle historie startreku 21 stoleti bylo stejne neutesne, jak se nas na to pripravuji jine filmy a serialy.

223153

3.7.2010 16:02

Volby aneb kdo to zaplatí !

smutnyklaun 213.?.?.?

Tyto volby byly především o tom, kdo zaplatí stále rostoucí dluhy ČR. Dluh činí cca 36% HDP, což je oproti Německu, Itálii, Španělsku, V. Británii, Belgii , USA a dalším státům, jež jsou nám dávány za vzor ekonomické úspěšnosti, mnohem méně( cca polovina až pětina), nicméně strašák státního bankrotu zabral.Předcházející několikeré volby byl tímto strašákem návrat komunistů k moci, ale tomu už nyní nevěřili ani ti, kteří nejsou duševně zcela fit.Proto modří intelektuálové v pravicových službách přišly s ideou možného státního bankrotu v případě, že občané dají hlas oranžovým (bankrot v Řecku se báječně hodil a přišel v pravý předvolební čas). Takový detail, že se na nynější situaci v Řecku,ale i ve Španělsku, Itálii, Belgii a jinde podílely pravicové i levicové vlády, byl taktně opomenut. Paradoxem je,že možným bankrotem strašili zejména ti, kteří byli v parlamentu v době privatizace státního majetku, kdy se podle vyjádření ekonomického experta jedné pravicové strany zašantročil či rozkradl státní majetek v řádu několika tisíc mld Kč.Škoda, že tito nyní uvědomělí poslanci a jim přizvukující publicisté nespustili takový povyk v době privatizace, nebot tehdy se rodily nynější dluhy. Tyto volby byly o tom, kdo chybějící peníze zaplatí.Médii zmanipulovaní a intenzivně masírovaní příslušníci tzv. střední třídy, kteří dali své hlasy buď malým stranám nebo k volbám vůbec nešli, pak rozhodli o tom, že to budou ti nejchudší, tj. zaměstnanci, drobní živnostníci, důchodci, rodiny s malými dětmi.Bohatí se po volbách o svůj vysoký životní standard bát nemusí.Oni šli k volbám v jednom šiku a jistě nezaváhali. Je jasné, že ani média a jejich pracovníci nepřijdou zkrátka.
Nicméně není všem dnům konec. Žijeme v globalizovaném světě a stačí jedna rozbuška ( např. napadení Iránu izraelským letectvem, které je dost pravděpodobné) a nastane další kolo hospodářské krize vyvolané např.embargem arabské ropy a zemního plynu do některých průmyslových zemí a budou následovat krachy bank ,firem a celých ekonomik plných různých bublin a držených při životě půjčkami a vagony nekrytých peněz. Pak možná ztuhne úsměv i zbohatlíkům a jejich přátelům v médiích .

223255

Příspěvků: 42

01.07. 00:56 in-ocean  To chce klid.
01.07. 00:59 in-ocean  RE: To chce klid.
01.07. 07:06 udo  RE: To chce klid.
01.07. 11:13 jansmith1984  RE: To chce klid.
01.07. 11:54 mkadlec  RE: To chce klid.
01.07. 16:50 nitram  RE: To chce klid.
02.07. 13:26 Erwin  RE: To chce klid.
02.07. 20:16 in-ocean  RE: To chce klid.
01.07. 19:12 Olas  RE: To chce klid.
01.07. 23:12  RE: To chce klid.
02.07. 09:02 Oracle  RE: To chce klid.
01.07. 07:34 jean.laroux  Sci-fi
01.07. 15:09 mkadlec  RE: Sci-fi
01.07. 17:54 jean.laroux  RE: Sci-fi
02.07. 09:19 mkadlec  RE: Sci-fi
02.07. 14:04 Orten  Sci-fi ... už jen na chvilku ...
02.07. 14:51 mkadlec  RE: Sci-fi ... už jen na chvilku ...
05.07. 12:14  RE: Sci-fi ... už jen na chvilku ...
05.07. 17:50  RE: Sci-fi ... už jen na chvilku ...
06.07. 06:42  RE: Sci-fi ... už jen na chvilku ...
02.07. 14:14 Orten  Sci-fi ... už jen na chvilku ...
02.07. 14:15 Orten  Sci-fi ... už jen na chvilku ...
01.07. 09:45 Oldis  neverim nicemu
01.07. 10:29 kolokol  RE: neverim nicemu
02.07. 05:38 fohat  RE: neverim nicemu
01.07. 09:55 byzon  Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,
01.07. 11:04 udo  RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,
01.07. 12:09 ar_649  RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,
01.07. 14:43 byzon  RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,
04.07. 02:00 Protiproud  RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,
04.07. 11:41 ar_649  RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,
05.07. 09:48 Protiproud  RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,
01.07. 12:33  voliči místo vzájemné kooperace a solidarity si přejí identifikovat se s pánem typu kníže Schwarzenberg
01.07. 12:37  Chybí nám kořeny bytí.
01.07. 22:09 Jiřík  RE: Chybí nám kořeny bytí.
02.07. 14:56  RE: Chybí nám kořeny bytí.
02.07. 11:27  RE: Chybí nám kořeny bytí.
02.07. 14:26 mkadlec  RE: Chybí nám kořeny bytí.
02.07. 16:49  RE: Chybí nám kořeny bytí.
07.07. 09:54 mkadlec  RE: Chybí nám kořeny bytí.
01.07. 13:32 Tsignotschka  startrek
03.07. 16:02 smutnyklaun  Volby aneb kdo to zaplatí !

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

43

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 91 čtenářů částkou 14 892 korun, což je 43 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 1

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 2

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 5

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 4

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 7

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Měnové kurzy

USD
21,43 Kč
Euro
25,52 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,22 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 334,98 Kč
1 unce stříbra
557,06 Kč
Bitcoin
707 031,04 Kč

Poslední aktualizace: 22.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 697