Diskuze k článku

Izraelský masakr na moři

Příspěvků 37

1.6.2010 16:05

Video z včerejší demošky na Staromáku

Dale Coper 89.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=3k8TwrkvW48

220845

1.6.2010 17:13

Doporucuju precist neco faktickeho

nikdykde 194.?.?.?

Je dobre si precist aspon 2 strany komentaru, nez clovek zacne placat blbosti, tady je jedna, treba: http://www.rozhlas.cz/komentare/portal/_zprava/740387

220857

2.6.2010 1:18

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Tomass 90.?.?.?

Reakce na 220857

Díky za odkaz, tohle tady mělo být místo tohoto článku.
Musím se přiznat, že co jsem poprvé o té události slyšel, tak jsem věděl, jaký článek se vzápětí zde objeví. Zase hodní aktivisti a zlý Izrael. Na idnesu je rozhovor s jedním českým kameramanem co tam byl a byl zadržen a po přečtení toho rozhovoru musím říct, že ten člověk plnil funkci užitečného idiota a to naprosto dokonale.
Já k tomu můžu říct jen jedno. Je to jedno velké divadlo, posádky věděly do čeho jdou a můžou být rádi že jich zařvalo tak málo. Nejsou to žádní hrdinové, které ze sebe chtěli udělat, ale provokatéři. Dobře jim tak, vybrali si sami.

220903

2.6.2010 1:23

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

steve 97.?.?.?

Reakce na 220903

Tomass -.. zmente lokal, vazeny - nikdo neni zvedavy na vas zapach .. Sbohem

220904

2.6.2010 1:30

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Tomass 90.?.?.?

Reakce na 220904

Mě se na Zvědavci moc líbí. Člověk zde najde opravdu super články, o kterých by se normálně těžko dozvěděl. Kupuji si kredit a dříve jsem občas menší částkou přispěl i na účet. Jedna z věcí na které se se Zvědavcem neshodnu je jeho až fanatická ''proti-izraelskost'' a naopak bezmezná podpora tzv. Palestinců.
Ne, lokál měnit nebudu.

220905

2.6.2010 2:22

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 220905

Ovšem my se zase neshodujeme z bezmeznou proti-palestýnskostí a bezmeznou podporou Izraele.

220907

2.6.2010 2:38

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Aja 74.?.?.?

Reakce na 220907

>Ovšem my se zase neshodujeme z bezmeznou proti-palestýnskostí
>a bezmeznou podporou Izraele.

...a to i pres to, ze se Tomassove hodne snazi vysvetlit nam, co je bila a co cerna.

220909

2.6.2010 2:45

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 220909

I když je to velice složité vysvětlování, proto asi také nechápeme černou jako bílou. Napřed se udělá blokáda za to že někde vyhrála strana co se nám nelíbí, pak se to tam vybílí litým olovem. No a představte si tu drzost napadat tyčemi v noci na lodi v mezinárodních vodách ozbrojené jednotky co se spouští z vrtulníků. Vždyť je jasné že mají nejlepší úmysly, už jenom z toho že jdou v noci po zuby ozbrojení musí být každému uvědomělému občanu jasné, že jdou mírumilovně nabízet chlebíčky a levnou dopravu zboží do cíle. Nezávidím jim tu práci, mají to čím dál tím těžší. [smích]

220911

2.6.2010 2:39

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 220905

samozřejmě si čti, co chceš. ale nepiš zde proizraelské pitomosti.
jsou zde totiž zásadní fakta:
1) izrael ukradl zemi palestincům a pak se divil jejich (občas i chudému, ozbrojenému) spravedlivému odporu, obraně jejich palestinské země, domova.
2) izrael se dopouštěl a dopouští na palestincích vražd, mrzačení, znásilňování, vyhlazování vesnic, podlého zbavování se "problému" vyvážením palestinců za hranice a zamezením návratu, zcela nespravedlivého, namátkového zatýkání, mučení a vynucování přiznání i udání dalších a dalších, sadistického mrzačení tělesného i duševního ve věznicích, omezování svobody pohybu a veškerých lidských práv vůči palestincům "na svobodě", omezování práce, možnosti výdělku, přísunu potravin včetně dalšího materiálu, vykrádáním humanitární pomoci... zavřel je do vojensky brutálně střežených lágrů jménem "Gaza" a "Západní břeh Jordánu". hlídkami i to málo rozdrobil, lidi tam trvale a cíleně ponižuje, šikanuje.
3) izrael je poslední zločinný režim na Zemi se státním apartheidem (na principu původu, "židovství" nebo nežidovství) - podle toho se zcela liší občanská práva.
4) izrael zaútočil na několik okolních zemí, poškodil jejich infrastrukturu za stamiliardy, povraždil mj. i civilní obyvatelstvo a ukradl jejich území, které nevrátil ani přes dlouhá léta platnosti rezolucí OSN... ostatně Izrael nerespektuje žádné rezoluce společenství národů, pohrdá právem, myslí si, že si může dělat co chce.
5) izrael se tajně a protiprávně jaderně vyzbrojil, tedy by podle precedentů měl být odzbrojen a (cituji analogii) "vybombardován do doby kamenné", a jejich zločinné vedení by mělo být posláno k mezinárodnímu soudu za zločiny proti lidskosti, za válečné zločiny, za porušování lidských práv a zodpovídat se také za pohrdání dalšími (všemi) mezinárodními úmluvami a konvencemi.
6) IZRAEL ZAÚTOČIL PIRÁTSKY NA CIVILNÍ LODĚ PLUJÍCÍ POD VLAJKAMI JINÝCH STÁTŮ, A TO V MEZINÁRODNÍCH VODÁCH. to nelze nijak okecat.
7) IZRAEL ZAVRAŽDIL NA TĚCHTO LODÍCH NEJMÉNĚ 10 CIVILISTŮ, nejméně 100 zranil, lodě unesl svou armádou "státních pirátů/teroristů", všechny pasažéry a posádku uvěznil, přinejmenším některé mučil, ponižoval, nutil k podepsání falešného přiznání ke "zločinu", okradl je o techniku atd., nechal záměrně (dle svých chorých zvyků) strádat horkem a nedostatkem jídla a pití, vyhrožoval dlouhým vězněním před zahájením jistě "objektivního" soudu v této teroristické zemi, a teprve po rozhořčeném tlaku celého civilizovaného světa je náhle všechny musel propustit.

-to všechno jsou snad jasná fakta.
takže si sem choď a PŘEDplácej si co chceš, aby ses poučil. ale NEplácej. a oprav si laskavě své jalové názory. tvé vědomí či schopnost rozlišení spravedlnosti a bezpráví je totiž na ubohé úrovni... stejně jako tvůj přehled.

220910

2.6.2010 7:05

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 220903

Tomassi, moc se tady do této problematiky nemíchám, jsou zde povolanější diskutéři, kteří o tom vědí více. Ale po odposlechnutí zvuku z čsrozhlasu, jsem musel odejít směrem k pravděpodobnému zdroji těch nabízených informací, jsem krapítko slabší od žaludku. Nevím proč se nemůžu zbavit dojmu, že na mě dýchl duch Jakešovsko-Husákovy doby.
Také jsem viděl video z útoku na konvoj a obsazení lodi, které zde nabídlo You-tube. Opět na mě dýchla minulost, jako bych již někde ty snímky viděl. Ano, viděl. V době kdy se média předháněla v informacích o ZHN v Iráku. Jako by ty videa byly ze stejné dílny.
Nicméně i na tom videu, bylo patrné, že ten člověk co slaňoval, nejprve odhodil rozbušku a následně byly hozeny další. Přesto všechno se ptám PROČ?
Celou dobu bylo všem jasné, že na palubách jsou od politiků až po humatinární pracovníky a novináře, taktéž lodi plují pod záštitou vládních organizací. Proč nebyl, když už byla nutná kontrola, vykonán standardní kontakt? a bylo to provedeno tímto způsobem? Kdyby Izrael požádal, i v mezinárodních vodách o nezbytnou kontrolu pro vyvrácení podezření, myslím by byla umožněna, ale s tímto způsobem nemůžu souhlasit, vymyká se to všemu pochopitelnému a slušnému chování. Představuji si to asi názorně: Pojedu po silnici a policajt co mě bude chtít zkontrolovat na mě nejprve hodí granát, poté použije chvaty Kung-fu a následně se bude hájit, že jsem chtěl převážet drogy nebo zbraně a já přitom na podobné komodity nemám ani kontakty, natož abych něco podobného převážel.
Myslím, že takto NE.
A co se týče manifestace a osovení našich politiků?
Nepřekvapili a ani nevybočili z toho, co od nich člověk může očekávat.

220918

2.6.2010 10:01

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Tomass 90.?.?.?

Reakce na 220918

Víte, mě už tady tento konflikt nebaví, je to pořád dokola, jednou Izrael, pak tzv. Palestinci, potom je to naopak a pořád z konce dokola. Je to jedno z témat, kde obě se obě strany dost těžko na něčem shodnou, to je vidět i zde na Zvědavci. Jak mile jen připustíte, že Izrael může být v něčem v právu, tak se vás sesype taková kritika, že pak už ani nemá cenu pokračovat v diskusi, pokud u ní nechcete strávit mládí. Pokud se jedná o tohle tak je to divadlo pro svět a aktivistům se to povedlo lépe než čekali, byli dokonce i mrtví, s tím snad ani oni nepočítali. A ať mi nikdo nenamlouvá že ne. Aktivisté moc dobře věděli, že hlavou se prostě zeď prorazit nedá a přesto se o to pokusili i když věděli, že dostanou přes držku. Jsou to jen falešní hrdinové a rádoby mučedníci, které ze sebe chtěli udělat.

220930

2.6.2010 11:18

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 220930

Ano máte pravdu, jednou I a pak zase P, jsou to problémy táhnoucí se zhruba přes 3000roků. Je jisté, že Palestinci na tom území byli dříve, než Mojžíš dovedl izraelské kmeny do zaslíbené země Kanaáské. Celou epochu nemíním rozplétat, bylo by to nad moje skromné možnosti. Ale v současné době: V 47sedmém OSN vnutila stát Izrael, přes nevoli arabských států do nynějších hranic, i přes toto určení hranic OSN, ihned začali izraelité s expanzivní politikou čímž vyprovokovali konflikt, který trvá dodnes. Tohle popřít nemůžete. Jsou to již novodobé a podrobně zmapované dějiny.

Převeďte si to do lidského vidění. Budete mít souseda, kterého Vám určí direktivně obecní úřad, a zároveň mu ukrojí část Vašeho pozemku i přes Váš nesouhlas. A tento soused si jednoho dne usmyslí, že jeho přidělené hranice mu nestačí, a vy jste druhořadý občan, jen proto, že nechodíte do kostela a místo toho jdete na partičku mariáše, tak v jeho očích jste barbar, a nemáte stejně na svůj pozemek nárok. Z tohoto titulu veme krumpáč a půjde na Váš pozemek si postavit domek pro potomka.

Jak se zachováte? Jaký na toto máte názor?
Podotýkám, že na Vás nesypu nesmyslnou kritiku, jen proto, že máte jiný názor, ale ptám se proto, abych viděl, zda máte alespoň základní znalosti o tomto konfliktu, lépe řečeno o původu těchto nechutností. Pokud ano, pak zřejmě bude chyba někde jinde.

220935

2.6.2010 12:12

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Tomass 90.?.?.?

Reakce na 220935

Pokud vím, tak bezprostředně po vzniku Izraele měli stejnou možnost vyhlásit svůj stát i předkové dnešních tzv. Palestinců (je na to i rezoluce OSN, ale nechce se mi hledat která to je, omlouvám se), ale neudělali to.
Víte, Izrael nějak vznikl a je tu dodnes a to je prostě fakt, se kterým už dneska těžko někdo něco udělá. Způsob jeho vzniku může být diskutabilní, ale dneska je to prostě už jen historie a dnešní tzv. Palestinci už v drtivé většině ani nemohou pamatovat dobu před vznikem Izraele.
Tady by se dala najít (sice slabá, ale dala) paralela s českými sudetskými Němci. Jejich odsun, byl v podstatě také jedno velké bezpráví, ale dnes už je to jen historie, jak pro Čechy tak pro ně. Ano stále jsou mezi něma křiklouni co chtějí majetek zpět, ale moc dobře vědí, že je nikdo už nevyslyší.

220939

2.6.2010 12:22

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 220939

a opět... jako bych to už nepsal... (níže). zase jen vše ve prospěch izraele (nějak vzniknul, možná diskutabilně, ale nediskutujme o tom, neřešme to). zato palestinci prý mohli kdysi něco udělat, když se jim někdo vetřel na jejich území, ale neudělali... a o tom se naopak bavme, protože proto jsou ti palestinci jistě hloupí a proto nemají právo na svou zemi, kterou jim začali okupanti krást kus za kusem a násilně je potlačovali až dodnes. to je dle tomasse chybou palestinců, že jsou okupováni, a jejich chybou je rovněž bránění se této okupaci. (správně?)
bezpráví (na palestincích i sudetských němcích) se musí spravedlivě řešit. náprava=restituce. a když někomu, tak snad všem... to je elementární základ spravedlnosti a dobrých vztahů do budoucna. samo se nic nevyřeší, a rozhodně ne dalším bezprávím, které agresorský izrael předvádí od svého násilného ustavení neustále, až do těchto dní, kdy to pobuřuje už celý svět. -najdou se ale zoufalci, kteří přesto agresora budou vždy a za každých okolností hájit. i kdyby to bylo v ostrém rozporu s logikou a mezinárodním právem a konvencemi.

220942

2.6.2010 12:38

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 220939

Ano O tom jsem psal. Je to ustanoveno rezolucí OSN z r. 1947, že Anglická kolonie poskytne prostor pro izraelce, což se stalo a asi o rok později vyhlásil Izrael stát, v rozporu s rezolucí OSN a s nesouhlasem Arabských národů.
Přesto tohle gesto prošlo bez větších reakcí, ale Izrael zhruba o 20 roků pozdějí začal anektovat sousední území, a dnešní problémy se táhnou právě od tohoto data.

Ale zpět, k příměru který jsem Vám uvedl. To co popisujete, je asi tak, jako kdyby ten Váš přidělený soused si pozemek oplotil a Vy ne. To podle Vás dává právo k tomu, že neoplocený pozemek si může kdykoliv a kdokoliv přivlastnit, jak se mu zachce?
Nejsem o tomto přesvědčen, alespoň ne v civilizované společnosti.

A Sudety zde prosím nevtahujte. Ty věci jsou snad vyřešeny a byly vyřešeny v určité atmosféře a v dobu kdy byly poruce patřičné argumenty k tomuto kroku a navíc byly posvěceny vítěznými mocnostmi. Dnes je zbytečné se v tom vrtat. Je to naprosto jiný problém, který nelze slučovat do jedné roviny.

220943

2.6.2010 12:47

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Tomass 90.?.?.?

Reakce na 220943

Dobrá. A jak byste chtěl situaci řešit? Já osobně si myslím, že tohle asi nemá rozumné řešení. Protože oni se prostě nejsou schopní domluvit. Několikrát už to vypadalo, že dohoda je na světě a nikdy neměla moc dlouhou životnost. Pokud si vzpomínám, tak většinu dohod porušili tzv. Palestinci, protože oni se nejsou schopní domluvit ani mezi sebou (Fatah x Hamas).
Moc bych těm lidem přál mír, ta oblast ho potřebuje jako sůl, už jen kvůli ochraně životního prostředí, kterému stávající situace neprospívá. Ale v první řadě ho musí chtít oni sami, my jim ho diskutováním zde stejně nepřineseme.

220945

2.6.2010 13:02

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220945

>Dobrá. A jak byste chtěl situaci řešit?

A jak byste vy chtěl řešit německou okupaci Čech? Chtěl byste se s nimi domluvit?

A buďte si jistý, že Němci se k nám chovali jako andělé, v porovnání s tím, co dělají chazarské hordy v Palestině.

Ne, vážně, jak byste chtěl řešit, kdyby vám někdo ukradl váš dům, zabil vám před očima otce a matku a vás zkopal do bezvědomí? Velice rád bych slyšel vaši odpověď....

220949

2.6.2010 13:07

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 220945

Dohoda - to bysme museli rozplétat každý pramínek zvlášť.
A oklikou bysme se dostali ke zjednodušenému problému s domkem.
A pojďme tedy k tomu domku a přilehlému pozemku.
Myslím, že existuje řešení, ale to by znamenalo vrátit se na ten pozemek, který určil obecní úřad ( v tomto případě OSN) a veškeré následné kroky vrátit do původního stavu a nadále se chovat jako soused a ne jako nadřazený desperát. Jinak asi nemůže být klid, to snad odsouhlasíte.
Jak asi se zachováte, pokud Vám bude soused narušovat soukromí, na Vašem pozemku se bude roztahovat a dělat si co on uzná za vhodné, aniž by měl od Vás souhlas. Budete jen klidně přihlížet?
A pokud Vám jiná sousedka z opačné strany donese koláče a on jí po cestě rozbije talíř a ještě ji nakope, jen proto, že Vám přišla udělat radost a podpořit Vás ve Vašem utrpení se špatným sousedem. Budete úplně klidný a budete tvrdit, že je to normální?
Já mám sice klidnou povahu, ale jak dokápne ta pověstná kapka do pohára, tak pak žádná tolerance a bez pardónů z hrušky důle!

220951

2.6.2010 13:24

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 220943

problém je, že když někdo někomu ukradne část pozemku, je zvrhlé po okradeném požadovat, aby si oplotil (a tím jako své označil) pouze neukradenou ČÁST pozemku. -tím by totiž dal najevo, že svým plotem ohrazené považuje za svůj majetek, zatímco na ukradenou část snad již rezignoval. -to by do jisté míry budilo dojem legalizace té krádeže... že už to tak jako může zůstat.

omylu se dopouštíš ve věci sudetských němců. je třeba uvažovat stejný metr na všechny, bez ohledu na to, co se hodí... jen proto, že jsi čech. "vyřešenost" v nějakém dobovém kontextu a posvěcení nějakého bezpráví jakýmikoliv mocnostmi NENÍ rozhodující pro právo. snad jde potom o menší bezpráví? nebo je tím bezpráví napraveno? ne, není. a proto se tím i po desetiletích zabýváme, a budeme, dokud nedojde k OBOUSTRANNÉMU smíření a nějakému dohodnutému vyrovnání.
analogicky to přece bylo i s ukradením části palestiny pro tzv. stát izrael a s masakrem i odsunem palestinského obyvatelstva - i tam to přece jakési TAKZVANÉ velmoci odsouhlasily (Británie, USA...), ale došlo k tomu samozřejmě na úkor palestinců, jasně na jejich účet, a cesta k tomu vedla přes šílený "židovsko-sionistický" lobbyng a úplatky na nejvyšší úrovni (kvůli hlasům v OSN), včetně drsné mediální masáže, vydírání (hry na city po válce) atd. -tedy nečestně, ilegálně. samozřejmě to doprovázely i akce "židovských" teroristických skupin - jako atentát na britského ministra, potopení lodi, bombové útoky na hotel a jiné, hrůzná zvěrstva vůči palestinským vesnicím atd. atd. pro toto si takzvaní "židé"-fanatici vytvořili teroristické organizace Irgun, Stern, Hagana... a pomocí terorismu v praxi dosahovali své zlodějny a vražd, doslova genocidního jednání vůči původním obyvatelům. tak šíleně a amorálně vznikl tzv. stát izrael. -a co je na špatnosti založeno, to obvykle ve špatnosti i vytrvá... do svého zaslouženého konce.

220952

2.6.2010 14:11

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 220952

Nechtěl jsem žádnou jinou otázku otevírat, ne z důvodu stejného metru, ale proto, že to nesouvisí s tímto tématem a odpověď by nebyla na jeden řádek. Proto jsem to odhodil na vedlejší kolej.

220955

2.6.2010 12:13

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 220930

tvé myšlení je jen jednocestné... vždy ve prospěch izraele.
teroristický rasistický režim izraele podle tebe prostě má právo na cokoliv, a jiní mají chápat, že to nemohou změnit (dle tebe prorazit zeď, bránit se agresorům v mezinárodních vodách). dle tebe je něco dané, "nebaví tě" přemýšlet nad vznikem konfliktu a důsledky, nebaví tě zřejmě hledat ani pravdu a spravedlnost, ale baví tě kydat sem jen jednostranné, proizraelské žvásty.
jsi poněkud jednoduchý... zřejmě nemáš na to, abys skutečně pochopil, jak věci jsou. napsal jsem to už kolem druhé, teď ti to píše i 85, ale jsem přesvědčen, že od balvanu se vše odrazí, protože není schopen myslet, zřejmě proto, že intelektuální i morální danosti tomu v tvém případě nejsou příznivě nakloněny.

220941

2.6.2010 12:59

RE: Doporucuju precist neco faktickeho

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220903

MIlý Tomassi. Možná to asi jetě nechápete, ale to co tu předvádíte, je jako kdybyste říkal, že povstání Varšavského ghetta vyprovokovali židé, kteří zle zaútočili na německé pořádkové síly a volal byste po jejich nejtvrdším potrestání...

Vložený obrázek

Věříte těmhle novinám? Ne? Možná si řeknete, nejsem přeci blbej, že jo... Tak PŘESNĚ TAKHLE TO JE S PALESTINOU!!!

Jste snad příznivcem koncetračních táborů, zabíjení civilistů, mučení, ponižování, okrádání? Pokud odpovíte, že ne, tak jak můžete obhajovat nacistický rasistický stát Izrael?

Je to úplně stejné, jako byste obhajoval vyvraždění Lidic a Ležáků. Obhajoval byste to? Zasloužili si to ti lidé? Opět si asi poklepete na hlavu... TAK PŘESNĚ TAKHLE TO JE S PALESTINOU!!!

Něco o vyvraždění vesnice Dajr Jásín

Ciituji: Když britské úřady odmítly tento incident vyšetřovat, požádali Arabové z Jeruzaléma Mezinárodní červený kříž, aby incident vyšetřil. Švýcarský zástupce Jacques de Reynier vedl první skupinu, která na místě nalezla 150 těl vhozených do studně a dalších 40 nebo 50 mrtvých na jednom místě. Napočítali celkem 254 mrtvých, z toho 145 žen, z nich 35 těhotných. Pod hromadou mrtvol nalezli šestiletou dívku, která ještě žila. Očití svědkové později vyprávěli, že nebylo možné přiblížit se k vesnici, aniž by se jim neudělalo špatné od žaludku.

Ve svém deníku se zástupce Mezinárodního červeného kříže zmiňuje o tom, že když dorazil na místo, teroristé ještě svoje dílo nedokončili. O této hrůzné noci napsal: "Nejprve jsem spatřil, jak všude pobíhají lidé, vcházejí a vycházejí z domů, ověšeni automatickými zbraněmi, pistolemi, a dlouhými noži s ornamenty.. . vypadali, že jsou pološílení. Viděl jsem krásnou dívku, která měla dýku ještě pokrytou krví. Slyšel jsem výkřiky. Německý člen Irgunu vysvětloval: ,Ještě stále čistíme.' Jediné, na co jsem mohl v té chvíli pomyslet, byly jednotky SS, které jsem viděl v Aténách."

Už chápete, co se vám tu všichni snaží sdělit? Obhajovat brutální neokolonialismus může jen dobytek, nebo někdo, kdo o tom nic neví...

220947

2.6.2010 4:01

O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Docela me prekvapilo, ze to co napsal, vubec pustil ven verejne. Kdyz jsem to cetl a pouzil jsem empatii, tak mi ho prislo lito. Da se z toho hodne porozumet.
http://www.blisty.cz/2010/6/2/art52859.html

Budu strucny. Zaprve blokada je jedna z metod behem valky. Napr. na blokadu Leningradu, zemrelo obrovske mnozstvi civilistu. Staci se podivat do te veciky o namornim pravu, a zjistit, ktere paragrafy jsou poruseny blokadou.

Za druhe blokada Gazy ze strany sionistu je nesmirne hloupa. Za prve odhaluje v plne nahote nelogismy sionisticke propagandy. Napr. neexistuje zadny palestinsky narod? Tak proti komu je tedy blokada? Neexistuji okupace. Znovu k cemu tedy blokada Gazy? Neexistuje humanitarni krize, kdyz neexistuje, tak co je treba skryvat?...

Treti vec. Technicke provedeni akce. Zaclo se v noci, doslo k ruseni satelitniho prijmu, vojaci meli pouze ostre. Dala se pouzit jina munice, slo pouzit ruzne paralyzujici granaty a vojaci v maskach, vubec nebyl nutny zasah komanda v mezinarodnich vodach. Lod se da prinutit ke zmene kurzu i bez vstupu na palubu. KD se pta, proc se lidi nepostavili s rukama nad hlavou a nemodlili se, aby to pokud mozno dobre skoncilo. Vysledek je 10 ranenych a 50 mrtvych.

Pri takove strelbe jako u Verdunu si clovek muze pomyslet, ze v Izraeli se pomatli natolik, ze dali rozkaz k masakru. Zasada cislo jedna zni, zacnou svistet kulky, najdi co nejrychleji kryt. Pri dostatecne palebne sile a vycviku strelcu, to muze byt pomerne obtizne.Jestli tedy dojdu k nazoru, ze mam umrit, tak ja osobne si na cestu do vecnych lovist milerad vezmu doprovod z rad rezniku. je-li to v mych silach.

Treti vec vypujcim si citat od mistra Sun 'C :
"Pokud nejsou pravidla jasná a povelům vojsko nerozumí, je to chyba velitele." Prošel tedy instrukce znovu dvakrát a dával pozor, aby mluvil jasně a srozumitelně. Po jeho povelu "vlevo vbok" se ženy opět rozesmály. Sun Tzu řekl: "Pokud nejsou pravidla jasná a povelům vojsko nerozumí, je to chyba velitele. Ale pokud jsou příkazy jasné a nedodržují se, je to chyba důstojníků." A tak nařídil, aby obě velitelky skupin byly popraveny.
http://cina.yin.cz/clanky/sun-tzu-umeni-valky/

Jestlize by pri porade izraelske vlady byl pritomen skutecny diplomat musel by silet nad dusledky provedene akce. Stejne tak by musel tvrde byt proti blokade Gazy, protoze je to velmi slabe misto neprinasejici zadnou vyhodu, ale pouze rizika. To by vsak v Tel Avivu museli byt u moci realisti. Ted nezbyva sionistum, kdyz nefunguje propaganda prilis moznosti na vyber. Neco ve stylu, kdyz hraje maly spratek sachy s mistrem a vecne po nem chce vratit tah zpatky. Jenomze v strategickem sachu na velke sachovnici se zadne tahy zpatky nikomu nevraceji. Kdo tedy udelal chybu dustojnici nebo velitel?

220914

2.6.2010 12:46

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 220914

>Kdo tedy udelal chybu dustojnici nebo velitel?

René, to si opravdu myslíš, že to byla chyba? Nepřestávám žasnout... [oči v sloup]

220944

2.6.2010 19:09

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

steve 70.?.?.?

Reakce na 220944

.. souhlas - Hestroy !!

220976

3.6.2010 1:50

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 220944

Panove, zkuste misto emoci pouzivat hlavu. Jste na Zvedavci dostatecne dlouho, nez aby bulo nutne dopsat po lopate, ze veleni, ktere vymyslelo blokadu Gazy, operace jako Lite olovo se dostalo mimo realitu. Co myslite mohou si geopoliticky USA a EU dovolit ztratit Turecko? Pripadne Egypt? Blokada, tak jako tak skoncila, protoze egyptska vlada byla nucena na zaklade utoku na konvoj do Gazy otevrit hranicni prechod. Ke Gaze miri dalsi lode at uz s tureckou vojenskou eskortou nebo pod irskou vlajkou s verejnym varovanim irskeho premiera. Sobotku podle jeho reakce by mohli jmenovat prvnim nametskem Swarzenberga jako ministra zahranici. Po odborne strance budou oba na stejne diplomaticke urovni. S takovou diplomacii je lepsi pro CR byt gubernii pod Lisabonskou smlouvou.

Sioniste pobili 10 lidi, ale oslabili svou pozici. Naprosto rozlozili na nejakou dobu jakekoliv moznosti stupnovani tlaku proti Iranu..., dostavaji se do izolace, do nezavidehodne pozice dostavaji sveho nejblizsiho spojence USA. Neprekvapilo by me, kdyby Mossad rozehral nejakou svou hru, aby dosahl zmenu ve vlade a zbavil se diletantu. Pokud po me chcete spravedlnost, tak nemohu slouzit, protoze Palestinci i sionisti budou muset pristoupit na kompromisy. Faktem je, ze utokem IDF na konvoj dosahl Hamas vitezstvi o jakem by se mu bez hlouposti druhe strany nemohlo ani snit. Neni treba mi zduraznovat, ze befel k tvrdemu zasahu sel shora, ale byla to hruba strategicka chyba veleni. O tom taky byla ta otazka na zaver.

221018

3.6.2010 2:17

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 221018

Jeste jedna poznamka. Docetl jsem vselike cerstve reakce ohledne Izraele. Pokud si nekdo mysli, ze zahnat militantni rezim s 300 nuklearnimi rachejtlemi do kouta je skvely napad? Tak tomu teprve rikam byt ukazkovym blbem na kvadrat!! Kde se na neho hrabou myslitele, kteri vymysleli blokadu Gazy a ten strategicky zpackany utok na konvoj.

Izrael je realitou a bude realitou. Nemusi se to libit, ale tak to je z ciste racionalniho hlediska dane. Rezim v Izraeli se muze zmenit k lepsimu, ale pouze za predpokladu, ze skutecne i nejake druhe strany budou ochotny jednat o koexistenci Izraele. Bude to muset akceptovat i Hamas, ale ja myslim, ze vedeni Hamasu si teto reality je vedomo.

221020

3.6.2010 13:57

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 221020

Kdyby se používal stejný metr na všechny, tak je Izrael dávno darebácký stát, zionistická vláda klasifikovaná jako terorismus a celosvětový bojkot by je dávno buď přivedl k rozumu a nebo zničil. Jo a všichni i v cizině žijící židé jsou samozřejmě na no fly listu. Pokud nejsme ochotní skřípnout i teroristický režim jak se patří i když mají atomovky, pak je celá ta šaškárna hypokritycká pitomost. Neb se potom necháme dobrovolně vydírat. Jo oni mají chucpe, vyhrožovat to oni umí, ale bavit s nimi prostě nemusíme a ani nemáme. Ve svém soukromém podnikání jsem narazil na pár takových a zkušenost mě dovedla k tomu, že pokud se zajímají, tak jim dám cenu jako každýmu jinýmu a jakmile se jim to nelíbí a začnou vysvětlovat jak to je moc drahý a jak jiní by to udělali laciněji, pošlu je za těmi lacinějšími a to velmi rychle. Nechceš li obchodovat jako každý jiný nemusíš, ale se mnou to nebude. Podle nich mají vždy pravdu, i když ji nemají, proto je potřeba se s nimi prostě nebavit vůbec.
Izrael je spíš surrealitou než realitou. Jsou jací jsou protože k tomu nejen inklinují ale my (jako svět) jim to dovolujeme. Mimo to, pokud bychom je naprosto odřízli, pochybuji silně že by po nás házeli atomovkama. Takový "deathwish" zase nemají. A kdo ví kolik těch atomovek mají, možná že se trochu vytahujou. Já stát Izrael bojkotuji, jistě že to není nic moc, ale kdyby to udělal každý...?

221077

3.6.2010 15:08

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Josef Sobeslav 24.?.?.?

Reakce na 221077

[cool] Naprosto souhlasim.

221081

4.6.2010 2:18

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 221077

Ano jsem pro bojkot Izraele, pro politickou izolaci, ekonomicke embargo... Akorat neminim neco vymahat silou a delal bych kroky, aby sioniste nevytvorili z Izraele dalsi KLDR, protoze furt maji tech 300 rachejtli. Radeji by se melo jit cestou uplatnenou proti JAR. Pokud bude Izrael hloupe zahnan ke zdi vznikne z neho system na bazi KLDR. To mi prijde hloupe.

Samozrejme prohlaseni treba Bidena jako vicepresidenta USA, coz je jinaci kava nez nejaky komgresman, ktery potrebuje prachy na volby. Takove prohlaseni je dost pitome. Vypada, to ze USA budou muset vratit do reality na zakalde geopolitickych zajmu v oblasti. Takove Turecko se svym postojem se jevi jako vhodny kandidat pro zmenu kurzu zahranicni politiky USA bez ohledu na nejake rvouny v AIPAC. A pokud se zmeni kurz americke zahranicni politiky v regionu, bude moznost, aby v Izraeli zacali delat politiku realiste. A takovy Ostrovsky ukazuje, ze v Izraeli jsou realiste schopni stat nohama pevne na zemi.
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

221157

4.6.2010 13:24

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 221077

Nemluve o tom, ze neustale mavaji svoji vyvolenosti a holocaustem. Jeste mne tak napada, kdyz se pasovali do role mesiase, meli by si uvedomit, co se s tim poslednim stalo.

221195

3.6.2010 2:27

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 221018

Bohuzel jste vedle se svym minenim,ze se,tak zvani zide, musi,domluvit s Palestinci.Vemte priklad ,ze k Vam do domu,pri,kterem "omylem" zabil Vase dite, takze ,dum,ktery jste sam stavel vnikl zlodej-vrah a VY jej chcete vyhodit ze sveho domu a jste proto nazvan terroristou,coz,okolni lide,nezasveceny odsoudi,ze pouzivate proti panu PS nasili a soudy (UN-Britanie)reknou,ze,kdyz uz je uvnitr,tak mu musite prenechta cast kuchyne,aby si mohl uvarit,jednu z vasich loznic a tak dale,Vase zena to nevydrzi a utocnika po takovem prohlaseni prava napadne a tak se stala take terroristkou. Nejaky prava znaly z opacneho konce sveta potvrdi, ze tam zlodej-vrah,vlastne nalezi a VY vlastne nemate pravdu, staci to,je to po "lopate" vysvetleni Palestinskeho problemu, jeste stesti,ze na hore RIP nestanul Cechistein, jinak by nas nasi vlastnimoralne zkorumplovany politici soudili a trestali v ramci "lidskych prav" za nelidske jednani.
SPEECH OF JANUARY 12TH, 1952 A report from Europe carried the following speech of Rabbi Emmanuel Rabinovich before a special meeting of the Emergency Council of European Rabbis in Budapest, Hungary, January 12, 1952: Castecna ukazka, jak huci do voskem zalitych krestanskych usi, politicky, degenerovane rasy.
The goal for which we have striven so concertedly for three thousand years is at last within our reach, and because its fulfillment is so apparent, it behooves us to increase our efforts and our caution tenfold. I can safely promise you that before ten years have passed, our race will take its rightful place in the world, with every Jew a king and every Gentile a slave (Applause from the gathering).
Rozumejte ,oni jsou ve valce s kazdym,kdo neni,tak zvany zid,tri tisice roku,prosim,informujte sveho politickeho predstavitele o neznalosti historie a jeho procesu "vymyvani mozku",jehoz, on politik,souce,historici a jini jsou soucasti narodni sebevrazdy ve jmenu svetoveho zidovstva.
Obama’s Jewish America.” Celebrating the first-ever Jewish America Heritage Month event at the White House on May 27, 2010, Obama let it be known that Jews have “immeasurably enriched our national culture” and that “Jewish Americans have maintained their own unique identity.”

221023

3.6.2010 5:54

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 221023

Izrael vlastni cirka 300 nuklearnich hlavic. To je realita. Nelze je pouzit de facto k utoku, to je dalsi cast te reality. A ze sioniste jsou jedna z nejextremnejsich moznych vlad v Izraeli je treti cast te reality. Nemusi se to pro me za me nikomu libit, ale tak to proste je dane. Nemci taky, byt velmi bolestive museli zkousnout, ze nejsou nadlidi. Zkousnout to budou muset i jini, furt lepsi nez nuklearni tecka za civilizaci.

Nejsem ani psycholog ani ideolog, takze nejake psycho-ideologicke kecy jsou mi nekde, pokud by nebyly, tak bych skoncil mimo tu realitu jak banda pitomcu, kteri prosadili utok na ten konvoj do Gazy. Jedine, co me osobne zajima je, aby lidska civilizace presla pres krizovy bod, kdy musi pokud ma dale pokracovat autodestrukci a to pujde dost tezko bez pragmatismu a smyslu pro tu skutecnost. Ono i bez rizika samozniceni budou nutne prekonat znacne problemy pri prechodu na neexpanzivni zpusob existence civilizace.

221027

3.6.2010 8:04

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 221027

>Nejsem ani psycholog ani ideolog, takze nejake psycho-ideologicke kecy jsou mi nekde, pokud by...
Pane René, problém nahlížet pouze přes práva lze taky. Ale pak musíte začít tam, kde problém začíná. Nikoli u 300 hlavic.
Když pomocí práva nemůžete ničeho dosáhnout, protože jedna ze stran je nad právem, je právo nepoužitelné pro vysvětlování souvislostí. Už na začátku byste musel napsat, že respektováním práva nemohl nikdy vzniknout stávající stát Izrael.
K těm 300 hlavicím - jsou sice hrozbou, ale i tam existuje možnost, že dobrý stratég přítěž obrátí ve výhodu.
Na tahu je Izrael, má jen dvě rozumné možnosti:
1, Odtáhnout jinam (kam?)
2, Začít jednat od nuly, uznat všecna práva původních obyvatel, prostě nasypat si popel na hlavu, bez jakýchkoli podmínek. Vnutí -li nějakou dohodu protistraně musí počítat s tím, že bude třeba za sto roků tato dohoda zpochybněna, a vše začne v poněkud jiných podmínkách nanovo...
Zůstává ještě ta nerozumná možnost...

221032

3.6.2010 13:17

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 221032

Napsal jsem nekde, ze odmitam politicky a ekonomicky tlak na sionisticky rezim? Jenomze pokud nekdo chce spravedlnost, tak to nepujde. Bude treba vychazet z te skutecnosti a ta je takova jaka je. A to bude o oboustranych kompromisech. Mezi pravem, spravedlnosti a realnymi moznostmi panuje malokdy soulad.

221069

5.6.2010 4:49

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 221069

Já to dobře čuchám. Vy už počítáte s právy loupežníka na loupež, jako s hotovou věcí. Něco ukompromisuje s Vašim předběžným souhlasem.
Já nejsem proti kompromisům jako takovým, ale přijde mi hodně blbé abych jako třetí strana u ozbrojené loupeže něco takového i jen zmiňoval...

221255

5.6.2010 19:58

RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

steve 70.?.?.?

Reakce na 221255

Souhlasim s Vami. Onech "rozumnych" kompromisu bylo od "vzniku" izraele mnoho. Presneji - VSECHNY ony kompromisy byly vzdy vyhodne izraeli na ucet druhe strany. A s tim, je treba jednou provzdy skoncit ! Jeden metr, jedna lajna - pro vsechny.

221300

Příspěvků: 37

01.06. 16:05 Dale Coper  Video z včerejší demošky na Staromáku
01.06. 17:13 nikdykde  Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 01:18 Tomass  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 01:23 steve  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 01:30 Tomass  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 02:22 Antiseptik  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 02:38 Aja  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 02:45 Antiseptik  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 02:39  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 07:05 Anonymus  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 10:01 Tomass  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 11:18 Anonymus  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 12:12 Tomass  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 12:22  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 12:38 Anonymus  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 12:47 Tomass  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 13:02 hestroy  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 13:07 Anonymus  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 13:24  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 14:11 Anonymus  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 12:13  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 12:59 hestroy  RE: Doporucuju precist neco faktickeho
02.06. 04:01 Rene Bartosek  O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
02.06. 12:46 hestroy  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
02.06. 19:09 steve  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
03.06. 01:50 Rene Bartosek  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
03.06. 02:17 Rene Bartosek  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
03.06. 13:57 Antiseptik  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
03.06. 15:08 Josef Sobeslav  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
04.06. 02:18 Rene Bartosek  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
04.06. 13:24 mkadlec  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
03.06. 02:27 Robert Nohejl  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
03.06. 05:54 Rene Bartosek  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
03.06. 08:04  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
03.06. 13:17 Rene Bartosek  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
05.06. 04:49  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.
05.06. 19:58 steve  RE: O KD z BL ma jako anlytikovi dobre mineni.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 74 čtenářů částkou 16 946 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 2

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 505