Diskuze k článku

Obava o úrodu

Příspěvků 14

3.5.2010 5:39

Jedná se o přirozený vývoj...

Esmate 85.?.?.?

Domnívám se, že jedná o jednu z fázi genetické technologie, se kterou si příroda během příštích několika tisicileti až miliónů let vyrovná sama.

Vývoj, který vede k likvidaci prostředí vhodného pro existenci lidstva parasitními společnostmi, už asi zastavit nelze.

218632

3.5.2010 9:07

RE: Jedná se o přirozený vývoj...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 218632

Jsou to zcela očividné výsledky firmy Monsanto A GM plodin [pláč]

218647

3.5.2010 8:04

Nakonec

Sam Ting Wong 81.?.?.?

lidstvo ve své nabubřelosti ještě zjistí, že opravdu přírodu potřebujeme. To že neznáme vše, co se děje, aby obilí a ovoce dozrálo, nutně neznamená, že se musíme chovat jako idioti a vše ničit. Vidím to už u malých dětí, které vraždí nějaký hmyz s tím, že jim maminka řekla, že je neužitečný... Chudák dítě neví, že ani jeho maminka neví.

218641

3.5.2010 19:10

RE: Nakonec

Lin 85.?.?.?

Reakce na 218641

Při čtení se mi vybavil v hlavě takový malý a zasunutý obrázek. Je krásné jaro a já ještě maličká holčička. Do mých vlasů si sedla včela. Cítila jsem to divné šimrání, ztuhla jsem a vyděšeně koukala na dědu. Ten se jen usmál, včelce nabídl svůj prst, aby si přelezla a pak mi tu malou popletu ukázal. "Nemusíš se jí bát, je hodná, nic ti neudělá, když jí nebudeš plácat. Spletla si jen tvé vlasy s pampeliškou a hledá něco dobrého, aby z toho mohla udělat med, který máš tak ráda."
Ach jo... promiňte mi ten sentiment, ale nějak jsem se neubánila.

Včel je čím dál míň. Dřív rozkvetlé stromy jen hučely a dneska toho moc neslyším. Buď hluchnu - nebo jich je fakt míň a míň.

218680

3.5.2010 20:44

RE: Nakonec

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 218680

Na sentimenty je teď příhodná doba,
rozkvetlá příroda, májový čas...

...ale realita nás dohání a mílovými kroky.
Dovolím si také trochu zavzpomínat a vytáhnu na osvětlení, jen podstatné věci k tématu.
Pamatuji si velmi dobře, kdy jsme s kolegou porovnávali přírodu v osmdesátých letech u nás a tehdy západním Německu.
Byli jsme na týdenním školení na ochranu rostlin, a v tu dobu se sem začínaly ve větším měřítku dovážet chemikálie ze západu, (pokud na to byly devizy).
Pro porovnání, když jsme procházeli lesem, nebylo slyšet pípnout ptáčka, motýla apd. hmyz velmi nepatrně. Zajíc? to asi v německu viděli akorát někde v muzeu vycpaného. Jedním slovem - mrtvá příroda. Po přejezdu hranic obrovský rozdíl - ráj na zemi.

17. listopadu..asi nějaký den později, jsem se také šel podívat, co se to vlastně děje ve stojatých vodách. Jak jsem tak postával pod podloubím a sledoval "revoluční cvrkot". Viděl jsem lumpy, kteří sotva stáli na nohou, jak se hrnou k mikrofonu, přímo z lokálu a po vzletném projevu "PRYČ S KOMUNISTY" se museli jít opět posílit, aby za půl hodiny přišly nám opět oznámit zmíněné heslo. Tak jsem tak uvažoval, co nám to přinese. Mýlil jsem se naprosto ve všem.
Když jsem viděl ty lumpy - tak jsem prohlásil, že budou první mezi nezaměstananými.
Kolegovi, který každý týden emigroval (slovně) vždy někam po zeměkouli, jsem řekl, že už nikam nemusí, že si jej to našlo samo
A já sem si říkal "Tu lopatu ti žádný režim z ruky neveme"
Lump má firmu napojenou na městský úřad a legálně krade víc jak za komoušů, kolega emigruje zase, ale trochu si pootočil kompas a já tu "lopatu" musím sakra pevně držet, abych o ni nepřišel.
Postupem času, jak se postupně všechno likvidovalo, nastoupil na post ministra zemědělství Lux, a v tu dobu přišla řada na včelaře a včely, a tehdy na obhajobu své politiky uvedl, že včely nepotřebujeme, že med dovezeme a levněji, než bychom mohli vyrobit.
A toto jsou pro mnohé nepochopitelné detaily, proč třeba v tomto neměl ministr pravdu, nebo lépe řečeno, proč já mu tuto pravdu nechci uznat.

Další detail - prostředky na ochranu rostlin (chemikálie) byly až možná přepečlivě zkoušeny, než byly povoleny pro použití v provozu. Nad tímto bděly výzkumáky a hygiena. Pro použití byly vydávány celostátní metodiky, neexistovalo žádné experimentální použití čehokoliv. (možná v domácích podmínkách). Použití některých prostředků muselo být povoleno OHS, a tito si na to dohlédli. Pracovníci, kteří s těmito prostředky přicházeli do kontaktu, museli mít tkzv. "Jedové zkoušky", u některých byly vyžadovány přísnější státní zkoušky. Také běžný člověk se k těmto prostředkům nedostal bez zkoušek a příslušné certifikace. Dnes jediná certifikace je pouze "asshole".

Závěrem? zatím ještě není příroda úplně mrtvá... ZATÍM!

Pro vlastní zku...Automaticky kráceno

218683

3.5.2010 20:46

RE: Nakonec-dovětek

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 218680

Pro vlastní zkušenost porovnejte jen "Raid" a "Biolit" třeba na mravence.
Při použití "R" budete mít problém v uzavřené místnosti zásah přežít, ale mravenci, těch se to nějak nedotýká.
"B" naprosto opačný účinek. ( tak jak má být)
Mohl bych zde vyjmenovat spoustu dalších prostředků ( údajně moderních), prý ty naše nebyly k ničemu a byly zastaralé. Praxe mě ovšem ukazuje jiné výsledky, ale to by bylo na odborný článek a šel bych hlavou proti stěně.
A konkrétně na včely má také negativní vliv pyl z GM kultur - opět na delší psaní.

218684

4.5.2010 5:05

RE: Nakonec-dovětek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 218684

Je to tak. jedno k druhemu a vse jde do prdele.Chemicke postriky vyhubi i ptaky a urcite neprospeji ostatnim zviratum.Bohuzel skodlivy hmyz se oproti ptakum regeneruje velice rychle. Vzdyt proti mavencum staci obycejne vapno. Tady u nas Bylo zlikvidovano pres 1 a ctvrt milionu hektaru borovicoviteho lesa parazitem zadne praskovani nepomohlo akorad ubyli ptaci.

218688

3.5.2010 10:06

...

avari 85.?.?.?

Chametrails a jak uz tu jedna osoba napsala,Monsanto.

218649

3.5.2010 10:37

.

Alexus 77.?.?.?

Výrok Alberta Einsteina z roku 1921: "Pokud by na Zemi zmizely včely, zůstaly by lidem jen 4 roky života."


Co k tomu dodat [pláč]((

Nechápu zaslepenost mocných....

218653

3.5.2010 12:17

RE: .

lt 84.?.?.?

Reakce na 218653

Oni si totiz mysli, ze jejich penize a moc je uchrani .. ale jeste nevi, jak moc se myli.

218663

3.5.2010 16:11

Protokoly v akci.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Nic se neděje náhodně. Svět byl stvořen a člověku, když už nyní pro něj nikde jinde není ve Sluneční soustavě vhodné místo, byl spolu s rozumem dán úkol se o své nové prostředí starat s péčí dobrého hospodáře. Chvíli mu to vydrželo, ale jen do nástupu své první generace potomků do produktivního procesu. Ještě před tím měli Adam s Evou rok co rok další potomky (nebyla antikoncepce, ale permanentní touha jako v Ráji, kde nebyly roční období, byla furt) a tak samou starostí o chléb svůj vezdejší pro všecky, neměli čas na jejich výchovu k morálce. A tak už Kain udělal to co udělal a ani mu to moc nemorální nepřišlo. No a od té doby se to s námi vleče tak, že se musí čas od času udělat probírka. Napřed si to zařizoval Stvořitel svépomocí, jako u potopy, ale pak si řekl, že když už nám dal rozum, tak si to snad stačíme zařídit sami a on pak jenom zkontroluje, jestli to není odflinknuté. [překvapení] Dá se čekat, že až za těch18 let přijde na inspekci, bude spokojený jako po potopě. [chechtot]

218674

3.5.2010 20:38

Ziaden strach priatelia

calimero 147.?.?.?

coskoro sa iste objavia stroje na umele opelovanie rastlin, ktore budu korporacie s laskou polnohospodarom prenajimat. A este pozdejsie pride Monsanto ci ina ludomilna firma na trh s novou geneticky modifikovanou vcelou na jedno pouzitie, sice odolnou voci pesticidom/insekticidom ale neschopnou mnozit sa, takze si kazdy farmar bude musiet kazdy rok kupit krabicu jejich vciel [smích]

Neexistuje predsa bezpecnejsi kseft, nez je predaj ochrany pred hrozbou, ktoru sme sami vytvorili a ktoru sami kontrolujeme.

Navyse to ze sa iste kruhy dlhodobo snazia znizit populaciu na Zemi je znama vec. Zlikvidujme vcely a jedna polka ludi pomrie od hladu a polka tej zostavajucej polovice sa vyvrazdi navzajom vo vojnach o jedlo. Jediny dovod pre co sa tak este nestalo ze IMO ten ze ta cast sveta kde by "sme" tu redukciu populacie najviac potrebovali zrovna bud fici na ryzi, ktora vcely nepotrebuje, alebo fici na odolnych a nebezpecnych africkych vcelach. Skoda, inak by to nebol napad na zahodenie.

218682

4.5.2010 8:15

RE: Ziaden strach priatelia

Klinger 85.?.?.?

Reakce na 218682

Bohužel máte o včele asi milnou představu, včela se líhne cca za 20 dnů od nakladení vajíčka matkou. Potom je nějaký čas ještě v úle a říká se jí mladuška. V tomto čase "potí" (produkuje) vosk ze spodní strany zadečku ve formě malých destiček. Dále produkuje také "mateří kašičku" kterou dává do buněk k vajíčkum, které nakladla matka, aby vajíčka měla z čeho žít.
Když jí tento proces skončí, začně snášet nektar a pyl do úlu.
Od narození, včela dělnice žije 3-6 týdnů !!! Potom umře přepracovaná a ztrhaná...

218696

4.5.2010 5:12

Kde mame ty inteligenty,kdyz delame takove voloviny,jako genetcke potraviny.

kozoroh 61.?.?.?

Vložený obrázek

Zakonite konzumni spolecnost s hrabivosti koncernu a jednotlivcu, musi svet dojit k svetovemu hladomoru, nakonec,jsou zde inteligenti,kteri hlasaji snizeni lidske spolecnosti na minimum unosnosti teto planety a kazdy z nich ma jednoduche pravidlo,oni pujdou, ja zustanu.
Tak,jak to rikal ten severoamericky Indian:az bily clovek porazi posledni strom,ulovi posledni rybu a zastreli posledniho jelena ,tak zjisti ,ze se dolaru nenasyti!
Liska spolecnost produkuje plno odpadku ,pouziva nadmerne pitne vody a jineho, nadmerne se mnozi, ackoliv zemedelske pudy ubyva, stale vic se pouzivaji chemicke latky,dragy a jine, uz se zacinaji budovat nove kolonie domu na byvalych mestkych smetistich, uvazuje se o cisteni kanalizacni vody, vedou se valky s DU- radiaktivnim strelivem ,jez ma rozpad 4,2 bilionu roku a zpusobuje rakovinu,radiaktivita ovzdusi stoupa v celem svete ,proto UN zdravotni komise rika,ze o 15% bude vic rakoviny, neni se co divit,od 1200 nuklearnich zkousek, az po ty geneticke potraviny, tomu neprida,a clovek ,neni natolik inteligentni,aby se nestal obeti vlastni
hrabivosti-hlouposti,tak, daleko jsme jeste nedosli, presvedcit se muzem kazdym dnem, jen se staci rozhlednout kolem sebe a videt to zamoreni,ty odpadky plastickych hmot a jineho.
Kam, daji vlady ty miliony proslych ser proti chripce? Na mestkou skladku?
A, nebo to do nas napichaji i po prosle dobe, v ramci, snizeni lidske populace?

218689

Příspěvků: 14

03.05. 05:39 Esmate  Jedná se o přirozený vývoj...
03.05. 09:07  RE: Jedná se o přirozený vývoj...
03.05. 08:04 Sam Ting Wong  Nakonec
03.05. 19:10 Lin  RE: Nakonec
03.05. 20:44 Anonymus  RE: Nakonec
03.05. 20:46 Anonymus  RE: Nakonec-dovětek
04.05. 05:05  RE: Nakonec-dovětek
03.05. 10:06 avari  ...
03.05. 10:37 Alexus  .
03.05. 12:17 lt  RE: .
03.05. 16:11  Protokoly v akci.
03.05. 20:38 calimero  Ziaden strach priatelia
04.05. 08:15 Klinger  RE: Ziaden strach priatelia
04.05. 05:12 kozoroh  Kde mame ty inteligenty,kdyz delame takove voloviny,jako genetcke potraviny.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

24

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 28 čtenářů částkou 8 386 korun, což je 24 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ve Španělsku se policie vymkla kontrole07.04.20 21:40 Španělsko 0

Zemřela novinářka Tereza Spencerová07.04.20 18:12 Česká republika 2

Trump potvrdil právo USA na těžbu přírodních zdrojů na Měsíci07.04.20 14:18 USA 2

Pokuta 25 tisíc korun za bezdůvodnou jízdu autem během epidemie?07.04.20 13:51 Austrálie 2

Bill Gates: “Bez očkování proti COVID-19 nikdo nesmí za hranice ani sehnat práci”07.04.20 07:56 USA 3

Někdo zaútočil na českou ambasádu v Moskvě. Petříček se zlobí: musíte nás ochránit!06.04.20 17:13 Rusko 5

Ropa ve Venezuele je nyní ve vlastnictví Ruska06.04.20 16:48 Venezuela 0

Na několika místech Velké Británie zapalují lidé vysílače 5G, podezírají je z podpory šíření koronaviru05.04.20 16:15 Británie 8

Staří bardi se probouzejí v zakrátko těžce zkoušené zemi05.04.20 13:02 USA 0

Vakcína ještě není, ale "odborníci" se už obávají reakce odmítáčů05.04.20 09:11 USA 8

Výroba ,,nezávadných, hygienických“ roušek05.04.20 07:58 Indie 7

Byl 15. březen 2020...04.04.20 19:59 Česká republika 5

Česká armáda odmítla pomoci českým lidem...04.04.20 12:10 Česká republika 3

Praha 6 přesouvá Koněva03.04.20 11:08 Česká republika 6

Hermafrodité a úchylové v Panamě mají problém. Málo respektu k jejich úchylce03.04.20 10:48 Panama 2

Člověk v tísni spustil pomoc Česku. A je zle.03.04.20 09:20 Česká republika 4

Proč jsou americké nemocnice klidné a prázdné?03.04.20 00:18 USA 8

Je podáno trestní oznámení na komisařku Jourovou za nenávist ke svobodě slova!02.04.20 19:22 Česká republika 3

Rockefellerova studie o "budoucí" epidemii02.04.20 08:56 Neurčeno 1

Už to začíná vypadat, jako by zemi vedli milionchvilkaři02.04.20 07:11 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
24,96 Kč
Euro
27,17 Kč
Libra
30,80 Kč
Kanadský dolar
17,86 Kč
Australský dolar
15,44 Kč
Švýcarský frank
25,71 Kč
100 japonských jenů
22,90 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,99 Kč
100 maď. forintů
7,60 Kč
Ukrajinská hřivna
0,92 Kč
100 rublů
33,07 Kč
1 unce (31,1g) zlata
41 325,32 Kč
1 unce stříbra
378,93 Kč
Bitcoin
183 085,41 Kč

Poslední aktualizace: 7.4.2020 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 981