Diskuze k článku

O jedné knize

Příspěvků 19

27.3.2010 10:55

Neuveritelne a doslova fascinujici

Hana 99.?.?.?

Jsem se snazila sem dat prispevek a vsechno mi zmizelo. Tedy jeste jednou, naprosto neuveritelne a fascinujici. Jaka nesmirna skoda, ze o tom v Americe temer nikdo nevi, jak je vubec mozne, ze se ceske ministerstvo kultury o tento narodni odkaz Antonina Dvorka nezajima?
Jedno je jiste, kdyby se jednalo o zidovskeho skladatele, bylo by tomu uplne jinak, nejen vyvesni desky, museum, ktere by neslo jmeno autora a mnoho dalsich. Jaka nesmirna tragedie! Cesi se o tento odkaz nezajimaji?

215870

27.3.2010 14:28

RE: Neuveritelne a doslova fascinujici

Střelec 77.?.?.?

Reakce na 215870

Hano, někteří určitě zajímají, ale nejsou to ti, kteří by mohli ovlivnit dění. Mám tuto útlou knížku také přečtenou, pravda, je to už několik let. Jenže moje možnosti jsou omezené. Mohu skutečnost pouze zaznamenat. Ti z nás, kteří by mohli pro jméno ČR ve světě, zde konkretně v USA něco udělat, mají docela jiné starosti. Některé vyjmenuji. Předně jak využít svou funkci k tomu, aby přišli k co největším penězům. Za další, aby se ve výnosné funkci co nejdéle udrželi. Aby jim nikdo nepřišel na případné podfuky a manipulace. Pokud už přijde, aby se z toho dokázali vylhat. Možná, že někdo na oko něco pro věc udělal, ale možná se to omezilo jenom na výlet do USA za státní peníze a po návratu zkonstatování, že se nezdařilo. To ovšem nemohu napsat s jistotou, je to jen má spekulace. [pláč]

215874

27.3.2010 15:35

RE: Neuveritelne a doslova fascinujici

hc 90.?.?.?

Reakce na 215874

Co si pamatuji z nějakého rozhovoru s Mahlerem, tak pro záchranu Dvořákova domu se asi udělalo dost. Ale rozhodující slovo měla ta židovská nemocnice.

215876

27.3.2010 16:01

RE: Neuveritelne a doslova fascinujici

hc 90.?.?.?

Reakce na 215876

Ještě odkaz.

215878

27.3.2010 17:28

Nekrytý šek je americký smysl pro humor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

V roce Nikola Tesla 1884 odjel do Spojených Států, kde dostal práci u Thomase Edisona.
Navrhl Edisonovi, že zvýší účinnost jeho dynam alespoň o 20%. Edison mu nabídl odměnu 50 000 $.
Po několika měsících tvrdé práce zvýšil účinnost všech dynam o 26% - 31% a navíc snížil výrobní náklady.
Když pak Edisonovi připomněl slíbenou částku, Edison se mu jen vysmál, že stále ještě nerozumí americkému smyslu pro humor.

215882

27.3.2010 19:49

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 215882

Ano, pokud k tomu opravdu došlo jak se traduje, tak opět krásný příklad pokryteckého Systému, který zneužívá v lidských bytostech evolučně zakódované a systémově posilované animální pudy a instinkty jako chamtivost nebo tendenci pro moc a peníze zneužívat slabší obecně, na základě kterého vznikly a prosperovaly i Spojené státy Americké jako celek.

Tento farizejský a egoisticky pokrytecký Systém ovšem nezačal fungovat se vznikem USA. Vznikl a podepsal se na lidských dějinách mnohem mnohem dříve a mnohými voldemortími E/elitami, jejich Lokaji a nevědomými ovečkami je pro peníze do těch správných kapes, prebendy, výhody a MOC z toho vycházející pochopitelně opěvován a obhajován doposud...

jansmith[smích]

215886

28.3.2010 16:42

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

daniela 95.?.?.?

Reakce na 215886

[i]...opět krásný příklad pokryteckého Systému, který zneužívá v lidských bytostech evolučně zakódované a systémově posilované animální pudy a instinkty jako chamtivost nebo tendenci pro moc..[i/]

Také jsem to tak při čtení toho článku cítila.Škoda ale je, že dnes už se člověk nedopočítá, kolik skvělých čechů přispělo především Americe,tj.výtvoru potomků Davidových,svým umem k jeho výstavbě.
Začíná až nemístně narůstat názor, že za vše skvělé, co máme,vděčíme jako civilizace židům.Dvořákův pobyt v Americe, kdy se čech vracel ze zámoří opět s "holým zadkem",je opět jen smutná ukázka toho,odkud židé berou ty skvělé vynálezy, nápady,myšlenky.

215911

28.3.2010 19:49

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

A.Dvorak 212.?.?.?

Reakce na 215911

>Dvořákův pobyt v Americe, kdy se čech vracel ze zámoří opět s "holým zadkem",je opět jen smutná ukázka toho,odkud židé berou ty skvělé vynálezy, nápady,myšlenky.

Dvořák se jako většina schopných čechů s holým zadkem z USA rozhodně nevrátil. Po tři roky měl jako ředitel National Conservatory of Music roční plat 15 000 dolarů plus dvoupatrový byt se zaopatřením stravou a služebnictvem. V té době to byla opravdu dost veliká částka, kterou by mu v celém Rakousko-Uhersku nikdo nenabídl. Už jen ta skutečnost, že Dvořák složil své nejlepší dílo- Novosvětskou za mořem svědčí o tom, ze v New Yorku k tomu měl dokonalé podmínky.
Editor JACK TAYLOR (79) žije v okolí Stuyvesant Square vedle parku už čtyřiatřicet let. Neměl s Čechami nic společného až do té doby, než se na začátku devadesátých let rozhodl dům, kde Dvořák bydlel, zachovat, a založil Dvorak American Heritage Society (DAHA).
DAHA zorganizovala stotisícidolarovou sbírku, restaurovala sochu Antonína Dvořáka a zajistila pro ni důstojné umístění v parku na Stuyvesant Square. Socha se do parku přestěhovala v roce 1995 - po třiceti dvou letech, kdy ležela ve skladu newyorské koncertní Avery Fisher Hall. Jejím autorem je chorvatskoamerický sochař Ivan Meštrović, student Rodina. Za sochu na kraji parku musela DAHA zaplatit městu New York padesát tisíc dolarů. I tak se o ni stará Jack Taylor.
13. prosince 1941, na oslavu Dvořákových stých narozenin, věnoval tehdejší starosta města New Yorku Fiorello LaGuardia Dvořákovu domu pamětní desku jako výraz sympatií k české exilové vládě a Janu Masarykovi. Spolu s nefunkčními krby, které se z budovy podařilo zachránit, je tato deska jedna z mála památek na život Antonína Dvořáka v New Yorku. Deska i krby budou zřejmě vystaveny v Muzeu Antonína Dvořáka, které by mělo být součástí České národní budovy na horní východní straně Manhattanu.
A teď uveďte jméno jednoho jedinného čecha, nebo společnosti, která udělala více pro Antonína Dvořáka a záchranu památek, které po něm v USA zbyly. Historie s nekrytým šekem je s velkou pravděpodobnosti novinářská kachna, která má zřejmě za cíl zastřít pravou skutečnost. Ze češi jako obvykle jen žvaní, ale skutek utek. Jeannette Thurberová byla milionářka, Dvořáka pozvala, platila jeho pobyt a pravidelný královský plat ředitele Konzervatoře. Americká hymna rozhodně není jeho dílem a nikdy by být nemohla. V době jeho pobytu byla už zkomponovaná a američané rozhodně neměli v úmyslu ji měnit skladbou někoho, kdo rodilým američanem není. Ani v případě takového hudebního velikána jakým Dvořák bezesporu byl.

215915

28.3.2010 20:53

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

daniela 95.?.?.?

Reakce na 215915

Zdá se, že jste lépe informovaný, než já.Nemohu ani posoudit,na kolik je pravdivé to, co popisujete Vy, ale vyplatí se, vyslechnout obě strany. [smích]
Zůstává-li však na našeho velikána Antonína Dvořáka ve státech nějaká taková památka, pak mě to rozhodně velmi těší.

215917

29.3.2010 7:21

Ještě jednou k úctě čechů k památce A.Dvořáka v jeho rodné zemi

A.Dvorak 212.?.?.?

Reakce na 215917

>Zdá se, že jste lépe informovaný, než já.Nemohu ani posoudit,na kolik je pravdivé to, co popisujete Vy

Z Dvořákova domu je ruina (zdroj: http://prazsky.denik.cz, 18. 2. 2010, kráceno)

Osud domu v Žitné ulici, ve kterém žil Antonín Dvořák, trápí radnici Prahy 2, ale také nepočítaně obyvatel hlavního města. Vedení městské části vadí, že se o takzvaný Dvořákův dům dlouhodobě majitelé vůbec nestarají. Chce jim proto prostřednictvím odboru výstavby udělit pokutu. „Vůbec s námi nekomunikují. Z objektu je dnes v podstatě ruina, která hyzdí celý blok. Je to o to víc smutné, že v domě žila světoznámá osobnost, takže je o něj zájem mezi turisty. Je to ostuda. Odbor už zahájil sankční řízení,“ potvrdil tajemník Prahy Michal Kopecký. Majitelé, kteří se nedostavili k jednání s radnicí, dostali pokutu 20 tisíc korun, kvůli neudržování domu pak mohou být sankcionováni až do výše půl milionu korun. Zástupkyně vlastníků objektu se brání, že předvolání k jednání nedostala včas kvůli nefunkční datové schránce a podala odvolání.

Osud budovy není lhostejný ani Společnosti Antonína Dvořáka, která se snaží prohlásit objekt za kulturní památku a chce tak zabránit další devastaci. Předseda sdružení Radomil Eliška se proto chce sejít s ministrem kultury a o prohlášení za kulturní památku s ním jednat. Rozhořčeni jsou také v Muzeu Antonína Dvořáka a příznivci slavného skladatele. „Jak je možné, že Praha, kterou tak Dvořák proslavil a která se tak jeho dílem chlubí, nechá dům takovým způsobem zchátrat,“ řekla Jarmila Tauerová z muzea, které se věnuje skladatelovu dílu a životu.

Pokud bude objekt, který je v Pražské památkové rezervaci, chátrat dále, radnice ho může opravit na své náklady. Investici by pak vymáhala po majiteli, vše by mohlo skončit až exekucí. Sdružení ctitelů hudebního skladatele už také iniciovalo sejmutí busty Antonína Dvořáka z průčelí domu. Obává se totiž o osud sochařského díla z roku 1927. Proti sejmutí se ale postavili magistrátní památkáři. Dům patří údajně společnosti Armida real estate, s. r. o., kterou vlastní Moreuil group inc. se sídlem v Panamské republice, v ČR má ale své zástupce. „Rekonstrukci chtějí ,“ řekla zástupkyně majitelů objektu. Podle ní zatím není jasné, k jakému záměru bude dům využit. V minulosti se uvažovalo o hotelu, záměr ale investor již asi opustil. Majitelé chtějí vyzvednout, že v domě žil Antonín Dvořák.

Vložený obrázek

Vložený obrázek

215937

28.3.2010 21:20

M.R.Štefánik a arcivévoda Ferdinand o USA

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 215915

Štefánik opsal cestu Panamským průplavovým pásmem slovy : "Panují zde poměry severoamerické, to jest zlodějské".
Arcivévoda Ferdinand d´Este pak během své cesty poznamenal : "V zemi Skalistých hor a Niagary se rodí nejsmělejší myšlenky a na poli techniky jsou uskutečňovány s překvapivou zručností a s nepřekonatelným mistrovstvím, hrdinský podnikatelský duch, který se ale přiliš často pojí s bezpříkladnou bezohledností, si razí nové cesty, vede k získání kolosálního bohatství, ovšem často za cenu tisíců zničených existencí a z toho, že morálka zůstává stranou.
Vedle obdivuhodných výtvorů filantropického vystupuje do popředí nejkřiklavější sobectví, které vidí v lidech jen objekt, který lze využít, nikoli cítící bytost ..."
Arcivévoda vytýká Americe a Američanům ,,tanec kolem zlatého telete v podobě dolaru", nelíbí se mu celý americký životní styl, „při kterém jde jen o výdělek, o rychlé získání peněz. Co nenese výnos, veřejná zařízení a podobně, většinou odpadá, všechno spěchá za obchody, nejsou vidět žádné veselé obličeje, přátelé se míjejí, aniž by se srdečně pozdravili, protože by to pro ně znamenalo ztrátu času.“

215918

3.5.2010 18:30

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

Jiri Valtr 68.?.?.?

Reakce na 215915

>Dvořák se jako většina schopných čechů s holým zadkem z
>USA rozhodně nevrátil. Po tři roky měl jako ředitel National
>Conservatory of Music roční plat 15 000 dolarů plus
>dvoupatrový byt se zaopatřením stravou a služebnictvem. V té
>době to byla opravdu dost veliká částka, kterou by mu v
>celém Rakousko-Uhersku nikdo nenabídl. Už jen ta skutečnost,
>že Dvořák složil své nejlepší dílo- Novosvětskou za
>mořem svědčí o tom, ze v New Yorku k tomu měl dokonalé
>podmínky.

Omlouvam se, ze reaguji az po 36. dnech. Predem musim podotknout nejdulezitejsi faktor: V predlozenem clanku neni jedine moje slovo, vsechno je doslova okopirovano z knihy. Takze muj zajem i v teto chvili v souvislosti s vasim nazorem je mimo hru.
Jakkoliv pisete zasvecene, mam o vasem vyjadreni pochyby: Kniha pojednava o Dvorakove pobytu v New Yorku a tamejsich nasledcich, ne o ceskych, tudiz vas poukaz na to, ze Cesi nejsou ve vztahu k Dvorakovi o nic lepsi nez Americane, je v souvislosti s knihou zavadejici - likviduje odsouzeni Americanu za neco, co je v knize popsano jako negativni a dosud nebylo prokazano, treba zalobou a naslednym soudem, ze by tomu tak nebylo. Obhajovat formou davoveho krepceni neci prusvih nejakym prusvihem jineho cloveka, je projevem nesoudnosti, nezdatnosti.

>dvoupatrový byt se zaopatřením stravou a služebnictvem
Jste si jist, ze si to Dvorak neplatil ze sveho?

>DAHA zorganizovala stotisícidolarovou sbírku
Prosim, dukaz.

>Za sochu na kraji parku musela DAHA zaplatit městu New York padesát tisíc dolarů.
Prosim, dukaz.

>budou zřejmě vystaveny v Muzeu Antonína Dvořáka,
"Zrejme"...? Co tim "zrejme" chcete rict?

>Historie s nekrytým šekem je s velkou pravděpodobnosti novinářská kachna
"S velkou pravdepodobnosti"...? Tataz moje otazka.

>Jeannette Thurberová byla milionářka, Dvořáka pozvala, platila jeho pobyt a pravidelný královský plat ředitele Konzervatoře.
Ano, v tom mate pravdu. Ale dolozte, ze smlouva byla do centiku dodrzena.

>Americká hymna rozhodně není jeho dílem a nikdy by být nemohla.
Proc byla reakce velvyslankyne takova, jaka byla? Nebo k setkani s ni, jak popisovano v knize, vubec nedoslo?

218678

27.3.2010 20:00

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 192.?.?.?

Reakce na 215882

>Když pak Edisonovi připomněl slíbenou částku, Edison se mu
>jen vysmál, že stále ještě nerozumí americkému smyslu pro
>humor.

To je story Tesly. Kdybysme se zeptali Edisona tak kdovi co by nam rekl. Tesla byl bohem a mluvka, to je o nem dneska velmi dobre znamo. Vy mu verite. A ja mu neverim. Howgh.

215887

27.3.2010 21:49

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 215887

Tesla byl predevsim naprosty genius v oblasti elektriny. Vetsina patentu o stridavem proudu, ktere koupil Westinghouse nese jeho jmeno. A slavny reznik z chicagskych jatek Eddison na cele care pohorel s koncepci stejnosmernohe proudu proti komercnimu vyuziti Teslovi koncepce stridaveho proudu. Geniove dokazi zvysit ucinost dynama a nepotrebuji k tomu prilis casu, ti mene talentovani musi sazet na lzi, podvody a ruzne politicke paky. Mozna bylo pro Eddisona vyhodnejsi vyplatit tech 50 000 babek a neukrast je pro sebe, i kdyz tehdy to byla znacna suma. Westinghouse urcite koupe Teslovych patentu nelituje.

Mimochodem Rockefellerova nadace dala Teslovi k dispozici tehdy velice vysokou sumu 150 000$ na vyzkum, ktery probihal v Coloradu. Jako jedna z nehod, pripisovanych temto experimetum je vyhoreni transformatoru elektrarny, ktere byla nekolik set km v relativne bezpecne vzdalenosti. Mohlo jit samozrejme o prirodni jev, ale reditel teto elektrarny spilal Teslovi.[velký smích] [velký smích] Pak protoze "nebyly" dostatecne vysledky, tak se to zastavilo. Deniky Tesli s velkym zajmem po jeho smrti vzala do opatrovani FBI a divil bych se, kdyby pouze nebyla poslickem pro nekoho jineho.

215890

27.3.2010 21:58

RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 215887

A tomu, co se stalo v Americe Dvořákovi věříš anonyme 192.?.?.? nebo je to podle tebe také jen story bohéma a mluvky?..[smích]

Mimochodem nejde jen o tyto dvě story, ale o pokrytectví v mezilidských vztazích jako takových, které je od věky systémově v nevědomých lidičkách od věků (jak sem napsal jinde: pro výhody, prebendy, MOC a peníze) přes pokrytecké proklamace chamtivých E/elit (které mají největší máslo na hlavě) bojujícími údajně za "Pravdu, Lásku a např. demokracii" přímo nebo podprahovou výchovou na všech sociálních úrovních podporováno.


A tudíž nejen na nižších úrovních, ale i na národních či mezistátních jsou takto mezilidské vztahy na voldemortí způsob ovlivňovány a aktuální příklad máme (mimo jiné) i v současném chování sionistického establishmentu ve věci budování dalších a dalších osad (těmi tzv. "vyvolenými od Boha".) na okupovaných územích nebo přímo v Jeruzalému.

jansmith[smích]

215892

29.3.2010 8:09

Dokument

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

http://www.csfd.cz/film/234906-dvorak-v-americe-spiritual-bileho-muze ...viděl někdo? Nevíte o nějakém torrentu nebo zdroji ke stáhnutí?

215938

29.3.2010 16:42

Diky za vas prispevek,

IP 24 24.?.?.?

pane Jiri. Jsem rad, ze jste se sem vratil.....

Precetl jsem si vas clanek ze zajmem.

Jindrich Hrdlicka

215962

29.3.2010 21:28

RE: Diky za vas prispevek,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

Reakce na 215962

>pane Jiri. Jsem rad, ze jste se sem vratil.....
>
>Precetl jsem si vas clanek ze zajmem.
>
>Jindrich Hrdlicka

Bohuzel, nevratil jsem se na dlouho. Mam ted jinou hlavni sferu zajmu (kresbu a malbu) a na psani mi moc energie a casu nezbyva, trebaze jsem v duchode, anebo pro nekoho diky za to anebo prave proto. Co se tyka clanku, ktery jsem tu po peti letech zverejnil, porad jsem na nevyjasnenost myslel, protoze jsem nemel cas vice se do te sfery zahrabavat. Trochu me mrzi, ze Vltava mi neodpovedela, protoze tu stanici mam rad, hodne ji posloucham a v minulosti jsem s ni mel dobre kontakty.

Zvedavec se zmenil, alespon jak to s odstupem doby citim, zda se mi, ze je vice zajistena bezpecnost ctenaru i dopisovatelu v ruznych detailech. Ze bych sem mel v umyslu chodit jako v minulosti, to rozhodne nemam v umyslu, ted jenom se nakouknu na reakci na muj clanek, a dost. Rysuji se mi tri vystavy; verte, je to prace nad hlavu. Jinak dekuji za to, ze me chovate v pameti, snad pozitivne.

215980

30.3.2010 8:34

Asi se mi to jen zdá..

lesov 89.?.?.?

...ale text z knihy, zde uvedený, silně připomíná taková veledíla, jako Šifru mistra Leonarda nebo Celestinské proroctví. [oči v sloup]

216012

Příspěvků: 19

27.03. 10:55 Hana  Neuveritelne a doslova fascinujici
27.03. 14:28 Střelec  RE: Neuveritelne a doslova fascinujici
27.03. 15:35 hc  RE: Neuveritelne a doslova fascinujici
27.03. 16:01 hc  RE: Neuveritelne a doslova fascinujici
27.03. 17:28  Nekrytý šek je americký smysl pro humor
27.03. 19:49 jansmith1984  RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor
28.03. 16:42 daniela  RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor
28.03. 19:49 A.Dvorak  RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor
28.03. 20:53 daniela  RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor
29.03. 07:21 A.Dvorak  Ještě jednou k úctě čechů k památce A.Dvořáka v jeho rodné zemi
28.03. 21:20  M.R.Štefánik a arcivévoda Ferdinand o USA
03.05. 18:30 Jiri Valtr  RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor
27.03. 20:00  RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor
27.03. 21:49 Rene Bartosek  RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor
27.03. 21:58 jansmith1984  RE: Nekrytý šek je americký smysl pro humor
29.03. 08:09  Dokument
29.03. 16:42 IP 24  Diky za vas prispevek,
29.03. 21:28  RE: Diky za vas prispevek,
30.03. 08:34 lesov  Asi se mi to jen zdá..

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 954 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 1

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 3

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 2

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,54 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,95 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
24,26 Kč
100 japonských jenů
20,76 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,21 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,56 Kč
1 unce stříbra
548,09 Kč
Bitcoin
760 240,34 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 777