Diskuze k článku

Otcové mají práva také!

Příspěvků 32

4.2.2010 2:33

Nikomu se k tomu nechce psat.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Ale to je vazny problem. Nejhorsi je, ze se nejedna o nejakou virtualni hru. Jedna se o skutecnost a jsou v ni skutecne obeti a vubec zadni vitezove. [pláč] [pláč] Cesta do pekel je dlazdena dobrymi predsevzetimi. Delal jsem to ve jmenu humanity, pravdy a lasky, pro deti.... ve jmenu korektnosti. Matka pracuje na uradu mesta Chrudimy. Co k tomu dodat? Snad jenom ruka, ruku myje.

211400

4.2.2010 3:29

RE: Nikomu se k tomu nechce psat.

Anonymus 85.?.?.?

Reakce na 211400

Nikdo k tomu nepíše -
viděl jsem ten článek cca před dvěmi hodinami...
nevím jestli se mám přiznat, jsem chlap, ale slzy jsem měl až na bradě...
od té chvíle co jsem to přečetl, jsem nebyl schopen nic udělat, mám v hlavě vakuum...

zkoušel jsem to hodit do googlu... nikde ani zmínka...
no nic, dál to nejde pokračovat

Upřímnou soustrast a osobní sílu!

211407

4.2.2010 23:09

RE: Nikomu se k tomu nechce psat.

Zouhar JUDr (tečka) Kadlecek (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 211407

Na Googlu opravdu nic nenajdete! Stat veskeré informace o kauze cenzuruje. Se svobodou slova to není v Ceskofasistsku tak horke jak pan havel mluvi. Seznamte s obsahem clanku sve zname. Piste politikum! Toto je realita soucasneho zivota v Cechach

211558

4.2.2010 4:04

To je celosvetovy problem,feminismus na pochodu pres mrtvoly vsech.

kozoroh 61.?.?.?

Je, to tak, jenze, vec ma hluboke pozadi, odpoved je hodne stara, Emma Goldmanova,anarchistka,feministka,pritelkyne Lenina _Scrul, prohlasila v roce 1911, ze feminismus znici krestanske rodiny a to se take stalo, takze se nedivte a byrokracie tomu vydatne napomohl,zde je nova industrie- prijem penez,prakticky za nic, policie,socialni pracovnici,skola,urady,psychiatr,vsichni z toho ziji,muzi v techto funkcich nici muze a napomahaji feminismu,co by zlaty dul pro ne.
Americky psycholog mel prednasku ohledne rozvodu, zejmena v pripadech s detmi,kdy maminky v boji o dite ,reknou u soudu vse mozne ,jen ,aby dostali "navrch" pred svym muzem ,otcem ditete.V jinem procesu se zjistilo,ze vyzivne,co "otec" platil 12 roku, krevni zkouska dokazala,ze otcem neni,tak zena nebyla odsouzena za lez, falesne otcovstvi a rekla ,ze nema penize na odskodneni domeleho otce, ktery i tak mel rad "sve" dite a nakonec se mu vysmala do oci.Psycholog uvedl pripad , devitileteho devcete ,ktereho se pet expertu ptalo po ctyri se stejnou otazkou,kde Te tatinek osahaval?
Dite,bylo,tak zmozeno-unaveno,ze nakonec souhlasilo s tim ,co experti ocekavali,ze tento pripad bude jejich soudnim financnim uctem otce, zaplatit tyto moderni krkavce spolecnosti.
Dalsi pripad byl osud dvou sester, ktere po dospeni poznaly,ze kdysi u soudu ovlivnene maminkou dokazovaly,"jak je jejich otec spatny", aniz si uvedolily,ze otec stravil 12 roku ve vezeni, nikdo ,mu z administrativniho aparatu-byrokracie neveril,prece neprijde o kseft spojeny s timto rozvodem.Americky expert,sam psycholog se timto postojem,rici pravdu o zakulisi procesu, sam dostal do problemu s jinymi psychiatry,detskymi lekari,socialnimi pracovniky a desitkami jinych, zadny nemel tolik moralky,aby neodolal "tucnym" uctum,kterymi si diktuji, svoji odbornost, jen v pripade obhajce,pravnika si nekteri uctuji az 500-800 dolaru za hodinu,prosim,kdo by se chtel zrici takoveho prijmu svym ne, toneni pravda, vzdyt na tomto principu,je zamestnana,vzato celosvetove milionova armada.
Uvazte jen,ze kopie dokumentu,co muzete za 20 centu udelat, kdekoliv, tak pravnik uctuje 25-35 dolaru.
Neuzitecni jedlici,paraziti s nejlepsimi platebnimi podminkami,vytvarejici si vlastni zakony,tezi z feminismu a je jim naprosto jedno,ze nici zakla dstatu,rodinu.Rozvody svetu znamych "hvezd" stoji za podivanou,on ma talent a vydela penize,ona nema zadny talent a v rozvodu dostane polovinu,aniz by mela jakykoliv podil na tomto talentu, to je klasicka ukazka prava.
Michael Jacson pripad s pobytem deti v jeho dome jej v soudnim liceni stal kolik milionu? Jeden vecer za sveho 'chlapecka" otec dostal kolik milionu a kolik dostal jeho pravnik?
Kdo, za jeden vecer se dostane k tolika milionum?
Rozvod ,dvou lidi ve spolecnem "business" obchode,podnikani,po peti letech nerozvedeny a on platil pravnikovi 250 000 dolaru a jeji pravnick stala 180 000 dolaru,od prvniho dne rozvodu a ujisteni, ze to vezme jen par tydnu a to byli bezdetny,natoz ,kdyz jsou v teto vynosne hre deti a ani jeden ,ani druhy nechce ustoupit,na zaklade "odborne rady".

211412

4.2.2010 7:40

Víru mám, ale vlastní.

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Proč považuji právníky za osoby bez duše? No - podle své víry jsem povinen pochybovat o všem, možná jsou mezi nimi i výjimky, nevylučuji je. Ale je jich zatraceně málo.

211419

4.2.2010 8:00

Zhrzené otce ...

Tom 24.?.?.?

... bych chtěl alespoň utěšit reálnou nadějí, že v případě, kdy otec požádá o svěření dítěte do vlastní péče a u soudu prokáže, že je schopen se o dítě postarat, může mu být vyhověno. Ono "můžené vyhovění" se promění v realitu kupříkladu tehdy, kdy matka dětí projeví s tímto postupem souhlas.

Ano, i takové matky se najdou a sociální bitevnice, které si na "kultu matky" honí své zamindrákované ego tak akorát utřou svou jedovatou slinu ...

211421

4.2.2010 8:18

Ted uz neni cas na slzy,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

i kdyz se neudrzitelne derou do oci, ted je uz jedine cas na zlost a jeji pruchod do jednani. Ne podle oficialniho zlotrileho prava, nybrz podle!!!

211425

4.2.2010 8:37

Tento problém je ostudou naší justice.

baki 85.?.?.?

I já jsem měl tento ostudný problém. Dcera si stěžovala, že matka se více věnuje různým mužům vedle v pokoji než jí. Požádal jsem o převedení dcery do mé péče. I když jsem soudu předložil důkazy, pozvali si dceru samotnou k jednání soudu se sociální pracovnicí. Když vyšla, tak uplakanou svou dceru jsem ještě neviděl. Dceru mi nedali. Potíže se získáváním dcery aspoň na sobotu a neděli sociální pracovnice odbývali mávnutím ruky. Jak to dopadlo? - Až do její plnoletosti jsem si s ní musel tajně dopisovat prostřednictvím její kamarádky. Teprve když byla plnoletá jsem se dozvěděl, jaký strašlivý nátlak na ní soud a sociální pracovnice vyvinuli, aby jí zlomili.
A o podobných případech je možno slyšet v televizi, rozhlase nebo číst v novinách. Ženy dnes vědí, že i kdyby byly sebehorší, u soudu uspějí.
Proto případ zde uvedený není nic zvláštního, pouze člověku zatrne, jak málo naše sociální pracovnice a soudy málo dbají na zájem dítěte. Asi je to obraz úrovně naší společnosti.

211431

4.2.2010 8:50

Etická výchova

Striga 85.?.?.?

Před pár dny byla na nočním radiožurnálu diskuze, jak se posluchači dívají na zavedení etické výchovy do škol.

Mi se to moc líbí, protože - můj soukromý názor - je naše společnost oficiálně moc technická,necitlivá, odlidštěná, materiální. Učíme děti podrobné věci z techniky, několik cizích jazyků a řadu jiných věcí, ale neznají zákonitosti jednání s lidmi. Co samy svýmjednáním způsobí a co bude způsobeno jim. Že je můžou bolet nejen činy trestné a trestatelné, ale i činy nemorální, protože morálka je jen měkčí trestní zákon, měkčí soustava činů vhodných a nehodných, dobrých a zlých.

I škola by měla dětem ukázat systém, jak se mezi lidmi pohybovat a konat tak, aby to druhé co nejmíň bolelo. A tím pádem aby to míň bolelo i je samotné - co já tobě, to ty mě....

Nevím, jak to zpracovat do osnov, ale - kdybych byla kantorem ve škole - ráda bych dětem, kterým se teprve tvoří hodnotový systém a názor na společnost, důrazně vštěpovala, že za nemorální činy je sice nikdo nezavře, ale odvrátí se od nich okolí a bez důvery ostatních lidí se žije špatně. Když nebudeš, Pepo, držet slovo, kamarádi se na tebe vykašlou, i když máš značkové tenisky, nadupaný počítač a tátu milionáře.

Že nejde být prospěchářská svině - pak člověku zbudou jen jemu podobní, ti ale budou fungovat jen v případě vlastního prospěchu...

Že nemít důvěru rodiny, sousedů, kolegů, partnera, dětí - že to bolí a penězi to člověk nezíská.

Že tyhle principy prostě člověk neošálí a nepřekoná, i když dnes to vypadá, že slušný člověk je neschopný blbec, směšný chudák.

Dřív plnilo úlohu vychovatele ke slušnosti náboženství. Dnes snad skautské hnutí... Zatracujeme Pionýra, ale děti tam měly taky nějaký systém - učily se žít v kolektivu, vycházet s druhými, být samostatnější než maminčin mazánek. Dnes tak široké podchycení mládeže a jakés takés morální působení na ni není.

Snad zase přijde doba, kdy se proti neslušnosti slušní lidé ozvou a ti neslušní si svoje jednání rozmyslí třeba i předem, protože se budou bát odsouzení okolím.

A lidé se dovolají práva alespoň u těch institucí, které mají ochranu práv v popisu práce.

211433

4.2.2010 9:29

RE: Etická výchova v praxi

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 211433

"Takže děti! Dnes si v hodině etické výchovy probereme empatii, jejíž definici jste si měli doma nastudovat. No, Mařenko, jaká je definice empatie? Áno, správně. A teď Josífek. No, jistě! Josífek, jako vždy, neví! Píšu ti pětku a příští hodinu ji budeš umět, jako když bičem mrská!"

Strigo, nechci Vám brát iluze, ale začít s etickou výchovou v šesti letech ve škole, je docela pozdě. Etice se naučí děti tím, že ji kolem sebe uvidí. U rodičů, známých, kamarádů, rodičů kamarádů a samozsřejmě i u těch učitelů. Ale rozhodně ne v hodinách etiky, když se učitel etiky nebude (i mimo hodinu etiky) chovat podle etických norem.

211435

4.2.2010 10:19

RE: Etická výchova v praxi

Striga 85.?.?.?

Reakce na 211435

Šestiletému dítěti těžko budete vysvětlovat věci, které vzhledem ke svému věku nemůže chápat. Ale lze třeba s pubertálními dětmi probrat, jak poškodí majitele firmy, když mu zaměstnanci budou krást - telefonovat firemním telefonem, v pracovní době brouzdat po internetu... Že je menší výkon, menší výdělek, proč je díky tomu zaměstnavatel třeba vyhodí z práce...

Jak bolí nevěra, jak nabourá vztah, že se těžko slepuje... Jak je nutno se starat o děti, neodkládat je kvůli milence, kariéře, z pohodlnosti... Jak se to vymstí v dospělosti...

Jak je dobré nespoléhat na sociální systém, protože ten může krachnout, případně v určitých věcech nepomůže vůbec, a pak je každý rád, když má kolem sebe síť rodiny a přátel, kteří pomůžou.. Jenže ty vztahy je nutno pěstovat, že...

Že se psychický manipulant neohlíží na morálku a proto škodí v tom a tom, že nemorální obchodník praktikuje tohle, že je přípustné se proti neslušnosti ohradit, byť je ta neslušnost zabalena do líbivých až pokorných a starostlivých slov, nicméně dotěrných a manipulativních.

I tohle je objasňování a výuka etiky. Naučit neznamená jen chtít slyšet naučené poučky, ale i ukázat problém, vysvětlit souvislosti, zdůvodnit řešení. Spousta rodičů na tohle kašle, protože je jednodušší dítě odbýt něčím materiálním a ne dělat si nepohodlí z obtížného problému - chovat se podle svých slov nebo třeba jen formulovat názory.

Jak je nutné si udělat nějaký "jízdní řád" pro život.. Naše máma tvrdila - vystudovat, sehnat práci, byt, vdát se, mít děti. V tomhle pořadí. Hm, dnes směšné,ale při nedodržení to přináší problémy.

Že sice porušení morálních pravidel nepřináší bezprostřední trest, ale bez trestu "od života" taky nezůstane.

Že jízda životem bez dodržování morálky je jako jízda mimo vozovku. Možná adrenalin, pocit nepoznaného, pocit "já to zvládnu", ale taky vymlácené tlumiče, otřískaný lak od kamínků, vychozené kulové čepy a celkově neatraktivní zchátralost.

211443

4.2.2010 11:24

RE: Etická výchova v praxi

DavidZ zatrepalek (zavináč) ctechnet (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 211443

>Šestiletému dítěti těžko budete vysvětlovat věci, které vzhledem ke svému věku nemůže chápat....

Pokud dítě v pěti letech považuje lhaní, podvádění a krádeže za normální způsob interakce s okolím, nehne s ním v šesti letech ani Komenský, ani kriminál. Pokud mu matka/otec včas a důrazně nevysvětlí, že krást hračky, tahat děti za vlasy a mlátit je lopatkou po hlavě, je špatné, v šesti letech už se s tím nic nenadělá a bude z něj hajzl nadosmrti.

>Naše máma tvrdila - vystudovat, sehnat práci, byt, vdát se, mít děti.

Ano správně. Vaše máma tvrdila. Ne učitel(ka).

Připouštím, že učitel(ka) může vysvětlit paralelu mezi kradením báboviček a telefonáty z firemního telefonu a tím rozšířit etický obzor dítěte. Ale to je tak vše, pokud nejsou základy z domova.

211457

5.2.2010 17:19

RE: Etická výchova v praxi

Eldedkus 81.?.?.?

Reakce na 211457

Vizte, že by velmi záleželo na tom, jak by se výuka etiky pojala. Ano, pokud by vypadala jako současná opičanská výchova, bylo by to směšné. Ono když se při probírání základů filozofie žáci dozví definici a to, že podle soudružky jsou filozofové ti co hodně dumají o blbostech, pak je z toho víc škody než užitku.
Etika je v podstatě samostatná věda z níž se dostalo do osnov pouze "jaký je rozdíl mezi etikou a etiketou" čili definice. Možná je to svím způsobem lepší, vzhledem k tomu, že opičanskou výchovu učí lidé bez všeobecného rozhledu. Člověk znalí etických teorií, který ovšem nad problematikou etiky nikdy neměl potřebu přemýšlet by napáchcal víc škody než užitku. Bohužel by to tak ale v našich školách bylo! [bliji]

211663

4.2.2010 9:38

svinstvo

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Ta její matka by měla být dávno ve svěrací kazajce, a ne na úřadě.

211437

4.2.2010 11:21

Stejny případ u mně ve Švýcarsku

Fred 80.?.?.?

Žiji již ve Švýcarsku 41 let a pokoušel jsem se odsud 1980, 1986 odejít do Australie a v roce 1984 do USA. Díky asylu ve Švýcarsku jsem byl zde vlastně nevolníkem. Asyl to je nevolnictví. Nu a pak jsem poznal jednu Šýcarskou ženu, sociální pedagožku mimochodem, díky mému dobrému Českému známému, také žijícího ve Švýcarsku. On to samozřejmě myslel dobře, chtěl mne dostat ze zdejší izolace. Nu a tak jsem se s ní dal nakonec dohromady a samozřejmě vznikly dvě děti. Dnes jsou 16, 17 let.
Tenkrát jsem ale při narození děti ztratil dobrou a dobře placenou práci. A protože jsme byli na radnici ve Švýcarech vypsáni k svatbě, tak jsme svatbu díky ztrátě mé práce posunuli.
Ale tenkrát jsem bydlel v Schaffhausenu a na přání mé přítelkyně a její staré matky jsem pustil pěkný dvou pokojový byt v Schaffhausenu a šel jsem bydlet do jejich domu ve Winterthuru.
Ovšem nevěděl jsem žé v domě bydlí celý klan příbuzenstva a že mají obchod z vínem. Přítelkyně z její matkou mne nalákaly do tohoto domu, kde pod námi bydlel bratr od mé nastávající.
No a když přišly děti tak se začalo slavné dolní přébuzenstvo míchat do našeho vztahu. Dokud žila stará matka, tak jsem byl kryt. Ovšem situace se taky změnila, když jsem žádal přítelkyni o svatbu. To utekla dole k bratrovi si ztěžovat, že dělám psychoterror. Vše se ale vyhrotilo po smrti matky. Příbúzenstvo mne začalo doporučovat, abych se vystěhoval. Já jsem neměl práci a staral jsem se o děti. Má přítelkyně měla práci, takže jsem si výchovu dětí vyměnili. Ovšem to neradi vyděli příbuzní, a hledali možnost jak se mne zbavit. A tak když se děti jednou prali a já je okřiknul, stál bratr mé přítelkyně za dveřmi. Otevřel jsem mu dvěře a řekl jsem mu, že se nic neděje. Natož jeho manželka řvala z dolního bytu, jestli má volat policiji. Samozřejmě její manžel, bratr mé přítelkyně souhlasil. A tak přijela policije a mne vzala z rodiny jako násilníka, čímž jsem nebyl. Byl jsem přiveden do jednoho domu pro rozbitá manželství. Odtamtud jsem si musel hledat byt, který jsem našel. Moje přítelkyně ale pak dvakrát přišla z dětmi do tohoto domu, kde byl vedoucím psychiatr. Ten tomu dal poslední ránu. Musel jsem se odstěhovat. Nu a nyní bydlím 5 km od dětí a děti jsem už 5 let neviděl. Když jsem šel kolem domu a syn byl na ulici, tak on utíkal do toho domu a skovával se za záclony. Já jsem ho asi 12 let vychovával a nyní mne nezná. Dcerku jsem taky už nikdy neviděl. Dnes se bojím jít kolem toho domu z dětmi, neboť příbuznní volají policiji. Jsou to podle mne nenávistiví lidí vůči nám z východních zemí.
Mám takový dojem, že jsem byl jen využit a použit.
Děti samozřejmě neumí Česky a mluví jen Schweizerdeutsch a Nmecky.
Na děti samozřejmě musím platit až budou stát na vlastních nohou-
Švýcarsko je podle mne pravá lidová diktaůra. Jednou sem člověk spadl a já ne mojí vinou, p

211456

25.11.2012 2:54

RE: Stejny případ u mně ve Švýcarsku

Jiri156 91.?.?.?

Reakce na 211456

Mýlíte se v čechách je situace ještě horší,matka si vymyslí jakoukoli věc a pro policii to je důkaz,pro sociálku taky a když přijde k soudu otci dají platit vysoké alimenty a děti víc nevidí a pokud je chce vidět tak si něco na něj vymyslí aby se ho zbavili a dostali do vězení,a když přestane platit výživný tak to udělají taky,je zajímají pouze peníze ale žádný vliv otce,víte že 90 % rozvedených otců vidí své děti jen jednou za 14 dní a z těch 90 % rozvedených 25% otců víc své děti nevidí ale platit musí a kdo se proti tomu postaví tak ho strčí do basy za vymyšlené násilí nebo za neplacení výživnýho.

279535

4.2.2010 13:31

Otcové práva mají...

Lin 85.?.?.?

... a vždycky, v každém případě, záleží na rodičích, kteří se rozcházejí. Nejen matky využívají děti jako své rukojmí k tomu, aby to "bývalému nandaly". Hojně této "metody" využívají i otcové, kteří mají dítě jako "nástroj pomsty". O to tu jde, o nic jiného. Prostě frustrovaný rodičovský jedinec se mstí a bere si do "zástavy" to nejcennější a nejméně zúčastněné - a to je vlastní dítě. Svědčí to o sobeckosti a nevyzrálosti rodiče, který se neumí vyrovnat se svou vlastní životní situací, ve které se ocitl. O dítě mu jde až v poslední řadě a první, co má před sebou, je - aby "ten druhý trpěl". Ve smyslu - když trpím rozchodem já, tak budeš trpět i ty, protože vím, jak ti na dítěti záleží a co pro tebe znamená už jen pomyšlení, kdybys ho ztratil.
To, že se rozejdou dva dospělí lidé, je věcí mezi nimi a každý by se s tím měl vyrovnat sám. Je zvláštní, že mnohde to funguje a dítě i po rozchodu rodičů nepřichází ani o jednoho z nich. Skutečný rodič má totiž na paměti v první řadě své dítě a ví, že manipulativními tyjátry si podřezává jen svou vlastní větev. A tou je důvěra a láska svého dítěte. Dítě není blbec a i když se mu někdo snaží nalít do hlavy "vinu" toho druhého, stejně si nakonec udělá vlastní úsudek. Dítěti ten druhý neublížil, ublížil vám. Klidně snese, že zrovna vy toho druhého "nemusíte". Co ale těžce nese je, když zjistí, že mu rodič(e) lže (lžou).
Každý z rodičů, kteří se rozcházejí, by si měl uvědomit, že dítě nevidí stejně důvody, pro které se rozcházíte a často je pokládá za svou "vinu". Můžete mít sebeoprávněnější důvody k rozchodu, ale dítě není "cosi", co vám patří a s kým můžete nakládat jako se svým "majetkem".

211471

4.2.2010 19:27

RE: Otcové práva mají...

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 211471

Potvrzuji. Setkala jsem se s případy jako je ten popsaný - evidentně častější verze, ale i s případem, kdy psychopatický otec obě děti velmi rafinovaně odtrhl od matky a ta zůstala bez šance děti někdy ještě spatřit. Znám ze svého okolí i případy, kdy se o dítě rozejitého páru více stará otec. Ale také ty případy, kdy se otec mstí matce tím, že chce mermomocí dostat děti do péče, aniž by o ně vůbec měl nějaký zájem, a pak se o ně ve výsledku stará jeho vlastní matka-babička... U malých dětí však skutečně vedou matky z rozejitých párů, které zamezují otcům k nim přístup a tady je opravdu velký problém s vymahatelností a je třeba na to stále upozorňovat. Především chlapci potřebují mužský vzor a autoritu a jsou-li vychováváni pouze matkou, můžou z toho být později výchovné problémy jak vyšité, což se bohužel často stává, jakmile z jakéhokoli důvodu - i např. z nezájmu vlastního otce - otec ve výchově chybí. Co je však nejpodstatnější, dítě má právo na oba rodiče a pokud se ti dva nedokáží dohodnout, vždy to odnese ten nevinný - dítě, což si často rodiče pro své vlastní sobectví a nevyzrálost vůbec neuvědomují.

211511

4.2.2010 23:43

RE: Otcové práva mají...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 211511

Presne, jakmile se zacnou vyrizovat "ucty" z jedne strany nebo oboustrane, tak neni vitezu a nejvice to schyta, ten kdo s temi ucty ma nejmene spolecneho. [pláč]

211563

4.2.2010 14:27

Je to smutny a tragicky pripad.

Osel 62.?.?.?

Je to smutny a tragicky pripad.

Aj ked som sam presiel podobnym martyriom (nastastie ale zdaleka nie tak drastickym), podarilo sa mi to uhrat bez vacsej skody na dietati.

Myslim, ze najtazsie na celom je pre otca nebojovat proti matke, vobec ju neriesit, ani nehovorit o nej zle (nielen pred dietatom, ale pred nikym ani pred sebou, pretoze ani v sebe samom nesmie pocitovat nenavist), a nedat dietatu dovod na pocit, ze je zatahovane do sporu, a nechciet ziskat dieta len pre seba.

Ja viem, ze tomu, kto to neabsolvoval sa to zda teoreticke a irelevantne, ale funguje to. Ked bolo velmi zle, spomenul som si na tu peknu historku o kralovi Salamunovi, a hovoril som si, ze radsej nechcem ziadne dieta, ale nech je zive, ako polovicku mrtveho dietata.

Netvrdim, ze to je jednoduche, a musel som robit aj ine veci, aby som v sebe rozptylil hnev, poburenie a nenavist ale skutocne si myslim, ze tu je kluc k rieseniu. A ovsem, nezabudol som paralelne dokladne vec riesit sudne, pretoze cas velmi rychlo uteka, a to v neprospech dietata.

V tomto pripade sa samozrejme uz neda urobit nic, ale mozno to, co som napisal, pomoze niekomu v podobnej situacii.

211481

4.2.2010 18:57

RE: Je to smutny a tragicky pripad.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 211481

[smích] [cool]

211507

4.2.2010 14:37

SPRAVEDLNOST DĚTEM

Spravedlnost dětem 80.?.?.?

je sdružení pro ochranu práv dětí, rodičů a prarodičů.
Kontakt: Luboš Patera, Ing. Aleš Hodina
Spravedlnost dětem
info@iustin.cz, www.iustin.cz
tel.: 603 72 99 61

211483

4.2.2010 19:48

Mocné peníze

daniela 95.?.?.?

Je přímo tragické, že neexistují zákony, které by "lidově"a ve vší spravedlnosti rozhodly ve prospěch dítěte.Peníze a postavení určují právo.Tenhle článek ukazuje situaci, kdy měl být rozhodně v právu otec.Ano, podle uvedených informací.
Z mé strany znám příběh,kdy matka byla vskutku tou matkou-kvočnou.Tedy matkou, pro kterou byly děti vším a jen kvůli dětem trpělivě tolerovala výstřelky svého manžela.Proč trpělivě? Pravě proto,že její manžel měl velmi dobré postavení.Od začátku věděla, že by soud prohrála.A když už se odvážila,získala s velkým úsilím děti do nově zavedeného systému "střídavá péče".
Kdybych se mohla podílet na odstranění tohoto stupidního zákona o péči dětí v rozvedených manželstvích,udělala bych pro to vše.Pánové mě asi nyní nebudou mít rádi,ale pravdou je,že je to naprostá šílenost.Ty děti nejsou nikde doma.14 dní u otce, 14 dní u matky.Neustále připravené zavazadlo,neustále na paměti,-tohle tátovi neříkej, tohle neříkej mámě...Z docela obyčejných dětí zaražené puťky.Nic nepoví.
V obou případech soudy jasně selhaly.V obou případech o právu rozhodly peníze.Takových případů je však dnes bezpočet.A znova a znova to poukazuje na hrůznost systému,kde se vše a to i štěstí dětí, posuzuje penězi.

211517

4.2.2010 21:47

Je mi smutno....

Alešák ales (zavináč) navratilovi (tečka) cz 83.?.?.?

Je mi z toho všeho nějak smutno. Ostravská maminka, co vyskočí z okna i s dcerkou. Trpící děti. Proč? Proč musí za nás rodiče trpět naše děti? Klidně si umřeme, ale nechme naše děti žít, dejme jim šanci. Chybí nám láska. Svět konzumní a my s ním. Těším se na transformaci... snad přijde. Děti to mají o kus blíže. Nenávidím bezpráví. Zoufale.

211546

5.2.2010 15:08

Únia mužov Slovenska - Hnutie rodín

Ing. Lew Balvín lotbalvin (zavináč) mail (tečka) t-com (tečka) sk 78.?.?.?

Justícia je oddelenie protirodínnej a proti detskej mafie aj na východe ČSR. Vykonáva fyzickú, duševnú a reprodukčnú degeneráciu a genocídu rodín, otcov, mužov, detí a mrzačí morálne matky a ženy. Uprímnu sústrasť otcovi-hrdinovi.
Janička ! Svojim činom si otvorila oči a rozsvietila rozum všetkým, čo neverili v existenciou protirodinnej mafie a v existenciu zverských pokusov na deťoch izolovaných od otcov. Kontakt na nás : 421/(0)904 946 148, 421 4133632
E-mail: lotbalvin@mail.t-com.sk ( už tri dni nám mafia blokuje internet a to iba za to, že nám nedokážu vyvrátiť pravdu.)

Ps: Verím že naša českoslovenčina Vás potešila v tejto Ultra - temnej dobe úpadku a likvidácie civilizácie.

211654

5.2.2010 18:36

Otcovská sdružení volají po střídavé péči a reformě soudnictví

zbynek 89.?.?.?

Otcovská sdružení volají po střídavé péči a reformě soudnictví. Třeba na www.K213.cz Tohle sdružení by chtěla justice soudce MS Sváčka umlčet. Proč? Sváček a jeho svatební svědek, lustrát HESS pořád nemají naplněné babyboxy. Kapsy nebudou mít plné nikdy, že...

211675

7.2.2010 2:41

Henry Makow dobre popsal ucinek feminismu na celou spolecnost.

kozoroh 61.?.?.?

American Gulag -- Feminist Laws Persecute Men
February 5, 2010
"We shall regulate mechanically all the actions of the political life of our subjects by new laws." Protocols of Zion- 5
Ano,je to tak ,pro mnohe muze se stala rodina GULAG, doslova peklem, nejvetsim nebezpecim je otazka sexu-znasilneni,jehoz zeny dokazi dobre vyuzit, nebot, kazda z nich je predevsim povazovana za obet, ale,kdyz lze,tak je vlatsne agresivnim utocnikem, podvodnikem.
http://www.henrymakow.com/america_-_feminisms_gulag.html
'WOMEN NEVER LIE'

The feminist dogma that "women never lie" goes largely unchallenged. "Any honest veteran sex assault investigator will tell you that rape is one of the most falsely reported crimes," says Craig Silverman, a former Colorado prosecutor known for zealous prosecutions. Purdue University sociologist Eugene Kanin found that "41% of the total disposed rape cases were officially declared false" during a nine-year period, "that is, by the complainant's admission that no rape had occurred."

Mnohe zeny, vidi muze jen jako docatsneho milence,oplodnovatele, pokud splni svoji ulohu v ramci oplodneni,tak se stane pro feministky nepotrebnym.V mnohych pripadech histericke zeny se stanou stalymi pacienty psychiatru,jez ,prakticky pomoci drag kontroluji jejich cinnost a ne jenom jejich,stres, se prenasi na celou rodinu,nekonecnymi agresivnimi argumenty, coz je prilezitost "vysetrit" i deti,hlavni cast zajmu psychiatru.Zde musime podotknout ,ze to neni levna instituce ,ale ,velmi nakladna,rocne ma prijem za prodej drag 80 billionu dolaru a stanovili si vlastni diagnosi,je-li dite vesele,smutne, nespolecenske ,prilis zive,osamele, nepozorne,,prilis hovorne,to vse je nemoc,ktera potrebuje "odbosrnika.
Psychiatrie je pravdepodobne jedna nejsilnejsich destruktivnich sil,jez silne ovlada spolecnost poslednich sedesat roku.Dr.Thomas Szasz,profesor Psychologie Emeritus.
Takze,rozvod,nesoulad rodicu,domaci hadky , ukazka feminismu a vse ostatni jsou otevrene dvere pro ty,jez svym zpusobem tezi z feminismu,rozbite rodiny, coz si mnoho feministek neuvedomuje.
Nemusim vubec psat o tom ,jak rozbite rodiny,usnadni plany politiky v manipulaci s obyvatelstvem, zejmena ,kdy do vlady se dostane feministka a zacne prosazovat jen sve myslenky a nazory na celou spolecnost.
A study published in Criminology and Public Policy found that no one accused of domestic violence could be found innocent, since every arrestee received punishment.
Here, too, false accusations are rewarded. "Women lie every day," attests Ottawa Judge Dianne Nicholas. "Every day women in court say, 'I made it up. I'm lying. It didn't happen' -- and they're not charged."

211814

7.2.2010 12:01

RE: Henry Makow dobre popsal ucinek feminismu na celou spolecnost.

baki 85.?.?.?

Reakce na 211814

Nedostane-li žena toho, koho chce, běda muži, kterého dostane ...

211830

23.6.2010 21:31

Znám to,můj manžel je v té situaci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Nikdy bych nevěřila,že pokud dítě bude s otcem,rozhoduje plně matka.Neexistuje způsob,jak matku donutit,aby dávala otci děti,jak má.Pokud je otec v pohodě o děti má zájem a platí na ně,proč mu děti odepírat?Ženy se tak mužům mstí přes děti a neuvědomují si,že nejvíce to odnesou právě děti. [zmaten]

222675

23.9.2010 0:39

Milující otec?

bábona 213.?.?.?

Jestli si milující otec myslí, že částka 800,- Kč, kterou přispíval na své dítě, byla dostatečná, pak by se mohl stydět. Už z toho je zřejmé, že matka nesla veškeré náklady a tíhu práce o dítě sama. Těch 800,- je tak na školní obědy a dopravu do školy. Jestli ten pán není jen tlučhuba.

228527

25.11.2012 3:03

RE: Milující otec?

Jiri156 91.?.?.?

Reakce na 228527

No a ? Láska se nekupuje penezy ale činy,otec si taky neúčtuje po matce co ho děcko stojí když má děko na starost,otce to ani nenapadne a pokud serozešli,holt matka musíš stíhat,nikdo se o tebe starat nebude a pokud nestačíš na děcko finannčně tak ho přeci dej otci,protože jsi neschopná vydělat prachy a to dítě nebude doplácet na tvoji neschopnost,samozřejmě když děcko odevzdáš otci tak on po tobě nebude chtít ani korunu a sem tam ti děcko pošle aby na tebe nezapomnělo,tedy matky držte se těchto principu,neotravujte táty o prachy ale na tu dobu tam poslete deti ,jen pokud to odmítne tak holt až potom mužete po něm chtít peníze pokud je má a nbrečte sakra ženský,to je život a rovnoprávnost a ne feminismus ten vám vždy jen uškodí

279536

6.2.2013 10:45

Jsem ve stejné situaci

František nova (tečka) vize (zavináč) email (tečka) cz 109.?.?.?

Dobrý den,
jsem ve stejné situaci jako přes kopírák apotřebuji zachránit dva kluky. Děkuji za každou radu.
Prosím o kontakt na p. Komárka Velice děkuji.
nova.vize@email.cz

284362

Příspěvků: 32

04.02. 02:33 Rene Bartosek  Nikomu se k tomu nechce psat.
04.02. 03:29 Anonymus  RE: Nikomu se k tomu nechce psat.
04.02. 23:09 Zouhar  RE: Nikomu se k tomu nechce psat.
04.02. 04:04 kozoroh  To je celosvetovy problem,feminismus na pochodu pres mrtvoly vsech.
04.02. 07:40 Václav Semerád  Víru mám, ale vlastní.
04.02. 08:00 Tom  Zhrzené otce ...
04.02. 08:18  Ted uz neni cas na slzy,
04.02. 08:37 baki  Tento problém je ostudou naší justice.
04.02. 08:50 Striga  Etická výchova
04.02. 09:29 DavidZ  RE: Etická výchova v praxi
04.02. 10:19 Striga  RE: Etická výchova v praxi
04.02. 11:24 DavidZ  RE: Etická výchova v praxi
05.02. 17:19 Eldedkus  RE: Etická výchova v praxi
04.02. 09:38 MedaBeda  svinstvo
04.02. 11:21 Fred  Stejny případ u mně ve Švýcarsku
25.11. 02:54 Jiri156  RE: Stejny případ u mně ve Švýcarsku
04.02. 13:31 Lin  Otcové práva mají...
04.02. 19:27 Muchomůrka červená  RE: Otcové práva mají...
04.02. 23:43 Rene Bartosek  RE: Otcové práva mají...
04.02. 14:27 Osel  Je to smutny a tragicky pripad.
04.02. 18:57 Rene Bartosek  RE: Je to smutny a tragicky pripad.
04.02. 14:37 Spravedlnost dětem  SPRAVEDLNOST DĚTEM
04.02. 19:48 daniela  Mocné peníze
04.02. 21:47 Alešák  Je mi smutno....
05.02. 15:08 Ing. Lew Balvín  Únia mužov Slovenska - Hnutie rodín
05.02. 18:36 zbynek  Otcovská sdružení volají po střídavé péči a reformě soudnictví
07.02. 02:41 kozoroh  Henry Makow dobre popsal ucinek feminismu na celou spolecnost.
07.02. 12:01 baki  RE: Henry Makow dobre popsal ucinek feminismu na celou spolecnost.
23.06. 21:31  Znám to,můj manžel je v té situaci
23.09. 00:39 bábona  Milující otec?
25.11. 03:03 Jiri156  RE: Milující otec?
06.02. 10:45 František  Jsem ve stejné situaci

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 0

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 3

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 7

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,22 Kč
Kanadský dolar
17,72 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 236 937,03 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 810