Diskuze k článku

Podle ministerstva zemědělství dostává 37,2 milionu Američanů poukázky na jídlo

Příspěvků 60

14.12.2009 2:49

Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Laskavý 88.?.?.?

Rusko rozšířilo zákaz dovozu vepřového masa ze Spojených států, a to kvůli zjištění, že maso obsahuje stopy antibiotik.
Úřady navíc nevyloučily, že dovoz vepřového z USA zakážou úplně, pokud Washington nebude brát ohled na požadovanou kvalitu. Rusko patří mezi pět největších vývozních trhů pro americké vepřové, v otázce kvality masa ale spolu obě země v posledních letech vedly už několik sporů. Rusko už začátkem prosince zakázalo dovoz vepřového ze sedmi zpracovatelských závodů v USA.
Šéf ruské veterinární a fytosanitární správy Rosselchoznadzor Sergej Dankvert agentuře Reuters řekl, že nový zákaz začne platit 18. prosince a dotkne se dalších čtyř závodů. Šéf ruského sdružení producentů masa Sergej Jušin uvedl, že pokud američtí producenti nebudou schopni v dohledné době přistoupit na pravidla certifikace svých výrobků, může se stát, že Rusko na svůj trh nepustí vůbec žádné vepřové z USA.
Rosselchoznadzor sdělil, že ve vzorcích vepřového masa z USA objevil antibiotikum oxytetracyklin. Přítomnost této látky v mase byla i důvodem k zákazu dovozu z uvedených sedmi zpracovatelských závodů v USA. Dankvert řekl, že američtí dodavatelé masa obecně nesplňují ruské normy.

A tak jsem se bláhově domníval, že v USA je ohledně potravin vše pod kontrolou, kde vládne všemocná a nekompromisní FDA, /US Food and Drug Control - US Food and Drug Administration / ale už se není možné spolehnout na nic! I to žrádlo stojí dneska v Americe za hov@no! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

206930

14.12.2009 3:07

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

steve 97.?.?.?

Reakce na 206930

Pane Laskavy - kdyz to muze zrat american (a "hrde" a rad ), ocekava se, ze to bude hrde zrat i zbytek sveta ..
.. a ona FDA ( nekompromisni [chechtot] ) - podepisou jako "prudce jedly" i cyankali ... PRACHY, pane Laskavy, - PRACHY !!!
... budte si jisty, ze oni tohle zasrane veprove nepapaji, pro ne je masicko z jinych farem, ne z tech v N. Caroline ...

206932

14.12.2009 15:12

Krize jen tak neskončí, nebot systém se nezměnil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 206932

V praxi to vše funguje zhruba takto:
“Existují dva druhy obchodů - hedgovací, kde se chcete buď zajistit nebo stojíte o fyzické dodávky, a spekulační, kdy je ám vše naprosto ukradené a hrajete čistě na zisk. a v takovém případě je pro vás velmi volatilní trh tím pravým požehnáním. Vždy záleží na vaši schopnosti, odhadnout, kam se cena pohne.

Nevim jsestli jste někdy slyšeli o tzv. book trading. ale v podstatě jde o to, že si na nějaký produkt uděláte chlívek v účetnictví, a pak s ním obchodujete čistě ze spekulativních důvodů ve snaze vydělat na pohybu cen.
Takto lze vytvořit trh na cokoliv. třeba na exkrementy, stačí když se najde dostatek hráčů ochotných tuto hru hrát.

Takže zůstaneme-li u těch exkrementů, tak stačí nadefinovat základní obchodní zvyklosti, t.j. barvu, konzistenci a základní obchodovatelnou jednotku a stanovit počáteční cenu. Pak lze již obchodovat, bez ohledu na to jestli to někdo potřebuje.
Najde-li se dostatek hráčů, lze pak z OTC trhu přejít na standardizované burzovní kontrakty. Bude-li i zde dost hráčů, lze na základě těcho "podkladových aktiv" vytvářet různé druhy derivátů, které jsou pak samostatně obchodovatelné produkty.
Je-li pak trh dostatečně stabilní a likvidní, začnou se pak tyto obchody dostávat i do bilancí bank a obchodníků, a jejich prostřednictvím pak i do bilancí hedge fondů, mutual fondů a ostatních investičních fodnů, a zprostředkovaně přes bilanci obchodníků s dostatečně kvalitním ratingem schválených pro investice i do penzijních fondů.
No a pak milí drobní škudlilové, kteří svých pár vydřených šušníků vložili na zhodnocení do investičních a ostatních fond popř. bank pak žijí v domnění, že jsou odborníky hezky zhodnocovány, aniž by tušili, že ve skutečnosti mají vlastně “hovno”, v tomto případě doslova.[smích]
Ono totiž to co mají jsou pouhé podílové listy, jejichž hodnota je odvozena od kvality aktiv fondů a nebo pohledávku za bankou (ne, vklad není vaším majetkem, ale majetkem banky, a to i ze zákona, vy máte pouze pohledávku za bankou), jejíž splatitelnost závisí rovněž na aktivech v bilanci banky.
A protože stávající systém je postaven na kreditu, tak je pro něj velmi žádoucí vytvářet co nejvíce obchodních segmentů, protože každý takový segment znamena možnost dalších úvěrů a odložení nevyhnutelného.
Takže takové rozrůstání a komplikování podstaty je velmi vítáno. A čím složitější produkt zkombinujete, tím zastřenější je podstata.

Takže na obchodování exkrementu můžete při troše sofistikovanosti začít konstruovat např. syntetické papíry a jiné lahůdky.
Chcete-li být ještě sofistikovanější, můžete začít konstrovat tzv. structured products, kde lze navázat cokoliv na cokoliv a zkombinovat všechny možné finanční produkty.
Jediným, čím jste omezeni je pouze vaše fantazie, ukecávací schopnost a blbost a hrabivost

206957

14.12.2009 23:17

RE: Krize jen tak neskončí, nebot systém se nezměnil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

h@luzak 77.?.?.?

Reakce na 206957

No já nevím, ale měl jsem za to, že každé futures "musí někde skončit". Tedy cena na tomto trhu se stejně dostane na úroveň odpovídající očekávání ceny toho, kdo to stejně nakonec koupí. Pokud ty fekálie na v době realizace té future nejde udat, tak tu hru nikdo hrát nebude (trh to od něj na konci neodkoupí).. Nebo se pletu?

Pokud někdo tu hru hrát chce, ať si ji (za svoje) hraje. Mě štve, že takovou hru jsme motivováni hrát i my, a to například prostřednictvím systému penzijního připojištění - nebo i v komunálu (naše přerozdělené daně se také účastní na trzích).

Hrabivost je podle mě úžasně skvělá vlastnost. Dokáže lidi motivovat k činnosti. [vyplazený jazyk]

206981

15.12.2009 9:14

RE: Krize jen tak neskončí, nebot systém se nezměnil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 206981

A co na podobnou otazku odpovedel primo GŘ jedné "české" banky?

"Váš dotaz vypadá jako základ dizertační práce!
Samozřejmě, že máte pravdu, ale zároveň je taky pravda, že banky půjčují lidem na to, aby si mohli pořídit bydlení, na které by jinak neměli, aby postavili továrnu, která vyrábí něco užitečného nebo že jim ochrání úspory před znehodnocením inflací. Já jsem si v tom smysl své práce dokázal najít.
Obecně si myslím, že ve světě, v kterém žijeme, si může každý vybrat libovolné množství negativních věcí a stejně libovolné množství pozitivních věcí. Je na každém z nás, o kterých z nich chce přemýšlet, které z nich chce žít a které chce změnit. Věřím, že přemýšlení o negativech je k sobě člověk přitahuje, stejně jako k sobě přitahuje pozitiva, pakliže se zabývá jimi."

PS - vytvářejí inflaci a pak lidem "zúročí" jejich peníze [chechtot]

207007

14.12.2009 15:14

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 206932

blbost a hrabivost klientů. a čím sofistikovanějš produkt vypadá, tím důvěryhodněji působí,
ale ve své podstatě je vše pořád postaveno na onech exkrementech
Nelíbí? Sorry, ale takhle to funguje.
Stejným způsobem je postaven i jakýkoliv další tržní segment, včetně energií.
Reálné dodávky tvoří jen nepatrnou část obchodů, podstatná většina jsou obchody čistě spekulativní. A čím víc spekulativních obchodů, tím odtrženější od pokladové komodity.
A čím více derivátů na daném segmentu, tím větší leverage, t.j. tím méně prostředků mi stačí k vytvářením obrovských pozicí. A tím horší katastrofa, když se trh stádně vrhne pryč ze segmentu popř. dojde k nějaký disrupci - jako příklad by snad postačil z posledních let případ lTCM.
/tam museli koordinovaně zasahovat centrální banky všech hlavních zemí, aby to lavinovitě nepoložilo celý finanční systém.../
O to větší systémové riziko. vypadne-li ze systému jedna významnější součástka, díky provázanosti a pyramidové podstatě kolabuje následně celý system.
Pak jsou papírky jen užitečným topivem, a to ještě v případě těch šťastlivců, kteří drží cash. A v případě elektronických peněz lidem zůstane akorát nas...st.
Podstatná je take měna v jaké dluží.
Protože od toho se odvozuje komu dluží.
Vydávat a půjčovat peníze smí jen někdo, t.j. centrální banky. Ty je pak půjčují do systému.
Aby za to něco dostaly, tak oproti takto půjčeným penězům akceptují dlužní úpisy dlužníka, především daného státu a bank.
Objem takto vytvořených peněz z ničeho je pak díky systému zlomkových rezerv v bankovním systému dále rozmnožován, až do dnešních obludných rozměrů.
Ale všichni v konečném důsledku dluží oprávněným emitentům peněz, t.j. vlastníkům centrální bank.
Což jinými slovy znamená, že vlastníci centrálních bank vytváří peníze z ničeho a jako protihodnotu inkasují pohledávky za dlužníky, které jsou samozřejmě splatné v penězích, Aby mohli peníze získat, musí prodat reálné zboží a služby, takže ve svém důsledku vlastníci centrálních bank postupně získávají vlastnictví na veškeré reálné zboží a služby, a to pouze za cenu spojenou s emisí takovýchto peněz vytvářených z ničeho.
Na tom je postaven současný ekonomikcý a následně mocenský sytém - klasiká pyramida, kde těmi kdo skutečně vlastní a vládnou jsou ti na její špici, mající monopol na vytváření a vydávání peněz z ničeho.
Takovej hezkej zastřenej otrokářskej system.
Stávající systém a vykazování jeho "zdraví" je závislé na rostoucím objemu úvěrů. Právě v důsledku systému zlomkových rezerv a nekrytých peněz. Pokud by se objem úvěrů začal zmenšovat, systém by šel ke dnu. tzn. že nikdo nemá zájem, aby se úvěry splácely, ale naopak, aby se jich objem zvyšoval. Proto vždy při problémech se splátkami přetížených rozvojových

206958

14.12.2009 15:15

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 206932

zemí došlo buď k restrukturalizaci úvěrů a nebo k jejich odpisu ale zároveň kompenzaci věřitelských bank ze strany státu sídla věřitele, čímž se pouze přesunul dlužník z rozvojové země na onen stát, ale bilance bank zůstala nedotčena, naopak se jim zvýšila bonita aktiv. Není tedy divu, že například za celou dobu existence FED v této soukromé instituci doposud nikdy nebyl povolen audit. O tom všem je “globalizace” ,to vše směřuje k nadnárodním celkům a k jedinému cíli - monopolu tzv. “globální vlády“ Monopolu několika rodin vlastnících většinu bank a tedy i Vás všech – jejich dlužníků, které je pak možno absolutně kontrolovat.” [bliji]

206959

14.12.2009 16:28

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 206959

Dobře a polopaticky napsané i pro finanční analfabety (nebo kanalfabety?[smích])


Doufám, že si to (a hlavně poslední větu) přečte přítel diskutér Vojta49 a sofista HHBB, pro kterého to bude pravděpodobně jen chiméra a snaha chorého mozky hledat nepřítele, který neexistuje, případně snaha evokovat čistky (či pogromy) na nevinných altruistických bankéřích viz. všemi oblíbení a od hlavy k patě pravdou, láskou a demokracií prostoupení R&R Ltd.[smích]

jansmith[smích]

206962

14.12.2009 18:47

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 206962

[smích] Taky se těším na HHBB, co nám k tomu řekne.[smích]

A ještě pro zajímavost přidám dopis, který mi přišel mailem:
Předmět: dopis státu - Pučálkovi, Brno-Líšeň
Datum: 08.12.2009 18:43:25
---------------------------------------------


NEDLUŽÍM NIC! 
Znovu, již po několikáté, jsem se rozčílil nad neomalenou drzostí médií, která mi,
jakožto občanovi, periodicky vnucují myšlenku, že mám jakýsi podíl na státním dluhu
a vypočítávají mi výši mého údajného podílu.
Znovu důrazně opakuji, že jsem si od nikoho nic nepůjčil a nikomu nic nedlužím!
Nikdo, ani stát, není oprávněn půjčovat si mým jménem a zadlužovat mne.
De facto by se jednalo o trestný čin. Nic také nikomu nebudu splácet.
Mou osobu si tento stát přivlastnil, aniž by se mne na cokoliv ptal, v okamžiku mého narození, ale to neznamená, že si se mnou může dělat co chce, respektive, zadlužit mne.
Pokud je stát podnikatelskou jednotkou a nedokáže splácet své dluhy, pak zřejmě musí vyhlásit bankrot a musí být zrušen. To ale neznamená, že mám být zrušen i já.
Dluh by měl být naúčtován podílově všem, kteří tomuto státu vládli v době od vzniku dluhu. Já jsem tyto osoby nikdy nevolil a jsem, co se týče jejich jednání (proti němuž jsem často protestoval), zcela bez viny.
Z každých 100 % Kč, které vydělám, si tento stát vezme 55,64 % Kč formou různých typů zdanění. Další peníze si ode mne stát bere formou daní z nemovitosti a jiných forem zdanění.
Když si za zlomek skutečné hodnoty mé práce, kterou mi stát milostivě ponechá, cokoliv koupím, je toto "cokoliv" také již mnohokrát zdaněno cestou od těžby suroviny k finálnímu výrobku a jeho prodeji. I zde platím v ceně výrobku státu odvody. Stát mi účtuje nejrůznější poplatky. Platím téměř nejdražší elektřinu v Evropě a jsem přitom občanem "energetické velmoci". Hospodář stát platí za kilometr silnice třikrát tolik, co kdekoliv jinde, a tak dále.
Stát mne připraví zhruba o tři čtvrtiny hodnoty všeho, co vytvořím (a vydělám) a tyto prostředky prošustruje, nebo přerozdělí neznámo kam. Ani to mu však nestačí, ještě se mne
a mé potomky pokouší zadlužit. Kdosi neznámý si na tento stát nabírá nehorázné půjčky, jako by byl stát jen nějakým bílým koněm zločinecké organizace.
Stát, nebo kdosi, kdo se za jeho nálepku schovává, si ode mne bere několikrát větší berni, než si panstvo kdy dovolilo vzít od poddaného.
Udržuje mne v chudobě, abych si nevyskakoval, aby mě snad ani nenapadlo z "přebytků" založit firmu, začít podnikat a zaměstnávat jiné. Sám stát však pracovní místa nezajistí a těm, kdo nemají práci pak bezostyšně přerozděluje to, co sebral mně, aniž by se mnou cokoliv konzultoval.
A teď mi ještě oznamuje jak mne zadlužil, za což pochopitelně nikdo nenese odpovědnost (...to udělala nějaká anonymní nezodpovědná krize...).  Zítra na mne po...Automaticky kráceno

206966

14.12.2009 18:49

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 206966

Zítra na mne pošle exekutora,
aby mi sebral i to poslední, co mi ještě zbylo.  
Vážený a milý státe, milá Česká republiko,
                                                                    pěkně mě s....!

206967

15.12.2009 4:17

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 206967

Za ty roky, co jsme je nechali delat,co chteli, se dostali do takove neomezene moci nad nami, ze nemame ani predstavu,co vsechno nas ceka a nemine,to nakladne divadlo v Copenhagenu je jen zaminka a ospravedlneni toho,co prijde a nebudete moci rici ne!!
Tady jde o pristi genocidu lidstva v ramci jedne svetove vlady,ten nas Fischer a jini ,nas k tomu dovedou s mezinarodnim svatkem holocaustu a Vanoce vystrida svatek chanukkovi i se stadem bezpaternich kolaborantu.
UNFPA’s own State of World Population 2009 report on the 16th November‚ in the lead-up to Copenhagen.

Former Thatcher government adviser Lord Christopher Monckton blew the whistle on the proposed World Government on the Alex Jones radio show on 9th December. Monckton‚ who is in Copenhagen attending the UN climate summit‚ said that when he attempted to obtain a copy of the 180-page current draft of the negotiating text agreement‚ he was initially rebuffed before he threatened an international diplomatic incident unless the document was forthcoming. “I insisted‚ and it took about 10 minutes and they consulted each other with three or four of them arguing over it—none of them would produce the document … I said I know this treaty exists because this is what the conference is all about‚” said Monckton.

Monckton went on to elaborate precisely how the 180-page treaty draft would establish a world government‚ replete with around 700 separate bureaucracies‚ and powers of taxation‚ inspection and enforcement over individual nation-states. Developed nations‚ for instance‚ will be taxed to pay the World Bank to fund developing nations‚ but such funds will only be forthcoming for those developing nations if they meet stringent criteria. The treaty also outlines‚ said Monckton‚ “penalties or fines for non-compliance”‚ in developed countries‚ and the creation of an international police force to “enforce its will by imposing unlimited financial penalties on any countries whose performance under this treaty they don’t like”‚ adding that that it amounted to a total global government takeover on an “unimaginable scale”.

Dane ,ktere na nas uvali budou pouzity k nasi prevychove, kdo se nepodridi k likvidaci a tak nakonec schrabnou vse ,co kdysi patrilo nam.
Winston Churchil rekl: Pokud nebudem bojovat za prava, kdyz se jeste da vyhrat bez krveproliti, pokud nebudem bojovat, kdyz jeste vitezstvi nemusi byt prilis draze vykoupene, muzeme dojit k momentu, kdy budeme bojovat proti vsemu zlu s pouze nepatrnou moznosti prezit. Muze , vsak nastat i horsi situace. Je mozne , ze budeme bojovat, az jiz nebude nadeje na vitezstvi a bude lepe zahynout, ne zit jako otroci.

V roce 1939- Britanie.

Lide neveri,az do dne ,kdy se to vse stane pravdou.
V Americe,nejbohatsi rodina ma rocni prijem 90 billionu dolaru, co myslite,jak se divaji na nas "obycejne' lidi?

206997

15.12.2009 14:43

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 206997

V Americe,nejbohatsi rodina ma rocni prijem 90 billionu dolaru, co myslite,jak se divaji na nas "obycejne' lidi?

To je jasné, že na většinovou společnost hledí tyto rodiny jen jako na jakýsi hmyz, který mohou likvidovat kdykoliv se jim zachce. O čemž svědčí i ty dvě světové války, na nichž si namastili ty své bezedné kapsy.

Za této situace vůbec nechápu, proč lidé stále ještě chodí k volbám? Cožpak nevidí, že tím legalizují organizované zločince, kteří plní příkazy těchto rodin? Co je Obama? Pouhý poskok těch nejhorších zločinců.

207029

15.12.2009 14:46

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 207029

A proto:

Lidovky.cz: Anonymita v diskusích končí, nestyďte se za své názory

"Chceme zkvalitnit diskusní prostředí. Část uživatelů internetu zneužívá anonymitu a diskuse pod články se pak kvůli nim hemží vulgaritami, urážkami, xenofobními, rasistickými ale především antisemitskými poznámkami ".

A uznejte sami - napsat dnes pravdu o rasistickem statu ISRAEL je nejen ideozlocinne, ale predevsim jiz skoro trestné a "antisemitske"

207030

15.12.2009 15:50

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 207030

>A uznejte sami - napsat dnes pravdu o rasistickem statu ISRAEL je nejen ideozlocinne, ale predevsim jiz skoro trestné a "antisemitske"
Jistě, neboť tento tlak vyvolává předpokládáné vášně. [mrknutí jedním okem]

Udělal jsem tedy výběr za ty, co se jim nechce a sáhl po prvním z plejády.
W.J. McDonough (současný zvláštní poradce Bank of America Merrill Lynch) seděl mimo jiné jako šéf v PCAOB (kontrola auditorů veřejných inst.) deset let šéfem Federal Reserve Bank of New York, viceprezident FOMC (určuje US monetární politiku), také člen ředitelství Bank for International Settlements v Basileji a ředitel Basilejské komise pro bankovní dozor. Když vstupoval do FEDu tak byl hlavou obchodní skupiny bank a manažer FOMC operací. Před tím však zvládl šéfovat First Chicago Corporation a First National Bank of Chicago, a také projít projít nespočet korporací včetně státní služby. Mimo jiné dozoroval školu managementu v Yale. A nyní je tento pán předsedou investiční skupiny Spojených národů, a aby to nebylo málo tak i UNA-USA. Je i členem finančních poradců Group of Thirty a bývalým šéfem toho spolku zakuklenců v CFR.
Člověk by řekl, že jediná funkce z těch jmenovaných, by měla smrtelníka uondat. Ne však tohoto pána. Je jasné, že se jedná o jednoho z těch, co jsou zodpovědní či přímo diktují strategii toho, co zde rozebíráme jako potíže. Ještě na dovysvětlenou o čí strategii se jedná.
Jeho přítelem je J.A.O'Hare ředitel asociace jezuitských univerzit a bývalý ředitel Fordhamské university v NY. Jak by ne, sám McDonough je jezuitský spolupracovník študovaný v jezuitské základně Georgetownu a v jezuitské Holy Cross v Massachusetts.
Ještě nic? [překvapení]

207037

15.12.2009 19:29

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Mirko D. 82.?.?.?

Reakce na 207037

HHBB vždy mě pobavíš, se zaujetím čtu tvé příspěvky a každou větou očekávám tvou obligátní "pointu" . Nikdy nezklameš, "pointa" se pokaždé objeví, jednou maltézáci, jindy zase jezuité... [chechtot]
K věci(musel bych se znovu opakovat -jezuitský řád má se zednáři mnoho společného, například řadu členstva atd. atd.) na tvé navádějící a usměrňující bláboly reagovat již nebudu, nemá to smysl. Hezký večer

207067

15.12.2009 19:52

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207067

[smích]
No jo, co mám dělat, když to tak je. Přece to nebudu tajit. Někteří by měli nakonec pocit, že snad o něco přicházejí. [mrknutí jedním okem]

207071

16.12.2009 20:10

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207067

Hm, a co je na blábolu, že ti a ti lidé mají ty a ty školy a styky, tak složitého? "Kdo koho" infiltroval je v těchto sférách jaksi věc těžko zkoumatelná, a že katolická konspirační bible tvrdí "cosi", ještě neznamená, že to všichni musí povinně sežrat, ikdyž byste si to asi přáli. Já vím, že vy si nárokujete absolutní pravdu, ale nechte žít i jiné. Co? Jest vazmožno? Ně jest? [chechtot] [chechtot]

207177

26.12.2009 23:36

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 207177

aspoň už chápu, jak takový kolos, jako je KC, může vázat národy různých kultur o bekonkurenčním počtu členů, proti kterým největší nekřesťanská politická organizace - komunistická strana Číny s 30 miliony členy - jen bledne závistí

Nárok na výlučnost ve spojitosti s pečlivě pěstovanou osobní vírou ... Každý profi teolog potvrdí, že hybným motorem KC je víra. Podmiňuje totiž vše důležité, s čím je řadový věřící optikou katolicismu konfrontován. Bez víry není nebes, ani politického přesvědčení.

208070

27.12.2009 0:19

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

mtk 88.?.?.?

Reakce na 208070

>Bez víry není nebes, ani politického přesvědčení.
Mám takový zvláštní pocit, že právě tady je ten zakopaný pes. Ono se to vlastně samo nabízí "využít" (případně zneužít) náchylnosti člověka k víře, ať už jakékoliv a v cokoliv. Hned mě napadá myšlenka, kterou vírou jsem sám ovládán? Mám jakžtakž na sobě ověřené, že mnohé léčebné metody fungují jen za předpokladu "víry". Jinak nezaberou. Rub a líc téže mince... ?
P.S. To srovnání KC a KSČ je trefné! [chechtot]

208076

27.12.2009 0:58

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 208076

Ono je to ještě horší: víra podmiňuje i vědu - víra v metodu, opakovatelnost výsledku empirického pokusu, akademickou autoritu (profesora, akademika), zdroje označované jako kvalitní ...

Podívej se na takového Jiřího Grygara. Člověk by řekl, že uděluje balvany výlučně na základě vědeckých poznatků. Ovšem jen do chvíle, než zjistí, že se jedná o katolíka a spojí si to s jeho bojovností - dovtípí se tedy, že boj proti alternativám není boj vědce, ale věřícího, odmítajícího konkureční systémy poznání. Věda je zde pak rukojmím - vnějším ospravedlněním v zásadě inkvizičně motivovaného jednání.

Takovému člověku je pak cizí cokoliv, co se vymyká jím definovanému obrazu vnímání světa. Pokud by si to uchoval v rámci privátního názoru, nemám s tím problém, ale jelikož jsme svědky křížových tažení par excellence proti jinakosti, nezbývá mi, než se ozvat.

"Mám jakžtakž na sobě ověřené, že mnohé léčebné metody fungují jen za předpokladu "víry". Jinak nezaberou. Rub a líc téže mince... ?"

Podle mě ano. Bez víry se nedá agitovat ani levitovat, upalovat ani sebeuzdravovat. V otázce zdraví je to ještě zajímavější. Doktor či léčitel je často jen spouštěčem této samouzdravující víry, léky či byliny nebo ruce jsou už jen jejím podpůrcem.

Přichází tak na řadu podstata života, tak jak ji chápu já: "Vše je tak, jak chceš".

Týká se čehokoliv, na co si vzpomeneš. A shromáždíš-li v tomto duchu dostatečné množství lidí, měníš realitu - realizuješ sebou definovaný program. I kdyby to na první pohled byla sebevětší krávovina.
Problém nastává v okamžiku střetu s jiným programem. Buď jeden z nich zahyne, nebo spolu začnou více či méně koexistovat (s občasnými různě silnými střety), anebo se propojí v jiný, nový.

208080

15.12.2009 19:47

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 207029

>Za této situace vůbec nechápu, proč lidé stále ještě chodí k volbám? Cožpak nevidí, že tím legalizují organizované zločince...
Toto je rozhodně lepší, než ta pavlač o pár článků níže…
Skutečně, volby jsou projevem, že duševně kolaboruji se systémem. Deleguji svou moc (tím si ji dobrovolně omezím) a umožňuji tak vládu nad sebou.
Stejně tak daně – zřejmé i skryté, poplatky, pojistky a veškeré odvody, včetně úroků z používání peněz, odčerpávají mé úsilí ve prospěch systému, kterému jsem již proklamativně zaručil vládu.
Obojí pak může být delegováno dále, koncentrováno a využíváno prakticky bez mého vlivu, což logicky musím pocítit jako bezmoc a nesvobodu. Ovšem zločinecké to je z pohledu někoho, neboť systému se lze různou měrou zmocňovat, a tak se vystavovat tomuto označení obvykle ze strany těch, kteří se cítí být tímto omezeni. Ti pak budou zcela v tom samém duchu označováni nejspíše za „zločineckou chátru“. Kdož jsou v tomto vyčůranější, za sebe budou vystrkovat obětní beránky a vyhýbat se medializaci stejně jako odpovědnosti ve vlastnických strukturách. Vlastnictví je stejně jen představa, která je uvedena do praxe přistoupením na nějaká pravidla a jsme zase u legalizace systému.

Těžko v tom hledat nějakou spravedlnost, pokud nepřipustíme, že svět je takový a nějaký smysl to má pro všechny a hlavně pro mě, ať jsem v tom kdekoliv.

207070

17.12.2009 1:26

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 207029

Socialni rovnovaha je
zcela mimo prirodni a spolecenskou rovnovahu, porovnejme jen to, ze 37.2 milionu obcanu Ameriky je zcela odkazanych na potravinovych kuponech, s bydlenim ve stanu a nebo karavanu na pokraji mest a nebo stadionech a na druhe strane jedna rodina bere prijem za jeden rok na 90 bilionu dolaru. Odjakziva byli bohatsi a chudi obcane,ale dnes v dnesnim svete spolecnost doslova nechala vyrust “Bohum”, jez nemaji ve svem podnikani naprosto zadne hranice a zabrany a tak socialni a narodni spolecnosti narostli nebetycni bosove s neomezenou financni silou. Proto se nelze divit, kdyz pani Rokefelerova, kdysi verejne prohlasila,”Kdyz muj syn bude chtit, tak zapocne valku, a kdyz bude chtit, tak tu valku zase ukonci.”
Stat, takto naprosto ztraci svuj vyznam a svou spolecenskou funkci a jeho moc prechazi do rukou nadnarodnich prumyslovych gigantu s mezinarodnim zamerenim, takze se nemuzem divit, ze 1% zbohatliku vlastni 40% svetoveho majetku, podle vyzkumu z roku 2000. Bohati v procentuelnim poctu 10% obyvatelstva vlastni 85% majetku-The World Distribution of Household Wealth,2006.
Spolecnost lidsva neustanovila financni strop a tim nezamezila tomu, co dnes mame, extrimne bohati a exrimne chudi, jez ma za nasledek, ze politici prisahaji vernost tomu, kdo jim vic zaplati a tim zcela nerepresentuji pozadavky naroda-svych volicu, navic, tato sila mezinarodnich korporaci prechazi I na pudu Spojenych Statu, coz muzem videt v akcich proti Iraku a Afganistanu na zcela bezpravnich zakladech, umele vyrobenych lzich, prohlasenich korupcnich politiku a jine, coz vede k totalite nejbohatsich lidi sveta.
V roce 1995,358 bilionaru melo 760 bilionu k ruce,coz bylo 20% majetku vsech lidi na celem svete, dnes , 400 nejbohatsich kolektivne vlastni 1,57 trilionu dolaru, podle vyzkumu FORBES.
Kde, je obcan, co by volic, jako jedinec? Omezit moc monopolu, je dnes uz vec nemozna.
http://www.endgame.org/primer-wealth.html

207199

15.12.2009 12:15

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 206967

http://ekonomika.idnes.cz/statni-dluh-stoupl-do-za...

[chechtot] [chechtot]

207018

15.12.2009 0:55

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 206962

Vyzval jste mě k diskuzi, Jene. Ovšem předmětný text ja tak nabitý tezemi, s nimiž nesouhlasím, že musíte vybrat nějakou konkrétní. Třeba :

Zlí bankéři si prostřednictvím svých bank vyrobí ze vzduchu tolik peněz, kolik si zamanou.

Na to já Vám odpovím :

Tak proč letos v USA zkrachovalo již 130 bank? [velký smích]

206987

15.12.2009 11:31

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 206987

Vše směřuje k monopolu a koncentraci moci jistých skupin. Vše kde dnes zaznívá slovo "globální" /terorismus, oteplování/ je stejná agenda a stejné principy /viz. výše/. Chápete tedy to "proč"? [mrknutí jedním okem]

207016

15.12.2009 12:23

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 206987

Pretože svojim veriteľom nemohli poskytnúť hmatateľné hodnoty v odpovedajúcich hodnotách, lebo ich portfólio obsahoval hlavne hypotéky na predražené nehnuteľnosti, ktoré klesli na cene, tým sa nastala ich platobná neschopnosť a museli vyhlásiť bankrot.

Vlastne celá táto mizéria začala tým že niekto sa opýtal či tie hypotéky majú naozaj takú cenu, ako tvrdia tí bankári.

Myslím si že autor toho príspevku na ktorý reagujete mal na mysli veľké a staré bankové domy a centrálne banky, ktoré sú v podstate a niekedy aj fyzicky v súkromných rukách ako napr. FED.
Tým pádom Vaša otázka je tak trochu irelevantná.

207019

15.12.2009 7:54

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 206962

Jendo, jenom aby dvaašedesátka nebyl zakuklený maltézák a sofistikovaně to neháže na ty chudáky R+R Ltd a spol.
[chechtot] [chechtot]

Právě teď se to světovládci v Kodani jen hemží, tak uvidíme, kdy se nám konečně představí samotný velký šéf zeměkoule? Kozoroh k tomu napsal dole dosti obsažný příspěvek. To video (Christopher Monckton vypovídá, o kterém se kozoroh zmiňuje), to jsem už viděl a celkem to všechno zapadá do scénáře. Tohle však patří pod jiný článek, proto to nechci rozvádět.

Pár slov k tomu, co zde napsal kolega "62". BTW, velice pěkně a logicky objasněno. Celá ta finanční pyramidová džungle se dá nazvat "loupež dvacátého století" a tak to jede už od založení FED-u r.1913. Ten "stock market trading", neboli "Wall Street mafie v akci" - jak kolega popsal - tak bych ještě jednodušeji přirovnal ke skupině investorů, kteří sedí v jednom kruhu a předávají si hořící zápalku. Každé přebrání znamená nákup/prodej a tak to jde kolem dokola, až ten poslední z investorů, komu ta zápalka dohoří v ruce, ten si popálí prsty. Ten trik je v tom, že několik z těch košer zasvědcených vypadnou ze hry ještě dříve, než zápalka dohoří. Říká se tomu insider trading, nebo také střet zájmů, což je stále ještě i v této době považováno za kriminální zločin. Teď už možná i Vojta pochopí? [smích]

P.S. Tak mi to připadá, že HHBB vypadl ze hry. Že by byl v Kodani a počítal tam maltézáky?

207004

14.12.2009 17:22

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 206959

[cool] [cool]

206964

15.12.2009 9:20

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 206959

Už jsem tu strávil příliš mnoho času, abych si dělal iluzi, že je možné, aby to bylo z jistých pozic pochopitelné. Přes to…
Přesně to, co bylo řečeno k mechanismu „ekonomie“, mě dovedlo k tomu, že tento stroj se nemůže samohýbat. On potřebuje primárně někoho, kdo to soukolí pohání zvenčí a ještě pohání sebe. Potřebuje tedy i to co zmiňováno, tedy lidskou blbost a hrabivost.
Ten systém je nástroj rozkladu a má svá východiska, která jsou použitelná pro toho, kdo ten systém rozkládá, tedy ví, co dělá. A opět se opakuji, finanční systém včetně takto nastavené ekonomiky je nástroj rozkladu, který se nevyhne ani těm bankéřům, kteří v drtivé většině dělají jen to, k čemu byli vycvičeni a použiti.
Pokud to skutečně někoho zajímá, tak ať si projede třeba historii toho FEDu, kdo jsou lidé, kteří ho vedou (založili a v jeho historii vedli), kým a kde byli vzděláváni, v jakých městech sídlí a proč zrovna tam byly ty pobočky umístěny. Prostě nedat na babské povídačky kozorohů opsané s „konspirátorské“ propagandy, ale pokusit se nad tím zamyslet sám.

Ale to už vyžaduje aspoň přinejmenším ten přístup.
(Reakce je i k tomu co bylo naplácáno v diskuzi, jinak já k popisu toho co se děje nic už nemám, to bylo řečeno myslím zřetelně.)

Právě na zdejších diskutérech je patrné, že smýšlí přesně tak, aby to stále mohlo být v chodu. [mrknutí jedním okem]

207008

15.12.2009 13:54

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207008

To je právě záměrný nebo nevědomý omyl HHBB. Zvláště tvá poslední věta.


Voldemortí Systém (a je z jistého pohledu jedno, kdo za ním historicky stojí), který je E/elitami a jejich lokaji radostně a s písni na rtu od nepaměti udržován (jak píšeš) v chodu a sofistikovaně vylepšován, potřebuje právě OVČÍ přístup nevědomých, nábožensky i jinak oblbovaných, pasivních a pokud možno vystrašených lidiček, který ty za ovčí pravděpodobně nepovažuješ.

Lidé, kteří začínají vědomým způsobem třeba na netu hromadně voldemortí Systém a jeho POKRYTECTVÍ s jeho škodlivostí a dlouhodobou neudržitelností nezávisle na pseudoautoritách studovat a chápat, by se podle tebe měli zřejmě i s Trevorem vrátit zpátky do stáda a už v žádném případě získaná fakta nesdělovat ostatním...[smích]

Co jiného byl tvůj názor z jedné starší diskuze, že Pravdivé informace NEJSOU PRO VŠECHNY a tudíž jsou podle tebe pravděpodobně jen pro Vyvolené?


Je to tak HHBB? Chápu to správně? Protože co jiného vyzařuje historie tvých příspěvků zde na Zvědavci než snaha pozornost probouzejících se (dříve ve své nevědomosti stále dokola podváděných a pokrytci zneužívaných lidí) odklonit od Podstaty problému a strašit (jak si se pokusil) např. čistkami a pogromy?

Existuje na to bonmot a ty máš bonmoty rád, viď..[smích], který zní: HLAVNĚ NEJMENOVAT!


Pan Plzák, "úspěšný to raditel" lidským duším, psychiatr a psycholog měl na to slogan, kterého autorství údajně později popřel: tj. ZATLOUKAT, ZATLOUKAT, ZATLOUKAT a odhaduji, že podle toho se mu jako "odborníkovi" (asi podobně jako Nietzschemu) dařilo v osobním životě.


Podle tvé filozofie (a ty rád filozofuješ) měl pravděpodobně Hus ve své době držet ústa a Bruno odvolat a všechny novodobé nezávislé zdroje informací by měly umlknout, protože se na té mizérii vlastně podílejí. Je to tak?

Neměl by zavřít krám i p.Stwora a Zvědavec skončit, protože svými články ten antisemitismus a Pokrytectví E/elit vlastně živí a k nápravě Světa podle tebe dojde dříve nebo později jedině tehdy, když se o jeho nepravostech (a ZEJMÉNA PŮVODCÍCH těch nepravostí) NEBUDE otevřeně MLUVIT?..[smích]


Není hledání informací a řešení v reálném čase vlastně kontraproduktivní a nebude lepší nechat se zavřenýma očima a ucpanýma ušima novodobým Voldemortům volnou ruku???

Vždyť oni chtějí pro tzv. běžné lidičky historicky jen to nejlepší a pokud by jim to někteří šťouralové, jak si legračně napsal, cituji: "svou „konspirátorskoupropagandou" nekazili a nenapomáhali tak stejně nevyhnutelnému rozpadu, již dávno by se rozdali a udělali z planety Země (made in diskutér Abc) Ráj na Zemi. Tak co, je to tak příteli?..[smích]

A Peace s tebou.

jansmith[smích]

207025

16.12.2009 20:28

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207025

Souhlasíš s touto "konspirátorskou propagandou"???? Stačí mi jednoznačná odpověď: ano/ne. A aby nedošlo k omylu tak: ostře odsuzuji chování IDF v Gaze. Jsou to válečné zločiny. [mrknutí jedním okem]

207178

17.12.2009 12:33

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207178

Záleží, co si představuješ pod pojmem "konspirátorská propaganda".

HHBB tuto nálepku použil ve vztahu ke kozorohovi a protože kozoroh tady na Zvědavci (na rozdíl od mého přítele sofisty a mlžiče HHBB) dlouhodobě platí za důvěryhodného diskutujícího, tedy osobně i jeho příspěvky za "konspirátorskou propagandu" nepovažuji.


Pokud si HHBB myslí, že kozoroh čerpá z tzv. konspirátorských webů a že jeho informace jsou tzv. mimo mísu, nechť to doloží. Pokud se mu to povede stejně, jako v jiných sporných případech, tak spojení: kozoroh a "konspirátorská propaganda" je opět jen nálepkou a pocit HHBB, který je generovaný z nedostatku vlastních relevantních argumentů.

Stačí ti to tak? Tím netvrdím, že neexistují weby, kde se podobně jako v oficiálním mainstreamu pravda v rámci propagandy a ideologického boje záměrně a brutálně a košér způsobem nepřekrucuje nebo nezamlčuje. Samozřejmě. A jeden "konkurenční" z názvem nezvědavec nebo web pí. Tidlidi jsou toho názornými ukázkami.

Proto si zdroje informací vybírám a nevěřím všemu, co mi někdo s odpuštěním nablije..[smích]Já myslím, že je to jasné a pokud nemáš něco opravdu závažného k tomuto tématu, tak bych tuto polemiku již nenafukoval.

jansmith[smích]

207237

18.12.2009 12:56

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207237

Mám. Protože si prakticky neodpověděl na přímou otázku. Nevadí. Odpovím si sám. Ten odkaz, který jsi měl zhodnotit, je konspirační propaganda, která tvrdí, že židé se spikli proti myšlence NS, proti AH. A Kozoroh zřejmě čerpá z jiné konspirační propagandy, která tvrdí, že se židé spikli proti křesťanství, event. pak přímo proti jediné a pravé víře KC. Bez ohledu na to, kdo má pravdu, snažím se upozornit na jádro celého sporu. Nezvědavec a tydli s tím nemá co dělat. Je to vnitřní záležitost. [smích] [mrknutí jedním okem]

207385

18.12.2009 14:37

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207385

To je dobrý přístup mtk a v podstatě děláš to, co se snažím i já, tj. postupovat bez klouzání a sofistikovaného filozofování k jádru problému nebo jinak řečeno k Podstatě a být zároveň kritický k udičkám kolem..[smích]


Každý na to máme jiné postupy a jinak vzhledem ke svým zkušenostem chápeme souvislosti, ale to je přirozené, protože se můžeme, pokud budeme postupovat s čistým svědomím a nezaujatě, dopracovat ke stejně relevantním závěrům.

Pokud se týká tvého tvrzení, že jsem neodpověděl přímo, tak máš pravdu. Odpověděl jsem nepřímo (ale i tak myslím jednoznačně) a to hlavně proto, že sem neměl čas ani náladu ten web podrobně studovat a posuzovat. Mám i jiné povinnosti a aktivity, a tak musím svůj čas organizovat úsporně.

Už lehký náhled mi signalizoval, že by studium toho webu v návaznosti na mou cestu osobního růstu byla pravděpodobně ztráta času, a proto sem to zhodnotil jak sem to zhodnotil... Navíc je spousta magorů nebo sofi/sio manipulátorů, kteří nevědomě nebo cíleně generalizují/zevšeobecňují a pro své cíle a ideologie, které zastupují strkají všechny do jednoho pytle. Vždyť to znáš: rozděl, rozeštvi, ukaž viníka a PANUJ..[smích]


Kozoroh čerpá z mnoha zdrojů, ale ve své většině mají jeho příspěvky dobrou vypovídací hodnotu a je už na nás, abychom posoudili, kde je podle nás tzv. objektivní pravda. Co se týče židovské víry a jak je ovečkám vtloukána do hlavy, tak judaismus, tóra, talmud (podobně jako Bible, Korán) je jedna velká manipulace a židé (a nejen oni, protože to není věc vyznání) jsou velcí manipulátoři, a proto bych se neuzavíral nijaké možnosti, a to ani té, kde píšeš o jejich spiknutí proti křesťanství. Vždyť i postava Pavla z Tarsu a kam Kristovy ideály díky jeho následovníků odklouzaly (klidně i díky apoštolům a těm co psali evangelia) lecos evokuje.

Nezvědavec a Tidlidi s tím mají co dělat coby pomyslné kamínky do mozaiky. Nic více, nic méně.


Proto je dobré si zdroje informací vybírat a nevěřit, jak sem napsal minule, všemu, co je kde nablito, ale být nad věcí a zdravě kritický.

jansmith[smích]

207391

20.12.2009 0:02

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207391

>Už lehký náhled mi signalizoval, že by studium toho webu v
>návaznosti na mou cestu osobního růstu byla pravděpodobně
>ztráta času, a proto sem to zhodnotil jak sem to zhodnotil...
Škoda. Našel bys v tom asi dobrý návod, jak vyrábět desinfo. Oni tam totiž diskuzují stejně jako my zde, jen jsou posunuti k tomu extrému. A jelikož dílnu Pro Fide Catholica považuji taky za extrémní, dal bych si majzla z ní velice čerpat. A jedna velká legenda na tom staví, je toho plný inernet, jak říkáš "nablito" - weby, články, filmy, známí herci = nová ideologie. Ideologie "hon na viníky". Zkoumám, zda tato ideologie není falešná. Přečti vše od HHBB a MediBedi, a polož si tutéž otázku.

207528

20.12.2009 20:03

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207528

To je dobrá úvaha s těmi ideologiemi.


Jen mi prosím tě vysvětli, jak se chceš dopracovat k Podstatě a jak chceš nalézt nějaké řešení problému, které nebude jen planým filozofováním, pokud nepochopíš JAKÉ příčiny a KDO konkrétně ty příčiny problémů vytváří a KDO historicky vede Pokryteckým způsobem a PROČ tuto civilizaci směrem, kterým se pohybuje.

Jedna z hlavních snah dezinformačních sil je právě tyto pokusy o pojmenování Podstaty v debatě ODKLONIT a maximálně je zamlžit. Proto existují často i weby, které kolem sebe cíleně "blijí" různé demagogie nebo jiné, které je "blijí" nevědomě a fungují jen jako užiteční idioti.

Jako studium puzzle dobrá, ale Podstata se z nich nevyčte.


Tedy ještě jednou. Je snaha pokud možno o hlavách chobotnice detailně nehovořit a jako v případě sionistů a antisemitismu je snaha tyto snahy postupně dostat do pozice kriminální a kriminalizovat je nebo naopak stylem pod svícnem je největší tma předhazovat udičky, aby si lidé řekli: to přece nemůže být pravda, že by námi tak manipulovali.


HHBB se podřekl svým výrokem, cituji: "Pravda není pro všechny" a od toho inkriminovaného okamžiku je pro mne ještě méně důvěryhodným partnerem v diskuzi než před tím.

Pravda JE z lidského i filozofického hlediska PRO VŠECHNY a všichni KDO VĚDÍ a nejsou farizejové by ji měli nahlas opakovat, aby byly opačné pokusy konečně, pro dobro VŠECH zúčastněných na této Planetě, demaskovány a profláknuty.


Je to podle mne jediný způsob, který může (navíc s pomocí internetu) fungovat, protože všechny ostatní snahy společnost Pokrytectví a Lží zbavit v minulosti selhaly.


jansmith[smích]

207579

22.12.2009 11:58

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207579

>HHBB se podřekl svým výrokem, cituji: "Pravda není pro >všechny" a od toho inkriminovaného okamžiku je pro mne ještě >méně důvěryhodným partnerem v diskuzi než před tím.
Výrok "Pravda není pro všechny" jsem pochopil zcela jinak než Ty, Jendo. "Vy se domníváte, že jste pravdu už nalezli, a teď je nutné o NÍ zpravit celý svět. A protože nejste připraveni redefinovat svůj pohled na pravdu, není vám určena. Ale nikoliv proto, že ji vám chce někdo utajit, ale proto, že ji nedokážete přijmout". Takhle chápu ten výrok HHBB já. To démonizování HHBB je zcela od věci.
>Jen mi prosím tě vysvětli, jak se chceš dopracovat k >Podstatě a jak chceš nalézt nějaké řešení problému, >které nebude jen planým filozofováním, pokud nepochopíš >JAKÉ příčiny a KDO konkrétně ty příčiny problémů >vytváří a KDO historicky vede Pokryteckým způsobem a PROČ >tuto civilizaci směrem, kterým se pohybuje.
K "podstatě " a "řešení problému" mám jediný komentář - opravdu nevím. I já se snažím pochopit příčiny, KDO a PROČ. Ale tím, že naletím jiné prpagandě, můj problém moc neřeší. Víš jak je to s tou Charybdis ...
>Jedna z hlavních snah dezinformačních sil je právě tyto >pokusy o pojmenování Podstaty v debatě ODKLONIT a maximálně >je zamlžit. Proto existují často i weby, které kolem sebe >cíleně "blijí" různé demagogie nebo jiné, které je >"blijí" nevědomě a fungují jen jako užiteční idioti.
Toto také pozoruji, proto se pořád mluví o bankéřích. Na toto téma existuje mraky pramenů a literatury, je to popsáno do detailu, pokud to teda slupneš, máš svoji "podstatu" přímo na podnose. Jenomže mě se tato podstata zajídá, má mnoho děr, je okatá, nevěřím ji. A jestli někdo něco odklání, tak je to diskuze třeba o Jezuitech - Mirko.D, Takyjeden a další. A dělají to způsobem - "blbi", "paviání", "krystalická tupost", "absence logiky".
>Je snaha pokud možno o hlavách chobotnice >detailně nehovořit
To se Ti právě snažím vysvětlit - není to tak, rozhlédni se. Filmy, weby, diskuze. Více detailů už snad z toho vytřískat nejde. Někdo tady vyrábí mlhu, nevím, kdo to je, ale škemrající Rockefeller o odříznutí internetu to nebude. Je příliš trapný na to, aby ovládal svět. Píšu to už poněkolikáté - někdo, kdo dokáže hýbat dějinami, se nenechá tak snadno odhalit na internetu. Tak se mi to jeví.
>Je to podle mne jediný způsob, který může (navíc s pomocí >internetu) fungovat, protože všechny ostatní snahy společnost>Pokrytectví a Lží zbavit v minulosti selhaly.
Pokud rezignuješ na svůj vlastní myšlenkový vývoj stavu poznání, tak selže i internetová snaha. R+R jsou vystaveni záři reflektorů již hodně dlouho, není škoda zacílit světlo i do tmy. O to se pokusil HHBB s Méďou. Není důvod z toho dělat ukvapené závěry, není důvod před tím utíkat. Je důvod se vyhnout další manipulaci-to je to, oč tu běží

207675

22.12.2009 12:20

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 207675

trochu změňujete akci a reakci.Zdá se mi.
Jinak výroky (které byly první) jako třeba ...papeženci mají špínu za ušima (a desítky podobných)....jsou plné nosných myšlenek a vůbec nejsou invektivní .Že ano.

207677

22.12.2009 12:29

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 207677

>papeženci mají špínu za ušima

[chechtot]

(tak tady se jich musím zastat, všichni určitě ne)

207679

22.12.2009 12:52

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207677

To jistě máte pravdu, nicméně jaksi ty invektivy se netýkají Vás osobně. Jestli to ale vnímáte tak, že jste s papeženci jedno tělo, tak chápu. Invektivy jsou cíleny na politiku vaší "ideostrany" KC (metafora), jste-li vrcholný řídící článek, tak tomu taky rozumím - je to o Vás. Jste-li "řadovej", tak jste třeba jen zabloudil v hustém lese. Ale třeba taky ne.

207680

22.12.2009 14:29

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 207680

Vlastně se to neliší třeba od klubových fandů. Otřít se o "barvu" = otřít se o mě. (Tak už to s vyznavači chodí. [mrknutí jedním okem] )

Podobná potíž bude i s tou "pravdou". Na první pohled takový jasný termín, ale na druhý - to si nemusím být jist ani tím, co jsem měl před minutou vlastně k jídlu... [velký smích]

207684

22.12.2009 21:03

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207684

No právě - když se budeš chtít empiricky přesvědčit, co to k tomu obědu bylo, a zařadíš žaludeční zpátečku, tak už to bude na pohled vypadat zase docela jinak. [chechtot]

207705

24.12.2009 0:12

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207675

Dobře si to shrnul mtk, i když výrok HHBB "Pravda není pro všechny" chápu přesně tak, jak jej podávali Ovčáci a lokajové mocných v minulých dobách.


Podle mne to byla jen sofi výmluva, jak zamezit šíření Pravdy a pro někoho nepohodlných vědomostí a případně (jak to podle tebe dělá i HHBB) vytvořit v hledajících pocit, že pro Pravdu NEDOROSTLI (ovládání emocí a pocit viny je to, oč tu běží). Mrkni do historie KDO a PROČ omezoval (a nejen vůči ženám) vzdělání většinové populace a jak dlouho trvalo, než se tyto praktiky podařilo odstranit.

Podle mne nejen ze strany HHBB jasné Pokrytectví, protože jen farizej může takto uvažovat a v tomto farizejském duchu se linou celé dějiny této naší tragikomické civilizace, kdy si jen Vyvolení osobují tzv. právo na rozum a vědění a Pravdu ostatním níže v Pyramidě násilím nebo brainwashingem odpírají.

Copak toho nejsou celé dějiny plné a ty máš pocit, že tento přístup má pokračovat i v novodobých dějinách?? KDO na tom může mít zájem?? Jsou to tzv. obyčejní lidé, ti kteří pro MOC a peníze jiným nevládnou, ale vytvářejí hodnoty a svým umem třeba nové technologie?? Copak je málo historických faktů, které popisují, jak byli tito lidé mocnými farizeji okradeni nebo odstraněni a copak není zřejmé, že se snaha o koncentraci MOCI a finančních impérií s globalizací posiluje??

A výrok D.Rockefellera o kontrole internetu? Vždyť ten člověk a jeho soukmenovci udělali maximum, aby v záři reflektorů nebyli (viz. Bilderberg Group), ale díky všímavým, nebojácným a neúplatným lidem s rovnou páteří se nedaří. To je celé, to je to jednoduché vysvětlení, nikoli sofi konstrukce, že je někdo předhodil davům.


Problém HHBB a jeho družiny je v tom, že "mnoho mlžení zajícova smrt". Tobě se nezdá relevantní lidskými příslovími dokázaná varianta, že pod svícnem je největší tma a tudíž jsou R&R Ltd. podle tebe jen nevinné figurky na něčí šachovnici??..[smích]

Já nevím jak přesně to je, ale rozhodně názorům selského rozumu naslouchám, protože ty sofistikovaně mlžící jsou většinou jen únikem od reality. Říká se i, že největší věci bývají jednoduché, byť to na první pohled tak nemusí vypadat a to je další rozpor s přístupem HHBB, který věci se sofistikovaným úsměvem cíleně komplikuje a proč tak činí je na jinou debatu.

Ano věci komplikovat znamená věci znepřehlednit a to vede ke smrti "zajíce", který se je snaží ve svém zájmu, dokud je ještě čas, správně pochopit.


jansmith[smích]

PS:
Ještě v jednom máš pravdu: rozhodně je třeba pochopit a vyhnout se jakékoli košér manipulaci, plus vnější i vnitřní cenzuře.

207828

25.12.2009 15:31

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207828

> i když výrok HHBB "Pravda není pro >všechny" chápu přesně tak, jak jej podávali Ovčáci a >lokajové mocných v minulých dobách.>Podle mne to byla jen sofi výmluva, jak zamezit šíření >Pravdy a pro někoho nepohodlných vědomostí a případně (jak >to podle tebe dělá i HHBB) vytvořit v hledajících pocit, že >pro Pravdu NEDOROSTLI (ovládání emocí a pocit viny je to, oč >tu běží).
Dobrá, dejme to k ledu, "ráno moudřejší večera". Někdy se k tomu třeba vrátíme.
>Mrkni do historie KDO a PROČ omezoval (a nejen vůči ženám) vzdělání většinové populace a jak dlouho trvalo, než se tyto praktiky podařilo odstranit.
Máš na mysli KC? Ten samý KDO a PROČ Ti teď na zlatém podnose servíruje "pravdu", která má svůj účel - aby byla věřena.
>Podle mne nejen ze strany HHBB jasné Pokrytectví, protože jen farizej může takto uvažovat a v tomto farizejském duchu se linou celé dějiny této naší tragikomické civilizace, kdy si jen Vyvolení osobují tzv. právo na rozum a vědění a Pravdu ostatním níže v Pyramidě násilím nebo brainwashingem odpírají.
A možná to dělají tak dobře, že sis toho zatím ještě nestačil všimnout. Připouštíš ještě vůbec, že bys mohl být klamán? Dostali jsme se na úroveň, kde je to tvrzení proti tvrzení. "Jezuiti infiltrovali ilumináty, ilumináti infiltrovali jezuity". Co můžeš dělat? Že se rozhodneš věřit jedné z možností. Skálopevně věříš druhé variantě. Mě připadne irelevantní takhle to celé stavět. Nechci věřit, chci se přesvědčit - a pokud nemohu, nechám to otevřené.
>Říká se i, že největší věci bývají jednoduché, byť to na první pohled tak nemusí vypadat a to je další rozpor s přístupem HHBB, který věci se sofistikovaným úsměvem cíleně komplikuje
Toužíš po jednoduchých a nekomlplikovaných formulkách. Já je nemám za potřebí. Je mi to vlastně jedno, beru cokoliv - hlavně to musí odpovídat mému vnitřnímu přesvědčení. V tomto se neshodnem ...
>a proč tak činí je na jinou debatu.
strach je špatným rádcem
>Ano věci komplikovat znamená věci znepřehlednit a to vede ke smrti "zajíce", který se je snaží ve svém zájmu, dokud je ještě čas, správně pochopit.
Já bych to ale nebral tak moc generálně. A vůbec mi připadne že ses zabetonoval ve svém bunkru, a nechce se ti vylézt na "čerstvý vzduch". Možná je to naopak a já bloudím. Nepozoruji na sobě, že bych zde jak kazatel hlásal pravdu, což tak trochu činíš Ty. Zdá se mi, že jsi se jinou variantou ani nezamýšlel: "Podstata je R+R a basta fidli". Není to krátkozraké?
>ednom máš pravdu: rozhodně je třeba pochopit a vyhnout se jakékoli košér manipulaci, plus vnější i vnitřní cenzuře.
To je to, co, se mi zdá, neděláš. Podstatu teorie o obrboháčích příjmáš bezpodminečně. Přitom se taky může/nemusí jednat o manipulaci.
Peace s Tebou , Jendo [smích]

207995

25.12.2009 20:37

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 207995

Po delší době zajímavá debata mtk.

Nakonec si se nepřímo vyjádřil, že za hýbatelem a tím KDO mohl inflitrovat R&R Ltd. mafie a udělal z nich k obětování připravené loutky ve svých rukou je zřejmě establishment KC (předpokládám, že jsi použil bezpečnou zkratku pro katolickou církev..[smích]).


Dobrá, proč ne. Toto v hádankách naznačené stanovisko se dá akceptovat, i když je hábečkovsky zamlžené, takže také tzv. konspirativní a v podstatě jako tvrz. proti tvrz. obdobně neřešitelné.

Je to vlastně "v linii s proudem", protože to odpovídá přístupu lidí kolem HHBB, kteří o transparentním Řešení pro jeho citlivost a pravděpodobou rizikovost pro "pátrače" nahlas nehovoří, ale o to raději sofistikovaně filozofují..[smích]


Zajímavý je i tvůj názor, podle kterého je odpírání VZDĚLÁNÍ, VĚDĚNÍ, důležitých ZNALOSTÍ většinové populaci (které by mohly rychleji omezit historický vliv MOCENSKÝCH, povětšinou viz. faktická činnost voldemortích struktur) V POŘÁDKU, viz. jak píšeš, cituji: "možná to dělají tak dobře, že sis toho zatím ještě nestačil všimnout".

Je Pravdou, že některá svět.náboženství se cestou svých špiček (a s ústy plnými Pravdy, lásky a odpuštění) této farizejské politiky vůči zneužívaným ovečkám po věky dopouštěla. Historické příkl. zneužívání vyjmenovávat snad nemusím.

Jestli to byla jen KC nebo i další je na jinou debatu, ale že to byla zejména KC, která se bez začervenání pyšní zástupcem křesťanského (milujícího) Boha na zemi tj. papežem, je nabíledni. Myslel si své tvrzení, že to tak je dobře vážně?? A můžeš se podělit o názor PROČ je to dobře?..[smích]


Ještě by mne zajímal tvůj výrok, cituji: "Toužíš po jednoduchých a nekomplikovaných formulkách." Znamená to, že život a mezilidské vztahy nejsou ve své podstatě jednoduché a jen patřičně složité a nepřehledné vazby fungují a jednoduchost v přírodě vlastně neexistuje?

Dobrá mtk, proti gustu žádný dišputát. Rozhodně ale s tebou souhlasím, že R&R Ltd. nejsou jediní Óbrboháči a představitelé košér Vyvolených na Planetě, kteří z pozice E/elit zneužívají jako správná mafie celosvětově většinovou populaci. I když R&R Ltd. mafie je tím jak GLOBÁLNĚ ovládá přes peněžnictví a byznys politiku rozhodně na ŠPICI a o tom, abychom se studiem Souvislostí dopracovali až na možné oko pyramidy (nebo chceš-li pyramid) jsou i tyto debaty.


Závěr? Manipulací může být cokoli, stejně jako je farizejskou manipulací KONIÁŠOVSKÉ tvrzení Vyvolených, že "Pravda není pro všechny" a my jsme podle mne tady od toho, abychom na tyto manipulace poukazovali a znemožnili sdílením informací pokryteckým E/elitám snadné využívání/zneužívání takových manipulací pro svůj sobecký nebo jinými slovy Zlatotelecký prospěch.

A taktéž Peace s tebou.


jansmith[smích]

208010

26.12.2009 22:46

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

mtk 88.?.?.?

Reakce na 208010

>Nakonec si se nepřímo vyjádřil, že za hýbatelem a tím KDO mohl inflitrovat R&R Ltd. mafie a udělal z nich k obětování připravené loutky ve svých rukou je zřejmě establishment KC.
Možná nejde o establishment, ten může být taky součást mozaiky. Nevím, zda to chápu správně, ale z toho, co mi teď vychází: soubory materiálních a duchovních ideologií jako dvě linie soupeřících o moc (pamatuješ světskou a duchovní moc?). Ten, kdo vytváří tyto ideologie, je jimi netknut. Cosi tady naznačil v jednom svém příspěvku Oracle. Když řeknu, že nevím (možná zatím), KDO to je, není to únik, nýbrž poctivé zhodnocení stavu poznání.
>Zajímavý je i tvůj názor, podle kterého je odpírání VZDĚLÁNÍ, VĚDĚNÍ, důležitých ZNALOSTÍ většinové populaci (které by mohly rychleji omezit historický vliv MOCENSKÝCH, povětšinou viz. faktická činnost voldemortích struktur) V POŘÁDKU, viz. jak píšeš, cituji: "možná to dělají tak dobře, že sis toho zatím ještě nestačil všimnout".
Naprosté nepochopení textu, zřejmě moje chyba ve formulaci. Chtěl jsem tím říct, že uvažuješ (uvažuji, uvažujem) "takto" právě proto, že je nám určité VĚDĚNÍ odpíráno. Možná i určité schopnosti jsou v nás potlačovány všemi těmi -ismy, báchorkami, konspiracemi, pověrami, vzděláním, výchovou.
>Jestli to byla jen KC nebo i další je na jinou debatu, ale že to byla zejména KC, která se bez začervenání pyšní zástupcem křesťanského (milujícího) Boha na zemi tj. papežem, je nabíledni. Myslel si své tvrzení, že to tak je dobře vážně?? A můžeš se podělit o názor PROČ je to dobře?..[smích]
Jestli jsem to vysvětlil výše, považuji to za (již uzavřené) nedorozumnění.
>Ještě by mne zajímal tvůj výrok, cituji: "Toužíš po jednoduchých a nekomplikovaných formulkách." Znamená to, že život a mezilidské vztahy nejsou ve své podstatě jednoduché a jen patřičně složité a nepřehledné vazby fungují a jednoduchost v přírodě vlastně neexistuje?
V přírodě nepochybně. Možná jednoduchost ve věcech, které diskutujeme, existuje, ale jinak, než se nám dosud jeví. Možná jsme ji ještě neobjevili, co já vím ...
>Závěr? Manipulací může být cokoli, stejně jako je farizejskou manipulací KONIÁŠOVSKÉ tvrzení Vyvolených, že "Pravda není pro všechny"
Nevím proč to stále vracíš do kurtu, tu větu jsi skutečně nepochopil. Vysvětlím Ti to takto: čistě hypoteticky si představ, že HHBB narazil na "pravdu". Podíváš-li se na reakce katolíků, tak musíš nutně dospět k závěru, že tato pravda není určena jim, už z prostého důvodu, že ji zkrátka nechtějí - museli by se vzdát víry. HHBB měl na mysli "pravdu", kterou lidé mohou a dokážou přijmout. Nemůžeš-li přijmout nějakou teorii, není pro Tebe, musíš si najít jinou anebo se vzdát víry v předchozí teorii. Takhle to bylo myšleno (aspoň doufám).

208064

27.12.2009 1:10

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 208064

Zase dobrá diskuze mtk, zejména první odstavec oceňuji.

A pokud jde o poslední odstavec, tak jeho smysl (to, jak vysvětluješ hábečkovu motivaci pro zatajování Pravdy) si plně uvědomuji (byť ty si myslíš opak) už od počátku, kdy jsme tuto věc poprvé naťukli.


Můj pohled je ale stále odlišný. A víš proč? Protože přístup, kterým HHBB tím pádem manipuluje s vědomostmi a řekněme Pravdou (za předpokladu, že jsi jeho motivaci odhadl správně a má k dispozici nikoli mlžení, ale relevantní informace) je totožný s přístupem STRUKTUR, které zde paradoxně rozebírá nebo naopak, o kterých příliš nahlas mluvit nechce. To jest přístup odvěkých mocenských a nábožensko-ideologických skupin MOCNÝCH Vyvolených, kteří jej silou nebo velmi sofistikovaně používají k odpírání relevantních informací a VĚDOMOSTÍ ostatním, a to vše dělají bez začervenání a s hrdým čelem altruistů nebo Ovčáků údajně v zájmu těch ostatních...[smích]


Neobstojí ani teze, cituji: "HHBB měl na mysli "pravdu", kterou lidé mohou a dokážou přijmout". A to proto, protože HHBB není v pozici nějaké autority (gurua), která rozhoduje o tom, co je kdo schopen nebo neschopen přijmout.

Nejsme koniášové nebo tajné služby (mimochodem, tyto jsou také prodlouženými a náležitě krvavými rukami náboženského a mocenského establishmentu), abychom si hráli na dezinformační BOJ a matení protivníka, nýbrž svobodná a otevřená komunita Zvědavců 21.století, kde po nabídnuté informaci každý šáhne nebo ji nechá být podle toho na jaké (hle Jankův příměr...[smích]) "vrstvě" poznání se momentálně nachází.

Že tím dochází k posilování schopnosti účastníků se orientovat v Souvislostech a samostatného přístupu k informacím (jakýchkoli) je myslím nabíledni.


A složitost v přírodě a mezilidských vztazích? Záleží na úhlu pohledu a opět stupni vnímání toho, kdo se nad nimi selským rozumem nebo hluboce filozoficky zamýšlí.

jansmith[smích]

208081

14.12.2009 9:15

Konec krize

H.Linek 76.?.?.?

206938

14.12.2009 9:59

RE: Konec krize

Saša 74.?.?.?

Reakce na 206938

Obama, nositel Nobelovi ceny míru navýšil stav armády bojující s horaly na druhém konci světa. Na rozdíl od svého předchůdce, on to umí hezky podat, hlavně tu lítost nad ztracenými životy Američanů, každé matce pošle dopis s vlastnoručním podpisem za jejího syna nebo dceru.

Tak 30 000 žoldáků má práci + dalších 60 000 „kontraktorů“ + americké zbrojovky budou možná přibírat nebo nepropouštět a jsme zachráněni. [chechtot] The U.S. House of Representatives on Thursday approved a $387 million boost for the IRS.

Obliba presidenta Spojených Států prudce klesá.
Vložený obrázek

206940

14.12.2009 22:39

RE: Konec krize

Khg 80.?.?.?

Reakce na 206940

Sašo, jen bych vás chtěl poopravit Obama nepodepisuje vlastnoručně kondolence. Na to má oficiální podepisovače, kteří umí jeho podpis. Tito úředníci podepisují jeho jménem také různé diplomy apod. President se těmito záležitostmi nezabývá i když se to říká.

206979

15.12.2009 17:37

RE: Konec krize

lubo123 62.?.?.?

Reakce na 206979

Predpokladám, že si nepíše ani prejavy, až na nejaké výnimky.

207055

16.12.2009 20:31

RE: Konec krize

mtk 88.?.?.?

Reakce na 207055

Otázka je, co vlastně dělá, krom toho, že se nechá fotit do novin. Že by dumal o strategických rozhodnutích? [chechtot] [chechtot]

207179

14.12.2009 9:43

Vypadla vam 2 písmenka ve slově!!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Má být "Podle americkéhoho ministerstva" a ne "americke ministerstvo"
diky

206939

14.12.2009 16:09

RE: Vypadla vam 2 písmenka ve slově!!!!

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 206939

Děkuji, nějak jsem to přehlídl. [zahanbení] Opraveno.

206961

14.12.2009 20:36

podvyživený 150 kilový Američan

insider 85.?.?.?

k mému užasu jsem četl,že obézní maník je silně podvyživen,neb struktura jeho píce je kvalitativně v bodě nula.Zkusme si zašermovat syrovou siláží,ala jablko,banán,cokoliv od zeleniny a hluché žrádlo,jakkoliv TEPLÉ od tradiční americké pakulturní stolovací tradice.Osobně si to ted testuji na sobě a v 61 letech se cejtím a pohybuji se stejně,jako před deseti lety. Ten muj trenink následujte,vylezte z aut a noste svou figuru pěšky,i když codex alimentarius dožene i mne trenovaného,netrénovaní zhebnou po čase poněkud dříve.

206970

14.12.2009 23:12

a co je to vlastně za jídlo?

r.m. 86.?.?.?

co na ty poukázky dostávají?

206980

15.12.2009 2:22

RE: a co je to vlastně za jídlo?

H.Linek 76.?.?.?

Reakce na 206980

r.m., vy jste prvni kdo reaguje na tema clanku. Gratuluji.
Ty poukazky jsou na jakekoliv jidlo, ale nemohou byt pouzity nakup alkoholu, cigaret nebo dejme tomu plazmove televize. Doporucuji takovy system zavest i v CR, kde socialne slabsi vrstvy casto penize ze socialky probendi a jejich deti maji hlad.
Jak je v clanku spravne uvedeno, klesla v listopadu nezamestnanost z 10.2 na 10%.
I ostatni ekonomicke ukazatele jsou priznive, takze muzeme smele mluvit o konci krize.
Doufam, ze udaje o zlepsujici se hospodarske situaci Spojenych Statu budou na Zvedavci publikovany ze stejnym entuziasmem, s jakym byl komentovan prubeh krize.

206995

15.12.2009 14:51

RE: a co je to vlastně za jídlo?

hc 90.?.?.?

Reakce na 206995

>Jak je v clanku spravne uvedeno, klesla v listopadu
>nezamestnanost z 10.2 na 10%.

>I ostatni ekonomicke ukazatele jsou priznive, takze muzeme smele
>mluvit o konci krize.

Konec krize? To by byl zázrak v množství větším než malém. Nesmíte brát tak vážně oficiální interpretace oficiálních čísel.

207031

15.12.2009 18:14

RE: a co je to vlastně za jídlo?

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 207031

Letos končí krize v Bušistánu [chechtot] - to je nejlepší fór roku 2009.
Svět chce být klamán a když je u toho legrace, tak to přispěje lidskému zdraví. (Prasečí chřipka američanům ten kladný příspěvek zase odčerpá.)

U nás očekáváme, že příští rok se krize výrazně zviditelní. Počty nezaměstnaných stoupnou. Na rozdíl od amerických žebračenek jsou u nás nezaměstnaní zajištěni příspěvkem v nezaměstnanosti, který dostanou všichni, co na něj budou mít nárok.

207060

18.12.2009 20:46

To je ta země neomezených možností?

Frank51 77.?.?.?

Nejde mi do hlavy, jak je to možné v zemi, kde nikdy nic, kromě kapitalismu, nebylo a je ekonomicky v pr.... Co na to hovoří poučky o trhu, který je jediný a spravedlivý? 37 mil dostává žebračenky a 40 mil. nemá zdravotní pojištění. A toto je nejbohatší země světa? A kdyby Čína nenakoupila jejich dluhopisy, tak žerou trávu.

207423

Příspěvků: 60

14.12. 02:49 Laskavý  Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
14.12. 03:07 steve  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
14.12. 15:12  Krize jen tak neskončí, nebot systém se nezměnil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14.12. 23:17 h@luzak  RE: Krize jen tak neskončí, nebot systém se nezměnil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15.12. 09:14  RE: Krize jen tak neskončí, nebot systém se nezměnil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
14.12. 15:14  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
14.12. 15:15  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
14.12. 16:28 jansmith1984  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
14.12. 18:47 Jarmila  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
14.12. 18:49 Jarmila  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 04:17 kozoroh  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 14:43 Jarmila  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 14:46  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 15:50 HHBB  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 19:29 Mirko D.  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 19:52 HHBB  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
16.12. 20:10 mtk  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
26.12. 23:36 MedaBeda  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
27.12. 00:19 mtk  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
27.12. 00:58 MedaBeda  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 19:47 HHBB  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
17.12. 01:26 kozoroh  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 12:15  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 00:55 Vojta49  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 11:31  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 12:23 Oracle  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 07:54 Mirda  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
14.12. 17:22 Rene Bartosek  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 09:20 HHBB  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
15.12. 13:54 jansmith1984  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
16.12. 20:28 mtk  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
17.12. 12:33 jansmith1984  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
18.12. 12:56 mtk  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
18.12. 14:37 jansmith1984  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
20.12. 00:02 mtk  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
20.12. 20:03 jansmith1984  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
22.12. 11:58 mtk  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
22.12. 12:20 Takyjeden  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
22.12. 12:29 HHBB  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
22.12. 12:52 mtk  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
22.12. 14:29 HHBB  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
22.12. 21:03 mtk  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
24.12. 00:12 jansmith1984  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
25.12. 15:31 mtk  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
25.12. 20:37 jansmith1984  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
26.12. 22:46 mtk  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
27.12. 01:10 jansmith1984  RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!
14.12. 09:15 H.Linek  Konec krize
14.12. 09:59 Saša  RE: Konec krize
14.12. 22:39 Khg  RE: Konec krize
15.12. 17:37 lubo123  RE: Konec krize
16.12. 20:31 mtk  RE: Konec krize
14.12. 09:43  Vypadla vam 2 písmenka ve slově!!!!
14.12. 16:09 Vladimír Stwora  RE: Vypadla vam 2 písmenka ve slově!!!!
14.12. 20:36 insider  podvyživený 150 kilový Američan
14.12. 23:12 r.m.  a co je to vlastně za jídlo?
15.12. 02:22 H.Linek  RE: a co je to vlastně za jídlo?
15.12. 14:51 hc  RE: a co je to vlastně za jídlo?
15.12. 18:14 Karel z Čech  RE: a co je to vlastně za jídlo?
18.12. 20:46 Frank51  To je ta země neomezených možností?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 071