Diskuze k článku

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

Příspěvků 77

28.10.2009 4:27

Cesi nacionaliste?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

>V žádném případě nemusíme mít jako Češi nějaké „výčitky svědomí“, jak jsme byli na druhé zlí. Jakákoliv komparace s chováním jiných národů, ať už velkých či malých, vychází pro český národ nanejvýš příznivě.
Treba rozdeleni Ceskoslovenska v roce 1993 na dva nezavisle staty. Vice to zpocatku chteli Slovaci, vlastne to iniciovali, ale Cesi pak pristoupili "coby nacionaliste" k rozdeleni mirumilovne. Kdybychom byli opravdovi nacionaliste, stezi bychom to dokazali. Dokazal neco takoveho jiny narod?

203433

28.10.2009 5:06

Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!

Laskavý 88.?.?.?

Je pravdou , že se část Němců ocitla v ČSR nějakým nedopatřením, ještě v roce 1919 byl třeba střet v Kadani za účasti armády, ale potom jak se ČSR vyvíjela, byli Němci rádi, že jsou v ČSR, protože po válce byla hospodářská situace v Německu zoufalá a jejich životní úroveň byla o hodně lepší!
Zvrat nastal po krizi 1929 a v několika následujících letech, kdy třeba v roce 1931 dosahovala nezaměstnanost v Sudetech více jak 50% , protože lehký průmysl - textil, sklo, byl daleko více zasažen krizí, než v jiných částech republiky a německé obyvatelstvo v Sudetech hodně trpělo bídou a hladem.
A to byl ten hlavní důvod, proč se Němci ze Sudet politicky posléze po roce 1935 houfně přidali k Henlainovi a Hitlerovi!!! Prostě tyto nacionálně socialistické strany slibovali práci a prosperitu! Většina jevů ve společnosti je daleko jednodušších, než se zdá a není nutné za vším hledat vypjatý nacionalismus!
Mnoho Němců ze Sudet bylo také tradičné sociálními demokraty a tyto strany a jejich voliči byli proti rozbití republiky, ale byli překřičeni násilnou lůzou hnědokošiláčů a ordnerů!!!
Že se na zábavách a při sportovních utkáních Němci s Čechy prali, to byl takový folklór - v sobotu se poprali a v pondělí už zase byli kamarádi, třeba v Liberci, kde takové půtky byly skoro každý týden a na zábavě se tehdy poprat patřilo k dobrému sousedskému tónu! Celá společnost byla dvojjazyčná a každý se uměl v českém a německém prostředí pohybovat, třeba i v Praze,kde byla velká židovská obec a ta měla ještě další jazyk - jidiš, i když převážně hovořili židé německy!
Skoro každý Němec se dokázal s Čechem domluvit a nikomu to nedělalo veliké obtíže a kdyby nepřišel Hitler, mohla taková společnost vedle sebe žít v poklidu další stovky let!!!
Možná, že teď všechny překvapím, ale Němci ze Sudet nebyli špatní lidé a měli se s Čechy docela rádi a měli na sebe za ty roky soužití návyk, pokládali druhé jinak hovořící sousedy za naprosto normální přirozenou součást jejich života, až do cca roku 1936 kdy začal pronikat z Německa jed fašizmu! Je hrozné , jak jedna zrůda, jako byl Hitler, dokáže rozvrátit společnost a napáchat tolik zločinů!!! Je dobře znát historii a nenechat se od nějakých diletantů a pisálků opíjet rohlíkem a zase jim skákat na jejich nacionální hrátky!!! Posselta bych nechal veřejně vymrskat z Česka - ten by se tady nesměl ani ohřát!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

203436

28.10.2009 11:01

RE: Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203436

> pokládali druhé jinak hovořící sousedy za naprosto normální přirozenou součást jejich života
To ještě není přesné… Spousta našich pratetek a prastrejdů hovořila dvojjazyčně i v jednom domě.
>Je hrozné , jak jedna zrůda, jako byl Hitler, dokáže rozvrátit společnost a napáchat tolik zločinů!!!
To právě není vůbec o Hitlerovi, protože opravdu platí to následující -
>Je dobře znát historii a nenechat se od nějakých diletantů a pisálků opíjet rohlíkem
A to je tu totiž odpradávna. Pokud si lidé nechají věšet bulíky na nos, hrozí to kdykoliv, národ nenárod. To oblbnutí dokáže rozvracet nejen národy, ale i rodiny, prostě cokoliv. Pak se ztratí lehce i kulturní integrita, která má právě u němců ten umělý charakter. Jejich národní povědomí se vyvíjelo v závislosti na romanizaci a latinizaci. Tedy nebylo stejné jako u nás. Národy v našich zemích si v povědomí uchovaly prastarou integritu. Uvědomovaly si to již ve středověku, kdy o nějakém podobném národním cítění němců nemůže být řeči.
Důkazem budiž opět historie, kdy titíž co národ záměrně rozvraceli, tak ho znovu budili, avšak již překrytými hodnotami.

Toto si uvědomit je v tomto směru velice důležité, proto znovu cituji ty, co mají s naší integritou velký problém:

“Nábožensko - národní zvyky. V českém národě se zachovalo dodnes mnoho nábožensko - národních zvyků. Svůj vznik mají většinou v době baroka. Tehdy kněží, národní buditelé v lásce k národu a k církvi vytvářeli ve svých farnostech různé zvyky a v nich vždy spojovali prvek národní s náboženským. Zvláště v tom vynikali jezuité. ... Přicházejí předně s působivou liturgií, lidovými pobožnostmi a s mariánskou úctou. Za vesnicemi a městy budují poutní kostely, kapličky, křížové cesty a boží muka. Tato doba národního obrození dala našemu národu i překrásné národní kroje, písně a tance, jimiž se jistě i dnes chlubíme ve světě. ... Při těchto nábožensko - národních zvycích a poutích se člověk důvěrněji setkával s Bohem, Pannou Marií a s církví.” (Katolický týdeník č.15, 12.4.1998)

Proto ještě jednou. Jsme tu takoví, jací jsme. A právě proto jsme někomu velmi nevhod. Není to náš, ale jeho problém. Proto pořád buďme klidně svoji, i když jsme sem tam nějaký ten zvyk poupravili. [smích]

203464

29.10.2009 23:14

RE: Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!

hc 90.?.?.?

Reakce na 203436

Němci se v ČSR neocitli nedopatřením ale proto, že žili v historických hranicích českého státu. Bylo by jistě hodně podivné, kdyby původce I. světové války a poražený v I. světové válce - Německo - získalo touto válkou nová území a to ještě ke všemu taková, která mu nikdy nepatřila. K tradičním zemím českého státu navíc kromě Čech a Moravy patřívalo ještě Slezsko. To ovšem prosrala v 18. století Marie Terezie a v roce 1918 bylo už totálně zgermanizováno. A ještě detail: sudetští Němci začali dělat bordel hned po nástupu Hitlera v roce 1933, ne až o dva nebo o tři roky později.

203657

1.11.2009 17:07

RE: sudetští Němci začali dělat bordel hned po nástupu Hitlera

vodnik007 71.?.?.?

Reakce na 203657

Pamatuji z vypraveni ma matky, ze sudetsti Nemci na ceske lidi plivali a byli radi, ze si je Hitler zabral. [bliji]

203813

30.10.2009 0:35

RE: Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!

kozoroh 59.?.?.?

Reakce na 203436

Možná, že teď všechny překvapím, ale Němci ze Sudet nebyli špatní lidé a měli se s Čechy docela rádi a měli na sebe za ty roky soužití návyk, pokládali druhé jinak hovořící sousedy za naprosto normální přirozenou součást jejich života, až do cca roku 1936 kdy začal pronikat z Německa jed fašizmu! Je hrozné , jak jedna zrůda, jako byl Hitler,
Napsal jste to romanovym nadechem,ale, realita byla jina a to pozadi, myslim historicke Vam uniklo a nebo jej nevite.Trochu je to ,jako v Palestine,kde iracti zide zili v miru pospolu s Araby, az do doby "narazu zvenci" nezakonneho pristehovalectvi,tak zvanych,taky zidu.
Ceskoslovensko v Sudetech dostalo naraz zvenci rovnez,tim se zmenila situace, na zleho Hitlera si stezujete a mnoho jinych,ale,kdo vi,jak "porazene"Nemecko muselo trpet blokadou Britu, kde na 500 000 deti zemrelo hladem, tak,jak 500 000 deti v Iraku zemrelo podvizivou, takze, Hitler byl pro Nemce zachrance.Kdyz my,jako Cesky narod jsme take kolaborovali,podle toho,kdo nam vice nasypal do "zlabu",kolik komunistu,"bylo jen u komunistu" z prospechu a parazitovalo na svych spoluobcanech.Britanie nas prodala, ackoliv to byl nas spojenec, ten zly Hitler prakticky vse dostal od "hodnych politiku", Francie a Britanie, jedini Srbove chteli pomoc, ale tem jsme se take odmenili v bombadovani Jugoslavie.Nemecko prohralo valku,ale vsude nemecka vojska stala na cizem-dobitem uzemi,pozadal o primeri,a bylo to vyhodnoceno Britanii,jako vzdani se, coz mnoho lidi nevi.Nemecko bylo o sve kolonie okradeno,Britanie naopak sve kolonie proti rebelum,vlastencum,nacionalistum,vzbourencum rozsirovala a nikdo netvrdi ,ze premier-kralovna jsou zly, kdyz bodaky rozsirovali sve panstvi, ted ,narazem z venku trpi za svou politiku i Britanie.Cesi byli odsouzeni za rasismus k cikanum ,az do te doby nez Kanada, Britanie a USA poznali,co jsou zac.Pravdiva historie je velice spletita zalezitost a je velmi lehke soudit zkutecnosti minulosti v nedostatecne informovanosti, lide jsou hnani proti sve vuli z jedne strany na druhou,muzete neco delat proti tomu,ze Vasi vojaci jsou v Afganistanu a Iraku,jako nasi predci a jejich nemecti sousedi v dobe otazky Sudet, naprosto nic,politici maji vzdy ciste ruce a ten,co prohraje,je ten zly,officialni historii pise vitez,sam pro sebe a navic si poplatni historici vyberou jen to z historie ,co momentalne je kursu politiku.Chudy clovek, je obeti,at je kdekoliv a v jakekoliv zemi, stastny je tam,kde se nic nedeje vlivem diplomacie politiku,jestlize byl problem Nemci-Cesi,tak v tak zvanem multikulturarismu, bude co?
Ukazkou bylo Lost Angelis par roku nazpet,kdo to pamatuje,tak si vzpomene na horici mesto,narodni gardu a nasilnosti,rasove motivovane v kazde casti mesta.Plany politiku poddolovat nacialismus a nahradit jej internacionalismem je krok k dalsim nesvarum a bojum do budoucna,vis nepokoje ve Francii a samotne Britanii, odkud Britove se snazi utect nekam jinam do sveta, opetne, obcane ,manipulovany politiky,jak jak v minulosti.
V dnesnich dnech je politicka karta Iran,pred nima Irak,...Automaticky kráceno

203666

2.11.2009 2:05

RE: Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!

kozoroh 61.?.?.?

Reakce na 203666

Myslim,ze k tomuto problemu k doplneni historie z naseho vlastniho zivota bychom si meli pripomenout i kladnou strankuvztahu, Nemci-Cesi a to z let sedesatych,kdy Vychodni Nemci se snazili jakoukoliv cestou se dostat ven z Vychodniho Nemecka i pres ostatni demokraticke staty.Byla ,tak zvana "Berlinska krise" ,kdy to vypadalo na treti svetovou valku,Berlin byl obehnan 2.5 vysokou zdi,minova pole, vere, automaticke zbrane ,psi, a zatarasy z ostnateho draty v delce 166 Km, vse pod velenim Wolfa,(zid take) ministra pro vnitrni bezpecnost s 2.000 pohranicnich strazi, tunely nestacily k uteku, 160 000 utecencu jen v roce 1962 rika, jak mnoho Vychodnich Nemcu milovalo vytezstvi komunismu,co by cast porazeneho statu,kdezto my ,jsme jej meli jako cenu osvobozeni.Praha se stala unikovou cestou tisicu Vychodnich Nemcu a prazane jim pomahali informaci,potravinami a jako pruvodci k velvyslanectvim kapitalistickych statu, solidarita proti komunismu spojila sve drivejsi "nepratele" s pocitem porozumeni.Na pokusech o prechod v Berlinu vylo vice jak 30 Vych. Nemcu zastreleno a mnozi byli ponechani,aby vykrvaceli bez pomoci,president Kennedy navstivil Berlin,politicky dobre gesto,ale utrpeni trvalo nadale a tak cesta do Ceskolovenska byla pro mnoh erodiny,cestou do neznama a kazda pomocna ruka riskovala zasah STB. Vychodni Nemecko poznalo,ze za par desitek roku by nebylo Nemce ,ktery by zustal v komunistickem raji, Vychodni Nemci poznali,ze pomoc politiku nefunguje,ale, byla zde prilezitost a pomoc Ceskych lidi, kteri podali pomocnou ruku, doufam,ze mnohy z techto utecencu ma dodnes na to dobre vzpominky,kdyz mnohe prehodili pres zed velvyslanectvi lide z ulice, kteri vzali risk na sebe pomoci jinym.
Historie neni jednostranna a tato cast historie je ozdobou tech prostych lidi jez si podali pomocnou ruku proti spolecnemu nepriteli i kdyz v minulosti tomu bylo naopak,lide pamatuji "Pankracke sklepy" a jine maskry ustupujicich Nemcu pres Prahu,Casti odvety bylo vystreleni si do ustupujici armady a nebo ranenych na voze, jak muj pritel zduvodnil ruzne akce revolucnich sil,jiny muj znamy, pamatuje osvobozeni,kde do nekolika minut byly zeny ve Vyskove na Morave, znasilneny osvoboditely a posleze usmrceni, takze, kde byla moznost prezit bez uhony, politiku-hru mocnych tohoto sveta a svou cenu platime dodnes, vis akce v Iraku a Afganistanu,vzdy bojujem pod cizou vlajkou a ne pod svou vlastni.Presto, slavne uteky vychodnich Nemcu vztoupily do historie na kterou by se nemelo zapominat.

203856

28.10.2009 6:38

culik

nono2 193.?.?.?

Toto som napísal Čulíkovi na jeho članok V BL:


"Odsud Maďarů ze Slovenska za jejich údajný „fašismus“ byl neuvěřitelným pokrytectvím, protože fašistický stát na Slovensku ustavili Slováci, nikoliv Maďaři.""Otázka:

Videla pani Heimannová mapu Slovenska 1939-1945? Ak by si ju všimla, tak by vedela, že Hortyho Maďarsko okupovalo Slovensko po Levice (preto sa stavala trať cez Zlaté Moravce a pripájala sa v Kozárovciach), Šahy Fiľakovo, Rožňavu, Lučenec a Košice (!). Deportácie židov z týchto oblastí majú na svedomí Maďari. Deportácie Slovákov tiež. Moja prateta bola deportovaná z Levíc, vojnu prežila vo Zvolene a do svojho domu v Leviciach sa mohla vrátiť, až keď vysťahovali späť Maďarov nasťahovaných z Maďarska, z jej domu v roku 1947. Takýchto prípadov boli desaťtisíce. Hortymu po páde komančov v Budapešti odhalili pamätnú tabuľu a slávnostne ho pochovali... Tisa obesili..."


Ide o typickú americkú je....ú arogantnú ťapu.
Na BL je škoda reagovať.
Howgh!

203438

29.10.2009 11:22

RE: culik

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 203438

Staré osídlení v podunají národy, z nichž některé známe později jako keltské a slovanské, bylo vždy terčem všech nájezdníků, kteří táhli Evropou. Prostě je geograficky na ráně. Když to nebyli římani, tak avaři, maďaři a vůbec všelijací kumáni. Když Morava svolila (myslím Svatoplukl) Maďarům osídlit mnohokrát zdevastované území, tak Řím ucítil svou šanci na roztržení souvislého slovanského osídlení. Začal (stejně jako franky a němci latinizované a poněmčené obyvatele ve východní marce - Rakousku) využívat jako účinné prolatinské spojence. Tedy dnešní maďarsko-německé počínání má své historické kořeny, podobně jako využívaní Chorvatů proti pravoslaví na jihu.

203600

29.10.2009 14:26

RE: culik

nono2 193.?.?.?

Reakce na 203600

Súhlasím.
Treba si všimnúť, dokedy patrilo Slovensko pod Ostrihomskú arcidiecézu (do 30.12.1977). Samozrejme potom Maďari ronili krokodílie slzy. Politika Vatikánu voči pravosláviu bola vždy agresívna. Stačí si spomenúť na postoj JP II. voči bombardovaniu Juhoslávie 1999...
Celé tisíčročia nás tu zatĺkajú a navršujú nezmysly a nepravdy.
A čo tak chlapci nemeckí naše runové písmo, keď ste ešte, obrazne povedané, cikali do plienok? A huni, maďari etc. mali v tom čase koníky a hrdelný jazyk.

203613

30.10.2009 17:59

RE: culik

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203613

pravoslaví se stalo pouze štítem některých slovanských národů proti frankizaci a germanizaci, pronikající pomocí latinizace. Rastislav pochopil, že bez opory v Byzanci bychom se tu politicky nehnuli. Ovšem hlavní, skrytý cíl je jediný: naše podmanění, ať už čertem, Bohem, nebo globalizací, hlavně aby se podařilo.

203712

1.11.2009 17:49

RE: culik

nono2 78.?.?.?

Reakce na 203712

Súhlasím.

203821

30.10.2009 18:14

RE: culik

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203600

"podobně jako využívaní Chorvatů proti pravoslaví na jihu."

Chorvaté jsou historicky totožní se Srby. Kořen HRV=SRB(SRV), potvrzuje to i stará latina.
Mají stejný jazyk (proto srbochorvatština) i historii, akorát jsou rozděleni náboženstvím.

Římská politika divide et impera v katolickém hávu. A pak se člověk diví ustašovcům a četnikům. To je přímý důsledek politických ambicí Vatikánu.

203713

30.10.2009 19:26

RE: culik

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203713

V této souvislosti mě napadá… Jak dopadly severní kmeny Srbů a ostatních Slovanů při dolním toku Labe, když podlehly definitivně latinizaci franky, kdy pak následovala germanizace a přepisování dějin jako pojistka vykořenění. Dnes již neexistují, jsou z nich němci, které je snadnější posílat na válečná jatka, vytvářet z nich autoritám přičinlivé enklávy, či výkonné byrokraty.
Jenže to evidentně stačit nebude. S islamizací (které má EU otevřít dveře ve velkém), dojde i na němce. Myslím, že většinou již tuší, ale jejich identita je uměle vytvořena právě aktivitami Říma, tedy přesně těmi, co je toho zase právě proto snadno zbaví. To vše stále za účelem vykořenění a snadné manipulace.
Organizované náboženství je totiž vynikající nástroj takové manipulace. Také Islám je ovládán těmi, kteří ho vytvořili, a ti mají k latiníkům velice blízko. A ze stejného soudku je i manipulace židy a židovskou identitou.
V každém případě taková činnost vyžaduje určitý druh spolupráce, kterým je i odevzdanost, rezignace na své etnicko-kulturní kořeny a tradice, pocit malosti, podřízensti apod.

203719

28.10.2009 7:09

vladnouci trida

vaca 84.?.?.?

Problem Ceskoslovenska spociva v neexistenci vlastni, ceskoslovenske, resp. ceske vladnouci tridy, t.j. velkych majitelu vyrobnich prostredku. Majetku tak velkych, ze by je v jine zemi nemohli ziskat. Ceskoslovensky prumysl patril pred valkou cizincum. Po valce prislo znarodneni, coz znamena, ze nebyl vubec zadny vlastnik. Po roce 1989 se privatizovalo statni, t.j. spatne vlastnictvi. Nikdo z nas ale v primem smyslu o nic neprisel. A novi majitele, zase ve vetsine cizinci, prizpusobuji tento stat svemu hlavnimu cili, t.j. maximalizaci zisku. V jejich zajmu, v zajmu vladnouci tridy pusobi i politici, kteri sami nic nevlastni. Prizpusobuje se ji i ideologie i nacionalismus. I knihy se pisou na zakazku teto "nasi" vladnouci tridy. Oni plati. Jedna se ale o zcela novou kvalitu vladnousi tridy. Vyzrali jsme nad Nemci i Rusy. Nase nove vladce ale stezi prezijeme.

203443

28.10.2009 11:38

RE: vladnouci trida

Matesh 84.?.?.?

Reakce na 203443

Naprosto souhlasim. V absenci vlastenecke podnikatelske elity tez vidim jako prapuvod toho, ze si "neumime vladnout". Jak ale z tohohle zacarovaneho kruhu ven?

203470

28.10.2009 17:13

RE: vladnouci trida

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203470

Nijak. V tom to není. Systém požírání menších většími je scestný, příkladem budiž GM a zdevastovná populace detroitské oblasti. Už tam není ani ten GM, který byl stejně v rukách imaginárního nadnárodního vlastníka.

Vlastenecká podnikatelská elita je třeba pekař, který poctivě peče housky aby se uživil a nakrmil, nebo třeba hospodář, který nesype jedy do země aby se stal "elitou", ale který chce zdravé zrní pro sebe a svůj zdravý národ.

203501

30.10.2009 18:19

RE: vladnouci trida

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203470

Vlastenecká podnikatelská elita vznikne ve chvíli, kdy se jako elita bude moci opřít o vlastenecké nižší vrstvy. Pyramidy se staví odspoda, ne od špičky.

A o jaké vlastenecké nižší vrstvy se jedná? Právě o ty, o kterých píše HHBB.

203714

28.10.2009 10:41

Hledání hole

Alf Aalf 90.?.?.?

Přečetl jsem si pár úryvků jak v překladu na českých, tak i v originále na cizích stránkách, a myslím že kniha by se měla jmenovat Hledání hole.
Dejme tomu že máme psa, a také nějaký (mě zatím nejasný) důvod k jeho ztlučení. Následuje právě fáze kterou charakterizuje název který by kniha podle mě měla mít.
V knize se na jedné straně pranýřuje nízká a na druhé straně vysoká míra českého "šovinismu". Na jedné straně se jako špatná ukazuje snaha vyjít jak se sousedy, tak s nesousedícími mocnostmi, na straně druhé snaha stát si za svým.
Pokládám si tedy starou a dobrou právnickou otázku: Qui bono? Tedy: Pro koho, pro čí zájmy tato paní píše?
Nevím... protože vlastně nevím co jí vadí. Kniha se mi tedy jeví jako zmatečná, jako blábol.
Dodám jen jeden malý detail: Paní Heimannová zřejmě vůbec neví jak vypadá a kde leží Česko, protože jsem z úryvků které jsem četl vycítil, že píše o naší zemi jako o nějaké velké, lidnaté a potenciálně pro "západní demokracii" nebezpečné zemi. Asi něco jako Německu, Velké Británii či Francii... Takže bychom asi měli být rádi, že nás svou knihou vlastně v amerických očích povyšuje . [chechtot]

203461

29.10.2009 5:52

RE: Hledání hole

anonym 98.?.?.?

Reakce na 203461

[mrknutí jedním okem]

203563

28.10.2009 10:59

Sme skôr slabí až nuloví

Tak je to 78.?.?.?

vlastenci. Všetci si na nás už dlhé roky liečia komplexy. Pomaly sme zodpovední za všetko zlo na svete. Zato Nemci a Maďari sú znova OK. Zabúda sa na transporty tisícov slovenských detí do Maďarska v dobytčákoch, na zločinný spolok Femke, na opakované vraždenie maďarských vojsk na Slovensku, na asimiláciu Slovákov, ktorá je v Maďarsku dokonaná, na neexistenciu národnostného školstva v Maďarsku v tomto zmysle slova, kde sú vlastne maďarizačným školstvom. Maďarskej politike dominuje bezočivosť voči Slovensku a hrubý nátlak, pochodujú maďarské gardy, žiadajú revíziu Trianonu, a my sme samozrejme dobrí ak im pritakáme, inak sme nacionalisti?

203463

28.10.2009 12:02

Moc pěkně napsaný článek a mnoho českých blbů

Čechomil 69.?.?.?

Moje rodina pochází z menší obce kde každý každého zná. Většina rodin žije v obci od nepaměti. Mnohokrát s mámou sedíme a probíráme jednu rodinu po druhé a stále docházíme k závěru, že špatný strom nemůže rodit dobré ovoce, zatímco dobrý strom nese většinou dobré ovoce. Kriminalita je prakticky nulová pokud se tam zrovna neobjeví nějaký cikán, ale žádný tam naštěstí nežije. Když mi máma vypráví historii každé rodiny tak zjišťuji, že znad devadesát procent všech lidí je nepoctivých a kam vítr tak plášť. Jen asi deset procent je opravdu slušných rodin na které se dá spolehnou a které jsou člověku ochotny nezištně posloužit. Bohužel z těch zbývajících deseti procent je jen malá část schopna vznešenosti. Takové vznešenosti, která je nezbytná k vlastní hrdosti a odporu kvěcem cizím, škodlivým a nepřirozeným. Takové vznešenosti, která je schopna semknout národ bez toho, že je na národ vyvíjen nátlak v podobě nějaké katastrofy nebo neštěstí. Troufám si říct, že tento poměr se dá extrapolovat na celý český národ, což znamená, že jen asi dvě procenta lidí jsou schopny takovéto vznešenosti. Jak potom s takovýmto národem nakládat v době míru a přebytku? Velice obtížně, jak vidíme nyní, kdy stav české společnosti je velmi špatný.
Nemyslím si, že je to jiné v jiných národech, ale nemám žádnou podobnou zkušenost abych to spolehlivě posoudil. Jisté však je, že například národ německý je mnohem agresivnější, a proto prostě dosahuje lepší výsledky obzvláště pokud je usazen v českém prostředí. Tak se snadno pak může stát, že německý blb zaujme ve společnosti vyšší postavení než inteligentní Čech. Jeden závěr, který mohu udělat je, že je mnohen nepříjemnější žít s blbem německým než českým. Také jsem si jist, že největšího českého blba zdaleka v blbosti překoná největší blb německý. Bohužel, mám však dojem, že i duševně a fyzicky nekrásnějšího Čecha, překoná duševně a fyzicky nejkrásnější Němec. Mohu se jen utěšovat, že je to možná jen kvůli nepoměrnému počtu příslušníků toho kterého národa. Toto je realita, které obzvláště Židé velice dobře rozumí, což jim umožňuje manipulovat s národy. Němcům pak můžeme zazlívat hlavně to, že se klidně z Židy spojí, jen aby dosáhli kontroly na českým prostorem. A jen tak mimochodem, kdybych přesně věděl, co s tímto dělat tak už to dělám. [zmaten]

203472

28.10.2009 15:37

RE: Moc pěkně napsaný článek a mnoho českých blbů

HHBB 85.?.?.?

Reakce na 203472

Vtipně napsáno, jen si myslím, že je tam úplně zbytečná skromnost, vznešený Čech vesele může překonávat i vznešené Němce. O počtech to přece není. Je to o tom, co považujeme za vznešené.
Na ty židy bych to nesváděl už vůbec, mnoho židů bylo a je hrdými vznešenými Čechy. Otázka je, komu to tak vadí… [mrknutí jedním okem]

203489

30.10.2009 0:24

RE: Moc pěkně napsaný článek a mnoho českých blbů

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 203472

> Jeden závěr,
>který mohu udělat je, že je mnohen nepříjemnější žít s
>blbem německým než českým.

Já žil v Německu leta a moje zkušenost je úplně jiná. Bohužel já budu vždy a daleko raději žít s blbem německým něž českým. Nemusím připomínat, že s českými blby jsem žil taky dost dlouho a nejen že jich je i na počet daleko víc, ale jejich tupost je jedna z nejhorších na světě. Možná Čechy překonají Rusové, tam je to ještě daleko horší a pár dalších národů. Například jsem měl tu čest pobývat v Indii a tam jejich blbci také jsou neuvěřitelní a asi ještě daleko horší než Rusové a Češi a to je fakt neuvěřitelné. Tam co se dá zažít, to se raději ani neptejte.

>Toto je realita, které obzvláště Židé
>velice dobře rozumí, což jim umožňuje manipulovat s národy.
>Němcům pak můžeme zazlívat hlavně to, že se klidně z
>Židy spojí, jen aby dosáhli kontroly na českým prostorem. A
>jen tak mimochodem, kdybych přesně věděl, co s tímto dělat
>tak už to dělám. [zmaten]

A jejej, pán je nacistické prasátko! No, neočekávám, že mi tohle tady editor pustí, já si prostě nemůžu tuhle poznámku odpustit.

203665

30.10.2009 8:52

RE: Moc pěkně napsaný článek a mnoho českých blbů

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 203665

Asi to musel být těžký život…génia.
Už to chápu. Není nad německého blba.

203687

28.10.2009 13:24

komplex

nonick 78.?.?.?

"takový komplex v českém národě někdo záměrně vytváří, aby jej mohl lépe ovládat."

V roce 2003 vyšel článek "Pohled z druhé strany" od Vladimíra Krasilnikova. Stačí do vyhledávače zadat název článku a "Krasilnikov".

Článek je sice o vztahu Západ (USA) - Rusko, ale přesto nutí k zamyšlení v obecnější rovině. Vyhledejte si v článku "Cesta Ruska do nebytí" a čtěte dále "Konec cesty (Zinověvova analýza)". Co třeba Rusko zaměnit za ...

Už chápete, že jsme národ zbabělců, udavačů, závistníků, lenochů, zlodějů, primitivů, šovinistů, rasistů, xenofobů...? Bože, jak já sebou pohrdám!

203480

28.10.2009 22:05

RE: komplex

Perun14 193.?.?.?

Reakce na 203480

Páni, ty to asi nemáš lehké co? Že sebou pohrdáš...

203524

29.10.2009 4:02

RE: komplex

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 203524

Vážený pane, přečtěte si nejdříve ten Krasilnikův článek, alespoň zmiňované části, není to dlouhé. Slyšel jste někdy slovo ironie?

203551

29.10.2009 9:29

RE: komplex

Perun14 158.?.?.?

Reakce na 203551

Pokud, to bylo myšleno ironicky, tak to se omlouvám. To snad víte, že v dnešní společnosti, někteří lidé plivou na své češství ... Tak jsem myslel, že patříte mezi ně.

203587

30.10.2009 1:02

RE: komplex

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 203587

V pořádku. Hlavně, že jsme se dorozuměli.

203668

28.10.2009 15:17

Tady je to trochu rozepsano.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Pise se tady neco o operaco Antropoid, Mnichovske dohode apod. Pokud vim, tak v Britanii bylo par let zpatky prodlouzeno o dalsich 50 let utajeni informci v archivech. Ma to znamenat, ze historicka Mary Heimannová dostala pristup k temto archivum? Ohlednu puvodu teto americke historicky? Jmeno Heimann je nemeckeho puvodu?
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

203486

28.10.2009 16:42

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203486

A jeste bych mel na pani historicku jednu otazku. Jak je mozne, ze cesky nacionalismus se neprojevil pri pokojnem rozpadu Ceskoslovenska?

203498

28.10.2009 17:40

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Robocrep 88.?.?.?

Reakce na 203498

Asi takhle: V době kdy se Československo trhalo, většina lidí v Čechách to považovala za špatné a nechápali jsme pohnutky Slováků. Dva vzniknuvší malé a chudé státy měly totiž zjevně horší vyhlídky než jeden větší.
Jenže ono se to nakonec ukázalo být jedno. V EU jsme zase na stejné lodi a u kormidla je zase někdo jiný.

Národy s podobnou mentalitou (a jazykem) k sobě budou mít vždycky blízko, bez ohledu na to, jak kdo u kulatého stolu načrtá hranice. To se nakonec ukázalo i v Jugoslávii. Jsou to politici, kdo lidi rozeštvávají. Anebo mocnosti, které cítí kořist.

203505

29.10.2009 4:11

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203498

>A jeste bych mel na pani historicku jednu otazku. Jak je mozne,
>ze cesky nacionalismus se neprojevil pri pokojnem rozpadu
>Ceskoslovenska?


Asi proto, ze rozdeleni obema stranam vyhovovalo. Doslo k nemu prave diky nacionalismu obou statu. To vam nedoslo?

203552

29.10.2009 6:04

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203552

Jenomze skutecne ostri nacionaliste by zadny pokojny rozklad nedovolili, at uz se nahore nekdo dohodl. Navic je znamo, ze vetsina lidi si rozpad neprala, ale nikdo se jich na to neptal. Takze jak to je s tim ceskym nacionalismem?

203564

29.10.2009 11:35

RE: Tady je to trochu rozepsano.

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 203564

René, ptáš se špatného člověka. Od Pražáka se ničeho smysluplného nedočkáš, viz. právě jeho příspěvek. Opět hloupost na n-tou.

203602

30.10.2009 1:36

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203564

>Jenomze skutecne ostri nacionaliste by zadny pokojny rozklad
>nedovolili, at uz se nahore nekdo dohodl.

Skutecne ostri nacionaliste se do toho dali take. V nekterych hranicnich vesnicich se i v hospode porvali o to jestli jsou cesi nebo slovaci.

>Navic je znamo, ze vetsina lidi si rozpad neprala, ale nikdo se jich na to neptal.

No to je znamo vam, me ne. Ja jsem referendum nedelal a obe vlady pokud vim teke ne. me je naopak znamo, ze naprosta vetsina slovaku si to prala uz od konce valky.

>Takze jak to je s tim ceskym nacionalismem?

S tim je to o mnoho horsi, nez s ceskym furiantstvim. Ale jedno maji spolecne. S obojim se setkate nejcasteji jen v hospode.

203670

30.10.2009 7:05

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203670

Aha, takze cesky a slovensky nacionalismus skoncil na nekolika rvackach v hospode pri hranicich. Takze zadne hromady mrtvol, vypalene kostely, hromadne hroby...?

Mnoo, ja jsem videl statistiky verejneho mineni, proto nikdo nevyhlasil referendum. Zrejme ani Meciar nemel tu vasi jistotu o tom, co by v tomto bode zvolila vetsina Slovaku.

Hospodske stadium ceskeho nacionalismu uz podruhe komentovat nebudu, ale piste klidne dal, je to hrozne zajimave. [velký smích] [velký smích]

203678

31.10.2009 1:29

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203678

>Mnoo, ja jsem videl statistiky verejneho mineni, proto nikdo nevyhlasil referendum. Zrejme ani Meciar nemel tu vasi jistotu o tom, co by v tomto bode zvolila vetsina Slovaku.

Po celou existenci komunisty umele drzene federace byli slovaci presvedceni, ze je cesi vyuzivaji a cesi, ze na slovaky musi delat a ze na ne doplaci. Takove to bylo a klidne si hrajte na to, ze to nevite. Z nejakymi statistkami se muzete nechat tak akorat vyfotit. Ja jsem osobne s rozpaderm souhlasil proto, ze si myslim, ze kazdy narod ma narok na samostatnost a svebytnost a nema se mu v ni branit. Rozdeleni nic neznamena. Slusni lide zustanou slusnymi, svinaci svinakama. Dobri sousede muzeme byt i jako dva samostatne staty. Doby Stefanika a Masaryka uz davno oval cas. Drzet nasilim nejake spolecenstvi je diktatura a jen lide se sklonem k ni palicate trvaji na tom o cem vedi, ze to padesat let nefungovalo. Nacionalisticke kecy nejsou ukazkou vlastenectvi, pouze ukazkou naduteho vlastenceni.

203738

31.10.2009 14:56

RE: Tady je to trochu rozepsano.

djb 90.?.?.?

Reakce na 203738

>Z nejakymi statistkami se muzete nechat tak akorat vyfotit.
Píše se "s" a ne "z".

Sakra chlape, to jste měl napsat rovnou, že Vaše slovo a Vaše zkušenosti jsou Boží a neměnná jediná PRAVDA a p.Bartošek by ušetřil zbytečně ztracený čas.

Všechny průzkumy a statistiky mluví opak, ale Pražák zná jediný pravdu.

>Po celou existenci komunisty umele drzene federace byli slovaci
>presvedceni, ze je cesi vyuzivaji a cesi, ze na slovaky musi
>delat a ze na ne doplaci. Takove to bylo a klidne si hrajte na
>to, ze to nevite.

Ano, víme, to je právě těch 26% Slováků, co podle(pochopitelně irelevantních, relevatní by bylo podle Vás jen 100%) průzkumů souhlasilo s rozpadem.
Ale to že jste na to skočil Vy a pár dalších lidí(k Vašemu dobru potřeba uznat, že v řádu milionu, ovšem stále menšina ), to neznamená, že si to myslel každý.

203755

31.10.2009 22:12

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203755

>>Z nejakymi statistkami se muzete nechat tak akorat vyfotit.
>Píše se "s" a ne "z".

Opravdu, a na to jste prisel sam, nebo jste se musel ujistit v pravidlech. Kdyz nemam co rici, tak je dobry i preklep, abych predvedl svou nadvladu, ze ano. V osobnich zajmenech se uz davno nepise velke pismeno a to ani v dopisech. Tak se radeji podivejte do pravidel, az budete nekoho oslovovat na netu s Vy, Ty.

>Sakra chlape, to jste měl napsat rovnou, že Vaše slovo a Vaše
>zkušenosti jsou Boží a neměnná jediná PRAVDA a p.Bartošek
>by ušetřil zbytečně ztracený čas.

Ja jsem vyslovil svuj nazor na rozdeleni, ne nejakou pravdu. Vy jste do teto chvile nerekl nic, jen se tady vytahujete jak prvnacek, mudrlante.

>Všechny průzkumy a statistiky mluví opak, ale Pražák zná
>jediný pravdu.

O jakych statistikach mluvite. O tech z vasi a Bartoskovy hlavy. Ja se ridim zkusenostmi a tim co slysim kolem sebe.

>>Po celou existenci komunisty umele drzene federace byli slovaci

>>presvedceni, ze je cesi vyuzivaji a cesi, ze na slovaky musi
>>delat a ze na ne doplaci. Takove to bylo a klidne si hrajte na
>>to, ze to nevite.

>Ano, víme, to je právě těch 26% Slováků, co
>podle(pochopitelně irelevantních, relevatní by bylo podle Vás
>jen 100%) průzkumů souhlasilo s rozpadem.

Kde jste si vycucal zase ta procenta. Z nejakeho soukromeho referenda. Vy jste teda opravdu hodne smesny. I s tim vasim "relevantnim a irelevantnim" slovnikem, jak se snazite vzbudit pouzivanim cizich slov, jejichz vyznam zcela zjevne nechapete dojem nadprumerne inteligence. Pro tyto slova ma cestna krasne vyrazy "vyznamny a bezvyznamny"

>Ale to že jste na to skočil Vy a pár dalších lidí(k Vašemu
>dobru potřeba uznat, že v řádu milionu, ovšem stále
>menšina ), to neznamená, že si to myslel každý.

Ja jsem na nic neskocil. Dost me ovsem bavite tim, jak mate spocitano tech par lidi co ja znam a ty miliony co znate vy (velke V podle NPCPDBJ - nova pravidla ceskeho pravopisu podle dbj) mezi kterymi jste udelal tak presny pruzkum. jeste ze mame takove statisty jako jste vy. Hned se nam lepe dycha.

203777

1.11.2009 12:42

RE: Tady je to trochu rozepsano.

djb 90.?.?.?

Reakce na 203777

Snažíte se marně, já se řídím statistikami publikovanými slovenskými mainstreamovými deníky (tj. žádné blogy, žádný Zvědavec) a pak Sociologickým ústavem - centrum pro výzkum veřejného mínění.

Mám to např. odtud (názory Čechů)

Vlastně jsem Vám už to psal zde

Další si laskavě najděte sám, popř. mi zde publikujte nějakou seriozná protistudii, která podpoří Vaše tvrzení, zatím založené jen na "Pražák ví", "Pražák slyšel".

Stále jen napadáte moje zdroje, což je trochu trapné, neb jsem Vám je již předevčírem posílal, ale nedodal jste žádný svůj.

203801

1.11.2009 12:51

RE: Tady je to trochu rozepsano.

djb 90.?.?.?

Reakce na 203777

Velké "V" nejsou nová pravidla. To je odvěké pravidlo zdvořilosti. Což jest jev Vám zcela cizí.

A ještě jednou se musím nad Vámi rozplakat, jak celý svůj příspěvek jste postavil na tom, že jsem si statistiky vycucal z prstu a přitom už tu máte dva dny ode mě odpověď včetně odkazů na oficiální média. zde

Nejprve čtu, pak teprve odpovídám - berte to jako zlaté pravidlo tohoto dne.

203803

1.11.2009 17:51

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203803

>Velké "V" nejsou nová pravidla. To je odvěké pravidlo
>zdvořilosti. Což jest jev Vám zcela cizí.

Tak me najdete jednoho cloveka, ktery zde nekoho oslovuje s velkym pismenem. Jste jediny. To znamena, ze vsichni jsme negramotni, nezdvorili a vy jste zdvorily vzdelanec, ze? Podivejte se laskave do pravidel. Psat male pismeno neni chybou uz ani v osobni korenspondenci. To byla jedina vyjimka, kde se oslovovalo z velkym pismenem. Smi se pouzivat oboji. Je to logicke. Zdvorilosti se nedopracujete zmenou pismene, vime? Vy jste toho krasnym prikladem. O tom, ale neni rec. To je jen reakce na vasi "zdvorilost" s kterou jste se zde znazil machrovat, abyste vyuzil meho preklepu. Preklep a neznalost ceskeho jazyka v tom je podstatny rozdil, ze?

>A ještě jednou se musím nad Vámi rozplakat, jak celý svůj
>příspěvek jste postavil na tom, že jsem si statistiky vycucal
>z prstu a přitom už tu máte dva dny ode mě odpověď včetně
>odkazů na oficiální média.

Jeste jednou vam musim napsat, stejne jako panu Bartoskovi, jdete se se svymi statistikami nechat vyfotit. Vime dobre jak se delaji a upravuji k potrebe toho ktereho chytraka. Pro me se rozdelenim nic nezmenilo. Pratel na Slovensku mam nekolik, ja jezdim k nim a oni ke me. Zadne problemy s tim nemame ani jedna strana. Uz jste slysel nekdy o spolecenstvi statu ktere se nazyva Evropska Unie? Vite o tom, ze maji stejne pltidlo a ze muzete volne cestovat, jako byste byl porad v jedne zemi. Jestli ne, tak zvednete zadek opd pocitace a rozjedte se nekam za humna, ono vas to vlastenceni k nicemu mozna trochu prejde.

>Nejprve čtu, pak teprve odpovídám - berte to jako zlaté
>pravidlo tohoto dne.

Nezlobte se, ale vy jste jeden z poslednich, kdo by nekde mel urcovat nejaka pravidla. To mate jeste z dob totality? Tedy naposledy na vysvetlenou : Me zajimaji nazory lidi, okolo me, kteri jsou mi sympaticti a ne statistiky blbu, kteri museji vyvijet cinnost aby neprisli o praci, protoze by se jinde neuzivili.

203823

1.11.2009 20:19

RE: Tady je to trochu rozepsano.

djb 90.?.?.?

Reakce na 203823

>Me zajimaji nazory lidi, okolo me, kteri jsou mi sympaticti a ne
>statistiky blbu, kteri museji vyvijet cinnost aby neprisli o
>praci, protoze by se jinde neuzivili.

OK. To beru. Nezajímá Vás co si myslí ostatní, zajímá Vás (když víte, že se to takto psát může a není to chyba, tak si na to nestěžujte, mě zas nezajímá jak zde píší ostatní) jen co si myslí lidé okolo Vás. Pak to ale v diskuzi prosím napište rovnou a nikdo se s Vámi nebude hádat. Nemůžete hned mluvit za celé dva národy na základě toho co Vaši přátelé říkají.

Pro mě je závěr takový.

Vy a Vaši přátelé jste byli pro rozdělení Československa a proto podle Vás tak uvažovala většina Čechů a Slováků.

Podle sociologických výzkumů bylo pro rozdělení pouze cca 40% Čechů a 26-28% Slováků, tedy menšina a tedy vlastenčení a nacionalismus projevila jen tato menšina.

Každý ať si vybere čemu věřit. Pro mě je to konec debaty. Pěkný večer.

203833

1.11.2009 20:58

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203833

Muj nazor :
>Me zajimaji nazory lidi, okolo me, kteri jsou mi sympaticti a ne

Vase odpoved :
OK. To beru. Nezajímá Vás co si myslí ostatní,

Neskodilo by, kdybyste si po sobe precetl jak si protirecite. A to jste tu chtel urcovat nejaka pravidla.

>zajímá Vás (když víte, že se to takto psát může a není to chyba, tak si na to nestěžujte, mě zas nezajímá jak zde píší ostatní)

Nejste schopen chapat ani zakladni pravidla ceskeho jazyka. To co jste napsal hruba chyba je. Velke pismeno se pise jen v osobni korenspondenci, ne v debate jako je tato. Ale ani tam se uz dnes psat nemusi. Je neuveritelne, ze nechapete tak jednoduchou vec. Ze vy jste Rus? Kdyz vas nezajima to, ze vsichni pisi spravne a vy s hrubkama, tak nikomu neopravujete preklepy. To je prinejmensim neslusne a ve vasem pripade i hloupe. Kdybych vam ja opravil vase texty, tak byste se nestacil divit.

>Vy a Vaši přátelé jste byli pro rozdělení Československa a proto podle Vás tak uvažovala většina Čechů a Slováků.

Vy ste totalne zaseknuty a zabedneny. Napsal jsem, ze vychazim z nazoru lidi, ktere znam osobne a s kterymi jsem se o tom bavil. Vetsina se rozdeleni nebranila. Vy tady porad operujete vasimi vycteninkami a vlastni nazor zadny. Jeste tak prekroutit co rekl druhy abych vycouval ze cti, ze? Na to co jsem vam napsal o EU uz asi vubec rozumem nestacite. Soude dle vasi nulove reakce a stereotypniho kvokani o tom co jste nekde vycetl. Ja mam takovy dojem, ze v dobe o ktere se bavime jste jeste ho*nu rikal papu a ted si tady hrajete na vlastence. No to se vam to teda povedlo. Priste reagujte jen mate li co rici. OK?

203837

2.11.2009 5:43

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203837

Kolik je ten okruh vasich znamych se stejnym nazorem na rozpad Ceskoslovenska? Dva lidi, deset lidi, sto lidi, milion lidi? Ohledne cestiny a zpusobu vyjadrovani pan DJB pise s interpunkcemi a zpusobem, ktery vas minimalne o tridu prevysuje. Byt na vasem miste, tak bych se v otazce slohu i stylistiky zdrzel komentare, vypadat pri tom stejne dobre jako kdyz se snazite hodnotit logickou stranku veci. [velký smích] [velký smích]

203863

2.11.2009 6:16

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203863

>Kolik je ten okruh vasich znamych se stejnym nazorem na rozpad
>Ceskoslovenska? Dva lidi, deset lidi, sto lidi, milion lidi?
>Ohledne cestiny a zpusobu vyjadrovani pan DJB pise s
>interpunkcemi a zpusobem, ktery vas minimalne o tridu prevysuje.
>Byt na vasem miste, tak bych se v otazce slohu i stylistiky
>zdrzel komentare, vypadat pri tom stejne dobre jako kdyz se
>snazite hodnotit logickou stranku veci.

Ja jsem o stylistice zadne komentare nevedl, pane Bartosku, jen o tom, ze clovek, ktery dela hrubky by nemel nikoho napominat za preklep a jeste tvrdit, ze je to slusnost. Clovek, ktery nechape jake pismeno ma napsat v osobnim zajmenu pri bezne psane konverzaci a tvrdi, ze pise velke ze slusnosti je negramot a rozhodne me v ceskem jazyce neprevysuje. Ani tim, ze nahrazuje krasna ceska slova cizojazycnymi pasvily. To je dalsi vec kterou se vy radobyvlastenci radi vytahujete, ale vetsinou je vase cestina na velmi bidne urovni. Interupci se pri normalni konverzaci nezdrzuje nikdo. Vy sam muzete hovorit nejmene. Jen v tech trech vetach co jste vyse napsal vam chybi dve carky. A to jeste nevidim jak datlujete dvema kolikama na repu do klavesnice rychlosti hodinoveho kyvadla. Vase cestina je na urovni chachara. Vase grafomanske litanie jsou srozumitelne casto jen vam a pochybuji, ze je nekdo lusti. Takze jen stezi muzete posuzovat gramatiku moji. A co se tyce chapani demokrackeho rozchodu cechu a slovaku, kteri se stejne v EU opet sesli, na to uz vase chapani a vzdelani nestaci zrejme vubec. Proto tu jen trolujete a delate obhajce jeden druhemu. Rozumnou uvahu z vas clovek nedostane. Jen internetove vycteninky, statistiky a grafy, kterymi si dlazdite svuj zivot. Kolik cita okruh mych znamych, o tom take nebyla rec. Pan dbj hovori o milionech s kterymi zrejme delal pruzkum mineni. Ja se priznam, ze tolik znamych nemam a taky tak blbe nekecam jako vy dva. Koho na me jeste poslete, abyste se predvedli sohajove?

203866

2.11.2009 8:18

RE: Tady je to trochu rozepsano.

djb 90.?.?.?

Reakce na 203837

Na počátku:
"člověk souhlasící s rozdělením ČSFR" = "vlastenec, nacionalista, falešné vlastenčení"

Celou dobu poukazuji, že lidé z obou republik ve většině s rozdělením nesouhlasili a teď jsem obviněn z vlastenčení.

Jsme tedy v bodě b

"člověk NEsouhlasící s rozdělením ČSFR" = "vlastenec, nacionalista, falešné vlastenčení" ???

"V" byla hrubá chyba, pak jste uznal, že je možné obojí, nyní je hrubá chyba. Vyberte si. Vzhledem k tomu, že pravidla nedefinují webovou diskuzi, je toto možné považovat za korespondenci. A to osobní, adresovanou osobně Vám, dokonce veřejnou. Napište si do Ústavu pro jazyk český, jestli je to hrubá chyba - tedy pokud nejsou pro Vás diletantni jako v Sociologickém ústavu.

Byl jsem, podle Vás, postižený totalitárními zvyklostmi nachytanými v minulém režimu. Teď jsem v té době "ho.nu rikal papu", což si vykládám tak, že jsem byl naopak tak mlád, že jsem z toho neměl rozum, natož abych pochytal praktiky.

Chápu, že pro Vás musím být s jednotným názorem zaseknutý, Vy to máte takové pestré co hodina hodinu mine.

Otázku jestli vím o existenci EU a eura jsem bral jako řečnickou. Neznám nikoho, kdo by o tom nevěděl. Vy znáte?
Diskuze je o vlastenectví verzus vztah k rozdělení, nemá to s EU spojitost.

Rus nejsem a pokud bych se Vás snažil drtit přes chyby a překlepy, Vy jich děláte tolik, že byste se divil předevšemi. Přitom jsem Vás upozornil jen jednou, protože to bylo do nebe volající. Pokud si dáte tu práci, opravte mi hrubé chyby a upozorněte mě. Nejsem v tom ješitný a budu rád, že se jich příště vyvaruji. I "V" jsem si zkontroloval, ale nenalezl jsem žádné pravidlo, které by oddělilo webovou korespondenci ve fóru (rozuměj konkrétní osobě adresovaný, psaný osobní projev) od klasické.

Pokud voláte po mém názoru, nemohu nenapsat, že i osel by pochopil, že já jsem s rozdělením nesouhlasil, podobně většina mých přátel a lidí jichž si vážím a statistiky mnou odkazované jsou ve velmi dobrém souladu s mojí osobní zkušeností.

A dobrá, mohu to tedy opravit doslova podle Vás:

Vy a a lidé okolo Vás, kteří jsou Vám sympatičtí, jste byli pro rozdělení Československa a podle Vás tak uvažovala většina Čechů a Slováků.

Výsledky odborných průzkumů,souhlasící s mými zkušenostmi:

Podle sociologických výzkumů bylo pro rozdělení pouze cca 40% Čechů a 26-28% Slováků, tedy menšina a tedy vlastenčení a nacionalismus projevila jen tato menšina.

Bohužel, tím jsem Vám projevil medvědí službu. Někdo by si to mohl totiž také přeložit do češtiny jako "Vy a a lidé okolo Vás, kteří mají názory podobné Vašim..." Uznáte sám, to je informace na zmiňované ho.no a zcela nepřekvapivá.
Řiďte se alespoň Vašimi radami a před použitím cizího slova si důkladně promyslete všechny jeho významy.

203871

8.11.2009 10:30

RE: Tady je ten "jeden" člověk

Saša 74.?.?.?

Reakce na 203823

>Tak me najdete jednoho cloveka, ktery zde nekoho oslovuje s velkym písmenem

Vy omelete každou blbinu, ale Alzheimer na Vás pracuje, reagoval jsem na Vás s velkým „V“ [zmaten]

Zajímavé, že Vy z té Ámeriky nevíte, že emigranti stále chodí do Československých klubů a většinou rozdělení nesou těžce. Musíte být v oposici a obdivován, že? [mrknutí jedním okem]

204368

30.10.2009 8:24

RE: Tady je to trochu rozepsano.

djb 90.?.?.?

Reakce na 203670

Jak je nám známo, Vám je zase známo jen to co se hodí o krámu i kdyby to nebyla pravda.


Názory obyvatel na rozdělení Československa - Sociologický ústav centrum pro výzkum veřejného mínění

Co na to Češi?
59% PROTI 26% pro viz tabulka na straně 2
(v dalších výzkumech s větším čas. odstupem hlavně nárůstá názor nevím

Co na to Slováci?
SME - obe-strany-cesi-sa-maju-lepsie

Tvrdenia, ktoré boli často publikované, že oddeliť sa chceli len Slováci, sú podľa sociológov tendenčné. Rozdelenie kladne hodnotilo oveľa viac občanov Česka (až 40 percent), ale len 28 percent slovenskej populácie[pro rozdělení], hovoril prieskum.

a) je rozumné věřit více slovenskému tisku než pražákovi
b) jak píše p. Bartošek, beztak to každý ví...


a ještě jeden zajímavý citát z článku o masírování lidí z médií
v českých médiách doslova plánovito ukazovali vlastné úspechy na neúspechoch iných - Slovákov. Na Slovensku to fungovalo presne naopak – ukazovala sa bieda krajiny v porovnaní s Českom.

44% slovenských ultra nacionalistů [chechtot] 15 let po rozdělení s ním stále nesouhlasí
(uvědomte si, že 15 let po už jsou ve výzkumu lidé, kterým tehdy bylo 5 let a proto k tomu nemají vztah - bez této mladé statistickíé chyby by číslo bylo možná stále nad 50%)Pokud Vám to nestačí, najděte a napište nám něco přímo ze slovenského statistického úřadu, já už dnes nemám čas Vám vyhledávat mezery ve vzdělání.

203684

1.11.2009 21:04

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 203552

Jak to myslite, ze to obema stranam vyhovovalo? [oči v sloup]
Vzdyt o rozdeleni nebylo zadne referendum. Nikde jsem nevydel pravdive statistiky, ze to opravdu lide chteli.

203839

2.11.2009 4:08

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203839

>Jak to myslite, ze to obema stranam vyhovovalo?

Presne tak jak jsem to napsal. Obe strany se na tom dohodly svobodne, demokraticky a bez nasili. A nezacnete mi tu vykladat, ze proti vasi vuli.

>Vzdyt o rozdeleni nebylo zadne referendum.

Vpadl jste do debaty a nevite co jsem napsal vyse. Pisi tam, ze referendum se nekonalo.

>Nikde jsem nevydel
>pravdive statistiky, ze to opravdu lide chteli.

Zrejme jste dalsi kdo stejne jako pan dbj, videl(mekke i) jen statistiky v kterych to lide nechteli. Vy jste asi take zaspal dobu jako on a placate se po bojisti deset let po bitve, ze vlastence? Vite co je to EU a ktere staty jsou jejimi cleny a cim jsou spolu spojeny?

203861

2.11.2009 7:43

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 203861

Prazaku(vlastence) a ted me rekni kde zijes?
Ja ziju v Kanade jiz nakej patek a o EU opravdu moc nevim. Ani me to moc nezajima.
A to ze jsem udelal ve slove VIDET pravopisnou chybu, by az zase tak nemelo vadit vid, uciteli? [mrknutí jedním okem]

203869

3.11.2009 2:01

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Prazak 76.?.?.?

Reakce na 203869

>Prazaku(vlastence) a ted me rekni kde zijes?
>Ja ziju v Kanade jiz nakej patek a o EU opravdu moc nevim. Ani me
>to moc nezajima.

Je to tak duklezite, kde ziju? Jestli vas to opravdu zajima tak stridave v Cechach (zde jsem se narodil), v USA (moje bydliste) a ve Svycarsku(kde zakotvil jeden z mych potomku). EU, to je asi takove spolecenstvi, jako Spojene kralovsvi, nebo Spojene staty. Volne hranice a jedna mena. To se ale zdejsim koumakum nezda a placi tady nad rozdelenim dvou zemicek, ktere uz budou v brzku mit zase spolecnou i tu menu. Hranice problem nejsou.

>A to ze jsem udelal ve slove VIDET pravopisnou chybu, by az zase
>tak nemelo vadit vid, uciteli? [mrknutí jedním okem]

Ne to opravdu nevadi, (Pane Pražák, šťastný to člověče, stěžoval jste si na "flaming", vyvarujte se ho prosím. Část věty vypuštěna. - Díky, moderátor v Tampě, FL.) Takze to bylo jentakovce pratelske upozorneni.

203948

2.11.2009 8:30

RE: Tady je to trochu rozepsano.

djb 90.?.?.?

Reakce na 203861

Pražáku, Vy vůbec nevíte o čem je řeč. Článek a debata se týká knihy zabývající se historií (to je to co už je dávno pryč) Československa. Proto se tady bavíme o minulosti. Nikdo se neplácá po bojišti, nikoliv deset, ale téměř sedmnáct let, analyzujeme historii v době a kontextu uplynulém. Nemontujte nám do toho pořád EU, ta v té dobně hrála roli pro názory lidí zcela zanedbatelnou. Členy jsme tehdy nebyli a nespojovalo nás skrz ní vůbec nic.

203872

28.10.2009 17:14

RE: Tady je to trochu rozepsano.

Občasný čtenář 24.?.?.?

Reakce na 203486

>Pise se tady neco o operaco Antropoid, Mnichovske dohode apod.
>Pokud vim, tak v Britanii bylo par let zpatky prodlouzeno o
>dalsich 50 let utajeni informci v archivech. Ma to znamenat, ze
>historicka Mary Heimannová dostala pristup k temto archivum?
>Ohlednu puvodu teto americke historicky? Jmeno Heimann je
>nemeckeho puvodu?

>http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

To je, pane René, jen další ukázka překrucování faktů a další sudetská lež! To víte, že je to Němka jak hrom. Četl jsem kdysi knížku "Hitlerovy děti", kde jsou dotazovány děti pohlavárů Třetí Říše. Nestačil jsem se divit. V mnoha případech by jednali stejně jako jejich otcové.

203502

28.10.2009 16:41

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

Občasný čtenář 24.?.?.?

Dobře to vystihuje článek a video projev paní Dvořákové.

http://www.lidovky.cz/zajmy-obcanu-jdou-k-certu-hlavne-kdyz-to-sype-utocila-dvorakova-psx-/ln_domov.asp?c=A091028_133744_ln_domov_mev

203497

29.10.2009 5:17

Neprehlednout

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 79.?.?.?

Lidi, prectete si anebo poslechnete projev Andely Dvorakove pri stredecnim udelovani statnich vyznamenani. Byli tam pritomni vsichni politikove a kdovijaka ceska elita. Teda ta jim to dala. Jeste jedna zajimavost: V TV davali jen projev pana presidenta. Skoda, to mel slyset cely narod. Sirme to tedy sami.

http://zpravy.idnes.cz/dokument-text-projevu-andel...

203556

2.11.2009 13:39

RE: Neprehlednout

rataj 85.?.?.?

Reakce na 203556

Přečtěte si též na
http://www.prop.sk/prorocke_vystupenie.html
Projev stojí k zamyšlení, do jaké míry se proroctví shoduje s realitou.Myslím si, že stateční lidé, skuteční vlastenci, kteří i v nejtěžších dobách usilovali o naši národní svobodu a nezávislost, a věnovali pro to nejen značné finanční prostředky s ohledem ke svým příjmům (bývaly časy, kdy i velmi majetní Čechové bývali štědrými mecenáši projektů, týkajících se národních zájmů), ale mnozí i neváhali nasadit vlastní životy v bojích za obnovu československé státnosti, nikdy ani ve snu nepředpokládali, že nastane taková doba, kdy mnozí vlastní lidé budou ochotni znevažovat svúj národ, kupčit s jeho majetkem a lísat se do područí mocných za jidášskou mísu čočovice.

203890

2.11.2009 14:59

RE: Neprehlednout

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 203556

Hlavne aby si to tez precetli lide jako Striga a ji podobni. [mrknutí jedním okem]

203895

2.11.2009 16:24

RE: Neprehlednout

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 203895

>Hlavne aby si to tez precetli lide jako Striga a ji podobni.
--------
A hlavně taky Rejpal. Ten už se tady dlouho neukázal [mrknutí jedním okem]

203902

3.11.2009 6:29

RE: Neprehlednout

Pepa z depa 96.?.?.?

Reakce na 203902

Ted jsi ho odhalil [chechtot] [mrknutí jedním okem]

203953

29.10.2009 11:40

Výborný článek!

hestroy 77.?.?.?

Výborně, pane Tomane. Skvěle napsáno.

Nicméně jste zapomněl na jednu věc, která celé knížce dodává důvěryhodnosti. Cituji Čulíka.

>Celkově je nová historie Československa od Mary Heimannové brilantním příspěvkem k diskusi o českém údělu i o postavení Čechů ve světě – dnes i v minulosti. Autoritativnost studie potvrzuje i jedna nikoliv nevýznamná drobnost. Knihy vydávané v angličtině na česká témata mívají většinou velké problémy s diakritikou a překlepy v českých názvech i v odkazech na české zdroje. Monografie Mary Heimannové je redakčně zpracována tak pečlivě, že jsem nenašel v celé knize jedinou chybu v háčcích a čárkách či překlep v českém názvu.

Už chápete? Není tam žádná chyba v českých názvech!!! Takže tím pádem to MUSÍ být kvalitní!!!

To Čulík, jako správný hrdý Čech chápe, na rozdíl od nás, kteří dosud žijeme v tomle zaprděném kráteře.

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Čulík už se úplně pomátl. Nebo spíš jeho zaměstnavatel.

203603

29.10.2009 17:17

čulík je blb

fist.of.heaven 213.?.?.?

kterej se pořád jenom proti čechám a čechům vymezuje.jestli s tím má problém je to jeho věc, ale v rámci objektivní žurnalistiky na kterou se tak rád odvolává, by se s tím už měl jít vycpat.ohledně těch elit.je to trochu příznačné tady na zvědavci,ale jsou to vesměs židé a o těch je známé, že nejsou nikdy loajální ke státům ze kterých tyjí.oni prostě budou čechy pořád pomlouvat.je typické, kolik z nich vyčítá třísky a sami mají v oku trám...

203628

30.10.2009 17:55

RE: čulík je blb

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203628

Čulík to s námi snad myslí dobře. Jen to bere za špatný konec. Nepochopil také, že nám nemůže vnucovat britské vzory. Jsme jiní, a svůj vlastní, český, vzor si musíme vytvořit sami.

203711

30.10.2009 22:39

RE: čulík je blb

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203711

Jan Culik to je neco jineho. To je clovek, ktery ma format skutecneho demokrata. Ma jine nazory ovlivnene zivotem v Britanii.

Tady pise nekdo na jine urovni. Nebyt toho pitomeho transparentu, co dali Svejkovi do ruky, tak bych nad tim mavl rukou. Pan Golgo ani po nekolika letech zivota v Praze nevi nic. Velmi zajimave je, ze chape i kdyz neni typicky Brazilec, ze narody tedy aspon Brazilci maji i pozitivni vlastnosti. Podle toho co napsal je zrejme eskymak narozeny v Brazilii. V jeho pripade se hrde hlasi k schopnosti improvizovat. Zrejme tohle ho drzi v Praze, v improvizovani jsme my Cesi opravdu dobri, nebo aspon bejvali jsme.

Mno, tak o nasi narodni omezenosti a pocitu, ze jsme pupkem sveta jsem se dozvedili. Obavam se, ze tato charakteristika v negativnim pohledu by pasovala na jakykoliv narod, ale pravda ja jsem pouze clovek z lidu, nestudovanej, takze... Ale citim se v karmflecich objasnit panu Golgovi Svejka. Potkalo nas neco podobneho jako Srby a Chorvaty. Jeden narod rozdeleny pristupem k vire v Boha. Zacalo to brutalni obcanskou valkou a skoncilo to valkou tricetiletou. Sbove s Chorvaty maji de facto stale nedokonceny konflikt a porcovani Srbska jeste zrejme neskoncilo.

Dusledkem byla emigrace casti naroda i s elitou a druhym dusledkem bylo, ze domaci elita pristoupila na germanizaci. Ten cesky narod byl skoro 200 let bez intelktualni elity, to donutili obycejne lidicky pokud odmitli germaniazcni tlak stat se Svejky. Postupne ta intelktualni elita vznikla. Jak se tak divam na dnesni situaci, tak by se to mohlo opakovat a tzv. ceska elita by prestala mluvit cesky. Svejk at uz je kdokoliv, tak to neni pitomec. Neprekvapilo by me, kdyby Svejk krome bratra ucitele, mel i bratra sociologa a ke vsemu eskymaka.
http://www.youtube.com/watch?v=DypQeUtmJ1w&fea...
http://www.blisty.cz/2009/10/30/art49647.html
http://www.novinky.cz/domaci/182823-bojovnice-za-s...

203735

31.10.2009 20:27

RE: čulík je blb

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203735

Je v tom trochu patosu, ale taky kus pravdy. Srbove se s Chorvaty rezou po hlavach jeste dneska. A to prosim srbo-chorvatstina je jeden jazyk. My jsme prvni prekazka v Drang nach Osten a po nas jsou na rade Polaci a balkanske narody. Kdykoliv doslo k sjednoceni Nemecka, tak se vynorila myslenka expanze na vychod, do Francie nebo Italie to moc hladce neslo. S rozpadem R-U Rakusane prestali byt vyvazovacim faktorem a dostaly se do vleku geopolitickych udalosti. Ono uz oslabeni R-U bez prijmu z kolonii a par prohranuch valek s Pruskem ukoncilo tuto geopolitickou rovnovahu a vedlo to nakonec k prvni svetove valce. Nemecko si pri expenzi na vychod nemuze dovolit mit otevreny tyl, bez spojenectvi s Francii je vzdy odsouzeno k porazce. Z Evropy ma byt imperium, kam to imperium bude expandovat? Do Afriky? Na blizky vychod? Kaspicka oblast? Jake bude v multietnickem imperiu rozdeleni regionu podle dulezitosti? Jestlize se novi clenove EU nechaji postavit do prvni linie posledni valky, pak jsou to s prominutim jejich lidri spolek pitomcu.
http://www.czsk.net/svet/clanky/publicistika/cesie...
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

203774

31.10.2009 22:50

RE: čulík je blb

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203774

"Nemecko si pri expenzi na vychod nemuze dovolit mit otevreny tyl ... Z Evropy ma byt imperium, kam to imperium bude expandovat?"

Toto je zajímavá myšlenka, René. Je-li EU katolický projekt, expanze má být do celého světa.(kat holón kosmón)
Až se všichni budou modlit otčenáš a zdrávas, chodit každou neděli na mši, a uznávat pontifa maxima jako svého sakrálního krále, bude prý ráj na zemi. Minimálně 1 miliarda lidí z celého světa si to myslí. Poněvadž Ježíš je Pán a my ho přeci potřebujeme. Včetně té parády okolo.

203779

1.11.2009 16:36

RE: čulík je blb

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203779

Katolicky, zednarsky, bankovnich kartelu... Narazi na narodni citeni. Negativni strana toho nacionalismu, s kterou je manipulovano k rozdmychavni etnickych konfliktu, udela z toho utopickeho snu o velkem evropskem imperiu hromadu trosek. Dokazes si Medo predstavit jak se nanejake velke sblizovani Nemecka a Francie budou divat treba v Italii, Britanii nebo Spanelsku? Kdo tomu bude velet Francouzi nebo Nemci? Shora z Evropy nikdo imperium neudela, i za antickeho Rima "rvali lvi" na vychod od Ryna vcetne ostrova Britanie.

203812

1.11.2009 17:33

RE: čulík je blb

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203812

"Dokazes si Medo predstavit jak se nanejake velke sblizovani Nemecka a Francie budou divat treba v Italii, Britanii nebo Spanelsku? Kdo tomu bude velet Francouzi nebo Nemci?"

Mohou se rozdělit o kořist, a střídat se v panování. Stejně jako jiné korporace "při porcování medvědů." Navíc jsou jim Slované natolik neuchopitelní, že dají raději na starou rozvracečskou politiku proti nám, aby neriskovali naše možné sjednocení (které trvale doutná pod povrchem).

Nechápou, že slovanská nátura není expanzivní. (Rusové jsou výjimkou kvůli pomíchání se seveřany Varjagy - Rurikovci, Tatary a pravoslavím, které je, stejně jako ostatní křesťanské a abrahamovské semitské denominace, rozpínavé- katolické v původním slova smyslu)

Římská a katolická politika se zde stále prolínají, dostávají nové výzvy, a nadnárodní firmy navíc potřebují odbytiště a levnou pracovní sílu. Středo-východní Evropa je v tomto ohledu ideálem. Proto také ten brutální tlak na Klause.

203817

1.11.2009 17:44

RE: čulík je blb

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 203817

K tomu potrebuji mimo potlaceni nacionalismu, o ktery se se snazi od posledni valky i vzajemnou duveryhodnost na vysokem mocenskem levlu. Staci se podivat na Afganistan. Britove zkouseli uplacet Taliban, Americani je naprasili a byli vypovezeni. Italove Taliban tajne uplaceli, stejne tak Americani a Francouzum nic nerekli. Kdyz jde neco hladce jako pri bombardovani Srbska, tak shoda neni problem. Ale pokud se objevi problemy?... Ukazkove bude fungovani LS, protoze problemy budou na tuti.

203819

1.11.2009 18:31

RE: čulík je blb

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 203819

"Kdyz jde neco hladce jako pri bombardovani Srbska, tak shoda neni problem."

Pravoslaví musí pochopitelně pryč, Srbové mají našlápnuto ke kulturní asimilaci i používáním jak azbuky, tak latinky. Srbsko je v podstatě prodlouženou rukou (z pohledu Západu) Ruska, a proto bylo třeba ho vzít do kleští. I za cenu kosovské mafie. AMBO a nerostné suroviny jsou už jen bonus za výdaje na humanitární shozy demokracie z pumovnic bombardérů.

Co nechápu, je proč systematicky prosazuje Západ přistěhovalectví muslimů když na druhé straně proti nim válčí. Tato obojakost se mi nezdá.

Vypadá to na pnutí katolická EU- židoprotestantské USA.

203824

2.11.2009 6:39

RE: čulík je blb

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 203824

>...Co nechápu, je proč systematicky prosazuje Západ přistěhovalectví muslimů když na druhé straně proti nim válčí. Tato obojakost se mi nezdá.
---------
Za "Západ" si můžeme klidně dosadit Voldemorty a když smícháš hejno krocanů s hejnem slepic, tak zdánlivě spokojení sami mezi sebou, tak se po smíchání všichni navzájem poperou. Dva se perou a třetí se směje. A důvod? Trochu to všechno vydráždit (vyprovokovat) a po nekonečných nesvárech, až se patřičně sníží populace na planetě, tak nám Voldemorti oznámí: "Takový holocaust se už nesmí opakovat. Nabízíme všem báječné řešení. Co takhle zkusit NWO, kdy zavládne trvalý a věčný mír"? Kdo by to potom odmítl? [smích]

203867

2.11.2009 10:44

RE: čulík je blb

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 203867

>Za "Západ" si můžeme klidně dosadit Voldemorty
A koho pak dosazuješ za ty „Voldemorty“? Ono to je pak nakonec jedno, že. Hlavně že tu máme zlé „Voldemorty“, co za všechno můžou, každý ať si tam dosadí svého ….
Ještě k předchozí debatě, která je o stejném tématu.
>Ale na tohle jsem ti už odpověděl dříve v jiné diskuzi, že ilumináti infiltrovali nejprve zednáře a zednáři infiltrovali spolky jezuitů
Ale Mirdo, odkud ty tohle víš? Položil sis někdy tuto otázku, kdo celý problém takto staví, pokud se zmiňuje, či vůbec význam nějakého řádu jezuitů připouští?
Toto tvé tvrzení:„Jsou za b) zednáři infiltrovaní v jezuitském řádu.“ nikde nepopírám. Co mi je však divné, to tvé jednostranné lpění na jezuitské bezúhonnosti, nebo dokonce je vůbec z podílu na organizování moci vymazat. V tom jsi totiž ve vleku lidmi jako je třeba Alex Jones, Henry Makow, Benjamin Fulford, Edward Griffin, Noam Chomsky, Texe Marrs, Jordan Maxwell, Michael Moore a další celou řadou ivestigativců, historiků a tvůrců. Nikde netvrdím to nečíst, nebo dělat že to neexistuje, ale je nutné být nad věcí a srovnat si to s tím, co je možné a proč a pro koho by to mohli dělat a co to přináší mě.
Stále ti říkám, že mnoho věcí se tváří pravdivě, ale mnoho ani to ne, celé to dává dohromady jakýsi satanášský mišmaš co okrádá nebohé prosťáčky o jejich penízky. Říkám ti znovu, že to, o co se dá opřít o nějaký historický vývoj, tomu prostě zcela neodpovídá. Neodpovídá tomu ani současná struktura moci a rozložení sil. Navíc lpíš na iluzi nějakého nepřítele, a to může být pro tebe zničující. Vždyť je to tak jednoduché, dosadit za příčinu všeho neštěstí tajemného lakotného potutelného a proradného bankéře...
Dal jsem sem (MedaBeda také) celou fůru podrobností ze současnosti a další historické souvislosti, že tyto teorie jsou stejně zavádějící jako to, co se povětšinou učí ve školách a vyrábí pro zábavu. Dokonce tato alternativa svým způsobem ten hlavní proud doplňuje a podporuje.
Nehodlám ti už dál vyvracet ta zkreslení ohledně Rothschildů a iluminátů, stejně to nikam nevede. Už jsem ti tu několikrát napsal, že tyto struktury byly dávno před výskytem dvorních židů Rothschildů na scéně a stále jsou v réžii těch samých.
>Samozřejmě...tohle se ti nehodí do krámu, tak to ignoruješ a bojuješ ve svých zákopech dál.
To tvrdíš stále dokola ty, já jsem ti již několikrát popsal, kde přesně se ve struktuře nachází. To, že ti to nevoní, je jen tvůj problém, mě je to v tomto směru fuk, protože se tím do nekonečna zaobírat je scestné, nepřináší to žádná řešení, ostatně to je přesně důvod, proč je celá ta záležitost takto postavena a dělá často z takových fór jako je toto takovou další uplkanou zeď nářků.
Vložený obrázek

203878

31.10.2009 17:43

RE: čulík je blb

Pajis 62.?.?.?

Reakce na 203711

A já zase nechápu, proč bychom si měli nechat vnucovat britské xenofobní vzory. Stačí například sledovat/číst detektivky od Agathy Christie, jak se tam na cizince dívají skrz prsty. Za všechny ty zločiny mohl vždy podle mínění lidí vždy nějaký cizinec.

203762

2.11.2009 10:47

RE: čulík je blb

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 203762

...a občas je i nějaký ten cizinec vyřešil, že ...
Ostatně Britové coby světoběžníci (a téměř světovládci, před 2.světovou byli leckde proklínáni podobně jako dnes USA) řadu cizinců dobře znali a tudíž si o nich mysleli (možná, že určitým právem) svoje ...

203879

Příspěvků: 77

28.10. 04:27  Cesi nacionaliste?
28.10. 05:06 Laskavý  Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!
28.10. 11:01 HHBB  RE: Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!
29.10. 23:14 hc  RE: Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!
01.11. 17:07 vodnik007  RE: sudetští Němci začali dělat bordel hned po nástupu Hitlera
30.10. 00:35 kozoroh  RE: Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!
02.11. 02:05 kozoroh  RE: Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!
28.10. 06:38 nono2  culik
29.10. 11:22 HHBB  RE: culik
29.10. 14:26 nono2  RE: culik
30.10. 17:59 MedaBeda  RE: culik
01.11. 17:49 nono2  RE: culik
30.10. 18:14 MedaBeda  RE: culik
30.10. 19:26 HHBB  RE: culik
28.10. 07:09 vaca  vladnouci trida
28.10. 11:38 Matesh  RE: vladnouci trida
28.10. 17:13 HHBB  RE: vladnouci trida
30.10. 18:19 MedaBeda  RE: vladnouci trida
28.10. 10:41 Alf Aalf  Hledání hole
29.10. 05:52 anonym  RE: Hledání hole
28.10. 10:59 Tak je to  Sme skôr slabí až nuloví
28.10. 12:02 Čechomil  Moc pěkně napsaný článek a mnoho českých blbů
28.10. 15:37 HHBB  RE: Moc pěkně napsaný článek a mnoho českých blbů
30.10. 00:24  RE: Moc pěkně napsaný článek a mnoho českých blbů
30.10. 08:52 HHBB  RE: Moc pěkně napsaný článek a mnoho českých blbů
28.10. 13:24 nonick  komplex
28.10. 22:05 Perun14  RE: komplex
29.10. 04:02  RE: komplex
29.10. 09:29 Perun14  RE: komplex
30.10. 01:02  RE: komplex
28.10. 15:17 Rene Bartosek  Tady je to trochu rozepsano.
28.10. 16:42 Rene Bartosek  RE: Tady je to trochu rozepsano.
28.10. 17:40 Robocrep  RE: Tady je to trochu rozepsano.
29.10. 04:11 Prazak  RE: Tady je to trochu rozepsano.
29.10. 06:04 Rene Bartosek  RE: Tady je to trochu rozepsano.
29.10. 11:35 hestroy  RE: Tady je to trochu rozepsano.
30.10. 01:36 Prazak  RE: Tady je to trochu rozepsano.
30.10. 07:05 Rene Bartosek  RE: Tady je to trochu rozepsano.
31.10. 01:29 Prazak  RE: Tady je to trochu rozepsano.
31.10. 14:56 djb  RE: Tady je to trochu rozepsano.
31.10. 22:12 Prazak  RE: Tady je to trochu rozepsano.
01.11. 12:42 djb  RE: Tady je to trochu rozepsano.
01.11. 12:51 djb  RE: Tady je to trochu rozepsano.
01.11. 17:51 Prazak  RE: Tady je to trochu rozepsano.
01.11. 20:19 djb  RE: Tady je to trochu rozepsano.
01.11. 20:58 Prazak  RE: Tady je to trochu rozepsano.
02.11. 05:43 Rene Bartosek  RE: Tady je to trochu rozepsano.
02.11. 06:16 Prazak  RE: Tady je to trochu rozepsano.
02.11. 08:18 djb  RE: Tady je to trochu rozepsano.
08.11. 10:30 Saša  RE: Tady je ten "jeden" člověk
30.10. 08:24 djb  RE: Tady je to trochu rozepsano.
01.11. 21:04 Pepa z depa  RE: Tady je to trochu rozepsano.
02.11. 04:08 Prazak  RE: Tady je to trochu rozepsano.
02.11. 07:43 Pepa z depa  RE: Tady je to trochu rozepsano.
03.11. 02:01 Prazak  RE: Tady je to trochu rozepsano.
02.11. 08:30 djb  RE: Tady je to trochu rozepsano.
28.10. 17:14 Občasný čtenář  RE: Tady je to trochu rozepsano.
28.10. 16:41 Občasný čtenář  Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté
29.10. 05:17  Neprehlednout
02.11. 13:39 rataj  RE: Neprehlednout
02.11. 14:59 Pepa z depa  RE: Neprehlednout
02.11. 16:24 Mirda  RE: Neprehlednout
03.11. 06:29 Pepa z depa  RE: Neprehlednout
29.10. 11:40 hestroy  Výborný článek!
29.10. 17:17 fist.of.heaven  čulík je blb
30.10. 17:55 MedaBeda  RE: čulík je blb
30.10. 22:39 Rene Bartosek  RE: čulík je blb
31.10. 20:27 Rene Bartosek  RE: čulík je blb
31.10. 22:50 MedaBeda  RE: čulík je blb
01.11. 16:36 Rene Bartosek  RE: čulík je blb
01.11. 17:33 MedaBeda  RE: čulík je blb
01.11. 17:44 Rene Bartosek  RE: čulík je blb
01.11. 18:31 MedaBeda  RE: čulík je blb
02.11. 06:39 Mirda  RE: čulík je blb
02.11. 10:44 HHBB  RE: čulík je blb
31.10. 17:43 Pajis  RE: čulík je blb
02.11. 10:47  RE: čulík je blb

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 0

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 2

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 6

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 6

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,52 Kč
Euro
24,41 Kč
Libra
29,17 Kč
Kanadský dolar
17,10 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,60 Kč
100 japonských jenů
18,92 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 471,82 Kč
1 unce stříbra
522,53 Kč
Bitcoin
782 117,75 Kč

Poslední aktualizace: 22.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 791