Diskuze k článku

Japonsko prověří tajné bezpečnostní dohody s USA

Příspěvků 34

7.10.2009 2:54

Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Laskavý 88.?.?.?

Nevím, jak jsou upraveny dohody Japonska a Německa , versus USA, kdy na území obou států jsou umístěny jaderné zbraně.Jak dlouho má být prodlužován právní stav faktické okupace zmíněných zemí?
To je otázka , na kterou když získáme relevantní odpověď , můžeme také posoudit zmíněný článek. Má ještě USA na Japonsko a Německo, jako poražené a okupované státy právní nárok , anebo již nikoliv?
Já sám nemám v této otázce jasno.Kdo podá ze čtenářů přesné informace? Které smlouvy zmíněný stav upravují? [zmaten] [zmaten] [zmaten]

201904

7.10.2009 4:03

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

refjuznik 87.?.?.?

Reakce na 201904

Pane Pelesko, Japonsko a Nemecko porazeny a okupovany byly. V tom mate pravdu. Ale ta okupace uz davno skoncila.
V obou zemich zustavaji americke posadky jen na zaklade bilateralnich dohod.

201906

7.10.2009 7:12

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 201906

O podstatě těchto "dohod" si můžeme myslet své - na základě našich zkušeností se "Smlouvou o pobytu sovětských vojsk na území ČSSR"... [naštvaný] A měli bychom, je to přece totéž!

201913

7.10.2009 8:52

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

refjuznik 65.?.?.?

Reakce na 201913

To si delate pane Semerade legraci, ne ?
Americane v Nemecku a Japonsku demokracii zavedli, nikoliv potlacili. Do voleb a chodu statu se tam narozdil od Rusu nepletou. Kdyby to tak bylo, nemohla by v Japonsku vyhrat ta strana, ktera tam vyhrala.
Trochu logiky, clovece.

201917

7.10.2009 10:48

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 201917

>To si delate legraci, ne ?

To mně ani neříkejte refjuznik, že v Japonsku vyhráli komunisti [chechtot]

V ČSSR bývala jedna strana a ta dostávala 99% hlasů, spřátelené SSSR se dávno rozpadlo, shnilo samo k radosti Rusů, kteří tehdy měli stejnou demokracii s 99% hlasů jako ČSSR. „Přední“ demokracie mají dnes dvě v zásadě stejné strany a střídavě jedna z nich získá 45% a druhá 48% hlasů. Podobně jako v Japonsku v Americe vyhrála oposice a Vy pane refjuznik si myslíte, že se něco změnilo? Američané sice stále doufají, ale zatím se změnila jen barva presidenta.

Vy si opravdu myslíte, že obyvatelé země napadené atomovkou by si mohli přát "bilaterální" smlouvu o přítomnosti cizích vojsk s atomovými zbraněmi na svém území a to ještě té země, která ji shodila na dvě města? [zmaten]

201920

7.10.2009 14:13

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 201920

>„Přední“ demokracie mají dnes dvě v zásadě
>stejné strany a střídavě jedna z nich získá 45% a druhá
>48% hlasů. Podobně jako v Japonsku v Americe vyhrála oposice a
>Vy pane refjuznik si myslíte, že se něco změnilo? Američané
>sice stále doufají, ale zatím se změnila jen barva
>presidenta.

Vidim, ze toho moc nevite o americke politice. V USA maji sice dve hlavni strany, ale musite mit na pameti, ze tam maji take jisty pocet statu a v kazdem state je ta strana trochu jina. Jini jsou republikani v Kalifornii a jini v Alabame, zrovna tak demokrati. Vsechny pak spolu souperi v prosazeni svych lidi do Kongresu a do uradu prezidenta, takze politicke spektrum v USA je dost rozmanite a slozite. Volba Obamy samozrejme vnitrni politiku hodne zmenila, kdyby byl zvolen McCain bylo by to uplne neco jineho. Ve svem prispevku se mylyte zcela zasadne.

PS: Jsem zvedav, zdali bude prispevek uverejnen. Mam pocit, ze mohu byt prokadrovan jako nevhodna osoba a tudiz nemilosrdne zcenzurovan.

201928

7.10.2009 18:47

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Vandal po deseti letech 76.?.?.?

Reakce na 201928

Když už tu rozdáváte rady o svých znalostech americké politiky, měl byste dodat pod čí kontrolou tohle POLITICKÉ SPEKTRUM pracuje. Nedávno z vězení propuštěný representant Trafikant to vysvětlil velmi dobře v několika televizních interviews. Vyhledejte si ho na UTube.

201967

7.10.2009 18:50

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

mt-svk 91.?.?.?

Reakce na 201928

A môžem vedieť, aký majú vplyv rozdiely jednotlivých strán v jednotlivých štátoch na celoamerickej úrovni? Vy si to predstavujete ako Hurvínek válku.

201969

7.10.2009 11:11

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 201917

Jen pro upřesnění:
Zaváděním demokracie se dnes označuje nastolování státního režimu a vlády příznivě nakloněné politickým a ekonomickým zájmům USA a nadnárodním korporacím USA ovládajícím. S demokracií ve smyslu jejího chápání v minulých stoletích současný pojem "demokracie" nemá nic společného.
V minulých stoletích by současnou amerikou šířenou "demokracii" označili za polofašistickou demokraturu - tedy zrůdu.

Když jsme tady v minulých letech začali diskutovat ekonomické záležitosti, byl jsem poučen, že americká měna není založena na hodnotě jakéhokoliv majetku, ale na důvěře, kterou požívá. Během minulých let jsme se všichni měli možnost přesvědčit, že to je pravda. Důvěra je ošidná věc. Tak, jak důvěra v dolar mezinárodně klesá, tak klesá i hodnota dolaru.

Myslím, že hodně podobné je to i s mezinárodně politickým postavením USA. O tom, že síla USA jde do háje v minulosti diskutovali jen konspirátoři a disidenti. Dnes to veřejně prohlašují představitele ekonomicky a vojensky nejsilnějších států světa. Je to jistě neklamná známka toho, že zanedlouho se již na názor vlády USA nikdo ve světě nebude nejen ptát, ale ani ohlížet. Mezinárodní důvěra v (ekonomickou, politickou i vojenskou) sílu USA kvapem upadá. Přetrvává jen nostalgická vzpomínka v hlavách méně přemýšlivých, méně inteligentních, bojácných lidí - přizdisráčů, strachujících se o nakradený či podvodně získaný majetek a uzurpovanou politickou moc. Micichtiví deprivanti jsou známí tím, že snadno mění své názory podle větru, který právě fouká. Můžeme proto brzy očekávat opětné hromadné převlékání kabátů.

201921

7.10.2009 14:02

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Sam Ting Wong 213.?.?.?

Reakce na 201921

Jen dodám, že systém propojení vlády a korporací má svůj název. Definoval ho nějaký pan Mussolini: fašismus.
USA exportují fašismus, ale aby ovce neprotestovaly, tak tomu říkají demokracie. A vida, funguje to.
Stačí najít dobrého herce, který umí sugestivně mluvit. PR agentura mu napíše dokonalý projev plný těch správných slov a je to. Vytisknou se barevné plakátky, rozdají dalším zaplaceným hercům, kteří se nechají dojmout prvním hercem a máme tu "veřejné mínění" a "podporu", samozřejmě i "vůli lidu".

Yes, we can, viď Obamo?

201926

7.10.2009 23:31

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

korutan 81.?.?.?

Reakce na 201921

>Je to jistě neklamná známka
>toho, že zanedlouho se již na názor vlády USA nikdo ve
>světě nebude nejen ptát, ale ani ohlížet. Mezinárodní
>důvěra v (ekonomickou, politickou i vojenskou) sílu USA kvapem
>upadá. Přetrvává jen nostalgická vzpomínka v hlavách
>méně přemýšlivých, méně inteligentních, bojácných
>lidí - přizdisráčů, strachujících se o nakradený či
>podvodně získaný majetek a uzurpovanou politickou moc.

Amerika již není potřebná, proto jde, ba přímo je strkána do háje, tedy respektive do hajzlu! Amerika, jako země Američanů! Jako státní útvar řízený Bestií ale zůstává a i nadále bude tvrdě prosazovat cíle Bestie! A ti, z Vašeho pohledu přizdisráči, především synové Bestie, ví co dělají!

Jako nejmladší z velkých státních útvarů byly Spojené státy svým charakterem dlouhou dobu nejrevolučnější a nejdemokratičtější silou ve světě. Nejen v tom, co se týká techniky a ekonomi, ale i ve společenském uspořádání a lidských svobodách. Bohužel otcům zakladatelům se nepodařilo 100% odpoutání od starého kontinentu. Bestie bankovních gangsterů, vedená známými klany (nebo snad kmeny?) se, po několika odražených pokusech, přeci jenom ve Státech usídlial a od založení FEDu postupně, polehoučku začala pracovat na jejich ovládnutí. Po II. Světové válce frontálně zaútočila na všechny, pro zdraví společnosti důležité oblasti jejího života.
Podmanila si propagandu, aby o ní nemluvilo špatně a nepoukazovalo se na její praktiky a cíle! Ovládla film, sdělovací prostředky, nakladatelství. Díky ohromné finanční síle plynoucí z ovládání měnové politiky Států, získané nejrůznějšími machinacemi a podvody, ovládla ekonomiku a v neposlední řadě i politiku. A měla to v bedně! Kde se šprajcl, dostal kulku, Lincoln, Kenedy, dva nejznámější. Bylo jich ale požehnaně.
Díky unijnímu zřízení se nemusela tolik starat o jednotlivé státy, ale s různou mírou úspěchu pracovala z centra na všech najednou. Už pár let je si Bestie svým konečným vítězstvím jista a tak výrazně přitvrzuje ve své neomalenosti! Odhazuje poslední zábrany, měla-li kdy jaké, a osud jejího hostitele začíná být jejímu centrálnímu mozku u zadku. Státy jsou nyní tak ekonomicky i společensky rozložené a jejich vláda tak podmaněná Bestii, že jejich obranné schopnosti proti ní jsou velmi malé, ne-li nulové!
Státy splnily úlohu, kterou jim Bestie přiřkla. Staly se silným, poslušným nástrojem pro uskutečňování jejích cílů a přestaly být svým demokratickým charakterem pro její fašistické záměry nebezpečím. To je důvod, proč Státy jdou cestou, kterou jdou, lépe, po které se nyní potácí, jsou Bestií vláčeni a postrkováni. Proto ztrácí mezinárodní důvěru, že jsou ovládány.

201980

7.10.2009 23:33

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

korutan 81.?.?.?

Reakce na 201921

Pokračování
Jenže jejich cesta je již přichystána i pro další. Nyní je na řadě Evropa. Zatlačení států Evropy do unijní formace je cestou výrazného zjednodušení ovládání. Národní státy, jejich lokální, ale přirozené zájmy, byly pro Bestii nemalým problémem při snaze o jejich ovládnutí. Přesto, že ve většině států Evropy, rádoby křesťanských nebo socialistických, už dávno sedí na všech důležitých místech členové kmenu, nebylo dosaženo uspokojivých výsledků. Vždy se našlo pár států, kde se záměry nezdařily, nebo jenom omezeně! Opakovaně vyvolávané válečné konflikty, včetně dvou světových, nesplnily očekávání. Úspěch strategie uplatněné ve Státech byl inspirací pro řešení v Evropě!
Ať žije EU! I se svou vlajkou se symbolem 12 kmenů, chapadel!! Kolik synů Bestie bude EU komisaři a za zavřenými dveřmi, tak jak je zakotveno v LS, budou rozhodovat o životě nás, 500 milionů podřadné rasy, nevyvolených? Jenom za naši republiku jsou jejími syny všichni navrhovaní!
A tak se neraduji nad osudem Států a je mi smutno z toho, že v této chvíli nás od totální vlády Bestie v Evropě dělí jenom podpis pana presidenta! Až své dílo v Evropě dokončí, Věnuje Bestie trochu času na své opevnění, na zafixování svých pozic a pak vyrazí dál! Nebojte se, na všechny se její Láska a Dobrota dostane!

201981

12.10.2009 16:03

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 201981

Moc krásně napsané pane korutane! Hned jsem si to zkopírovala.

Ještě by mě zajímalo, kam ty parazitické bestiální kobylky vyrazí, až Ameriku úplně položí a zničí? Že by do Ruska? Tam do toho fungl nově vystavěného města, jehož jméno jsem momentálně zapomněla?

202286

12.10.2009 16:46

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

djb 90.?.?.?

Reakce na 202286

Patrně Astana v Kazachstánu?

202289

12.10.2009 17:48

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 202289

Ano, Astana v Kazachstánu.[smích]Mně se zdálo, že to bude nějak na A. Byla tady o tom městě řeč na Zvědavci. Vy jste moje paměť djb.[smích]

202290

8.10.2009 1:53

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

nevim 89.?.?.?

Reakce na 201921

Hezky napsany pane Karle z Cech [smích]

201992

7.10.2009 8:34

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Vymazaný člen 89.?.?.?

Reakce na 201906

Pokud má stát na svém území cizí vojenské jednotky je to pořád okupace. To mi říká můj selský rozum. A je jedno, jak to bilaterální slinty nazývají.

201916

7.10.2009 16:55

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Samurai 94.?.?.?

Reakce na 201916

Rozlišuju v tomhle 2 pojmy: Jedna věc je, když jsou ti vojáci ve státě, který není schopen efektivně zajistit bezpečnost svých občanů proti silám z venčí i zevniř a druhý pojem státu, který má silné a dobře organizované ozbrojené síly.
Ujasnění: Když bylo Japonsko nuceno rozpustit armádu a podepsat Pacifistickou ústavu, tak se stalo prakticky bezbranné a bezpečnostně závislé na USA. V roce 1953 nebo 54 vznikly Japonské obranné síly (mezinárodně známé jako JSDF- Japan Self-Defense Forces). Přítomnost amerických vojáků v Japonsku byla chápána jako důležitý pilíř japonské bezpečnostní strategie. Spojené státy zajišťovaly Japonsku bezpečnostní jistotu před sílící Čínou, KLDR a taky Ruskem se kterým Japonsko do dnes nepodepsalo mírovou smlouvu kvůli sporu o Kurily. Jenže dnes má Japonsko okolo 240 000 vojáků, 4. nejsilnější vojenské námořnictvo světa a 360 bojových stíhaček v aktivní službě (v případě války by jich mohlo mít Japonské letectvo k dispozici okolo 600), ale poměr 240 000 vojáků ku miliónům čínských vojáků je velký. Je v zájmu USA, aby mělo Japonsko špatné vztahy s Čínou, KLDR i Ruskem, aby byl důvod k pobytu amerických vojáků a Amíci měli nějakou jistotu ve Východní Asii. Jenže nové vedení si uvědomuje, že je lepší mít s Čínou i Ruskem dobré vztahy. Sbližování s Čínou začalo už za minulých premiérů po Koizumimu, ale tehdy se US-Japonská aliance neměnila.
Pro zajímavost uvádím jediné internetové stránky o ozbrojených silách Japonska v češtině: www.jsdf.estranky.cz

201959

7.10.2009 23:31

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201959

www.jsdf.estranky.cz

201979

7.10.2009 23:40

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201979

Tenhle by mel byt funkcni. Dekuji za velmi zajimavy odkaz, ktery rozhodne patri k tematu clanku.
http://www.jsdf.estranky.cz/

201983

7.10.2009 15:33

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 201906

Soudruhu nezvědavče Refjuzniku. Irák také není okupován, že? Nebo snad ano? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

201950

8.10.2009 0:21

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

H.Linek 205.?.?.?

Reakce na 201950

Hestroy, nejsem soudruh, ale odpovim.
Irak stejne jako Japonsko a Nemecko okupovan byl, ale uz neni.
Kontrola byla uz davno predana demokraticke, zakonne zvolene vlade a americti vojaci uz nepatroluji ani na ulicich mest. Zustavaji jen v zaloze a jejich stahovani pokracuje. Nerikejte, ze to nevite.
Takhle by se mel chovat kazdy vitez po kazde valce. Ted jen aby se to naucili i Rusaci a vypadli ze vsech provincii Gruzie kdyz tvrdi, ze jsou demokraticka zeme.

201990

8.10.2009 1:47

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

korutan 81.?.?.?

Reakce na 201990

Máte, Linku, pocit, že by v Gruzii měli Rusové uvolnit prostor žvýkači kravat k demokratickému doražení obyvatelstva Abcházie a Osetie? V době útoku Sakašviliho tam byli ti Rusáci na základě mandátu OSN! Ten dosud zrušen nebyl! Takže co to vlastně srovnáváte!

201991

8.10.2009 3:02

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201991

Jedna se o mezinarodni vztahy na zaklade Kosova. A jetsli si nekdo myslel, ze zbytek sveta "diry" v mezinarodni legislative nevyuzije?... Koneckoncu, kdyz nekdo by rad hodne velkou valku, a kdo nema nejake sporne uzemi v dnesnim svete? Ve geostretegicke oblasti Kaspickeho more je dalsim sudem prachu Nahorni Karabach. Indie-Pakistan. Rusko-Japonsko. Kolem Arktidy Rusko-Kanada-USA-Norsko, mluvit neco o Africe, kde hranice byly zamerne stanoveny do budoucich konfliktu nema ani smysl.

Neco o uspesich iracke demokracie, vyskolenou vojenskymi specialistmi at uz regulerni armady nebo zoldaku, oboji placeni z rozpoctu USA. Zoldaci typu Blackwater dnes Xe, vyjdou Washington ponekud ekonomicky vice. Pravdepodbne odvadeji kvalitnejsi vykon, na rozdil od regulerni armady pro ne neplati zadna pravidla ani jurisdikce americkych vojenskych soudu. Kupodivu Malikiho vlada pozaduje odchod vojenskych jednotek USA, citi se uz zvladnout demokraticky poradek na domaci scene sama.
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

201994

8.10.2009 3:07

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201990

Jeste jsme zapomeli na budovani demokracie v Afganistanu. Uz probehly druhe demokraticke afganske volby, pravda pocitani hlasu se prilis nelibilo ani Americanum, ale jako demokartickeho vudce Karzaiho uznali. Akorat bych potreboval dovysvetlit od nejakeho experta: Jak se lisi budovani afganskeho socialismu Sovety v 80-tych letech, od budovani a afganske demokracie dnes?

201995

13.10.2009 17:06

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 201990

[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] Víc už se smát nemůžu. Tohle zkuste vyprávět v mateřské školce. Ale pochybuji, že by vám někdo uvěřil.

Zkuste to napsat na iDnes. Tam vám to odkýve Waleyo, jestli tam ještě funguje. Mezi vzdělanými a informovanými lidmi nemáte s takovou primitivně trapnou propagandou šanci.

202358

7.10.2009 14:49

Takže novú politiku..

lebleu 212.?.?.?

No to sú veci! Chlapec je nejaký rozbehnutý.. Kiež by mu to vydržalo. A toto sa tradičnému spojencovi spoza Pacifiku (ktorý tak rád skúša nové bomby na civiloch) asi veľmi páčiť nebude. Ale odhliadnuc od toho, že vedenie nezávislej zahraničnej politiky je pravdepodobne len ilúzia: ak aj vyšetrovanie niečo potvrdí, ktovie, či sa bude konať odhaľovanie pravdy verejnosti. Ostatne, vo veku 62 rokov sa aj napriek orientálnej dlhovekosti už môže milému nbsp;Jukiovi veru všeličo prihodiť.. [mrknutí jedním okem]

201938

7.10.2009 14:56

Japonsko iba preskúmava, čo si voči slabnúcim USA môže dovoliť.

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

Je pravda, že mladí Japonci a Japonky nekritický obdivujú USA a ich životný štýl. Napríklad pijú pivo kombinované so "stakanmi whisky" priam v homérskom štýle. Ale to sa môže razom zmeniť. Japonci sú úžasne prispôsobiví, okrem vlastnej kultúry. Tam sú neústupní. Znie to ako oxymoron, ale je to pravda. Keď o 3 mesiace
bude behať desaťtisíce Santa Clausov v Tokiu, o rok to možno budú desťtisíce samurajov v brnení. Takže Japonsko iba skúša. Otázka je, či mu to USA dovolia. Zatiať [chechtot]

201940

7.10.2009 18:45

Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou

Laskavý 88.?.?.?

Amerika je už pomalu ekonomicky chcípající kobyla a Japonsko nabité špičkovými technologiemi přemýšlí, kde by se mohlo uplatnit a najednou nachází zcela "našlápnutou" a připravenou Čínu! Proto se chce zbavit neperspektivního souputníka - USA!
Pokud se opravdu spřáhne Čína s Japonskem, tak nám všem Pámbů pomáhej!!! To už potom můžeme zavřít všechny fabriky a všechno se bude v prvotřídní kvalitě a za malé ceny vyrábět v tomto koutě světa a ostatní jenom budou čumět a sbírat nějaké drobky!!!
140 milionů Japonců a miliarda 300 milionů Číňanů budou velet světu a to bude teprve fičák!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

201966

7.10.2009 20:50

RE: Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou

hc 90.?.?.?

Reakce na 201966

Moc nevěřím, že by se z Japonska a Číny stali nějací velcí kamarádi. Pokud USA ztratí svůj vliv ve východní Asii, dá se asi spíš čekat, že se Japonsko s Čínou o ten vliv poperou.

201974

7.10.2009 22:39

RE: Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 84.?.?.?

Reakce na 201974

Práve naopak, budú sa riadiť heslom: "keď ho nemôžeš poraziť, tak s ním uzavri spojenectvo".

No rysuje sa nám ružová budúcnosť. [pláč]

201976

8.10.2009 9:28

RE: Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou

marceld 193.?.?.?

Reakce na 201976

ne růžová , ale rýžová

202007

8.10.2009 3:52

RE: Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 201974

Nemyslím, že by Čína s Japonskom nejak zvlášť intenzívne bojovali.
Pokiaľ USA padnú, tak Japonsko stratí takmer akýkoľvek vplyv - a buď sa Číne podriadi, alebo ho Čína vojensky prevalcuje (a nebola by na to možno sama - prisadiť si na japoncov má krvavé historické dôvody takmer každý národ v okruhu najmenej 2000 kilometrov), respektíve ho nechá "vyhniť".

Ostrovné Japonsko je totiž mimoriadne závislé na dovoze takmer čohokoľvek a hoci by mohlo vlastné územie proti čínskej invázii aspoň v prvej fáze ubrániť, nedokáže si ubrániť životne dôležité námorné trasy, ktoré mu na juhu pevninská Čína pretne bez zvláštnej námahy. Na severe zostávajú trasy do Kórei (to je ale izolovaná oblasť, beztak kontrolovateľná Čínou), do Ruska a smerom na Aljašku. Západné prístupy z Tichého oceánu opäť dokáže Čína aspoň obmedzene kontrolovať v oblasti mimo dosahu Japonských námorných síl.

Prvým v poradí čínskych cieľov by ale bol Tchajwan, s použitím takmer rovnakej stratégie.

201997

8.10.2009 4:46

RE: Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 201997

Cina Japonsko prevalcuje? [velký smích] [velký smích] Kdo krome USA s 12-ti letadlovymi lodemi a hromadou ponorek a dalsich plavidel je schopen "kontrolovat" nejake namorni trasy. Japonsko ma momentalne nejakych 50 modernich stihacu s doletem 800km, ostrovy jsou nepotopitelne letadlove lode. Pokud bude Japonsko chtit, tak nuklearni zbran ma tak do jednoho roku. Vzhledem na uspesny kosmicky program, nosic neni zadny problem. Tedka stavi tri nove ponorky zatim projekt nema jmeno. Da se predpokladat sofistikovana technologie stealth a strileni modernich "rachejtli" na velkou vzdalenost.

"Kapesni letadlovou lod" eufemicky pojmenovanou torpedoborec zacali stavet roku 2006 a v srpnu 2007 byla uz k dispozici namornictvu. Zjistill jsem, ze vycvik dustojnickych kadru se tesi velkemu respektu. Vsichni dustojnici maji VS vzdelani a musi splnit narocna vyberova kriteria, aby mohli podstoupit tvrdy vysoce profesionalni vycvik. Sanci ma 1 ze 40-ti uchazecu. Takovi velitele seberou bandu opilcu, a kdyz s nimi zautoci na dobre opevnenou pevnost, tak ji pravdepodbne dobiji. Japonci rozhodne nejsou v zadnem pripade narod opilcu.

201999

Příspěvků: 34

07.10. 02:54 Laskavý  Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 04:03 refjuznik  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 07:12 Václav Semerád  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 08:52 refjuznik  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 10:48 Saša  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 14:13  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 18:47 Vandal po deseti letech  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 18:50 mt-svk  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 11:11 Karel z Čech  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 14:02 Sam Ting Wong  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 23:31 korutan  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 23:33 korutan  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
12.10. 16:03 Jarmila  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
12.10. 16:46 djb  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
12.10. 17:48 Jarmila  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
08.10. 01:53 nevim  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 08:34 Vymazaný člen  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 16:55 Samurai  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 23:31 Rene Bartosek  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 23:40 Rene Bartosek  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 15:33 hestroy  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
08.10. 00:21 H.Linek  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
08.10. 01:47 korutan  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
08.10. 03:02 Rene Bartosek  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
08.10. 03:07 Rene Bartosek  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
13.10. 17:06 hestroy  RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!
07.10. 14:49 lebleu  Takže novú politiku..
07.10. 14:56 Gibi z Wilsonova  Japonsko iba preskúmava, čo si voči slabnúcim USA môže dovoliť.
07.10. 18:45 Laskavý  Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou
07.10. 20:50 hc  RE: Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou
07.10. 22:39 Oracle  RE: Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou
08.10. 09:28 marceld  RE: Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou
08.10. 03:52  RE: Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou
08.10. 04:46 Rene Bartosek  RE: Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 100 čtenářů částkou 17 935 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 1

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 3

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Měnové kurzy

USD
22,06 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,35 Kč
Kanadský dolar
17,84 Kč
Australský dolar
16,46 Kč
Švýcarský frank
24,08 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,45 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 536,83 Kč
1 unce stříbra
536,65 Kč
Bitcoin
1 350 574,05 Kč

Poslední aktualizace: 24.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 054