Diskuze k článku

Janouškův hřebík

Příspěvků 82

1.9.2009 8:28

O Čunkovi

František Svoboda 147.?.?.?

Po případech Kořistky a Dalíka, po kauzách Vesecké, Benešové a Čunka

-Je klidně možné, že Čunek je víc nevinný, než si myslíme a než nás intenzivně přesvědčují média. Co říkáte, lidi, na tohle?


Státní zástupkyně zastavila stíhání Marcely Urbanové obviněné z křivého svědectví v případu údajné korupční aféry lidoveckého expředsedy Jiřího Čunka. Svědkyně vypovídala sice nepravdivě, ale neprokázalo se, že úmyslně, sdělila ČTK mluvčí Městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.
http://domaci.ihned.cz/c1-38079210-kauza-cunek-sta...
No co to je za nesmysl? Copak si z nás, z občanů, dělá soud srandu považuje nás za blbce? (To je přechodník.) Už malé dítě přece ví, že nelze lhát neúmyslně stejně jako křivá přísaha nemůže být neúmyslná... Musí být vždy úmyslná.

Ještě si počkáme na další vývoj. Je možné, že Čunek není takový lotr a lump jako ostatní vysocí politici. Třeba je to docela slušný člověk. Míněno tak, že od něj nehrozí miliardové podvody, jeho jediný ač závažný nedostatek je v tom, že jeho strana slepě a fanaticky podporuje Evropskou unii a Lisabonskou smlouvu. A ještě že jeho strana je levicová. Proto je nevolitelný, aspoň pro mě.

199200

1.9.2009 11:31

RE: O Čunkovi

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199200

Slušný člověk? [chechtot] [chechtot] [chechtot] Myslíte, že slušný člověk zůstane mezi prasaty? Že ho mezi sebou nechají a ještě ho budou krýt všemi způsoby? Tak jak přišel k těm penězům? Našetřil si je? Ach jo, co dodat? Kdy se lidé poučí? Kdy konečně začnou přemýšlet hlavou? Obyčejným selským rozumem? Asi nikdy. Je to konečná. [pláč]

199217

1.9.2009 14:50

RE: O Čunkovi

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 199217

Jindro, když chceš uklidit hnůj ve chlívě, musíš holt dovnitř. Samo se to neuklidí. Důvodem k založení TOP9 bylo asi také to, že noční pták řeší všechno skrze peníze, a v noci, je to noční pták. Zatímco Čunkův úklid mezi cikány byl šikovně postavený do "vhodného světla". Dneska v tom lítá jiná starostka..., naštěstí začala sama veřejně, nepůjde to tak snadno "ohýbat".
Ono je v politice určitě víc slušných lidí, kteří se snaží chlívek vyčistit - je to ale běh na dlouhou trať a musí se opatrně. Vypouštění rybníka i výlov kapříků se musí připravit pečlivě, škoda každé rybky, která v bahně uvízne...., lepší je předložit nám je na stůl, ne?

199245

1.9.2009 11:58

RE: O Čunkovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 199200

Jo, páni liberálové proti nepohodlným používají podobné metody, pro nás přece nebudou vymýšlet něco nového.
Čunek se JIM nelíbí hlavně proto, že má realistický názor na JEJICH chráněnce.
I v rámci kampaně pro novou pravdoláskovskou stranu TOP 09 je třeba ho coby představitele konkurence před volbami podusit starou dobrou kauzou - ostatně Schwarzenbilderberg se proti Čunkovi výrazně angažoval.
V rámci předvolební propagace TOPu se šíří v médiích a internetových diskuzích rovněž pozoruhodné zvěsti, mající alespoň trochu omýt to nejodpornější z jeho hlavních vůdců - Kalouskův padák prý selhal vinou parašutisty, Parkanové radaru odporovala ruská rozvědka, Schwarzenbergem uznané Kosovo uznala i Saúdská Arábie a teď ho už uzná kde kdo ...
Bohužel to opět ovlivní cca 5 % elektorátu sestávajícího se z ovcí, které baští TV propagandu již po desetiletí, ať už jim ji servíruje Vejvoda s Jamborem nebo Moravec s Drtinovou ...
Křesťané ostatně leželi povytaženým nohavicím v žaludku již od prvních voleb.

199224

1.9.2009 12:42

RE: O Čunkovi

serpico 77.?.?.?

Reakce na 199200

to snad ani nemůžete myslet vážně,vy jste buď jeho manželka nebo Čunek osobně...

"Je možné, že Čunek není takový lotr a lump jako ostatní vysocí politici. Třeba je to docela slušný člověk. Míněno tak, že od něj nehrozí miliardové podvody, jeho jediný ač závažný nedostatek je v tom, že jeho strana slepě a fanaticky podporuje Evropskou unii a Lisabonskou smlouvu." [překvapení] [překvapení]

pane,slušný člověk nemůže v dnešní době dělat vysokou politiku,je stejnej jako ti ostatní kolem něj,kdyby byl poctivej,tak už by dávno sám odešel nebo by ho roztrhaly na kusy,jeho drzost a arogance je do nebe volající,nevím,čím vás okouzlil ale pro mě je to dobytek jako ti ostatní... [naštvaný]

199229

1.9.2009 8:33

hezké,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

stručné, poučné. Jen jako obvykle chybí východiska, nástroje pro opravy společnosti. Každý rozpadající se systém (znakem rozpadu je ventilace toho, na čem je stavěný - tedy na vynášení utajovaných informací) v sobě vytváří protipól - snahu vytvořit jiný systém. Takový, který nemá chyby, použité v tomto, ktré tento dovedly k zániku. postupné uvolňování utajovaných informací bylo užíváno k růstu systému - ale jen do doby masového rozšíření internetu. Ten bude zřejmě také východiskem.

Princip překlápění významu slov (demokracie = skrytá diktatura dluhu, dříve peněz) už také přestává fungovat. Dluh, dovedený do virtuality tím, že není od určité doby adekvátní vložené práci - umožní nejen postupný kolaps menších podniků do nadnárodních celků, ale také převede fungování těchto celků na jejich nejnižší složku - práci "otroků". Otroky se pak stanou i vrstvy nad nimi - nižší složky řízení globální populace.
...móóóc hezká představa.
A kudy ven?
..no přeci po větvích, které nám mocní dali - "chléb a hry" v podobě sociálních sítí (Facebook a jiné) by vcelku rychle mohly vytvořit CENU PRÁCE. Proč?
Protože hodina, vložená do práce, má svou cenu. A každý je ochoten hodinu času věnovat práci za jinou cenu. Ti, kdo dělají rukama - ti jsou základnou, tam působí současný "zákon padajícího hovna" s konečnou silou.
Ti nad nimi, kteří do řízení nižších vrstev museli vložit nějaké vzdělání - ti si vytvoří zase své žebříčky "Co a za kolik" - a vrchol budou tvořit ti, kdo jen operují s různě utajovanými informacemi, kteří vlastně ani nevědí, co je to práce.
Pak může následovat děj pro Česko typický - uniky informací mezi takto budovanými vrstvami "Ceny Práce". Nouze nás donutí nastavit takovou cenu, abychom přežili. A kdo nouzi nemá, asi "vloží" cenu, kterou nedostane.

Třeba je to blbost - mít někde na síti ceny za hodinu práce v dešti, za pultem v krámu nebo v kanclu či v ředitelně, - ale je to aspoň pokus, jak zmírnit princip, na kterém je postavený program pro tento letopočet - na principu zisku bez práce. Idea "Zlatého telete" z lidí udělala teleta, bažící po zlatě, dnes po "číslíčkách důvěry", kterou mají mít banky. Mají tu důvěru?? Růst "vteřinového dluhu" státu je ukazatelem kolapsu, je třeba začít vteřiny věnovat zas POTENCIÁLU PRÁCE, nastavit jiné ceny práce. Práci "hlavou" znají ti, co dělají rukama trochu jinak, "fortel" se musí v každé profesi také zaplatit. Někdo metr zdi dělá hodinu, jiný půl dne. A šuškanda v tomhle směru je tím symbolem důvěry - jediného platidla v době, kdy se vyhrabeme z moci těch, "co na nás něco vědí"......
Vylít svoji špínu už někteří umí, jinou cestu nevidím. Volit můžeme jen "KDY" a "KOMU". Pak se život zas stane snesitelnějším.

199201

1.9.2009 23:03

RE: hezké,

udo udo321123zavinac azet bodka sk 89.?.?.?

Reakce na 199201

Suhlasim. Vytvorit system dohod o casovych a kvalitativnych jednotkach prace. Najprv lokalne a potom globalne.

Zaroven musi byt globalny menovy system niecim kryty aspon zo zaciatku, kym sa zlepsi a stabilizuje moralka obyvatelstva. Jedinu moznost vidim v energojednotkach kW, kJ,.. Vsetko sa da na ne prepocitat - elektrina, jedlo..

Neobmedzene vydavat peniaze moze iba ten, kto ma neobmedzeny zdroj energie, co je fyzikalne problem [smích][smích].

Mozocky Voldemortov a ich partakov by sa poriadne zapotili nad riesenim tohoto problemu ak by to bolo presadene [smích][smích]. Ak by to vyriesili [smích][smích][smích], urobili by konecne realne nieco pre ludi.

Proste odpilit im zdroje. By sa zaroven odstranila institucionalizovana korupcia a mohla by nastat postupna korekcia kurzu vyvoja spolocnosti.

Je to v podstate kua jednoduche. Len niekto chce aby to vyzeralo zlozito ako praca iba pre "nobelovsky a pod. habilitovane osoby" - tzv. odbornikov. Clovek, ktory navrhne realne riesenie, nemoze byt prijaty do kultu (mgr., ing.,dr. a pod) ako v antike kulty roznych orakulov a pod. ulety. Sluzili a sluzia tomu istemu, ako cely system vzdelavania. Likvidovaniu zdraveho sedliackeho rozumu, praktickej predstavivosti a intuicie. Vsetko je davno zname, iba nas volakto chce nutit, aby sme hovorili, ze sme sprosti a prosili ho o pomoc, ktoru nepotrebujeme. Vieme si vladnut aj sami.

199315

2.9.2009 7:53

RE: hezké,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 199315

..nějak si neumím představit, jak by se ty energojednotky mezi lidmi distribuovaly, jako kredit na elektřinu? Až budou auta na aku, tak by to asi šlo.Co potoms lidmi, co mají solární a vodní energii? Asi by nemuseli pracovat, ale za co koupí jídlo? Budou prodávat elektřinu? ...poraďte, nevím.
Kreditky na kW, to by asi šlo, odemykaly by příslušné přístroje na elektřinu, hmmm. A v Bille by cenovky byly ve wattech.
Asi máte dobrej nápad, děkuju. Nechcete ho precizovat? (nastavit nějaký vzoreček pro přepočet manuální a duševní práce na watty nebo kW ?)

199342

2.9.2009 10:24

RE: hezké,

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 199315

Myslím si že mena krytá primárne obilím je lepšia alternatíva, jednak je tisícročiami odskúšaná alternatíva, jednak jesť každý musí, ale elektrinu málokto využíva, tak ako my bohatý sever.
Preto navrhujem to, aby základ bolo množstvo obilia, ktorý vykryje energetický výdaj kanadského drevorubača na 36h.

199349

2.9.2009 10:34

RE: hezké,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 199349

hmmm, obilí je dobrá volba, ale ten převodník na kilowatty by asi měl vzniknout spíš z té stávající ceny za různé práce - kontinuita k starému systému je žádoucí. Třeba z ceníku prací (dlouhodobé ladění ceníku, musí se ověřit těmi, co cenu nabízí a temi, co ji zakusili) spočítat jednotku práce, a tu převést na watty - a od hodnoty "wattu" odečíst náklady, potřebné k výrobě elektřiny....?
..tady se vzdávám, na počítání jsou tu jistě šikovnější..

199351

2.9.2009 11:51

RE: hezké,

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 199351

Započítať i benzín do motorovej píly by snáď aj šlo.

199353

2.9.2009 11:57

RE: hezké,

HHBB 88.?.?.?

Reakce na 199349

Je to pořád totéž, kW, kg, Kč, USD. Nic se tím nemění. Kryté peníze museli jít z důvodů jejich nedostatku v oběhu. Stejně tak by zmizelo i obilí v sýpkách mocných, lidi by chcípli hlady jako kdykoliv, kdy obilí krylo měnu. Zlato zmizelo z těch samých důvodů v pokladničkách také. Stejně zmizí elektrárny či benzínové pumpy a ropná pole. Haló, tudy ne-é.
Peníze se musí stát měřidlem, ekvivalentem s absolutní hodnotou, ať je to co je to, stejně jako závaží na váze. A bankéř má po ptákách. Jenže ze stejného důvodu se to právě nestane, nikdo jen tak nezahodí takovou šikovnou hůl, jako je finanční systém.
A tak tu znovu opakuji, peníze jsou jenom jednou z holí, kterými systém vládne. Bankéř na vrcholu systému je uměle pěstovaný mýtus. Tak by to nefungovalo, nikdo by mu to nezbaštil, proto říkám, že pes je zakopaný v myšlení a jeho kontrole.

199354

2.9.2009 16:02

RE: hezké,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 199354

máš samozřejmě velký kus pravdy, chybku vidím ale v tom, že myšlení potřebuje "nosič" (osobu) zrovna tak jako prostředník mezi prací a odměnou za ni (obilí, kW, peníze, kredity...). Proto se za čas zřejmě znovu prosadí staré platidlo - slovo. A podání ruky na potvrzení "smlouvy".
A abychom si pod slovy uměli představit odpovídající činnosti a stavy - tak se doufám brzy rozšíří nástroj, který umí vytvářet žebříček v odbornosti v různých profesích podobně jako žebříček v individuálních sportech. Měl by být /prototyp/ k dispozici nejpozději do konce září.

199378

4.9.2009 21:31

RE: hezké,

udo udo321123zavinac azet bodka sk 89.?.?.?

Reakce na 199378

Ide o to aby vymenne jednotky boli niecim realnym kryte. Aby sa peniaze nevydavali len tak, ako nastroj moci a politickych cielov.

Krytie zlatom je v sucastnosti dlhodobo nerealne z viacerych dovodov. Zlato clovek v kazdodennom zivote nepotrebuje. Energiu ano. Je to ako zmenka na energiu, energonosic (ropa, drevo, uhlie, uran), popripade jedlo (kJ). Napr. 1kJ=1Kc alebo 10Kc, 1kW=1kW ci iny pomer. Priamo by sa za to dal kupit ekvivalent elektriny, ci ropy a pod. To je na dohode. Tym by bol vyrieseny aj menovy kurz ak by bolo viac mien. Lokalne meny mozu byt aj na baze dohody, casovych, ci kvalitativnych jednotiek. Tabulky, co by sa trhovo a aj centralne regulovali. (je blbost davat trhovu a planovanu ekonomiku proti sebe - su to casti jedneho celku).

Podobne systemy tu uz v urcitej forme existovali. Toto je ale krok dalej vzhladom na dnesnu situaciu. Zaroven by boli v ramci globalnej vymeny pouzivane ako zaklad uz spominane energojednotky. Su to len funkcne vztahy, ktore sa daju podla potreby upravovat. Samozrejme adekvatny lokalny system regulacie dani a dotacii v ramci nevyhnutnej hospodarskej medzirezortnej bilancie. Nesmieme zabudnut aj na nulovy, popripade negativny urok. Banky, ak by sa dalej takto nazyvali, by mali uplne inu funkciu.
To je ale na dlhsie ..

Obilie sa tiez da takto vyjadrit. Pocitat peniaze v obili v dnesnom case je tiez nerealne. Cela priemyselna, polnohospodarska, vyroba funguje na baze elektrickej energie. Zlato a obilie ako invariant malo zmysel ked vsetko fungovalo na baze fyzickej sily ludi a zvierat.

Slovo ako dohoda o vymene je fajn, ale to je o moralke a ta momentalne nie je v spolocnosti na moc vysokej urovni. Mozno dalej v buducnosti, resp. lokalne medzi dobrymi obchodnymi partnermi. Ako sa hovori, najlepsia je dohoda bez pisomnej zmluvy. Ak niekto chce urobit podvod, ani zmluva nepomoze.

Treba aby na zaciatok aspon peniaze mali realnu hodnotu ako zaklad a nie aby to bola fiktivna ucelova vymenna dohoda pod kontrolou nejakych uletencov, o cieloch ktorych sa mozeme dohadovat. O tom, ci to tito "odbornici na tzv.zlozite veci" s ostatnymi myslia uprimne dobre, si dovolujem vazne pochybovat.

199587

5.9.2009 8:09

RE: hezké,

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 199587

jo, to vypadá slibně, třeba se nějaká ta energojednotka jako platidlo prosadí, díky za dobrej nápad. Přesto si myslím, že následné zpřehlednění těhle jednotek vzhledem k hodině lidské práce by bylo zapotřebí. Na síti už běží nějaký pokus, lidi tam vkládají výšku svého platu. Což sice není moc vypovícající o hodnotě jejich vykonané práce - ale je to začátek. (www.mujplat - nebo něco takového)

199602

7.9.2009 21:15

RE: hezké,

udo udo321123zavinac azet bodka sk 89.?.?.?

Reakce na 199602

Zavisi to od lokalneho konsenzu na algoritmoch prepocitavania hodnoty prace - casovych, kvantitativnych a kvalitativnych jednotiek a ich vymeny. Posielam nejake odkazy na rozne existujuce hybridne funkcne systemy:

http://haku.inovativ.sk/kultura-a-spolocnost/casova-banka
http://ekonomika.tvorivo.sk/
http://www.joytopia.net/
http://www.tauschring.de/hauptseite.php
http://www.gmlets.u-net.com/
http://www.transaction.net/money/lets/
http://www.woerglergeld.org/page.php?id=76
http://www.letslinkuk.net/

Ma to inak tradiciu. Prve modernejsie pokusy boli uz v 18.-19.storoci. Globalny vymenny system by ale mal byt myslim zalozeny z vacsej casti na spomenutych energojednotkach. Lokalne spravne celky mozu mat roznu formu vymeny, zdanenia a dotacii (medzirezortnej regulacie), atd. Tie novsie modely sa tiez neustale musia vyvyjat, zdokonalovat a prisposobovat. Vsetko je v pohybe.. Len treba odpilit globalnych vypalnikov

199719

1.9.2009 8:36

ilsa 93.?.?.?

K překonání toho všeho nám bude zapotřebí ne mnoho utopie, ne ještě více fantazie, ale mnoho rozumu a ještě více odvahy. Jinak pod tento článek připojuji svůj podpis.
Ilja Sajdl

199202

1.9.2009 9:16

vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

vinny 89.?.?.?

no treba volbami,ja jdu k volbam s inkoustem v kapse-ten naliju do urny a budu doufat ze jsem alespon jeden hlas znicil -je mi jedno komu proto,ze pokud to udela vice lidi bude po volbach,jelikoz nebude co scitat.Nekdo muze namitat ze k tomu nesezenu dost lidi-mozna,Vajicka pro Paroubka zacaly taky jako hloupost,kdo nic nedela at se smiri s tim co ma.Je mi fuk jestli tam je jeden,dva,tri atd zlodeji,za 20 let tam jsou stejne jmena pryc s nimi-kdo se pripoji k akci-INKOUST PRO PRASATA

199204

1.9.2009 9:24

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Filla 213.?.?.?

Reakce na 199204

Inkoustový bojkot voleb? Zní to pěkně (jsem pro jakoukoliv nenásilnou aktivitu - házení vajíčkem a šutrama po politicích fakt nee), ale hloupé je na tom to, že tím člověk jaksi rozhoduje o zničení hlasů jiných lidí..

Z pohledu Vesmírných zákonů tedy docela problém [smích]

199207

1.9.2009 9:28

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 199204

Jste naivní. Inkoustem v urně naopak pomůžete těm grázlům nahoře. Čím více zničených hlasů, čím míň lidí u voleb, tím líp pro ty nahoře. Přemýšlejte. Proč nás asi politikou ty roky chtě jí znechutit a nasrat? Protože oni potřebují aby šla volit menšina lidí. Hádejte proč? [chechtot]

199208

1.9.2009 11:27

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199208

No to by mě tedy opravdu zajímalo. Proč? Jediným způsobem jak ukázat prasatům nahoře, že jich máme dost, je nejít k volbám. Ale vy jistě máte svého oblíbeného kandidáta, kterému odevzdáte hlas, že? Tak jak to bude letos? ODS nebo ČSSD? Nebo Zelení? Nebo Komouši? Nebo černoprdelníci? Jistě je v tom velký rozdíl. [oči v sloup]

199216

1.9.2009 12:58

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 199216

Problém je Jindro v tom, že pokud nepůjdou občané k volbám, tak k nim rozhodně půjdou ti skalní a správně přesvědčení a ti pak rozhodnou a hádej v čí prospěch.

Politikům je jedno, kolik lidí přijde volit, Hlavně když přijde většina těch, kteří volí je a při malé volební účasti to tak většinou podle mne bývá. Stačí si vzpomenout, jak modrá ptákostrana narazila při krajských volbách, a to hlavně proto, že volit přišlo více lidí než obvykle...


Podle mne by k volbám měli jít všichni, ale náležitě vyzbrojeni informacemi a pokud v praxi neexistuje volební metoda podle pí.Jarmily, tak využít alespoň tu malou rozhodovací možnost, kterou za současného systému existuje.

Pokud už musí hrát vnucenými pravidly hry, tak se jich alespoň dobrovolně a ve prospěch těch, kteří si to přejí, neměli zbavovat. Já vím, volba je problematická, ale vždy lze srdcem odhadnout, která volba je lepší než druhá. A co bude dál ukáže čas. Třeba se něco zlomí a pí.Jarmila prosadí svůj internetový model volby.


A když bude nejhůř a opravdu to bude jedna domluvená sebranka, kde není koho volit, pak lze opět vyrazit s klíčema na náměstí a třeba už se sebe lidi po zkušenostech znovu neudělají voly, jako blahé paměti za dvou Vašků...


jansmith[smích]

199233

1.9.2009 15:42

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199233

Jane, já už tento systém považuji za špatný. Mafie ovládá vše, včetně médií, takže je velmi snadné manipulovat veřejným míněním ovčanů. Dnes jsou lidé proti Paroubkovi, zítra po něm hodí vejce a hned se mínění obrátí, ne na základě smysluplnosti počínání politika, ale na základě banálních nesmyslů.

Takže jít k volbám považuji za kolaboraci se Systémem, s kterým zásadně nesouhlasím. Jediným způsobem jak věc změnit, je buď založit smysluplnou stranu, která by byla dostatečně obezřetná na to, aby nedala vládnoucím stranám (málokdo si uvědomuje, že opoziční smlouva nikdy oficiálně neskončila) příležitost ji zdiskreditovat. A co já vím, v politice jsou nekonečné miliardy černých peněz, takže bojovat proti této mafii je opravdu těžký boj. Zejména když jsou ti grázlové krytí spoustou lidí, kteří nejsou tací grázlové, ale uvěřili "dobré" věci". Druhou možností je nejít k volbám.

A nemyslím si, že nejít k volbám pomůže ODS, ČSSD, KSČM, SZ, KDU-ČSL. Je to prostě úplně jedno, kdo tam bude, protože špičky těchto stran jsou staří kámoši ještě z časů bolševika. Howgh!

199247

1.9.2009 13:48

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Kevin 91.?.?.?

Reakce na 199216

Ne. Nejlepsim zpusobem jak ukazete ze jich mate dost je JIT k volbam a volit stranu, ktera ma podle oficialnich medii podporu 0,1%, ale vy ji verite. A presvedcit dalsich 100 nebo 200 tisic lidi aby udelali to same. Nebo zmenit volebni zakon.

Ale dokud budou volby platne i kdyby k nim prisli jen Topolanek s Paroubkem a zvolili sami sebe, neucasti u voleb neziskate NIC, jen se zaradite do masy vohnutu kterym je to jedno.

199240

1.9.2009 15:34

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 199240

Ale kterou? Nevidím žádnou možnost. Jedině že bych si jizaložil sám. [mrknutí jedním okem]

199246

1.9.2009 15:59

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 199246

Ja pujdu volit zrejme Piratskou stranu. Pravdolaskovci se motaji kolem TOP 09, takze scenar se zelenyma se nemuze opakovat. Nemaji prachy na masivni kampan, tudiz jsou cisti od nejakych sluzeb, ktere budou muset vracet. Pokud by nahodou uspeli, tak se je zrejme pokusi zkorumpovat a muze to byt uspesne, ale u z to prinasi komlikace. Vzhledem na volebni program by byla sranda, kdyby v politickem ksefte neco za neco byla zakazana cenzura site.

Prestoze jsem stara konzerva a 99% software, filmu, muziky... mam legalne zakoupeno, tak 70% mladych odmita platit za autorska prava. A maji pravdu, stejne 90% penez sezerou korporace a hlidaci tech autorskych prav. Jit proti zivotnimu stylu vetsiny mlade generace je mnohem obtiznejsi nez chcat proti vetru. My tady o zalozeni strany zvanime nekolik let, tahle vypada nadejne. Neni lepsi se teda pridat nebo tuhle stranu aspon podporit?[mrknutí jedním okem]

199249

1.9.2009 17:50

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

serpico 77.?.?.?

Reakce na 199249

já je budu volit,Česká pirátská strana má můj hlas,nejsem relativně moc starej ale nedávno jsem párkrát potkal nějakou omladinu(18-25 let),něco slavili,dali jsme se do řeči a jak to bývá,skončili jsme u politiky,neskutečně mě ohromili svým přehledem a docela zajímavými názory,a bylo na nich vidět,že mají dnešního stavu taky plné zuby,byl jsem doslova nadšen,když většina z nich řekla,že nebudou volit parlamentní strany,ptže je stejně jedno,kdo je u vesla,stejně si to nějak rozdělí,ti mladí nejsou dneska tak hloupí,jak si možná myslíme... [mrknutí jedním okem]

199262

1.9.2009 19:47

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

ládík nečestný 89.?.?.?

Reakce na 199262

Sry, nechci Vám brát iluze, ale ČPS s povzdálí financuje mocná OSA. Možná lépe řečeno, kdosi z jejích "akcionářů". Takto to funguje. Zeptejte se jich, co mají v programu proti této chobotnici ??!?. Nevím jak Váš, ale můj nepodstatný hlas, je na prodej. Zatím nejvíce dává, lépe řečeno šetří mé peníze a chrání mé zájmy ODS....[bliji], toho smajlíka si dávám sám, abych ušetřil práci místním nečestnějším bytostem na této planetě.

199293

1.9.2009 20:13

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

ládík nečestný 89.?.?.?

Reakce na 199293

Promiňte, mělo tam být - místním NEJČESTNĚJŠÍM bytostem....

199298

1.9.2009 20:27

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

serpico 77.?.?.?

Reakce na 199293

tak nemožné to není,to uznávám,zeptám se jich na to...
nicméně jejich názory jsou sympatické,první,co mě napadlo po přečtení vašeho příspěvku byl citát,nevím kdo ho řekl :
"chceš-li zničit opozici,tak si ji sám vytvoř"...tady je možné všechno.
P.S. radši si useknu ruce,než dát hlas ODS

199299

1.9.2009 22:23

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Laskavý 88.?.?.?

Reakce na 199293

Pán, Ládík nečestný nejspíše kope za OSA. Česká pirátská strana je především evropská a mezinárodní - ve Švédsku,kde vznikla, má už cca 8% a je v parlamentě a byla úspěšná i ve volbách do EU.
Má velikou podporu v Německu a v dalších státech a je celkem jisté, že se prosadí, protože má právě masívní podporu mladých a vzdělaných lidí! [smích] [smích] [smích]

199313

2.9.2009 10:17

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

dodo1985 91.?.?.?

Reakce na 199249

Tak to jsem rád, že nás jí volín více.

199348

1.9.2009 16:36

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Rejpalm 24.?.?.?

Reakce na 199216

Za socialismu(aby me nekdo zase "nesprdnul" za to, ze pisu v komunismu) take hodne lidi k urnam nechodilo.
Bohuzel nebylo koho volit a vzdy dostali komunisti 99.88% hlasu.
A bylo uplne jedno, jestli tam prislo 100 tisic lidi a nebo 100 lidi. [pláč]

199254

1.9.2009 19:07

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

hc 90.?.?.?

Reakce na 199254

Sprdávám tě tímto za "socialismus". Režim v letech 1948-89 socialistický rozhodně nebyl.

199279

1.9.2009 19:22

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 199279

A co tam tedy bylo? Myslis ze demokracie? [zmaten]

199287

1.9.2009 20:51

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

hc 90.?.?.?

Reakce na 199287

Socialismus a demokracie jsou jabka a hrušky. Asi jako kapitalismus a monarchie.

199303

2.9.2009 4:04

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 199303

Delate v tom tady "curbes". [mrknutí jedním okem]
Tak co tam vlastne pred plysakem bylo, kdyz ne socialismus?
Kazdej tady pise, ze komunismus tam nikdy neexistoval [zmaten]

199332

2.9.2009 13:15

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 199332

Nehleďte na tato slova jejich starým bolševickým pohledem. Komunismus mělo být to nejvyšší stádium jejich režimu. Ovšem logicky vzato jejich vláda byla prachsprostý komunismus, jak jinak to nazvat ? Vládli přece oni, komunisté. Stádia jejich režimu, ačkoliv jsme se je kdysi poctivě učili, jsou jen prázdná hloupá slova.
Socialismus je něco daleko ušlechtilejšího. I toto slovo však zní díky komunistům odporně. Raději sociální spravedlnost, či spíše (masarykovsky řečeno) humanismus. Tak to vidím já.
Michal

199362

2.9.2009 20:29

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 199362

Můj názor.Nikomu nenutím:
Bolševické režimy Pol-Potovou Kabodžou počínaje ,přes Titovu Jugoslavii ,ČSSR až po Uljanovovův CCCP byly a jsou fašistické režimy jejihž společným jmenovatelem bylo jméno vládnoucí mafiánské kliky - Komunistické strany a její ideologie, která vycházela z bláznivých představ paranoidního rabínského synka - Marxe! Takže proto se přikláním k tomu nazývat takovéto režimy komunistickými a ne podle onoho Marxe,či Uljanova - Blanka nazývat jejich zločinecký režim jejich vlastní terminologií.
Asi tak. [smích]

199394

3.9.2009 0:42

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

hc 90.?.?.?

Reakce na 199394

Blbost. Československý komunismus nikdy nebyl diktaturou jednoho člověka, dokonce ani diktaturou jedné kliky. Byl to demokratismus redukovaný do své podstaty. O moc bojovali kliky organizované uvnitř jedné strany, zatímco v tzv. demokraciích o moc bojují kliky organizované v různých stranách.

199417

3.9.2009 2:10

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 199417

Není to blbost! Nikde přeci nepíšu,že to byla diktatura jednoho člověka,nebo že u ostatních mafií neexistuje boj o moc uvnitř té oné jedné mafie,čili že uvnitř jedné kliky neexistují kliky,které se perou ,,,atd...... [zmaten] ?

199421

3.9.2009 5:20

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Rejpal 24.?.?.?

Reakce na 199394

Je zajimavy, ze kdyz to napisete vy, nikdo tady nema zadny namitky.
Kdyz napisu ja ze pred plysakem byl v byvalem Ceskosovenbsku komunismus, tak se na me tady vsichni sesypaj [oči v sloup]

Asi nemam ten spravnej "nahled" [mrknutí jedním okem]

199426

3.9.2009 14:32

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

hc 90.?.?.?

Reakce na 199426

Já se do tebe nepustil, sám sis nepřímo řekl o sprdnutí, tak jsem tě sprdnul, no. [smích] Jak se říká režimu v Českoslovenku za vlády Komunistické strany je nakonec jedno, ale s komunismem to nic společného nemělo. Komunismus je stejně jenom utopie, přinejmenším na ještě hodně dlouhou dobu. Jestli nás tedy vývoj v příštích desetiletích nevrátí někam do hodně vzdálené minulosti.

199472

8.9.2009 20:28

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 199472

Proč ta podmiňovací skepse na konci? Vývoj nás již nepochybně zanedlouho vrátí na samý počátek, ať to bylo po vyhnání z Ráje, nebo po potopě... Ti tehdejší ovšem měli oproti nám jednu obrovskou výhodu... Nebylo jich tolik, měli holé zadky a někdo/něco nad nimi drželo hodně dlouho ochrannou ruku, jinak bychom se tady nedohadovali, páč bysme vůbec nebyli.

199882

5.9.2009 19:37

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 199426

Promiňte Rejpale,ale to netuším.
Já pouze napsal,že odmítám podle mého názoru zločinecký komunistický režim, nazývat jeho vlastní terminologií.
To je vše .
No,možná se se mnou nikdo zrovna nechtěl hádat a jen si řekl:"ale,ať si kecá ,moudřejší ustoupí" [smích]

199625

2.9.2009 14:55

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

hc 90.?.?.?

Reakce na 199332

Mně se nejvíc líbí označení "státní kapitalismus".

199369

1.9.2009 18:03

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 199216

Zrovna od Vás pane Hestroy jsem očekával více důvtipu [smích] Je to celkem jednoduché. Dvě třetiny obyvatel ČR nedosahují průměrné mzdy. Zbylá třetina dosahuje průměrných a nadprůměrných platů. Tedy více jak dvě třetiny obyvatel v ČR by měli mít důvod nevolit Pravici. Když odečtete lidi zmanipulované, naivní a nezkušené (převážně prvovoliči), nebo lidi s historicky špatnou osobní zkušeností s levicí, potom Vám stále bude vycházet podle mně něco přes polovinu oprávněných voličů ČR jež by prvici volit neměli. Když si uvědomíte, že ČSSD, KDU, ZELENÍ v zásadních věcech vlastně politiku pravicovou vedou nebo ji umoožňují, pak by neměl být důvod je více jak polovinou lidí v ČR volit. Co by se stalo, kdyby tato více-polovina dala své hlasy nějaké neznámé straně, nebo KSČM, nebo Pirátům,či komukoliv jinému? Političtí harcovníci z ČSSD, ODS, KDU a kdejaký přeběhlík by byli odříznuti od 1)polkitické moci, 2)od zakázek, 3)od právní ochrany, 4)od regulérních státních příspšvků politickým stranám. Pak by byla šance alespoň na nějakou pomalou změnu. Proč? Je to přesně obráceně než si myslíte. Vlivné skupiny bohatých lidí a ti kdo jsou na nich závislý vždy k volbám půjdou. A v ČR není zákon o tom že pokud se dostaví jenom 10 občanů k volbám tak jsou neplatné. Svým postojem chtě nechtě podporujete tu svoloč nahoře. Jinak osobně postoj nevolit chápu a neodsuzuji ho. Jen si myslím že je mimo. S ůctou Pavel [smích]

199264

9.9.2009 18:58

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 199264

No ale to je naprosto zásadní chyba, že pokud se k volbám dostaví třeba jen 10 občanů, tak jsou i tak platné. To svědčí o tom, že si z nás, většinové společnosti, vládnoucí mafiáni dělají normálně prdel. Chápete to?

199977

9.9.2009 19:52

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 216.?.?.?

Reakce na 199977

Pani podivejte kdyz se neumime postavit, tak si to zaslouzime.Vse jine nesmysl.

199979

1.9.2009 9:34

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

MedaBeda mcaellen (zavináč) seznam (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 199204

od koryta dostanete prase dvěma způsoby - násilím, anebo tak, že v korytě žádné žrádlo nebude - to se pak prasata obyčejně požírají mezi sebou [mrknutí jedním okem]

199209

1.9.2009 17:32

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 199209

Se pamatuju na zabijacky v Kerkonosich kdy se svine kterym se jezili na kruponu stetiny po pustu v chlivku kdy 2-3 dny ocuchavaly prazdny koryto a kviceli z hladu tahly pod sibenice ....... Mate recht a volil bych prvni alternativu. Ten nekompetentni dobytek ktery ceskymu narodu jen skodi by lidi nez bude pozde meli hnat primo od zlabu zkrz ulice k odpovednosti jak spinavy stado prasat takovym zpusobem aby tema povysenejma prolhanyma rypakama vetrili svou vlastni krev a nemeli cas se kousat do prdeli ....

199260

1.9.2009 9:36

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Pepa49493 80.?.?.?

Reakce na 199204

velmi hloupe

199210

1.9.2009 10:08

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Kevin 91.?.?.?

Reakce na 199204

>no treba volbami,ja jdu k volbam s inkoustem v kapse-ten naliju do urny a budu doufat ze jsem alespon jeden hlas znicil -je mi jedno komu proto,ze pokud to udela vice lidi bude po volbach,jelikoz nebude co scitat.Nekdo muze namitat ze k tomu nesezenu dost lidi-mozna,Vajicka pro Paroubka zacaly taky jako hloupost,kdo nic nedela at se smiri s tim co ma.Je mi fuk jestli tam je jeden,dva,tri atd zlodeji,za 20 let tam jsou stejne jmena pryc s nimi-kdo se pripoji k akci-INKOUST PRO PRASATA

Volby budou platne i kdyz v te urne zustane JEDINY platny listek. Tudy cesta nevede. Proc misto toho radeji nezacnete organizovat peticii za zmenu ustavniho zakona referendem tak, aby se volby museli opakovat s jinymi kandidaty pokud se zucastni voleb mene jak 50% volicu? Snazte se, udelejte tomu propagaci, nechte si naformulovat zneni otazky ustavnim pravnikem. TOHLE je cesta, ne blbe niceni listku jinych lidi v urne.

199212

1.9.2009 13:11

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 199212

Pokud připustíme vámi navržený postup, co se bude dít, když se ani napodruhé voleb nezúčastní 50 % voličů? budou se konat další volby zase s jinými kandidáty? A kdo bude v mezičase vládnout? Předpokládám, že vláda odborníků? A kdo tu vládu odborníků bude jmenovat? V každém oboru se najde spousta odborníků, kteří mají na tutéž věc naprosto odlišný názor; kdo bude určovat, který názor zvítězí?

199236

1.9.2009 13:42

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Kevin 91.?.?.?

Reakce na 199236

Podivejte, to klidne necham na moudrejsich ode mne. Ja jen napsal co povazuju za lepsi a rozumnejsi cestu nez polevani volebnich uren inkoustem a tim znehodnocovani hlasu JINYCH volicu... S vlastnim hlasem si delejte co chcete, ale vyprosuju si aby kdokoli a z jakychkoli pohnutek zneplatnil ten muj.

Presvedcit lidi argumenty, sesbirat podpisy, vyhlasit referendum, nebo treba zorganizovat na Vaclavaku demonstraci 100 000 lidi - to vse je normalni a demokraticke reseni.

Ale znehodnocovat hlasy jinych volicu a tim jim ubirat pravo na vlastni nazor vyjadreny volbou je totalni uchylnost. Zvlaste v situaci, kdy ani znehodnoceni 85% hlasovacich listku neni podle zakona duvodem k zopakovani voleb.

199238

1.9.2009 23:59

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

mkadlec 85.?.?.?

Reakce na 199238

Navrhuju na prevo;ebni kampan aplikovat paragraf o verejnem prislibu. cili trestni odpovednost za neplnemi volebniho programu

199323

1.9.2009 12:55

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

serpico 77.?.?.?

Reakce na 199204

tohle je blbost,to nikomu nepomůže... [oči v sloup]

199231

1.9.2009 10:31

Podoba čistě náhodná?

korutan 81.?.?.?

Krásný den pozdního léta navozuje atmosféru klidu a pohody. Všechno člověka přesvědčuje, že svět je v pořádku a vše je, jak má být! Ale je tomu tak opravdu?

Před chvílí jsem udělal chybu, která mi ten příjemný začátek dne dobře nakopla! Vzal jsem si do ruky knihu kterou mám již delší dobu rozečtenou, a začal jsem číst na náhodně otevřené straně. Jedná se o knihu „Vznik a pád Třetí Říše“ od autora Williama L. Shirera. Ten, na straně 55 popisuje složení Hitlerových spolupracovníků jak ve vedení strany, tak ve vládě! Popisuje jejich morální a osobnostní vlastnosti, jejich vztah k Hitlerovi a moci. A ejhle, samý gauner, zvrhlík, prostě obyčejný lidský odpad! A jak daleko, nebo vysoko, se dostali!? To, že dnes máme k dispozici nespočet literatury zobrazující pravdivě tyto osoby, to je důsledek výsledku II. světové války. Nedopadnout tak, jak dopadla, asi bychom, ti kteří by měli to štěstí, že by se přesto narodili, měli možnost a povinnost číst o jejich vysoké morálnosti, osobní kvalitě blížící se božství! Ve filmech donekonečna sledovat příběhy z jejich příkladného života. Jejich sochy by byly na každém vhodném i nevhodném místě a v dny výročí jejich narození a úmrtí bychom k nim za zpěvu přinášeli květiny a připomínali si jejich hrdinské činy, které nejspíše nikdy nevykonali!
Blbost? Ó nikoliv!! Jenom si vzpomeňme zcela shodného scénáře z doby nedávno minulé, sice s jinými protagonisty, ale stejného charakteru!

To nakopnutí mi způsobilo, že jsem spatřil paralelu mezi tehdejší dobou nástupu fašismu a dneškem! A to především ve shodě charakterů části představitelů společnosti. Tak zvaných elit. Možná nás čeká doba, kdy se budou publikovat články o doloženém napojení Langra a jeho rodiny na českou mafii. Možná se dočkáme studií na téma vzestup a pád Kočko-Paroubkova impéria, aneb jak z kolotočáře premiérem! Taky by se dala očekávat kriminalistická studie jak zašantročit Sjezdový palác! Těch témat by bylo asi nekonečně. Jak Koukal koukal, až se k miliardám dokoukal! A komu z toho poplatil!? Nebo „ Bordel a 300mil. Grosse“, „Hřebíčkův senzační prodej a nákup nemovitostí“, „Kalousek a jeho dojné krávy“! Myšleno tím ministerstvo obrany a později celá republika! Určitě by byla zajímavá pravdivá životopisná kniha současného pana premiéra „Žid, komunista, agent Mossadu premiérem České republiky.“

Jediný rozdíl, kromě časového posunu, vidím v tom, že dnes nemají Vůdce, který by je sjednotil a usměrnil k cíli realizace velké vize! Ale možná, že se pletu, že ten vůdce již je, v podobě některého EU komisaře. Ještě je ale nesjednotil, i když!??

199213

1.9.2009 14:37

chapu lidi co se zlobi ze jim inkoust poskodi hlasy

vinny 89.?.?.?

pokud si myslite ze sbiranim podpisu -nejakou petici,ci nevolenim nikoho neco zmenite neberu vam vas nazor.Ja si naopak myslim ze je jednodussi presvedcit par tisic lidi k Inkoustu v urnach a zniceni vsech hlasu nez se nechat ztlouct Pecinovou milici pri tz nepovolene demonstraci a to za pritomnosti fizlu provokateru kteri by to resili prinejmensim s ohledem na rizeni akceptovatelnych skod.
Kdyz nebude co pocitat,jak si rozdeli moc a Koryta.??? [chechtot]

199243

1.9.2009 16:06

RE: chapu lidi co se zlobi ze jim inkoust poskodi hlasy

leo69 89.?.?.?

Reakce na 199243

No jo, ale ve všech volebních místnostech urny nepolijete a pokud to třeba snad i dokážete, tak se vsadím, že "náhodou" bude někde objevena jedna urna, kterou nikdo nepolil a pokud tu jednu urnu naleznou v Praze, tak tam bude jistě nejvíce hlasů ODS. Pokud tu urnu najdou na Moravě, tak vyhrají lidovci, či snad dokonce TOP09 atd., atd... To by mohly potom samy kandidující strany pořádat inkoustové orgie v oblastech, ve kterých mají slabší preference a ničit hlasy proti nim. Je to, podle mne, nepřijatelný nápad. [překvapení] [smích] [smích]

m,[mrknutí jedním okem]

199250

1.9.2009 15:57

pje

pje 193.?.?.?

Jsou lidé, kteří celkem úspěšně rozeštvávají jedny partajníky proti druhým, zpravidla téže partaje, důsledkem čehož jsou modroptáci i oranžošálisté ve při nejen navzájem, ale i uvnitř. Inu, vepři. Je národním sportem nadávat na úředníky a spílat jim byrokracií. Přitom úřednické vlády byly, jsou a budou jedinou zárukou věcného a odborného kormidlování této země. Měli byste vidět a slyšet některé ministry, s jakými výrazy obšťastňovali své nebohé okolí po jednání s vrcholnými partajníky o rozpočtu. Jednou partajnímu kreténovi vadí daňové zdražení chleba o necelou korunu, druhému vadí odvod nadměrně privatizovaných peněžních požitků (jemný rozdíl by se našel, ale má smysl jej hledat?). Mně je taky málo platná moje kvalitní a lidská práce - někdo má o věci jiné představy a tak budu mít čas na psaní knih.

K volbám je třeba jít a pak po volbách jít po krku těm zvoleným, pokud nebudou sloužit veřejnosti a sloužit dobře. A někdo by mohl koupit Lidovky, aby z toho protilidového a antidemokratického zaplaceného plátku bylo něco smysluplnějšího...

199248

1.9.2009 16:15

nositel blbé nálady?

fist.of.heaven 213.?.?.?

nemohu si pomoct,ale takovéto články jsou nošením dříví do lesa.máte prakticky ve všem pravdu,ale to myslím není důvod to psát.bylo to řečeno mnohokrát.spousta lidí se vysílí kecama a pak skutek utek...a taky jste trošku zápasil s češtinou [mrknutí jedním okem] ale jinak dobrý no...

199251

1.9.2009 18:17

Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Ustavni soud pozastavil predcasne paralamentni volby. Takze pokud by Melcak s Pohankou neprebehli a z duvodu nemoznosti postavit vladu, by se museli opakovat bezprostredne volby, tak co? Jestlize dojde k vladni krizi, vlada ztrati z jakychkolov duvodu duveru, tak to znamena, ze se pocka do regularniho volebniho terminu? Uz se tesim na stavnate komentare ze zahranici, i kdyz kdo vi tahle vlada je vzorne proevropska. Uvidime, co si pocnou s touhle nahravkou na smec i nezavisla media v Kocourkove. [velký smích] [velký smích]

199266

1.9.2009 18:39

RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 199266

Já se osobně pane René po přečtení této informace zhrozil. Máme úřednickou vládu jež nebyla občany volena a měla dovést zemi k předčasným volbám. A ejhle. Celé se to NÁHODOU prodlužuje. Pravice 100procentně hraje o čas. Musí se najít ty správné kompromitující materiáli, musí se ještě víc lidí znechutit, aby jich šlo k volbám co nejméně. Hnus. Obávám se že asi opravdu žijeme v neuvěřitelně sofistikované totalitě. Pavel

199271

1.9.2009 19:09

RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 199266

A ted vazne. Nejake citace z Ustavy CR.

Čl. 17
(2) Byla-li Poslanecká sněmovna rozpuštěna, konají se volby do šedesáti dnů po jejím rozpuštění.

Čl. 25
Mandát poslance nebo senátora zaniká
e) u poslanců rozpuštěním Poslanecké sněmovny,

Čl. 40

K přijetí volebního zákona a zákona o zásadách jednání a styku obou komor mezi sebou, jakož i navenek a zákona o jednacím řádu Senátu je třeba, aby byl schválen Poslaneckou sněmovnou a Senátem.

Čl. 68

(1) Vláda je odpovědna Poslanecké sněmovně.

Čl. 72
(1) Poslanecká sněmovna může vyslovit vládě nedůvěru.

Čl. 75

Prezident republiky odvolá vládu, která nepodala demisi, ačkoliv ji byla povinna podat.
[urlhttp://ustavacr.blogspot.com/[/url]

Takze kdyz to shrnu mame rozpusteny parlament. Neexistuje zaruka, ze bude splnena z Ustavy povinost do 60-ti dnu po rozpusteni paralamentu vyhlasit volby. Jelikoz jediny subjekt, ktery muze odvolat vladu je PS, pak tedy mame neodvolatelnou vladu s casovym mandatem vazanym na rozhodnuti US!! V soucasne situaci neexistuje povinost teto docasne valdy podat demisi, takze ji nemuze odvolat ani president republiky!! Vlastne se skutecne hovno stalo, jak tvrdi soudci US!! Ale mam takovy pocit, ze Americani v tehle situaci by uz masirovali ke Kongresu a urcite by nekriceli mame hole ruce.

199282

1.9.2009 21:52

RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 199282

To je celé totální nesmysl, co píšete.

Za prvé, poslaneckou sněmovnu rozpuštěnou nemáme-byl jen schválen ústavní zákon říkající, že volební období současné PS skončí dnem konání voleb 10. října 2009 (č. 195/2009 - http://www.mvcr.cz/soubor/sb058-09-pdf). Až do té doby sněmovna funguje normálně. Ta šedesátidenní lhůta zde neplatí, protože sněmovna rozpuštěná rozhodnutím prezidenta nebyla.

Za druhé, volby už byly vyhlášeny (č. 207/2008 Sb.). Sám jsem ovšem zvědavý, jak to s jejich konáním bude a rozhodnutí ústavního soudu považuji za chybné.

Za třetí, vzhledem k tomu, že sněmovna rozpuštěná nebyla a má se brzo sejít k řádnému plánovanému zasedání (www.psp.cz), může kdykoliv vyslovit současné vládě nedůvěru. Vláda je pak povinna podat demisi a pokud tak neučiní, má prezident právo ji odvolat.

Příště doporučuji přečíst si tu ústavu celou, pořádně a několikrát, nebudete za vola.

199308

1.9.2009 22:05

RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Vanguard 86.?.?.?

Reakce na 199282

To je ale totální nesmysl, co tady píšete.

Za prvé, Poslanecká sněmovna nebyla rozpuštěna, ale sama se (ve spolupráci se Senátem) usnesla na ústavním zákoně, že její volební období skončí dnem voleb, které se budou konat nejpozději do 15. října 2009. Až do té doby sněmovna normálně funguje a na 8, září je svoláno její řádní zasedání. Vzhledem k tomu, že PS nebyla rozpuštěna prezidentem, ale sama se usnesla že končí, neplatí 60 denní lhůta pro nové volby.

Za druhé, volby do Poslanecké sněmovny už vyhlášeny byly, rozhodnutím prezidenta č. 207/2009 Sb. ústavní soud jeho platnost ovšem zřejmě pozastavil a jsem moc zvědavý, jak se to bude řešit.

Za třetí, ani předchozí bod nic nemění na tom, že PS stále funguje a může kdykoliv vládě vyslovit nedůvěru. Pokud tak učiní, vláda je povinna demisi podat a když to neudělá, prezident ji může odvolat.

Příště doporučuji si pořádně několikrát důkladně přečíst ústavu a související zákony, než tady začnete psát pitomosti.

199309

2.9.2009 1:16

RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 199309

To uz jsem zjistil z novin a jsem tomu ze srdce rad. A pokud jde o Ustavu, tak bych prosil ty pitomosti rozebrat a to konkretne. Zatim jste mi natrikart otloukl o hlavu fakt, ze snemovna neni rozpustena, pokud jste si nepovsiml, tak veskere dalsi uvahy vychazi z teto chyby. Zrejme nepovsiml, ze ano? [velký smích] [velký smích]

199329

3.9.2009 9:46

RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 199329

Možná jsem se nechal poněkud unést a použil jsem pomnožné "pitomosti" místo jednotného "pitomost".

Dost mě ovšem udivuje, že člověk jako vy, který odhaluje spiknutí v nejvyšších patrech světové politiky zjistí až 2. září z novin(!!!), že se Poslanecká sněmovna v jeho vlastní zemi 28. května (tedy před více než třemi měsíci) sama rozhodla zkrátit si své volební období a že nebyla rozpuštěna... [chechtot]

199439

3.9.2009 13:20

RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 199439

Mno vidite mate ode me Vanoce uz na zacatku zari. Snazim se delat co nejmene chyb, ale jsou pouze clovek. Klidne piste o svem udivu dal, je to skoro tak napinave, kdyz o tom pise svaty Augustyn, Platon nebo Descartes. Zrejme si to budu muset zapsat do denicku a podtrhnout cervene. Copa hosove, lezim vam moc v zaludku a jsem blbe stravitelny? [vyplazený jazyk] [velký smích]

199462

3.9.2009 14:40

RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 199462

Sorry, ale zjistit po třech měsících, že se poslanecká sněmovna mého státu nebyla rozpuštěna, ale sama si zkrátila funkční období, a na základě mylného názoru napsat nesmyslný příspěvek, to není omyl, to je ignorantství.

A jinak, pokud jde o poslední větu, zjevně si namlouváte, že vaše příspěvky zajímají ještě někoho jiného než účastníky diskusí na Zvědavci...nu což, já vás z tohoto omylu vyvádět nebudu [chechtot]

199474

4.9.2009 0:29

RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 199474

Minimalne zajimaji vas, kdyz vam stojim za namahu. To ze se vam nelibi o cem pisu, to uz je druha vec. Toz hodne stesti na cekani dalsiho ignoranstvi od cloveka z lidu a jako jsem ja. Nemel by jste si to nechat ujit, vanoce byvaji casteji. [mrknutí jedním okem]

199513

4.9.2009 8:56

RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 199513

Zjevně máte problém s chápáním psaného textu...psal jsem "...zajímají ještě někoho jiného než účastníky diskusí na Zvědavci..."Vzhledem k tomu, že mám tu čest být účastníkem diskusí na Zvědvaci a vzhledem k tomu, že na vaše příspěvky reaguji, je zřejmé, že mě zajímají, jinak bych na ně nereagoval.

199525

4.9.2009 13:36

RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 199525

Neni tak, zle ani s chapanim textu, ani s navstevnosti Zvedavce. I kdyz ja nejsme clovek, co spokoji pouze s kvantitou. Kdyz se nad tim ohledne mezilidkskych vztaju zamyslim, tak ja vzdy dvama prednost vysoce cenene kvalite. Nejde o to, kolik lidi cte Zvedavce, ale jaky typ lidi cte Zvedavce. Mate tedy trofej, Bartosek na svestkach, tak si ji uzijte. Nepochybne casem pribyde dalsi, jak uz jsem rekl, jsem pouze clovek. A kdyz ted dovolite necham vas ve vasem mnohem prijemnejsim svete, kde vsechno vicemene spravne funguje a bude se venovat tomu mnohem osklivejsimu svetu ze sveho uhlu pohledu. Samozrejme az po sichte, kdyz je prace je treba hakovat, aby clovek i v te Americe nechcip hlady. [mrknutí jedním okem]

199551

1.9.2009 18:59

Pozor :)

Alexandr R 85.?.?.?

Nasel jsem na netu neco zajimaveo [smích] a pro zasmani ,

http://zvedavec.nazory.cz/

199278

1.9.2009 19:29

RE: Pozor :)

serpico 77.?.?.?

Reakce na 199278

tak to je konec... [chechtot]
tohle mě dostalo nejvíc,normálně jsem se smál nahlas do monitoru :
"Vladimír William Stwora je krycí jméno dobrovolníka Mossadu českého původu, který se do Čech dostal podle jeho vzhledu z chazarské oblasti. Jeho hlava je na temeni plešatá od nošení jarmulky - takzvaného šábesdeklu."

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

199289

1.9.2009 19:42

RE: Pozor :)

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 199278

Pravda autor si rika Nilbert zvany zbytkem svete nalevo od neho Nulo. [velký smích] [velký smích] Nutno podktnout, ze nalevo se v tomto pripade nachazi skoro cely vesmir a napravo neni vubec nic. [mrknutí jedním okem]
http://www.jdl.czechian.net/index2.htm

199290

1.9.2009 19:56

Budem volit voly?

daniela 88.?.?.?

Že se v médiích po čase opět objevil jakýsi podivný zbohatlík,to už snad normálního čecha nemůže ani překvapit.Tito "zloději",o kterých se média zmiňují,jsou dle mého něco, jako obětní beránci téhle sebranky z horní kasty.Buď pán Janouš něco neudělal nebo udělal, ale pro někoho se stal nepohodlným.Mezi podobné "oběti" v klidu připočítám i S.Grosse,Čunka(který si svoje katy možná naklonil tím, že hlasuje pro Lisabonský artikl a tak věc umlkla)nebo Krejčíř, kterého nechávají užívat si sladké dýchánky v JAR atd. atd.Pro koho tedy volit? Tahle vizuální hra je opravdu jen nechutné divadlo.Tady se křičí "pryč s ČSSD,pryč s KSČM, pryč s ODS.No dobrá.Dám na radu mnohých a půjdu hodit do urny lístek pro úplně poslední stranu.A dejme tomu, udělá totéž dalších tisíce jiných.A co? Domnívá se tu snad někdo, že takový Paroubek zkončí na úřadu práce? Nebo Topolánek,že bude živit svoje ratolesti ze sociálních dávek, jako my tady?Vzpomeňme na zoufalého zakladatele Tv Nova.Má se, za to, že o něco přišel,tak špatně? Nebo co před lety proklínaný Špidla..nezapomeňme,že takto spravedlnost v našem rádoby demokratickém systému opravdu nefunguje. [oči v sloup] [bliji]

199295

2.9.2009 12:50

Musí to tak být.

baki 89.?.?.?

Jak jinak lze charakterizovat snahu četných našich politiků tento "problém" bagatelizovat jako nepatrný přestupek kvůli kterému není potřeba ho z vysoké funkce ani odvolat. Za zmínku stojí, že uvedené tranzakce "odhalili" až Švýcaři, ač se jedná zřejmě o peníze našeho státu - nikoli naše kontrolní orgány. A tak je to jako za socializmu. Všude se krade a nikde nikomu nic neschází.

199359

3.9.2009 2:46

Demokracie a Ustavni soud.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Motivy Melcaka mohou byt politicke, i kdyz bych rad vedel ci politiku chce Melcak hajit. Da se to tezko poznat, protoze ztratil duveryhodnost. Politicke strany mohou pleticharit, vest spinave volebni kampane psychologicky zasahujici zvireci podstatu cloveka, lhat, slibovat ve volebnich programech, co stejne nesplni.... ztraci timto legitimitu moci. Sice v demokracii budou mit formalne mandat, kdyby k volbam prislo pouze 1% lidi, ale rezim ktery predstavuji ztrati legitimitu. Takovy rezim neni schopen stabilne exitovat v demokracii. U moci ho muze drzet pouze sila.

Aby by nebyly podsouvany nejake osobni motivy, nejsem rozhodnuty koho budu na 100% volit, ale k volbam pujdu a nebudu volit zadnou parlamentni stranu vcetne staronovych tvari v TOP 09. Jestli posunuti voleb je vyhodne ci nevyhodne pro uspech strany, ktere dam hlas je nepodstatne. I kdyz jako obcan mam pravo delat v ramci zakonu, cokoliv pro uspech preferevaneho subjektu ve volbach. Ustavni soud nema jakekoliv pravo ani neprimo vstoupit do politicke boje!! Pokud toto soudcove US nechapou, soudni moc prestava existovat jako vyvazovaci system demokracie!! Rozhodnuti Ustavniho soudu by melo byt rychle, protoze Ustavu by skutecny profesional zastavajici misto v Ustavnim soudu mel znat velmi dobre.

Na Zapade nikdo zkraceni voleb nenapada soudne nejenom z duvodu jakym zpusobem je zakotveno zkraceni volebniho obdobi a vyhlaseni predcasnych voleb v legislative, ale i z duvodu, ze k hajzlpapiru netreba prikladat navod!! Jak by sarkasticky rekl Jiri zacek.

199423

4.9.2009 4:36

RE: Demokracie a Ustavni soud.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 199423

Cui bono….

Pravda narychlo se bude menit Ustava a i velky dramatik volal po zmenach. Mozna nejde pouze o pocet poslancu, coz je velmi rozumny navrh ( lichy pocet nevyzaduje prebehliky ) ale mozna jde i o zmeny Ustavy tykajici se presidenta ci podpisu mezinarodnich smluv. A platna listina, krome datumu a mista musi z pravniho hlediska v poradku i podpisy. Cohn-Bendite velmi dobre vedel, proc se neomalene ptal na podpis presidenta republiky na Lisabonske smlouve.

Referndum v Irsku se blizi a preference se nejak nejevi v ruzovych barvach. President Vaclav Klaus podpis Lisabonu jasne podminil prijetim v irskem referendu. Nemecko si vymohlo de facto nadrazenost domaciho parlamentu, coz budi tichou nevoli nejenom v Parizi a proces jeste neni ukoncen. Bodejt Berlin ma v planu proces ratifikace LS uzavrit jako posledni zeme, aby nahodou nekdo jiny nechtel posileni pravomoci parlamentu na nemecky zpusob. I v Cechach se senatori za ODS zrejme tlucou tajne do hlavy, kdyz o tom trochu zapremysli.

Prej by jsme mohli byt izolovani. Strategicke kopecky uprostred Evropy? To asi tezko pane europoslance. [velký smích] [velký smích]Pokud by jsem byli izolovani, pak jsme byli prinuceni radikalne zmenit zahranicni politiku. Zkuste vyhrozovat treba druhym Mnichovem, vlastne uz tretim. Spise by jsme mohli byt ochraneni nejakym protektorem. Pokud by CR dostala vyjimku jako Britanie v nadrazenosti ceskych soudu nad LS nebo jako Nemecko v posileni pravomoci paralamentu, tak by nebylo treba menit Ustavu CR, protoze statni suverenita by byla zachovana. Nehoda neni nahoda, aby se tak nestala nejaka presidentu republiky Klausovi.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/172555-eu-...
http://www.blisty.cz/2009/9/4/art48757.html
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/178107-nem...

199516

6.9.2009 16:04

Hmm, zbijeme nekolik much jednou ranou.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Takze vetsinovy system po vzoru Nemecka nebo Britanie. Jenozme to jsou zeme, kde se politicka kultura a uroven pohybuje nekde uplne jinde nez v CR!! Tim by bylo vyreseno, koho volit. Pred par lety jsme meli zemi kde vladla STRANA, ted by se nekomu libilo mit zemi STRAN DVOU. Co sa da robit, kdyz nejde mit zpatky hned JEDNU VLADNOUCI STRANU. Mno, a radilni zmenu volebniho systemu hezky pripojime k hlasovani o zkracenem volebnim obdobi. To je fakt lepsi mit naveky urednicke vlady, protoze jinak budeme mit pernamentni velkou koalici dvou stran!!! [bliji]
http://www.novinky.cz/domaci/178248-vodrazka-spoji...

199655

Příspěvků: 82

01.09. 08:28 František Svoboda  O Čunkovi
01.09. 11:31 hestroy  RE: O Čunkovi
01.09. 14:50 janko  RE: O Čunkovi
01.09. 11:58  RE: O Čunkovi
01.09. 12:42 serpico  RE: O Čunkovi
01.09. 08:33 janko  hezké,
01.09. 23:03 udo  RE: hezké,
02.09. 07:53 janko  RE: hezké,
02.09. 10:24 Oracle  RE: hezké,
02.09. 10:34 janko  RE: hezké,
02.09. 11:51 Oracle  RE: hezké,
02.09. 11:57 HHBB  RE: hezké,
02.09. 16:02 janko  RE: hezké,
04.09. 21:31 udo  RE: hezké,
05.09. 08:09 janko  RE: hezké,
07.09. 21:15 udo  RE: hezké,
01.09. 08:36 ilsa  
01.09. 09:16 vinny  vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 09:24 Filla  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 09:28  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 11:27 hestroy  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 12:58 jansmith1984  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 15:42 hestroy  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 13:48 Kevin  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 15:34 hestroy  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 15:59 Rene Bartosek  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 17:50 serpico  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 19:47 ládík nečestný  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 20:13 ládík nečestný  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 20:27 serpico  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 22:23 Laskavý  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
02.09. 10:17 dodo1985  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 16:36 Rejpalm  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 19:07 hc  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 19:22 Rejpal  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 20:51 hc  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
02.09. 04:04 Rejpal  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
02.09. 13:15  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
02.09. 20:29 Takyjeden  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
03.09. 00:42 hc  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
03.09. 02:10 Takyjeden  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
03.09. 05:20 Rejpal  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
03.09. 14:32 hc  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
08.09. 20:28  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
05.09. 19:37 Takyjeden  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
02.09. 14:55 hc  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 18:03  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
09.09. 18:58 Jarmila  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
09.09. 19:52  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 09:34 MedaBeda  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 17:32 Satanist  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 09:36 Pepa49493  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 10:08 Kevin  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 13:11 Vanguard  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 13:42 Kevin  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 23:59 mkadlec  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 12:55 serpico  RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?
01.09. 10:31 korutan  Podoba čistě náhodná?
01.09. 14:37 vinny  chapu lidi co se zlobi ze jim inkoust poskodi hlasy
01.09. 16:06 leo69  RE: chapu lidi co se zlobi ze jim inkoust poskodi hlasy
01.09. 15:57 pje  pje
01.09. 16:15 fist.of.heaven  nositel blbé nálady?
01.09. 18:17 Rene Bartosek  Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
01.09. 18:39  RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
01.09. 19:09 Rene Bartosek  RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
01.09. 21:52  RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
01.09. 22:05 Vanguard  RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
02.09. 01:16 Rene Bartosek  RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
03.09. 09:46 Vanguard  RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
03.09. 13:20 Rene Bartosek  RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
03.09. 14:40 Vanguard  RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
04.09. 00:29 Rene Bartosek  RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
04.09. 08:56 Vanguard  RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
04.09. 13:36 Rene Bartosek  RE: Po LS jsem rekl, ze US CR me uz nicim nemuze prekvapit, ale...
01.09. 18:59 Alexandr R  Pozor :)
01.09. 19:29 serpico  RE: Pozor :)
01.09. 19:42 Rene Bartosek  RE: Pozor :)
01.09. 19:56 daniela  Budem volit voly?
02.09. 12:50 baki  Musí to tak být.
03.09. 02:46 Rene Bartosek  Demokracie a Ustavni soud.
04.09. 04:36 Rene Bartosek  RE: Demokracie a Ustavni soud.
06.09. 16:04 Rene Bartosek  Hmm, zbijeme nekolik much jednou ranou.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 0

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 1

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 234