Diskuze k článku

Michail Chazin: „Zákaz valuty v Rusku dnes není aktuální“

Příspěvků 22

26.2.2009 5:23

Zaujímavé

Kyklop 217.?.?.?

Zaujímavé porovnanie dvoch názorov - "pesimistu" Chazina a "optimistu" Sodolkova. Obaja sedia či sedeli dosť vysoko, aby videli veci z nadhľadu. Len si myslím, že "pesimista" Chazin vystupuje skôr ako "dobre informovaný optimista" a veci môžu byť horšie. A Sodolkov musí byť zrejme "optimistom" povinne, z titulu funkcie. Tiež čert vie, s kým a za koho vlastne hrá...

184698

26.2.2009 11:18

RE: Zaujímavé

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 184698

Přesně tak. Sodolkov mluví přesně jako spolehlivý služebník systému. Úplně stejně jako naši drazí kolegové Vojta49, pan Koubek a další, např. pan Satai. V Matrixu by tito lidé měli všechny výhody a bylo by s nimi počítáno pro nejvyšší funkce. Možná by to dotáhli až na Agenty.

184735

26.2.2009 11:28

RE: Zaujímavé

Fanous 193.?.?.?

Reakce na 184698

Ale 1+1 jsou 2. Kdyz nemam praci - nepudu kupovat zbytecnosti a kdyz mi nekdo da uver s dlouhodobou splatnosti tak si prachy radsi schovam, abych mohl jist a bydlet. Jestli si nekdo mysli, ze kdyz mi v TIVI ukaze autak s novym designem, ze pujdu a z uveru si ho koupim tak neumi pocitat do dvou. S vzajemnou vypomoci ma pan Chazin pravdu, ale to uz tady bylo davno. Na vesnicich zili lidi vzdycky jen takhle - jeden dela to a ten zas tohle a vsichni dohromady udelame moc.

184738

27.2.2009 2:28

Veľký rozdiel je,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 184698

keď niekto pracuje vo funkcii prognostika na rozdiel od fin. experta či dokonca predstaviteľa moci. To ste veľmi dobre vystihol:
>A Sodolkov musí byť zrejme "optimistom" povinne, z titulu funkcie.
Ja by som len doplnil, že prognózy vo finančníctve (a hospodárstve) sú z princípu veľmi chúlostivá vec. Je známo, ale často sa na to zabúda, že peniaze a veci okolo nich, sú tak povediac - psychologická kategória. Kladná zpätná väzba by totiž mohla pri nepriaznivých predpovediach aj keď pravdivých, spôsobiť celoštátnu (až globálnu) paniku a urýchlenie tohoto nepriaznivého vývoja. Spoločnosť sa proti tomu bráni i zákonom o šírení poplašnej zprávy. Kritika štátnych predstaviteľov, že nevravia pravdu, nie je preto úplne na mieste. Tí skutočne, i v súčasnej dobe, majú za povinnosť šíriť optimizmus, a je to dokonca i v záujme obyčajného občana. Zaisťujú týmto "ekonomike" pozvolnejší dopad. Toto ale nevylučuje, že pri tom pracujú, bez zbytočného humbuku, na ďalších opatreniach k zamedzeniu nepriaznivého vývoja.
Prognostik z povolania má ale, pokiaľ možno, najpravdivejší odhad za povinnosť.
Ani médiám, ktoré sú s tým spojené neostávajú iné možnosťi.
To len mysliteľskí amatéri môžu za všetkých okolností vykrikovať: Pravdu, čistú pravdu!
No a teraz, by odpoveď na Vami naznačené:
>Tiež čert vie, s kým a za koho vlastne hrá...
už nemala byť problém...

184851

28.2.2009 12:17

RE: Veľký rozdiel je,

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 184851

Vaše argumenty berem, hoci s výhradami. Jedna vec je šíriť optimizmus, iná vec - dymovú clonu. A väčšina ovčanov nie je v stave tieto dve veci správne rozpoznať, zrejme ani ja nie.

Skúsenosť ma učí, že pokiaľ "niekto" povie "idú povodne, v Rakusku sa vylial Dunaj", a zodpovedný politik povie "zvýšenie hladiny bude len malé", tak je veľmi príhodný čas vysťahovať skutočne cenné veci na druhé poschodie alebo na povalu, utesniť pivnicu, pripraviť si dosky a vrecia s pieskom a decká so ženou poslať k babke do Karpát. Našťastie sú povodne častejšie ako kríza, takže som sa už trochu naučil, ako sa veci majú a viem sa zariadiť, aby škody boli menšie. Bohužiaľ s krízou skúsenosť nemám a fakt by sa to teraz celkom hodilo...

185011

26.2.2009 10:33

někde mezi?

Joseph 85.?.?.?

Já osobně neberu názor pana pesimistického ekonoma, to už spíše pana optimistu. Pravda bude možná někde mezi. Ne že by se nic nedělo..., někteří to odnesou, ale páteř ekonomiky to nezlomí. Určitě si nemyslím, že pokles bude trvat do 2012 a růst že se projeví až v roce 2025, jak říká ten první (tak daleko nemůže žádný seriózní ekonom vidět, v době tak nejisté, bezpříkladné). Naopak dle všech dostupných odhadů a vyjádření soudím, že pokles se dotkne dna koncem tohoto roku (2009) a v roce 2012 že bude ekonomika opět v předešlé kondici, jen už obezřetnější, ne tak hodující na dluh. Takový vývoj je totiž v zájmu i hlavních hráčů. Vlády se rozhýbaly nebo rozhýbávají, přijímají místy i smysluplná opatření, která fungují, někde zastabilizovali třeba trh s automobily. A pokud budou následovat další podobná opatření, která udrží zaměstnanost a s tím současně koupěschopnost, můžeme se z toho dostat poměrně v klidu.
A dolar myslím (kupodivu) přečká tuhle krizi. Sice je postihován inflací (gigantickým zadlužováním se amerického státního rozpočtu, díky "balíčkům" pro státní intervence), ale nějak to není znát, v poměru k ostatním měnám - jak vidíme, i přes fakt, že krize vzešla z USA, americká měna vůči Euru hodně posilovala, ostatně i vůči Yenu a ani ruská měna není komparativně bůhvíjak silná. O Číně moc nevím, ale i tam byli chvílemi dost zoufalí. Problém zatím odnesli paradoxně víc ti druzí, v Evropě a Asii (o chudých zemích v Africe a jinde nemluvě). A i dnes, po dvou šílených balíčcích si dolar drží svou hodnotu i poptávku, svou atraktivitu pro investory (stále ještě se pro dolar rozhodují jako pro investici "na jistotu" ). Je neuvěřitelné, že těm dacanům americkým prospěje nakonec i ta krize... jejich tištěné papírky se slušně prodávají a ještě trochu budou, což jim umožní se "doma" vzpamatovat z nejhoršího a nechat to v podstatě zaplatit okolní svět, když pak bude třeba dolar i mírně klesat. A nakonec (až to už půjde) může dojít i k částečné redukci toho nekrytého bilionu, aby byla oživena důvěra v dolar.
Jednoduše si nemyslím, že už jen čekáme na pád nynějšího světového ekonomického modelu/systému. To je možná přáním některých zakyslých vyčkávajících proroků, ale naštěstí pro nás všechny (a koneckonců i pro ně) se tragické scénáře konat nebudou. Šrámy ano, ale exitus a následný chaos nikoliv.

184732

27.2.2009 1:26

RE: někde mezi?

dodo 88.?.?.?

Reakce na 184732

Pán je jak vidno optimista, věřící, že to co vidí, je realita, nikoliv fata morgána. Jak se říká, "každý svého štěstí strůjcem". Tak mu ho dopřejme. Na vojně ale platilo jiné pravidlo: "jistota je kulomet". Bude zajímavé uvidět, jak USA zalátají černou díru jejich dluhové ekonomiky flastrem z ještě většího dluhu, aniž by si ho nechali zalátat jejich věřiteli krachem dolaru a přechodem na Amero. Kdo to nebude hodlat akceptovat, bude mít co do činění s US ARMY. To je samozřejmě jen záměr. Jeho realizace narazí na věřitele s nukleární potencí a pak bude veselo jak ještě nebylo. A protože ty všemu odolné archívy typu archy Noemovy se nebudují pro srandu králíkům, tak se s tím více než jen počítá, ale s pravděpodobností rovnající se jistotě se to i předpokládá.

184850

27.2.2009 21:00

RE: někde mezi?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 184850

Hele, to co píšeš je logickej nesmysl!
> věřící, že to co vidí, je realita, nikoliv fata morgána
Buďto někdo věří (s rizikem faty morgány), nebo vidí realitu, a podle konkrétních známek usoudí, že to nějak bude (pravděpodobně). A na názoru snad není nic špatnýho a k posmívání, co říkáš?
Že ty seš zrovna pesimista, to fakt neznamená, že každej jinej je blbec, nebo že musíš mít pravdu ty s tím svým viděním černých děr a tak dále.

184961

26.2.2009 11:35

Odhalená chybička a 2 otázky

Filip S 147.?.?.?

Prosím, opravte si toto: "že kvůli našich oligarchů". Jinak moc děkuji za velmi přínosný článek. Dále otázka do diskuze:

1)1)Čtenáři Zvědavce, kdybyste měli hodně peněz a koupili si za ně zlato, kam byste ho u nás v ČR uschovali? Do banky? Firmě, která za úplatu uschovává zlato a cenné předměty? Do svého soukromého trezoru nebo na tajné místo ve svém domě? Nebo byste ho zahrabali někam do země, kde je nízká pravděpodobnost, že by tam nepátrali hledači pokladů s detektory kovů? (Bohužel jich je ohromné množství. Plundrují archeologická naleziště a způsobují archeologické vědě nedozírné škody.)

2)Myslíte, že je možné, že v případě nějaké hodně velké krize by stát jednoduše ukradl vklady občanů v bankách, stejně jako zlato občanů uložené v bankách? Nejsem si jistý, ale... Nestalo se náhodou při finanční krizi v Argentině před pár lety, že stát zabavil neboli kukradl vklady občanů? Je to tak, nebo mé vzpomínky jsou liché?

184739

26.2.2009 16:00

RE: Odhalená chybička a 2 otázky

sxgo 95.?.?.?

Reakce na 184739

1, = doma, toľko ho zase nebude, možno podľa alchýmie = zlato na hnoji leží. /rodinný dom/
2, Áno, pomaly budú banky patriť štátu, takže je to možné, prinajlepšom si zlato štát nechá a Vám podstrčí nejaké papieriky...

184784

26.2.2009 18:47

RE: Odhalená chybička a 2 otázky

hc 194.?.?.?

Reakce na 184784

Banky nemusí patřit státu, abyste přišel o všechno, včetně zlata.
"Důl? Viděl jste někdy důl? To je díra v zemi, ten vám nemůžou vzít."

184800

26.2.2009 20:48

RE: Odhalená chybička a 2 otázky

sxgo 91.?.?.?

Reakce na 184800

>"Důl? Viděl jste někdy důl? To je díra v zemi, ten vám
>nemůžou vzít."
[chechtot] To by ste sa čudoval:
http://www.diamantovabana.sk/

184818

27.2.2009 10:16

RE: Odhalená chybička a 2 otázky

hc 194.?.?.?

Reakce na 184818

No vždyť právě. [cool]

184881

26.2.2009 16:24

RE: Odhalená chybička a 2 otázky

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 184739

Opraveno, děkuji.

>Čtenáři Zvědavce, kdybyste měli hodně peněz a koupili
>si za ně zlato, kam byste ho u nás v ČR uschovali? Do banky?

Řešíte klasický problém, kteří si kladou lidé už od starověku: kam to schovat. Zlato má jednu obrovskou výhodu: vydrží leccos, nereaguje s prostředím. Vodu, zakopání, mráz i žár. Navíc je objemově malé. Proto je také držitelem hodnoty. Podle mého názoru schovat kamkoliv jen ne do banky ani žádné firmě. Nespoléhat se na třetí stranu.

>2)Myslíte, že je možné, že v případě nějaké hodně
>velké krize by stát jednoduše ukradl vklady občanů v
>bankách, stejně jako zlato občanů uložené v bankách?

Nejen, že to je možné, ale je to jisté.

184787

27.2.2009 9:12

RE: Odhalená chybička a 2 otázky

MedWet 194.?.?.?

Reakce na 184739

Keby som mal hodne penez, tak by som si nekupoval zlato, ale rodinny dom niekde na malej dedine a podu.
Vsetci, co tu dumaju, kde schovat zlato, ziju v predstave, ze kriza nejako prehrmi a potom to zasa bude v pohode a zlato sa vymeni za nejake nove peniaze. Nikto tu moc nerozmysla nad tym, ako tu krizu prezit. Pri velkom naraste nezamestnanosti narastie aj kriminalita a vzniknu gangy (alebo budu tie existujuce odvaznejsie). Kto chce za takych podmienok zit v meste, tak nie je pricetny.
Ak ked pojde do tuheho, vsetci sice budu bartrovat, ale rozhodne nie za zlato - budu to bartre typu "ty mi opravis strechu a ja ti dam vrece zemiakov". V tej krize pojde totiz o prezitie, nie o to, mat co najmensie financne straty. A kazdy, kto si toto neuvedomuje, je optimista. Je nacase zlozit si proverbialne ruzove okuliare.

184871

3.3.2009 7:23

RE: Odhalená chybička a 2 otázky

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 184871

>Vsetci, co tu dumaju, kde schovat zlato, ziju v predstave, ze kriza nejako prehrmi a potom to zasa bude v pohode a zlato sa vymeni za nejake nove peniaze. Nikto tu moc nerozmysla nad tym, ako tu krizu prezit.
--------
Myslí vám to. Schopnost přežít bude záležet na vlastní soběstačnosti se uživit. Nějaké to políčko, drobné zvířectvo - takové malé hospodářství a pokud možno ve spolupráci s důvěryhodným sousedem. Ve smyslu: "Já dělám to a ty zas tohle". Bude to takhle jednodušší. Nakoupit do zásoby jídlo nepodléhající zkáze, jako konzervy a sušené ovoce, cukr, mouku a především mít dostatek pitné vody. Agregát na elektrický proud a dostatek paliva. Pokud možno topení na uhlí a dřevo. Být nezávislý na vnějších zdrojích. A nezapomenout na jednu důležitou věc, kterou jste už tady sám připomněl:

>Pri velkom naraste nezamestnanosti narastie aj kriminalita a vzniknu gangy (alebo budu tie existujuce odvaznejsie).
--------
I tady jste trefil hřebíček na hlavičku a jistě víte, že vám hrábě a lopata nepomůže. Vycvičený pes je dobrý hlídač a taky něco, co se musí namířit. Ochránit sebe i rodinu. A pokud se to skutečně za dva, tři roky ustálí, tak jste nic neztratil. Všechno vám zůstane k dalšímu použití. Hodně štěstí. My všichni to budeme potřebovat.

185278

3.3.2009 10:24

RE: Odhalená chybička a 2 otázky

MedWet 194.?.?.?

Reakce na 185278

Dakujem za souznejici akord. Uz som myslel, ze mi sibe samemu [smích]

Stale mam pochybosti o tej palebnej sile - ci ano alebo nie. Suhlasim s tym, ze si treba to svoje nejako chranit (radsej by som to chranil vzdialenostou ako zbranou, aj ked to nie vzdy ide), ale zasa ak je clovek aspon trochu veriaci, tak nemoze vystrielat secko, co sa pohne smerom k jeho policku a tvarit sa, ze je to OK.
Ak ste citali Malevil (Robert Merle), tak tam riesili nieco podobne a to riesenie sa mi moc nepacilo. Ale vlastne riesenie este nemam. Asi uz len intuicia pomoze.

A s tym cukrom opatrne, je navykovy. Preto ho Elity do seckeho cil cpu. [velký smích]

Prajem prijemne prezitie vianocnych svia ...ehm... krizy.

185301

1.3.2009 3:10

RE: Odhalená chybička a 2 otázky

Guru 78.?.?.?

Reakce na 184739

Kde uschovat fyzické zlato?

Pane Filipe, je to velmi prosté:

V jakékoliv bance si za 500 Kč na rok pronajmete tu nejmenší bezpečnostní schránku a zlato v něm uschováte.

Pokud banka zkrachuje obsah bezpečnostních schránek bance nepatří - bankrot se nijak nedotýká obsahu schránek.

Pokud Vás skolí infarkt, zlato nebude ztraceno (na rozdíl od zlata zakopaného někde v díře), protože obsah schránky se stává předmětem dědického řízení.

Prosté, jednoduché a levné.

To jenom hrdinové v TV thrillerech nikdy jako nevědí, kam mají bezpečně uložit krabic plnou bankovek, diamantů a zlata.

185064

1.3.2009 18:49

RE: Odhalená chybička a 2 otázky

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 77.?.?.?

Reakce na 185064

tak to ho rovnou můžete odnést do nejbližší synagogy a darovat na "dobročinné" účely [velký smích]

185098

26.2.2009 16:16

Optimistům.

john bombardon 82.?.?.?

Po přečtení několika optimistických příspěvků musím reagovat. Jsem asi echtpesimista ,protože mi více konvenují předpovědi těch největších havranů. A tak mi vychází ,že se nic k lepšímu obracet nebude!! Proč by taky mělo, když celý systém je postavenýá na lži , násilí, na v dějinách nevídaném ohlupování otroků,korupci a defraudaci globálních rozměrů ( tím myslím tištění ničím nekrytých zelených a jiných papírků, za které si určitá parta vrahů a defraudantů skupuje tu naši kuličku), na pomalém otravování populace jedy které produkují potravní giganti, na rozkladu morálky a relativizaci všeho toho sviňstva.Ne nic se měnit nebude a ta parta nahoře to ví a proto nám utahuje ohlávku. Proto nám vyhlásili válku a říkají té tragikomedii válka proti teroru.To abysme drželi huby a ráno poslušně vstali do rachoty. Jedeme z kopce a natištění dalších nekrytých papírků na tom nic nezmění. To ředitelé zeměkoule jenom hrají o čas.Přeji hezký den.

184786

26.2.2009 19:52

Jsem pro Chazina

Hlava_09 93.?.?.?

Chazin tuto krizi předpovídal dávno předtím než nastala. Kde byl tehda Solodkov? Navíc mi připadá že Solodkov jde ruku v ruce s bankéřskou mašinérií. Že nemáme měnit peníze za zlato? Když vezmeme v potaz, že Amerika byla zbavena veškeré své zlaté rezervy a občani USA museli odevzdat všechno zlato pod trestem uvěznění, asi to mělo nějaký důvod. Tahle krize byla dávno naplánována, to je ten důvod. Vybrali zlato aby Američani neměli nic a jejich životní úroveň v době krize klesla co nejvíce. Jenom pak lehce příjmou jakýkoliv režim, jakékoliv řešení. Jinak řečeno, dej hladovému vlku kost a on jí sežere. Měny mohou padnout, ale fyzické zlato doma v trezoru bude mít hodnotu vždycky. Co se týče Obami: http://www.budicek.hovnet.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=37

184808

26.2.2009 22:39

K překladu;)

ika 84.?.?.?

Děkuji za článek!

Pár tipů k překladu přísloví a ustálených obratů

Uchopte se za ruce, přátelé - to je původem z písničky Okudžavy
http://www.youtube.com/watch?v=2VccsTsbvk0&feature=related

"...historka s dědečkem, který měl hodně přes 80 let, která měla velkých rozhlas ve Sběrbance" - asi ohlas?

"Doufej v Obamu, ale sám nepochybuj" - nechybuj. Je to parafráze přísloví o čekání na pomoc boží a spoléhání na vlastní síly.

"a Rusko zase bude v peříčku" - v pohodě

"černého psa nedomyješ doběla" [zmaten] V ruštině se to aspoň rýmuje [mrknutí jedním okem] "Uvidíme, jak se vybarví"?

na zamlženém Albionu

[smích]

184838

Příspěvků: 22

26.02. 05:23 Kyklop  Zaujímavé
26.02. 11:18 hestroy  RE: Zaujímavé
26.02. 11:28 Fanous  RE: Zaujímavé
27.02. 02:28  Veľký rozdiel je,
28.02. 12:17 Kyklop  RE: Veľký rozdiel je,
26.02. 10:33 Joseph  někde mezi?
27.02. 01:26 dodo  RE: někde mezi?
27.02. 21:00  RE: někde mezi?
26.02. 11:35 Filip S  Odhalená chybička a 2 otázky
26.02. 16:00 sxgo  RE: Odhalená chybička a 2 otázky
26.02. 18:47 hc  RE: Odhalená chybička a 2 otázky
26.02. 20:48 sxgo  RE: Odhalená chybička a 2 otázky
27.02. 10:16 hc  RE: Odhalená chybička a 2 otázky
26.02. 16:24 Vladimír Stwora  RE: Odhalená chybička a 2 otázky
27.02. 09:12 MedWet  RE: Odhalená chybička a 2 otázky
03.03. 07:23 Mirda  RE: Odhalená chybička a 2 otázky
03.03. 10:24 MedWet  RE: Odhalená chybička a 2 otázky
01.03. 03:10 Guru  RE: Odhalená chybička a 2 otázky
01.03. 18:49 aristokrat  RE: Odhalená chybička a 2 otázky
26.02. 16:16 john bombardon  Optimistům.
26.02. 19:52 Hlava_09  Jsem pro Chazina
26.02. 22:39 ika  K překladu;)

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 1

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Měnové kurzy

USD
21,66 Kč
Euro
26,16 Kč
Libra
29,42 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
16,65 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
20,90 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,28 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,29 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 822,05 Kč
1 unce stříbra
541,57 Kč
Bitcoin
786 034,04 Kč

Poslední aktualizace: 18.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 893