Diskuze k článku

Základní instinkt Jany Bobošíkové: Cesta do otroctví

Příspěvků 32

27.11.2008 12:33

RE: Nechápu

Vašek 89.?.?.?

"Republika" (z latiny) znamená "věc veřejná". To znamená, že demokratická pravicová vláda naprosto pravdivě informuje občany o důvodech umístění radaru u nás. Věří snad u nás ještě někdo vládní argumentaci, že je to kvůli "raketám Severní Koreje a Iránu???
"Demokracie" (z řečtiny) znamená "vláda lidu". To znamená že demokratická pravicová vláda se zajímá o vůli lidu, která je hlavním vodítkem její politiky. Nástrojem zjištění vůle lidu je např. referendum.
- Výše uvedené odhaluje, že u nás se nerespektují ani zásady republiky, ani zásady demokracie. Postup zvolený naší vládou je typický pro tvrdou bolševickou nemravnou vládu. Naši občané - voliči to vědí, ať již vědomě nebo podvědomě. Proto také volby do krajských orgánů a senátu dopadly tak jak dopadly. Ač to zní divně, neposunuly volby mínění do leva, ale naopak doprava. To znamená, že od silně levicové bolševické vlády ODS směrem do středu k Soc.dem. Schází nám bohužel seriózní pravicová strana, která by politické spektrum doplnila a získala důvěru občanů. [pláč]

176943

25.11.2008 6:15

Bude huř

Pamětník 83.?.?.?

Kde jsou ty časy kdy Klaus žádal o vstup do KSČ, schvaloval vstup vojsk Varšavské smlouvy, byl zaměstnancem organizací ministerstva vnitra a rozkrádal majetek v socialistickém vlastnictví. Toho bereme jako svého ochránce. To je teda paradox.

176682

25.11.2008 7:10

Je Bobošíková jediný politik s koulema?

Pasant-x 79.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=P1MRiSIHhkg

Malinko mne zarazil závěr, kde říká, že "jsme nedali" d připravované smlouvy pět slov, které by zabránily územním sporům tak, jako to udělali Poláci. Kdo jsou ti "my", co na tyhle věci kašlou?

176683

25.11.2008 8:22

RE: Je Bobošíková jediný politik s koulema?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 176683

no samozřejmě eurohujerkomisař Špidla, který za tu funkci bere desetitisíce euro měsíčně.

176690

25.11.2008 7:32

Některé odkazy - i na nepříliš známé a nezveřejněné texty

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Jana Bobošíková o Lisabonské smlouvě:
http://www.youtube.com/watch?v=P1MRiSIHhkg

Komentovana korespondence mezi europoslankyni Roithovou a panem Schildbergerem se zvyraznenymi "omyly" pani eurohujerky:
http://sweb.cz/xmarinx/SchildbergerRoithovakomenta...

EUpropaganda eurokomořího Kroha na Blistech, a má odpověď na ní, kterou Blisty - když jsem pro ně ještě směl psát - samozřejmě nezveřejnily:
http://www.britske-listy.cz/2008/7/17/art41633.htm...
http://sweb.cz/xmarinx/sektapanaeurokomoriho.doc

Pro zopakování názoru prezidenta a předsedy senátu doslovný přepis tiskovky v Lánech 5. 8. 2008:
http://sweb.cz/xmarinx/TiskovkaV.K.P.SobotkyLany5....

Hlava 55 - aneb kde je také zakopán pes rozhodování o eurosmlouvách na slepo:
http://sweb.cz/xmarinx/Hlava55.doc

176686

25.11.2008 8:12

Rukojmí jsme přeci již dávno.

Vašek 89.?.?.?

Představě, že jsme suverénní stát u nás již málokdo věří. Stačí se podívat do historie:
- V roce 1918 jsme vznikli z vůle velmocí, podléhali jsme především Francii.
- V roce 1938 jsme z vůle velmocí odevzdali pohraničí Německu (v Mnichově dohoda o nás bez nás).
- V roce 1939 velmoci vzaly na vědomí obsazení naší republiky a vůbec neuvažovaly o její obnovení.
- Po druhé světové válce z vůle velmocí jsme se stali vazaly Stalina (resp. SSSR). V roce 1948 to velmoci jasně tlumočily prezidentu Benešovi (je znám výrok Jana Masaryka "jel jsem do Moskvy jako ministr zahraničních věcí, vracím se jako Stalinův pohůnek". Poslankyně Horáková se o situaci vyjádřila jako o "druhém Mnichovu", ...atd).
V roce 1968 nám velmoci odmítly poskytnout jakoukoli pomoc k zajištění naší suverenity.
V roce 1989 se teprve velmoci dohodly na našem statutu, a tak jsme se zbavili alespoň vlivu SSSR.
- Někdo se domnívá, že v současné době jsme suverénní stát?? Tak ať na to rychle zapomene.
Radar je důkazem že nejsme. [bliji]

176688

25.11.2008 8:41

RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.

eda521 eda (zavináč) napismi (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 176688

Tak to je docela krutý postřeh, bohužel pravdivý.
Ale můžeme si za to sami. Poslední volby byly rozhodnuty poplatkem 30 Kč, který považujeme kolektivně za neúnosný. Nejsme ochotni veřejně "obětovat" 30Kč, obětujeme v tichosti rozumu a mediálním rachotu stupidity miliardy korun, zásady slušnosti i zdravý rozum. Máme dnes i ztělesnění tohoto principu jménem Rath. Slušní lidé mu budou vzdorovat jen za osobní oběti, Rath své nohsledy povede do propasti marasmu moci, kde "politický" názor moci je vše a rozumný argument je nula. Jako za těch proklínaných komunistů.
Dnes bohužel vidíme, že Rath a jeho nohsledi - to jsme my. Tihle nám vládnou, jsou demokraticky zvoleni. Chce se tady někdo divit, že nás jako národ ovládají velmoci?

176691

25.11.2008 10:02

RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.

Soudce Lynch 88.?.?.?

Reakce na 176691

Edo,
je úplně jedno oněch 30,-. Lidé byli už nasr@ní na ODS je její panovačnost. ODS si po volbách 2006 hrála tak, jak chtěla. Arogance a nic jiného...
Teď, protože rostou komunistům preference, se začne hovořit o zákazu komunistů. Vždyť jsou všude...
Bendl, Bém bossové SSM...
Václav Havel-nesnášel komunisty a jeho poradcem byl Čalfa. A myslíš si, že tu jeho vilu, kde sídlila rozvědka opravdu koupil za 40 milionů jak bylo v médiích...?
Jako národ Edo stojíme za HOVNO! Jeden druhému závidíme, nepřejeme. Necháme se masírovat každodenně sr@čkama z médií a jsme happy... atd.
V Anglii jsem nadával na kretenizmus a jednoduchost, ale lidé měli radost(alespoň to tak vypadalo), když se druhému dařilo... S tím se tady nesetkáš...

176696

25.11.2008 11:01

RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.

Šmoula 80.?.?.?

Reakce na 176696

Je to pravda, nešlo o 30 Kč. jde o princip fungování moci ODS a celé vlády. Co vymysleli nového? Kromě toho, že zvedli DPH u potravin z 5 na 9 procent a nikomu o tom vlastně až tak moc neřekli, zavedli poplatky za něco, co si lidé už i tak dávno zaplatili. Chystají rozprodej všech nemocnic a běda potom tomu, kdo onemocní. Vždyť vše je jen a jen o výhodách pro určitou vrstvu, která má nůši peněz, za peníze vše... Na jakékoliv připomínky nebo protinávrhy buď nereagují nebo je arogantně smetají ze stolu. V centru Prahy chystají mýtné, aby tam mohli zajet jen ti co na to mají a ne kdejaká lůza. A lůza z venkova ta zaplatí nejvíc, pražské panstvo bude mít paušál. Ať mi někdo řekne něco s čím pozitivním přišla tato vláda pro normální obyčejné lidi. V čem se budou mít líp? Myslím, že toho asi moc nenajdete, pokud vůbec něco.
A ono nastínění dějinného procesu je také pravda, vždy jsme měli nalinkováno od jinud co bude. Celá léta socialismu jsme zbrojili a zbrojili a nakonec jsme trhy se zbraněmi vyklidili tupě jiným, když nás celá ta komedie stála už tolik, protože to také byla dohodnutá úlitba někomu a ne něco za co se to vydávalo. Nyní probíhá na nás další z experimentů a až se někomu zachce bude další. Je s podivem, že to tento národ všechno vůbec vydržel a ještě tu je. Ony negativní vlastnosti byly možná to, co pomohlo v tom chaosu dějin tomuto národu přežít, jiné národy by při stejném vývoji dějin z rohu do rohu spáchaly raději hromadnou sebevraždu. A co je důležité pivo nám ještě chutná a v hospodě jsme si rovni a dokonce se i zasmějeme. A když se tam někdo začne moc naparovat je venku na to ta-ta, aspoň zatím...

176703

25.11.2008 10:25

RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.

hc 194.?.?.?

Reakce na 176691

Tenhle příspěvek vypadá, jako by ho napsal Petr Bendl. [oči v sloup] Co má krajský hejtman Rath společného s mezinárodní politikou, na rozdíl třeba od Alexandra Vondry nebo Černokněžníka?

176699

25.11.2008 13:10

RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.

vašek 89.?.?.?

Reakce na 176691

Asi těžko lze zdůvodnit naše "vazalství" od roku 1918 nějakými poplatky 30.- Kč u lékaře. Ještě jednu poznámku. Nic nebránilo ODS, aby prováděla politiku přijatelnou pro většinu voličů. Jako pravicový volič se stydím za to, jakým způsobem ODS znehodnotila pravicovou politiku. [zahanbení]

176714

25.11.2008 13:03

RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.

Filip S 147.?.?.?

Reakce na 176688

Už nyní nejsme svobodní, protože už nyní nemáme suverenitu v jedné ze tří druhů mocí, konkrétně v zákonodárné moci. Dnes přibližně 80% legislativy, které naši zákonodárci přijímají (přijímají - rozuměj jen slepě a poslušně razítkují) pochází z Bruselu. A jsou to všelijaké ptákoviny (direktivy, nařízení ap.) typu zpovinného zahnutí banánů či antidiskriminačních zákonů. A vymýšlí je nikým nevolení (jen jmenovaní) byrokrati i s téměř absolutní mocí. Tito byrokrati jsou bohužel kok.o.ti typu Špidly. A to se má s LS ještě víc zhoršit - EU se stane státem a naše zastupitelské orgány ztratí obrovskou část moci. Více zde.

176712

25.11.2008 11:48

Klaus u US

Pavel -Čert- Němec 78.?.?.?

Prave jsem videl jeho projev u US a jedine co mi v zaveru chybelo byl hlasity potlesk, ktery v soudni mistnosti z pochopitelnych duvodu byt nemohl. Jeho argumenty byly presvedcive a doufam, ze je soudci, i v tu dobu u TV pritomni obcane, pozorne vyslechli. LS je zcela zjevne protiustavni nebot vagni formulace umoznuji jeji protiustavni vyklad organu EU, jejiz mandat nepochazi od obcanu jednotlivych statu, kteri jako jedini dle jednotlivych ustav mohou byt zdrojem moci. Ale jiz samotna ratifikace mezinarodni smlouvy, ktera de facto novelizuje narodni ustavu, neni dle ustavniho prava mozna, nebot ustava zadnou takovou moznost nepripousti. Nicmene je potreba si uvedomit, ze i kdyby ustavni soud shledal LS protiustavni, zijeme v zemi, kde nic neni nemozne, minimalne v tom zapornem smyslu. Zde je potreba si pripomenout Havluv vyrok, ze pokud je LS protiustavni, je potreba ustavu zmenit tak aby nebyla.

Mimochodem prave LS obhajuje u US agent Vondra. I kdyz je ODS naoko proti LS, tak vlada jako takova LS podporuje. A jelikoz CSSD LS podporuje take, tak nebude problem LS protlacit, i kdyz nekteri poslanci ODS budou hlasovat proti. Kazdopadne buh s nami, popr. pro neverici at zdravy rozum zvitezi nad lzi a kapitalem. [mrknutí jedním okem]

176706

26.11.2008 3:41

RE: Klaus u US

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176706

Článek 9

(1) Ústava může být doplňována či měněna pouze ústavními zákony.
(2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná.
(3) Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu.
http://www.psp.cz/docs/laws/constitution.html

Je ztrata suverenity a prevedeni vyznamnych kompetenci do Bruselu v rozporu s bodem 2 cl. 9 Ustavy CR?

176800

26.11.2008 3:44

RE: Klaus u US

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 176800

Kdybych si precetl posledni clanek, tak jsem si to mohl usetrit. [zahanbení]

176801

26.11.2008 8:23

RE: Klaus u US

Vašek 89.?.?.?

Reakce na 176706

Otázka, jestli měl Klaus u US pravdu nebo ne je zcela bezpředmětná. Je to jen jeho boj s větrnými mlýny. Tady se přece nejedná o pravdu ale o prosazení čehosi za jakýmsi účelem. Nevíme, kdo komu co dluží, kdo je komu co povinován, nevíme čeho je kdo schopen, nevíme nic o různých soukromých dohodách či úmluvách často zdaleka ne nevinných. A tak ať již US rozhodne jak chce, naši suverenitu to nezachrání.

176813

25.11.2008 13:08

Technická poznámka

Filip S 147.?.?.?

cituji: "Jediné Irsko, kde se politici zeptali na LS občanů, dalo jasnou odpověď."

Irští politici, kteří jsou zrovna u moci jsou úplně stejného druhu jako ti naši. Taky prodávají svou zemi za 30 stříbrných jako ti naši, taky o LS lžou a úmyslně neinformují o hlavním účelu a hlavních důsledcích LS. Irsko má ale štěstí, že jeho ústava požaduje pořádání referenda o všech zákonech, které mají omezit jeho národní pravomoce. Kdyby to irští politici odmítli respektovat, jimi ratifikovanou LS by irský ÚS musel zamítnout jako protiústavní. Kdyby to neměli tedy Irové v ústavě, nic by se neřešilo. Jinak je klidně možné, že irští politici budou kvůli LS měnit ústavu. Nikde jsem o tom nečetl, považuju to ale za možné.

176713

25.11.2008 18:15

Nemam pravo hodnotit prispevky obcanov CR,

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

sam som v referende o vstupe SR do EU dal svoje nie. Nepomohlo. Na druhej strane treba vec vidiet v sirsich suvislostiach. Suhlasim s "Vaskom 98???" v tom: kedy tento statny priestor bol suverenny? A nakoniec "stat je predsa ozbrojene nasilie, kedy za urcitu mieru bezpecnosti ovcania stracaju podstatnu cast osobnej suverenity" /citat Bronstejn alebo Lenin/, co tak potom nadstat? Nase statiky mozu "pricmrndovat" iba Atlantom alebo Rusku a Euroazii, ina moznost nie je, A tak kecy pani Bobosikovej a Klausa povazujem iba za "burku v pohari vody". Tito dvaja si hlavne nahanaju svoju politicku popularitu a obcan-ovcan je im "egal". Vidiet v nich akychsi zasadovych tribunov "lepsiho, pristiho" povazujem za omyl. Nase statiky musia prezit a zalezi na rozhodnuti "nasich" politikov ako sa rozhodnu. Dufam, ze dobre i keby si mali dat hadat z ruky alebo "sklennej gule". Rozhodujuci je vysledok a ako tak znesitelny zivot pre nas obcanov-ovcanov. Tak. [pláč]

176741

25.11.2008 19:44

Tak obcanum v CZ

Kadence crazy 154.?.?.?

jestli se nevzpamatujou uz zadny instinkt pred dobytkem jehoz soucasti je i Hradni Sasek kterej taky napomaha novodobymu otroctvi asi nepomuze . Ono se bohate staci podivat jak ty prasata kterym jde jen o koryta ceskymu narodu kterej ozebracili a kterymu vsemozne skodi aby ho uvrhly do otroctvi rozprodali , vytunelovali a rozkradly republiku v ktery dnes uz snad nevlastni ani tu vodu z prdele EU aby se zavdecili Jeste Vetsi Svini dnes cumej uz jen ty paty . To by taky davalo odpoved na otazku proc v ceskym kocourkove ruzna ministersva mezi sebou soutezi jak co nejvic nasrat lidi ! [naštvaný]

176747

25.11.2008 20:22

Pan "Kadence crazy"

Gibi z Wilsonova 195.?.?.?

vas prispevok je velmi citovy a naozaj Vas velmi chapem. Ale s ovcanom nic nenarobite. Ten "darebny" Lenin tvrdil, ze na zmeny spolocnosti je potrebna revolucna nalada v state. Ste si isty, ze CR je v tej spravnej teplote /aj podla Celsia [smích]/. Vy sa darmo budete rozculovat, ono to pojde dalej. Viac menej su to zahady fungovania spolocnosti, ktore ziaden sociolog /chazarska paveda/ neodhalil. Tie dielcie vysledky su v skutocnosti na nic, lebo svet a ludia sa spolocensky stale menia a paveda-soci-ologia /zkladatel temny doktor Faust-Freud/ to prosto nestiha. Nemoze. Takze Vam prajem iba pevne nervy, bude to "standartka". Cas este nenastal.

176754

25.11.2008 21:42

RE: Pan

Kadence crazy 154.?.?.?

Reakce na 176754

Budte mila damo bez obav , jednou se vyrovnavani ouctu psanych krvi docka i ten standardne nasrany cesky ovcan nez se z toho zlodejskyho a prolhanyho sajrajtu kterymu bude hazet hlinu na 6 perkynek okolo kterych budou krouzit mouchy masarky [bliji] protoze opasek dal nez k pateri se preci jen utahovat neda .

176767

26.11.2008 9:05

Bobošíková jako Grégr

jams 88.?.?.?

Jana Bobošíková promluvila jako socialistický ekonom, třeba bývalý ministr Grégr.

Evropská unie prý NÁM přikáže zavřít Temelín. Elektrárna Temelín není naše, ve smyslu socialistického vlastnictví, je to soukromý majetek akciové společnosti ČEZ, jejímž největším akcionářem je bohužel stát, za vlád levých i pravých, ale stále jde o soukromou společnost. Svůj produkt, elektřinu, prodává i do zahraničí, na trhu.

V EU je společný vnitřní trh. Nefunguje úplně dokonale, mj. proto, že si některé státy stále chtějí stanovovat svá odlišná pravidla (např. Německo blokuje zaměstnávání lidí z nových členských zemí). Byl bych rád, kdyby v EU byl opravdu jednotný společný trh s elektřinou a jeho cena tak byla určována konkurencí, nikoli "naším" ČEZem.

176814

26.11.2008 9:48

RE: Bobošíková jako Grégr

Saša 74.?.?.?

Reakce na 176814

Evropská Unie již přikázala nepěstovat řepu a jiné, proč by nemohla zakázat jadernou elektrárnu? Myslíte to opravdu vážně, že by na „volném“ trhu byla elektřina ze zahraničí levnější? Pane Jams, jste si opravdu jist, že všechno pracuje lépe v soukromých rukou? Moje zkušenost z „Ameriky“ je přesně opačná, alespoň co se týče zdravotnictví, bankovního průmyslu, pojištění, školství a nakonec každého klíčového průmyslu v okamžiku, kdy se několik firem spojí a stanou se dominantní. Je to nejen dražší, ale stát, tj. daňoví poplatníci jako Vy je musí dotovat.

176819

26.11.2008 10:15

RE: Bobošíková jako Grégr

jams 88.?.?.?

Reakce na 176819

Já si nemyslím, že všechno funguje lépe v soukromých rukách (na rozdíl od členů think tanku CEP zřízeného Václavem Klausem). Ale ČEZ už je soukromá společnost (akcie obchodované na burze), stát je jen jejím největším akcionářem, který deklaroval záměr svůj podíl prodat (patřím k lidem, kteří si velmi přejí, aby ho neprodal Rusům).

ČEZ je dominantní na teritoriu České republiky, nikoli na teritoriu EU. Problém není, že je zdaleka největším českým výrobcem, problém je, že mu čeští politici umožnili stát se největším dodavatelem elektřiny koncovým zákazníkům (měla by být rozdělena výroba v elektrárnách od dodávání do zásuvek a dodavatel do zásuvek by tak mohl vybírat mezi výrobci), protože mu obce prodaly akcie v regionálních distribučních společnostech.

Cukernou řepu může, pokud vím, pěstovat každý, kdo chce. Jen na ni nedostane "socialistické" dotace a bude tak přinejmenším zcela nekonkurenceschopný. Sám to nepovažuji za ztrátu pro Česko, protože cukru je dost a dost, není to strategická plodina (na rozdíl od obilí na chleba) a zemědělské půdy zase tolik není. Ztrátou možná je, že český průmysl s tradicí výroby zařízení pro cukrovary přišel o odběratele. Ale to se děje pořád, že se mění výroba a trendy. Finové také vždy nevyráběli mobilní telefony (Nokia), nebo Češi vynikající nemocenská lůžka (Linet).

176823

26.11.2008 10:31

RE: Bobošíková jako Grégr

jams 88.?.?.?

Reakce na 176823

S tím pěstováním řepy se mýlím. Kvóty asi znamenají přinejmenším zákaz výkupu nad stanovené limity, takže pěstovat řepu nad jejich rámec lze asi jen jako okrasné rostliny. [mrknutí jedním okem] Stojím si ale za tvrzením, že cukru je dost.

176825

26.11.2008 9:18

Bobošíková

Vanguard 62.?.?.?

Moc by mě zajímalo, jestli by si s. Bobošíková nechala přeoperovat oči, kdyby k nám přišli Číňani...to je dáma, která je schopná pro kariéru udělat cokoliv.
V době voleb do Evropského parlamentu se deklarovala jako velká pravičačka a brojila proti bolševismu a posilování komunistů, byla v podstatě takovým Sládkem v sukni, včetně protiněmeckých a proticírkevních výpadů.
Rok se s rokem sešel a s. Bobošíková kandiduje za KSČM na funkci prezidentky ČR a na volbu přijde v rudém kostýmku a mele něco o tom, jak byla vždycky pro sociální spravedlnost.
To je smutný obraz české politiky...

176816

26.11.2008 10:18

RE: Bobošíková

Saša 74.?.?.?

Reakce na 176816

Znám poslankyni Janu Bobošíkovou pouze z internetu (nežiji v ČR). Je mně srdečně jedno za koho kandiduje, vždy však zněla velice rozumně a dobře. Nemějte strach ze sociální spravedlnosti, nikdy si rovni nebudeme, ale věřte, že soukromé zdravotnictví je stejné, jako kdyby nebylo, a obdobně je tomu s celou řadou zásad tvrdého kapitalismu. Je to pouhá vidina výhry, jako v herně. Jediné co je možné, že politici mají lhaní v pracovní náplni a byla by jako Obama, který již ze svých slibů couvá.

176824

26.11.2008 16:42

RE: Bobošíková

Jarmila 83.?.?.?

Reakce na 176816

Tak s tímto Vaším příspěvkem pane Vanguarde souhlasím na 100 procent. Soudružce Bobošíkové skutečně nelze věřit ani nos mezi očima, protože je to klasická kariéristická svině. Zprofanovala se již za komunistů, když jim lezla neskutečně do zadku coby velmi agilní svazačka. Její vlezdoprdelistický životopis nějakou dobu koloval po internetu.

176847

27.11.2008 0:25

RE: Bobošíková

Vanguard 84.?.?.?

Reakce na 176847

Zázraky se dějí...my dva jsme se shodli [smích]

176899

27.11.2008 1:19

RE: Bobošíková

Saša 74.?.?.?

Reakce na 176847

To by podporovalo moji teorii, že našimi politickými vůdci jsou za každého režimu zcela totožní lidé. Jsou to prostě ambiciózní jednotlivci, kteří musí uspět. Je jim jedno, co z kazatelny káží, jen když je to dovede za jejich cílem. Nikdo vlastně neví, co provedou, kdyby mohli vládnout. Měl jsem za komunizmu spolužáka, předsedu svazu mládeže a nakonec vystudoval teologii a stal se farářem.

176902

27.11.2008 8:55

Nechápu

Rejpal 85.?.?.?

proč se "naši" představitelé tak bojí referenda k LS, když je přece "tak neskutečně výhodná" pro nás občany. Tak ať to na nás nechají. Jim nikdo nic nebude moci vyčítat a my si můžeme plácat na ramena nebo brečet jen na základě vlastního rozhodnutí. [velký smích]

176929

27.11.2008 15:19

RE: Nechápu

Vašek 89.?.?.?

Reakce na 176929

Problém je takovýto:
- Republika (z latiny)se dá přeložit jako "věc veřejná". Pak demokratická vláda informuje veřejnost pravdivě o svých úmyslech, na př. proč postavit v Brdech radar. Důvod, který nám předkládá vláda jako že "proti severokorejským a iránským raketám", snad už nevěří nikdo.
- Demokracie (z řečtiny) se dá přeložit jako "vláda lidu". Demokratická vláda tedy dbá na názor lidu a řídí se jím.
Z výše uvedeného analýzou zjistíme, že současná vláda porušuje zásady republikánské i demokratické. Takový způsob se dá označit jako tvrdé bolševické způsoby, ovšem pod praporem jiné barvy. A z toho jde odvodit, proč voliči při volbách do krajů a senátu rozhodli jak rozhodli. Bolševizmus u našich občanů nemá valnou podporu, proto voliči volili "doprava" směrem k socdemákům, kteří jsou tím pádem od ODS výrazně napravo. V našem státě chybí výrazná demokratická pravicová strana, která by si získala důvěru voličů, takže tento nedostatek zatím nahrazuje sociální demokracie. Snad v budoucnu, až výrazně bolševická strana ODS bude minulostí, bude zde vybudována skutečně demokratická pravicová strana. To že ODS tvrdí že je pravice, se nedá doložit pouhým tvrzením, ale seriózní pravicovou politikou, která zde výrazně schází... [vyplazený jazyk]

176953

Příspěvků: 32

27.11. 12:33 Vašek  RE: Nechápu
25.11. 06:15 Pamětník  Bude huř
25.11. 07:10 Pasant-x  Je Bobošíková jediný politik s koulema?
25.11. 08:22  RE: Je Bobošíková jediný politik s koulema?
25.11. 07:32  Některé odkazy - i na nepříliš známé a nezveřejněné texty
25.11. 08:12 Vašek  Rukojmí jsme přeci již dávno.
25.11. 08:41 eda521  RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.
25.11. 10:02 Soudce Lynch  RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.
25.11. 11:01 Šmoula  RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.
25.11. 10:25 hc  RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.
25.11. 13:10 vašek  RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.
25.11. 13:03 Filip S  RE: Rukojmí jsme přeci již dávno.
25.11. 11:48 Pavel -Čert- Němec  Klaus u US
26.11. 03:41 Rene Bartosek  RE: Klaus u US
26.11. 03:44 Rene Bartosek  RE: Klaus u US
26.11. 08:23 Vašek  RE: Klaus u US
25.11. 13:08 Filip S  Technická poznámka
25.11. 18:15 Gibi z Wilsonova  Nemam pravo hodnotit prispevky obcanov CR,
25.11. 19:44 Kadence crazy  Tak obcanum v CZ
25.11. 20:22 Gibi z Wilsonova  Pan "Kadence crazy"
25.11. 21:42 Kadence crazy  RE: Pan
26.11. 09:05 jams  Bobošíková jako Grégr
26.11. 09:48 Saša  RE: Bobošíková jako Grégr
26.11. 10:15 jams  RE: Bobošíková jako Grégr
26.11. 10:31 jams  RE: Bobošíková jako Grégr
26.11. 09:18 Vanguard  Bobošíková
26.11. 10:18 Saša  RE: Bobošíková
26.11. 16:42 Jarmila  RE: Bobošíková
27.11. 00:25 Vanguard  RE: Bobošíková
27.11. 01:19 Saša  RE: Bobošíková
27.11. 08:55 Rejpal  Nechápu
27.11. 15:19 Vašek  RE: Nechápu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ivan Mládek 2008 - Očkování21.01.22 15:21 Česká republika 0

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 4

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 4

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
24,40 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,15 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,58 Kč
100 japonských jenů
18,91 Kč
Čínský juan
3,39 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,87 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 442,27 Kč
1 unce stříbra
522,91 Kč
Bitcoin
830 619,27 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 302