Diskuze k článku

Ozdravný proces započal

Příspěvků 106

1.10.2008 1:20

Zde je nahrada za Baruchu -mossad v Parizi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod... [bliji] [bliji] [bliji]

172030

1.10.2008 8:06

RE: Zde je nahrada za Baruchu -mossad v Parizi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 172030

"Jsou to nesmysly a samozřejmě bychom byli daleko raději, kdyby takové věci nikdo netisknul," uvedlo ministerstvo v odpovědi na dotaz agentury Reuters.

to jediný se jim dá věřit [vyplazený jazyk]

172040

1.10.2008 1:48

svetlo na konci tunelu...

nocni optimista 85.?.?.?

vidim take svetlo na konci tunelu..ma cernou barvu[smích]

rad bych byl alespon chvili optimista, ale mam stale silnejsi pocit, ze krize je skutecne z vetsi casti pripravena a naplanovana. Letos v Americe nespadnou pred volbami zadne mrakodrapy, staci ze spadnou akciove indexy. Nastava chaos, prijdou demonstrace, nepokoje.. a to staci na vyhlaseni staneho prava, odsunuti nebo uplne zruseni voleb ... i ta medialni masirka, ktera se nam dostava je prilis napadna..
A navrh na vytvoreni svetove centralni banky?.. pred krizi neprijatelne... za 3 - 6 mesicu se uz budou bavit o tom kde bude sidlit...

172031

1.10.2008 8:43

RE: svetlo na konci tunelu...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172031

ano, souhlasím. vysoce pravděpodobný scénář...

172045

1.10.2008 9:56

RE: svetlo na konci tunelu...

mtk 80.?.?.?

Reakce na 172045

Souhlas. A nevím, proč tomu p. Stwora nevěří, když to napsal de facto sám: "Je ovšem pravdou, že pravidla pro spekulativní obchodování byla cíleně odstřelovaná jedno za druhým."

Plánuje se v dlouhodobějším horizontu.

172052

1.10.2008 3:41

Jak to uz tak vypada

Kadence crazy 154.?.?.?

tak z toho ozdravnyho procesu v USA muze hodne lidi tezce marodit a vubec bych se nedivil , ze z tech Lazaru az penezni medicina selze se jich ze zoufalstvi par picne do hlavy . [velký smích]

172034

1.10.2008 8:21

RE: Naprosto brilantni uvaha.

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172036

Tohle je také zajímavá úvaha:
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=230&r=nazo...
Je to o tom, že to má americká kleptokracie vše velmi elegatně promyšlené.Ve světě je rozptýleno tolik bezcenných natištěných papírků, že dnes již nikdo neví, kolik se těch dolarů vlastně kde nachází. Kdyby dolar krachl, tak by americká kleptokracie zabila hned několik much jednou ranou. Zavedla by novou měnu amero (pro Ameriku, Kanadu a Mexiko), smetla všechny dluhy ve světě ze stolu, občanům Ameriky vyměnila dolary za amero a jen přísně vybraní investoři a centrální banky by se dočkali kompenzace (pochopitelně, že by to jako vždy zaplatili daňoví poplatníci ze svých kapes).

172042

1.10.2008 8:39

RE: Naprosto brilantni uvaha.

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 172042

Jde pochopitelně o spekulativní konstrukci ale již sám fakt, že se s přesvědčováním kongresu nikdo moc nenamáhal napovídá mnohé. Pokud chci opravdu prosadit 700 miliard nebudu přeci plácat o velkém čísle http://www.zvedavec.org/vezkratce-2731.htm ale připravím si stravitelný a podložený odhad. Opravdu to vypadá jako by předkladatel návrhu spíše nechtěl aby byl návrh přijat

172044

1.10.2008 8:58

RE: Naprosto brilantni uvaha.

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172044

Ano, my všichni můžeme jen spekulovat a vařit z vody, o co jim vlastně jde. Ale v každém případě ani ve finančním světě není nic náhoda a vše mají dokonale ze všech stran promyšleno.Všechny ty tunely vždy vyžadují dokonalé nápady a vysokou vzdělanost.

Koukala jsem včera jak z jara, když Naomi Wolfová v MFD v článku nadepsaném Bublina kolem "hokejové mámy" na závěr napsala: My nepotřebujeme hlas nastrčené kandidátky na osm (nebo i více) dalších let vlády gangsterů, kteří ukořistili americké bohatství, rozvrátili ekonomiku a poslali 4000 statečných mladých mužů a žen na smrt.

Co se to s Mladou frontou děje, že najednou je popadl záchvat pravdy? A ještě mě napadlo, že název kleptokracie zní příliš vznešeně.Co je nazvat jednoduše Světoví bankovní paraziti?

172046

1.10.2008 9:24

RE: Naprosto brilantni uvaha.

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 172046

Já myslím, že u tisku nefunguje pouze tzv. korektnost na což jsme tu na zvědavci několikrát naráželi. Prvotní je snaho o získání SENZACE. Ta se PRODÁVÁ. Každý novinář se snaží sehnat informaci jako první. AUTOCENZURA vzniká ve chvíli kdy určité TABU názory nezapadají do proudu a novináři hrozí odsun do prostoru zvaného EXTRÉM (extrémistický, nekorektní) což přímo ohrožuje jeho existenci (potažmo existenci žurnálu jako takového) - to se navzájem ovlivňuje .. "Napíšu něco špatně, ohrozím pověst svého zaměstnavatele a letím." V dnešní době se altrnativní řešení vynořují v podstatě sama .. jde o nutnost. V systému něco nefunguje a kritizuje se sám. Není potřeba rozborů ze zvědavců, b-listů apod. Najednou kritika přichází odevšad jako logický důsledek krize. V této chvíli se alternativní názory, včetně těch poněkud extremistických či nekorektních [smích] stávají vlastně názory obecnými. Přesněji najednou mezi těmi oslabenými OFICIÁLNÍMI zastávají rovnocenější místo. K vyvažování dochází vlastně tak trochu automaticky. Pochopitelně novinář si pod vlivem událostí řekně "Teď už si moho dovolit trochu nekorektnosti" a tisk se tak paradoxně stává méně korektním a více objektivním. Nabízí altenativní pohledy a dává čtenářům na výběr. Chudáci někteří čtenáři, vybírat si a přemýšlet někdy bolí [smích]

172049

1.10.2008 10:18

RE: Naprosto brilantni uvaha.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172036

ta úvaha pana Dolejšího na blistech je spíše zbožným přáním než realitou. mohla by to SNAD být pravda, pokud by k dnešní situaci došlo spontánně. ale to si já rozhodně nemyslím. spíše se realizuje určitý plán. vše nasvědčuje naplňování scénáře "jak se zbavit dluhů, hrnutých před sebou celá desetiletí, a jak z toho ještě získat výhody pro sebe". pochopitelně že nejde o přínos pro malé rybky... ty to jako vždy odnesou.

172054

1.10.2008 5:50

Kdo by mel ridit zachrane prace?

Rene Bartosek 68.?.?.?

http://www.blisty.cz/2008/10/1/art42977.html
Ze vsech stran je slyset rec o ztrate duvery. Muze duveru obnovit ten kdo se plne podilel na trendu, ktery nas privedl do krize?
Je takovy clovek schopen opustit ekonomicke pojeti ,ktere se ukazolo byt rekneme eufemicky problematicke? Bankovni sektor je jedna velka nafoukla bublina nejaky realny mejetek v pomeru ke spekulativnimu zisku je 1 ku 30. Dalsi rust financich trhu velikost tohot imaginarniho cisla 30 jeste zvysi, a ze by zajem investoru udrzeli stagnujici trhy je iluze. At si kazdy sam odpovi na otazku zda zisk nepodlozeny realnym ekonomickym vykonem muze rust do nebes?

Sen skutecne mocenske elity o jedne vlade, jedne ekonomice a jedne mene je v multipolarnim svete utopickou iluzi. Zeme, ktere maji ekonomiku na realnem zaklade nikdy neprijmou nejakou virtualni menu bez toho, ze by jim to prineslo velke vyhody a zaroven to neomezilo moc jejich vladnouci elity. A najit takove vyhody, ktere by uspokojili vsechny velke hrace najednou je nemozne. Prinutit je respektovani nejake virtualni meny je take nemozne, protoze disponuji dostatecnym odstrasujicim vojenskym potencialem.

Multimocensky usporadany svet si vynuti vyznamne zmeny a to i v ekonomice. Ekonomicka prevaha Zapadu se nenavratne stava minulosti. Zbyva nam vsadit a tvrde pracovat na vzdelane spolecnosti a k tomu je nutna stabilita i mocenska elita, ktera o takovou spolecnost stoji. Globalnini kapital milujici nizke dane a nizke vyrobni naklady vzhledem na svou vysokou mobilitu, rozhodne stabilni prostredi nevytvari. Mira spekulaci uz davno presla pres veskere meze unosnosti.

Jakakoliv zmena masove informovanosti lidi zpusobila hluboke zmeny struktury spolecnosti. At to byla vulgarizace Bible prelozenim do narodnich jazyku, knihtisk a ted internet. V multimocensky usporadanem svete bude vynucena paradoxne dalsi decentralizace moci. Nasim problemem je energie a ekologicka devastace a ta je resitelna pouze v regionalne usporadanem svete, kde lide primo pocituji dusledky sveho jednani. Uroven vojenske technologie vylucuje zastaveni zmen, je mozna pouze konzervace v regionech, kde bude nastolena totalita. Tyto regiony samozrejme zacnou stagnovat o proti zbytku sveta, ktery se bude transformovat. V co? To bude velmi ruznorode. Neexistuje totiz nejaky univresalni socialni princip, ktery nepodleha mistnim specifikum.

172038

1.10.2008 8:28

ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

>Tzv. volný trh je podobně umělý produkt, jako byl umělým produktem socialismus.

---svoboda/volnost je prvotní. až člověk do procesů vnáší regulace. z toho plyne, že volný trh není umělý, nýbrž přirozený. a se socialismem nemá mnoho společného -snad jen to, že ti, kteří dosud využívali volnou ruku trhu a nechali ji působit ve svůj prospěch, ji nyní (opět pro svůj prospěch) svážou. mají už totiž světové bohatství víceméně pokupě, koncentrované ve svých rukou, a teď už, skrze toto bohatství, mohou uplatňovat a udržovat svou moc nad světem. to přes peníze jde. a jde to snáze skrze kontrolu a JEJICH regulace.
dá se říci, že komunismus byl také jejich vynález, ale ukvapený, předčasný pokus aplikovat tyto myšlenky na lidi (s tragickými důsledky... ovšem ne pro Pány). tehdy ještě nebyl dostatečně globalizovaný svět, s prostředky kontrolovanými v dostatečně vysoké míře těmi lidmi.

172043

1.10.2008 9:08

RE: ale kdeže!

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 172043

I přílišná volnost a svoboda může mít negativní dopad. Příliš benevolentní výchova, která dává dítku maximální možnou svobodu z něj vypěstuje rozmazleného fracka, který jde za svým bez ohledu na své okolí. Jeho okolí pak pochopitelně trpí. Podobné je to z volným trhem. Pokud je trh volný a lidé svobodně obchodují (podnikají, spekulují) dochází k situaci, že časem se u některých (schopnějších) nahromadí víc než u ostatních. Pokud by ona schopnost VYPRACOVAT SE byla způsobena jen genialitou v odhadech budiž. Problém nastává v momentě kdy SCHOPNÍ využijí své prostředky k umocnění své úspěšnosti dalšími metodami jako např. lobismus, korupce, ovlivňování důvěry v komodity mediálně, vytváření vyjímečné pozice na trhu ovlivňováním legislativy společnosti apod. V ten moment se z vítěze volné soutěže stává despota, který ostatním diktuje své podmínky, jež umožní jemu vyšší zisk a z těch druhých udělá pouhé paběrkovače či ještě lépe přisluhovače, kteří zvyšují jeho ještě vyšší zisky. V podstatě si SCHOPNÝ upraví pravidla fungování ekonomiky ve svůj propěch. Absolutní kontrola trhu je stejně nebezpečná jako nekontrolovaný volný trh. Je třeba najít cesty, které umožní soutěživost a ekonomický pokrok ale zároveň i fungování ekonomiky v rovných podmínkách. Nejde o nic co by bylo objeveno nyní (regulace v oblasti volné soutěže, antimonopolní opatření apod.) je však nejspíše učinit další regulační kroky směrem k burze, bankám a znemožnit napojení zájmových kruhů na politiku (FED atp.). To je zatím myslím Science Fiction

172048

1.10.2008 9:44

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172048

ale já jsem vůbec neřešil ty vaše příklady s výchovou anebo jiné filosoficko-sociální aspekty svobody! pouze jsem napsal, že svoboda byla (je) prvotní, a že TEPRVE ČLOVĚK VNÁŠÍ REGULACE. toto říkám bez určení, zda regulace je či není prospěšná (v nějakém konkrétním případě).
mimochodem SCHOPNÍ vždy využijí své výhody oproti neschopným nebo méně bystrým [smích] na tomto nic nezmění jakékoliv uměle nestavené situace či pokusy o regulace. i v regulovaném prostředí se schopnější opět lépe zorientují a jsou také schopni využít své výhody i síly k tomu, aby si podmínky přizpůsobili k obrazu svému. vždy to tak bylo a bude. V KAŽDÉ situaci vytěží více, než ti méně schopní. o tom je svět, vývoj, přirozený výběr. snaha o co nejpřísnější regulace (nereálné rovnostářství?) všude a ve všem by byla v podstatě jen nepřirozenou pomocí slabším, tedy méně kvalitnímu genomu. a o to jistě nejde (nehledě na fakt, že podobné socialistické plány jsou utopické, v zásadě neuskutečnitelné). proč se o to tedy snažit? nikdy nic nebylo rovné... nikdy si lidé nebyli rovní, a ani to nikdy nebude. stále budou schopnější a tedy "rovnější", a většina těch méně schopných, co na ně bude dřít. toto je (možná že smutná) realita. myslím, že nezměnitelná. lidé jsou totiž příliš individualisté... a sobci. nevím, jestli je to špatně nebo spíše dobře pro přežití a rozvoj kvalitních. (kvalitních v určitém smyslu).

172051

1.10.2008 11:04

RE: ale kdeže!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 172051

Hamižná krkavost je přirozenou lidskou vlastností, je neomezená a na vrchol té naší pyramidy krkavosti se logicky dostane jen několik těch nejkrkavějších krkavců. Když je někdo spoluvlastníkem nebo vedoucím banky, cítí se oprávněn získávat fantastické sumy zdarma/krást, asi tak jako pekař dostane chleba se slevou. Krádež sušenky v očích mnoha lidí si zasluhuje trest smrti, ale opravdu obrovská krádež/špinavý obchod je odměněna nejen bonusy, ale i nahrazením škody samotnou obětí, již jednou okradeným daňovým poplatníkem. Narážím na případ vraha v texaském pohraničním městečku Laredo. Děti ve zdánlivě opuštěné maringotce kradly sušenky, majitel je přistihl, na neozbrojené chlapce vytáhl brokovnici a přiměl je kleknout na kolena. Pak je bil pažbou pušky a kopal. Vyděšení hoši prosili o milost, přes to jednoho zezadu z bezprostřední blízkosti zastřelil a pak ostatní pod hrozbou stejného osudu musili vynést z maringotky mrtvolu. Porota a soudce vraha osvobodili, (dle místní zprávy) většina tamních lidí prý považuje dokonce souzení za zastřelení dítěte za persekuci.

Tak nevím s tou evolucí. Dle práva silnějšího si daňoví poplatníci zaslouží být okradeni, vyděšené stádo si zaslouží zlámat hnáty.

172058

1.10.2008 11:36

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172058

ale ono přece vůbec nešlo o nějakou evoluci a spravedlnost (v tom, co jsem psal, a na co reagujete). jde o syrová fakta. a spravedlnost v tom nehledejte. svět už je takový - nespravedlivý a veskrze nerovný. což asi není dobře ani špatně. prostě to tak je. jen lidé se s tím nějak i po tisíciletích nejsou schopni srovnat. -ale i toto zřejmě má být... ta věčná nespokojenost, motor jakéhokoliv pohybu (spolu s pohodlností a poživačností).
já neobhajuji zlo, ale konstatuji a upozorňuji romantické fantasty-socialisty a regulátory, že nějaké věci (jako třeba člověčí povaha a danosti v přírodě a společnosti různě nadaných lidí) jsou prostě dané a zřejmě víceméně neměnné. a to i přes usilovnou snahu o kultivaci (chvályhodnou) a o regulaci (přiměřenou a rozumnou). faktem zůstává, že silnější se vždy lépe orientuje (i v jakkoli regulovaném prostředí), a pokud bude moci (jako že časem bude moci), regulaci si z cesty odstraní. schopnější vedou, méně schopní budou vždy vedeni a zneužíváni (ano - oběti budou dopomáhat svým Pánům k moci a v důsledku i k beztrestnosti... a budou platit jejich dluhy. je to blbé, ale je to tak).
a bavíme se v obecnější rovině. ne o jednotlivém kriminálním činu, jak nějaké hovado zastřelilo chlapce kvůli sušence.

172060

1.10.2008 17:53

RE: ale kdeže!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 172060

>jak nějaké hovado zastřelilo chlapce kvůli sušence.

Stádo v USA fandí tomu hovadu! Pohled není ojedinělý! [pláč]

Lidská povaha je svinská, výraz to urážlivý pro svini. Zbožní Američané a lidé vůbec se nebudou řídit, jak jim káží nepřeberná místní náboženství nebo čistě morální zákony. Jsem odpůrcem všech malicherných zákonů a nařízení, ale pro ty nejvychytralejší z „nadaných“ jsou základní zákony a regulace nutné. Máte pravdu, lidé a lidstvo se časem samo zničí, „romantická regulace“ je jen oddálením nevyhnutelného. Těch několik přespříliš „nadaných“ dovede tak sama sebe ke zkáze a do poslední chvíle budou hlásat, že je to pro naše DOBRO. Odpovídá to přírodním zákonům, kvasinky se také přemnoží, vzájemně požerou a chcípnou. [pláč]

172080

1.10.2008 18:24

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172080

nepřesnost: romantická není regulace (ta je někdy v něčem nutná), ale romantická je iluze rovnosti a snaha o socialismus, rovnostářství... prý člověk jako člověk, rovný s rovným, ženská jako chlap, stejná práva atd. toto je rozšířený blud, nedosažitelný už z podstaty věcí. jsme prostě různí - někdo chytrý, nadaný, průbojný, ambiciózní, jiný naopak tupec, bez nadání a bez vůle i snahy. Tito dva si nemohou být rovní, ani mít stejný majetek a postavení, a to ani když se o tom usnese Socialistická internacionála [chechtot]
p.s.: někdo má vnady, jiný svaly. jeden rodí a pečuje, druhý vydělává. někdo má bystrý mozek, jiný silné nebo šikovné ruce. někdo je předurčen (svými vlastnostmi) jako vedoucí, druhý jako vedený.

172082

2.10.2008 7:23

RE: ale kdeže!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172082

Jenže je třeba rozlišit kdo je moudrý, inteligentní čili chytrý a kdo je jenom vychytralý. Moudrý je ten, kdo je velmi inteligentní, ale je nesobecký, má rád lidi a domnívá se, že je na světě od toho, aby pomáhal lidem a tím i sobě. Aby zkrátka kolem sebe šířil pozitivní energii. Vychytralý je ten, kdo je sobec, má rád pouze sebe a šíří kolem sebe jen zlo, zkázu a negativní energii. Chce stále žít na úkor někoho, nechce spolupracovat s jinými lidmi. Je to v zásadě parazit.

Takže ano, jsme sice různí a každý máme jiné schopnosti. Ale zatímco někteří lidé jsou velmi inteligentní, ale zároveň jsou hodní a altruističtí, jiní lidé jsou sice také inteligentní, ale jsou to zlí neřádi, jsou to defekti, deprivanti. A tito psychopati, zlí deprivanti, vládnou světu.Jsou to pouzí paraziti, kteří vysávají všechny lidi kolem a ještě se k tomu domnívají, jak jsou schopní a jak jsou nadaní.

172114

2.10.2008 9:57

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172114

a proč myslíte, že je třeba to tady a teď rozlišit? [smích]
moudrost nemá s inteligencí téměř nic společného... je to ctnost, ke které se člověk může dopracovat bystrým sledováním a (spíše pokornou) usilovnou snahou o ni. (někdo, komu je dáno - je k tomu totiž třeba mj. jiskry intelektu).
chytrost je nejspíš nadání -třeba k matematice a jiné kombinační schopnosti. sama o sobě ani špatná ani zlá.
a vychytralost je sobecké využití nadání a příležitosti. přičemž právě toto je schopnost zajišťující odpradávna přežití určitého genomu a nepřežití těch méně schopných v konkurenci. což je dobře -nebo snad by měli schopní vymřít a zemi zaplnit vadní hlupáci, křížící se mezi sebou? stejně i mezi nimi by se vyselektovali méně hloupí a méně vadní, a ti by převálcovali ty jiné. příroda je někdy drsná. gazela se třeba taky nechtěla v křečích svíjet po zásahu lví tlapy nebo zemřít proto, aby dnes nakrmila geparda a pak hyeny. ale je to tak přesto správně -podivné, což? pro někoho...
ne každý musí šířit nějaké energie a spolupracovat -lidi jsou různí (což je radno vědět a respektovat), ovšem člověk by neměl škodit (jsa poučen, že by při tomto chování mohl být někdy postižen škůdcem i on sám). ke spolupráci a laskavostem je veden instinktivně i každý ten vychcánek, když potřebuje, anebo tuší, že bude potřebovat.
všichni jsme tady i díky druhým (částečně na jejich úkor, ve větší míře ti schopnější), to je fakt. lidé jsou jako smečka vlků, kde se každý snaží prosadit sebe, urvat, přežít... a to je samozřejmě na úkor někoho jiného; nežijeme ve vzduchoprázdnu. už slyším, jak rádobyctnostní a pouční svatí spustí ryk: "ale jako vlci na sebe právě lidé nesmí být, máme se mít rádi a dávat ze svého nezištně těm druhým..." atd. -jaká je ale praxe? kolik lidí to dělá? a je v lidské povaze (té pravé, základní, nepřelakované výchovou, "humanismem" a pokrytectvím) poškodit raději sebe a svou rodinu, a dát na vlastní úkor cizímu bez zásluhy? děláme prostě to, co musíme, plus k čemu jsme motivováni, co nám něco příjemného přinese. a to každý na základě své osobní zkušenosti, svých cílů a úrovně myšlení. chtít, aby všichni byli stejně chytří, stejně dobří a se stejnou zkušeností, je utopie. stejně tak chtít, aby všichni měli stejně, když množství snahy a osobní oběti každého pro dosažení svého cíle, je různé. proč by se někdo silně ambiciózní po únavném dosažení své nezávislosti měl dělit rovným dílem s lenochy a hlupáky? neudělá to. máme zde sice něco jako almužnu (křesťanství, islám), ale to je jen "dávat drobky", být milosrdný... podle toho, jak to toho-kterého člověka někdo naučil nebo nenaučil. dávání "jen tak" je ale v podstatě nepřirozené. uměle naučená věc. (nemluvím o dávání svým nejbližším, lidem, které má dotyčný rád).

172124

2.10.2008 16:41

RE: ale kdeže!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172124

Poslyšte Vy chytráku, když se tak rád oháníte genomem, tak člověk přežil v tlupách miliony let právě jen proto, že altruisticky spolupracoval s ostatními členy tlupy, jinak by nepřežil. Ne proto, že se distancoval a chytračil jen pro sebe. Čili pokud máme něco vrozené v genech, tak právě spolupráci s druhými a altruismus.Chytří lidé nejsou méně schopní než ti vychytralí. Tam je rozdíl akorát v tom, že ti moudří a chytří lidé mají morálku, kterou ti vychytralí paraziti a deprivanti nemají. Patrně je to v dětství nikdo nenaučil. Anebo je učil k deprivantství a vychytralosti.Nebo mi chcete tvrdit, že mafiáni, kteří vraždí své soupeře jsou evolučně výš než lidé, třeba lékaři, kteří obětavě zachraňují životy?To jsou pro Vás vadní hlupáci?

Mýlíte se, lidé kdysi v tlupách, ale ani teď, se nechovali a ani nechovají jako smečka vlků. Lidé mají v sobě vrozen velký altruismus vůči ostatním. V tlupách monogamní rodiny neexistovaly.Celá jedna tlupa byla jedna velká rodina. Majetek tenkrát žádný neexistoval, tudíž se nemuseli kvůli němu mezi sebou lidi mlátit a rvát. To jenom abych Vám připomněla ty vrozené geny. Až teprve s civilizací, kdy vznikl majetek a PENÍZE, vznikli i deprivanti, pro které PENÍZE a MAJETEK jsou důležitější než lidský život. To je i případ toho dědka, který kvůli sušenkám zavraždil dítě. Říkáte, že dávání jen tak je nepřirozené? Nebuďte směšný! Vždyť tady o dávání jen tak za nic pro nic nikdo nemluví. Tady se mluví o deprivantech, kteří OKRÁDAJÍ všechny normální lidi ve velkém a ještě tváří se za slušné a vzdělané bankéře. Nebo si myslíte, že to skutečně byla jen taková nehoda, když Salcman odešel na záchod a stát, tudíž daňoví poplatníci přišli o 8 miliard?

172152

2.10.2008 17:21

RE: ale kdeže!

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 172152

Je mi líto, paní Jarmilo, ale mýlíte se. Příbuzenský, skupinový a dokonce i reciproční altruismus (dostal jsem a oplatím, abych příště dostal zas) je mezi lidmi vědecky prokázaný. Ovšem altruismus k cizí skupině, etniku, rase? A vrozený? Četla jste knoflíkovou válku?

Vždyť i Vy sama a s Vámi většina zdejších diskutujích zde opakovaně předvádíte hlubokou nenávist k příslušníkům jiné skupiny. Mám na mysli skupinu schopných a bohatých lidí. Samozřejmě existují i v této skupině sociopati a deprivanti. O tom není sporu. Je jich však stejný podíl, jako ve skupině těch méně schopných a bohatých. Slušných je drtivá převaha. A přesto byste celou skupinu schopných a bohatých viděla nejraději v pekle. Kde je ten Vás všeobjímající
> velký altruismus vůči ostatním ?

172154

2.10.2008 18:33

RE: ale kdeže!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172154

Představte si pane Vojto situaci před pouhými 100 tisíci lety. Do Evropy vchází tlupa lidí o 100 členech- přicházejí z Afriky. Celá Evropa je neobydlená, jen tu a tam nějaký ten Neandertálec. I když se nám snaží manipulátoři davů, převlečení za za vědce sugerovat, že se v této neobydlené krajině tito pralidé bezdůvodně na potkání mydlili,tak situace logicky byla úplně jiná. Příroda měla zájem na množení, nikoliv na mydlení.Takže Neandertálci vyhynuli přirozenou cestou, protože byli méně dokonalí než moderní lidé a zbylo jich k přežití příliš málo. Potom 95 tisíc let lidé žili v míru, neměli důvod se mydlit, protože se mohli rozšiřovat po neobydleném světě neomezeně co hrdlo ráčilo. Až teprve před pouhými 5 tisíci lety se začali mezi sebou mydlit kvůli majetku a území, protože Země byla již obydlená a majetek lákal novodobý druh lidí, který u přírodních lidí neexistoval- prehistorické lupiče.

Já že přdvádím hlubokou nenávist k příslušníkům jiné skupiny? Si děláte srandu,ne? Mě schopní a bohatí lidé nevadí. Mě vadí sociopati, deprivanti a lupiči. A proti takovým taky vystupuji.

172159

2.10.2008 19:00

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172159

a vy jste u té rodinné idylky tlupy neandrtálců byla? -že to tak sugestivně a romanticky popisujete [smích]
ti neandrtálci se mezi sebou bezpochyby i uvnitř tlupy rvali stejně, jako vlci ve smečce -jen tak se totiž mohla utvořit nějaká hierarchie. nejsilnější a nejschopnější je vedl, role byly rozděleny a slabší drzý byl zbit nebo dokonce zahynul (na zranění, nebo hladem či střetem se zvěří po vyobcování z kmene).
přirozená cesta je jaká? -že třeba nestačili těm schopnějším? těm jiným tlupám, které je vybily nebo vytlačily do nevýhodných lokalit? a jak se to slučovalo s morálkou??! [smích]
to vše za předpokladu, že nějací neandrtálci vůbec byli... těch 100 nebo 95 tisíc let. hezké bajky... skoro do detailu vykreslené (žel bez jediného důkazu či dokladu). z které knížky pro mladé nadšence to je? nebo že by sugestivní national geographic?

172163

2.10.2008 20:34

RE: ale kdeže!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172163

Hm, a byli snad u té rodinné idylky ti „vědci“, kteří nám tak sugestivně vykládají různé nelogické nesmysly? Člověk je nejvíce příbuzný se šimpanzy, to nepopřete ani Vy. A máme zde dva druhy šimpanzů- troglodytes a bonobo. Oba druhy jsou v podstatě mírumilovné. Jane Goodall napsala knihu – Deset roků mezi šimpanzi a v ní dokonale popsala způsob života u troglodytes. Šimpanzi bonobo jsou však ještě víc mírumilovnější. Ti prostě jenom pořád šukají a nic jiného je nezajímá. Žádné rvačky, jenom šukačky.[velký smích] Tak a teď mi povězte, proč by to samé nemohlo existovat i u předchůdců člověka, když se po planetě rozmnožovali jak vzteklí a bonobové jsou proti nim hadra?

Pokud tedy z minulosti neexistují nic moc důkazy, tak ať tedy tzv. vědci DRŽÍ HUBU a nekrmí nás nesmysly! Vůbec nejvíc mě dožralo, když ukázali v TV, jací jsou současní šimpanzi krvelačné bestie. To bylo skutečně hrozné ta jejich propaganda. Místo aby se zastali nenávratně mizejícího druhu, tak je tam vykreslili jako bestie, které kradou lidem děti a zaživa je žerou. Odporné! To je to samé, jako by třeba o psech vykládali, jak se vrhají na lidi a rvou je zaživa. Jenže psi i šimpanzi jsou inteligentní tvorové a jak se s nim zachází, tak se chovají. To znamená, že se brání. Když je k nim člověk hodný, tak jsou taky hodní. Ale když se k nim člověk chová jako hovado, tak holt koušou a brání se.

172167

2.10.2008 17:31

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172152

neumíte se slušně chovat? koho tady takto drze oslovujete? husy jsme spolu nepásli, madam. a zjišťuji, že se takto projevujete opakovaně. při nesouladu názoru jiného s tím vaším, se navážíte do oponentů a neovládáte se. sebejisté soudy typu "mýlíte se" si také nechte od cesty - jak víte, že se naopak nemýlíte vy?

poněkud vám uniká "drobný" rozdíl mezi přežitím lidského rodu jako celku, a selekcí určitých genů jednotlivců (řekněme genu vyčuranosti nebo bystré pohotovosti ve využití naskytnuvších se příležitostí ve svůj prospěch), o čemž právě byla řeč. lidé jako lidstvo přežijí vždy jako mix kvalitních i méně kvalitních, přičemž je neblahým faktem, že kvalita je prozatím v menšině.
morálku, kterou vy protlačujete, běžte kázat tygrovi nebo hyeně. uvidíme, jak uspějete. ostatně já jsem názoru, že jejich "morálka" je přirozená a zcela v pořádku.
u lidí se o změnu snaží různé filosofie a náboženství celá tisíciletí, ale prozatím bez výraznějších úspěchů. -lidé jsou totiž stále sobci, pohodlní a vyčuraní, a to ať se vám to líbí nebo nikoliv. ta vrchní naučená vrstva, to přelakování mocnější podstaty, kupodivu člověka příliš nezměnilo; ...snad směrem k přetvářce. že by v tomto nefungovala ta vaše "miliony let" [chechtot] trvající evoluce? a majetek (ujišťuji vás) existoval vždy, i kdyby to byla lepší kamenná palice.
pokud přistoupím na vaše podivné srovnání, pak z hlediska evoluce může být v konečném důsledku skutečně úspěšnější ten silnější a rozhodnější, tedy např. mafián, protože zabil konkurenta, a možná nebyl zabit. porval se o svou představu života a přežil (pokud to měl dobře promyšlené a unikl soudu a popravě), vychoval potomstvo atd. lékař rozhodně neléčí z pouhé obětavosti - má za to zaplaceno, násobně více než průměrný člověk. prostě pracuje. krom toho mu šlo celý život také o společenskou prestiž, a proto studoval. z toho plyne, že každý je jiný a dosahuje svého jinak. a nelze s jistotou říct, že třeba lékař Julínek je blaho pro lidstvo... že lékař vždy pracuje dobře a neparazituje na penězích od jiných.

nedokážete odhlédnout od svých představ o ideálním světě a vnucujete svoje vzory morálky. jenže vám zdá se uniká, že život je skutečně boj (nejde o nadsázku) a chytřejší, silnější, rychlejší vyhrává/přežije. ne vždy však ten morálnější.
primární je abych přežil já a mí blízcí, a teprve pak je volitelný prostor pro altruismus.

172155

2.10.2008 18:04

RE: ale kdeže!

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 172155

Inu, kdybyste se třeba podepsal, tak bychom věděli, jak vás máme oslovovat, víte, pane? To také není zrovna slušné, diskutovat a nepředstavit se, že? [chechtot] [chechtot] [chechtot]

172156

2.10.2008 18:43

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172156

[chechtot] každý není tak hloupý, aby na internetu odhaloval svou identitu... ale vy můžete, klidně i s adresou a rodným číslem.
a za značku hestroy se nestydíte? 2xs bylo z mé strany něco podobného, ale kupodivu se to nelíbilo.
každopádně jsou diskuse, kde jsou jméno i nick nepovinné. což je tady -chápete to?
tady nešlo o problém oslovení jménem, ale o oslovení pejorativní, drzé. k čemuž nikoho neopravňuje chybějící nick, a dokonce ani názor, který se nelíbí [smích]

172161

3.10.2008 1:08

RE: ale kdeže!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172161

Opravdu jste takovy profik, ze vase identita je tajemstvi? [překvapení] Whoa. Ja treba takovej profik nejsem, dokonce ani nesifruju e-mail. Ma to tu vyhodu, ze napr. znalec nemuze desifrovat neco, co jeden nikdy nenapsal. Ziju sice v Chicagu a tesim se z vyhod americke Ustavy, ale prece jenom docasne je prijaty Patriot Act a co je septem to je certem. Takze nesifruju, nepouzizvam proxy a jine legracky. Ja tomu moc nerozumim, ale nick taky odkryva osobni informace, i kdyz nevim me se zda, ze velke databaze osobnich udaju byly rozprodany uz v 90-tych letech.

Identita i virtualni na diskusnim foru ma tu vyhodu, ze jeden vi s kym ma tu cest. Neni potreba byt pod svym jmenem, bohate staci prezdivka. Ma to tu nevyhodu, ze jakokoliv identita si vytvari casem svou povest, at uz pozitivni nebo negativni. Anonymove pokud nepisi po vecne strance vysoce kvalitni prispevky s kterymi by ciste teoreticky vsichni souhlasili, riskuji na tak ostrem diskusnim foru jako tady, semtam nejakou bouli. Jsou dve moznosti bud nepsat nebo se s tim nejakym zpusobem srovnat. Obavama se ,ze magicka formulka "...husi jsme spolu nepasli ..."nebude prilis dobre fungovat.

Pravda vyjit dlouhodobe s jednou virtualni identitou neni jednoduche. Jeden si musi dat pozor, co napise, protoze zbytek diskutujicih ci ctenaru, vidi, kdo je pod tim podepsany. Vsechno ma svoje plusi i minusi, anonymita i nejaka identita.

172187

3.10.2008 1:24

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172187

jasně, jsem profík [chechtot], a identitu nicku 2xs mi zde několikrát kritizovali. teď už se s vyplňováním té kolonky nezatěžuju [smích] nejde o písmenka nebo jména, ale o správný názor. čtenost a ocenění je pak možná o to cennější, když nejde primárně o budování nějaké značky.

172188

3.10.2008 1:27

Mozete prosím počet svých příspěvků

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 172188

Upozorňuji vás, že od začátku měsíce jste postoval už 35 příspěvků. Nárok máte na 10 a dnes je teprve 2.

Takže pokud to nebude vyloženě velmi kvalitní příspěvek, nebudu vám už nic pouštět.

172189

3.10.2008 1:59

RE: ale kdeže!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172188

Mylite se pouze mit spravny nazor nestaci. O tom, co to je spravny nazor by jsme tezko shodli, ja totiz na spravne nazory neverim. Ja verim na poctive snaze dobrat s stemi ostatnimi, kteri maji tu snahu k pravde. A to nejde bez casto ostre diskuze na vecne urovni, kde se stretavaji a brousi vselike nazory jenom ty spravne je mezi nimi tezko objevit. Vestinou se k nim vzdalene blizi neco co z te debaty vzejde. Mit pravdu je jedna vec a dokazat je podat tem ostatnim je druha vec, mozna jeste obtiznejsi.

Kde jste vycetl, ze primarni zajem lidi s nejakym podpisem je vybudovani ega netusim. Pravdepodbne je vas zpusob uvazovani prilis vzdaleny me osobe. Koneckoncu jsem z lidu bez modre krve a znacky elity ve tvaru znamenka korunky na prave pulce pozadi. Jestli budete mit nick nebo nic nemeni na ctenosti, aspon z meho pohledu. Kdyz povazuju nejaky nazor za hovadinu, prestavam cist po nekolika vetach, pokud nam nevidim podpis pratel, kde mi stoji za to investovat cas do vecne debaty.

Samozrejme prilis velke hovadiny, jestlize se do nich neoprou jini ignorovat nejde. Dokud se nenaucite selektivne a primerene reagovat v debate, tak si nick ani nezakladejte. Mate recht nikdo by vase prispevky, ani tech nekolik uvodnich vet necetl. Az se naucite diskutovat, ma cenu namahat ten intelekt a to oboustrane. Tedy od autora po prijemce informace. I ty "spravne" nazory je treba podat prijatelnym zpusobem pro zbytek sveta.

172194

2.10.2008 18:52

RE: ale kdeže!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172155

Ale jo, umím se slušně chovat. Jenže na internetu existují jiná pravidla než ve skutečném životě- takže máte smůlu a budu Vás drze oslovovat, kdykoliv si zamanu.[velký smích] A to i v případě, že jsme spolu husy nepásli. To je právě ta krása internetu, že ať jsi docent nebo dělník, všichni jsme si v diskusi rovni a měří se jen úroveň našich diskusních příspěvků, jestli jsme zaujali svými myšlenkami, nikoliv naše vylhané společenské postavení.

Morálku nemusím kázat tygrovi ani hyeně, protože jsou to jen zvířata řídící se vrozenými pudy. Člověk je ale něco jiného. Člověk už dávno není zvíře, protože ten se řídí převážně ROZUMEM. Člověka ovládá jen asi 20 procent vrozených predispozic, ale 80 procent jeho chování je NAUČENÉ. To znamená, že člověk se převážně řídí memy, morálkou a zákony.
Je to přesně naopak- kvalitních lidí je většina, a těch nekvalitních, těch lupičů, co si dědičně předávají majetek již několik staletí, těch je podstatná menšina.A tito dědiční lupiči, tito óbrboháči dělají té kvalitní většině lidí peklo na Zemi. Již jim připravili dvě světové války a teď jim chystají třetí.

Majetek že existoval vždy? Vy si taky děláte srandu, že? Ono ani to ulovené maso se tenkrát nedalo dát do ledničky, muselo se hned sníst. A kamenů a kamenných palicí mohl mít v přírodě každý kolik chtěl.

Prosímvás, jděte se bodnout s Julínkem, to je právě jen ten menšinový mafián, který má díky peněžnímu systému zelenou. To byste ale koukal, kdyby ta slušná většinová společnost dostala zelenou v přímé demokracii. Pak by teprve zvítězila morálka a všichni lidé Vašeho typu by šli konečně DO HAJZLU!

172162

2.10.2008 19:11

RE: Sociální darwinismus.

corsar 83.?.?.?

Reakce na 172162

Pěkně jste to natřela tomu hňupovi paní Jarmilo.Sociální darwinismus, který nám tenhle pán neustále vnucuje je přežitá teorie.Sociální darwinismus znamená snahu rozšířit Darwinovy úvahy o přírodním výběru (selekci) a „přežití schopnějšího“ (survival of the fittest) na lidské společnosti, vrstvy a jednotlivce. Tak jako v přírodě i ve společnosti lidé soutěží o přežití, silnější nebo lépe adaptovaní vítězí a slabší prohrávají. Termín užívali spíše Darwinovi kritici, Darwin sám důsledky této úvahy (např. eugeniku) výslovně odmítl. [mrknutí jedním okem]

172164

2.10.2008 20:35

RE: Sociální darwinismus.

Marek 77.?.?.?

Reakce na 172164

Nejkomičtější na vašem příspěvku je ten brutální omyl, že pan 2xs (85.*) žádným darwinistou není, naopak je zřetelně zastáncem právě opačné teorie, viz třeba zde, anebo tady se můžete dočíst více z jeho názorů, které darwinismus evidentně nepodporují a evoluci včetně miliony a statisíce let trvajícího vývoje se on spíše vysmívá, stejně jako povídkám o neandrtálcích. – To tedy, pokud potřebujete někoho kritizovat a štvát proti němu, aby to alespoň mělo pravdivý podklad. Zkuste tedy číst dříve, než někoho chytřejšího budete jen ze zášti nebo vlastní méněcennosti hloupě pomlouvat.
Pokud jde o zmínky o genech, tam je to založeno pouze na vědecky dokázané dědičnosti (nadaný člověk bude mít s vyšší pravděpodobností opět schopného potomka) a na nezpochybnitelném faktu, že schopnější se lépe uplatňují, kvalitněji žijí a ve společnosti mívají větší vliv, a podobně je ve výhodě i jejich potomstvo. Opačně pak je zřejmé, že kdo je méně schopný, má menší šance a s nějakou genovou nebo povahovou výbavou nepřežije. Je do určité míry pravděpodobné, že se nestihne ani rozmnožit, popřípadě že jeho potomstvo nepřežije. Tedy jeho genový základ je tím ukončen, nepokračuje v lidstvu dál.

172168

2.10.2008 19:23

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172162

No zřejmě neumíte, morální "slušňačko"! A jestli ano, tak se tak chovejte, a nemyslete si jako nějaký puberťák, že vy se můžete na internetu chovat drze, zatímco jiní se k vám mají chovat slušně. Nebo si zamanu taky, a editor bude stát před těžkou volbou, kdy drzosti pouštět a kdy je filtrovat [smích] nebo že by pak sehrály svou roli na váze spravedlnosti nějaké mince? [chechtot] směšná představa o spravedlnosti...
My dva si zcela jistě rovni nejsme, a jsem si jist, že ani docent s dělníkem. a to tady ani jinde. to je právě věc, kterou nejste nějak schopna pojmout do té své hlavinky. čím to asi bude? [smích]
ta procenta si cucáte z palce podobně, jako ty bajky o neandrtálcích. ale zní to zajímavě [velký smích]
V době ledové nepotřebovali ledničky - díra v zemi nebo ve skále, kameny a sníh i led, to vše jim pro dočasné uložení masa stačilo... a dokonce nepřišla ani kontrola z hygieny, aby jim to maso zabavila jakožto mírně zavánějící... Máte smůlu -majetek prostě vždycky byl: každý oděv, šperk, nástroj... vše, co mělo nějakou cenu, to vše mělo svého majitele (výrobce, nálezce). A pak se to směňovalo - maso za obilí, šperk za kamnennou sekyru, později třeba stádečko koz za ženu. někdy se to i kradlo! a dokonce se pro to i zabíjeli... jojo, je to smutné, psát takové evidentní nesmysly.
Takže se běžte bodnout vy, a spláchněte za sebou [chechtot] drzá ženská.

172165

2.10.2008 19:46

RE: Prudič "Vyvolený".

corsar 83.?.?.?

Reakce na 172165

Tenhle pán už tady v diskuzích párkrát prudil a diskuze s ním nikdy nikám nevedla.Jeho arogance a nadřazenost je přímo odpudivá.Myslí si,že sežral hovno z Šalamouna.Váženej pane "Vyvolený" nechte si svá moudra pro sebe.Váše prezentace "Socialního darwinismu je v moderní společnosti dávno přežitá a ubohá. [bliji]

172166

2.10.2008 20:45

RE: Prudič

Marek 77.?.?.?

Reakce na 172166

Viz také odpověď výše, nešťastný pane Prudile [velký smích]
Člověk by neměl být vůči schopnějším tak alergický, a se svými mindráky by měl statečněji bojovat... I v 'ovládání se' myslím dosahujete 'kvalit' paní Jarmily, která svou nedostatečnost v argumentech a inteligenci také nahrazuje agresivitou, už i proloženou sprostými vvýrazy. - Pokud tedy náhodou nejste přímo klonem paní Jarmily [velký smích], píšící ze zoufalství na svou podporu pod jiným označením...

172169

2.10.2008 20:51

RE: ale kdeže!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172165

Pro mne za mne, klidně se chovejte ke mně drze, mě to nepoloží, mě je to srdečně jedno. To je pravda, že my dva si nejsme rovni, protože Vy mi v argumentech nikdy stačit nebudete, to je mi už v tuto chvíli zcela jasné.[smích] Pan corsar Vám to řekl jasně, sociální darwinismus je už dávno překonaný. S tím tady na Zvědavece už vůbec nechoďte a radši si o sociálním darwinismu něco přečtěte.

Co se týká lovu masa, tak člověk není dravec ale všežravec. To v realitě znamená, že jeho stravu dodnes tvoří 80 procent rostlinných položek a jen asi 20 procent masa. I dnes máte na talíři plátek masa a zbytek brambory a zelenina. I tvar Vašich zubů svědčí o tom, že jste byl v minulosti spíš přežvýkavec semen, než nějaký lovec. Takže klídek,jo?

A nesnažte se mi namluvit,že se pralidé mezi sebou rvali o to, čeho kolem sebe měli nepřeberně. Maso za obilí si tlupy nesměňovaly, protože to ještě nebyli zemědělci. Šperk za kamennou sekeru- jsi se posral, ne? Stádečko koz za ženu- proč, když měl každý pramuž v tlupě sexu, až mu šla z toho hlava kolem? Jojo, máš pravdu, je to smutné, psát takové evidentní nesmysly. Uklidni se chlapče a přečti si nějakou tu odbornou literaturu kolem toho a pak se se mnou bav.

172170

2.10.2008 23:09

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 172170

(Upusťte prosím od hádky/ flamewar. Nejste ojedinělým viníkem, ve Vašem příspěvku však postrádám argument. Díky – moderátor.)


A jsi si jistá, drahoušku, že tvé psaní je opravdu ještě na úrovni? Kde chybí IQ a dochází argumenty, tam nastupuje agresivita a nadávky. Nějak to nezvládáš.. nekontroluješ se- začínáš vykáním a končíš s očima podlitýma krví tykáním.
O argumentech ty nemáš vůbec mluvit- nevíš ani co to je. A na 85ku prostě nestačíš. Tak se s tím smiř a netrap se tím....
Musím jednoznačně souhlasit s panem 85.. píše dost přesně. Zato ty tady blábolíš nehorázně. Na jednu stranu přiznáváš, že vědci o neandrtálcích nic moc nevědí a že by měli mlčet (podle tebe DRŽET HUBY a nekrmit nás nesmysly), a na straně druhé to baštíš i s chlupama a podrobně to popisuješ, jako bys byla pomalu členkou té tlupy [chechtot] kde je logika a soudržnost myšlenek? -přesně víš, že nebyli zemědělci, jaké kdo má zuby a že sexovali každý s každou ostopéro a žádnou ženu vlastně nepotřebovali [chechtot] [chechtot] bylo by to směšné, kdyby to nebylo tak trapné.
Kdysi jsi psala i rozumně. Teď máš asi nějaké špatné období, co?

172177

3.10.2008 1:04

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172177

třiaosmdesátce děkuji za podporu a argument tam vidím - jasnou ukázku nekonzistentnosti a hrubosti některých přispěvatelů. mj.
doufám, že pravda se hodí vždy... i když je kritická.

172186

2.10.2008 23:53

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172170

(Upusťte prosím od hádky/ flamewar. Díky – moderátor.)

och! hrdinku to nepoloží? milostivě mi povolila drzosti (nebo snad i sprostotu?), dle své definice možného chování v prostoru internetu? tak to je úžasná zpráva [chechtot] jenže já nejsem neinteligentní vzteklé hovádko, jako někdo.. takže to nemám zapotřebí. na vaši úroveň neklesnu.
na ten zbytek - snůšku domněnek, omylů, nesmyslů a emocí - snad nemá ani cenu reagovat.

172180

3.10.2008 0:58

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172180

jistě, samozřejmě.
ocenil bych ale tuto poznámku na správném místě -tam, kde napadání začalo (Jarmila, o dost výše). anebo tam to z existenčních důvodů nejde? hmm, myslel jsem si to... vždycky to prozatím bylo u mých příspěvků.

172185

2.10.2008 22:35

RE: ale kdeže!

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 172165

Nedovedu si vysvětlit, vážený pane, kde se ve vás to vypjaté elitářství bere. Vždyť většinou vaše příspěvky působí dojmem skutečně promyšlených seriózních názorů inteligentního a skutečně moudrého člověka. Chápu, že Jarmila vás vytočila, když se neomaleně dotkla vašeho majestátu. Ovšem nechat se vytočit až do ztráty sebekontroly ..morální "slušňačno".. Takže se běžte bodnout vy, a spláchněte za sebou drzá ženská. je u vás překvapující i když ne neočekávané. Není to poprvé. Ovšem nesrovnává se to s vaší inteligencí a nadhledem (smajlíka jsem si všiml).

Pravdu máte v tom, že v lidské populaci asi vždy se nějací mazaní vychcánkové nacházeli. Ovšem společnost si s nimi dokázala poradit. V dávnější minulosti vyloučením z tlupy, ve starém Řecku demokraticky ostrakismem. Na deset let byl od vychcánka pojov a on se zklidnil. Bohužel větší pospolitosti jak městské státy již žádný podobný mechanismus své ochrany neměly. Tak se stalo, že se nám vychcánci přemnožili, a to přesto, že již Bible i její ústně tradovaní dílčí předchůdci volnou ruku trhu omezovali zejména zákazem lichvy. Direktivními nařízeními státu byl ve starém Řecku občas omezován i trh s otroky i nakládání s nimi a pod.

Pravdu máte i v tom,že po většinu doby existence moderního člověka majetek existoval. Ovšem pouze jako majetek rodu, pospolitosti, nikoliv jako majetek soukromý. Soukromý majetek existuje pouze něco málo přes nějakých 5 možná někde až 10 tisíc let. Tedy zanedbatelnou dobu existence nejen člověka jako druhu, ale i existence moderního člověka. Právě až soukromý majetek člověka změnil - z některých lidí se vyvinuli až neuvěřitelní, bezohlední chamtivci. A právě ti lidstvo přivedli do současné ekonomické krize. Mnoho desítek let s řadou peripetií bude trvat, než lidstvo z této krize vybředne. Ve své nevědomosti předpokládám, že zatím nikdo nemá recept na uspořádání společnosti, ve kterém by podobné krize byly zažehnány. Některé znaky té budoucí bezkrizové společnosti je jistě možno definovat již dnes. Především bude třeba vytvořit takové společenské klima a ekonomické podmínky, ve kterých elitářtí vychcánci nebudou mít žádnou šanci. Že je to úkol nelehký, je jistě evidentní.

Tím nenapadám vás jako osobu, naopak vám držím palce při budování vašeho nového naturálního způsobu života. Napadám jen váš názor na zákonitost existence elit a vychcánků. Lidé rozhodně nejsou všichni stejní. Nelze však připustit v zájmu zachování lidstva, aby někteří vychytralí (v pozdějších generacích třeba již jen degenerovaní) jednotlivci žili na úkor lidí pracovitých.

172176

3.10.2008 0:43

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172176

vážený pane karle, že vy si nedovedete něco vysvětlit, to ještě neznamená, že to není, a dokonce třeba něčím podložené [smích]
ztrátu sebekontroly zde skutečně sleduji, ale přesně na opačné straně! -u rozmilé jarmilky, té jemné pubertální dívenky, která si musí za deficit argumentů a logiky vypomáhat agresivitou a sprostotou, takže jí vzteky doslova tečou grynty do klávesnice [chechtot]
pokud jste si všimnul smajlíka, tak je to dobře - byl tam umístěn vědomě, jako příznak mého nadhledu a toho, že se dobře bavím. rozhodně nejsem rozčilený - z čeho? snad z nižšího tvora? (zde možná začínáte chápat, co například mě naplňuje přesvědčením ne snad o elitářství, nýbrž prostě o určité úrovni).
>vaše příspěvky působí dojmem skutečně promyšlených seriózních názorů inteligentního a skutečně moudrého člověka
---děkuji. myslím, že toto nelze jen předstírat [smích]
vícekrát píšete že mám pravdu. jistě, doplňuejte to i svými údajnými rozpory. jenže fakt biblických nebo starořeckých regulací a restrikcí nehovoří proti mému názoru! -já jsem nikdy nikde neuváděl, že by v jakékoliv společnosti světa neexistovaly určité regulace, ale myslím si o nich své. třeba že omezují primární svobodu lidí a jakožto deformované jsou pak obvykle zneužívány vládnoucí vrstvou. nějaké vnější mantinely jsou jistě oprávněné, ale rozhodně ne v rozsahu socialismu nebo jiných pokusů o realizaci utopických rovnostářských idejí.
nesouhlasím ani s tvrzením (jak byste to mohl vědět???), že před 5-10 tisíci let ??? nebylo osobní vlastnictví. já tvrdím že bylo vždy, a že jste si kmenovou společnou zbrojnici vymyslel. každý člověk vlastnil něco oděvů, své osobní zbraně (dejme tomu oštěpy z úlomků pazourku), šperky a jiné věci, které osobně užíval, mohl je darovat nebo směnit za něco jiného. je to samozřejmě tvrzení nedoložitelné (pokud vás zajímají jarmiliny romantické bajky, mrkněte někdy na Osadu havranů podle Štorcha), ale jsem přesvědčen, že když je majetnický pud i u zvířat, že u lidí byl vždy, a je dodnes. a bude i přes jakoukoliv kulturně-sociální nebo náboženskou přemalbu. člověk zůstane člověkem -sobeckým/majetnickým/protekčnickým, žárlivým/závistivým, a líným, využívajícím jiné ke svému prospěchu (pokud mu to jeho schopnosti umožňují).
je fajn, že mě jako jeden z mála nenapadáte osobně (asi máte vyšší sebevědomí, než leckterý zde píšící nešťastník, takže se vás bolestivě nedotýká mé psaní). ovšem můj názor o "zákonitosti existence elit a vychcánků" nemá smysl napadat, protože je to ověřitelná realita [smích] a logicky (i jako student psychologie) dojdete k tomu, že se v každé společnosti vždy objeví a do popředí vystoupí ti schopnější. někdy prostě dobře vedou, jindy také zneužívají své pozice a svých nadstandardních schopností (oproti zbylému průměru a podprůměru)....Automaticky kráceno

172183

3.10.2008 0:54

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172176

dokončení:

pokud píšete
>Nelze však připustit v zájmu zachování lidstva, aby někteří vychytralí (v pozdějších generacích třeba již jen degenerovaní) jednotlivci žili na úkor lidí pracovitých.
pak mi prosím sdělte, jak konkrétně tomu chcete zamezit tomu, aby byli... když holt někteří takoví jsou! [smích]. nenávistný komunismus se už svým způsobem pokusil nastolit rovnou-pokřivenou společnost a zničit ty, které pokládal za "vychcánky" - zahubit celou společenskou třídu podnikatelů a sedláků. v Pol Potově Kambodži na to šli ještě víc od podlahy, a mučili a stříleli každého, kdo s jejich odpornou utopií plně nesouhlasil (včetně přesvědčování matek formou vražd jejich kojenců rozmlácením o strom nebo házením "holubů" pro cvičnou střelbu). ale i přesto zlo ukončilo své orgie, a nastal opět normálnější čas. -čas lidí nestejných, svobodných, motivovaných přirozeně. mohlo by to tak zůstat. je to rozhodně menší zlo, než všechny zrůdné, umělé, lidmi vymyšlené ideologie, které mají být zaručenějším receptem na neexistující spravedlnost na zemi. Asi postopadesáté opakuji: nikdo s nikým si nikdy nebyl rovný - tedy jaká rovnost může být požadována? pokud se podaří vyhnout se NWO, opět nějakému socialisticko-centralistickému mámení, a pokud lidé zůstanou přirozeně decentralizováni, individuální (zvyky, oděvy, folklór... prostě krásná pestrost) tak bude stát zato na této zemi žít. v opačném případě (zotročení šedivých mas otroků pod regulacemi a všudypřítomnou kontrolou totalitního Velkého Bratra) by mě to už tady moc nebavilo... jedině snad v odboji za svržení omezovačů a znovunastolení svobody. bylo by to ale těžké. proto si svobody raději važme, a nevymýšlejme její potlačení a všelijaké experimenty.

172184

3.10.2008 9:56

RE: ale kdeže!

Ca 85.?.?.?

Reakce na 172184

Mno jen mám trošku strach, že právě NWO budou podporovati, jak lidé chudí, tak i tak i lidé tipu Jarmilka. Ono pokud víme, tak se s tím v PSM počítá. Jinak téměř ve všem s Vámi souhlas a to inteligencí nijak neoplývám. Bohužel si myslím, že přípravy na všeobjímající lásku jsou v poslední fázi a možností, jak se jí vyhnout, už moc není. Jistě však podle Vašich názorů, musíte uznat, že pokud se to klukům co to připravujou povede, plně si to skrze svých schopností zaslouží. Jinak potom mi nezbude, než se též hlásit do odboje....protože jinde si srandu už neužijem.

172211

3.10.2008 12:59

RE: ale kdeže!

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 172184

Vážený pane, musím přiznat, že jste mě reakcí na můj příspěvek zklamal, byť ne zcela neočekávaně. Já jsem přece nikde nepsal, že lidé jsou stejní či že je třeba je tak omezit, aby stejní byli, aby byli šedivou masou. Psal jsem jen, že je třeba omezit vychcánky, tedy osoby, které své schopnosti zneužívají vůči jiným lidem.

Vy, jak je z vašeho posuzování i pradávných regulačních opatření (Bible, starověk) jakoukoliv regulaci považujete za nevhodné omezení schopného člověka. Jenže právě morálka a zvykové právo v rodové společnosti a pak i psané zákony (v Evropě starověké Řecko a Řím) umožnili soužití lidských pospolitostí. Již před dvěmi a půl tisíci lety římské právo stanovilo závazná pravidla nejen vzájemného vztahu státu a občana - právo veřejné, ale i pravidla zcela soukromých vztahů mezi občana i mezi členy rodiny - právo soukromé. Bez těchto regulačních opatření by se nikdy Řím nestal tím, čím ve své době byl. Na můj argument o starověkých regulacích lidského chování poukazujete na deformace mezilidských vztahů v období reálného socialismu a snahu "nenávistného komunismu nastolit rovnou-pokřivenou společnost". Vy přece velmi dobře víte, že komunistické ideály se snažili v praxi uplatit pouze někteří utopičtí socialisté ve své době a pak jen židé v kibucech. Období válečného komunismu v Rusku trvalo jen velmi krátkou dobu, přičemž uplatňovaný rudý teror byl jen protiváhou bílého teroru. O skutečném komunismu s této souvislosti proto nelze hovořit. Po NEPu pak v Rusku nastoupil socialismus deformovaný Stalinovým kultem osobnosti, nikoliv komunismus. O praxi komunismu proto nelze hovořit, když dosud nikdy nikde zaveden nebyl. A jistě ani nikde již alespoň během nejbližších století zaveden nebude.

Žádný konkrétní recept na "zavedení spravedlivé společnosti" nemám. Kdybych takový recept měl, byl bych jistě nositelem Nobelovy ceny. Za "spravedlivou společnost" rozhodně nepovažuji rovnostářskou masu, jak mi podsouváte. Tvrdím pouze, že zákonnými prostředky - právem - je třeba omezit zneužívání nemorální mazanosti některými lidmi. Jsem si vědom, že ani zákony zakazujícími a trestajícími třeba vraždy, se vraždy z lidské společnosti vyřadit nepodařilo. Jistě však takové zákony vraždění omezují. Právní řád je nutno podle mě změnit tak, aby nejvyšším bohem práva nebyl majetek, ale člověk.

Zklamám nejsem tím, že se mi nepodařilo vás přesvědčit - to jsem ani neočekával. Zklamán jsem vaším přezíravým elitářským přístupem k ostatním diskutujícím. Připadáte mi, promiňte mi to přirovnání, jako Jan Vidím před několika lety při vystoupení v televizním šotu : "Já jsem byl zvolen, já mam mandát, já mam informace a proto já mám pravdu a bude podle mého. Názory ostatních mě nezajímají." Skutečně moudrého člověka inteligence, vzdělání ani prestižní postav...Automaticky kráceno

172230

3.10.2008 13:20

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172230

Vážený pane, nesmíte odpověď chápat úzce, jen jako reakci na VAŠE psaní, ale v širší souvislosti toho, co zde bylo řešeno a řečeno. A také je dobře si uvědomit, že jakmile začne někdo subjektivně označovat jiné za vychcánky, může v tom být také závist či nenávist, každopádně také omyl, plynoucí z nějakého přesvědčení - nebo se domníváte, že komunisté nebyli přesvědčeni o své pravdě, stran továrníků a kulaků? Vidíte, a dnes víme, že pravdu neměli, zlikvidovali mimo jedné podnikavé třídy i mnohé další lidi, to vše pro "spravedlnost", "rovnost" a světlé zítřky [chechtot] A samozřejmě s důsledkem úpadku našeho předválečného průmyslu a nadlouho i úpadku ekonomického a mravního.
Jakmile někdo začne označovat jiné jakožto vychcánky, jakmile začne direktivně osekávat vyčnívající z řady, tak se dopouští jediného - průměrování, snižování dynamiky a omezování rozvoje a individuální snahy. Je vhodné si také uvědomit, že jestliže se osekává vyčnívající nadprůměr, podprůměr zůstává nedotčen, naopak dotován, podporován. Což má logický důsledek: pokles celkového průměru blíže k podprůměru.
Tak toto je vlastně efekt veškerých snah o regulace bohatství.
Vaše zklamání neřeším; to si řešte sám, až si uvědomíte veškeré souvislosti. Mě se vaše zklamání nedotýká.

172232

4.10.2008 8:45

RE: ale kdeže!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172232

Vy se jaksi pořád nesnažíte pochopit, co se Vám zde několik lidí snažilo vysvětlit. Nevím, proč se tady pořád oháníte komunisty- my mluvíme o voze a Vy o koze. Nikdo nechce omezovat nadprůměrně nadané a chytré lidi.Zde se mluvilo o tom, že moc nad světem uchopila malá skupinka, která si s lidstvem dělá co chce. Tito lidi ale nejsou chytří, ani schopní, jsou jen vychytralí a všehoschopní. A to je velký rozdíl.Takže ještě jednou: chytrost je něco jiného než vychytralost a být schopný je něco jiného než být všehoschopný.Čili je to kleptokracie, která nemá morálku ani svědomí. Jsou to světoví paraziti, kteří žijí na úkor slušného pracujícího celku, který nepřetržitě vysávají a ožebračují.

Tito vychytralí a všehoschopní menšinoví lidé mají neomezenou moc díky jednak dědičně nashromážděnému MAJETKU a dále díky KRÁDEŽÍM v bankovním sektoru na úkor většinového obyvatelstva, na úkor všech daňových poplatníků.Na tyto menšinové vychcánky nestačí ani zákony, protože mají koupené všechny politiky i veškerý mainstream. Takže co na takovouto světovou „elitu“ by jedině mohlo platit? Jak by se mohla omezit moc těchto parazitů lidstva? Jedině přímou demokracií.

172265

4.10.2008 11:53

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172265

Řeč byla o regulacích a socializaci nějakého oboru (v USA), a ty v hojné míře vymýšlel centrálně plánující komunista -a jak to dopadlo, víme snad všichni. Jde o filosofický přístup k regulaci obecně. A o uvědomění si všech důsledků.
Regulace je v podstatě co? Omezení jedněch a podpora jiných (tvůrců nějaké ideologie). Neboli z někoho udělá jedna skupina třídního nepřítele, okrade je a chce je nejlépe popravit, vyřadit. Že jde zpravidla o ty bohatší, to je známý historický fakt ze všech revolucí - chudí závidí a chtějí se jejich majetkem obohatit a myslí si, že to bez nenáviděných schopných a bohatých vládnoucích zvládnou líp - ale ještě nikdy se to nepodařilo, aby lůza vládla osvíceně a chytře. Vždy to dopadlo tak, že je nahoře užší skupina schopných, kteří vedou ty davy ostatních. Co na tom chcete měnit? A jak? Viz má odpověď na téma elektronické demokracie (i já jsem s tou myšlenkou koketoval, než jsem po úvahách musel demokracii jako takovou zavrhnout - je to systém v podstatě setrvalého snižování úrovně).
S těmi "vychcánky", co uchvátili moc myslím, že také nemáte tak docela pravdu. Sám je nemám rád, protože usilují o zotročení lidstva (a já mám lidstvo rád v celé pestrosti, jako celou přírodu světa), ale rozhodně jim (tam těm) přiznávám inteligenci, odvahu, smysl pro efektivní postupy a schopnost účelově spolupracovat (to vše jsou v zásadě kladné vlastnosti). Ti lidé prostě MAJÍ značné schopnosti, byť je zaměřili na neblahý cíl.
Zkuste tedy navrhnout, jak jim (při jejich moci dané penězi) zabránit v absolutní kontrole lhostejného a tupého stáda. Přiznám se, že jsem o tom už hodně dlouho přemýšlel, a na nic realizovatelného jsem nepřišel. Vše troskotá na nejednotnosti lidstva (různosti zájmů), na zahleděnosti členů stáda do svých soukromých živůtků (bez většího rozhledu a schopnosti vidět dál do budoucna, plánovat a vidět možné důsledky). Skupina inteligentních lidí sjednocených na nějakém společném cíli (prospěchu -viz motivace) se poměrně snadno domluví. Miliony se nedomluví nikdy, natož miliardy fakt různých lidí na planetě Zemi.
Takže jsme u konce: vy prý nechcete omezovat schopné, ale některé schopné ano [smích] a nevíte jak na to. Ono to při jejich prostředcích, vyplývajících z majetku, možná ani nepůjde, vyřadit je (za biliony koupí vše a všechny, které potřebují na podporu, viz také mocná média). Takže zbývá doufat v nějaký vnitřní rozkol, přírodní katastrofu/válku, které neplánovaně zasáhnou a zamíchají kartami, nebo aspoň v nedokonalost všech lidských plánů, takže ani dnešní technika neumožní dokonale to, co je plánováno. Tajně doufám ještě v jednu poměrně skomírající ale existující lidskou vlastnost - touhu po svobodě. Snad se probudí a bude přece jen klást odpor. Cestou příklonu k regulacím obecně toho ale nedosáhneme... to je opačným směrem.

172275

4.10.2008 17:32

RE: ale kdeže!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172275

Nedrážděte mě! Vy pořád považujete tu lůzu nahoře za elitu, jenže to žádná elita není, právě oni jsou ta největší lůza. Sám píšete, že ti nahoře vždy vedou a určují život těch dole. Bohužel to platí i o revolucích a válkách. Takže to nikdy nebylo tak, že lůza dole se sama od sebe vzbouřila a smetla ty nahoře. Ne! Bylo to tak, že ta lůza nahoře kula tajně pikle a s pomocí svých placených hrdlořezů a vrahů a tajných služeb vždy vyprovokovali někde nějakou válku či revoluci.To platilo o Francouzské revoluci stejně jako té bolševické v Rusku či vyprovokované masakry v Gliwizu, které odstartovaly druhou světovou válku. A tisíce dalších akcí. Všechny ty sviňárny jsou řízené promyšleně zeshora. Ono totiž se může nanejvýš znepřátelit jedna ves proti druhé vsi a sedláci proti sobě vyrazí s vidlema. Ale to je tak všechno, čeho je většinová mírumilovná společnost schopna. Jakmile je znepřátelené město proti jinému městu, tak tam již je to nepřátelství organizované seshora s pomocí provokatérů a tajných služeb. A nepřátelství státu proti státu? To už je vyloženě a naprosto promyšlená akce vládnoucích sviňáků.To už s většinovým obyvatelstvem nemá vůbec nic společného.

Většinová společnost není lhostejná ani tupá. Akorát ví, že lítat pořád demonstrovat po náměstích nemá žádný účinek. Nemá vůbec žádné ani sebemenší nástroje, jak se proti těm sviňákům nahoře bránit. Existuje pouze jediná cesta: aby všichni při volbách vhodili místo volebního lístku do urny papírek, že zastupitelská demokracie je podvod a že žádají přímou demokracii. Prostě aby ty zločince nelegalizovali. Protože právě o to jde: že zločinci potřebují být formálně zlegalizovaní. Znovu Vám naposled opakuji, že zde nejde o omezování schopných, ale o omezení moci domluvených oganizovaných zločinců.

Se divím, že jste mé názory ještě nečetl. To Alexa mi již vyčetla, že se stále dokola opakuji a že jsem s tím již naprosto únavná. Ale vidím, že to budu muset pořád dál psát, dokud to více lidem nebude jasné. [oči v sloup]

172301

4.10.2008 23:48

RE: ale kdeže!

google 84.?.?.?

Reakce na 172275

pan 2XS, podpisem, takmer vsetky vase uvahy, v tejto sucasnej diskusii,
hlavne preto, ze neskryvaju v sebe ziadne naznaky laveho alebo praveho fasizmu
a to mi pripada, pri vsetkych pokusoch o reformy hocijakeho systemu,
byt tym najdolezitejsim prvkom.
ponechat kazdemu cloveku jeho osobny zivot, jeho zodpovednost za zle i dobre
vo svojom zivote, je to najdolezitejsia vymozenost, ktoru mame.
a to aj z pohladu cloveka, ktory si musi za svoje hlupe konanie niest zodpovednost.
padom na hubu a povinnostou sa opät sam postavit na vlastne nohy,
vznika sanca na pochopenie a eventualnu zmenu.
co samozrejme nevylucuje urcitu socialnu politiku statu, platenu z dani nas vsetkych.
ziaden skutocne mudry a schopny clovek nebude rad zit v meste,
kde na uliciach umieraju deti z hladu (metaforicka hyperbola).
tiez podporujem vsetkymi desiatimi ludsku pestrost, roznorodost
a hlavne nezasahovanie do zivota druhych.
ci uz s dobrymi alebo zlymi umyslami, bez jeho vyslovnej prosby o pomoc.

spolocensky problem, ktory je teraz do vyriesenia, je pravda trochu zlozitejsi.
psychopati, ktorym niet rady, uchvatili moc, media a urcuju pravidla
nielen zarabania penazi, ale aj spolocenskeho chovania sa, moralky
a zasahuju aj kriminalnymi sposobmi do nasich zivotov.
ludom sa potom vidi, ze jedinym riesenim, je ich tvrde potrestanie a
vymena za inych, liberalnejsich psychopatov, ktori s tymi dnesnymi pekne zatocia.
neuvedomuju si, ze ten, kto je ochotny s niekym tvrdo zatocit, musi byt nevyhnutne tiez psychopatom.
preto sa moze niekomu zdat, ze nasi byvali komunisticki psychopati boli mensim zlom.
co by skutocne aj mohlo sediet, ale psychopat bude vzdy len psychopatom.

na druhej strane by ste mohli priznat, ze existuju lepsie volebne systemy (Svajciarsko)
a horsie volebne systemy (byvale CeskoSlovensko, dnesne usa).
to znamena, ze tadial by mohla cesta viest. nezavisle od toho, ci uz je napad p.Jarmily
zivotaschopny alebo nie.

rozmyslal som, kde je problem vo vasich prispevkov, preco posobia na ludi ako
cervena handra na byka a nemate tu takmer ani jedneho zastancu, napriek ich nepopieratelnej kvalite.

a nie je to tym, ako si to myslite vy, ze vravite ludom do oci tvrdu pravdu, ktoru oni nedokazu zniest,
ale je to skor tym, ze vo vasich prispevkoch trochu chyba clovecina, ludsky nadhlad a humor. [mrknutí jedním okem]

172326

5.10.2008 0:39

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172326

opravuji samozřejmě ne záměrné pozměnění nicku: google (nikoliv goodle)
pokud to neprojede [pláč]

172332

3.10.2008 13:08

RE: ale kdeže!

Karel z Čech 88.?.?.?

Reakce na 172184

Pokračování
Skutečně moudrého člověka inteligence, vzdělání ani prestižní postavení neopravňují k nafoukanosti a přezíravému chování k jiným lidem.

Na internetu je dovoleno skoro vše. Je možné názorového protivníka dehonestoval, urážet, pomlouvat tak, jak nám to v předvolebním boji předvádějí veřejně představitelé politických stran. V osobním i písemném stykuje však přinejmenším vhodné zachovávat jistou míru slušnosti. Jako elitář jste si jistě vědom, že urážky a nadávky vypovídají více o jejich autorovi, než o adresátovi.

Nepochybuji o tom, že stránku http://kubata.nazory.cz/index.htm znáte, stejně jako asi znáte návrh na http://www.svedomi.cz/on/on2005/on0503p_kuj_politi....
Navíc si dovolím doporučit vaší pozornosti článek Františka Rozhoně Proč nejsem antikomunistou

172231

3.10.2008 8:16

RE: ale kdeže!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172176

Díky pane Karle za Váš krásný příspěvek, s kterým beze zbytku souhlasím.Ano, máte pravdu i v tom, že v rodových společnostech již majetek existoval, ale pouze jako majetek rodu, pospolitosti, nikoliv jako majetek soukromý. Ale samozřejmě, že tehdejší lidé měli i své osobní drobné předměty, které si sami vyrobili a s těmi si mohli nakládat jak chtěli. To z nich ale nedělalo zlé uzurpátory, kteří by s pomocí velkomajetku ovládali jiné lidi. Rodové společnosti byly poslední útvary, kdy lidstvo prožívalo pravou a nefalšovanou demokracii. Hlasovali v nich totiž všichni členové rodu o všech společných věcech- existovala tedy přímá demokracie.

Tato rodová idylka skončila tehdy, když vznikly loupeživé tlupy, které bloumaly po krajině. Dokud neexistoval majetek a nebylo co ukrást, tak bylo na planetě dobře. Ale v okamžiku, kdy majetek vznikl, v podobě ochočeného stáda dobytka a obdělaných polí, tak vznikli i lupiči. Tito lupiči mírumilovné usedlé zemědělce přepadali, muže pobili a z žen si poprvé v historii udělaly své otrokyně. Tak vzniklo otrokářství. Ale ještě dlouho existovala na Zemi ojedinělá místa, kde existovala stále demokracie. Jako například unikátní město Katal Hüyku, nebo Kréta. Místa, kde nepoznali obyvatelé žádné lupiče se poznaly podle toho, že neměly žádné hradby proti „nepříteli“. Žádný nepřítel totiž neexistoval.

Bezohlední bohatí otrokáři a chamtivci s pomocí peněz a svého obrovského majetku ovládli postupně celou planetu. Na pomoc k ovládnutí většinového obyvatelstva si přibrali i monogamní náboženství. Toto náboženství chytře automaticky vyřadilo ze svobodného rozhodování 50 procent obyvatelstva- ženy. A těch zbývajících 40 procent chudých, nemajetných mužů se taky snadno dalo zneškodnit a ovládnout. Tak se stalo, že již nejméně 5 tisíc let žije lidstvo v podstatě v totalitě. 90 procent obyvatelstva pod nadvládou 10 procent vychcánků, dědičných óbrboháčů. Nejprve otrokářský řád, pak feudalismus, pak nadvláda velkokapitálu a nakonec podvod zvaný zastupitelská demokracie. A furt to byla v podstatě totalita a dodnes v té pseudodemokracii žijeme.Tito vychcánci zacházejí s většinovým obyvatelstvem jako se svým soukromým majetkem. Kdykoliv si zamanou, tak je zmasakrují nebo naženou do válek.

Co může lidstvo jedině zachránit od těchto bohatých vychytralých velkozmrdů, chovajících se k většinovému slušnému obyvatelstvu jako k dobytku? Jedině zavedení přímé elektronické demokracie, jinak nic.

172206

3.10.2008 11:09

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172206

K MÝTU ELEKTRONICKÉ DEMOKRACIE:
Co by asi tak mohla elektronická demokracie odhlasovat? Uvažujte!!! -Naprostá většina "elektronických demokratů" by byli chudí a středně majetní. Na čem by se ti závistiví lidé při své krátkozrakosti asi většinově dohodli? První věc, co by si odhlasovali by bylo svržení vlády a procesy, nenávist, msta, popravy. Pak hned poloviční (nebo dokonce nulové) daně, a potom by se vrhli na existující majetek těch zaslouženě bohatších-schopných. Znárodnili by jej nebo spíše rozdali mezi sebe (aby si jednorázově "polepšili", chudáčkové). Co by to mělo za následky? -Přeživší bohatí a inteligence národa by odešli do ciziny, kde by nebyli terčem ataků a okrádání, lidé by přišli o práci a o průmyslovou i zemědělskou produkci, chudý rozpočet by nestačil ani na poloviční úroveň dnešního zdravotnictví a školství, na dávky v nezaměstnanosti, natož pak na rozvoj infrastruktury. Nastal by úpadek vědy a školství, a tu nešťastnou zemi by brzy zardousily generace stále nevzdělanější a tupější, ve své ignoranci více a více škodící. Naštěstí by byli i méně zdravotnicky zabezpečení, takže by začali hynout... když ne na jiné choroby, tak aspoň na epidemie. Pro všeobecnou chudobu (odkud se probůh najednou vzala?) by se rozšířily lupičské a vraždící gangy, takže by redukce obyvatel byla ještě rychlejší. a všechno cenné by bylo rozkradeno, spotřebováno nebo zničeno tupým davem.
I pokud by scénář nebyl tak drastický (spíše ano, při faktické vládě podprůměru a průměru), tak minimálně tři první body uvedené výše by se staly realitou a země by v důsledku toho rapidně zchudla. V nastalé atmosféře vzájemného hlídání se a závisti by si nikdo netroufnul vyčnívat jakkoliv z davu, aby se náhodou nestal terčem obvinění, že je boháč (znárodnit) nebo že je nedejbože lepší (to neschopní neodpouští, to se "demokraticky" kolektivem méněcenných trestá). Mělo by to účinek v podobě rapidního snížení osobní motivace (nač se snažit, když stejně nesmím mít víc než jiní, a když by mi to pak stejně ukradli?), a taková země by se dostala přinejlepším do stádia rozvojové země, a to bez naděje na změnu (při trvající vládě spodiny). Myslím, že by to nakonec skončilo sestavením radikálního ozbrojeného odboje, napadením serverového centra, zničením komunikačních kanálů a chvácením vlády do rukou v podstatě vojenského režimu. A přívrženců by měli tito chytřejší dost a dost, když lůza dokázala neschopnost a zchudnutí lidí.
[chechtot] monogamní náboženství... Asi něco nového...? Hm, vy už ty své gamičky vidíte všude...

172220

4.10.2008 9:10

RE: ale kdeže!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172220

Přímá demokracie je již dávno vyzkoušená a je dokázáno, že je naprosto funkční. Ve Švýcarsku funguje snad již 50 let. Bohužel ani ta švýcarská přímá demokracie není zatím dokonalá, protože si voliči nemohou zkontrolovat své výsledky hlasování. A to je velké mínus, protože je možné, že se s těmi výsledky v závěru podvádí. Cokoliv není ze všech stran zkontrolovatelné, to je špatně. Můj volební elektronický účetní systém je všemi směry zkontrolovatelný, takže by se nedalo nikde v ničem podvádět a mafiáni, zločinci a politici by byli namydlení.[smích]

Člověče, Vy ale máte špatné smýšlení o normálních většinových občanech! Většinová společnost je v naprostém pořádku, právě ti co jsou nahoře jsou psychopati a zločinci, protože jedině takové si tam potřebují vládci světa dosadit. Do politických špiček se normální, slušný člověk vůbec nemá šanci dostat. Schválně, mohl byste mi říct jméno nějakého českého politika, kterého považujete za slušného člověka? Já si nemohu vzpomenout na jediné jméno.

Tak jako každé tělo potřebuje hlavu, tak taky každá společnost potřebuje vládu. Většinová společnost by nic nesvrhávala, akorát by si tam navolila MOUDRÉ lidi, nikoliv bezcharakterní loutky, keré jsou předem schválené loutkaři ze zákulisí.Ale i ti moudří lidé by byli kdykoliv odvolatelní, pokud by se dopustili nelegálních a protizákonných činností.Nezlobte se, ale Vy máte tak děsně ujeté názory, až to mlátí dveřma! Vy vlastně považujete většinovou společnost za lůzu, kdežto ty bezcharakterní mafiány, co nám momentálně vládnou považujete za elitu národa. S Vámi snad nemá cenu vůbec diskutovat. Vždyť to oni ničí všechno na co sáhnou. Zdravotnictví, zemědělství, vzdělanost, morálku a ještě k tomu všichni nepokrytě kradou a berou odevšad úplatky.Mafián Mrázek jim všem dělal hlavního šéfa.

S tím monogamním náboženstvím jsem se samozřejmě spletla. V té rychlosti, v jaké jsem to psala je to snad omluvitelné. Takže opravuji: monoteistické náboženství.

172266

4.10.2008 12:39

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172266

Přímá demokracie zatím nikde neexistuje, v té čisté podobě (naštěstí). Technicky a teoreticky je "funkční", ale 1) švýcarům chybí ta kontrola 2) mají přece jen vládu nadprůměrných, kteří do toho vnášejí něco světlého, ušlechtilejšího než mají v sobě nízké a chtivé davy 3) švýcarsko má trochu jiné dějiny a obyvatele než třeba ČR a USA 4) většina ještě neznamená správný názor -kolikrát by se davy na něčem shodly, nakonec ke škodě jich samotných i lidstva? Parafrázovaně (a záměrně přehnaně): stádo blbců se možná dohodne na tom, že 1+1=29, ale to ještě nemění skutečnost a nedává to správný výsledek ani kvalitní základ pro věci z toho vyplývající. Viz také věci duševní, kulturní, duchovní - tam by (třeba těsná) většina válcovala těsnou menšinu - výsledek buď občanská válka a rozpad takové společnosti, nebo bezprecedentní unifikace... na úkor pestrosti zájmů, názorů, projevů... všeho. Například tupý dav by byl schopen ve své nevzdělanosti, někým naučené a provokované zášti a tupém sobectví zakázat nějaké církve. nebo politické strany. -jistě tupec nedohlédne o 50 let dál... nedojde mu, že zničil něco dobrého, co tvořilo mravní základ, páteř naší civilizace, včetně různých služeb, které by nikdo jiný nedělal.
Jde jen o jeden z mnoha možných příkladů -další možný: tupý dav, který byl v divadle naposledy se školou nechápe, proč by měla existovat filharmonie a podpora divadel, když jeho to nezajímá -a tak by zrušil veškeré dotace a tím by zlikvidoval část dlouhodobé a kvalitní kultury. Možná by to pak chybělo jen 25% obyvatel -ale opravdu by to chybělo! a pestrost života by díky demokratickým ignorantům byla zlikvidována. Pokračovat by se dalo fotbalem a hokejem (kolika ženským by bylo líto likvidace?), kolik podnikatelů by bylo ochotno trpět pod diktaturou proletariátu/odborů (přece s většinově odsouhlasenými pravomocemi), jaká by byla produktivita, kolik hodin práce denně by si dav odsouhlasil, kolik placené dovolené a svátků... atd. atp.
A co kdyby se v té elektronické demokracii po trojím zklamání a výměně vlády shodli na tom, že si budou vládnout sami přímo, bez volených "chybových" prostředníků (bez vlády, aby to byla čistá demokracie) - to by pak takové rozhodnutí platilo, že? A další scénář netřeba popisovat.

172277

4.10.2008 17:58

RE: ale kdeže!

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 172277

Přímá demokracie existuje ve Švýcarsku v čisté podobě. Nevím jak jste přišel na to, že nikoliv. Akorát jim chybí ta kontrola. Vláda nadprůměrných? Jsou to úředníci jako všude jinde. Akorát jsou víc lidem kontrolovaní, toť vše.

Stádo blbců? Tak nevím, já už se s Vámi asi přestanu bavit.Většinová společnost rozhodně nemůže být stádo blbců již ze statistického hlediska. Znáte Gaussovu křivku? Rozdělme si ty lidi co vládnou a ty lidi ovládané. Napsala jsem, že vládců je 10 procent (do toho jsou ale zahrnuti i jejich dobře placení lokaji, to znamená mainstream, tajné služby, policie, armáda). Těch ovládaných je 90 procent. Když si uvědomíme, že ti jejich lokajové jsou v podstatě neřádi, kteří za mrzký peníz jsou také všehoschopní (viz třeba Parkanová, Vlasta=vlastizrada), a vládci samotní jsou ve skutečnosti velkozloději co čachrují s penězi, tak těch 90 procent normálního pracujícího obyvatelstva jsou proti nim charakterním výkvětem lidstva. A podle Gaussovy křivky je střed naprosto inteligenčně normál, což je asi 80 procent z těch 90 procent a jen napravo a nalevo jsou minimální extrémy, což je těch zbývajících 10 procent. Takže je naprosto a totálně vyloučeno, aby 80 procent lidí tvrdilo, že 1+1 je 29. To je nesmysl. Probíhá to přesně naopak, že naopak 200 zkorumpovaných poslanců Vám klidně bude tvrdit, že 1+1 je 29. je to proto, jelikož 200 lidí se zkorumpovat dá kdykoliv, kdežto celý národ nikoliv.A proto právě poslanci vymýšlejí ty nejhorší zhovadilosti, protože to mají nařízené seshora. Proto ničí i morálku a rodinu a všechno vůkol.

172303

4.10.2008 21:46

Jen pro Jarmilu

Aja 74.?.?.?

Reakce na 172303

a zcela OT. Omluva.
Jarmilko, uz se nasel nekdo, kdo jde v cestine smele ve vasich stopach. Krasne slovo pouzil: Maravokarnice
Zde

Konec mimomisovani. [smích]

172317

5.10.2008 11:50

RE: ale kdeže!

Kevin 78.?.?.?

Reakce na 172303

>Přímá demokracie existuje ve Švýcarsku v čisté podobě.
>Nevím jak jste přišel na to, že nikoliv. Akorát jim chybí ta kontrola. Vláda nadprůměrných? Jsou to úředníci jako všude jinde. Akorát jsou víc lidem kontrolovaní, toť vše.

Jarmilo, pokud je vasim idealem Svycarsko, tak potes koste. Byl jsem tam nekolik krat a horsi pripad urednicke totality rizene nekdy az nesmyslnymi referendy lze jen tezko najit. Svycar si proste zvyknul, ze za nej mysli urednik a tak dela jen to, co mu predpisy a doporuceni narizuji. A ta "prima demokracie" vypada tak, ze se udela mistni referendum o barve kytek na zahonech v pesi zone, ale pak se ve vsi tichosti schvali dalsich 50 buzeracnich kamer po celem meste.


>Většinová společnost rozhodně nemůže být stádo blbců již ze statistického hlediska. Znáte Gaussovu křivku?

Jo, jenomze polovina lidi bude VZDY vlevo od toho pomyslneho stredu krivky. A ta polovina lidi bude mit stejny hlas jako ta polovina lidi vpravo od stredu. To je ta tragedie demokracie. Ze dva hlupaci VZDYCKY prehlasuji jednoho odbornika. Umite si predstavit, ze by o konstrukci domu hlasovalo 10 zedniku, dva statici a jeden architekt? No ja nevim, ale ja bych se v takovem dome rozhodne bal bydlet.

>A podle Gaussovy křivky je střed naprosto inteligenčně normál, což je asi 80 procent z těch 90 procent a jen napravo a nalevo jsou minimální extrémy, což je těch zbývajících 10 procent.

Jo. A vite jak vypada ten "inteligencni normal" kolem 100? To jsou ti co s lahvi piva a sackem chipsu cumi kazdy vecer na ruzne ordinace v ruzove zahrade, pojistovny stesti a podobne slaboduche porady a na informaci ze "v Praze bude nainstalovano dalsich 100 kamer" zareaguji stylem "no to je na case, aspon se konecne dela neco proti tim, tehletem, no teroristum"...

A co udela takovy prumerny volic kdyz si ma zvolit treba nekoho do vlady? Co myslite, zvoli si tam spickoveho politologa, profesionalniho diplomata a nebo spis byvalou MISS se silikonovym poprsim velikosti E a fotbaloveho trenera? Co myslite, jak by dopadlo takove celonarodni referendum o vysce socialnich davek nebo dani kdyby se masivne zucastnili vsichni hnedocesi? Kolik lidi je treba schopno pochopit priciny soucasneho kolapsu financnich trhu a nesmyslnost "zachrannich balicku" US vlady a kolik lidi jim nadsene tleska a v te vasi vysnene prime demokracii by je nadsene schvalili ???

Uz jsem tady kdysi citoval pana Zbygniewa Brzezinskeho: "Rizeni moderniho statu si vyzaduje tak obrovske mnozstvi znalosti z politologie, sociologie, ekonomiky a mnoha dalsich odboru lidske cinnosti, ze sverit ho do rukou lidi, kterych jedinou kvalifikaci je clenstvi v "te spravne" politicke strane je sebevrazdou."...

A vy by jste tu sebevrazdu chtela jeste vylepsit a dat rozhodovani do rukou lidi, ze kterych 60% nedovede ridit ani svou vlastni domacnost a sve osobni finance. Nemyslim ze je to cesta spravnym smerem.

172364

5.10.2008 13:16

RE: ale kdeže!

google 84.?.?.?

Reakce na 172364

Kevin, s niektorymi negativnymi strankami svajciarskeho modelu mate skutocne pravdu,
napriek tomu ten model dokazal prekazit dost velke politicke blbosti, ktore by bez neho boli
smutnou skutocnostou. hlavne v oblasti multi-kulti, alebo procesu priblizovania sa k EU.
svajciarsky model dochodkoveho a zdravotneho poistenia (Bürgerversicherung-Kopfpauschale),
je zrejme najlepsi na kontinente.
Svajciari si sami odhlasovali, ze okrem najbeznejsich zakrokov, ako je vytrhnutie zubu
a amalgamova plomba, si vsetky ostatne naklady u zubara nesie pacient sam.
jednoduche posolstvo. osobna zodpovednost, starostlivost o vlastny chrup, inac to bude drahe.
platit do toho fondu - aspon minimum - musi kazdy obcan Svajciarska, nezavisle
od toho ci zaraba miliardy alebo nic. kto neplati, nie je poisteny, nedostane dochodok.
kto zaraba, plati desat percent z brutta. pri zamestnancoch, plati zamestnavatel polovicu, t.j. 5%
napriklad taky radar, by vo Svajciarsku nikdy nepretlacili, alebo vstup do EU,
ibaze by to sami ludia tam chceli mat.

co sa tyka vlady odbornikov, tak to je tiez len utopia. treba vychadzat z toho,
ze otazka definicie, co to je odbornik, nikdy nezostane vyriesena v prospech spolocnosti,
ale vzdy v prospech mocichtivej bandy v pozadi.
pozrite si napriklad odbornikov na historiu. odbornik na historiu, ktory sa odvazi pouzivat vlastny mozog,
dostane zamestnanie akurat tak v miestnej spalovni odpadkov.

treba vychadzat z toho co je, nie z toho co si zelame aby bolo.
faktom je, ze ludia, ktori tuzia po politickej moci, ktori vidia naplnenie svojho zivota v politickych funkciach,
trpia urcitou psychopatologickou anomaliou, ktora z nich robi dobrych sluhov a zlych panov.
vzdy podliezavi a poslusni k tomu kto stoji vyssie a neuprosni k tym, co su nizsie.
oni su skutocnym zdrojom neutesenych pomerov, ktore vladnu.

presne tuto bandu treba velmi tvrdo a jasne obmedzit prisnymi a jasnymi pravidlami,
ktore obsahuju aj osobnu zodpovednost za prevedene ciny. v tom vidim riesenie.

172368

5.10.2008 19:09

RE: ale kdeže!

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 172303

Zdravím paní Jarmilo, dlouho jsme si nepovídaly[smích]

>Většinová společnost rozhodně nemůže být stádo blbců již ze statistického hlediska.

Domnívám se, že děláte jednu zásadní chybu ve své argumentaci. Držíte se předpokladu, že inteligence a zodpovědnost se zdravým rozumem jedno jsou. Skutečně si to myslíte?

I v současné vládě sedí pár velmi inteligentních lidí a nikde není náznak, že by zemi vedli rozumným směrem. Nebo. I velmi inteligentní lidé mohou být naprosté emoční zrůdy, či mrzáci. Jejich inteligence s jejich pokrouceným charakterem nijak nekoresponduje a tak se klidně stane, že primář nemocnice může v soukromí týrat svou ženu a bude volit třeba Zelené, protože jsou ekologičtí.

Inteligence je důležitá komponenta každého z nás, ale bylo by chybou se domnívat, že více automaticky znamená lépe. Vaše aplikace Gausovy křivky s ohledem na rozložení inteligence v obyvatelstvu je asi stejně významná, jako vliv letošní úrody hlávkového zelí na růst HDP.

Nepochopte mě špatně. Nejsem kritik přímé demokracie. Pro přímou demokracii je potřeba určité "půdy" pro zdravý růst. Po tom všem co náš národ zažil je potřeba ho - snad to bude vhodný výraz - ozdravit. Lidé se musí naučit zodpovědnosti a schopnosti o věcech kolem kriticky přemýšlet. A mnohému dalšímu. Narobouvat přímou demokracii na současnou "půdu" je jako sypat hnojivo kopřivám, pro které nemůžete na zahradě nic vysázet.

Jinak, moc hezky to popsal Kevin, ale věřím, že se na něj jen rozohníte a nic víc.

172384

5.10.2008 19:40

RE: ale kdeže!

djb 194.?.?.?

Reakce na 172384

Já myslím, že s Kevinem lidi zbytečně brzy odepisujete. I Kevin si v té analýze krásně naběhl.

nesmyslnost "zachrannich balicku" US vlady a kolik lidi jim nadsene tleska a v te vasi vysnene prime demokracii by je nadsene schvalili ???

Neschválili, podle všeho je přeci americká veřejnost proti.

I takové ty "hospodské argumenty" - "nechte lidi rozhodovat, to je jasný zruší daně přidají si peníze."

Přímá demokracie - nejsem nějakým extra zastáncem, ale budiž - má jeden významný rys, který podceňujete. Rozhodují lidé a odpovědnost nesou lidé. V nepřímé, rozhodují politici a následky nesou voliči.
Člověk má dar se učit a těch 80% Jarmila-Gauss lidí by mělo mít dost inteligence, aby se naučili přidat i ty daně v případě potřeby.
Lidé na úrovni běžných občanů mají totiž velmi podobné životní potřeby, tudíž jak "hajzl" tak "dobrák" budou tu daň na zdravotní ošetření potřebovat.
Politici nemají naději se cokoliv naučit, protože jejich cíl je krátkodobý.
Politik se spálí, ale má vyděláno a odchází do klidného důchodu. Přichází nový politik a jsme tam kde jsme byli
Občan se spálí a příště už bude hlasovat jinak, synka pak "profackuje", aby dostal rozum dokud je čas.

To je nový rys a proto je možná změna.

Podle mého je nejlepší zřízení osvícená monarchie, jediný problém, kde vzít toho "osvíceného" monarchu [chechtot]

Ale vážně. Jsme si vůbec jistí, že s tím "materiálem", co máme existuje nějaký ideální systém?
Není o tak že každý nakonec musí nějakým směrem explodovat? A je opravdu chyba stávajícího systíému, když krize ke kterým dochází jsou z drtivé většiny vyvolány uměle?

Ono by zřejmě stačilo, jak navrhuje tuším editor. Nechat to jak je, jen zrušit imunitu, zavést odvolatelnost a trestně postihovat za rozhodnutí vedoucí do krizí.

172386

6.10.2008 18:45

RE: ale kdeže!

Alexa 89.?.?.?

Reakce na 172386

>Já myslím, že s Kevinem lidi zbytečně brzy odepisujete.

Nevím jak Kevin, Já však lidi neodepisuju. Problém vidím v tom, že většina lidí nebyla vychována k zodpovědnosti. Neznamená to, že nejsou schopni rozhodnout, ale osobně myslím, že dávají přednost řešením, která jsou řešeními teď a tady, nikoliv v dlouhodobém horizontu. Proč to tak je můžeme spekulovat. Třeba proto, že si neudělají čas a nepřemýšlí o věcech, nebo proto, že ani nevidí důvod proč by něco takového udělali.

>Přímá demokracie má jeden významný rys, který podceňujete.

Nepodceňuji. Nikdy jsem se tak nevyjádřila. Jsem zastánce myšlenky, aby si lidé vládli sami. Zároveň ale říkám, aby ti lidé dobře znali veškeré okolnosti takového břímě. A také, jsem proto, aby o lokálních věcech rozhodovali místní, či obecněji, vždy o dané věci rozhodovali ti, jechž se to týká. Ti totiž tu zodpovědnost mohou cítit nejvíce a ti také pravděpodobně rozhodnou o dané věci nejperspektivněji.

>Podle mého je nejlepší zřízení osvícená monarchie, jediný problém, kde vzít toho "osvíceného" monarchu [chechtot]

Ne-e, otázka je jak ho izolovat od vnějších vlivů tak, aby rozhodoval bez nátlaku a pro dobro všech.

>Jsme si vůbec jistí, že s tím "materiálem", co máme existuje nějaký ideální systém?

Klíč spočívá v tom zušlechtit ten "materiál". Za posledních 70 let se z relativně kvalitního materiálu začlo stávat bláto. Jde to zvrátit opačně, ale budování vždy trvá déle, než ničení.

172469

4.10.2008 18:46

RE: ale kdeže!

rataj 85.?.?.?

Reakce na 172162

Nedávno jsem poslouchal v rozhlase rozhovory s cestovateli o Indiánech. Podle jejich vyprávění žijí dochovalí Indiáni v dokonalém souladu vzájemně se sebou i s okolní přírodou, z níž si berou jen to, co skutečně k živobytí potřebují. Náčelník zde není nějaký absolutní monarcha, který má neomezenou moc, ale pouze významný člen kmene, který jeho jménem vystupuje a řídí se usnesením většiny. Každý tu zná své povinnosti a svou práci svědomitě vykonává, neexistují tu lidé, kteří by byli podceňováni, ani příživníci, kteří by žili z práce ostatních. Neexistuje tu vzájemná nevraživost, sobeckost, touha po majetku je zde neznámá. Lidé jsou milí, přátelští, usměvaví, umí se dobře ve volném čase pobavit, snášejí společně odevzdaně období, kdy se jim nedaří lov, sklizeň. Zdá se, že žijíce v pralese mezi divokými šelmami, moc z jejich mentality nepobrali. Porovnejme to s naší realitou, s našimi hádkami, rozdělením společnosti na všeliké skupiny, víceméně privilegované nebo naopak příšerně podceňované, s naší společností všeobecně spíše nasranou, blbě naladěnou,
se zachmuřenými ksichty, s neustálou obavou o budoucnost, z konkurence, ze ztráty zaměstnání, z kriminality. Nechť si každý udělá vlastní úsudek o tom, které lidské společenství je lepší, kdo by se měl od koho učit. Je mi jasné, že někteří mě budou posílat k indiánům, když o nich tak hezky mluvím. Není to však můj kmen a proto raději zůstávám s vámi, přátelé a soukmenovci, i když se mi slova a hlavně skutky některých vás vůbec, ale vůbec nelíbí. Snad se časem i mnozí z vás po určitých zkušenostech, které nás pro zpupnost a pýchu některých mocných, zdá se, neodvratně čekají, umoudří.
Howgh!

172306

1.10.2008 19:00

RE: ale kdeže!

dodo 88.?.?.?

Reakce na 172080

Ta poslední věta je zajisté obecně platná v celém vesmíru, ale člověci se té obecnosti vymykají tím, že byli Stvořitelem vybaveni vůlí řízenou rozumem, tedy inteligencí dostačující k tomu, aby byli "k jeho obrazu". Lidstvo má tedy schopnost postavit se této obecnosti a odvrátit svůj jinak nevyhnutelný konec. Potřebuje však pro to dostatečně mocný podnět, který jeho chování usměrní do mantinelů daných nám Svořitelem v základní podobě coby Desatero, jenž se musí ctít výchovou v dalších generacích tak, až se z toho stane nezpochybnitelná přirozenost - společenský zákon. Takovým podnětem by mohlo být potvrzení, dnes mnohými zpochybňované a ostatními opomíjené, existence Stvořitele. Potvrzení v materializované podobě, ověřitelné vědeckými poznatky současnosti a přitom zcela názorné, jak se nabízí na http://www.razdva.cz/jaroha

172085

1.10.2008 20:15

RE: ale kdeže!

supino1 213.?.?.?

Reakce na 172060

Čím sa človek líši, odlišuje, od zvieraťa? Podľa Vášho názoru vlastne ničím....tak by som mal byť stíhaný za vraždu...maximálne ako za neoprávnené zastrelenie nejakého zvieraťa (nie zákonom chráneného). K tomuto sme dospeli? Toto obhajujete? Potom sa hanbím, že som človek...vraj tvor schopný rozmýšľať.

172086

1.10.2008 21:44

RE: ale kdeže!

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 172086

Takhle to asi myšleno nebylo. Člověk je v podstatě zvíře. Živočich, který k přežití a usnadnění svého života volí rafinovanější zbraně. Složité jednání člověka je vlastně nadstavbou zvířecích pudů. Neoddělujme zvířata a lidi .. jsme totéž jen na poněkud rozdílné úrovni vývoje. Často se vracíme k primárním pudovým reakcím, když naše složitější nadstavby přestanou být efektivní. Z reakce Vašeho oponenta možná cítíte, že by nejraději nechal lidi jednat pudově tak jako jednají zvířata - bez řádu. Anarchie. No to je nesmysl .. i zvířata žijící v komunitě si vytváří společesnký řád aby jejich komunita vůbec mohla fungovat. Myslím, že nechtěl říct, že nemá smysl lidské chování regulovat jen se obává přílišné regulace. Snažit se člověka z gruntu změnit je vážně trochu perverzní představa. Vaše poslední věta je takové klišé. Stydíte se že jste člověk, protože zjišťujete, že v sobě máte i zvířecí pudy ? Možná máte představu, že jste byl stvořen bohem jako něco dokonalého a zvířata jsou stvořena jen jako něco nečistého. Pak plně chápu, že se stydíte [cool]

172089

2.10.2008 1:24

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172086

člověk se podle mě od zvířete odlišuje rozumem a nesmrtelnou duší.
leckdo sám sebe reguluje, až je to nepřirozené... autocenzuruje se, až jeho přirozené já z ustrašenosti ani nevykukuje ven. přirozenost je změněna výchovou, jeho chování limitováno očekáváním okolí a konvencemi. už není jen nesvobodný, ale dokonce nepřirozený, nepravdivý. a do toho ještě vnější omezení přirozená (daná třeba nepochopením jiných lidí) a záměrná (zákonná). člověk pak z toho vychází jako zmrzačené, utrápené cosi. přitom byl stvořen jako svobodný... ke svobodě. a jako individualita, krásný originál... každý kus jiný, pro jiný účel. ta pestrost by měla být osvěžující, radostná. ne že na ni někdo bude reagovat jakýmsi zglajchšaltováním, seřazením všech do řádku násilně unifikovaných tvorů. regulace jsou obvykle jen snahou o nastolení uměle vnesené lidské "chytrosti", v podstatě snaha o nepřirozený stav.
jediné omezení, které by si každý člověk sám měl připouštět je toto: nijak neškodit. nedělat jiným, co nechci aby jiní dělali mně, a dělat jiným to, co bych si sám přál od jiných. -to je celé. takto jednoduše kdyby se každý snažil jednat aspoň v polovině naskytnuvších se příležitostí, byl by na světě skoro ráj.
já jsem člověka na zvíře ve výše uvedených příspěvcích nedegradoval. zvířata do toho nepleťme. ani v negativní souvislosti, ani v superlativech.

172098

2.10.2008 3:16

RE: ale kdeže!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 172098

> zvířata do toho nepleťme. ani v
>negativní souvislosti, ani v superlativech.

Pokud připustíme Stvořitele, což je stejně těžké potvrdit i popřít, zvířata nás včetně jsou jeho dílem. Nevidím důvodu k pocitu morální nadřazenosti ba naopak, ta zvířata se mu povedla lépe! Náboženské debaty a narážky by měly zůstat tabu, ale zmínka zrovna o rozumu je obzvláště úsměvná. Spíše chápu zbožné přání po nesmrtelné duši… [mrknutí jedním okem]

172103

2.10.2008 10:06

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172103

ale??? [smích] tak vy tu chcete určovat, na co se smí narazit a co by mělo být tabu? přičemž to sám dál rozvíjíte...
zvířata jsou předstupeň člověka... tvorové bez vyššího intelektu.
že člověk zneužil tu přidanou hodnotu proti jiným (a třeba v důsledcích, které nevidí, i proti sobě), to je chyba čí? no jeho vlastní, nebo ne? každého osobně! ne stvořitele.
nikdo není NUCEN dělat zlo. každý má svobodnou vůli, volbu. nebo by bylo lepší, abychom byli stádo naprogramovaných robotů? -někomu by se to snad i líbilo... všude bezvadný řád. ale smrtelná nuda.

172127

2.10.2008 11:01

RE: ale kdeže!

mtk 80.?.?.?

Reakce na 172127

Zvířata předstupněm člověka? Z pohledu lidské nadřazenosti možná. Osobně dávám přednost opačné definici: člověk destupněm zvířat. Mezi světem zvířat panují jistě tvrdé podmínky, ale schopnost člověka zotročovat jiné živé bytosti včetně vlastního druhu jej degraduje na něco horšího než jsou zvířata. Stačí se jen podívat na potravinářský průmysl. Představte si třeba cikánskou farmu na kůži nebo na maso... [cool]. Přál bych lidstvu, aby se taky dostalo do takového potravinového řetězce (nejlépe někam doprostřed). Sebe a své blízké bych z toho ale rád vynechal. [mrknutí jedním okem]

Člověk může být hrdý na sebe podle svého přesvědčení a svědomí, ale z principu nemůže být hrdý na svůj druh, mám ten pocit...

172135

2.10.2008 11:27

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172135

ach jo... zase to věčné lamentování (jako by nebylo ani nic dobrého), plivání sami na sebe a přehnané, rádobyzajímavé obracení pořadí. tak buďte dobrý, lepší než jiní (třeba než defektní pracovníci velkochovů a jatek), a nebudete se muset stydět za to, že jste člověk.
člověk díky přidané hodnotě rozumu není potenciálně horší! naopak - lepší... může svobodně volit dobro a konat jen samé dobré věci, a krásné věci! (hudbu a jiné umění). k horšímu to dopracuje jedině díky své volbě zla. a to v původním plánu nebylo. nelze ovšem očekávat řešení formou předělávky na loutkové divadlo... uvázat provázky a jedeme... všichni bez vůle, jen pasivní pohybování kýmsi shora. to by pak byl skutečně krásnější ten svět zvířat... protože i těm byla dána svoboda.

172138

3.10.2008 10:46

RE: ale kdeže!

mtk 80.?.?.?

Reakce na 172138

>člověk díky přidané hodnotě rozumu není potenciálně
>horší! naopak - lepší... může svobodně volit dobro a konat
>jen samé dobré věci, a krásné věci! (hudbu a jiné
>umění).
Pozorujete něco takového hromadněji ve svém okolí? Mít volbu díky přidané "hodnotě" rozumu znamená v prvé řadě si tuto volbu uvědomovat. Zvolit automaticky zlo bez myšlenkové analýzy všech možností není volba, nýbrž volný pád .... Oj, a kdyby Vy ste viděl na jak škardé věci bývají pupeční šňůrou napojeny ony krásné věci (hudba a jiné umění).

>k horšímu to dopracuje jedině díky své volbě zla.
>a to v původním plánu nebylo. nelze ovšem očekávat
>řešení formou předělávky na loutkové divadlo... uvázat
>provázky a jedeme... všichni bez vůle, jen pasivní
>pohybování kýmsi shora. to by pak byl skutečně krásnější
>ten svět zvířat... protože i těm byla dána svoboda.


A já mám za to, loutkové divadlo je zjevná realita - nemáte pocit, že podstatná většina lidských schránek je pasívně pohybována kýmsi shora? V hodnocení lidské rasy se asi neshodneme, u mě převládají negativní postoje, ale myslím, že to nebude na překážku, Vaše příspěvky čtu rád. Hezký den [smích].

172218

3.10.2008 11:52

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172218

>Pozorujete něco takového hromadněji ve svém okolí?
---bohužel jen v malé míře. máte pravdu, že kvalita (kultura, inteligence) se prosazuje jen stěží. většinu tvoří podporůměr a průměr. což i v mnoha svých příspěvcích píšu, a to do značné míry souzní i s vaším
>u mě převládají negativní postoje, ale myslím, že to nebude na překážku,
>Vaše příspěvky čtu rád
---díky.

Nezbývá než doufat v postupnou změnu k lepšímu. Naděje umírá poslední, a bez ní (pouze se skepsí a negativním přístupem k lidstvu) by život za moc nestál. I když realita a statistika vývoje lidstva ukazuje v některých ohledech spíše setrvalý sestupný trend.

172223

2.10.2008 7:59

RE: ale kdeže!

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 172098

I zvířata mají rozum na určité (jiné) úrovni. Člověk je jen schopen vytvářet nad dorozumívacími pojmy poněkud složitější nadstavby charakterizující jeho poněkud složitější sociální jednání. O nesmrtelné duši bych nemluvil vůbec. Podle hinduismu např. mají duši všichni živí tvorové. Jde o víru a zde nemá smysl se přít. Ohledně regulací .. jsou různé typy regulací. Když zakážete synkovi televizi protože se neučí je to také regulace. Já vím asi na jaký typ regulace narážíte. Utopistické systémy směřující k nějakým vizím např.komunismu. Tady s Vámi souhlasím .. je to něco nepřirozeného

172116

2.10.2008 10:21

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172116

přesně tak -šlo o ty utopické teorie, jed otravující duši lidstva. a mnozí jsou tím stále krmeni, jejich duše otravovány, a oni tomu věří!!! je jim slibováno nesplnitelné.
ostatně řeč o tom byla proto, že autor článku zmínil socialismus (regulace):
>Tzv. volný trh je podobně umělý produkt, jako byl umělým produktem socialismus.
-není tomu tak. volnost je nedotčený prazáklad, svoboda. socialismus je přeregulovaný nesmysl, kde nikdo nemá motivaci, ale vrchnost (kdeže je ta rovnost všech?) bere jedněm a nezaslouženě dává jiným. neboli totální hovadina, která nikdy nemůže dobře fungovat, a to ani po zkřížení do podoby "socialismus s lidskou tváří".
motivace je nutnost. a ta je vysoce individuální, osobní. motivace je různá a také různě silná snaha následuje. výsledek pak na závěr nelze ukrást a rozkrájet všem stejně. vždyť všichni stejně ani nepotřebují -někdo žere jako prase, jiný střídmě. někomu stačí málo, jiný je náročnější. každý má přece úplně jiné představy o svém životě a zabezpečení. tak jaká rovnost? naco zprůměrování regulacemi? ať si každý má to, co si vydobyde.

172129

2.10.2008 11:24

RE: ale kdeže!

Antiseptik 69.?.?.?

Reakce na 172129

Proč se vůbec omezovat nějakejma zákonama? Na co omezování svobody vrahů a lupičů. Vzhůru k radostné budoucnosti ne? [oči v sloup]

172136

2.10.2008 11:29

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172136

božíčku! že se vždycky najdou lidi, co věci "domyslí" ad absurdum, a podsouvají jiným nikdy neřečené a nezamýšlené.
čtěte dál.

172139

2.10.2008 11:27

RE: ale kdeže!

hc 194.?.?.?

Reakce na 172129

>ať si každý má to, co si vydobyde.
Komunisté si to, co měli, přece také vydobyli. Tak o čem je řeč?

172137

2.10.2008 16:37

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172137

vydobyli si to pro sebe osobně, nebo pro jiné, kteří se je o nic neprosili?
a ukázala se ta jejich utopická absurdita jako životaschopná, jako přirozená, a jako dobro? nikoliv.

172151

1.10.2008 21:24

RE: ale kdeže!

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 172060

Souhlasím s Vámi, že svět a lidé jsou prostě takoví. Můžeme se snažit v zájmu soužití jisté věci přiměřeně (je otázka co znamená přiměřeně [smích] ) regulovat ale stejně si regulované subjekty vždy nějakou cestu ven najdou. To, že chápeme principi fungování ale neznamená, že bychom neměli hledat další cesty k další regulaci, změně atp. jinak řečeno hledat určitou střední cestu (kompromis). PROSTĚ REAGOVAT Z TÉ POZICE VE KTERÉ SE NACHÁZÍME. Já sám nejsem příznivcem nějaké velké revoluce (celkové změny systému) směrem k nějakému "dokonalému" předem promyšlenému modelu. To se vždy zvrhne protože jde o snahu přiblížit člověka NĚČEMU. SYSTÉM by měl vždy hledat kompromis mezi lidskou přirozeností a zájmy celku a tomu přizpůsobovat pravidla - vytvářet řád. Myslím, že se v této debetě díváme na věci každý z trochu jiného úhlu ale v zásadě zas až tak rozdílné názory nemáme.

172088

1.10.2008 23:15

RE: ale kdeže!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 172088

Pojem socialismu je velmi široký a převážně díky minulým režimům, které se tak nazývaly zatuchle zprofanovaný. V zájmu vlastního přežití i ostatní pospolité druhy zvířat se chovají do značné míry sociálně. Vždy jsme byli a budeme různí, v každém politickém režimu si nebyli a nebudou lidé zcela rovni. Ztotožňuji se s pohledem pana Laroux.

Ve srovnání s těmi ostatními zvířaty, „bestie“ jsou morálnější než lidé, které jiné vyšší zvíře masově vyvražďuje svůj vlastní druh? Jako druhu, naše rafinovanější myšlení je nám více ke škodě než ku prospěchu. Ne, nejsem vegetarián ani socialista, ale tak to prostě je.

172091

2.10.2008 1:30

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172088

systém žádný kompromis hledat nemůže. systém je výtvor lidí. a lidé se snaží vymýšlet různé "chytrosti", někdy i zvrhlosti... kupodivu jejich proveditelnosti i věří - viz utopie o rovnosti, svornosti a bratrství, šťastné vládě proletariátu... jak budou všichni (zřejmě stejní roboti) uvědoměle pracovat a mít se všichni stejně dobře. atp.
kompromis může hledat jen člověk. každý jeden člověk, sám za sebe: maličko se omezovat pro zachování prostoru toho druhého.

172099

2.10.2008 7:47

RE: ale kdeže!

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 172099

Systémem jsem myslel skupiny lidí uspořádaných do určité struktury, ktera ma definovány vazby a pravidla fungování tzn. řád. Pokud tedy lidé uvnitř systému hledají v rámci nastavení pravidel systému nové cesty dá se říct, že systém hledá .. [smích] nechme slovíčkaření

172115

2.10.2008 10:38

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172115

já jsem ale slovíčkařit nechtěl!
nemám rád představu, že systém něco vyprodukuje, a pak to nasadí na ty chudáky živé lidi, jako nějakou jednotnou ocelovou helmici. lidé jsou individua.
bohužel ne všichni se chovají v nějakých mezích, a tak musejí vznikat různé "systémy"... soudící a věznící instituce... a taky "vládnoucí" (viz nepřehledná houština zákonů, novel, přílepků, vyhlášek... jimž ani tvůrci a právníci už nerozumí, nebo pomocí nich dokonce záměrně škodí, zneužívají svého pověření).

172131

1.10.2008 23:36

RE: ale kdeže!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172058

Neni to nic jineho nez prachsprosta vrazda. [bliji] [naštvaný] Spatne svedomi je jedina spatna vec, ktera funguje spravne. Utratit lidsky zivot, je jednim z nejvetsich zlocinu proti Bohu.

172093

2.10.2008 0:39

RE: ale kdeže!

Tom 24.?.?.?

Reakce na 172093

>Utratit lidsky zivot, je jednim z nejvetsich zlocinu proti Bohu.

Při vší úctě k váší víře, pane Bartošku, tady bych se Boha nedovolával. Ponechal bych to radši v obecně srozumitelné rovině: Utratit lidský život, je jedním z největších zločinů proti lidskosti.

172096

2.10.2008 1:41

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172096

vy byste boha nejmenoval, bartošek by boha prostě jmenoval. každý máte evidentně to gró v něčem jiném. pan bartošek ve správně tušeném stvořiteli a dárci dobrých návodů/rad pro co nejšťastnějí život člověka, vy naproti tomu v neosobním kolektivním lidství/lidskosti. je otázkou, vůči komu lze provést zločin.
myslím, že zde šlo o zločin vůči tomu zastřelenému chlapci. v jiné rovině pak o cynické, tupé maření života pro nicotnou záminku.
ovšem tato přílišná konkrétnost do dosavadní debaty moc nezapadá. nicméně se zdárně rozvíjí... je potěšitelné, že s lidmi aspoň něco otřese.

172100

2.10.2008 2:55

RE: ale kdeže!

Saša 74.?.?.?

Reakce na 172096

>Utratit lidsky zivot, je jednim z nejvetsich zlocinu proti Bohu.

Zde je poznámka případná neb právě ti samí lidé na jihu Spojených Států se nejvíce Boha dovolávají ve všech těch různých odvarech různých církví a náboženství. Osobní přesvěcení bych do toho nezatahoval, mino zmíněného kontrastu. Stejní lidé jsou přesvědčeni, že konají dobro a jsou bohabojní. Pro Toma, podívejte se na stránku Bill Maher (clip: The Daily Show with Jhon Stewart - Sept. 30, 2008) nebo na preview filmu Religulous.

172102

2.10.2008 4:50

RE: ale kdeže!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172102

A co maji tito lide spolecneho s absolutnim absolutnem? Dovolavat se a ohanet se muze kazdy cim chce, ale ... strom poznate po ovoci..." [mrknutí jedním okem] [smích]

172107

2.10.2008 6:23

RE: ale kdeže!

Tom 24.?.?.?

Reakce na 172107

>A co maji tito lide spolecneho s absolutnim absolutnem? Dovolavat
>se a ohanet se muze kazdy cim chce, ale ... strom poznate po
>ovoci..." [mrknutí jedním okem] [smích]

Poznáte tento strom?

Vložený obrázek

[mrknutí jedním okem]

172111

2.10.2008 5:00

RE: ale kdeže!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172096

Jako verici clovek nemuzu jinak. Prave proto ze se Bohem ohaneji spravne, jak napsal Sasa, ti co za timhle kritim vrazdy stoji!! Je to v malem totez, jako kdyz nekdo v Jeho jmenu vrazdi ve velkem, historie je plna krvavych prikladu. Co s tim ma spolecneho Buh mi unika? Kazdu ma pravo na to pohlizet ze sveho uhlu pohledu, to je dano privilegiem svobodne volby. Nevim co je obecnejsi nebo spravnejsi? Zda humanita zalozena na vire v ateismus nebo humanita zalozena na vire v Boha? Kazdy at si zvoli, co uzna za vhodne.

172108

2.10.2008 6:44

RE: ale kdeže!

Tom 24.?.?.?

Reakce na 172108

>Nevim co je obecnejsi nebo spravnejsi? Zda humanita zalozena na vire v ateismus nebo humanita zalozena na vire v Boha?

Humanita je založena na vědomí lidského rozumu. Tím se člověk liší od božích tvorů, kterými jsou pouze zvířata. Zvířata, jak je člověku známo, nemají problém s vírou v Boha, nemají problém s ateismem; mají problém pouze s "lidskou humanitou".

Člověk je, ve své jsoucnosti, pouze nekonečně velké hovado, které se Bohu vymklo z rukou. Amen.

172112

2.10.2008 11:00

RE: ale kdeže!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 172112

člověk se vymknul nanejvýš tak svému určení, svévolně. a ke své vlastní škodě! má stejnou možnost zvolit si dobro, ale volí zlo. může za to snad někdo druhý?
je snadné (ale primitivní) házet to na kohosi, komu se jeho dobro "nevyplatilo" do té míry, že bylo odmítnuto. (naštěstí jen částečně a dočasně).

172134

3.10.2008 1:36

RE: ale kdeže!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172112

Pouze rozumu? [smích] Humanita stejne jako jine vecicky spolecnosti nemuze vychazet pouze z rozumu. Moralka, etika, nejaky zebricek hodnot...to prece neni pouze produkt logickeho kalkulu. Promitaji se tam i jine faktory jako emoce i nase biologicka podstata, obvzlast geny se projevuji rafinovane, skupinove interakce ( treba tradice jako skupinova pamet ) a ja nevim, co vsechno. A konecne i vira a nevira v neco, co dokaze ci nedokaze ovlivnovat vycet receny vyse. Nepopiram, ze humanitu si jinak predstavuju ja a jinak Havel a uplne jinak treba reznik jako Thaci.

Absolutno, i kdyby na nas jednotlive uprelo pozornost tady neni od toho, aby aktivne korigovalo rozhodnuti vedouci k zhovadilosti a degradaci intelektem nadane bytosti. Muselo by pritom dojit k zruseni svobodne volby a pak mizi potreba existence rozumne nezavisle bytosti. Clovek bez svobodne volby ztraci svuj smysl, lepe je ho nahradit masinou s moznosti korekce nejakeho centra, a toto centrum rozhoduje o tom, co to je ta humanita.

Clovek je tedy mozna nekonecne velke hovado, ale Bohu se vymknout z ruky nemohlo, protoze ma minimalne na vnitrni urovni zachovano pravo se nezavisle rozhodnout. Toto rozhodnoti je na pocatku toho, zda budeme hovadem ci to odmitneme. To je samozrejme muj osobni pohled a me pojeti viry. Kazdy si musi najit a zvolit svou cestu, kterou bude kracet. [smích]

172190

3.10.2008 6:17

RE: ale kdeže!

Tom 24.?.?.?

Reakce na 172190

Nerozuměli jsme si. Nenapsal jsem, že humanita je založena na lidském rozumu.

Humanita, tedy lidství, je uvědomění člověka o své lidskosti; člověk tedy rozumem vnímá to, co činí člověka člověkem.

Humanita nemůže být založena na víře či nevíře v to či ono. Lidstvo má mnoho věr i nevěr [mrknutí jedním okem], barev, ksichtů, hnát i oudů, myšlenových trendů, totalitních karabáčů ... Přiřadit humanitě (humanitas) jakoukoli nálepku, je popření humanity samé.

>Nepopiram, ze humanitu si jinak predstavuju ja a jinak Havel ...

Havel, ten myšlenkový pytel hoven, "humanitární bombarďák, který si uzurpuje světskou slávu pomocným oslintáváním řečnických pultíků? A vidíte, pane Bartošku, najdou se lidé, kteří mu tleskají ...

>Clovek je tedy mozna nekonecne velke hovado, ale Bohu se vymknout z ruky nemohlo ...

Pokud se ani tak nekonečně velké hovado, jako je Havel, Bohu z ruky nevymklo, tak to nás opravdu, potěš pánbu.

Vložený obrázek

172201

3.10.2008 6:23

RE: ale kdeže!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 172201

Rekl bych, ze ruznym zpusobem vidime tu jednu humanitu hodne podobne. Hovado si zvoli cestu hovada a clovek si zvoli cestu lidskosti. V certy s Havlem, ktery si svou cestu vybral sam. [mrknutí jedním okem]

172203

1.10.2008 10:21

Neležíme mrví, ale mrtvi

Floyd 217.?.?.?

[velký smích]

172056

2.10.2008 10:47

Pouze technická - netřeba uveřejňovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Sparťanům se v Řecku říkalo Lakedaimonští, ne Lakedonští.

172133

2.10.2008 16:09

RE: Pouze technická - netřeba uveřejňovat

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 172133

Aha. Díky, Už jsem to opravil. [zahanbení]

172149

Příspěvků: 106

01.10. 01:20  Zde je nahrada za Baruchu -mossad v Parizi
01.10. 08:06  RE: Zde je nahrada za Baruchu -mossad v Parizi
01.10. 01:48 nocni optimista  svetlo na konci tunelu...
01.10. 08:43  RE: svetlo na konci tunelu...
01.10. 09:56 mtk  RE: svetlo na konci tunelu...
01.10. 03:41 Kadence crazy  Jak to uz tak vypada
01.10. 05:08 Rene Bartosek  Naprosto brilantni uvaha.
01.10. 08:21 Jarmila  RE: Naprosto brilantni uvaha.
01.10. 08:39 jean.laroux  RE: Naprosto brilantni uvaha.
01.10. 08:58 Jarmila  RE: Naprosto brilantni uvaha.
01.10. 09:24 jean.laroux  RE: Naprosto brilantni uvaha.
01.10. 10:18  RE: Naprosto brilantni uvaha.
01.10. 05:50 Rene Bartosek  Kdo by mel ridit zachrane prace?
01.10. 08:28  ale kdeže!
01.10. 09:08 jean.laroux  RE: ale kdeže!
01.10. 09:44  RE: ale kdeže!
01.10. 11:04 Saša  RE: ale kdeže!
01.10. 11:36  RE: ale kdeže!
01.10. 17:53 Saša  RE: ale kdeže!
01.10. 18:24  RE: ale kdeže!
02.10. 07:23 Jarmila  RE: ale kdeže!
02.10. 09:57  RE: ale kdeže!
02.10. 16:41 Jarmila  RE: ale kdeže!
02.10. 17:21 Vojta49  RE: ale kdeže!
02.10. 18:33 Jarmila  RE: ale kdeže!
02.10. 19:00  RE: ale kdeže!
02.10. 20:34 Jarmila  RE: ale kdeže!
02.10. 17:31  RE: ale kdeže!
02.10. 18:04 hestroy  RE: ale kdeže!
02.10. 18:43  RE: ale kdeže!
03.10. 01:08 Rene Bartosek  RE: ale kdeže!
03.10. 01:24  RE: ale kdeže!
03.10. 01:27 Vladimír Stwora  Mozete prosím počet svých příspěvků
03.10. 01:59 Rene Bartosek  RE: ale kdeže!
02.10. 18:52 Jarmila  RE: ale kdeže!
02.10. 19:11 corsar  RE: Sociální darwinismus.
02.10. 20:35 Marek  RE: Sociální darwinismus.
02.10. 19:23  RE: ale kdeže!
02.10. 19:46 corsar  RE: Prudič "Vyvolený".
02.10. 20:45 Marek  RE: Prudič
02.10. 20:51 Jarmila  RE: ale kdeže!
02.10. 23:09  RE: ale kdeže!
03.10. 01:04  RE: ale kdeže!
02.10. 23:53  RE: ale kdeže!
03.10. 00:58  RE: ale kdeže!
02.10. 22:35 Karel z Čech  RE: ale kdeže!
03.10. 00:43  RE: ale kdeže!
03.10. 00:54  RE: ale kdeže!
03.10. 09:56 Ca  RE: ale kdeže!
03.10. 12:59 Karel z Čech  RE: ale kdeže!
03.10. 13:20  RE: ale kdeže!
04.10. 08:45 Jarmila  RE: ale kdeže!
04.10. 11:53  RE: ale kdeže!
04.10. 17:32 Jarmila  RE: ale kdeže!
04.10. 23:48 google  RE: ale kdeže!
05.10. 00:39  RE: ale kdeže!
03.10. 13:08 Karel z Čech  RE: ale kdeže!
03.10. 08:16 Jarmila  RE: ale kdeže!
03.10. 11:09  RE: ale kdeže!
04.10. 09:10 Jarmila  RE: ale kdeže!
04.10. 12:39  RE: ale kdeže!
04.10. 17:58 Jarmila  RE: ale kdeže!
04.10. 21:46 Aja  Jen pro Jarmilu
05.10. 11:50 Kevin  RE: ale kdeže!
05.10. 13:16 google  RE: ale kdeže!
05.10. 19:09 Alexa  RE: ale kdeže!
05.10. 19:40 djb  RE: ale kdeže!
06.10. 18:45 Alexa  RE: ale kdeže!
04.10. 18:46 rataj  RE: ale kdeže!
01.10. 19:00 dodo  RE: ale kdeže!
01.10. 20:15 supino1  RE: ale kdeže!
01.10. 21:44 jean.laroux  RE: ale kdeže!
02.10. 01:24  RE: ale kdeže!
02.10. 03:16 Saša  RE: ale kdeže!
02.10. 10:06  RE: ale kdeže!
02.10. 11:01 mtk  RE: ale kdeže!
02.10. 11:27  RE: ale kdeže!
03.10. 10:46 mtk  RE: ale kdeže!
03.10. 11:52  RE: ale kdeže!
02.10. 07:59 jean.laroux  RE: ale kdeže!
02.10. 10:21  RE: ale kdeže!
02.10. 11:24 Antiseptik  RE: ale kdeže!
02.10. 11:29  RE: ale kdeže!
02.10. 11:27 hc  RE: ale kdeže!
02.10. 16:37  RE: ale kdeže!
01.10. 21:24 jean.laroux  RE: ale kdeže!
01.10. 23:15 Saša  RE: ale kdeže!
02.10. 01:30  RE: ale kdeže!
02.10. 07:47 jean.laroux  RE: ale kdeže!
02.10. 10:38  RE: ale kdeže!
01.10. 23:36 Rene Bartosek  RE: ale kdeže!
02.10. 00:39 Tom  RE: ale kdeže!
02.10. 01:41  RE: ale kdeže!
02.10. 02:55 Saša  RE: ale kdeže!
02.10. 04:50 Rene Bartosek  RE: ale kdeže!
02.10. 06:23 Tom  RE: ale kdeže!
02.10. 05:00 Rene Bartosek  RE: ale kdeže!
02.10. 06:44 Tom  RE: ale kdeže!
02.10. 11:00  RE: ale kdeže!
03.10. 01:36 Rene Bartosek  RE: ale kdeže!
03.10. 06:17 Tom  RE: ale kdeže!
03.10. 06:23 Rene Bartosek  RE: ale kdeže!
01.10. 10:21 Floyd  Neležíme mrví, ale mrtvi
01.10. 11:52 Mukl  Taky názor
02.10. 10:47  Pouze technická - netřeba uveřejňovat
02.10. 16:09 Vladimír Stwora  RE: Pouze technická - netřeba uveřejňovat

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 707