Diskuze k článku

Anarchie a řád

Příspěvků 41

27.6.2008 1:47

Odchod...

Rejpal 24.?.?.?

Neni to sice k tematu, ale kdyz jsem si kliknul na vase jmeno a pak na vase clanky, tak se me tam objevil clanek "Rozlouceni se Zvedavcem".
Nejakou dobu jsem na Zvedavci "diky" pracovnimu zaneprazdneni nebyl, proto nevim za jakych okolnosti jste se vratil zpet na Zvedavec. [oči v sloup]

164011

27.6.2008 3:05

Neschází tam dovětek?

Jan Horsen 212.?.?.?

Dovolím si dopsat: "Řád z chaosu!" Tak jak hlásí agitátoři NWO.

164012

27.6.2008 7:41

RE: Neschází tam dovětek?

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 164012

K přechodu na nový řád je nejdřívě nutné narušit řád starý. Cíleně podporovaný chaos a anarchie ve společnosti jsou a vždy byli přípravnou fází k převzetí vlády těmi, kteří přináší řád nový. Takový řád, který chaos a anarchii slibuje odstranit. Veřejné prezentace extrémismu, kde na jedné straně stojí anarchisté a na straně druhé ti, kteří volají po přísném a důsleném nacionálním řádu jsou pro dnešek příznačné. Média rozpor mezi těmito extrémy přibarvují a ti co je ovládají mají již připravený koncept, který se bude zdát jako ideální koncens mezi všemi zdánlivě protichůdnými názorovými proudy. Zpočátku budeme nový řád vítat, poté na něj pomalu zevnitř začnou působit destruktivní síly a těm se bude nový řád bránit. V případě NWO to bude velmi tvrdá obrana na bázi důsledné kontroly každého jednotlivce. Přerod v Orwelovskou totalitu jako vyšitý.

164017

27.6.2008 7:58

RE: Neschází tam dovětek?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 164017

Bohužiaľ, vyzerá to tak...

164018

27.6.2008 10:53

RE: Neschází tam dovětek?

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 164017

Vidím to tak, že pozitivem je, že ten „řád z chaosu“ neplatí jenom "vnějškově(mocensky)", ale i "vnitřně": díky tomu, co se nám jeví jako chaos mohu najít vnitřní síly k nahlédnutí skutečného "rozumu". Jinak by se "rozum" nikdy nemohl sebereflektovat, paprsek jakoby dotknout sám sebe. (Každý zákon předpokládá něco mimo zákon. Funguje nakonec jako „rekurze“.) Doposud fungovalo to, co se nám jeví jako rozum a řád jen jako jakási konstrukce daná zvnějšku, zdánlivě intuitivně. A tedy nevědomě. Vývoj je o tom, že se jakoby rozbíjí grálová nádoba (v určitém smyslu rozlamuje eucharistie), a já ji musím znovu jakoby skládat, tím se rozvíjí "praktická racionalita", ne jen teoreticky a tím doslova ve zkušenosti prožiji to "navíc", ten "celek", který je více než suma těch střepů. Uvědomím si to, co jsem zdánlivě intuitivně měl, ale ve skutečnosti vůbec neměl. A tím to povede mnohem hloub ke skutečnému poznání, prožitku "rozumu", („přirozenosti“ „přírody“, která vždy už je nádobou ducha) ne jen touha po návratu do „platónské“ nakonec totalitní (protože vnější)konstrukce a prohlašování za přírodu něco, co jí není. Ale ke skutečné svobodě občanů, ale třeba i empirické metafyzice atd. Lidstvo je teprve úplně na počátku. Svým způsobem se blíží ke konci pravěku.

164033

27.6.2008 7:48

Chudák dominantní bílý muž......

Striga 85.?.?.?

má ve svých rukou vojska, vlády, většinu zákonodárců, většinu vedoucích postů v rozličných oborech, a přece je ušlapován, droben, podrobován, někdo mu rozbíjí rodinu, sebevědomí, identitu, sebepojetí, orientaci ve světě, doma i na pracovišti, v životě i ve filozofickém náhledu na sebe sama. Chudák bílý muž.

Asi mu to dělají někde zpoza buku nepřející, feministicky vyškolené a sebevědomé ženy, posmívají se mu s významným poklepem na své světu dominující a život dávající břicho - co bys byl bez nás, chlapečku, to bys nebyl, že....

To ženy chudáku bílému muži způsobily rozpad rodiny - pryč s dominátorem, pryč s autoritou, sem s chaosem, ať si filozof zamotá hlavičku rozpadem tradic, rošťák jeden.

Proč? Protože každá žena je schopna levou zadní dělat několik věcí najednou, na rozdíl od muže, že, a proč si svět neuspořádat podle sebe. Rozděl a panuj - podle svého.

Nejsou ti chlapi poněkud neschopní, když drží ve svých rukou vlády, policii, parlament, vojsko, a někdo jim ten krásný, zaběhaný řád podkopává? Když si ho neudrží, dobře jim tak.

Nebo je to jinak a tu smutnou situaci tak smutně vidí pouze pan Lhoták? Chudák dominantní bílý muž?

Vždy mě znovu ohromí, nad jak hlubokými, zásadními a život těžce ovlivňujícími věcmi hloubá. Jak hezky obecně, komplexně, odborně, ve všech souvislostech s košatou znalostí historických faktorů. Zavrtím hlavou, kvoknu ohromením nad tou hloubkou a jdu se popelit k něčemu zcela bezvýznamnému, ale důvěrně známému, co ovládám - luxování, mytí nádobí a tak. Každý to své......

164016

27.6.2008 9:33

RE: Chudák dominantní bílý muž......

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 164016

Co bude mít chudák dominantní bílý muž dnes k obědu ? [chechtot]

164022

27.6.2008 9:49

RE: Chudák dominantní bílý muž......

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 164022

Studenou konzervu se suchým rohlíkem.

164029

27.6.2008 9:54

RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 164016

Ve čtyřiceti zjistíš, že honění za kariérou tě připravilo o nejlepší roky života a že už tě čeká jenom domov důchodců a smrt [chechtot]

164028

27.6.2008 10:44

RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 164028

Retrospektivně a empiricky zjištěno byly ty nejlepší roky života zhruba v dobách kdy to honění bylo jaksi ještě bez toho "za kariérou". Kariéra je jen prostředkem k získání peněz. Peníze prostředkem k získání Femin a Feminy jsou prostředkem k získání mnoha zkušenností vedoucích k závěrům vyjádřeným v úvodu této reakce.

164032

27.6.2008 14:23

RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 164032

Chlapi honí kariéru, aby získali ženskou. Proč ženský honí kariéru mi není známo.

164041

27.6.2008 18:28

RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.

Striga 85.?.?.?

Reakce na 164041

Protože ještě nepotkaly chlapa, kterým by se mohly chlubit kamarádkám, který by jim zajistil dostatek peněz, velký barák a jezdící auto. Nerealizovaly se přes chlapa, musejí se realizovat přes práci....

Průser je, když se nestačí vdát zavčas a po čtyřicítce už ti chlapi nejsou volní nebo akční. Pivo, televize, místo pohár v lyžování, mistrovství světa v hokeji, Evropy ve fotbale, těším se na olympiádu........ a výmluvy na bolesti hlavy.

Je to nějak naopak... Asi se jim ten svět fakt vymyká z rukou.

164052

27.6.2008 18:45

RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 164052

Ženská by se měla realizovat především přes děti.

Ty jseš asi ten typ, co chce, aby jí manžel všechno koupil a o děti se jí postarala babička. S takovou mrchou se každej rád vyspí a pak od ní hezky rychle uteče. Maximálně uloví nějakýho ubožáka, kterýmu pak nasadí dvacetinásobný parohy.

164053

27.6.2008 23:50

RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.

Striga 85.?.?.?

Reakce na 164053

Realizovat se - to chce především uznání druhých, ne jen sebe sama. Je sice hezké realizovat se přes děti, vypadá to ušlechtile, ale když to neuznává společnost kolem, těžko bude ta žena sebe sama přesvědčovat, jak je to úžasné, když okolí uznává jiné hodnoty. Nebo to chce mít chlapa, který tu realizaci přes děti ocení.

Ono není žádné terno odchovat několik dětí, být s nimi doma nebo chodit do nenáročné práce, realizuj se, ženo, přece přes ty děti a ne přes kariéru, a v padesáti chlap prozře, poděkuje za dosavadní pomatené roky a odejde se realizovat jinam. Ženě kromě mizerného důchodu a podivných alimentů zbyde ještě hodně - dvě oči pro pláč.

Já zrovna nejsem typ, které by manžel vše koupil - manžel není, děti být nemohou, a tu seberealizaci mám v práci, protože rodinu mi osud nedopřál.

Jsme tady pro ty druhé, ať to jsou vlastní děti nebo cizí děti nebo cizí dospělí, být jen pro sebe je cesta do nikam. Pocit, že člověka nikdo nepotřebuje, je ubíjející - život je pak jen čekáním na smrt.

Nemusí být každá kareiéra jen honěním peněz a postavení. Mi stačí dělat svoji práci dobře, lidé mě opakovaně chtějí, oceňují slovně i penězi a je to fajn. A to jsem "jen" pěšák v oblasti služeb.

Na osudech zákazníků vidím, že život je příliš košatý na to, aby platilo jen jedno obecné kritérium, jako třeba ta realizace přes děti. Je spousta zbytečných a špatných matek, stejně jako řada zajímavých bezdětných žen, které svou kariérou, svou zajímavou prací obohatily ostatní. Zagorová, Maciuchová, Zázvorková. Jejich dětnost nebo bezdětnost ostatní zajímala maximálně jako bulvár, žádány byly pro něco jiného - pro svou práci.

A kam se nám ztratili tatínci, proč ti by se neměli realizovat především přes děti? Předat své postoje, zásady, životní zkušenosti, filozofii, dovednosti a znalosti dětem, to je pro muže přece neméně důležité jako pro ženu. Nebo je důležitější kariéra?

164076

28.6.2008 7:14

RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 164076

Znam takove taty, pro ktere je dulezite vstipit detem nejake zakladni veci. Za mych detskych let jich pravda bylo vetsi mnozstvi.

164083

27.6.2008 22:38

RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 164052

Hmm, penize, barak, autak to by jeste jeden mohl darovat, ale na stastny zivot musi byt dva nebo vice a o penezich to neni. Jinak s tom bylim muzem chrasticim zbranemi zijicim v blahobytu a trpicim stresem civilizacnimi chorobami a vsudypritomnym strachem ze vseho mozneho mate pravdu. Mam vsak pocit, ze minimalne polovinu problemu bileho muze sdilime navzajem, ponevadz jsme cleny jednoho kulturniho okruhu.

164068

27.6.2008 16:02

RE: luxování

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 164016

Tato činnost, by po osmé večerní, měla být překvalifikována na terorismus, zvláště pak, kromě popelení, přerývané pouštění vody za současného ohromeného kvokání….
(také se divím, že tak chaotické uspořádání jako je rodina, kde se povaluje takový neřád, jako je velký moudrý bílý muž, může ještě přežívat...)

164047

28.6.2008 12:54

RE: Chudák dominantní bílý muž......

google 84.?.?.?

Reakce na 164016

>Proč? Protože každá žena je schopna levou zadní dělat
>několik věcí najednou, na rozdíl od muže, že,

samozrejme, ze mate absolutnu pravdu a nejedna sa tu o ziadne klise.
multitasking je vylozene zalezitost, ktoru zvladaju len zeny a windows vista.

ked sa britski psychologovia snazili prist na koren uspechov Michalea Schumachera,
tak si na zaciatku mysleli, ze ten chlap ma neuveritelne rychle reakcie,
fantasticke periferne videnie a uzasnu orientaciu v priestore.

ked pri testovani jeho reakcii zistili, ze testujuca osoba mala rychlejsie reakcie nez Schumacher,
pochopili, ze tadial cesta nevedie.

na konci experimentu bolo jasne, ze dobreho zavodneho jazdca, vyznacuje prave schopnost,
robit viacero veci naraz a vsetky na vysokej urovni. teda tzv. multitasking.

no a vase tvrdenie o prirodzenom nadani zien robit viacero veci naraz lavou zadnou,
nepodporuje len Fernandina Alonsova, ktora prisla do F1 a nekompromisne zobrala Schumacherovi titul majstra sveta,
ale aj tento kratky vdacny filmik, ktory urcite stoji za to si pozriet. [mrknutí jedním okem]

164092

28.6.2008 14:03

RE: Chudák dominantní bílý muž......

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 164092

paní Striga měla možná na mysli takové úkoly, které jsou nutné v reálném, praktickém životě. Všeobecně se traduje, že muži zvládají mnoho úkolů v rámci své zábavy, zatímco na ženy zbyde ten zbytek. Jistě i z tohoto pravidla existují výjimky.

164097

28.6.2008 15:42

RE: Chudák dominantní bílý muž......

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 164092

Hmm, tak multitasking? [velký smích] [velký smích] Nadruhou stranu znam osobne tri zenske, co umi jezdit kamionem, ale jinak hezky priklad multitaskingu. Prej kdyz je jeden dobrej, tak dokaze zvladnout soubezne maximalne sedm nezautomatizovanych cinosti najednou. Nejsem psycholog, takze to mam pouze z doslechu. [mrknutí jedním okem]

164100

28.6.2008 17:32

RE: Chudák dominantní bílý muž......

google 84.?.?.?

Reakce na 164100

Rene, taky experiment, ktory ba sa v dnesnych casoch zaoberal rozdielmi v schopnostiach multitaskingu medzi zenami a muzmi alebo medzi bielymi a ciernymi a dospel by k vysledkom neharmonizujucimi so zamermi sionskych protokolov, by sa radil medzi posledne experimenty experimentatora a znamenal by isty koniec jeho kariery .
na druhej strane by znamenal sancu pre roznych multi-kulti expertov-vyzerkov, platenych z fondov Bankar tvoj Priatel a Stan sa Antidifamistom, Priatelom Izraela, ktori by za velkeho potlesku medii, vlastnenych tymi istymi vypasenymi papulami zdovodnili, ze cernosko bol testom znevyhodneny, pretoze instrukcie bol tlacene ciernymi literami na bielom papieri a zeny boli totalne nezvyhodnene, lebo instrukcie boli tlacene vo formate, v ktorom velka litera "I" pripominala vztyceny falus, ale ziadna litera nepripominala vaginu.
no a publikom by spokojne krochkalo a pritakalo ako vzdy.

dnes sa da posolstvo nanajvys zasifrovat medzi riadkami alebo vycitat priecne z jednotlivych, na sebe nezavislych, politicky korektnych studii.
milujem tieto casy. [mrknutí jedním okem]

164104

28.6.2008 21:06

RE: Chudák dominantní bílý muž......

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 164104

[mrknutí jedním okem]

164113

28.6.2008 22:27

RE: Chudák dominantní bílý muž......

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 164104

Ženská dokáže dělat víc věcí naráz ( prát, vařit, mýt nádobí..... ).
Chlap dokáže naráz dělat jen jednu věc ( např. bezpečně přistát v bouřce s Boeingem 747 ). [velký smích]

164119

28.6.2008 22:57

RE: Jak parkuje správnej chlap:

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 164119

Jednou zbylo na parkovišti akorát místo, kde i se sklopenými zrcátky bylo na každé straně jen 10 cm místa. Najel jsem tam přesně doprostřed, ale nemohl jsem otevřít dveře. Tak jsem dokonale rovně vycouval, zabrzil jsem, otevřel okénko u řidiče, u parkoviště sebral klacek a dal ho na úroveň kola vedlejšího auta jako zarážku. Auto jsem odbrzdil a ručně ho dotlačil až k zarážce ( klacku ). Do otevřeného okénka jsem strčil ruku, zařadil jedničku a zatáhl ruční brzdu. Sebral jsem klacek, pootevřel dveře a pomocí klacku kličkou zavřel okénko ( dvě minuty mi to trvalo ). Pak už jsem jenom zavřel dveře a zamknul.
Celý panelák mě při tom sledoval a majitelé vedlejších aut šli zkontrolovat, jestli jsem jim jejich miláčky náhodou neodřel. Nakonec jsem za mimořádný výkon sklidil uznání. [cool]

164124

30.6.2008 22:22

RE: Jak parkuje správnej chlap:

Muchomůrka červená 81.?.?.?

Reakce na 164124

Tak uznání vám patří. Teď ale prosím ještě ten Boeing, ať se tomu vaření, praní a žehlení směle vyrovnáte [chechtot] [mrknutí jedním okem]

164241

28.6.2008 22:58

RE: Chudák dominantní bílý muž......

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 164100

Dneska jsem couvala v davu lidí s neprůhledně naloženou fabií. Kamarádka třeštila oči se slovy - Ty něco vidíš? Upozornila jsem ji, že coby bývalá milenka dvou kamioňáků musím umět couvat na špígly, protože jinak by mě měli za nekonečně blbou a neschopnou....

164122

30.6.2008 22:22

RE: Chudák dominantní bílý muž......

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 164122

No, možná by vás měli za neschopnou couvání, ale třeba právě proto byste nebyla BÝVALÁ milenka. Po "neschopných" puťkách je velká poptávka, vedle nich "schopnosti" chlapa teprve pořádně vyniknou.. Vždyť co už by jim zbylo, kdyby všechny baby uměly tak skvěle couvat jako oni ...Buď neumíte couvat na špígl a jste neschopná, nebo to umíte a jste feministka, co bourá světový řád [chechtot] Myslím Ester Eschenbachová řekla: chytrá žena má spoustu přirozených nepřátel - všechny hloupé muže [mrknutí jedním okem]

164242

1.7.2008 1:56

RE: Chudák dominantní bílý muž......

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Reakce na 164242

Couvat s tirákem není žádná sranda. To je jako s vozejkem, ale trochu větší. Když auto couvá doprava, vozejk couvá doleva a obráceně. Zaparkovat s Fábií je proti tomu pohoda-jazz.

164246

28.10.2008 2:38

RE: Chudák dominantní bílý muž......

dodo 88.?.?.?

Reakce na 164092

M$ se trapně dobelhal k multitaskingu ve Window vista, až když Linux a ženy dávno zvládaly multiusers a Linux i multidisplays. [velký smích]

174092

27.6.2008 8:38

...

cyp 195.?.?.?

Výrazy určili lidé, kteří ví jak manipulovat s masou prostřednictvím slov. Stejně tak to mohl být obecní neřád, aristokratický neřád, atd. nebo anarchistický řád. Já vím, je to blbost, ale člověk by měl myslet především sám a neměl by se nechávat zmanipulovávat výrazy, jako třeba demokracie, svoboda slova, atd. Protože sami víme, že jsou to pouze výrazy, které si každý uzpůsobí podle sebe. Ne nadarmo se říká, že pero je mocnější než zbraň. Já bych řekl, že slovo je nejmocnější zbraň a proto jsou nejúspěšnější ne ti co mají zbraně, ale ti, co umí dobře mluvit. Příklady z historie určitě známe, např. Ježíš, který byl obyčejný člověk, díky tomu, že uměl dobře mluvit, tak ho lidé ještě dnes považují za někoho nadpřirozeného, nebo nechvalně známý Hitler. To snad ani nemusím komentovat, jeho projevy ještě teď mrazí v zádech. A takových je víc. Není to moc k tématu, ale po přečtení prvního odstavce jsem musel [smích]

164019

29.6.2008 0:05

RE: ...

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 164019

Mon Dieu,výraz nadpřirozený raději nepoužívejte mladíku,a nesrovnávejte neporovnatelné.Ježíš Kristus křísil mrtvé,sám z nich vstal a šéfuje v tzv. Nebi.Vy nebo já jsme "obyčejní" lidé a tedy zkoumejme přirozenost.Pan Hitler byl médium,ale to je na jinou debatu.Nedoučený hornický učeň nechť lépe naslouchá své babičce. [smích]

164128

27.6.2008 9:06

Nemohu souhlasit...

Martin Škapík 85.?.?.?

Podle mě je největším nebezpečím to, že jak filozofické směry, tak náboženské učí to, že buď tedy člověk může žít duchovním životem nebo podléhat tělesným žádostem.

Jaksi se zapomíná, že rozumným ideálem je rovnováha, kdy duchovní život pouze určuje lze-li do jakých vztahů tělesných, ale i třeba přátelských vstoupím, abych preventoval bolesti těla i ducha. Tělo je idálním nástrojem pro pěkné věci a duch pro to, abychom posoudili jejich cenu a význam. Ukažte mi někoho, kdo by chtěl být duch bez těla? Nebo tělo bez ducha? Jde jen o to, pracovat lze-li s duchem tak, aby tělo využil co nejvíce k dobrým věcem a vyhnul se rizikům.

Co se týká této vyváženosti v oblasti správní - politické, či státní je už dnes zbytečné o tom hovořit. Vlády jednoznačně vytváří prostředí, kde ničí jak ducha, oduševnělost člověka, tak i jeho tělo. Vládnou skuteční šílenci a důsledkem jejich vlády je ničení člověka na individuální i společenské úrovni. Stačí jim k tomu písmenka - zákony, kterými zahání nás všechny k nepřirozenému jednání, také smutku a pasivitě, často k rezignaci. V současných typech vlády se uměle vytváří stres a zničující prostředí, které nejen odebírá radost ze života, ale často i život sám. Jde o vládu rozumnosti - probíhá vláda šílenosti a kotví se čím dále tím více vlivem deviovaných systémů, které pronáší dnes firmám a bankéřům neorientovaní, často přímo sadističtí politici a mysl nám ničí ovládáním mediální sféry - obrana nyní není "zespodu" možná.

164020

27.6.2008 9:23

RE: Nemohu souhlasit...

E.T. 85.?.?.?

Reakce na 164020

Pane Škapíku, děkuji za Váš velmi pěkný příspěvek, plně a naprosto s Vámi souhlasím. Vládnou nám patokraté /bohužel/, dokonce si myslím, že Ti kteří odněkud z pozadí "diktují" našim vládcům, /vládci země-prezidenti, premiéři, politici, jsou jen poslušné loutky/, usilují o zničení této planety, jako takové, tedy tento diktát přesahuje planetu, je odjinud. [zmaten]

164027

27.6.2008 20:10

RE: Nemohu souhlasit...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 164020

Pane Škapíku, které náboženské a filosofické směry máte konkrétně na mysli? [oči v sloup] Až mi je vyjmenujete, oplatím vám to jinými náboženskými a filosofickými směry, které hlásají harmonii, a to i mezi tělesným a duchovním životem.

Podle mne je největším nebezpečím vnímat skutečnost s klapkami svého apriorního přesvědčení na očích, a vidět jen to, co vidět chceme. Hlásám sice při každé příležitosti to, že jinak než subjektivně svět vnímat ani nemůžeme, ale přeci by podle mne mělo být snahou každého, kdo se snaží o harmonii, rozšiřovat své vnímání všemi směry. Hezky je to formulováno třeba v tomto článku na matrix 2001 (kam, jak jsem si všiml, též přispíváte):

http://matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=2794

164058

28.6.2008 9:06

RE: Nemohu souhlasit...

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 164058

Omlouvám se, v mé reakci jsem měl uvést "dominantně" hlásají. Děkuji za Vaši opravu. Udělal jsem chybu a Vaše připomínka je naprosto přesná, děkuji.

Tolik k prvnímu odstavci Vaší reakce na mou reakci [smích]. K tomu druhému bych se dovolil zastat trošku sám sebe [smích]. Samozřejmě, že svět vnímáme subjektivně, protože jsme prostě lidé. Opravdu poctivě se snažím studovat už proto, že se snažím i psát postřehy, které opět jen odráží mé subjektivní vnímání.

Právě proto při studiu věnuji velkou pozornost textům, které se neopírají o lidské poznání. Protože vnímám jak funguje svět, byť subjektivně, tak hledám cestu pravdivou. No a v této věci mi není známá jiná osoba, než Ježíš Kristus, který sám prohlásil, že je vzkříšením a doložil to k velké zášti mnoha židovských vůdců a nadšení mnoha prostých židů zázraky.

Nepište mi tedy prosím filozifické a náboženské směry hlásající soulad tělesného a duchovního života, ale napiště mi prosím, zda znáte jinou osobu než Ježíše Nazaratského (?), která může zajistit lidem nápravu křivd, právě chyb vlády lidí nad lidmi, ale i systému věcí - vzkříšením? Pokud do Ráje pro všechny nedokonalé vede jedna cesta Ježíš Kristus, který s Bohem připravoval stvoření, proč hledat jinou, která neodráží praktickou realitu?

164087

28.6.2008 18:02

RE: Nemohu souhlasit...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 164087

Harmonii, vyváženost obou pólů reality odedávna hlásaly zejména východní filosofie a náboženství. Mně osobně nejvíce zaujal prastarý čínský systém I Ting, kterým se pak inspirovaly i západní filosofové a vědci, např. Jung.

Do rámce této vyváženosti opačných pólů ale logicky patří i to, že zatímco východ praktikuje klidnou vyváženost, západ tradičně řeší vztah mezi dobrem a zlem bojem, konfliktem, a to se různými způsoby odráží i v jeho duchovním směřování. Obě cesty mají svůj nezastupitelný úkol v řádu věcí, oběma způsoby Tao (kosmické vědomí) poznává a uvědomuje si samo sebe. Co se týče křestanství, moje osobní chápání se nejvíce kryje s formulací Steinerovy antroposofie - osoba Ježíš byl inkarnací kosmického principu Krista, a Jeho následování je jednou z cest k Bohu. Pro Vás je to zřejmě cesta nejsnazší a nejpochopitelnější, ale vzhledem k již zmiňované subjektivitě a různosti chápání mohou být karmickým úkolem jiných subjektů jiné cesty a jiné zkušenosti. Každý jsme jen jedním dílem, jednou součástí celku, a všechny naše subjektivní zkušenosti se nakonec slijí do jedné mohutné řeky objektivního (sebe)poznání.

164105

27.6.2008 9:44

jinymi slovy:

vulgar von hulwaath 83.?.?.?

to co rika autor ze je poradek, je poradek. to co se autorovi nelibi, je nerad. kdo se ridi podle autorova svetonazoru je moderni a rozumny (a poradny), kdo ne, je neradny genderovy kolektivista, multikulturni janevimco a vubec veskrze zly a opovrzenihodny clovek.
<br> je to autoruv nazor s kterym muzeme polemizovat, nesouhlasit, ale to je asi tak vsechno.
<br> me by vsak zajimala jen takova podruznost: pozoruje autor nejakou spriznenost, nebo pochopeni, k lidem, kteri take ad hoc oznacuji jine lidi jako hodne svobodo-demokraty nebo zle teroristy? vzdyt koneckoncu pouzivate stejne metody... [zmaten] [zmaten]

164025

30.6.2008 19:10

RE: jinymi slovy:

Merlkir 88.?.?.?

Reakce na 164025

Souhlas. Některé články na zvědavci jsou zajímavé, protože upozorňují na nepříliš známé a jinými médii opomíjené události a skutečnosti.
Články jako je tenhle jsou ale hloupé a zbytečné, typická slovní onanie zapšklého konzervativce, co si myslí, že sežral všechnu moudrost. Dogmatik je myslím správný výraz...

164235

27.6.2008 9:05

S autorem vcelku souhlasím

Vodník 82.?.?.?

V hledání příčin tohoto procesu musíme jít ovšem mnohem dál do minulosti. Autor zde kdysi zmínil René Guénona a tak bude asi vědět, že zárodky tohoto rozkladu vypukly naplno už v renaissanci.

164026

27.6.2008 11:09

.

Ibrahim Ag Alhabib 90.?.?.?

www.prop.sk/plan_vyvolat.html

164034

27.6.2008 19:14

Kurňa,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

kdy už panu Lhotákovi dojde, že tíhle neustálým šovinistickým vytím na měsíc pořádnou ženskou jenom vyprudí ?? [oči v sloup]

164055

Příspěvků: 41

27.06. 01:47 Rejpal  Odchod...
27.06. 03:05 Jan Horsen  Neschází tam dovětek?
27.06. 07:41 jean.laroux  RE: Neschází tam dovětek?
27.06. 07:58  RE: Neschází tam dovětek?
27.06. 10:53 pietroo  RE: Neschází tam dovětek?
27.06. 07:48 Striga  Chudák dominantní bílý muž......
27.06. 09:33 jean.laroux  RE: Chudák dominantní bílý muž......
27.06. 09:49 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Chudák dominantní bílý muž......
27.06. 09:54 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.
27.06. 10:44 jean.laroux  RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.
27.06. 14:23 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.
27.06. 18:28 Striga  RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.
27.06. 18:45 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.
27.06. 23:50 Striga  RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.
28.06. 07:14 Rene Bartosek  RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.
27.06. 22:38 Rene Bartosek  RE: Ženský můžou mít úplně skvělej život, ale neváží si toho.
27.06. 16:02 Spytihněv  RE: luxování
28.06. 12:54 google  RE: Chudák dominantní bílý muž......
28.06. 14:03  RE: Chudák dominantní bílý muž......
28.06. 15:42 Rene Bartosek  RE: Chudák dominantní bílý muž......
28.06. 17:32 google  RE: Chudák dominantní bílý muž......
28.06. 21:06 Rene Bartosek  RE: Chudák dominantní bílý muž......
28.06. 22:27 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Chudák dominantní bílý muž......
28.06. 22:57 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Jak parkuje správnej chlap:
30.06. 22:22 Muchomůrka červená  RE: Jak parkuje správnej chlap:
28.06. 22:58  RE: Chudák dominantní bílý muž......
30.06. 22:22  RE: Chudák dominantní bílý muž......
01.07. 01:56 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  RE: Chudák dominantní bílý muž......
28.10. 02:38 dodo  RE: Chudák dominantní bílý muž......
27.06. 08:38 cyp  ...
29.06. 00:05 micha  RE: ...
27.06. 09:06 Martin Škapík  Nemohu souhlasit...
27.06. 09:23 E.T.  RE: Nemohu souhlasit...
27.06. 20:10  RE: Nemohu souhlasit...
28.06. 09:06 Martin Škapík  RE: Nemohu souhlasit...
28.06. 18:02  RE: Nemohu souhlasit...
27.06. 09:44 vulgar von hulwaath  jinymi slovy:
30.06. 19:10 Merlkir  RE: jinymi slovy:
27.06. 09:05 Vodník  S autorem vcelku souhlasím
27.06. 11:09 Ibrahim Ag Alhabib  .
27.06. 19:14  Kurňa,

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 816