Diskuze k článku

Lisabonská smlouva není test, oni to myslí vážně

Příspěvků 28

23.6.2008 0:45

Reach_

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Nemám teď sílu to přečíst do konce ... ale je to dobré. Gratuluji.

163755

23.6.2008 8:41

EU

henrypes 81.?.?.?

...v této podobě se brzi můžeme těšit na něco mezi superkapitalizmem a komunisnem s velkým nádechem fašismu.
Vše dle vzoru USS...jestli přežije demokracie... předání moci novému presidentovi... jestliže né a bude vyhlášeno stané právo, pak je obratem převezme i EU a vzhůru do nového globálního pořádku [bliji] [bliji] [bliji]

163765

23.6.2008 10:11

Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Finda 89.?.?.?

Ten článek p. Kotrby na Britských listech jsem také četla a nelíbí se mi ani trochu, že si dovoluje za nás všechny prohlašovat takové nehoráznosti, jako že je národní stát mrtvý apod. S tím hrubě nesouhlasím. Jestli se p. Kotrba cítí být více euroobčanem, než Čechem, tak prosím. Ale ať to laskavě nevztahuje na celý národ. [naštvaný]

Jinak díky za článek od p. zemana.

163767

23.6.2008 16:11

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

sxgo 78.?.?.?

Reakce na 163767

>jako že je národní stát mrtvý apod.

Keď si na tom p. Kotrba stojí nech to ide vykladať na blízky východ, antisemita jeden...
antisemita = vieme presne z predchádzajúcej debaty, kto sa tým myslí.
[překvapení] [smích]

163781

24.6.2008 0:39

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 213.?.?.?

Reakce na 163767

Nesouhlasím s panem Kotrbou - ovšem moc bych si přál, aby národní stát byl konečně mrtev - i když se "euroobčanem" ani v nejmenším necítím. Národní stát, hluboce zakořeněný v myslích zatím ještě většiny lidí (politikům tím označením záměrně lichotím), mi působí neustálá drobná duševní traumata. Například včera jsem u pokladny v supermarketu odmítl hromádku rudých sáčků s nadpisem: "Oficiální kolekce české fotbalové reprezentace 2008" s tím, že mě fotbal i hokej nezajímá ani při mistrovstvích světa a byl jsem vzápětí paní pokladní obviněn, že jsem špatný Čech. "Mýlíte se jen nepatrně," hájil jsem víru mých předků, "já jsem totiž odjakživa Moravan."
A to je ten kámen úrazu, pro který bych s chutí tančil na hrobě národních států. Za minulého ze zákona zavrženíhodného režimu nám Čechové - ti statní jonáci - spolu s bratry Slováky nechali ve státní hymně docela výmluvnou pauzu. Čas nový, co nové chce mít činy, k nám byl mnohem štědřejší a tu pauzu nám ponechal symbolicky neomezeně dlouhou. V ní si mohu po libosti přemítat o libozvučnosti názvů některých nových institucí, jakou je například: Český rozhlas Olomouc! Ovšem cítím se být Slovanem a slovanská duše je široká a dobrosrdečná. I bratrská zlodějna se do ní pohodlně vejde. Obzvlášť mne na duši hřeje, že ti naši nenažraní a vždy o kousek chytřejší bratři nám ukradli i jedno moravské nářečí a učinili z něj základ spisovné češtiny, takže ten poklad nejcennější zůstává - zatím - v naší slovanské rodině.

163805

24.6.2008 9:55

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163805

Moraváci mají plné právo být na národní stát naštvaní. Jsem i já, a to jsem Jihočech. Nikdy jsem ten „národní“ stát nepovažoval za svůj. A ani teď.
Ono totiž „národní“ a „stát“ jde velice špatně dohromady. Může to také znamenat národ na vodítku. To, že se třeba jmenuje „Česko“? No nějak se to jmenovat musí. Obyvatelé českých zemí se stali postupně Čechy, dle jazykové a územní sounáležitosti. Nesporná je i celkem vysoká genetická a kulturní příbuznost. Ačkoli jako Jihočech budu mít nejspíš i dávku krve keltské, i ta je však s tou slovanskou příbuzná.
Ale je to asi o pocitu sounáležitosti a potřeby společných zájmů, a abychom je v tomto prostoru byli schopni uhájit. Otázka tedy asi je, plní to ten „náš“ stát?
O tom, že máme spoustu společných zájmů nepochybuji, pochybuji spíš o ochotě státu, který dnes máme a co nám chce vládnout (padni komu padni, Petr nebo Pavel, Valach nebo Cigán) obhajovat naše skutečné zájmy. Cítím se být zrazován stejně jako Moravané nebo Chodové.

PS.: Český rozhlas Olomouc mě třeba nepálí jako Vás, ale mě rve za uši už jen Česká televize, když asi tuším, co je zač.

163822

24.6.2008 13:54

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 163822

Stát v současné podobě parazituje na každém národu. Ale to, co rozhodně není mrtvo, je pocit lásky k vlasti. Nacionalismus je jenom jeho pervertovaná podoba. A vlast je něco víc, než jenom místo, na kterém jsme se náhodou narodili. Protože se do určitého národa a na určité místo nerodíme náhodou. Máme tu nějaké dluhy k vyřizování a nějaké věci k vašemu oblíbenému tvoření. Národy i místa mají svého ducha, génia národa a génia loci. A naše duše jsou k těmto géniům v určitém dlouhodobém vztahu, který se nedá odmáznout pouze jako pragmatický pocit aktuálních společných zájmů. Ta sounáležitost, kterou cítíme, má daleko hlubší kořeny.

163835

24.6.2008 15:19

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 213.?.?.?

Reakce na 163822

Ačkoli svátek má dnes Jan a já jsem Jiří, měl bych uspořádat velkou oslavu. Zatím jsem se totiž nepotkal s Čechem, jenž by mi při pouhé zmínce o mé moravské sounáležitosti okamžitě nepodsouval separatistické tendence "jakýchsi věčně nespokojených Moravanů." Přitom jsem byl zásadně proti rozdělení federace, neboť je považuji za historickou a možná i osudovou chybu, prudce snižující obranyschopnost našeho území i zájmů. Protože mám dost početné příbuzenstvo i na Slovensku a znám názory "obyčejných" lidí, znechuceně jsem hleděl na politické hrátky mocichtivých politiků, jimž kohoutí potřeba kokrhat na vlastním hnojišti zatemnila smysly natolik, že je nezajímalo, kdo bude za pár let "gazdovat" na celém statku. Nesnášenlivost mocných byla podsouvána většině obyvatelstva poukazováním na exemplární případy nacionálních separatistů - a to na obou stranách. Ovšem necitlivost Čechů k národnostní otázce je již tradiční. Například rody mých rodičů nejsou sice šlechtické, ale od nepaměti žily na území historické Moravy, kde jsem se i já narodil. Jenže zanedlouho jsem hleděl, že ačkoliv jsem rodák ze Svitav, je mé rodiště najednou kraj východočeský - včetně tak typicky české Moravské Třebové, kde jsem ještě "za Moravy" vyrůstal. Takže zásadně odmítám i postupně stát se Čechem. Ovšem když do sčítacího archu uvedu pravdivě svou národnost, hledí se na mne buď jako na směšného senilního pomatence, nebo rovnou jako na "podvratného živla." Málokdo dnes ví, že první republika se svým směšným vynálezem československé národnosti měla čtyři hlavní města - přesně podle historicky uznávaných zemí. O ochotě státu hájit naše zájmy jsem dosud nikdy vážně neuvažoval. Třeba moji jihomoravští předkové vyznávali tuto svoji neměnnou víru: Z Prahy k nám nikdy nepřišlo nic dobrého. Naštěstí vinohrad a ta motyka nám zůstávají - protože tou motykou se musí kopat - ale když se neurodí, prodá se to pěkně Pražákům. Zde tedy názorně vidíme, že již naši moravští předkové měli v genech zakódován pocit hluboké sounáležitosti k historickým českým zemím a proto pro nás - pro přičinlivé opatrovníky dědictví předků - je stát stále utlačovatelským nástrojem a separatismus je opravdu ďáblův vynález. Evropanství se však už i v moravských hlavách rodí - zejména v době burčáku.

163841

25.6.2008 10:09

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163841

Zkusím Vás potěšit (dělám to i kvůli sobě, abych jen nenaříkal), myslím, že se něco zlomilo, a že se dočkáme spravedlivějšího uspořádání věcí. A nebude to dlouho trvat.
A čím více lidé o sobě budou vědět, tím lépe to dopadne. Příspěvek výše hovoří o hlubokých a netušených kořenech. Je to tak. Je to hluboko, souvisí to s lidmi, je to srostlé s územím, je to skryto v jazyku. Pokud ten máme, stále se držíme.
Globální integrace (tedy i evropská) je něco, co budí podvědomý odpor u mnoha lidí. Zůstává to stále nevysloveno. V našich zemích víme nějak lépe o co jde, než jinde. A to mi dává naději. Masová média mlží a troubí, ale to nic na věci nemění. Lidé se mnohdy zajímají již daleko hlouběji právě díky přitroublé propagandě. Tato integrace navazuje na předchozí výrobu moderních republik, které shrábly na hromádku národy bez respektu k jejich zájmům. I první republika byla svedena ze skutečně národní cesty (zcela tajně a zákeřně). Jisté síly hned v počátku využily vlastenecké energie ke vmanipulování do globální hry, kdo tušil, byl odstraněn. Stát se tak dostával do rukou zase někoho jinde.
Praha je však dítě Moravanů víc, než mnohdy tuší. První státní útvary v našem prostoru vznikly právě z Moravy. Stejně jako další státy okolo. Charakter knížectví (království) u nás a v okolních zemích byl původní a jiný, než ve zbytku již tehdy latinsky poglobalizovávané Evropy. Moravané přenesli své sídlo a vládu do středu Čech (dějiny to sice vykládají jinak, důvod se však jistě vyjeví) což mělo význam hlavně pro polabské Slovany sídlící až do hloubi dnešního Německa. Praha je však neudržela a oni na to doplatili svou ztracenou identitou. Tuší, že Němci nejsou, stejně to o nich tuší Němci, Poláci i další. Že to pro ně moc dobré nebylo, ukázala i historie nedávná, kdy poslední světová válka zajistila jejich téměř úplnou genocidu. Jejich tápání dosvědčuje i nacismus, který je důsledkem právě neidentity. Domnělé germánství postavené na slovanských vykopávkách dokresluje tuto absurditu. Je to asi podobné jako s tím rakouským učitelem. Rakušané to mají také pěkně zapeklité, Němci nejsou, ale jsou také ve stejném pytli. Málokdo ví, kdo vlastně byli obyvatelé Korutan.
Necitlivost Čechů k moravské otázce je možná důsledkem politiky, která není vlastně vůbec česká. Co je opravdu národní, respektuje to národní, bez ohledu na jméno a nářečí. Přál bych si, aby jak Moravané tak i Čechové a také ostatní se dočkali vlády ve svých rukách. Pak jistě najdou i skutečně společnou řeč a vzájemnou úctu.
[smích]

163893

24.6.2008 10:23

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Finda 89.?.?.?

Reakce na 163805

Já vám rozumím, možná jsem to napsala moc zkratkovitě... Nejde mi o manické lpění na tom, že jsem Češka,myslela jsem to spíš tak, že vážit si odkazu předků, jazyka, kultury, folkloru, naší krajiny apod. považuji za důležité. Protože pokud budeme na sebe neustále lepit zvyky, kulturu apod. z jiných zemí a nebo jim přímo lézt do zadku, tak se ztratíme ze světa. Jistě nás to může i obohatit, ale jsem alergická právě na ty euforické projevy vlastenectví jen pokud jde o sport nebo nějaké jiné soutěže.
Máme krásnou zemi, kus historie za sebou (pravda, že ne vším se můžeme "chlubit" ), tak proč na to všechno teď kydat hnůj?

A mimochodem jsem asi jedna z mála, kdo respektuje Moravu, Slezsko a jiné regiony. Rozhodně si nemyslím, že Česká země začíná a končí Prahou [smích]

163823

24.6.2008 18:09

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Jiří Kramář kramar (tečka) radun (zavináč) gmail (tečka) com 213.?.?.?

Reakce na 163823

Vážená, cením si Vaší snahy o porozumění stejně jako snahy o zachování kulturního dědictví. Váš odpor vůči přejímání zvyků a kultury jiných zemí chápu. Jako devítiletý žáček základní školy jsem se nechápavě divil řediteli naší školy, jenž pořádal vánoční besídky - ale vždy Dědy Mráze, v rudé saténové rubášce na nich koncertoval na balalajku - pokud nenaléval čaj ze samovaru - a za příhodného počasí nás na školním dvoře vytrvale učíval hrát gorodky. Neměl jsem však pocit ohrožení národa - i když se vše odehrávalo téměř na samých a proti nepříteli důkladně zadrátovaných hranicích s Rakouskem, kde noční přestřelky nebyly tenkrát nic zvláštního. Jen jsem se té pedagogické směšnosti divil. Divit jsem se však přestal, když mi moudrá babička vysvětlila, že ten náš směšný ředitel je vlastně chudák rakouské národnosti - a hlavně není členem KSČ. Když jsem v nedávných letech viděl jiného a velmi fešáckého ředitele v americkém "batldresu" učit žáky na školním dvoře hrát hru, kterou by mezitím zvěčnělá babička určitě označila za jí už v mládí dobře známého "pasáka," už jsem se pouze s porozuměním usmál. Pocit ohrožení se však opět nedostavil. Ovšem Vaši obavu ze zmizení našeho národa s Vámi sdílím. Díky netečnosti voličů a "kvalitám" našich takypolitiků, jsou ekonomické poměry v naší zemi tak zoufalé, že nám zcela reálně hrozí osud Srbů v Kosovu. Včetně toho přístupu EU. A ve své morbidnosti přemítám, zda pro rodiny mých tří dětí nebude jednou za takové situace americká radarová základna nakonec vysvobozením z hrůz případné genocidy. Zdá se mi totiž, že nečekaná a rychlá smrt při masivním preventivním úderu už dnes za ocas soustavně tahaného sibiřského tygra bude humánnější, než vleklé hrůzy občanské války, o nichž jsem slyšel o dovolené v Chorvatsku. Protože stejně jako Vy jsem alergický na euforické vlastenectví, protože i já jsem přesvědčen, že máme skutečně krásnou zemi a kus historie za sebou, dovoluji si Vás požádat o drobnou maličkost, která by však moravské separatisty rozzuřila až k nepříčetnosti: Respektujte, prosím, Moravu a Slezsko důsledně a nikdy více nemějte tyto historické země za pouhé regiony. Tuším, že jste se nejspíš vyjádřila pouze neobratně. Ovšem nebezpečím se má vždy předcházet a je mezi námi jistě dost syčáků, kteří by si v nedaleké budoucnosti mohli na takovéto prkotině vybudovat velice škodlivou živnost. Stačí se jen podívat, odkud pocházejí výtečníci naší současné vlády.

163846

24.6.2008 5:59

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 163767

Jenomze Stepan Kotrba je ten, kdo chce debatovat, stejne jako Uwe Ladwig a jini. Velice spravne pise o vecech jako treba velice mobilnim kapitalu, energeticke krizi, socialni destrukci, klimaticke zmeny, ekologicke problemy... ktere presahuju moznosti narodnich statu. S lidmi jako Stepan Kotrba je mozna racionalni debata, pokud druha strana je schopna racionalne debatovat. To, ze se clanek nelibi a at nemluvi za cely narod, vsak nejakou dalsi vecnou diskusi neumoznuje.

Naopak clanek od Jana Zemana umoznuje debatu, prestoze se nekomu pouze libi nebo nelibi. A je mozne, ze nekdo ze zastancu dalsi integrace na to bude vecne reagovat. Lisabonskou smlouvu taky tlaci lidi, co vecne debatovat nechteji nebo to nedokazou ci se obavaji, ze protiargumenty jejich vize rozbiji a nedovoli uvest v realitu. To vsechno, co se snazi obejit se jim vrati zpet s daleko tvrdsimi dusledky, ktere budou ohrozovat i pozitivni prinos EU a jeji dalsi existenci.

163816

24.6.2008 13:07

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 163816

Pan Kotrba má zajímavé a řekl bych dokonce sionistické názory.Není to náhodou Žid?

163831

25.6.2008 14:13

RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 163831

A kdyby byl tak, co? Mam si pred jeho nazory "podsednout"? Chomski je Zid, Brzezinski je Zid, Herschel je Zid.... Dulezite v debate je, aby jeden nebyl blbec nebo dobytek.

163905

23.6.2008 10:57

prosba k panu Zemanovi - ještě se pusťte do zkoumání návrhu Občanského zákoníku

amiourka kamio (zavináč) centrum (tečka) cz 85.?.?.?

Na stránkách Ministerstva spravedlnosti je ke stažení návrh nového Občanského zákoníku a občané vyzváni k připomínkování do 31.8. Jsem sice laik, ale při rolování přes nadpisy mne npadlo, že v Občanském zákoníku není podrobněji rozepisováno ani jediné ústavní právo dané Listinou - kde se píše, že tato práva jsou regulována zákony. Naopak se zde objevují věci obchodní (společnosti), exportní (spedice), a jak psal pan Křeček pro Blisty též pět kategorií zvířat a zákaz vláčení břemena po společné cestě. Já se ptám: jak to, že již není přiznáváno právo též na duševní integritu (bude možné každého občana uhoniz a uperzekuovat, nebude důvod zmírňovat nařízení z důvodu přílišné tvrdosti) a kam se podělo například právo obětí zločinů na odškodnění. Ale jak říkám, bylo by třeba probrat jedno každé právo dané Listinou lidských práv a srovnat je se zákoníkem.
Mimochodem, jedna z největších zrůdností současného pasystému: minulý týden psala DNES, že se jedná o tom, že by hluchoslepí měli mít při jednání s úřady právo na tlumočníka. Umíte si představit, jaké asi kouzlo má pro hluchoslepé nutnost vydupávání si důstojných podmínek k životu přes české úřady.

163772

23.6.2008 21:28

Brilantní postřehy

Martin Škapík 85.?.?.?

Já si dovolím být nejprve osobní [smích], není to tak dlouho co mne pan doktor Zeman velmi nepěkně "pokáral" ať krátím texty...

Zřejmě mu začíná docházet a to je dobře, že některé věci prostě krátce sdělit nejde a věřím, že brzy si také uvědomí, že ten kdo není ochotný si v důležité (jakékoliv důležité) věci přečíst byť jsou delší už ze samotné podstaty nutnosti popisu sdělení, tak ten jistě nemůže jakkoliv přispět ke zlepšení poměrů.

Na rozdíl od pana doktora tedy já zkonstatuji, že tento text mi stojí nejen za prostudování, ale dokonce i opakované. S tím co mám prostudováno nelze příliš nesouhlasit - snad na jednu výjimku, že bychom se mohli vrátit k "o nás bez nás". K tomu se nemusíme vracet, to tak prostě na úrovni "politiky" je od nepaměti... Jinak děkuji za precizní analýzu

163795

23.6.2008 21:37

RE: Brilantní postřehy

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 163795

No tak to jsem rád, že už se na mě nezlobíte. Jen jednu poznámku - text byl původně asi ještě dvakrát delší, nicméně jsem ho musel seškrtat, protože jakkoli je téma závažné, už mi to připadalo naprosto neúnosně dlouhé. [chechtot]

163798

24.6.2008 0:03

RE: Brilantní postřehy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 163798

Jo, je to sic krapánek delší, ale dobré, souhlasím ! Akorát si smutně říkám, že "už se to veze" a že už se s tím nedá nic dělat. Uvidíme, jak se eurobyrokrati prokoušou tou "irskou šlamastykou" - ale jsem vcelku pesimista ! Patrně uvidíme praktickou ukázku řešení problémů japonským způsobem, zvaným "mokusacu".

Neručím za správnost vysvětlení obsahu toho výrazu "mokusacu", četl jsem to v českém překladu japonské knihy o válce v Tichomoří. Tam to slovo je vysvětleno něco jako "zabít problém tichem" - tedy směs ignorování, přehlížení, bagatelizování, nepřímého zamlouvání. Nejhorší na tom je, že irská vláda byla pro schválení. Tedy zde do okamžiku vzniku nové vlády, vzniklé volbami s tímto ústředním téma, na základě mandátu odmítat jakékoli náhradní řešení na protlačení ducha Lisabonské smlouvy, hrozí v Irsku nebezpečí, že vláda udělá nějaký pololegální krok, kterým nahradí výsledek referenda. A pak už po Irech pes neštěkne !! O to se už media postarají.

Je to smutná doba. A je stále smutnější, růst smutečnosti se zrychluje - z toho plyne jednoduchý závěr ! Již to brzy skonči... [velký smích]

163804

24.6.2008 7:54

RE: Brilantní postřehy

Martin Škapík 85.?.?.?

Reakce na 163798

V principu bychom se dostali totiž až k mlčení bez argumentace - kdybychom krátili k maximu - neverbální komunikaci - ovšem pudové.

Když mi bylo asi dvanáct let, věnoval jsem se matematice - vypracovával jsem teorii omezeného nekonečna - založenou na faktu, že nekonečno nutně musí začínat a končit tam, kde je lidské vědomí, tedy řekněme od Vás k Vám, pokud ale vědomí pomíjí a to je také fakt, toto omezení je dočasné i když faktické. Potom pane doktore jsem zjistil, že mikrokosmos a makrokosmos se v nekončenu prolínají - vědomí. Potom už jsem jen zjistil, že náhoda neexistuje, protože jinak by byla vše ve všem a tedy systémeme, nebo by byla řízená kupříkladu intervalem a byla by opět "nenáhodou".

Kupříkladu při stvoření můžeme uvažovat jen o dvou variantách "Zázračný počin vyšší inteligence Stvořitele a jeho výkonné síly Svatého Ducha", či "Náhoda" a její posun "přirozeným" výběrem, tedy ovšem neživým systémem, jsou zde ale živí lidé, že [smích]. Potom si vezměme, že zem je stvořena v lidském měřítku atd. atd. A někde nakoneci stačí potom jedna věta: "Je li stvoření kreativním činem stvořitele, pak je vše od A až po Zet zázrak" - z toho se potom už dá vycházet i při studiu i při psaní. Je li naše matka "Evoluce" potom je vše "náhoda" šlechtěná systémeme přirozeného výběru - tedy ovšem opět inteligentním systémem [smích], náhoda ovšem Boha nezrodila, nelze jít od chaosu k uspořádání, ale od plánu k provedení - plán vylučuje náhodu [smích].

Když se zabýváte takovými věcmi, můžete buď zešílet, nebo někde na konci může být zajímavá prácička, která vyvrací zažité, vnucované fantaskní teorie - někdy se podaří obojí. Já tedy vycházím z faktu, že tvořila duchovní síla a energie a vzhledem k tomu, že duch je vždy mimo hranici dělitelnosti hmotným prvkem, je také konfigurátor bytí - Vše lze tedy velmi rychle přeskládat [smích], pokud by jste byl Bůh a měl dynamickou sílu a potřebné znalosti všeho. Protože duch vším prostupuje. Říká se tomu Soudný den a také se to stane...

Protože systémy ale potřebují dynamiku a energii, ďábel, který je panovníkem tohoto světa velmi pragmaticky, potřebuje zastřít lidem Boha Stvořitele, jinak by na něj nikdo nemakal a na jeho vizi světa - perverzi stvoření.

Na tom participují lidé a firmy - většinou nevědomě, nebo přímo jako služebníci vyšších negativních duchovních sil.

Pokud se ale nějáké entitě podaří potlačit víru a nahradit jí víru falešnou (jak se také děeje),nutně pracuje v systému a ten už lze propočítat, tedy kupříkladu "prorokovat" to co dnes vidíme, závěr systému - Negativní globální řízení - až se to poskládá celé potom ten systém padne, mimo jiné tím, že sám nevyhnutelně prokáže existenci Kreativního Stvořitele Boha.

163817

24.6.2008 13:13

RE: Brilantní postřehy

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163817

Je to zajímavá úvaha, přiznám se, že sem rád chodím i pro tento typ příspěvků.

Myslím, že pokud věci pojmenujeme, tak jsou. Tedy i náhoda. Můžeme pak sledovat, co se s náhodou děje. Tedy kdy pro nás přestává být náhodou. Najdeme-li řád, zdá se, že náhoda není. Nenajdeme-li, zůstává náhodou.
Věci se ale mění, prodělávají vývoj. Vlastně právě proto jsou. S tím má matematika potíž. Zůstává vlastně jen sledovací pomůckou. Tedy pak nám při definicích může jen pomoci, ale sama neurčí nic. Ani vývoj náhody. Náhoda tedy může zaniknout rozpadem aniž by tvořila řád, či zaniká v řádu a sama ho mění.
>Protože systémy ale potřebují dynamiku a energii, ďábel, který je panovníkem tohoto světa velmi pragmaticky, potřebuje zastřít lidem Boha Stvořitele, jinak by na něj nikdo nemakal a na jeho vizi světa - perverzi stvoření.
Naše bytí je dáno asi právě vnitřní silou, tu cítíme a tedy jsme. Proto věci které jsou, mají tuto sílu, a ta, přiznám se, netuším, odkud pramení. Je podstatou světa (boží síla?) a bez ní věci zanikají.
Ale zase nějak tuším, že svět byl i přede mnou, a bude i po mě. Ale důkazy vlastně nemám. Vše co vnímám, je vlastně vnitřní vesmír, ten se učím poznat, a kupodivu ho lze i ovlivnit. To, že ho ovlivním, je matoucí, neboť tak musí vznikat věci, které tak zpětně vše opět ovlivní. Tento fakt zaručuje, že ho tedy nelze poznat, ale poznávat.
Je tedy vůbec nějaký vnější vesmír, se svým bohem, ďáblem a silami co nás někam postrkávají? To, že si tu píšu, někdo mi odpovídá, nebo něco čtu, nebere se to vše jen v mém vnitřním světě? Nejsem já sám sobě předlohou?

1.No připustím, že je vše pouze má vidina. Pak tedy tím, že ubližuji světu (ten je vlastně pouze moje vize) ubližuji svojí vizi, tedy sobě, což mě ovlivní docela špatně. Tedy to mi velí, buď na svůj svět hodný, je přeci jen tvůj!! Koukej si ho vylepšovat!!
2.No ale co když je to úplně opačně. Co když jsem držen vnější silou a ta mě tu milostivě drží pohromadě. Věci se mi vlastně jen zjevují z venčí, sám nezmůžu nic. Pokud tu něco sděluji, jsem jen nástrojem síly, která si se mnou hraje a vše musím přijmout pouze jako zkoušku jestli obstojím jako vhodný nástroj mocné síly. A vůbec netuším, jakého-že plánu jsem to součástkou.

Obojí je tedy povedené. Pokud však přijmu tezi druhou, sednu si na zadek a počkám, až mě něco donutí se pohnout. A když nedonutí, tak si tu jen tak jako nepotřebná součástka zreznu (skončím pak v pekle?) A když donutí, a já budu poslušný, budu pak naleštěná opečovávaná součástka (to půjdu do nebe?).
Přijmu-li verzi jedna, pak je v mé moci vlastně vše. To jsem tedy bůh? Nebo spíš projevem jeho všemohoucnosti?
Nebo ještě lépe. Platí oba body? Nebo nic a je to ještě jinak?

Kdo to ví? [mrknutí jedním okem]

163828

24.6.2008 22:53

RE: Brilantní postřehy

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 163828

>Tento fakt zaručuje, že ho tedy nelze poznat, ale poznávat.
Když si ten mezník sám postavíte - tak je to pravda, až ho zboříte a připustíte, že lze realizovat všechny atributy "Boha" (vševědoucnost, nesmrtelnost atd.) v lidském těle (píši z pozice teorie, nebo lépe lhostejné víry, že takoví jedinci se párkrát za několik tisíc let narodí i v našem, lidském světě) - tak to taky bude pravda...

163859

26.6.2008 5:59

RE: Brilantní postřehy

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 163817

Hmm, ja bych si nebyl uplne tak jisty bud plan nebo nahoda? Tak jako si nejsem jisty cistou absolutnosti vesmirneho absolutna. Za prve vesmir ci jeho cast s jinymi fyzikalnimi parametry by mohla vyloucit principielne existenci pozorovatele, tedy pouze vesmir s jistym rozmezim fyzikalnich parametru muze byt pozorovan. Takovy vesmir pak diky temto parametrum vykazuje symetrii tedy plan. Naopak vesmiry na jinem rozmezi skaly maji min symetrie planu, ale taky nemusi byt videt. pokud by se do toho vmotaly takove vecicky jako "co to je cas? Jak dlouho vznika trva vesmir? Jak casto mohou vesmiry vznikat?...

Mohu pouze verit v existenci vesmirneho absolutna, ktere je transcedentni nasi urovni poznani a mam pocit, ze presahuje prostor dany racionalite principielne a vzdy zustane misto, kde racionalita bude odepren pristup, nebude totiz mit metodu ani nastroje, ktere mi mohla uplatnit a tim ziskat nezbytne nutny material pro analyzu, tvorbu hypotezy, jeji verifikaci... Silne OT, mam spatne svedomi uz z jineho vlakna, takze jestli to ma pokracovat, navrhuji to presunout na forum.

163939

24.6.2008 2:26

sme postupili do minulosti...

Marian 99.?.?.?

nemam o tom pochybnisti ze ani komunisti to nedotiahli az takto do konca..a som si isty ci so suhlasom irska alebo nie zmluva bude vsade platit... ale autor clanku tam napisal neico o usa ustave....:prohlásila všechny lidi za sobě rovna a vytknula za nejzákladnější nezcizitelná práva člověka život, svobodu

ale ako vzdy kazde slova zakony a ustavy su zdrapy papiera....kedy cernosi dostali volebne pravo???....kedy cernosi mohli pit na juhu usa vodu z toho isteho kohutiku na zachode ako bieli..cize davat za vzor najrasistickejsi stat v novodobej historii sa mi zda smiesne..bohuzial EU sa stava novym komunistickym manipulacnym nastrojom...a boh ochranuj vsetkych ludi ktori si vazia slobodu a demokraciu!!!ti su strateni!!

163809

24.6.2008 7:53

Kotrba zruší olympiádu? :-)

Martin Škapík 85.?.?.?

Výrok pana Kotrby, že národní státy jsou přežitkem, mohu-li parafrázovat jsem postřehl až díky této analýze.

Je to poměrně bohorovný výrok. Lze si všimnout, že národy jako takové už neexistují až na malé zřejmě kmenové výjimky kdesi v Brazílii... Eugenika je šílená "věda" šílených lidí o tom zde asi není potřeba psát. Pojďme si ale říci co je to národ a kdo garantuje jeho "rasovou" čistotu?

Můžeme dedukovat, jestli zaniknou některé národní jazyky spíše, to je oblast kde by šlo predikovat, ale národy již prokazatelně neexistují jinak, než jako plot, vlajka, zákony - je to taková hra na rozdělený svět, abychom všichni makali na pořád stejné party nejen lidí...

Nacistické zrůdy, Hitler a jeho političtí a bankéřtí vodiči nás již přesvědčili dostatečně o tom, jak dopadá inženýrství "eugeniky" a trpký kalich této zrůdné pavědy a návazných odvětví snažících se sysntézou a chemií "upravit" lidi na normované bytosti pijeme dodnes.....

Praktickou otázkou ale pro pana Kotrbu bude, jak to bude s fotbalem, nebo takovou Olympiádou [chechtot] ? Bude až tedy politici dotáhnou "Hitlerův sen" do konce ve sjednoceném světě? Půjde opravdu jeden průvod sportovců s nápisem "Světová Unie" po oválu úvodních ceremoniálů této superidiotské akce? Nebo mistrovství světa ve fotbale pane Kotrbo, kdo proti komu nastoupí, když tedy ty národy budou přežitek? Budou "bojovat" světadíly? [smích]

No, je zde i odpověď. Nikdo, protože až bude lidstvo pod kontrolou tak jak je připravováno, už nebude potřeba pořádat sportovní a kulturní akce, které odvádí pozornost od superrychlého dokončování NWO - koncentračního tábora svět.

163818

24.6.2008 10:22

RE: Kotrba zruší olympiádu? :-)

Spytihněv 83.?.?.?

Reakce na 163818

>Půjde opravdu jeden průvod sportovců s nápisem "Světová Unie" po oválu úvodních ceremoniálů této superidiotské akce?
[velký smích]
Už teď to vše nějak postrádá smysl. Třeba reprezentace Francie [chechtot] . Nebo klubové soutěže. Identita je vlastně jen nálepka, celé je to hra fialových proti růžovým a vyplnění času mezi reklamou…

163826

24.6.2008 10:04

RE: Kotrba zruší olympiádu? :-)

google 84.?.?.?

Reakce na 163818

>Praktickou otázkou ale pro pana Kotrbu bude, jak to bude s
>fotbalem, nebo takovou Olympiádou [chechtot] ? Bude až tedy
>politici dotáhnou "Hitlerův sen" do konce ve sjednoceném
>světě? Půjde opravdu jeden průvod sportovců s nápisem
>"Světová Unie" po oválu úvodních ceremoniálů této
>superidiotské akce? Nebo mistrovství světa ve fotbale pane
>Kotrbo, kdo proti komu nastoupí, když tedy ty národy budou
>přežitek? Budou "bojovat" světadíly? [smích]

ja by som bol za to, aby sa v takom pripade zriadila rasova olympiada.
cierni proti zltym, zlti proti bielym.
alebo semiti proti antisemitom ...ooohh pardon, proti gojom. [velký smích]

163827

24.6.2008 19:28

RE: Kotrba zruší olympiádu? :-)

Aja 74.?.?.?

Reakce na 163818

Praktickou otázkou ale pro pana Kotrbu bude, jak to bude s fotbalem, nebo takovou Olympiádou ? Bude až tedy politici dotáhnou "Hitlerův sen" do konce ve sjednoceném světě? Půjde opravdu jeden průvod sportovců s nápisem "Světová Unie" po oválu úvodních ceremoniálů této superidiotské akce? Nebo mistrovství světa ve fotbale pane Kotrbo, kdo proti komu nastoupí, když tedy ty národy budou přežitek? Budou "bojovat" světadíly?


Nevim zda pan Kotrba bude resit otazku ucasti na OH, ale vas uspokoji pochodujici tym pod ceskou vlajkou?

Me spis znepokojuje (prehnany termin) to, co zbylo z olympijske myslenky.

O klidu zbrani v dobe konani si muzeme nechat zdat, politickym klackem dostane pres palici i poradajici zeme, ktere se s veeelkou slavou konani prikleplo.
Vitezum venecek na hlavu? [chechtot] [chechtot]
Ale kdeze, hromadky a hromady penez.... a pak trochu dopingu a ahoj za 4 roky.

163852

24.6.2008 17:32

Evropská unie je likvidací národů a předstupeň k ovládnutí světa

Josef Drazda 89.?.?.?

Podle mého názoru nemá smysl komentovat jednotlivé dílčí kroky
v sjednocovacím procesu, jako je třeba Lisabonská smlouva. Ale
neustále poukazovat na to, kdo a z jakým cílem za oním sjednocovacím procesem stojí. Jejich "technické" (postupové kroky) v našem zotročení nás přeci nemusí zajímat. Ale pouze
podstata. Proto bych ocitoval z drobného díla prof. Rothkranze;
ANO Evropě, znamená NE Maastrichtu!: "Nejpozději někdy kolem roku 1900 již kontrola nad evropskými měnami přešla prakticky úplně do židovských rukou, přesněji do rukou rodiny Rothschildů a jejích většinou hebrejských pomocníků, resp. loutek. Rothschildové k tomu účelu využili zřízení národních „ústředních bank“ evropskými vládami, které upadly do nenapravitelné závislosti na jejich úvěrech. Ústřední banky mají výhradní právo na zavádění měny té které země do oběhu a na libovolné určování jejího množství.
Od té doby již závisí téměř výhradně na rothschildovském klanu a jeho hebrejských souvěrcích, kdy a kde v Evropě (a ostatně i jinde ve světě) právě panuje inflace a hospodářská ochablost, nebo případně (relativní!) měnová stabilita a konjunktura. Kdo určuje a kontroluje množství obíhajících peněz, ten pak také - při nezměněném množství vyrobeného zboží a poskytovaných služeb - jako jediný rozhoduje o inflaci nebo deflaci! Výhradní izraelitská kontrola evropského i světového finančnictví je nejpřísněji střeženým a současně také tím nejvýznamnějším tajemstvím novodobých dějin i současnosti, i když je možné do něj občas trochu nahlédnout.
Naprostá úslužnost a povolnost většiny předních evropských (židovských i nežidovských) politiků všech stran vůči politickým a hospodářským „přáním“ Sionu a jeho neviditelného finančního monopolu, pozorovatelná nejpozději od poloviny minulého století, vychází v neposlední řadě z jejich členství v zednářských lóžích. Rothschildovský monopol kontroly nad evropskými měnami získá přirozeně ještě na účinnosti v okamžiku, kdy dosavadní „národní“ měny mají podle Maastrichtské dohody v několika letech ustoupit jednotné evropské měně „EURO“.
Ve své výše zmíněné knize (redakční uzávěrka v září 1993) jsem se odvážil dvou předpovědí. Přestože byl tehdy stínový box především mezi „Anglií“ a „Německem“ o sídlo budoucí maastrichtské „Evropské ústřední banky“ (EÚB) ještě v plném proudu a masmédia byla „nerozhodná“ v odhadu jeho výsledku, usoudil jsem, že EÚB bude zcela jistě ve Frankfurtu, protože je místem původu rothschildovské dynastie. A přesně to se o necelého čtvrt roku také stalo: Frankfurt dostal „požehnání“!
Dále jsem tvrdil, že EÚB bude mít své frankfurtské sídlo v nově po-staveném mrakodrapu, tzv. „veletržní věži“ („Messeturm“). Proč? Protože tato monstrózní stavba údajně „nejvyšší administ...Automaticky kráceno

163845

Příspěvků: 28

23.06. 00:45  Reach_
23.06. 08:41 henrypes  EU
23.06. 10:11 Finda  Nesouhlasím s p. Kotrbou!
23.06. 16:11 sxgo  RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!
24.06. 00:39 Jiří Kramář  RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!
24.06. 09:55 Spytihněv  RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!
24.06. 13:54  RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!
24.06. 15:19 Jiří Kramář  RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!
25.06. 10:09 Spytihněv  RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!
24.06. 10:23 Finda  RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!
24.06. 18:09 Jiří Kramář  RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!
24.06. 05:59 Rene Bartosek  RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!
24.06. 13:07  RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!
25.06. 14:13 Rene Bartosek  RE: Nesouhlasím s p. Kotrbou!
23.06. 10:57 amiourka  prosba k panu Zemanovi - ještě se pusťte do zkoumání návrhu Občanského zákoníku
23.06. 21:28 Martin Škapík  Brilantní postřehy
23.06. 21:37 Jan X.  RE: Brilantní postřehy
24.06. 00:03  RE: Brilantní postřehy
24.06. 07:54 Martin Škapík  RE: Brilantní postřehy
24.06. 13:13 Spytihněv  RE: Brilantní postřehy
24.06. 22:53  RE: Brilantní postřehy
26.06. 05:59 Rene Bartosek  RE: Brilantní postřehy
24.06. 02:26 Marian  sme postupili do minulosti...
24.06. 07:53 Martin Škapík  Kotrba zruší olympiádu? :-)
24.06. 10:22 Spytihněv  RE: Kotrba zruší olympiádu? :-)
24.06. 10:04 google  RE: Kotrba zruší olympiádu? :-)
24.06. 19:28 Aja  RE: Kotrba zruší olympiádu? :-)
24.06. 17:32 Josef Drazda  Evropská unie je likvidací národů a předstupeň k ovládnutí světa

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,38 Kč
Euro
24,27 Kč
Libra
29,13 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,35 Kč
100 japonských jenů
18,68 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,82 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 340,50 Kč
1 unce stříbra
516,64 Kč
Bitcoin
896 751,89 Kč

Poslední aktualizace: 20.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 670