Diskuze k článku

Budou tajné služby šmírovat naše konta?

Příspěvků 51

22.4.2008 12:36

Z vlastní zkušenosti vím...

8-P 88.?.?.?

že banky ví o lidech prakticky všechno. mám kámoše co pracuje jako obyčejný úředník v bance, takže si nedělám iluze - nájmy, dluhy, splátky, výdělky, školy, pracovní poměry, bydliště, rodinné vztahy - to všechno o vás vaše banka ví. A navíc, banky velice často úzce spolupracují s "rodinnými příslušníky" při plánování budoucnosti pro potomstvo. Stát by si prostě měl uvědomit, že bankéři provádí stejně intimní služby jako doktoři a pošťáci...

159607

22.4.2008 14:16

je to smutné

dub 86.?.?.?

v české kotlině nastupuje tvrdý fašismus a skoro všechny to nechává kldinýmu...

159610

22.4.2008 19:50

Finta

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Možná si za čas někdo uvědomí, proč bylo vytvořeno něco, co se jmenuje Tajemství.
Cílem každého tajemství je snaha po osobním obohacení. To, že se praktikuje i lékařské tajemství, to je spíš danajský produkt.

Aby mohli kdysi obchodníci levně nakoupit a draze prodat, tak vymysleli tajemství. Příběh o zlatníkovi už zdejší znají. A časem si tento nástroj oblíbili v historii ti, o kterých se nesmí mluvit. Proto jej zakotvili do svého klíčového nástroje - do statutu bank. Není náhodou, že farmaceutické firmy jdou hned za bankami. Výrobní síla je také švindlovatelná, dnes si doktorát v Čechách můžete koupit nebo vyměnit za něco, co krátkodobý majitel razítka (zloděj) zrovna potřebuje.

Mnoho lidí si bude muset sáhnout do svědomí, proč tu a tu informaci před někým tají a jinému ji vnucuje.
Po možném kolapsu elektřiny je pravděpodobné, že začnou platit jiná pravidla. Nuly a jedničky na kontech zmizí, "chvilku" bude fungovat jen osobní kontakt. Asi nám trochu vyčistí poměry.

Lidi, co nemají co skrývat - těm "informační nahota" před ostatními nevadí. A ti ostatní si postupně vysvětlí mnohá "nedorozumění".

Anebo bude válka. Události spějí k bodu obratu. Je lepší se trochu (někdo i hodně) stydět anebo se účastnit války? Každý se můžeme rozhodnout. Začít s údržbou anebo urvat poslední zbytky něčeho, co bude mít cenu papíru.

159617

23.4.2008 11:39

RE: Finta

2xs 85.?.?.?

Reakce na 159617

Někdo tě tu hájil, jaký prý jsi velký myslitel. Ale to, cos tady teď naplácal, je dost zoufalá změť tvářící se jako filosofování.
Tajemství je přirozený jev (ne vše je odhaleno/zřejmé všem). A nějaká tajemství jsou prospěšná a jiná (třeba lékařské) dávají nárok na důstojnost člověka. Soukromí prostě existuje, víš? A přirozená lidská touha po soukromí také. Ne - nežijeme v komunismu, kde bychom vše sdíleli, snad i manželky, trenky a nemoci.
Je naprostý nesmysl zde psát, že se tajemství chytli ti, jejichž jméno se nesmí vyslovovat. Chytli se ho totiž naprosto všichni! Tajemství skýtá výhodu pro vlastníka tajemství, někdy i životně důležitou výhodu (obživu, někdy je to otázka bytí či nebytí). Samozřejmě že tajemství je jaksi proti těm ostatním, kteří nevědí. Ale o tom je ta příroda, přirozený výběr, boj o život - někdo má a někdo nemá. někdo přežije, jiný ne. Často (pokud ne pravidelně) to bývá totiž jeden na úkor druhého. S tím nic nenaděláš... všem lidem najednou mozky nepřeoperuješ... (pokud to vůbec je žádoucí).
Tajemství jsou už ve všem - informace o pozemcích, o úmyslu něco někde koupit, výrobní tajemství, patenty, právní a lékařské tajemství, i to bankovní. Dovedeš si vůbec představit ten chaos, kdyby každý o každém všechno věděl, a intimity členů vlád i libovolných nadřízených by se propíraly v bulváru? Prozradit všechna tajemství může být totiž velmi škodlivé, a to nejen pro jeho držitele - pro celou lidskou společnost. Závist vůči odhaleným schopnějším... štvanice na ně, rozpoutalo by se peklo revoluční chátry. -Naštěstí je v lidské povaze tajemství držet... minimálně ta osobně/skupinově prospěšná. Vše nebude nikdy na světě odhaleno.
Je to lidské právo, držet něco po dohodě pod tajemstvím. Dohody by se měly plnit. A dosažená lidská práva hájit, ne zpochybňovat či rušit ...a zneužívat pod rádoby-ctným pláštíkem otevřenosti. vše je zneužitelné. i cenné informace o věcech, i intimní informace o lidech - lidmi proti lidem... a to tu bylo i bude stále.

Válka s tajemstvím příliš nesouvisí - ta souvisí spíš s touhou po majetku jiných, touhou po moci (nad celou zemí), se lží a někdy s úplatky.

159643

23.4.2008 12:17

RE: Finta

Robocrep 62.?.?.?

Reakce na 159643

>Dovedeš si vůbec
>představit ten chaos, kdyby každý o každém všechno věděl,
>a intimity členů vlád i libovolných nadřízených by se
>propíraly v bulváru? Prozradit všechna tajemství může být
>totiž velmi škodlivé, a to nejen pro jeho držitele - pro
>celou lidskou společnost. Závist vůči odhaleným
>schopnějším... štvanice na ně, rozpoutalo by se peklo
>revoluční chátry.

To je zvláštní konstrukt. Je známo, že lidi mnohem víc provokuje to o čem nevědí, ale jenom tuší.

159650

23.4.2008 13:55

RE: Finta

2xs 85.?.?.?

Reakce na 159650

Zde se ale nebavíme o provokování, o nějaké dráždivosti senzacechtivých mas tajemstvím, ale spíše o tom, zda je tajemství přirozené a lidmi chtěné, nebo zda se jedná o nežádoucí věc, což by po rozbití mělo údajný blahodárný efekt na kvalitu lidského života a soužití. já tvrdím, že odkrytí všech tajemství (zrušení dohod i povinnosti mlčet o tom a onom) by mělo následky fatální, a to velmi negativní. ostatně je nemožné aby u všech tajemství všech lidí a všech organizací najednou došlo k vůli vše odhalit. a podrazácká eroze tajemství násilně vnucenými zákony přijímanými proti vůli a zájmu obyvatelstva, je podle mě krádeží základních práv, a směřuje proti dobru lidstva (vzato obecně).

159656

24.4.2008 2:41

RE: Finta

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159650

Ale vsichni mame nejakou trinactou komnatu, kde vstupujeme pouze my sami a mozna Buh, pokud by o to stal.

159722

24.4.2008 12:45

RE: Finta

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159722

...ano, náš vnitřní svět modelujeme z toho okolo sebe. A zároveň jím modelujeme ten okolní.
Dobu, kdy jsme ochotni na sebe něco z té komnaty prásknout, k té se musíme dopracovat v každé etapě života i v každém dalším životě. Třináctá komora představuje zásobárnu úkolů pro další vtělení. Mnohé si opakujeme tak dlouho, než přijedeme na to prosté zjištění, že naše slova o druhých jsou zrcadlem nás samotných, jsou stěnami té cimírky s číslem 13. Tři rozměry času a tři rozměry hmoty se propojují stále jen skrze další a další jedince. Jsme komplexním nástrojem přírody k vytváření dalších a dalších forem hmoty. Ta sama je zrcadlem schopností těch, co tu byli před námi. A před člověkem tu byla příroda, před přírodou (chemické?) prvky hmoty.
Budeme společně zkoumat, jak se ty prvky naučily svým vlastnostem, když na začátku bylo Nic. To jediné "muselo bejt".

159794

23.4.2008 19:14

RE: Finta

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159643

Víš, 2XSi, tajemství má různé vrstvy. Podobně jako my zkoumáme tajemství zvířat (jejich fungování a myšlenkové (ano, můžeš se začít divit) pochody, tak i ti, kdo jsou vývojově nad námi, ti nás mohou zkoumat, před nimi jsme nazí. Ale o tom zatím ještě nevíš, nemáš tu zkušenost.
A tajemství ve vrstvě lidí je taková dobová pomůcka k tomu, aby se v prostoru vytvořily ještě větší polarity, ty jsou zdrojem našich emocí, radosti i neštěstí - tím vším žijeme, jak kdo.
Samozřejmě si hýčkej a ukrývej barvu svých trenýrek a jiná, třeba i důležitější (?) tajemství. A až přijdeš na něco geniálního, tak to dobře schovej, aby ti nápad někdo neukradl. Udělá to zas jen "vrána k vráně"....

Vše je o principu "společného jmenovatele", pro mnohé jsou to peníze, pro jiné zas důvěra. A k důvěře tajemství nepotřebuješ, leda bys potřeboval někoho dalšího potopit. Neřekneš mu tu klíčovou informaci. To, co udělali církevní otcové v matematice, to je obdobné. Znesvětili princip součtu honbou za "zlatým teletem". Ale nerad bych unavoval příklady....
Peníze místo výměny fyzického zboží jsou ekvivalentem důvěry, teda měly by být. Zisk byl za totáč tuším vždy 8 %, v každém dalším článku výroby. Byl to dobrý model, udržitelný. Někomu v pozadí ale nevyhovoval, komupak asi? Kdo z toho "plyšáku" nejvíce vytřískal?
Slovo RE/klam/a je už jen polovinou důvěry, neuvádí nedostatky. Proto taky lidi koupí kdejaký šmejd, hlavně když je v "hedvábném" obalu. A ty zkrátka ještě potřebuješ asi lekci, kdy se na tebe sesype "tajemství" ze strany, odkud to nejmíň čekáš. Pak možná pochopíš, proč je nejlepší formou konkurence spolupráce firem s podobným zaměřením. Díky lidem jako jsi ty, se budeme v těch sračkách topit o trochu déle.

Takže je mezi námi jasno, ne?

159680

23.4.2008 20:36

RE: Finta

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 159680

Janko,díky za reakci,už jsem chtěl 2xssovi něco otřískat o palici(nejspíš lékařské tajemství [oči v sloup] ),ale to jsou jen řeči.Abych byl upřímný,líbí se mi jeho skalp. [smích]

159691

24.4.2008 3:09

RE: Finta

2xs 85.?.?.?

Reakce na 159691

a mně se zase líbí tvoje kecy... vážně - parádně devótní výplody! [chechtot]

(Podal jste 4 dloubavé příspěvky mimo mísu za sebou. Věnujte se prosím článku. Díky – moderátor.)

159730

23.4.2008 21:01

RE: Finta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159680

Přijdu si jak papoušek, opět výborně!!! Já obvykle nechválím, stejně jako většina diskutérů, ale teď musím!!!.

>A k důvěře tajemství nepotřebuješ, leda bys potřeboval někoho dalšího potopit.
To se lépe napsat nedá.

Došel jsem ke stejnému v trochu jiných souvislostech.
Jsem přesvědčen, že odbourání různých obchodních tajemství jako standardu, např. takové otevřené firemní účetnictví, by mohlo být jedním z důležitých nástrojů pro rekonstrukci rozkládající se společnosti. [mrknutí jedním okem]
T.j. Nejjednodušší cesta k obnovení důvěry, mezi různými konkurenčními subjekty.
Asi, to bude pro většinu nestravitelné, protože už nějaký pátek, žijí v domnění, že je správné, když jim nikdo nevidí do talíře, a dalších zdánlivě intimních míst.
Tajemství je jeden velmi účinný myšlenkový virus... [velký smích]

159692

23.4.2008 22:48

RE: Finta

Space Mouse 194.?.?.?

Reakce na 159680

>Víš, 2XSi, tajemství má různé vrstvy. Podobně jako my
>zkoumáme tajemství zvířat (jejich fungování a myšlenkové
>(ano, můžeš se začít divit) pochody,

100% pravda bez legrace. Akorát že prd vyzkoumáme, ale to je jiná kapitola. Ale fakt nevim co je za tajemství, že zvířata přemýšlejí. Možná pro některé lidi... Ale to pak může být další vrsvou tajemství třeba to, že létě je třeba vzít si zimní bundu.
Všude tolik vrstev ... Začínám se bát ...

>Samozřejmě si hýčkej a ukrývej barvu svých trenýrek a
>jiná, třeba i důležitější (?) tajemství. A až přijdeš
>na něco geniálního, tak to dobře schovej, aby ti nápad
>někdo neukradl. Udělá to zas jen "vrána k vráně"....

A co třeba tohle?
Zamiloval jsem se do vdaný ženský. A ona do mne. O sex zas tak moc nejde. Spíš o děti a rodiny. Podle vaších teorií je to třeba vytroubit do světa? Je to tajemství důležité? Jsem zmaten, poraďte prosím...
Já vím, jak přízemní ...... [smích]

159711

23.4.2008 23:08

RE: Finta

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159711

troubení do světa bych spíš nahradil vyzvídáním názorů dětí, ne? Každé tajemství je dočasné. Čím dřív rodící se tajemství vypustím mezi ty, kdo by mohli pomoci (koho se týká), tím líp.
Ale není to v kraji zvykem, čeká se, až se tajemství zvětší do neudržitelnosti - a pak je průser.
Nebo znáš jinou cestu? Rád si nechám poradit taky.

....a myšlení zvířat funguje, jinak byse ani pes nenaučil přinést klacík. Kde jde učení, tam je myšlení. Nebo je to jinak?

159714

24.4.2008 0:34

RE: Finta

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 159714

A co se podívat na problém "tajemství" z pohledu přírodních zákonů? Třeba zákon vzácnosti zdrojů: co nemůžeme mít kdykoliv a v jakémkoliv množství, je vzácné.

Náhle je účel tajemství zřejmý. Čím déle udržím v tajnosti informace o bohatém zdroji (potravin, energie, surovin, informací, ...), případně novém výrobním postupu, tím větší konkurenční výhodu získám (pro sebe, svou rodinu, klan, skupinu). A takto nás Janko evoluce naprogramovala. Ti, co tajemství nedokázali udržet podlehli a jejich geny už mezi námi nejsou.

Ještě pěkný příklad z přírody. Americký pták, podobný evropské kavce si dělá zásoby semen na zimu. Ukrývá je do dutin stromů a podobných přírodních skrýší. Když zjistí, že jej při této činnosti pozoruje jiná kavka, přestane zásobárnu plnit a její obsah přestěhuje jinam. Bez tajemství to nejde ani v té přírodě.

159718

24.4.2008 2:41

RE: Finta

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159718

To poskytuje pouze individualni vyhodu, skupinova strategie je vsak daleko uspesnejsi i v te prirode, ze ano?

159723

24.4.2008 3:26

RE: Finta

2xs 85.?.?.?

Reakce na 159723

ááá, tady promluvil moudrý otec Fura... zpozorněme a zamysleme se, co děláme špatně a jak to odhalením všech tajemství všech lidí kolektivně vylepšíme. [chechtot]
jedno tajemství pro tebe: tajemství jsou jak soukromá, tak i skupinová. zeptej se třeba u CIA nebo v Pentagonu, proč si zabezpečují přístupy k jejich informacím... proč to v zájmu "výhodné skupinové strategie" všeho lidstva nedají všanc celému světu...

(Podal jste 4 dloubavé příspěvky mimo mísu za sebou. Věnujte se prosím článku. Díky – moderátor.)

159728

25.4.2008 3:33

RE: Finta

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159728

Presne tak, kupodivu jste to napsal castecne spravne, i kdyz zrejme nevedomky. Predstavme si velke tajemstvi treba hromadu bananu pro tlupu simpanzu. Jeden to najde. Bananu je tolik, ze je nemuze sam snist. Sam si muze vybrat ty nejlepsi banany, ale sam je vice zranitelny. Ted je silny, sice jeste neni v pozici alfa, ale mozna jednou bude. Levhartovi se sam bude branit obtizne, i pokud bude jenom zraneny dostava se do potizi, ale jeho tlupa mu muze poskytnout ochranu, pomoct s jidlem, vodou...

Zcela jiste se vsak najde tajnustkar ( dam na to krk, ze se takovej najde ), ktery si ve chvili, kdy se citi skoro nejnej na svete necha tohle sladke bananove tajemstvi pro sebe. Nacpe si pupek temi nejlepsimi banany a ono to projde bez komplikaci, a tak to udela nekolikrat a vyuzije efektivnije nez zbytek clenu skupiny svuj osobni potencial, stane se alfa ve skupine. Behem te doby dojde k uhynu nekolika jedincu mladata, starsi kusy. Ty skryte banany mohli tem starsim ( zkusenosti skupiny ) dat trochu vice casu a tem mladym ( potrebuji ziskat zkusenosti nutne k preziti) vice sanci dospet. V kazdem pripade z hlediska skupiny je to mrhani energii.

Nakonec se nam z naseho alfa stava tyran skupiny, muze si to dovolit je nejsilnejsi. Jednoho dne pri ukazce sve sily vyskoci tri silni beta jedinci a naseho alfa krale serezou jako zito a vyzenou ho. Ten knoura strome a zacina mit opravdu strach, co s nim bez skupiny bude. Kdyz uz je to dost dlouho, tak jedna ze simpanzich devcat se sebere a privede ho zpatky, i ti tri co ho vyhnali ho toleruji, pro skupinu by byla opravdu neokonomicke ztratit takoveho jedince.

Jinak receno clovek ve sve biologicke podstate je skupinovy tvor, prave skupinova strategie ho posunula na vrchol. Dite je dlouhe roky velmi zranitelne a vychova a dospivani trvaji dlouho. Od te doby, co jsme diky individualnim inovacim dospeli od klacku i k modernim zbranim, jsem schopni i jako jednotlivci prezit, navic mame povest strasliveho predatora, takze vetsina zvirat pred clovekem prcha i jini predatori se mu vyhybaji. Lze predstavit, ze prezijeme, i kdyz mnohem obtizneji jako jedineci. Avsak tezko pri tom dokazeme zustat pricetni.

Lidska psychika nedokaze snaset dlouhodobe osamelost, protoze na to neni stavena. Taky ta lidska psychika vyzaduje i u skupinoveho tvora i intimitu, soukromi..., protoze i v ramci skupiny se nutne potrebujeme vyclenit, abychom byli schopni osobni existnece. V clanku je rec ted, o tajemvstvi v ramci civilizace. Moc pritahuje nase alfa jedince a oni se divaji na nase osobni tajemstvi jako na hromadu bananu.

159851

25.4.2008 3:23

RE: Finta

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159728

dokonceni
Navic tajemstvi, ktere jsem ochotni sdilet s lekarem, bankerem, zamestanavatelem... nemusime byt ochotni sdilet s nekym jinym. Nemluve o tom, ze nektere udaje poskytujeme neradi a pouze na zaklade nejake protisluzby ( treba pujcka, pracovni misto...) Je usmevne sledovat osobni snazeni treba vas, kdyz se snazite degradovat lidskou bytost pouze na individuum. Jak dlouho by jste dokazal jako "spolecensky atom" prezit? [mrknutí jedním okem] Naopak pokud se atomizaci spolecnosti pokousi nejaka tlupa pomoci skupinove strategie, tak na tom nic k smichu neni.

Ten vas priklad ohledne tajnych informaci kulha z hlediska logiky na obe nohy. Vicemene treba CIA je skupina lidi, ktera se z hlediska civilizace jako celku chova kontraproduktivne, ale je i otazkou do jake miry jsou v konfliktu zajmy tajne, sluzby vuci jinym prvkum statni moci, zda nekdo neznuziva sve postaveni individualne..., aby fungovala jako celek v plusu, je nutna nezavisla kontrola ze strany spolecnosti. Stari Rimane moc dobre vedeli, ze svobodny politicky system stoji na individualni svobode jednotlivcu a omezeni kontroly jednotlivcu ze strany statu. Stale to vyjadruje zasada "jednotlivec ma dovoleno vse, co mu zakon nezakazuje a stat ma zakazano vse, co primo nestanovi jako pravomoc zakon."

159852

24.4.2008 3:07

RE: Finta

2xs 85.?.?.?

Reakce na 159718

Přesně tak. Ale pan janko je nejspíš komunista ultrautopista, a tak by rád všechny (i celou přírodu) přesvědčil k odkrytí karet a ke spolupráci. Hmm, až mu dojde, že udržet si konkurenční výhodu je stejně přirozené jako fakt, že dává jídlo do úst sobě a ne černouškovi, tak už bude na smrtelné posteli a nestačí to nové a překvapivé moudro ani zaznamenat pro příští generace [smích]

(Podal jste 4 dloubavé příspěvky mimo mísu za sebou. Věnujte se prosím článku. Díky – moderátor.)

159726

24.4.2008 10:56

RE: Finta

2xs 85.?.?.?

Reakce na 159726

když se zamyslíte, přijdete na to, že tajemství, konkurenční výhoda a přežití spolu souvisí, a má to spojitost i s článkem.
ocenil bych, kdybyste stejně důsledně monitoroval "dloubavé", ironické až společně-útočné momenty v příspěvcích mých oponentů. když ne pro vyváženost, tak aspoň pro váš dobrý pocit z možnosti nálepkování/hodnocení. mně jejich útočnost ani spolčení nevadí, dokonce i s jejich spojeným snažením se vypořádám, ale musí mi být dáno jediné - poctivá šance reagovat. jinak by šlo o deformaci...

159772

24.4.2008 11:46

RE: Finta

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159726

asi považuju za konkurenční výhodu to, že dám jídlo sobě A černouškovi. Jen tolik, abych taky přežil.

159787

25.4.2008 23:12

RE: Finta

2xs 85.?.?.?

Reakce na 159787

ale z hlediska přežití je přece výhodnější nedat černouškovi nic, aby nepřežil, a aby se dál šířily jen vaše (vítězné) geny člověka živinami řádně syceného [smích]. tím, že ho budete krmit si z něj (jeho osobně a teď) sice uděláte kamaráda, ale on se bude množit, a jeho děti možná zabijí ty vaše... což mi už jako konkurenční výhoda nepřipadá ani náhodou. spíš nekonkurenční nevýhoda způsobená vlastní blbostí milosrdného vědátora [velký smích]
čímž neříkám, že chudým (třeba sirotkům) nepomáhám. ten odpor uvádím jen jako ukázku vašeho NE-logismu o údajné konkurenční výhodě. prostě každý člověk dá raději sobě a svým doma. ne proto, že by byl hloupý nebo hnusný sobec... ale prostě proto, že my lidé jsme tak založení. a vy to nezměníte.

159940

26.4.2008 2:19

RE: Finta

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 159940

Z hlediska osobniho ega je jiste vyhodne pouze na zaklade kalkulu vyhodnosti ridit sve mezilidske interakce. Vec ma vsak hacek, zpetne vazby. Pokud ja osobne potkam hajzlika, ktery na zaklade jednoduche matematiky zkousi zneuzivat moji dobre vule, tak s nim velmi rychle vybehnu. Vubec spolecnost je velmi citliva na vychcane hajzliky a dokaze je spolehlive rozpoznat. V jakekoliv skolni tride je takovy hajzlik nemilosrdne izolovan a bud se umravni nebo zije osamely zivot, aspon za mych mladych let to platilo.

Furt dokola stara dobra strategie pujcka na oplatku a jine, zivot totiz neni hra na jedno kolo a svet mezilidksych vztahu neni, tak velky aby se dlouhodobe v komunite vyplacela nefer hra. Existuji i hry s nenulovym souctem, neni nutna ztrata, aby nekdo jiny mohl profitovat. Ten pan Valach pise opravdu skvele. Tedy na zaver jedna otazka. Muze cisty egoista na zaklade kalkulu chtit deti? A snizovani poctu deti na zaklade egoisticke racionality, to ma byt ten pokrok? Z dlouhodobeho hlediska je ciry egoismus prohrou i pro naseho egoistu. Nehlede na to, ze clovek je neschopen existence bez spolecnosti. Vyhnani z lidkse spolecnosti je mozna horsi trest nez smrt.
http://dec59.ruk.cuni.cz/~certik/texty/ct/ctnost03.htm
http://www.dailynews.cz/articles/20080320_valach_kapit_racio.html

159949

24.4.2008 6:18

RE: Finta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159718

Ano, blížíme se k pochopení. Kdyby kavka měla trezor, a mohla tam zamknout ty zásoby, nepotřebovala by tajemství. Tajemství lze nahradit zámkem. Jde však o to, z jakého důvodu je to uschováno (pod zámek či "pod tajemství"[mrknutí jedním okem]. Nebo ještě jinak - schovávám tam lup z loupeže, nebo poctivě nabyté výsledky vlastní práce. Když to je ten druhý případ, pak by ten můj trezor mohl být i průhledný - skleněný, vystavený i na veřejnosti, ale ovšem přikovaný tak, aby mi ho někdo nemohl čmajznout. Tajemství v tomto případě není potřeba. Příklad s lupem si dobrý muži rozeberte sám, alespoň třikrát, jako domácí cvičení ...
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159734

24.4.2008 7:50

RE: Finta

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 159734

To je zajímavý. Poptám se kamarádek, proč i v létě schovávají svá "tajemství". Nebudu ale za blbce? [mrknutí jedním okem]

159737

24.4.2008 7:50

RE: Finta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159737

Podle mého třídění nejde o lup, tak půjde asi o výsledek vlastní práce.
V tomto případě schovávají i výsledek vlastní práce. Bude to možná tím, že málo pracovali a za výsledek se stydí. Jsou li výsledky dobré, pak se ale není za co stydět, dokonce si myslím že se tím lze i chlubit.
Z toho důvodu se radši neptejte, prověřte to jinak, ale pozor na případnou psychickou újmu na vaší straně, když se ukáže, že trezorky jsou prázdné ...
Váš Anonym [chechtot]

159743

24.4.2008 11:41

RE: Finta

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159737

už ti odpověděla 85ka v 7:50, u holek to nejsou jejch tajemství, nýbrž produkty, získané jednak geneticky, druhak svým úsilím. Jejich "maso" je i jejich výrobním nástrojem. A pro nás materiálem ke zpracování.... [smích]
Ale Vojtovi to furt nedošlo, asi si chlapec ještě zopákne úkol v dalším životě. Plete si vnější zdroje a osobní zásoby. Má to v hlávce seřazené v protisměru.

Ti, co nám vymysleli cyklus "evropských jazyků" a vložili do matematiky dynamiku pomocí "skrytí principu součtu" (nutnosti předjímat možnou budoucnost ve zdánlivé nesymetrii pozic 38:11), ti sice mají dnes trochu másla na hlavě - ale po vysvětlení cíle budou tito (původní, ne dnešní !!) církevní otcové opět velebeni. Jde o koncept vytváření boha z každého člověka, faktický obousměrný vstup do a z opačného (nehmotného) prostoru. Kdo viděl film "Co my vlastně jen víme", který pomocí kvantové mechaniky nabízí jiné směrování našich informačních systémů v těle - ten asi tuší, o čem píšu. Stáří filmu sice vykazuje drobné nepřesnosti (pozice emocí mezi naším vědomím a podvědomím), ale ty jsou nepodstatné.
Vysvětlivku koloběhu dat v prostoru mám na svých e-stránkách, kdo si je najde, může moje nepřesnosti dál opravovat. Vše se vyvíjí dost rychle, mýlit se umím.
www.karao.estranky.cz

159776

24.4.2008 9:52

RE: Finta

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 159734

Ať si Váš příklad s lupem rozebírám jak chci, stále mi vychází jedno. Neudrží-li kavka v tajnosti svou zásobárnu před ostatními, chcípne v zimě hlady. A to bez ohledu na to, zda si své zásoby opatřila poctivě či ne. Co teď s tím, "dobrý muži"? [chechtot]

159757

24.4.2008 11:15

RE: Finta

hc 194.?.?.?

Reakce na 159757

Kavka považuje za svého rodiče první pohybující se objekt, který spatří po vylíhnutí z vajíčka. Když je tím objektem poskakující pingpongový míček, považuje za svého rodiče jednou provždy pingpongový míček. Zdá se ti to evolučně dokonalé, Vojto ?

159786

24.4.2008 11:54

RE: Finta

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159757

...zvopákne si kolečko v jiném, podobném těle i úkolu. Opakování zatím funguje. Má dvě opačné podoby. To nejrychlejší známe pod slovem frekvence, to nejpomalejší pod slovem kalendář.
Až zjistíš, jak lze vyložit mýtus uzlové pozice číslic 2012 jinak než jako další rok v řadě, tak se přihlaš ke zkoušce.
A protože nemíním nikoho zkoušet, tak jeden z výkladů je na bázi symetrie. Dvojky na okrajích 20:12 symbolizují druhý, ale také zpětný (sčítací) cyklus. Nula vlevo znamená ukončení "úkolu tohoto kalendáře" a jednička vpravo je symbolem počátku jiného typu komunikace mezi přírodou a "daty v prostoru".
Pochopením jsi zkoušku složil, formulací vhodné otázky máš nárok na reparát.

159789

24.4.2008 11:54

RE: Finta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159757

I tak možno.
Plechový trezor = trezor + tajemství
Skleněný trezor = trezor (bez tajemství)
Kavce stačí k úschově skleněný trezor, kavka tajemství nepotřebuje.
To je jen špatný transkript do lidštiny.
Takže jestli nepochopil, tak zrak přemístíme na horní řádek, tam jak to začíná I tak... a pokračujeme až do úplného pochopení. [chechtot] [chechtot] [chechtot]

Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159791

24.4.2008 18:27

RE: Finta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159791

Ještě ke kavkám ode mne naposledy, víc toho asi neobjevím.

Pro popis situace lze možná použít výstižnější slova než schovat a tajemství.
Jinými slovy, potřebuje to nastřádané bezpečně uložit. Ale hlavně si musí dobře pamatovat kam to dala. To si myslím, že je skoro důležitější, proto aby věděla, že si přírustek přinesla na svoji hromádku, atd. Jestli toto alespoň část kavek neumí, a pak lítá zmateně po lese od stromu ke stromu a prohlíží loňské a předloňské skrýše a objeví i nové cizí skrýše, a běduje - kam jsem to, ja ubohá, zase uložila, dojde v důsledku toho k jiné než námi očekávané zimní distribuci potravy.

Důležitější, pro náš odhad přežití, je znát spíš číselný poměr mezi těmi, které poctivě střádají na zimu a těmi, které se flákají a snaží se spolehnout na cizí zásoby. Budou-li všechny pracovité, tak mohou být i zapomětlivé, a snad tu zimu přežijí ve zdraví. Představa, že ty zapomětlivé, nebo ty celé léto válející se po plážích, teď v zimě půjdou a hodí si mašli na nejbližší strom je směšná. Taky půjdou hledat něco na zub, a kam asi. To bude asi ta solidarita nebo socializmus, nevím...
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159815

24.4.2008 11:37

RE: Finta

2xs 85.?.?.?

Reakce na 159734

musíme se té kavky zeptat, proč se o výsledek své námahy (nashromážděné zásoby) nechce podělit pěkně po soudržsku se všemi obyvateli lesa... [smích] že by to bylo z důvodu jejího zájmu/přežití?

159773

24.4.2008 12:49

RE: Finta

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 159714

>Ale není to v kraji zvykem, čeká se, až se tajemství
>zvětší do neudržitelnosti - a pak je průser.
>Nebo znáš jinou cestu? Rád si nechám poradit taky.

Ano znám tu cestu, že rodící se tajemství udržíte rozumem v určitých mezích a právě ho nezvětšte do neudržitelnosti.
A necháte jim jejich svět a jejich jistoty. A necháte si to jako tajemství a řekněme určitou oběť a necháte to odeznít. A jako inteligntní člověk prostě průser nepřipustíte.

Myslíte že je k něčemu dobré blábolit s dcerami o tom že maminka má sice ráda tatínka ale ještě víc Lojzu z Počernic? A pěkně to psychologicky rozebere s dcerami v rámci otevřenosti, odtáhne je od táty kterého mají rády, začne je zvykat na Lojzu aby za pár let zjistila že je to ještě větší blb než ten první?

To jsou podle mne emerický kraviny. Tajemství má svou cenu.

>
>....a myšlení zvířat funguje, jinak byse ani pes nenaučil
>přinést klacík. Kde jde učení, tam je myšlení. Nebo je to
>jinak?

Učení je jedna věc, ale jde to ještě dál a to je podle mého názoru klíčové. Se zvířaty žiju, mám je okolo sebe a zažil jsem situace, kdy to zvíře udělalo jednoznačně ROZUMOVOU ÚVAHU. Například jsem měl koně, který se cca za 2hodiny naučil sám otevřít poměrně komplikovaný způsob zavírání vrat a vypustit sebe a své kámoše na svobodu. Jednou se to SÁM naučil a pak chodil s naprostou jistotou a bravurou. Nemaje rukou, musel vyřešit pár poměrně komplikovaných problémů.
tzn. - chci ven - je tam lepší tráva - chodí se vraty - jak je otevřít - VYŘEŠENO.

Těch situací je bezpočet (i s jinými druhy) a nedá se to odbýt jenom mávnutím rukou.

Mimochodem - pes zas tak chytré zvíře sám o sobě překvapivě není, naopak je poměrně hloupý a předvídatelný. Inteligenci začne projevovat až smečka.

159795

24.4.2008 3:14

RE: Finta

2xs 85.?.?.?

Reakce na 159680

Mezi námi nikdy jasno nebude - tebe zkoumají vyšší tvorové-mimozemšťani z Akt-X, lítáš v halucinogenním opojení a sypou se na tebe tajemství se strany. Při tom všem se ale (ve své neskonalé dobrotě ke všem lidem) snažíš o jakési náznaky zesměšňujících podpásovek stran církevních otců a barev trenek... prostě tvůj typicky ulítlý mix. a ke vší té bídě znáš jen dva společné jmenovatele: - svého nepřítele peníze a - svého důvěrného přítele důvěru. jen jaksi nevíme ke komu, a ke komu ne, a z čeho ta víra ve všechny lidi pramení... [smích]
co takhle konání dobra skrze peníze, to bys jako dobrého jmenovatele neuznal, mysliteli? [smích] peníze jsou totiž prostředek.
sni si klidně svůj sen o centrálně řízeném socialistickém ráji na bázi 8% -úleťákům tvého typu nikdy nedojde, že to byla a je utopie, krachující na nepřirozeném dirigismu a omezení iniciativy a svobodné snahy člověka (motivace).
"Plyšák" byla zinscenovaná šaškárna, a přirozeně prospěl organizátorům... a ti (a jejich známí) si chodili do bank načerpat půjček, jako někdo chodí do kuchyně k vodovodu. Pochopitelně na úkor nás všech ostatních.
S reklamou jsi poněkud vedle. Není to ze slova klamání, a skoro vůbec to nesouvisí s důvěrou, nýbrž je to o budování značky a o vytváření iluzí a "potřeby" koupit si i to, co by jinak nikdo nekoupil (protože by o tom ani nevěděl, a protože by to nebylo "módní". Jelikož to funguje, dělá se to... s tím nic nenaděláš. Reklama nejsou jen billboardy a obdélníčky v novinách... reklama je i osobní, a všelijakého typu. Ale k tomu pochopení možná dorosteš...
Tak můžeš zase začít mudrovat... nebo hudrovat? [chechtot]

159725

24.4.2008 11:33

RE: Finta

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 159725

...každý dorosteme v každém životě do určité hladiny pochopení souvislostí. A každý si tu hladinu pěkně užijeme.
Přeju ti, aby ti tvá hladina nepřipravila moc velké zklamání. Jsou v nás namíchané pravdy a vize, jsou propojené nějakými pocity (směřováním). Kam svoje snažení namíříš, to ti v téhle cca 75leté "šichtě" bude fungovat.
Jako praktikující schizofre/nick mám zkrátka o fungování dat v prostoru trochu jiné poznatky. Nikomu je nenutím, jen nabízím. Kdo je vnímá jako atak, ten má oprávněný strach, že jeho názor (paradigma) na dění ve společnosti vykazuje nerovnováhu.

Do mého vidění "systémů dynamické rovnováhy" zapadá vše. A tak se tu vykecávám, když mám čas.

159783

23.4.2008 12:09

RE: Finta

SpaceMouse 194.?.?.?

Reakce na 159617

Gratuluji, není to špatné, ale kdyby jste na tom ještě chvilku zaparacoval, mohlo to být ještě zmatenější, ještě nesrozumitelnější, a ještě Tajemnější.

159647

23.4.2008 12:42

RE: Finta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159617

Velmi trefné [cool] , a na rozdíl od některých vašich "náročnějších" příspěvků perfektně srozumitelné,a co se také dalo čekat, zdejší obhájce asociálních elementů a nečistých zisků vyskočil poté jako čertík-bertík z krabičky. [chechtot]

159651

23.4.2008 14:21

RE: Finta

2xs 85.?.?.?

Reakce na 159651

řeč byla o mně? [velký smích] -a jaké že to obhajuji nečistoty? prosím konkrétně, a z tohoto threadu. dík.
a to, že jsem si na diskusi dovolil diskutovat, to se zde (nebo spíš u tebe) považuje za neodpustitelný prohřešek? [chechtot]
jasně - je to tak "srozumitelné", až to je některým nesrozumitelné a někteří to považují za nesmysly. ale tobě totéž stálo za pochvalu... to jsou ale paradoxy [smích] ...asi ta spřízněnost v nelogismech a emocionálním neukotveném poletování...???

159658

23.4.2008 16:20

RE: Finta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159651

pravda možné taky je, že se mýlím, a vlastne se sem staré hříchy nemají tahat. Gumuju si to z paměti, omlouvám se. Dokonce i s tou srozumitelností jsem to vlastně přepísk. Někteří, když nechtějí, tak nerozumí. [pláč]

159665

24.4.2008 2:47

RE: Finta

2xs 85.?.?.?

Reakce na 159665

to bude asi tou náročností jeho příspěvků [chechtot] [chechtot] [chechtot]
na to mi ani IQ 145 nestačí...

(Podal jste 4 dloubavé příspěvky mimo mísu za sebou. Věnujte se prosím článku. Díky – moderátor.)

159729

24.4.2008 8:24

RE: Finta

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159729

Chce to hlavně dobrou vůli. Při IQ=165 nepotřebujete ani tu dobrou vůli, jde to samo...

159748

24.4.2008 11:46

RE: Finta

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 159748

Den jako malovaný [velký smích] ,s Vámi se rád podělím o nějaké tajemství,veřejně samo.Tohle ovšem žádné tajemsví není:jeden občan s netradičním tvarem hlavy si neumí ani přečíst zadání domácí úlohy. [smích]

159788

22.4.2008 22:09

Pokud

rickover 86.?.?.?

se bude jednat pouze o tajné služby - nikoli policií - a bude to sloužit vyhledávání teroristů, nechť si šmírují, nejlépe ovšem když bude šmírovat CIA a Mossad, u ostatních tajných služeb, včetně té naší mám pochyby na čí straně v boji s terorismem stojí.

159622

23.4.2008 2:25

RE: Pokud

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159622

At jsou do prdele vsecky tajne sluzby i vlady a hlavne zahranicni od soukromi aspon ceskych obcanu. Jeste ted ze zahranici diky archivum STB muzou vlastnici techto informaci, ovlivnovat situaci v CR a zcela jiste to v zajmu obcanu Ceske republiky nebude. Ty vase uvahy typu kdyby to slouzilo pouze proti teroristum jsou v realu vite na co ... vysledkem takovych databazi je vzdy zneuziti informaci, ktere zvysuje vzdy korupci, ale muze dojit az k totalite. S pozadavkem reciprocity vuci hladu po soukromi ze strany USA muze jit do ty prdele i Brusel. Ja velice dobre chapu, ze "velky bratr" by nam nejradeji implantoval cipy nejlip do mozku. A ted nemluvim o zadne technologii daleke budoucnosti.

159630

23.4.2008 3:48

RE: Pokud

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159622

Teroristi rikate, tak tady je jedna vysetrovaci metoda, kterou pouzivala uz svata inkvizice pro spasu duse kaciru a jinych zbloudilcu se zavadnym myslenim. AI mozna mela vytrvat vice nez par sekund, ale i to staci pro vykresleni humanity 3.tisicileti v demokratickem havu.
http://www.blisty.cz/2008/4/23/art40272.html
Jak zpiva Karel Kryl ..." ve jmenu humanity"... [překvapení] [naštvaný]

159632

24.4.2008 7:54

článek za moc nestojí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Proč? Článek se pohybuje v extrémních polohách.
Svoboda, tajemství, mají své meze. Třeba neomezená svoboda je nesmysl. Tajemství musí mít taky své meze. Zvláště bankovní, otázkou je přesná specifikace, kdy, kdo do toho může nahlédnout , případně použít pro další řízení jako důkaz. Není přece možné, aby bankovním tajemstvím bylo blokováno vyšetřování finančních podvodů a pod. Tajné služby takové informace mohou potřebovat pro rozkrytí i jiných aktivit, neb mnohdy tyto aktivity zanechávají stopu v bankovních transakcích.
Ne, že by v článku nebyli pokusy o seriózní přístup.
Když by v zákoně bylo takové omezení jak navrhuje autor:
>lustrovat privátní účty nad hranici dejme tomu 1 milionu korun
není problém toto opatření pro určité transakce obejít.
Obavy ze zneužití jsou oprávněné, ale spíš než prolomení bank. tajemství, by chtělo zkoumat, zda v těch tajných službách to funguje přesně podle zákonů, nebo je to stát ve státě. Mnohé "únikové" aféry to víc než naznačují.

Jinak ale zcela nezatracuji, pro myslící diskutéry je to dobrý tréningový materiál.
Váš Anonym [mrknutí jedním okem]

159738

25.4.2008 3:32

RE: článek za moc nestojí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159738

Fungovani je podle zakonu zrejme stacit nebude. Neni zakon jako zakon.
http://www.blisty.cz/2008/4/25/art40293.html
A taky hlidac, ktery hlida hlidace. Nejlepe je kdyz se neprimo hlidaci hlidaji navzajem. I kdyz se to jednomu z "hlidacu" dela zaludecni vredy.
http://www.blisty.cz/art/40048.html
Jaci jsou hlidaci bezpecnosti, kteri jsou mimo efektivni kontrolu? Jsou ochotni i ve vlastnich radach uplatnit zasadu "padni komu padni"?
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=523270

159854

25.4.2008 7:04

RE: článek za moc nestojí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 159854

Pane, zdá se, že nejsem dost v obraze. Ovšem kdo s tím co udělá, jestliže i zákony rozvrtávají ti, kteří by v nich měli zacelovat trhliny, nevím.
Já jsem, pro jistotu,
Váš Anonym [pláč]

159863

25.4.2008 7:53

RE: článek za moc nestojí

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 159863

Ja taky, a proto klidne obetuju neco efektivity v ramci roztristenosti tajnych sluzeb, s tim, ze nebude existovat monopol na tajne informace v jednom centru moci. Ta britska zasada, nevrtat do toho kdyz to funguje ma neco do sebe. Horsi je, kdyz neco nefunguje, jak ma? To, co presentuje Langer jako refermu vcetne jeho zpusobu projevu nema s demokracii nic spolecneho, mozna tak s "demokraturou".

159866

Příspěvků: 51

22.04. 12:36 8-P  Z vlastní zkušenosti vím...
22.04. 14:16 dub  je to smutné
22.04. 19:50 janko  Finta
23.04. 11:39 2xs  RE: Finta
23.04. 12:17 Robocrep  RE: Finta
23.04. 13:55 2xs  RE: Finta
24.04. 02:41 Rene Bartosek  RE: Finta
24.04. 12:45 janko  RE: Finta
23.04. 19:14 janko  RE: Finta
23.04. 20:36 micha  RE: Finta
24.04. 03:09 2xs  RE: Finta
23.04. 21:01  RE: Finta
23.04. 22:48 Space Mouse  RE: Finta
23.04. 23:08 janko  RE: Finta
24.04. 00:34 Vojta49  RE: Finta
24.04. 02:41 Rene Bartosek  RE: Finta
24.04. 03:26 2xs  RE: Finta
25.04. 03:33 Rene Bartosek  RE: Finta
25.04. 03:23 Rene Bartosek  RE: Finta
24.04. 03:07 2xs  RE: Finta
24.04. 10:56 2xs  RE: Finta
24.04. 11:46 janko  RE: Finta
25.04. 23:12 2xs  RE: Finta
26.04. 02:19 Rene Bartosek  RE: Finta
24.04. 06:18  RE: Finta
24.04. 07:50 Vratislav  RE: Finta
24.04. 07:50  RE: Finta
24.04. 11:41 janko  RE: Finta
24.04. 09:52 Vojta49  RE: Finta
24.04. 11:15 hc  RE: Finta
24.04. 11:54 janko  RE: Finta
24.04. 11:54  RE: Finta
24.04. 18:27  RE: Finta
24.04. 11:37 2xs  RE: Finta
24.04. 12:49 SpaceMouse  RE: Finta
24.04. 03:14 2xs  RE: Finta
24.04. 11:33 janko  RE: Finta
23.04. 12:09 SpaceMouse  RE: Finta
23.04. 12:42  RE: Finta
23.04. 14:21 2xs  RE: Finta
23.04. 16:20  RE: Finta
24.04. 02:47 2xs  RE: Finta
24.04. 08:24  RE: Finta
24.04. 11:46 micha  RE: Finta
22.04. 22:09 rickover  Pokud
23.04. 02:25 Rene Bartosek  RE: Pokud
23.04. 03:48 Rene Bartosek  RE: Pokud
24.04. 07:54  článek za moc nestojí
25.04. 03:32 Rene Bartosek  RE: článek za moc nestojí
25.04. 07:04  RE: článek za moc nestojí
25.04. 07:53 Rene Bartosek  RE: článek za moc nestojí

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 4

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,50 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
24,52 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,54 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,42 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 130,28 Kč
1 unce stříbra
507,18 Kč
Bitcoin
1 082 188,30 Kč

Poslední aktualizace: 4.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 795