Diskuze k článku

Blíží se po 16 letech vítězství „bratrstva“?

Příspěvků 38

15.2.2008 4:20

Článek je velmi výstižný a jen ilustruje důkazivem mé dlouhodobé podezření...

Hugof 81.?.?.?

Navíc ilustruje onu otázku "výběru" mezi presidentskými kandidáty, jako volbu hodně špatného a ještě mnohem horšího z nichž Švejnar se mi zdá již delší čas právě tím druhým!

Jestliže Václav Klaus je dlouhodobě tím, kdo je ovládán současnými elitami USA, pak Jan Švejnar se jeví býti přímo nasazeným řídícím důstojníkem "centra". Hovoří o tom nejen jeho angažmá v obou "světových ekonomických autoritách" WB a IMF, ale jeho přímé napojení na Council on Foreign Relations, jehož je patrně přímo trojským koněm v české politice.

Jestliže je Vondra neschopným agentem Rockfellerových pohrobků, kterému se oproti očekávání amerického establishmentu mnoho nedaří znásilňovat veřejné mínění v ČR, pak Švejnar je (dle mého laického úsudku) ten, kdo má spěchat na pomoc tomuto vlastizrádci s jeho špinavou prací.

Docela mě však zráží angažmá Ivana Langera na celé věci. Dodnes jsem žil v přesvědčení, že i on patří ke spiklencům - žeby (snad i spolu s Topolánkem) jen nalítávali na vějičku a teprve nyní pochopili, která bije?

154300

15.2.2008 13:31

RE: Článek je velmi výstižný a jen ilustruje důkazivem mé dlouhodobé podezření...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 154300

Je otazkou, zda "antiglobalni" postoje Klause a ODS spociva v opravdovem odmitani globalizace, nebo jse pouze o odmitani z presvedceni, ze se nam nikdo z venku nebude hrabat v tom nasem mafianskem kapitalismu. Jinymi slovy obava zlodeju, ze by o majetek mohli take prijit a jeste jit sedet. Viz. Langerova slova [mrknutí jedním okem]

154348

15.2.2008 17:55

RE: Článek je velmi výstižný a jen ilustruje důkazivem mé dlouhodobé podezření...

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 154348

Ja bych si myslel, ze ciste v pripade Klause to bude oboji - jeho asi tezko, ale kdyby jeho cetne soukmenovce pozavirali, byl by asi dost vosk [smích]

154372

15.2.2008 6:25

Jsou lide,

Rene Bartosek 75.?.?.?

kteri pokladaji globalizaci za jedinou alternativu budoucnosti lidstva. Jenomze globalizace obrovskych kapitalovych trhu je zdrojem obrovske socialni nestability. I kdyby se globalni spolecnost podarila timto zpusobem skora vytvorit, k cemuz jsem silne skepticky. Tak udrzet ji pri zivote bude titansky ukol, a bude k tomu potreba pouzit velke sily s davkou brutality.

Jakykoliv system stojici na sile se brzo vycerpa a zhrouti sam od sebe. Jetsli si nekdo mysli, ze v ve vyznamnych zemich, (ale i tech mene vyznamnych zemich ) jako nedavno Francie obejde referendum o dohode z Lisabonu a takovym zpusobem sjednoti Evropu, pak stavi hrad z pisku, ktery vetsi vlna smete. Vlna ani prijit nemusi, ono se to rozdroli samo. Nelze narody v Evrope, ani jinde ke spolupraci nutit silou. Narodni charakter Evropy je realny fakt, ktery v sobe jednoznacne nese nejake mantinely ohranujicici maximalni miru kooperace. USA jsou v odlisne pozici jsou jazykove, historicky i kulturne mnohem vice unifikovany nez Evropa, i kdyz demograficky trend naznacuje vyznamne zmeny.

Vaclav Klaus pro me neni idealni kandidat, v nekterych vecech se s nim shodnu, ale jinde jsem v principielnim sporu, v kazdem pripade je pro me Vaclav Klaus nejduveryhodnejsi kandidat z moznych, i kdyz pozorovat spinu typu "brucet" od Langera, je neco co mi zveda krevni tlak. Jsem zastancem verejne volby, at aspon nekdy jdou poslanci s kuzi na trh. Verejna volba jim nebrani hlasovat podle sveho svedomi. Za to mit nazor stoji nest i dusledky. Ti, co jim jde o svedomi, by tato slova meli zvazit i pokud jsou zastanci volby tajne. Tem co jde o korupci, samozrejme demokraticky vyhovuje pouze volba tajna.

A politicke handly jako cirkevni restituce ci hlasu o radaru?" Prilis drahe, to radeji nemit zadneho presidenta. O radaru, budeme podle vseho, muset skutecne rohodnout my jako verejnost. Bud budeme pasivni a nase nespokojenost skonci u sklenice piva, a pak radar bude i pres tichy odpor. Nebo si vynutime slyset svuj hlas a pak je jednoznacne, ze si vynutime i referendum a posileni prvku prime demokracie. Pokud samozrejme dokaze soucasna administrativa v Bilem dome uzavrit dohody. Silne pochybuju v tak silnou anagazovanost administrativy pristi. A mezinarodni politicky ucet je pro USA velmi drahy, v teto kauze.

A restituce majetku cirkve pod hranici unor 1948. To je nezodpovednost nejhrubsiho zrna obvzlast s ohledem na Benesovi dekrety. Neco takoveho muzu cekat od landsmancaftu, ale douifam ze ne od ceske vlady. Pokud ano, tak bych prosil aby ze sveho nazvu vypustili slovo ceska a nechali tam pouze vlada, privlastky si uz kazdy obcan k tomu doplni jiste sam.

154307

15.2.2008 10:49

Trefné

Spytihněv hanywwway (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Jen bych poopravil.
Spojené státy neovládají Světovou banku, je tomu právě naopak. Ale v celku je to jedno. Instituce státu je již v globálním světě pouze formální ...

154326

15.2.2008 17:00

RE: Trefné

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 154326

Taky menší oprava: Prezident WB v roce 2000 se jmenoval James Wolfensohn. Pak to byl Wolfowitz. Do té doby náměstek ministra obrany USA, takže ve WB dělal totéž jinými prostředky. Dnes bude dělat zase něco podobného na ministerstvu zahraničí USA. Nyní je prezidentem Světové banky další extremistický "sionista" Zoellick, který pokud vím vedl komisi vyšetřující 11.září a zahrál ji do autu. Všichni nejmenovaného původu.

154364

15.2.2008 17:32

RE: Trefné

Dan Kučera 213.?.?.?

Reakce na 154364

Děkuji za upozornění, chybička se vloudila. Správně se jmenoval celým jménem "James D. Wolfensohn".

154369

16.2.2008 12:17

RE: Trefné

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 154369

Pane Kučero, váš slepenec mě dost rozčílil. Je možné vybírat z textů to, co se do účelu hodí, ale je třeba ta mrtvá slova stále kontrolovat s řečí těla těch, kdo je pronášejí.
Vím, že zde nemám mnoho nadějí uspět s názorem, že Švejnar je trojským koněm vašeho "bratrstva". Bohužel vidíte situaci jen z prvoplánové úrovně slov, jste jako mnozí další vycvičeni k takovému vnímání, aniž byste si mohli uvědomit, že existují souvislosti hlubší, které také dávají smysl, vesměs opačný.
Podobně jako každá revoluce je překlopením systému, naučilo se lidstvo tato překlopení předvídat právě principem "trojského koně", zdánlivým přijetím systému, do kterého vstupují.
A to se děje nejen ve vrstvách s hmotnými nosiči živých politiků, (a těch je také hodně, každá má svoji hantýrku) ale další vrstvy jsou v prostoru, kde hmota sice chybí, ale energetické struktury (zrcadlové k našim), ty tam jsou. Ale o tom psát zde asi nemá smysl.
Proto jen nabízím všem, aby se naučili sledovat řeč těla (mimiku, tón řeči, gesta, tlak na osobní emoce...), a nejen u prezidentů.

A v té minulosti se pošťourat lépe. Kdy a proč vlezl Klaus do prognosťáku, jak tehdejší tam vytvořený program stále realizuje s klanem, podporovaným špinavými penězi.
A proč Švejnar téměř v pubertě utekl za hranice, a jakou jinou úlohu mohl mít jeho otec v této akci..

Zkrátka naši poslanci zvolili zdánlivě menší zlo, fakticky však horší variantu. Tlak těch, co drží prachy (a zjistěte si jejich původ) se bude stupňovat, mají málo času, program této planety nepočká, je nastaven - a my jsme jen figurky, co jej realizují.
Nám, dole, bude zkrátka hůř - ale máme naději,že se ty špíny budou rozpadat v plné parádě. V televizi. Se Švejnarem by se mohli někteří nenápadně ztratit, pokud by umazané peníze dali na nějaký užitečný projekt.
Každý máme svou porci svobodné vůle už téměř snědenou. Rozpad systému je zřejmý, pan Bartošek to napsal dobře, aždý systém se rozpadne dovnitř sebe.
Novina je v tom, že tenhle nám i ukáže svá "střeva", která v minulosti vždy stačila připravit nový podobný scénář - a pro novou dobu je zkrátka připravený jiný. Lepší.

154445

16.2.2008 15:34

RE: Trefné

Dan Kučera 217.?.?.?

Reakce na 154445

>Je možné vybírat z textů to, co se do účelu hodí,...

Článkem jsem poukázal na to, jak se někdo pokoušel lidi v posledních týdnech obalamutit a naočkovat jich opět tím naivním polistopadovým nadšením, kdy prý přichází "rytíř světla", který nás spasí, protože to s námi se všemi myslí dobře. Napiště, co se do účelu nehodilo, pak má nějaká polemika smysl.

>Vím, že zde nemám mnoho nadějí uspět s názorem, že Švejnar je trojským koněm vašeho "bratrstva".

Buď jste článek nečetl celý nebo jste jej četl ledabyle, protože přesně tohle jsem tímto článkem řekl. Slovo "vašeho" pro jistotu upřesním - mé bratrstvo to rozhodně není, to bych nepsal tento článek.

>Kdy a proč vlezl Klaus do prognosťáku, jak tehdejší tam vytvořený program stále realizuje s klanem, podporovaným špinavými penězi.
>A proč Švejnar téměř v pubertě utekl za hranice, a jakou jinou úlohu mohl mít jeho otec v této akci..

Souhlasím s Vámi, ovšem s článkem to v rozporu není. Není možné do jednoho článku ale natlačit úplně všechno. Historie, zájmy, plány a vazby našich i světových politických a ekonomických elit, to jsou informace na několik knih, ne bohužel na jeden článek.

>Tlak těch, co drží prachy (a zjistěte si jejich původ) se bude stupňovat, mají málo času, program této planety nepočká, je nastaven - a my jsme jen figurky, co jej realizují.

Tady nerozumím, zda narážíte na tzv. Nový světový řád (NWO) či snad na soudný den, kdy nám naše planeta spočítá všechny naše zločiny, kterých jsme se na ní dopustili ?

154459

16.2.2008 16:21

Trefné?

Pasant-x 85.?.?.?

Reakce na 154445

Janko Janko... už i Ty jsi přešel na stravu, která je předhazovaná k přežvýkávání ovcím??? Zdá se, že ji vychutnáváš plnými doušky. Co tak nahlédnout za oponu, neb to, co se na jarmarku s humbukem předvádí kdes jinde vzniklo.

154460

15.2.2008 17:43

RE: Trefné

Jan X. 213.?.?.?

Reakce na 154364

Zoelick je sice asi sionista, ale s komisí 11. září neměl zbla nic společného, to si asi pletete s Philipem Zelikowem.

154376

15.2.2008 19:08

RE: Trefné

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 154376

Takže taky chybička.

154379

15.2.2008 18:58

Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem

Wesley 24.?.?.?

Neni k tomu ani co rici. Vitezstvi zarucila financni mafie ODS, ktera po dlouhych tahanicich uplatila nekolik opozicnich poslancu a senatoru. Znamena to, ze se zase dalsich pet let budou oslavovat "privatizacni uspechy" minulosti (zlodejny a rozpad ceskeho prumyslu), a k tomu bude ODS financne bohatnout z dalsich privatizaci, vcetne skolstvi i zdravotnictvi. Jednoduse, namisto prehodnocovani privatizacnich podvodu a zlodejen, mame pred sebou nestastna devadesata leta na pokracovani.
Boze lide cesky, co sis to v te demokracii zvolil za sve oddane zastupce? V pokracovani s takovymi podivnymi "sluzebniky demokracie" budeme jen zarucene a velmi rychle v nove zrizenem systemu financniho apartheidu. A nasledujicim progresivnim krokem z financniho apartheidu bude prime otroctvi.

154383

15.2.2008 20:42

RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 154383

No, ale s tím by nám moc nepomohl nový kladeč věnců s životopisem naznačeným v článku. Už samotný fakt, že se o nejvyšší úřad uchází občan jiné země je téměř urážející. Spíš by mě zajímalo, jaké dvě tlupy (s celkem vyrovnanými šancemi) se tu vlastně v dresech Klause a Antiklause perou.
Nicméně se jednalo o zajímavý spektákl, který kouzelně okomentoval tuším že Radiožurnál - "Při (první) prezidentské volbě došlo k mafiánským praktikám, které umožnila veřejná volba prosazená ČSSD".
A co ta Zubová - že by "ruská stopa" ? A neměla by být spíš Zubovová ? Zelené poslankyně asi přistupují k přechylování svých jmen s nadhledem (viz Jacques).

154388

15.2.2008 20:42

RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154383

No tak vzhůru psanci této země.........
Přestaňte mudrovat a něco dělat. Ale co,že.... když se vám nechce..
[chechtot] [chechtot]
Topolánek v projevu docela trefně identifikoval odpůrce Václava Klause. Jako trpaslíky na špičkách.

154394

15.2.2008 21:04

RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 154394

Fakt jo? Na takový gejzír vtipu se zmohl ten prázdný a falešný Toplánek? [překvapení]

154397

16.2.2008 0:04

RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 154397

[smích] Nezmohl. Tak se vyjádřil Miloš Zeman, ne Topolánek.

154410

16.2.2008 8:45

RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154410

Ve včerejším projevu to řekl Topolánek a přidal ještě genie průměrnosti. To aby někoho nevynechal a neurazil.

154431

16.2.2008 15:03

RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 154431

Pobavilo mě, jak Topolánek prozíravě odmítl reagovat na Klausovy spekulace, zda v případě, že on je exekutorem pokutového kopu, je Klaus míč, brankář nebo brána... [chechtot] Myslím, že temné praktiky převládaly v řadách ODS (včetně obligátní sofistikované podpory KSČM). Je zajímavé, že problémy se svým svědomím zakazujícím jim volbu stranického kandidáta mají vždy jen voliči Klause, členové ODS působí naopak jako sehraná mafiánská tlupa. A to Klause pokládám za menší zlo.

154455

17.2.2008 11:03

RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem

Vratislav wratislav (zavináč) centrum (tečka) cz 213.?.?.?

Reakce na 154455

No přece Topolánek si musel trochu natáhnout triko. Jemu jde o hodně. Klaus na to nemusel reagovat, ale to by nesměl být Klausem [chechtot]

154492

16.2.2008 16:18

RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 154431

A takhle se vyjádřil Zeman.

Blahopřál i Zeman

Klausovi poblahopřál i bývalý předseda ČSSD Miloš Zeman. Řekl, že jeho úspěch vítá. Ocenil, že Klaus se umí dohodnout a dohodu dodržet. "Zatímco v dnešním politickém suterénu se setkáváme s politiky, kteří mění svůj názor každých 14 dní a dohody jimi uzavřené trvají pět minut," řekl ČTK Zeman.

Švejnara podle něj poškodilo to, že jej podporovali "hloupí trpaslíci". Nemyslí tím prý nikoho z ČSSD ale jmenoval například senátora Martina Mejstříka.

154463

15.2.2008 22:33

RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 154383

Minulou prezidenstkou volbu byl protikandidatem Zeman a socialni demokrate meli daleko vice hlasu nez ted, ale zvolen byl Klaus. Koho tedy volit ci nevolit ve volbach? Nejakou novou tvar jako Zelene? [zmaten] Jestli chceme delegovat cast moci zpet na regiony nebo ji centralni moci uplne uprit, pak nezbyde nez prestat remcat u bedny nebo u piva.
http://www.blisty.cz/2008/2/15/art38991.html

154402

16.2.2008 0:39

Projev státníka. který dozrál.

Pasant-x 85.?.?.?

Vážení volitelé,
pokud toužíte po takovém zítřku, ve kterém je kontrolováno vaše svobodné hlasování a je zastrašován každý, kdo se opováží projevit svůj vlastní názor, pak jsem určitě mužem včerejška. Pokud se cítíte dobře v atmosféře nepřátelství, konfliktu, osočování a zesměšňování, nemohu být váš kandidát, protože jsem se v celé své politické kariéře snažil o férové politické soutěžení a hledání konsenzu a vždy jsem odmítal hrubosti a urážky.

Pokud nechcete dbát tisíciletých tradic naší civilizace, jejich křesťanských hodnot, důrazu na klasickou rodinu a úctu ke každému lidskému životu, nevolte mne, neboť já tyto hodnoty ctím. Chcete-li žít v budoucnosti stvořené z módních vln, kdy bude zakázáno kouřit, ale drogy budou tolerovány, kdy bude manželství institutem na vyhynutí a na radnice budou chodit jen páry k registraci, kdy staré a nemocné budeme milosrdně zbavovat života, kdy nám bude předepisováno, co máme jíst, pít a jak smíme mluvit, pak toto není můj program. Toto není má představa budoucnosti.

Vážení volitelé,
pokud toužíte po zítřku, ve kterém Česká republika nemá hájit své vlastní zájmy, ale má se pasivně podřizovat vůli úředníků těch či oněch mezinárodních institucí, pak jsem mužem včerejška též. Pokud cítíte českou korunu jako takový přežitek minulosti, že se jí chcete co nejrychleji zbavit, vyberte si z ostatních kandidátů, neboť já budu podporovat existenci naší vlastní měny tak dlouho, dokud to pro občany České republiky bude výhodné. Chcete-li žít v budoucnosti, v níž budeme bez solidně podložených argumentů přijímat opatření postihující nejen sociálně nejslabší skupiny našich spoluobčanů, ale zejména chudé země rozvojového světa ve zbrklém zápase proti možnému mírnému oteplování naší planety, pak radši včerejšek.
----------------------------------

Co dodat? Toto je z projevu vysloveného před nejistou volbou. Kdo ještě chce tvrdit, že tento člověk nemá páteř a odvahu?
Jsem hrdý na tohoto prezidenta a má mou plnou podporu. Bez ohledu na chyby, kterých se dopustil v minulosti, i ty, kterých se ještě dopustí.
Kdo je bez viny, ať hodí první kámen...

Máme skutečně nadstandardního prezidenta, a měli bychom si ho vážit.

154415

16.2.2008 1:14

RE: Projev státníka. který dozrál.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 154415

Tu páteř a odvahu to on umí hrát, zejména pro diváky co skrze slzy nevidí jak se jim pošklebuje. Jste skutečně nadstandardní divák, jen doufám, že jste si při tom dojímání neušpinil spodní prádlo... [velký smích]

154420

16.2.2008 3:53

RE: Projev státníka. který dozrál.

LaFox 85.?.?.?

Reakce na 154420

Pane, tedy kdyz jste v te anonimite, jestli jste pan, se vubec nevi, muzete byt i jiny zivocich, ci robot, ze.... takze to nebylo vubec vtipne. Spise trapne od vas [naštvaný]

154426

17.2.2008 2:56

RE: Projev státníka. který dozrál.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 154426

Vidím, značku LaFox nezajímá obsah mého příspěvku ale nevábná forma. Myslím, že mnou zvolená forma odpovídá na chlup tomu, na co jsem reagoval. Na nekriticky obdivnou ódu na Václava Sebestředného (dokonce přímo slovy autora-)
> Bez ohledu na chyby, kterých se dopustil v minulosti, i ty, kterých se ještě dopustí.<
V Německu jen jedna podobná chyba ukončila kariéru dlouholetého kancléře. U nás: Vše odpuštěno, už se na tvé příští chyby Václave těší tvoji fanouškové !!!
Hrozné plky...

Jinak pro vaši informaci (LaFoxko):
U nás anonymů "únosnost" a kvalitu každého příspěvku posoudí před uvolněním do diskuse editor, na rozdíl od vás "osobností" schovaných za změtí písmen zvaných značka (nick).

154479

16.2.2008 2:50

RE: Projev státníka. který dozrál.

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 154415

To se mně líbí. A kde to řekl?

154423

16.2.2008 2:37

RE: Projev státníka. který dozrál.

Aja 74.?.?.?

Reakce na 154423

>To se mně líbí. A kde to řekl?

tady

154424

16.2.2008 8:47

RE: Projev státníka. který dozrál.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 154415

Opravdu nechápu, co je na tom za odvahu, kritizovat boj proti kouření před shromážděním plným kuřáků a lobbyistů tabákových firem (sám Klaus je jimi podporován), a homosexualitu před bandou pokryteckých homofobů. Specielně to s tou homosexualitou je zrovna od Klause neskutečné pokrytectví a špína, vzhledem k jeho vlastní orientaci. Kdyby existovala přímá volba prezidenta, on by si to pan Klaus sakra rozmyslel s takovýmito prohlášeními, a jeho projev by byl jistě "statečný" úplně jinak...

154429

16.2.2008 9:31

RE: Projev státníka. který dozrál.

Robocrep 88.?.?.?

Reakce na 154429

>Kdyby
>existovala přímá volba prezidenta, on by si to pan Klaus sakra
>rozmyslel s takovýmito prohlášeními, a jeho projev by byl
>jistě "statečný" úplně jinak...

Nejen přímá volba, jde hlavně o pravomoce jak jsem napsal výše. V souvislosti s přímou volbou se pořád straší populismem. Jenže kandidát na funkci, která proti parlamentu nic nezmůže, přeci nemůže před volbami nic naslibovat. [zmaten]

154433

16.2.2008 13:03

RE: Projev státníka. který dozrál.

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 154429

Pohleďme na českou politickou scénu a hledejme na ní Osobnosti. Chytrých vyčů.ánků na ní máme dost. Ale skutečných osobností je na ní zatraceně málo. Proto mám radost, že alespoň ve funkci prezidenta Osobnost máme.

Mimochodem. Neuměl by někdo zjistit, kde se ve skutečnosti odehrála bitva u Wogastisburku? Ukončil by mnohaleté spory našich historiků.

154447

16.2.2008 22:02

RE: Projev státníka. který dozrál.

z.a.p 99.?.?.?

Reakce na 154447

Tady je odpoved:

http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Wogastisburg
Termin "wogastisburg" byl v dobove reci jen jakysi docasny vojensky tabor. Proto jich je tolik.

Zajimavejsi je detail jak jsou nazyvani Slovane (sklaven = otroci). Tento pridomek byl dan Slovanum Nemci. Cesi byli dle nemecke interpretace davne historie otroky Rusu, kterym se nejakou nahodou podarilo vymanit. To je prosim seriozni 'fakt', nikoli zert.

O te "osobnosti" ale nevim. Me pripada p. Klaus jako pozer. Kritizuje kde neni riziko. Proc nekritizuje vladu za zadani republiky Americanum coby protiruskou zakladnu?

154469

17.2.2008 1:23

RE: Projev státníka. který dozrál.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 154469

V době, kdy Vikingové (Varjagové, Ruotsi je jejich finský název) zakládali Kyjevskou Rus, jsme již pár desetiletí spadali pod tzv.Velkou Moravu. Takže jaképak ruské otroctví - prostě se Slovanům ve válce s jednotnějšími Němci nevedlo, takže koupit si Slovana se stalo prakticky synonymem pro koupit si otroka.

154476

17.2.2008 9:32

RE: Projev státníka. který dozrál.

pietroo 194.?.?.?

Reakce na 154469

Ne Rusů, ale Avarů. Ale i tohle vysvětlení je vlastně jen teorie. Slovanům dodal zbraně a know-how franský kupec Sámo, záhadná postava, a porazil Avary. Za to si jej zvolili za vládce. Pak porazil i svou vlastní zemi původu.

Wikipedie: Část Slovanů žijících na našem území, především na jižní Moravě, byla po řadu let vystavena loupeživým nájezdům a násilnostem Avarů, jejichž říše se rozkládala v dnešním Maďarsku. Sámo přišel se svým silně ozbrojeným doprovodem kolem roku 620 (uvádí se 623, nebo 624), právě v době kdy vypukla slovanská vzpoura proti Avarům. Důvodem jeho příchodu byla pravděpodobně snaha ochránit vlastní obchodní zájmy ohrožené válečným konfliktem. Sámova skupina se přidala na stranu Slovanů a společně pobili mnoho nepřátel. Sámo ve vítězném boji údajně prokázal takovou statečnost a velitelskou dovednost, že byl zvolen za „krále“. Kronikářem Fredegardem použité slovo „král“ mělo však spíše význam „náčelník náčelníků“, šlo o funkci vůdce uskupení slovanských kmenů - kmenového svazu.

Záznamy franského kronikáře Fredegarda, jsou nejstarší písemnou zprávou, kterou o Slovanech v českých a slovenskich zemích máme. Další vývoj popsal těmito slovy: „Tak se stalo, že Sámo založil první slovanskou říši. Oženil se pak s dvanácti slovanskými ženami, měl s nimi dvacet dva syny a patnáct dcer a šťastně vládl 35 let. Všechny další boje, jež za jeho vedení sváděli Slované s Avary, byly vítězné.“

Později se Sámovi Slované dostali do konfliktu s franskou říší. Její vládce Dagobert I. chtěl rozšířit svou vládu dále na východ a napadl slovanská území pod záminkou pomsty za násilí údajně spáchané na franckých kupcích. Byl poražen v bitvě u slovanského hradiště Wogastisburgu (631). Přesné místo, kde se pevnost nacházela, není známo a dodnes se po něm pátrá. Přesně se neví ani to, kam až Sámova moc sahala. Pravděpodobně přesahovala hranice dnešních Čech a Moravy, její centrum údajně mohlo být někde v dolním Pomoraví.

Původ Avarů je zastřen tajemstvím a rozporuplnými zdroji. Většinou se předpokládá, že byli turkického původu. Byzantský historik Menander Protector je pokládal za příbuzné Hunů, jejichž původ, obecně pokládaný za turkický, ale také není zcela jasný.

Někdy jsou Avarové také spojováni s kmenem mongolského původu známým v Číně jako Žoužan (柔然, pinyin Rouran), kteří byli v Číně poraženi roku 555. Pro toto spojení nejsou přímé důkazy.
Do Evropy přišli Avaři roku 558. Jejich kmenový svaz se záhy rozrostl o kmeny, které byly připojeny dobrovolně i násilím. Je možné, že se už tehdy objevili v řadách kočovných bojovníků také Slované, především Antové, sídlící mezi Dněstrem a Dněprem. Podle byzantského autora Theofylakta Simokatta to byli právě Avaři, kteří si po roce 602 podrobili mocný antský kmenový svaz.

154490

16.2.2008 22:41

RE: Projev státníka. který dozrál.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 154447

Je tristní, že po nacistickém a židobolševickém řádění nám zbyly pouze politické osobnosti takového ražení (navíc ještě "dotvořené" manipulantskými médii)...Domnívám se, že čestných a schopných lidí je pořád ještě celá řada, ale ti si nehodlají špinit ruce očividně zkorumpvanou politikou.

154471

16.2.2008 23:01

RE: Projev státníka. který dozrál.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 154429

Klaus je taky pragmatik a umi pocitat. On vi jaky je celkove soucet antipatii ci sympatii verjnosti. Navic patri k cestnem vyjimkam v politice, ktere maji jiste fundamentalni okruh nazoru za principy a nemeni je podle vetru. Pokud chcete slyset Klause prijmout treba myslenku hlavni lidske odpovednosti za zmenu klimatu, pak to musite jednoznacne vyargumentovat.

Jenomze veda ktera nedokaze dat presnou predpoved pocasi na mesic dopredu, stezi muze pri nasi soucasne urovni poznani poskytnout hodnoverny klimatoligicky model s dlouhodobou casovou perspektivou. To treba teorie cernych der ci vesmiru se zanedbanim vlivu plasmy na jeho chod je hodnovernejsi, nez-li Panel oceneny doufejme omylem Nobelovou cenou. Alfred se musi vrtet v hrobe vice nez cile. Jenomze bohudik cerne diry nebo podstata vesmiru nemaji ani politicky ani ekonomicky rozmer primo v globalnim meritku, na rozdil od zmeny klimatu.

154473

16.2.2008 13:56

Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

To, že v České rrrrrepublice nikdo nechce rrrrradarr je tak nedemokrrrrrrrrrrratické, tak pokrrrrrrrrrrrrrrytecké, tak čecháčkovské, tak zatuchlöööööööööööö, šöö. Rrrrr, Dášo, pojď mi vyměnit pytlík............
Rrrrrrrrrrrr, Dášo, mě zase prrrrrrrrdlo strřrřrřrřevo!!!!!!!!
Dášo, zavolej záchrrrrrranku, mě zase prrrrrrrrdlo strřrřrřrřevo!!!!!!!!!
Dášo, všechno jsem ti odkázal, tak zavolej záchrrrrrranku, mě zase prrrrrrrrdlo strřrřrřrřrřrřrřrřrřevo!!!!!!!!!!!!!!!!
[chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

154452

16.2.2008 15:04

Trapne volba temnej buducnosti

android 78.?.?.?

Je to smiesne ked sa rozhoduje ci zvolit slobodomurara alebo slobodomurara. Kam sa obzriete, vsake pijavice, korupcia, zlodej, kindermanagement... [velký smích]

154456

Příspěvků: 38

15.02. 04:20 Hugof  Článek je velmi výstižný a jen ilustruje důkazivem mé dlouhodobé podezření...
15.02. 13:31  RE: Článek je velmi výstižný a jen ilustruje důkazivem mé dlouhodobé podezření...
15.02. 17:55 Jan X.  RE: Článek je velmi výstižný a jen ilustruje důkazivem mé dlouhodobé podezření...
15.02. 06:25 Rene Bartosek  Jsou lide,
15.02. 10:49 Spytihněv  Trefné
15.02. 17:00 pietroo  RE: Trefné
15.02. 17:32 Dan Kučera  RE: Trefné
16.02. 12:17 janko  RE: Trefné
16.02. 15:34 Dan Kučera  RE: Trefné
16.02. 16:21 Pasant-x  Trefné?
15.02. 17:43 Jan X.  RE: Trefné
15.02. 19:08 pietroo  RE: Trefné
15.02. 18:58 Wesley  Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem
15.02. 20:42  RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem
15.02. 20:42 Vratislav  RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem
15.02. 21:04  RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem
16.02. 00:04  RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem
16.02. 08:45 Vratislav  RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem
16.02. 15:03  RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem
17.02. 11:03 Vratislav  RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem
16.02. 16:18  RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem
15.02. 22:33 Rene Bartosek  RE: Vaclav Klaus, nejvetsi nestesti poskomunistickeho Ceska, je opet prezidentem
16.02. 00:39 Pasant-x  Projev státníka. který dozrál.
16.02. 01:14  RE: Projev státníka. který dozrál.
16.02. 03:53 LaFox  RE: Projev státníka. který dozrál.
17.02. 02:56  RE: Projev státníka. který dozrál.
16.02. 02:50 Vladimír Stwora  RE: Projev státníka. který dozrál.
16.02. 02:37 Aja  RE: Projev státníka. který dozrál.
16.02. 08:47  RE: Projev státníka. který dozrál.
16.02. 09:31 Robocrep  RE: Projev státníka. který dozrál.
16.02. 13:03 Vojta49  RE: Projev státníka. který dozrál.
16.02. 22:02 z.a.p  RE: Projev státníka. který dozrál.
17.02. 01:23  RE: Projev státníka. který dozrál.
17.02. 09:32 pietroo  RE: Projev státníka. který dozrál.
16.02. 22:41  RE: Projev státníka. který dozrál.
16.02. 23:01 Rene Bartosek  RE: Projev státníka. který dozrál.
16.02. 13:56 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
16.02. 15:04 android  Trapne volba temnej buducnosti

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 0

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 0

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 539