Diskuze k článku
Kdo zapálil Reichstag?
Příspěvků 13
S rakouským Der Standard mám stejnou zkušenost: Objektivně informuje jen v anglické verzi. (I když v posledních měsících se situace zlepšila.)
Ani ne před rokem byl spor o blokády kolem Temelína. Schwarzenberg si tehdy vyžádal schůzku s rak. ministryní zahraničí a řekl ji (důrazně), že pokud budou blokády hranic pokračovat, obrátí se Česko s problémem na Brusel. Ona odpověděla, že v Rakousku je svoboda demonstrovat. Takhle ta zpráva byla v anglické verzi. V německé verzi byla: "Ministryně zahraničí se setkala se Schwarzenbergem a jasně mu sdělila, že...." O českém stanovisku (raději) nic.
Tak to vypadá, že anglická verze standardu neexistuje. Asi jsem to tehdy srovnával právě s anglickou verzí německého Spiegelu.
V rakouském standardu se nedávno změnilo vedení redakce, takže informace už jsou hodně profesionální. Do té doby to bylo dost smutné. Bylo možno sledovat rozdíl české a rakouské mentality: Čech raději konflikt neeskaluje, raději určité informace potlačí, aby neprobouzel protirakouské nálady. Rakušan udělá pravý opak, rozviřuje emoce, i když ví, že vlastně klame.
Zažil jsem v Rakousku autonehodu, docela malou, a Rakušanům to trvalo dvě hodiny čistého času to vyřešit, což by Čech vyřešil za čtvrt hodiny. Přesněji řečeno by nebyl důvod volat policii. Profesionální řidiči to znají: Rakušani budou dělat co to jde, aby vinný byl cizinec...Po dvou hodinách jim zřejmě dojde, že se budou muset řídit podle reality.
No ono je taky psáno, zmátli jsme jim jazyky.....
Také je psáno odpověď Tvá budiž "ano" "ne", cokoliv nad to jest od Ďábla, nelze nepostřehnout, že každý jazyk, nepodporován duchem se může chovat jako zotročovatel nositele, jako program, který aktivuje mysl člověka.
Podíváme-li se na litery pozorně, tak zjistíme, že někdo si dnes "autorizuje" - autorská práva texty, kdo je tedy ale autorem abecedy?
No a proč se divit Německým médiím, že informují v angličtině, když Zvědavec sám nabízí tričko, které také informuje v angličtině, zde: http://obchod.zvedavec.org/index.php?act=viewProd&productId=27
Odpovědi na tyto otázky přinese vyrovnání s tabákovým průmyslem, protože to byl stejný oheň který zapálil Reichstag, jako ten, kterým si připalujeme cigaretu. Je to také jazyk, který může zapálit velký plamen, otázkou tedy zůstává zda Bible myslí jazyk jednotlivce, nebo hned celého národa?
Můžeme se mezi sebou prát a dokazovat si, jak se kdo mýlí, nebo se společně hledat, kdo nám bere rozumnost, kdo si autorizuje slova, písmena, nápisy a kdo na něj maká, odpověď zde: www.retezlasky.cz ( v češtině ) Martin
Jestli je důvodem zrušení rozsudku nepřípustnost retroaktivity, tak to by v německu měli zrušit všechny rozsudky Norimberského tribunálu nemýlím-li se. Zde byli nacističtí pohlaváři souzeni podle norimberskýh zákonů (přijatých po válce) za činy, které spáchali před válkou a během ní. Ne že by si nezasloužili viset, ale právně to v pořádku asi nebylo.
Norimberske zakony prijate po valce? Najvyssi cas si vzit ucebnici dejepisu pro stredni skoly...
Zjisti si, co byly norimberské zákony, kdy byly přijaty a podle čeho soudili nacistické pohlaváry. Potom sem napiš nějaký smysluplný příspěvěk.
http://neztratitviru/doc/nzakony.htm
Treba tady je to podano ciste neutralne.
A Norimbersky proces, symbolicky zvolene misto pro "vykon spravedlnosti". V uhlu pohledu operace Paper Clip nebo priznani nacistu za masakr polskych dustojniku v Katyni, ktery jednoznacne priznala s odstupem casu Moskva, to s tou spravedlnosti vypada dost nevalne. Nenavist vuci Nemcum v Evrope byla obrovska, tisice mrtvych pri odsunu sudetskych Nemcu je ceska temna minulost. Politicke hry mezi Stalinem a Zapadem meli take sve dopady. Nemci se vsak s nacismem vyporadali a tvrde za nej zaplatili. Ted rozhodne nejsou nenavidenym narodem a je mozne podivat se treba i na norimbersky tribunal nezaujate.
Tady mate neco o nebezpecnosti fixace na minulost. Je jiste dobre znat svou historii a historii vseobecne, clovek v ni muze najit velke pouceni, tradici i koreny sve kultury. Avsak fixovat se na minulost obvzlaste na traumatickou zkusenost neni dobra cesta pro neco, cemu rikame budoucnost. K tomu aby Londyn byl schopen resit situaci v Severnim Irsku musel v pritomnosti myslet na budoucnost, v tom tkvi uspech pro pozitivni budoucnost. Praha, Pariz, Warsava.... s Berlinem udelali tlustou caru za minulosti, prave v zajmu budoucich vztahu v ramci Evropy.
http://www.prop.sk/januar08.html#gh
Určitě si všichni vzpomínáte, že v Rusku došlo někdy v 90. letech k výbuchům v několika obytných domech. Ruské orgány šli po Čečencích, ale západní média běžně hlásila, že výbuchy nechal provést Putin, aby odvedl pozornost na Čečence. Bylo to tak podáváno i v českých médiích a dokonce i v ČT.
To, že byl Reichstag zapálen nacisty, kteří toho obratem využili jako záminky k bezprecedentnímu teroru, se považuje mezi seriozními historiky za jasnou věc.
Pokud nyní německý soud formálně zrušil rozsudek, tak sice učinil za dost formalitám, ale o žádnou senzaci nejde.
promiňte, ale fráze typu "se považuje" není důkazem. Ono se toho všude nějak moc považuje a často blbě.
Vy si snad děláte závěry podle toho, co si o určité věci myslí další, kteří nesnesli žádné důkazy ? To bych se divil, protože jinak by vás přirozená zvídavost nepřitáhla na Zvědavce.
V předválečné knize Johna Gunthera "Evropa jaká je" jsou citovány výpovědi o propojení podzemí Reichstagu s domem, kde bydlel tehdy Göring, a nošení hořlavin touto chodbou.
26.1.2008 2:35
RE: Ona to totiž není žádná senzace
Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?
Reakce na 152383
Jak to bylo se samotným požárem není vůbec jisté, Van der Lubbemu byl trest r.1967 posmrtně snížen na 8 let a jeho zproštění viny pro nepříčetnost z r. 1981 bylo zvráceno. Ve skutečnosti pouze komunističtí historici měli "jasno" v tom, že podpaloval Goering a čím (začal s tím "náš" židobolševik Otto Katz - Simone), většina seriózních historiků naopak nepochybovala o tom, že v tom měl Van der Lubbe prsty, jen byla polemika o tom, zda konal sám - vedoucí nacisté prý začali při zprávě o požáru panikařit očekávajíce komunistický puč. Komunisté pak v září 1933 zahájili v Londýně propagační "antiproces". Zdroj.