Diskuze k článku

Jihlavský City Park zastíní středověké hradby

Příspěvků 19

26.9.2007 12:46

V Jihlavě je další zajímavost.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Asi půl kilometru od CityParku proti proudu Koželužského potoka se po levé straně nachází nejmladší sopka ve střední Evropě:
Vložený obrázek
Tento kopec má tvar typický pro sopku - rotační hyperboloid se zaoblenou špičkou. Z naprosté většiny je tvořen nafoukanou hlínou, protože vznikl při velkém výronu sopečných plynů. V bezprostřední blízkosti kopce je možné nalézt menší množství sopečných hornin ( hlavně pemzy a tufů ) a sopouch je pravděpodobně vyplněný čedičem.
K výbuchu pravděpodobně došlo v roce 1616, kdy Vysočinu zasáhlo zemětřesení, po němž následovaly kruté mrazy ( sopečné plyny zastínily slunce ). Tak velké množství sopečného plynu se muselo shromáždit na velké ploše nad magmatickým krbem, což vede k doměnce hraničící s jistotou, že pod celými Čechami je obrovské magmatické jezero ( tím by se vysvětlilo zdvižení Čech o 700 metrů v mladších třetihorách ). Radar je jenom zástěrka. Američani chtějí nad Český supervulkán spustit velmi silné jaderné nálože a nahradit tak rakety namířený na Rusko. A klidně v ČR zinscenují teroristický útok srovnatelný s 11. zářím, aby získali podporu veřejnosti pro stavbu základny.

144529

26.9.2007 12:39

Úplně se vysrali na protipovodňovou ochranu.

HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD 90.?.?.?

Dole je jenom roura 1,5 krát 1,5 metrů. Jinak je celý údolí zaplněný tím monstrem. Každá větší voda to vytopí.

144530

26.9.2007 12:44

Jinde je to stejné

Pavel z pardubic 212.?.?.?

V Drážďanech přijdou o místo v seznamu Unesco, když si tam postaví most, který též bude rušit pohled na panorama města.
Je to dost těžké, když si to město chce postavit něco nového na místo, s kterým si nikdo neví rady a kam nikdo nechce právě kuli těm hradbám.
Ono to totiž dopadne tak, že ty hradby už nebudou vidět a nic nebude bránit jejich úplnému stržení. Na co taky jsou, když nejsou vidět, že?
Že by se ty hradby zakomponovaly do nějakého parku, na to zas nejsou penízky.

144531

26.9.2007 12:49

sice je to OT, ale antifa jede s eretz

skud 194.?.?.?

http://www.antifa.cz/nclanky.php?id=126&tab=mzdomova

Je tam zmínka o Michalu Podolákovi z Jihlavy.

Erik Sedláček, to je ten překladatel zdejších článků?

144535

26.9.2007 13:48

RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz

náhodný čtenář 89.?.?.?

Reakce na 144535

Vážený pane,

nerozumím tomu, jak souvisí zmínka na nějakém pochybném webu (ve skutečnosti (což se již mnohokrát provalilo) provozovaném konfidenty BIS a policejními agenty) s tímto článkem? Nebo bychom měli článek odsoudit jenom proto, že někdo chce, abychom odsoudili pisatele?

[bliji]

144537

26.9.2007 15:57

RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz

smoke 89.?.?.?

Reakce na 144535

To není nikterak nová věc, že se neonacisté snaží zviditelnit pomocí ekologických témat, "na ochranu vlasti". Jak dopadla praktická aplikace jejich ideologie, včetně ochrany přírody a kulturního dědictví, jsme se mohli všichni přesvědčit v letech 1933-1945. Já si mohu myslet o židovských elitách, tahajících za nitky světové politiky prostřednictvím USA, Izraele a dalších cokoli, ovšem nikdy bych se nesnížil k tak hrubému zjednodušování a překrucování, poháněnému všudypřítomnou agresivitou a frustrací. [bliji]

144546

28.9.2007 5:22

RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 144546

Tak se zkuste aspon podepsat, pokud mozno pravym jmenem. Trochu jsem brouzdal po eretz.cz. Dle obsahu a nazoru v diskusi je v poradku pouze Lieberman nebo Cohen. Lide jako Olmert Netanjahu jsou prilis nalevo a nerozumi zajmum Izraele. Temi zajmy Izraele se rozumi ultramilitaristicti sioniste, ktere maji jedno reseni a tim je sila. Na server antifa jsem moc nedival, ale uz z nazvu me zarazi, jak mohou najit spolecnou rec. I kdyz historicke pratelstvi sionistu, nacistu i bolseviku taky jistou dobu existovalo, takze cemu se vlastne divim.

144606

28.9.2007 13:59

RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz

smoke 89.?.?.?

Reakce na 144606

Pane, vy mi asi nerozumíte, já pouze odmítám neonacistickou ideologii jako alternativu ke korporátnímu kapitalismu a hovořím o totalitarismu, o jakém se ještě ani dnes v USA lidem nezdá, o Křišťálové noci, Norimberských zákonech, uplatnění kolektivní viny "neárijců", přeplněných koncentračních táborech, zločinných organizacích jako SS, gestapo a další, napadení cca 8 států v průběhu 3 let atd. atd. Někdy sem bohužel lezou lidé, kteří by tyto skutečnosti rádi bagatelizovali a infantilně omlouvali s poukazem na bezpráví, které se událo jindy a jinde. [naštvaný]

144633

29.9.2007 17:22

RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 144633

Pane, pokud vam skutecne lezi na srdci neonaciste a hrozba totality, o ktere se nesnilo ani Orwellovi, kdyz psal 1984, tak se netreba obavat tolik neonacistu, o kterych dobre vime co jsou zac. Aspon ja jsem na datum 10.cervna 1942 nezapomel a jsem si jist, ze vetsina narodu, ktera celila jakekoliv odnozi totalitniho systemu ma nejake sve takove datum. K tomu je vsak treba merit neuprosne bez pardonu jednim metrem. Nejenom Lidice, ale i Deir Jasin. Obvzlast, pokud by jste chtel pouzit "jeden metr" by nebylo tezke najit nektere spolecne a velmi nebezpecne rysy fasismu, bolsevismu a taky sionismu. Treba i takovy Patriot Act, by se pod jinym nazvy dal odkryt nekde jinde v minulosti.

I k totalite je treba pripravit podminky. Hitlera musel nekdo financovat, podporovat byt skryte, dat mu medialni prostor, upravit zakony... Jestli si myslite, ze totalita se zorganizuje sama od sebe, pak se mylite. A stezejni otazka je v tomto pripade proc nekdo podporuje neco jako Hitler nebo Stalin? Ryba smrdi od hlavy.

144679

29.9.2007 19:22

RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz

smoke 89.?.?.?

Reakce na 144679

Já ale neobhajuji sionismus, jen bych nerad stál v jedné řadě s novodobými Hitlerovci. Ústup od sionismu je více než žádoucí a na místě Izraele by bylo ideální vytvořit muslimsko-židovsko-křesťanskou federaci. Otázkou je jen schopnost udržení takovéto federace v prostředí náboženské a národnostní nesnášenlivosti.
Co se týče podpory diktátorů, v tom s vámi musím souhlasit, vždyť jsme toho svědky snad všude ve třetím světě. Mj. je známým faktem, že dědeček současného prezidenta USA s Hitlerem čile obchodoval a určitě to nebyl ojedinělý případ.
Co se týče SSSR, tak Trockij i Lenin byli do revoluce dosazeni západními mocenskými centry, ovšem u Stalina se dle mého názoru jednalo o kvalitní strategii, kterou se dostal až na vrchol sovětské pyramidy. Pro to svědčí i likvidace původního židobolševického mocenského centra po upevnění jeho moci v druhé půli 30. let.
Ovšem každou takovou moderní ideologii považuji za výplod šíleného materialistického myšlení, které ovládá svět od Velké francouzské revoluce až dosud se stále vzrůstající intenzitou. Nerespektování moudrosti předků a jejich velkých obecných pravd vede k pokračující záhubě tohoto světa.

144702

26.9.2007 12:59

Jeden z možných pohledů na výpočet hodnoty stromu

neon 217.?.?.?

Je obtížné vyčíslit hodnotu tolika životně důležitých služeb, které stromy poskytují. Nicméně Kalifornský úřad pro lesy a prevenci požárů se o to pokusil a spočítal, že jediný strom žijící 50 let přispěje místní komunitě službami v ceně kolem $253 000 (zhruba 7 až 8 milionů Kč) za dobu svého života (hodnota dolaru v roce 2000). To zahrnuje produkci kyslíku ( $37 500), recyklování vody a regulace vlhkosti ($44 200), odstraňování vzdušného znečištění ($75 000), produkce proteinu ($3 000), poskytování útočiště pro zvířata ($37 500), zabraňování erozi a obohacování půdy o živiny ($37 500). K tomu všemu nebyla ještě zahrnuta hodnota stromu v poskytování kontroly dešťových srážek pro vnitrozemí, stínu, krásy, inspirace a klidu, což každý dospělý strom automaticky zajišťuje také. A nebyly ještě zahrnuty ty finanční hodnoty, které jako jediné doopravdy uznáváme - hodnota dřeva, paliva, ořechů nebo ovoce, které z tohoto stromu za těchto 50 let jeho existence můžeme získat.

zdroj: http://www.ekozahrady.com/web_rs/hodnota_stromu.htm

144536

26.9.2007 19:47

Dovolím si citovat z Jihlavských listů (diskuse)

LaFox 85.?.?.?

Územní plán nebyl v tomto případě respektován. Jasně stanoví: “Z hlediska funkčního využití je požadavkem eliminace nákladní dopravy.“ Opak se stal pravdou, bude se zde zásobovat
25 000m2 komerční plochy. Dále jasně stanoví: „Objekty musí architektonickým členěním stavebních forem a zejména celkovým objemem zástavby respektovat měřítko a kontext okolí.“. Opak se stal pravdou, stavba 228m x 75m, cca 25m od hradeb, jeden monolit převyšující hradby. A nakonec jasně stanoví: „Dále zahrnuje dolní tok Koželužského potoka, kde se jeví výrazná potřeba komplexní revitalizace území, a ten se posuzuje podle ÚSES (územní systém ekologické stability), což je nedílnou součást územního plánu.“. Opak se stal pravdou, zůstane tam obyčejná stoka. A to vše má na svědomí investor City parku, který už od roku 2004 má jediný cíl, zblbnout zdejší úřady a veřejnost, proprat špinavé peníze (viz.www.iclubjihlava.cz), vše prodat a z Jihlavy odejít. Jihlava obchodně zábavné centrum potřebuje, ale to co zůstane po CEI Buildingu v centru Jihlavy bude prachobyčejný supermarket s výhledem na největší zastřešenou tržnici pro asijské obchodníky v centru Jihlavy.

Před rokem 2004 se na Jihlavu obrátil investor pod názvem Nova projekt s.r.o. , s velkolepým projektem, který spočíval ve stavbě celkem čtyřpodlažního objektu, o rozloze téměř 11 tisíc m2, cena byla firmou vyčíslena na 940 milionů korun. Městská pokladna by však nepřišla ani o korunu. Investor plánoval hotel s kapacitou minimálně 200 lůžek, městskou halu a kongresové centrum, nákupní komplex, služby, kancelářský komplex, kino, kasino, diskotéku, restauraci a kavárnu, bowling, fitness a sportovní centrum. Jihlava by touto novou stavbou měla získat asi 1 600 parkovacích míst v centru. Město Jihlava ve spolupráci s krajským úřadem proto vytvořili podmínky, aby se mohl projekt realizovat. Následně zmiňovaný investor zjistil, že nebude schopen splnit podmínky EIA (Environmental Impact Assessment - Posuzování vlivu na životní prostředí ) Tak od projektu upustil.(Dle mého přesvědčení seriozní investor).

A přihlásil se nový investor, který nejen tohle v pozadí sledoval, viz. důmyslný propletenec, který je ekonomicky a personálně propojen, a to společnosti, R-finál/LB-final, R-kapital/PSJ finance, PSJ spol/GM spol, PSJ invest s r o/PSJ invest a s, New invest holdng a PSJ holding. Tyto společnosti měli a mají výsledky hospodaření žalostné, kromě PSJ holding - ten vykazuje alespoň něco. Jelikož dobře znali zdejší poměry tak toho řádně využili. Postup byl následující: Ing. Martin Jaroš, mediální demagog, JUDr. Roman Šnyrch, odborník na práci s úřady, Ing. František Vaculík vrcholný představitel PSJ holding – stavební firma, a další.
Matematika celkem jednoduchá, k pronajmutí 25 000 m2, 1m2 nájmu za 5 000,-Kč + 5 000,-Kč služby se rovná 250 mil. Kč za jeden rok, a navíc na lukr...Automaticky kráceno

144553

26.9.2007 19:04

Dovolím si citovat z Jihlavských listů (diskuse) II

LaFox 85.?.?.?

...ativním pozemku. „A to těm Jihlavákům nějaké to parkovací místo zůstane i tu stoku dokážeme“. Další sled událostí, zprostředkovaně dne 23.12.2003 si založili CENTRAL EUROPE INVESTMENT S.A. v Lucemburku a mají jako argument zahraniční kapitál, následně 27.2.2004 si založili CEI Building a.s. v Praze a máme investora s kapitálem celkem 2 mil. Kč. Vše důmyslně propracované již od r. 2003. A takto vybaveni se představili jako velký investor a požádali o možnost pokračovat na výše uvedeném projektu. Když jim úřady řekli „ANO“ tak začali projekt přizpůsobovat vlastním potřebám a to je plus/mínus dnešní stav. Samozřejmě, že i jejich projekt podléhal posuzování EIA a neprošel. Tak jim pomohl KÚ Vysočina. Zbavil je této povinnosti a přistoupil na salámovou metodu, to znamená povolovaní jednotlivých úřadů, a když povolil jeden tak ostatní už mohli jenom kosmetické úpravy. Jak dokonale promyšlené. Narychlo vykoupili pozemky, které mají dodnes na dluh, ale pro nezasvěcené to byl výborný argument, kolik do toho už investovali, a taky to tak fungovalo. No a teď to honem rychle postavit něco málo si půjčit a zbytek podrží PSJ holding, než to začne vydělávat. Celá ta estráda jim asi vyjde, ale Jihlava toho v budoucnu bude HODNĚ litovat.
Ekonomické informace, které zde uvádím jsou dostupné ve sbírce listin viz (www.justice.cz a nebo prostřednictvím www.iclubjihlava.cz)
Jiří Simon

144554

26.9.2007 19:38

Dovolím si citovat z Jihlavských listů (diskuse) III

LaFox 85.?.?.?

Celá diskuse je zde a opravdu si jí stojí za to přečíst !

http://www.jihlavske-listy.cz/diskuse/viewtopic.php?id=7&p=1

144558

27.9.2007 0:51

Nevidim nic ta spatneho

z.a.p 72.?.?.?

ve vyrazu "City Park". Bude to misto kde lide budou parkovat sve city. Budou se promenadovat, tlacit ve frontach na slevy a predstirat, ze si to mohou dovolit. Pozemsky raj! [smích]

Jenom takovy maly krok k pripojeni Jihlavy do zglajchovaneho sveta. Nikdo nezustane stranou, ani Jihlava.

z.a.p

144567

2.10.2007 6:12

RE: Nevidim nic ta spatneho

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 144567

Tak to je, Zdeňku.
Když to nejde vojensky, tak se to vyřeší ekonomicky. Prodá se republika zahraničním investorům a bude to někdo jiný, kdo drží ruku na kohoutku s pitnou vodou a určuje kdy se můžeš napít a kolik skleniček vody denně. Nás to již čeká v roce 2010 - Severoamerická Unie.

144759

2.10.2007 7:00

RE: Nevidim nic ta spatneho

Romanov 24.?.?.?

Reakce na 144759

Mirdo, to myslis vazne s tou Unii. Myslim tim, ze uz to bude tak brzo?
Ze nam o tom ale nic politici v Kanade nerekli [pláč]

144760

2.10.2007 8:36

RE: Nevidim nic ta spatneho

Datel 206.?.?.?

Reakce na 144760

To pro jistotu . A i kdyby nam to rekli - my Canadane jsme uz jen stado otupelych ovci- tak by se nic nezmenilo. Vemte v uvahu ty anti uniove pochody v Quebecku proti mitingu tech tri kasparu . Demonstranti , provokateri byli nastrceni policajtama. Dokonce tv to uverejnila . A nestalo se nic. Takze co si zasluhujeme . Ostrihat , podojit a ve starsim veku jit do klobas .

144768

2.10.2007 8:51

RE: Nevidim nic ta spatneho

Mirda 24.?.?.?

Reakce na 144760

Víš jaká je přirozená lidská povaha? Odkládat to na zítřek.
Mají to však v plánu, ale kdo ví? Vzniká vlna odporu a hnutí pravdy (filmy, historické knihy, rádiové pořady a dokonce i některá mainstream media to opatrně protlačují), tak snad se lidé zavčas probudí a začnou jednat! Výroba kandelábrů už frčí na plné pecky, ale osobně pochybuji o kvalitě - je to "Made in China".

144772

Příspěvků: 19

26.09. 12:46 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  V Jihlavě je další zajímavost.
26.09. 12:39 HAVLŮV KRÁLOVSKÝ PRD  Úplně se vysrali na protipovodňovou ochranu.
26.09. 12:44 Pavel z pardubic  Jinde je to stejné
26.09. 12:49 skud  sice je to OT, ale antifa jede s eretz
26.09. 13:48 náhodný čtenář  RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz
26.09. 15:57 smoke  RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz
28.09. 05:22 Rene Bartosek  RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz
28.09. 13:59 smoke  RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz
29.09. 17:22 Rene Bartosek  RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz
29.09. 19:22 smoke  RE: sice je to OT, ale antifa jede s eretz
26.09. 12:59 neon  Jeden z možných pohledů na výpočet hodnoty stromu
26.09. 19:47 LaFox  Dovolím si citovat z Jihlavských listů (diskuse)
26.09. 19:04 LaFox  Dovolím si citovat z Jihlavských listů (diskuse) II
26.09. 19:38 LaFox  Dovolím si citovat z Jihlavských listů (diskuse) III
27.09. 00:51 z.a.p  Nevidim nic ta spatneho
02.10. 06:12 Mirda  RE: Nevidim nic ta spatneho
02.10. 07:00 Romanov  RE: Nevidim nic ta spatneho
02.10. 08:36 Datel  RE: Nevidim nic ta spatneho
02.10. 08:51 Mirda  RE: Nevidim nic ta spatneho

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

20

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 38 čtenářů částkou 6 856 korun, což je 20 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

I mainstream začíná přiznávat, že očkovací utrejch COVID ZPUSOBUJE08.12.21 20:39 Británie 3

Vystrašiť mutací a napíchat! 08.12.21 13:38 Česká republika 0

Odbory Pro Libertate vyzvaly ministra vnitra k jednání o zamezení nátlaku na očkování bezpečnostních sborů08.12.21 04:44 Česká republika 1

Důvod akce Covid: Světová dohoda o pandemii - WHO chce omezovat lidská práva pod záminkou pandemie08.12.21 04:22 Evropská unie 0

Evropa rychle spaluje své zásoby plynu07.12.21 21:58 Evropská unie 1

Zpochybnění vakcinace jako jediné "správné" cesty... Odkazy na studie a další zajímavosti07.12.21 10:59 Neurčeno 0

Kubek, Svrčinová a další sadisté se bojí. A to je dobře :-)07.12.21 10:48 Česká republika 3

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 4

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 6

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
22,46 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
17,73 Kč
Australský dolar
16,11 Kč
Švýcarský frank
24,40 Kč
100 japonských jenů
19,77 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
6,97 Kč
Ukrajinská hřivna
0,83 Kč
100 rublů
30,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 116,80 Kč
1 unce stříbra
503,82 Kč
Bitcoin
1 118 346,31 Kč

Poslední aktualizace: 9.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 485