Diskuze k článku

Americký ochuzený uran působí v Iráku nárůst rakoviny

Příspěvků 29

28.7.2007 12:38

Obávám se převelice,

A.S. Pergill 89.?.?.?

že karcinogenita uranu je podstatně nižší, než karcinogenita sazí z hořících ropných vrtů, které nechal zapálit Saddam (ať už v první nebo druhé válce v zálivu, případně nyní zapalují, včetně potrubí a nádrží s ropou, islámští teroristé = "bojovníci za svobodu"[mrknutí jedním okem].
V řadě oblastí Česka, kde se v minulosti těžil uran, je jeho hodnota v půdě a pitné vodě zvýšena, aniž by to mělo statisticky prokazatelný vliv na zdraví tam žijící populace. (A ne že by se zelení nesnažili tam něco najít.)

140691

28.7.2007 13:03

RE: Obávám se převelice,

Grovik 89.?.?.?

Reakce na 140691

Tady pozor, saze jsou karcinogeni pokud je vdechnete a mate je v těle dostatečně dlouho. Proto také kuřáci trpí na rakovinu mnohem častěji než nekuřáci [mrknutí jedním okem].
Zatímco Uran je radioaktivní když ho držíte v ruce, jeho zařeni je dlouhodobě a pokud jste v jeho blízkosti je organizmus vystaven záření a ani si to neuvědomíte.

To že zmiňujete statistiku je hezké. Sám jsem dlouhá léta žil v západních Čechách okolo Marianských lázni, bylo tam několik uranových dolu. A většina zaměstnanců těchto dolu měla zdravotní potíže. A to že obyvatelstvo nemá je dáno tím že většina lidi co tam žiji několik generaci jsou zvykli na značně jinou dávku. Je tam všude zvýšena radiace proti státnímu průměru a ne kvůli těžbě ale kvůli žulovému podloži které při svém rozpadu uvolňuje plyn Radon.

140692

29.7.2007 10:22

RE: Obávám se převelice,

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 140692

Karcinogeny ze sazí se vstřebávají a působí po celém těle. Proto kouření zvyšuje riziko řady nádorů, nejen plicních (evidentní je tento mechanismus u rakoviny ledvin a močového měchýře).

140740

29.7.2007 18:45

RE: Obávám se převelice,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 71.?.?.?

Reakce na 140692

"lidi co tam žiji několik generaci jsou zvykli na značně jinou dávku"
Nevedel jsem, ze je mozne si na radioaktivitu zvyknout. Muzete se o tom rozepsat? [zmaten]

140756

30.7.2007 13:13

RE: Obávám se převelice,

Grovik 89.?.?.?

Reakce na 140756

Ale jiste... prikladem budiz Cernobyl, tam se zvirata prizpusibyla.
Ti co byli nositeli chybnych genu neprezili nebyli se schopni rozmnozit jedinci odolnejsi vuci radiaci naopak prezili a tuto vlastnost nesli dal.

Jinak prokazatelne existuji lide, kteri svuj zivot ziji v oblastech s radiaci presahujici prumerne mnozstvi i nekolikanasobne pokud takove podminky trvaji dostzatecne dlouho lidsky organizmus se prizpusoby vetsim davkam. Stejne jako lide v nepalu maji jiny tvar cervench krvinek.
To uz je ta evoluce [mrknutí jedním okem].

140794

30.7.2007 23:27

RE: Obávám se převelice,

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 140756

V prostredí, porovnateľnom z niektorými (menej postihnutými) oblasťami černobylskej zóny žije v Indii niekoľko miliónov obyvateľov a to podobu najmenej niekoľko storočí, skôr tisícročí. Samozrejme to má nejaké následky, vždy to má nejaké následky..., lenže ako ich odlíšiť, keď je to celý kmeň alebo dokonca národ? Problém je v tom, že napríklad percento spontánnych potratov v prvom mesiaci tehotenstva sa takmer nedá v normálnom prostredí zistiť, dokonca i vo vyspelejšej Európe by s tým boli spojené vážne problémy. Vrodené malformácie sú totiž výsledkom porúch, ktoré unikli všetkým kontrolným mechanizmom, ktoré fungujú počas vývoja, pritom najostrejšie mechanizmy fungujú práve v rannej fáze, neskôr už ich účinnosť klesá.
Zvyknúť si na radiáciu - viete že existuje teória, že podprahové dávky majú dokonca priaznivý zdravotný vplyv? Vec má logiku: opravné mechanizmy buniek vznikali v pradávnych časoch pred miliardou rokov, keď bola úroveň radiačného pozadia výrazne vyššia. V prípade malých poškodení majú po aktivácii nadbytok "opravárenskej" kapacity a tak zreparujú aj ďalšie poškodenia, ktoré vznikli inými ako radiačnými vplyvmi a reparačné mechanizmy nesputili.

K ochudobnenému uránu: urán je ťažký kov, a ako všetky ťažké kovy, je toxický, predovšetkým na bunečnej úrovni. Jeho pôsobenie v tele je podobné olovu, kadmiu, ortuti a ďalším jedom, ale je v porovnaní s nimi reaktívnejší - a teda jedovatejší. Navyše pri zbraňovom použití horí (je pyroforický) a vytvára oxidy, a súčasne je rozprášený do formy veľmi jemného prachu, takže ľahko oxiduje aj z kovovej formy.

140830

28.7.2007 16:22

RE: Obávám se převelice,

Julian 66.?.?.?

Reakce na 140691

No vidite, jak je pani ministryne statecna. Ja jsem tady nedavno napsal, ze Iracka vlada je svobodne zvolena a ne "loutkova" a nikdo me to nechtel verit.

140695

28.7.2007 19:00

RE: Obávám se převelice,

Pramen 88.?.?.?

Reakce na 140695

Irácká ministryně je jistě statečná, když si může jako členka
loutkové vlády postěžovat na lize arabských států.
Ale to je tak asi všechno, co může.Co se bude dít v Iráku určují
američtí okupanti a loutková vláda jenom kývá!
Když nebude jeden každý kývat, jak chtějí okupanti, v loutkové
vládě skončí.
Vnitřní záležitosti v Iráku jsou na povel amerických okupantů.
Hlavní a nejdůležitější je ropa.O té především rozhodují
okupanti. Ostatní věci jsou podružné.Rozvrácená infrastruktura
okupanty příliš nezajímá. Proto také již více jak 2 milióny
Iráčanů z okupovaného Iráku uteklo, především do Sýrie.

140699

29.7.2007 2:36

RE: Obávám se převelice,

Romanov 24.?.?.?

Reakce na 140699

Pane Pramen, jako by jste psal o okupaci Warsavskyho paktu v byvalem Ceskoslovensku. Co se delo v Ceskoslovensku po 21.srpnu 1968 urcovali okupanti.
Kdyz nebude kazdy kyvat, jak jim urcili z Moskvy, tak ve vlade konci. Viz Dubcek, Svoboda a dalsi...
Vnitrni zalezitosti v Ceskoslovensku jsou na povel sovetskych okupantu.
Proto take 1 milion Cechoslovaku z okupovaneho Ceskoslovenska uteklo, predevsim do USA, Kanady, Australie a jinych zemi. [naštvaný]

140729

28.7.2007 19:35

RE: Obávám se převelice,

fipl 85.?.?.?

Reakce na 140691

Obavam se prevelice, ze asi prilis nevite o cem je rec.. Doporucoval bych Vam nejdrive si najit nejake informace na internetu, prostudovat si je a po te se teprve k dane problematice vyjadrovat!
Staci si vyhledat termin DU nebo "Depleted Uranium" a stahnout si nejake filmy z Googlu a YouTube.
Velmi doporucuji prednasku "Our Poison Planet" z konference na univerzite v Portlandu v dubnu 2007, kterou mel Thomas Fasy a obvzlaste pak dokument CANAL+ "Invisible War - Depleted Uranium and the politics of radiation"
Mozna pak PODSTATNE zmenite nazor..

140705

29.7.2007 10:29

RE: Obávám se převelice,

A.S. Pergill 89.?.?.?

Reakce na 140705

S tím uranem je to rozhodně složitější, např. u horníků v uranových dolech nadělal daleko větší procento nádorů radon než ozařování ze samotného uranu.
Citované věci jsou spíše politikum, poplatné určitým módním náladám, než vědecké články.
Před pár lety byla podobně vyvolána obrovská hysterie proti azbestu. Nakonec se ukázalo, že za tím stojí pár firem, které plánovaly příležitost obživení se na státních zakázkách, kdy se strhávaly (jinak zdravé a 100% funkční) budovy "zamořené azbestem" (který byl zabudován do stěn a nikomu nemohl reálně uškodit). Dokonce se našli vědečtí prostituti, kteří zcela zjevně zfalšovali výsledky studií o karcinogenitě azbestu.
V zásadě se nedá moc pochybovat o tom, že s tím ochuzeným uranem je to velice podobné.

140742

29.7.2007 18:57

RE: Obávám se převelice,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 71.?.?.?

Reakce na 140742

Azbest nebo globalni oteplovani. To jsou pripady, kdy se prizivuji ruzne paraziticke zivly na necem co se zvelicuje proto aby se vystrasil lid. Azbest muze byt nebezpecny pro nekoho kdo s tim primo pracuje a dycha azbestovy prach. Cetl jsem sudii, ze nenebezpecnejsi azbest je takovy, co ma zakroucene krystaly. Ovsem vetsina industrialniho azbestu je s rovnymi vlakny, ktere tolik neskodi. V USA se doporucuje stary azbestovy obal klimatizacniho potrubi tarit barvou, aby neprasil. Pri odstranovani staci azbest namocit a jiz neni nebezpecny. To jen tak na priklad.
Uran by snad nemel byt tolik nebezpecny az na to ze v tehle valce tak strili jako ve videohrach a kulek tam musi byt na nespocetne miliony. Pri narazu se male mnozstvi vyparuje, coz muze skodit vice nez samotny naboj. Vseho moc skodi. [naštvaný]

140757

28.7.2007 19:09

Rakovina?

Anonymouse 88.?.?.?

To je zajímavé, všem ostatním lidem způsobuje otrava uranem poškození ledvin, kdežto Iráčanům způsobuje rakovinu. Zajímavé, opravdu zajímavé. Na to by se měla provést nějaká lékařská studie.

140700

29.7.2007 6:20

prilis skoro

pressburger z wilsonova 160.?.?.?

toto su cisla s bulharskym koeficientom - je to jednoducho priskoro (toto je skor teoreticky pripad, lebo ochudobneny uran je malo karcinogenny - je skor neurotoxicky - takze nabuduce skuste napr ALS). Uplne odhliadam od rozpadu irackeho zdravotnictva, pravdepodobneho zrutenia hlasiacej povinnosti, etc.
cernobyl sposobil minimalny narast rakoviny (s vynimkou stitnej zlazy, cezium je podobne iodu - ale to je vcelku liecitelne). Vplyv radioaktivity treba jednoducho este raz premysliet.

140733

29.7.2007 10:23

Ochuzený uran

Ekolog 88.?.?.?

Ochuzený uran (DU) je používán v průbojných střelách všech ráží pro své unikátní fyzikální a chemické vlastnosti. Jeho jedovatost je přibližně stejná jako jedovatost arsenu. Je samozřejmě radioaktivní. (Alfa zářič). Při dopadu na pancíř dochází k tavení střely, a rozprášení materiálu za současného hoření materiálu střely. Tím se do životního prostředí dostávají částice menší než 1 mikrometr. Pokud se tyto částice dostávají do plic, trávícího traktu, mají účinek na okolní buňky svou aktivitou. Jedovatost takovéto částice je velmi malá. Otázku, zda takováto částice může způsobit rakovinu, přenechám lékařům zabývajícím se otázkami účinku radioaktivních látek. Myslí, že nebude asi rozdíl mezi přátelským a nepřátelským uranem. Znám neblahý osud některých našich odborníků na průbojnou munici, kteří se zúčastnili zkoušek této munice. Závěr ponechám čtenářům mého příspěvku.

140741

29.7.2007 12:44

RE: Ochuzený uran

Anonymouse 88.?.?.?

Reakce na 140741

>Závěr ponechám
>čtenářům mého příspěvku.

Pokud správně čtu, tak závěr jste nenechal na čtenářích.

140744

30.7.2007 7:40

RE: Ochuzený uran

rubAAtor 212.?.?.?

Reakce na 140741

Z DU se vyrábí také pláště střel s plochou dráhou letu Tomahawk. Na rozdíl od protitankových granátů, kdy je možné přibližně určit místo kontaminace podle zničené techniky, u Tomahawků to nelze a přitom se jedná o řádově větší množství DU! Navíc byly použity v hustě obydlených oblastech, zatím co obrněná technika byla většinou zničena mimo ně.

140779

29.7.2007 14:41

Doporučuji přečíst...

Zvědavej. 4.?.?.?

Uran (DU) by se dal nahradit Tungstenem (Wolframem) Ten je prakticky stejně hmotný, jeho toxicita mnohem menší a prakticky žádná radioaktivita oproti DU. Wolfram má však některé negativní vlastnosti jako bod tání a tudíž horší a nákladnější zpracování. Jeho cena je několikanásobně vyšší než DU. Má poněkud horší vlastnosti při penetraci pancířem.
DU má vysokou chemickou toxicitu a Radioaktivita spálených částic je v krátkých vzdálenostech (prakticky jen při doteku a především při vdechování), vážně, často smrtelně nebezpečná. Stejně tak kontaminace prostředí je vážný a dlouhodobý zdravotní problém DU munice.

Vynikající kompilát informací o DU zpracoval Vladimír Zajíc z Brookhaven National Laboratory, který doporučuji k nahlédnutí každému, kdo do se zajímá o ojektivní informace o DU:

http://members.tripod.com/vzajic/index.html

Ale i další pro srovnání:

http://www.wise-uranium.org/dlit.html
http://www.stopnato.org.uk/du-watch/
http://home.tiscalinet.ch/ecoglobe/nuclear/dulinks...
http://www.llrc.org/
http://www.fromthewilderness.com/free/pandora/low_...

140748

29.7.2007 16:03

RE: Doporučuji přečíst...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 140748

Jasně, je třeba vyrábět smrtící zbraně šetrné k životnímu prostředí... [oči v sloup]

140751

29.7.2007 23:57

RE: Doporučuji přečíst...

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 140751

>Jasně, je třeba vyrábět smrtící zbraně šetrné k
>životnímu prostředí... [oči v sloup]

Vážně? Já, jako pacifista, rozhodně nesouhlasím. Ostatně i to byl pokrok, není-liž pravda? [překvapení]

140764

30.7.2007 1:27

RE: Doporučuji přečíst...

Zvědavej. 4.?.?.?

Reakce na 140764

>Vážně? Já, jako pacifista, rozhodně nesouhlasím. Ostatně i
>to byl pokrok, není-liž pravda? [překvapení]

Oprava: Ostatně i to by byl pokrok, není-liž pravda? [překvapení]

140768

30.7.2007 18:56

RE: Doporučuji přečíst...

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 140751

Zlatý meče a luky,to bylo asponˇ jakžtakž na férovku [velký smích] .A cpát Uran do kulek,to fakt není normální.Určitě se pro něj dá najít lepší využití [oči v sloup] . [smích]

140804

30.7.2007 23:33

RE: Doporučuji přečíst...

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 140748

Urán a wolfram - jeden vážny vojensko-ekonomicko-politický problém
USSA asi 50% svojej spotreby wolframu kryjú dovozom z Číny. Naopak, ochudobneného uránu majú obrovský nadbytok, niekoľko desaťtisíc ton, a pribúda stále ďalší.

140831

30.7.2007 0:04

export miru zeleznym klackem

Hal 88.?.?.?

docela by mne zajimalo jak se ochuzeny uran ziskava a jestli jsou v nem stale stopy Plutonia. americane jsou sami zcela podelani byt z mirneho uderu spinavym uranem.

140766

30.7.2007 9:11

No nevim.

Mates 81.?.?.?

Zajimave, ze v byvale Jugoslavii s tim problem nebyl. Mam pocit, ze tam padalo to samy. Je to jiz delsi dobu a domnivam se, ze tam i to zdravotnictvi bude na vyssi urovni, tak by to snad uz taky zjistili.
Jinak ochuzeny uran je odpad, kt. vam zustane po procesu, jehoz vysledkem ma byt prave hmota s co nejvetsi aktivitou. Je tedy snahou, aby toho v odpadu bylo co nejmene a tak jeho aktivita byva temer nulova. Jak jiz nekdo zminil, do strel se to pouziva kvuli vaze, kt. je stejna jako u wolframu (podivejte se kolik to ma ve srovnani treba s olovem). Da se to odlevat a obrabet a cena je nizsi nez u wolframu. Jedovaty to je, ale s arsenem bych to rozhodne nesrovnaval.
Pokud nekdo nesedel v miste vybuchu nebo primo nekonzumoval strepy z tech strel, tak ho ochuzeny uran mohl jen tezko...
rekl bych. Mozna jeste nejaka opravdu silna kontaminace vodniho zdroje, ale nevim nevim.

140785

30.7.2007 13:39

RE: No nevim.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 140785

Ono ale byly problemy i v te Juhoslavii, v srovnani s Irakem tam vsak toho Rambove vystrlieli mozna pul procenta.

Ad ucinky - v prvni rade zapominate na to ze nejde o "cisty" uran, ale - ano - o odpad pro zpracovani paliva pro jaderne elektrarny - porad jsou v nem v radu desetin procenta vysoce radioaktivni izotopy. Pri tom kvantu co v Iraku americani vystrlieli je i ten zlomek procenta docela DOST.

A taky - ne, sam o sobe by NEBYL DU az tak problemovy. Kdyby zustal v "kovove" podobe. Ale pri dopadu strely se "vzniti" - "shori" a misto relativne neskodneho "kovu" se po okoli krasne rozptyli oblacek oxidu. Staci vsdechnout, nechat to vsaknout do vody, okorenit si tim pudu a neco tam pak pestovat...

(btw. - kdyz jsme uz u tech tezkych kovu - ani napriklad olovo neni samo o sobe nejak extra "jedovate", jeho slouceniny ano)

140795

30.7.2007 23:36

RE: No nevim.

Kyklop 217.?.?.?

Reakce na 140785

V Juhoslávii je to problém tiež a celkom vážny, skôr by som povedal, že je to dôsledne zametené pod koberec.

140832

31.7.2007 0:06

Depleted Uranium

One 81.?.?.?

Nebezpecenstvo tohoto odpadoveho uranu je ze vzniknute drobne castice prachu sa dostanu do tela kde aj ako slabe ziarice su velmi nebezpecne a nezbavite sa ich. Udajne vam nepomoze plynova maska a cez semeno 'nakazite' aj partnerku.
Samotny fakt ze US army sa takto rozprasuje v podstate jadrovy odpad na cudzom uzemi daleko od domova je zarazajuci. Aj ked sa to velmi nelisi od vypustania a vyplavovania chemikalii, odpadov, pesticidov a herbicidov do vod, riek, mori a oceanov, kde ich nasledky nik nevidi a tak su ignorovane.

Odporucam:
vyskyt defektov po narodeni v Basre (zisiel by sa aktualnejsi graf)
Vložený obrázek
obsah uranu vo vzorkach vzduchu merany v Britanii, vpravo zaciatok terajsej vojny v Iraku
Vložený obrázek

clanky:
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=200604001...
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=200306000...
"Vypálený DU granát exploduje po dopadu. Uran, obsahující stopy plutonia a americia, se takřka vypaří, rozprskne na drobounké, keramické částice radioaktivního prachu. Jsou-li jednou vdechnuty, usadí se kysličníky uranu v těle, kde pak trvale vyzařují. Podle britského experta na radiaci Rogera Coghilla může jediná částice DU usazená v lymfatické uzlině devastovat celý imunitní systém."
"Po dalších studiích byl u některých nemocných veteránů zjištěn uran dokonce i ve spermatu."

video:
http://www.bushflash.com/pl_lo.html
alebo film Beyond treason

140834

29.10.2011 16:52

Jak to tedy je?

Amal 62.?.?.?

Chci se zeptat, když člověk, který zůstal po invazi USA v Iráku 2 roky (2005-2006), právě v městě, které bylo US armádou zasaženo nejvíce, má v sobě nějaké radioaktivní částečky? Dá se to nějak zjistit na genetickém vyšetření? Projeví se to na dětech?

256214

Příspěvků: 29

28.07. 12:38 A.S. Pergill  Obávám se převelice,
28.07. 13:03 Grovik  RE: Obávám se převelice,
29.07. 10:22 A.S. Pergill  RE: Obávám se převelice,
29.07. 18:45  RE: Obávám se převelice,
30.07. 13:13 Grovik  RE: Obávám se převelice,
30.07. 23:27 Kyklop  RE: Obávám se převelice,
28.07. 16:22 Julian  RE: Obávám se převelice,
28.07. 19:00 Pramen  RE: Obávám se převelice,
29.07. 02:36 Romanov  RE: Obávám se převelice,
28.07. 19:35 fipl  RE: Obávám se převelice,
29.07. 10:29 A.S. Pergill  RE: Obávám se převelice,
29.07. 18:57  RE: Obávám se převelice,
28.07. 19:09 Anonymouse  Rakovina?
29.07. 06:20 pressburger z wilsonova  prilis skoro
29.07. 10:23 Ekolog  Ochuzený uran
29.07. 12:44 Anonymouse  RE: Ochuzený uran
30.07. 07:40 rubAAtor  RE: Ochuzený uran
29.07. 14:41 Zvědavej.  Doporučuji přečíst...
29.07. 16:03  RE: Doporučuji přečíst...
29.07. 23:57 Zvědavej.  RE: Doporučuji přečíst...
30.07. 01:27 Zvědavej.  RE: Doporučuji přečíst...
30.07. 18:56 micha  RE: Doporučuji přečíst...
30.07. 23:33 Kyklop  RE: Doporučuji přečíst...
30.07. 00:04 Hal  export miru zeleznym klackem
30.07. 09:11 Mates  No nevim.
30.07. 13:39  RE: No nevim.
30.07. 23:36 Kyklop  RE: No nevim.
31.07. 00:06 One  Depleted Uranium
29.10. 16:52 Amal  Jak to tedy je?

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

73

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 150 čtenářů částkou 25 587 korun, což je 73 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
22,00 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
16,94 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,28 Kč
100 japonských jenů
21,07 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,87 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,80 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 197,33 Kč
1 unce stříbra
495,89 Kč
Bitcoin
422 457,45 Kč

Poslední aktualizace: 30.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 005