Diskuze k článku

Rozlezlost arogance

Příspěvků 18

17.6.2007 5:25

he

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

je vidět, že je to všude stejný!

Krysa

137688

17.6.2007 6:57

hmm..

pm 88.?.?.?

u nás je to stejný..

ty kurvy zrušili letní kino, sokolovnu (bez náhrady), koupaliště, atd. - namísto toho odhlasovali zimní stadion pro hrstku lidí za cca 60 milionů (město je od té doby zadluženo a nemá peníze na nic), už čtvrté nebo páté nákupní středisko, minigolf (kro ho hraje?), tobogán (dlouhej asi tak 30m - celkem jedna zatáčka, asi za milion, jestli se pamatuju) a chodník před okresním úřadem..

postřílet je?

137691

17.6.2007 10:44

RE: hmm..

Lea 89.?.?.?

Reakce na 137691

dokud se lidé nepochlapí a nebudou se aktivně zajímat,co se kolem nich děje,bude to stejný.

137704

18.6.2007 1:00

Zemský ráj to na pohled ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Reakce na 137704

>dokud se lidé nepochlapí a nebudou se aktivně zajímat,co se
>kolem nich děje,bude to stejný.

"A to je ta krásná země, země Česká, domov můj ...".

To asi vezme ještě několik generací, než se z lidí vytratí ten marasmus, který se do nich zažral během komunistického panování.
Krysa by nejraději všechny ty "darebáky" postřílel, ale myslím, že by mu asi nestačily náboje, protože by musel vystřílet nejmíň půlku národa. Možná i víc. [pláč] [pláč]

137729

19.6.2007 15:35

RE: Zemský ráj to na pohled ...

Robocrep 194.?.?.?

Reakce na 137729

>
>To asi vezme ještě několik generací, než se z lidí vytratí
>ten marasmus, který se do nich zažral během komunistického
>panování.

S takovým názorem se setkávám často. Že za několik generací to bude v pořádku. Nějakej futuroptimismus. To nemám rád. V marasmu musíme žít my, tady, a teď.

137838

17.6.2007 10:59

RE: hmm..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 137691

Jo, postřílet by bylo docela dobrej nápad!

Mimochodem nevíte někdo, proč se koupaliště zásadně opravuje v létě od června do srpna nejlíp, když jinak na něj celej rok nikdo nesáhne?

A proč se otvírá zásadně podle data kdy jsou prázdniny a ne podle toho jak je teplo? Už asi tři roky zdecháme horkem ale koupaliště kolem Brna se otevírají zásadně o prázdninách! Pochopitelně celej červen ani nekapne a je zavřený, a celej srpen chčije a je zavřený, a celý září si pak stěžujou že nevydělali.
(V Brně je sice otevřený, ale dvakrát tak drahý jak mimo město přičemž je za tu cenu navíc plný cigánů, takže co si nevezmete do bazénu už nikdy neuvidíte.)
Taky se mi děsně líbí, když si koupíte permanentku a pak je měsíc zavřený a v druhým měsíci obden taky, protože "přijde málo lidí, vono je pod mrakem a tudíž to radši zavřem abysme tu nemuseli platit plavčíka a lupenbabu"! Že vy to máte zaplacený předem nikoho jaksi nesere...

Uklid obce se zásadně provádí tak, že se suché listí a tráva rozfoukává fukarem po ulici a silnici místo zametání, auto i zdi baráku máte zasraný od odletující trávy ze sekačky takže je všechno flekatě zelený, a když už se zametá, tak jen pod chodníkem u pankejtu, neb "zametají komunikace a k těm chodník nepatří". Kropí se zásadně podle data, nejlépe před deštěm nebo po něm. Stromy si musíte ostříhat a ořezat na ulici sami, neb jak se zdá, nepatří nikomu.
Městská policie je vidět jednou za dva měsíce, tj v den čištění silnic za účelem odtahování aut, jinak nikdy!
Mimochodem: pravidelně se čistí silnice dva dny před tím, než někdo přijde sekat trávu...
Přetížení komunikací se řeší tak, že se navrhne, aby se ze čtyř pruhů udělaly jen dva, neb pak tudy projede míň aut...
A jediný způsob jak prosadit na křižovatce semafory je postavit naproti Lidl nebo Kaufland, to je tam pak i za týden ač 10let předtím to nešlo. ...atd...

Krysa

137705

17.6.2007 11:05

RE: hmm..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 137691

jo a všechno se musí řešit "komplexně", takže když potřebujete v obci vyměnit jednu dopravní značku, budete čekat dokud se nebudou komplexně měnit v celym městě či lépe v celém kraji. Obdobně odhlučnění vlaků tedy kolejiště a povolených šroubů na mostě se bude řešit "komplexně asi za 5let" neb dokud se nebude stavět nový nádraží, není důvod nic opravovat. Zbytek odhlučnění je pak návrh, že když vám ty vlaky tak vadí, tak vám před rodinným domkem naproti přes silnici postaví 15m vysokou zeď, mimochodem z ty jediny strany odkud vám ještě svítilo slunce...
A abych nezapomněl, veřejně přístupná shromáždění se zásadně konají v pracovní den nejlíp v 15hodin což dokonale zajistí, že se tam nikdo nedostane, neb je v práci.

Krysa

137706

17.6.2007 17:44

RE: hmm..

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 137691

Ja bych vedel neco lepsi. Informovat a to hezky konkretne lidicky, kdo za tim stoji a ma za ty skvele napady odpovednost. Internet mi prijde, jako velmi vhodne misto pro sireni informovanosti obycejnych lidicek. Libi se mi clanek, libi se mi, ze se autor neboji sve nazory podepsat, ale chtelo by to byt vice konkretni. z toho co uvedl odhaduju na Ostravu u tretiho nejvetsiho mesta v republice se da hadat docela dobre.

A za prijde cas komunalnich voleb, tak bych pokud by se mi pocinani "zastupitelu" nelibilo, vsechny vachtrlate kauzy vyhledal a hezky bych je lidem pripomel, aby zvazili koho, zda se jim to libilo a zda by chteli znovu zvolit tyto "zastupitele". Tak se postupne pomalu a pracne vytvari ne stranicka, ale obcanska spolecnost, ale vysledek za to stoji. [smích] A zvolit nove tvare v komunalnich volbach? A proc ne? Urcite to nebude horsi nez zavedene "povedene" firmy. [mrknutí jedním okem]

137713

18.6.2007 8:44

RE: hmm..

Autor 81.?.?.?

Reakce na 137713

Jen se nebojte,údobí klidu jim skončilo [smích]

Bylo by to na delší povídání,ale ještě k tomu dodám to,že na výpisu ze zasedání nejsou vůbec připomínky občanů a to velmi často dost negativní.Prostě to co tam je napsané působí dojmem jak všechno nešlo hladce a jak nikdo neměl nic proti,což není pravda.

Taky mají velmi dobře vymyšleno to,že zasedání začíná v týdnu od 9 hod.Tím pádem může přijít taky méně lidí.Židlí tam bylo nachystaných asi 30 pro občany,ale celou dobu jsme tam byli jen dva plus asi 6 nebo 7 se vystřídalo v průběhu.

Komunalni volby jsou za 3 roky,ale to neznamená,že si celou tu dobu budou dělat co chtějí a spoléhat na to,že se nikdo neozve.Jistě jsou lidé,co jen takzvaně "prudí" bez nějákého skutečného cíle,ale nedají se házet všichni do jednoho pytle.Já měl věcné přípomínky k 4 bodům týkajícím se obvodu,odpovědi jsem dostal slušné a pohlídám si jak se jich budou držet.Výtku jsem jim dal za ty emaily a zbytek je můj dojem ze zasedání tak jak jsem ho viděl a viděli ho i ostatní občané.Vidělo by to určitě více lidí,ale regionální TV natočila pouze začátek zasedání a úsměvy zastupitelů.Zápis z jednání se udělal pouze ve formě,který je i v odkazu.Nic takového jako se dá najít na www.psp.cz přitom tam jsou mikrofony a lze to nahrát.

Jinak to bude dlouhá cesta,ale tohle je určitě dobrá myšlenka.

http://www.pdemokracie.ecn.cz/cs/index.php?pg=ustava

137738

18.6.2007 14:44

RE: hmm..

Rene Bartosek 68.?.?.?

Reakce na 137738

[cool] [smích]

137760

18.6.2007 10:40

RE: hmm..

JanK red (tečka) med (zavináč) seznam (tečka) cz 88.?.?.?

Reakce na 137691

Nemyslíte tím náhodou Tachov?
Jestli ano, tak s vámi souhlasím... místo Sokolovny má být další supermarket, takže bude vytvořena linie tří velkoobchodů na úseku kilometru.

137745

19.6.2007 6:34

RE: hmm..

pm 194.?.?.?

Reakce na 137745

Jojo, je to fakt Tachov [smích]
Nejlepší byly ty sliby, že místo sokolovny bude náhrada někde v kotelně ve sportovní hale.. ni hovno [bliji]

137820

18.6.2007 11:34

obvyklý způsob odpovědi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

je neodpovědět z důvodu, že vy jste poslali dopis ale ne úřední podání, o kterém 99% LIDÍ ANI NEVÍ JAK VYPADÁ. V důsledku toho vám odpovědět nemusí vůbec. Další věcí je, že se to "předá nahoru" odkud přijde zamítavá odpověď ale nedovíte se z ní nikdy proč něco nejde, pouze že to nejde, úřad rozhodl že takhle je to dobrý a podobně. Stěžovat si můžete ale ještě o úřad výš a ten už se s váma nebaví vubec o ničem! Navíc: na stěžování napřed musíte založit hnutí, petici či organizaci, jinak jste v situaci "nikomu to nevadí, akorát vy nás furt něčím nasíráte!". Po dvou letech "nasírání zastupitelstva" tím, že se ptáte proč by to nešlo a nehodláte pochopit, že když jednou úřad rozhodl, nezmění se to leda až po třetí světové válce, vám přestanou otiskovat příspěvky na foru a přestanou odpovídat na majly, které nejsou "podání" i kdyby to bylo jen proto, že vám v textu chybí tečka!
Plyne z toho mj už i to, co tu někdo psal, že pak je záhodno obracet se na zástupiče za stranu zelených (neb tam dříve nebyli) a za komunisty (co tam byli ale na rozdíl od ODS a černoprdelníků vám aspon slušně odpoví a to vždy, hi!).
Ti, protože VÍ, že když něco zařídí, tak si to nenecháte pro sebe, to taky pak zařídí, hi! (Už proto, že pul čtvrti pak ví, že komunisti zařídili něco, s čím vás ODS a KDU posílali do prdele celá léta - ovšem z mý strany v takovém případě účel světí prostředky a je mi u prdele, jestli opravu silnice či chodníku prosadí komunisti, národní strana fašistická nebo mimozemšťani, když na to KDU 16 let srala a ODS bude dělat to samé další roky, protože jejich zastupiči na NASI ulici ani v okolí nebydlí! (jinak by to bylo dávno opravený jako na druhémk konci čtvrti, KDE BYDLI!)

Krysa

137748

18.6.2007 19:58

RE: obvyklý způsob odpovědi

Autor 89.?.?.?

Reakce na 137748

Nene,dle stránek lze podat i elektronický podnět,který nemá předepsanou formu a může to být i jen text.Jedna věc je ta,že musí být elektronicky podepsán.Já to můžu podepsat PGP,ale to se nepříjímá.Další věc je ta,že pokud se chovám slušně a slušně se i ptám i třeba pomocí emailu tak je jejich minimálně morální povinost mi odpovědět,protože jsem občan jejich obvodu.Pomůžou si sami když budou prosazovat poloPD a nenechávat všechny rozhodnutí jen na sobě.Dokud je tady zastupitelská demokracie tak je mým plným právem jim do toho kecat pokud se mi něco nelíbí.Ústava říká jasně,že moc vykonává občan buď sám nebo pomocí zvolených zástupců,čili že si můžu vybrat jestli to nechám na něm a nebo jestli se do toho vložím.

Jinak já nejsem ten typ co by chtěl někoho nasírat.Jen chci informace a to,aby se z lidí nedělali blbci.Neznamená to ale,že bych si musel nechat všechno líbit.

Jj s těmi stranami je krásně vidět kdo je v opozici a kdo vládne.Něco mi ale našeptává,že v našem případě by stejný přístup byl i kdyby to bylo obráceně.

137787

18.6.2007 12:28

Super članek

Starman 131.?.?.?

Předem bych chtěl říct, že už jen vypis usneseni mi dal zabrat. Docelá nechápu jak je možné, že jsme ještě nevymřeli, když vládne taková byrokracie. V podstatě se 5 hodin bavili o tom co pronajmou, koupi, prodají, schváli, odmitnou, nebo přesunou.
Tohle je nějaka správa?
To by zvladla cvičena opice se sekretařkou, která by o tom udělala zápis.

Co by to naše velevažené uřednictvo dělalo v případě války? Přiďte v pondělí ve 12:00, dneska máme zavřeno..

Celý zápis mi přišel jako.. "Všichni víte jak máme rozhodnout, kdo dal komu kolik, tak zahrajeme divadlo občanům, čim delší, tim jich příště přijde méně." [bliji]

137751

18.6.2007 18:45

RE: Super članek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 137751

A co když je to jinak?

Co když zastupitelé jednají a jednají, ale ta důležitá rozhodnutí jsou už dávno rozhodnuta někým jiným někde jinde?

Dřív jsem si také myslel, že třeba o zakázkách pro město se rozhoduje ve výběrovém řízení, ve kterém komise otevírá obálky, vybírá nejlepší nabídku atd...

Dnes už vím, že je to jinak. Že se dva Joudové sejdou někde na golfu a jen tak mezi třetí a čtvrtou jamkou se dohodnou, že nějaký jiný Jouda někde udělá něco, co jim oběma bude k užitku.

Viz též http://pupik.blogspot.com/

137779

18.6.2007 20:12

RE: Super članek

Autor 89.?.?.?

Reakce na 137779

Tak to bohužel často bývá,ale lidi to můžou změnit když se budou o situaci zajímat.Třeba státní úroveň je hodně vzdálená,ale problémy svého obvodu asi člověk dokáže rozlišit a navrhnout i možné řešení.Jenže když jim to nikdo nebude dávat najevo tak nemají zájem ten dosavadní systém měnit,protože ví,že do toho těžko bude někdo rýpat.

V našem obvodu byla účast u voleb lehce přes 26%.Hodně slabé.Bohužel v naší zemi je jediná větší možnost jak dát najevo nespokojenost volit jinak.A zatím ji většina neumí využít.Čekají asi na zázrak shůry nebo,že když je na mítinku guláš tak to jistě ti kluci budou umět vést i v zastupitelstvu.

137789

18.6.2007 20:06

RE: Super članek

Autor 89.?.?.?

Reakce na 137751

No ty výpisy stojí fakt za to.Nechápu proč v době internetu k tomu nedají ještě ty další informace.Vtip je v tom,že i zastupitelé,alespoň dle vyhlášky je dostanou až 7 dní před zasedáním.Při tolika bodech vůbec nehrozí o většině z nich něco podstatného zjistit.

Kdyby se o tom alespoň 5 hodin bavili,ale aktivních bylo jen tak cca 11,zbytek ani nehlesl,jedině když se bavili mezi sebou.Ty body se vůbec neprobírají,pokud se někdo nepřihlásí do diskuze.Jinak se jen přečte ten hlavní nadpis a pak se zeptají kdo je pro a kdo proti a hotovo.

Proto říkám,že se nejlepším řešením celého toho stavu v naší republice jeví poloPD.Zdá se,že těch proti je u ní nejméně.

137788

Příspěvků: 18

17.06. 05:25  he
17.06. 06:57 pm  hmm..
17.06. 10:44 Lea  RE: hmm..
18.06. 01:00  Zemský ráj to na pohled ...
19.06. 15:35 Robocrep  RE: Zemský ráj to na pohled ...
17.06. 10:59  RE: hmm..
17.06. 11:05  RE: hmm..
17.06. 17:44 Rene Bartosek  RE: hmm..
18.06. 08:44 Autor  RE: hmm..
18.06. 14:44 Rene Bartosek  RE: hmm..
18.06. 10:40 JanK  RE: hmm..
19.06. 06:34 pm  RE: hmm..
18.06. 11:34  obvyklý způsob odpovědi
18.06. 19:58 Autor  RE: obvyklý způsob odpovědi
18.06. 12:28 Starman  Super članek
18.06. 18:45  RE: Super članek
18.06. 20:12 Autor  RE: Super članek
18.06. 20:06 Autor  RE: Super članek

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 10

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 3

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 251 219,64 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 478