Diskuze k článku

Na obranu České republiky

Příspěvků 221

20.1.2005 2:19

Na obranu České republiky

Ruda 24.?.?.?

Velice dobre napsany clanek. Ziji v zahranici, cili muzu potvrdit, ze zdejsi lide se moc od Cechu nelisi. Zavist je tu mezi rodinami stejna jako v Cechach.

40918

20.1.2005 2:49

Na obranu České republiky

Grovik 81.?.?.?

nemohu nez souhlasit.
Jen bych dodal ze divoky kapitalismus zacatku devadesatych let uskodil CR mozna jeste vic nez 40 let socialismu. V te dobe si vzpominam ze jsem poozil mamince zvidavou otazku: "Jak muze nekdo prodat samobsluhu kterou si lidi postavili sami v akci Z?" V te dobe mi bylo asi deset nebo jedenact. Prislo mi to divne. Proste se rozkradlo co tu bylo. Takze dnes nemame nic.

K polakum bych se nerad prirovnaval jsou to vetsinou dost nabozensky poznamenani lide. Nakonec diky tomu mezi nimi a Cechy vzdy byli neschody. Cesi obecne vzdy tihli spise k rozumovym nez teologickym vysvetlenim.

Soucasny narust vericich je z dsot velke casti moda. Vzpominam si ze znami po roce 89 se z nevericich razem ovesili krizky a vsim monym a kazdo unedeli se hnali do kostela. Je to usmevne ale je to tak.

40922

21.1.2005 10:09

RE: Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 40922

Groviku,Vaše věta o tom,že se rozkradlo co tu bylo.......
Nepřehánějte,že by na to té závisti něco bylo?
[mrknutí jedním okem]
Jinak článek je fajn.Mne ale hrdost na češství nebere.NIc mne při pomyšlení na to,že jsem Čech nedojímá.

41057

20.1.2005 3:20

Na obranu České republiky

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Nakonec proc si nastavovat zrcadlo a nebo si sypat popel na hlavu,kdyz nam historie rika ,kde vsude jsme si od tech silnejsich mohli vzit priklad,takze bychom byli mozna jeste horsi nez jsme ,takova Amerika vybila indiany ,jako psy,zidovsky bolsevismus ma na svedomi,ale nema ,100 milionu mrtvych ,Cina se svou kulturni revoluci se take proslavila,Japonci se svou krutosti se dodnes zapsali do srdci Australanu,ne vsak lidi delajici obchod s nimi,tech se narodni citeni netyka,ty maji na starosti prospekt z jejich hospodareni,treba i s certem,Portugansko-Spanele v dobach kolonialismu se proslavili take ,zide se svym obchodem s otroky a nakonec i cerni obcane v USA se vyznamenali pri obcanskych bourich take,Holanske kolonialni choutky jsou rovnez zname ,jedina zeme ,ktera nedelala otrostvi bylo zavrzenihodne Nemecko,dodnes na Nemce dobre vzpominaji na NOVE GUNEA,coz by se od tech Nemcu necekalo,ze ano ?
Jizni Afrika pamatuje boje s Bury a Burove seseznamili s koncentracnimi tabory ,kde i rozemlete skolo delalo sve divy,Francouzove v Alzirsku take nemaji dobre jmeno,MY ,jakoCesi jsme se rozesli v dobrem s Rakouskem -Uherskem a i se Slovenskem,ne vsak Slovaci s nami v dobe druhe svet. valky,nase SUdety nebyli rajem pro nas a pro ne take ,jedina vec je porevolucni akce sklepnich partizanu ,jez se zanamenali na nevinnych Nemcich ,ale to byla "odplata" zase ,co oni nam provedli,s tim se ovsem jen tak nevyrovname ,kdyz oni nepriznaji,co udelali nam v prvni rade a potom MY ,zase prijmem ,co oni na nas vidi,ale v celku Masarykova republika byla okolnim svetem respektovana a dodnes se tim hrejem,nebo snad ne ?

40924

20.1.2005 15:55

RE: Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 143.?.?.?

Reakce na 40924

Roberte, normalne vase prizpevky cele nectu, ale tentokrat jsem ho pozorne precet. Mel bych takovou otazecku, muzete nam tem mene chapavym tak v jedne ci dvou vetach objasnit zakladni myslenku?

40955

20.1.2005 17:14

RE: Na obranu České republiky

TraTom 194.?.?.?

Reakce na 40924

Teda pane Nohejl, klobouk dolů. Najít spojení mezi prodejem otroků v karibiku a zlýmipejzatýmižidy, to je výkon hodný profesionála.

Měl bych na vás dotaz. Když jsem se minulé pondělí vracel domů po dálnici zničehožnic mi prasklo zadní sklo u auta. Podotýkám, že nebylo zasaženo žádným předmětem.

Můžete mi prosím říci, u které židovské organizace a jakým způsobem mám vymáhat náhradu škody?

40970

20.1.2005 20:31

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 40970

>
>Můžete mi prosím říci, u které židovské organizace a jakým
>způsobem mám vymáhat náhradu škody?

Určitě u žádné, protože židé nikdy za nic nenesou odpovědnost. Oni jen stojí v pozadí a tajně tahají za drátky. Tedy nic jim právně neprokážete. [vyplazený jazyk]

40987

20.1.2005 21:44

RE: Na obranu České republiky

TraTom 213.?.?.?

Reakce na 40987

Myslel jsem to samozřejmě jako ironii.
Vidím, že Vám a panu Táborskému to budu muset výslovně napsat.

Jinak Psát jakové "nohejloviny" je stejně idiotské jako tomu věřit.

Za mysl jasnější.

TraTom, šakala napodobovátor.

41004

20.1.2005 22:58

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41004

>Myslel jsem to samozřejmě jako ironii.
>Vidím, že Vám a panu Táborskému to budu muset výslovně
>napsat.

>
>Jinak Psát jakové "nohejloviny" je stejně idiotské jako tomu
>věřit.

>
>Za mysl jasnější.
>
>TraTom, šakala napodobovátor.

A já truhlík to vzal vážně a chtěl jsem vám ušetřit soudní náklady. Teď konečně vidím, že si z nás děláte svými příspěvky jenom šoufky. Že si skutečně nemyslíte to, co píšete.

41013

21.1.2005 0:26

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 40987

Určitě u žádné, protože židé nikdy za nic nenesou odpovědnost. Oni jen stojí v pozadí a tajně tahají za drátky. Tedy nic jim právně neprokážete.


No vidis, ze jsou chytri, tak uz na ne prestan stale
utocit. Syty neveri hladovemu, hladovy najezenemu a
tobe furt vadi, ze jsou chytrejsi nez ty. Proti tomu
nic nenadelas. Kdyz takovi lide jako jsem ty Karle
na ne utocili a utoci uz dva tisice let, co nim jineho
zbyvalo, nez byt chytrejsi nez ti ostatni. ?? Tak misto
toho sveho staleho stvani proti nim, si ted pekne sedni
na prdelku Karlicku a neco se od nich uz konecne nauc.
Potom budes chytrej jako voni. A my ostatni ti budem
zavidet. Krome me.

41023

21.1.2005 9:36

RE: Na obranu České republiky

TT 62.?.?.?

Reakce na 41023

Jejich náboženství je totálně uzavřené a hlavně netolerantní. To je jeden z důvodů proč je ostatní permanentně vyhlazujou, apod. Navíc byli vždycky na strategickém místě v rámcí Evropy a Malé asie.

41052

21.1.2005 9:44

RE: Na obranu České republiky

Copaallegro 213.?.?.?

Reakce na 41023

V Německu se vše diskutuje otevřeně a každý Němec si dělá nárok na právo mít názor na jakoukoli a všechny otázky. Jeden je Katolík, další Protestant, jeden je zaměstnanec, další zaměstnavatel, kapitalista, socialista, demokrat, šlechtic. Neexistuje nic neslušného na výběru jednoho názoru nebo jiného, na kteroukoli otázku. Diskuse se děje veřejně a tam, kde jsou záležitosti nejasné, nebo popletené, tam se použijí argumenty, výčet argumentů. Ale existuje jeden problém, který není diskutován veřejně, jeden, který je choulostivý dokonce jenom jako zmínka : Židovská otázka. To je v naší republice tabu.

Žid je imunní vůči všem nebezpečím : můžete ho nazvat darebákem, parazitem, podvodníkem, prospěchářem, to všechno po něm steče jako dešťová voda po pláštěnce. Ale nazvěte ho Židem a budete překvapen, jak se zalekne, jak je najednou poraněný, a couvne : Byl jsem odhalen.

Nikdo se neubrání útoku Žida. Útočí rychlostí světla ze své bezpečné pozice a použije svých vloh na rozbití každého pokusu o obranu.


41054

21.1.2005 9:45

RE: Na obranu České republiky

Copaallegro 213.?.?.?

Reakce na 41023

Rychle použije útočníkovy výpady zpátky na něho samého a útočník se stává lhářem, potížistou, teroristou. Nic nemůže být chybnějšího, než se hájit sám. To je přesně to, co Žid chce. Může si vymyslet každý den novou lež, na kterou musí nepřítel reagovat, a výsledkem je, že dotyčný stráví všechen čas obranou sebe sama a nezbude mu žádný čas na to, čeho se Žid tolik bojí : Útok. Obviněný se stává žalobcem a rychle dostává obvinitele do úzkých. Tak to vždy v minulosti bylo, když osoba, nebo událost objevila Žida. To je přesně to, co se nám může stát, když nejsme plně znalí jeho povahy a když budeme mít odvahu vytáhnout následující radikální závěry :

1. Nikdo nemůže s židy bojovat pomocí pozitivního myšlení, po dobrém. Je negativní a jeho negativita musí být vymazána z německého systému, nebo ho navždy zkorumpuje.
2. Nikdo nemůže diskutovat židovskou otázku se Židy. Nikdo nemůže dokázat komukoli, že jsou neškodní.
3. Nikdo nemůže dovolit Židovi používat ty samé nástroje jako čestnému oponentovi, protože on není čestný oponent. Bude používat velkorysost a ušlechtilost pouze jako léčku na svého nepřítele.
4. Žid nemá co mluvit do německých záležitostí. Je cizinec, vetřelec, který pouze využívá práva hosta, práva, která vždy zneužívá.

41055

21.1.2005 9:46

RE: Na obranu České republiky

Copaallegro 213.?.?.?

Reakce na 41023

5. Ta tak zvaná religiosní morálka židů není vůbec žádnou morálkou, spíše podporou jejich zrady. Proto nemají žádný nárok na ochranu ze strany státu.
6. Žid není chytřejší, než my, spíše mazanější, obratnější a lstivější. Jeho systém nemůže být zničen ekonomicky – řídí se naprosto jinými morálními zásadami než my. Může být zničen pouze politickými nástroji.
7. Žid nemůže urazit Němce. Židovské pomluvy jsou výhradně označením čestnosti německého soupeře.
8. Čím více německých jednotlivců a německých hnutí bude vzdorovat Židům, tím hodnotnější budou. Jestliže je někdo napadán Židy, je to ryzí znamení jeho statečnosti. Ten, kdo není pronásledován, obtěžován Židy, nebo si ho dokonce Židé cení, je zbytečný a nebezpečný.
9. Žid hodnotí německé záležitosti z židovského pohledu. Výsledkem je, že opak toho, co říká, musí být pravda.
10. Každý musí buď přijmout nebo odmítnout antisemitismus. Ten, kdo brání židy ubližuje vlastním lidem. Každý může být buď židovským lokajem, nebo protivníkem židů. Vzdorování židům je věcí osobní hygieny.

Tyto principy dávají anti – židovskému hnutí šanci na úspěch. Pouze takové hnutí bude Židy bráno seriózně , pouze takové hnutí jim nažene strach.

41056

21.1.2005 11:41

RE: Na obranu České republiky

Modráček meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 41056

Vzal jste mně vítr z plachet a slova z úst. Tématu antisemitismu jsem se chtěl v dalším článku, ale stihl jste vyjmenovat spoustu z toho, co jsem hodlal použít. Nezbývá mně, než s vámi souhlasit. [mrknutí jedním okem]

41061

21.1.2005 12:05

RE: Na obranu České republiky

Lev 82.?.?.?

Reakce na 41056

Plne s timto clankem souhlaim. A co k tomu jeste dodat na adresu Zidu/zidu: ? - "kdo s čím zachází, tak s tím taky schází". No a nyni, po precteni clanku pana Coppallegro, bude na Zvedavci velke vyskakovani nasich obrezanych kamaradu. Aspon se ukaze, kdo je kdo. [cool]

41063

21.1.2005 13:33

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41056

je to hezky sepsané, mnohdy je to tak. Nutno ale připustit, že jsou i jiní Židé, na kterých nikdo nepozná židovský původ.
U nás za socialismu nebyl s židy žádný problém. Židé (stejně jako všichni ostatní lidé) nemohli vlastnit banky ani obchody a tedy žili stejně a stejnými starostmi a radostmi jako všichni ostatní lidé. Nijak se neodlišovali. Nikdo nepoznal, kdo je a kdo není Žid. Vyniknout mohli jen jako umělci - herci, hudebníci. Nikomu neškodili, nikomu nevadili, naopak. Averze proti Židům z dřívějších dob se tak historickými zkušenostmi současníků rychle vytrácela. Zůstávaly jen úsměvné historky o židech z minulosti a literatura psaná židovskými spisovately.
Není proto žádný důvod, aby našinec byl antisemita a měl averzi k našim Židům. Co vyvolává odpor lidí vůči sionismu je genocidní politika státu Izrael vůči Palestincům a podpora této politiky ze strany vlády USA. Fašisté v Izraeli a jejich příznivci ve světě si nic než odsouzení nezaslouží. Tento názor však ze mě nečiní antisemitu.

41076

24.1.2005 17:34

RE: Na obranu České republiky

Peci 62.?.?.?

Reakce na 41076

Ale ano, presne takove mysleni z Vas cini antisemitu. A prispevky toho pana pred Vami snad ani nebudu komentovat. Neco takoveho se zacinalo objevovat v Nemecku okolo roku 1925 a postupne to sililo.
Aby me hned nekdo nenapadl, ze jsem kdovico. Nejsem Zid, nemame je v nejblizsim pribuzenstvu pokud vim. Nesnasim chovani Izraele jako statu nikoliv jako jednotlivcu, to je VELKY rozdil. A neco diametralne odlisneho je zidovstvo a sionisticka organizace. Neplette si ty pojmy nepatri mezi ne rovnitko. Dokonce hlavni predstaveny evropskeho zidovstva ( nevim ted presne pod cim jsou sdruzeni ) se nedavno distancoval od politiky sionisticke organizace ( tento pojem jsem si nevymyslel pokud vim tato organizace vznikla nekdy okolo roku 1897 ?? ), ktera ma v tuhle chvili "moc" v Izraeli.
Nicmene ani bestialni chovani Izraele Vam nedava pravo psat takove poznamky o beznem cloveku s zidovskou krvi.

41278

24.1.2005 22:21

RE: Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 4.?.?.?

Reakce na 41278

Ono je to asi takhle, pane/paní/slečno Peci:

Někdy je vhodné generalizovat, jinak se potom každý z nějaké té inkriminované skupiny nebo etnika brání bez ohledu na vinu Já ne, já muzikant nebo Já vštycky tópra Némec.
A samozřejmě, někdo je skutečně muzikant a hodně Němců byla tópra Némec. Když se ale nějaké to etnikum ve své většině nadřazuje ostatním a nad zákony a páchá a schvaluje zločiny a podvody, pak je třeba to i těm dobrým soukmenovcům otírat o čumáky, aby se styděli a od špatných soukmenovců se jasně distancovali. Po válce to tak pracovalo s Němci tak dobře, že mají dodnes kolektivní komplex viny a je z nich mírumilovný a slušný národ. Nevím, proč by desionizase nemohla pracovat stejně jako denacifikace; Židi se vždycky opičili po Němcích.

41289

20.1.2005 20:37

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 40970

Pane TraTome,

to spojení s otrokářstvím v Karibiku a USA s Židy (nevím, zda právě s pejzatými) je dobře dokumentováno.

K Vašemu dotazu, kde vymáhat náhradu za zničehožnic prasklého zadního skla to máte tak:

Nejste-li Žid, tak máte tripl hovno naději a raději se takovým pokusem nezesměšňujte.

Jste-li Žid, tak žádejte nikoliv u židovské organizace, ale prostřednictvím židovské organizace kterýkoliv americký nebo německý (možná už i český) státní nebo federální úřad. Můžete-li si obstarat nějaký papír jako oběť holokóstu, tak to máte tutový a nemusíte na žádost ani lepit kolek.

40988

20.1.2005 23:09

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 40988

>Jste-li Žid, tak žádejte nikoliv u židovské
>organizace, ale prostřednictvím židovské organizace
>kterýkoliv americký nebo německý (možná už i český) státní
>nebo federální úřad. Můžete-li si obstarat nějaký papír jako
>oběť holokóstu, tak to máte tutový a nemusíte na žádost ani
>lepit kolek.

No nebyl bych si s tím tak moc jistý, raději bych všechno řádně úředně. Máme zkušenosti, že v podobné situaci ožulí i žid žida. No a je-li TraTom gójim, tak by ho obrali zcela určitě. Proto hezky všechno na papíru a s několika razítky.

41016

21.1.2005 3:57

RE: Na obranu České republiky

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 4.?.?.?

Reakce na 40988

chtel jsem se rozepsat, ale rekl jste to za mne,diky za usetreny cas!! koukam jsou zde nove tvare!!!!
zdravi stefan

41028

21.1.2005 3:59

RE: Na obranu České republiky

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 4.?.?.?

Reakce na 41028

>chtel jsem se rozepsat, ale rekl jste to za mne,diky za
>usetreny cas!! koukam jsou zde nove tvare!!!!

>zdravi stefan
uvedene shora dodavam k prispevku p.taborskeho, aby nedoslo k ommylu
stefan

41029

21.1.2005 16:28

RE: Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Reakce na 40970

To o zidech a karibiku je snad jasny ..takovej kseft.

41089

20.1.2005 3:50

Na obranu České republiky

68 68.?.?.?

Pane Modracek,

Prednesl jste zde svuj subjektivni nazor na Cesky a myslim, ze i Slovensky narod, protoze ty dva narody se od sebe nijak nelisi. Ja s valnou vetsinou Vaseho pozorovani nesouhlasim. Ale i muj nazor je subjektivni jako je Vas. Vas clanek mne nijak neovlivnil, abych svuj nazor zmenil.

Zajimalo by mne, kdyby sem prispeli svymy nazory (zase budou subjektivni, ale asi budou zajimave) takovi ctenari, kteri se citi jako znali pomeru na celem svete. Jako priklad bych uvedl pana Idealistu a pana Pelesku. Bylo by zajimave, jestli by se nekdo priznal, ze jste mu otevrel oci, a nebo ze jste napsal neco, o cem tihle ctenari nevedeli.

40925

20.1.2005 13:17

RE: Na obranu České republiky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Reakce na 40925

Nevím jak můžete napsat, že český národ se od slovenského národa neliší. To jsou dva odlišné národy, které od sebe rozděluje řada věcí, zeměpisná poloha, historie, kultura, a v neposlední řadě vliv náboženství; co je až do nedávna spojovalo byla linguistická blízkost češtiny a slovenštiny a skutečnost, že jsme tvořili jeden stát. Zatímco český národ (český stát) se vyvíjel jako mocný hospodářský a vojenský celek propojený na západní Evropu, spravovaný velice často moudrými a progresivními panovníky, kteří podporovali obchod, průmysl, vědu, budovali university a školy, zaváděli nové zemědělské plodiny, Slovensko - kromě krátkého období - nebylo nikdy samostatné a až do konce první světové války pod vlivem Maďarů. Zatímco české země se stávaly průmyslovým centrem Rakousko-Uherska, požívaly výhod či výsad rakousko-uherského systému (školství, zdravotnictví,silnice a železnice, náboženská "tolerance", tisk atd.), na Slovensku vládlo kulturní i hospodářské "temno". V takových podmínkách se pak daří církvi, která bídu a nevzdělanost dokáže využívat ke svému prospěchu. Osobně si myslím, že ta staletí habsburské nadvlády určitě poznamenala character českého člověka, německá okupace a následná komunistická nadvláda jen v tomto pokračovala, ale to co bylo a stále je v českém národě zdravé, to se, bohudík, zachovalo dodnes.

40941

20.1.2005 19:10

RE: Na obranu České republiky

google 193.?.?.?

Reakce na 40941

blablabla..
...a na povrazku bol zvonec a rozpravky je koniec!

40980

20.1.2005 19:14

RE: Na obranu České republiky

68 68.?.?.?

Reakce na 40941

Nevím jak můžete napsat, že český národ se od slovenského národa neliší.

Pane Pesmerga, pane Valter.

Clanek pana Modracka neni o zemepisne poloze ceskeho a slovenskeho naroda. Neni ani o historii techto narodu. Je o povaze ceskeho cloveka. Ja vidim povahu ceskeho a slovenskeho cloveka jako jednu. Za jednoho slovenskeho hulvata vam ukazi jednoho ceskeho hulvata. Za kazdeho dobreho ceskeho cloveka vam najdu stejny pocet dobrych slovaku. O tom to je, vazeni panove.
Pan Modracek to nakonec uzavrel tim, ze vsichni lide jsou stejni. Ze se stejne krade v Dansku jako v Cesku. Hrdinnost a nebo zbabelost cechu je stejna jako jinde na svete.
V tom s panem Modrackem nesouhlasim. Ja jsem procestoval vsechny kontinenty sveta, takze mam svoji zkusenost, ale stejne ji nazyvam jako subjektivni. Proto jsem vyzval jine svetobezniky, aby se k tematu vyjadrili, mohla by to byt poucna diskuse. Velmi dobre to vyjadril pan Lev, ktery jak rika, tak travi polovinu sveho casu v cesku a druhou polovinu v USA. [smích]

40981

21.1.2005 23:31

RE: Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 206.?.?.?

Reakce na 40941

Pane Peshmerga, dakujem ze pekny sumar, nemozem inak, nez suhlasit. Iba by som snad dodal, ze tesne po rozdeleni federaci som predpokladal, ze Slovensko sa politicky vyda cestou Bieloruska a Ukrajiny, a ze sa tedy vami spomenute rozdiely medzi nasimi narodmi este prehlbia a zvyraznia. Nastastie, poslednych 5 rokov sa ukazuje byt ovela nadejnejsich, takze sa snad Slovensko vyda po ceste demokracie a pokroku. Ale i tak bude potrebovat nejake desiatky-stovky rokov demokratickej debaty a samospravy na to, aby politicky a historicky dozrelo.

41127

20.1.2005 19:00

RE: Na obranu České republiky

Stojan Jakotyč rainyday333 (zavináč) hotmail (tečka) com 206.?.?.?

Reakce na 40925

Slovensky a cesky narod su dva odlisne narody. Bodka. Oba narody su slovanske, maju velmi pribuznu rec, susedia spolu a zdielaju sestdesiat rokov v spolocnom state. Na druhej strane maju rozdielne historicke skusenosti, geografiu a i rec.

Get over it, buddy. That's the way it is. You may not like it, but that's the way it is.

40978

21.1.2005 7:22

RE: Na obranu České republiky

Sidonius ZdenekM (zavináč) Shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 40978

> Slovensky a cesky narod su dva odlisne narody. Bodka. Oba
>narody su slovanske, maju velmi pribuznu rec, susedia spolu
>a zdielaju sestdesiat rokov v spolocnom state. Na druhej
>strane maju rozdielne historicke skusenosti, geografiu a i
>rec.
------------------------------------------------------------------
Vy si ale trošku protiřečíte, nejprve uvedete, že "majú velmi príbuznú reč" a potom zase "majú rozdielnú reč". Nevím, proč je do toho třeba plést geografii. Například češi mají být svým naturelem podobni taky irům, i když ti jsou oproti slovákům pěkně z ruky. A nakonec, je slovenština nářečím češtiny, nebo je čeština nářečím slovenštiny. Neučili Vás ve škole něco o Velké Moravě a kde bylo její území ? Já "su" moravák, tak bych Vám odpověděl, že si myslím, že sloveština JE nářečím češtiny a ještě bych si dovolil připodotknout, že slováci jsou daleko větší nacionalisti, než češi. O tom se tady v cizině můžete mnohdy lehce přesvědčit. Je jich motto je :"Rež a rúbaj do krve, po tej českej kotrbe" ! Na Stráž ! [smích]


41045

21.1.2005 16:24

RE: Na obranu České republiky

Stojan Jakotyč rainyday333 (zavináč) hotmail (tečka) com 206.?.?.?

Reakce na 41045

Pane Zdenek, neprotirecim, hovorim, ze cestina a slovencina su podobne, ale rozdielne. Asi tak aky vy ste podobny vasmu synovi, ale nie ste vas syn. Geografia tu tiez hra ulohu, slovaci i cesi obyvaju dve rozdielne oblasti (ktore sa neprekryvaju).
Ze si vy myslite, ze slovencina je narecim cestiny je uplne bezpredmetne. Existuje presne definicie pojmov "jazyk" a "narecie". Ja ich nepoznam, ale som ochotny sa stavit, ze slovencina a cestina spadaju pod "jazyk", a nie "narecie".
Ja tiez zijem v Ontariu (podla vasho IP predpokladam, ze i vy). Nepoznam tu nijakych slovakov, ktori by sa riadili mottom, ktore ste spomenul. Ja osobne travim vela casu s mojimi ceskymi priatelmi, vystudoval som v prahe, hovorim/citam oba jazyky (a niekolko dalsich). Asi ide o to, s kym clovek radsej travi cas, s ludmi nacionalistickej alebo kozmopolitickej orientacie.
Inak, len tak na pobavenie, ja som pocul ine motto (udajne za prvej republiky): "Cesi pesi do Prahy!". Ja osobne s nim nesuhlasim [smích]
Ako sa dnes rano startovalo auto? To je kosa, ze?

41088

21.1.2005 19:07

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41088


> Inak, len tak na pobavenie, ja som pocul ine motto (udajne
>za prvej republiky): "Cesi pesi do Prahy!". Ja osobne s nim
>nesuhlasim [smích]
Mohu také přispět : Cesi do mecha a mech do Dunaja.

> Ako sa dnes rano startovalo auto? To je kosa, ze?
Pánové, nemalujte čerta na zeď. Na úterý už předpovídají až -15°C. Zatím to jde, jen občas prší. Mrazy si raději nechte v bušistánu a v Kanadě.

41108

23.1.2005 3:49

RE: Na obranu České republiky

P.Peshmerga 69.?.?.?

Reakce na 41045

To celé motto je třeba doplnit takto, "Rež a rúbaj do krve po tej českej kotrbe, pokial Slovák na Slovensku pánom nebude". A jak to bylo napsáno, po sametovém rozvodu, na té zdi v Žilině, "Slovákom slobodu, Čehúnom piču". Jdou kolem Jano a Fraňo, a Jano jen poznamená, "Pozeraj, Fraňo, Čehúni su na tom opať ovela lepšie".

41195

20.1.2005 20:47

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 40925

Pan Modráček pouze uvedl skutečnost jaká je. Čechům v cizině to oči neotevřelo, protože to vidí na vlastní oči a pokud nejsou hypokrati, tak musí, chca, nechca, s panem Modráčkem v podstatě souhlasit.

Ale pro mnoho domočechů, s mozky vymývanými na sraní do vlastního hnízda, to může být neuvěřitelné.

40990

20.1.2005 8:05

Na obranu České republiky

delta.100 delta (tečka) 100 (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

[smích] Dobře napsaný článek, plně souhlasím. Také si myslím,že nemáme důvod k sebemrskačství - které nám ostatně podsouvají hlavně naši tzv.politicky korektní politici a média. [oči v sloup]

40927

20.1.2005 8:09

Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Dobrý článek. Jen bych dodal, že ani s tou naší národní zbabělostí to není tak hrozné - že jsme se nedokázali bránit agresorům, bylo způsobeno spíš tím, že ti agresoři byli mnohonásobně silnější a my jsme proti nim neměli šanci. Když vás neozbrojeného přepadne pět po zuby ozbrojených hromotluků, taky jim dáte, co chtějí, a nepostavíte se proti nim s holýma rukama.

40928

20.1.2005 16:10

RE: Na obranu České republiky

Erik 217.?.?.?

Reakce na 40928

No, toto kdyby si řekli Finové v roce 1939, tak od roku 1940 do roku 1991 existuje leda tak Finská sovětská socialistická republika...I beznadějný boj proti přesile může mít smysl, jak faktický (viz právě to Finsko), tak i morální. Můj názor je, že kdyby Beneš v roce 1938 nekapituloval bez boje, nedostali by se komunisté po válce k moci. Beneš je jedna z nejtragičtějších postav českých dějin.

40956

20.1.2005 16:12

RE: Na obranu České republiky

leho 143.?.?.?

Reakce na 40928

>Dobrý článek. Jen bych dodal, že ani s tou naší národní
>zbabělostí to není tak hrozné - že jsme se nedokázali bránit
>agresorům, bylo způsobeno spíš tím, že ti agresoři byli
>mnohonásobně silnější a my jsme proti nim neměli šanci.

Ja bych to tak neformuloval, ale zaver je nicmene spravny. V historii to nebyl cesky lid kdo zklamal v dobe krize, byli to ti co lidu vladli. V dobe Mnichova to byl jednoznacne prezident Benes a ja nesouhlasim s nazorem, ze by bylo marne se branit nemecke agresi. Winston Churchill byl sokovan, ze se Cesi tenkrat nepostavili na odpor, hralo jim do karet mnohe, napriklad nepripravenost nemecke armady, jelikoz v zari 1938 nebyla zdaleka v utocnych pozicich a v neposledni rade nemecti generalove vubec nebyli jednotni v odhodlani bojovat proti CSR. Dale prezident Benes zklamal na cele care jeste jednou v roce 1948, mel za sebou odhodlanou armadu se s komunisty vyporadat. Z dnesniho pohledu a z dusledku, ktere Benesova rozhodnuti mely, hodnotim jeho jednani jako jednani hranicici se zradou ceskeho naroda.

40957

21.1.2005 9:41

RE: Na obranu České republiky

TT 62.?.?.?

Reakce na 40957

S tímhle musim souhlasit. Myslim, že bysme byli pro němce v té době tvrdým oříškem (armádu měli zatim ještě slabou a nezkušenou). Otázka je, co by se stalo, kdyby byli Němci zastaveni na našich hranicích. Vtrhla by do Evropy Rudá armáda?

41053

20.1.2005 16:38

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Reakce na 40928

Já se domnívám, že s tou naší zbabělostí to bude špatné. I když je agresor silnější, stojí za to se mu alespoň postavit a ukázat, že se dokážeme bránit.
V roce 1938 jsme se rozhodně měli bránit. Ano, dopadli bychom špatně. Prohráli bychom. Znamenalo by to velké ztráty na životech, ale myslím, že by nás to změnilo jako národ. Mohli bychom na něco být hrdí...
Hrdě se hlásíme k bitvě u El Alamainu, u Zborova, u Lipan, u Lechu...
Mohli jsme se hlásit k tomu, jak jsme bojovali třeba o Prahu, Brno či třeba Hradec Králové...
Odvážným štěstí přeje. Lidé by se na náš dnešní malý státeček také rozhodně jinak dívali...

40963

20.1.2005 21:03

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 40963

>V roce 1938 jsme se rozhodně měli bránit. Ano, dopadli
>bychom špatně. Prohráli bychom. Znamenalo by to velké ztráty
>na životech, ale myslím, že by nás to změnilo jako národ.
>Mohli bychom na něco být hrdí...

Jak může bejt mrtvej hrdej?

40995

21.1.2005 8:29

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Reakce na 40995

Pane Táborský a vy se domníváte, že by Němci vyvraždili celý český národ, kdybychom se bránili? Něco takového nedokázal ani Stalin s různými národy v Sovětském Svazu...
Myslel jsem to tak, že Ti, co by přežili, by mohli být hrdí na to, že sebou nenechali jen tak vláčet, že se dokázali postavit na obranu...
Nejsme snad hrdí na různé odbojáře ze druhé světové války? Cožpak oni nezemřeli? Měli snad raději také kolaborovat?

41046

21.1.2005 19:58

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41046

>a vy se domníváte, že by Němci vyvraždili celý
>český národ, kdybychom se bránili?

Ne, to se rozhodně nedomnívám a nevím, jak jste se z mého textu k takové demagogické otázce dopracoval. Naopak se domnívám, že Němci byli jeden z nejcivilizovanějších národů s nejdisciplionovanější armádou a neměli v úmyslu zotročit nebo dokonce vyhubit podmaněné národy. Nikdo při zdravých smyslech nemohl věřit, že jsme válku s Německem mohli vyhrát. Proč tedy válčit? Nadělat si pro světové mínění mrtvé a zmrzačené hrdiny? Vdovy, sirotky, nešťastné mámy, příbuzné, spálené vesnice, rozbitá města, zničenou tisíciletou kulturu? Anebo snad tahat kaštany z ohně pro ty, kteří nás v Mnichově zradili? Nebo si nechat zabrat z Východu půl státu jako Poláci?

>Nejsme snad hrdí na různé odbojáře ze druhé světové války?
>Cožpak oni nezemřeli?
Netuším o jakých odbojářích, na které bychom měli být hrdi, mluvíte a nevím, čím přispěli k osvobození Československa. To Vaše demagogické "Měli snad raději také kolaborovat?" si ušetřte; kolaborantů bylo míň mež šmelinářů, kteří se vydávali po válce za odbojáře.

>

41116

21.1.2005 22:26

RE: Na obranu České republiky

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 41116


>Netuším o jakých odbojářích, na které bychom měli být hrdi,
>mluvíte

zkuste se zeptat mladych Masinu co delal jejich tata za reichu

41124

22.1.2005 5:22

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41124

Na to se jich nemusím ptát, pane Zdeňku. Všechno, co o tom chtěli říci, už řekli panu Rambouskovi, který o nich a jejich rodině napsal knížku a navíc ji doplnil vlastním studiem dalších zdrojů.
Plukovník Mašín byl bez nejmenších pochybností čestný, odvážný a statečný muž, ale výsledky jeho odbojové činnosti za jeho život nestály - stejně tak jako za životy stovek jiných, i když byli jistě mnozí z nich přesvědčeni, že bojují a riskují život za svou vlast. To je ta tragedie mrtvých hrdinů. Kromě toho, že si je bere kdekdo pro cokoliv do huby.

41143

22.1.2005 8:26

RE: Na obranu České republiky

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 41143>Plukovník Mašín byl bez nejmenších pochybností čestný,
>odvážný a statečný muž,

je zajimave, ze par komentaru vyse jste nemel poneti o "jakych odbojarich se bavime", coz vysvetluje dalsi cast Vaseho komentare

" vysledky jeho odboje za jeho zivot nestaly",... z VASEHO pohledu na vec, a z meho pohledu na Vas mate pravdu.

41151

22.1.2005 21:58

RE: Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 4.?.?.?

Reakce na 41151

Pane Zdeňku,

mám pro Vás jedno poučení a z toho vyplývající žádost. Když něco píšete a dáte část mého textu do uvozovek, jako například tady
> ...par komentaru vyse jste nemel poneti o
>"jakych odbojarich se bavime",
tak tím vyznačujete přímou citaci části mého textu. Přímou citací se rozumí přesná a nezkomolená reprodukce. Opak naznačuje, že pisatel je buď negramotné prase nebo podvodník. Pokud pisatel zkomolí citaci, aby zkomoleninu použil k argumentaci, pak je prasácký podvodník.

Napříště bych tedy kvitoval s povděkem, kdybyste mě citoval přesně a nepoužíval zkomolené citace k argumentaci.

41186

23.1.2005 4:21

RE: Na obranu České republiky

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 41186

>Pane Zdeňku,
>
>mám pro Vás jedno poučení a z toho vyplývající žádost. Když
>něco píšete a dáte část mého textu do uvozovek, jako
>například tady

>> ...par komentaru vyse jste nemel poneti o
>>"jakych odbojarich se bavime",
>tak tím vyznačujete přímou citaci části mého textu. Přímou
>citací se rozumí přesná a nezkomolená reprodukce. Opak
>naznačuje, že pisatel je buď negramotné prase nebo
>podvodník. Pokud pisatel zkomolí citaci, aby zkomoleninu
>použil k argumentaci, pak je prasácký podvodník.

ze by nervy ?


>Napříště bych tedy kvitoval s povděkem, kdybyste mě citoval
>přesně a nepoužíval zkomolené citace k argumentaci.

mozna to nebylo presne, ale podstata byla zachovana .

no ale furt jste neodpovedel jak to bylo s temi odbojari. Byli a vy jste opravdu onich nemel tuseni, tomto pripade doporucuji si neco o tom precist, v horsim pripade si to nechat precist.
V pripade, ze jste o nich vedel a pisete ze nemate o nich tuseni, povazuji to za horsi prohresek nez vynechani slova v citaci, a presto Vas prasackym podvodnikem nenazvu.


41196

22.1.2005 10:15

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Reakce na 41116

Pane Táborský, ve svém prvním příspěvku, jsem psal o tom, že bychom mohli být alespoň na něco hrdí.
Vy jste zareagoval jedinou větou: "Jak může bejt mrtvej hrdej?"
Tudíž jsem se zeptal, zda se domníváte, že Hitler chtěl vyvraždit celý český národ...
Takže to neberte jako demagogii.
A jaké odbojáře myslím? Na to níže odpověděl už třeba pan Zdeněk. Myslím tím Mašíny, ale také spoustu těch bezejmenných lidí, kteří utekli do lesů či škodili pomocí letáků, ničili stroje v továrnách...
Co jsme podle Vás měli dělat v roce 1938? Měli jsme udělat to co se stalo? Co pak mělo udělat Polsko? Četl jsem o pár reakcí dále, jak jste se vysmíval polským jezdcům útočícím na tanky... Mělo se Polsko také vzdát bez boje jako my, aby snad náhodou nebyl někdo mrtev? Co další státy, co Francie, Británie, Belgie a mnohé další?

41153

23.1.2005 8:45

RE: Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 4.?.?.?

Reakce na 41153

>Četl jsem o pár
>reakcí dále, jak jste se vysmíval polským jezdcům útočícím
>na tanky...

To jste četl špatně. Myslel jsem, že jsem napsal dost jasně, že to je pohled amerických Židů na Poláky, protože to pochopil i Lojza a zdenek a napsali, jakože oni dva to uchem společným a nerozdílným od nich nikdy neslyšeli.

Ne, Hitler nechtěl vyvraždit celý český národ a ptát se na něco takového může být podle mne jen blbé nebo demagogické. Traduje se ale, že po atentátu na Heydricha žádal postřílet deset tisíc Čechů. Ale i těch jedenáct nebo dvanáct set popravených na ty Benešovy parašutisty asi moc hrdí nebyli. Nevím, jak příbuzní popravených, ale o jejich hrdosti na takové odbojářské akce z vlastní zkušenosti také pochybuji.

41206

23.1.2005 14:45

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Reakce na 41206

Pane Táborský, co tedy podle Vás mělo udělat Československo v roce 1938? Co měli dělat lidé, kteří s Hitlerem ani s okupací nesouhlasili?
Co mělo podle Vás dělat následně Polsko?
Co měli následně dělat další státy? (Dosaďte si jaké chcete, které se během války byly ve válečném stavu s Německem.)
Já nevím, jak vy, ale já obdivuji všechny ty, co dokáží povstat proti okupantům. A jsem na ně hrdý. I když za to třeba zaplatili životem...

41213

23.1.2005 15:27

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41213

Mno, j8 se na to asi d9v8m jinak ne6 Vy proto

41215

23.1.2005 15:58

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41213

Mno, já se na to dívám trochu jinak než Vy asi proto, že jsme pár mrtvých a živých hrdinů, chcete-li používat ten termín, v příbuzenstvu a v rodině měli - jako mnoho jiných rodin v té době. A žádné povznášející pocity z toho těm přeživším nezůstaly, spíš pocit, že byli zneužiti, podvedeni a jejich hrdinství bylo na nic.

Víte, být na někoho hrdý je hrozně jednoduché a levné.

41218

23.1.2005 16:37

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Reakce na 41218

Pane Táborský, ale stále jste mi neodpověděl na otázku, co Československo mělo dělat. Co mělo dělat Polsko...

41219

23.1.2005 16:51

RE: Na obranu České republiky

Idealista idealista9 (zavináč) hotmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 41218

A pakze Cesi neumi delat bussines.
Hmmm,......ale JSOU TO VUBEC CESI?
A co kdyz to jsou ti, kteri vzdy vi, ze
z vlastniho konta se nekrade.
Vzdy z ciziho.
Takze to jsou cizinci prekabateni za Cechy.
No to je teda podvod.
A to maji ceske obcanstvi a zpivaji ceskou hymnu.
Zradci.

41221

24.1.2005 11:10

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41153


>Co jsme podle Vás měli dělat v roce 1938? Měli jsme udělat
>to co se stalo? Co pak mělo udělat Polsko? Četl jsem o pár
>reakcí dále, jak jste se vysmíval polským jezdcům útočícím
>na tanky... Mělo se Polsko také vzdát bez boje jako my, aby
>snad náhodou nebyl někdo mrtev? Co další státy, co Francie,
>Británie, Belgie a mnohé další?

>

Polsko bylo v trochu jiné siruaci, než ČR. O nás se rozhodovalo ne mezinárodní konferenci v Mnichově a velmoci nám dali doporučení, abychom Německu vyhověli a přenechali mu své pohraničí s tím, že v opačném případě v rozporu s uzavřenými smlouvami nám nepomohou.
Do Polska německá vojska napochodovala na základě vyhlášení války Polsku Nemeckem. Polsku tedy nezbylo nic jiného, než ve válce se ozbrojenou silou bránit interventovi.
Nám Německo válku nevyhlásilo a vojsko k nám napochodovalo na základě riozhodnutí z Mnichova. My jsme ve válce s Německem nebyli.

41263

23.1.2005 17:10

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 40995

Jak může bejt mrtvej hrdej?


Ale jo, pane Taborsky !!!
Ale musi byt pochovan ve vertikalni poloze
samozrejme s hlavou nahore.

41227

23.1.2005 17:21

RE: Na obranu České republiky

Aja 24.?.?.?

Reakce na 41227

Pane Lojzo, znate tenhle Kryluv text?

Píseň neznámého vojína
(1969)

Zpráva z tisku:
„Obě delegace položily pak věnce na hrob Neznámého vojína."
A co na to Neznámý vojín? V čele klaka pak ctnostné rodiny a náruč chryzantém černá saka a žena hrdiny pod paží s amantem
Kytky v dlaních a pásky smuteční civí tu před branou
Ulpěl na nich pach síně taneční s bolestí sehranou

Co tady čumíte? Vlezte mi někam! Copak si myslíte že na to čekám?
Co tady civíte? Táhněte domů! Pomníky stavíte Prosím vás komu?

Jednou za čas se páni ustrnou a při jdou poklečet Je to trapas
když s pózou mistrnou zkoušejí zabrečet Pak se zvednou
a hraje muzika písničku mizernou
Ještě jednou se trapně polyká nad hrobem s lucernou

Co tady civíte? Zkoušíte vzdechnout Copak si myslíte
že jsem chtěl zdechnout? Z lampasů je nám zle proč nám sem leze?
Kašlu vám na fángle! Já jsem chtěl kněze!

Nejlíp je mi když kočky na hrobě v noci se mrouskají
ježto s těmi co střílej po sobě vůbec nic nemají

Mňoukaj tence a nikdy neprosí Neslouží hrdinům
Žádné věnce pak na hrob nenosí Neznámým vojínům
Kolik vám platějí za tenhle nápad? Táhněte raději
s děvkama chrápat! Co mi to říkáte?
Že šel bych zas? Rád?
Odpověď čekáte? Nasrat!
Jo nasrat!
41229

20.1.2005 9:19

Na obranu České republiky

Had 194.?.?.?

Souhlas.
Když jsem začal fungovat hned "po plyši" v Rakousku a poté v Bavorsku, tak se vzrůstající (rapidně samozřejmě [mrknutí jedním okem] ) schopností normálně komunikovat s domorodci jsem žasnul, kterak postoje, hovory a vůbec sám plynoucí život je podobný tomu v tom našem pupku světa a všehomíra , tedy v ČR.
Pouze jsem si vždy vše vynásobil 2,5 (to v Rakousku - 1 šilink cca 2,5 Kč), anebo kurzem DM ku Kč, místo bavorského kvákání dosadil češtinu....a rázem jsem byl doma (fotbal, politika, ženské, soused idiot si koupil nového "medvěda", tak to budu muset prodat svýho " pětkovýho bramboráka" a koupit sedmičkovýho atd.).
Pamatuji si to dobře proto, že jsem trpěl ideály, jak krásně a pohodově musí ta společnost fungovat a jak tedy jednotliví představitelé musí být oproti blbým, komunismem zkaženým čecháčkům na výši. Hovno! Nebyli a nejsou! Nezdravé, nepraktické ideály musely ustoupit tvrdé realitě.
Pouze to vnější nalakování je možná fikanější a propracovanější, ale stačí pozorněji poodhrnout slupku tohoto laku a vybafne úplně stejná člověčina s mírnými teritoriálními rozdíly.
A věhlasná německá spolehlivost a organizace činnosti? Pcha! Nejvíce problémů ve firmě řešíme právě díky našim německým soudruhům a naše zkušenosti s německými firmami rozhodně nejsou ojedinělé.
Tatáž kapitalistická legrace je i u jiných cizojazyčných firem a lidí.
Čili jak vidno, jsme jedna velká, socialistická, evropská famílie.

40931

21.1.2005 19:13

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 40931

Také si myslím, že s těma Němčourama zvláště z Bavorska a s Rakušákama si poměrně dobře rozumíme. Nebýt toho rozdílu v pořádku a úpravě, tak by si člověk mohl myslet, že je tam jako doma. Ovšem samotný pohled z hranic na jednu či druhou stranu neomylně napoví, kde je ČR. Bohužel.

41110

20.1.2005 9:41

Na obranu České republiky

Lev 82.?.?.?

Jako narod Cechoslovaku ( nemohu si pomoci, ale tyto dva narody, Cechu a Slovaku, patri k sobe, jelikoz jsme si bratri ), se NEMAME !! za co stydet, at uz doma a nebo zijici v zahranici. Akorat co je dulezite, pro takovy narod je, jake si zvolil politiky, kteri z tohoto naroda vzesli. Co nam pomerne schazi, je narodni hrdost, ale ta je i zapricinena nepsanym
komplexem "maleho" naroda. To, ze je velka kriminalita v CR, je predevsim podmineno spatne postavenymi zakony a hlavne !! velika mirnost trestu. Za vrazdu 12 let ?? 12 let muzete dostat v nekterem state USA i za pomerne mirny zlocin, ale za vrazdu v USA ?, ani nemluve ! Jako slovane, jsme daleko mekkcti a myslim si, ze i vice inteligentnejsi, nez jine narody. Jinak ja osobne verim v Cechy a Slovaky [smích]

40933

20.1.2005 19:04

RE: Na obranu České republiky

Stojan Jakotyč rainyday333 (zavináč) hotmail (tečka) com 206.?.?.?

Reakce na 40933


Pane Lev, mala opravicka. NIE sme narod cechoslovakov. Cesky a Slovensky narod su dva rozdielne narody. Spriatelene, pribuzne, a majuce vela spolocneho, ale dva ROZDIELNE narody. Oba narody su slovanske, zdielaju cast hranic a sestdesiat rokov v spolocnom state. Maju ale rozdielne historicke skusenosti, geografiu a teraz uz i staty.

Just to make it crystal clear [smích]40979

20.1.2005 20:59

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 40933

>Jako slovane, jsme daleko
>mekkcti a myslim si, ze i vice inteligentnejsi, nez jine
>narody.

Bať, i český jazyk je ze všech nejměkčejší, dokonce mnohem měkčí než ruština. Zatímco Rusové říkají "Serjožko", Češi říkají "kakej, Pepíčku".

40993

22.1.2005 8:23

RE: Na obranu České republiky

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 40933

radeji mluve pane lev, pokud zijete v USA tak vite, ze za vrazdu zde dostanete 14 let maximum.. nevidim tedy zadny rozdil [pláč]

41150

20.1.2005 9:43

Na obranu České republiky

Copaallegro 213.?.?.?

Pane Modráčku, opět Vám dávám za pravdu. Ono ale musíme jít trošku hlouběji. POkud konstatujete, že média cíleně vytvářejí obraz čecháčkovství, musíte se ptát PROČ a KDO ???
Pokud by lidé byli hrdí na svůj stát, národ sami na sebe, asi by se dost cukali nějaké EU a zákonům a standardům, které nám tento celek vnucuje.
Další zajímavý postřeh nabízí též skladba novinářů a periodik, kteří si nikdy neopomenou smoči v údajné české malosti a provinčnosti. Kdbychom jako národ za něco stáli, tak frajerovi, který napíše článek s názvem Češi smrdí ( lžou, kradou ), bychom rozbili ústa takovým způsobem, že by zlámanými prsty sbíral zuby po zemi. neodpustím si postřeh, že většina z těchto apoštolů české povahy má v kalhotech o kůžičku méně. Ono, pokud si člověk sám sebe neváží, tak se sním dá lehčeji vyjebat a odrbat ho. O to tady jde.
Hrůzně dopadla anketa, kterou jsem kdysi četl s názvem : Šli byste v případě napadení Vaši zemi bránit ?? Většina přispěvovatelů byla názoru, že by vzali kramle, nebo by na to kašlali, protože to, co tu není rozkradené, to je prodané do zahraničí, takže ať si to majitelé brání sami.
Ono, když budete dostatečně dlouho někomu dokazovat, že stojí za ho..o, dříve, či později se jím stane a s tím si pak můžete dělat, co se Vám zlíbí. A o to tu jde.

40934

20.1.2005 10:12

Na obranu České republiky

from from (zavináč) gmail (tečka) com 195.?.?.?

Plně souhlasím. Kurva zůstane kurvou za jakéhokoliv režimu. Stejně tak nikdo nemluví a negativním vlivu katolické církve (prakticky v celé historii), proti dopadům jejího vlivu je komunismus procházka hájem...

40935

20.1.2005 10:14

Na obranu České republiky

Jasmina 62.?.?.?

Tohle si mysli spousta lidi,co byli venku pouze na dovolene nebo 1.rokem v cizine a kazdy ma jine stesti a podle toho posuzuje.
Jsou napr;lide,co dostali v cechach "na prdel",odstehovali se a dobre zakotvili,tak v nich zustane porad ta vzpominka,jak se jim v Cechach vedlo spatne a jak venku naopak.
A tito lide si neuvedomuji,ze to byl proste jejich osud,ze vlastne skoro kazdy clovek ma ve svem zivote periodu,kdy je na tom zle a potom nastava zlom a zacina se darit,takze to,co prodelal v Cechach by jiste v bledemodrem musil prodelat,ikdyby se narodil ve statech nebo Svycarsku.
Neb,vzdyt to vidim,Belgie si komunismus neprozila a take jsou tu lide s mizernym i katastrofalnim osudem,lide nepochopeni,lide bez viny potrestani apod,jakoz i zavist.
A krom toho,v dobach,kdy se do Belgie nastehovali cizinci,cca 50 let pro praci v uhelnych dolech,vetsina belgu zde chodilo jeste v drevacich,dodnes je jeste mnoho bytu,kde maji okna pouze s jednim sklem,el.instalace neni ve zdi,a to ja vim z Cech,ze i stare vesnicke baraky mely alespon dvojita okna,to uz lide u nas davno pochopili izolaci a pred 50ti lety urcite v drevakach nechodili ani vesnicane.Takze to s nami cechy tak zle nebude.[mrknutí jedním okem]

40936

20.1.2005 13:05

Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Špatné slohové cvičení na téma už tisíckrát omýlané a jako vždy tak i nyní zcela zbytečně.

40940

20.1.2005 13:22

Na obranu České republiky

TraTom 194.?.?.?

Já bych to upřesnil pane Modráčku:

Jsem hrdý na to, že jsem Čech? Absolutně ano.
Jsem hrdý na to, že i ostatní jsou Češi? Určitě ne.

40942

20.1.2005 21:21

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 40942

Mno, jako ty ostatní Čechy máte na mysli největšího českého spisovatele Franze Kafku a takové?

41001

20.1.2005 21:48

RE: Na obranu České republiky

TraTom 213.?.?.?

Reakce na 41001

>Mno, jako ty ostatní Čechy máte na mysli největšího českého
>spisovatele Franze Kafku a takové?

Ne, mám na mysli ty, kteří šli za okupace ukázat Moravcovi a K.H. Frankovi pravou rukou, jak vysoko skáče jejich pes.
Nebo ty jásající davy, které čekaly na Staromáku, když se Kléma vrátil z hradu.
Nebo v současnosti ty, kteří volili socany a teď řvou.

41005

20.1.2005 23:02

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41005

>>Mno, jako ty ostatní Čechy máte na mysli největšího českého
>>spisovatele Franze Kafku a takové?
>
>Ne, mám na mysli ty, kteří šli za okupace ukázat Moravcovi a
>K.H. Frankovi pravou rukou, jak vysoko skáče jejich pes.

>Nebo ty jásající davy, které čekaly na Staromáku, když se
>Kléma vrátil z hradu.

>Nebo v současnosti ty, kteří volili socany a teď řvou.
>
>

TraTome, nemáte fotku - dal bych si vás zarámovat jako jediného nejsprávnějšího Čecha a pověsil nad postel.

41015

21.1.2005 9:16

RE: Na obranu České republiky

TraTom 194.?.?.?

Reakce na 41015

Nejsem ideálním Čechem a nikdy nebudu.

Ale dost mi vadí, že se za ně považují ti, kteří zde napáchali nejvíce průserů (prosím bez cenzury).

41048

21.1.2005 4:19

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41005

Mno, ze všech těch Vámi identifikovaných uspěli jen ti, kteří chtějí z Prahy udělat Kafkovičky nad Vltavou.

41031

21.1.2005 9:15

RE: Na obranu České republiky

TraTom 194.?.?.?

Reakce na 41031

Omyl,
Klausovičky nad Vltavou.

Nejdete s dobou [smích]

41047

22.1.2005 5:43

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41047

Omyl, doba uniká Vám. Co měl Klaus společného s hajlováním Heydrichovi nebo s pořváváním Gottwaldovi na Staromáku? Tehdy nemohly nikomu přijít na mysl ani Chruščovičky nad Vltavou, natož Klausovičky.

41144

26.1.2005 13:18

RE: Na obranu České republiky

TraTom 194.?.?.?

Reakce na 41144

A kdo se teď baví o Heydrichovi???

41491

20.1.2005 14:40

Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Plně souhlasím s kladnými ohlasy na článek. Samozřejmě od českého Němce profesora 68 se kladný ohlas čekat nedá. Jemu zřejmě bylo ublíženo a tak nemá Čechy rád. Je to jeho problém.
Věcný přípodotek mám jen k uváděné menší statečnosti národa. Nemyslím si, že je to o statečnosti či zbabělosti, ale spíš jde o rozumné posouzení reálné situace. Na rozdíl od příslušníků jiných národů, třeba i Slováků nebo Srbů, Čech nejdřív myslí a pak teprve jedná. Máme historickou zkušenost, že se to vyplatí. Proč bychom měli vést válku proti Slovákům, když se chtěli počátkem 90. let osamostatnit? Uplynulo 12 let a jsme s nimi opět v jednom státě (EU) a to aniž bychom jako národy na sebe nevražily. To bývalí Jugoslávci budou ještě mnohá desetiletí vzpomínat, jak se vzájemně vyvražďovali. Stála jim ta bratrovražedná válka za to?
Máme zkušenost s Německem, že ani dlouhá desetiletí internacionálního soužití v socialistickém bloku rány z války nedokázala zahladit. Konečně skutečnost, že po 300 letech nadvlády Rakouska se Češi po 1. sv.válce ustavili jako nejvyspělejší stát ze zaniklé monarchie, jak po stránce ekonomické, tak i politické. Mezi válkami byla ČSR vzorem demokratického státu všem státům v širokém okolí. A že jsme v r. 1986 nebojovali proti sovětské okupaci? Jaké byly naše šance na úspěch? Udělali jsme jen dobře když jsme nešli do ztraceného boje. S Rusy, Maďary, Poláky i Němci může nyní bez jakýchkoliv nepříjemných reminiscencí dál dobře vycházet.

40943

20.1.2005 16:19

RE: Na obranu České republiky

leho 143.?.?.?

Reakce na 40943

>Nemyslím si, že je to o statečnosti či zbabělosti, ale spíš
>jde o rozumné posouzení reálné situace.
Karle nemate pravdu, narod v roce 1938 posoudil situaci zcela jednoznacne vuli bojovat, staci se podivat na filmove zpravodajstvi te doby. Jak jsem napsal nahore, ten kdo tenkrat zklamal, byl prezident Benes. Ja posuzuji jeho jednani jako jednani hranicici se zradou. Vzdyt nemecka armada vyzbrojila cele tri pancerove divize ceskymi zbranemi a pouzila je v obsazeni Francie. Tento fakt mluvi sam za sebe...

40960

20.1.2005 16:29

RE: Na obranu České republiky

Lev 82.?.?.?

Reakce na 40960

Nepostavili se nahodou Polaci na odpor, proti Hitlerovi, pri vtrhnuti do Polska ? No a jak dopadli Polaci ?!

40961

20.1.2005 17:09

RE: Na obranu České republiky

TraTom 194.?.?.?

Reakce na 40961

Jenže Poláci, Dánové, Holanďané, Belgičané, Norové, dokonce i Lucemburčané bojovali(proti Třetí říši jich v Britské armádě bojovalo 5000!) a i když dostali přes držku nikdy neztratili národní hrdost.

Víte ono bojovat a dostat přes držku je pro sebevědomí každého člověka něco jiného než si dát ruce do kapes a dostat rovněž.

Není tudíž pravda, že když jsme se nebránili, dopadli jsme stejně jako ti, kdo to zkusili.

My jsme totiž narozdíl od nich ztratili sebeúctu a hrdost. A to nejen sami před sebou, ale i před ostatními národy.

40969

20.1.2005 21:58

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 40969

Mno, Poláci nedostali jen "přes držku". Židovské NKVD jim vyvraždilo inteligenci, Varšava téměř srovnaná se zemí, třikrát je převálcovala fronta a půlku Polska jim sebral Sovětský Svaz. A co jim, kromě hrdosti, zbylo po válce? Kus Německa, který dostanou Němci stejně jednou nějak zpátky a socialismus. A jaký respekt získali u ostatních národů? Američtí Židé - a tím i celá brainwashed Amerika - jim neřekne jinak než stupid Pollaks: Na koních s kopími ti blbci útočili na německý tanky! Umíte si tu jejich blbost představit?

41006

20.1.2005 22:40

RE: Na obranu České republiky

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 41006

>Američtí Židé - a tím i celá brainwashed Amerika -
>jim neřekne jinak než stupid Pollaks: Na koních s
>kopími ti blbci útočili na německý tanky! Umíte si tu jejich
>blbost představit?


stupid polakama je muze nazvat jen more stupid cech, ktery si mysli, ze je stredem sveta.
utocit kopim proti tanku je mozna "blbost", ale lepsi nez stat s rukama nahore a premyslet o tom jak mi bude sluset naruby obracene sako.

41009

21.1.2005 4:00

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41009

Pane Zmatoušek,
nenapsal jsem jasně, že Polákům říkají stupid Pollacks američtí Židi a po nich se opičící Američané? Čecha jsem to nikdy říkat neslyšel, tak se tolik nevzrušujte a přídomky "ještě blbější" dávejte těm, kterým patří.

41030

21.1.2005 4:46

RE: Na obranu České republiky

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 41030

>Pane Zmatoušek,
>nenapsal jsem jasně, že Polákům říkají stupid
>Pollacks američtí Židi a po nich se opičící Američané?
>Čecha jsem to nikdy říkat neslyšel, tak se tolik nevzrušujte
>a přídomky "ještě blbější" dávejte těm, kterým patří.

to nebyl zmatousek, ale ja ZDENEK.

mimo jine tyto vyrazy jste pouzil Vy, od zida, americana nebo kanadana jsem je jeste neslysel. Ti z nich s kteryma se stykam ja se totiz nemusi delat zajimavymi nadavanim na a shazovanim jinych narodnosti. Netrpi totiz zadnymi komplexy malosti, ublizenosti ap.

41032

21.1.2005 6:04

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41032

mimo jine tyto vyrazy jste pouzil Vy, od zida, americana nebo kanadana jsem je jeste neslysel. Ti z nich s kteryma se stykam ja se totiz nemusi delat zajimavymi nadavanim na a shazovanim jinych narodnosti. Netrpi totiz zadnymi komplexy malosti, ublizenosti ap.

Tady za 36 let jsem snad od nikoho neslysel, aby napadal
trebas Italy, Portugalce ci Habesany nebo Kafkovce. Tu a
tam se ozvou hlasy proti nekterym ne zrovna moc pracovitym
Indianum. Nikdy ne vsak proti Indianum jako celku. Takovi
lide obycejne nakonec nejsou oblibeni v kolektivu. Na stesti
jich byva malo a jsou to lide s velmi malych dusevnim rozhledem.
Takze, jejich primitivni diskriminace se nebere moc vazne.
Vzpominam si, meli jsme kdysi v praci jednoho uklizece Srba
a ten vyhrozoval Chorvatum, ze jim vse podreze krkem. Nakonec
ho s prace vyhodili a bylo po podrezavani krku.

41042

21.1.2005 20:57

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41042

Zdenek:
>tyto vyrazy jste pouzil Vy, od zida, americana
>nebo kanadana jsem je jeste neslysel.
Lojza:
>Tady za 36 let jsem snad od nikoho neslysel, aby napadal
>trebas Italy, Portugalce ci Habesany nebo Kafkovce.

Vy dva se důvěrně stýkáte, že máte stejnou ušní chorobu? Halo? Halo? Nikdy jste neslyšeli stupid Pollack, macaroni, spick, bohunk, nigger, schwarzim, honky, camel fucker a spoustu jiných etnických lichotek? Žádná irský, italský nebo polský ftip?

41123

26.1.2005 13:21

RE: Na obranu České republiky

TraTom 194.?.?.?

Reakce na 41123

No jak čtu Vaše příspěvky, předpokládám, že se vyskytujete ve společnosti, která používá tato slova docela často...

41492

21.1.2005 9:22

RE: Na obranu České republiky

TraTom 194.?.?.?

Reakce na 41006

>Mno, Poláci nedostali jen "přes držku". Židovské NKVD jim
>vyvraždilo inteligenci, Varšava téměř srovnaná se zemí,
>třikrát je převálcovala fronta a půlku Polska jim sebral
>Sovětský Svaz. A co jim, kromě hrdosti, zbylo po válce? Kus
>Německa, který dostanou Němci stejně jednou nějak zpátky a
>socialismus. A jaký respekt získali u ostatních národů?
>Američtí Židé - a tím i celá brainwashed Amerika -
>jim neřekne jinak než stupid Pollaks: Na koních s
>kopími ti blbci útočili na německý tanky! Umíte si tu jejich
>blbost představit?


No jenže zůstali nezlomeni a byli to oni, kdo v osmdesátých letech zahájili revoluce v RVHP.
Kdyby nám toho "plyšáka" nenařídil Gorbačov, měli bychom tu Jakeše dodnes a rádi.

Jo a ještě jeden dotaz.
Co je lepší - útočit proti tankům kopími nebo spořádaně předat bez jediného výstřelu nepříteli všechny zbraně, zejména ty pozemní a pěchotní, které patřily ke světové špičce?

41050

21.1.2005 20:28

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41050

>Jo a ještě jeden dotaz.
>Co je lepší - útočit proti tankům kopími nebo spořádaně
>předat bez jediného výstřelu nepříteli všechny zbraně,

Jo, to štěkáte na špatnej strom a to se takhle musíte zeptat těch, co si kvůli tomu dělají z Poláků srandu (jak jsem napsal):

>Američtí Židé - a tím i celá brainwashed Amerika -
>jim neřekne jinak než stupid Pollacks: Na koních s
>kopími ti blbci útočili na německý tanky! Umíte si tu
>jejich blbost představit?

41121

23.1.2005 7:17

RE: Na obranu České republiky

leho 168.?.?.?

Reakce na 41050

>Co je lepší - útočit proti tankům kopími nebo spořádaně
>předat bez jediného výstřelu nepříteli všechny zbraně,
>zejména ty pozemní a pěchotní, které patřily ke světové
>špičce?

Cesi by tenkrat proti nemeckym tankum kopimi utocit nemuseli, samozrejme. Je znamo, ze vesmes vsichni tehdejsi vojensti experti byli sokovani rozhodnutim Bene se nebojovat vcetne Winstona Churchilla. Z dnesniho pohledu je celkem jasne, co se tenkrat melo udelat. Co je lepsi, pulka narodu vybita ve valce a nebo cely narod zbidaceny jeste temer 70 let pote? Pro mnohe vidim, je lepsi narod zbidacenych ovecek...

41200

24.1.2005 23:54

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41200

Čímpak "vesmes vsichni tehdejsi vojensti experti byli sokovani", šokováni, seržante Leho? Že Češi nebyli tak blbí a nedali se vyprovokovat jít do sebevražedné, předem prohrané války - jen aby pustili Němcům trochu krev a oslabili je a dali těm, kteří Čechy hodili na pospas Hitlerovi v Mnichově, víc času na vyzbrojení proti Německu? A navíc si ještě z nich dělat srandu o myši, která řvala?

41293

5.3.2005 4:59

RE: Na obranu České republiky

HoNzA 68.?.?.?

Reakce na 41293

Benes je rozporuplna postava nasich dejin z nynejsiho hlediska, v dobe valky byl uznavanym statnikem. Podivejme se na "nase" ceske valecne zisky: ziskali jsme tolik jako maloktery narod:
1. uzemni zisk Sudet
2. majetek nemeckych spoluobyvatel
3. etnicke vycisteni uzemi, - nejdrive Nemci, pote Spojenci - nikdo nas nemuze obhajovat[smích], jsme temer unitarnim statem, a o neco takoveho se Cesi pokouseli po dlouha staleti.

Co a jak moc bylo promrhano z techto bodu komunistickou verbezi, je veci, o niz je mozne se bavit, ale je to zbytecne!
Co nyni delame s uvedenymi fakty, je ovsem zahanbujici....Rozprodavani zeme do rukou ruskych, nemeckych a zidovskych nas v budoucnu(?) bude stat znovu spoustu usili, dostat alespon neco zpatky!
Po staleti se tvrdilo, ze kdo ovlada Cechy, ma Evropu, procpak si myslite, ze se jim tady tolik libi?
Mame skvelou, fantastickou zem, uzasne umistenou.....
Vybudujme si respekt u Nemcu, ale proto si je nemusime "poustet" domu....
Zacit tak rozpoznavat - konecne! - spinave praktiky mafii, byt hrdi na SVUJ narod, a nenechavat se koupit, oooo to by byla vec....
A konecne neprodavat zemi.

Jakkoli mame (nebo jsme meli?) zcela vyjimecnou historickou sanci, spravovat sve veci ve svem dome sami, promrhavame ji zoufalym zpusobem....

44907

25.1.2005 10:54

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41200

Leho, uvažujete také o tom, že každá okupace a diktarura je jen dočasná. Smrt je však trvalá. Když chcete umřít, můžete jít do Iráku nebo Afganistánu. Bude z vás "hrdina". Budeme mít pak možnost si na váš hrob plivnout, bude-li jaký.
Ani bušistán jistě nebude trvat věčně, jak nás historie učí. Čím víc bojechtivých vrahů pojde, tím přátelštější svět po sobě zanechají.
Proto běžte už dnes!

41346

26.1.2005 12:50

RE: Na obranu České republiky

Idealista idealista9 (zavináč) hotmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 41346

>Ani bušistán jistě nebude trvat věčně, jak nás historie učí.

>Čím víc bojechtivých vrahů pojde, tím přátelštější svět po
>sobě zanechají.

Pane Karle z Cech

Take jsem se snazil, aby leho pochopil, ze jsou i lide, kteri maji kvuli bushistanu
problemy.Napriklad Spojene staty americke mohou mit v budoucnu,....ale co,vzdyt maji uz dnes!
Leho nechce pochopit. A ma na to plne pravo.Ze je potrisneno krvi, to on ani videt nemuze.Respektive NESMI.
Pod tento Váš prispevek se Idealista rad podepise.

41486

24.1.2005 23:59

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41050

>Co je lepší - útočit proti tankům kopími nebo spořádaně
>předat bez jediného výstřelu nepříteli všechny zbraně,
>zejména ty pozemní a pěchotní, které patřily ke světové
>špičce?
To se ptáte vážně?

41294

26.1.2005 13:23

RE: Na obranu České republiky

TraTom 194.?.?.?

Reakce na 41294

Samozřejmě, i když zbabělcům se to zdá hloupé.

41493

26.1.2005 20:43

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41493

Mno, Vy jste hrdina, až to bučí.

41539

22.1.2005 22:51

RE: Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 41006

Poláci tak hloupí nejsou, aby útočili s kopími a šavlemí proti pancíři. Pokud se na bojišti v blízkosti kavalerie objevily tanky, jízda ustupovala maximální rychlostí okolo nich, což mohlo opticky navozovat dojem útoku. Rovněž fronta je přešla nejvýš 2x, nikoli 3 x. Ostatně Poláci, stejně jako "zbytek Evropy" neměl na rozdíl od nás na výběr, žádná konference jim řešení nenabídla, dostali rovnou direkt a po nepřátelském útoku se většinou neřekne "Balíme to, nemá to cenu, bránit se nebudeme."

41191

23.1.2005 7:24

RE: Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 4.?.?.?

Reakce na 41191

Milá stošedesátko,

já jsem u toho nebyl a tak beru Vaše slovo na to, že to bylo tak, jak říkáte. Ovšem, o Polácách jsem si nikdy nemyslel, neřekl ani nenapsal, že jsou hloupí a ani jsem nikdy nezlehčoval jejich statečný odpor. Napsal jsem, že stupid Pollacks jim říkají američtí Židi a Američani, kteří to od Židů pochytali.

Jinak si dovolím trvat na tom, že Poláky fronta převálcovala třikrát. Poprvé v září ´39 a to ze západu i z východu, potom znovu část Polska, obsazenou Sovětským svazem, převálcovali Němci ze západu na východ v červnu ´41, a potřetí Rudá armáda z východu na západ ke konci války.

Také se nedomnívám, že Československo dostalo v Mnichově na výběr - anebo dostalo podobný výběr jako Polsko před válkou, na kterém Německo žádalo koridor do Východního Pruska.

Počitáte-li do "zbytku Evropy" Francii a Anglii, tak ty - na rozdíl od Polska - vyhlásily válku Německu.
(pokračování)


41201

23.1.2005 7:35

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41191

(pokračování)
Uvedl jste však naprosto logický a pro tuto diskuzi patřičný názor:
>...po nepřátelském útoku se většinou neřekne "Balíme to, nemá to
>cenu, bránit se nebudeme."
Kdyby bylo Československo Německem napadeno jako Polsko, tak by se jistě bránilo, těch nějakých šest týdnů, jak odhadoval tehdejší čs. náčelník generálního štábu - nebo méně, kdyby nás z východu napadl Sovětský Svaz a ze severu třeba i Polsko a z jihu Maďarsko. Nic jiného by Československu nezbylo. K této situaci Beneš nenechal dojít a zabalil to dlouho před ní; odstoupení sudetského území byla i jedna z jeho vlastních alternativ. Takže všechny ty jalové kecy o zbabělosti českého národa jsou tím mimo mísu. Vezměte si na paškál Beneše a jeho politiku.

41202

20.1.2005 20:51

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 40960

>>Nemyslím si, že je to o statečnosti či zbabělosti, ale spíš
>

>>jde o rozumné posouzení reálné situace.
>Karle nemate pravdu, narod v roce 1938 posoudil situaci
>zcela jednoznacne vuli bojovat, staci se podivat na filmove
>zpravodajstvi te doby. Jak jsem napsal nahore, ten kdo
>tenkrat zklamal, byl prezident Benes. Ja posuzuji jeho
>jednani jako jednani hranicici se zradou.
Pane leho, váš názor je názor vojáka. Takový se od vojáka očekává. Ovšem politik musí brát do úvady i mnoho dalších věcí. V r. 1938 byla v ČSR nespočetnější národnost česká, druhá byla německá a třetí slovenská. Němci a Slováci se postavili proti Čechům. Navíc západní spojenci nám slouvně zajištěnou pomoc veřejně odmítli. Ozbrojený odpor proti Německu by byl zcela nesmyslnný, stál by velmi mnoho českých životů. ČSR byla ve zcela jiné situaci, než Polsko a západoevpropské státy. Finsko byla z pohledu budoucích událostí jen hra na válku, takové oťukávání protivníka, kdy hlavní zbraně se nepoužily.
>Vzdyt nemecka
>armada vyzbrojila cele tri pancerove divize ceskymi zbranemi
>a pouzila je v obsazeni Francie. Tento fakt mluvi sam za
>sebe...
Francie se nemůže divit, protože k obsazení ČSR dala Hitlerovi výslovný souhlas. S tím, že Hitler získá naše zbraně tedy musela počítal. To, že nepočítala s tím, že je použije proti Francii není vina naší republiky.

40992

20.1.2005 21:36

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 40960

Mno, kdyby byl bejval v roce 1938 vrchním velitelem československé armády seržant Leho, tak bysme byli bejvali nad Němcema vyhráli.

Jo, pan Karel ale psal o roku 68. No, jakej je to rozdíl? Na seržanta Leha by si ani Rusove spolu s Maďarama, Bulharama, Němcema a Polákama nepřišli a ukázal by jim, zač je toho loket.

41002

20.1.2005 22:44

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41002

Takhle to dopadá, když ti nejlepší, nejchytřejší a nejšikovnější vezmou nohy na ramena a jdou za lepším. My hlupáci nevzdělaní pak jen musíme čekat, jak oni nám shůry poradí, co a jak jsme měli dělat, aby se za nás nemuseli stydět. A my si toho dostečně ani nakonec nevážíme. To takový Lojza nebo leho i profesor 68 by mohli být u nás klidně prezidentem, kdyby je někdo zvolil.

41010

20.1.2005 23:12

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41010

Beda si dovolit mit jiny nazor, ze Karle ? Mimo
jine, ja jsem se teto debaty jeste nezucastnil.
Zase zlobis ?
Ja zil v Cesku polovinu zivota a polovinu tady.
Mohu porovnat. Vim co pisi. Ty jsi byl v Severni
Americe jen s prstem na mape. Ty, nemas pravo
psat co se ma delat ci nema delat tady. A presto
jsi popsal jiz desitky stranek tady o zdejsim zi-
vote. Dokonce i o zdejsich hribach, ci mouce. Nediv
se proto, ze jsi vlastne udelal ze sebe tak trochu
nebo hodne naivniho cloveka. Ty jsi ten kdo obvini
vsechny Zidy s tech nejhorsich lidskych vlastnosti.
A urcite, jsi jeste nemel nikdy v zivote moznost
mluvit s Zidem, ktery ma "class". On by s tebou
totiz asi nemluvil. Povazoval by to za ztratu casu.
Ty jsi ten, ktery jeste nepochopil, ze tento svet
a nase deti mohou poktacovat jen a jen v demokra-
ticke spolecnosti. Protoze jen a jen demokracie
ma budoucnost. Nepodarilo se ti pochopit, ze nasili
a destrukce neni progresivni. A taky ne lacina. Ta
nepada nikomu do klina.
Mas co dohanet.

41017

20.1.2005 23:27

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41017

>Ty jsi ten, ktery jeste nepochopil, ze tento svet
>a nase deti mohou poktacovat jen a jen v demokra-
>ticke spolecnosti. Protoze jen a jen demokracie
>ma budoucnost. Nepodarilo se ti pochopit, ze nasili
>a destrukce neni progresivni. A taky ne lacina. Ta
>nepada nikomu do klina.
>Mas co dohanet.
>
Máš Béďo stoprocentní pravdu. Prosím tě, jdi to vysvětlit Jirkovi z Křoví. Když mu to naservíruješ polopatě, tak to určitě pochopí a nebude vyvážet hamburgerovou demográcii do Iráku, Iránu a dalších desítek států ve světě. A ještě by na tom vydělal tím, že by ušetřil bušistánský státní rozpočet. Mohl by pak splatit část amerických dluhů. Všichni bychom ho za to chválili a já neznaboh bych dal i na modlení za vašeho proroka.

41018

22.1.2005 15:58

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41018

Od Bedi :

No Karle, jestli jsi jeste nepochopil, ze jen a jen
demokracie a ne diktatorstvi je progresivni v lidskem
vyvoji, pak opravdu je me te lito.
No zbytek necham na tobe.

41172

25.1.2005 0:52

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41172

>Od Bedi :
>
>No Karle, jestli jsi jeste nepochopil, ze jen a jen
>demokracie a ne diktatorstvi je progresivni v lidskem
>vyvoji, pak opravdu je me te lito.
>No zbytek necham na tobe.
Jo, pane Lojzo, u některých lidí je někdy progresivní jen a jen progresivní paralýza. To zase lituji já Vás.

41299

25.1.2005 2:11

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41299

Jo, pane Lojzo, u některých lidí je někdy progresivní jen a jen progresivní paralýza. To zase lituji já Vás.


A copak umite jeste navic, pane Taborsky, nez
urazet lidi ?

41304

25.1.2005 10:45

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41172

>Od Bedi :
>
>No Karle, jestli jsi jeste nepochopil, ze jen a jen
>demokracie a ne diktatorstvi je progresivni v lidskem
>vyvoji, pak opravdu je me te lito.
>No zbytek necham na tobe.

Lojzo, já to chápu, ale křovák a jeho přívrženci to nechápou. Demokracii nevyvezeš na bodácích. Nedá se nadekretovat bombardováním civilistů a dětí.

Bušík jen hlásá, že bude exportovat demokracii. Ve skutečnosti jen násilně dosazuje proamerické dikrátory.

41345

20.1.2005 23:38

RE: Na obranu České republiky

68 68.?.?.?

Reakce na 41010

To takový Lojza nebo leho i profesor 68 by mohli být u nás klidně prezidentem, kdyby je někdo zvolil.

Pane Kadle, vy musite rejpat i kdyby na chleba nebylo. Pan Modracek z nejakeho duvodu se citil, ze by mel obhajit povahovy charakter cechu. Jeho zaver byl ten, ze lidi jsou vsude stejni. Cech je stejny jako cikan, polak, japonec, eskymak, protoze vsichni jsou stejne statecni, zbabeli, vsichni stejne kradou a podobne.
Ja s timhle zaverem proste nesouhlasim. Napriklad statisticky byli cesti ridici na predposlednim miste z 25 ruznych narodnosti pokud se tyce zdvorilosti, zrucnosti, dodrzovani dopravnich predpisu a podobne. Jediny narod, ktery zustal za nema byli polaci. Tohle je jeden priklad, urcite se najde vic z vic porovnani. Nekde cesi predci vsechny narody sveta, ale nekdy zaostavaji. To je muj point.

41019

25.1.2005 0:36

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 40960

>Karle nemate pravdu, narod v roce 1938 posoudil situaci
>zcela jednoznacne vuli bojovat, staci se podivat na filmove
>zpravodajstvi te doby.
Jo, filmové zpravodajství je zaručený zdroj správných informací. A komunisti také pokřikovali po ulicích "Dejte nám zbraně, dali jsme si na ně!" a krátce po tom SSSR podepsal smlouvu s Německem o přepadení a rozdělení Polska.

> německá armada vyzbrojila cele tri pancerove divize ceskymi >zbranemi a pouzila je v obsazeni Francie.
Mno, to měla zvážit Francie, když Československo s tou výzbrojí dala Hitlerovi na talíři.

V té době udělalo Československo přesně to, co mohlo ve svém zájmu racionálně udělat. Nakonec o správnosti tehdejšího řešení svědčí i stav Československa bezprostředně po válce - kromě ztracené Podkarpatské Rusi prakticky ve stejných předmnichovských hranicích a s poměrně malými válečnými ztrátami na životech a hospodářském základu. Navíc, krátce potom, vysídlení Němců z Československa. Porovnejte si to se stavem Polska.

41298

25.1.2005 3:00

RE: Na obranu České republiky

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 41298


>>zpravodajstvi te doby.
>Jo, filmové zpravodajství je zaručený zdroj správných
>informací. A komunisti také pokřikovali po ulicích "Dejte
>nám zbraně, dali jsme si na ně!" a krátce po tom SSSR
>podepsal smlouvu s Německem o přepadení a rozdělení Polska.

pokrikovali komunisti a nejen oni, ne rusove

>
>> německá armada vyzbrojila cele tri pancerove divize
>ceskymi >zbranemi a pouzila je v obsazeni Francie.

>Mno, to měla zvážit Francie, když Československo s tou
>výzbrojí dala Hitlerovi na talíři.

kazdy narod, ktery ma k sobe aspon kousek ucty, brani svou existenci bez ohledu na to, co udelali jeho takzvani spojenci.

ono to pratelststvi stejne k necemu bylo, obe zeme mely skoro stejne vysoky pocet kolaborantu a udavacu na pocet obyvatel - nejvyssi ze vsech okupovanych uzemi.41307

25.1.2005 5:30

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 41307

> pokrikovali komunisti a nejen oni, ne rusove
Ale děte, pane zdenek, čeští komunisti se bez ruského souhlasu ani neuprdli.

> kazdy narod, ktery ma k sobe aspon kousek ucty, brani svou
>existenci bez ohledu na to, co udelali jeho takzvani
>spojenci.
To je přesně, co se stalo a proto český národ přežil válku mnohem lépe než většina evropských států. Po Mnichovu nemuseli Češi k Francii a Anglii pociťovat absolutně žádné morální závazky. Českoslovenští zahraniční vojáci, kteří věřili, že bojují za svou vlast, bojovali a umírali ve skutečnosti jen za zájmy Anglie a Francie a ty to potvrdily, mimo jiné, upsáním Československa Stalinovi - způsobem daleko hanebnějším a zrádnějším než v Mnichově.


> ono to pratelststvi stejne k necemu bylo, obe zeme mely
>skoro stejne vysoky pocet kolaborantu a udavacu na pocet
>obyvatel - nejvyssi ze vsech okupovanych uzemi.

>
>
>
>

41322

25.1.2005 9:26

RE: Na obranu České republiky

Lev 82.?.?.?

Reakce na 41322

100% souhlasim pane Taborsky. Ta okupace Ceskoslovenska neochvejnou CCCP, trvala skoro padesat let, ale o tom se malokdo z Cechoslovaku zminuje. A o kolaborantske vlade, pocinaje Klemou Gottwaldem, ani nemluve.

41336

20.1.2005 21:05

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 40943

Mezi válkami byla ČSR vzorem demokratického státu všem státům v širokém okolí. A že jsme v r. 1986 nebojovali proti sovětské okupaci? Jaké byly naše šance na úspěch?

Hura Karle, tak ted s tebou na 100 % souhlasim.

40996

20.1.2005 23:45

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 40996


>Hura Karle, tak ted s tebou na 100 % souhlasim.

Vždyť já vím Lojzíku, že jsi chytrý kluk.

41021

21.1.2005 0:18

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41021

>Hura Karle, tak ted s tebou na 100 % souhlasim.


Vždyť já vím Lojzíku, že jsi chytrý kluk.


No a s timto souhlasim zase. Ted dokonce
na 100 + 1 %.

41022

21.1.2005 4:48

RE: Na obranu České republiky

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 40996

>A že jsme v r. 1986 nebojovali proti
>sovětské okupaci? Jaké byly naše šance na úspěch?

Mno, já jsem znal jednoho Slováka z Masaryktownu a ten tvrdil, že kdybychom v srpnu 68 postříleli v Praze dvacet Židů a vyhlásili do světa, že je postřílela bratrská vojska Varšavské dohody, tak jsme měli v Praze do tří dnů americkou armádu.

41033

21.1.2005 9:21

RE: Na obranu České republiky

Ostravak 193.?.?.?

Reakce na 41033

[chechtot] Svatá pravda! [chechtot]

41049

21.1.2005 9:23

RE: Na obranu České republiky

delta.100 delta (tečka) 100 (zavináč) seznam (tečka) cz 193.?.?.?

Reakce na 41033

[chechtot] Já sám bych to lépe neřekl! [chechtot]

41051

20.1.2005 16:33

S autorem moc nesouhlasim

leho 143.?.?.?

Kdybych nemel v Cechach pribuzne a kamarady, zcela urcite bych tam tolik nejezdil. Moje spatne zkusenosti zpravidla jsou ve frontach v obchodnich domech, Cesi jsou hulvati jakych nema obdoby v zadne normalni zapadni zemi. Od znamych, kteri maji co do cineni s ceskymi urady a hlavne justici vim, ze je to ve srovnani s ostatnimi zememi rovnez katastrofa. Po revoluci v 89 jsem si myslel, ze se do Cech nadobro vratim a jelikoz jsem pobyval za humny v Nemecku, snazil jsem se rozjet podnikani. Po par pokusech jsem toho nechal, zlodeji a grazlove se kolikrat vyklubali z lidi, jez jsem bud znal z drivejska a nebo mi byli doporuceni mymi velmi dobrymi kamarady. Nemyslim, ze se charakter naroda od te doby moc zmenil. Podle meho nazoru, vykoreneni komunismu z charakteru naroda bude trvat nejmene jeste nekolik generaci.

40962

20.1.2005 17:02

RE: S autorem moc nesouhlasim

Lev 82.?.?.?

Reakce na 40962

Pane leho, v CR jsem nyni, tak jako v USA ( napul ). To, co pisete, ze Cesi jsou hulvati, vam musim dat zapravdu, hlavne v obchodech, uradech a predevsim, jako ridici, pri rizeni svych Mercedesu, Baworaku, Audin a jinych drahych priblizovadal, jelikoz predtim zili v nejakem totalnim utlaku a dnes, kdyz maji "prachy", tak ( aspon si to nekteri mysli ), si mohou vse na svete dovolit. No a ted prichazi pane leho velike ALE !!, jelikoz vy, ja a vsichni cesti emigranti, kteri maji uz delsi leta druhy domov na Zapade, mimo uzemi CR, tak jsme poznali patricne chovani jinych lidi, jak v obchodech, uradech, tak i za volantem. Je fakt, ze amici jsou daleko slusnejsi a tolerantnejsi. ...... A to prave vime my !!, kteri muzeme POSUZOVAT, ale nevi to na priklad Cesi ( zijici stabilne jen v Cechach, ci na Morave ) a nevi to Americane, jak se chovaji Cesi v Cechach.

No a point celeho tohoto meho psani je v tom, ze my emigranti zijici mimo uzemi CR, bychom byli dnes STEJNI, jako vsichni obcane Ceske republiky, kdybychom neemigrovali a taktez bychom nemeli dnes moznost porovnavat, kdo a nebo ktery narod, je slusnejsi. Staci se jen podivat na stare predvalecne filmy, jak lide - Cechoslovaci, slusne, uctive a s respektem, spolu jednali, nemluve o Oldrichu Novym a jeho slizkem i kdyz krasnem, chovanim k zenam, ....... ale ta doba svetove !, je ta tam. [velký smích]

40967

20.1.2005 22:35

Se Lvem moc nesouhlasim

Doktor 63.?.?.?

Reakce na 40967

>Pane leho, v CR jsem nyni, tak jako v USA ( napul ). To, co
>pisete, ze Cesi jsou hulvati, vam musim dat zapravdu, hlavne
>v obchodech, uradech a predevsim, jako ridici, pri rizeni
>svych Mercedesu, Baworaku, Audin a jinych drahych
>priblizovadal, jelikoz predtim zili v nejakem totalnim
>utlaku a dnes, kdyz maji "prachy", tak ( aspon si to nekteri
>mysli ), si mohou vse na svete dovolit.

Pane Lve, vite, co je to "road rage"? To se stane, kdyz nejakeho zakomplexovaneho Amika predjedete autem, kterym se asi nema predjizdet a potom si uz muzete pripadat jako v CR. Kolik nesmyslnych honicek s policajtama se kona v Americe a kolik v CR?

>Je fakt, ze amici jsou daleko slusnejsi a tolerantnejsi.

Jsou tolerantni vuci prezidentovi, ktery je zatahl do valky kvuli lzivym tvrzenim o atomovych bombach, a oni si ho znovu zvolili. Tomu rikam tolerance. Mohlo by se neco takoveho stat v CR? Zkuste se podivat na obrazek nahore v tomhle odkazu a dejte vedet, jestli se americti vojaci chovaji slusne:

http://thescotsman.scotsman.com/international.cfm?id=69512005

Asi jo, snazi se utesit ty deti, kterym pred chvili zastrelili rodice. Velice slusny a tolerantni narod!

41008

21.1.2005 0:45

RE: Se Lvem moc nesouhlasim

Lev 82.?.?.?

Reakce na 41008

Pane Lve, vite, co je to "road rage"? To se stane, kdyz nejakeho zakomplexovaneho Amika predjedete autem, kterym se asi nema predjizdet a potom si uz muzete pripadat jako v CR. Kolik nesmyslnych honicek s policajtama se kona v Americe a kolik v CR?

Pane Doktore, pokud predjedu nejakeho zakomplexovaneho amika, tak se mi to muze stat a nemusi, ze pak zacne "road rage". A pokud pisete o nesmyslnych honickach s policajtama, ktere se konaji v USA, tak za a) Amerika, jak sam vite, je senzacichtiva a vse se musi na TV ukazat a nejen v USA - pochopitelne, vse je kšeft. No a za b) nechci se vysmivat ceske policii, ale jak by ona mohla i smyslne honit ve svych "skořápkách", Made in Skoda, takove Baworaky, Mercedesy, ci jina sportovne vyhlizejici auta ? Nemohu byt falesny sam k sobe a nemohu vychvalovat, co vychvalit nejde. Co je pravda, je pravda. Taktez i policejni hlidky, jsou v CR jine, nez v USA. A hlavne prosim pane Doktore, nezapomente, ze Cechu je 10 milionu a amiku jen "pouhych" 280 milionu, takze i kriminalita co do poctu obyvatelstva, bude v Cechach vissi, nez v USA - hola skutecnost, bez nejakeho "nadrzovani" amikum.

Jsou tolerantni vuci prezidentovi, ktery je zatahl do valky kvuli lzivym tvrzenim o atomovych bombach, a oni si ho znovu zvolili. Tomu rikam tolerance. Mohlo by se neco takoveho stat v CR? Zkuste se podivat na obrazek nahore v tomhle odkazu a dejte vedet, jestli se americti vojaci chovaji slusne: Asi jo, snazi se utesit ty deti, kterym pred chvili zastrelili rodice. Velice slusny a tolerantni narod!

Souhlasim s vami pane Doktore, to by se v CR, nemohlo stat !


41025

21.1.2005 2:06

RE: Se Lvem moc nesouhlasim

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41008

No vazeny pane Doktore, von ten tatik byl 2x upozornen
aby zastavil. A nezastavil. Bylo mu to proste jedno
jestlize ti "zli" Amici budou po nem strilet nebo ne.
A voni strileli.
Jako lekar vystudovany v Holansku a pracujici v USA
to mate jiste hodne tezke ve vasem povolani. Jak vy-
chazite s pacientama co jsou rodili Americane ?
Takovy pacient vas musi odpuzovat, hned jak otevre
dvere vasi ordinace? Ze ano ?41027

21.1.2005 0:33

RE: S autorem moc nesouhlasim

Karel Karel4u (zavináč) cz 198.?.?.?

Reakce na 40967

Pane Lve, jake je to doopravdy v Cechach s financemi. Ja mam takovou predstavu, kdyz ctu ten Cesky tisk, ze tam zkratka kazdy zbohatnul. Opravdu kazdy ma mercedes nebo Audi automobil? Vypada to tak, ze kazdy je millionar. Zacinam mit komlexy a chut se vratit a zaciti nejake podnikani abych vydelal skutecnen penize. Opravdu se to tam tak hyba? Kdo neco vi at prosim napise.
Mam Cechy velmi rad, asi jsem si je tak trochu zidealisoval. Znam tady par kluku a to jsou opravdu fantasticti lide. Vsichni jsou inteligentni a svym zpusobem uspesni. Ze by nekdo zavidel, nekdo ano nekdo ne. Ja osobne kdybych zavidel tak snad jen zdravi. Po urcitem veku materialisticke statky nemaji cenu, ba prave naopak, jsou spise prekazkou. Tato diskuse je spise nez o charakteru naroda, popsanim cesty skrz socialni vrstvy jednoho naroda. Vsude nemohou byt zbabelci. Vzpomenme si na nase letce v Bitve o Anglii. Mame take spoustu bojovniku v "Cizinecke Legii" ve Francii. Za svych cest jsem se vzdy potkal u urciteho baru s urcitymi lidmi. Kdyz jdeme se zenou " sailing" tak tam jsou stejni spravni chlapi a zenske at je to odkud koliv. Stejne tak na "Polu", ale tam je Cechu jen minimalne, spise Argentinci, to jsou fantasticti hraci. Cesi jsou vybornymi fotbalisty a cyklisty. Zde v USA Jirka Mainus byl dlouho narodnim trenerem v osumdesatych letech. Co ve me ovsem vzbuzuje tak trochu usmev, je jejich, to je Ceske lpeni na jejich vzdelani. Ja mam vysokou skolu, vzdy s hrdosti prohlasuji, a nebo : to by Vysokoskolak neudelal. My Vysokoskolaci. Strasne by me zajimalo, co je na tech skolach uci. Nikde jsem nevidel zadne ty jejich "papers" publikovane. Ani nijaky filosof nepronikl na svetovou uroven. A prominte mi, Computer science neni veda. Programator neni intelektual

41024

21.1.2005 1:57

RE: S autorem moc nesouhlasim

Lev 82.?.?.?

Reakce na 41024

Pane Lve, jake je to doopravdy v Cechach s financemi. Ja mam takovou predstavu, kdyz ctu ten Cesky tisk, ze tam zkratka kazdy zbohatnul. Opravdu kazdy ma mercedes nebo Audi automobil? Vypada to tak, ze kazdy je millionar. Zacinam mit komlexy a chut se vratit a zaciti nejake podnikani abych vydelal skutecnen penize. Opravdu se to tam tak hyba? Kdo neco vi at prosim napise.
Mam Cechy velmi rad, asi jsem si je tak trochu zidealisoval
______________________________________________________________

.... hm pane Karle4u ( pokud Vas tak mohu oslovit ), asi zertujete a pokud mate k nasi domovine - Cechum, stale ten hrejivy vztah, tak budete mit, i kdyz do Cech asi necestujete, ale pres Internet a nebo i jine zdroje, dostatek informaci, jak to priblizne v Cesku vypada.

No a abych se Vam pane Karle4u priznal, tak jako turistovi z USA, bych to financne nikomu nedoporucoval. Urcite, jak sam vite, tak US dollar je dnes, na urovni byvale zapadonemecke marky, pred triceti lety. Pokud by jste chtel v CR podnikat, tak nedoporucuji, ale pokud mate v CR spolehlive konekce, tak by jste to mohl zkusit, ale je i dulezite se zžít a znat prostredi, ve kterem by jste chtel podnikat, nebo investovat, i kdyz jazykem a pismem jste Cech.

No a s tema Merclikami a Audinami, to neni zase takove divoke a s milionari taktez ne. Vetsinou takove exlusivni vozy, maji tak zvani "zbohatlici" - zbohatli nejakym zvlastnim zpusobem, pres jedinou noc a nikdo me v CR, nechce do tech "taju" zasvetit, takze mi nic jineho nezbyva, nez umrit v chudobe.

No a pokud se napajite z Internetu pres DSL na Vas PC, tak Vam dam pane Karle4u link na televizni Internetove zpravy v obraze z CT - http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/ aspon se dovite vice o Cesku [mrknutí jedním okem]

41026

22.1.2005 7:49

RE: S autorem moc nesouhlasim >> ale souhlasim 100% se Lvem!!!!

leho 168.?.?.?

Reakce na 40967

A to jsem jeste nepsal o ridicich, to je opravdu kapitola sama pro sebe. Policie rovnez, ve srovnani s efektivnosti americkych policajtu a hlavne kalifornskych jsou cesti policajti spatny vtip. Tohle je opravdu asi velice vzacny pripad, kdy se shodnem. Nechapu, jak clovek celkem s jinak zdravymi nazory muze bastit Zvedavcovu propagandu o Iraku...

41148

22.1.2005 10:19

RE: S autorem moc nesouhlasim >> ale souhlasim 100% se Lvem!!!!

Lev 82.?.?.?

Reakce na 41148

Nechapu, jak clovek celkem s jinak zdravymi nazory muze bastit Zvedavcovu propagandu o Iraku...
___________________________________________________

Dekuji pane leho, Sir ! Byl bych i ja velice rad, pokud pisete o mych "zdravych" nazorech, aby jste me nasledoval. Zarucil bych vam dozity zivot v miru a bez prolevani krve, nevinnych lidi.

Co se tyce Iraku, tak NEPOTREBUJI ! "propagandu" Zvedavcovu, pokud vubec nejaka existuje ! Nikdy jsem se nenechaval posetile strhnout davem, pokud jsem se aspon castecne sam nepresvedcil, vo co go ! Tim vam chci leho naznacit, ze i kdyby nebylo Zvedavce, tak muj nazor na vas, Bily domov pro postizene, US svetovou politiku, vcetne Iraku, by byl u me nezmenen.

41154

22.1.2005 18:14

RE: S autorem moc nesouhlasim >> ale souhlasim 100% se Lvem!!!!

leho 143.?.?.?

Reakce na 41154

>Dekuji pane leho, Sir ! Byl bych i ja velice rad, pokud
>pisete o mych "zdravych" nazorech, aby jste me nasledoval.

Nemohu nasledovat, jelikoz znam realitu primo od zdroje, na rozdil od vas, kteryzto se spolehate na prezvykane zpravy od Zvedavce, CNN ci jinych lunatiku, kteri ziji uplne v jinem svete.

41174

22.1.2005 18:23

RE: S autorem moc nesouhlasim >> ale souhlasim 100% se Lvem!!!!

Lev 82.?.?.?

Reakce na 41174

Nemohu nasledovat, jelikoz znam realitu primo od zdroje, na rozdil od vas, kteryzto se spolehate na prezvykane zpravy od Zvedavce, CNN ci jinych lunatiku, kteri ziji uplne v jinem svete
________________________________________________

..........hm, jak zvlasti leho, Sir ! Ctete moje myslenky. To same, ale, uplne to same, jsem si ja myslel o vas, Sir ! - az na toho Zvedavce, Sir ! Of course, Sir !

41175

25.1.2005 13:39

RE: S autorem moc nesouhlasim >> ale souhlasim 100% se Lvem!!!!

leho 168.?.?.?

Reakce na 41154

>Dekuji pane leho, Sir ! Byl bych i ja velice rad, pokud
>pisete o mych "zdravych" nazorech, aby jste me nasledoval.
>Zarucil bych vam dozity zivot v miru a bez prolevani krve,
>nevinnych lidi.

Lve, je hrozne zajimave pozorovat reakce anti-ami smyslejicich lidi, kdyz se jim predlozi fakta a dojdou jim argumenty. Argumenty vystridaji kdyz ne zrovna nadavky, tak nic nerikajici ironicke poznamky.

>
>Co se tyce Iraku, tak NEPOTREBUJI ! "propagandu" Zvedavcovu,
>pokud vubec nejaka existuje ! Nikdy jsem se nenechaval
>posetile strhnout davem, pokud jsem se aspon castecne sam
>nepresvedcil, vo co go ! Tim vam chci leho naznacit, ze i
>kdyby nebylo Zvedavce, tak muj nazor na vas, Bily domov pro
>postizene, US svetovou politiku, vcetne Iraku, by byl u me
>nezmenen.

Lve, vas nazor zustane nezmemen ani kdybyste na vlastni oci videl, ze tomu tak neni? Me by porad zajimalo, kde berete to presvedceni, ze za vsechno zle muze Velky Satan...

41365

25.1.2005 1:50

RE: S autorem moc nesouhlasim

Jiří Táborský 4.?.?.?

Reakce na 40962

Četaři Leho,

kdyby mi v tom Vaše šarže a pan Stwora nebránili, tak bych Vás už dávno s těmi Vašimi kydy o příšerném českém charakteru poslal do prdele. Svedete na něj i to, že nejste schopný podnikat (a dobře jste udělal, že jste se dal nalejt do armády). Berte život trochu optimisticky. Vám vadí i fronty v obchodních domech v Praze, mno a já jsem zase raduji, že mi u nás v obchodním domě nikdo nesebral se zbraní v ruce peněženku. A nestěžujte si na české podvodníky, u nás je z toho už vážené povolání. To já jsem se kdysi kamarádil, už v Praze, s jedním chasníkem, o kterém jsem se před půl rokem dozvěděl, že ho zašil Interpol v Berlíně za podvod na americký berňák, státní symfonický orchestr, Smithonian a jednu kanadskou univerzitu, něco přes dvěstě milionů dolarů, tedy, co prasklo. A to je jen troškař, žádná velká ryba. Tak neplačte nad podvodníčky v Čechách a z prkotin nedělejte charakter národa.

41303

25.1.2005 13:41

RE: S autorem moc nesouhlasim

leho 168.?.?.?

Reakce na 41303

>Četaři Leho,
>
>kdyby mi v tom Vaše šarže a pan Stwora nebránili, tak bych
>Vás už dávno s těmi Vašimi kydy o příšerném českém
>charakteru poslal do prdele.

Dosly argumenty, ze musite pouzivat sprostych slov?

41366

20.1.2005 18:02

Na obranu České republiky

SiNuHeT 194.?.?.?

Nechápu, proč se tady pořád řeší problém okupace. Povstali jsme? Povstali! Nebo jste snad zapoměli, že německé okupaci se bránila Čajánkova kasárna ve Frýdku-Místku? Nebo si tady snad někdo přeje, aby kvůli nějakému falešnému pocitu "národní hrdosti" byla vyvražděna polovina inteligence? Je mi 25 let, vystudoval jsem VŠ, domnívám se, že mám i dostatečný přehled, ale nějakým komplexem z minulosti rozhodně netrpím, a na to že jsem Čech jsem hrdý, ať už si přiblblí "žurnalisté" píšou co chtějí.

40975

20.1.2005 21:00

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 40975

Zcela souhlasím. Je snadné být hrdý na to, že jiní lidé obětovali své životy. To je zcela jiné, než sám vzít pušku a jít položit vlastní život.

Vidíme to i ve sportu. Jsme hrdí na naše hokejisty a fotbalisty, když vyhrají světové mistrovství. Ale nikdo na nás nesmí chtít, abychom si sami navlékli kopačky a šli na hřiště. To by nám také mohla splasknout pivní břicha.

40994

20.1.2005 22:52

RE: Na obranu České republiky

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 40975

>Nechápu, proč se tady pořád řeší problém okupace. Povstali
>jsme? Povstali!

72 hodin pred koncem valky


>Nebo jste snad zapoměli, že německé okupaci
>se bránila Čajánkova kasárna ve Frýdku-Místku? Nebo si tady
>snad někdo přeje, aby kvůli nějakému falešnému pocitu
>"národní hrdosti" byla vyvražděna polovina inteligence?

inteligence sama o sobe netvori narod, nehlede k tomu, ze nekterym narodum by takove ozdraveni pomohlo.


41012

21.1.2005 13:58

RE: Na obranu České republiky

SiNuHeT 194.?.?.?

Reakce na 41012

A co jste tím chtěl říct?

41077

20.1.2005 20:42

Na obranu České republiky

Modráček meskal (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Jen něco pro upřesnění: Ke katolické církvi se hlásily přibližně tři čtvrtiny z těch 40% nábožensky aktivních obyvatel.

Pak se objevil názor, že Čech a Slovák je totéž. S tím hluboce nesouhlasím. Slováci jsou nepochybně naši slovanští příbuzní, náleží společně s námi do etnické větve tzv. západních Slovanů. Nicméně rozdíl v národní povaze je citelný. Slováci mají ve své zemi mnohem vyšší míru religiozity, z čehož také vyplývá reálný dopad pro život. Druhým rozdílem je ochota Slováků ke stěhování se za prací a neříkejte mně, že to souvisí s nižší životní úrovní oproti české.
Nakonec vidím jako velmi problematické fungování společného státu Čechů a Slováků. Skoro si troufám tvrdit, že šlo o historický omyl, třebaže si tady koleduji o kamenování. Rozdělení federace považuji s odstupem času za optimální řešení - každý na svém a za své.

40989

20.1.2005 23:41

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 40989

>Pak se objevil názor, že Čech a Slovák je totéž. S tím
>hluboce nesouhlasím. Slováci jsou nepochybně naši slovanští
>příbuzní, náleží společně s námi do etnické větve tzv.
>západních Slovanů. Nicméně rozdíl v národní povaze je
>citelný.
Modráčku, s vámi souhlasím. Mám manželku ze Slovenska a za ty desítky let co tam jezdím, jsem Slováky dost poznal. Jsou nám blízcí, ale jsou jiní, horkokrevnější a mezi sebou upřímější a jsou víc k sobě, pokud se právě neperou na nože.
>Slováci mají ve své zemi mnohem vyšší míru
>religiozity, z čehož také vyplývá reálný dopad pro život.
>Druhým rozdílem je ochota Slováků ke stěhování se za prací a
>neříkejte mně, že to souvisí s nižší životní úrovní oproti
>české.
V ochotě stěhovat se za prací rozdíly nevidím. Ovšem pivo mají nejen špatné, ale ke všemu i teplé.
>Nakonec vidím jako velmi problematické fungování společného
>státu Čechů a Slováků. Skoro si troufám tvrdit, že šlo o
>historický omyl, třebaže si tady koleduji o kamenování.
>Rozdělení federace považuji s odstupem času za optimální
>řešení - každý na svém a za své.
To byl také jediný dobrý čin, který Mečiar pro Čechy udělal.

41020

21.1.2005 16:33

RE: Na obranu České republiky

Stojan Jakotyč rainyday333 (zavináč) hotmail (tečka) com 206.?.?.?

Reakce na 41020

Pane Karle, pivo nie je az tak zle (Zlaty Bazant je vynikajuci), a vacsinou nie je teple. Vsetky negativa zivota na Slovensku su ale vyvazovane peknymi dievcatami [smích] I ked Madarky tiez maju co to do seba. A vlastne i Polky. Hmm, vlastne i Cesky. No nic, hlavne ze su pekne dievcata.
Co sa tyka rozdelenia federacie, ja som bol povodne velmi proti. Prvych pat rokov po rozdeleni som si myslel, ze to Slovaci posr*li, hlavne s tym meciarom (ja uz dlho zijem mimo republiku). V poslednom case sa ale dali pekne dohromady, takze teraz si skor myslim, ze je to takto fakt lepsie. Co by sme ale rozhodne mali doriesit (Cesi i Slovaci), su dialnice. Slovaci z Bratislavy do Viedne, Cesi z Prahy do Nemecka.

41090

21.1.2005 18:34

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41090

Pane Stojane, nitranský Zlatý bažant jde hlavně na vývoz. Ale znáte to s tím košickým? Z dědiny poslali košické pivo na rozbor, protože jim nějak nechutnalo. Obdrželi písemné dobrozdání : Váš kůň je zdráv.
Máte pravdu, že v mnohé hospodě na Slovensku se již dá dostat pivo studené. Ale i na Moravě se často podává teplé. Je to na zvyku. Moje teta v Čechách, než zemřela, si pivo z hospody vždycky ohřívala na plotně. Tím z ní nechci dělat alkoholičku. Bratranec jí ho donesl v půllitru tak jednou za měsíc.

S těmi děvčaty s vámi nemohu souhlasit, protože by si to manželka mohla přečíst a takovou radost jí nemohu udělat. Musím však potvrdit, že i ty holky jsou na Slovensku jiné, než v Čechách. Takové noblesnější.

Rozdělení federace mělo jeden zásadní přínos pro obě strany. Parlament se přestal hádat o pomlčku a dvojdomek a mohli dělat na zákonech. Jinak by tahanice o pomlčku trvaly dodnes.

41104

22.1.2005 23:06

RE: Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 160.?.?.?

Reakce na 40989

Promiňte, ale ochota stěhovat se za prací pochopitelně souvisí s nižší životní úrovní a nezaměstnaností na Slovači, z rozmaru za hůře placenou prací migruje leda blázen.

41192

23.1.2005 13:47

RE: Na obranu České republiky

google 193.?.?.?

Reakce na 41192

vazeny pan anonym,
mate velmi jednoduchy a mechanicky pohlad na svet. pre vas je snad zivot len o praci a o peniazoch?
skuste do toho pridat trosku fantazie a hned je po ruke viac dovodov, aby clovek isiel pracovat do Prahy. tuzba po niecom novom, vzrusujucom, nove baby, nuda doma, nuda vo vlastnej dusi and last but not least: utek pred vlastnou babou.
alebo uz len preto lebo sa to smie. co vy na to?
mimovolne si vas predstavujem podla vaseho prispevku ako vyziableho leptika s okuliarmi sediaceho v malom byte na nejakom obrovskom panelovom sidlidku s vecne nespokojnou manzelkou, denno-denne nadavajuceho na Ukrajincov, lebo vam zobrali robotu, ktoru vy by ste nikdy nerobil, ale nie preto, ze zle platena alebo nedostojna, ale len preto ze vy ste nemakacenko.
ale to je len taka moja asociacia vyplyvajuca z prispevku.
uprimne sorry ak som trafil. [mrknutí jedním okem]

41211

21.1.2005 5:09

Na obranu České republiky

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 4.?.?.?

rozhodne tvrdim, ze dojebanost ceskeho naroda je stejna u vsech byvalych zemi komunismu. plus kazdy ma i sva "specifika".
pokud stale trvate na tom, ze tomu tak neni, pak si srovnejte dva stejne narody, a to: NEMECKE a bude vam vse jasne!!!
jinak nemam co k tomu dodat, jen asi to, ze cesi jsou banda vychcalku a chytrolinu!!! a pivaru!!!
je to smutne, ze to musi jako narozeny cech priznat. anebo mam byt na to hrdy??? ted nevim
stefan

41035

21.1.2005 5:53

Na obranu České republiky

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Ozvaly se kriticke hlasy na presidenta Benese,ze utekl od povinosti se branit i kdyz jej mnozi zaprisahali ,abychom se branili.Co mel president Benes delat-po boji ,kazdy generalem,na poli mezinarodnim nam Britove vrazili nuz do zad a prinutili Francouze k nasledovani,pritom jsme Brity dobre vyzbrojili ,sam jejich kral si vyzkousel lehky kulomet,ktery prekonal vsechna ocekavani,v Rusku mel Benes spatne jmeno s pripadem Tuchacevskeho,ktereho "udal" Stalinovi,coz jej stalo zivot,General Stefanik vinil Benese, pri vzniku prvni republiky ,ze utratil "Statni penize v herne",coz byl nejasny stin na jeho smrti,at tedy byl jakykoliv,co mel delat s malym narodem ,kde bylo plno Nemcu,Slovaci se od nas odstrcili,Polaci na nas zautocili,Madari ,kladli rovnez podminky,proste ,byt v jeho kuzi asi nebylo snadne,nakonec to srovnejme s dneskem,kdy Cechy jsou napomocni USA a NATO,jejich Tamara se nesmi prodavat kam by chteli,urcite zbrojni dodavky musely byt odreknuty,jsme opet okupovanou zemi,nebo to delame z dobre-otrocke vule,vladnme si a nebo si na to jen hrajem a zase nekoho poslouchame,takze ,sudme Benese,ale stale mame nejake maslo na hlave,jsme vubec schopni vladnout si sami a nebo je to v tomto s reklamou demokratickem state vec nemozna a je jedno ,kdo je presidentem a nebo je nam jedno koho poslouchame ,hlavne ,ze nas necha sbirat dropky ze stolu a par obzvlaste aktivnich kolaborantu na zaklade MATERIALISMU HRAJE NARODU DIVADLO,ZE JAKO SI VLADNEM i kdyz ,driv nez neco udelame ,tak pod presktnutem moskevskem cislu mame nove cislo do Washingtonu.

41041

21.1.2005 11:00

RE: Na obranu České republiky

Lev 82.?.?.?

Reakce na 41041

Presne tak pane Nohejl. A to je prave ten komplex "maleho" naroda, ale v podstate nam nic !! jineho nezbyva. Spise je zde "boj" ! o preziti naroda. Myslim si, ze stejne to jinak nejde, jelikoz dnesni podminky, jsou diktovany od "jinud". Pokud by se Cesko chtelo s HRDOSTI odtrhnout/osamostatnit, tak jen !! na ekonomicke preziti a trade-in, by snad melo jen nekolik let, neli mesicu.

41060

22.1.2005 20:29

RE: Na obranu České republiky

host 84.?.?.?

Reakce na 41041

Trošku zpět , kté obraně č.republiky.Jako kluk si pamatuji,co můj děda vyprávěl o mobilizaci v roce 38.Byl mobilizován tuším někam do Hranic na Moravě.Na ,buzerplace',při nástupu dostali rozkaz:
Kdo je jiné,než české národnosti,tři kroky vpřed chod.
A děda vypráví:,,Zůstal jsem tedy stát.Po očku kouknu vlevo,potom vpravo a vidím.Tam stojí jeden,kousek dál druhý,a snad někde na konci třetí ... Jen jsme se po sobě zaraženě rozhlíželi,krčili rameny..."

41178

21.1.2005 10:31

Na obranu České republiky

jeden co neco o tom vi 202.?.?.?

ne zebych vam do toho holedbani chtel kecat.
http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=domaci&c=A050120_200540_domaci_sas&t=A050120_200540_domaci_sas&r2=domaci

41058

21.1.2005 13:17

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41058

>ne zebych vam do toho holedbani chtel kecat.

Cizinci u nás vidí jen to, co jim reklama ukáže, pokud se nezajímají sami.
Turisty k nám přece nebudeme lákat na jadernou elektrárnu, automobilku nebo moderní skladové prostory. Turisté přijedou jen za tím, co doma nemají.
Já také nepojedu do Indie jen proto, abych si tam dal knedlo vepřo zelo.

41075

21.1.2005 14:24

RE: Na obranu České republiky

Jednooký král 80.?.?.?

Reakce na 41058

Ale to je moc hezká fotka!

41078

21.1.2005 12:59

Na obranu České republiky

Tina Glawesing Tina (tečka) Glawesing (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Od určité doby se ve všech pádech skloňuje slovo turismus. Je to bezpochyby dobře rozvinutý průmysl založený na službách. Každý turista očekává, že všude kam přijede bude hýčkán a veleben. To se přirozeně netýká jen turismu. Což však posunout naše chápání dále od komerce a nazvat člověka v cizí zemi návštěvou. Návštěva má totiž svá pravidla. Jedno z nich je chovat se slušně a další nevnucovat své názory. To, že někde lidé žijí jinak, ještě neznamená, že já žiji lépe a mám tudíž právo kritizovat. Pokud nás kritizují Američané, nutno to považovat za úspěch. Čím více budeme této kultuře vzdáleni, tím lépe pro nás. Můj názor je, že ani zdaleka nejsme tak odlišní, jak by bylo potřebné. To však není důvot jim nadávat. Je to pouze důvod jim všemi dostupnými prostředky zabránit jejich představu o společenských hodnotách šířit mezi normální lidi.
Předhazovat veřejné diskuzi židovskou otázku je myslím hodné člověka mladší doby kamenné. Ať už se člověk setká s jakoukoliv kulturou, je vždy postaven před otázku tolerance. Já vím, ono je něco jiného přijít někam jako návštěva a něco jiného jako spasitel. Obzvlášť pokud chci spasit sebe sama skrze vraždění bezvěrců. Nejsem zastáncem židů, muslimů, křesťanů ani jiných náboženství, ale zároveň nevidím žádný smysl v jejich urážení. Nevěřte tomu že skrze špatnost druhých poukážete na svoje přednosti. Naopak, čím více jednáte v protikladu se zlem tím více se mu podobáte. Je to stejné, jako když malujete čerta a tam kde je černá namalujete bílou. To co namalujete nebude anděl, ale zase jenom čert.

41074

21.1.2005 16:04

Na obranu České republiky

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 4.?.?.?

chlapi, serte na to!!! me jen interesuje, kdy se nauci cesky narod respektovat ostatni narody, etnicke ci nabozenske skupiny, ap.
ano, a je treba se ucit od "blbych" polaku, slovaku, vietnamcu, ciganu i cernych a jinych, samozrejme, hrdosti, soudrznosti a ucty k sobe.
stefan

41086

21.1.2005 17:53

Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

leho 143.?.?.?

Pred par lety jsem se seznamil s vysokoskolskym profesorem co mel tu cest take ucit na CVUT v Praze anglictinu po dva semestry. On uci po celem svete a nepamatuje, ze by neco podobneho jako v Cechach zazil nekde jinde. Nezajem studentu o studium a podvadeni pri testech bylo pro nej velice demoralizujici a sokujici zaroven. Take uroven jednani vetsiny profesoru a administrativy na fakulte byla tez priserna. Jelikoz v druhem semestru toho mel plne zuby, tak jen tak z legrace vyzadoval po vsech profesionalitu na jakou byl zvykly vsude jinde na svete. Za to byl samozrejme dle ocekavani vyhozen.

41098

21.1.2005 17:55

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

leho 143.?.?.?

Reakce na 41098

Jestli jsou Cesi jako studenti na ceskych skolach jedni z nejhorsich na svete, jestlipak se polepsi po promoci? Ja o tom pochybuji a myslim, ze se to take promita do charakteru naroda...

41099

21.1.2005 18:07

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

Aja 24.?.?.?

Reakce na 41098

Kdyz vy mate, pane leho, hrozne moc znamych, kteri vam trvale dodavaji zarucene informace.
...a to ja mam znamou profesorku, ktera si nemohla ceske studenty vynachvalit.

41100

22.1.2005 7:42

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

leho 168.?.?.?

Reakce na 41100

Ajo, tak rovnou napiste, ze jsem si to vymyslel. Cesti studenti tedy uz nepodvadi pri testech, pri vyuce drtiva vetsina dava pozor, necte pod lavici ci si nedela domaci ukoly do jinych predmetu? To se vsechno tak rapidne zmenilo od doby "Sametu"?

41147

22.1.2005 13:13

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

Aja 24.?.?.?

Reakce na 41147

>Ajo, tak rovnou napiste, ze jsem si to vymyslel. Cesti
>studenti tedy uz nepodvadi pri testech, pri vyuce drtiva
>vetsina dava pozor, necte pod lavici ci si nedela domaci
>ukoly do jinych predmetu? To se vsechno tak rapidne zmenilo
>od doby "Sametu"?

..to ne, leho, to netvrdim, ale zcela dobrovolne se priznavam (pan Stwora promine), ze muj prispevek byl "nasiraci".
Tak, jako mi vadi, kdyz nekdo dela blby ze vsech Americanu, tak stejne tak( pravdepodobne vic) je mi proti srsti, kdyz vy delate idioty ze vsech Cechu. Vite, takove to celoplosne hodnoceni a pausalni odsouzeni.
Nekde tu byla rec o hrdosti, mam mezery, neumim si pod tim terminem nic moc predstavit. Byt hrdy na neco a na nekoho, neumim.Mam k nekomu, ci necemu vztah, mozna obdiv, nevim.
A to, k cemu mam vztah, branim.

41165

23.1.2005 6:55

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

leho 168.?.?.?

Reakce na 41165

Ajo, takze vy jste hrda(y) na podvadejici ceske studenty? A na dalsi velmi negativni jevy v dnesni ceske spolecnosti? Muzete mi poradit, na co bych mel byt hrdy jako Cech, samozrejme krome velmistru v hokeji, Hradcan a schopnosti Cechu pracovat pod cizim managementem? Jen tak mimochodem, rada uspesnych Cechu v zahranici uz nejsou Cesi, takze ty ja nepocitam...Jo a to jsem jeste nenapsal o prazskych taxikarich, taktez kapitola sama pro sebe, ktera nema v zapadnich zemich obdoby...

41199

23.1.2005 16:54

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

Aja 24.?.?.?

Reakce na 41199

>Ajo, takze vy jste hrda(y) na podvadejici ceske studenty? A
>na dalsi velmi negativni jevy v dnesni ceske spolecnosti?
>Muzete mi poradit, na co bych mel byt hrdy jako Cech,
>samozrejme krome velmistru v hokeji, Hradcan a schopnosti
>Cechu pracovat pod cizim managementem? Jen tak mimochodem,
>rada uspesnych Cechu v zahranici uz nejsou Cesi, takze ty ja
>nepocitam...Jo a to jsem jeste nenapsal o prazskych
>taxikarich, taktez kapitola sama pro sebe, ktera nema v
>zapadnich zemich obdoby...
Abych vyresila vase dilema, leho, hodim se do stredniho rodu a to i pres to, ze jsem vam uz rikalo, ze jsem zenska.
Ne, nejsem hrdo, snazilo jsem se vam vysvetlit, ze si pod pojmem "hrdo na neco, ci nekoho", neumim moc nic predstavit.
Napsalo jsem vam, ze nemam rado "plosne odsouzeni" a ve vasem pripade "plosne zbozneni" celych narodu, socialnich, ba i zajmovych skupin.
Ano, souhlasim, jsou v Cechach mizerove, podvodnici.Nesouhlasim s tim, ze vsichni taxikari jsou zlodeji a vsichni studenti podvodnici.
P.S.Vsadilo bych se, ze vy se radite mezi ty, kteri uz nejsou Cesi a jsou uspesni v sirem svete.

41222

23.1.2005 19:17

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

leho 143.?.?.?

Reakce na 41222

>Ano, souhlasim, jsou v Cechach mizerove,
>podvodnici.Nesouhlasim s tim, ze vsichni taxikari jsou
>zlodeji a vsichni studenti podvodnici.

Vsichni ne, jenom velka vetsina a to je porad katastrofalni situace, ktera se musi odrazit v charakteru naroda. Ja jsem za leta studia na americkych skolach snad nevidel na vlastni oci jediny pripad podvadeni jaky naprosto bezne v Cechach provozuje vetsina studentu. Taktez otevrene ignorovani profesorova vykladu naprosto bezne v Cechach je v USA velice ridkym jevem. A neslysel jsem, ze by v jedinem americkem meste byl problem s podvodnymi taxikari, zatimco v Praze drtiva vetsina taxikaru naivniho cizince temer vzdy obere.

41232

23.1.2005 19:33

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 4.?.?.?

Reakce na 41232

A neslysel jsem, ze by v jedinem americkem
>meste byl problem s podvodnymi taxikari, zatimco v Praze
>drtiva vetsina taxikaru naivniho cizince temer vzdy obere.

souhlas, pripady se studenty neznam, ale taxikari to jsou tezci podvodnici, ale uplne jste zapomneli na tu bandu cisnickou!!!!!!
cau stefan

41233

23.1.2005 19:45

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

Aja 24.?.?.?

Reakce na 41233

Pro Stefana- zdravim vas, a davam navrh. Usetrte si nerv, do Cech nejezdete a pockejte, az zakony srovnaji ten binec a moralka nemoralnich se vyresi.

Pro leho-dejte navrh srovnat Cechy a Slovensko se zemi a zacit od nuly.

41236

23.1.2005 19:53

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 4.?.?.?

Reakce na 41236

>Pro Stefana- zdravim vas, a davam navrh. Usetrte si nerv, do
>Cech nejezdete a pockejte, az zakony srovnaji ten binec a
>moralka nemoralnich se vyresi.

>
>Pro leho-dejte navrh srovnat Cechy a Slovensko se zemi a
>zacit od nuly.

do cech sice jezdim,taxikarum se vyhybam, s cisnikama se ale hadam stale, bohuzel. jo, cistka by obema narodum rozhodne prospela!!!
stefan

41238

23.1.2005 19:41

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 4.?.?.?

Reakce na 41222


>Ano, souhlasim, jsou v Cechach mizerove,
>podvodnici.Nesouhlasim s tim, ze vsichni taxikari jsou
>zlodeji a vsichni studenti podvodnici.

>P.S.Vsadilo bych se, ze vy se radite mezi ty, kteri uz
>nejsou Cesi a jsou uspesni v sirem svete.

ajo, jasne , ze vsichni nekradou a nejsou tam jen podvodnici, tady se hovori o nahledu na narod v globalu!!!
stefan

41235

25.1.2005 0:15

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

Aja 24.?.?.?

Reakce na 41235

>
>>Ano, souhlasim, jsou v Cechach mizerove,
>>podvodnici.Nesouhlasim s tim, ze vsichni taxikari jsou
>>zlodeji a vsichni studenti podvodnici.
>
>>P.S.Vsadilo bych se, ze vy se radite mezi ty, kteri uz
>>nejsou Cesi a jsou uspesni v sirem svete.
>
>ajo, jasne , ze vsichni nekradou a nejsou tam jen
>podvodnici, tady se hovori o nahledu na narod v globalu!!!

>stefan
>

No jo, Stefane, a co vam, jako global vyjde? Ze jsme pakaz, a mame se zahrabat 6' pod zem?
Ja jsem se tam narodila, stykam se tam se slusnakama, a s temi mizery to vyresi snad cas( teda s nekterymi, trosku jich bude existovat furt, tak, jako vsude na svete).

41296

26.1.2005 3:50

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 4.?.?.?

Reakce na 41296


>No jo, Stefane, a co vam, jako global vyjde? Ze jsme pakaz,
>a mame se zahrabat 6' pod zem?

>Ja jsem se tam narodila, stykam se tam se slusnakama, a s
>temi mizery to vyresi snad cas( teda s nekterymi, trosku
>jich bude existovat furt, tak, jako vsude na svete).

ajo, ja se tam taky narodil, a ze jsme obecne pakaz, to je jasne,
kvuli tomu se nemusime hrabat pod zem, hovorime o tom, jak se o nas v globalu mluvi. a ze se stykate ze slusnakama anebo jako ja s lidmi, kteri pakaz nejsou, je mi take jasne. to uz je pak individualni, ale podle toho se narod nehodnoti.
to je presne jako o jinych narodech, skupinach ci rasach. ze cerni jsou lini, ze zidi jsou vydridusi, ze nemci a svycari jsou drzgresle, atd, atd.
tak to alespon vidim a chapu ja,
cau stefan

41436

25.1.2005 11:05

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41199

Pane leho, Stwora mi nedovolí tady napsat, že jste paušalizující úplný blbec, proto vámi uváděné názory hodnotím jako nesprávně generalizující. Ze skutečnosti, že ojediněle někteří studenti podvádějí nelze dělat závěr, že jsou takoví všichni nebo většina.
Mohl bych vám jmenovat studenty, kteří dostudovali po r. 1990 a nyní jsou již několik let zaměstnanci amerických federálních institucí. Mnoho dalších trvale pracuje na vedoucích místech v západoevropských státech. Nechtějte tvrdit, že to všechno jsou podvodníci.

41350

25.1.2005 13:32

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

leho 168.?.?.?

Reakce na 41350

>Mohl bych vám jmenovat studenty, kteří dostudovali po r.
>1990 a nyní jsou již několik let zaměstnanci amerických
>federálních institucí. Mnoho dalších trvale pracuje na
>vedoucích místech v západoevropských státech. Nechtějte
>tvrdit, že to všechno jsou podvodníci.

Nebojte se, ja se nenastvu kdyz me nekdo nadava do blbcu. Prectete si hezky co jsem napsal. Ja jsem nenapsal, ze VSICHNI jsou podvodnici. V kazde tride je tak 3-5 talentovanych jedincu (asi tak z max 25), kteri jsou dobri a nepodvadeji. To jsou ti vasi dostudovani na americkych univerzitach. Ti co pracuji ve vedoucich mistech jakehokoliv statu ci OSN, za ty ruku do ohne uz nedam. Staci treba takovy Jan Kavan, predseda Valneho Shromazdeni OSN, ze ano. STB-bak a blbec a kam to az dotah...Nebo vy me muzete vyjmenovat studenty cele jedne tridy (kruhu), kteri to vsichni dotahli nekam daleko pouze vlastnim pricinenim?

41364

21.1.2005 19:00

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41098

Seržante leho, že ten váš známý je ten samý, o kterém psal Lojza (nebo aspoň jejich kamarád):

Kazdy asi pul rok, je zde v novinach inserat, ktery
nabizi dekred v uceni druheho jazyka jako je treba
Anglictina. Desitky lidi se prihlasi, ne tento rychlo
kurs. Po absolvovani pak jeden den, obycejne zde v
universitnim auditoriu se sejde asi 6 az 8 lidi a ti
vybiraji kandidaty do zemi,ktere ucitele anglictiny
potrebuji. V lonskem roku jsem znal dva. Jeden je ted
v Karlovych Varech a jeden nekde v Polsku. Oba studo-
vali na technice a nedostudovali. Neprosli ani prvnim
rocnikem. Ten co je nyni v Karlovych Varech potom
zkousel nastopit asi do trech zamestnani. Vzdy po
asi pul roce byl vyhozen. Stejne se tak vedlo tomu
co je v Polsku. Oba dva se vsak shodli na jednom, ze
za nejich zivotni neuspech nemohou sami, ale, ze je
za to zopovedna spolecnost.
Nedelam zadne zavery, popisuji jen opravdovou zkusenost.

Lojza 12.01.05 22:13

41107

22.1.2005 5:07

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

Stojan Jakotyč rainyday333 (zavináč) hotmail (tečka) com 69.?.?.?

Reakce na 41098

No to bol teda ten profesor poriadny debiiil. Ja som studoval na karlovej univerzite a za tych sest rokov (jeden rok som si zopakoval, planovane a umyselne, kam sa nahlit?) som tam prerezal dobrych styridsat-patdesiat krasnych holiek a vypil more piva. Najlepsie casy, bez diskusie. A tento tzv. profesor sa odtial necha vyhodit a stazuje sa, ze studenti prilis piju a malo studuju? Asi nechape podstatu studentskeho zivota [smích]

Mimochodom, potom som si spravil PhD tu v severnej amerike, a mozem povedat, ze v tom studiu sa amikom rozhodne vyrovname. Bez problemov.

41142

22.1.2005 7:34

RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete

leho 168.?.?.?

Reakce na 41142

Stojane, ja jsem nenapsal, ze si pan profesor stezoval, ze jeho studenti moc chlastaji a soulozeji. On byl sokovan celkovym nezajmem a apatii studentu ve sve tride a taktez podvadenim. Pokud si pamatuji, od doby kdy jsem ja za komunismu chodil do skoly a na strojni fakultu se nic nezmenilo. Ja jsem nepsal o ceskych studentech, co chodi do skol v USA a jinde. Fakt je ten, ze pokud by prumerny cesky student praktikoval ty same manyry v US jako Cechach, neprezil by na prumerne americke univerzite ani tyden.

41146

22.1.2005 10:49

Na obranu České republiky

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Co chceme po studentech ,kdyz my samy jsme jim nedali dobry priklad,podle ceho se maji moralne chovat,kdyz cely nas politicky a hospodarsky system je jen a jen podvod a korupce.
Student se snazil v dobach komunismu a na vysledek jeho vysvetceni se mohl dostat na vysokou,ale ,ouha ,tatinek musel byt cinny u komunistu,takze prospivajici zak "bez talcenky" se nikam nedostal a jeho kamarad ,co mu to moc neslo ,sel na studie.
(Tady v Australii )Moje dcera se snazila a kdyz necemu nerozumela ,tak sla za ucitem se jej zeptat na podrobnosti k pochopeni,kdyz sr to stalo asi poctvrte ,tam mel toho asi ucitel dost a rekl ji doslova: Na co se tak stves a snazis ,kdyz az vyjdes ,stejne nedostanes praci a bude s na podpore !!!!!
Vezmete nasi politiky a nase politicke strany,ty znaji jedine ,slouzit tomu ,kdo vic zaplati na jejich znovuzvoleni,myslite si ,ze mladi lide jsou tak blbi a ze si toho nevsimnou,jak to vlasten chodi.
Druhym prikladem je v hledani zamestnani,kde podnik nema volne misto,ale "boss" se dostal do kontaktu se zadatelkou,kratka sukne ,pekne hohy,vsak to znate,ani nemusela ukazat zadne vysvetceni ,misto se naslo hned,to vsak vidi chlapec -student hledajici praci,podnik dal inserat na volna mista ,aby se nereklo,al emista uz byla davno obsazena "znamymi" a z verejnosti se delaji blbci.
Na zauceni,bez platu za prislib zamestnani,tri mesice ,po trech mesicich ji propusti,aby vzali dalsiho zajemce ,bez platu ovsem a pritom vypadaji,ze davaji mladym lidem moznost-ceho ????

41155

22.1.2005 13:24

Na obranu České republiky

Jarka 160.?.?.?

Vsude na svete jsou lide dobri a spatni. Co k tomu dodat? Zlym a spatnym se vyhnout a dobre privitat...Horsi je, jak rekl p. Werich, kdyz narazis na blbce.....

41167

22.1.2005 15:45

Na obranu České republiky

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 4.?.?.?

synci, jeste dodatek k tem vztahum. ono neni treba ani srovnavat
vsechny blbejsi narody polske, nemecke, svycarske ci americke s nami, staci se podivat a srovnat ceske pepiky s moravakama ci kdysi se slovakama!!! a jsme doma!!!!
stefan

41170

23.1.2005 1:14

RE: Na obranu České republiky

Sidonius 24.?.?.?

Reakce na 41170

>synci, jeste dodatek k tem vztahum. ono neni treba ani
>srovnavat

>vsechny blbejsi narody polske, nemecke, svycarske ci
>americke s nami, staci se podivat a srovnat ceske pepiky s
>moravakama ci kdysi se slovakama!!! a jsme doma!!!!

>stefan
------------------------------------------------------------------
Já jsem si dovolil okopírovat a vlepit tento náhled jednoho čtenáře z ČR ( diskuze na iDNES ), protože se mi velmi zamlouvá a zdá se mi správný. Jenže pro většinu občanů ČR, to bude asi málo dostupné. I když bych jim to velice přál a vřele doporučil.

"Žijeme v podmínkách, které jsou pro mnohé cizince nepochopitelné. My je ale nevnímáme, jsme na ně zvyklí, a mnohdy nás ani nenapadne, že by se dalo něco zlepšit. Chce to odstup, podívat se do světa, a pak se bez přehnaného patriotismu podívat pravdě do očí."

41194

23.1.2005 5:45

Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Pokud pisatel zkomolí citaci, aby zkomoleninu použil k argumentaci, pak je prasácký podvodník.


zase se tady nadava ??

41197

23.1.2005 6:12

RE: Na obranu České republiky

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 41197

>Pokud pisatel zkomolí citaci, aby zkomoleninu použil k
>argumentaci, pak je prasácký podvodník.

>
>
>zase se tady nadava ??

vsak to znas, zamotas se do vlastnich vymyslu, nesmyslu a jak z toho ? , hodis po opozici nejakou nadavku a vyhrals.

41198

23.1.2005 14:18

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41198

Uplne mimo misu !!!!

Dnes je ZDENKA, tak ti preji vsechno nejlepsi a vsem
Zdenkum na svete. A moc nepij, alkohol je svinstvo.

41212

23.1.2005 16:59

RE: Na obranu České republiky

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 41212

>Dnes je ZDENKA, tak ti preji vsechno nejlepsi a vsem
>Zdenkum na svete. A moc nepij, alkohol je svinstvo.
>
diky moc, no a ten alkohol, vis nikdo neni dokonaly.

41223

23.1.2005 19:36

RE: Na obranu České republiky

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 4.?.?.?

Reakce na 41223

>>Dnes je ZDENKA, tak ti preji vsechno nejlepsi a vsem
>>Zdenkum na svete. A moc nepij, alkohol je svinstvo.
>>
> diky moc, no a ten alkohol, vis nikdo neni dokonaly.
>
>
zdenku taktez preji vse nejlepsi, dal jsem si fernet na tve zdravi
stefan

41234

23.1.2005 19:45

RE: Na obranu České republiky

Lev 82.?.?.?

Reakce na 41234

>zdenku taktez preji vse nejlepsi, dal jsem si fernet na tve
>zdravi stefan
________________________________________________

No vidis stefane, malem jsem v tom spechu zapomel na toho naseho synka z podbeskyd a z te cerne Ostravenky - Zdenka Kanadskeho. I ja preji Zdendovi vse nej... k jeho jmeninam, taktez i Zdenkovi Matouskovi. Toz syncy na zdrovje ! - Lev [mrknutí jedním okem]

41237

23.1.2005 20:19

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41223

Dnes je ZDENKA, tak ti preji vsechno nejlepsi a vsem

>Zdenkum na svete. A moc nepij, alkohol je svinstvo.

>

diky moc, no a ten alkohol, vis nikdo neni dokonaly.


Ja to musel pripsat chte nechte. Ja uz mam 3 jaterni
transplantaci a dva krat nove ledviny. Nevis nahodou
jestli se dela transplantace mozku ? Uz me tady jeden
nadclovek nazyval Hloupym Honzou.

41239

24.1.2005 5:00

RE: Na obranu České republiky

Sidonius ZdenekM (zavináč) Shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 41212

>Uplne mimo misu !!!!
>
>Dnes je ZDENKA, tak ti preji vsechno nejlepsi a vsem
>Zdenkum na svete. A moc nepij, alkohol je svinstvo.
------------------------------------------------------------------
Děkuju za přání, ale já už to nějakých jedenadvacet let nedržím. Ovšem důvod k napití by to jistě být mohl. Tak teda Na Zdraví!

41245

23.1.2005 8:09

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Reakce na 41197

Když dojdou argumenty, když je člověk usvědčen, že si protiřečí, pak se chytá jakéhokoliv slovíčka a uchyluje se k nadávkám...
Přesto doufám, že se od pana Táborského dozvíme odpovědi [smích]

41205

24.1.2005 18:16

RE: Na obranu České republiky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 4.?.?.?

Reakce na 41205

Milý/á Adapo,

>Přesto doufám, že se od pana Táborského dozvíme odpovědi [smích]
nebuďte tak nedočkavý/á. Měli jsme teď šábes a neděli a kromě toho si ani nepamatuji, že bych se nějak zavázal Vám na cokoliv odpovídat, natož pronto obratem.

>Když dojdou argumenty, když je člověk usvědčen, že si
>protiřečí, pak se chytá jakéhokoliv slovíčka a uchyluje se k
>nadávkám...
Z kontextu Vašeho komentáře mám pocit, že se uvedenou myšlénkou pokoušíte adresovat mne. Mám tedy pro Vás návrh: napiště mi, kdy jste mě usvědčil z protiřečení a já Vám napíši, co si myslím, že mělo dělat Československo a Polsko v letech 38/39 (to byla tuším, Vaše otázka, na kterou si urgentně ždáte odpovědi). To je snad fér, ne?

Mohl bych ještě vsunout do návrhu, abyste mi sdělil, kdy jsem se z nedostatku argumentů uchýlil vůči Vám k nadávkám, ale nenaléhám. Nadávka je relativní pojem a jako nadávku si může vzít kdekdo kdeco. Třeba lžidoktor Včelička se tady vydával za lékaře a pan Lojza za vysokoškoláka v Čechách a v Americe a oba se cití hluboce dotčeni, když jim vytknu, že píší jako kdyby nedostudovali pomocnou školu. Kdyby tady nedělali ramena, tak se o tom nikdy ani nezmíním.

41280

25.1.2005 8:10

RE: Na obranu České republiky

Adapa 213.?.?.?

Reakce na 41280

Dobré ráno, pane Táborský.
No, nejprve k mé přezdívce, z níž jste nedokázal určit zda jsem muž či žena. Jsem muž [smích]
Ano, výše zmíněný komentář byl určen v podstatě Vám. Máte pravdu, že jste se nezavázal mi na nic odpovědět a jako svobodný člověk k tomu máte také plné právo.
Zareagoval jste ale na jeden můj příspěvek, tudíž jsem se domníval, že máte chuť se pustit do diskuze.
O tom, že si protiřečíte se ozval pan Zdeněk, týkalo se to odbojářů. A vy jste ho nepřímo nazval negramotným prasetem nebo podvodníkem. Nenapsal jsem, že jste urazil mne, nebo že jste mi nadával, proto není nutno Vaší vsuvku vkládat.
Pane Táborský, pokud chcete mi odpovědět na mou otázku. Jen to uvítám. Jistě jste starší a zkušenější než já. Uvítám Váš názor, který rozšíří mé obzory. Pokud chcete ale jen slovíčkařit, chytat se něčích zkreslených citací tak nemá diskuze smysl.

41330

23.1.2005 8:50

RE: Na obranu České republiky

Vcelicka 24.?.?.?

Reakce na 41197

>Pokud pisatel zkomolí citaci, aby zkomoleninu použil k
>argumentaci, pak je prasácký podvodník.

>zase se tady nadava ??

pane Lojzo, jak by se mohlo, to preci pan Yntelygent Faborsky nedela, ten je zde pro korekturu ceskeho slova a mysleni nas vsech
[chechtot]

41207

24.1.2005 23:05

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41207

Byl jsem zvědav, co na obranu České republiky a českého národa nám napíše pan doktor Včelička, ve všech diskuzích hojně angažovaný. Již 180 příspěvků. A pan doktor ? Nic,pouhé dvě několikaslovné poznámčičky. Pouhé rejpnutí do pana Táborského. O českém národě ani slovo.

41292

25.1.2005 2:25

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41292

Karle,
asi mu ho bylo lito, toho pana Taborskeho. Tak bud
rad. Spocitej si kolik lidi reaguje na jeho prispevky.
Nikdo, protoze se nikdo nenecha jim urazet. Panu
Taborskemu to proste dela moc dobre, kdyz aspon na
chvili muze nekoho shodit. Citi se aspon na chvili
na konickovi. Vsimni si, ze v vzdy v prvnim radku
zmeni jmeno prispevovatele. Pak teprve jde a to ne
prilis konkretne k veci a nakonec mu udela nejlepe
kdyz na nekoho nakyda hromadu toho sveho hnoje.
Jiste se mu potom dobre spi.
Je to ovsem jen moje pozorovani. A to neni smerodatne.
Ze ano ? Ale takovych je zde a vsude hodne. Bez toho
se zadna diskuse neobejde. Kdyz nenajde pan Taborsky
neco vecneho, tak se pusti jak je zvykem u techto lidi
do gramatiky. Proste musi vzdy vyhrat. I kdyby na chleba
nebylo.

41305

25.1.2005 9:08

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41305

>Karle,
>asi mu ho bylo lito, toho pana Taborskeho. Tak bud
>rad. Spocitej si kolik lidi reaguje na jeho prispevky.
>Nikdo, protoze se nikdo nenecha jim urazet.

>Je to ovsem jen moje pozorovani. A to neni smerodatne.
>
No je to skutečně jen tvé pozorování. Já naopak pozoruji, že diskuze s panem Táborským je značně obsáhlá a je věcná.
Prostě každý pozorujeme něco jiného.

No a že panu Táborskému ujede občas nějaký ten lidovější výraz, to bývá ve vyostřených diskuzích běžné. Podívej se na diskuse na českých novinových webech. Proti nim jsme zde akademický diskuzní klub.

Včeličkovi určitě nejde o pana Táborského. Nejprve jsem se domníval, že možná odcestoval nebo je nemocen. Avšak k jiným tématům diskutuje bouřlivě, takže tím to nebude. Patrně k otázce Čechů nemá co říci. I to se stává. Abych ho trochu postrčil, tak jsem mu svůj předcházející příspěvek poslal i mailem. Jak vidím, ani to nemělo žádný vliv.

41332

25.1.2005 15:19

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41332

No a že panu Táborskému ujede občas nějaký ten lidovější výraz, to bývá ve vyostřených diskuzích běžné. Podívej se na diskuse na českých novinových webech. Proti nim jsme zde akademický diskuzní klub.


Ano dival jsem se tam nekolikrat. Chodi tam smetanka
ceske spolecnosti. Jeden intelektual tam napsal povesit
presidenta Klause, zastrelit byvaleho presidenta, pozta-
vit nove vyhlazovaci tabory pro Zidy. Gotta a Vondrackovou
povesit za nony, hlavou dolu. Taky tam dopisujes?

41372

25.1.2005 15:35

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41332

No je to skutečně jen tvé pozorování. Já naopak pozoruji, že diskuze s panem Táborským je značně obsáhlá a je věcná.
Prostě každý pozorujeme něco jiného.

Karle ja chodim sem, abych s nekym mel tu a tam nejakou
diskusi. Proste si pokecal s nekym v cestine a o vecech
kolem nas, ktere se nas vsech tykaji. Na takove veci
jsem zvykly cely svuj zivot. Rekni me ale, proc bych
mel byt neustale napadan (stejne tak i ostatni oponenti)
pana Taborskeho. Ja tady nejsem a ostatni oponenti
proto, aby si na nas vyse zmineny pan Taborsky lecil
sve komplexy.

41375

25.1.2005 9:38

RE: Na obranu České republiky

Lev 82.?.?.?

Reakce na 41305

Lojzo, to, co pisete panu Karlovi o panu Taborskem s tim, ze vite, ze to bude cist dalsi stovka lidi, je od vas velmi malicherne. Jak uz jsem zde nekde uvedl, tak vy jen slovickarite a projevujete se velmi sarchasticky. Myslim si, ze jediny clovek ktery vam Lojzo muze vsechno patricne a s durazem vysvetlit a od koho to chapete, je jen pan Taborsky. Mi nic jineho nezbyva, nez s panem Taborskym a s panem Karlem z Cech, absolutne souhlasit !

41337

26.1.2005 15:08

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41337

Pane Lve, jsme na webu a musíme se smířit s tím, že že diskutovat zde může kdokoliv a jakkoliv. Každý jsme nějaký a podle toho se i chováme a vyjadřujeme. Lojzík by jistě neusnul, kdyby ten den několik lidí neurazil, nepomluvil, nepošpinil a kdyby někomu neřekl, že je nevzdělanec, který se teprve musí začít učit, co je život a o co v něm jde. Na Lojzíka nikdo nemáme, protože jen on je již skoro vzdělanec z toho, jak stále poslouchá při obědě rozhovory vysokoškoláků od sousedních stolů. Proti němu jsme všichni ostatní pologramoti, kterým on musí dobře poradit, jak mají studovat.

Buďme velkorysí a nechme tedy Lojzíkovi jeho názor, kterým si léčí své komplexy. Konečně, vždyť nás to nic nestojí a potřebnému tím uděláme radost. Berme to jako dobrý skutek. V diskuzi o českém státu a národě tím v praxi projevíme slovanskou dobrosrdečnost a soucit.

41503

26.1.2005 16:03

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41503

Na Lojzíka nikdo nemáme, protože jen on je již skoro vzdělanec z toho, jak stále poslouchá při obědě rozhovory vysokoškoláků od sousedních stolů.


Ano, Karle, konecne mas pravdu. Ja jak tam sbiram to
spinave nadobi tak slysim moc, moc veci a nazoru.
Trebas jsem jeste nikdy od zadneho doktora ci profesora
neslysel, ze Zide, to je luza spolecnost. Na druhe strane
vsak od uklizecu, krmicu laboratornich zvirat to slysis
nepretrzite. Nevis, tak nahodou proc ? Ty preci vis vsechno.


41510

26.1.2005 20:16

RE: Na obranu České republiky

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41510

>Trebas jsem jeste nikdy od zadneho doktora ci profesora
>neslysel, ze Zide, to je luza spolecnost. Na druhe strane
>vsak od uklizecu, krmicu laboratornich zvirat to slysis
>nepretrzite.
>

Samozřejmě neznám profesory a doktory, se kterými se stýkáš, ani jejich názory. Dovedu si však živě představit, že pokud by některý z nich o židech řekl cokoliv nekorektního, tak dlouho na svém místě nezůstane. Uklizečů a krmičů je všude nedostatek, tak si mohou beztrestně říkat, co je napadne. To je z jednoho pohledu.

Z jiné strany však říci o židech, že jsou "lůza společnosti" by nebylo pravdivé. Byl snad Rockefeler lůza? Jistě nikoliv. Byl to vážený člověk, co tahal za nitky. Nemůžeš tedy čekat od vzdělaných lidí, že budou vědomě říkat nepravdu (pokud za to nebudou slušně placeni). Za podobné výroky by jim židé jistě neplatili.

41533

27.1.2005 0:34

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41533

KARLE,
ty to mas uz ale vsechno dokonale popletene. To by jsi
byl prekvalen, jaka je tady na universite akademicka
svoboda. Ale ty jsi zase expert na vsechno.


41555

27.1.2005 0:28

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41337

Myslim si, ze jediny clovek ktery vam Lojzo muze vsechno patricne a s durazem vysvetlit a od koho to chapete, je jen pan Taborsky. Mi nic jineho nezbyva, nez s panem Taborskym a s panem Karlem z Cech, absolutne souhlasit !


K tomuto nemam ani jednu poznamku.

41552

23.1.2005 15:23

Na obranu České republiky

Josef Novák prinovak (zavináč) yahoo (tečka) co (tečka) uk 212.?.?.?

Ty národnostní žvásty a z nich vycházející pseudoproblémy mi již lezou krkem. Stát jedné národnosti se již dávno přežil. Stále se najde někdo, kdo žije neustále v minulosti, který rozumuje o národu. Kdy konečně těmto rozumbradům dojde, že ne národ, ale občanství je důležitější. Největší svinstva se děly právě ve jménu národa. Diskriminace podle etnického původu uvedeného v osobních dokladech.
Ta prasárna s etnickým původem by konečně měla být za námi. Neboť v civilisovaném státě nikomu nic není do etnického původu. Kromě toho český stát nebyl jenom monolitem české národnosti. Od pradávna zde byly jiné národnosti v hojném počtu. Čistě národní stát je nesmysl. Nesmyslné jsou i úvahy o charakteru národa. A to z mnoha důvodů. Příkladně Praha je plná Němců. Již Žiška měl s nimi problémy.

41214

23.1.2005 15:29

Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Business oriented "Žijeme v podmínkách, které jsou pro mnohé cizince nepochopitelné. My je ale nevnímáme, jsme na ně zvyklí, a mnohdy nás ani nenapadne, že by se dalo něco zlepšit. Chce to odstup, podívat se do světa, a pak se bez přehnaného patriotismu podívat pravdě do očí."

Sidonius -- 24.?.?.?


Ano, a tohle se neda vysvetlit zadnemu Cechovi. Obycejne
se hned na to strasne nastve a rekne : Tak sem nejezdete
kdyz se vam to nelibi. Ja tam jezdim skoro kazdy rok,mam
tam spoustu kamaradu a spoustu kamaradek. S pribivanicim
vekem ovsem min a min. Samozrejme to jsou pratele, ktere
jsem si vybral. Nemam proti nim nic. Horsi je to, kdyz
trebas nastoupim do vlaku a prijde konduktor. Stejne tak
v obchode. Ani jedna prodavacka se neusmeje. Vybirani pasu
na urade to je primo "dobrodruzstvi". V zadne retauraci
jsem nezazil, ze by ke me dosel cisnik a rekl me "Dobry
den, cim vam mohu pane poslouzit ?" Ba ani nerekne "prosim".

41216

23.1.2005 15:31

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41216

pokracovani
Na vlastni oci jsem videl jak sofer nedal na prechodu
prednost 4 slepym lidem s bilyma holema. Ba ani nesnizil
rychlost. V roce 99 jsem tam byl s Kanadskou pritel-
kyni. Ta se me ptala cely prvni tyden v restauracich
proc je ten ci ona pani cisnice je na nas nastvana. Co jsme
ji udelali. Stejne tak to bylo v kazdem obchode.
Nejsem kvalifikovany abych posoudil charakter naroda. Ale
vsichni rikaji, za to vse muze komunismus. To me moc stve.
Tim se preci po patnasti letech neda uz operovat.
Co jsme sem lide dosli, tak za tyde ci dva jsme se naucili
chovat jako mistni lide. Ze by jim to v tech "servisech"
neslo uz 15 let ? To je moc zajimave.
V TV byla debata lidi co nastivili Prahu a okoli. Vsichni
se nejak shodli na jednom. Cesi, jsou moc hodni, vzdelani
lide. Maji snad nejpeknejsi zenske na svete. Udelali od
89 roku primo mamuti krok smerem k positivnimu vyvoji.
Schazi jim jen a jen jedno : Nejsou " Business oriented".
S timto plne souhlasim.

41217

23.1.2005 16:46

RE: Na obranu České republiky

Idealista idealista9 (zavináč) hotmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 41217

>Schazi jim jen a jen jedno : Nejsou " Business oriented".
>S timto plne souhlasim.

Pane Lojzo

Nyni mi to prijde az komicke, ale
opravdu, opravdu v tomto bode
nemohu s Vami plne souhlasit.
[chechtot] [chechtot] [velký smích]
P.S. To ma byt nejapne napodobovani znameho politika.
Stale se bojim, ze me nepochopite.
Cestne slovo.

Takovy bussines, jako udelali mistni manazeri bank
od guvernera CNB az po maleho urednicka napr.
Komercni banky, ktery jel "pouze v desitkach milionu Czk",
tak o takovym bussines se muze mnoha zahranicnim jen zdat.

Temer vsichni bez viny a stovky miliard v prdeli.
Slusne receno.

41220

23.1.2005 17:02

RE: Na obranu České republiky

Idealista idealista9 (zavináč) hotmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 41220

Miliardy mimozakonne pro "smetanku"
Miliony dle zakona pro white trash a tmave.
Kosti se hazely pod stul, jak znamo z dejin.
Byly doby nedemokraticke.

41224

23.1.2005 17:08

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41220

Stale se bojim, ze me nepochopite.
Cestne slovo.


Ale jo, ja vam rozumim. Ja pisi o dojmech zahranicnich
turistu a sebe sameho v ceskych restauracich, obchodech
pri cestovani vlakem o bezohlednych ridicich. Trebas
o "service" uredniku na hlavni poste v Praze.To co vidim
s cim se setkavam asi 5 x za den. O rozdilech sluzeb
zde a sluzeb v Cechach.

Vy o manazerech a guverneru ceskych bank. O tom ja
vubec nic nevim. O tom bych mohl mluvit jen a jen
kdybych byl expertem na finance, ci tam pracoval.
Ja o penezich vim jen to, ze jeden dollar ma 100
centu. A ze nic neni zadarmo.

41226

23.1.2005 17:34

RE: Na obranu České republiky

Idealista idealista9 (zavináč) hotmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 41226

>Ja o penezich vim jen to, ze jeden dollar ma 100
>centu. A ze nic neni zadarmo.

Ano, pane Lojzo
Ale i tak si dokazete spocitat, proc "malym" lidem se zde
zavadet manyry typu bussinesman nepovoluji jen tak.
Ano, zalozit firmu, to Vas nechaji.A le malokdo si dokaze
predtim spocitat, ze od prvni minuty jste povinen dle zakona
k mnoha ukonum, ktere casem prejdou v nocni muru malych
zivnostniku.
Je to jako pustit se do boje s neznamym nepritelem,
ktery meni pravidla hry dle vlastnich potreb.
Klasicke vykoristovani "zvoleny vyvoleny" versus "vysssavany goy"
Docela legrace v tom byt tolik let [cool]
Ale v poho.....kliiideq
Jinym padaji za krk kusy zeleza [pláč]

41230

23.1.2005 20:35

Na obranu České republiky

zdenek 24.?.?.?

tak jaste jednou dik.

Stefan: si tam zijete, fernet a tak, jak uz nic tak to aspon vyfot a pridej jako komentar

Lev: no nerikej, ze jsi si taky nedal

Lojza: ten hloupy Honza je nahodou perfektni job, vzdycky z toho kouka nejake kralovstvi, pytel penez ap. Akorat ta princezna je tam vzdycky zamontovana, aby toho stesti zase nebylo tolik.

Sidonius: vidis jak to chodi, na soujmenovce jsem zapomnel, tak vsechno nej...

41240

24.1.2005 5:34

Na obranu České republiky

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Jak je to vlastne s nami v tom dnesnim svete?Udelali jsme pokrok ,zajiste ,ale otevrenim hranic jsme pobrali vic spatneho nez dobreho.Vnitrne,dusevne ,jsme si asi moc nepolepsili,ackoliv jsou lid e,kteri se snazi byt lepsimi,ale na druhou stranu ,nechteji na to doplacet,byt cestny ,znamena pro jine ,z ejste vul,zatimco oni kseftari a nebo rovnou kradou a pujdou s jakoukoliv politickou stranou.
Jake moznosti Cechy maji,skvele byt velmi dobrym statem ,kdyby.....
Sedime ve stredu Evropy,mame krasnou krajinymhory ,v zime i lete,spousty pamatek,historii ,jez mnohe narody nemaji,pisemnictvi a kultura zanechana nasimi predky v obrovskem mnozstvi,nasi lide dokazi ,kdyz chteji dokazat,svet uz dnes nevi ,ze nerezavejici ocel pochazi z Cech,ze i ten dollar je z Jachymovskeho tolar a mnoho jineho,chtelo by to chranit zemedelce a osetrovat dobre-zdrave zemedelskou pudu ,nenechat ji zabirat prumyslem a vystavbou,prejit na zlatou a stribrnou menu a tim definitivne upevnit nase financnictvi,nenechat se zlakad jit do cizich bank,razit svou cestu,dat lidem jistotu prava v soukromem majetku ,ale brat majetek tem ,jez jej ziskaji podvodem,smelit narod a zastavit pristehovalectvi,drzet se Sladkova ,je-li kazdy z nas z kremene ,je cely narod z kvadru,zavrhnout Holywoodske kice a delat svoji kulturu,jez by lidi poucila a zaroven ridila ,co je spatne a co ne, a mnoho jineho ,ta moznost tu byla ,nez jste vlezli do EU spolecenstvi,politiky nezajima prosperita zeme ,je zajima jejich osobni prosperita a to je dnes celosvetove nestesti,nebot hostaplerstvi dnes uz neni nemoralni,spise naopak,cinkat klici ,ale neprestat,to jsme meli,ted uz je pozde,jsme ve vleku svetovych udalosti,kde neni brzda.

41247

24.1.2005 6:11

RE: Na obranu České republiky

Sidonius ZdenekM (zavináč) Shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 41247

pisemnictvi a kultura zanechana nasimi predky v
>obrovskem mnozstvi,nasi lide dokazi ,kdyz chteji
>dokazat,svet uz dnes nevi ,ze nerezavejici ocel pochazi z
>Cech,ze i ten dollar je z Jachymovskeho tolar a mnoho
>jineho,

Pane Nohejl, nějak jste ale pozapoměl uvést, že za tím vším jsou ale Němci, ten Jáchymov byl německý a ten "thaler" je německého původu. Myslím, že jsme měli jako slovanský národ docela výhodu, že jsme sousedili s Němci a byli pod "knutou" Habsburků. Bez Rudolfa II, by Praha nebyla tou Prahou, co je dnes. Tak uberte.

smelit narod a zastavit pristehovalectvi,drzet se
>Sladkova ,je-li kazdy z nas z kremene ,je cely narod z
>kvadru,

Vidíte, a já měl za to, že je to Jan Neruda - Písně kosmické. A jak chcete ospravedlnit to Vaše přistěhovalectví, nebo jste se v té Austrálii už narodil ? Naozaj, z vonku to tak vizerá.

zavrhnout Holywoodske kice a delat svoji kulturu,jez
>by lidi poucila a zaroven ridila ,co je spatne a co ne,

To se daří jen tehdy, máte-li na vysoké úrovni školství a všeobecnou vzdělanost národa. A ten nacionalismus taky není úplně to nejlepší, mnohdy může i škodit.41249

24.1.2005 7:02

RE: Na obranu České republiky

zdenek 24.?.?.?

Reakce na 41247

nejmenoval se ten Sladek nahodou Neruda ?

41253

24.1.2005 8:14

RE: Na obranu České republiky

Idealista idealista9 (zavináč) hotmail (tečka) com 62.?.?.?

Reakce na 41247

Pane Roberte
Potkavam mlade Cechy kazdy den.Misto, kde bydlim, je obklopeno nekolika universitami, vidim mlade vysokoskolaky pracovat na sobe dost tvrde.
Na webside i osobne se potkavam se skupinou mladych, tak v prumeru 25letych, kteri mohou byt brani jako vzorek populace. A je to s mladymi Cechy dobre. Hodne dobre.
Maji prehled a hlavne nejsou zatizeni minulosti tak, jako drtiva cast emigrantu.
Muzeme byt na Ceskou mladez hrdi.
A za tim si stojim.

41255

24.1.2005 13:04

RE: Na obranu České republiky

Lojza 70.?.?.?

Reakce na 41247

Cili pan Nohejl doporuceje isolaci. Proboha, co
vam ti Cesi udelali, ze je chcete isolovat ?
To by opravdu vydrzeli rok dva a byl by konec.
Nebyt te tolik kruty k tem Cechu. Tvrdit, ze
ten ci onen stat v 21 stoleti by se mel hrat
jen doma na vlastnim pisecku, to muze tvrdit
jen clovek, ktery nema paru o ekonomii ba ani
politice. Ale na vas si uz tady zvyklo hodne
lidi. Nevim kolik lidi vas bere seriosne a kolik
ne.
Ja trebas stale premyslim, jak tech asi 400 Zidu
bylo upozorneno, aby nechodili 11/9 do prace.
Bylo jim to zavolano, poslano e-mailem, slo to
s huby do ucha, dostali dopisy ? To je strasne
dulezite. Nikdo to nevi. Proto spoleham jen a
jen na vase vysvetleni.

41267

26.1.2005 1:19

RE: Na obranu České republiky

Druid 62.?.?.?

Reakce na 41247

Nohejle, co znamena "zlakad", "smelit narod" "Holywoodske kice" a "hostalplerstvi"? Vase novocestina je plna zahad.

Vas prispevek pisete jako by jste zil mezi nami. Porad same... mame, jsme, sedime, nasi, nase... az po veticku... "nez jste vlezli do EU spolecenstvi"
Nemate v tom bordel? Nebo nemame? Ja opravdu nevim jsem natvrdly jako kvadr z kremene.

41428

24.1.2005 8:58

Na obranu České republiky

Idealista idealista9 (zavináč) hotmail (tečka) com 62.?.?.?

Pane Sedesatosmicko
Prispevky psane panum Lojzovi a Robertovi byly psany taky k uspokojeni Vasi zviiidavosti.
Chtel jste znat muj nazor,....takhle to vidim,...pozice Morava jizni [cool]

41257

25.1.2005 4:50

Na obranu České republiky

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Pane Lojza ,mne nic neudelali,ale udelaji si oni sami sobe,kdyz pripusti emigraci ,ktera se stane mnohem silnejsi nez dopmaci obyvatelstvo.Vezmete si jizdenku do Francie a uvidite sam ,takove Nemecko ,muze byt druhym Tureckem, a Holandane uz toho ,take zacinaji mit dost,takova Britanie uz neni tou radostnou Britanii,jak jsme ji znavali.Ma se pouzivat rozumu a ne se opicit po jinych statech,kdyz nekdo skoci pres zabradli do reky ,tak skocite bez rozmyslu hned za nim ,tak proc Cesky politici delaji opici chyby podle zapadnich zemi,kde ted otazka emigrace je otazkou civilni valky,jak se uz nekteri novinari vyjadrili v tisku podle mnoha prispevku svych ctenaru.
Co se tyka !! Septembra ,tak si najdete stranku ,kde je dokazano ,ze 4000 zidu bylo predem informovano,nakonec uz ted nove jmenovana Condoleezza Rice je v podezreni ,ze varovala urcite lidi nepouzit letadla 11 Septembra,najdete si vsechny clanky o tom a uvidite sam,kdyz letadlo leti na WTC a nekdo dal pilotum rozkaz nezasahovat a zustat na letistich,tak ja nevim,asi nekdo musel vedet co prijde ,zejmena ,kdyz zlato z WTC bylo narychlo premisteno jinam.

41318

25.1.2005 4:54

Na obranu České republiky

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 202.?.?.?

Federal Judge Prosecution for Israeli/9-11 allegations
Thu Jan 13, 2005 04:37
69.43.21.14


US Federal Judge Allows Prosecution for Alleging that Israeli Agents Perpetrated 9-11 Attacks to Continue!

(Concord, NH) On Friday, October 17, 2003, a federal judge in Concord, New Hampshire allowed the Justice Department's prosecution of a man for alleging that Israel and high-ranking dual-loyalists to Israel within the U.S. Government perpetrated the September 11, 2001 terorist attacks against the United States to continue.

Steven Swan of Manchester, New Hampshire had filed a motion requesting that the court dismiss the 18 felony counts against him (ostensibly for violations of the internal revenue laws) because the Justice Department had vindictively and selectively chosen him for prosecution because he vociferously alleged that Israeli agents had perpetrated the 9-11 terrorist attacks as a way to drag the United States into wars with all of Israel's enemies. Swan had widely-distributed his allegations during the months after the attacks. The IRS raided Swan's home in January of 2002, only days after Swan had issued a large number of news releases showing Israeli culpability. Swan believes that if his allegations were not correct, the IRS would not have raided his home when they did.

41319

26.1.2005 21:07

Na obranu Slovákov

miro 194.?.?.?

Pamätajte bratia Česi a Slováci, pochádzate od Dnepra a Wisly. Ak sa chcete škatuľkovať k Írom alebo Germánom je to Vaša vec, porodila vás však slovanská matka v čase, keď Rímska ríša bola na vrechole svetovlády, ako deti ste putovali od východu smerom do dnešných oblastí, v čase temna ste zažili vojny a naučili ste sa veľa od cudzích. Keď ste dospievali, ujasnili ste si reč a na konci dospievania ste už mali svoj vlastný spoločný štát. Teraz, keď ste už dospelí, začínate strácať pamäť? Čo budete robiť ako starci? Budete sa pozerať ako vaši vnuci budú v škole hovoriť nemecky alebo anglicky, o materinskej reči im budú rozprávať učitelia už len na hodinách dejepisu. Vaši vnuci budú pozerať na svoje kultúrne dedičstvo nechápavo, pretože vy im ho také robíte, preberte sa bratia, zachráňte sa, nepovyšujte sa. Spomeňte si na Svätoplukove prúty, nieje to len povesť, je to varovanie.
Buďte hrdí, že ste Slovania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS: Ani vták nekadí do svojho vlastného hniezda.

41543

27.1.2005 13:53

RE: Na obranu Slovákov

Karel z Čech 212.?.?.?

Reakce na 41543

Miro, copak to není dobrý pocit, že naši předkové, když přišli do té naší kotliny uprostřed Evropy, tak nevyvraždili původní obyvatele jako daleko později kultivovaní křesťané ze západní Evropy, když přišli do Ameriky?
Může být jen hrdi na své předky, kteří prokázali větší míru civilizovanosti, než 1.000 let poté křesťané.
No a to dnešní škorpení mezi Čechy a Slováky je pouhé bratrské škádlení a vzpomínání. Bez jakékoliv averze či známek nepřátelství z obou stran. Čo bolo, to bolo! Dnes jsme zase na jedné lodi pospolu.

41624

27.1.2005 9:41

Na obranu České republiky

Sidonius ZdenekM (zavináč) Shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Mně se nějak pořád vtírá do mysli, že ta "komunistická" angažovanost má jakousi přímou úměru s tou "národní" morálkou. U některých zemí je to dost markantní. Je to snad tím, že by třeba češi byli takoví "dobráci" a přáli by všem všechno a být si se všemi co nejvíc "rovni" ? No, nějak mmně to neštymuje. Asi tam bude ještě něco a dost silně. Hlavně ale, ať ten druhý nemá víc než já, že ? Češi jako jedinci celkem dovedou vyniknout, ale dát se dohromady, to je ouvej, jeden druhého podezírá z podrazu. Jedině pod knutou jsou schopni čehosi, čemu by se dalo říct semknutost, spolupráce a tak, ale zase jen někteří. Bohužel. Takže s tím válčením s Hitlerem bych byl velmi rezervovaný, Beneše rád nemám, ale tenkrát mu asi nic jiného nezbývalo. My jsme sice měli výzbroj, ale bylo nás málo, navíc s 3,5 milionem němců ve vnitř země by se moc "nepohodlně" válčilo. Němci sami pohrdali českými udavači, i když tito jim pomáhali. A prý jich bylo dost. Takže ti, co by tenkrát válčili, mi připomínají toho jednookýho, jak říkal :"Nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte". Jenže to bylo půl tisíciletí zpátky. A za docela jiných podmínek. Howg !

41608

Příspěvků: 221

20.01. 02:19 Ruda  Na obranu České republiky
20.01. 02:49 Grovik  Na obranu České republiky
21.01. 10:09  RE: Na obranu České republiky
20.01. 03:20 Robert Nohejl  Na obranu České republiky
20.01. 15:55  RE: Na obranu České republiky
20.01. 17:14 TraTom  RE: Na obranu České republiky
20.01. 20:31 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
20.01. 21:44 TraTom  RE: Na obranu České republiky
20.01. 22:58 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
21.01. 00:26 Lojza  RE: Na obranu České republiky
21.01. 09:36 TT  RE: Na obranu České republiky
21.01. 09:44 Copaallegro  RE: Na obranu České republiky
21.01. 09:45 Copaallegro  RE: Na obranu České republiky
21.01. 09:46 Copaallegro  RE: Na obranu České republiky
21.01. 11:41 Modráček  RE: Na obranu České republiky
21.01. 12:05 Lev  RE: Na obranu České republiky
21.01. 13:33 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
24.01. 17:34 Peci  RE: Na obranu České republiky
24.01. 22:21  RE: Na obranu České republiky
20.01. 20:37 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
20.01. 23:09 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
21.01. 03:57 stefan  RE: Na obranu České republiky
21.01. 03:59 stefan  RE: Na obranu České republiky
21.01. 16:28  RE: Na obranu České republiky
20.01. 03:50 68  Na obranu České republiky
20.01. 13:17 P.Peshmerga  RE: Na obranu České republiky
20.01. 19:10 google  RE: Na obranu České republiky
20.01. 19:14 68  RE: Na obranu České republiky
21.01. 23:31  RE: Na obranu České republiky
20.01. 19:00 Stojan Jakotyč  RE: Na obranu České republiky
21.01. 07:22 Sidonius  RE: Na obranu České republiky
21.01. 16:24 Stojan Jakotyč  RE: Na obranu České republiky
21.01. 19:07 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
23.01. 03:49 P.Peshmerga  RE: Na obranu České republiky
20.01. 20:47 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
20.01. 08:05 delta.100  Na obranu České republiky
20.01. 08:09  Na obranu České republiky
20.01. 16:10 Erik  RE: Na obranu České republiky
20.01. 16:12 leho  RE: Na obranu České republiky
21.01. 09:41 TT  RE: Na obranu České republiky
20.01. 16:38 Adapa  RE: Na obranu České republiky
20.01. 21:03 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
21.01. 08:29 Adapa  RE: Na obranu České republiky
21.01. 19:58 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
21.01. 22:26 zdenek  RE: Na obranu České republiky
22.01. 05:22 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
22.01. 08:26 zdenek  RE: Na obranu České republiky
22.01. 21:58  RE: Na obranu České republiky
23.01. 04:21 zdenek  RE: Na obranu České republiky
22.01. 10:15 Adapa  RE: Na obranu České republiky
23.01. 08:45  RE: Na obranu České republiky
23.01. 14:45 Adapa  RE: Na obranu České republiky
23.01. 15:27 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
23.01. 15:58 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
23.01. 16:37 Adapa  RE: Na obranu České republiky
23.01. 16:51 Idealista  RE: Na obranu České republiky
24.01. 11:10 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
23.01. 17:10 Lojza  RE: Na obranu České republiky
23.01. 17:21 Aja  RE: Na obranu České republiky
20.01. 09:19 Had  Na obranu České republiky
21.01. 19:13 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
20.01. 09:41 Lev  Na obranu České republiky
20.01. 19:04 Stojan Jakotyč  RE: Na obranu České republiky
20.01. 20:59 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
22.01. 08:23 Vcelicka  RE: Na obranu České republiky
20.01. 09:43 Copaallegro  Na obranu České republiky
20.01. 10:12 from  Na obranu České republiky
20.01. 10:14 Jasmina  Na obranu České republiky
20.01. 13:05  Na obranu České republiky
20.01. 13:22 TraTom  Na obranu České republiky
20.01. 21:21 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
20.01. 21:48 TraTom  RE: Na obranu České republiky
20.01. 23:02 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
21.01. 09:16 TraTom  RE: Na obranu České republiky
21.01. 04:19 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
21.01. 09:15 TraTom  RE: Na obranu České republiky
22.01. 05:43 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
26.01. 13:18 TraTom  RE: Na obranu České republiky
20.01. 14:40 Karel z Čech  Na obranu České republiky
20.01. 16:19 leho  RE: Na obranu České republiky
20.01. 16:29 Lev  RE: Na obranu České republiky
20.01. 17:09 TraTom  RE: Na obranu České republiky
20.01. 21:58 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
20.01. 22:40 zdenek  RE: Na obranu České republiky
21.01. 04:00 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
21.01. 04:46 zdenek  RE: Na obranu České republiky
21.01. 06:04 Lojza  RE: Na obranu České republiky
21.01. 20:57 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
26.01. 13:21 TraTom  RE: Na obranu České republiky
21.01. 09:22 TraTom  RE: Na obranu České republiky
21.01. 20:28 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
23.01. 07:17 leho  RE: Na obranu České republiky
24.01. 23:54 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
05.03. 04:59 HoNzA  RE: Na obranu České republiky
25.01. 10:54 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
26.01. 12:50 Idealista  RE: Na obranu České republiky
24.01. 23:59 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
26.01. 13:23 TraTom  RE: Na obranu České republiky
26.01. 20:43 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
22.01. 22:51  RE: Na obranu České republiky
23.01. 07:24  RE: Na obranu České republiky
23.01. 07:35 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
20.01. 20:51 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
20.01. 21:36 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
20.01. 22:44 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
20.01. 23:12 Lojza  RE: Na obranu České republiky
20.01. 23:27 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
22.01. 15:58 Lojza  RE: Na obranu České republiky
25.01. 00:52 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
25.01. 02:11 Lojza  RE: Na obranu České republiky
25.01. 10:45 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
20.01. 23:38 68  RE: Na obranu České republiky
25.01. 00:36 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
25.01. 03:00 zdenek  RE: Na obranu České republiky
25.01. 05:30 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
25.01. 09:26 Lev  RE: Na obranu České republiky
20.01. 21:05 Lojza  RE: Na obranu České republiky
20.01. 23:45 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
21.01. 00:18 Lojza  RE: Na obranu České republiky
21.01. 04:48 Jiří Táborský  RE: Na obranu České republiky
21.01. 09:21 Ostravak  RE: Na obranu České republiky
21.01. 09:23 delta.100  RE: Na obranu České republiky
20.01. 16:33 leho  S autorem moc nesouhlasim
20.01. 17:02 Lev  RE: S autorem moc nesouhlasim
20.01. 22:35 Doktor  Se Lvem moc nesouhlasim
21.01. 00:45 Lev  RE: Se Lvem moc nesouhlasim
21.01. 02:06 Lojza  RE: Se Lvem moc nesouhlasim
21.01. 00:33 Karel  RE: S autorem moc nesouhlasim
21.01. 01:57 Lev  RE: S autorem moc nesouhlasim
22.01. 07:49 leho  RE: S autorem moc nesouhlasim >> ale souhlasim 100% se Lvem!!!!
22.01. 10:19 Lev  RE: S autorem moc nesouhlasim >> ale souhlasim 100% se Lvem!!!!
22.01. 18:14 leho  RE: S autorem moc nesouhlasim >> ale souhlasim 100% se Lvem!!!!
22.01. 18:23 Lev  RE: S autorem moc nesouhlasim >> ale souhlasim 100% se Lvem!!!!
25.01. 13:39 leho  RE: S autorem moc nesouhlasim >> ale souhlasim 100% se Lvem!!!!
25.01. 01:50 Jiří Táborský  RE: S autorem moc nesouhlasim
25.01. 13:41 leho  RE: S autorem moc nesouhlasim
20.01. 18:02 SiNuHeT  Na obranu České republiky
20.01. 21:00 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
20.01. 22:52 zdenek  RE: Na obranu České republiky
21.01. 13:58 SiNuHeT  RE: Na obranu České republiky
20.01. 20:42 Modráček  Na obranu České republiky
20.01. 23:41 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
21.01. 16:33 Stojan Jakotyč  RE: Na obranu České republiky
21.01. 18:34 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
22.01. 23:06  RE: Na obranu České republiky
23.01. 13:47 google  RE: Na obranu České republiky
21.01. 05:09 stefan  Na obranu České republiky
21.01. 05:53 Robert Nohejl  Na obranu České republiky
21.01. 11:00 Lev  RE: Na obranu České republiky
22.01. 20:29 host  RE: Na obranu České republiky
21.01. 10:31 jeden co neco o tom vi  Na obranu České republiky
21.01. 13:17 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
21.01. 14:24 Jednooký král  RE: Na obranu České republiky
21.01. 12:59 Tina Glawesing  Na obranu České republiky
21.01. 16:04 stefan  Na obranu České republiky
21.01. 17:53 leho  Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
21.01. 17:55 leho  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
21.01. 18:07 Aja  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
22.01. 07:42 leho  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
22.01. 13:13 Aja  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
23.01. 06:55 leho  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
23.01. 16:54 Aja  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
23.01. 19:17 leho  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
23.01. 19:33 stefan  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
23.01. 19:45 Aja  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
23.01. 19:53 stefan  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
23.01. 19:41 stefan  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
25.01. 00:15 Aja  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
26.01. 03:50 stefan  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
25.01. 11:05 Karel z Čech  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
25.01. 13:32 leho  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
21.01. 19:00 Karel z Čech  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
22.01. 05:07 Stojan Jakotyč  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
22.01. 07:34 leho  RE: Cesti studenti jedni z nejhorsich na svete
22.01. 10:49 Robert Nohejl  Na obranu České republiky
22.01. 13:24 Jarka  Na obranu České republiky
22.01. 15:45 stefan  Na obranu České republiky
23.01. 01:14 Sidonius  RE: Na obranu České republiky
23.01. 05:45 Lojza  Na obranu České republiky
23.01. 06:12 zdenek  RE: Na obranu České republiky
23.01. 14:18 Lojza  RE: Na obranu České republiky
23.01. 16:59 zdenek  RE: Na obranu České republiky
23.01. 19:36 stefan  RE: Na obranu České republiky
23.01. 19:45 Lev  RE: Na obranu České republiky
23.01. 20:19 Lojza  RE: Na obranu České republiky
24.01. 05:00 Sidonius  RE: Na obranu České republiky
23.01. 08:09 Adapa  RE: Na obranu České republiky
24.01. 18:16  RE: Na obranu České republiky
25.01. 08:10 Adapa  RE: Na obranu České republiky
23.01. 08:50 Vcelicka  RE: Na obranu České republiky
24.01. 23:05 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
25.01. 02:25 Lojza  RE: Na obranu České republiky
25.01. 09:08 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
25.01. 15:19 Lojza  RE: Na obranu České republiky
25.01. 15:35 Lojza  RE: Na obranu České republiky
25.01. 09:38 Lev  RE: Na obranu České republiky
26.01. 15:08 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
26.01. 16:03 Lojza  RE: Na obranu České republiky
26.01. 20:16 Karel z Čech  RE: Na obranu České republiky
27.01. 00:34 Lojza  RE: Na obranu České republiky
27.01. 00:28 Lojza  RE: Na obranu České republiky
23.01. 15:23 Josef Novák  Na obranu České republiky
23.01. 15:29 Lojza  Na obranu České republiky
23.01. 15:31 Lojza  RE: Na obranu České republiky
23.01. 16:46 Idealista  RE: Na obranu České republiky
23.01. 17:02 Idealista  RE: Na obranu České republiky
23.01. 17:08 Lojza  RE: Na obranu České republiky
23.01. 17:34 Idealista  RE: Na obranu České republiky
23.01. 20:35 zdenek  Na obranu České republiky
24.01. 05:34 Robert Nohejl  Na obranu České republiky
24.01. 06:11 Sidonius  RE: Na obranu České republiky
24.01. 07:02 zdenek  RE: Na obranu České republiky
24.01. 08:14 Idealista  RE: Na obranu České republiky
24.01. 13:04 Lojza  RE: Na obranu České republiky
26.01. 01:19 Druid  RE: Na obranu České republiky
24.01. 08:58 Idealista  Na obranu České republiky
25.01. 04:50 Robert Nohejl  Na obranu České republiky
25.01. 04:54 Robert Nohejl  Na obranu České republiky
26.01. 21:07 miro  Na obranu Slovákov
27.01. 13:53 Karel z Čech  RE: Na obranu Slovákov
27.01. 09:41 Sidonius  Na obranu České republiky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 0

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 5

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 7

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,22 Kč
Kanadský dolar
17,72 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 236 937,03 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 159