Ve zkratce

Stránka:

 Ty svině zlikvidují i izolované kmeny

20.11.21

Peru:

Vůdce domorodé komunity v odlehlé části amazonského pralesa v Peru se o pandemii covidu-19 dozvěděl teprve v říjnu, kdy do jeho vesnice dopluli na lodi zdravotníci s vakcínami. Jejich cesta do míst, kam nevedou silnice ani pozemní cesty, trvala tři dny.

„O covidu-19 jsme nic nevěděli. Teď o tom slyšíme poprvé,“ říká skrze tlumočníka Mariano Quisto, místní náčelník kmene Urarinaů, který žije hluboko v pralese peruánské Amazonie.

Do vesnice Mangual v řídce obydleném regionu na severu Peru dorazili zdravotníci společně s pracovníky Mezinárodního červeného kříže. Ve člunech při plavbě z města Iquitos, které je správním střediskem provincie Loreto, strávili za tři dny 26 hodin. Samotné město Iquitos je přitom dosažitelné jen lodní nebo leteckou dopravou, kromě Amazonky ho se zbytkem světa nespojují žádné silnice.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pandemie-covid-domoro...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Čeští občané mají dražší energii, než za kolik ji prodáváme do zahraničí

20.11.21

Česká republika:

Po krachu firmy Bohemia energy uzavřeli lidé nové smlouvy  odpovídající novým cenám elektrické energie, které na velkoobchodní úrovni momentálně dosahují 131 EUR/MWh, tedy asi 3,30 korun za kilowatthodinu. To je více než dvou a půl násobný nárůst oproti začátku tohoto roku. Domácnosti, kterých se krach Bohemia Energy nedotknul, narazí na nové ceny ve smlouvách na příští rok.

Čím jsou dané tyto vysoké ceny elektrické energie? Evropská unie nastavuje přísné regulace trhu s energií. Výrobce elektřiny musí být oddělený od prodejce a musí vyrobenou energii nejdříve prodat na burze EU. Pak ji teprve může koupit dodavatel a prodat konečnému spotřebiteli. Ceny energie ve všech státech se pak musí řídit touto burzovní cenou. To znamená, že když se na území jednoho ze států EU přestane vyrábět energie, nedostatek začne mít vliv na cenu v celé Evropské unii.

Česká republika si nesmí sama vyrábět energii, kterou by přímo distribuovala svým občanům (Toto si před lety prosadilo německé vedení EU). V důsledku toho jsme závislí na výkyvech trhu kvůli cizím zásahům. I přesto, že jsme sami ve výrobě elektrické energie soběstační a ještě exportujeme přes 15% vyrobené energie.

Pokud si chceme v nastávající době udržet energetickou bezpečnost a prosperitu, je třeba tento systém razantně přehodnotit. Legislativa EU nám to neumožňuje, ale spolehnutí se na EU v tomto směru je snad ještě větší riziko, než jít s ní do konfliktu.

Musíme být připraveni přejít na přímé dodávky energie od českých výrobců k českým odběratelům. Část energie můžeme dále exportovat prostřednictvím burzy, ovšem za podmínky funkčního stavu zahraničních energetických sítí, se kterými jsme propojeni.

Zdroj: https://pravyprostor.cz/cesti-obcane-maji-drazsi-energii-nez...

Klasifikace: ekonomika,krimi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Hořící auta, petardy a násilí. V Rotterdamu se protestuje proti lockdownu

20.11.21

Nizozemsko:

V centru Rotterdamu vypukly v pátek večer dramatické protestní akce proti zavádění lockdownu a vládním protiepidemickým opatřením. V ulicích hoří auta, lidé zapalují petardy a pracovníci rotterdamského přístavu stávkují. Policie nemá situaci pod kontrolou a střílí do vzduchu. Na místě jsou i zranění.

Poklidné demonstrace proti covidovým opatřením se v nizozemském přístavním městě Rotterdamu zvrhly v násilné akce. V ulicích hoří policejní auta. Desítky policistů se snaží varovnými výstřely a za pomoci vodních děl situaci uklidnit. Pracovníci přístavu již od čtvrtka stávkují a na protest blokují příjezdové cesty k loděnici.

Alespoň dva lidé byli postřeleni policisty, sdělila to nizozemská policie na svém Twitteru. Počet zraněných zatím není znám. Demonstranti na policisty hází kameny a objevují se i zprávy o útoku na novináře.

Kvůli situaci v centru města uzavřelo svůj provoz hlavní vlakové nádraží, žádné vlaky neodjíždí ani nepřijíždí. Momentálně nejsou v provozu žádné náhradní autobusové linky.

Nizozemská vláda zavedla tento týden třítýdenní zpřísnění covidových restrikcí. Mimo jiné omezila návštěvy v domácnostech, otevírací dobu obchodů a restaurací a zakázala přítomnost diváků na sportovních utkáních.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nizozemsko-lockdown-p...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 USA: Joe Biden kvůli kolonoskopii předá své pravomoci Kamale Harrisové

19.11.21

USA:

Bílý dům oznámil, že Joe Biden dočasně přenechá své pravomoci svému viceprezidentovi kvůli kolonoskopii, kterou musí podstoupit v předvečer svých 79. narozenin a kvůli níž musí být podroben anestezii.

"Stejně jako v případě prezidenta George W. Bushe, který podstoupil stejný zákrok v letech 2002 a 2007, a v souladu s postupem stanoveným ústavou předá prezident Biden své pravomoci na krátkou dobu, kdy bude v anestezii, viceprezidentovi," uvedl výkonný ředitel.

Příprava na předání moci a nebo........ vyšetří velký PRD.

Zdroj: https://francais.rt.com/international/92799-etats-unis-joe-b...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Rakousko od 1. února zavede povinné očkování

19.11.21

Rakousko:

Rakouský kancléř Alexander Schallenberg vyhlásil v zemi zavedení povinného očkování proti koronaviru od 1. února 2022 a také zavedení národního lockdownu od pondělka maximálně na 20 dní.

„Dnes jsme přijali velmi těžké rozhodnutí – co nejrychleji zavést povinné očkování, které bude platit už od 1. února 2022,“ prohlásil Schallenberg.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/20211119/rakousko-od-1-unora-zave...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Podívejte se, kdo je v USA osvobozen od očkování!

19.11.21

USA:

Všichni členové Kongresu a Senátu a jejich zaměstnanci, 6 000 zaměstnanců Bílého domu, 2 500 zaměstnanců společnosti Pfizer, 1 500 zaměstnanců společnosti Moderna, 120 000 zaměstnanců společnosti Johnson and Johnson, 15 000 zaměstnanců CDC, 14 000 zaměstnanců FDA, 300 000 čínských studentů.

Ale my, mezitím.......

_______
Poznámka editora: Berte tu zprávu s rezervou. Nepodařilo se mi ji potvrdit z oficiálního zdroje.

Zdroj: https://qactus.fr/2021/10/20/jeff-rense-ceux-qui-nont-pas-be...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Calais: Decathlon stahuje své kánoe, které migranti používají k překonání Lamanšského průlivu

18.11.21

Francie:

Novinář z La Voix du Nord si všiml, že v poslední době si mnoho migrantů kupuje v Decathlonu potřebné vybavení pro přeplutí. V této situaci se společnost rozhodla ukončit prodej kánoí ve dvou svých prodejnách.

A jestli by se Decathlon stal neochotným hráčem v migrační krizi, která v současnosti zasahuje Francii a Spojené království?

Britské úřady považují počet migrantů, kteří překračují kanál La Manche na malých člunech, za "nepřijatelný".

Tato obvinění přiměla společnost Decathlon v Calais, aby kanoe stáhla ze svých regálů.

P.S. - Decathlon by neměl zapomenout také na campingové vybavení, především stany.

Zdroj: https://www.rtl.fr/actu/debats-societe/calais-decathlon-reti...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Osm měsíců, pak šest, teď pět. MeSES je pro další zkrácení intervalu vakcín

18.11.21

Česká republika:

Posilovací dávkou vakcíny proti covidu by se měli lidé nechat přeočkovat už pět měsíců po dokončené vakcinaci. Ve středu to navrhla Mezioborová skupina pro epidemické situace (MeSES). V září, kdy se „booster“ dávky začaly aplikovat, byl interval osm měsíců, v říjnu se zkrátil na šest.

Studie ukazují, že jak postvakcinační, tak postinfekční imunita v čase klesají, a proto se zvyšuje množství vnímavých osob, obzvláště ve starších věkových skupinách, které jsou současnou vlnou nejvíce ohrožené,“ stojí ve stanovisku MeSES.

Skupina proto doporučuje dokonce okamžitě zkrátit interval mezi posilující dávkou očkování z nynějších šesti měsíců na pět pro všechny očkované starší 18 let. Experti se odvolávají na zkušenosti z Izraele a Velké Británie, kde byl tento postup zaveden.

Takže nejen stupňující se teror proti neočkovaným, ale zároveň i snížení intervalu pro již očkované mezi dávkami genové terapie.

Big Pharma tlačí na vlády, protože jsou v tom velký prachy a další miliony vakcín jsou na skladě a nebo na cestě. Plán depopulace se musí splnit a zároveň si uvědomují, že času jim už tolik nezbývá.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-koronavirus-posi...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 Rakousko povstává proti "sanitární diktatuře''

17.11.21

Rakousko:

Předseda Svobodných (FPÖ) Herbert Kickl vyzval k "megademonstraci" 20. listopadu ve Vídni.

Policie a armáda odmítají ve jménu "svobody a lidské důstojnosti" kontrolovat zdravotní průkazy. Připojí se k velké demonstraci proti povinnému věznění, která se uskuteční 20. listopadu 2021 ve Vídni.

Jen několik dní poté, co se rakouský kancléř Alexander Schallenberg rozhodl zavřít neočkované lidi, vyzývají politici a odbory k masovému povstání proti tomuto omezujícímu a světově výjmečnému opatření.

Policejní odbory již odmítly povinnost kontroly uloženou ministrem vnitra Karlem Nehammerem. Rakouský svaz ozbrojených sil navíc oznámil, že se zúčastní velkého shromáždění ve Vídni.

Závěrem dopis připomíná, že "zákaz shromáždění plánovaný občany i zákaz shromáždění politických stran, byly vídeňským správním soudem uznány za nezákonné".

Zdroj: https://infodujour.fr/politique/54068-lautriche-se-souleve-c...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Plynovod Nord Stream nechce německý regulátor schválit

17.11.21

Německo:

Proces schvalování německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 je dočasně pozastaven, německý regulační úřad projektu nyní povolení k provozu nedá. Požaduje, aby provozovatel nejprve upravil svou obchodní strukturu podle německého práva. V úterý to oznámila německá Spolková agentura pro sítě, která certifikaci provádí.

Provozovatel zatím plánuje založit ke správě plynovodního potrubí v Německu dceřinou společnost, což podle úřadu není dostačující řešení.

Plynovod je už hotov, k zahájení provozu ale ještě potřebuje získat v Německu certifikát. Země má na certifikaci čas do začátku ledna. Jakmile vydá své doporučení, postoupí ho Evropské komisi (EK), která má další měsíce na odpověď.

Soudruzi z EU vše dopředu promysleli a plánovaně nás připravují k blackoutu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/nord-stream-2-plyn...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 USA poslaly na Ukrajinu přibližně 80 tun munice

17.11.21

Ukrajina:

"Ukrajina obdržela od Spojených států přibližně 80 tun munice. Jedná se o čtvrtou dodávku dodatečné bezpečnostní pomoci ve výši 60 milionů dolarů, kterou prezident Biden poslal na Ukrajinu v srpnu, což dokazuje závazek USA k úspěchu stabilní, demokratické a svobodné Ukrajiny," uvedlo velvyslanectví USA v Kyjevě na Twitteru.

Pentagon dokončil dodávky vojenské pomoci Ukrajině, včetně útočných zbraní a munice.

Dodávka ze 14. listopadu byla čtvrtou dodávkou během jednoho měsíce.

Není pochyb pouze o tom, že brzy budou všechny tyto dodávky na linii střetu na Donbasu, kde bude Ukrajina vyrovnávat dluh vůči USA ve výši 2,5 miliardy dolarů, který velvyslanectví USA Kyjevu tak významně připomnělo.

Zdroj: http://www.observateurcontinental.fr/?module=news&action=vie...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Syn bývalého afghánského ministra obrany kupuje sídlo v Beverly Hills za 20 milionů dolarů

16.11.21

Afghánistán:

Americká vláda utratila 85 miliard dolarů za afghánskou armádu, jen aby viděla, jak se bez boje vzdává Tálibánu. Nyní syn bývalého ministra obrany utrácí Muž jménem Daoud Wardak nedávno koupil nemovitost Trousdale Estates v Beverly Hills za 20,9 milionu dolarů, uvedl YahooNews s odvoláním na záznamy o nemovitostech.miliony za koupi luxusního sídla s výhledem na Los Angeles.Byl popisován jako "etnický paštunský uprchlík" narozený v roce 1977, přičemž veřejné záznamy ho ukazují jako prezidenta AD Capital Group se sídlem v Miami na Floridě.Wardak už podle stejných zdrojů vlastní 5,2 milionu dolarů v letovisku St. Regis Bal Harbor v Miami Beach.Jeho nové sídlo v Beverly Hills, známé jako Rezidence Carla Ridge, bylo nedávno přepracováno ve stylu "současného minimalismu" a nabízí výhled na panorama Los Angeles skleněnými stěnami.

Zdroj: https://greatgameindia.com/afghan-minister-mansion-beverly-h...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Slovenská hygiena doporučila pohřebním službám, aby nebožtíkům dávaly roušky a v rouškách je i pohřbívaly

16.11.21

Slovensko:

„Môže dochádzať k vytlačeniu vzduchu z dýchacích ciest, kde sa môže nachádzať vírus. Cieľom tohto opatrenia je ochrana osôb, ktoré s telom manipulujú,“ vysvětlila Daša Račková, mluvčí Úradu verejného zdravotníctva.

_______
Slovenské hygieně hráblo. Tak idiotské doporučení nevymyslí žádný komik. To píše život sám.

Zdroj: https://www.krajskelisty.cz/ustecky-kraj/26452-na-slovensku-...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

 Společnost Pfizer bude v Rusku testovat nový lék proti koronaviru

16.11.21

Rusko:

Roszdravnadzor udělil americké farmaceutické společnosti Pfizer povolení k provádění klinických zkoušek účinnosti nového léku na prevenci proti koronaviru.

Společnost má v úmyslu zpřístupnit produkt Paxlovid na trzích všech zemí, kde je schválen národními regulačními orgány.

Společnost Pfizer 5. listopadu uvedla, že průběžná analýza ukázala, že Paxlovid snižuje riziko hospitalizace nebo úmrtí u osob nakažených koronavirem o 89 %.

Podle ruského státního registru léčiv bude lék americké farmaceutické společnosti v naší zemi testován do března 2023.

US firma bude po Slovensku (vakcinace dětí), testovat v další Slovanské zemi své vražedné preparáty! 

Ruská vláda hájí zájmy svého lidu, když dává pravomoce americké ( oficiálně nepřítel Ruska) pharma firmě dělat pokusy na jeho národu?

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1637053249

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Něco z doby, kterou jsme považovali za nemožnou se vrátit

16.11.21

Neurčeno:
[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Očkovací pas: ruská vláda předkládá návrh zákona o zdravotním apartheidu

16.11.21

Rusko:

Dne 12. listopadu předložila ruská federální vláda dva návrhy zákonů, které předpokládají plošné používání očkovacích QR kódů, aniž by se počítalo s možným použitím testů k 1. únoru a podmiňují přístup na veřejná prostranství a do meziměstské a mezinárodní dopravy.

Odmítání QR kódů v každodenním životě je v Rusku velmi silné a obyvatelé hromadně bojkotují místa, která je vyžadují. Projekt všeobecného rozšíření QR kódů podporuje 14 % populace. Můžeme tedy pozorovat rozkol mezi vládnoucími elitami a ovládaným obyvatelstvem, který je příznačný pro globalizované způsoby vládnutí.

Před 1. únorem bude přístup možný na místech, kde bude vyžadován QR kód očkování (nebo potvrzení prokazující, že osoba již prodělala Covid, nebo lékařské potvrzení o osvobození od očkování) s testem. Po 1. únoru již nebudou uznávány ani testy.

Zdroj: http://russiepolitics.blogspot.com/2021/11/passeport-vaccina...

Klasifikace: veda,zdravi,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Farmářům v USA je nařízeno vládou zničit úrodu

16.11.21

USA:

Platformy sociálních médií zaplavují svědectví farmářů, přátel farmářů a lidí, kteří s farmáři pracují, vysvětlující, jak nyní Bidenův režim platí lidem, kteří pěstují americké zásoby potravin, aby je zničili .

V době, kdy inflace prudce stoupá, Washington, DC, nařizuje farmářům zaorat  plodinyi, na jejichž vypěstování tak tvrdě pracovali. 

„Letos se farmářům nabízí 1,5násobek hodnoty jejich úrody, aby ji zničili,“ uvádí jeden muž ve videu výše. "Federální vláda jim také říká, že nedostanou dotace na zemědělství, pokud odmítnou zničit svou úrodu."

Zdroj: https://www.naturalnews.com/2021-11-15-farmers-ordered-gover...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 1

 Posviťme si na to! Třicet dva let poté

14.11.21

Česká republika:

Zdroj: https://www.novarepublika.cz/2021/11/posvitme-si-na-to-trice...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 MUDr. Jan Hnízdil už také dostal ultimátum před vyhozením a smazáním blogu

14.11.21

Česká republika:

Přečtěte si to, než to bude odstraněno:

Toto je nejtěžší provinění, za které hrozí smazání účtu a desetileté historie: „Bloger nesmí zveřejnit pod svým jménem či přezdívkou cizí text nebo jeho část. Tento zákaz platí i pro texty, jejichž autor není známý.”

A ve zmiňovaném článku byly zveřejněny jen nadpisy s odkazy na články.

Přečtěte si odpověď pana Hnízdila, cituji část: "Dovoluji si Vás požádat o sdělení, jakých prokazatelně nepravdivých informací jsem se dopustil. Pokud se tak stalo, chyby neprodleně napravím. Odstranění textů v plném rozsahu však odmítám. Respektuji Vaše právo můj účet zrušit. V úctě. MUDr. Jan Hnízdil

Zdroj: https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=41267

Klasifikace: kuriozity,technika,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 6

 Bloggerka Jana Hamplová končí

14.11.21

Česká republika:

Web Aktuálně.cz se rozhodl ukončit spolupráci s dlouholetou a oblíbenou bloggerkou a pokud bychom se měli zeptat proč, odpověď se nám už jakoby nabídne sama: nedostatečná politická uvědomělost.

Dovolila si pokládat otázky, o kterých každý 'inteligentní' člověk ví, že se nepokládají a dovolila si zpochybňovat nezpochybnitelné. Její ostatní blogy budou bezpochyby smazány nebo zcenzurovány a než se tak stane, každý si ještě může ověřit důvody tohoto rozhodnutí.

Zdroj: https://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=4125...

Klasifikace: politika,polit.korekt,veda,zdravi,krimi,pravo Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 5

Káva pro Zvědavce

81

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 114 čtenářů částkou 28 490 korun, což je 81 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Djokovič pomstěn!26.01.22 16:26 Srbsko 0

Muskova firma začne na lidech testovat implantování čipů do mozku26.01.22 16:23 USA 0

USA se dostaly do dluhu, který je nesplatitelný v normálních horizontech26.01.22 15:10 USA 0

Rusko tento týden rozhodne o rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele25.01.22 21:08 Venezuela 0

Proč je česká elektřina pro Čechy tak drahá?25.01.22 18:06 Česká republika 2

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 5

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 4

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
24,48 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,56 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,99 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,34 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 768,27 Kč
1 unce stříbra
516,11 Kč
Bitcoin
830 258,70 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 41 380 855