Ve zkratce

Stránka:

 Společnost Pfizer bude v Rusku testovat nový lék proti koronaviru

16.11.21

Rusko:

Roszdravnadzor udělil americké farmaceutické společnosti Pfizer povolení k provádění klinických zkoušek účinnosti nového léku na prevenci proti koronaviru.

Společnost má v úmyslu zpřístupnit produkt Paxlovid na trzích všech zemí, kde je schválen národními regulačními orgány.

Společnost Pfizer 5. listopadu uvedla, že průběžná analýza ukázala, že Paxlovid snižuje riziko hospitalizace nebo úmrtí u osob nakažených koronavirem o 89 %.

Podle ruského státního registru léčiv bude lék americké farmaceutické společnosti v naší zemi testován do března 2023.

US firma bude po Slovensku (vakcinace dětí), testovat v další Slovanské zemi své vražedné preparáty! 

Ruská vláda hájí zájmy svého lidu, když dává pravomoce americké ( oficiálně nepřítel Ruska) pharma firmě dělat pokusy na jeho národu?

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1637053249

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Něco z doby, kterou jsme považovali za nemožnou se vrátit

16.11.21

Neurčeno:
[Klikněte p...]
Klikněte pro zvětšení

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Očkovací pas: ruská vláda předkládá návrh zákona o zdravotním apartheidu

16.11.21

Rusko:

Dne 12. listopadu předložila ruská federální vláda dva návrhy zákonů, které předpokládají plošné používání očkovacích QR kódů, aniž by se počítalo s možným použitím testů k 1. únoru a podmiňují přístup na veřejná prostranství a do meziměstské a mezinárodní dopravy.

Odmítání QR kódů v každodenním životě je v Rusku velmi silné a obyvatelé hromadně bojkotují místa, která je vyžadují. Projekt všeobecného rozšíření QR kódů podporuje 14 % populace. Můžeme tedy pozorovat rozkol mezi vládnoucími elitami a ovládaným obyvatelstvem, který je příznačný pro globalizované způsoby vládnutí.

Před 1. únorem bude přístup možný na místech, kde bude vyžadován QR kód očkování (nebo potvrzení prokazující, že osoba již prodělala Covid, nebo lékařské potvrzení o osvobození od očkování) s testem. Po 1. únoru již nebudou uznávány ani testy.

Zdroj: http://russiepolitics.blogspot.com/2021/11/passeport-vaccina...

Klasifikace: veda,zdravi,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Farmářům v USA je nařízeno vládou zničit úrodu

16.11.21

USA:

Platformy sociálních médií zaplavují svědectví farmářů, přátel farmářů a lidí, kteří s farmáři pracují, vysvětlující, jak nyní Bidenův režim platí lidem, kteří pěstují americké zásoby potravin, aby je zničili .

V době, kdy inflace prudce stoupá, Washington, DC, nařizuje farmářům zaorat  plodinyi, na jejichž vypěstování tak tvrdě pracovali. 

„Letos se farmářům nabízí 1,5násobek hodnoty jejich úrody, aby ji zničili,“ uvádí jeden muž ve videu výše. "Federální vláda jim také říká, že nedostanou dotace na zemědělství, pokud odmítnou zničit svou úrodu."

Zdroj: https://www.naturalnews.com/2021-11-15-farmers-ordered-gover...

Klasifikace: politika,ekonomika Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 1

 Posviťme si na to! Třicet dva let poté

14.11.21

Česká republika:

Zdroj: https://www.novarepublika.cz/2021/11/posvitme-si-na-to-trice...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 8

 MUDr. Jan Hnízdil už také dostal ultimátum před vyhozením a smazáním blogu

14.11.21

Česká republika:

Přečtěte si to, než to bude odstraněno:

Toto je nejtěžší provinění, za které hrozí smazání účtu a desetileté historie: „Bloger nesmí zveřejnit pod svým jménem či přezdívkou cizí text nebo jeho část. Tento zákaz platí i pro texty, jejichž autor není známý.”

A ve zmiňovaném článku byly zveřejněny jen nadpisy s odkazy na články.

Přečtěte si odpověď pana Hnízdila, cituji část: "Dovoluji si Vás požádat o sdělení, jakých prokazatelně nepravdivých informací jsem se dopustil. Pokud se tak stalo, chyby neprodleně napravím. Odstranění textů v plném rozsahu však odmítám. Respektuji Vaše právo můj účet zrušit. V úctě. MUDr. Jan Hnízdil

Zdroj: https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=41267

Klasifikace: kuriozity,technika,pravo Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 6

 Bloggerka Jana Hamplová končí

14.11.21

Česká republika:

Web Aktuálně.cz se rozhodl ukončit spolupráci s dlouholetou a oblíbenou bloggerkou a pokud bychom se měli zeptat proč, odpověď se nám už jakoby nabídne sama: nedostatečná politická uvědomělost.

Dovolila si pokládat otázky, o kterých každý 'inteligentní' člověk ví, že se nepokládají a dovolila si zpochybňovat nezpochybnitelné. Její ostatní blogy budou bezpochyby smazány nebo zcenzurovány a než se tak stane, každý si ještě může ověřit důvody tohoto rozhodnutí.

Zdroj: https://blog.aktualne.cz/blogy/jana-hamplova.php?itemid=4125...

Klasifikace: politika,polit.korekt,veda,zdravi,krimi,pravo Zprávu vložil/a siky

Komentářů: 5

 Podle ministerstva je aplikace "tečka" v pořádku i pro nemocné očkované

14.11.21

Česká republika:

Ministerstvo se vyjádřilo tak, že očkovaný, který onemocněl COVIDem má stále platný očkovací certifikát a tím se může technicky kdekoliv prokazovat.

Takže tím naprosto padá požadavek, aby se do prostor nedostaly osoby nakažené COVIDem.

Pro očkované je situace daleko horší neboť pak mají problémy s prokázázáním nemoci a někdy jsou nuceni chodit s COVIDem do práce. Celé je to postavené na hlavu.

A jako třešnička na dortu tečka nerozpoznává platnost starších certifikátů, takže mnozí očkovaní jsou vyhazovaní z podniků. Technicky si size mohou certifikát nechat aktualizovat, ale starši lidé to neumí.

Cituji: "Zaměstnanci podniku odmítli obsloužit očkovanou ženu. Měla totiž ještě původní očkovací certifikát, který se vydával jen do konce května."

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jsou-pozitivni-tecka-je-m...

Klasifikace: zdravi,technika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 2

 Seznam a Člověk v tísni rozjeli společně další propagandistickou hru

13.11.21

Česká republika:

Ovládají nás manipulace, lži a fake news? Takto dramaticky klade otázku projekt „Vyznáš se v dnešním světě?“ Ten je vyprodukován portálem Seznam Zprávy na objednávku Člověka v tísni na „subportálu“ Seznam Native, což je, podle sdělení Seznam Zpráv, „obsah tvořený v Seznamu ve spolupráci se zadavatelem. Seznam Native pomáhá zadavateli vyprávět příběhy a informovat čtenáře o zajímavých tématech.“

Nejvíce zaujme aktivní účast Nory Fridrichové, která by z podstaty svého zaměstnání ve veřejnoprávní televizi měla asi nejvíce zvažovat účast na komerčních aktivitách, navíc směřujících k indoktrinaci lidí.

Jenomže to, co předvádějí lidé typu Nory Fridrichové (a stovek dalších mediálních eskamotérů), není diskuse, nýbrž osočování a špinění názorových oponentů, jejich umlčování a vyhánění z veřejného prostoru, nálepkování slovy „dezinformátor“ či „konspirátor“ atd. Potíž je v tom, že ti, kdo se zmocnili mediálního mainstreamu, nemají schopnost věcně a tedy demokraticky diskutovat. Mají chabé nebo žádné argumenty, bojí se otevřeně hájit své názory. A tak se z nich stávají de facto mediální policajti, žalobci a soudci.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Seznam-a-Clove...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 2

 V Rakousku už mají zkušenosti s fašismem a apartheidem

12.11.21

Rakousko:

Doporučuji na přečtení blog Ladislava Větvičky a nebo kopii na Protiproudu.

V Rakousku už mají historickou zkušenost se zaváděním apartheidu v minulém století a tak ho pro velký "úspěch" zavádějí znovu v našem století.

Lidstvo na křižovatce do záhuby

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=778674

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 3

 Na Landovo hnutí podává Vojtěch trestní oznámení

12.11.21

Česká republika:

Hnutí Zlatý špendlík zpěváka Daniela Landy zahltilo hygienické stanice tisíci zbytečnými e-maily. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes uvedl, že ve věci podává trestní oznámení pro podezření ze sabotáže.

K protestu se přidal i pražský magistrát. „Napínáme všechny síly k tomu, abychom zabránili kolapsu zdravotnického systému. Proto rázně odsuzujeme aktivity všech antivaxerů, kteří se snaží paralyzovat fungování hygienických stanic. Tyto aktivity obvykle pramení z konzumace dezinformací a lží na internetu. Všichni se těšíme, až bude covid za námi a vrátíme se k normálnímu stylu života. To však nenastane dřív, než dostaneme covid pod kontrolu. A to se bez dobře fungujících hygienických stanic nestane,“ řekl náměstek primátora pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček.

A z diskuse pod článkem:

Co chceš na koho podávat. Neustále porušujete ústavu a základní listinu práv, lidi kteří onemocněli neléčíte. Jste vrazi a patříte na odsouzeni k smrti za zabití všech kteří umřeli bez léčby.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/na-landovo-hnuti-podava-v...

Klasifikace: politika,pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 5

 Babiš a jeho ministři se bojí ve vlastní zemi

12.11.21

Česká republika:

Premiér v demisi Andrej Babiš o Česku vždy s pýchou hovořil jako o jedné z nejbezpečnějších zemí na světě. 

Deklarovanému bezpečí nijak neodpovídá chování jeho vlastního kabinetu. Nadpoloviční většina členů končící vlády (8 ze 14) má nyní přidělenu policejní ochranu. Vyplývá to z aktuálně platného vládního nařízení a ze zjištění redakce.

Ministr Adam Vojtěch dostal přidělenu policejní ochranu kvůli blíže neupřesněným výhrůžkám, které měly směřovat i na jeho rodinné příslušníky. Pravděpodobně souvisely s vládními opatřeními kvůli neutuchající pandemii covidu-19.

Policisté střeží i bezpečí hlavní hygieničky Pavly Svrčinové, před jejímž domem na Ostravsku se o víkendu shromáždilo několik desítek odpůrců očkování.

Finanční náklady s tím spojené jdou do stamilionů ročně.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-a-jeho-ministri-se-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 3

 Lékařce Soně Pekové hrozí trest 7 až 8 let vězení

12.11.21

Česká republika:

Žalobce navrhl pro lobbistu Romana Janouška za podílnictví v kauze údajného podvodu společnosti Chambon sedm až osm let vězení. Informovala o tom Česká televize. Janouška a další čtyři obviněné žalobce je viní z toho, že podvodně vylákali od zdravotních pojišťoven stamiliony korun. Všichni u soudu vinu popřeli.

Mezi obviněnými v kauze neoprávněných úhrad od zdravotních pojišťoven jsou také Janouškův spolupracovník Luboš Pašek, podnikatel Petr Ullrich a lékařka Soňa Peková. Právě lékařku chce žalobce poslat za mříže na 7,5 až 8,5 roku,  další tři obžalované by podle něj měl soud potrestat nepodmíněnými tresty od sedmi do devíti let.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/lobbista-roman-janousek-kauza-c...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Jak proti apartheidu

11.11.21

Česká republika:

Zdroj: https://www.facebook.com/zpitasova/videos/211787664420817

Klasifikace: zdravi,pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

 Očkovaný Miro Žbirka ztratil imunitu a zemřel na zápal plic.Covid neměl!

11.11.21

Slovensko:

Miroslav Žbirka zomrel vo veku 69 rokov. „Priatelia, dostihol ma nejaký zákerný bacil a skončil som na infúziách. Posielajte energiu, budem ju potrebovať,“ napísal na sociálnu sieť Instagram pod fotografiu v októbri. Zrušil krst aj naplánovaný koncert, fanúšikom odporúčil pozrieť si film na Youtube. Každý veril a Meky zrejme tiež.

O pár dní neskôr, na narodeniny ho pustili domov. A to, čo sa stalo zrejme nikto nečakal. Miroslav Žbirka bol zaočkovaný. Bol hospitalizovaný so zápalom pľúc, ktorý sa skomplikoval, ale podľa portálu SME nemal Covid. Verejnosť, politici, umelci, celé Slovensko smúti.

Lúči sa celé Slovensko…

Zdroj: https://cz24.news/ockovany-meky-zbirka-stratil-imunitu-a-zom...

Klasifikace: zdravi,kultura Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Na JIP máme pouze plně očkované proti covidu, uvedl belgický lékař

11.11.21

Belgie:

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/na-jip-mame-pouze-plne-o...

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Kolik poslanců ČR je očkovaných?

11.11.21

Česká republika:

Povinný subjekt žádost posoudil a tímto konstatuje, že údaje o zdravotním stavu fyzických osob náleží dle Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR) do speciální kategorie tzv. citlivých osobních údajů, a jejich zpracování podléhá mnohem přísnějšímu režimu, než je tomu u obecných údajů, zní odpověď kanceláře PS.

Kancelář Poslanecké sněmovny nedisponuje žádným zákonným oprávněním zjišťovat a zpracovávat citlivé osobní údaje o fyzických osobách – členech Poslanecké sněmovny a takovéto údaje u ní tedy neexistují. Z uvedeného důvodu není Kancelář Poslanecké sněmovny oprávněna ani schopna zjistit počty poslanců plně či částečně očkovaných proti nemoci covid19.

_____
Hlavně, že každému pinglovi po mém zdravotním stavu něco je. Milí zaměstnanci, ukažte to svým otravným zaměstnavatelům a pošlete je do řiti.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/kolik-poslancu-cr-je-ock...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 Půl hodiny v bordelu zdarma, pokud se necháte očkovat

10.11.21

Rakousko:

Bordel ve Vídni zajišťuje očkování COVID-19 a dává těm, kteří využijí nabízené poukázky, možnost bezplatné návštěvy.

Podnik Fun Palast doufá ve zvýšení míry očkování, stejně jako počtu klientů, návštěvnost klesla kvůli "pandemii".

Výměnou za včeličku  dostanou návštěvníci 30 minut zdarma v "saunovém klubu" s "dámou podle svého výběru".

______
Lze ještě více klesnout, očkovací maniaci? Co bude příště? Už mě nenapadá další dno, ale vy jistě s něčím přijdete.

Zdroj: https://news.sky.com/story/covid-19-vienna-brothel-offers-cu...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 4

Káva pro Zvědavce

81

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 114 čtenářů částkou 28 490 korun, což je 81 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Djokovič pomstěn!26.01.22 16:26 Srbsko 0

Muskova firma začne na lidech testovat implantování čipů do mozku26.01.22 16:23 USA 0

USA se dostaly do dluhu, který je nesplatitelný v normálních horizontech26.01.22 15:10 USA 0

Rusko tento týden rozhodne o rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele25.01.22 21:08 Venezuela 0

Proč je česká elektřina pro Čechy tak drahá?25.01.22 18:06 Česká republika 2

Mluvčí ministerstva zahraničí Price: USA nebudou Rusku ustupovat v otázce bezpečnostních záruk25.01.22 07:41 USA 0

Jak Britové dodávají na Ukrajinu zbraně24.01.22 19:23 Británie 5

Venezuela schválila rozmístění ruských raket na svém území!24.01.22 17:18 Venezuela 1

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 5

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 4

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 2

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
24,48 Kč
Libra
29,34 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,56 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,99 Kč
Čínský juan
3,43 Kč
Polský zloty
5,34 Kč
100 maď. forintů
6,80 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
27,11 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 768,27 Kč
1 unce stříbra
516,11 Kč
Bitcoin
830 258,70 Kč

Poslední aktualizace: 26.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 41 381 048