Ve zkratce

Stránka:

 Ruská sociální síť Вконтакте - Vk zablokovala stránky politické strany Britain First a Tommyho Robinsona

5.1.21

Česká republika:

Mnoho Čechů uteklo z FaceBooku na ruskou sociální síť VK.

Zdá se však, že ani VK není imunní vůči progresívní cenzuře.

Politická strana Britain First byla cenzurována na všech velkých sociálních sitích včetně Facebooku, Twitteru, YouTube, TikToku a Instagramu. Proto se přesunula na ruskou síť Вконтакте - Vk a na Telegram.

Síť VK však stránky Britain First zablokovala s tím, že šíří nenávist. Strana Britain First tak zůstala pouze na Telegramu.

Síť Вконтакте - Vk také zablokovala stránky Tommyho Robinsona.

Je to poprvé, co ruská síť Вконтакте - Vk přistoupila k politické cenzuře pravicových stránek.

Zdroj: https://www.britainfirst.org/censorship_russian_social_netwo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 WHO: Očkovaní lidé se mohou nakazit Covidem a mohou přenést nákazu na ostatní

5.1.21

Neurčeno:

Podle hlavní vědkyně OSN Světové zdravotnické organizace, Dr Soumyay Swaminathan, budou muset jít i očkovaní cestovatelé do karantény, protože

  • současné vakcíny nechrání naočkované lidi před nákazou Covidem-19
  • i naočkovaný člověk, který se nakazí Covidem-19, může přenášet nemoc na ostatní.
  • Vakcíny prý jen zmírní průběh infekce, pokud očkovaný Covid-19 chytí.

Tak k čemu jsou ty zákazy letů, vyhazovy z práce a další omezení, když očkovaní lidé se mohou Covidem nakazit a pak ho předávat ostatním?

Jakou to má vůbez logiku očkovat povinně neúčinnými vakcínami za miliardy eur a usd?

Stejnou věc tvrdili dva lékaři, Dr. Wodarg a Dr. Yeadon (bývalý hlavní vědecký pracovník a vedoucí výzkumu společnosti Pfizer), kteří (marně) žádali evropskou lékovou agenturu EMA, aby zastavila nouzové schvalování mRNA vakcín.

Na str.3 žádosti v sekci C. STATEMENT OF GROUNDS napsali:

"Ad IV

Pokud metoda, použitá v klinickém testu, neumožňuje náležité a přesné posouzení účinnosti, pak jsou nepřesné i důkazy o tom, zda vakcína zastaví přenos viru či sníží příznaky nemoci nebo počty úmrtí.

Zkušební protokol Pfizer / BioNTech a zkušební protokoly dalších vakcín nejsou v současné době navrženy tak, aby bylo možné určit, zda lze některého z těchto cílů dosáhnout."

Lékaři také varovali, že by ženy mohly být po vakcinaci neplodné.

Zdroj: https://www.smh.com.au/world/europe/who-warns-vaccinated-tra...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Nejméně pět smrtí po vakcíně Pfizer/BioNTech

4.1.21

Portugalsko:

41letá portugalská zdravotní sestra zemřela na Nový rok 48 hodin poté, co byla v UK naočkována vakcínou Pfizer/BioNTech. Netrpěla žádnými zdravotními problémy a po očkování neměla žádné nežádoucí účinky.

V Kalmaru ve Švédsku zemřel 85letý muž na infarkt 1 den po vakcinaci.

V Izraeli zemřel 75letý muž z Beit She’an na infarkt 2 hodiny po vakcinaci. Další 88letý muž zemřel v Jeruzalémě rovněž 2 hodiny po vakcinaci.

V Lucernu ve Švýcarsku zemřel 91letý muž 5 dnů po vakcinaci.

V reakci na zprávu o dvou úmrtích uvedla izraelská asociace Midaat, že při podávání vakcín rizikové populaci „mohou nastat nešťastné případy. Z toho nelze vyvodit nebezpečnost vakcíny, ale uvítáme,když bude od farmaceutických společností v procesu schvalování léčiv požadována transparentnost.

Hlavní lékař Dr. Alvunger švédské Federální zdravotnické agentury „Folkhalsomyndigheten“ řekl k faktu, že smrt nastala tak brzy po očkování:

„To není na nás,“ a zdůraznil, že jde především o protokol. „Vzhledem k obavám o bezpečnost vakcín COVID je o to naléhavější, že jsme plně transparentní a dodržujeme zavedené protokoly.

Když společnost Pfizer/ BioNTech 10.12. předložila FDA v informačním dokumentu údaje o bezpečnosti vakcíny, zpráva uváděla: „Nejčastěji hlášené SAE (vážné vedlejší účinky) byly srdeční poruchy (0,1% v každé skupině).“

Zdroj: https://www.theepochtimes.com/four-deaths-in-elderly-reporte...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 UK: Prudký nárůst infekcí Covid-19 začal po očkování. Náhoda?

4.1.21

Británie:

Britský premiér Johnson dnes oznámil, že zavede ještě přísnější lockdown než byl v UK doposud.

Denní počet Britů nakažených Covidem-19 se během týdne navýšil o 40 % a dosáhl čísla 58.784.

Zajímavá je tabulka denního nárůstu infekcí v článku. Počty nemocných začínají strmě narůstat po 7. prosinci 2020.

Británie začala očkovat vakcínou Pfizer/BionTech 8. prosince 2020.

 

 

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/article-9112239/PM-plunges-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Senát Státu NY zahájil legislativní proces, aby mohl umísťovat odpírače vakcinace do detence

4.1.21

USA:

Senát Státu NY zahájil legislativní proces za účelem přijetí dokumentu k ochraně veřejného zdraví. Vyhláška zajistí možnost umísťovat odpírače vakcinace do detence.

Zdroj: https://www.nysenate.gov/legislation/bills/2021/a416

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a simonx

Komentářů: 4

 Jedna dobrá zpráva: Assange nemůže být vydán do USA

4.1.21

Británie:

Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange nemůže být vydán do Spojených států, kde by čelil stíhání za špionáž a napadení vládních počítačů. Rozhodl o tom v pondělí britský ústřední trestní soud, uvedl list The Guardian. Podle něj se dá čekat, že se žaloba proti verdiktu odvolá.

______
Je to určitě dobrá zpráva. Problém je, že oni se odvolají. Může se to táhnout roky. Roky nejistoty. A Assange zůstane celou dobu ve vězení. Což je vlastně výkon trestu, i když se tomu říká vazba. Vězeňská cela a nejistota ho pomalu zabíjí, pokud ho nezabijí, určitě ho poznamenají. Obávám se, že to je možná v plánu.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/assange-nemu...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Nejsi očkován? Nevycestuješ

4.1.21

Neurčeno:

Svět začal v uplynulém měsíci s očkováním proti koronaviru. Mluví se o tom, že k návratu do „normálu“ vakcína sama o sobě stačit nebude. Je pravděpodobné, že k aktivitám, jako je cestování, budou lidé v budoucnu potřebovat průkaz o vakcinaci. Světové iniciativy a neziskové organizace proto spojují síly při vývoji univerzální aplikace, která by sloužila právě tomuto účelu.

Výsledkem spolupráce nejen technologických skupin má být mobilní aplikace, do níž by si jedinci mohli stáhnout potvrzení o testu na koronavirus, ale i průkaz o očkování či jiné digitální dokumenty. Aplikace by člověku umožnila účastnit se hromadných akcí - živých koncertů, sportovních klání či filmových festivalů. Zároveň by sloužila jako propustka na hranicích států a letištích.

________
Kam se hrabou komunisté s jejich devizovým příslibem a podobnými omezeními. Teprve teď přichází to pravé ořechové. Nikdy v historii civilizace neexistovala tak drakonická omezení.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ibm-it-ockovani-vakci...

Klasifikace: kuriozity,zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Ve Francii shořel o silvestrovské noci jen 861 automobil

3.1.21

Francie:

Podle stanice Europe 1 shořel ve Francii o silvestrovské noci jen 861 automobil. To je pokles o 41 % proti předchozímu roku, kdy shořelo za silvestrovskou noc 1 457 automobilů. Francouzský ministr vnitra Gerald Darmanin specificky požadoval, aby toto číslo nebylo lokálně sdíleno ve snaze vyhnout se "jakékoliv soutěživosti" (ať už tím mínil cokoliv). Je to poprvé za pět let, kdy počet shořelých automobilů se tak rapidně snížil.

Zlí jazykové ovšem upozorňují, že za snížením není ani tak snížení agresivity migrantů, ale spíše stanné právo, zákaz vycházení od 20 hodin a 100 tisíc policistů v ulicích.

Zdroj: https://www.france24.news/en/2021/01/information-europe-1-86...

Klasifikace: kuriozity,polit.korekt,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Z Parlementních listů se stává udavačský plátek Svědků covidových

3.1.21

Česká republika:

Parlamentní listy se nám začínají pěkně vybarvovat a dokonce začínají udávat podnikatele, kteří se snaží přežít  a ignorují koronafašistická nesmyslná opatření na "ochranu" našeho zdraví. To je hrozné, co se děje, lidé v ČR si dovolili na Silvestra zajít na pivo!

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Ty-id-ote-to-n...

Klasifikace: polit.korekt,zdravi,pravo Zprávu vložil/a RomanTička

Komentářů: 3

 Demolition Man

2.1.21

USA:

Ano, někdo si řekne Sylvester Stallone, to zase bude jenom nějaké střílení a primitivní akčňák s Rambem v hlavní roli.... Není. Tvůrcům se, možná nechtěně, povedlo z toho filmu udělat normální komedii, i když se vlastně jedná o řádně ostrý akční film.

Odehrává se v nedaleké postapokalyptické budoucnosti, kde se na území L.A. a okolí utvořila "ideální" demokratická společnost, kde je ovšem zakázáno úplně vše včetně sexu, a do které je z minulosti rozmrazen "polda ze staré školy" perfektně ztělesněný právě naším Rambem. Kterému se tam ale vůbec nelíbí, protože si občas rád vrzne a pak si dá hamburger a pivo, což tady nesmí. 

Je to fikce, ve které lze ale nalézt docela dost styčných bodů s tím, kam naše společnost reálně směřuje, i kdyby tu neprobíhal koronavirový planetární puč, který ovšem to směřování dost urychlí. Dejte si to, je to nadčasové dílko, i když už je 30 let staré, tohle už by dnes nikdo nenatočil. Příjemnou zábavu. :-)

Zdroj: https://www.csfd.cz/film/13018-demolition-man/prehled/

Klasifikace: polit.korekt,kultura Zprávu vložil/a RomanTička

Komentářů: 2

 Pokud zdravotník odmítne oficiální covid-propagandu dostane vyhazov a vakcínu k tomu

1.1.21

Česká republika:

Je to úplně úchylné pokud někdo zlehčuje oficiální verzi Covid sekty a přitom je zdravotníkem, tak dostane vyhazov. A pak že máme málo zdravotníků!

Potom se nedivte lékařům, kteří ze strachu ze ztráty zaměstnání do Vás napíchají cokoliv. Následkem toho lidé přestávají lékařům věřit. Copak asi lékařům říká Hippokratova přísaha? A co jim říká svědomí?

Pokud se kolem vakcíny dějí až takovéto nekalé věci, tak by to pro každého mělo být jasné varování.

Zdroj: https://denikn.cz/528203/pracovnik-motola-na-facebooku-zlehc...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 9

 Novoroční přikázání

31.12.20

Neurčeno:

Já jsem Covid, tvůj Bůh, a nebudeš mít jiné bohy mimo mne.

Nezobrazíš si Boha jiným zpodobením než ampule s vakcínou a stříkačky.

Nevezmeš jména Covida, tvého Boha, nadarmo a nebudeš o něm šířit dezinformace.

Pomni, abys den sváteční světil, ale nepěj a nevydávej se v tento den na místo necovidového uctívání.

Cti otce svého i matku svou tak, že se jich nebudeš dotýkat, objímat je nebo navštěvovat.

Nezabiješ, vyjma pomocí dezinfekce, izolace nebo alarmismu.

Nepokradeš, pakliže nejsi farmaceutická společnost nebo jiný člen covidové elity.

Nevydáš proti bližnímu svému křivé svědectví, když na něj budeš donášet.

Nepožádáš manželky bližního svého a nenavážeš s ní kontakt více než nezbytně nutný.

Nebudeš žít, abys nezemřel.

Miluj Covida, Boha svého, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí.

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2020-12-31

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a janmax

Komentářů: 1

 Vláda lidem zakázala lyžovat a tak po sjezdovkách sáňkuji a bobují

31.12.20

Česká republika:

V článku je vidět jak jsou naprosto nesmyslná a hloupá vládní nařízení.

Vleky nesmí jezdit, ale lidi to vyřešili po svém a namísto toho sáňkují či bobují.

To by museli dát všem lidem domácí vězení se zákazem vycházení, aby je udrželi násilím doma. Jenže taková vláda, co šikanuje vlastní obyvatele, dříve či později padne.

Zdroj: https://www.forum24.cz/zakaz-hor-vlade-nevysel-na-sjezdovkac...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 Meduňka - citronový balzám

30.12.20

USA:

O náhodě, o její pravděpodobnosti, když jde o velké věci, se už toho v minulosti namluvilo a napsalo mnoho. Jednu podobu takové "náhody" představují jména lidí, kteří se věcí účastní.

 A tak dnes zjišťujeme, že jistá mladá žena s hlavou podobnou květu Meduňky, žena jménem Melissa Carone, se dostavila před Kontrolní výbor Kongresu státu Michigan, aby svědčila proti generálnímu řediteli firmy Dominion Voting Systems Johnu Paulosovi. Ten předtím pod přísahou popřel zapojení své a své firmy do jakýchkoli volebních podvodů. Ten balzám mi přijde opravdu milý.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2020/12/zamestnankyne-dominionu-...

Klasifikace: kuriozity,politika Zprávu vložil/a sprosťák Vítek

Komentářů: 1

 Lidé očkovaní v Los Angeles budou moci do divadla nebo cestovat

29.12.20

USA:

Ti, co se v americkém Los Angeles nechají naočkovat proti nemoci covid-19, mohou od počátku tohoto týdne přidat do elektronické peněženky společnosti Apple a Google důkaz o vakcinaci. Díky tomuto záznamu budou mít lidé možnost cestovat do zahraničí nebo navštěvovat svá oblíbená divadelní představení.

________
Jede to jak po másle. Genocida lidstva v přímém přenosu. Nikdo neprotestuje. Orwelle, tohle jsi nevymyslel.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/vakcina-dukaz-zazn...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Do hospod jen s očkováním? Na svět se dere vakcinační pas, výhody mohou mít různou podobu

29.12.20

Česká republika:

Očkování začíná u zdravotníků a seniorů, je víc zájemců než ampulí, ale na jaře by se situace měla změnit – a pak bude třeba motivovat vlažné. Vlády proto zvažují, jak k dobrovolné vakcinaci přivést ty, kterým se nechce. Může jít o bonusy, například že by do hospod či kin mohli jen ti, kdo už jsou před covidem chráněni, někteří sociologové a experti to doporučují. Nejzřetelněji se rýsuje projekt evropského vakcinačního pasu.

______
My do vás do svinstvo dostaneme, i kdybyste měli zhebnout.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/boj-s-covidem-maji-usnadnit-vak...

Klasifikace: krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Španělsko vytvoří seznam odmítačů vakcíny. Dá ho k dispozici dalším zemím

28.12.20

Španělsko:

Kupředu levá, do totality vpřed, zpátky ni krok!!

Co si o tom myslíte?

Mně je na blití a polévá mne studený pot.

Za socíku bylo alespoň kam z toho lidově-demokratického koncentrálu utéct (tedy alespoň jsme si všichni mysleli, že bychom si polepšili), ale kam chcete zdrhnout dnes ... tedy napadá mne jedna možnost, ale tu se mi jako bývalému členovi SSM ani nechce vyslovit.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pes-zustava-na-ctvrtem-st...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a MUF

Komentářů: 1

 Propaganda očkování básní. Jim už vážně hrablo

28.12.20

Česká republika:

V den, kdy první Češi dostali vakcínu proti nemoci covid-19, vypustila vláda do světa první propagační klip. Ten si klade za cíl motivovat lidi k očkování. K tomu využívá báseň Jitřní píseň od Jiřího Wolkera. „Snad plakali jsme, – ale teď chcem žít! A budeme. Tak, jako dřív! Díky očkování,“ navazují tvůrci klipu na konec druhé strofy básně.

______
Začíná to nabývat čím dál větší frašky. Je tam ještě někdo normální? Přečtěte si diskuzi za článkem.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-na-koronavirus-k...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Milánský soud: Pokud je v zemi odmítnutého migranta Covid-19,má tento migrant právo na humanitární azyl

28.12.20

Itálie:

Milánský soud vynesl rozsudek, který může mít pro původní bílé Evropany rozsáhlé následky.

Ve svém rozhodnutí uvedl, že pokud by se měl migrant, kterému byl odmítnut azyl, vrátit do země původu, ve které je nákaza Covid-19, pak má právo na udělení humanitárního azylu.

Tedy v podstatě všichni ilegální migranti, kteří k nám proudí z třetích zemí, kde je nákaza Covid-19, mají právo na humanitární azyl.

Možnost udělení humanitárního azylu migrantům obsahuje Globální kompakt pro migraci, který naše země nepodepsala a nepodepsala ho ani Itálie.

To, že je také v evropských zemích nákaza Covid-19, nikdo neřeší.

Zdroj: https://o3x6xnmebb52bviaqkdc3cfa44--fr-euronews-com.translat...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Bandurská reklama kolem očkování v médiích

28.12.20

Česká republika:

Rok probíhající šaškárna kolem neexistující pandemie začíná nést ovoce. V zemích Západu se rozjíždí masové očkování, státy nakoupily vakcíny za stovky milionů. I u nás předvedly politické loutky poslušné divadlo. Babíš si nechal píchnout tu spásu lidstva před kamerou, Zeman beze svědků prý v soukromí. Svou roli poslušného mopslíka sehrál i ministr zdravotnictví Blatný a postupně se budou přidávat další a další politické nuly a celebrity z nouze. Nepochybuji, že se jména budou denně tisknout, aby prostý lid věděl, jak je to fajn.

BigPharma hýká štěstím.

Zdroj: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/v-cesku-odstartova...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 5

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 102 čtenářů částkou 16 740 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majitelka obchodu zakázala vstup očkovaným, hrozí obvinění z diskriminace 24.06.21 10:04 Česká republika 0

V průběhu 1 týdne zemřeli 4 piloti Britských aerolinek - shoda s očkováním je nepotvrzená23.06.21 23:03 Británie 2

Britové provokují v Černém moři23.06.21 16:55 Británie 0

WHO: Děti by zatím neměly být očkovány proti Covid-1923.06.21 09:54 Evropská unie 6

Chystajú sa protesty pred domami farmalobistov Krčméryho, Jarčušku a ďalších22.06.21 21:20 Slovensko 1

Demonstrace euroskeptického spolku Odchod proti žalobě EU na ČR a Polsko22.06.21 21:15 Česká republika 0

Jourová: EK nebude čekat na rozhodnutí soudu a začne trestat "neposlušné" státy hned22.06.21 18:27 Evropská unie 3

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 1

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 3

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 5

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 5

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 8

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,29 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,13 Kč
Švýcarský frank
23,16 Kč
100 japonských jenů
19,18 Kč
Čínský juan
3,29 Kč
Polský zloty
5,60 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 813,93 Kč
1 unce stříbra
551,26 Kč
Bitcoin
693 828,97 Kč

Poslední aktualizace: 24.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 39 147 722