Ve zkratce

Stránka:

 Peroutkův článek "Hitler je gentleman" se konečně našel

8.5.15

Česká republika: Prezident Miloš Zeman měl opět pravdu a článek "Hitler je gentleman" od novináře Peroutky, který je opěvován pražskou kavárnou, se našel. Bude zajímavé sledovat, jak se teď budou vykrucovat média, která Zemana nejvíce kritizovala:Zdroj: http://teplickykuryr.info/news.php?item.8716.2

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 5 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Saker varuje: Rusko se chystá k válce

8.5.15

USA: Saker ve svém příspěvku (odkaz níže) píše, že mu někdo poslal odkaz na tohle video:

A že má z toho clipu špatný pocit. Protože celé ladění clipu a hysterické volání "Rusko! Rusko! Rusko!" už možná není patriotismus (který je v pořádku), ale nacionalismus (který v pořádku není). A má pravdu. Mně se tohle video také vůbec nelíbí. Co chtějí Rusové dělat?

Zdroj: http://www.informationclearinghouse.info/article41784.htm

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 13

 Francie zvažuje potopení dvou lodí typu Mistrál, pokud nebudou dodány Rusku

8.5.15

Francie: Podle téměř neuvěřitelné zprávy Le Figaro zvažuje prý Francie potopení dvou vrtulníkových lodí typu Mistrál na volném moři, pokud nebudou dodány Rusku. Což nejspíše nebudou. Rusko za ně zaplatilo už 890 milionů eur, nicméně peníze dostane zpátky a ještě něco navíc. Škody tedy ponesou francouzští poplatníci a potažmo poplatníci celé EU.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/le-figaro-francie-po...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Smutný obraz veřejnoprávní televize

8.5.15

Česká republika: Při úctě ke všem padlým je zarážející, že televize vedle připomenutí statečnosti vojáků ze západní fronty, uvádí 8. května dokument o Vlasovcích, který je dokonce ve hlavním vysílacím čase. Máme se tedy na co těšit, píše v komentáři Přemysl Votava.

V programu není dokument či film o československé vojenské účasti při osvobozování Československa. Tedy o 1. čs. armádním sboru. Není tam ani zmínka o účasti Rudé armády při osvobozování naší země.

Při pohledu na nové vykladače dějin se nejspíše blíží doba, tedy až zemřou poslední pamětníci této války, kdy bude „v historii“ vše dovoleno. Z viníků válečné tragédie se tak stanou oběti. Budou mizet pomníky hrdinů, budou se tvořit nové dějiny. Možná, že se i dočkáme, nových osvoboditelů... Také je možné, že být Slovanem bude skvrnou na profesním růstu...

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/votava-den-vitezstvi...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Loutkaři ke Cameronovi: Osvědčil ses, můžeš zůstat

8.5.15

Británie: V britských volbách zřejmě vyhrála konzervativní strana a patrně získá i vládní většinu. Cameronovi to umožní dalších pět let vlády. Kdyby ho prý nezvolili, strašil Cameron, nastal by chaos. :-)

Mátlo mne, že si Britové dobrovolně odsouhlasili další politiku škrtů a úsporných opatření, pak jsem si uvědomil, že jsou poslední, kteří do toho mají co mluvit.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vysledky-parlamentnich-voleb-ve-velke...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Havloidé opět napadají prezidenta, jejich slovník je čím dál drsnější

8.5.15

Česká republika: Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek uvedl k plánovanému setkání českého prezidenta Miloše Zemana s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Moskvě, že pokud se tam Zeman bude vyjadřovat stejně jako v uplynulých dnech, měl by zvážit setrvání ve funkci. Podle europoslance TOP 09 Jaromíra Štětiny Rusko vyhlásilo válku Evropě, a jestliže ve válce někdo jedná jako Miloš Zeman, je namístě použít slovo „zrada“ a je namístě, aby prezident odstoupil.

Ženíška jsem si dosud nevšiml, je zcela bezbarvý, ale Štětináče z Bratrstva kočičí pracky už sleduji nějakou dobu. Je neuvěřitelné, že tenhle fanatický válečný štváč je členem vrcholového establishmentu naší země a je mu popřáváno sluchu.

Havloidé se prostě nedokážou smířit s tím, že jsou na odchodu na smetiště dějin.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obrovska-zloba-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1

 Americký soud: plošné šmírování je nezákonné

8.5.15

USA: V nekonečných tanečcích státních autorit předstírajících, že mají nějaké zásady rozhodl americký odvolací soud, že plošné šmírování a odposlechy všech prdů, které protečou dráty, je nezákonné.

Tentýž soud ale prodloužil platnost démonického zákona Patriot Act, který tyto odposlechy umožňuje.

Zdroj: http://www.theguardian.com/us-news/2015/may/07/nsa-phone-rec...

Klasifikace: pravo Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Apple uvažuje, že bude sbírat genetický materiál svých zákazníků. Prý v rámci výzkumu

7.5.15

USA: iPhony by se mohly stát novým nástrojem pro genetiky. Podle serveru MIT Technology Review spolupracuje Apple s americkými vědci na vývoji aplikací, které by mohly zapojit majitele přístrojů s nakousnutým jablkem do genetického výzkumu.

Aplikace by měly běžet na platformě ResearchKit, kterou Apple poskytl vývojářům specializujícím se na zdravotnictví letos v březnu. Umožňuje především získávat data ze senzorů, kterými iPhony nebo nově i Apple Watch sledují své majitele.

Vlhký sen Velkého bratra opět další krůček k realizaci

Zdroj: http://www.lupa.cz/clanky/apple-se-chce-zapojit-do-vyzkumu-g...

Klasifikace: veda Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 12

 Francie zjevně schválí zákon podstatně omezující svobody člověka

5.5.15

Francie: Kontroverzní zákon, kterým chce francouzská vláda posílit pravomoci tajných služeb, v úterý schválili tamní poslanci. Norma prosazovaná ve jménu „jednoty proti terorismu“ s velkou pravděpodobností projde i v senátu, protože ji podporuje také pravicová opozice. Kritikům z řad krajní levice a lidskoprávních organizací se ale nelíbí, že zákon umožní rozsáhlé sledování obyvatel.

K nejcitlivějším bodům patří možnost zachycovat komunikaci vedenou mobilními telefony a po internetu. Projekt také počítá například s odposlechy, lokalizací či používáním špionážních mikrofonů, kamer a počítačových programů ke sledování podezřelých osob a jejich okolí.

Tyto činnosti má i bez souhlasu justice operativně povolovat a kontroloval nový nezávislý úřad.

Zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/368805-francie-se-sj...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 Zeman odmítl jmenovat tři profesory

5.5.15

Česká republika: Prezident Miloš Zeman odmítl podepsat jmenování tří nových profesorů - dosavadních docentů Jiřího Fajta, Ivana Ošťádala a Jana Eichlera.

Ti samozřejmě prskají. Např. Fajt prohlásil: „Postoj pana prezidenta mě vůbec nepřekvapuje a je zcela v intencích jeho snah Českou republiku proměnit v nejzápadnější východní despocii.”

Jaká despocie? Oni by zjevně rádi, aby prezident fungoval jen jako gumové razítko.

Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/368807-zeman-znovu-na-valecne-s...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 7

 David Rockefeller prodělal 6. úspěšnou transplantaci srdce ve věku 99 let

5.5.15

USA: Majitel světa David Rockefeller podstoupil svou již šestou transplantaci srdce ve věku 99 let. Operace trvala 6 hodin a byla provedena soukromými chirurgy v hlavním sídle rodiny v New Yorku.

Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5920-david-rockefeller-pr...

Klasifikace: kuriozity Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 19

 Další cinknutý "průzkum"

4.5.15

Česká republika: Většina obyvatel České republiky pociťuje obavy z Ruska i z jeho případného útoku na Pobaltí. S nedůvěrou sleduje česká veřejnost i činnost ruských tajných služeb a prosazování ekonomického vlivu Moskvy. Plyne to z průzkumu společnosti Ipsos.

Zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/368639-cesi-maji-obavy-z-ruska-...

Klasifikace: polit.korekt Zprávu vložil/a vj66

Komentářů: 13

 ČT pry dostala cenu za zpravodajstvi o Ukrajině

3.5.15

Česká republika: Americké velvyslanectví a Rockefellerova nadace ocenila Českou televizi za „zpravodajství“ o Ukrajině, George Soros může být spokojený. Zpravodajství ČT v rukách skupinky renegádů. Jediným řešením je privatizace Kavčích hor, trpělivost dochází už i poslancům parlamentu.

Zdroj: http://aeronet.cz/news/americke-velvyslanectvi-a-rockefeller...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a te

Komentářů: 7

 Fínom už netreba napísať ani dôvod ?

3.5.15

Finsko: Fíni dostali povolávacie rozkazy. Je to len taký "vtip" ? Alebo také "cvičenie" ? Chystajú sa na niekoho? Je normálne, aby sa dostávali v kultúrnych štátoch podobné rozkazy len tak z modrého neba? Čo im Rusi potopili nejakú jachtu?

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1430636979

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a ppppp

Komentářů: 2

 Svatojiřský pochod za mír a národní suverenitu

30.4.15

Česká republika: Akce D.O.S.T. pořádá již druhý ročník Svatojiřského pochodu, kterým chce upozornit na nebezpečí války na evropském kontinentě a stále sílící válečnou nebezpečnou protiruskou propagandu v naší zemi.

Akce se koná v sobotu 2. května 2015 ve 14:00, na Hradčanském náměstí v Praze. Odtud se účastníci vydají k soše svatého Jiří na Pražském hradě. Po položení květin budou pokračovat Nerudovou ulicí před Americkou ambasádu na Malou stranu, kde bude předáno Mírové poselství americkému lidu.

Shromáždění uvede a bude moderovat bývalá televizní hlasatelka Dušica Zimová, která představí jednotlivé hosty a mluvčí. Na setkání promluví mj. bývalý zástupce vedoucího kanceláře prezidenta republiky a dnešní šéfredaktor Protiproudu Petr Hájek, předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura, sociolog a člen Strany svobodných občanů Petr Hampl, předseda občanského sdružení MONOS a člen předsednictva Národní demokracie David Hibsch, který rovněž přečte zdravici předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše, předseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník, předseda Hnutí za národní jednotu Jan Skácel a politolog Daniel Solis.

Zdroj: http://www.akce-dost.cz/pdf/svatojirskypochod2015.pdf

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 6

 Lesný požiar v okolí Černobyľu

29.4.15

Ukrajina: V blízkosti havarovanej elektrárne Černobyľ, na území ktoré bolo trvalo evakuované, horí už niekoľko dní rozsiahly požiar. Zasiahnuté je územie o výmere asi 400-600 ha. Plamene boli zaznamenané vo vzdialenosti asi 5 km od depónia rádioaktívneho materiálu, ktorý unikol počas katastrofy v r. 1986.

Najväčšie riziko spočíva v tom, že lesný porast absorboval množstvo rádioaktívnych izotopov , ktoré vietor počas katastrofy odvial z elektrárne. Horiaca biomasa môže uvolniť do atmosféry obsiahnuté rádioaktívne látky a tak kontaminovať rôzne oblasti Európy (najmä cézium). Kyjevské úrady sa snažia porast uhasiť a Jacenjuk ubezpečuje že sa nemáme čoho báť...

Zdroj: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/353536-okolie-cernobylu-...

Klasifikace: ekologie Zprávu vložil/a jan26

Komentářů: 2

 Vzpomínková akce na Oděsu 2014

28.4.15

Česká republika: 2. května 2015 v 16.00 proběhne na Hradčanském náměstí v Praze shromáždění občanů, kteří odmítají být lhostejní k tomu, co se stalo 2. května loňského roku v Oděse, a také k tomu, co se odehrává v posledních měsících na jihovýchodě Ukrajiny.

Pozvánka

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Rozsiahle nepokoje v Baltimore po policajnej vražde farebného mladíka.

28.4.15

USA: V Baltimore sa rozhoreli rozsiahle nepokoje s rasovým podtextom po tom, čo došlo k ďalšej smrti farebného mladíka pri styku s políciou. Pri osobnej prehliadke policajti našli u neho otvárací nôž a mladý muž sa pokúsil o útek. Pri brutálnom spacifikovaní mu príslušníci polície zrejme prerazili miechu. Takisto mu včas nebola poskytnutá pomoc a príslušníci polície sa pokúsili incident vykresliť v hlásení inak ako sa stal.

V noci pred pohrebom mladého černocha sa v meste rozhoreli nepokoje pri ktorých došlo k rabovaniu obchodov, podpaľovaniu a násilným stretom s políciou. Desiatky ranených sú na oboch stranách. Baltimorský Majdan sa však konať nebude. "Najdemokratickejšia" krajina na svete problém vyrieši po svojom, teda zavedením týždenného zákazu vychádzania a povolaním niekoľko tisíc príslušníkov národnej gardy.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/v-americkom-baltimore-vyhlasili-k...

Klasifikace: krimi,pravo Zprávu vložil/a jan26

Komentářů: 11

 Tisíce saúdských vojáků dezertují ze základen. Odmítají se dle zpráv účastnit pozemního útoku na Jemen

27.4.15

Saudská Arábie: Evropské zdroje řekly, že saúdské síly masově opouštějí posádky, aby donutily Rijád vyhlásit zastavení palby a odradily ho od zahájení pozemních útoků proti Jemenu. Více než 10 000 vojáků z různých jednotek saúdských ozbrojených sil uprchlo od svých armádních batalionů a od jednotek Národní gardy. Experti věří, že Saúdské armádě se nedostává silné morálky potřebné k zahájení pozemní invaze do Jemenu, a že takový útok by byl pro Saúdskou Arábii považován za sebevraždu.

Zdroj: http://www.reformy.cz/zpravy/tisice-saudskych-vojaku-dezertu...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 3

 Noční vlci do Berlína nedojedou, vzkaz předají polští motorkáři

27.4.15

Rusko: Z toho důvodu, že Nočním vlkům oficiálně zakázali vstup do Polska, předá Chirurg (vůdce klubu) poselství (poselství veteránů Velké vlastenecké války veteránům evropských zemí) Evropanům prostřednictvím svých polských kolegů motorkářů. A naši duchovní bratři stejně do Berlína dojedou", praví se ve zprávě motorkářského klubu.

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/svet/20150427/324022.html#ixzz3YXW...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 9

Káva pro Zvědavce

13

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc březen přispělo 31 čtenářů částkou 4 442 korun, což je 13 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Bývalý prezident V.Klaus se už z koronaviru uzdravil06.03.21 12:32 Česká republika 0

Tři buzeranti si pořídili dítě. A pak druhé05.03.21 21:31 Česká republika 2

Premiérovo doznání: Nevím, co máme dělat05.03.21 19:26 Česká republika 3

Babiš zkouší "podplatit" své budoucí voliče zrušením maturit05.03.21 13:39 Česká republika 1

Policejní komando vyráží pokutovat běžkaře04.03.21 23:06 Česká republika 2

Ústavní soud zrušil některé vyhlášené zákazy prodeje04.03.21 11:14 Česká republika 1

Výběrové řízení do představenstva nemocnic podmíněno znalostí programů stran Pirátů a Starostů02.03.21 23:57 Česká republika 1

Na Slovensku hrozí rozpad koalice kvůli vakcíně Sputnik V02.03.21 19:25 Slovensko 11

Současná šikana lidí je za hranicí zdravého rozumu - oběd v šatně namísto jídelny02.03.21 12:32 Česká republika 4

Mgr. Lubomír Volný - Tvrdý lockdown 24.2.202101.03.21 23:38 Česká republika 0

Znáte pohádku o jezinkách? - 3 týdny domácího vězení nemusí stačit!01.03.21 19:51 Česká republika 3

Firmu, která zakládala dodavatele antigenních testů do škol, na skotské adrese neznají01.03.21 18:22 Británie 2

Nadčasový Karel Kryl01.03.21 10:39 Česká republika 3

Vláda natolik nevěří vlastním lidem, že proti nim chce povolat armádu28.02.21 19:30 Česká republika 6

Klíčem k překonání pandemie může být očkování dětí, tvrdí odborníci27.02.21 20:22 Česká republika 3

Prof. Krčméry sa skoro zadusil v respirátore. Sú rúška a respirátory skutočne bezpečné?27.02.21 15:13 Slovensko 3

Policejní zásahovka v Rusku proti těm, kteří se nenechají očkovat27.02.21 10:49 Rusko 10

Už zase policie bije bezbranné 14 leté děti!26.02.21 17:12 Česká republika 12

Bidermanova tabulka donucování26.02.21 16:25 Neurčeno 0

Vo švédskom Halmstade zakázali nosiť rúška na školách26.02.21 14:31 Švédsko 0

Měnové kurzy

USD
22,09 Kč
Euro
26,32 Kč
Libra
30,56 Kč
Kanadský dolar
17,46 Kč
Australský dolar
16,98 Kč
Švýcarský frank
23,74 Kč
100 japonských jenů
20,39 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,74 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,71 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 579,06 Kč
1 unce stříbra
557,66 Kč
Bitcoin
1 055 339,44 Kč

Poslední aktualizace: 6.3.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 38 281 569