Ve zkratce

Stránka:

 Babišův elitní poradce: Buďme připraveni přijímat do našich rodin lidi tmavé pleti

23.4.15

Česká republika: Jan Macháček, komentátor Lidových novin a šéf Institutu pro politiku a společnost, provozovaného hnutím ANO, který poskytuje Babišovým poslancům školení, na webu Lidových novin vyjevil vizi České republiky plné uprchlíků z Afriky.

Měli bychom podle něj vzít jako fakt, že tito lidé zde budou, a „převychovat“ svůj postoj, tak aby byl kdokoliv z nás připraven takového člověka přijmout do rodiny:
"„Udělejme si pořádek doma a zeptejme se naší manželky, manžela, dětí a babičky a dědečka, zda jsou na adopci cizince do rodiny připraveni. Tlak na řešení, přípravu a převýchovu musí vytvořit občanská společnost a v ní lidé, kteří půjdou příkladem.“
------------------
Náhrada za nežádoucí české obyvatelstvo ve strategickém kotlíku.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babisuv-elitni-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 4 Komentáře mohou přidávat pouze registrováni čtenáři.

 Národní demokracie a Zlatý standard

23.4.15

Česká republika: Národní demokracie zve na zítřejší představení ekonomického programu Národní demokracie. Setkání proběhne v pátek 24. dubna 2015 od 17:00 v budově ČSVTS na Novotného lávce č. 5, Praha 1, v sále č. 318 (třetí patro).

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/narodni-demokracie-predstavi-kom...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3

 Nový branný zákon aneb jako dobytek na porážku v zájmu západních velmocí!

23.4.15

Česká republika: Proč myslíte, že podle tohoto nového, dle mého názoru doslova fašistického likvidačního branného zákona mají kromě mužů brannou povinnost také ženy a všichni společně dokonce až do 60 let?! Tento zákon není nic jiného, než přípravou na likvidační válku proti Ruské federaci! Likvidační ne pro Rusko, které se nakonec tak jako vždy ubrání, ale pro nás Čechy, Slováky a ostatní malé evropské národy, aby naše místo mohlo zaujmout nové, poslušnější k západním velmocím vstřícnější obyvatelstvo, jejichž migrace do Evropy je zakotvena v Lisabonské smlouvě v rámci EU!

Zdroj: http://www.nwoo.org/2015/04/22/novy-branny-zakon-aneb-jako-d...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 10

 Něco se mění k lepšímu. Na ČT vysílali celý 3,5 hodinový průběh diskuse Putina s občany

22.4.15

Česká republika: Česká televize překvapivě na ČT24 následně na IVysíláníČT vysílala celý záznam pravidelné roční diskuse Putina s občany zde:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/zive-vysilani/videozaznam-644371-rusky-prezident-putin-odpovidal-na-dotazy-obcanu/

Putin na ČT 16.4.2015

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/zive-vysilani/videozaznam-6...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a kyticka

Komentářů: 3

 Módní časopis Elle je agentem Putina

22.4.15

Ukrajina: Módní časopis Elle vydal na titulní stránce fotografii modelky v šatech v barvách svatojiřské stužky. Nová kolekce 2015 módního domu Louis Vuitton je postavena na kombinaci oranžové a černé.

Svatojiřská stužka je symbolem boje s nacismem.

Jakmile se plakáty Elle objevily v ulicích Kyjeva, nastal skandál. Kyjev nazval snímek "propagandou Kremlu". Kyjevané jsou pobouření a podezírají ukrajinskou redakci Elle, že plakáty vystavila v rámci 70 letého výročí vítězství nad nacismem.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/97050.html

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Centrum Simona Wiesenthala: Ukrajinská vláda účelově převrací nacistické katy v oběti

22.4.15

Izrael: V Centru Simona Wiesenthala, organizaci, která se zabývá nacistickými zločiny, kritizovali přijetí ukrajinských antikomunistických zákonů. Podle Centra se lživým přirovnáním nacismu ke komunismu snaží ukrajinská vláda odvrátit pozornost od zločinů, kterých se dopustili představitelé Ukrajiny během holokaustu.

Vedoucí úřadu jeruzalémského oddělení Centra Simona Wiesenthala, dr. Efraim Zuroff:

"Pasáž o zákazu nacismu a komunismu dává na jednu úroveň nejvíce genocidní režim v dějinách lidstva a režim, který osvobodil Osvětim a pomohl ukončit vládu teroru Třetí říše. Ve stejném duchu rozhodnutí ctít místní nacistické kolaboranty a poskytnout jim zvláštní dávky převrací Hitlerovy nohsledy na hrdiny bez ohledu na jejich aktivní a horlivou účast na masovém vraždění nevinných židů.

Tyto pokusy přepsat dějiny, které jsou rozšířeny po celé postkomunistické východní Evropě, nikdy nemohou vymazat zločiny spáchané nacistickými kolaboranty v těchto zemích, a jen dokazují, že tyto země postrádají západní hodnoty, které měly přijmout při svém přechodu k demokracii."

Zdroj: http://www.wiesenthal.com/site/apps/nlnet/content.aspx?c=lsK...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 7

 Válka pravdu nenávidí

22.4.15

Ukrajina: Ukrajinský ministr vnitra Avakov v Itálii vykládá o vzteklém ruském mediálním propagandistickém psovi (za prezidenta Janukovyče byl Avakov trestně stíhán podle č. 3 par. 365 - "zneužití pravomocí a moci s těžkými důsledky"), kterému je třeba zavřít kušnu. Mykola Azarov, bývalý ukrajinský premiér, podotkl, že současné vedení země staví na protiruské psychóze. Nic jiného neumí občanům tohoto státu nabídnout. Strach, represe, násilí. To jsou znaky režimu, který oslavujeme jako vzor „západních hodnot“, mezi něž ale zřejmě řadíme hlavně porušení konvence o (ne)mučení či stav, kdy jsme všichni jedno velké UCHO.

Na jednu stranu hlásáme potřebu dodržování lidských práv a svobod, ale lidé jako E. Snowden nás usvědčují z pokrytectví. Odposlechy nejsou demokracií. Mučení není humanitou. Vraždy bez soudů - jako v případě Obamova „seznamu smrti“ jsou pouze sprostými vraždami. Obama přitom nijak nevyčnívá – neidealizujme si jeho předchůdce, a už vůbec ne jeho možné nástupce, jako například McCaina.

Zdroj: http://literarky.cz/blogy/marek-ezanka/19754-valka-pravdu-ne...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Sněmovní volební výbor dnes vybral 15 kandidátů pro volbu pěti členů Rady České televize.

22.4.15

Česká republika: Postupující kandidáti:

 • Jaroslav Dědič

 • Martin Doktor

 • Petr Žantovský

 • Václav Cílek

 • Jakub Končelík

 • Jiří Kratochvíl

 • Zdeněk Šarapatka

 • Daniel Váňa

 • Petr Brod

 • Jiří Militký

 • Jan Mrzena

 • Tomáš Glanc

 • Václav Pačes

 • Jaroslav Maxmilián Kašparů

 • Nikolaj Savický

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/media-it/308600-mezi-15-kan...

Klasifikace: kultura Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Praha 12 zrušila zákaz hazardu. Heren má být sedm

22.4.15

Česká republika: Rada městské části Prahy 12 v pondělí schválila konec zákazu hazardu. Na seznam v příloze celoměstské vyhlášky, která loterie v Praze reguluje, navrhuje sedm míst pro herny.

Změnu v přístupu městské části k hernám prosadily v devítičlenné radě šesti hlasy ANO a ČSSD. Změna pro Prahu 12 s ní nesouhlasí. Podle starostky Rázkové je pondělní usnesení rady v rozporu s dřívějším rozhodnutím zastupitelstva městské části. „Máme podezření, že tento postup je nezákonný,“ uvedla starostka. Navíc prý zvažuje, že ze své pozice rozhodnutí rady pozastaví, podepsat ho prý odmítla. Nulovou toleranci hazardu zavedla Praha 12 před čtyřmi lety. Ve vedení radnice tehdy seděli zástupci ČSSD, Změny pro Prahu 12 a Věcí veřejných, které podporovala KSČM.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Praha-12-zrusil...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Vladimír Něstěrov: Světlo na konci polského tunelu

22.4.15

Polsko: Do polských voleb v říjnu půjde i nová strana Zmiana (Změna) vedená Mateuszem Piskorským. Chce získat minimálně 10 procent hlasů.

Piskorski „má řeči o ´ruské agresi´ na Ukrajině za propagandu. Strana trvá na revizi privatizace z 90. let. ´Patří-li 85 % bank v zemi cizincům,´ míní 38letý lídr ´Změny´, ´je to nepřijatelné´. ´Změna´ se rovněž staví za vystoupení Polska z NATO. K socialistické éře země přistupuje s respektem a žádá zrušení lustračního zákona.“

Stoupenci oficiální linie Varšavy se „Změnu“ snaží démonizovat jako „ruku Moskvy“, mj. s „poukazem na činnost rozhlasové stanice a websitu ´Sputnik´, šířících ´ruský pohled´ na ukrajinskou krizi“, ba údajně i „přesvědčujících Poláky o nezbytnosti ´restituovat vlastní území na Ukrajině a v Litvě“ tak, že se založí ´Lvovská a Vilenská lidové republiky´“.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2015/04/vladimir-nesterov-svetlo...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 EU by neměla vyřadit dodávky plynu z Ruska, žádá nizozemská firma

21.4.15

Evropská unie: Evropská unie by neměla zcela vyřadit Rusko ze skupiny svých vnějších dodavatelů plynu. Řekl to dnes šéf nizozemské plynárenské společnosti GasTerra Gertjan Lankhorst.
Právě snížení závislosti na ruském plynu v době zvýšeného politického napětí mezi EU a Ruskem je jedním z deklarovaných cílů budoucí energetické unie.

"Tak, jak je to vyhlášení komise napsané, s tím se nedá nesouhlasit. Zatím jsou to politická prohlášení. Uvidíme, jak to bude naplněno," řekl generální ředitel ČEZ, Beneš. Připomněl, že v sázce je budoucí konkurenceschopnost evropského průmyslu a také ceny energií pro firmy i občany EU.
--------
Evropská unie evidentně tvrdě pracuje i na vyřazení odběru plynu z Tureckého proudu.

Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/EU-by-nemela-vy...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 V Indonézii môžu ľudia vymeniť smeti za bezplatnú zdravotnú starostlivosť

21.4.15

Indonésie: „Odpad je všade na zemi,“ povedal dr. Gamal Albinsaid. „Preto sme sa rozhodli využiť odpadky ako finančný zdroj.“ Len približne polovica odpadkov vyrobených v Indonézii je zozbieraná, čo spôsobuje zdravotné problémy a umožňuje, aby sa zbytočne stratilo veľa hodnotného recyklovateľného odpadu.

Albinsaid vytvoril Garbage Clinical Insurance (Odpadkové poistenie), ktoré je vyjadrené v množstve odpadu predaného na recykláciu, pričom peniaze budú určené na zdravotnú starostlivosť. Štyri libry (1,8 Kg) plastu, alebo 11 libier (5 Kg) lepenky sa bude predávať za menej ako jeden dolár, čo je stále dosť na nákup základného zdravotného poistenia, ktoré zaplatí dve návštevy lekára mesačne.

Zdroj: http://www.slobodnyvysielac.sk/v-indonezii-mozu-ludia-vymeni...

Klasifikace: kuriozity,zdravi Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Vyjadrenie Eleny Bondarenko k situácii na Ukrajine - staršího data,ale stále aktuální

21.4.15

Ukrajina: ...Neustále hrozby, neoficiálny zákaz prítomnosti opozície vo väčšine ukrajinských mediálnych kanálov, úmyselné prenasledovanie – to je každodenný život opozičného poslanca na Ukrajine. Každý, kto žiada o mier na Ukrajine, sa hneď zapisuje do zoznamu nepriateľov ľudu, tak ako to bolo, napríklad v Nemecku 30-40 rokoch minulého storočia, alebo v priebehu politiky McCarthysmu v Spojených štátoch....

Od svojich kolegov každý týždeň počujem, že boli zbití ich asistenti, sú vyhrážky smerované k ich sympatizantom, hrozby a útoky na ich životy, zdravie a majetok. Ukrajinský informačný priestor je takmer úplne cenzurovaný ... Redakcie, ktoré nepodľahli strachu sú napádané nacionalistickými úderkami, pričom účastníci pogromov sú identifikovateľní z video a fotomateriálov, ale nie sú volaní na zodpovednosť....

Zdroj: http://medzicas.sk/co-nam-mienkotvorne-media-nepovedia-vyjad...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Tisíce Kanaďanů protestovaly proti antiteroristickému zákonu C-51

21.4.15

Kanada: 18. 4. protestovaly tisíce Kanaďanů ve 30 městech Kanady proti antiteroristickému zákonu C-51 předkládanému konzervativní vládou. Vyčítají mu nedostatek kontrolních mechanismů, vznik tajných policejních sil, které budou mít právo na preemptivní zadržení předpokládaných podezřelých a hlavně způsob, jakým vláda určuje, které typy akcí pod zákon spadají.

V roce 2004 unikl tajný vládní dokument, který definuje radikalizaci jako proces, ve kterém jsou mladým lidem představeny idei a systémy víry, podporující pohyb od mainstreamových názorů k extrémním. Zatímco radikální myšlení není samo o sobě hrozbou, stává se ohrožením národní bezpečnosti, pokud přejde k občanské neposlušnosti a přímým akcím.

Pod protiteroristický zákon by tak mohla spadat i skupina lidí blokující silnici při protestu proti stavbě dálnice, protože i to lze označit za narušení ekonomické a kritické infrastruktury Kanady.


Zdroj: http://revolution-news.com/canada-wide-protests-against-anti...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Na Donbasu zastřelili ředitele Šachťorskantracitu s manželkou

21.4.15

Ukrajina: Na Donbasu zastřelili ředitele podniku Šachťorskantracit, Nikolaja Kovaleva, s manželkou. 18. dubna jel Kovalev s manželkou z Doněcka do Šachťorsku a za Zugresom v rajóně Vodobuda začali auto ostřelovat neznámí ozbrojenci.

Oba manželé zemřeli. Ředitel byl ve funkci cca měsíc.

Zdroj: http://korrespondent.net/ukraine/3505831-rasstrelian-dyrekto...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Volby ve Finsku vyhrála antinatovská strana

21.4.15

Finsko: Volby ve Finsku vyhrála opoziční strana Centr v čele s Juchoj Petrom Sipiljou. Strana Centr i sám Sipilja jsou známi protinatovským postojem a přáním zrušit evropské sankce vůči Ruské federaci.

Parlamentní volby tak významě změnily politické rozložení sil ve Finsku.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/na-vyborakh-v-finlyandii-pobed...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

 Za škody Majdanu má platit Rusko

21.4.15

Ukrajina: Ukrajinský parlament přijal usnesení o "Odporu proti ozbrojené agresi Ruské federace". Je to první právní dokument, který uvádí datum počátku rusko-ukrajinské války 20. 2. 2014. Obsahuje seznam závazků, které RF porušila, a vyčísluje negativní následky, které následovaly. Dokument bude právním základem pro nároky vůči Rusku.

"Každý, kdo nebude hlasovat pro toto usnesení, je vatník, agent Kremlu a Pátá kolona. Válka jde na několika frontách. Jednou z nejdůležitějších je ta mezinárodní," varoval před hlasováním poslanec Andrej Lozovoj (Strana Ljaško).

Pro usnesení hlasovalo 259 poslanců ze 450.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/verkhovnaya-rada-prinyala-zaya...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 2

 Státní bezpečnost Ukrajiny doporučuje oponentům režimu držet huby

21.4.15

Ukrajina: Náčelník hlavního vyšetřovacího odboru Státní bezpečnosti Ukrajiny, Vasilij Vovk, v televizním vysílání ISTV:

"Myslím, že v dnešní době, kdy je prakticky válka, musí "ukrajinofóbové" když ne úplně zavřít huby, tak alespoň svou rétoriku zmenšit na nulu. Domnívám se, že v této situaci by neměli existovat lidé, vystupující prakticky přímo proti Ukrajině a proti ukrajinství. Vyzývám, aby to nikdo nedělal, protože ho to k dobrému nepřivede. Hovořím to jako hlavní náčelník vyšetřujícího oddělení státní bezpečnosti Ukrajiny."

Na otázku, koho myslí tím "ukrajinofóbem" odvětil, že všichni vědí, jaké lidi tím myslel.

Zdroj: http://www.politnavigator.net/v-sbu-sovetuyut-nesoglasnym-za...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 0

 Ústavní soud určitě připravuje připojení Ukrajiny k Rusku - je nutné provést jeho očistu

21.4.15

Ukrajina: Poslanec Jegor Sobolev (Svépomoc):

"Ústavní soud, úřad, který nutně potřebuje očistu, ohrožuje existenci naší země. 12 ze 17 soudců jsou lidé Janukovyče. Kdykoli ho mohou přiznat prezidentem a připojit Ukrajinu k Rusku. Mohou přijmout jakékoli řešení, o jaké je požádají určití lidé. V co nejkratším termínu uskutečníme vyšetřování rolí jednotlivých soudců Ústavního soudu v "uzurpaci vlasti" Janukovyčem a to umožní provést přeformátování sestavy Ústavního soudu."

Zdroj: http://www.politnavigator.net/konstitucionnyjj-sud-ukrainy-g...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a maru

Komentářů: 1

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 64 čtenářů částkou 12 096 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mobilizace vlastenců proti novodobé cenzuře 19.04.21 12:21 Evropská unie 0

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 16

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Mengele Arenberger v akci11.04.21 09:18 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,67 Kč
Euro
25,91 Kč
Libra
29,98 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,75 Kč
Švýcarský frank
23,53 Kč
100 japonských jenů
19,95 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,70 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 514,98 Kč
1 unce stříbra
559,10 Kč
Bitcoin
1 239 324,00 Kč

Poslední aktualizace: 19.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 38 634 393