Ve zkratce

Stránka:
[Nový]

 Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny

18.1.22

Rusko:

Rusko vyvezlo ze svých konzulátů v Kyjevě a Lvově téměř 50 lidí, informoval deník The New York Times (NYT) s odvoláním na vysokého ukrajinského bezpečnostního představitele. Uvedl, že se k odjezdu chystají také diplomaté z dalších dvou ruských konzulátů na Ukrajině. Zatím není známo, čeho se evakuace týká.

Podle zdroje NYT opustilo Ukrajinu 5. ledna 18 lidí, "především děti a manželky ruských diplomatů". Poté z Kyjeva a Lvova odjelo dalších asi 30 lidí. Nebylo upřesněno, kolik dalších osob hodlá ruská strana vyřadit. Rádi bychom upozornili, že Rusko má konzuláty také v Oděse a Charkově. O nich noviny nic neříkaly.

Zdroj: https://www.kommersant.ru/doc/5171729?utm_source=yxnews&utm_...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0
[Nový]

 Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům

17.1.22

Česká republika:

Zdroj: https://odysee.com/@ProbudSe:a/sona-pekova-02:2

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 3
[Nový]

 Covidové zpovědi

17.1.22

Česká republika:

Zpověď Jaroslava Lónová (další v odkaze níže)

Dobrý večer, procházím teď takovými hrůzami, že se o tom nedá ani mluvit. Jste jediná komu odepisují. V roce 2015 jsem po 27 letech odešla od manžela. Syn už žil sám...odstěhovala jsem se, ale jen 20 km dál. Abych byla blízko synovi a rodině... Celé roky jsem se jako máma o jedináčka starala už jsem mu občas lezla i na nervy. Žil sám s vlčákem Sifinkou. V loni onemocněl 2 měsíce po očkování manžel na akutní leukémii. Měl úraz nohy a už to jelo.. Opět mne vyhledal a já se o něj starala i když jsem už měla jiného partnera. Bohužel 30.11.2021 zemřel na covid. odd. bez covidu. Propouštěcí zprava dodnes není. Nebyli jsme rozvedení. Takže mazec včetně vyklízeni bytu. Syn byl od malá sportovec... Lyže, kolo a pes byl jeho život. Pracoval jako klempíř a na zimu každý rok trávil horách jako instruktor v lyžování děti. Staral se o lanovku. Na tu chatu Severku jel po cestě jako vždy. Byl tam jako doma. Měli ho tam moc rádi. Nezemřel při tlačení kola do kopce. Jel na rolbě s majitelem chaty. Žena rolbaře je moje kamarádka. Lékařka. Špatně se mu udělalo na té rolbě. Byl tam i můj kolega prim. ARO. Poskytli mu vše co mohli. Syna převezli na heliporty do Rýmařova a pak letecký do Poruby. Byl stabilizovaný. Bohužel tam zastává, resuscitace nějakou dobu a poškození mozku. Infarkt přední stěny. Ucpané 4 cévy... K ránu zemřel. Je nařízena soudní pitva. Šel na očkování jen k vůli tě práci na těch horách.

Já jsem ležela nemocnici. Syn mi psal. Mamko drž mi palce. Jdu na to. Snad to přežiji. Později. Mám to za sebou. Johnson abych nemusel na další očkování. Po týdnu si kamarádům stěžoval na bolest na hrudníku a dušnost. Po Ibalgin to přešlo po pár hodinách. Nikdo jsme to neřešili.

Takže jeden pohřeb a vyklízení bytu mám za sebou... druhý pohřeb 28.12. byt musím vyklidit do 31.12.

Kdo tuhle hrůzu nezažil tak nepochopí. Žila jsem jen pro syna a on tu už není.

Zdroj: https://www.facebook.com/covidovezpovedi/

Klasifikace: zdravi,krimi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 1
[Nový]

 Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování

17.1.22

Kanada:

Následující text a přiložená prezentace odhaluje zamlčované skutečnosti ve studii firmy Pfizer a závažná pochybení, kterých se dopustily schvalovací orgány. Hledali jsme pečlivě důkazy, které by vyvrátily vyjádření kanadských lékařů, ale na žádné jsme nepřišli, proto jsem se rozhodli text zveřejnit, jelikož se jedná o nesmírně závažné skutečnosti, které mohou mít dalekosáhlé důsledky, na které musí vlády všech států okamžitě reagovat. Pokud by se kanadští lékaři mýlili, nechť Pfizer předloží důkazy, že uvedené skutečnosti nejsou pravdivé.

Následující text a přiložená prezentace (český překlad) odhalují zamlčované skutečnosti a závažná pochybení ve studii firmy Pfizer, kterých se dopustily schvalovací orgány. Ve světle těchto faktů se zavedení plošné vakcinace celosvětové populace opírá o velmi vratké základy. V budoucnu se může ukázat rozsah i dosah tohoto selhání medicíny a politiků, ale i všech odpovědných.

Zdroj: https://smis-lab.cz/2022/01/16/studie-firmy-pfizer-myty-a-fa...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0
[Nový]

 „Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování

16.1.22

Evropská unie:

Tisícovky lidí v sobotu protestovaly v ulicích Vídně proti všeobecnému povinnému očkování proti covidu-19, které chce od února zavést rakouská vláda. Davy vyzývaly k její demisi, informuje agentura Reuters. Mnoho lidí demonstrovalo proti přísným restrikcím také v italských městech či v německém Freiburgu.

V Miláně svolal demonstraci proti očkování politik Gianluigi Paragone z protestního hnutí Italexit. Pozván byl i francouzský virolog Luc Montagnier, který v roce 2008 dostal Nobelovu cenu za lékařství a díky odmítání vakcín proti covidu-19 je miláčkem odmítačů očkování. „Ruce pryč od dětí,“ provolávali mimo jiné demonstranti v Miláně. Protestu se zúčastnili i policisté a vojáci, kteří byli propuštěni ze služby kvůli odmítání očkování. To je od minulé soboty povinné pro všechny Italy starší 50 let.

Zdroj: https://echo24.cz/a/iRA2B/pryc-s-ockovacimi-nacky-tisice-lid...

Klasifikace: politika,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 0

 Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce

15.1.22

Česká republika:

Naštěstí jsou mezi lékaři i tací, kteří stále používají rozum a nemají vymytý mozek komerční injekční propagandou.

Kardioložka kritizuje jak politiky, kteří vyloučili jakoukoliv odbornou diskusi, tak i prezidenta České lékařské komory Kubka za naprosto tendenční názory.

Někdy se myokarditida může rozvíjet skrytě a projeví se třeba až za 10 let infarktem myokardu. Mladí lidé ve věku kolem 40 let mohou přicházet se srdečním selháním ve větším rozsahu než kdy dříve.

Celá vyhláška nedává smysl a je celá špatně. Píchání experimentální látky nikoho nechrání.

Zdroj: https://zivotvcesku.cz/kardiolozka-jana-gandalovicova-kritiz...

Klasifikace: zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 0

 USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!

14.1.22

USA:

Pokud Rusko rozmístí své vojsko v Latinské Americe, USA na to rázně zareagují, řekl novinářům poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Jake Sullivan.

"Pokud se Rusko vydá tímto směrem, budeme toto řešit rozhodným způsobem," řekl Sullivan na brífinku v Bílém domě po třech setkáních Západu s Ruskem v Evropě.

"Věříme, že diplomacie a diplomatické porozumění, kterého lze dosáhnout mezi USA, našimi evropskými spojenci a partnery a Ruskem, může zvýšit stabilitu v Evropě, že existuje prostor pro pokrok v otázkách, jako jsou rakety a vojenská cvičení..., snižování rizik a zvládání konfliktů," řekl Sullivan na briefingu v Bílém domě.

______
Ruské armádní síly vyhlásily nečekanou pohotovost (VIDEO)
Rusko zahájilo nečekanou kontrolu bojové připravenosti vojsk Východního vojenského okruhu (VVO), při níž bude zvláštní pozornost věnována možnosti operačního přesunu jednotek.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/1642107290

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 4

 České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?

13.1.22

Česká republika:

Čeští zemědělci se chystají na cíle evropského Green Dealu, do toho bojují s následky pandemie covidu a také s drastickým skokovým nárůstem ceny hnojiv o stovky procent. „Je ale třeba říct, že cílů Green Dealu má být dosaženo už za osm let a dosud chybí plán, jak se na jejich plnění budou podílet jednotlivé členské státy,“ říká prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

Pokud nedojde v krátké době ke změně a zemědělci skutečně chovy omezí či zavřou, zvýší se dovozy ze zahraničí. Zákazníci poté najdou na pultech kvalitních českých potravin ještě méně než nyní a při omezení produkce za hranicemi budou vystaveni skokovému zdražení, jak jsme to mnohokrát zažili u některých druhů ovoce nebo zeleniny. Green Deal neboli Zelená dohoda pro Evropu počítá nejen s omezením větších chovů zvířat, ale také chce sledovat emisní stopu produkce a výhledově počítá s uvalením speciální daně na maso ve výši až deseti eur na kilogram masa.....(dále v rozhovoru).

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ceske-maso-z...

Klasifikace: ekonomika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 15

 NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!

12.1.22

Neurčeno:

Na bruselské schůzce se postoj NATO nezměnil: třetí země nebudou rozhodovat o tom, kdo se k bloku může připojit a kdo ne. Mezi hlavní požadavky Moskvy patřily záruky, že Ukrajina a Gruzie nevstoupí do NATO.

"Všichni členové se shodují na klíčové zásadě, že každý stát má právo zvolit si svou vlastní cestu... Spojenci se také shodují, že pouze Ukrajina a 30 spojenců NATO může rozhodnout, kdy bude Ukrajina připravena stát se členem NATO," řekl Stoltenberg.

Náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov, který vede ruskou delegaci, po jednání v Ženevě znovu prohlásil, že Rusko nesouhlasí s posunem NATO na východ.
Podle něj Moskva alianci nedůvěřuje a trvá spíše na "železných, právně závazných zárukách" než na slibech, že Ukrajina ani Gruzie do bloku nevstoupí. Diplomat to označil za záležitost ruské národní bezpečnosti.

Prezident Vladimir Putin opakovaně prohlásil, že Rusko potřebuje "přesně takové právní a legální záruky", protože Západ nedodržel závazky, které na sebe vzal slovy.

Zdroj: https://news.mail.ru/politics/49574129/?frommail=1

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 11

 Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády

12.1.22

USA:

"Ivermektin (identifikovaný jako "léčivý" v dubnu 2020) působí ve všech fázích nemoci, protože inhibuje replikaci viru a moduluje imunitní odpověď."

Originál:

"Ivermectin (identified as curative in April 2020) works throughout all phases of illness because it both inhibits viral replication and modulates the immune response."

Zdroj: https://www.zerohedge.com/covid-19/hidden-military-documents...

Klasifikace: politika,zdravi,krimi,nabozenstvi Zprávu vložil/a zvedavy11

Komentářů: 5

 Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení

11.1.22

Česká republika:

Policisty, kteří v minulých dnech vystoupili na demonstracích proti povinnému očkování proti covidu, čeká kárné řízení. Vystupování a komentáře policistů na akcích pořádaných hnutím Chcípl PES je podle policejního prezidia nepřípustné.

Policie zahájí řízení s policisty, kteří vystupovali na akcích uspořádaných na protest proti povinnému očkování. „Jednání policistů vystupujících na shromáždění politického hnutí považujeme za důvod pro zahájení řízení ve věcech služebního poměru.

_______
Ano, dalo se to čekat. Obdivuji statečnost těch mužů a těm trpaslíkům, kteří je budou trestat, vzkazuji hlupáci, příště budete na řadě vy.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-policiste-rizeni-...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!

11.1.22

Česká republika:

Fialova vláda navrhuje dramatické zpřísnění krizového zákona. Pokuty za porušení zákona se podle novely, kterou vláda předkládá v prvním čtení na nejbližší schůzi sněmovny v úterý 11. ledna, zvýší pro fyzické osoby až na 50 000 Kč a pro podnikatele až na 3 000 000 Kč.

Proti schvalování novely Krizového zákona v úterý 11. ledna od 15 hodin před poslaneckou sněmovnou na Malostranském náměstí v Praze demonstrovalo Hnutí Chcípl PES spolu s dvacítkou dalších iniciativ spolků a politických stran aby přijetí této totalitní normy zabránilo.

P.S.- se obávám, že páni poslanci to mají už dávno rozhodnuté. Do Great Reset jim plebs přece kecat nebude.

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/fialova-vlada-navrhuje-p...

Klasifikace: politika,zdravi,pravo,finance Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním

11.1.22

Austrálie:

Tenista Nikoloz Basilašvili z Gruzie musel kvůli potížím s dýcháním přerušit zápas na Australian Open, když si sahal na hrudník. 

Zdroj: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/gruzinsky-tenista-nahle-...

Klasifikace: sport,zdravi Zprávu vložil/a Mika

Komentářů: 1

 Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana

11.1.22

Česká republika:

Po vyjádření přání Maďarům, aby se zbavili ve volbách premiéra Viktora Orbána, předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová si v jeho kritice přisadila. Upozornila, že vyjádřením solidarity kazachstánskému prezidentu Kasymu-Žomartu Tokajevovi Orbán fakticky podpořil střílení lidí. Do premiéra se pustil i šéf české diplomacie Jan Lipavský.

_______
Sněhová koule hnusu a destrukce začíná na sebe nabalovat další vrstvy. Tahleta vláda zmrdů, kterou v podstatě dosadil Ústavní soud svým idiotským rozhodnutím krátce před volbami, nám způsobí ještě hodně bolehlavu. 

Pane Orbane, prosím, omluvte je. Jsou příliš to trpaslíci. A nemají podporu většiny slušných lidí.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/viktor-orban-marketa-peka...

Klasifikace: politika Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 0

 Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy

9.1.22

Česká republika:

Zdroj: https://www.facebook.com/covidovezpovedi/videos/mezioborov%C...

Klasifikace: veda,zdravi Zprávu vložil/a Vladimír Stwora

Komentářů: 2

 Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu

7.1.22

Česká republika:

Takže i když bude mít někdo pozitivní test tak bude muset jít do práce hákovat a tam nakazit všechny kolem. Jak se člověk s pozitivním testem do práce dostane? MHD? A nebo bude muset trvale zůstat v práci - pracovní karanténa?

A k čemu potom jsou ty testy? Stává se z toho jen zbytečná buzerace lidí!

Mě zajímá jak to chce dělat člověk s rýmou když bude muset nosit náhubek v práci? Stejně bude muset často smrkat mimo náhubek a ty viry rozšíří.

A nebo ty testy vlastně nic netestují a označují zdravé lidi za nemocné?

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-do-prace-i-s-...

Klasifikace: kuriozity,ekonomika,zdravi Zprávu vložil/a F&T

Komentářů: 6

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 72 čtenářů částkou 16 804 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 0

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 3

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 1

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,46 Kč
Euro
24,47 Kč
Libra
29,27 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,44 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
18,69 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,41 Kč
100 maď. forintů
6,87 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 016,47 Kč
1 unce stříbra
491,04 Kč
Bitcoin
903 303,92 Kč

Poslední aktualizace: 18.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 41 287 943