Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Rene Bartosek

Nalezeno 10497 příspěveků, 145 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.05.2011 15:45

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vy jste matka Kateřino a děti mají být s rodiči, nebo aspoň torzem rodiny, který se o ně postará. To, že se někde jinde mají materiálně lépe nemá oporou v zákoně ani právním a morálním už vůbec ne. Navíc je to lež milující matka dává dětem to, co nemůže dát nikdo. Ať mi někdo zkusí vyvrátit u člověka, který několik let bojuje o své děti u soudu proti de facto všem, tak ať mi vyvrátí, že své děti nemiluje. Co biologický fotřík jaký ten má dojemnou starost o děti?

Falšování posudků. Být vám Kateřino, tak poslechnu vše co vám radí Lin dělám si audiozáznam z každého setkání se soc pracovnicemi. Na úvod řeknete pár vět jako datum, sociální pracovnice jméno nebo číslo se mno dělá pohovor a tady je záznam toho pohovoru. Doporučuju zálohovat a nějaké zálohy nechat buď rovnou u notáře nebo lidí, kterým věříte. A když jsme u toho falšování, pokud se podaří prokázat, což je obtížné, ale je tam protualkoholní stanice a tam jsou záznámy a někdo musí asi podepsat příjem a odchod alkoholika a asi to většinou nevyjde na jednu osobu? Jaký postih hrozí SP za prokázáné falšování kauzy, která vedla k několikaletému odloučení matky od rodiny.?

Být váma, tak váš příběh nabídnu BL, ale protože se jedná o otevřenou soudní kauzu, tak by vám redakce měla říct, co a jak.

244661

24.05.2011 16:19

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Smutný, ale hodně zajímavý příběh. Ve většině svobodných médiích to novináři asi do vydání nedostanou. Zvědavec není vhodný, ale já myslím, že BL... V hovně se nikdo druhý vrtat nebude. Já mám dobré oko a i to málo, co vidím ukazuje na to, někdo se s velkou námahou snaží uložit celou kauzu k ledu. Někteří namočení darebáci v kauze by byli nejradši, kdyby jste byla u ledu i vy.

To máte tak. Tady už nejde u nějakou SC, ale o bordel, který zasahuje místní justici a jiné spoluparcující orgány na lokální úrovni. I ve zkorupovaném Kocourkově by si to asi vyžádalo inspekci. A to víte, vždycky na nějaký flek ve státní správě někdo ambiciózní či z jiné partaje čeká. Můj názor je, že SP už dostala od kámošů, co ji nahoře podrželi těžký pojeb a vůbec lituje, že vám kdy začala na základě osobní antiaptie dělat problémy. A taky má za úkol celou kauzu dovést do konce. Chtějí vás a budou vás chtít zlomit Kateřino. Materiálně pro vás moc udělat nemůžu, ale .... [smích] [mrknutí jedním okem]

244667

24.05.2011 16:27

Třetí rozsudek okresního soudu

RE: Snadne reseni

Rene Bartosek 75.?.?.?

To jako, že o špatném by to nešlo. To by na indexu byly slova jako blesk, bouřka, chčije?... To by jsme si potom pokecali na velmi vysoké uvědomělé úrovni. Svět kolem nás by jistě byl hned lepčejší. Mno jo, ale aby nám pak neskrachovala naše svobodná nezavislá média? Mám takovej nutkavej pocit, že tuhle nabízenou duševní stravu by nežral ani uvědomělej občan? To víte lidi mají rádi dramatično, tedy pokud nejsou přímými účastniky té dramatické zábavy. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

244669

27.05.2011 00:23

NATO zkouší v Libyi a Sýrii „kosovský model“

Mno,

Rene Bartosek 75.?.?.?

vypadá to, že presidentu Medveděvovi bylo předloženo na G8 jedno takové malé ultimátum, které má předložit Kadáfímu, aby to bylo věrohodné. Víceméně jde o nabídku pro politický azyl. Jak řekl Sarkozy Kadáfího nepovažují za problém. Ale Kadáfí je problém, ponaučení z pověšeného Sadáma a Mubaraka před soudem, kde mu hrozí, že ho taky pověsí, tkví v tom, že jestli chci, aby někdo odevzdal moc, pak není dvakrát rozumné zahnat ho do kouta.

Vypadá to, že někdo věří v široký destabilizovaný bezpečnostní koridor. Takové větší Somálsko nebo něco na ten způsob, ale aby se z toho nestal Afganistán a to zatraceně blízko. Pokud jde o Sýrii, tak v novinách detaily nepíšou. Rusko tam má namořní základnu. O to nejde, jde takříkajíc o koule. A ty se taky nekrají jako kousky salámu. Buď je někdo má nebo nemá. Silně pochybuju, že v Izraeli nebo Turecku budou nadčení z takového destabilizovaného bezpečnostního koridoru. Centrální vláda má něco do sebe, dá se s ní jednat, zastrašit ji... S decentralizovaným bezvládím se dohody po dobrém nebo po zlém dělají poněkud obtížněji. V každém případě by to mohla být přijatelná cena za ztrátu tváře při partii na velké šachovnici.

244811

27.05.2011 14:36

NATO zkouší v Libyi a Sýrii „kosovský model“

RE: Mno,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zajímavé varianty. Může být, že bylo natvrdo sdělono v úzkých, že skutečnou moc v Rusku drží stále a nepřtržitě Putin. Mě osobně to nějaké chmury na ksichtě nevytváři, spíše takový náznak úsměvu ve standartních mracích štěstí toho našeho pokroku kormidlovaného ke středověku nebo rovnou otroctví.

K tomu skladu, který začal hořet sám od sebe, bych přidal jedno letiště v Pakistánu. Tuším jsem zaregistroval jednoho mrtvého čínského důstojníka na pakistanské straně. Pozoruhodné, že ano? Dva zničené hlídkovací letouny Orion, stará ale velmi kvalitní práce. Pro hlídkování na moři proti ponorkám a třeba diverzním malým lodičkám bohatě stačí, ponorky mají jiné přednosti než rychlost. Střílelo se jako u Verdunu, zajatci zřejmě žádní a mrtvýma Talibancema se taky nikdo nechlubil. Vypadá to, že Taliban je velmi dobře informovaný a ke všemu disponuje v rámci své milice i speciálními jednotkami, pro které na černém trhu asi sehnal sofistikované vybavení pro boj v noci. [velký smích] [velký smích]

Partie na velké šachovnici pokračuje, Kadáfí je podle všeho ze hry ven. Stále zůstává otázka, zda přijme někde azyl nebo bude bojovat do konce? Ale má velkou rodinu, žil dlouho řekněme v nadstandartu. Nemyslím, že by skutečně byl připravený bojovat do konce a zemřít nebo zmizet v poušti. I když nikdy neříkej nikdy, protože on je skutečně synem jednoho z kmenů v poušti na rozdíl od těch členů famílie co studovali v Camridge nebo kněco na ten způsob. Kadáfí v poušti doopravdy vyrostl. Jistě když se podívám na DSK a plukovník by náhodou přežil to vítězství svobody, tak za ním pošlou lidi, ale ty spolkne poušť, pošlou další a ty taky spolkne poušť. Není tam signál, kamery, pohůnci a jiné blbosti nutné pro globální lágr. Když chcete dostat někoho, kdo vyrostl v poušti nebo na podobném místě a schoval se tam, tak musíte přesně vědět, kde je. Lidi, co tam nevyrostli tam moc dlouho na zabijácké misi nevydrží.

V Libyi je pozice jaká je. Ten zbytek multipolárního světa zvolil pragmatismus, což v případě Sýrie už není možné. Co z Libye bude za zisk nebo ztrátu se ukáže. Někdo si myslí, že situace v Egyptě stabilizoval, uvidíme v září po volbách. V Iráku i Afganistánu to taky vypadalo optimisticky. Teď se jeden kmenový svaz dere nahoru v Jemenu. Mám takový pocit, že místní situace bude velmi podobná Libyi po demokratickém odstranění Kadáfího.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/234634-odcho...

244857

27.05.2011 18:05

NATO zkouší v Libyi a Sýrii „kosovský model“

RE: Něco k tématu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zvýší se strategická nejistota, třeba vybudováním základen v Rumunsku a jinde bude nám stoupat riziko, že kdejaká blbost typu technická záváda, chyba, selhání lidského faktoru ( i stres má nějaké konečné hranice ), provokace, testík z druhé strany... nám zmáčkne červený knoflík. A ať si říká, kdo chce co chce tak jaderné reaktory budou primární cíle. Budou fungovat de facto jako rozbušky, pokud je někdo umístil na tektonických zlomech nebo jiných zajímavých místech ve jménu zlatého telete zisku, bude takový bonus navíc. Tohle je jednoduchá matematika. V Jemenu se nám začíná připalovat. Silně pochybuju, že Hašídové budou držet nějaké dohody vůčí komokoliv včetně Saudů či třeba svatého Dyndy, po Mubarakovi si o tom myslí svoje i jiní. Třeba v Saná.

244879

27.05.2011 18:20

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já bych lehce doplnil a eufemicky podotknul za priveleogovaných a naprosto monopolních podmínek vydávání měny. Koneckonců to přímo s cynickou otevřeností vystihl A. Rotschild. Dejte mi možnost vytvářet měnu a není důležité, kdo vytváří zákony. Napoleon to chápal velmi přesně, stejně jiní např. JFK. Dokonalost a neprůstřelnost tohoto monopolu vybudovala takové vzájemné klientské vztahy, které de facto vedly ke zničení realné ekonomiky hlavního centra impéria, ať to dříve byla Británie a teď USA.

Paradoxně ztráta dolaru jako postavení světové měny, vytvoří silný tlak nejenom na stažení imperiálních jednotek ze zahraničí, ale na obnovení realné ekonomiky v USA. Prostě, když si toho za dolar v zahraničí nepůjde moc koupit, tak... A USA s 300 milóny obyvatel při rozloze 9 miliónů km2, mají mnohem lepší pozici než Británie. To velmi přesně podle všeho chápe tady kritizovaný Ron Paul. Být Pekingem, tak bych si velmi důkladně promyslel, zda stojí za to mít juan na nějaký čas jako světovou měnu. Ono expanze mnohem větší populace při strmosti křivky v jaké se svět nachází narazí velmi rychle na strop realných možností, a čím větší bublina udělá bum, tak tím větší svinčík je potom nutno dávat dohromady. Při hodně velkém bordelu je kolikrát lepší začít nanovo, ona nemusí být ani nic jiného na výběr.

244883

27.05.2011 18:38

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

Rene Bartosek 75.?.?.?

Provokatér a ke všemu chlap a modlit se? To se podívejme, holt dneska už je možné všecko. O co vlastně jde? O Kateřinu? Nemyslím, pak už nám zbývá jenom ta nešťastná církev. Pravda svojí hloupostí a přesvědčením užitečných idiotů, že majetek postavený na první místo je velká zásluha, si církev naběhla na vidle sama. A dokud bude v hlouposti pokračovat, tak všichni svatí s tím neudělají lautr nic. To Kristus byl příliš moudrý, proto ho museli nechat potupně zabít. Jistě se budete modlit nebo něco na ten nemateriální způsob i za hromadu lidí, včetně mě. Ale pozor některé věci bývají ze spiritualního hlediska eufemicky řečeno vachrlaté. Někdy je nutné najít si pro něco užitečného idiota na zmírnění účinků. To dělají, aspoň ti primitivní nematerialisté. Úplně nejlepčí je prej o některých nematerialních i materialních věcičkách raději nevědět.

244888

27.05.2011 18:57

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Špatná výchova, existuje sociální tlak v prostředí v tomto případě vrstevníci, ale.... Mno, prvně by ode mě dostala jednu zleva a druhou o zeď, aby nelhala na sociálce a nepřítižilo ji to ještě ke všemu spirituálně. A pak v tomhle stadiu nezbývá než milou dcerku vzít na exkurzy do děcáku nebo podobné instituce. Aby si důkladně prohlédla šatník.... děcek bez rodičů v laskavé péči státu nebo někoho jiného milujícího více než matka s fotříkem. Pak bych ji sdělil, že až ji umístí do tohodle zařízení na základě její výpovědi o týrání, tak bude trvat minimálně rok boje proti mašinérii státu v soudních siních za předpokladu, že budu mít peníze na advokáta nebudu sedět v base. Za třetí bych ji řekl, že o tomhle už nikdy nechci slyšet. A za čtvrté tenhle extrém bych nepřipustil, protože před bundičkou za půlku výplaty určitě proběhlo několi méně nákladných nákupů, které proběhnout nemuseli a neměli. A jsem znova u té výchovy. Jenomže když děcko pendluje mezi rodičemi, tak babičky, dědové... u obou stran se na výchově mohou neblaze ke škodě dítěte podepsat. U méně těžce postižených dětí by těchto několik řádků mohlo pomoct rozšířit duševní obzory.

244892

27.05.2011 19:05

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Abych nebyl za násilníka, tak ty levněkší nákupy, které ke škodě výchovy dítěte proběhli před budničkou se mohli obejít bez rázného fyzického podnětu. Mno, v tej Americe náš velkej vzor je to vyřešeno školní uniformou. Často to není ani přímo uniforma, ale nařízení, že triko košile musí být bíle bez jakéhokoliv potisku a jiných blbostí a kalhoty nebo sukně musí být tmavé. Většinou převažuje modrá, černá.

244893

27.05.2011 19:22

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nenapsal jsem, cituji a dvojtečka. Pravda nevyhledal jsem přesné znění, ale obsahově to doufám sedí. To máte tak, když chcete uvařit omáčku koprovou, tak musíte dát kopr. Když tam dáte vokurky, tak z toho koprovka nevyjde, ale vám z vokurek vyjde i svíčková. Nechte se angažovat, teď zrovna hledají u tiskařského lisu na řídky vzduch guru se zázračnými schopnostmi a ohledně materiálních jistot a prej platěj královsky. Akorát pokud by se vás zeptali, zda Amsela Rotschilda, kterého jsem vzpoměl. Tak bych o něm v přijmacím pohovoru mluvil hezky. V žádném případě bych nevyjadřoval názor, že třeba jeho myšlenka o kontrole měny je blbost.

244897

27.05.2011 19:30

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: nejvíce peněz se tiskne

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nebuďte naivní, to by byl jenom takový bonus do korýtka. Dluh by mohl být dokonce i větší. S jídlem roste chuť. Takový Izrael i přes pomoc má dluh 78% HDP. To by jsme dlužili dvojnásobek, ale protikorupční vláda rozpočtové odpovědnosti s tím zatočí. Akorát nevím, zda někerý ministři nezískali v těch předchozích vládách nějaké špatné návyky nebo nebyli nakažení nějakou chorobou srdce. Mám namysli chamtivost, nepoctivost, vyčůranost, úplatnost, špatný vztah demokratickýmu zřízení a dobrý ke korupci... Vono to bude asi infenkční, už se nám od toho nakazili i veverky.
http://www.finance.cz/zpravy/finance/262073-zadluz...

244900

27.05.2011 23:27

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Svatá pravda genialitu uvnitř vaší hlavy nepohne nic. Vy přece máte pravdu a ke všemu svatou. Myšlením o jiných úhlech pohledu se zbytečně neunavujete. Pokud argumentace druhé strany ohrožuje myšlení jiných, tak nastoupí trochu důvěrnější ostřejší tón. Když se zdiskredituje jedna vaše síťová identita přijde druhá, která pokračuje v tom osobním tónu ideologické lajny. Časem dojde na ananonymy. Nejvíce keců, k tomu kdo je a kdo není hoden a kdo si zaslouží špatné, kromě farizujů, kteří měli jasno hned , měl jistý Jidáš volačo zmetený. I dneska se najde lehce 30 stříbrných, stačí po nich sáhnout, ale obvykle není třeba.

Užitečný idiot uvědoměle maká z horoucího přesvědčení, kterým nic nehne. Jestli je ideologicky uvědomělý pravicově, levicově, ateisticky nebo na způsob jakéhokoliv náboženství je pouze takový detail, ale každý uvědomělý soudruh-demokrat-ateista-věřící je jako každý vůl nebezpečný na všechny strany. Koneckonců i sobě samému.

Užitečný uvědomělý soudruh jako např. soudruh Jakeš se pro stranu ukázal jako zdaleka největší pohromou, čím výše ve funkci tím větší škoda. Vono furt něco za něco. Sice užitečný pitomec ve vysoké funkci relativně zvyšuje zásluhy i podprůměrných, ale má to své rizika a důsledky. Pravda Jakešovi nebylo povoleno rozpoutat masakr, ale mohlo se to stát. Každá ideologie má ty své nebezpečně uvědomělé soudruhy. kteří všecko ví nejlíp a taky své Jidáše, ale to už je na jinačí povídání.

244925

28.05.2011 00:15

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Člověk se furt učí. Hmm, to je chytré a hloupé zároveň dát obrovský příspěvěk na výchovu dětí v péči státu. Výrobní cena značkového kusu hadru je směšná a propaganda směřující k in je skutečně mocná. Nezbývá než doufat, že generace demoralizovaných jedinců naroste rychleji, aby finanční podporu na výchovu dětí pod placem kohokoliv mimo fungující rodinu, a rozkradla ten "štědrý příspěvek". Existují dvě roviny odpuštění vnitřní a vnější. Dítěti to může být obtížné vysvětlit, já vím.

Já sám osobně jsem byl velmi divné a odlišné dítě. Nelišil jsem se tolik hadrama. Jenomže do mě je vložený bojovný spirit. Popral jsem i s těmi silnějšími a oni si pamatovali. Víte vzdycky je lepší si na šikanu najít někoho, kdo si šikanujme bez rizika. Vzpomínám si jak jsem se jako malý kluk, jednu velkou přestávku propral celou, tuším na mě nastoupilo tehdy ještě postupně v rámci fair play čtveřice kamarádů, ale holkám ve třídě se to vůbec nezdálo fair play a jedna to řekla na plné ústa. A zrovna od téhle konkrétně bych bych to nikdy nečekal. [smích] Ale ani fyzická síla vám místo v kolektivu nezaručí. Dneska by mohli nastoupit najednou a nikdo by neřekl ani popel. To máme takový bonus do budoucna pro nás všechny.

Moje odlišnost byla v příliš vysoké inteligenci, tak mě to naučilo používat tu inteligenci nezištně i k podvodům ve "prospěch kolektivu". Taky kolektivní týmový sport, když budete šlapat a prospěšná týmu, tak to mezi dětmi má váhu. Nenašla by jste nikoho spolehlivějšího ohledně nápovědy nebo něco na ten způsob. Během maturitní písemky jsem napsal řešení i pro druhou skupinu než jsem řešil a příkladu z analytické geometrie jsem udělal numerickou chybu a nemohl jsem ji za boha najít. Ztratil jsem hromadu času, donutilo mě to řešit logaritmické rovnice, když si člověk všimnul, tak příklad číslo 4 byl na minutu. Poslal jsem to svému velkému idolu.

Jak hřejivé, když jistá pro mě nedostižná potřebovala pomoct. Sranda byla, když byly pochválená před třídou, že z celého maturitního ročníku pouze ona a já nezvolalila triviální, ale zdlouhavé grafické řešení soutavy dvou nerovnic. Byly to velmi oblíbená slečna a její předností mimo jiné byly charakterové vlastnosti, pro které ji lidé měli rádi. Mám pocit, že v tu chvíli byly červená i na zadku, ale jak říkám lidé ji měli opravdu rádi.

Nevytahoval bych to tady, ale víte na Velikonoce jsme si udělali okružní jízdu po spolužačkách, a já jsem viděl v jakých podmínkách můj idol jako dítě žil. Když na to i dnes vzpomenu, tak mě lehce zamrazí. Viděl jsme totiž něco na způsob středověku. Byly nejstarší tuším z pěti sourozenců a víceméně pomáhala vážně nemocné mamině s rodinou, otec alkoholik. Šílený byl pro mě ten kontrast, ve třídě jste na ni nepoznala vůbec nic. Všichni ve třídě téhle slečně museli připad...

Automaticky kráceno

244931

28.05.2011 00:15

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nevytahoval bych to tady, ale víte na Velikonoce jsme si udělali okružní jízdu po spolužačkách, a já jsem viděl v jakých podmínkách můj idol jako dítě žil. Když na to i dnes vzpomenu, tak mě lehce zamrazí. Viděl jsme totiž něco na způsob středověku. Byly nejstarší tuším z pěti sourozenců a víceméně pomáhala vážně nemocné mamině s rodinou, otec alkoholik. Šílený byl pro mě ten kontrast, ve třídě jste na ni nepoznala vůbec nic. Všichni ve třídě téhle slečně museli připadat jako děti, některé více některé méně rozmazlené. Neměla ty in hadry, ale poradila si jinak. Charakter to zformovalo obdivuhodný, s mnohem menším talentem než já si sama musela finacovat stavárnu a na rozdíl ode mě dostudovala!!

Neexistuje jednoduchý recept. Člověk musí jít střední postupnou cestou, jakmile dostane nějakou výchovu příliš brzo může to být pro něj nebezpečné z důvodu izolace a šikany. Víte já vždycky říkám, že žena velkého formátu nepodléhá módním trendům a naopak módu vytvaří. Z tohu důvodu jsem vždy dokázal ocenit vysoce individualní vkus, těch slečen co nakupovali na sebe v sekáčích a nebo si šili sami. Mnohem lepčí než masový kůůůl nevkus. Největší prdel bývá, když něco co evidentně zvýrazní všechny negativa nějaká husa s finančním zázemím na sebe s vysokým sebevědomím navleče. Mno tomuhle od Izera jsem se smál jako kráva, ale když jsem tenhle rok viděl mašírovat lidi se sebevědomím výrazem na ksichtě po Chicagu v v innnn a kůůůll gumákách, tak .... [velký smích] [velký smích]
http://www.youtube.com/watch?v=HB0gsW9IqVs

244932

28.05.2011 04:18

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Šikana, technika pro laiky. Na fyzické úrovni překrýžit ruce a nohy. V duchu poprosit o spiritualní ochranu, je dobré vzpomenout spirit odpuštění. Mohl bych psát něco o detailech, ale důležité, že to funguje. Každý ať si zkusí nebo nezkusí sám. Pokud chcete něčemu porozumět, nějakého procesu se zůčastnit, pak se vyvarovat překřížení rukou nohou. Na vyčištění od negativních emocí dechová cvičení. Pomalý nádech na šest dob, tři doby zadržet, pomalý výdech na šest dob, tři doby výdrž. 10 cyklů. Normálně jsme zvyklý dýchat bez břicha, tady se dýchá s břichem. Takhle "nenormálně" dýchají kojenci, jsou to přírození jogíni.

244937

28.05.2011 14:23

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já se semtam na něco zeptám intuice, ale nedělám to moc často. Ono zdravý rozum nám nebyl dán jenom tak pro srandu králíkům, ale aby jsme ho používali. Pokud jde o Socrata, tak ten se ptal to je pravda, ale tenhle pán neopakoval jednu otáku v diskuzi jak kafemlejnek furt dokola. Věřím tomu, že diskuze se Socratem by byla zajímavá, a určitě by nepovídal furt to samé na všeobecné úrovni o ničem. Diskuze s ním by měla prostě dynamiku a někam by směřovala. Něco by bylo vyvráceno, něco zpřesňováno. Jakmile máte slabé argumenty v diskuzi doporučuju se zuby nehty držet co nejobecnější roviny a vyhýbat se jakýmkoliv konkrétním příkladům jako čert kříži. Taky jeden z řečnických triků. [mrknutí jedním okem]

244973

28.05.2011 15:50

NATO zkouší v Libyi a Sýrii „kosovský model“

RE: Jadrová vojna nebude neplašte sa

Rene Bartosek 75.?.?.?

Všecko má dvě ostří. To by se taky z černého trhu mohla přesunout hromada rachejtlí do regionu při jižní hranici Ruska, kde o to Moskva nestojí ani náhodou. Tohle si v Kremlu rozmyslí, na druhou stranu ti, co nemají moc ztratit. Třeba v Iránu, Sýrii by mohli mít na věc jiný názor. Nemyslím, že by dodali ve velkém tyhle systémy ven, ale mohli by hromadně vycvičit své jednotky a zanechat hromady skrytých skladů na svém uzemí pro asymetrický boj proti okupační armádě v případě porážky regulerní armády. A pak se taková výzbroj i s instruktory může objevit kdekoliv. To už je jeden z důsledků, když padne centrální vláda.

244977

28.05.2011 16:52

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Omlouvám se ještě jsem zapoměl dýchání probíhá nosem a jazyk se během dechového cvičení dotýká horního patra.

244984

29.05.2011 14:35

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: Otázkou zůstavá

Rene Bartosek 75.?.?.?

No vida i my dva máme někdy stejný názor. Pokud by u otravného týpka nezáleželo na barvě ksichtu, pak...

245042

29.05.2011 15:50

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já přidám zajímavější případ ohledně farmacie. Pohádku z kuchyně pravdoláskokracie o tom, jak vygumovat chemicky selektivně svědomí. Věřím tomu, že při nárustu psychickým problémů veteránů bude prvním masovým odběratelem a pokusným králíkem armáda. Jaká bude asi cena za vymazání svědomí? Krátkodobé rozhašení hormonů v organismu by se na fyzickém levlu nemělo příliš projevit, ale má takový neblahý pocit, že se projeví. Kde chybí nepříjemný kus života, není svědomí, není lítost, není odpuštění. O dlouhodobém užívání raději neuvažuju ani na tom fyzickém levlu. Se špatným ve svých životech se nejprve musíme vyrovnat, pak teprve můžeme milosrdně zapomenout.
http://www.osel.cz/index.php?clanek=5721

245046

30.05.2011 01:57

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zkuste pouze s tím co vidíte v zrcadle přežít řekněme týden toho běžného života. Pak dejte vědět, jak to šlo. [mrknutí jedním okem]

245083

30.05.2011 02:03

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, jo no. Furt lepší, než by mě zenový mistr přetáhl klackem přes hřbet, ale ten by věděl aspoň správné načasování. Na druhou stranu zenový mistr ví, co je vhodné jako nauka pro masy a co masově vysvětlit nelze ani náhodou. Ale to vy jistě víte, že pane Had? A na mistrovské úrovni jste se jistě naučil být nestranný a netečný, podle hesla, každý dojde své odplaty. K tomu mimo jiné přece to pozorování těla a různých procesů vede.

245084

30.05.2011 02:41

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, pan Had i ten anonym mají pravdu, že ve vnitřní rovině se s tím vším mohou jít vycpat. Bankéři i zbytek korpokracie. Jak píše jinde k farmacii i těm zlatým cihlám. Druhá pravda je, že většině lidí je tahle velká pravda, s kterou já taky souhlasím po praktické stránce jejich života na dvě věci. Rád se podívám, jakou životnost má dnes v zemích českých či jinde v "civilizaci" duchovní mistr, který vnější fyzickou existenci háže bobek, není ji nějak významně ovlivněný a směřuje si nezadržitelně k nirváně. Nebo i praktický člověk, který míní žít mimo "civilizaci".

Něco hlavně pro nematerialisty k té farmacii. Selektivní mazání fyzické paměti. Na podobném principu funguje i negativní karma z minulých inkarnací, kterou milosrdně na momentální fyzické úrovni povětšinou nevidíme. Zjevovat se nám začne, když se duchovně někam dostaneme v té současné inkarnaci, aby nám z toho necvaklo. A to ještě není jisté, zda dotyčný je připravený to unést. Co myslíte pokud nějaký amorální dobytek nějakého chudáka použije pro nějakou špínu. Chemicky mu selektivně vygumuje paměť, a ono se stane vícekrát. Bude ta paměť vygumovaná skutečně trvale? Ještě se naučit postup jak to vyvolat zpátky. Pokud se toho obnoví dost najednou, tak z psychiky toho moc nezůstane. Lidská psychika má problém často unést jednu velkou špatnost, ne tak hromadu najednou.

Nebudu se raději ptát na blbosti typu jak dlouho spiritualní mistr vydrží třeba bez draslíku. Tělo má holt svoje některé požadavky a i velmi vysoká spirituální úroveň to musí vzít v úvahu a nemůže se z těhle pravidel vyvléct.

245090

30.05.2011 14:35

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale já vás přece chápu. Jenomže mě jde o obrovské množství lidiček. Nemá smysl někomu dát to nejlepší, smysl má dát raději pouze dobré co dokážöu lidičkové prakticky použít. Nelze projít žádnou cestu správně pouze částečně a nezaživné partie, kdy se zdánlivě nic neděje přeskočit a dostat nejlíp k závěru. Takže přestože vzduch a světlou jsou zatím zadarmo, voda a milión dalších potřebných věcí bez kterých se to tělo dlouho neobejde, tak tyhle potřebnosti už zadarmo nejsou. Komunikujeme, že ano? [mrknutí jedním okem]

245117

30.05.2011 14:45

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady píšou, že překrýžení rukou a nohou je prej důkaz lhaní. Takže přece jenom budu muset dodat pár detailů. Jedná se o ryze obrannou techniku, z toho důvodu vhodná proti šikaně. Pokud máte jazyk na patře, tak jaksi toho moc nenamluvíte, o lži tedy nemůže být řeč. Minimálně příjmáte nefyzické podněty zvenčí, např. emocionální psychický útok někoho jiného. Tedy i to pozitivní, pokud s někým dikutujete, něco se učíte, spolupracujete na něčem, pak tyto činosti mají snížený efekt.
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/234398-co-...

245118

30.05.2011 16:25

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jinak řečeno končí nějaký značně velký cyklus. a ti co si myslí, že poručí větru dešti, spláčou nad výdělkem. Ti co půjdou s přirozeným během věcí mají budoucnost.

245124

30.05.2011 17:33

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ať je či není dostatek nebo ropy-jiné energi, neudržitelná je dále expanze. Tak jak nikdo nebyl schopen zabránit nástupu expenzivního systému, když i za cenu násilí byl vytvářen prostor pro expanzi, tak nikdo nebude schopen udržet expenzivní systém, když prostor pro expanzi i při použití brutální síly de facto neexistuje. Energie užitá na malinké zvětšení expanze v současné době, zdaleka převyšuje zpětný energetický efekt pohanějící systém a tenhle trend se bude zhoršovat. Nakonec dojde k implozi a nebude dost energie tomu zabránit, maximálně zpomalit. Jak říkám být kýmkoliv a nejenom Čínou, tak nekryté měně bych se vyhnul velkým obloukem. Já vím, je to lákavé vábení sirénami, ale stejně jako sirény se jedná o krutou desiluzi. Něco končí a něco nového přichází. A prdlajz se to stará, zda se to mocným starého světa líbí-nelíbí. Kdo nepůjde s během věcí, z toho moc nezůstane. Velký nebo malý?...

245133

31.05.2011 04:42

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tak černě bych to neviděl za prvé to směřuje do patové situace, kdy jaderné mocnosti mimo NATO jsou tlačeny do aliance až geopoliticky "nepřirozené" a je otázka času, kdy budou přinuceny buď totálně kapitulovat a přijmout jakýkoliv diktát bez jakýchkoliv záruk nebo vojensky přímo reagovat.

A od té silou vytvořené aliance multipolárního světa lze očekávat solidní základ pro budoucí nevyhnutelnou spolupráci, jakmile zmilitarizované NATO odejde ze scény. Samozřejmě vazby potom zeslabí, ale přesto tam bude důvěryhodnost a kooperace, která by jinak vznikala dlouho a obtížně. A ono NATO odejde, bez silného ekonomického fundamentu nemůže nikdo držet velkou imperiální armádu. Dolar-euro jako světová měna je neudržitelné.

Dále nedostatek pěchoty a obrovská únava a demoralizace pěších jednotek profesionální armády. Mám na mysli USA, pozemní jednotky zbytku NATO jsou nevýznamné, Británie poskytuje v živé síle de facto jednu plnohodnotnou divizi a to došlo ke škrtům rozpočtu a přes kecy politiků nebude schopna udržet stávající vojenskou účast. Zavést na západě branou povinost? Mno, tomu říkám slovo do pranice. [mrknutí jedním okem]

245157

31.05.2011 05:20

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: Někdy je to jinak.

Rene Bartosek 75.?.?.?

To si každý musí podle situace rozmyslet sám. Pomohl jsem jedné mamině, protože u toho bylo hodně malé dítě. A věřte, hodně jsem se rozmýšel, ale ten zoufalý křik mi rval srdce. Byl jsem ve špatné situaci, pracovali jsme v ghetě na jihu Chicaga. Široko daleko jsme byli bílí pouze my dva se šéfem. Věděl jsem, že v žádném případě si nemůžu dovolit ostrou rvačku, nechtěl jsem bojovat, ale jsem chtěl, aby ji přestal bít.

Maník si vytáhl do ruky zalomenou vidličky, ruka v pěst a mezi prstami mu trčela hezký pevně sevřená. Chytré. Sundal to ze svazku klíčů asi za vteřinu, měl praxi. A když vás policajt při nějakém rejstříku chytne s kudlou, pak je problém, ale s tímhle... A přitom velmi efektivní, velmi malá tvrdá plocha. Měl jsem z toho ohromnou radost, protože jsem odhadoval, že jsme zhruba stejně rychlí. Proti netrenovaným lidem mám většinou dostatečnou rychlostní převahu, tady proti mě stála přirozená velká výbušnost, borec byl taky mladší.

Pomohlo mi, že jsem se nechtěl bít a ten maník věděl, že jsem ho měl jako na dlani a mohl jsem ho na začátku sundat. Taky si mě odhadl a došel k závěru, že rychlostně jsme na tom asi podobně. Šéf vylezl z auta a přišli tam dva starší týpci, co pracovali ve škole a dali situaci do klidu. Hodně to pomohli zklidnit, taky vyrostli na místní ulici, věděli co mají dělat. Později jsem jim poděkoval. Ono ten křik byl hrozný a lidi k tomu těžko byli lhostejný. Mamina utekla s dítětem na faru. Já jsem si šel po svým. Přijeli policajti, borec se po půlhoďce zjevil a poněvadž jsem venku maloval, a vyptával se hrozně na své dítě. Řekl jsem mu, že je na faře, tam ho taková ostrá mamina z fary poslala do hajzlu. Lidi mi poděkovali.

Je to na situaci a člověk musí být v každém případě opatrný. Když někdo vytáhne bouchačku, tak pak se i blbě zdrhá. A šmejdovi pokud je pomalejší se hovno stane, člověk s dobrými úmysly má smůlu jenom jednou. Bohužel dříve se lidi dokázali za sebe postavit, a to co se děje víceméně běžně dneska si někdo nedovolil ani náhodou. Platíme daň za atomizaci společnosti a celkový propad morálky. Já bych v situaci, kdy nedošlo k fyzickému útoku, který dále pokračuje v dnešních podělaných časech nereagoval.

245160

01.06.2011 01:36

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

Rene Bartosek 75.?.?.?

A jak dlouho si myslíte, že může být nějaké vzduchoprázdno po pádu nekryté měny? Když bude dýl něž je zdrávo, tak to smrdí všeobecným kolapsem. A řadový vojáky americké armády a námořnictva bych nepodceňoval. Řemeslo umí a výcvik mají určitě lepší než ti v Evropě nebo skoro v celém zbytku světa. Technicky vybavení jsou možná až moc dobře. Nemluvím teď o Legii nebo něco na ten způsob to není běžná armáda. Je rozdíl mít v Afganistánu a Iráku prapor nebo pluk, kde se dá lecos vybrat do mančaftu nebo něco nahnat extra výcvikem a je rozdíl tam mít čtvrt miliónu chlapů ke všemu zatraceně neoblíbených mezi místníma lidma.

To, že si za to můžou i sami..., mají používat hlavu a některé povedené rozkazy Dredlů shora salámovat. A ono to je dost důležité, ta obliba u místních. Mám z doslechu, že legionáři, kteří jsou vyteční vojáci nebyli v Jugóslávii dvakrát oblíbení a snajpeři po nich šli jako po uzeným. Naši si s každým z místních dali štamprli slivovice a od ostřelovačů i jiných měli skoro svatý klid. [mrknutí jedním okem]

245237

01.06.2011 01:41

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: Pěkná blbost!

Rene Bartosek 75.?.?.?

To je určitě pravda, ale to souvisí s všeobecným stávem morálky a ten je momentálně tragický. Jak říkám 30-40 let zpátky na západě i východě by hromada věcí neprošla a gauneři to věděli. Ještě to může fungovat tak na vesnici, ale ve městě?... [naštvaný]

245238

01.06.2011 02:50

Kontrarevoluce na Středním východě

Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Rozehrána hra, která minimálně o řád převyšuje černou operaci. SA s 25 milióny obyvatel nemá na tak vysokou hru, dokonce ani v proxy zastoupení. V případě úspěchu výhra neodpovídá mírům rizika. Holt jiní z toho urvou více. V případě neůspěchu důsledky bývají zdrcující. Když to neklapne a ostře to zamíchá politickým děním v Británii nebo Francii, pak těm co za tím stojí ubyde hodně přátel na západě, doma i v arabském světě. Samozřejmě, když si o tom klábosíme tady na netu, tak v zemích jako Indie, Čína, Rusko... to musí taky vědět. Vzhledem k tomu, že nejvíce se duplo na palec Pekingu, lze očekávat protitahy a protože potenciální ohrožení je u vysoké hry velké, tak to vytváří vynuceně jinak těžko myslitelnou spolupráci.

USA si nechávají plně otebřené dveře, víceméně jim ani nic jiného nezbývá. Londýn s Paříží se smočili více a pokud Kadáfí ví, odkud vítr fouká, pak bude obrovský problém poskytnout důvěryhodné záruky. Sarkozymu by ještě uvěřit mohl, ale princi Bandarovi?...

V Pekingu i Moskvě vědí na tuti odkud to jde, a taky ví že důsledky se pro někoho znásobí. Mají skutečně velkou realnou ( geopolitická rizika )i osobní motivaci někomu sdělit, že oni hrají na první desce a ne na druhé nebo na třetí. Princ Bandara si vyrobil zatraceně velké nepřátele bez toho, že by k tomu byl donucen okolnostmi a hromada tzv. přátel mu zmizí. Ambice mohou být velmi zhoubné obvzlášť v rukou zkušeného protivníka. Mocní mají rádi úspěch, neúspěch má značný vliv na pád v žebříčku "hodnot". A. Merkelová si udělala výlet do Indie, na podzim mají v Egyptě být volby, v Jemenu to president přes tři sliby nezabalil, Asad se kroutí jako úhoř a Kadáfí by rád pevné záruky, pokud se vzdá. Izrael by rád útok na Irán, ale to neklapne.

245242

01.06.2011 03:51

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: Pěkná blbost!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jóó homo sapiens economicus to zní hrdě, aby se nám ale ten atomizovaný jedinec nepřepočítal. Kolikrát počítá mrchožrouta a parazita za něco extra fajnového. Ne všecko je tygr nebo orel, i když se často snaží přesvědčit hlavně sebe sama, že tomu tak je. [velký smích] [mrknutí jedním okem]
http://www.youtube.com/watch?v=XsxHbJ-5Mew

245246

02.06.2011 03:30

Kontrarevoluce na Středním východě, 2. část

Ono to jde čím dále více ztuha.

Rene Bartosek 75.?.?.?

NATO si s rezolucí OSN o bezletové zńě vytřelo prdel a hodilo ten smradlavý cár papíru do tváře zemí BRICS. Pokud to vyjádřím situaci co nejpřesněji bez eufemismů. Jenomže takové věci by se měli dělat více diplomaticky, aby druhá strana přitom nevypadala jako spolek blbců. Obvzlášť v situaci, kdy může použít silné přímé nebo asymetrické odpovědi.

Kadáfí potvrdil, že se nevzdá. Jediný dostatečně silný, kdo mu může garantovat azyl je de facto s ohledem na vazby z minulosti Moskva, a ta to ústy ministra zahraničí Lavrova jednoznačně odmítla. A když nemá důvěryhodnou garanci, tak mu nezbývá než bojovat do konce, ať bude jakýkoliv. Robert Gates už není ministrem obrany, jak se dovídám z článku. Může tedy dojít na jeho odpověď v Kongresu, kdy řekl žádná pozemní operace, pokud budu ve funkci se nekoná.

Libye jenom tak skončena nebude, takže o Sýrii si mohou jistí lidé nechat, tak akorát zdát. V Jemenu to taky není skončeno a na podzim budou v Egyptě hodně zajímavé volby. Napětí roste ve Španělsku, pokud se Madrid nebo rovnou Řím přidají k problémům kolabujícíh ekonomik, pak...V Sýrii má Rusko navíc námořní základnu a silně pochybuju, že by ji mínilo obětovat. Jakoukoliv rezoluci k napadení Sýrie budou vetováno, kdo konkrétně je pouze technický detail. A pokud by to někdo chtěl ignorovat, pak to bude asi hodně horké, ale nejenom v Sýrii.

Ve Francii si už poctivě připravují na plán B, když to nevyjde tak Sarkozyho trochu povláčí, politicky ho rituálně pohřbí a dialog navážou úplně jiní lidé s naprosto "odlišným demokratickým myšlením". [velký smích] [velký smích] Možná by se nad plánem B měli zamyslet v Londýně a v Bílém domě. Pravda v Londýně by mohli být, tak maximálně mimořadné volby, ale Lybie určitě nebude šťastná karta pro presidentskou kampaň v USA. Co Rijád počítal s nějakým plánem B? Svět se mění. Kdo chce čurat proti příliš silnému větru, může skončit hůře než s mokrýma kalhotama.

245300

02.06.2011 04:02

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Já myslím, že na mezinárodní úrovni bude barter a zlato prakticky okamžitě. Jinak se to sesype.

No, právě na čtvrt miliónů chlapů si myslím, že mají dost kvalitní výcvik a docela se drží. Že jim nějaký blbec doporučil taktiku střílej co se hne preventivně a oni poslechli, a že tajné služby se tam angažoavli v atentátech destabilizaci...a okupační armáda pak v tom bordelu byla spolu místníma lidičkama dušena ve vlastní šťávě je druhá věc.

US NAVY nemá nic co by se s ní jako celek mohlo rovnat. Pravděpodobně mají potenciál jako celý zbytek světa. A ono taková služba na letadlové lodi, ponorkách... to bude chtít hodně dobré mužstvo a velení. Rusové jako pevninská velmoc mají odlišnou koncepci, ponorky a kdejaké "menší necky" mají rachejtle. Často nuklearní. Velmi působivé. Kdo by napadl takovou loď? Kapitán určitě bude čekat na svolení politků, když ho chce někdo poslat ke dnu. [velký smích] [velký smích] Takové raketové fregatky si objednalo indické námořnictvo, vyzbrojí to střelami vlastní výroby, tuším Brahmos.

No, jo no. Ti co posali "al-Kajdu" do Jugoslávie nestáli o žadný mír. A legionáři byli sice ostrý, ale jsou věci, které by prostě neudělali. Poněvadž to jsou elitní jednotky a ne nějaká sebranka fanatiků nebo prodejných žoldaků. které si může najmout kdokoliv.

Z druhé ruky, v český jednotce se zjevil týpek, který prošel legií. Z kopců někdo vystřelil. Čert ví kdo? Borec to natáhl a pustil to tam zpátky, že prej je tak naučenej. Ani se mi nechce věřit, že to byl legionář. Za prvé střílet bez rozkazu a za druhé pánu bohu do oken. Velitel mu nadal do blbců a jiných zvířat, sdělil mu, že mají patróny na 20 minut války a dal rozkaz, aby jednotka rozstřílela ty kopce. Na druhé straně byl klid, asi si řekli někoho jsme možná trefili, proto jsou ti v poho Češi, tak nasraní.

Když máte od sebe držet lidi v občanský válce, tak je dobrý více myslet, pít tu slivovici s každým, kdo nalije a na kvér sáhnout pouze v nezbytně nutných situacích. Ale tam šlo o rozparcelování Jugoslávie, kdo by po vítězství ve studený válce stál o nějakou třetí alternativu, že ano?

245301

03.06.2011 03:31

Kontrarevoluce na Středním východě, 2. část

Všecko je o správném načasování.

Rene Bartosek 75.?.?.?

JFK přišel v čase, kdy systém expandoval a tento systém ho zničil i s jeho bratrem a později byl už zbytečně zřejmě pro výstrahu odstraněn jeho syn ( letecká nehoda ). I. Walerstein píše, že americký president nemůže udělat nic dobrého. V tomto čase může a svět potřebuje, aby to bylo učiněno. Systém, nemá kde expandovat. Obama není JFK, ale měl by se od něj něco naučit a to rychle, obvzlášť pokud na druhé straně nemá být realný protikandidát.

Pozemní operace v Libyi je pro USA noční můra, pokud z toho důvodu odešel R. Gates, pak... Navíc volby v Egyptě na podzim ukážou, že se jedná o vysoce kontraproduktivní záležitost. To co si planují v Rijádu nebo Tel Avivu či jinde, bude ke skutečnosti mít zatraceně daleko. Reakce Ruska a Čína spěje prozatím k asymetrické konfrontaci se Spojenými státy. Nemyslím si, že si to USA mohou dovolit. Velmi nepříjemné by to všechno bylo, pokud aliance kolem BRICS neudělala nic, ale to se nestane.

Samozřejmě jsou lidé, kteří jsou pro tvrdý postup ve vojensko-průmyslovém komlexu a finanční oligarchii ideologicky svázání utopií PNAC. Budou se muset probudit do reality. Nezbývá než jim ostře sdělit fakt bankrotu Spojených států. V Londýně, Paříži, Rijádu se pošklebují. Snadná pomoc, stačí zredukovat vojenskou přítomnost a angažovanost. Uvidíme jak jim dlouho i s Izraelem vydrží "silová diplomacie"?

USA jsou na huntě a globální vojenská přítomnost jim zlomí vaz ekonomicky, tlačit v tomto punktě na Čínu, která může vyvolat velké problémy dolaru, kdykoliv je velmi nerozumné. Osud eura je nejistý a poroste realný tlak, aby se z toho Německo vyvázalo. Ohrožovat ke všemu poteciálně vojensky Rusko?... Pokud chce Obama respekt, ať s ledovým klidem nechá kohokoliv vyžrat si pěkně, co si navařil. A může se přitom s ledovým ksichtem lehce usmívat.

Ke všemu ho to nebude ho to stát vůbec nic. Naopak nemusí si dělat hlavu ohledně nesouhlasu Kongresu, ani s nadšeným opakovaným aplausem ve stylu, ať žije soudruh Gottwald. Nebude se muset doprošovat větší vojenské spoluúčasti everopských a jiných spojenců. Postaví je před otázku, že pokud chtějí být součastí impéria, pak musí být součastí imperialní armády. Většinou to vede k pragmatické změně politické linie. Vono valčit se dá velmi lehce, pokud náklady na válku nese někdo jiný. Ale někdo jiný je prostě bankrot. Dolar jako světová měna končí, euro s ním a nemyslím si, že nějak rychle by hrozila jiná nekrytá světová obchodní měna.
http://www.blisty.cz/art/58840.html

245367

03.06.2011 03:48

Izrael pánem na Středním východě

Mno,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdo by si v roce 1910 pomyslel, že svět čekají během 40 let, hned dvě obrovské války? Mnoo, k té demografii. V Izraeli má žít 5.3 miliónů Židů, nemluvím o rozloze. Turecko 68 miliónů, Irán 71 miliónů, Pakistán 158 miliónů. Nevím, co s tím kdo chce dělat, ale to je tvrdá realita. Turecko má pozoruhodnou geopolitickou polohu, Irán suroviny, Pakistán jaderné zbraně. Ani jednu z těhle zemí nepůjde vyškrknout z budoucích geopolitických počtů. Šance, že by se vzájemně totálně likvidačně servali a vyrušili?... [velký smích] [velký smích] Pravda nějaké třecí plochy mezi nima dycky budou, ale být některýma lidma, tak se vrátím nohama na zem.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Demografie_Izraele

245368

04.06.2011 00:51

Izrael pánem na Středním východě

RE: Mno,

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ještě jsem úplně zapoměl na Egypt, 100 milińů lidiček. Co myslíte, když má zmizet plus minus 300 miliónů muslimů, což představuje třetinu muslimské populace, může se to obejít bez globálního konfliktu? Já myslím, že někteří se budou muset a to rychle probudit z vlhkých snů a vrátit se u jejich úhlu pohledu do nehezké reality. Země BRICS na příkladu Libyi zjistí, zda mají co do činění s inteligentním partnerem nebo budou muset zvolit eufemicky řečeno, poněkud jednodušší způsob komunikace. A mám takový pocit, že podzimní volby v Egyptě budou mít velmi pozitivní vliv na nárust všeobecné inteligence.[velký smích] [mrknutí jedním okem]

245452

04.06.2011 01:25

Kontrarevoluce na Středním východě

RE: Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

To určitě nejsou, jak vidno Peking vyrukoval s plánem B. Jestli Kadáfí padne nebo nepadne začíná být skutečně skoro jedno. Samozřejmě Kadáfímu, Sarkozymu a jiným osobně zangažovaným lidem to jedno není. Akorát Číňani nemuseli vystřelit jedinou patronu a pokud jde o papír, kterému se říká světová měna, tak tím můžou tapetovat třeba celou Saharu. Ale klidně můžou platit zbožím, velkými inženýrskými projekty na klíč, obchodními dohodami s různými výhodami i háčky... Rozhodně lepší seznam nabídek než které např. dostal Irák. Asymetrické tahy jsou poněkud komlikovanější vývoj partie než pouhé spočítání hrubé vojenské síly, palebné převahy, zásob Kadáfího režimu...

A v Pekingu nejsou vybíraví, umí se dohodnout s řezníky, zadluženými demokraty v Řecku nebo náboženskými velmi tuhými režimy. Ne, že by to druhá strana neuměla, ale ten způsob dodáme vám zbraně, pár lidem nahoře hodím dost, aby se měli..., tak to se už přežilo. Když se láme chleba tak při takovém přístupu by místní hlavouni brzo mohli být výzdobou na kandelábrech. K čemu je oběšenci nějaký majetek třeba ve Švýcarech?
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/235271-cina-...

245453

06.06.2011 05:31

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepochybně každý, i ten kdo si to nemyslí je pánem svého osudu a nese za něj plně odpovědnost. Na druhou stranu právě stupeň "poznání" je kámen úrazu, i špatné plošné podmínky nepatrně na jeho cestě ovlivní duchovního mistra, ale lidí, kteří stojí na začátku cesty jsou na tom ohledně ovlivnitelnosti svých životů mnohem hůře.

245577

07.06.2011 00:18

Francie hází klacky pod nohy nově rostoucím ekonomikám

Ale jistě,

Rene Bartosek 75.?.?.?

že BRICS je velmi volná aliance, která by nikdy nevznikla, pokud by to nebylo silové politiky užíváné od konce studené války. Balkán, včlenění pobaltí do NATO, test v Gruzii, Irák, Somálsko, Sudán, globální raketová obrana, Afganistán, barevné revoluce nejprve v postsovětské sféře vlivu, teď v muslimském světě, šílené výdaje na získání dostatečné vojenské převahy...

Zmizí potencionální hrozby jednotlivým členům BRICS, skončí demokratické bombardování při snaze otočit svou obchodní neschopnost a impotenci, zmizí BRICS ve formě aliance. Ono systém fiat money je na počátku, kdy je prostor pro expanzi volný efektivní, potom nám začnou narůstat klientské vztahy a začne se snižovat efektivita systému. Nakonec bankovní kartel s několika megakorporacemi získá z hlediska klientských vztahů dominantní pozici v ekonomice, efektivita systému jde samozřejmě do háje, něco se nestrategického se vyveze a doma se realizuje veškerý vývoj i špičková výroba de facto ve vojenské oblasti, což je pro fungování systému ekonomicky mínusová záležitost. Řeč teď je o skutečných zdrojích a ne množení virtualních kreditů.

Veřejné rozpočty systému se při nízké efektivitě a klientských vztazích, které je naopak velmi účinně prorustájí celou ekonomikou, dostanou systém časem do bankrotu. Demontáž struktur centrálního státu, smete centrální bankovnictví i korporace. A když bude stěstí nezačne se znovu od klacku a kamene. To je ta varianta kolapsu, lepší pro všechny se jeví transformace, jenomže vysvětlit některým velmi mocným jedincům, že konzervace staus qou není možná, se může jevit sisifovským úkolem.

S obsazovaním struktur MMF nebo SB bych se v časovém horizontu desítek let nedělal hlavu. Bez kontroly nekryté světové měny nejsou schopny existence. Kde nic není, ani smrt nebere. A realná ekonomika s krytím se blbě centralizuje na vyšší regionální úrovni. Na globální úrovni to je nemyslitelné. Otázka teda zní jak dlouho vydrží světová nekrytá měna? A desítky let to nebude určitě.

245605

08.06.2011 03:29

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

vypadá to, že vlhké sny má hromada lidí. Myslet si, že útok na Pakistán nebo Irán neskončí globálním jaderným peklem? Mnoo, kdo není dostatečně uvědomělý a nevěří ve vítězství musí hledat jinej džob. Venezuela sice není zmíněna... No, jo ale jednou se k tý prosperitě musíme probombardovat nebo třeba dostat přes nějakou hodně nakažlivou smrtelnou chorobou. Když zmizí řekněme 5 miliard lidí, tak všecko bude v pořádku.

Jenomže nebude, protože dvě miliardy chudáku si kromě toho mála než trochy jídla, aby nepomřeli hlady nekoupí nic ani dneska. "Křivka chamtivosti" už teď je velmi strmá a méně strmá být bez kolapsu nemůže. Víceméně ta miliarda kupní síly existuje už teď, ale zmenšuje se poněvadž socialní stát je přežitek, zdravá poulace je přežitek, vzdělaná populace je drzost... Mno, v tom užasném neoliebrarním ráji bude mít kupní sílu hrstka lidí, ale z toho dluhového otesánka při životě udržet nepůjde. Začínám mít silnou pochybnost, zda ty elitní školy jsou schopny vůbec naučit aspoň zákládům kritického myšlení.
http://www.czechfreepress.info/valky/daniel-solis-...

245650

08.06.2011 13:43

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Jasně

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ono to asi bude tím, že skutečná mocenská elita není ideologický monolit. Někdo by rád útočil bez ohledu na důsledky. Koneckonců nejvíce keců, že věc budou "nuceni" vzít do svých rukou mají v médiích kovaní sionisté a uvědomělý demokraté. Ti by preventivně nejradši postříleli všecky nedostatečně uvědomělé lidi. Furt stejný ksindl jestli má krvavě rudou ideologii nebo dávají přednost barvě hoven či jinak obarvené "revoluci" se jeví technickým detailem. Co asi pěknýho povídají čistě soukromě mezi sebou? Faktem je, že bychom velmi pracně hledali od pádu východní bloku válečný konflikt, kde se neangažoavli USA se spojenci.

245666

08.06.2011 14:09

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Hmm,

Rene Bartosek 75.?.?.?

To máte tak pane Nohejl. Takový Viktor Kožený udělal tu chybu, že vybílil šrajtofle i několika kongresmanům a senátorům a má domácí vězení na Bahamách. Upřímně vám řeknu, že mě by to brzo lezlo krkem, poněvadž já jsem člověk co rád sleduje jak se mění roční cyklus. Nejraději mám podzim plný pestrosti, něco končí a taky to znamená, že něco bude začínat. Ale takové Bahamy se s nějakým megabunkrem zabezpečeným proti všemožným svinstvům, tak to se nedá vůbec srovnat. Bude třetí světová válka? Já to aspoň budu mít za sebou rychle, ale třetí světová válka se bude týkat úplně všech, včetně hlavounů nahoře!!

245668

08.06.2011 21:56

USA připravují obsazení ropných zdrojů Venezuely

RE: Jasně

Rene Bartosek 75.?.?.?

Poněkud sebevědomé tvrzení, že svět by byl na úrovni roku 1700. Vychází z čeho? Co to je odjakživa? Bílá hora, husitské války, stěhováni národů pravděpodobně způsobené dočasnou globální změnou klimatu. V té době už v Číně dávno civilizace byla. Za druhé Peking nebude nikdy v roli světového četníka, ten nový svět je multipolární a může existovat pouze v neexpanzivním systému. Na provozování globálního impéria potřebujete nejlíp nekonečno zdrojů.

Pokud oligarchie s pomocí USA, které profitovali ze dvou světových válek a za pomoci kontrolované nekryté světové obchodní měny nedokáže nastolit globální impérium, jakože nedokáže. Pak by v Číně museli být padlý na hlavu, aby do takového utopického nerealného projektu investovali zdroje a oni Číňani podle toho, jak se projevují tu věc mezi ušima používají. Oligarchie tedy dokázala mobilizovat a koncentrovat neuvěřitelné množství zdrojů této planety a stejně to nestačí. S impériem i uzavřením do sebe má Čína zkušenost, řekl bych že budou hledat rozumnou rovnováhu. Říká se tomu jít s během věcí.

245690

09.06.2011 14:53

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: co se vám nelíbí

Rene Bartosek 75.?.?.?

Proč teda Kongres zarazil před pár lety vstup čínských korporací do ropného byznysu v USA? Svoboda a ekonomická nezávislost jdou ruku v ruce. Nezávislost znamená potravinou, energetickou soběstačnost, věcičky veřejného zájmu jako zdravotní systém, školství, kontrolu nebo dohled na dopravními komunikacemi... Co myslíte pokud by Peking chtěl zkoupit v USA jenom rozvodné sítě vody, plynu nebo železnice, klaplo by to? Nemluvím o tom, že by Číňani koupili rovnou FED i s bankovním sektorem. Spojené státy nemuseli sanovat banky a pojišťovny a mohli je nabídnout k prodeji. Já myslím, že Čína by nějakou tu rozinku v bankovním sektoru zobla.

245727

10.06.2011 06:46

Čína – USA: boj o Afriku se rozhořívá

Hra s nenulovým součtem ve velmi vysokém ekonomickém levlu.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Velmi silná strategie. Naproti tomu starý expenzivní model používal strategii hry se záporným součtem. Zkorumpovat vládu, zbavit ji zdrojů příjmu, zlikvidovat základní struktury nutné pro fungování státu, zadlužit nespaltitelnými dluhy a nakonec z toho udělat bantustan s několika famílijema, kterým se hodí ohryzané kosti. K tomu jde ruku v ruce politická a ekonomická nestabilita, ekologická devastace... Celkový zisk z celého takového podniku je v mínusu, bez ohledu, že úzká skupina si namastí kapsi. Fungovat to může pouze pokud to v impériu dotují veřejné rozpočty, většinou ve formě zbrojních výdajů. Systém už v této staré strategii začíná požírat sám sebe. To, co je nabídnuto periférii západního impéria Řecku je starý odzkoušený způsob "pomoci" třetímu světu. Jinak řečeno, západ se začíná měnit na třetí svět.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_her

245768

12.06.2011 02:13

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: A co zlaty poklad?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, uvidíme kolik nás ty "chyby" dopravdy stáli, já to považuju sic za neprokazatelný, ale akt toho drancování, jak říkáte. Portugalci mají velmi hezký zákon, který jim zakazuje použít zlaté rezervy na platbu jakýchkoliv dluhů. Experti a stoupenci humanismu na pravdoláskový či jiný západní způsob z SB, ECB nebo MMF samozřejmě vyžadují primárně pokrytí pro bankovní kartel či jinou silnou ekonomickou skupinu, kdyby místní lidé měli chcípnout hlady nebo na nemoce z ekologické devastace apod. Ve jménu humanity pokroku a západní "civilizace". Ale mám takový pocit, že pokud by nějaká podadajná skupina politiků v tom Lisabonu chtěla ten zajímavý zákon o zlatých rezervách změnit, tak by riskovala velmi ostrý střet s obyčejnýma lidičkama v těch tvrdých časech zatím krize. Vono i Peking používá k platbám dolary a zlato skupuje a nechává si pro strejdu příhodu, masivní nákup zlata provedla nedávno centrální banka Mexika. Koupili ho 100 tun, tedy pokud si ho fyzicky převazali. Jinak pouze získali slib, že vlastní 100 tun zlata.
http://www.blisty.cz/art/58854.html

245855

12.06.2011 02:27

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: co se vám nelíbí

Rene Bartosek 75.?.?.?

Co by chtěli regulovat, když prej všecko nejlíp zreguluje nevidizelná ruka? Však čínské firmy by museli existovat v rámci amerických zákonů na americkém uzemí v protředí volného trhu. Tak kde je problém? [velký smích] [velký smích] Jenomže pes je zakopaný tam, kde jsem řekl. Jsou prostě funkce státu-systému, které pokud jsou mimo jeho vliv, ohrožují samou podstatu fungovaní centrálního systému i ve formě korpokracie. A V USA to vědí a nikomu nedovolí zvenku kontrolu těchto důležitých funkcí.

Pravda kdekoliv realný pokus o existenci dokonalého liberárního státu krachl, tak zastánci ruky spustili povyk, že neproběhla důsledná deregulace. Přijde mi to stejně pitomé, jako když soudruzi, co to mysleli upřímně došli k tomu, že ideál socialistického člověka se od toho skutečného s plusy mínusy značně liší. Ten socialistický člověk stejně realný jako jiný teoeretický konstrukt čistě racionální homo economicus. Na rozdíl od těhle dvou, prej Yetiho už viděli. [chechtot] [mrknutí jedním okem]

245856

12.06.2011 14:13

Cizincům patří 70 procent největších firem a polovina ekonomiky

RE: A co zlaty poklad?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Díky. Velmi zajímavé info. Nevím jak dlouho platí ten zákon a zda ho někdo porušil, ale až půjde více do tuhého, tak lidičkové s blbou náhodou by mohli začít být nepříjemně zvídavý. Pokud by někdo chtěl rozprodat zbytek zlatých rezerv v Portugalsku, měl by to provést mimi uzemí Portugalska. Přijde mi to s větším pocitem sucha a bezpečí.

245873

13.06.2011 03:46

Švýcarští poslanci hodlají proniknout na setkání Bilderberg

RE: no hezký, otázka je

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nezviditelňují se, ale informace mají přirozenou tendenci být sdíleny. Po několika desítkách let toho moc ven nešlo, ale i to co uniklo nadšení v Bildebrgu a nejvyšších patrech určitě nevyvolalo. Některé věci jsou příliš delikatní a potřebují se probrat hromadně a často i osobně. Řeč těla i u těch, co dělají servis může být někdy důležitá. Ze seznamů lidí, který vyplave na povrch lze odhadovat nějaké pole velké šachovnice, kde se může něco dít, ale jinak se veřejně nedozví nikdo stejně nic podstatného. Bude existovat něci jako vnitřní kruh úplného vrcholu pyramidy moci systému, o tom nepronikne na světlo prakticky nic. Dějí se velké špinavosti a ne všichnio na věky uvěří, že to je ve jménu civilizace a pokroku.

Existují dvě věci cesty jak obejít svědomí, za prvé srazit morálku na úroveň zvířat, přestává existovat civilizace. Zvířata byť inteligentní nevytvařejí ani neudržují v chodu komlexní systémy. Za druhé ideologie nadčlověka na jakýkoliv způsob. Prostě ostaní jsou podlidé, proto se na ně morální a etické pravidla nevztahují. To funguje dobře na masy, ale hodně vysoko musí být nadprůměrně talentování lidé se schopností kritického myšlení. A když se dějí věci proti svědomí a tito kriticky myslící lidé mohou dojít k závěrům, které historka o nadčlověku nedokáže odbourat. Většina z nich asi pouze odejde nebo dělá nekvalitní servis, aby šli z kola ven a mlčí. Semtam někdo anonymně promluví. Poslední, kdo se otevřeně postavil byl JFK.

Momentálně systém dospěl nakonec své existence, tak jako JFK nemohl zastavit fungující systém, tak nikdo nebude schopen udržet v chodu systém neschopný dále fungovat. Globální lágr se konat nebude. Buď dojde ke kolapsu, spojeného s poslední velkou válkou nebo systém projde zásadní transormací na neexpanzivní variantu neslučitelnou s utopickou představou světovlády. Civilizace může dále existovat pouze v neexpanzivní variantě multipolárního světa. K transformaci by byly potřebné osobnosti formátu JFK, systém byl natolik úspěšný, že tyhle lidi prakticky vymizeli z mocenských struktur. Bůh nám tedy buď milostiv.
http://www.czechfreepress.info/tema-tydne/bilderbe...

245893

13.06.2011 16:44

Pokr

RE: izrael

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte? A já jsem si myslel, že půdu v Palestině vlastnila ve velkém osmanská aristokracie, a ve velkém nakupovali přes prostředníky oligarchové. Něco jako ten feudalismus obchoduje s finančním kapitálem. To víte mě dycky přišlo tak nějak na mysl, že koupit půdu od farmáře kdekoliv na světě nejenom v Palestině, tak pokud toho zemědělce někdo pořádně nepřitlačí ke zdi je prakticky nemožné. Aby prodal tu hroudu, která ho i s rodinou živí. Hmm?...

Ale to víte já jsem člověk z lidu, tak velkému byznysu nerozumím. Akorát mi nejde do hlavy proč po brutálním teroru, kde nacisti s Lidicema jsou břídilové, uteklo 700 000 Palestinců z Palestiny. Židů tehdy bylo v požehnané zemi 600 000, tak zřejmě tu půdu po masovém útěku půlky muslimského obyvatelstva nakupovali s množstvní slevou. To dá rozum do kufru si na útěku pole s dvěma řádkama brambor nenacpete, ale člověk je naživu, což v případech typu Lidice-Deir Jasin lze považovat za výhru.

245909

13.06.2011 20:52

Švýcarští poslanci hodlají proniknout na setkání Bilderberg

RE: no hezký, otázka je

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda, Bůh pomůže, když se začne myslet a konat. Lidé jako JFK nejsou k mání, ti co usilují o transformaci se budou muset učit za pochodu a rozvíjet leadership, charakter i morálku... V praseti humanitu rozvinout nelze, ale v lidech ano.

245923

13.06.2011 21:06

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Rene Bartosek 75.?.?.?

Co chlast? Takových návykových závisláků na chlastu jsem potkal hodně a já sám jsem deset let byl na chlastu. Zavislák na trávě ? Jeden, dva... a na třetího si nemůžu vzpomenout. Znám člověka, co se dostal ze silné závislosti na heroinu, a trávu si semtam zahulí. Žádný problém s herem. stejně tak znam vyléčeného alkoholika, který kouří cigára, ale z alkoholu si nedá ani slzu, a při tom nemá problém koukat s náma na baru na hokej, limonádu lidi kolem něho většinou nepijou.

Akorát po trávě netrpíte kocovinou jako prase, když to někdo přepískne, nejste agresivní, prostě čumíte do zdi a většinou se odeberete spát. Když to nepřepísknete jste uvolněný, vysmátý... Nepamatuju si, že by těhotná manželka řekla chlapovi jsi protivnej vypij si hlavu, ale pamatuju, že řekla chlapovi miláčku jsi nervní a protivnej, prosím tě zahul si. [mrknutí jedním okem]

245925

13.06.2011 23:27

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Rene Bartosek 75.?.?.?

Léčivé účinky a vynikající protředek proti bolesti, zklidňuje psychiku od stresu.... bez různých negativních účinků oproti syntetickým preparátům to je jinačí stránka pohledu. Naprosto souhlasím, já jsem pouze reagoval na úhel pohledu závislosti. [smích] [mrknutí jedním okem]

245935

14.06.2011 16:33

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Rene Bartosek 75.?.?.?

Taky bych při stresu, beznaději.... doporučil vydýchat nosem. Dýchání se kromě plícemi provádí břichem, prostě nafouknu a vyfouknu pupek, co to jde. Počítám při na nádechu a výdechu do šesti pomalu, takže 6 vteřin, potom 3 doby výdrž. Sedím při tom vzpřímeně na židly, jazyk mám na patře, záda se nedotýkají opěradla, ruce mám volně položené na kolenou dlaně obrácené vzhůru. Tohle dýchací cvičení je úplně zadarmo a legální Kateřino.

Poněvadž stres je pro civilizovaného člověka všudypřítomný doporučuju dělat preventivně jednou nebo dvakrát denně. Deset cyklů vezme, tak pět minut času. Pokud se vám dýchání zautomatizuje, tak můžete meditovat o jakýchkoliv o dobrých věcech.Při krevních testech vám nikdo nic nezjistí. Tráva je potvora, pokud nevypijete nějaké čaje, tak běžný test ji indikuje v krvi v řádu i několika týdnů po požití. Záleží individuálně na metabolismu.

Já osobně si třeba říkám Nejvyšší Bože, můj duchovní mistře, všichni duchovní mistři, všichni svatí, všichni andělé, spiritualní pomocníci a všichni Nejvyšší, matko Země, spiritualní bytosti přírody. Prosím upřímně z celého srdce, ať jsem požehnaný duchovní, fyzickou, mentální ( ochranou, pomocí, osvícením, materialním bohatstvím, zdravím, lečením, vnitřním mírem, láskou, vůlí konat dobro, silou, laskavostí, duchem odpuštění, duchem vzájemného propojení, porozumění ... na co si vzpomente či co je pro vás důležité). Nebo místo sebe žadám o požehnání pro jiné, rodinu, přátelé, všechny lidi, planetu Zemi speciálně v oblastech katastrof a válek, ekologických devastací, galaxii, vesmír, veškerý akt stvoření, prostě cokoliv. A pak si to celé zopakuju, kde prosím úpřímně z celého srdce a nahradím děkuji upřímně z celého srdce.

P.S. Pan had má naprostou pravdu, když myšlení je vytrvale dobré, tak to s čím se budeme v životě na fyzické úrovni potkávat bude taky čím dále více dobré. Prostě lidi s určitým typem myšlení se přitahují, a taky to přitahuje určitý typ životních situací a vzorců dění. Upřímně řeknu, že nevím jestli jsem si naposledy blafnul před rokem nebo před rokem a půl. Nepotřebuju to, a spolkni prášek stejně jako u vás nepřipadá v úvahu. [smích] [mrknutí jedním okem]

245980

14.06.2011 16:52

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Nekřesťanské křesťanství

Rene Bartosek 75.?.?.?

No jo no, pokud existuje jeden zdroj všeho, tak jakékoliv dynamické směřování k vyššímu poznání ho těžko může minout. Bylo by zajímavé zjistit kolik skutečných vědeckých geniů, pokud byli ateisté a materialisté, a taky materialisty a ateisty zůstali. Geniové totiž vidí věci komlexně ve vzájemných souvislostech a jako nástroj užívají kritické myšlení se skutečně poctivým vědeckým přístupem. A proti něčemu takovému není imunní žádná nezpochybnitelná pravda zlatého telete ani autorita. Mysticismus stojí na osobním prožitku. Individuální záležitost, kterou nelze přímo zkoumat empirickými metodami.

245984

14.06.2011 16:56

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Dnes jiz chapu...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Dobrý postřeh s tou skutečnou a zdánlivou transformací, ale užívání zdrojů, ekologická devastace a jiný "druh ovoce"... nám neúprosně roztřídí zrno od plev. A teď je řeč o skutečnosti a ne o virtualní realitě mediální propagandy. [mrknutí jedním okem]

245985

14.06.2011 17:05

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Rene Bartosek 75.?.?.?

Procházky u oceánu a relativně nezničené životní protředí jsou něco, co v Chicagu není k mání ani pro papaláše. [velký smích] [velký smích] Když jsem poprvé uviděl Pacifik byl jsem v tichém úžasu, ale moderní člověk si vystačí se spolkni prášek a i moderním in bydlením, že ano? [mrknutí jedním okem]
http://www.youtube.com/watch?v=r_wpnUYhyB4

245989

14.06.2011 17:28

Pokr

RE: izrael

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte. Jak se říká lidem, kteří začnou vraždit a vyhání místní obyvatelstvo? Národ najezdníků, barbarů, hordy, kmeny... v historii je hromada názvů. Pravda teď jsme na počátku epochy, kdy dochází k legitimnímu znovuosidlování starého Faterlandu a země zasůlíbené, i když část orthodoxních Židů si to velmi hluboce nemyslí. Doufám že vás ten výraz Faterland nepohorší, neměl by, když vás nepohoršuje právo většího klacku ani ideologie nadčlověka, která degraduje zbytek lidtsva na podlidi na něž se nevztahují morální pravidla.

To víte, když si vezmu počínání sudetkých Němců zrovna na výročí Lidic a zrovna, když český president je hotelu, kde Hácha poztupně čekal, aby byl přinucen přijmout protektorát. Tuším během setkání s Hitlerem nebo těsně po něm dostal Hácha infarkt, Mno, poněvadž někteří lidé symbolismus nepodceňují, tak myšlenka Drang nach Osten je stále živá. A nedomnívám, že se jedná pouze o Německo. A kde ten východní prostor končí? Dneska to bude vzhledem na nerostné bohatství Sibiře asi o něco dále než za Uralem. Vypadá to, že méněcené národy a rasy mají být odsunuty tak doprostřed Pacifiku. Ty úplně méněcenné nebo nebezpečné mají skončit v lágrech nebo pod bombami ve jménu té nadčlověčí humanity nejlíp včera. Není dobré, ale uzavírat účet bez vrchního, v tomhle případě bez mocenské elity toho nového multipolárního světa .

245996

14.06.2011 18:09

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Nekřesťanské křesťanství

Rene Bartosek 75.?.?.?

Netvrdil bych že urvi co můžeš je v přírodě jediná a úplně nejrozšířenější strategie. Naštěstí většina zdrojů v živé přírodě nemá neomezenou trvanlivost. Dravec nemá důvod strhnout jeden kus, a hnát se hned za druhým, třetím... Často je rád pokud se v klidu nažere, za pár dní z toho všeho zůstanou kosti a troufám si tvrdit, že samotný přírodní predátor zbaští pouhý zlomek, nejvíce biomasy na rozdíl od civilizace zůstane asi na bakterie, tedy spodní patro. Do zásoby si jde křečkovat, tak maximálně nějaké semena, ořechy, které mají vzejít za delší čas a jsou tedy přirozeně trvanlivé. Jinak řečeno spousta dějů v přírodě je tímto v dynamických rovnováhách a cyklech.

Paradoxně civilizace pokud je prostor pro expanzi, má schopnost nastolit principiélně jiné vztahy s převahou strategie urvi hned nejvíce co, můžeš. S křečkováním není problém pouze ve virtualní realitě kasína nekrytých peněz. Jinak zásoba stojí vždy zdroje navíc. Ať někdo zkusí křečkovat třeba elektřinu, ale i jiné věcičky snad kromě supertrvanlivých vyjímek typu zalto jsopu problém a i zlato vyžaduje na skladovaní nemalé náklady. [mrknutí jedním okem] Náš čtvrtletní systém virtualního kasina je přímo učebnicovým příkladem. Konflikt mezi strategiemi nastane, kdy se objeví hranice neúprosně končící další možnosti pokračování expanze. Tam se momentálně nacházíme jako civilizace. A samozřejmě se velice rychle ukáže, co je vyšším celkem a co pouze součastí vyššího celku. Prostě ta podmnožina se musí vtěsnat do parametrů daného vyšším systémem.

Dříve se prostor pro další expanzi vytvářel válkami. Mno dneska by poslední velká válka vytvořila pro expanzi maximum prostoru. To už tak po kolapsu bývá. Já bych teda preferoval tu transformaci systému, kterému říkáme civilizace. I když čím více toho vím, tak tím více mám pochybnosti o slově civilizovaný. V každém případě život na Zemi jenom tak nezmizí. Zmizelých civilazací našli archeologové více než dost. A mám takový neodbytný pocit, že mnohem více zmizelých civilizací nebylo a nebude předmětem archeologického výzkumu. Holt toho po nich moc nezůstalo.

246002

14.06.2011 22:32

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Dnes jiz chapu...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud skutečně nebudeme mít lepší cíl než čím dále větší plné koryto, pak jako civilizace končíme. Bez debaty souhlasím, ale expadnující koryto končí. Tak optimisticky věřím, že lidé mohou být masově více lidmi.

246026

15.06.2011 00:21

Pokr

RE: izrael

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jsou to místní obyvatelé zhruba 2000 let. Jakou mají haploskupinu nebo mitochodrionální DNA nevím. V roce 1917 bylo v Palestině, jak se to jemnovala v rámci Britského impéria asi 50 000 sefardických Židů, tvořili plus minus 10% populace, pokud nepočítám geneticky stejné lidi, kteří byli křesťané nebo povětšinou muslimové. Má to svoji logiku, že všichni po potlačení povstání proti Římu nezdrhli, ale myslet že všichni vytvořili za 2000 let uzavřenou kulturn a socialní komunitu je blbost. I dneska dochází ke smíšeným sňatkům k nelibosti extremistů na obou stranách. Pak přišla genetická linie převážně z východní Evropy, dnes ve státě Izraeli, pokud vím existuje kastovní systém a tahle genetická linie je privilegovaná.

Pokud vím Arabština, kterou mluví Palestinci se používá na rozsáhlém uzemí a dialekty se už v některých případech značně liší. Nic překvapivého, jsou už i rozdíly mezi britskou a třeba americkou angličtinou a to uběhlo 300 let, v arabském světě uběhlo mnohem více času. To je spíše pro lingvisty. Palestina byly povětšinou periferií velkých imperií naposledy osmanské říše a pak Britského impéria, tak už to bývá. Na periferiích se toho většinou kulturně moc nevytvoří. Ale jestli mi chcete udělat přednášku o vůdčích kulturních směrech židovského etnika v rámci Evropy rád si poslechnu. Pokud vím tak románský sloh, gotiku, renesenci, baroko ovlivňovalo křesťanství a antika. A antika to je starověké Řecko, které převzalo hromadu věcí z civilizací východu a nemyslím, že by bylo příliš ovlivněno kočovníky ze Starého zákona?...

Izrael je geopolitický konstrukt moderní doby. Oligarchie potřebovala pevný opěrný bod s vlivem na oblasti Blízkého a Předního východu. Dlouhou dobu to bylo velmi efektivní. Skutečně nějakých 5 miliard ročně na špičkovou armádu jsou směšné náklady, plus technologická, mediální a politická podpora. Momentálně se to přežilo. Třetí světová válka není moc popularní varianta. A rozloha a demografie Izraele mluví jasnou řečí. Být Izraelci tak skutečně vážně přemýšlím o budoucnosti a koexistenci a to se neobejde bez kompromisů. S fantasty o nějakém velkém Izraeli se dostanou, tak akorát.. JAR bohatá na suroviny s velkou rozlohou bez nějakých važných geopolitických regionálních konkurentů, vzdržela v izolaci bratru 30 let.

246042

15.06.2011 00:46

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Nekřesťanské křesťanství

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, zajímavá teorie. Opravdu a co je zabilo, těch 98% druhů organismu? Zkusím hádat nejvýznamější faktor. Drastické změny ve velkém regionálním nebo globálním měřítku, kterým se nedokázali přizpůsobit.

Nevšimnul jsem si, že by kromě bez vlivu člověka třeba deštný prales, savana jako ekosystém zkolabovala bez nějaké významné změny ve vzorci klimatu nebo něco na ten způsob. Fungující dynamické rovnováhy a cyklický systém, na sekeru ve futrech to prostě v ekosystému moc dlouho nehraje. Jenomže o tom si korpokracie spojená s virtualním kasinem může nechat zdát.

Velké a dostatečně rychlé změny člověk dokáže vyvolat, dost vymřelých druhů nedokázalo udržet tempo a hromada dalších to má za pár. Vlkům a medvědům se nepodařilo vyhubit třeba v severní Americe bizony, nedokázali to za několik tisíc let ani indiáni. Civilizovaní lidé to dokázali za 100 let, protože nezabíjeli pro svou potřebu, ale pro kšeft. Zbaštit a zpracovat bizona to dá fušku, ale zužitkovat z něho něco málo a směnit to za peníze jde poměrně rychle, ale lidská chamtivost je skutečně nekonečná. Eufemický to je nezdolný podnikavý duch. Při případném kolapsu té naši slavné expansivní civilizace by došlo k drastické redukci populace, nevím jestli by to bylo to vaše úzké hrdlo, ale komlexní systém by to nepřežil ani náhodou.

Zajímavé velcí obratlovci jako karibú, bizoni přežili s člověkem bez problému, ale prehistorická megafauna zmizela pře zhruba 10 000 lety. Zřejmě měli lepší maso, pravděpodbně ti rozežrání prehistoričtí lovci brali jenom nějaké lahůdkové části a zbytek nechali ležet jinak by neexistovali obrovské vrstvy kostí namixovaných třeba na Aljašce. Sežrat celého mamuta by těm primitivům dalo určitě větší fušku než jeden bizon.

246046

15.06.2011 12:19

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Nekřesťanské křesťanství

Rene Bartosek 75.?.?.?

Doporučuju tedy prakticky jít k tomu nadčlověku jak říkáte a uvidíme, zda se vám podaří minout Boha. Ale já to slovo nadčlověk nemám rád, protože degraduje jiné lidské bytosti a jsou tací, co potom začnou tvrdit takové zhovadilosti, že morální a etická pravidla se vztahují pouze na ty nadlidi.

246071

16.06.2011 01:53

Sýrie ve varu, americká válečná loď v Černém moři

Válečné hračky jdou do peněz.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Za prvé nemyslím si, že by Ankara profitovala z přestavby Blízkého a Středního východu, protože to dopadne úplně jinak než je plánováno na papíře, i kdyby se podařilo režimy v Libyi, Sýrii, Jemenu dosadit podle západního scénaře. K moci se dostanou vlády na způsob Talibanu. S někým jako Kadafí, Asad se dá mluvit. Někoho jako Mubarak se dá koupit, ale s Talibanem se dá vést tak geurilová válka, když odmítne šlapat lajnu. Spíše si myslím, že skřípli přes něco osobního turecké vedení.Navíc pokud vybombardují Libyi, Sýrii do doby kamené, tak to bude jak v Afganistánu, nebude prostě možno efektivně hrozit dalším bombardováním. Holt nebude na co útočit. A střílet drahými vojenským rachejtlemi povětšinou na pasáky koz nebo něco na ten způsob....

Dále Kadáfí zřejmě nepůjde odstranit bez masivní pozemní operace, až Libijci na vlastní kůži jako v Iráku pocití, co to je ta dovezená svoboda, pak ... Sýrie. Moskva má dostatečný potenciál, postavit se ostře za svůj zájem v Sýrii, akorát ji nezbyde než být ready vyhrotit situaci. V případě nezbytí i tvrdou otevřenou vojenskou hrozbou, stalo se to i během egyptské krize v 50-tých letech. USA se dohodli na základnách v Rumunsku a jedna z nich má být namořní. To, že se válečná loď se systémem Aegis cvičně pohybuje v Černém moři je snad echo z druhé strany o tom, jak se věci skutečně mají. Holt někteří lidé rozumí pouze síle, nezbývá než být připraven, když jinak nejde někomu pořádně mlasknout, aby se s ním pak dalo rozumně mluvit.

Spolupráce v rámci BRICS nad rámec se při takovém tlaku dá očekávat, nejsou to totiž ovce, co půjdou trpně na porážku. V Moskvě budou muset najít rozumný kopmromis ohledně zbrojení. Nemají globální ambici, ale musí zajistit svou bezpečnost a nezávislost jinak budou roztrháni na kusy. V každém případě by to mělo vyjít mnohem levněji než nastolení a provozování globálního impéria, plus okupační armáda s čímž jsou vždy problémy ať na okupovaném uzemí nebo doma. To samé platí pro Čínu, Indii i Brazílii. Buď budou držet hubu a krok nebo budou muset něco udělat pro svou nezávislost.

246138

16.06.2011 03:47

Ilegální šíření GM rýže vylekalo čínské představitele

Jak má životnost nějaká GM odolnost.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tři roky, pět let, deset? "Skůdci se dokázali přizpůsobit pesticidům, dokážou se přizpůsobit GM. Mno, když dojde na deset let k redukci škůdců, tak to nikdo nepocítí. Pokud se na deset let budou poroučet drasticky dolů např. populace včel, tak si toho leckdo všimne. Sice včely se vrtají v pylu hlavně ovocných plodin, ale díky větru se dostanou do kontaktu s pylem rostlin s vnitřním genetickým zabudováním pesticidů či jiných skvělých nápadů. Akorát jenom blbec by postříkal pole, když se na něj chystá vypustit včely. Někde jsem četl, že před 100 lety bylo ve velkém pěstováno v USA na 150 variet kukuřice, teď jich prej je momentálně pět. Hmm, tak mě napadá nějaká nová zajimavá mutace "škůdce", když potrefí jednu z pěti variet, tak to znamená řekněme pětinu produkce? Mimochodem, jak se takový vnitřní GM pesticid chová potravinivém řetězci. Rozloží se nebo se nám začne hromadit jako DDT? Mosanto prej za války vyrábělo bojové plyny, možná u toho měli raději zůstat.

246141

17.06.2011 01:42

Sýrie ve varu, americká válečná loď v Černém moři

RE: Válečné hračky jdou do peněz.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, nevím? Ono je lákavé zůstat "pragmaticky" za bukem a manevróvat, řečnit a ať se někdo jiný stará a nese kůži na trh. Pokud bude Rusko silně destabilizována a zkolabuje, tak se zbytek BRICS okamžitě octne pod přímým vojenským diktátem. A potom celý slavný pokus o globální impérium skončí kolapsem, poněvadž na globální impérium s expanzivním systémem je potřeba nekonečno zdrojů, což se principiélně rozchazí se skutečností. Taková tečka za touhle civilizací. Jinak řečeno varianta transformace na multipolární svět ztratí svůj potenciál a nebude uskutečnitelná. Ať si nikdo nemyslí, že transformace světa proběhne jenom tak spontánně. Transformace ne nexpanzivní systém je značně obtížný rizikový přechod v rámci civilizačního vývoje. Takový hřbitov civilizací, co to nedali.

246234

17.06.2011 02:07

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Rene Bartosek 75.?.?.?

Výborný odkaz Kateřino, o ritalinu a jiných svinstvech jsem se bavili s šéfem ohledně excidentů nezletilých se střelnými zbraněmi v USA, ale naše prašivá prodejná média budou psát o zákazu zbraní, o tom že šlo o zdrogované psychicky narušené lidi ve jménu zisku farmaceutických společností a pohůnků okolo něho nevyjde ani řádka. Bylo by zajímavé podívat se do šanonů těhle kriminálních případů a prověřit jaké "léky" pravidelně užívali tito střelci. Pouze doplním, že pár měsíců zpátky policejní jednotka bez povolení soudce na žádost lidi z nějakého sociálního odboru zaútačila ve vlastním domě na matku dítěte, kterému odmítla dávat psychofarmaka, protože zjevně měly na duševní stav dítěte negativní dopad. Ale nějaký hajzl s diplomem z psychiatrie, přece léčil a jiní lidé v govermentu konali pouze svou práci. Tak nějak začínal v Německu nacismus, pár sviní získalo moc a zbytek lidí pouze plnil příkazy shora. Bylo to v rubrice ve zkratce. Když jsem viděl ty milióny ohledně psychicky nemocných dětí, tak bych se rád zeptal na psychiatrickou diagnózu zdravého jedince. Asi by to bylo ještě více, eeee, aaaaa,oooo..... Skutečně odpověď hodná intelektuála a experta na lidskou psychiku. Už chybí k tomu intelektuálnímu průjmu několik bobků do gatí, aby to bylo autentické. [bliji]

246238

17.06.2011 02:17

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Spontánost

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vladimír má pravdu, dycky se těch spontáních akcí někdo ujme. Jediná vyjímka je pokud fouká tak silný vítr, že se toho ujmout nedá. To většinou ze starého systému moc nezůstane. Semtam někde mají v horních patrech masově více rozumu, tak z toho vylezou značně otlučení a dolamání, ale oproti zbytku světa jsou jasným vítězným jednookým mezi slepýma. Mám nepříjemný pocit, že jedná velká bouřka k nám pochoduje velmi svižným tempem a rád se podivám na toho, kdo si ji chce osedlat. A mám tušení, že pohled před i po nasadnutí do sedla se všemi z toho plynoucími důsledky bude diametrálně odlišný. [velký smích] [velký smích] [mrknutí jedním okem] Ono jít s během věcí má v těchto případech něco do sebe.

246239

17.06.2011 02:32

Sýrie ve varu, americká válečná loď v Černém moři

RE: Válečné hračky jdou do peněz.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale jsem zvědavý co provedou Rusové. Ohaduju, že dodají natvrdo některým, režimům komlexy Iskander asi v nějaké osekané verzi ohledně dosahu a jiných parametrů. Pravděpodbně pohrozí jednostraným odstoupením z jaderného odzbrojení a pak další logický krok je modernizace Iskander ve směru zvýšení doletu. Cena téhle rakety je řádově úplně jinde než strategických raket i rachejtlí a prvků na globální raketový štít. Být ve službě v rámci US NAVY případně v Černém moři a všude s dosahem raket Iskander na lodi s prvky protiraketové obrany je jako plavit se potencionálně v rakvi. Statické cíle projektu globálního raketového štítu?... Mno někdo má bolení hlavy, že by Irán mohl mít PVO S-300, aby to bolení nepřerostlo v chronickou migrénu.

246240

17.06.2011 03:38

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zlegalizujte trávu a žádný dealer po ni ani neštěkne.
Poněvadž žádná malá ryba na ulici nebude riskovat tvrdej kriminál za něco, kde má zisk jako obyčejný obchodník v krámě. Viděl jste, že by nějaký dealer nabízel k prodeji cigára nebo chlast a k tomu perník s herákem? Chápete jakmile by konopí bylo legální, tak si každý druhý těch pár kytek vypěstuje na zahradě a šance, že potká dealera který má herák a jiné sociálně silně destruktivní návykové věcičky je blízko nuly. Z toho důvodu si alkoholik k heráku nečuchne. Chlast je legální, tudíž ho nemusí shánět a nikdo mu tímpádem k flašce vodky nenábídne něco extra na zkoušku. Ono při legalizaci konopí by šla zatra dolů spotřeba nejenom heráku, koksu, perníku..., ale i chlastu a cigaret, o psychofarmacích nemluvím. Holt, když hulíte mařenku, tak to zapíjíte povětšinou vodou a na cigáro jaksi není chuť. A někomu jako já jedno brko bohatě vystačí na vysmátej celej večer, vono dneska by mi stačila na celovečerní zábavu i decka tvrdého chlastu nebo půl litr vína. Veřejné rozpočty jsou bankrot, takže lidi si časem vynutí legalizací i toho konopí jako pro osobní spotřebu, tak pro průmyslové účely. Prohibice taky nevydržela na věky.

246245

17.06.2011 03:58

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nekuřák, abstinent, z telky to není. Kde se vyskytujete, že na vlastní oči vidíte denně zhulence a různé druhy feťáků? Mno, za život jsme vykouřil možná krabku obyčejnech cigaret a stejný počet brk z mařenky, deset let jsem byl alkoholik a deset let nejsem, půl roku jsem měl společné bydlení v komunitě, kde lidičky byly na heru a cracku. Marijánka, chlast, cigára, sex vás při těhle druzích sportu nezajímají. Jestli závislost pro vás je zištný důvod, tak prosím. Já bych to viděl jako utrpení, může být vnitřní i vnější když se dívate na nějaký život lidí, o kterých něco víte a mohl vypadat jinak a mnohem lépe. A řeknu vám upřímně, že když normálně chodím do rachoty, tak ty feťáky a zhulence ne a ne potkat.

I s trávou to je jako s chlastem, pokud máte fungovat tak si ráno nemůžete vylít nebo vyhulit hlavu. Těžký zavislák si může ráno dát panáka nebo lajnu, ale nemůže se v žádném případě sjet do mrtě, jinak prostě nevyleze z brlohu. A chtěl bych mimo vcelku běžného alkoholika vidět jak to poznáte, když jste celej život čistej. To už dotyčný musí být skutečně na sračku, aby teoretik poznal, která bije. Já jsem po půl roce společného bydlení poznal tak akorát..., ale borec co v tom průšvihu lítal nějaký ten rok, vám po jednom pohledu do očí řekl, co si dotýčný, tak zhruba z pěti věcí dal za "dobrotu", i když mě se jevil normálně. A to mám dost dobré oko na lidi.

246246

17.06.2011 14:43

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pravda jde o byznys. Zajímavý komentář konzervativního novináře v Británii. Akorát mi přijde, že ve Francii a Británii májí představu, že budou válčit o své zájmy skrze americkou armádu. Na co když je krize letadlovou loď zrušíme a nová bude na svatýho dyndy, nezapomínejme, že je krize. US NAVY má přece více letadlových lodí než zbytek světa. Bylo docela srandovní sledovat, když si Američané dali pauzu a "zbytek" NATO musel použít vrtulníky v Libyi, prej se to velmi osvědčilo, ale velitel britského námořnictva měl na efektivitu jiný názor, ale druhej den to opravil hlavní velitel, že byl na tiskovce špatně pochopenej. [velký smích] [velký smích] Pouze bych pozměnil lehce ten závěr. Místo

"Gates pohrozil, že "budoucí američtí vedoucí představitelé ... možná rozhodnou, že americké investice do NATO nestojí za ty náklady."
http://www.blisty.cz/art/59073.html

Já bych tam napsal: "budoucí američtí představitelé budou nuceni bezpodmínečně přijmout skutečnost, že americké investice do válek nestojí za náklady a veřejné rozpočty jsou bankrot, což staví centrální moc před otázku kolapsu." Samozřejmě představitelé vojensko-průmyslového komlexu i jiní myslitelé mají řešení. Nastolení fašismu, člověk nemusí být Eisenhauerem a bývalým vysokým velitelem armády, aby se dal jedna a jedna dohromady. Ale jak to chtějí financovat? Hitler zvedl ekonomicky Německo nahoru obrovskou militarizací, pro kterou paradoxně vytvořila prostor omezení platící pro Německo z Versailské dohody. USA jsou eufemicky řečeno přezbrojené, čeho se nedostává je mužstvo na okupační armády, ale to by v případě dobře ozbrojeného obyvatelstva Spojených států mohl být problém, stejně jako pokus zavést otevřeně fašistickou diktaturu.

246266

17.06.2011 15:28

Řízený rozklad pořádku – body zlomu. Konec starého světa (I)

RE: Nekřesťanské křesťanství

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tak příroda, kdy by to byl řekl? Opravdu geniální a vyčerpávající odpověď. Velmi detailní, proč vůbec používáte číslo 98%, proč ne raději 97,86 plus mínus 0,27%?

Jakés takés důvěryhodné informace máme z doby plus mínus 600 miliónů let nazpět období Vendu, ediakarská fauna, mělká teplá moře. A vědatoři se nejsou schopni shodnout, zda Země byla v té době skoro ledová koule nebo ne. Bavit se o miroskopických organismech v šutru staršího data je poměrně diskutabilní, ale rád bych se podíval na společnou vědeckou konferenci obou táborů. Pravděpodobně by skončila hormadnou rvačkou. Ediakara končí a pak se nám objevuje v kambriu revoluce nových organismů a bum velké vyhynutí, a nová expoloze jiných organismů a tak nám to hezky pokračuje. Zřejmě existují v galaxii i bližším okolí větší cykly než čtvero ročních dob.

Odobočka o parazitech? Co tím basník chtěl říct? Při vysoké biodiverzitě populace, žádný parazit nedokáže vyhubit druh. To se nám povede, až bude mít jednu varietu GM kukuřice, která není schopna ani sama rozmnožování. Měli by změnit taxonomicky název člověka na homo imbecilus, poněvadž jestli něco je opravdu proti přírodě, o níž tak zasvěceně ve svém příspěvku mluvíte, pak zcela jistě potlačení reprodukce i genetické diverzity v rámci vědeckého pokroku bojuje o primát.

Ale rád si konkrétně poslechnu, proč před 10 000 lety vymřela megafauna a bizoni a karibú nevymřeli. Nejlépe mi vysvětlete, proč vyhynul medvěd jeskynní a medvěd hnědý přežil. Prosil bych konkrétně, to víte mě prosté slovo příroda nic moc neřekne.

Obyvatelé Palestiny jsou geneticky to samé co obyvatelé Sýrie, Jordánska... Nějaký genetický výzkum? Dejte zdroj. Vysoce pravděpodbně v Palestině žijí potomci starozákoních Židů zastávající zůznou náboženskou víru i kulturu, i když Mirda uvedl zdroj, kde na to mají jít vědecky. Já to číst nebudu, mně to je totiž ukradené.

Izrael je geopolitický konstrukt elity. Stejně je faktem rasistický kastovní systém a i postavení privelegované kasty, kde nahoře nejsou v žádném případě seferdičtí Židé žijící v Izraeli 2000 let. Sefardičtí Židé jako domácí obyvatelé a potomci starozákonních Židů jsopu taky neoddiskutovatelný fakt. Paradoxní ne? Náboženství a kultura založená na genetickém základě a mitochondriální DNA by měla na vrchol stavět sefardickou populaciv zemi zaslíbené, ale z nějakého důvodu se tomu tak neděje. A na to žádný genetický výzkum nemá vliv.

Sionistický režim se geopoliticky přežil. A pokud elita něco přestává potřebovat, tak jí to přestává stát za námahu se všemi z toho plynoucími důsledky. Horší varianta nastává, jestliže něco elitě začíná způsobovat komlikace. Tohle mi jedno není, poněvadž bych nerad kdyby sionisti spolu s jinými mimo realitu odstartovali poslední velkou válku.

246268

17.06.2011 17:54

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, urban legend? A snaha o ideové a možná stranické napojení mé maličkosti na Dr. Ratha? Tsss, tss. [velký smích] [velký smích] Děkuju, já jsem dospěl v téhle inkarnaci k tomu, že důležitý je balanc a do české politky se skutečně smočit nemíním na žádné straně. To už mi přijde lákavějši si zaplavat ve stoce. Hmmm, vy jste si zřejmě dal práci s dokazováním a hledáním pravdy o ekonomickém vzestupu Německa za nacistů, byť poraženého ve válce se všemi z toho plynoucími důsledky, tak nás seznamte se svým bádáním. Určitě na to napjatě neočekávám sám.

K ekonomům okolo Zprávy z železné hory bych měl jednu otázku. Co se stane, když vojensko-průmyslový komlex pohltí příliš velký segment celé ekonomiky a veřejné rozpočty na základě této metastáze bankrotují? Samozřejmě vojensko-průmyslový komlex, stejně jako média, politka... je pod kontrolou stejné sorty lidí. Víceméně kromě fungování a efektivity systému, mocenská struktura dokud všechno funguje není ohrožena. Pokud tedy neberu v potaz věčnou honbu za chimérou světovlády. To se neobejde bez nekonečných zdrojů. Ale pokud by někdo čistě hypoteticky dosáhl na nekonečno zdrojů k čemu mu bude dobrá světovláda? A celý ten slavný oligarchocký systém financí odtržený od skutečnosti včetně průmylsového komlexu narazil na konečnost rozměrů této planety se všemi možnými důsledky ekonomikou počínaje a ekologií konče.

Ani připadná vítězná globální válka na tom nic nemůže změnit. Sice globální vítězství je utopie, ale když jsem v tom teoretizování, tak vítězné korporace by se v expanzivním systému dříve nebo později museli servat. Při brutální redukci lidské populace v hlavách některých ideologů by samozřejmě platil čas dřive z důvodu neexistence nekonečného trhu. Oligarchie se tedy může demokraticky vybrat, buď málo zdrojů nebo malý trh vedoucí ke kolapsu expanzivního systému, i pokud by dokázala bez sebezničení všeho zvítězit tu poslední válku.

246279

17.06.2011 22:18

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Rene Bartosek 75.?.?.?

Hmm, má to znamenat, že nic nepoužíváte jako léčivo, nebaštíte s chutí sladké, bylinkové čaje, neužíváte masti, obklady?.... Ono tabák, mařenka a jiné učinné prospěšné přírodní produkty byly často posvatné. To že jste vysmátá nebylo kdysi o zábavě, ale psychické účinky jako antidepresivum, uvolňování stresu a emocí, proti bolesti, koncentrace ( to vám často dělají kuřáci, když si něco musí promyslet...)

Když si matka během těhotenství dá decku vína jednou za měsíc chová se nezodpovědně? V tom případě ji na 8 měsícu zabalte do igelitu, aby byly skutečně ve sterilním a nezavádném protředí. Nevím kolik se toho dostane v krvi do plodu a jak ho to ovlivní, ale řekl bych, že stres se projeví taky. Vystresujte tedy matku, že si nemůže ani prdnout bez dozoru a jistě to dítěti velmi prospěje. Mno, poslední mamina co znám porodila velmi zdravé dítě, během těhotenství a kojení se mařeny nedotkla, decku vína si semtam dala i dá. Veškeré vakcíny co šlo odmítnout byly odmítnuty a všechny co nešli odmítnout, bylo posunuty na co nejdelší časový úsek od narození a byly vyžadovány bez adjuvens. Mimochodem co doporučuje farmaceutický průmysl s psychiatry pro těhotné a kojící matky?

Mno matka, otec, bratr, i já vykazuje stejné abstinenční příznaky jako při každé skutečné silné zavislosti ať jde o čokoládu, chlast, herák. rozdíl je pouze v tom, že čokolády pro silnou závislost musím na rozdíl od hera zkonzumovat asi o tunu více, abych získal stejně silnou závislost. Tráva je někde na úrovni cigaret chlastu. Jistě víte, že dlouhodobě jakýkoliv produkt má negativní účinky, třeba šípkový čaj poškozuje dlouhodobě srdce.

246297

18.06.2011 00:53

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nepovídejte já mám stejný řečnický styl jako Dr. Rath, mno všecko je možné používám kupříkladu písmeno a, kroužkované u, e s háčkem.... [velký smích][velký smích]

Hitlerovské Německo nemohlo zbrojit podle dohody z Versail. Mělo omezenou velikost válečné loďstva, povolenou maximálně stotísocovou armádu... Hitler omezení obcházel nejprve skrytě, vojenská cvičení pořádal spolu s RA na uzemí SSSR, později si s nějakými omezeními vytřel pozadí. Němci zbrojili celkově zhruba stejně jako Francie nebo VB, ale do roku 1919=21 se Německo vyrovnávalo s revolucí. v letech 1921-33 byli omezeni zákazem. Zatímco Francii s Británii zbrojila průběžně, nacisti se dovyzbrojili po roce 1933. Začali budovat dálnice, ale ten projekt byl připravený před Hitelrem, ten ho nechal realizovat. Svět tehdy byl v krizi takže hromada práce se hodila a dohnat evropské rivali dalo docela fušku, přece jenom to bylo 10 let ztráty času. Němci jsou kreativní a pracovitý národ, takže nedobývali Evropu rozhodně s prázdnýma rukama. Později přišli na enormní požadavky totální války na východě ke slovu pracovní lágry s novodobými otroky.

V roce 1940 byl podíl vojenského průmyslu "jenom" 15%, není zle ze stavu okolo nuly. Dneska vydávají státy NATO 2% HDP. Jenomže těch 15% průmyslu se muselo do značné míry dovybudovat , hromada technologií bylo revoluční novinkou, dost toho bylo zničeno omezeními z Versailské dohody. Nacisty převyšoval ve válečné výrobě pouze totalitní SSSR s centrálním plánovaním, i když Hitler přišel i se svou čtyřletkou. Jenomže srovnávat militarizovaný SSSR s Británií nebo Francií i předhitlerovským Německem je nesrovnatelné.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Versaillesk%C3%A1_sml...
http://armada.vojenstvi.cz/predvalecna/ctenari/4.h...

246306

18.06.2011 15:44

Konopí – velká zelená naděje

RE: Zname tema

Rene Bartosek 75.?.?.?

Naprosto souhlasím s tím, že jisté byliny, látky, slova, ale i místa... na zemi se právem těší úctě a respektu. Ono ta posvátnost měla vždycky pádné důvody. Experimenty s šamanskými drogami a už vůbec ne syntetiky nikomu nedoporučuju, ani se silnými meditačními technikami. Pan had radí velmi dobře, když povídá o vibraci od kolen dolů. Viděl jsem kamaráda jak se v bezvědomí skácel k zemi, když si moc zaexperimentoval a zamíchal pár věci dohromady a taky strašně spěchal, bay se dostal co nejrychleji dál. Všechno je proces někdy i náročný na čas i vyčištění těla a čaker, aby člověk mohl otevřít další dveře a pokračovat v cestě.Měl štěstí bylo to na hromadné meditaci a pomohla mu zkušená a velmi dobrá léčitelka.[mrknutí jedním okem]

O tom, že v přírodní bylině bez speciální úpravy bude THC i jiné látky v rozumném poměru nepochybuju ani v nejmenším. Sice o chemii něco málo vím, ale tady bych se spíše řídil selskou úvahou o hromadném uživání laiky bez nějakých masových komlikací. Podobně čaje nebo žvýkání listů koky v latinské Americe, v Evropě se uvolnil pro masové použití alkohol. 350 g čistého špiritusu je všeobecně známá smrtelná dávka. Lidi sice převážně neví, že smrtelné dávky jedů jsou fifty-fifty ( taková ruská ruleta) a v hospodě si při hloupých sázkách nikdo nevzpomene, že špiritus má menší hustotu než voda. Když jsem byl kdysi pitomější, tak bych na to i upozornil, dneska bych mlčel jako hrob. Ta "zlatá dávka" je o mnoha faktorech, smíchání momentálního individulního stavu, čistoty drogy, psychické konstelace....

Jasným rizikem jsou heroin, různé těkavé organické svinstva, které agresivně a rychle ničí sliznice, mozek... a u sysntetik je velké riziko psychický stav, který se u silně zavislých vždy s postupem času zhoršuje, tam jde o riziko sebevraždy nebo násilí. Ritalin aspol. a excidenty teanegerů mluví jasnou řečí, a to v médiích jsou prezentovány pouze "zajímavé" případy v souvisloti se střelnou zbraní, obávám se že statistika sebevražd mezi náctiletými viděno z úhlu pohledu jaké byly dlouhodobě uživáné léky je velmi tragická. Pravděpodobně to pochopila i Rowlingová, která tak bojovala proti klecovým lůžkům. Mno, když přemýšlím o karmě, tak někdo se jako člověk určitě v příští inkranaci nenarodí, a než se mu podaří odmazat negativní karmu, tak vezme hromadu času, jeden život na to stačit nebude.

246333

18.06.2011 16:06

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale já chápu, že Němci byly geostrategicky v pozici, kdy vojensky neměli v dynamické válce zajištěnu bezpečnost. Dokud byly válka statická záležitost, tak to šlo, ale nástup třeba tanků a letadel, byť v omezeném měřítku na konci WWI tomu udělal konec. A samozřejmě něco jako generální štáb německé armády to velmi rychle pochopil, rychleji než ve Francii nebo Británii. V SSSR to šlo taky rychle, protože bolševici zlikvidovali struktury carské Ruska, neexistovalo tedy nějaké konzervativní křídlo armády jako v západní evropě proti zavádění novot, tam proběhla roku 1937 čistka v RA daná místním totalitním paranoickým systémem.

Hitler spolupracoval s SSSR, ale bylo mu jasné, že směřují v budoucno do střetu. Dokonce pamatuju jednu citaci, kdy vybuchl vzteky a vykřikoval něco o tom, že Stalin ho napálil, šlo o to, že očekávali válku s SSSR později asi o dekádu. Pak začala být urychleně plánováná Barbarossa. To, že Němci začali masivně dozbrojovat je fakt a nárust válečné výroby, plus infrastruktura nutná pro přesun velkého množství techniky a to jim pomohlo ekonomicky vybřednout z krize a nacistická propaganda to náležitě využila. Ale válečná ekonomika potřebuje a to velmi neefektivně obrovské množství zdrojů. Zemím velikosti Japonska nebo Něměcka tyhle zdroje dojdou v řádu jedné dekády, obvzlášť, když se vojenske střetnou s velkými zeměmi jako SSSR nebo USA. V USA se systém dálnic ze stejných důvodů vybudoval počínaje Eisenhaurem. to že má civilní využití je druhá věc, promární cíl sítě dálnic byl vojenský z důvodu logistiky, stejně tak dneska GPS...

246335

18.06.2011 16:21

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zapoměl jsem uvést rozpad R-U jako velmi důležité faktor potencionálních vojenských rizik pro Německo. Mno, momentálně bych si být Němcema nedělal nějakou velkou hlavu, pokud nebudou dělat blbosti, tak žádná propaganda nepřinutí žádný evropský národ, aby zkusil napochodovat do Německa, i tak by si proti 100 milińům Němců kdokoliv nabil pořádně hubu. Bývalé východní satelity tvoří zónu mezi Ruskem a Moskva má svých starostí více než dost a stojí o spolupráci, když nemají zájem v Evropě bude spolupracovat v rámci BRICS a nepochybuju, že prostor po Evropě se v tom multipolárním světě pokusí vyplnit USA a Japonsko s Koreou. Rusko má přírodní zdroje a bude potřebovta moderní technologie, aby bylo schopno přejít do neexpanzivního udržitelného systému. Problém jakékoliv zeměm bohaté na zdroje je neefektivní využivání těchto relativně levných zdrojů, což vede ke stagnaci za zbytekem světa, který je nucen zavádět inovace a snižovat spotřebu pro nahrazení těch stejných, ale najednou relativně drahých zdrojů. Cena je prostě dynymická věc a má to dlouhodobé důsledky.

246337

19.06.2011 01:30

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

990 říšských marek za brouka to je numero, které mě dostalo do kolen. 15% válečná produkce v roce 1940, můj odhad z důvodu Versailské smlouvy je, že před tím musela být zbrojní výroba Něměcka blízká nule. Selský rozum, zběžně jsem se kouknul po netu a hospodářská data Německa jsem nenašel, talže jsem zřejmě zmýlil. Překvapuje, že vy takový exepert mi nedáte tři linky, data z roku 1920, data z roku 1933 a data z roku 1940. Německo se před válkou nezvedlo zbrojní výrobou, hospodářský úspěch byl zásluho Pepíka Goebelse pod vedením velkého vůdce. Doufám, že jste spokojen. Jak říkám, člověk který vůči zjevným faktům nedokáže poučit je hlupák, snažím se tedy být tím menším hlupákem a přijmout skutečnost taková jakí je. [mrknutí jedním okem]

246365

19.06.2011 01:52

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Není to oko Boha.

246366

19.06.2011 18:17

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Co to je dobro a zlo? Kdo jsou padlý andělé, démoni, hladoví duchové...? Dlouhé povídání. Energie má znaménko plus a mínus nejenom ve smyslu elektrického náboje. Dualita principu jing-jang ve zničující dynamické rovnováze. Vznik nějaké energie, je postupný "rozpad" v čase buď ve formě desintegrace jako samovolný rozpad nebo ve formě řízené inteligencí jako cílená transmutace energie. Když někdo něco a může to být i místo, kde to něco uložilo energií s nějakým znaménkem. Posvátné nebo ... o tom, ale mluvit a přemýšlet nebudu.

Samovolný proces je sice vytrvalý, ale pomalý. Dynymiku zvyšuje prudce inteligence a vůle objektu konat na základě svobodné volby. Otázka však zní kdo má všechno to privilegium svobodné volby? Čistě filosofická úvaha. Pokud člověk má Bohem danou výsadu svobodné volby, pak spiritualní bytosti se známenkem plus ji respektují a dokud si člověk neřekne, tak nemájí právo konat cokoliv, co ovlivňuje tuto volbu. Za změnu něčí volby je karmicky drsná cena ve formě obrovského množství negativní energie. I příchod negativní energie je nutno chápat dynamicky jako proces. Stejně tak vytváření pozitivní karmy je dynymický proces. Plus nebo mínus každý svého štěstí strůjcem? Neplatí tady, že se oboustraně protiklady přitahují. Platí svůj k svému a temná strana vyhledává vysokou spiritualitu, pokud neví jak se chránit, aby se ji pokusilazkorumpovala, ale když to nevyjde.... Naši předkové to věděli ( my jsme to věděli )před tisíci lety.

Druhá strana ovlivňuje svobodnou vůli, ale nutně nemusí mínusová energie generovat mínus. Jestliže Mára s démony pokoušel meditujícího Pána Buddhu pomohl mu na cestě k osvícení. Stejně tak pokoušení Pána Ježíše Krista satanem a jiné příklady. Pardoxně si tím temná strana odbourává velké množství negativní karmy. Inteligencí převyšující lidské génie, ví kde se může desintegrovat velké množství negativní karmy, čekat až dojde k samovolnému rozpadu negativní energie může trvat skutečně celou věčnost. I negativní energie bez inteligence se tlačí k pozitivní, ale nikdy naopak.

Proč je pro mě Ježíš Kristus Pán a velký avatár Nejvýššího Boha, protože těsně před svou fytickou smrtí na sebe vzal veškerou negativní karmu celého lidstva. Proto byl tak strašlivě osamělý, on jako vysoce spiritualní bytost, byl v jednom okamžiku odtržen od Boha a octl se v obrovském množství negativní energie. Udělal to na základě své svobodné volby a mělo to charakter velké oběti ve více rozměrech. Oběť dobrého syna Boha Nejvyššího i sebe sama pro lidskou rasu. Přes všechno zneužití a utrpení církvemi pozitivum z Krista převyšuje. Odpustky, náboženské války, zapletení se s mocí ve smyslu dělat moci službu, idkyž to vede k něčemu. Já se vždy ptám, jak tyto skutky obstojí před Bohem, když nemohou obstát před lidským svědomím a morálkou?

P.S. Pro ně...

Automaticky kráceno

246406

19.06.2011 18:17

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

P.S. Pro některé přátele netu. Tohle samozřejmě nelze doložit nějakou statistikou, linky.... Tohle je intuice, rabíni by řekli Chokmach, když ale já nejsem Žid, takže jim to může přijít jako nemožné. Jiné tradice říkají shen ting, lalaata chakra. Není to, ale ačna chakra je to forehead chakra. U těhle tradic nejsou rasová ani genetická omezení. Třetí oko vám umožňuje se na něco "podívat" a okamžitě víte. Může být problém to převést do trojrozměrné reality a sdělit to slovy. Jinak řečeno dát tomu "statickému" vědění trojrozměrnou dynymiku. Zkuste slepému vysvětlit, co to je třeba duha? Asi by jste to dokázali, ale vjem který vezme vidoucímu kratičký magický okamžik krásy by trvalo, pokud má patřičné intelektualní, jazykové nadání, estetické, herecké... dost času než by to převedl jak nejlépe je možné do srozumitelné formy ve formě mluvené řeči. Pohled na duhu má mnohem více rozměrů než suchý popis nedokonalé a neúplné matematico-fyzikalní abstrakce.

246407

19.06.2011 19:19

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, já vím jaké ministerstvo Pepa Goebelsů řídil v nacistickém Německu. Není problém si najít v archívu příspěvky pod mým jménem týkající se spolupracé nacistů a sionistů v nacistických plátcích Anruf, kde se Pepé s Heydrichem rozplývají nad sionisty, kteří jsou úplně jiní dobří Židé, než ti špatní v Německu.

Reinhard byl sběratel moci a myslel to vážně, koncentroval funkce a sbíral informace na kdekoho, včetně Hitlera. Jeho nekrolog byl velmi suchoparný. Mohl by ho napsat kdokoliv, plně odpovídal aktivitám, které vyplavali posmrtně na povrch. Vůdce řekl, že nikdo už nebude zastávat tolik funkcí jako Reinhard, prej už nebyl nidko jeho kvalit. [velký smích] [velký smích]Žádný "majstrštyk" z dílny Goebelse, jak by se na šéfa Gestapa, protektora... zabitého teroristy slušelo. Něco o málo nacistickém Německu vím.


A zavedení válečné ekonomiky, která dovedla Německo, kam ho nakonec dovedla nepovažuju za úspěch. Dokonce si myslím, že i Stalin si efekt válečné ekonomiky představoval jinak, ale i přes draze zaplacené vítězství došlo k ekonomickému kolapsu SSSR o něco později.

Spojené státy se nechaly zlákat vidinou zisků ze dvou válek, kde se angažovali daleko za mořem. Nedošlo k žádným přímým negativním válečným efektům v masovém měřítku a vylezly z toho dvakrát jako nedotčená průmyslová kapacita. Momentálně válečná ekonomika v USA expandovala za všechny udržitelné meze, došlo k propojení s oligarchií a obrovský segment ekonomiky jako rakovinou prorostený těmito klientskými vztahy s neblahými důsledky na efektivitu systému. 75% výzkumu má vojenský charakter, civilní špičková výroba v USA de facto neexistuje. To nepotřebuje žádný další komentář, i když jsou tací co budou chtít detaily. [velký smích] [velký smích]

Tenhle pán není jenom byznysman s GOD FEELING, ale tahle citace manifestují i jiný druh geniality. Cituji:

„Máme vojáky ve 150 zemích a nedělají pro nás nic dobrého, vytvářejí nám jen nepřátele. Stojí nás celé jmění."

Tohle je problém správně vysvětlit a podat masám i pro moderní žáky Pepy Goebelse. [chechtot] [chechtot]
http://www.czechfreepress.info/amerika/jim-rogers-...

246413

19.06.2011 19:24

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mno, když jsem u toho Schafta, tak jistě není problém dodat ekonomické údaje o Německu z roku 1920, 1933 a 1940. Na těhle číslech se v plné nahotě ukáže hloubka hlouposti téhle urban legend o militarizaci ekonomiky nacistického Německa. Hmm, urban legend to panečku zní, taky chci být in. Mám sice problémy se vyjadřovat i v mateřštině, ale svět chce být klamán.

246414

19.06.2011 19:38

Foto líbajícího se páru se stalo senzací – a ne náhodou

RE: Snimky co mění dějiny, a že jich bylo...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Mě se ten snímek z jistého úhlu pohledu libí, sice je to podprahové svinstvo, ale natolik to bučí, že to umožňuje zapojit i prahové funkce myšlení. Propaganda přivedena technologicky k dokonolasti se v informačním věku srovná s realitou dost ztuha. Všecko má dvě ostří i informační technologie. Sice se s ní lépe vyplachují mozky, ale umožňuje to i myslet kritickým způsobem, což se dneska ve školách neučí. Grafický umělecký talent, IT gramotnost, plus myšlení velmi silná kombinace!! A mám takový pocit dle volání mocných po regulaci netu, že propaganda v téhle informační válce zrovna nevyhravá. Nepochybuju, že tahle i jiné manipulace bude inspirují na netu hromadu kreativních lidí k satirickým odpovědím. Co na to bude moct odpovědět propaganda? Někdy je lépe mlčeti zlato i v propagadně, jenomže oni nám goebelsovci musí splácet taky hypotéky a vykazovat tudíž činost. [chechtot] [chechtot]

246417

19.06.2011 21:35

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ono to vzpadá na všeobecný problém dát dohromady data německé ekonomiky z roku 1920, 1933 a 1940. Zatím jsem si o ně tříkrát řekl a dostal jsem cenu 990 marek za brouka 250 tisíc aut. Takže pokorně vás sypajíc si popel na hlavu prosím, dejte nám tady napočtvrté zdroj na ekonomická data předválečné Evropy. Rád se podívám z čeho čerpáte. To víte já jsem takový sedlák, z jedné holiny mi čouhá sláma z druhé seno, to mám od doby, co mě učili pochodovat. Zatím jsem si vystačil s tím lidovým rozumem, vypadá to, že ho budu muset použít i na statistiku. Pravděpodobně mě to přinutí najít si i nějaké jiné zdroje, ale zatím si počkám na tu vaši skutečnost.

246433

19.06.2011 22:41

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tak jsem si našel něco na úvod. H.J. Braun The German Economy in the Twetieth Century.

Ohledně první světové války ještě nějaká číslo o válečně orientované výrobě je nárust o 44% a pokles mírové produkce o 40% bez nějaké specifikace. I když chcemický průmysl, výroba oceli a jiná mírová odvětví jsou zvlášť. Strana 28. Samo benzín můžu nalít do babety nebo taky do bombardéru a prolítnout se nad Guernicu, jak se stalo za Hitlera

Poučná tabulka je na straně 85 o stavu výdajů a přijmů nacistického rajchu. Nárust přijmů, vydajů i dluhu o zhruba 300% ve letech 1933-39. Zřejmě Němcům během te mírové výroby stoupla o 300% i životní úroveň. Poněvadž intenzita zahraničního obchodu poklesla na poloviční úroveň oproti roku 1930, na zhruba 5 miliard RM na export i import na straně 103. Takže bohatství muselo zůstat doma a při mírorových investicích se Němci museli mít dobře, že ano? Přece to nebylo klasické fašistické schéma velké korporace přisaté na veřejný rozpočet a z cizího krev neteče. Pravda výdaje na zbrojení tam nejsou uvedeny. Akorát plnění pláno pokulhávalo, ale v exposives se podřilo překročit.[velký smích] [velký smích]

246438

19.06.2011 23:19

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ono je to komlikovanější. Pohybujeme se v oceánu energie, jedna koncepce jí říká prana a naše tělo ji transformuje. Negativní energie je jistým způsobem transformovaná prana. Jeden druh energie je z absolutního zdroje Divine energy, to nevytvoříte ani náhodou, je třeba o ni poprosit a taky se chovat jako člověk, tím zvyšujete svou spiritualitu a spojení s Vyšší duší a Bohem. Má vlastní inteligenci, v křesťanství se jí říká Duch Svatý.

Tahle Divine energy desintegruje nejrychleji negativní energii a dává velkou spiritualní ochranu. Jenomže i když jsem lecos vyčistil, tak moje negativní karmou postižené tělo snese pouze omezené množství. Jsou čakry, kde z bezpečnostních důvodu musím být opatrný, experimentoval jsem na sobě, takže jsem si to velmi bolestivě ověřil na vlastní kůži. Všecko je dynamický proces a nic nejde hned. Ona ta desintgrace negativní energie ve vlastním těle má nějaké důsledky. Něco na způsob, když vyčístěte nějaký zánět.

Gradient. Něco jako z kopce to jde dobře, ale na vás je jaké lidi, situace, způsob myšlení, místa zvolíte. Koneckonců vy si volíte, zda půjdete nebo nepůjdete proti svědomí. Vaše energetické tělo pokud žijete jako člověka se svědomím má různé automatické ochrany, když je sama nezrušíte tak fungují. Většinou vám je někdo, něco nepříjemného a bez racionální příčiny se snažíte vzdálit. Negativní energie se taky projevuje na chování člověka negativně, u velmi dobrých lidí jsou to takové krátkodobé zkraty.

Drtivá většina lidí s nějakou silnou zavislostí chlast, drogy, peníze... má vysoký spiritualní potenciál. Problém je ten, že naše Vyšší duše, která je čistá pozitivní energie se rozhodne na základě karmy pro nějakou inkarnaci, aby došlo k očištění negativní karmy inkarnované duše, která je o stupínek dole. Ta konntroluje, fyzické tělo, menální a psychické funkce, ale nepamatuje si na spiritualní úrovni. Ono by to totiž lámalo svobodnou volbu, kdybych věděl okamžitě po narození po poslední inkarnaci mám nasbíranou tuhle negativní karmu, takže bude dělat tohle a tohle v tomto životě, abych to odmazal.

Nemusí to být ani nic vědomě špatného, člověk může být nemocný a jeho systém nefunguje správně, to víte od pozitivní strany dostanete divine energy,když si řeknete, ale materialista nebo druhá strana je odkázan na iracionalní nebo racionalní energetický vampirismus ve formě toho z kopce nebo v případě temné strany horších věcí ve formě rituálů. Dával bych pozor na sex, tak je hodně věcí v režimu odpojeno a velmi intenzívní výměna energií, obvzlášť pokud je mezi lidmi dostatečně velký gradient, aby to dobře teklo.

Negativní energie je přitahována spiritualitou a kdo se, ale dal na spiritualní cestu tomu se zvětšuje propojení s Bohem a neobejde se to bez meditací, modlideb a spiritualních technik, změny stravy, dodržování jistých etick

246440

19.06.2011 23:22

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Negativní energie je sice přitahována spiritualitou a zároveň platí i svůj k svému. Kdo se, ale dal na spiritualní cestu tomu se zvětšuje propojení s Bohem a neobejde se to bez meditací, modlideb a spiritualních technik, změny stravy, dodržování jistých etických a morálních zásad... Sice je dotyčný více na očích, ale jeho spiritualní defensivní potenciál je mnohem větší.

P.S. Ono na začátku je všecko těžko srozumitelné a komlikované. ale věřte mi Kateřino dobré povídaní o duze může být hezké, ale vidět duhu to nejde nikdy dokonale vylíčit. Takovou analogií jsou malé dětí, když objevují poprvé něco nového ve fyzickém světě. My jsem už zapoměli jaké to je, když jsme poprvé viděli duhu ve fyzickém světě, ale vy máte malé dítě. Až poprvé uvidí duhu, tak se na něj dobře dívejte. Uvidíte něco na ten způsob mimo fyzický svět, malý střípek z "božské duhy" a podstaty, která do nás byla vložena. [smích] [mrknutí jedním okem]

246441

19.06.2011 23:33

Nevěřím na spontánní revoluce

RE: Jen Vas navedu ...

Rene Bartosek 75.?.?.?

Zkusím to takhle. Strategie půjčka na oplátku, jestli vás to zajímá. Slušní lidé se mjí tendenci potkávat v komunitách. Ti druzí jsou z nich vytlačováni po nějaké velké prasárně a jsou nuceni vytvářet své komunity, i když se rádi dostanou do nějaké pozitivní komunity, kde nic neprovedli, a když udělají další velkou prasárnu, tak jsou znovu out. Něco na ten způsob. Naopak to funguje pouze, když si dobrák neuvědomí, kde vlezl.

246442

20.06.2011 07:37

Zabíjení na dálku jako sport

RE: Armada iba nasleduje civilny sektor

Rene Bartosek 75.?.?.?

Jo a ti mírumílovní nacisti dobili Evropu mimo Británii a země typu Španělsko, Itálie se špuntovkama a pěšky. O tom, že Stalin zbrojil jako o život vím, ale jasně jsem řekl, že pro relativní srovnání je centralizovaný militarizovaný totalitní systém po 20 letech naprosto nevhodný. Zbrojili vítězné dohodové velmoci vím, ale co mi nejde do hlavy, jak tedy mohli tito přemilitarizovaní spojenci dostat tak rychle na frak od na válku nepřipravených Němců. Nepochybně německý generalní štáb měl úroveň, kde jako celek převyšoval zbytek světa o třídu. Mainstein byl skutečně genialní stratég, ale ani Manstein by bez vybavení nepřeválcoval Francii za 6 týdnů.

Jinak řečeno jestliže museli z důvodu VD zbrojit tajně, byli odříznuti od 75% uhlí a železa, tak to museli po roce 1933 nahnat. To říká zdravý rozum, ale když se nelíbí dejte konkretní statistická data o růstu výzbroje Wermachtu i SS ( v roce 1939 jich bylo 15 000, ale s wermachtem se měli rádi jako kočka s myší, takže měl fungl novou výzbroj, armáda by jim nedala ani slepou patronu ). Samopali zavedli do výzbroje masově vůbec jako první armáda v roce 1939.
A ty čísla z roku 1920, 1933 a 1940. Čísla po roce 1940 nejsou důležitá, protže tam už šlo o totální válku.

Průmyslová kapacita s vojenským využitím se bouřlivě rozvíjela a SS s Wermachtem soupeřilo o dodávky technického vybavení. Ono vojenská technika patří mezi nejnaročnější výroby vůbec, dostat v roce 1940 na 15% mi přijde docela rychlý progres. Že investovali v rámci možnosti do infrastruktury a rozvoje průmyslu vím, ale co si budem povídat co se v průmyslu všecko dá vojensky využít. Námořnictvo bylo vždy doménou ostrovního Impéria, které po vítězné válce bylo nuceno akceptovat rozdělení moci s USA.

Útok na Polsko září 1939. Wermacht 60 divizí, 4 brigády, 10 000 děl, 2700 tanků, 4000 letadel. Výzbroj čs. armády byly v březnu 1938 2300 děl ( část v pevnostech ), 350 tanků, 950 letadel( bombardéry žádné ). K radikalnímu navýšení po Mnichově nebly důvod.Obsazení zbytku uzemí a vyhlášení protektorátu březen 1939. I když byla zrekvírovaná výzbroj a český zbrojní průmysl začal produkovat pro Hitlera, tak za půl roku na koleně 7000 děl a 2000 tanků a 3000 letadel včetně bombarderů nevyrobíte. Odkud se tedy vzali? Ju-87 v prototypu v roce 1935 měla motor Rolce-Royce, museli tedy vyvinout motor. V bleděmodrém BF-109. Štuky Messerschmitty. Taky poštovní letouny, když měli zakázané vojenské letectvo. Když to Hitler ignoroval VD už v roce 1935 měla Luftwaffe 20 000 lidí, byla přezbrojena v roce 1939 neměla konkureci. Letecká technika představoval tehdy technologickou špičku, jak toho když nezbrojili mohli dosáhnout?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Messerschmitt_Bf_109
http://cs.wikipedia.org/wiki/Junkers_Ju_87
http://cs.wikipedia.org/wiki/Luftwaffe_(Wehrmacht)

246457

20.06.2011 20:50

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

Zajímavé.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Není tělo, není předmět doličný, pouze jeden svědek tvrdí, že ho viděl v noci a poznal. To musel být hodně blízko. Nejsou stopy v autě. Dojde k vymazání logů routerů i PC. To jsem zvědavý na základě jakých důkazů má být odsouzený. Krev není přímý důkaz a vraždy už vůbec. Troďas, ale zřejmě prudil. I když nebude odsouzený pro nedostatek důkazů, tak škraloup bude mít a dva roky života v háji. Šílené je, že neexistuje ani žádný důkaz pro smrt zavražděných, docela bych rád věděl zda by na něco takového pojišťovna vyplatila i nějakému pozůstalému životní pojistku? A pokud se fotřík někde zjeví naživu, tak on nic on muzikant. Nepůjde ani dokázat, že to bylo naaranžované. A smrdí to kolem hezky, vaří se to z vody na nepřímých důkazech bez toho, že by šlo vůbec potvrdit smrt údajně zavražděných, ale když chtějí psa být, hůl se dycky najde.

246491

20.06.2011 20:54

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Trodas

Rene Bartosek 75.?.?.?

Vyskytoval se v diskuzích i na místním Hyde parku. A tady je něco z doby, kdy zmizel.
https://forum.nozonenet.com/index.php?topic=922.15

246492

20.06.2011 22:34

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Kde je pes zakopán

Rene Bartosek 75.?.?.?

Ale ano, trodas je takový exemplární příklad a varování pro zbytek. V českém prostoru existuje velké množství uvědomělých lidí. Jsou to velmi vyspělí uvědomělí soudruzi demokraté na takové vyšší, že musí až lézt na nervy těm, kterým se chtějí zavděčit. Víceméně trodas je malá rybka, okruh lidí, který ho zná z netu se v českém prostoru počítá ve stovkách maximálně tisících, ale teď během soudního procesu by nám malá rybka paradoxně mohla vyrůst.

Kdyby blbost kvetla, tak někdo kvete čtvero ročních dob v kuse bez přestávky. Mají pitomci proces vraždy bez těl obětí, vražedného nástroje, přímých svědků, přímých důkazů, hrubých pochybení policejních expertů na IT, byť záměrné ničení důkazů ve prospěch obžalovaného se dokazuje blbě. Ve vazbě dva lidi obviněné na tomto základě z vraždy a bručí tam dva roky. O délce a zneužívání demokratické vazby v pravdoláskokracii na český způsob by někdo jako Kafka mohl napsat další Proces.

K tomu plzeňská pravnická fakulta jako špička ledovce, exekutorský zákon na úrovni středověku. Pak se můžem divit, že jsou přeplněné věznice a právo je v ČR pro normálního smrtelníka nevymahatelné. Teď se naperou nahoru soudní poplatky, takže právní řád bude dostupný pouze pro bohaté. Už chybí jenom právo utrpné a nějaké kladivo tentokrát ne na čarodejnice, ale málo uvědomělé demokraty, kteří se odvažují nejenom myslet mimo lajnu, ale ke všemu to zveřejňovat.

246495

20.06.2011 22:47

Hovořil jsem s mužem obviněným z dvojnásobné vraždy

RE: Až příliš mnoho podezřelých okolností

Rene Bartosek 75.?.?.?

Když na bundě nebyla DNA troďase a jeho mámy, tak jaká tam byla? Nějáká tam být musela. Neznámá nebo údajně zabražděných nebo totožná s těma ženama na klíčích? Byla krev na bundě totožná s krví v baráku? V každém případě v době údajné vraždy byl v tom baráku pohyb osob jako na Vaclávaku, ale ve vazbě je trodas s jeho mámou.

246496

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 1

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 990 688