Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Rene Bartosek

Nalezeno 10497 příspěveků, 145 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

11.12.2010 02:14

Umění lhát pro svou zem

RE: Diplomacie a idiocie.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud by blbost kvetla, tak kdo má v plánu zavřít do basy mladou generaci za odpor proti restrikci na síti by hravě trumfnul tropický prales plný orchideí. Za prvé basa nahrne hromadu mozků v IT do podsvětí a až prachy nepůjdou dělat z ničeho, tak securita bude drahá věcička. Za druhé všichni v base budou zatvrzeni proti cenzuře, budou mít sympatizanty venku a tihle všichni jednou budou mít děti mnohem gramotnější v IT. Za třetí lidé se umí poučit z chyb nový guerilový útok na síti bude sofistikovanější a ničivější.

Za čtvrté vypadá to, že restrikce stejně nebude fungovat. Ti co to pochopí rychle jako třeba v Brazílii přílakjí příliv IT mozků. Internet nezná hranic, že ano? Pro Brazílii bude minimálně výhodou, že hackeři apod. vysoce pravděpobně budou v brazilském netu minimalizovat svou destruktivní aktivitu. Brainwashing prostě na netu nefunguje, komu se to nelíbí, tak si to měl pořádně promyslet před 50-ti lety. Pravda takový tyranosaurus by kralíka slupl jako malinu, za předpokladu, že by ho chytil. Jeden dva by šli chytit, ale několik tun svalů by to stálo hodně energie, z toho důvodu ty přerostlé myši dokázali vegetovat i ve stínu dinosaurů. Holt velký predátor by na myší dietě brzo chípnul hlady. [mrknutí jedním okem]

234040

11.12.2010 02:13

Umění lhát pro svou zem

Diplomacie a idiocie.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Není podstatné zda někdo hezký jako Palinová zjistil, že existuje První dodatek, když mu přestala fungovat kreditka. Znepokojující, že s dalším mysletelem volajícím po hlavě Assange je kandidátem republikánů na presidenta USA. Dvojí metr funguje všude, to bylo obsahem toho tajemného výroku o kravách od Vladimíra Putina. Přehánět to s diplomacií se někdy nevyplací, premiér Ruska měl raději rovnou mluvit o volech. [velký smích] [velký smích]

Jestliže takový intelektualní výkvět je považovaný za seriózní kandidáty do presidentské kampaně, pak nemůže být překvapující, že američtí diplomaté na lepších postech mimo zmiňovaný Ulan bátar mají dost zdravého rozumu, aby se drželi stranické linie. Víceméně analytici mohou diplomatickou korespondenci spláchnout do hajzlu, protože vypovídací hodnota o skutečnosti není nula, ale vede k závádějícím závěrům, tudíž je záporná.

Třešničkou na dortu byla hrozba vlády, že kdo se podívá na wikileaks nemůže v budoucnu počítat s prací v govermentu. Mno, diplomté, kteří potřebují z ustředí pokyn, zda svůj ztracený zadek hledat o chlebíčku nebo jednohubek s kaviárem bude vždy dost, ale obávám se že kvalitní diplomatická služba bude něco bez čeho se USA v budoucnu obejdou stěží. Diplomacie velkého klacku skončila. SSSR zkolaboval a jeho rezavějící nuklearní arsenál nikoho nepřinutil skládat tribut. O skutečných nákladech na válku se v Moskvě poučili v Afganistánu. Holt, když si někdo nemůže vytisknout z řídkého vzduch světovou obchodní měnu, tak se mu válka prodraží. Mnoo, na to v Pentagonu brzo přijdou taky.

K válce v kyberprostoru. Jsem sice dinosaurus [velký smích] [velký smích] a před chvíli jsem měl hromadu problému se dostat na některé servery, kupodivu to bylo selektivně politicky vybráno. Pokud mi to někdo zprovoznil, tak děkuju. [smích] Ale přesto si dovolím několik poznámek. Jak už jsem uvedl dříve nejde o Assange, ale někdo by rád restrikce na síti. Gramotnost v IT prudce roste procentuálně v mladé populaci, že v Holandsku chytli "kyberteroristu" ve věku 16 let není náhoda.

V reálu lze získat pomocí vojenských hraček slušnou převahou a vést izolovaný konflikt třeba v Afganistánu. Na netu na to každý může zapomenout. Dosah guerilly na netu je globální a počet potencionálních bojovníku přesahuje mnohonásobně všechny guerrilové jednotky světa v celé znamé historii. Hlavní zbraní je mozek a zručnost v IT, žádná zdrcující převaha se nebude konat a dosah "internetových ZHN" je globální. Čistě demograficky mladí také vítězí.

Pokud by blbost kvetla, tak kdo má v plánu zavřít do basy mladou generaci za odpor proti restrikci na síti by hravě trumfnul tropický prales plný orchideí. Za prvé basa nahrne hromadu mozků v IT do podsvětí a až prachy nepůjdou dělat z ničeho, tak securita bude drahá věcička. Za druhé všichni v base budou zatvrzeni proti cenzuře, budou mít sympatizanty venku a tihle vši...

Automaticky kráceno

234039

08.12.2010 03:41

Wikileaks = Asanace internetu

Podívejme,

Rene Bartosek 75.?.?.?

kejhá to jako husa, chodí to jako husa, vypadá to jako husa je to husa. Tváří se to jako provokace, projevuje se to jako provokace, je to shoda okolností. [velký smích] [velký smích] Pozoruhodné, když někdo napíše plné znění jména Julian Assange, dodá k tomu fotografii a hromadu údaju, včetně zrušení bankovního konta u konkrétní banky, pak je zřejmě ve jménu veřejného blaha. Nemluvě o výzvách k fzyické likvidaci pana Assange. Velmi civilizované První dodatek zaručuje svobodu projevu, takže s tím nemám problém. Horší by bylo pokud by se panu Assange stala nějaká smrtelná nehoda, to by jistá veřejná prohlášení byla automaticky součastí vyšetřování.

Ale údaje v blokosféře a médiích o dvou ženách jsou hrubou pomluvou a nechutným útokem na soukromí. Akorát bych potřeboval vědět, co je pomluva? Tedy, co se nestalo a co se stalo? Neproběhl pohlavní styk nebo napodruhé to nebylo domluveno? O tom bude muset rozhodnout soud a jsem velmi zvědav na přesvědčivé důkazy. Pravda pokud v kině kromě pana Assange a jedné ukřivděné byly další lidi, tak by si mohli povšimnout a sdělit soudu, zda dýmka míru proběhla na základě domluvy či užití nasilí. Mám takový pocit, že při násilné kuřbě to lidi asi rušilo při sledování filmu. Doufejme, že Julian Assange je kulturní člověk a vybral si vhodný film vyžadující klid v sále. Soudu by to jistě pomohlo rozhodnout o věrohodnosti výpovědí. Mohlo by být zábavné sledovat výpovědi v soudní síni, taková groteska se hned tak nenaskytne, ať už pozadí kauzy Assange je jakékoliv. [velký smích] [velký smích]

Momentálně už to není zdaleka o panu Assange, běží o to jak velká cenzura nebo svoboda bude vládnout na internetu v blízké budoucnosti. Dlouhodobě o svobodě na netu nemám nejmenších pochyb. [mrknutí jedním okem]
http://www.blisty.cz/2010/12/8/art55932.html
http://www.blisty.cz/2010/12/8/art55910.html

233897

07.12.2010 02:10

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

Rene Bartosek 75.?.?.?

Pokud považujete válečné trosky za konstruktivní, pak možná. Holý fakt, že vám jde o holé přežití nepotřebuje žádnou propagandu, lidi se během válečných jatek učí rychle. Stejně tak rychle jim spadnou ideologické šupiny, tváři tvář brutalitě války. Propaganda prostě tvář tvář drsné realitě přestává fungovat. Co myslíte, když by nás někdo dostal na válečná jatka a byli jsme zpracovaní propagndou a my měli to štěstí, že jsem přežili několik prvotních hrůz... Čeho se bál Stalin, když se vracelo zpět několik miliónů vojáků vítězné RA?

233844

06.12.2010 21:54

Wikileaks = Asanace internetu

RE: PIRÁTI VRACÍ ÚDER, VYTVOŘILI Z WIKILEAKS GLOBÁLNÍ SÍŤ

Rene Bartosek 75.?.?.?

Tady narazila strategie krátkodobé předpovědi podle, které reaguje náš čtvrtletní systém na x věcí, co se nahromadili v dlouhodobém horizontu. Systém je příliš svázaný se sítí než by to šlo uzavřít. A myšlení lidí na síti má mnohem svobodnějšího ducha než se projevuje v realitě. Navíc prognózy dělají analytici, kteří jsou ovlivněni ještě více paranoidní atmosférou v jistých institucích. Nepochybně kauza Assange povede k nečekaným důsledkům, které nebyly analytiky předpovězeny a navíc to spustí lavinu dalších nečekaných procesu mimo možnost jakékoliv kontroly.

Propaganda je schopna pouze negativních ovlivnění myšlení, nemá schopnost něco kreativně pozitivního vytvořit. Lidi vždy časem poznají, když se jim lže a to má silnou negativní odezvu v podbě desiluzí a ztráty důvěry. Navíc propaganda bude časovém skluzu při reakci na kreativitu lidí a ta bude všelijaký charakter negativní i pozitivní. Assange je iniciace, není podstané zda byl spontánní nebo někdo ho chtěl použít ke kontrole sítě a jiným účelům. Lavina se už pomalu dává do pohybu.

233829

06.12.2010 21:39

Cikánská otázka v ČR

RE: hon na čarodejnice nebo vlastní neschopnost?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Všechno mimo Boha má nějaké hranice nebo funguje podle omezujících pravidel. To vám u té neznáme vyšší síly nesdělili?

Bůh nám kromě samostatné existence, rozumu dál právo se svobodně rozhodnout. Pravděpodobně největší privilegium rozumné bytosti vůbec, jestli si tedy někdo bere slovo, aby tuto svobodnou volbu zlomil a to v masovém měřítku, tak se má na základě karmických zákonu dostane podle "zásluh". Osvícení je individualní proces na základě svobodné volby. Individualní svobodná volba dělí zrno od plev. Pokoušet se konat dobro ve velkém, může být velmi ošemetná věc. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

Já jsem tady v této diskuzi vysoce pravděpodbně na základě zákona karmy a dluhu z minulosti. Přeptejte se u všemocných, na to zda mám speciální schopnosti, když jako strážce potřebujete vědět ode mně. Řeknou vám i jak to je s tou nahnědlostí, xenofobiíí...

Nejde zas o to kolik lidí čte Zvědavce, protože bude zajímavý pouze v nekomerční podobě. Jako spíše kdo čte Zvědavce. Obyčejný člověk nemusí hnout prstem a jeho názory nemusí zdaleka zůstat na papíře, povětšinou při tom bývá nástrojem, ale určitě ne propagandy.

Překvapuje, že nechápeta, že slova na "papíře" jako zhmotněné myšlenky, mají moc. Když se vysloví, tak se k tomu přidají věcičky jako vibrace. Budete užívat příliš často špatná slova, z vaší nehmotné podstaty toho příliš nezbyde, i kdyby jste je čirou náhodou užíval v pravdivém kontextu. Eufemicky negativní věci, znamenají odstřižení od absolutního zdroje všeho a navíc jsou v jistém smyslu energeticky velmi náročné. Bez energie je krušný život i v jiných dimenzích, nejenom v té třetí. Přeptejte se tedy, zda to je pravda. Stačí klást správné otázky, když odpovídá někdo na koho se nevztahují omezení. [mrknutí jedním okem]

233828

06.12.2010 16:06

Wikileaks = Asanace internetu

RE: Jaká je role ALTERSTREAMU ?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kdepak, pěkně číst mezi řádky. Přece jenom, aby to netratilo důvěryhidnost, tak něco zajímavého tam musí být. Mám takový pocit, že brzo se nám objeví na netu informační úniky všelikého charakteru. Jak se do lesa volá, tak se z něho častou s ozvěnou ozývá. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

233813

03.12.2010 17:56

Lidé, bděte!

RE: Nebude to tak horky.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Držet svévolně několik hodin masu protestujícíh lidí na veřejném prostranství silou policejního kordonu by mělo ze zákona zakázáno, aspoň v civilizovaných zemích, kde elita nepřišla o zbytky zdravého rozumu. Užití proti mase lidí mikrovlné zbraně povede ke zraněným a mrtvým v důsledku paniky, to už je o žalobě za nepřiměřený zásah ze strany policie. Stát užije vůči lidem represi na ulici vyvolá to rekci a změnu strategie. Někdo se cití na válku s ulicí? Měl by si prostudovat dopady blokády rafineriíí ve Francii a to bylo takové neviné laškování. Potkan v koutě je nebezpezpečný, zažeňte do kouta hromadu potkanů a sežerou vás. Lidé jsou mnohem chytřejší než nějaká přerostlá myš.

Samozřejmě čistý materialista musí překonat pouze problémy s časem, přesným zaměřením energetického výkonu a případnými zpětnými dopady na ionosféru a jiné věcičky na planetě Zemi reahující s nějakým vlněním, to pouze v případě zaměrení na masu lidí. Nemůzu si pomoct propaganda vyjde laciněji a navíc skutečně funguje masově a nehrozí rozhašení ionosféry a jiných sil na planetarní úrovni. Karma, ego a nějaká nematerialní podstata nemusí materialistu znepokojovat. Koneckonců, když člověk vypadne z okna mrakodrapu, tak negativní důsledky gravitace na zdraví se projeví až při dopadu, že ano?

233719

03.12.2010 17:55

Lidé, bděte!

RE: Nebude to tak horky.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Tyhle pokusy s duchovném na technologické bázy budou mít jeden nepřekročitelný problém. A to je zákon karmy. Dostaňte doprovolníka či jakéhohokliv jedince do stavu řekněme mimo pevné spojení s fyzickým těle na úroveň vyššího vědomí a doprovolníkovi se "zvedne kufr" nad tím čeho se účastní a navíc má možnost okamžitého úniku a podle toho co provedl má šanci zkusit nápravu. Tělo jaksi je v takovém případě hodně nezajímavé.

Propaganda ovlivňuje veřejné mínění. Hitler to s tou jednoduchostí a opakováním do zblbnití vystihl naprosto přesně. Ovlivnit selektivně myšlení i masově na úrovni jednoduchých emocí strach, deprese, bolest, euforie... to by šlo. Za předpokladu, že vybrané lidi třeba demonstranty máte na omezeném prostoru a důležitá bude i geometrie z důvodu různých odrazů, pohlcení zeslebení, změny frekvence... nejlépe mimo horský terén na náměstí. [velký smích]

Potřebujete mít nějaký výkon vlnění a lokaci, kde to směrovat. Ozařovat 1 000 000 km2 v na hranici AF-Pak, je jaksi mimo technologické možnosti a navíc by "bolení hlavy" měli úplně všichni. Nemluvě o zpětných dopadech na tu ionosféru.

Převzít kontrolu nad jedincem by čistě teoreticky znamenalo problém. Za prvé by mohlo dojít k porůchám věciček, které děláme podvědomě dýchání, srdeční činost, banality jako chůze, držení rovnováhy... Ale budu optimista a řeknu, že někdo tenhle automatizovaný režim zvládne. Pak by bylo nutné vypnout myšlení cíle a to znamená překonat odpor a paniku lidského ega, víceméně se dotyčný raději rozhodne v takovém připadě zemřít. A nakonec to nahradit myšlením zvenku. A myslet on-line za sebe a někoho jiného.... [velký smích]

Chybí na to všechno jedna věcička. Celé to vždycky shoří na časovém faktoru. Jediný čas, který máme k dispozici pro vlastní konaní v tom našem životě je přítomnost. Víceméně zákon o právu se pokojně shromažďovat při protestech, by měl změněn na povinost se pokojně shromažďovat při protestech. Na vyvolaání strachu a vzteku davu stačí bohatě držet demontstranty policejním kordónem na nějakém uzavřeném prostoru. Velitel-blbec takového zásahu použije slzný pln, vodní děla, masově pendreky... Stačí držet lidi několi hodin na ulici, a počasí tělesné potřeby, a stres udělají svoje.

Držet svévolně několik hodin masu protestujícíh lidí na veřejném prostranství silou policejního kordonu by mělo ze zákona zakázáno, aspoň v civilizovaných zemích, kde elita nepřišla o zbytky zadravého rozumu. Užití proti mase lidí mikrovlné zbraně povede ke zraněným a mrtvým v důsledku paniky, to už je o žalobě za nepřiměřený zásah ze strany policie. Stát užije vůči lidem represi na ulici vyvolá to rekci a změnu strategie. Někdo se cití na válku s ulicí? Měl by si prostudovat dopady blokády rafineriíí ve Francii a to bylo takové neviné laškování. Potkan v koutě je nebezpezpeč...

Automaticky kráceno

233718

03.12.2010 17:04

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: Kto z vas si este zachoval zdravy rozum ?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Podívejte Assange je první, ať je autentický nebo nastrčená figura, ukáže historie. V každém případě jako první se do dějepisu už teď zapsal. A nebude rozhodně poslední. Gutenberg vynalezl knihtisk, Koperník se bál vydat své heliocentrické kacířské myšlenky za svého života. Galileo řekl potichu a přece se točí a skončil v domácím vězení...

Některé věci prostě nejdou zastavit. Hromadu energie stojí pokus je vůbec zbrzdit. Je to jako řeka, buď to pokojně obteče jinudy nebo sebepevnější hráz jednoho krásného padne a voda se valí s nahromaděnou ničivou silou. Pokud bych držel moc umožňující stavět hráz, pozorně bych se podíval do tváří dětí a vnuků, než bych položil první kámen. Přívalová vlna by bylo to, co bych jim daroval do budoucna.

233715

03.12.2010 16:46

Cikánská otázka v ČR

RE: hon na čarodejnice nebo vlastní neschopnost?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Zkuste se oprostit od své ideologicky korektní indoktrinace projevující se častým užíváním slůvka nahnědlý. Garantuju Vám, že tím si příliš přátel u lidiček neuděláte. Na hnědé to stejně nefunguje a s opačným efektem to působí na ten pestrobarevný názorový zbytek. A pro pokus realizace některých svých představ potřebujete, když ne hromady přátel, tak aspoň většinu neutrálů nezmanipulovaných propagandou a užívájící svůj zdravý selský rozum!

Jistě jde o excesy hrubého zrna? Můžu se zeptat kolik existuje sídlišť jako Luník 9 na Slovensku nebo v ČR vzhledem na celkový počet Romů? Jenomže x důležitých věcí nutných pro stanovení vychozího stavu nevíme. Statistiky jsou považovaný za rovnou hnědé. Statistika však má neutrální šedivou barvu, až lidé ji přimíchají ten správný odstín. Lze odhadnout, že problém je absence děcek ve škole, z toho plyne nárust děcké kriminality a taky vysoká míra nezaměstnanosti do budoucna. V šedé ekonomice se lidi naučí sami bez kulatého razítka, kvalifikace daná realitou života. Když práci hodně zkurvíte nikdo vám nezaplatí. Kolik to je mezi Romy? Existuje nějaká statistika?

Nezbývá než se zeptat . Z čeho lidé žijí? Solidarita musí být nastavena na úroveň, kdy každý člověk, který pracuje se musí mít vždy lépe, než ten kdo čerpá pomoc!! Stačí se držet při uplatňování solidarity této myšlenky a nevzniknou z toho žádné dlouhodbé problémy pro společnost. Pravda při nastavení minimální mzdy a hladu českých podnikatelů po levné pracovní síle ze zahraničí... Co asi táhne firmy jako Hyundai do ČR? Neplacení daní? To by šlo za úplatek zařídit i jinde, kde lidi žijí za jeden dolar denně. V ČR je vysoká míra korupce, takže vysoce pravděpodobně jde o sociální stabilitu.

Lidi se začnou zajímat, když je pozdě o sociální smír přijdou. Málokdy se zajímají dokud je čas něčemu předejít. Tvrdím, že korektnost nás z výchozího stavu přivedla v otázce Romů do mnohem horší situace po 20-ti letech. Nestojím o to, aby ulice byli kdekoliv v "ohni". Majorita dala úplatek v podobě peněz, aby situace byla v mezích. Špatný přístup. Pokud dávám finance na pomoc, tak musím vyžadovat něco zpátky. Nevyžaduju nic, konzervuju současný stav a prohlubuju především negativa.

Větší balík peněz nic neřeší, drogy, gambling, komerční způsob života... jsou ohledně příjmu bezedné a morálně se ještě více prohloubí rozpor, kdy člověk který máká jako vůl a celou srandu financuje je na tom bitý po stránce finanční a přímé kvality života dané spolužitím se svými sousedy. Ještě horší jsou fámy a z nich rostou předsudky. S čím lidé přímo přijdou do styku formuje jejich emoce, co se rozkrade nahoře jejich kvalitu života ovlivňuje sice více, ale jedná se pro lidi myšlenkově natolik abstraktní odcizenou formu, že dokud systém funguje, ničeho nevšimnou.

233713

02.12.2010 22:14

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: Za vsim nemusi byt konspirace

Rene Bartosek 76.?.?.?

A myslíte, že nepůjdou ovlivnit? Assange má obvinění za znásilnění, sexulníální zneužití a donucování. A prokázat svou nevinu bude velmi obtížné. Neuvěřitelné jak inteligentní chlap, dokáže zmagořit kvůli hezké ženské. Morálka nám za ta léta upadla pod bod mrazu, takže to nevyvolavá to pořebné odsouzení u veřejnosti. Dneska by by bylo potřeba vyfotit chlápka o dvou rituálně zabitých mrtvol, aby to mělo srovnatelný mediální efekt jako před 50-ti lety.

Ale nechat vykuchat dvě agentky, to by bylo fakt na palici. Na deset let nebo více to bude stačit bohatě. Ono to zní lépe poslali do basy sexuálního zvrhlíka než zavřeli jsme ho na doživotí, protože publikoval vládní špinavé prádlo. Žialbohu máme ten mier, inak by som vás dal Kefalín zastreliť. Na druhou stranu Švédového ho jemom tak nevydají třetí straně, jestli ho teda chytnou.

Co si budeme povídat, kdyby si ho někde vzali na pár týdnů do "parády", tak si člověk v takové situaci vzpomene na věci, o kterých neměl tušeni, že si bude schopen vybavit detaily. A příliš bych se neoháněl demokracií.

Pan Assange pokud pro někoho pracoval by se stal součastí nějaké budoucí výměnu, jestliže by se dostal do basy mimo západ, ale nemyslím, že pan Assange by se dostal mimo uzemí západních států. Na jeho místě bych ani příliš nepokoušel štěstí, mohl by se geograficky ocitnout na místech, kdy by v žádném případě být nechtěl. Pochybuju, že by se v Británii pohyboval volně bez vědomí jistých složek.

Časem budou měnit Viktora Buta, ale toho by byla asi škoda vyměnit, tak blbě. Kanóny, helikoptéry ani v Rusku v choasu 90-tých let nemohl prodávat ve velkém někdo bez jistých vazeb, a mimo oficiální vědomí se dá prodat komukoliv cokoliv. Vlk se nažral a koza zůstala celá. Američany budou zajímat vazby a detaily, jak to proběhlo. But jim bude muset lecos říct. Uběhl nějaký rok, Rusové budou muset nějaké kontakty uklidit, takže i teď to má svůj význam.

Pokud dělá pan Assange sólo? Těžko říct, jestli pan Assange může něco konkrétního zajímavého říct o zdrojích úniku, pokud není schopen říct něco zajímavého, tak mu není co závidět. Jsou různé druhy basy, prej ve Švédsku je vězeńský systém velmi humánní. Při přístupu 3 miliónů opravněných lidí je to jediná možnost, jak se dostat k úniku. Ale určitě by se leckde ve světě rádi důkladně přeptali.

233677

02.12.2010 20:13

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: WikiLeaks: Izraelu asi zverejnené dokumenty pomohli

Rene Bartosek 76.?.?.?

Já jsem četl Meč Gideonův, takže vcelku mám povědomí.

233670

02.12.2010 20:10

Cikánská otázka v ČR

RE: Býval-li byste si všiml, jaké devastace doznalo právo na práci,

Rene Bartosek 76.?.?.?

S tím je ámen, kde nic není ani smrt nebere, a jakmile přestanou fungovat nekryté prachy a ta chvíle se blíží, tak v plné nahotě se ukáže, že veřejné rozpočty jsou bankrot. Kde nic není ani smrt nebere, z toho důvodu je nutné pospíšit s privazizací toho, co ještě zbylo. Jde především o zfravotnictví, část školského systému a pak tu budou železnice. Samozřejmě za tržní cenu a pokud možno za státní peníze s investicemi do ifrastruktury před privatizací.

Až se budou hledat obětní beránci nesoucí odpovědnot za to, co se na nás hrne. Co myslíte, kdo to bude? S drobnou kriminalitou a jinými něšvary je část populace přímo ve styku? Stačí tomu dát mediální propagndistickou masáž s těmi správnými ingrediencemi, a ... Lidi nemjaí páru, kolik se vypaří milard v rámci korupce a na co by se to dalo použít, prostě s tím se nikdy nedostanou do přímého vztahu, rozředí se to na deset miliónů lidiček a třeba na sto let do budoucna. Já bych dvakrát nestál o to být obětním beránkem a k tomu současný stav směřuje. Poukázat na to, že jíní kradou ve velkém na roli obětního beránka nic nemění.

233668

02.12.2010 18:59

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

Mno, Ankara se už ozvala.

Rene Bartosek 76.?.?.?

V informační válce není ve většině případo důležité co je pravda, ale co proběhne propagandou. Málokdy je něco otázkou technických expetiz jako pád Dvojčat, a i tak dlouho značná část lidí bude věřit mediální verzi. Přesně tak, analytici se z uveřejněných depeší budou muset zeptat, kdo z toho má největší prospěch? Nic tragického se nestalo, do budoucna si hromada lidí dá pozor na zobák a někdo ztratí na důvěryhodnosti a bude mít problém se dostat neformálně k nějakým informacím na úrovni dohadů. A jsou lidé, kteří v rámci svých prognóz dokážou mířit hodně přesně, ale to vyžaduje hromadu vlastností, vzdělání, empatii, osobní kouzlo, osobní důvěryhodnost... Silně pochybuju, že by někdo z takových lidí byl rád veřejně za vola. Bude zaplacena cena, americký diplomatický sbor se teď bude neformálně cítit tak nějak více osaměle.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...

233660

02.12.2010 18:33

Cikánská otázka v ČR

RE: Konstatování a návrh řešení

Rene Bartosek 76.?.?.?

Mno na lístku by čárkové kódy seděli, ale kdo ví, kdo zboží nakonec spotřebuje či mezitím došlo v nějakém kurzu stanoveným černým trhem k mezivýměně. Ale už to komlikuje siutuaci je vidět, v kterých krámech se nakupeje a dá se tam kontrolovat. Neviděl jsem dokument Ghetto číslo jedna, ale kámoš mi řek, že parkoviště v Chánově je plné aut, přestože na celém sídlišti jsou dvoje elektrické hodiny, tak všichni svítí. Přakvapuje mě, že ČEZ své ostré hochy s pistolkama neposlal do Chánova? Tam by mohli dělat na jednom fleku hektary. Mno, ale pokud by nebyli dostatečně ostří, tak by nám asi zmizeli.

Tady v USA je nastaven exekuční zákon civilizovaně, vezmou vám nemovitost, auto, hotovost, když ji najdou vybílý bankovní konta..Trenýrky a jiné věci osobní potřeby exekuci nepodlehají. Pravda dát exekuci na miliónový majetek pro nezplacení malé částky z lichvářského denního úroku je mnohem zajímavější. To bude asi jeden se základních znaků pravdoláskokracie. Stačí jenom trpělivě vyčkat a pak teprve konat svou práci. Mno máme justiční mafii, ale kde se hrabe na exekutory. V BL byl zajímavý článek o exekucích v Rakousku, v průměru jednou za měsím má advokát ve Vídni povinost být u exekuce, ale on tam je proto, aby exekutor nemohl porušit práva dlužníka. Připomíná mi to jeden starý vtip.

"Dědo, co to tam je za těmi dráty?"
"To je Rakousko chlapče. Svobodná civilizovaná země. A za těmi dráty stojíme my."

233657

02.12.2010 18:16

Cikánská otázka v ČR

RE: Konstatování a návrh řešení

Rene Bartosek 76.?.?.?

Problémy s ostrahou dopravou už tady byly naznačeny. Nežijeme ani za železnou oponou, kdy se blbě utíkalo, ani v zemi jako USA. Když jsem projížděl Nevadou, tak 100 kiláku na obě strany nic a v poušti věznice. Kdyby někdo i někam zdrhnul, 99% lidí by byla za tři dny na útěku bez silné pomoci zvenčí tuhá. V takové pustině můžete mít práce, kde tři čtyři policajti ohlídají tlupu pracujících vězňů nebo lehčí případy uklízí evidentně s nechutí a odpovídajícím nasazením [velký smích] [velký smích] semtam nepořádek okolo dálnic v oblasti Chicaga. Já bych na jejich místě měl radost, že se můžu dotknout trávy. [mrknutí jedním okem] Jenomže tady polda nemusí mít strach, že bude pracně dokazovat svou nevinu v případě použití zbraně a vězňové to moc dobře vědí. Víceméně připadá z ekonomického hlediska práce pro stát, ale to je lukrativní byznys ty státní zakázky.

Pravda, existují práce, které Češi za jistou cenu odmítají dělat. Momentálně nám odmítají dělat čeští doktoři a odjíždí do zahraničí, české zdravotní sestry už odjeli jako předvoj. U nás prej pracuje střední zdravotní personaál z bývalých satelitů SSSR a svou profesi ovládají dobře, obdobně kladně má dobré jméno zdravotní personál v západní Evropě. Mám z doslechu. Ministr zadravotnictví nám, říká, že ke kolapsu nedojde. Tomu se říká pokrok ve státní správě a taky se jedná o přípravu na privatizaci zdravotnictví za tu správnou tržní cenu.

233654

02.12.2010 17:58

Cikánská otázka v ČR

RE: hon na čarodejnice nebo vlastní neschopnost?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Viděl jsem třeba pohovor učitele s maminou a jejím synkem. Bílí na tehle škole byli někteří učitelé a my. A na tý mamině bylo vidět, že nechce aby ten kluk zahodil na úvod do života jednu z mála šancí na trochu lepší cestu. K tomu bílému staršímu učitele se tahle máma choval s jasným respektem, určitě ho měla více než její pubertální synátor. Budou děcka muset být ve škole, ubude kriminality pod 15 let. A to by si stát měl vynutit, stejně jako slušné chování... jako podmínku pro poskytnutí solidarity. Bude více krást? Půjdete do basy, čtyři betonové stěny, hajzlík budíček v 6:00 a pevný režim do X:00, pak se zhasíná světlo. Přejeme příjemný pobyt, máte čas zpytovat svědomí.

Jistě ozvou se ekonomičtí pragmatici? Zeptám se takto má stát rezignovat na drobnou kriminalitu? Kolik bude stát sanace něčeho jako Luník 9? Luník 9 má jenom 4 000 obyvatel? Na terorizování Malacek mělo stačit údajně 60 lidí. Jaké jsou přímé a nepřímé dopady z ekonomického hlediska? Rezignovat na právo v případě zhruba miliónové mešiny, což je 10% obyvatelstva mi nepřijde dvakrát chytré, ani čistě ekonomicky.

233650

02.12.2010 17:57

Cikánská otázka v ČR

RE: hon na čarodejnice nebo vlastní neschopnost?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Neůspěch, ůspěch? Problém je, když se začne někdo dívat na lidi nebo na část lidí jako na věci. Židé, cikáni, i bílá většina. Bílí vedou svou válku izolací, doplací na to spodní sociální patra na styčné hranici. Romové užívají parazitující taktiku ze spoda a sionisté shora. Rozdíl mezi elitou a parazitem je ten, že elita se na spodní část pyramidy dívá jako zdroj moci ke kterému má zpětnou odpovědnost. Pokud tuto schopnost ztratí, ztratí i své postavení.

Jestliže elita postaví částečně svou moc na vyvolenosti, tak dochází ke konfliktu napříč sociálními vrstvami. Vyvolenec z nízkého sociálního levelu si myslí, že je více než příslušník skutečné elity z řad nevyvolených a v tomto přesvědčení je celý život myšlenkově zpracovaný. Ale takové jednaní v masové míře vede k problémům a jistým důsledkům, hlavně v dlouhodobém měřítku. Parazitisus na spodním levlu je mnohem nebezpečnější, protože korektnost poskytyjící iluzi nedoktnutelnosti rozvíjí ho do obludných rozměrů. Stačí aby došlo k propadu životní úrovně a to co korektnost dlouhodbě potlačovala se projeví se zničující silou. Je k mání moc, někdo po ní sáhne.

Komunikace. Paraziti nahoře resepktijí sílu, byť ji drží ti rasově "méněcenní". Parazitismus dole vyžaduje použití sice převážně nepřímé síly ze strany státu. Řekl bych, že výhrou pro všechny by bylo odstranit podmínky pro zneužívání solidarity na základě zákona statní moci.

V Řecku hořeli ulice. Pánáky v Bruselo to zas tak u poklidu nevyvedlo. Co udělali pro Řeky? Přinutili je zprivatizovat. Pomůže jim to? Pohoda se ztratila až s masívním nákupem dluhopisů Pekingem. Čas běží, ta videa z Luník 9, trestná činost na venicích do 3 000 obyvatel začíná narůstat na intezitě... Neefektovní centrální moc reaguje na místní problémy s křížkem po funuse.

V městečku v USA do 3 000 je znásilnění, loupežné přepadení... odpoledne na náměstí naprosto nemyslitelná věc. V USA je jiná mobilita lidí a na vesnici se prostě parazitismus pěstovat nedá. Musíte do města, ale i tak existují hranice chování, které třeba v jistých čtvrtích Chicaga na rozdíl od Luník 9 nebyli, ani z daleka překročeny. Např. dlouhodobou absenci v základní škole nebudou nikomu tolerovat.

Viděl jsem třeba pohovor učitele s maminou a jejím synkem. Bílí na tehle škole byli někteří učitelé a my. A na tý mamině bylo vidět, že nechce aby ten kluk zahodil na úvod do života jednu z mála šancí na trochu lepší cestu. K tomu bílému staršímu učitele se tahle máma choval s jasným respektem, určitě ho měla více než její pubertální synátor. Budou děcka muset být ve škole, ubude kriminality pod 15 let. A to by si stát měl vynutit, stejně jako slušné chování... jako podmínku pro poskytnutí solidarity. Bude více krást? Půjdete do basy, čtyři betonové stěny, hajzlík budíček v 6:00 a pevný...

Automaticky kráceno

233649

02.12.2010 16:47

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: WikiLeaks: Izraelu asi zverejnené dokumenty pomohli

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jakéhokoliv určitě ne, to by bylo riskantní někoho do něčeho tlačit, taková podpora na tlaku ohrožuje případnou operaci. Prostě někdo zajímavý v diaspoře je dotazaný, zda by byl do budoucna ochoten pomoct. Většinou samozřejmě jde o "infrastrukturu" nějaké akce, pujčení auto, kanaceláře, bytu, krytí legitimity finanční transkace nebo nějaké jiné služby. Důraz je kladen na anonymitu, aby se při vyšetřování důsledku operace protistrana neměla čeho chytit. Prostě máte půjčené auto, o kterém nejsou záznamy o platbě, době vypůjčení..., auto stálo nevyužité na parkovišti a šmitec. A pokud si to tajná služba má v cizině zajistit bez takové podpory sama, tak to není jenom tak. Nemůžete po obyčejném člověku chtít něco, v čem je amatér, využívá se jeho expertních kvalit. Třeba pan Berlusconi má taky učinný způsob. Pořádaní luxusních párty. Tam se dozví určitě zajímavější informace než Amíci kolikrát nasbírají za měsíc provozu přes echolon.

233641

02.12.2010 16:15

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

Těžko říct.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Assange se má momentálně skrývat v Británii. Pravda, když několik občanů s vědomím britských tajných služeb a pravděpobně Blaira hnilo několik let na Guantanámu dalo se to přežít. Assange je Australan, pravděpodbně Čína shodila technicky server wikileaks, tak to dali na servery amazon a ten na nějaký americký tlak, wikileaks vyšplouchl. Ale v Bílém domě byly komentáře zdrženlivé, Robert Gates mimo jiné bývalý šéf CIA, to označil za mrzuté a trapné.

Mno, jistý kandidát na amerického presidenta by Assangeho nechal popravit, a kupodivu to není Sarah Palin, ta přišla za svým stranickým kolegou s křížkem po funuse a přímo na popravu se necítila. Dynamiku dění by zrychlilo, pokud by o vydání zakladatele wikileaks požádali některé státy zmíněné v depeších, třeba taková Čína by byla zajímavá, ale úplně lahůdková by byla KLDR. Chudák Manning, ten naivní trouba plní roli obětního beránka, ať už je pozadí jakékoliv dostane natvrdo vysoký trest a zvenku budou pozorně sledovat, zda je skutečně v base.

Jestli šlo o tajnou operaci v informační válce se lze pouze dohadovat, ale jisté organizace zabývající se informacemi budou ve svých analýzách blízko skutečného stavu věcí. A to si samořejmě vynutí reakce, takže se můžeme těšit na další vice nebo méně sofistikované úniky. Tohle kdysi dělali novináři, ale to bylo za devatoro horami, devatoro lesy... Dneska nám veřejného ochránce demográcie budou dělat tajné služby, komické je že do toho budou makat a možná nejlépe i ty totalitní. Nezbývá než se zdokonalovat v četbě mezi řádky, poněvadž aby to mělo punc důvěryhodnosti, tak něco tam pustit musí. [mrknutí jedním okem]

Mno, české ministerstvo zahraničí vyjádřilo pochopení, že v diplomacii existují různé způsoby komunikace. Pokud by někdo chtěl přeleštit nebo vylízat dodatečně prdel, jistě by náš šéfdiplomat někoho poslal. Někdy mlčeti zlato vypadá mnohem lépe. Nepochybně se to bude týkat osobních kvalit výkvětu národa. Až nám to zveřejní, tak lid neznalý jemného umění diplomacie, si koneckonců udělá obrázek sám. Ten lidový diplomaticky neformální jazyk užívaný v soukromí diplomatického mu bude počítám mnohem více srozumitelný.

Pokud jde o politiky, diplomaty, celebrity... měli by so konečně uvědomit, že na pár vyjímek potvrzující pravidlo, tihle lidé žádné soukromí nemají. Člověk nikdy neví, co po něm někdo v budoucnu, když má ten známej ksicht, tak co hezkého by měl ve jménu lásky, pravdy a humanity udělat?[velký smích] [velký smích]

233639

01.12.2010 23:58

Cikánská otázka v ČR

RE: Konstatování a návrh řešení

Rene Bartosek 76.?.?.?

S tou prací vězňů bude problém, někde jsem registroval, že o to nebyl extra zájem dříve a a teď při rostoucí nezaměstnanosti to lepší nebude. S těmi kartami na výplatu dávek vynikající myšlenka, to by šlo použít okamžitě! A byla by silná kontrola na různé šmelináře, kteří se jistě budou snažit potravinové kredity směnit, za oproti běžným penězům předražený chlast, cigára... Sice to půjde obejít, ale už se to komlikuje a pokud by se po tom šlo, tak dotyční půjdou nachytat lépe na švestakách. Já bych k tomu dodal tvrdé finnační flastry obchodníkům, kteří na tyhle karty prodájí něco jiného než jídlo a jiné věci nutné pro základní úroveň života. Včetně ztráty licence nebo živnosťáku při opakovaném porušení.

233576

01.12.2010 16:36

Kanada se vzdává suverenity a odevzdává soukromí svých občanů do rukou USA

RE: Kanada v prospech USA, štáty Európy v prospech EÚ....

Rene Bartosek 76.?.?.?

Pozorouhodné, že ano ? Kdyby to zavedli v Rusku nebo Číně to by už pradvoláskovci řvali, že to je neuvěřitelný zásah do soukromí a ohrožení demokracie. To by bylo, pokud by Rusové pouze při přeletu z důvodu bezpečnosti požadovali tyto údaje. Holt žijeme v pravdoláskokracii, ale zatím je to dobrý, ty horší věci mají teprve přijít.

233549

30.11.2010 16:29

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

Rene Bartosek 76.?.?.?

Pozoruhodná úvaha. Lidé mají hromadu trefných přípomínek k fungování systému nekrytých peněz, ale pro fungování jiného direktivně řízeného systému nekrytých peněz je tato kritika bezpředmětná. Hromada těch kritických přípomínek je velmi obecné povahy a týká se především faktu vytváření nekryté měny. S tím se i jistí lidé budou v rovině argumentů srovnávat řekněme hodně ztuha. O reálné rovině nemá smysl uvažovat, prototože reálně nám už nějký čas míří ke kolapsu světová měna a není za ní žádná papírová alternativa. Platby budou brzo vyžadovány ve tvrdých měnách, to znamená v mezinárodním obchodě zboží za zboží a drahé kovy.

Případně v obchodních výměnách mezi dvěma významnými partnery lze akceptovat místní nekryté měny za předpokldu, že se dokáží dohodnout jakým způsobem se vyučtují vzájemné zůstatky. Obchody neproběhnou dlouhodobě na nulu, problemtická by byla dlouhodobá velká nerovnováha vzájemné obchodní bilance. To budou muset konkrétně řešit Moskva s Pekingem, které přešli nedávno vzájemný obchod ve vlastních měnách.

Podmínkou je, že ten kdo chce používat nekrytou měnu na mezinárodni úrovni, musí nabídnout v té realné ekonomice. Rusko má suroviny, Čína industrialní základnu. De facto se jedná o jistou sekundární formu krytí. Rozhodně taková vzájemná obchodní vazba bude velkou dočasnou výhodou při kolapsu nekrytých peněz, protože i přechod na jiný sytém peněz vyžaduje čas. A to období bude velmi obtížné, každý stabilizující faktor bude mít větší cenu než cihly zlata.

233475

30.11.2010 14:50

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Co na to rict

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jenom k tomu něco přidám. Dohlížet na úrok v systému nekrytých peněz je nemožné, souhlasím. Už teď jsou zuřivé dohady nad kurzy měn. Stačí zavést kryté peníze a vybalancuje se to ze značné míry samo. Když někdo bude chtít sedět na hroudě zlata, ať si sedí, ale pokud bude málo investic, tak kupní síla té hroudy nahoru moc nepůjde. Dub má určitě pravdu v tom, že podíl na investici nevyžaduje úrok. Velký investor si skutečně může najmout experty, kteří jsou schopni posoudit perspektivu nějaké velké investice, ale co malé byznysy nebo jednotlivci, rodiny, tam to s posouzením návratnosti bude problém a jak ohodnotit třeba návratnost fungující rodiny pro banku?

Stát na počátku bude mít velmi málo prostředků na podporu žádoucích projektů především dlouhodbého chcarkteru. Ono dlouhodobé projekty vyžaduje stabilitu jako hrom, aby do nich šli investoři. A pokud banka nebude muset mít možnost něčím vyvažovat rizika v mikroekonomice? Když nebude mít možnost půjčit na úrok, tak se bude zaměřovat investovaání do velkých projektů a mikroekonomická úroveň bude stagnovat nebo šedá ekonomika, i když tam se banky nebudou angažovat přímo. Víceméně velké korporace zaplatí na daních kulové a ten střední třída nejvíce. Pokud se střední třída nedostane de facto k úvěrům, pak...

233472

30.11.2010 03:22

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: změnit vše od základů

Rene Bartosek 76.?.?.?

Mno, Hitler je pro mě stejně chytrý nebezpečný zkurvysynek jako třeba Stalin. Co je zajímavé, tak já si neomylně dokážu udělat nepřátele mezi vyvolenci všeho druhu. Ať už je vyvolenými učinil bůh, genetika. nebo míchanice obojího. Ke kterému druhu patříte vy? Žadný strach, dokud hajzlíci, kteří chtějí lidem diktovat, jak budou žít a zakazovat jim žít nesmí nedrží příliš moci, tak na flintu mám času dost.

Pokud jde o tu karmu, tak bránit někomu v tom, co chce učinit je velký průser. Já osobně považuju zlomení privilegia svobodné volby za jeden z největších zločinů vůbec. Ono , když někomu nedovolíte něco udělat, tak jaksi přebírate jistou odpovědnost za všechny negativní důsledky. Na druhou stranu, když dovolíte učinit něco velmi špatného a jste v pozici, kdy jste proti tomu něco mohl podniknout, pak taky nesete jistou odpovědnost za negativní důsledky.

Babo raď, kdy být pragmatikem a kdy revolucionářem. Holt na to si každý musí dojít sám podle svého nejlepšího rozumu. A já se rozhodně necítím pevný v karmflecích, rozdělovat lidi na akceptovatelné a nekaceptovatelné. Pravda některé lidi respektuju, stejně jako skoro všichni většinu lidi neznám a ignoruju, s některými v kruté nouzi soucítím a jsou i lidé, které pouze snáším. Kupodivu vyvolenci jsou buď směšní, když jsou bezmocní, ale pokud nabývají na síle, pak je třeba myslet na pravidlo dva z karmy. Co si slíznu za to, že jsem mlčel a nic nedělal, ve chvílích kdy jsem měl pozvednout svůj hlas a konat. Namaste a Bůh vám buď milostiv. [mrknutí jedním okem]

233433

30.11.2010 02:52

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Poslední americký president,

Rene Bartosek 76.?.?.?

To nemůzu. Nemám přístup k tajným materiálům v Rusku. Ale jistě není pro vás problém vytáhnout dokumenty podobné povahy třeba v Británii, Německu, Itálii, Francii. Rád si ty důkazy prohlídnu, k něčemu takovéme se člověk jenom tak nedostane ani jako ministr zahraničí gubernie typu ČR. A mám pocit, že na wikileaks na tom neukážou, protože tohle ještě bude na poctivém kvalitním papíru. [velký smích] [velký smích]

233432

30.11.2010 02:46

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

Rene Bartosek 76.?.?.?

Z toho důvodu Stalin nebyl připraven k útoku, ale čas hrál v jeho prospěch. Urychlil tedy prípravy. Němci dosáhli obrovského mometu překvapení, protoože velení RA i Stalin věděli, že technicky nejsou Němci připraveni na východní tažení. I když kolaps RA při hranice během počáteční fáze málem znamenal porážku. Hitler i velení šli do obrovského rizika, protože další rok by pozice Stalina byla mnohem silnější, tlačil je čas. SSSR záchranilo před pádem obrovské hrdinství obyvatel, kteří bojovali za svou vlast. Jakmile lidé zjistili, jakým způsobem vedou nacisti válku na východě, pochopili velmi rychlé, že jde o holé přežití národních identit. Nové velení RA vznikalo v průběhu bojů a vynutilo si schopné důstojníky. Po válce je bylo možné nahradit za všehoschopné řiťolezce do prdele generalisima.

Jeden z málo schopných velitelů, co přežil čistku byl maršál Žukov, měl na to zajímavý asi lidový způsob. Stalin se bál intelektuálů jako se dnes západní tajné služby obávají do budoucna vlastní střední třídy. Intelektualové na západě by si měli povinně přečíst Archipelago Gulag, aby věděl jaký typ režimu považuje vlastní střední třídu za nebezpečí. A pokud jde o země s neexistující střední třídou, stačí se podívat jaké jsou výhlídky na prosperitu v takových režimech. Musel se Stalin Žukova bát zvláštním způsobem, když ho nenechal popravit, ale poute přeložit do zapadákova.

"Zlé konspirativní jazyky" tady tvrdí, že maršál Žukov dal rozkaz ke kratkodobému obsazení Ljubljanky. Nářek umučených v 50-tých letech byl pro milióny lidi co jako vojáci viděli i západní Evropu asi více nesnesitelný. I když o tom by se muselo něco najít v archívech v Rusku, které byly na chvíli částečně přístupné, ale myslím, že podruhé stejnou chybu Rusové neudělají. Jistě se dalo lecos zajímavého i pro současnoust vyčíst mezi řádky. Žukov byl, ale na počátku války bílá vrána.

Pokud by Němci ztratili ve Francii rok-dva, pak ... Ideální stav pro Stalina byl zákopová válka a odkryté Německo. Ve Francii měli velmi mlhavou předstvu o síle sovětské zbrojní výroby a o stavu RA. I kdyby jim nacitsi řekli čistou pravdu, stejně by jim uvěřili, až by bylo pozdě uzavřít aspoň separatní mír.

233431

30.11.2010 02:45

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jo, tohle už je jinačí kafe, tykání mi nevadí. Spíše mentorování. Nepamatuju už jméno toho anglického historika, ale v češtině to vyšlo v 90-tých letech a měl jsem to jenom pučené. Čerpal hodně z bojových hlášení wermachtu. Ono číst jak Němci na třicet zásahu sundali "flagem" ( asi nejlepší kanón WWII ) tuším tank KV-1, pojmenovaný po strejdovi Vorošilovi, ten jatka v RA přežil tudíž byl spolehlivý.

To říká něco o rozdilných bojových zkušenostech. Sice RA vedla před střetem s Hitlerem více válek než wermacht. V tomto období orwelovského míru stalin obsadil asi 1 000 000 km2 se 40 milióny obyvatel, ale do nepříjemnosti se RA dostala až ve Finsku, ale i tam měli technickou převahu. Třeba proti těžkému tanku KV Finové de facto neměli účinný kanón. Já vím měli jich tam roku 1939 pár kusů. Ale podle bojových hlašení byli Němci výteční vojáci. Např. polský velitel, který velel obraně Lvova se vzdal výslovně jednotkám horských myslivců, protože dokázala dva týdny v těžkem postavení držet důležité pozice odříznutí od jakékoliv podpory. Nepamutuju si, která to byla horská divize, tuším to byla pátá, pro mě už WWII je už poměrně okrajová. Kdyby chudák věděl o paktu Molotov-Ribetrop, tak by Poláci šli i na bajonety než by se vzdali.

Dám teda do placu jednu lidovou teorii. Hitler a německý generalní štáb, pokud chtěli tažení na východ, tak poučeni WWI věděli, že nemohou vést válku na dvě fronty. Wermacht měl se Sověty obrovská vojenská cvičení, obcházeli tak omezeni vyplývající z Versailleské smlouvy. Guderain a jiní velitelé měl dost slušné povědomí o výzbroji i industrialní kapacitě SSSR a jistě v Berlíně chápali, že takovou armádu Stalin nepotřebuje na udržení domácího pořádku ani ji nemá pro srandu kralíkům.

Stalin věděl, že pro útok na východ Hitler potřeboval krytá záda. Počítal se střetem Francie-Německo, ale těžko mohl předpokládat, že wermacht smete silnou statickou obranu Francie na základě moderně vedené války za dva měsíce. Tomu před útokem mohl věřit ve skrytu Hitler a německé velení, jinak asi nikdo. Svou významnou roli sehrál časový faktor, Berlin měl ztratit ve válce s Francíí daleko více sil a času.

Z toho důvodu Stalin nebyl připraven k útoku, ale čas hrál v jeho prospěch. Urychlil tedy prípravy. Němci dosáhli obrovského mometu překvapení, protoože velení RA i Stalin věděli, že technicky nejsou Němci připraveni na východní tažení. I když kolaps RA při hranice během počáteční fáze málem znamenal porážku. Hitler i velení šli do obrovského rizika, protože další rok by pozice Stalina byla mnohem silnější, tlačil je čas. SSSR záchranilo před pádem obrovské hrdinství obyvatel, kteří bojovali za svou vlast. Jakmile lidé zjistili, jakým způsobem vedou nacisti válku na východě, pochopili velmi rychlé, že jde o holé přežití národních identit. Nov

233430

29.11.2010 13:43

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

Rene Bartosek 76.?.?.?

Řekl jsem pravděpodbně, nelíbilo se vám jak jsem vám to podal, mě se taky nelíbilo, jak jste to podal vy. Ale ano lze dlouhdobě promýšet obranu. Konecknců všichni to dělají i dodnes, špionáž, potencionální rizika, opatření.... Jestli mám za humny režim řezníka, tak by byl hlupák, kdybych čekal, že na mě hodný. Finové měli dvacet a využili výhod svého terénu. My jsem stavěli pevnosti, geografická poloha neumožnila postavit obranu na elastické strategii guerilového boje jako u Finů. Ano, psal jsem o čistce velení, pokud by byl Hitler tak blbý, že by generalní štáb wermachtu, který se tvolřil desítky let nahradil stranickými idioty, tak by velice rychel doválčil i v Polsku bez ohledu na na výcvik řadových vojáku, což je práce poddustojníků a nižšího velení. Čistka v RA před válkou sežrala 100 000 důstojníků RA včetně nejvýššího velení, kteří měli zkušenosti z první světové války a intervence, převážně riziko pro paranoidního diktátora představuje starší ročníky. Takhle blbý byl Stalin, myslel si, že nas mnogo bude stačit.

233382

29.11.2010 02:47

Konflikt ve Žlutém moři

RE: uvidíme

Rene Bartosek 76.?.?.?

SSSR to, ale raději racionálně uznal a hledal dohodu. Pravda ze slibů a záruk toho moc nezůstalo. Na druhou stranu globální konflikt je jasná prohra pro všechny.

233360

29.11.2010 02:44

Konflikt ve Žlutém moři

RE: Co muze nasledovat?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Neměl by jste prosím vás nějaký odkaz k tomu testu? Rok 1996 je na netu takový pravěk.

233359

29.11.2010 02:41

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Pro ty co mají kritické podněty...

Rene Bartosek 76.?.?.?

Určitě lecos pustit, ale řekl bych, že těch x let to takhle tady funguje.

233358

29.11.2010 02:30

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: změnit vše od základů

Rene Bartosek 76.?.?.?

Mohl by jste definovat pojem lpění. Já vám mohu dodat definici pacifismu a těším se na váš ideologický rozbor, kde nám neakceptovatelným ukážete velikost našeho omylu. A pozor pokud neakceptovatelný zanamená, že si mám vzít provaz najít vhodnou větev a uvolnit místo akceptovatelným vašeho druhu, tak vás asi zaklamu a na svůj pacifismus zrezignuju, jak jsem naznačil o příspěvek výše, který jste zjevně nepochopil. [velký smích] [velký smích]

233357

29.11.2010 02:24

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

Rene Bartosek 76.?.?.?

Víte náš pan vachmajstr a já k sobě máme osobní averzi. U pana vachmajtsra je to dáno tím, že bude pravděpodbně sionosta, i když nepochybně kvalitní upgrade oproti lehožumpě a u mě to je dáno, že si k bandě ideolgických řezníku neberu žádné servítky. Právě proto, že část elity je v minulosti s jistými výsledky použila. Jestli to byly bolševici, nacisti nebo dnes sionisti, není to příliš důležité.

Se sionistama to vypadá do budoucna nahnutě. Nejde o lidi jako jsem já, mě bohatě stačí, když nebudou mít výrazný podíl na světovém dění. Avšak sionisti nasrali za těch několik desítek let hromadu velmi mocných lidí a klanů. Někoho veřejně ztrapnili nebo přinutili udělat věci, které by jinak nedělal a dotyčný přitom vypadal jako blbec, a teď nemluvím o řiťolezcích a loutkách, ale o skutečné mocenské elitě, a tihle lidé mají zatraceně dobrou paměť předávanou mezi generacemi. Byli nějací mrtvý, ztráty majetku...

Ono pan vachmajstr moc dobře věděl o čem píšu, a abych byl upřímný, tak v další odpovědi na reakci jsem chtěl použít vaše detailní rozbory odhaduju ze Suvurova. Už to je nějaký rok, co jsem to četl. Ve zkratce bez totho, že bych to podložil detaily bylo to, co jsem napsal v bleděmodrém, ale i kdyby to pan vachmajster nevěděl, přestože věděl. Tak kontext byl zřejmý s tím, co jste kupříkladu napsal vy. Vám se Švejk nelíbí já ho mám rád. Velmi účinný proti "úctyhodně" se tvářící blbosti a aroganci těch "lepších" lidí.

Víte já jsem velmi lidový člověk. Na ulici platí jakákoliv strategie, která vám umožní přežít nejenom, že je dovolena, ona je vyžadována pro přežití. A taky mi babička říkala slušnost je mince, kterou si razíš sám a platí všude. Ale v té džungli života jsem se naučil, že někteří lide pokládají slušnost za slabost. Věřte mi jsou lidé, kterí vás po dobrém respektovat nebudou. I když já mívám ve zvyku začít hezky, ono to funguje i když přejdu na chování nehezky. Jistě jste slyšel o zákonu kontrastu.

To máte, jak s těma studnetama v Londýně. Policajti je dotlačili k násilí a dosáhli přesně opačného efektu než čekali. I připosraný šéf studentské organizace vicítil nový závan větru a dokonce objevil k překvapení všech svou páteř a vysypal si kyblíček popelu veřejně na ten svůj kokosový ořech. Samozřejmě používat sílu a znovu sílu je velmi hloupá startegie, ale to myslím není můj případ. Ti studenti v Londýně se skutečně bijí za Evropu, jak píše šefredaktor BL Jan Čulík. Co myslíte měli by být slušní a uvědomělí, aby je mocní poslouchali? Ale drží při sobě, jak o tom píšete. [mrknutí jedním okem]
http://www.blisty.cz/2010/11/29/art55701.html
http://www.blisty.cz/2010/11/29/art55702.html
http://www.blisty.cz/2010/11/29/art55677.html

233356

29.11.2010 01:52

Pohlednice pro „samolepkové zločince“ Patrika a Míšu

RE: samolepky, lepky- idee a víra:-)

Rene Bartosek 76.?.?.?

Oháníte se demokracii a vybudovat ji chcete totalitními metodami. Z demokracie už dnes máme, tak kulové, tomu se říká civilizační prokrok, ale nerad bych se dožil tvrdé totality. Ukažte mi, ale v lidské historii jediný příklad, kdy někdo dočasně užil dikatátorké metody a pak se jich vzdal. I Cromwell nakonec kývl na novou dynastii. Už staří Římané velmi dobře věděli odkud hrozí největší nebezpečí republice a na tomto byly postaveny základy římského práva. Jednotlivec má povolone vše, co nemá výslovně zakázano zákonem. Stát má povolono pouze to, co stanovuje konkrétní zákon. Jednotlivec nedokáže účinně uzurpovat moc, ale skupina lidí s vlivem na státní strukturu, to už dokáže.

Islám je tedy vaším ideologickým cílem. Přestňme bombardovat islamské země a vzhledem na ekonomický úpadek západu budou s případnou emigrací mít problém někde jinde. Silně pochybuju, že z islámských zemí bohatých na zdroje se někam pohrnou emigranti. Západ má vnitřní demografický problém. Poplace příliš zestárne, tak prostě vymřeme. Konzumistánec má spoustu jiných starostí než investovat energii, čas a hlavně z konzumního hlediska prachy do dítěte. Lidi jako já mají hromadu důvodu, proč je do bulshitu, ve kterém žijeme nepřivézt děti.

Takže čemu se ti nahoře diví, ohledně propadu porodnosti a struktuře sociálních vrstev, které mají hromadu dětí. Aby populace nevymřela je třeba asi 2.2 dítěte. Přídavky, podpora do vzdělání dětí... max. na tři děti třeba ze začátku a pak snížit na dvě, máš rád velkou rodinu, dostaneš pouze na tři a starej se sám. Doplatit teď závazky podle starých zákonů.

Tvrdě potlačit parazitismus na lidské solidaritě. Navydávat žádnou hotovost jako podporu. Na jídlo lístky směnitelné za potraviny, obchodníkům co s tím budou šmelit dát pořadný flastr při opakování sebrat živnostňák nebo licenci na prodej třeba chlastu, zavřít hernu, kdzž to bude někdio měnit gamblerům na prachy. Že to nejde? V USA si každý rozmyslí, aby v knajpě jenom nalil nezletilému, rychle by skončil bez licence na prodej chlastu. Příspěvek na bydleni, doneste nám ůčet my vám bezhotovostně část nákladu uhradíme, elektřina, voda... Aby se část těchto účtů hradila, tak musí ty předchozí komplet zaplacené. Jsem si jistý, že do takového státu budou ochotni přijít pouze emegranti, kteří budou přínosem.

Malá poznámka k důchodům nemám o tom šajnu, tak to dávám jako dotaz do diskuze. Kámoš mi povídal, že např. člověk co celý život byl na sociálce s pěti děckama dneska bude mít vyměřený důchod jako procentu z průměrné mzdy a dělá to okolo 14 000 Kč, hromady lidí dřeli skoro 40 let jako mezci mají na důchod 10 000 Kč. Platí naše uvědomělá demokracie vypálné? A jaký je po dvaceti letech ten úspěšný výsledek?

233353

28.11.2010 02:22

Konflikt ve Žlutém moři

RE: uvidíme

Rene Bartosek 76.?.?.?

Vyvolání geopolitické krize na podporu ekonomiky nebo měny už je na můj vkus daleko za hranicemi šíleného rizika, o nějakém rozumném riziku nemá smysl mluvit. To by znamenalo, že finační systém je globálně ve větších sračkách než je na první pohled vidět. Já jsem spíše předpokládal ostrý tah Pekingu jako varovaní před silovými intrvencemi proti Iránu nebo ve střední Americe.

233266

28.11.2010 01:51

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

Rene Bartosek 76.?.?.?

Ale já se nezlobím pane vachmajstr, voni jsou hlava a já jenom vobičejnej lepyč podlach a místo hlavy mám kokosovej vořech. Nezlobte se, ale zdejší lidé jsou na vysokou politiku hloupý a někteří se tvářej nejenom blbě, a dokonce i blbě píšou. A ten smích vám schvaluju, tudle jsem čet, že nedostatek smíchu byl způsoben těžkým pohnutím matky v šestinedělí. S tou lepší přípravou vás musím zklamat pane vachamjstr, já dovopravdy líp nesvedu.

To víte já jsem rád, když se nepodepisuju třema křížkama. A velikost těch vašich ideí pozvedává nejenom tento web, ale celý kyberprostor k netušeným výšinám. Doufám, že budete v psaní i tady pokračovat, aby neslízla smetanu pouze opravdová intelektuální i všelijaká jiná elita, která má jistě taky problém s pochopením vašeho jediného správného myšlení a ke všemu bez gramatickejch chyb. Platí vám taky šesták jako místnímu informátorovi nebo inkasujete pajdu mínus šesták? Nebo jste doprovolník vašnosti? To, abych jenom pro kristapána náhodou nevyšel ze cviku. [vyplazený jazyk]
http://www.youtube.com/watch?v=wXgtYooyvQU&list=PL...
http://www.youtube.com/watch?v=wXgtYooyvQU&list=PL...

233264

28.11.2010 01:16

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: změnit vše od základů

Rene Bartosek 76.?.?.?

Když vás tak poslouchám, tak vy to myslíte vážně. Nezbývá mi jako rodilému pacifistovi, abych zvážil pořízení zbraně. A jestli mě nebo lidi okolo mě někdo zkusí nutit ke spolupráci a kooperace podle jeho gusta, tak mu garantuju, že zažije fucking bloody morning, který tu vaši studenou ocel krapet rozehřeje a tu sladkou perfektnost zacáká skvrnami, které rozhodnw nebudou od kečupu. Pravdvěpodbně to nejsou ty pravé plusové body pro karmu, ale čo se dá robiť.

233261

27.11.2010 21:09

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Janko Hrasko

Rene Bartosek 76.?.?.?

A co já? Já nejsem agent, taky s vámi nedržím basu? Třeba Dan z Piesku tady měl velmi dobrou analýzu stavu a nikdo z agentů nenapsal ani čárku, poněvadž to bylo napsáno hodně dobře a taky to psal někdo, kdo umí nepříjemné věci podat a má skutečně co říct.
http://www.zvedavec.org/nazory_4109.htm#ptr233128

Mno, když nám agenti potřebujou udržet Zvědavec a mají vykazovat činost budou muset krize nekrize finacovat centrála, případně se nám přesunou na jiné zajimavé weby. Možná za nějaký čas tam vyroste solidní komunita a solidní diskuze. A není zas takový problém ty weby položit finannčně, když lidi půjdou vždy za informacemi zadarmo. Informace zadarmo budou muset hledat čím dále častěji v rozptýlené formě, když to mám nějakou strukturu musí to mít software a musí to někdo udržovat.

Pokud jde o inzerce, okamžitě napadnout inzerenta u soudu za podporu nenávisti nebo jiné vhodné záminky. Pravdivost napadení je irelevantní. Velmi negativní pro reklamu a když se za rok dva ukáže, že to byl hovadina, tak z marketingového hlediska to účel už dávno splnilo. Komunity na netu vznikají obtížně, zničit jdou snadno, a já nemám v úmyslu někomu dělat kašpárka po odrovnání jedné komunity, investovat energii do druhé, třetí... To znamená, že je třeba investovat svoji energii do robustnější komunity třeba v skutečném životě nebo neplýtvat silami.

Pak tu máme bloky, kde už každý na své triko má osobně trestně právní odpovědnost, ale tam povětšinou komunita nevznikne, jeden bloker má ještě užší záběr než jeden editor. Mno a zůstávají nám profízlované sociální sítě typu FB, Twitter. Tam není třeba agentu, spíše se hodí brigadníci na zpracování dat. Na rozdíl od mobilních operatorů, providerů není třeba vývijet tlak na poskytnutí databází, je tam všecko komlet. To nejrozumnější, co lidi můžou udělat je zahltit FB blbostma osobního charakteru a lidská povaha má tu kouzelnou vlastnost, že se to děje. [velký smích] [velký smích] A po tom, co lidi budou párkrát vyhozeni z práce, zničené maželství z důvodu profláknuté nevěry, skončí v base, někdo je vykrade... se naučí, co tam můžou dát a co si nechají pro sebe.

233241

27.11.2010 20:39

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: změnit vše od základů

Rene Bartosek 76.?.?.?

Lidi musí v něco věřit a talenty jsou rozprotřeny nerovnoměrně. Kdo tedy všechno bude mít schopnost v rámci lidské populace být tím novým člověkem na vyšší úrovni vědomí lépe informovaný s lepšími technologiemi šířící se kosmem? A co s tím "podřadným" zbytkem, ten bude taky zmizen pokud technologie odstraní činosti podřadného charakteru nedůstujných nového nadčlověka? A která je prosím pěkně ta jediná spravná víra k těm vyšším metám?

Ideolog tvrdého ražení znající pouze tu svou jedinou pravdu, by se za tento blábol vyššího duchovna nemusel stydět. Ale já mám rád lidstvo i civilizaci v pestrosti a podle toho, že slavná globalizace nám míří do... Tipuju, že ten transformovaný svět pokud to vyjde a civilizace nezkolabuje, tak ten nový svět si svou pestrost na všech možných urovních zachová. Něco zcela určitě skončí, ale globální "ráj" s jednou zaručenou pravdou z toho nevznikne.

233240

27.11.2010 13:48

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Janko Hrasko

Rene Bartosek 76.?.?.?

Aha, takže vy argumentujete a agenti s teplou vodu manipulují diskuzi nějakým směrem. Mnoo, nemyslím, že v otázce financí pro tento web by se zrovna ztrhali. A co vy kopete za někoho nebo jenom tak bez dresu? Já docela možné, že Zvědavec brzo skončí, ale na morálku nedojede žádný strach.

233223

27.11.2010 03:11

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Národní institut .. nebo tak nějak

Rene Bartosek 76.?.?.?

Bylo by zajímavé vidět jak asi vypadají vnitřní nastavení vyhledávače typu google? Co myslíte je nějaký blacklist? [mrknutí jedním okem]

233196

27.11.2010 03:07

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: A co takhle...?

Rene Bartosek 76.?.?.?

No pro sebe bych napsal, to si můžu myslet uvnitř hlavy nebo poklábosit s kámošema. Abych byl upřímný je tady zajimavá komunita a člověk tady najde inspirující myšlenky. Nejsou podněty z diskuze, není o čem psát. A abych někde hledal novou komunitu a čekal, až ji nějaká banda uvědomělých ochranců svobody odstřihne. To bych se na to mohl, pěkně....

233195

27.11.2010 02:22

Norimberk: pouhá historie?

RE: Tohle je autentický popis hrůzy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Však já netvrdím, že v textu je nějaký důkaz plynových komor. Živí je neviděli a kouřící komíny a brutalita lágrů dokázala udělat i psychologicky svoje. Chytla se toho po válce propaganda. Ale z toho textu dýchá autentická podoba s Gulagem. Jakýkoliv lágr bude mít jisté podobnosti, ať už fyzické nebo psychické. Všude se najdou bezpáteřní tvorové, kteří pro přežítí zadupou jiné lidi kolem, a semtam se najde pár jedinců, kteří svoji statečností něco změní. Jedny si vedení tábora pěstuje na šikanu, ale dokud věci "fungují" do ničeho se nikdo nemíchá.

Ten článek má otřesnou logiku s děním. Tohle mi sedí k německé logičnosti a preciznosti. Selekce lidí v porovnání s nějakým seznamem. A po nějakém čase v brutálních podmínkách znovu selekce podle ztráty výkonosti a potřeb pracovního nasazení. Šokující ztráta humanity u tak kulturního národa jako Němci, i když výbuchy emocí ukazovali přesně, co bylo řečeno vnitřní liský děs, ani psychika dle mého názoru většiny ostrahy lágrů na něco takového nebyla stavěna, s výjimkou rozených psychopatů, ale těch je v populaci relativně málo. Tomuhle nepřijdou na "chuť" ani předělaní psychopati.

Můj názor je, že krematorium nemohlo stačit umrtím, budou existovat i hromadné hroby všechny spálit nešlo, počet obětí od války nadále klesá i v oficialních studiích, ale i tak jich bylo více než dost. Ale stal se z toho mýtus propagandy a politický klacek proti kritice zvěrstev sionistů.

233194

27.11.2010 02:04

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

Rene Bartosek 76.?.?.?

Pokud potřebujete překlad k tomu jak se používá hajzlpapír, tak vám to třeba kamarádi přeloží.

233192

27.11.2010 01:50

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno - pokračování

Rene Bartosek 76.?.?.?

Dnešní ekonomika je postavena kromě na dluhu ke všemu na expanzi dluhu a s tím je ámen. Ekologie a konečné rozměry téhle planety nás už postaví do latě. A to bude mít i své dopady na fušeřinu.[smích] [mrknutí jedním okem]

233191

27.11.2010 01:38

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Rene Bartosek 76.?.?.?

Biotický i abiotický původ ropy jsou na tom ohledně přímých důkazů stejně, ale protože příroda využívá všechny dostupné možnosti, pak nevidím důvod proč ropa nebo zemní plyn by měli být výjimkou. Zajimavý článek.

233189

27.11.2010 01:34

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Rene Bartosek 76.?.?.?

A kdo nás k těm lepším zítřkům povede? Darebáci s IQ nad 140, pro které je morálka cizí slovo, jenž musí vyhledat ve slovníku nebo rovnou handicap? Všimnul jste si, že veřejné rozpočty jsou bankrot, ale to nedokázali lidi na sociálce, že ne? Pokud se lidí zeptáte na mandatorní výdaje, tak pokud budou vůbec vědět o co jde, tak vám řeknou, že jsou nízké vysoké nebo přiměřené, ti poctiví, že neví.

Jestliže se těch, kteří mají názor zeptáte na to kolik to je dohromady nebo jaký podíl výdajů tvoří ze státního rozpočtu, tak jim zůstanou povětšinou přihlouple pootovřená ústa a není podstatné, zda volí pravici, levici nebo k volbám nechodí vůbec. Já jsem si to taky musel vyhledat, ale můj zdravý rozum mi říká, že při nejvíce předražených dálnicích na světě a podobných korupčních zhovadilostech se hlavní dluhy sekají jinde. Není podstatné, kdo je u vesla, jeden za 18 druhý bez dvou za 20. Cikáni zlatý poklad ĆNB neprodali ani nenakoupili Pandury a nebudou lobovat pro rozkradení, pardon privatizaci za tržní cenu, jak jinak u zdravotní infrastruktury....

Zaregistroval jsem ten případ s IQ 40, doufám, že vám nevadí, že jsem použil jiný extrém s IQ 140. Oba, tak nějak víme, že názorová jednota je iluzí nahoře i dole. Problém je čas vsadím svoji hlavu, že kdyby právě teď bylo oznámeno vynalezení perpetuum mobile, tak.. Ještě jsem nezmínil jistou vlastnost lidské psychiky. V současné extrémní masové orientaci lidi na konzum by levný nekonečný zdroj energie znamenal ekologickou katastrofu, ale to by časově taky neklaplo, protože úplně první, když jsme u té humanity by se takového zdroje energie chytli vojclové vedení idioty, co si myslí, že když něco nejde silou, tak to půjde větší silou a bylo by vymalováno.

Děti nemám a nebuďte dvakrát překvapený, že do bordelu, v kterém si hovíme se mi je nechce přivést. Určitě mě někde za to i mají rádi, stačí, že ležím v žaludku jenom já. Někdo nechce ztratit genetickou linii? To by zas nebyl takový problém, kdyby šlo jenom o genetiku, ale ono i při potomstvu jde o více než dělení buněk, aspoň já jako věřící člověk jsem o tom pevně přesvědčený. Mám si připadat jako vepř nebo raději jako osel? [velký smích]

To všechno jsou však detaily. Hlavní problém je nastavení finačního systému fiat money. Jedna se o tvrdě expanzivní systém a pokud není prostor pro expanzi, tak je konečná. A nabírá tak rychlý spád, že by nám ropa mohla vydržet, aspoň v přídělovém systému a po transformaci na neexpanzivní způsob fináčního systému by nám to mohlo dát tolik potřebný čas na transformaci toho zbytku. Když ne, tak komlexní civilizace zkolabuje na méně komlexní formu, a důsledky na populaci budou vskutku drastické. Co je konečný propad té méně komlexní formy civilizace by bylo na další kolo diskuze.

233188

27.11.2010 00:39

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Poslední americký president,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Moskva měla samozřejmě své rakety zamířené na Evropu i Turecko jako člena NATO. Navzájem na sebe mířili USA i SSSR přes polární kruh. Pravda je, že USA měli značnou převahu hlavic, ale to vycházelo z doktríny malé konvenční armády a důrazu na odstrašení jaderným arsenálem. Dneska je situace paradoxně opačná na odstrašení jadernými zbraněmi stojí ruská obranná strategie a dochází ke snižování stavu konvenčních sil.

Eisenhauer byl voják, takže rozmístění raket odmítal až zastarali. Byl se schopen empaticky vcítit do těch na druhé straně a neměl rád vojensko-průmyslový komlex pře nímž varoval americkou veřejnost. Byl to voják ze staré školy. A v té staré škole byla válka strategické umění, v žádném případě to nebyl byznys. USA měli nějakou dobu monopol na jaderné zbraně a velkou převahu v rachejtlích, tuším 1:10, nechce se mi to hledat a přesto president Truman i jiní odmítli útok na SSSR.

233184

26.11.2010 07:14

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Rene Bartosek 76.?.?.?

Podívejte se jakýkoliv talent je v prvé řadě potenciál. Potřebuje podmínky, aby se mohl rozvíjet. Kromě osobních vlastností se jedná o podmínky vnější, které může být velmi obtížné ovlivnit nebo jim uniknout. Těšte se z toho, co jste dokázal, ale neušklíbejte se nad problémy jiných lidí. Víte mohl jste se narodit pár stovek kilometrů někde jinde nebo v děcáku nebo rodině alkoholika..., a váš potenciál by měl mizivou šanci na to, aby se stal skutečností.

233061

26.11.2010 06:59

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno - pokračování

Rene Bartosek 76.?.?.?

Ale já souhlasím, asi jsem to blbě napsal. K tomu směřovala ta tučně zvýrazněná otázka. Kdyby nebylo obyčejných lidček, tak prostě ti ekonomicky talentování by se mohli jít klouzat. Neměli by prostor, jak uplatnit svůj talent. Nebyl by skoro nikdo, kdo by výsledky toho talentu potřeboval. Nemluvím o tom, že jsou velmi důležité činosti v té civilazaci a jsou velmi pracné, nezáživné, jednotvárná..., ale při tom ty činosti jsou životně důležité pro chod společnosti. Jak dlouho by město vydrželo třeba bez odvozu odpadu?

233059

26.11.2010 06:51

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Rene Bartosek 76.?.?.?

A řekněte mi pane Vojto, která společnost měla produkci potravin tvrdě svázanou s hlavním energetickým zdrojem své civilizace? Velikost populace byla svázaná se zemědělstvím a jeho produkcí, ale ještě v době parního stroje, hlavní energií v zemědělstvíé byly lidé a zvířata. Dvě podmínky jsou principielní pro uskutečnění jakéhokoliv dynamického procesu a není důležité, zda to je součást ekonomiky. Je to energie a čas. Jinak řečeno mají nezaměnitelné specifické postavení.

Pokud se nedostává času, tak jsme v prdeli i kdybychom čistě náhodou vymysleli právě teď perpetum mobile. A potraviny máme na 150 dní. Kolik ropy a času spolkne výroba traktoru na spalovací motor? A kolik energie a času spolkne řekněme výroba traktoru pohaněného perpetum mobile?

Ano, v historii civilizace docházelo k transformacím systému, když se to podařilo, tak to byl bolestivý proces revolucí a nepokojů, když to nekleplo, tak se prostě přešlo na primitivnější strukturu civilizace s příslušným kolapsem všeho, včetně populace.

233058

26.11.2010 06:37

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Poslední americký president,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Opravdu? A kolik času na to potřebovali z Itálie nebo Turecka do Moskvy? Na Floridu (kosmodorom) z Kuby to je asi 150 km. Do řídícího střediska v Hustonu asi 1000 km. Jihovýchod USA jako na dlani, přístavy, námořmí základny, velká města. A teď je řeč o počátku 60-tých let. Žádné hromady satelitů s on-line informacemi za každého počasí, takže došlo k sestřelení U-2, když JFK potřeboval přesné informace. Tehdy byly rakety na kapalné palivo. Jupitery a Thory byly zastaralé a byly nahrazeny raketami Polaris umístěnými na ponorkách, ale to až po kubánské krizi.

Zato sovětské R-12 byly moderní rakety, ve výzbroji byly v letech 1959-1990. Dolet 2 000 km. R-14 měli dolet 3 500 km a měli už tři samotně naváděné hlavice. Stačí si vzít kružítko a mapu SSSR a USA. Jupiter měl dolet plus 2 400km. Ale raketa nám při startu jde hezky kolmo nahoru, nejmenší spotřeba paliva a doba je plus minus stejná a pak nám podle vzdálenosti cíle nabere v nějaké výšce úhel. USA neměli v oblasti karibiku vybudovaný systém včasné výstrahy. Víceméně stažení R-12 a R-14 z Kuby bylo pro Moskvu vojensky méně výhodné než stažení Jupiterů z Turecka, ale pro zabránění nuklearní válce to bylo velmi racionální a Chruščev nebyl blbec, aby to nevěděl.
http://www.blisty.cz/2009/2/10/art45218.html

233057

25.11.2010 15:55

Policejní stát USA: Říše Gestapa TSA

RE: jojo to vyebane tsa

Rene Bartosek 76.?.?.?

Hmm, takže nejprve upozornění, že se bou to nejde a pak prohlídka kufru. Vypadá to, že řadoví zaměstnanci budou mít prostor i pro krádeže. V každém případě bych je nechal kontrolovat metro, autobusy, nakonec osobní auta a tříkolky. Na lidskou blbost jakákoliv krávovina dojede nejrychleji. A blbci jsou často velmi vynálazaví, iniciativní a halvně uvědomělí, pokud se k tomu připojí i drobná zlodějina, šikana lidí a semtam nějaký sexualní uchyl, tak si myslím, že lidi začnou na svou bezpečnost brzo nahlížet z jiných uhlů pohledu.

233001

25.11.2010 15:47

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Rene Bartosek 76.?.?.?

Přiživím se na to, že jste si dla práci a vyhledal data. Doufám, že mi to karmicky projde. [smích] Lidé mají různé talenty a dovolím se předpokládat, že podobně jako na kvokací křivce budou rozloženy ve zhruba stejné křivce. Víceméně nějakých 10% se pohybuje v extrémech obrovský talent a obrovský handicap. Měl bych jednu otázku. Jak by talentovaná část populace mohla uplatnit svůj potenciál, pokud by neexistovala ta masa těch 80%"průměrných"? Ty uvozovky u průměrných jsou záměrně, protože různé talenty jsou namíchány navzájem. Např. většina malířských geniů měla za svého života problém, aby de facto neumřeli hlady. Pokud jde o lidi s extrémně sníženým potenciálem ve smyslu nějakého talentu, tak to je o humanitě. Mezi zvířaty tito jedinci nedopadnou dobře. Pokud se sami lidé jsou ochotni degradovat na úroveň zvířat, pak...

232998

25.11.2010 15:34

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Rene Bartosek 76.?.?.?

V Černobylu nemůžete do vegetace nebo budov. Člověk má geneticky s rakovinou více problémů než velká část organismu v přírodě. Vy mluvíte o kolapsu civilizace, nikdo by se s vámi s komunity ropného zlomu o tomto nepřel. Otázka je co si každý představuje pod pojmem krutý začátek.

232994

25.11.2010 15:30

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Poslední americký president,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Ale slyšel. Jenomže ze strategického hlediska je to nesouměřitelné. Bylo to jako když v hospodské rvačce dostanete pár facek a vy za to někomu utrhnete obě nohy. Rakety v Turecku sice ohrožovali kosmodrom jako na Kubě, ale nebyly pár minut letu od Moskvy a hustě obydlených oblastí SSSR. Kdežto východní pobřeží USA bylo jako na dlani, ať jde o vojenské nebo civilní cíle. JFK tedy správně riskoval v jednom momentě, aby si vyhnul obrovskemu nárustu neustalého rizika jaderné války, která víceméně při vyrovnanosti potenciálu může vzniknout chybou. JFK byl druhou stranou vmanevrován do situace, kdy neměl na výběr a chápal to vevlvyslanec při OSN Zorin jako zbytek vedení v Moskvě. Časový faktor reakce na první úder je velmi zásadní věc, o to jde mimo jiné při snaze vybudovat globální raketovou obranu i dnes. Pokud Moskva nedostane naprosto neuávislé záruky, tak na to nikdy nemůže kývnout. A nezávislé záruky prostě neexistují.

232993

25.11.2010 04:46

Pohlednice pro „samolepkové zločince“ Patrika a Míšu

RE: samolepky, lepky- idee a víra:-)

Rene Bartosek 76.?.?.?

V USA odmítl v 30 letech fašistický puč generál Butler a mám pocit, že to bylo díky svobodě projevu garntovaném Prvním dodatkem Ústavy. Pokud skutečně chcete dojít ke svobodné silné společnosti, nezbyde než trvat na svobodě projevu!! Byť bude třeba nechat zaznít nenávist, hloupost, aroganci, bezohlednost a já nevím, co všechno. Na tom, že lidi slyší negativa a dokážou používat svůj zdravý rozum stojí občanská společnost. Perzekucí, cenzurou se došlo vždy jenom k totalitě. Z jakých důvodů byl zakázán Ku klux klan? Vraždy, porušování zákona jeho členy? Pokud nějaká ideologie vede k soustavnému porušování zákona, nemám problém se zákazem takové oragnizace, ale já mluvím teď o zákoně a ne právnickém pendreku nějaké ideopolicie. A to taky řeší První dodatek.

Tady máte ukazkový případ lidské blbosti, píše o tom na jiných příkladech i Robert Craig. Máte 10 krát větší šanci, že vás zabije blesk než teroristický útok v letadle. Potkal jste někoho na ulici s hromosvodem v zastrčeným v zadku? To dostává demokracie na frak v zájmu fyzické bezpečnosti. Potlačení svobody projevu je výprask demokracii ve jménu myškenkové bezpečnosti. V demokracii si lidi musí naučit žít i s riziky, které k svobodnému životu patří.
http://www.novinky.cz/zahranicni/217233-letistni-s...

232960

25.11.2010 04:27

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Rene Bartosek 76.?.?.?

Takže zdroje jsou nekonečné. Skvěle, souhlasím, ale rád bych věděl, jak to je s dostupnými využitelnými zdroji. Teď je populární ropný zlom, takže se těším na vaše data o využitelných zdrojích ropy, ale k ropným pískům, břidlicím, hlubomořksým vrtům bych prosil energetickou bilanci, včetně dopravy pokud má těžba probíhat v místě, kde lišky dávají dobrou noc. Ekologické škody do toho počítat nemusíte, aby to nevyšlo moc do mínusu, i když veřejné ropočty jsou bankrot, tak sanace aspoň velkých průserů se nám promítnou do nákladů.

Sice někteří ekonomové tvrdí, že zdroje jsou zastupitelné, ale rád si poslechnu přednášku o tom, jak se bude nahrazovat energie z ropy nebo čehokoliv jiného. Ochcat termodynamické zákony, znamená patent na perpetuum mobile. Momentálně jsme energeticky na ropě závislý, tak z 90%. Takže kolik času bude stát změna? Kolik na to bude potřeba ropných vstupů? Jistě uznáte, že ani jaderný reaktor se dneska nepostaví bez nějakého toho tankeru ropy. A pokud jde o elektřinu, tak já se bude energie uchovávat. Nádrž s benzínem má poněkud lepší životnost ohledně konzervace energie než baterie. S prudlužovačkou doufám traktory po poli jezdit nebudou. Mimochodem potravin máme asi na 150 dnů, i tak umře milióny lidí hlady. Já jenom, aby se nám ta energetická přestavba moc nevlekla.

232958

25.11.2010 04:08

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Poslední americký president,

Rene Bartosek 76.?.?.?

Takže měl nechat rozmístěné jaderné rakety, pár minut letu od Washingtonu? Holt na první pohled vidím, že na mě mluví velký stratég. Co by se asi pěkného v takové situaci dělo při jakémkoliv poplachu ohledně aktivace jaderného arsenálu na Kubě? Vražda JFK se nevyšetří, ale jednou budou lidi všeobecně znát důvody proč byl zavražděn. Týká se to pokusu nahradit FED a zájmů vojensko-průmyslového komlexu. Kam zachování stavu přivedlo Spojené státy a svět se každý může přesvědčit na vlastní oči. V ještě zajímavější pozici jsou sionisté, se svojí velkou strategií, co nejde strachem půjde větším strachem. Negativní cesta vede vždy do izolace. Velmoce prý nemají přátelé pouze zájmy, velmi vysilující způsob existence. Kdyby existoval hřbitov impérií, tak by na vstupní bránu by měli napsat padli za své zájmy. [velký smích]

232957

24.11.2010 15:53

Americký úplatek, který smrdí usmiřováním

Fisk jako jeden z posledních mohykánů nezávislé novinařiny,

Rene Bartosek 76.?.?.?

popsal skutečnost bez eufimistických přívlastků a lží propagandy. K tomu pouze doplním míru militarizace a paranoi sionistického režimu. Abych byl upřímný kromě Amazonek z řeckých mýtů si nemůzu vybavit podobnou společnost. Akorát Amazonky povazovali válčení za poctu a šli do toho odprovolně. I když uříznout si prso pro lepší střelbu bude povídačka, neboť by to znamenalo, že dotyčné přišli asi vlivem výchovy o větší půlku mozku, geneticky se to hromadně stát nemůže. Nedá se nic dělat sionisti musí zapracovat více na výchově, možná by místo kánonu měli požadovat pomoc z řad instruktorů-feministek. Pro ženy-brance simulanty bych doporučil metodu doktora Greensteina ze Švejka.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...

232926

24.11.2010 14:51

Norimberk: pouhá historie?

Tohle je autentický popis hrůzy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Ne nějaký Lustig s nadsázkou, který dělá medvědí službu.
http://www.blisty.cz/2010/11/24/art55642.html

232923

24.11.2010 08:18

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Poslední americký president,

Rene Bartosek 76.?.?.?

JFK měl dva bratry a Amerika byla mladá, silná po válce a plná optimismu. Byl prvním presidentem z klanu mocných. Jistě Vietnam, Kuba, ale to ho postavilo proti vojensko-průmyslovému komlexu i oligarchii, příliš mnoho mocných nepřátel. Pravda jeho otec ho varoval a systém byl taky při síle. Nezemřel, ale zbytečně, těm co se učí dívat, ukázal jednu tvář bez líbívé masky. Dnes je Amerika zesláblá a vyčerpaná z pozice světového hegemona, ale systém je taky na konci. Vypadá to, že ti co ho neumí transformovat se pokusí držet zuby nehty starou koncepci. Buď padneme všichni nebo část elity bude iniciovat transformaci a nový systém semele ty, co se mu postaví.

232901

24.11.2010 03:07

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

Poslední americký president,

Rene Bartosek 76.?.?.?

se tvrdě postavil sionistům i loutkařům byl JFK. Včera bylo ho výročí, kdy tohoto muže se srdcem veřejně odstřelili prachsprostě jako krocana. Den, kdy Amerika zemřela. Z klanu Kennedy byl zavražděn Robert, leteckou nehodu měl jejich bratr Edward, ale zázrakem přežil. Při letecké nehodě zemřel syn JFK John. Lidé nepohnali vrahy k odpovědnosti. Skutečné vrahy ne nějakou loutku, a dodnes za to tvrdě platí. Platba probíhá skrytě, ale je vyžadována neúprosně bez slitování. Končí éra, v té nové mohou Spojené státy vstát z mrtvých, ale bude to záležet na lidech.

Dobrý pastýř položí svůj život za ovce.

232894

23.11.2010 21:38

Norimberk: pouhá historie?

RE: To, že pouze SSSR měl zájem na odsouzení

Rene Bartosek 76.?.?.?

Proběhla krvavá čistka v RA 1937, z generalního štábu toho moc nezbylo, pak se může někdo jako Stalin chystat k útoku a armáda napadena protívnikem být ve stavu chaosu. Navíc Němci dostali moderním vedením války do chaosu i francouzské velení spolehající na zastaralou zákopovou strategii. A Franbcouzi na rozdíl od Stalina vyzbudovali Maginotovu linii, kterou Němci prostě obešli. Stalin překvapivě na nově dobytých uzemích vybudoval železnice a zmodernizoval nebo opravil cesty. Nečekané v zemi, kde i dneska není radno sjet z hlavního dopravního tahu.

Finové vedli obranou válku a byli na ni připraveni. Okolo hranice žádné komunikace využitelné pro masovou přepravu, vylidněný terén ponechaný na pospas přírodě. To by dokázalo zpomalit i německé tankové divize, odhadnout přesně směr jejich postupu a umožnilo připravit obranu na vhodném místě trasy útoku, obvlášť, když v nárazníkové zóně operovaůi diverzní jednotky, snajpeři.... a zaměřovali se na důležitý personál nepřatelské armády, řidiče techniky, důstojniky... Stalin by mohl vyprávět, proč připojil k SSSR baltské státy, Besarabii, Moldavsko, ale neokupoval Finsko a uzavřel s ním nakonec po značných ztrátách mír a spokojil se s nějakým územím.

232886

23.11.2010 21:01

Pohlednice pro „samolepkové zločince“ Patrika a Míšu

RE: samolepky, lepky- idee a víra:-)

Rene Bartosek 76.?.?.?

Pokud by mi to za to stálo, napsal bych něco o Stalinovi z druhé strany a doplnil bych to o obrazový materiál, ale nejspíše bych to ignoroval. Jestli se to přehaní dá se napařit pokuta za "zasviňování" veřejného prostranství, ale po tom se tahle musí měřit všichni ideologii počínaje a reklamou konče. Na svém majetku ať si každý vylepí co mu libo, pokud nejde o pornografii a jiné věci, které porušují zjevně zákony a nejde při tom o omezení svobody projevu.

Na veřejném nic nebo musí zaplatit a musí mu to odsoulasit město nebo jiný vlastník, ale za to se nezavírá do basy, a ani v USA není důvod někoho držet více jak rok ve vazbě. Případná kauce by byla tady velmi nízko. Mno, soud dojde k osvobozujícímu verdiktu nebo nebude prokázáno porušení zákona a někdo si odsedí rok dva v base a řeknou mu s výsměchem sorry a zbytek bude všechno podle "práva", tomu říkám pravní stát na český vychcaný způsob uvědomělé demokracie. Kde se to učí? Na právnické fakultě v Plzni? Není nutné prokázat něčí vinu, ale rok a více může člověk skončit v base, bez toho, že by za to někdo nesl odpovědnost. Jak to říkala bývala nejvyšší zástupkyně, bylo to o justiční mafii?

232885

22.11.2010 01:22

Raketový systém proti komu?

RE: Jenom 270 mil.?!?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Kdepak pokud proběhne WW III, tak jaderné zbraně budou použity, když někomu poteče do bot pohrozí použitím čehokoliv nebo to rovnou udělá na riziko, že protivník nebude schopen s dostatečnou silou odpovědět.

232791

22.11.2010 01:12

Kauza Vítkov

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jógu skutečně nedělám, a mám daleko do stavu nirvány ve smyslu vyhasnutí emocí. Snažím se působit na přátele, aby mysleli a na tomto základě se rozhodovali ve svých životech, ale lidi skutečně jsou často radši, když dostanou befel, pokud tento vypadá aspoň trochu rozumně pro žití. Podívejte je jeden dřep ze superbrain jógy, velmi vhodné cvičení pro autisty. Při jeho výkladu nám duchovní učitel vysvětloval rovnováhu mezi krční a sexualní čakrou a naznačil nám, že to je způsob, který praktikuje i on. Má rodinu a děti. Pro normální běžný způsob je ta rovnováha duležitá většina lidi směrována konzumistánem k té naší zvířecí části podstaty by to měla cvičit aspoň jednou denně. Jógín "trpí" opačnou nerovnováhou.

Jestli půjdu cestou jógína pravděpodbně se přestanu námáhat v téhle informační válce. Zatím se můžeme bavit o egregorech. Jakékoliv skupinové myšlení má odezvu někde jinde, velmi mocnou odezvu, něco může nabýt nezávislou formu, ať už negativní nebo pozitivní. I čistí materialisté mohou aniž to tuší vytvořit egregory. Bez konkurence na této planetě je egregor víry v Boha a to je pouze slabý stín toho, co skutečně Absolutno znamená.

Bůh je nad vším a nic jeho existenci nepodmiňuje, naopak veškerá existence vychází z tohoto zdroje. Egregory mají schopnost působit zpětně především ovlivňovat myšlení. Lidé mají rozdílnou rezistenci zachovat si svou svobodnou vůli. Egregory nacismu tady bude ještě dlouho, to mi věřte. Stačí si na to vzpomenout v jakémkoliv smyslu. Egregory postupně mizí v zapomění. Od Boha dostali svobodné myslící svobodné bytosti svobodnou volbu, jedním z nejodpornějších zločinů je, když tato volba je popřena, ať už silou nebo úskokem. Negativní egregory mají tendenci svobodnou volbu změnit, u pozitivních to někdy dělají lidé v rámci velkých starých institucí v dobré víře. Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

Když systém nebude fungovat lidi, udělají revoluci nebo nějaká mocenská skupina se pokusí převít moc, když krachne dojde ke zhroucení a chaosu, z kterého se po čase vynoří něco jiného. Ale jakmile je zaveden nový fungující systém lidé velmi rychle ztrací zájem o dění. Pokud elita plní svou funkci a funguje, tak obyčejný lid lecos zkousne. Zkusím tuhle analogii. Když lidí onemocní, tak jsou ochotni udělat hromadu prospěšných věcí pro zdraví, spousta těch věcí jde dělat každý den, ale když lidem otrne, tak je po aktivitě s nějakým širším rozměrem.

Lidi se zajímají o své životy spíše v krátkodobé perspektivě z toho vyšli korporace, ale systém i když je velmi robustní, tak musí být směrován v perspektivě dlouhodbé, pokud se nějaké efekty kratkodobého nahromadí, pak mají moc spustit deformaci nebo dokonce kolaps. Teď se tedy lidé budou nuceni zajímat hlouběji o dění, ale zmizí problémy, vypaří se zájem v masovém měřítku.

232790

21.11.2010 15:57

Kauza Vítkov

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Individualismus má kromě pozitivních jevů jako skoro všechno i svou negativní stránku. Praxe prověřuje, co je funkční, a protože existovali mnohem méně ateistické společnosti v minulosti a vývoj šel jistým směrem, tak se domnívám, že rovnováha mezi individuálním charakterm společnosti a společenskou strukturou je někde jinde, než to vidíte vy.

Za utopii považuju, že by se dalo individualismem dojít do takového stavu kolektivního vědomí, aby tento stav překonal desintegrující síly stojící v individuálním egu, které je pevně zakotveno v materiální realitě. Ale i pokud by byl tento stav překonán, tak kolektivní vědomí nemá nějakou pevnou vazbu k materii, které považuje za něco co brání poznání pravého stavu věcí, což má nějaké důsledky.

232770

21.11.2010 15:57

Kauza Vítkov

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Víte začal jsem dělat pranic healing. Skupina lidí dostala znalosti, techniky, prakticky si vyzkoušela, že to nejsou kecy a odhaduju, že tak každý desatý to bude používat, a to jsem rozený optimista. A ta skupina byla v rámci Chicga kapka v oceánu. Já se k meditacím horko těžko dostávám tak dvakrát týdně. Zkusím to zlepšit, mám mít nějakou schopnost a k její aktivaci vede praxe, praxe a praxe. Dostal jsem "hřivnu stříbra", když ji zakoppu do země pochválený za to nebudu.

Musím vstát o hodinu dříve teda v 5 hodin, a musím před tím jít brzo spát, když příjedu v 6-7 večer, tak to znamená hygiena, večeře a na kutě, abych ráno nebyl unavený, večer jsem utahaný natolik, že na meditování můžu zapomenout. Taky to znamená upravit jídelníček, určitě mi to prospívá i po stránce fyzického zdraví, ale i tak teď na záčatku slintám někdy, jak ti Pavlovo psi. V oblasti Chicaga žije plus minus 10 milionů lidí. Kolik si myslíte, že z nich bude pravidelně praktikovat nějakým způsobem aktivně duchovní cestu a bude se v tom zdokanolavat?

Dále vyšší stupně na tom duchovnu ve formě mistra vás vedou pryč od té reality, ale společnost musí fungovat na hromadě prakticky orientovaných lidí, jinak se rozpadne. Velká náboženství vytvaří kompromis, zjednodušují techniky, lidi převážně nezajímá proč věci fungují, stačí jim povětšinou, že to funguje. Ale pokud se o to někdo zajímá hlouběji, tak vidí, že na cestě k Bohu existuje jistá podobnost, přestože pro každého člověka je to individuální výkon.

Pokusil bych se o analogii. Máte výstup na velkou horu. Lidí mají různé pomůcky. Není důležité z jakého materiálu jsou ty pomůcky, jakou mají barvu, budou se i lišit, někdo to dá bez masky, někdo ani náhodou... Bude se lišit motivace. Budou se lišit i techniky, a každý výstup bude neopakovatelný a individuální. Cíl je pouze jeden, ale málokomu se to podaří v rámci té materiální skutečnosti. Skutečný mistr vám tu horu zdolá víceméně bez pomůcek.

Společnost duchovních mistrů je nefunkční, ale toho se nemusíme obávat. Spíše přinutíme rotovat galaxii opačným směrem než by masově lidi dali přednost každodennímu praktikování duchovních technik, což by vedlo k jejich růstu. Velká náboženství zjednodušila techniky a už vůbec věřící nezatěžují detaily, proč a jak? Lidi v rámci svých životů o to skutečně dvakrát nestojí, chtějí pokud možno bez námahy žít v materiální rovině na vysoké noze a o duchovno se převážně začnou zajímat, když je ouvej. A ten zájem povětšinou zmizí, když se život vratí do normálních kolejí.

Individualismus má kromě pozitivních jevů jako skoro všechno i svou negativní stránku. Praxe prověřuje, co je funkční, a protože existovali mnohem méně ateistické společnosti v minulosti a vývoj šel jistým směrem, tak se domnívám, že rovnováha mezi individuálním charakterm spole...

Automaticky kráceno

232769

21.11.2010 07:37

Raketový systém proti komu?

RE: Jak to říkal Švejk?...

Rene Bartosek 76.?.?.?

Rusko se k ničemu konkrétnímu nezavázalo tedy ani k finačnímu příspěvku, ale jistě se rádi v Kremlu seznámí s podrobostmi o raketové obraně NATO. Důležité při předávání informací bude především, aby na to Rusko nenašlo chlup a to bude dost problém, protože ve strategické rovnováze se musí počítat s využitelným potenciálem a už bude Moskvě něco vadit jistě to dá důrazně na vědomí. Má jit o projekt za 300 miliónů babek. Dvakrát nic a vzhledem k tomu, že erár i civilní korporace přivedli veřejné ropočty k bankrotu a tahle věc je na dlouhé lokte, pak... Jde, ale o ratifikaci dohody Start a volby v USA dopadly, tak jak dopadly.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/217329-pri...
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/217334-rus...

232759

20.11.2010 16:20

Kostarika – další nástupiště Pentagonu

Vojclové jsou nepoučitelní.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Možná by nebylo od věci dát jim povinně i základní kurz z ekonomie. Na kolik vyjde "sranda" jako válka. Už USA zaplatily aspoň dluhy za WWII a Vietnam? O Iráku nebo Afganistánu nemá smysl mluvit, to se nezaplatí nikdy, ale za cenu bankrotu, což vyjde USA zatraceně draho. Nejde o primárně o Nikaraguu, ale o Venezuelu a v konečném planování o latinskou Ameriku, příliš velké soustu, když se zaseklo na Středním východě.

Tady pro změnu lampasy mluví o nutnosti výzvědného letounu, jak podotkl novinář na závěr o tom kolik by stálo postavit sklad na zkapalnělý plyn a jeho provoz "stratégové" nemluvili. Můj selský rozum mi říká, že provozovat flotilu válečných lodí v oblasti, bez které je výzvědný letoun k hovnu vyjde o něco více než postavit a provozovat sklad na zkapalnělý plyn. Než ho naplní není problém dopravit tanker s vojenskou námořní eskortou, pochybuju, že by se piráti odvážili v člunech zaůtočit na jaléloliv válečné pravidlo a mám zlý pocit, že eskortovat důležité tankery by přišlo Británii levněji i bez vybudování toho skladu.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/217285-bri...

232727

20.11.2010 16:03

Kauza Vítkov

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

My lidi jsme skupinový tvor. Individualismus pokud přejde jisté hranice má destruktivní charakter na stabilitu společnosti. Deintegrace zápádní společnosti je ukázkový případ. A to jsem člověk, který individuální volbu bude vždy považovat za největší privilegium bytosti nadané schopností myslet. Pokud chceme existovat v civilizaci neobejdeme bez jisté míry centralizace a elity, která to bude organizovat,což představuje nějaký společenský řád. Individualismus je kreativní hybnou složkou společnosti, aby tento řád neztratil dynamiku nutnou k reakcím na nějaký vývoj. Aby to fungovalo musí to být v nějakém rozumném poměru.

Silně konzervativní společnost, kde převáží snaha udržet trvale status quo začne stagnovat, dlouhodobě bude mít problém reagovat na změny. Společnost, kde převáží individualismus může zkolabovat jiným způsobem. Pokud jde o vývoj na západě. Návrat k nějakému korporatnímu feudalismu je nemyslitelný, centralní moc ve feudálním uspořadání má menší dosah, který neumožňuje existenci korporací. Ne že bych korporace nějak musel, ale pád civilizace příliš dolů ve složitosti má jisté demograficlé dopady, velmi tvrdé dopady, pokud to vůbec proběhne úspěšně.

Momentálně jsem na hranici desintegrace, korporace vyžraly veřejné rozpočty, brutální orientace na konzum posílila individualismus natolik, že narušila společenskou soudružnost, což velmi oslabilo centrální strukturu mocenského uspořadání. Individualismus ani korporace nejsou schopny dát integrující myšlenku. Lidi nepůjdou "za vlajkou" ve znaku s plechovkou od coly a hamburgerem doplněným o ksicht celebrity a už vůbec ne v houfu egoisticky laděných individualistů.Třeba Rusko přežilo kolaps v 90-tých letech i díky tomu, že rodina v Rusku znamenala okruh 100 lidí, kteří drželi dostatečně při sobě, efekt to jistě mnělo na sousesdké vztahy.

Jednou důležitou součástí společenské integrity je soužití menšin. Korektnost braní, některým nutným věcem. Za prvé se musí bez příkrás definovat současný stav. Za druhé se musí definovat příčiny, které vedli k věcem, kde vynikjí problémy. Za třetí východiska. A v úvahu se musí vzít i názor většiny bez toho nic nemůže fungovat! Menšina musí akceptovat nějaké mezní postoje většiny a nemůže očekávat, že půjde za tuto hranici. Západ je v situaci, kdy buď provede hlubokou transformci svého směřování nebo padne jako civilizace. Základem je radikální odklon od expanzivního pojetí a začít se musí finančním systémem.

232726

20.11.2010 03:23

Zastírání krize

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Napadl někdo Švédsko v 90-tých letech? Nenapadl stačilo mu pohrozit ekonomicky v praxi, přestali se kupovat dluhopisy, jak se na tom trh, tak tržně a jednotně asi domluvil? Švédové nejsou Srbové a my nejsme ani jako Švédové. Na rozdíl od těch Švédu jsme fatálně ekonomicky zavislý na Německu. Zda se refroma líbí je potřeba zjistit nejprve v Berlíně? Nemyslím, že by přijeli s tanky jako Sověti, když se jim reforma nelíbila, ale mají jistě způsoby jak lecos v Praze zařídit. Komunisti trpěli chronickým nedostatkem deviz, a to po první republice zdědili ekonomickou základnu vyspělé průmyslové země. ČR dnes není průmyslově vyspělá země, zlaté rezervy se poslali ke všem čertům roku 1998. Vy se domníváte, že MMF naboi SB mají zájem, aby zadlužené země splatili své závazky? Já si myslím něco jiného.

První musí padnout systém fiat money. Vypadá to, že oligarchie není schopna nebo ochotna transformovat neudržitelný systém, takže padne přirozeným kolapsem.. A i v tom co vznikne poté, jestli vůbec něco, odmítám dát někomu jako stát nebo centrální banka pravomoc nad nekrytými penězi, protože to povede k manipulacím, korupci a postupnému uzurpování moci. Odmítám po fiat money návrat k systému financí, který jde manipulovat. Drahé kovy manipulovat nelze, kdo je má ať vytváří peníze, žádná centrální kontrola nad emisí peněz. Já nepřemýšlí nad tím, co by bylo hezké, ale beru v úvahu, co může i fungovat.

Vaše reforma je ve světě korporací a fiat money nefunkční a ve světě, který když to půjde dobře vynikne transformací systému o ní nebude zájem. Mezinárodní obchod si vynutí barter nebo drahé kovy, na nějaké papírové devizy zapomeňte. Taky to chce nějakou míru stability a ta je vázaná na na nějakou minimální úroveň centrální moci. Feudalismus, s kterým někde koketují je pod touto mezní úrovní. Váš systém bude směřovat k vytvoření další finanční oligrachie, kdyby byl funkční, ale já o tom silně pochybuju. Pokud mé pochynosti jsou negativní přístup, nemůžu sloužit, takový je můj upřímný názor na věc.

232710

20.11.2010 02:58

Duch na summitu NATO

Moskva bude manevróvat.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jaké může mít nezavislé záruky o raketovém štítu? Žadné. Ve strategických plánech se musí počítat s veškerým využitelným potenciálem. Rusko má hromadu zdrojů a míní je mít pod kontrolou, což se jistě nelíbí a za zdroje dostane v budoucnu prakticky cokoliv, co bude potřebovat ze zahraničí. Aktivní účast Ruska v Afganistánu znamená mimo jiné problémy na Kavkaze. Obětovat vytahy s Iránem, ztratit kontrolu na Kavkaze. Nepříliš veselá pozice Moskvy okolo Kaspiku a ve střední Asii. Hromada rizik a západ nemá co za ně pořádně nabídnout, včetně záruk důvěryhodnosti.

Přes 80% Afgánců chce dohodu s Talibanem. Západ už prohrál, a nevydrží tam ani do roku 2015, kdy stažení jednostraně oznámil premiér Cameron. Na druhou stranu pro Rusko není žádná ztráta umožnit logisticky delší agónii NATO v Afganistánu. Indie netratí taky nic, dostane se k technologiím a není níčím vázaná pro podporu války v Afganistánu. Tratí Pakistán, který krvací za západ a podle všeho má držet hubu a krok. Irán jistě uvítá dlouhodbé vázaní vojenských jednotek v Afganistánu, hrozbou by pro něj byla pevná kontrola nad Afganistánem. Čínu to nestojí taky nic, pokud se Indie dostane ke mezikontinetalním raketám nic se neděje, válka nuklearních velmocí je tečkou za civilizací. Studená válka trvala 40 let a na rachejtle mohlo dojít pouze v důsledku nějaké chyby.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/217192-bri...

232709

20.11.2010 02:22

Kauza Vítkov

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Romské komunity ve velkých městech nebo v lokacích typů trasa E55 mají pod palcem místní kriminalní bosové. Být Rom a mít dcerku hezkou holku, tak to pokladám za tragédii. Pak na BL čtu příběhy typu, že v 30 se ženská neumí skoro podepsat. Moc stará na trasu a život není peříčko. Věřte, není mi v takových chvílích do smíchu. Není mi do smíchu, když místímu kápovi tajtrlíkuje naokolo místni velitel policajtů... Začarovaný kruh a není žádné jednoduché řešení. Běh na dlouho trať. K smíchu mi není ani Kocáb, který nedokáže přežít týden v ghettu, já kdybych věděl, že to je na týden, bych dokázal sedět "holou řití na žiletce".

Nejde pouze o otázku peněz. První věc je nutné se podívat jakým způsobem můzou lidi s nulovou nebo minimální kvalifikací přežít? Jakákoliv solidarita ze strany státu musí být vázana na zvyšování kvalifikace. Bude to drahé? Kolik stojí jeden vězně v base? Nepočítám škody, které vznikají v důsledku kriminality. Vím je krize, víceméně bych vázal dávky na zvyšování kvalifikace všeobecně, z Bruselu na to prachy jsou, tak proč je nevyužít. U příběhu z českých pracaků, které pod pseudonymem Říhová vydávaji na BL se taky dvakrát nesměju. Půjde se po příčině problému a s totalitou na hnědo nabo v jiné barvě si nemusíme dělat vážné starosti.

232706

20.11.2010 02:21

Kauza Vítkov

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Měli jsme na výběr svrab nebo neštovice. Podívejte se, co zbylo z Jugoslávie?

Je pravda, že režim romskou problematiku ignoroval. Komunisti za realsocialismu na tomhle poli vyvinuli značné usílí a něčeho i dosáhli. Aspoň základní gramotnosti a nějaké vyučení. Zaměstanost byla dost často umělá, ale to se týkalo všech. Podívejte, když si mám vzít někoho z Romů ke komu jsem měl úctu. Tak mě napadne starý Kováč, pamatuju ho buď v železničářské uniformě nobo v bílé košily a pláťacích. Vždycky s upraveným knírem, pravda v pracovním často se strništěm. Nikdy jsem ho neviděl nalitého, nevěděl jsem onějakém průšvihu apod. To jeho synové, i když tatík měl pádnou ruku a respekt byli bijci a průseráři.

To byla generace českých cikánů, na které pracovali komunisti. To slovo Rom mi nejde od huby protože má význam, člověk, čimž ti co nejsou romové automaticky jsou nelidi. A taky cikáni té reralsocialistických generací to často nemají rádi. Pravdoláskovci si můžou z Bruselu vzít grant, aby zjistili proč?

To naši humanisti mají plnou hubu Romů, romské kultury, respektu k odlišnostem... K penězím z jiného úhlu pohledu. Jak způsobem mohou lidi dneska žít, buď musí máknout, nebo žijí v bohatém státě, kde lze finacovat jistý parazitní způsob existence, žijí ve státě, který na to finačně nemá, ale díry v legislativě či neochota dodržovat rovně zákony, umožňují parazitovat. Když to nejde, tak kriminalita. Lidi nepůjdou hromadně s provazem do lesa hledat vhodnou větev, tak to prostě je. Rentiéry řešit nemusíme, ti doufám ani v ČR pro sociální dávky nechodí, vím ti se zajímají o státní zakázky.

Aby člověk mohl sehnat slušnou práci potřebuje kvalifikaci. Makat rukama se v ČR považuje za ponižující všeobecně, ale řemeslníku bylo málo za socíku, teď jich bude ještě míň. Fabriky jsou v háji, cukrovary skončili, poněvadž kvóty jsou ve Francii. tomu se říká efektivita alá Brusel a tzv. "volný trh". Dalo by se pokračovat, plus nastoupili lidi na východ od nás, ubylo pomocných prací na stavbě, v lese a jinde. Stavebnictví je jedna z málo věcí co je pevně vázáná ekonomicky na lokaci. Generace Romů, co mají oproti těm ze socialismu ještě horší kvalifikaci, začíná vychovávat děti.

Romské komunity ve velkých městech nebo v lokacích typů trasa E55 mají pod palcem místní kriminalní bosové. Být Rom a mít dcerku hezkou holku, tak to pokladám za tragédii. Pak na BL čtu příběhy typu, že v 30 se ženská neumí skoro podepsat. Moc stará na trasu a život není peříčko. Věřte, není mi v takových chvílích do smíchu. Není mi do smíchu, když místímu kápovi tajtrlíkuje naokolo místni velitel policajtů... Začarovaný kruh a není žádné jednoduché řešení. Běh na dlouho trať. K smíchu mi není ani Kocáb, který nedokáže přežít týden v ghettu, já kdybych věděl, že to je na týden, bych dokázal sedět ...

Automaticky kráceno

232705

20.11.2010 01:36

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Přání otcem myšlenky

Rene Bartosek 76.?.?.?

Já Vás taky respektuju hezky komplexně se vším všudy. [smích] [mrknutí jedním okem] A taky si myslím, že moje názory na věc určitě nejsou ke škodě spolužití mezi lidma s odlišnou sexuální orientací. Já se už vzhledem na svůj naturel snažím hledat, to co lidi spojuje, i když odmítám bagatelizovat nebo ignorovat něco na té skutečnosti, co se nehodí do krámu nějakých sice hezky vypadajících intelektualních konstrukcí, které jsou bohužel často v zásadním rozporu s realitou. Skutečnost holt převážně nevypadá tak hezky přitažlivě.

232703

19.11.2010 02:49

Americké pokrytectví: Likvidace ústavy, kolaps vlády zákona

RE: povolena vrazda?

Rene Bartosek 76.?.?.?

Asi ho nikdo nepřeložil nebo nenapsal. Editor má pouze dvě ruce a jednu hlavu. Pravděpodobně z toho důvodu přišlo něco na podobné téma se zpožděním 10 dnů na tento web. Do budoucna máte jistě šanci nabídnout dle vlastního uvážení zajímavý materiál pro zveřejnění.

232640

19.11.2010 02:42

Americké pokrytectví: Likvidace ústavy, kolaps vlády zákona

Článek je přesný.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Otázka je do jaké míry má i člověk v úřadu presidenta USA volné ruce? Dle mého názoru to autor nevzal v úvahu, ale i tak jsem ho hodnotil za jedna. Tady je zajímavá uváha od jiného "levičáka".
http://www.blisty.cz/art/55493.html

232639

19.11.2010 02:36

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Přání otcem myšlenky

Rene Bartosek 76.?.?.?

Vlastní děti jsou vlastní děti, tam dle mého názoru nemá právo nikdo brát dítě rodiči, pokud ten hrubě o dítě nedbá nebo mu ubližuje apod. S adopcí jak jistě víte Alexo dlouhodbě nesouhlasím. Pokud jde o ostatní práva nemám namítek, případě že se týkají i heterosexuálu, tedy rovnost před zákonem.

232638

19.11.2010 02:24

Zastírání krize

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Peníze v bezhotovostní podobě jsou zbaveny anonymity. Bez finační nezávislosti není žádna nezávislost. Netvrdím, že dneska jsou lidi hromadně finačně nezavislí. Kdo bude kontrolovat fungováni systému? A kdo bude hlídat hlídače? Chápu má to odstranit korupci, ale to bych řekl je marný boj proti lidské přirozenosti korupce=kreativita jsou dvě spojené nádoby jako pozitivní a negativní stránka téže mince. Velký tok peněz do státu povede k nárustu administrativy a korupce, tak jako tak.

O tom, že by šlo dnes odstřihnout nesoběstačnou ekonomiky ČR finačně od zahraničí nemá smysl uvažovat. Klidně zapomeňte i na to, že se někdo bude dívat jak ČR získává zpět kontrolu nad částí ekonomiky nutnou pro zajištění soběstačnosti, i dkyby někdo z kouzelného klobouku vytáhl kapitál na nákup. Zdaťe zahraniční kapitál a vypaří se jinam. Momentálně zahraniční ekonomická mafie chce odstavit domácí ekonomickou mafii od ČEZ, v tomhle ohledu dávám přednost té domácí.

Když byly lidi v ulicích v Řecku, panáci v Bruselu a jinde byly v poklidu, teprve razantní nákup řeckých dluhopisů Pekingem je probral z letargie. Např. v USA zablokoval Kongres čínské investice do energetiky v USA, ale my nejsme supervelmoc, aby jsme si něco takového mohli dovolit. Jugoslávie měla daleko menší ambice a jak dopadla. Mít v dnešním systému nezávislou centrální banku? Utopie.

V systému fiat money, by jsme museli sedět na hromadě ropy, kterou budou potřebovat všichni jako Chavez, zbrojit a mít rozumnou geopolitickou pozici, aby vám to zbrojení k něčemu bylo a bzlo možné se efektivně bránit. A pak by jste si mohl zkusit experimentovat s uzavřenou měnou pro vnitřní trh. ČR je enormně zavislá ekonomicky na Německu a nemá žádný zdroj typu ropy, po kterém by v zahraničí byla poptávka, takže experiment by brzo padl na nedostaku deviz i beu nutnosti nějaké války. Na finále by nastoupili experti MMF a SB a bylo by po ptákách.

Švédsko se cukalo v 90-tých letech a snažilo se udržet sociální stát. Tuším na pár měsíců přestal být ze strany investorů zájem o státní dluhopisy, velmi tržní jednání. Po krachu fiat money nastoupí zpátky drahé kovy, lidi budou mít nějakých kreditů na dlouho plné zuby, protože jdou zmanipulovat.

232637

19.11.2010 01:41

Kauza Vítkov

RE: .

Rene Bartosek 76.?.?.?

Hmm, takže budeme mlčet nebo pořádat hony na čarodejnice, kdy nějaký užitečný idiot, časem způsobí explozi sociálního tlaku, který narůstá ve společnosti. Aby se vyskytly kauzy jako Vítkov musí existovat vážné důvody. Tohle přece není jenom tak samo sebou. V každém případě je to proces na politickou objednávku korektnosti. Jenomže cílem soudních kauz na politickou objednávku, pokud to bude tolerováno, tak cílem se v budoucnu bude stávat stále širší seznam skupin lidí. Nemají se opakovat excesy jako tento, pak se musí jít po příčině.

Dvacet let se to zkoušelo korektně a dospěli jsem pouze s prominutím do větších sraček. Máme novou generaci cikánu bez kvalifikace, když se základním vzděláním, tak je dobře. Vysoká míra drobné kriminality ještě jde, horší to bude při velkých městech nebo hranicích se západními státy. Data po mě nechtějte, korketnost tvrdí, že nic takového neexistuje. Data neexistují není žádný problém, všechno se rozpustí v celostátním průměru. Ale v běžném životě se jedná o problémy zančného množství lidí, ať jde o cikány nebo bílé.

Já pamatuju, ať byli komunisti jací chtěli, tak v tomhle ohledu se starali. Pravděpodbně soudruzi v Rumunsku či jinde na to kašlali poněkud více, ale kde se hrabou na korektní demokraty. Ti totiž žijí v jistých ohledech mimo realitu, a právě v těch jistých ohledech "řeší problémy" té naší skutečnosti.

S celou tou slavnou korektností se dostaneme a to rychle do totality. Jestli bude dohněda jak se obáváte nebo doruda už je pouze takový detail. Když se dlouhodobě neřeší problémy, tak zákonitě přerostou přes hlavu a lidi jsou pak nachylní darovat moc populistům a karieristickým darebákům nejhrubšího zrna.

232634

19.11.2010 01:16

Kauza Vítkov

RE: tresty jsou v pořádku

Rene Bartosek 76.?.?.?

Neexistují žádné mé osobní posvatné návody. Zřejmě jste to špatně pochopil. Co to je vlastně pravý význam slov? Myslím si, že máme velmi podobný názor na věc, ale lidi už mají takovou povahu, že se napíše slovo pomsta a vypaří se ten zbytek. Takže já budu prosit Boha o odpuštění, ochranu pro sebe nebo pro ty co to potřebují.

Nebudu se aktivně montovat do toho co na základě špatné karmy potká jiné, i když nemůžu vyloučit, že se stanu nástrojem té vyšší moci. Dvakrát o to nestojím, právě z důvodu, že to mohou slíznout nevinní, co s tím nemají primárně nic, ale asi platí "starý dluh". A taky já si nesu nějaký svůj starý dluh, netřeba k němu zbytečně něco pridávat. Tohle je třeba můj osobní pohled, ale není ani zdaleka posvátný, ani to není návod pro ostatní, každý si svou cestu k Bohu musí najít sám, pokud tomu chce. Jestli má jinou volbu a cestu k Bohu nehledá, jeho věc.

Když mám v úmyslu dát někomu něco sežrat, tak nežádám o pomoc Boha. Stejně by to nefungovalo a dostal bych extra flastr za snahu zneužít jisté energie. Pro jistoptu nežádám o pomoc vůbec nic, za všechno se musí zaplatit a někdy bývá cena zatraceně vysoko.

Náboženské texty jsou staré a je třeba číst je mezi řádky, obvzlášť platí pro staré texty církvi, které byly nebo jsou součástí mocenské struktury. Moc korumpuje, že ano? Jistě se stalo, že při jejich záznamu byla nejedna křišťálová karma, řekněme lehce očazena. Bůh pojmutý jako universalní jednota, nemá důvod být žarlivým bohem. Neexistuje nic, co by se mu mohlo rovnat!! To jenom naše nedokonalé myšlení si musí skutečnost rozdělit, naše ego se musí vůči skutečnosti odlišit jako objekt, aby jsme mohli logicky uvažovat o subjektech. Pokud máme uvažovat o Bohu jako jednotě, pak jsme po odpovědi nexistuje a existuje s naším rozumem v koncích. To taky není můj osobní posvatný návod, formuloval to třeba Šankara v 8.stol, ale překvapilo by mě kdyby před ním nebyli jiní.

Čerpám ze starých tradic, bible, hinduistické pojetí, taoismus, něco z islámu, budhismus, pranic healing, filosofové, ale taky přírodní vědy, historie a taky tzv. konspirace... a všecko to čtu i mezi řádky. Člověk zjišťuje překvapivou podobnost v jistém základě a z komlexního pohledu vidí zajímavé souvislosti. Šlo o nedoruzumění. Jak vidíte dal jsme si práci to vyjasnit. S provokatérem, který se vložil taky do debaty na OT k článku bych nestrácel čas. Chcete debatovat o teologii, založte téma na fórum, pokud tam už něco takového není. Třeba se lidi přidají.

232632

18.11.2010 05:00

Facecrime

Internet.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Zuří na něm kromě jiného nějaký ten pátek i informační válka a vypadá to, že přes všechnu snahu některých vlivných skupin, tak množství lidiček má stále navrch. [smích] [mrknutí jedním okem]
http://www.blisty.cz/2010/11/18/art55518.html
http://www.fitwatch.org.uk/

232551

18.11.2010 02:36

USA - HOMOSEXUÁLI vychovávajú zo svojich detí homosexuálov - tvrdí ŠTÚDIA

RE: Salámová taktika - netlačiť postupne spracovávať

Rene Bartosek 76.?.?.?

Pravda, to že někdo má pindíka někdo vaječníky s lepčejší výzdobou, to je takový přírodní přežitek. Jinak jsme naprosto stejní co se týče fyzických i psychických dispozic. Měli bychom pohnat před tribunál přírodu. Můj názor na opačnou sexuální orientace je jednoznačně chyba v namixovaní. Jistý psychický typ osobnosti se ocitl geneticky ve špatném těle, pro mě za mě ať to klidně určují pouze geny, ať to je stravitelné i pro čisté materialisty. Ale existence bisexualů ukazuje, že člověk je tvor zvídavý a nachylný v oblasti sexu skoro k čemukoliv. Jinak řečeno bisexualita dokazuje, že to co geneticky nejde změnit lze pouze "kulturní nadstavbou" řekněme eufemicky obohatit.

P.S. Jeden kámoš si stěžoval, že chce taky otěhotnět. [velký smích] [velký smích]
http://www.osel.cz/index.php?clanek=5372

232545

18.11.2010 02:16

Zastírání krize

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Tohle je zajímavý obrázek ohledně dluhů.
http://www.economist.com/content/global_debt_clock

232542

18.11.2010 02:04

Zastírání krize

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Máte pravdu dluh byl pouze snížen z 6.1 biliónu na 5.7 biliónu během Clintonovi administrativy. Kongres oslavoval po dlouhé době rozpočet bez deficitu. Do roku 1980 vypáda křivka krotce, pak nám trochu události nabrali spád, řekl bych, že se Clintonovi podařil malý zázrak. Finance jak už jsem řekl nabral po pádu SSSR, expanzí do sféry vlivu východního bloku, z toho bylo finacován i projekt eura. Teď jsme v natolik strmé části křivky, že by nepomohli zázraky na denním pořádku. Celkový dluh v tom pseudokapitalismu postaveném místo na kapitálu, na hromadě dluhů, poněvadž jakákoliv emise nekrztých peněz je sama o sobě dluhem, tak celkově to vynulovat nejde, ale částečně vynulování je mozné na základě toho, že někdo bude zadlužený ještě více. To je případ při snížení amerického dluhu.
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://theecon...

232541

18.11.2010 01:17

Kauza Vítkov

RE: tresty jsou v pořádku

Rene Bartosek 76.?.?.?

Volat po pomstě? Tohle bych se po vyšší moci neodvážil požadovat, a nikomu něco takového nedoporučuju. Necítím se povětšinou seznámen natolik skutečnou povahu věcí, abych do něčeho takového fušoval. Co když se budu mýlit? To bych si z karmického hlediska nadělal skutečně do bot. Bůh nepotřebuje poradce.

232540

17.11.2010 13:21

Zastírání krize

RE: Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Když dochází k radikální změně systému, tak se to tyká všech pater společenské pyramidy.Zádný strach v tomhle punktě do smíchu nebude nikomu. Propaganda může fungovat pouze za předpokladu, že základní věci fungují. Když nefungují, tak ani z celebrit nezůstane nic než trochu kouře a smradu, aspoň z těch co lidu řeknou, že když nemá na chleba má baštit koláče. Elita má privilegované postaveni, ale musí zajistit fungování systému, když to nedokáže končí špatně nebo musí uvolnit místo někomu, kdo se cítí, že na to má. Tak to funguje celou lidskou historii. Pravda, když neexistuje elita, která by udržela systém v chodu, můžeme dopadnout jako Římské impérium.

232499

17.11.2010 05:08

Zastírání krize

Ldi nemají rádi. když se jim říkají nepříjemné pravdy.

Rene Bartosek 76.?.?.?

Obvzlášť v politice to platí dvojnásob. Vsadit na strategii líbívých lží se dá za předpokladu, že ty nepříjemné udánlivě ignorované pravdy nezačnou tvrdě konfrontovat schopnost jakéhokoliv systému dále fungovat. Neschopnost západní elity formulovat nějakou dlouhodobou strategii je vázana na radikalní změnu finačního systému, nějaké škrty nic neřeší, právě naopak zradikalizují masy lidí zahnané do kouta.

Stačí se podívat na posledních 12 let v USA. Tuším roku 1998 expresident Clintom slavnostně vyhlásil vynulování amerického dluhu. Bylo to umožněno expanzí do trhů zhrouceného východního bloku. Prostor pro expanzi se uzavřel a systém fiat money se nachází v takovém stadiu, že během 10 let z nuly expandoval dluh do historických výšin.

Nějací šílenci si myslí, že to řeší brutální redukce populace na jednu miliardu. Za prvé něco takového civilizace ve zdraví nikdy nepřežije, ale i kdyby, tak systém je v tak strmé časti křivky nutnosti expanze dluhů, aby se nezhroutil, že se podbně jako s Clintonovou nulou dostaneme extrémně rychle do podobné situace v ještě strmější časti křivky. Jinak řečeno systémovou příčinu krize nemůže řešit žádná změna v nastavení parametrů systému.

232478

17.11.2010 04:44

Kauza Vítkov

RE: tresty jsou v pořádku

Rene Bartosek 76.?.?.?

Nedávno jsem registroval zajímavější případ z břeclavska. Na intenzivce skončil majitel herny původem z Vietnamu, skupina Romů si vyžadovala hru bez peněz. Co tam, šlo o rasový motiv organizované skupiny? Jsem zvědav zda naší obhájci lidských práv i Z Německa budou za asistence médiií přítomni v soudní síni. Naprosto souhlasím s přístupem v Británii, kdy média k živým soudním kauzám podávají pouze oficiální fakta bez komentářů a hodnocení. Nedokážu si nějak představit BBC, že by vedla televizní přenos ze soudní síně a reportér zaujímal stanoviska podle vanoucího větru.

Jsem z regionu. Sice jsem si říkal, že se k tomu nebudu vyjadřovat, ale co se šušká mezi lidem? Za prvé v sobotu večer lidi často vyrazí za zábavou, možná pan Kudrík zůstal doma, to už se po půl roce blbě zjišťuje, ale bylo by to překvapivé u člověka, co má problém se závislosti na hracích automatech. Gamblerstvi není problém ověřit ani dnes. Akorát se to nehodí do mediálního obrazu a blbě by se dávala dohromady sbírka na nový barák jako náhradu za ten starý.

Kdo byl vlastně vlastník toho starého baráku? Tvrdí se, že barák byl opuštěný. Měl připojenou vodu, plyn, elektřinu? Dívím se, že to nezaznělo od obhájců. Dále pan Kudrík byl několikrát soudně trestaný v novinách se mezi řádky mluví, že trestná činost byla za kradenou naftu a benzín. Co říká odborná expertíza k požáru domu? Pokud hořeli běžné věci,k teré se vyskytují v báraku, tak se místní mýlí.

Pouze pachatelé vědí, zda házeli zápalné láhve do báraku s vědomím, že je ten bárák obydlený a víceméně neexistuje mimo přiznání obviněných způsob jak prokázat úmysl. A soud aspoň v právním státě musí soudit nesmí připustit ani politické tlaky, ani nálady veřejnosti, ani emoce nebo mediální nátlak, bulvár... Soud v pravním státě probíhá na základě zákonů a důkazů!! Odhaduju, že nešlo o úmysl zabít a už vůbec skoro upálit malé dítě. Pachatelé pravděpodobně věděli, že dům je obydlený, ale toto jsou pouze mé osobní doměnky. Před skutečným soudem v právním státu to nemůže obstát jako důkaz, stejně tak jako domněnky a teoretické konstrukce obžaloby.

Jako hluboce věřící člověk věřím v karmický zákon i v bibli to je řečeno jasně ve Starém i Novém zákoně. Sice to dítě zázrakem neuhořelo, ale všichni, kdo na tom těžkém popalení nesou svou vinu, dostanou svoje mnohonásobně zpátky. A když říkám všichni, tak myslím všichni. Nedávno byl dobrý vtip na BL. Existuje soud, kde nejde zatajit žádný důkaz ani vina, ani myšlenka. Peníze ani dobrý advokát, politický či jiný zájem tam nefungují, tam se soudí podle toho jak se věci doopravdy staly. Tam se lze dovolat spravedlnosti, my v civilizaci se musíme spokojit pouze s právem položeném na zákonech a nestraném soudním řízení.

232477

09.11.2010 02:19

Úsvit epochy Rousseff

RE: Prezident a prezident

Rene Bartosek 76.?.?.?

Větší země, větší rozmanitost více manevrovacího prostoru. Také rizika a globální dopady destabilizace Brazílie oproti Venezuele jsou nesrovantelná. Chavez je mnohem více radikální, otázka je zda více smířlivá politika by měla šanci provést v dostatečné míře změny, kterou mohou otočit neokolonialní postavení země. Obvlášť pokud to je vnímano jako nevítaný precedens. "Kolumbie" se stěží bude stavět do silové pozice vůči Brazílii. Na druhou stranu Venezuela není Honduras.

232202

07.11.2010 15:38

Úsvit epochy Rousseff

RE: Prezident a prezident

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jenom doplním k těm volbám. Velmi podstatné byla neutralita zelených, jinak by volby mohli být velmi těsné. A jistě byl obrovský tlak, ale zelení v Brazílii tento "demokratický" tlak dokázali ustát. Na rozdíl od pojetí zelené politiky na český způsob. Mimochodem tuším v USA je nezákonné přijmout na volební kampaň finance ze zahraničí, člověk nemusí být génius, aby mu docvaklo, proč Američané toto postavili mimo zákon.

Nemluvě o jiných aktivitách jistého druhu diplomatů, které spadají spíše k těm méně zdvořilým a přátelským částem diplomatické mise. Dále experti mezinárodních jistě neutrálních organizací typu SB, MMF? A po víceméně mlčení během kastrofy v Mexickém zálivu mám své pochybnosti i o financování a míry nezavislosti velkých zelených uskupení typu Greenpeace. Na vyvěšování tibetské vlajky a podobné akce se jistě hodí. Netřeba mi připomínat, co se dělo od 50-tých let v Tibetu, vím o tom stačí si mé názory vyhledat v archivu webu, ale Tibet je součást velké geopolitické hry.
http://www.czechfreepress.cz/index.php?option=com_...

232099

06.11.2010 15:38

Úsvit epochy Rousseff

RE: Prezident a prezident

Rene Bartosek 76.?.?.?

Jaké byly výchozí podmínky? Byl to Chavez, který ekonomiku degradoval na export ropy? Chavez neměl příliš na výběr. A pokud jde o západní respekt, Venezuelea se 25 milióny obyvatel se nerespektuje lépe než nově se vynoříjucí mocnost jako Brazilíe srovantelná demograficky a i rozlohou třeba s USA.

Pravdou je, že ten údajně levičacký brazilský president vedl středovou politiku zdravého rozumu, investice v boji proti chudobě jistě v Brazilíi bohatou vrstvu nepoškodili, spíše naopak úbytek negramotnosti a jiných problemů , zvýšení stability...Ale i tak má Chavez řekl bych dostačující respekt na západě a nemluvím o latinské americe, kde se těší určitě lepší pověsti než USA.

Výsledek voleb v Brazilíi jsem napjatě očekával, protože velmi aktivní byla ambasáda USA v Brazilíi, která podporovala jiného kandidáta. A nemyslím, že i Chavez si byl tak jistý. Můžu tedy konstatovat, že svět se definitivně a nezvratně změnil, pogratulovat nové presidentce Brazílie k nástupu do úřadu. Ten, kdo se rozhodne jít proti duchu doby většinou nekončí dobře, ať to bude někdo pozitivní podporující změnu jako JFK nebo negativní stojící proti změnám jako Metternich.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Klemens_Wenzel_von_Me...

232068

05.11.2010 00:40

Přímá demokracie

RE: Zase jedna iluze...

Rene Bartosek 76.?.?.?

Rád si projdu závislost IQ na příjmu, ale já jsem registroval studii, že to nesouvisí. Ale třeba vy máte studii, kde je prokázana na vzorku populace asi v zemích českých souvislost. Vysoký intelekt má řekněme poněkud větší možnost výběru než se starat, aby korýtko bylo co největší a plné pomyjí. Znám vysoce inteligentní lidi, co mají rádi svou práci a je mizerně placena. Asi vyjímky z pravidla. Tak sem s tím representativním vzorkem, kdy vyskoký kvokací numero jedince preferuje povětšinou dobře placené fleky. Nelze vyloučit, že v Čr je tak vysoká nabídka lukrativních míst, že těch 5% z gaussovy křivky v populaci si neví, co si má vybrat. Zaměstnavatelé se o ně perou na univerisitách, v nemocnicích, muzeích a archívech nebo privatní sféře....

231976

05.11.2010 00:24

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

Rene Bartosek 76.?.?.?

Strachem sehnat ovce do houfu? Velmi hloupé a nebezpečné, protože to aby ten strach fungoval vyvolává velmi nebezpečné a skutečné běsy mezi lidi, aby je ovlivňovali. Ale ještě hloupější a nebezpečnější je degradovat lidské bytosti na věci. To je opravdu velký zločin, protože to umožňuje páchat zločiny bez ohledu na morální zásady. Není-li někdo považován za člověka jaká morální pravidla nebo práva by se na něj měla vztahovat? Důsledky jsou varováním i z nedávné historie. To byl spor už Ježíše Krista s farizeji. Ale všichni jsou lidé. Co se z nás stane pokud ztratíme morálku, soucit, lásku...? Čím je vlastně tvořena ta lidskost? Co to je pro duši rasa nebo etnikum? Asi jako pro nás šaty. Nezbývá než se za našeho rabiho i jiné pomodlit. Paradoxně úsměvné, z rabiho hlediska se osel stává nástrojem vyšší moci a prosí tuto vyšší moc za odpuštění pro víceosla. [mrknutí jedním okem]

231974

04.11.2010 12:35

Má obhajoba u druhého hlavního líčení

RE: Jestli se mohu vmísit

Rene Bartosek 76.?.?.?

Je to skutečně o blbosti, ať v materiální rovině nebo v rovině duchovní. Pokud bych byl Židem materiálního zaměření, tak v dnešní bouřlivé době kopu tyhle rabíny do prdele takovým způsobem, že budou rýt hubou brázdu v zemi do konce svého skutečně velmi hloupě prožitého života a to prosím veřejně. Jako duchovně orientovaná bytost se za ně můžu akorát pomodlit, a tady není podstatné jestli jako vyvolenec nebo pouhý osel určený k tahu.

231926

04.11.2010 02:39

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

Rene Bartosek 76.?.?.?

Něco končí, propaganda je v rukou těch, co budou něco muset zvolit. Část zvolí pokus o zakonzervovaní současné mocenské struktury, což při pádu fiat money, které de facto jsou energetickým zdrojem pro udržení této struktury bude problém.

Tak jako tak probíhá informační válka, i tady na tomhle webu. Objevují se úniky informací, desinformace, dochází ke zveřejňování specifického typu informaci ma něco je kladený důraz něco má být ignorováno. Co myslíte stav, kdy lidí mají masově vymytý mozek má vliv na méně krvavý písek v cirku? Tak jako tak pravda se provalí, když to bude příliš najednou způsobí to masový šok, budeme velmi blízko kolapsu nebo velmi brutalní totalitě. Souhlasím s lidmi jako Greer, že bude odlišný regionální vývoj.

Když zavedeme tuhou cenzuru, tak nástup totality usnadňujeme a lidi se nevyhnou náhlému šoku. Pak to buď totalitní struktury ustojí nebo budou smeteny a je otázka, zda po takové destruktivní variantě je vůbec schopna přežít nějaká struktura udržující v chodu civilizaci a nenastane chaos a anarchie. Jinak řečeno my nemáme na výběr dobré karty půjde nám o to, zda dopadneme jako antický Řím a ponoříme se na několik století do temnoty nebo dokážeme provést transformaci.


Co lidi chtějí? Mít se jako prasata v žitě, chléb a hry.... Naprosto souhlasím, ale jako vždy se budou muset spokojit s tím, co je možné. Jsem přesvědčený, že silné občanské společnosti se totalitě vyhnou, hodně optimistický jsem ohledně latinské Ameriky. Tohle by mohlo být základem na kterém by se mohla uchytit transformace a postupně šířit. Z totalitních regionů se toho moc šířit bohudík nebude, protože budou čelit vnitřním problémům, které jim vezmou dost energie.

Německo muselo vyhrát válku nad světem do tří let, dokud na to mělo především dostatek ropy, ale i tak by dojeli na konečnou kapacitu lidských zdrojů. Letadel a tanků dokázali vyrobit dostatek i na konci války, ale neměli čím nahradit ztráty. Na globální expanzi totality silou nebude mít nikdo, maximálně by šlo dosáhnout globálního kolapsu. A pokus o něco takového bude tvrdě zaplacen, mnohem tvrději než za Hitlerovu expanzi zaplatili Němci.

231899

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šílené, lidé to dál trpí? Známý právník udeřil na Vojtěcha.28.10.21 09:08 Česká republika 0

Štvrtá vlna fašizace je tady27.10.21 23:28 Česká republika 0

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 1

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,72 Kč
Libra
30,46 Kč
Kanadský dolar
17,91 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,50 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 853,07 Kč
1 unce stříbra
532,40 Kč
Bitcoin
1 305 594,54 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 69 910 819