Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané gippius

Nalezeno 280 příspěveků, 2 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.02.2014 08:12

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentů (1. část)

RE: Vzdat leningrad?

gippius 88.?.?.?

Jak Dugin, tak i všechny reakce Ruska na dění v Ukrajině v poslední době prostě vnucují pocit, že Rusové jsou vlastně bezradní a stejně jako na jaře 1941 si opět něco iluzívního namlouvají. V tom se nejspíš /bohužel/ nemýlíte.

305373

26.02.2014 14:31

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentů (1. část)

RE: Vzdat leningrad?

gippius 88.?.?.?

...to nemám tuchy, východní část území by ale měla zůstat v ruské sféře vlivu, to je pro Rusko myslím přímo nutné. Vím ale naprosto jistě, že v prvé řadě je načase podniknout takové kroky, které spolehlivě zabrání opakování ukrajinského scénáře v Rusku.

305391

26.02.2014 19:00

Alexandr Dugin: To je velká válka kontinentů (1. část)

RE: Vzdat leningrad?

gippius 88.?.?.?

Nechci být pesimistou, ale opravdu nemám ani v náznaku pocit, že by lidé měli nějak "prozřít". A i kdyby, jsou tak válcovaní reálným kapitalismem, že fakt nemám tuchy, co by měli podniknout proti rozšiřující se globalizaci v režii KFO. To nejspíš není tak jednoduché, jako jít na Majdan a házet molotovy, zvlášť když chybí významná síla, která to zpovzdálí podporuje. S tím Německem jste, bohužel, nejspíš mimo, vždyť v kauze Ukrajina hrálo podstatnou roli. Je možné, že Angela chápe, ale jakmile by začla zlobit, tak se prostě nahradí jiným "evropanem". Je prostě zjevné, že Rusko žel tahá za kratší konec. Má ale v kapse trumf ve formě zatažení kohoutů /nejen ropných a plynových/ Ukrajině. Tam se může ukázat "síla" ukrajinské "svobody". Výsledkem by ale mohly být jen větší výdaje Bruselu, což bychom platili všichni.

305407

23.04.2014 09:00

Čtvrtá politická teorie

Svět přešlapuje na místě,

gippius 88.?.?.?

v mnoha ohledech ale spíše kráčí zpět kamsi do dávné, temné minulosti, kde jedinou reálnou brzdou před dalším globálním válečným šílenstvím je existence jaderných zbraní a zpohodlnělost mas. Západ, Prométheus dějin, nic nového nepřináší a stagnuje, zvyk ovlivňovat dění ve světě ve svůj prospěch ho ale ještě neopustil. "Nové oblasti moci" - zatím pouze ekonomické- Indie, Čína, Latinská Amerika, tu už jsou, ale v žádném případě nejsou tak emancipované, aby ke globálnímu diskurzu přispívaly nějakým významnějším způsobem. Celý svět prostupuje zjevná absence inspirativních elit. Začíná být zcela jasné a zřejmé, že způsob, jakým se moderní svět v moderním věku ubíral je neudržitelný, ale alternativy "nejsou". Proto je nutné jít dál, vyrábět, konzumovat a hlavně a především generovat a nerovnoměrně rozdílet zisk a udržovat jeho růst, ať to má smysl, nebo ne... Rusko je zemí, která od své podstaty "stojí v cestě". Jestli ustojí tento povahou zcela nový příval je otázka. Také není ještě úplně jasné, jestli něčemu takovému skutečně čelit chce. Jak autor zajímavě pojmenovává, Rusko to "intuitivně tuší", žel musí to do budoucna "vědět". Svět to musí vědět. Že život je jinde. A že dominantní životní forma na této planetě ještě prakticky nerozřešila ani ty nejzákladnější otázky bytí.

308870

23.04.2014 10:04

USA jsou oligarchií, ne demokracií, říká vědecká studie

RE: Ilúzia „DEMOKRACIE“

gippius 88.?.?.?

Souhlasím s tím, že poměr k bohatství, prostředkům a majetku a jeho rozdělení ve společnosti je jedním z vůbec nejzávažnějších problémů současnosti. Člověk se dosud ani nedotkl nějakému porozumění své chtivosti, i když je jasné a zkušenosti to potvzují, že bohatství je v mnoha případech jako slaná voda - čím víc ji pijeme, tím větší máme žízeň. Navíc extrémní bohatství výrazně odděluje - jím "postižený" má mnohdy pocit, že se na celý svět může klidně vykašlat. Že se tato zkušenost potom promítá do dění ve světě je nasnadě. A podivně absurdně pak vyznívají proklamace o svobodě, lidských právech a demokracii. Je také zvláštní, že tuto skutečnost příliš nereflektují ani představitelé náboženství, dokonce ani toho, jehož zakladatel /Ježíš Nazaretský/ se touto problematikou často zabýval.

308874

23.04.2014 13:26

Čtvrtá politická teorie

RE: Když budete vzpomínat na

gippius 88.?.?.?

Chápu, leč pochybuji, že s něčím podobným budou rodiče, neřkuli učitelky na základkách, šéfové, ředitelé, ministři, politici, lídři a lídryně, vědci a vědkyně, či dokonce šéfové televizí, novin a rádií ztrácet čas. Ti všichni mají přece za úkol mnohem důležitější a potřebnější věci - ekonomiku, politiku, peníze, přežití, růst, auta, hokej a fotbal. S tím se nějaká podstata, která je navíc úplně nezisková, přece nemůže měřit.

308883

21.05.2014 10:52

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

Článek fatálně poskvrněný antisemitismem.

gippius 88.?.?.?

Vcelku nechápu duševní pochody u někoho, kdo by měl při své inteligenci snadno pochopit, že nelze ŽÁDNÝ národ strkat do jednoho /čertova/ pytle. Židé, to nejsou jen Rotschildové,Madoffové, Železní, Gálové, to je i Marx, Freud, Einstein, Sagan, Buber, bratři Singerové, Bob Dylan, Paul Simon, nebo jeden z nejadresnějších kritiků současného kriminogenního globálního systému Noan Chomsky. Mnoho úžasně kreativních až geniálních lidí, bez jejichž přínosu by byl svět fatálně ochuzen. Je myslím snadné pochopit, že v žádném národě není úplná nouze o gaunery a Židé jistě nejsou vyjímkou. Ale podobná démonizace ničemu dobrému nepomáhá. Upřímně řečeno, nejsem žádným "ctitelem holokaustu", uctívačem Nicolase Wintona, Oskara Schindlera a podobných novodobých kultů/ Ale antisemitismus odmítám.

310399

21.05.2014 12:26

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

RE: Článek fatálně poskvrněný antisemitismem.

gippius 88.?.?.?

Docela chápu to, co chtějí protokoly říci a vůbec nemůžu popřít, že to, co popisují, se dnes neděje. Ale odmítám si byť jen myslet, že je to nějaký židovský plán. Mnohé z toho, co se v té knize píše, je dost blízké skutečnosti. Ale nemyslím si, že tohle prvoplánově připravují a dělají Židé a nikdo jiný. No a právě ta zmínka o židovské politické straně celý ten odkaz na protokoly dosti přitvrzuje. Proto ta zmínka o antisemitismu.

310408

22.05.2014 07:36

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

RE: Článek fatálně poskvrněný antisemitismem.

gippius 88.?.?.?

... kde jsem napsal, že jsou cikáni prašiví? Vždyť něco podobného si ani nemyslím!
Spojitost Židů s Jochem, Vandasem, ano i s Hitlerem pro mne neexistuje ani teoreticky, všichni jsou to gojim jak poleno /nějaká ta příměs moc nehraje roli/
Jinak naprosto souhlasím: nejsou Židé jako Židé.
Počátky křesťanství, to je zajímavé období. V té době /po roce 33, jestli to ovšem letopočtově sedí/ se toho moc nedělo, některé části nového zákona /třeba janovo evangelium/ nejspíš ještě ani nebyly napsány, křesťanství tehdy bylo takříkajíc "na hraně" a ještě se moc nerozhořelo, o nějakém Pavlovi bylo slyšet jen to, že byl farizej. To, co píšete o těch dvou židovských skupinách je fakt. Mesiášský úděl byl Ježíši naroubován, to se domnívám taky. Nikdy nemluvil o církvi,ale až tak podivně a na samém konci. A že svět jako takový není spasen až do dnešních dnů, to snad může vidět každý, kdo má oči a trochu mozku.

310457

22.05.2014 07:58

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

Nejdete k volbám? Nestěžujte si!

gippius 88.?.?.?

To je co se týče nadcházejících voleb do EU opravdu k popukání. Vlastně to dnes platí o jakýchkoli volbách, ale čím "výš" se volí, tím je akt volby zbytečnější. Proč tomu tak je?
Ve společnosti je hluboce vryt individualismus a to mnohem víc, než před 25 lety, to prostě může vidět každý. "Není společnost, jsou jen jednotlivci", říká přesvatá ikona nejlepšího ze všech systémů/ protože alternativa přece není/ Margaret Thatcherová. Jak funguje vlastní názor můžeme vidět třeba v případech extrémně rychlého přizpůsobení pohledu shora u Zemana, Zaorálka, nebo Sobotky. Opravdu si ještě někdo myslí, že volby tak, jak jsou dnes nastaveny a za existence obecného hypertrofovaného sobectví mohou něco reálně změnit?

310459

22.05.2014 13:27

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

RE: Kdyby volby mohly opravdu něco změnit, tak je komunisti už dávno zakážou.

gippius 88.?.?.?

No jo pokrok...už víme, jakou má dnes cenu /popravdě, tím slovem se už dnes neoperuje, snad aby si lidi nedělali nějaké naděje/. S tím se těžko něco udělá. Tady není cesty. Člověk se musí soustředit na své věci, rodinu, bezprostřední okolí a hlavně vlastní srdce a škebli. A EU, NATO, Tzv. demokracie, tzv. svoboda a tzv. lidská práva? Pokud to člověku zvědavost, žaludek a nervy dovolí, dívat se, jak to dál vyhnívá.

310474

09.06.2014 10:05

Sekání luk

Peníze nejsou všechno. I zlato je důležité.

gippius 88.?.?.?

Opět jeden z důkazů, jaké je tento nejlepší ze všech systémů svinstvo a jak nevede vposledku k ničemu jinému, než k fatální destrukci.
Dlouhé roky kroutím hlavou nad touhle sekací mánií. Opravdu je nutné posekat v průměrném městě za rok aspoň pár set stromů a keřů? Tak jako každý rok, bude to i letos. V největších vedrech vyjedou sekačky a promění zelené plochy v poušť. Když vidím, že lidem v okolí to ani v nejmenším nevadí, je mi divně a připadám si jako exot. Těžko mne může uspokojit, že z tohoto bince má jakýsi jednotlivec zisk a že přes to zkrátka nejede vlak.

311287

09.06.2014 10:26

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

Všetko, čo sa hýbe....

gippius 88.?.?.?

...a pak o pár set stránek dál příkazy, jaké kobylky jíst a jaké ne, že kráva je v pohodě, ale zajíc, či prase už tak ne, atd.
Osobně by mne příliš netěšilo, že se všecko kolem mne třese strachy. Pokud to činí dobře vám a nacházíte pro to omluvu v bibli, pak doufám, že se mi podaří vám a vám podobným vždycky obloukem vyhnout.

311289

09.06.2014 10:45

Češi, nejzamračenější národ Evropy, se změnili v nevoliče

RE: Svoboda

gippius 88.?.?.?

"Svoboda" je čistě orwellovský termín, vy jste na to už přišel. Jinak naprosto souhlasím s tím, co jste napsal. Také mne nikdy nenapadlo, že to může dojít tak daleko, když ten Havlův novoroční projev zněl tak hezky a nadějně. Ekonomická totalita je opravdu mnohem krutější, než politická minulého režimu. Víc ubližuje, křiví, ničí...

311293

09.06.2014 10:49

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

RE: Všetko, čo sa hýbe....

gippius 88.?.?.?

...utnul jsem se. Reakce patří "nezalezi", který napsal příspěvek "dost naivný článok".

311295

09.06.2014 12:45

Sekání luk

RE: Peníze nejsou všechno. I zlato je důležité.

gippius 88.?.?.?

Politika je něco jako fotbal. Takže ji lidi sledují, fandí a hádají se. Životní prostředí je někdy věc kontroverzní, nepříjemná, navíc mnohdy spojená s vykuky typu Bursíka, solárním, či řepkovým byznysem. Lid navíc je zhlouplý, uondaný a zlhostejnělý životem ve "svobodě". Takže mnoho spoluobčanů sotvaže se rozhodne, koho zvolit v další frašce, už prostě nemá mentální kapacity všimnout si, že zase jako každý rok není v létě ve městě tráva zelená, ale hnědá, tedy žádná.

311300

09.06.2014 12:55

Sekání luk

RE: Peníze nejsou všechno. I zlato je důležité.

gippius 88.?.?.?

U nás vznikla iniciativa pokácet dva zdravé stromy v okolí domu. Poprvé se mi povedlo přispět k tomu, aby z toho sešlo. Podruhé se iniciátoři rozhodli mne úplně obejít, jakkoli obešli většinu partají a dostali kýžený souhlas. O nové iniciativě jsem se dozvěděl jen náhodou pár dní před tím, než byla celá žádost předána na kraj. Odvolal jsem se. Město moje odvolání neshledalo důvodným, ale slíbilo, že místo stromů nasadí nové. Je to už skoro dva roky a stále nic. Hodně lidí z našeho domu mi ale pak vyjádřilo "soustrast" - i ti, kteří se předtím podepsali pod žádost o pokácení. Tak tu žijem. V Česku....
Bylo i pár takových, co říkali, že inkriminované dva stromy, se kácet neměly, ale že se měly pokácet jiné dva, či tři poblíž, jako by šlo o oběť nějakému božstvu. Žije zde opravdu rázovitý lid.

311302

09.06.2014 14:10

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

RE: Všetko, čo sa hýbe....

gippius 88.?.?.?

V dobách, kdy tu mělo hlavní slovo to, čemu říkáme křesťanství, nebyl západ jasnou výspou civilizace.Západ není Indie třeba i z jednoduchého důvodu, že je tu roční období zvané zima, ve kterém by nejspíš nezhynul jen pokročilý jogín.
Myslím, že celý problém je někde jinde, než v tom, že je špatně, když se neloví a nejí maso. Myslíte, že je sója o tolik horší, než celosvětová zátěž ze živočišné výroby?

311311

10.06.2014 07:42

Nesouhlasím s dělením na dobré a zlé myslivce

RE: nuz

gippius 88.?.?.?

Není nikde nijak podložené, že vaše teorie o živočišných proteinech je pravdivá. Rovněž netvrdím, že vegetariánství je automaticky lepší. Na stravě samozřejmě velmi záleží a ta musí být kvalitní. Dobré maso ze zdravého zvířete je jistě lepší, než sója napadená plísní. Určitě je ale lepší kvalitní sójový výrobek, než třeba kuřecí napajcované antibiotikama. Záleží ale i na založení strávníka.
Jestli reinkarnace existuje, nebo ne, samozřejmě s jistotou nevím, je to ale teorie, která s jistou pravděpodobností může fungovat. Je o dost méně možné, že jsem celou věčnost neexistoval a poté, co mne Bůh stvořil budu žít věčný život s pannou a bohorodičkou a apoštoly a kradinálem Dukou. Tedy pokud jsem se modlil a pravidelně chodil ke svatému přijímání a ke zpovědi. JInak samozřejmě také věčnost, ale v pekle. Také si nejsem úplně jistý, že se B-ohu líbí, když se oslavují svatí typu Wojtyly, Sarkandra, nebo matka Ježíšova, když to není v té vaší bibli nikde ani náznakem zmíněno. Jinak gazdování pod štíty Tater je jistě zdravý styl, určitě lepší, než makat na šichty někde u pásu. Rovněž netvrdím, že jezení masa má nějaký škodlivý karmický vliv. Něco podobného netvrdí ani buddhisté. Jen si nemyslím, že je správné, když se kvůli návyku nemírně konzumovat maso zabíjí a chovají v děsivých podmínkách miliardy zvířat.

311380

26.06.2014 15:13

USA začnou v zoufalství vyvážet svou vlastní ropu

Tohleto spojenectví s USA

gippius 88.?.?.?

je ouplně k hounu a vědí to úplně všichni, to znamená i politici. Nedávno to takto přesně pojmenoval ten polský ministr. A to, že už se omluvil jasně signalizuje, že pojmenoval skutečnost. A připomeňme si, že v posledních dnech se omlouval i Sobotka /byť omezeně/ a ten socan, co řekl, že se katolická církev podílela na vraždění Židů....
Stejně jsou ale naši politici v dost prekérní situaci: moc dobře vědí, že jejich loajální postoj k USA jejich země likviduje, ale oni s tím nemohou nic dělat, protože by přišli o koryto. Co jim to asi udělá s karmou?

312329

11.07.2014 12:03

Operace Polonia a Solidarita

On ten Walesa zas až takový chudáček nebyl.

gippius 88.?.?.?

Pochybuji, že celou tu roli sehrál, aniž by měl o něčem tuchy. Zajímavá je jeho reakce na jakousi stávku v Polsku tak před dvěma lety. Říkal, že by stávkující nechal zpráskat.
Tak jako tak, je stejně tragikomickou postavou, jako Havel. Jakmile se ujistil o své moci, jež mu byla chodem událostí a naivitou zhlouplého obyvatelstva svěřena, užíval "benefitů" a starosti házel za hlavu a dělá to tak až dodneška. Jestli si někdo myslí, že Walesa s Havlem "prohlídli" a litovali toho, co svými postoji pomohli ve svých zemích nastolit, pak se své naivity ještě zcela nezbavil ani dnes, kdy může vidět takřka před očima, kam to celé tehdá vlastně vedlo.

313120

19.09.2014 08:40

Úloha křesťanství v procesu globalizace

Dobré téma, dost chaotický článek.

gippius 88.?.?.?

Vykládat křesťanství jako pouhý prostředek k ovládání mas je nesmysl. Mimozemský vliv na formování religiozity není ani přinejmenším dokazatelný. Taky si nemyslím, že islám nějak přímo pochází z křesťanství.
Jinak se také spolu s autorem domnívám, že křesťanství, jak ho dnes i po mnoho minulých staletí známe, je opravdu do značné míry uzpůsobeno k zneužívání, manipulaci, kumulaci moci a majetku, jakož i živobytí pro ty, kteří jsou "k bohu blíž". Netvrdím, že princip křesťanství, neřkuli Ježíšovo učení / i o pokoře/ je něco vycucaného z prstu. Myslím, že spása je věc skutečná, navzdory negativní roli organizovaných křesťanských církví. A ke spáse je opravdu nutné být tichý, vnitřně chudý, bez palčivých potřeb, milující /pokud možno i nepřátele/ a...pokorný. Jinak nelze slepou vůli k životu, která nás váže ke světu udolat. Takže musím pro dodržení objektivity říct, že leccos z toho, co církve hlásají je pravda, jakkoli jsou církve pouze a jen lidskými spolky, tedy ne něčím, co bylo sesláno z hůry a co je svaté, spravedlivé, dokonalé. Ježíš nepřišel na svět, aby pomohl k živobytí kněžím, kléru, biskupům, reverendům, papežům. Kristus přišel hlásat nebeské království, které /samozřejmě/ není z tohoto světa. Pro svět opravdu není jiné cesty a je chybou si myslet, že stačí jen mávat fanglí církevního společenství. To je jen další prodlužování omylu.

317698

19.09.2014 10:45

Úloha křesťanství v procesu globalizace

RE: Hezky a stručně napsáno

gippius 88.?.?.?

... rozhodně bych všechny z toho kmene neházel do jednoho /špatného/ pytle. Je jich hodně, kterých si vážím. Jeden z nich, Ellie Wiesel, byl toho názoru, že každý národ by měl i v náboženství vycházet hlavně z vlastních kořenů. Že Ježíše před dvěma tisíci lety umučili Římané a dodneška ho mučí křesťané.
No a to s tím monoteismem není až tak horké. Monoteistický je jasně jen judaismus a islám, s křesťanstvím to zas tak úplně jasné není, třebaže by se věřící křesťané a hlavně klérus zapřísahali, že jsou monoteisté. Dá se ale považovat tradice, kde je sice jeden Bůh, ale je tvořen třemi osobami, kde modlení se k panně Marii a svatým a andělům pomáhá, kde je dobré uchovávat relikvie svatých, atd., že je monoteistická?

317712

20.09.2014 13:40

Úloha křesťanství v procesu globalizace

Je omyl plést si křesťanství s církvemi.

gippius 88.?.?.?

Církev je organizace, která používá křesťanství, t.j. učení Krista, jak je zaznamenáno v NZ, jako fangli. Křesťanství samotné je bod ze kterého vychází podněty k postojům a činům a vůbec nesouvisí s nějakým chozením do kostela, či přijímaním svátostí. Ježíš nikdy nemluvil o svátostech, papežích, svatých, svatých ostatcím, poutích, majetku, či panně Marii.
Církevní křesťanství je věc, která v podstatě selhala. Ano, opravdové, niterné křesťanství v sobě nese naději pro věřícího i pro svět a je stále reálné a k dispozici. Církevní křesťanství naproti tomu je jen tento svět. Malý, omezený, lidský, spoutaný. Když se podíváme hlouběji na postoje většiny současných "křesťanských" autorit, musíme bohužel konstatovat, že s učením Krista nemají nic společného. Proto bychom museli být neskutečně naivní, kdybychom si mysleli, že od církví může přijít významný podnět k tomu, aby svět byl jiným, lepším místem.
Protože pokud by měly být církve jako jejich zakladatel, musel by být svět už DÁVNO lepší. Ale není. Církevní autority nejsou bohužel svaté, ani Bohem pomazané, ale jen lidské, pomíjivé, se světem a jeho "zákony" spojené.

317764

21.09.2014 07:30

Úloha křesťanství v procesu globalizace

RE: Dobré téma, dost chaotický článek.

gippius 88.?.?.?

Přiznejme si, že ani dnes nemá moc lidí tuchy o tom, za koho kopal. Vím, že je to z toho jednoduchého důvodu, že to vědět nechtějí. Je ale třeba říct, že není mnoho obecné snahy tyhlety věci odkrývat. Nakonec se tedy dá Wojtylovi gloriola světce a celá ta komedie pojede dál[pláč]

317786

21.09.2014 07:32

Úloha křesťanství v procesu globalizace

RE: Hezky a stručně napsáno

gippius 88.?.?.?

Osobně bych tyhle věci církvím nevyčítal. Je ale problém, že /nejen/ tímto pak ze sebe dělají něco, co opravdu nejsou.

317787

18.10.2014 08:54

Polské eskadry smrti na Ukrajině

Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Možná budu opakovat již jednou zde vyřčené, ale opravdu z polského působení v dějinách mám dost blivné pocity. Dneska se z nich v médiích dělají chudáčci, na které nebyli Rusové nikdy moc hodní, ale jaksi se zapomíná na staré polské sny o Velikém Polsku, které sahá až po Smolensk, i na realitu polských krvavých výbojů směrem na východ.
U Poláků mne udivuje obrovský nepoměr mezi jejich vypínavostí a nabubřelostí a skutečným jejich příspěvkem světu. Jasně, třeba u Němců to taky není moc sympatické, jenže ti si mohli aspoň hřát iluzi, že jsou národem, který zrodil Kanta, Goethea, Bacha, Beethovena, Schillera, Schopenhauera, Manna, či Wagnera.
Polsko nemá vůbec žádnou tradici filosofickou, ani hudebních skladatelů polská zem mnoho nezrodila, spisovatelé také vesměs třetí liga. Z autorit vědeckých přineslo Polsko světu Koperníka a madam Sklodowskou, která se musela sčochnout s Frantíkem, aby z ní něco bylo.
Co se ale modloslužby a pochybných kultů týče, na to jsou Poláci experti. Stavět obrovské sochy, třeba Wojtyly z plastu, nebo Ježíše, jak žehná dálnici a benzínové pumpě, to jim docela jde. A jejich dějiny? Pouhý rok před napadením Polska jezdily tam na návštěvy nejvyšší autority nacistického Německa, např. Hermann Göring, Polsko se taktéž přiživilo na kořisti po Mnichově a ti, co příchod Poláků zažili tvrdili, že se Poláci chovali mnohem hůř, než tehdá Němci. Co se pogromů týče, Poláci vraždili Židy v dost velkých počtech ještě i po válce. Je zvláštní, že když se mluví o internacionální pomoci v roce 1968, je zmiňovám vždy jen Sovětský svaz a o Polském podílu se mlčí. Karol Wojtyla je dodnes médii popisován jako světodějná postava a byl mu nasazen nimbus světce, je ale nepříliš zmiňovaným faktem, že přišel k úřadu papeže poté, co jeho předchůdce Jan Pavel I za podivných okolností zemřel. Wojtyla nesmírně zpopularizoval svůj úřad, ale pokoncilní církev vrátil o sto let zpátky, kryl různé mafiány, např. Maciela z legionářů Kristových, jakož i mraky pedofilů.
Nechci, aby tato kritika Polska vyznívala jako kritika Poláků ad hoc. Dobře si uvědomuji, že být v Polsku slušným a střízlivým člověkem bude ještě o dost složitější, než u nás. Ale ta polská stopa v dějinách se žel přehlédnout nedá...

319294

18.10.2014 10:05

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Maďaři, alespoň v moderních dějinách, neměli nikdy tak "vysoké" aspirace jako Poláci, jejich nacionalismus byl přesněji ohraničený a nebyl tak ostře expanzívní jako u Poláků. Maďaři nebyli nikdy tak radikálně protiruští a protižidovští jako Poláci. A navíc, narozdíl od Poláků si nikdy nelhali. Polská kultura, polský nacionalismus a polská spirituální tradice, to je bohužel již na první pohled většinou jen snůška lží, podivných a škodlivých iluzí, smíchaných s vykořeněností. Je možné, že bychom také tak dopadli, pokud by u nás nevznikla tak vlivná a silná reformační a humanistická tradice, která přestože je dnes již jen latentní, nám brání přijmout "za své" katolictví. I když bych to nerad zakřikl. Všimněte si, jak se nám média snaží vnutit Polsko jako našeho nejlepšího přítele. Samozřejmě chápu proč.

319298

18.10.2014 10:12

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Osobně mám z Maďarska a Maďarů v současnosti celkem dobrý dojem. Jsou sví, netahají sem cizí zájmy, nepoklonkují tolik novému velkému bratru.

319299

18.10.2014 17:02

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Na Polácích a Polsku mne fascinuje ta jejich šílená vlastnost dělat ze sebe něco jiného, než reálně jsou. Oni se stylizují do "zápaďáků", ale co se týče jejich vlastní tradice, prostě jim čouhá sláma z bot. Jsou nevkusní, vykořenění, neustále se dívají mimo to své. Jejich filmy - třeba Holland, či Wajda - to je fabulace, lakování a leštění. Hrozně neupřímné a vyumělkované. Žádný jiný slovanský národ, ani Chorvati, mi nepříjde být tak mimo. A když slyším, jak Walesa volá po atomovce, je mi dost blivno.

319310

19.10.2014 07:19

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

No nevím, jestli sem přišli Maďaři rádi. Samozřejmě si u Poláků nemyslím, že by se sem nějak dobrovolně hnali. Ale třeba Rumuni sem vpadnout odmítli hned odpočátku. Měli tu odvahu se vzepřít. Ale polskému vedení to tehdá tolik asi nevadilo. Jo a vojska NDR sem tehdy nešly. Dneska se to ví už s jistotou. Hlavní stratégové plánu viděli tu kontroverzi, kterou by to mohlo způsobit, tak dederóny nechali raději doma.

319338

19.10.2014 07:24

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Je opravdu dost smutné, že se Cyrilem a Metodějem dnes ohánějí ti, kterým v minulosti šlo nikoli v nepodstatné míře o potlačení a zotročení ducha tohoto národa.

319339

19.10.2014 13:17

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Mám za to, že jen hlupák nahrazuje chybějící argumentaci nadávkami. Že se armáda NDR invaze do ČSSR neúčastnila je dnes již obecně známo. Je také známo, že na to byla /možná/ nachystaná, ale nakonec se pro možnost vyvolání starých reminiscencí rozhodli stratégové invaze ponechat ji doma.
Zahlcovat tě odkazy nebudu, lidi tvého typu, kteří nemají k nadávce daleko, ale nejen oni, udělají lépe, když si na to přijdou sami. Tvrdím, že účast armády NDR na té invazi je mýtus, který byl již překonán. Ještě jednou jsem si to vygooglil a opravdu jsem nenarazil na relevantní důkazy. Pokud se invaze účastnili nějací východoněmečtí občané, byli to jen jednotlivci, specialisté. Ale ani to není doložené.

319363

20.10.2014 06:36

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Právě, že naprostá většina odkazů tvrdí, že se kromě max. 200 "expertů" dederonská invaze prostě nestala. Já v té době nebyl na světě a v severních Čechách už vůbec ne. Připouštím, že možné je opravdu ledacos, že se třeba nakonec úplnou náhodou ukáže, že Američané ani nebyli na měsíci. Do té doby redukuji dederonskou účast na těch pár lidí. A pověsti o tom, že sem vlítli jako blitzkrieg, ale pak se stáhli nechám lidové slovesnosti. Samozřejmě ale jako vše ostatní to nebudu mít za definitivní. Pro pochopení mého pohledu na věc, zkuste po této záležitosti více pátrat. Indicií, že sem NLA NDR nešla, je zkrátka o dost víc.

319403

20.10.2014 06:44

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: Polská stopa v dějinách.

gippius 88.?.?.?

Dejte si na google třeba "invaze 1968", nebo "armáda NDR 1968". Vyletí toho na vás desítky, stovky. Když se podívám na těch pár odkazů, které invazi vojsk NDR "potvrzují" a na ten 90% zbytek, dělám si názor. Většinový názor, alespoň dle internetu a odkazů je ten, že se NLA NDR invaze do ČSSR prostě neúčastnila, pokud tedy nebereme v potaz účast východoněmeckých armádních expertů, která ale nebyla v rámci invazních jednotek NLA NDR.

319404

20.10.2014 06:49

Polské eskadry smrti na Ukrajině

RE: Armáda NDR u nás byla v roce 1968 !

gippius 88.?.?.?

Po včerejším koumání na netu musím říct, že ani to se nepotvrdilo. Ale pochopte prosím, že já tam v osmašedesátém nebyl. Osobně třeba znám člověka, který měl u postele bubáka a rozhodně bych mu to nezpochybňoval, protože se to na něm načas podepsalo. Tohleto zkrátka nemám za definitivní, jakkoli se prostě přikláním k tomu, že dederonská armáda sem nejspíš opravdu nepřišla a i tydlety vaše zprávy /nejspíš/ pochází jen z říše pověstí.

319405

20.10.2014 07:11

Polské eskadry smrti na Ukrajině

Ještě k tomu podílu NDR na invazi 1968

gippius 88.?.?.?

Je zdá se velmi blízko pravdě, že se invaze účastnili i odborníci z armády NDR, ale opakuji, žádné její pravidelné jednotky nepřekročily československou hranici. Je vysoce pravděpodobné, že na plánování invaze měli příslušníci armády NDR významný podíl, ale "invaze vojsk NDR" patří skutečně s nejvyšší pravděpodobností do říše bájí.
Pro zájemce o danou problematiku doporučuji začít od wikipedie a hlavně od odkazů, které se účasti NDR týkají. Také doporučuji článek Miroslava Želazka - "východní Němci a československý srpen 68" na armada-vojenstvi.cz. Článek v parlamentních listech, který se opírá m.j. o tvrzení "babičky Němky", či o seriál "zdivočelá země" je už v tomto explicitně nesoudný, tudíž nedůvěryhodný.

319406

23.10.2014 07:52

Čí ponorka ve švédských vodách?

RE: Co v ruské politice postrádám

gippius 88.?.?.?

Jak můžete po Rusku chtít, aby bylo aktivnější vůči Skandinávii, když nebylo schopné si ohlídat ani Ukrajinu...

319615

23.10.2014 08:56

Čí ponorka ve švédských vodách?

RE: Švédi

gippius 88.?.?.?

Švédi se chvástat nepotřebují. Švédsko je jedna z nejvyspělejších zemí světa, životní úroveň je tam jedna z nejvyšších na světě, úroveň přímé demokracie vysoká, korupce třeba oproti Čechostánu mizivá.
O Rusku bych raději ani nemluvil, ale myslím, že ta země je již nyní bohužel v totální zádeli. Nízké ceny ropy Rusko možná už brzy pošlou někam směrem k Africe. Neříká se mi to lehce a je mi z toho smutno, ale to je tak jediné, co s tím můžu dělat. Jedno je jisté: jestli někoho čeká "relativní" stabilita životní a obecné úrovně nebude to Česko, ani Slovensko a Rusko už vůbec ne. Jen to Švédsko má stále slušnou naději.

319619

24.10.2014 16:01

Čí ponorka ve švédských vodách?

RE: Co v ruské politice postrádám

gippius 88.?.?.?

Rozhodně lépe jistit vlastní zájmy. Tak, aby nedošlo k převratu jen chvíli poté, co tam pár chaotů pár týdnů dělalo binec. Rusko si mělo vazby na Ukrajinu rozhodně lépe pohlídat. Aby tam většině lidí bylo jasné, že bez Ruska nemá Ukrajina budoucnost. Což je navíc i pravda.

319716

01.11.2014 07:43

Zeman vyznamenal vojáky padlé v Afghánistánu

Naopak, dobrá a efektivní armáda je zapotřebí!

gippius 88.?.?.?

Musím ale zdůraznit, že jejím účelem by nemělo být plnění "závazků"- rozuměj tím boj za zájmy cizích zemí a především cizích korporací a firem. Naše armáda by měla sloužit výhradně k obraně našeho území, či území bezprostředních a spřátelených sousedů. Také by měla sloužit k boji s přírodními a průmyslovými pohromami.
Taková instituce je přece nanejvýš potřebná a nutná.
Jinak intervence naší operetní armády nepodporuji, nevidím v nich zbla smyslu. Ti padlí formálně žoldáci nejsou, fakticky ovšem ano. Nebojovali za účelem obrany ČR, ale za zájmy a kšefty USA a amerických korporací, firem, či agentur. Zemanovo mentorování v této věci pokládám za nešťastné, když už se rozhodl někoho tak kontroverzního vyznamenávat, měl s těmi žoldáky raději pomlčet.

320148

01.11.2014 20:23

Zeman vyznamenal vojáky padlé v Afghánistánu

RE: Já na vojně ještě byl

gippius 88.?.?.?

S čím jako vyrovnat? Mluví se m.j. o šikaně. Jak jste se s ní vyrovnal vy? Vybral jste si to i s úrokama?

320186

05.11.2014 16:05

Soulož do zadku

Zajímavé, naprosto opomíjené téma.

gippius 88.?.?.?

Řiť, a můžeme to vidět všelijak, je záležitost, která nikoho nenechá indiferentního. Evokuje vše možné až do extrémů, čili od absolutního zhnusení až po fascinaci. Je to prostě "takové", tak jsme byli stvořeni. Enormní rozšíření análních aktivit v sexu je jistě záležitostí, která nemá jednoduchý a jediný důvod. Samozřejmě se dá připustit, že díky našemu /i psychickému/ ustrojení, je poměrně snadné /hlavně mužskému/ jedinci preferenci análního sexu "vybudit". Vzpomínám si, že když jsem viděl poprvé v životě anální porno, moc se mi to nelíbilo a v podstatě jsem nechápal proč se to "vůbec děje". Byla to doba, kdy se sexuální záležitosti mnohdy maskovaly nádhernou zamilovaností, takže nějaký anál budil spíš pohoršení. Pak člověku došlo trochu víc o co jde a toto prvotní schéma se změnilo. Ano, souvisí to, to musím připustit, s jistou zkažeností. A že se anální sex může někomu hodit? No samozřejmě! Jak už píší ti přede mnou - je to pro současnou formu totality praktičtější, podobně jako třeba homosexualita. Nevytváří "odpadní produkty" ve formě rodiny, dětí, kontinuity, tradic, ale flexibilní jedince, kteří se neváží k nikomu a ničemu. Ze sexu se dělá zábava a zboží/i ve formě porna/, jako třeba z basketbalu, hokeje, či paraglidingu. A vytváří a upevňuje to pro dnešní tyranii žádoucí schéma konzument-pán vs. oběť-zboží/věc/
Jak z toho vyvodit nějaký vhodný závěr pro člověka, který chce být svobodný, emancipovaný, nebo chcete-li říct spasený v pravém smyslu toho slova? Mírnit své touhy, i sexuální. V sexu začít možná ne přímo abstinencí, ale normálním sexem /, nejlépe s opačným pohlavím/ a hlavně s láskou. A pak pustit i to, jakož i vše ostatní. Protože všechno, co vlastníme máme jen na chvíli. Hromadění věcí, zážitků, aktivit není cestou ke svobodě. Doporučuji studium Schopenhauera, Buddhy a Krista. A čtení krásné literatury. Není jistě náhodou, že dnešní establishment je tolerantní k propagaci homosexuality, pornografie a banality, ale nemá rád náročnější, krásnější, poetičtější a duchovnější obsahy. Rád bych se vyhnul všem konspiračním, rádobykřesťanským, či esoterickým závěrům. Ale ona ta svoboda ke fakt důležitá, jakkoli si to slovo /vpravdě s nejorwellovštějším potenciálem/ berou do úst všelijací gauneři...

320372

12.11.2014 15:32

Děsivá fakta o mizení bohatství naší střední třídy

RE: Ako chceme budovať kapitalistickú spoločnosť bez motivácie, existujú vôbec hranice finančnej motivácie jedinca?

gippius 88.?.?.?

Dněprov

320899

12.11.2014 15:39

Děsivá fakta o mizení bohatství naší střední třídy

RE: Ako chceme budovať kapitalistickú spoločnosť bez motivácie, existujú vôbec hranice finančnej motivácie jedinca?

gippius 88.?.?.?

Ano, do značné míry je to strach. To platí u 99% populace. Ale u těch nejbohatších pak prostý zvyk. Proč by něco měli nachávat ostatním, když si mohou vzít všecko, co mohou? Stejně je zvláštní, že ještě před pětadvaceti letu u nás, v tom strašlivém komunismu si těžko někdo mohl představit systém, kde když si člověk nic pro sebe neurve, tak jednoduše chcípne. A ještě se tomu bude říkat svoboda.

320900

13.11.2014 15:10

Děsivá fakta o mizení bohatství naší střední třídy

RE: Ako chceme budovať kapitalistickú spoločnosť bez motivácie, existujú vôbec hranice finančnej motivácie jedinca?

gippius 88.?.?.?

Na tom je jistě kus pravdy!....i když mnozí význační spirituální vůdcové roli majetku pro svobodu jedince spíše zpochybňují - třeba Buddha, Mahavíra, či Kristus se k vlastnictví staví dost rezervovaně. Vybízejí spíše ke štědrosti.

320991

13.11.2014 15:16

Děsivá fakta o mizení bohatství naší střední třídy

RE: Ako chceme budovať kapitalistickú spoločnosť bez motivácie, existujú vôbec hranice finančnej motivácie jedinca?

gippius 88.?.?.?

Pravda a láska žel nebyly ani tehdy, ani dnes významnými motivačními faktory. I za tzv. komunismu hrál strach významnou roli. Tehdá ale většinou stačilo dát si pozor na ústa a nebojovat se zřízením. Dnes pohroma může přijít odkudkoli a mnohdy i bez varování, není to ale většinou žádný trest, jen "opatření", co člověka pošle mimo společnost. Dnes pouze na ulici, ne do kriminálu. A to ze strany systému mnohem elegantněji a nenásilněji, přitom podobně drtivě. Stačí ztratit OP a mohou se hned dít věci...

320992

18.11.2014 09:58

USA se staly oligarchií, nejsou demokracií

Země, kde střídavě vládnou

gippius 88.?.?.?

dvě prakticky úplně stejné pravicové strany těžko může být něčím jiným. A nic na tom nemění fakt, že se tato země vehementně snaží zavádět "demokracii" všude tam, kde to pokládá za potřebné.

321212

20.11.2014 08:29

Projev, který nikdo neslyšel

RE: Ten Václav na koni nebyl král a zájem o jakékoli demonstrace je mizivý

gippius 88.?.?.?

Nahodil jste zajímavou otázku!
Zajímalo by mne jak to bylo s "oslavami" hadráku všude jinde mimo Prahu? Účastnilo se jich dohromady víc jak tisíc lidí?

321529

20.11.2014 13:56

Mistr převratů z NED nespouští ČR z očí

Americké pojetí demokracie a lidských práv

gippius 88.?.?.?

je jen to, co koresponduje s americkými zájmy. Je úplně jedno, jestli je dotyčná země reálně demokratická, nebo ne, důležité je pouze jestli je dotyčná země podporovatelem dnes už upadajícího hegemona. Takže klidně může potlačovat svobody občanů, domácí opozici a šířit vůči nim nenávist a teror. A lidská práva? Zajímala skutečně někdy Spojené státy lidská práva tak, jak jsou dána ve všeobecné deklaraci? Samozřejmě, že ne. Pouze se to používalo a používá jako klacek. Pokud současný velký bratr usoudí, že je třeba Zeman nepohodlný a škodlivý, klidně zařídí, aby se doslova "vyřvala" jeho demise. Pravidla demokracie totiž reálně USA ani v nejmenším nezajímají. Ukázaly to v minulosti už v desítkách případů, kdy se otevřeně vměšovaly do věcí jiných zemí, Ukrajinu nevyjímaje. USA ze sebe mohou dělat "Maják demokracie" - jak řekl včera reverend kongresu na odhalování busty VH, ale skutečnost je taková, že věci jako demokracie, lidská práva, či jen obyčejná pravidla slušnosti USA ani v nejmenším nezajímají.

321573

26.11.2014 07:01

Otevírání bran do třetí světové války

Autor správně vysvětluje, že pro Rusko jsou nyní dvě alternativy.

gippius 88.?.?.?

Je to "vazalství, nebo válka". USA předpokládají, byť se značnou mírou rizika, že to bude nakonec ta první varianta. A že tomu pomohou sankce, kurz ropy a s tím související převrat, odstranění současné ruské vlády a rejelcinizace .
A proč se do této sviňárny tolik angažuje Evropa? Protože musí! Je nutno připomenout, že Evropa, ani USA si ve skutečnosti nevládnou, vládnou místní / a nadnárodní/ korporace. A korporace vidí v porážce Ruska další své /velké/ vítězství a /velké/ příležitosti. Proto se musí Merkelová, Hollande a spol. tak snažit. Není to samozřejmě v zájmu jejich zemí, je to v zájmu korporací, které je úkolují, stejně jako úkolují třeba Obamu. Národní státy ve většině západních zemí, to jsou dnes slabí páni. Nevedou je vůdci, ale služebníci.

321985

26.11.2014 12:24

Otevírání bran do třetí světové války

RE: Autor správně vysvětluje, že pro Rusko jsou nyní dvě alternativy.

gippius 88.?.?.?

Je to tak. Ty bubliny nepůjde dělat donekonečna, pády měn by lidi zcela s určitostí probraly. Proto reální vládcové chtějí co nejdřív maximálně znehodnotit ekonomiku svého nejvýznamnějšího a nejnebezpečnějšího oponenta a poslat "ty své" lidi v Rusku do ulic, tak, aby zafungoval majdanský scénář. Zatím to nejde, ale kdoví, jak to tam bude vypadat za rok za dva. Mezitím /kéž by/ to ale může začít pořádně docvakávat lidem zde, ve svobodné a demokratické "transatlantické[smích]" oblasti pravdy a lásky. To je poslední zbývající naděje na zachování svobody člověka. Jestli ale padne Rusko, je globální orwellizace jistá. Rusku jde nyní o existenci, ale nám ostatním vlastně také. Základní pohonnou hmotou tohoto systému je strach - a mají ho i ti, co skutečně vládnou. A ti ho mají možná nejvíc, protože mohou ztratit nejvíc a kamsi nekonečně hluboko dolů do neznáma se nechce nikomu.

322002

26.11.2014 12:48

Něžný sametový brutální masakr

Kdo někdy četl 1984,

gippius 88.?.?.?

ví, že pod svou kontrolu je nutné pojmout i minulost a řádně ji upravit tak, aby vyhovovala svobodě, pravdě, lásce a míru. Proto se místo sametové transformace říká správně sametová revoluce, proto se z řízených manifestací staly spontánní mítingy, proto se z tlačenice a místy mely dělá krutý masakr. Bylo zapotřebí vyrobit vhodný mýtus, tedy především tak, aby lid uvěřil. Co na tom, když se až tehdá na podzim minimálně 2/3 lidí dozvědělo, kdo je Václav Havel, či kdo jsou disidenti. Důležité přece je, že moc byla předána do těch správných, totiž namnoze zase do těch samých rukou. Je tudíž logické, že se tehdy neříkalo upřímně o co jde, ale spíš se mluvilo o svobodě, o zachování socialismu, o zrušení vojenských paktů, o tom, že se není třeba bát nezaměstnanosti, a že si už konečně budeme vládnout sami a navíc se před lidem rozestřela nádherná rajská představa plných regálů, pro které se většinou taky nechal vytáhnout do ulic. Dav nakonec jen sehrál potřebný kompars, takže přes cinkání klíčů nebylo slyšet, jak cinkají penízky.

322004

26.11.2014 23:15

Otevírání bran do třetí světové války

RE: Autor správně vysvětluje, že pro Rusko jsou nyní dvě alternativy.

gippius 88.?.?.?

Popasovat se se svým strachem je titánský úkol. Popasovat se se strachem ostatních je nemožné. Neznám člověka, co moc dobře ví, v čem žije. Znám jich pár, co tuší. Ale ti ostatní nejsou schopní nic pochopit. Není to tak, že by byli hloupí, mnozí z nich jsou jistě inteligentnější, než já, osobně se považuji spíš za nedůvtipného a mám pro to mnoho důvodů. Ale intelekt je věc velmi variabilní a ošidná a může se zaměřit na kdeco. Ono to tak byl vždycky. Bohužel.
Ahoj.

322056

28.11.2014 09:01

Co Američané slaví v den Díkuvzdání

Americký lid

gippius 88.?.?.?

se musel ke své nové zemi, Spojeným státům, namáhavě a zdlouhavě provraždit. Nezapomínejme, že takové výdobytky, jako je železnice, ostnatý drát, či jedovatý plyn, nebyly v těch dobách ještě úplnou samozřejmostí, takže bylo nutné pomoci si jinak.
...jinak myslím, že není divu, že je většina tradic USA postavena na lži.

322125

29.11.2014 10:00

Příliš inteligentní a příliš líní

Už několikrát to tu bylo zmíněno,

gippius 88.?.?.?

proto to zmíním ještě jednou. Jde o gigantický státní aparát, různé asistenty, referenty, poslance, senátory... jakož i řady namnoze soukromých subjektů, u kterých nikdo neví, k čemu vlastně pořádně jsou - tím myslím především geometrickou řadou narůstající šiky různých auditorů, koučů, oučů, učů, čů, ú....
Pak tu jsou různé zajímavé /ne/ziskové organizace s mnohdy poněkud obskurním zaměřením.
Tihleti hikikokori mají tu smůlu, že jsou na očích. Ale máme zde desetitisíce vyložených parazitů, kteří si kupodivu myslí, jak nejsou užiteční a potřební. No bodejť by si to nemysleli, když přece berou plat a většinou ne malý, či průměrný.
No je to zvláštní systém, kde pracující člověk musí odevzdat polovinu všeho, co vydělá a z toho se dává různým pijavicím. Je zajímavé, jak jsme si na to už zvykli. Pamatuju na doby, kdy zde hikikokori neexistovali, jelikož dělat museli, popřípadě se jim povedlo se přetransformovat na invalidní důchodce. I tehdy se nadávalo na přebyrokratizovanost. Když to ale porovnám s dneškem a to jen u věcí, které mám přímo před očima, tak jasně vidím, že jestli tu v našem městečku za bolševika byly tři administrativní budovy, dnes jich tu máme nejméně sedm a ty, co přibyly jsou oproti těm původním fakt velké baráky. A všechny ty baráky jsou plné důležitých a potřebných lidí. Žádní upejpaví asociální a plaší hikikokori to teda nejsou.

322211

29.11.2014 10:21

Příliš inteligentní a příliš líní

RE: musíme se přizpůsobit gadžové

gippius 88.?.?.?

Ale co udělat s faktem, že typický majoritní běloch má zakódováno v mozku, že mu kromě rodičů /ale jen někdy/ zadarmo nikdy nikdo nic nedá? Tak by chtěl makat. Můžeme se tomu divit?

322215

01.12.2014 08:39

Rok bestie (1)

RE: Souhlas

gippius 88.?.?.?

Tyhlety metafyzické nástavby taky celkem nechápu. Je jasné, že /především finanční, zbrojní, energetické a farmaceutické/ korporace usilují prostřednictvím USA o totální dominanci nad světem. Proč ale do toho plést apokalypsu, či antikrista? V roce 1941 si tehdejší Sověti taky nepomáhali pohádkami. Prostě bojovali o život. A myslím, že Rusko na tom dnes není o mnoho jinak. Proto by si Rusové ani nikdo jiný neměl kalit rozum hloupými iluzemi. Není žádný antikrist, jsou jen moc a moc nenažraní páni, co úkolujou Obamu, Angelu a jiné pikolíky.

322400

01.12.2014 09:14

Jsou hikikomori obětí systému?

V rámci tohoto systému řešení nejspíš neexistuje.

gippius 88.?.?.?

V systému, kde je jeden člověk skoro pánbu a druhý téměř lejno, kde se od mala nevybíravě soutěží, kde nejvyšší náklady nenesou ti nejsilnější a nejbohatší, ale spíš ti slabší a chudší, kde se prakticky všechno poměřuje penězi, tam je /nejen/ tento problém prakticky neřešitelný. Ve společnosti, kde jsou si lidé vědomi svého potenciálu, znají se, navzájem se oceňují a potřebují, kde je postoj "vytahování se", různé namachrovanosti, atd. něčím velmi potupným, tam /nejen/ problém hikikomori samozřejmě řešitelný je. To by nás ale v současnosti nesměl sužovat ten strašlivý fantom konkurence, soutěže, boje....
Je těžké to nějak ubalancovat, ale tam, kde je boj všude mimo domov, se žije těžko. Ať je to Japonsko, Ukrajina, nebo třeba Čechie....

322403

01.12.2014 12:08

Rok bestie (1)

RE: Souhlas

gippius 88.?.?.?

To, čemu se říká apokalypsa, je zhusta většinou v USA zneužíváno k obhájení a vysvětlení jinak zcela šílených kroků. Třeba slouží k obhájení globální války a zničení života na zemi. Jsem přesvědčen, že třeba v USA je mnoho mocných, věřících amerických patriotů, kterým není proti mysli jaderná válka, i když zničí celý svět. Cožpak není psáno, že Hospodin stvoří novou zemi a nové nebe?
Takto se využívá religiozita k naprosto absurdním a destruktivním účelům. Proto jsem pro maximální míru racionality, samozřejmě spojenou se soucitem. Nic jiného nás nezachrání. A náboženství už vůbec ne. Protože pokud rozum usne, stane se z něj jen další strašlivá metla.
A ten atlantický chomout, to je taky taková podivná škodlivá víra, kterou tady zcela uměle kdosi zlovolný nasadil lidem do hlav...

322425

01.12.2014 14:31

Rok bestie (1)

RE: Souhlas

gippius 88.?.?.?

Znesvěcující ohavností je každé zneužívání svatého. Nevím jestli je za tím Antikrist, ale je jasné, že podobné jednání se nevyhýbá ani těm, co měli a mají k Bohu nejblíže. Takových případů lze popsat mnoho, známe je z bezprostředního okolí, kvůli tomu ani nemusíme do USA.

322436

01.01.2015 14:41

Transevoluce: Věk lidské dekonstrukce

Lidská dekonstrukce.

gippius 88.?.?.?

Posuzovat její postup díky novým technologiím neumím. Můžu zmínit jen to, co mám přímo před očima: osud člověka je společnosti v mnoha ohledech již nyní zcela lhostejný. Masmédia zcela vážně popisují objev kontejneru pro /některé/ bezdomovce jako skvělou věc. Prý je v něm v zimě i jedenáct stupňů celsia! A "naši" bezdomovci tam mohou strávit celých osm hodin, než se zas pustí na mráz! No není to skvělé? V telce běží sbírky na obědy pro děti, jejichž rodiče si tento "luxus" nemohou dovolit. K tomu slyším, že je třeba brát ze zahraničí uprchlíky, léčit Ukrajince, dávat jim azyl. Taky je třeba být tolerantní k menšinám, zvykat si, i pedofil má právo na seberealizaci. Osud a přežití národa a jeho tradic a kultury se nijak nezmiňuje. Společnost je atomizovaná, čím více sociálních sítí, tím více samoty. Nejdůležitějším kritériem je zisk jednotlivce a přes to nejede vlak. Díky majetku, či jeho absenci může být člověk Pánbu, nebo zbytečný odpad. Z kultury se do značné míry vytratily hlubší obsahy, najradilo je pitvoření, úchylky, intriky, kult hnusu a banality. Nejsou toto všechno symptomy úpadku?

324259

01.01.2015 16:39

Transevoluce: Věk lidské dekonstrukce

RE: proc se bila populace snizuje a ta barevna ne?

gippius 88.?.?.?

Obávám se, že Porsche, Maledivy, ba i nadstandardní byt jsou prakticky nedostupné i pro většinu "singles" a že o tyto atributy rozhodně nejde v první řadě. A pokud má někdo osm dětí, musí být srozumněn s tím, že třeba na slušnější vzdělání dosáhne jen jedno, či s většími problémy dvě z nich. Které to budou, to nejmilovanější, nebo to nejsilnější?
Jinak na tom co píšete je kus pravdy. Čím to ale je, že naše "majoritní" kultura je tak zoufale nesoudržná? Cikán, či Arabáč bezdomovcem, to u nás sotva existuje. U bílé majority je ale neúspěch takové stigma, že se často i bližší rodina takto postiženého rozhodne jej raději bez pomoci ponechat jeho údělu. Něco takového je i u těch proklínaných Romů nepoměrně vzácnější.

324266

02.01.2015 12:40

Transevoluce: Věk lidské dekonstrukce

RE: proc se bila populace snizuje a ta barevna ne?

gippius 88.?.?.?

Cikán se samozřejmě dá rozeznat i mezi bezdomovci. O bezdomovectví pravděpodobně nevíte mnoho. Mezi příslušníky tohoto stavu patří i osoby s doktorátem, právníci, či lékaři. O těch méně vzdělaných ani nemluvě. Jinak souhlasím s tím, že dobrá socializace samozřejmě pomáhá.

324283

09.01.2015 09:27

Tak kdopak nám to vraždí v Paříži?

Jestli chce člověk hledat viníka,

gippius 88.?.?.?

je v dnešní době to nejjednodušší a nejpravděpodobnější říct "USA" - a v 99% to vyjde. Ještě trefnější je říct "USA a KFO". Plést do toho musliny je krátkozraké- stačí jen pohlédnout, co se v tolika muslimských zemích už tolik let díky USA a jejich satelitům děje.

324699

16.01.2015 09:07

Problémem není islám, ale úpadek Západu

RE: Zdánlivý výklad jako redukcionizmus

gippius 88.?.?.?

Přiznám se, že za křesťana se příliš nepovažuji. To mi ale vůbec nebrání jasně vidět tu strašlivou myšlenkovou vyprahlost a chudobu u islámu. Oproti tomu je odkaz Ježíšův něco zcela nesrovnatelného. Vyměnit Ježíše za islám, to by bylo něco opravdu děsivého. Něco jako vyměnit diamant za skleněný střep.

325250

19.01.2015 09:32

GMO: Jedí Němci opět zdravě?

1% nejboharších bude již brzy vlastnit více, než těch zbylých 99%.

gippius 88.?.?.?

K tomu samozřejmě napomáhá i projekt GMO. Bez odsouhlaseného osiva, které se navíc bude muset nakupovat rok co rok, si pěstitel, ani konsument možná již brzy ani neškrtne.
Hlavní je všechno náležitě unifikovat, sjednotit, certifikovat, podrobit auditům, aby vše jedno bylo, krásný nový multikulturní svobodný svět s pevnými transatlantickými vazbami, drženými v jednom kuse předpisy, směrnicemi, usneseními a arbitrážemi.

325486

10.02.2015 10:18

Protokoly jsou nyní přepisovány

Antisemitismus jako klacek.

gippius 88.?.?.?

Je zjevné, že Židé opravdu do jisté míry kormidlují směřování západu. Stačí pohlédnout na původ mnoha vrcholných politiků, především v USA. Samozřejmě nejde o prezidenty, či ministry obrany, ale spíše o stálice typu Paula Wolfowitze, Richarda Perleho, o různé poradce a lobbisty, jakož i majitele médií a mediálních společností.
Pokud má člověk dostatek informací, je přesto nemožné být antisemitou. Je jasné, že přes všechny ty neblahé Židy existují i Židé dobří. A tak je to s každým národem. Je nesmyslné být antisemitou, tak jako je nesmyslné být antišpanělem, antibritem, či antirusem.
Proč ale pořád jen antisemitismus? Protože je to chytře vymyslený klacek na ty, kdo poukazují na skutečnost existence masivního židovského vlivu na /především/ západní země. Nelíbí se ti to iracionální směřování a ti, kdo tímto směrem kormidlují? Pic ho, máš nálepku. Jsi antisemita. Jsi zlý. Udělal jsi přešlap.

326727

04.03.2015 15:53

Podíl vzdělání na genocidě lidstva

RE: Tak nějak nevím

gippius 213.?.?.?

Taky mám tak nějak pocit, že to, co vychází ze starého zákona je nejlepší v tichosti, ve slušnosti, v uctivosti a nenápadně velkým obloukem obejít.

328252

04.03.2015 16:06

Podíl vzdělání na genocidě lidstva

Vzdělání? Ano! Ale...

gippius 213.?.?.?

Pokud budeme mít hodně dobrých lékařů, zedníků, umělců, pekařů, zámečníků, elektrikářů, nebo pečovatelek, je to skvělé.
Co opravdu nepotřebujeme je přebujelý sektor "práva", vývoj nových druhů zbraní, nových virů, nemocí, podivných světélkujících kytek, které v sobě mají vepřové geny, odborně odborných odborníků na audity, ratingy, couchingy, atd.
A už vůbec nepotřebujeme specialisty typu Mengeleho, Tellera, Madoffa nebo Wolfowitze.

328256

07.03.2015 07:44

Boris Němcov obětován pro zahájení barevná revoluce?

Němcov cennější mrtvý, než živý.

gippius 213.?.?.?

Je logicky nepochopitelné, co by z Němcovovy vraždy měl Putin. Němcov byl postavou totálně za zenitem, profláklou, zkompromitovanou, s minimální oblibou, podporou a popularitou.
Takže cennější je, když je mrtvý, než když byl živý.
Další možností je, že byl zabit ruskými radikály, to se ale nezdá příliš pravděpodobné. Nato byla celá akce velmi slušně provedena. Navíc on nebyl nijak nebezpečný a coby lídr "opozice" byl díky své zkompromitovanosti pro Kreml vlastně velmi užitečný.

328562

09.03.2015 11:53

Drážďany a Poznaň: Dva různé způsoby vedení války

RE: nepresné-

gippius 213.?.?.?

Pro rozhodnutí USA a UK nebombardovat Osvětim neexistuje žádné slušné zdůvodnění. Už na začátku jara 1944 svět naprosto bezpečně věděl, k čemu přesně Osvětim slouží. Kdyby angloameričané Osvětim bombardovali /nejlépe vícekrát/ byla by genocidní zařízení zničena a pokud by se Němci neuchýlili k masovému střílení, na což by bylo problém uvolnit kapacity, bylo by zachráněno mnoho tisíc lidí. Motivy západu Osvětim ušetřit zůstávají neznámé až dodneška. A ani se o nich nemluví. A když, tak jen povrchně a krátce.

328758

09.03.2015 12:11

Drážďany a Poznaň: Dva různé způsoby vedení války

Důvod pro strategickou ofenzívu západu

gippius 213.?.?.?

byl především v tom, že ten byl schopen strategické letectvo vybudovat a vycvičit personál. Toho Sověti během války především z kapacitních důvodů schopní nebyli. Je jisté i to, že si velitelé britského a amerického letectva od něj slibovalo v případě jeho intenzivního nasazení i zmenšení ztrát svým pozemních jednotek. Toto třeba u Sovětů takovou prioritu nemělo. Ti se pro mnohá omezení danými obtížnou válečnou situací soustřeďovali především na posilování taktického letectva.
Je zde ale i zjevný fakt, že i s VVS, tak jak je Sověti na začátku roku 1945 měli, se daly dělat příšernosti, i když jistě ne takového rozsahu, jakého byli schopni angloameričané.
Sovětské letectvo se po celou válku zkrátka snažilo jen a pouze naplňovat úkoly zadané velením válečných operací. V jeho náplni se neobjevovala tak jako u angloameričanů geopolitika, touha po pomstě, či snaha o zapůsobení.

328762

09.03.2015 22:32

Drážďany a Poznaň: Dva různé způsoby vedení války

RE: nepresné-

gippius 213.?.?.?

Pro to je těžké najít důkaz. Že se ale holokaust dnes bohapustě zneužívá je jasné. Jasné je i to, že postihl tu nejbezbrannější, nejchudší a mocensky nejslabší část židovstva.

328815

10.03.2015 09:12

Drážďany a Poznaň: Dva různé způsoby vedení války

RE: nepresné-

gippius 213.?.?.?

Existuje velké množství snímků pořízených britskými fotoprůzkumnými Mosquity právě z té doby. Nejvíce jich je z období květen až září 1944, což se v osvětimském čase kryje s likvidací maďarských Židů a Židů z Lodžského ghetta. Z těch snímků, doplněných zprávami /především Vrba, Wetzler/ museli spojenci v té době zcela na 100% vědět k čemu tábor slouží. Přesto se rozhodli nechat ho "pracovat" dál. Proč?

328835

10.03.2015 09:16

Drážďany a Poznaň: Dva různé způsoby vedení války

RE: nepresné-

gippius 213.?.?.?

To ani řešit moc nejde. Nevím zhola nic o žádných důkazech, že by nacisty proti sovětům poštvali Židé.

328836

10.03.2015 12:29

Drážďany a Poznaň: Dva různé způsoby vedení války

RE: nepresné-

gippius 213.?.?.?

Je relativním faktem, že holokaust semlel především ty nejchudší, nejméně významné Židy. Prakticky celá jidiš komunita v něm padla. Takováto tragédie Židů je dnes již zcela nemyslitelná a to ani teoreticky. Dnes vyjíždí obrovská izraelská mašinérie kvůli třem zabitým vojákům, nebo několika odpáleným rachejtlím a stovky Palestinců, vinných, či nevinných umírají.
Bije do očí, že vlivní Židé se tehdy ani nepokusili intervenovat ve věci zničení genocidních zařízení v Osvětimi. Je velmi pravděpodobné, že by se tím zachránily minimálně desetitisíce životů. Navíc podotýkám, že to bylo poměrně snadno proveditelné, vždyť se tehdy bombardovaly cíle jen několik kilometrů vzdálené od Birkenau. To vzbuzuje otázky, na které těžko dostaneme odpověď. Nic to ale nezmění na tom, že holokaust zůstane velkým bubákem západu a vlastně všech gojim. Jako by by něj nemohli jen Němci, ale i všichni ostatní. Jako by oběť Rusa, nebo Srba, či Čecha nebyly oproti Židovi ničím. Jen oběť Žida je ta pravá a posvěcená.

328846

11.03.2015 09:32

Drážďany a Poznaň: Dva různé způsoby vedení války

RE: semlel jen ty chudé

gippius 213.?.?.?

Však to říkám. Mnoho bohatých Židů, pokud to stihli, prostě vzalo kramle.
Co se týče darebáckých židovských káp, policajtů a šéfů ghett - šmejdi se najdou v každém národě, v tom Židé jistě nejsou vyjímkou. Je hloupé kvůli tomu odsoudit celý národ. Židé nejsou jen Madoffové, Rumkovští, Gálové, Železní, Wolfowitzové. To jsou i Chomští, Allenové, Frommové, Saganové, Einsteini....

328892

14.03.2015 19:05

Netanyahu: Přišel, viděl, dobyl

RE: Finanční lobby, nikoliv Netanyahu!

gippius 213.?.?.?

Ještě Japonci - gaidžin. Dokonce zní podobně.

329159

Ústav pro kontrolu minulosti už máme, jde to dneska všecko mnohem elegantněji, než za tzv. totality. Stačí správný pokyn, vypracuje se koncepce, způsob provádění zkontroluje certifikovaný audit a všichni jsou spokojení a nejvíc zadavatel - Velký Bratr. Myšlení musí být jednotné, vždyť co znamená jedinec, notabene ještě třeba nemajetný a nevysoko postavený?

329822

03.04.2015 09:39

Izrael usiluje o zničení historie a identity svých sousedů

Prostě dělají vše proto, aby to byli oni, kdo to tu nakonec zabalí.

gippius 213.?.?.?

Opravdu nevím, jestli je na tom něco záviděníhodného. Ale oni o to strašně stojí.

330450

03.04.2015 11:57

Americká sněmovna otevřeně vyzývá ke změně režimu v Moskvě

Nevím, jestli to vidí černé dítě,

gippius 213.?.?.?

ale jsem si jist, že ty stovky a tisíce náměsíčníků, co se třeba v Práze přišly tu se znuděným, onde s rozzářeným zájmem podívat na vojáky SS neviděly absolutně nic.

330461

09.04.2015 17:45

Oklamané Polsko (III)

RE: Manipulativní článek

gippius 213.?.?.?

To zkoušení německých tanků v Rusku probíhalo ještě před Hitlerem.
A pravdu si myslíte, že nebýt dohody ČSR se SSSR, byli by se během mnichovské krize Poláci za nás postavili? Máte tento názor alespoň minimálně podložený?

330787

09.04.2015 18:02

Oklamané Polsko (III)

Zajímavý, logicky vyznívající článek.

gippius 213.?.?.?

Německo v roce 1939 válku nechtělo, to je historiky obecně přijímaný fakt. Nebylo na ni připravené a to ani vojensky, ani ekonomicky a když válka vypukla, německá společnost byla nepříjemně překvapena a ohromena. Rovněž je známo, že polské zahraniční politiky v roce 1938 a v druhé polovině roku 1939 byly diametrálně odlišné. Německé požadavky na spojení s Danzigem byly sdělovány diplomaticky a s náznakem chuti ke kompromisům. Navíc narozdíl od českého pohraničí byl Danzig svobodným městem. A národnostně v podstatě německým městem. Jeho status byl opravdu jiný, než české sudety. Polský podíl na vzniku 2. sv. války je holý fakt. Němci jednali sice nesmírně brutálně, ale v podstatě logicky. Byl to preventivní, nutný úder. Mít silné protivníky na východě i západě bylo pro Německo v půli roku 1939 příliš nebezpečné. Článek není omluva strašlivého systému v tehdejším Německu, ale analýza motivů.

330789

09.04.2015 18:20

Oklamané Polsko (III)

RE: manipulativny prispevok

gippius 213.?.?.?

Je to tak. Lidi, co jen neustále připomínají pakt Molotov-Ribbentrop, roní slzy nad Katyní, a Varšavským povstáním, jaksi explicitně dávají najevo, že dokážou reflektovat historii maximálně od začátku druhé světové války. A současný mediální diskurs je v tom vědomě podporuje. Je to žádoucí.

330791

12.05.2015 11:42

Za bezvýhradnou podporou Izraele je náboženský fanatismus Američanů

Náboženský fanatismus Američanů

gippius 213.?.?.?

má ještě i jinou a mnohem nebezpečnější tvář. Je to v jistých "křesťanských" kruzích sdílený pocit, že válka /ani globální a jaderná/ vlastně nevadí, že je to boží vůle, že tím vlastně může dřív přijít armageddon a s ním zase Ježíš Kristus.
A že velké množství dnešních Američanů prostě bezvýhradně věří, že s Izraelem je třeba jít, děj se co děj? To už je holý fakt. Je to postoj, který je od mnoha míst propagovaný, doporučovaný a vyzdvihovaný. A to bez argumentů, jen podle biblických citátů, nebo jen tak, "z lásky k Izraeli" přece. Každý národ má slabou stránku, jen Židé nehřeší. "Holokaust byla vina celého západu, tedy naše vina" a my zato Židům mnoho a mnoho dlužíme - myslel to přesně takhle třeba Lubomír Zaorálek při své řeči v PČR.
Situace dochází do tak komických rozměrů, že zanedlouho bude antisemitismem i vyjadřování pochyb vůči politice Izraele. A ICEJ bude proti tomu pořádat demonstrace, kde se těch pár nadšených gójů s izraelskými vlajkami vždycky najde. Protože Izraeli je třeba fandit a to za všech okolností.

332679

12.05.2015 15:35

Za bezvýhradnou podporou Izraele je náboženský fanatismus Američanů

RE: Náboženský fanatismus Američanů

gippius 213.?.?.?

Ta hlava /připomíná mi spíš takového nepovedeného medvěda kodiaka/ je tam z jednoduchého důvodu. Václav Havel opravdu velmi pomohl Spojeným státům. Jedna ze středoevropských kolonií i díky němu teď patří do zájmové sféry oligarchií USA, jakož i celého západu. Proto ta vděčnost. Na stavění pyramid nechtějí dnešní globální elity dávat prachy, raději si koupí tryskáč, nebo jachtu, popřípadě se nechají zapsat do kryogenního centra nesmrtelnosti. Proto na umělecké výtvory znázorňující věrné vazaly zbývá jen málo: jedna zfušovaná socha a jeden šumař s kytarou. To musí Veškrnovi stačit. Stejně už je mrtvý.

332687

13.05.2015 08:01

Za bezvýhradnou podporou Izraele je náboženský fanatismus Američanů

RE: malý citát z the Simpsons:

gippius 213.?.?.?

Jak v jednom díle městský úředník vysvětluje Marge, že Barta nelze zachránit, prostě už došly peníze. "všechny jsme vydali na boj proti kouření, propagaci tabákových výrobků, hubení divokých oslů a na Izrael".

332710

14.05.2015 12:20

Za bezvýhradnou podporou Izraele je náboženský fanatismus Američanů

RE: malý citát z the Simpsons:

gippius 213.?.?.?

...a ještě si vzpomínám na díl, kde se hlásí nový televizní kanál, který zdraví své "koncesionáře v Tel Avivu". Program je je nejspíš strašná nuda, střídá ho závěr na přiopilé Francouze, kteří to tisíce kilometrů vzdáleni sledují na satelitu, tváří se blivně a nedůvěřivě to komentují "terrible" a jeden z nich to po chvíli přepíná a po pár vteřinách pookřeje a říká "ce l magnifique!"

332796

24.05.2015 09:40

Fenomén Jan Stern

Další exemplární příklady:

gippius 213.?.?.?

Chci zhodnotit úspory, tudíž se upíšu nějakému investičnímu fondu. Výsledek? Mnohdy /a stále častěji/ ztráta.
Nechám se navrtat do nějakého skvělého bankovního "produktu" typu internet banking, kdy mohu velmi pohodlně platit pípnutím, místo velmi unavujícího přepočítávání drobáků. Výsledek? Někdo mi vyluxuje účet. Nebo, pokud bude takových hloupých kořenů jako já víc a víc, naprosté zrušení platby v hotovosti /populace se na to už začíná psychologicky připravovat v prorežimních masmédiích/ A výsledek? Naprostá kontrola banksterů nad každým sebenepatrnějším jedincem.
Zatoužím po nějaké věci, kterou si nyní opravdu nemohu dovolit. Výsledkem je rapidní navýšení mé úzkosti a závislosti na šmejdech, mnohdy doživotně.
Chci se tzv. bavit. Místo hodnotné zábavy, např. čtení dobrých knih, pohybu /ne sportování prosím/ v přírodě, nebo sledování dobrého filmu online, nebo pěstování kytiček, přátelských kontaktů, či koníčků se raději rozhodnu jít do hospody, nebo do kina na nějakou americkou hloupost. Výsledkem je opět ztráta a mnohdy i přetrvávající pocity deprese a hnusu při vzpomínání na tu "zábavu", v případě hospody i různé vyloženě fyzické trávící problémy.
Chci se "pojistit" a místo ukládání si přebytků, které neutratím se rozhodnu jen tak dávat do chřtánu pojišťovny nějaký ten tisíc měsíčně. Výsledkem je jen to, že v případě problému nesáhnu do vlastní kapsy, ale musím se dlouhým a vyčerpávajícím způsobem handrkovat s pojišťovnou.
Je to tak. Ta nejužitečnější pomoc leží na konci našeho ramene. Nespoléhejme na budíky, banky, pojišťovny, Mekáč a Halyvůd. Budem pak víc v pohodě a kriminální finanční oligarchii dokonce můžem i trochu nakopat zádel.
Mějme se rádi, pomáhejme si a zvysoka tentononc na ty nadnárodní firmy, které to s námi myslí upřímně.

333453

30.05.2015 08:46

Epizoda 3. Atentát v Sarajevu (2)

Smělá hypotéza!

gippius 213.?.?.?

Jak ale ti proklatí Angličané mohli čekat, že první světová dopadne přesně tak, jak dopadla? Měli tu nejlepší křišťálovou kouli, nebo to věštili z kávové sedliny?
Je opravdu zjevné, že Británie /spolu s Německem/ měla lví podíl na vzniku konfliktu. Ale žeby čekala tento konkrétní výsledek, to se mi moc věřit nechce.

333738

31.05.2015 15:30

Z hlediska vyššího principu mravního zabití okupanta není zločin

Já bych to tak neprožíval, pane Stwora,

gippius 213.?.?.?

jakkoli je mi zcela jasné, že ti naši vojáci tam opravdu vůbec neměli a nemají co dělat.

333811

04.06.2015 08:07

Sebevražda v přímém přenosu

Nejabsurdnější postavy v tomto dramatu

gippius 213.?.?.?

jsou aktivisté horující pro přijetí uprchlíků ať se děje, co se děje. Prý to nesmírně obohatí společnost. Velmi zvýší produktivitu práce /sic/, prý imigrant pracuje víc a horlivěji, protože je vděčný... Stačí se letmo začíst do dnešních Blistů a člověk by si nad tím ukroutil hlavu.
Dobře chápu, že těm lidem se prostě musí pomoct. Nechápu ale vůbec ty, kteří jim chtějí pomoct tím, že z nich udělají imigranty. Masová ekonomická imigrace v dnešní době je šílený, absurdní nesmysl. Co ti lidé tady budou dělat? Práce není ani pro místní a té nekvalifikované je největší nedostatek. A třeba pro ty, kdo ani neumí místní jazyk, není prakticky žádná. Je navíc zjevné, že tento stát se neumí efektivně postarat ani o ty své nejslabší. Stačí se porozhlédnout kolem velkých marketů, či se občas mrknout z okna, když místní chudí prohrabují popelnice. Člověku se prostě, ať chce nebo nechce, opravdu vtírá představa, že tu jsou skupiny,kterým skutečně jde o rozvrácení národních států, o rozvrácení naší kultury. Protože jestliže se začnou ve velkém přijímat uprchlíci, kdy to skončí? Až to tady celé padne na hubu? Nebo se snad architekti těchto destrukčních plánů do té doby nějak ustrnou?

333987

13.06.2015 09:13

Stěhování národů může znamenat konec světa!

Poněkud chaotický článek.

gippius 213.?.?.?

Příliš mnoho vykřičníků, ale vcelku dobrá diagnóza problému. Je dokonce popsáno i jeho jediné smysluplné řešení, tedy ukončení vměšování do věcí jiných zemí a humanitární, popř. hospodářská pomoc přímo v nich. Nechápu ovšem, co s tím má co dělat Marx. Nemyslím si, že ti, co masové přistěhovalectví do Evropy propagují, jsou nějací marxisté. Tedy samozřejmě kromě soudružky Šiklové, která ovšem bude klidně nejen marxistkou, ale třeba i muslimkou, nebo jehovistkou,ovšem když se zaplatí honorář, takže to se nepočítá.

334628

I ti nejvíc vyvolení a mocní jednou natáhnou kopyta. Je přísně zakázáno cokoli brát s sebou do hrobu. Nahrávání obsahu mozku na externí harddisk je zcela bez záruky a nejspíš i bez efektu. Nadčlověka nejde vytvořit z fyzické moci, která je jen dočasná. Hraní si na vyvolené je jen efemérní záležitost a pro hráče nejspíš dost nebezpečná iluze.

335343

02.07.2015 14:18

Kobercové bombardování historie

Americká kultura, americká filosofie, americké pochopení života.

gippius 213.?.?.?

Proč všechny ty názvy ve spojení s přídavným jménem "americká, americké" zní tak hrozně antagonisticky? Protože to tak je. USA jsou velmi technicky vyspělé, zároveň strašlivě mělké. Filosoficky, eticky, spirituálně. Tohle by se mělo nějak přátelsky Americe říct. Ať na sobě v tomto více pracuje. Pomůže tak světu i sama sobě. Kdo chce žít musí vědět že je životem samým. Být životem samým znamená nebýt od něho oddělen. Být oddělen od života znamená smrt. Nebýt od něj oddělen znamená spásu. Nikoli spásu v náboženském, ale ještě širším smyslu.
Ameriko, svět není hroudou, na které se pracuje, jak se uzná za vhodné. Svět je to místo, kde žiješ i ty....

335906

17.07.2015 06:51

Americký dolar a Bretton-Woods jsou vyřízené

RE: směroplatná bude otočená korouhvička...

gippius 213.?.?.?

Než se korouhvička otočí, musíme ještě vstoupit do eurozóny. No a až se to všechno totálně podělá, Karasové budou vést ranní modlitby z hlavní pražské mešity.

336707

08.08.2015 10:12

Psychologický profil multikulturalistů

Současná situace se do jedné alegorie nacpat nedá.

gippius 213.?.?.?

Je zjevné, že sem opravdu utíká mnoho lidí, kteří nemají jinou možnost. Tím myslím hlavně obyvatele Sýrie. Těmto lidem by se ze základních etických důvodů pomoct mělo. Nepomoci jim by znamenalo nechat je zemřít. To by bylo zrůdné.
V první řadě by ale měli mít evropští politici, byť pár hodin po dvanácté, dost odvahy k tomu, aby se postavili zády k především americkým snahám o destabilizaci rozsáhlých území od Alžíru až k Pakistánu. Rovněž by stálo zato konečně rozpoznat ty strašlivé důsledky počínání institucí jako je třeba MMF, které díky různým ekonomickým "transformacím" vyloženě zhuntovaly řadu kdysi rozvojových zemí.
Tato obrovská imigrační vlna je důsledkem, ne příčinou. Je důsledkem nezřízené chtivosti po penězích, majetku, moci. Ta chtivost má západní původ.
Ale jak z toho ven? Kromě uprchlíků ze zemí postižených válkou jiné nepřijímat. Více se věnovat pomoci kdysi rozvojovým zemím. Dá se totiž říct, že to byl západ, který je různými transformacemi tak zdevastoval. Ale hlavně: už teď nahlas říkat, že všichni obyvatelé Afriky a Blízkého východu tady žít nemohou, že se i ti, v jejichž zemích se nyní válčí, jednou budou muset vrátit domů.

337729

13.08.2015 08:14

Iluze svobody v Americe

Totalita nového typu.

gippius 213.?.?.?

Pro člověka, zvyklého jen na oficiální informační dietu, dnes existují jen dva druhy totalitních režimů: komunistický /to je ten horší, o kterém se i víc mluví a kterým se víc straší/ a nacistický /který byl hrozný ponejvíce v tom, že zabil 6 milionů Židů/
I proto je pro něj těžké byť si jen představit, že by USA, tento maják svobody, tato ekonomická, kulturní a technologická supervelmoc, byly nakonec jen nesvobodnou, tyranskou totalitou.
Je ale nějaký důvod myslet si, že USA jsou svobodnou a demokratickou zemí? Noam Chomsky taktně a slušně nazval USA oligarchií. Když se ale podíváme na nejznámější dnešní příklady oligarchií, např. Rusko, či Ukrajinu /nebo třeba i ČR/, pak vidíme oproti USA ještě značný rozdíl. Moc peněz v politice je v USA mnohem patrnější, než v klasických oligarchiích. Subjekt bez peněz se tam nemůže žádným způsobem ani zviditelnit, natožpak kandidovat, nebo dokonce aktivně politicky a mocensky působit. V USA neexistuje ŽÁDNÁ politická opozice, v tom se USA liší i od toho hrozného fašistického Ruska, kterým se tu v prorežimních médiích dnes a denně straší. V USA "vládnou" /ve skutečnosti jsou to jen tzv. služebné elity/ dvě v podstatě úplně stejné politické strany. Obě jsou přímo napojené na vysoký byznys - finanční, těžařský, farmaceutický, zábavní a hlavně ten represivní /zbrojní, vězeňský, různé bezpečnostní agentury/ Možnost kandidatury subjektu vzešlého z lidu je v dnešních USA v podstatě nemyslitelná. Jakkoli je moc lidu v USA okleštěna jako nikdy předtím, si místní obyvatelé, patrně ze setrvačnosti a nemožnosti většího srovnání stále ještě myslí, že žijí ve svobodné zemi. K této iluzi napomáhá i skvěle rozvinutý zábavní průmysl produkující nekonečnou řadu otupujících banalit zabraňujícím kritickému myšlení, jakož i systém vzdělávání, soustřeďující se jen na profesní specializaci. Spojené státy, to je národ strojově fungujících lidí a těch ostatních, kteří se nemohli přizpůsobit a s kterými si poradí bezpečnostní aparát.V žádném případě to není demokratická a svobodná země.

338017

13.08.2015 11:41

Iluze svobody v Americe

RE: Totalita nového typu.

gippius 213.?.?.?

Volič nemusí být nutně tupý, jde ale o kandidáty a jejich nezávislost. Jestliže mám tak jako v USA /a v ne tak dramatické míře i u nás/ na výběr dvě stejné pro establishment pohodlné a jím utvářené politické strany, pak i kdybych bůhvíjak chtěl, výsledkem je buďto volba těch provařených, nebo neúčast. Možná znáte rčení "kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili".

338030

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 1

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 306 841