Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané wes

Nalezeno 175 příspěveků, 18 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.03.2020 09:06

Kde vznikl COVID-19?

RE: Zparchantělá věda

wes 81.?.?.?

Vas podrobny popis situace byl duvodem me registrace, chtel jsem za vas prispevek podekovat. Bohuzel podobne jevy nastavaji i na tomto portalu, kde se vytvori skupina jedincu, kteri nevyhovujici nazor zpracuji, aniz veci rozumi do hloubky, pak cekaji na sebemensi chybu soupere, ackoliv jich sami delaji mnohem vic. Za pouziti dvojiho metru pak nezadouciho vypoklonkuji z diskuse, nebo ho rovnou zrusi.
To, co popisujete je vlastnosti lidi nezavisle na oboru a veci jejich kultury.
Svuj nazor sem nemohu napsat, aniz bych se tomuto jevu vyhnul. Nepomohou ani pravidla zverejnene velmi nazorne jiz pocas registrace. Podle mne by mely byt filtrovany uz nektere jmena, nicky, aby se predeslo, ze nekdo si zada na pravdu zapatentovanim vhodne voleneho nicku, jak se zde deje. Hledame smitky, ale obchazime trisky.

377546

21.03.2020 21:30

Dvě zprávy - která je pravdivá?

Pravdiva je tez tahle

wes 81.?.?.?

Nemoc likviduje hlavne duchodce, kteri si platili na duchod. Akorat se ho mnozi nedoziji, a puvodne jejich duchod si budou uzivat privandrovalci.
Takhle to bylo mysleno? Dokonce z nich mohou rekrutovat novou armadu bez zvyseni vojenskych vydaju. Proti komu? No proti Iranu prece. Jako s tim radarem v Brdech. Kdeze proti Rusku, vzdyt to je dost jinym smerem. Ale zacit z Krymu, to by docela slo. Ten je "zlemu" Iranu bliz.
Co Merkelova. Ta by prece take mohla odlehcit duchodovy system, a dat pruchod "mlade sile". Docela to vypada, ze tomu celemu veri.

Pak se tez proslycha, ze jde o strevni chripku, ktera casto konci jako plicni. Nasvedcuje tomu i dlouha doba zivota viru ve fekaliich. Tomu je treba prizpusobit i ochranu.

377781

27.03.2020 19:10

Putin rozpoutává vůči USA strategické peklo

RE: Pan Luongo má nepřesné informace

wes 81.?.?.?

Rekl bych po pocteni, ze jste zdaleka nebyl sam, co par let zpatky odmitl Rossiho. Ale kdyz totez udela nekdo jiny, tak z nej umite udelat nepritele. To je na povazenou.

378031

31.03.2020 00:24

David Icke: koronavirus je monstrózní podvod elit

co tak misto fantasie

wes 81.?.?.?

se zkusit zamyslet, proc nahle zemrela ta 48 leta sestricka Thomayerovy nemocnice. Proc si jeste den predtim stezovala na FB, a pak to zabalila, sama nakazena COVIDem? Pry ani cizi zavineni, ani sebevrazda.
Pochybuji, ze by si doma pestovala konspirace. Trochu brzo na ten vek. Tech mladsich je nejspis vic, nez se stava.

378118

31.03.2020 00:32

David Icke: koronavirus je monstrózní podvod elit

RE: Video som ešte nevidel, ale ku článku mám jasný názor :

wes 81.?.?.?

Vzdy zasnu, kdyz vidim, jak lidi veri, ze i podvadeny je ten druhy a ne on sam.

378120

03.04.2020 22:02

Putin rozpoutává vůči USA strategické peklo

RE: Pan Luongo má nepřesné informace

wes 81.?.?.?

Ano, oficialni veda ma prave s timhle potize, casto pracuje prilis pro penize.
Avsak realita neni v reklame. Ti z alternativy, co se tvari, ze neco maji maji ve skutecnosti kulove. S velkou radosti by se na tom prizivila i ta oficialni veda. Klidne by i ukradli. Tak jednoduche to neni.

378307

07.04.2020 22:56

Pohadka o pokaženych netopyrach, keři zničili svět

RE: Otázka

wes 81.?.?.?

Virus ma pry kolem 70nm. Jde o docela velkou molekulu z hromady prvku za sebou. Opticky mikroskop zacina nekde na 1000-2000nm. Kolik ma ta castice chemtrails? Pak snad musela byt nekde vyfocena, snad uz tim optickym mikroskopem a proto i spolehlive analyzovana.
Jak to, ze se ukazuje podle nekterych vedcu, ze virus se prenasi i prachem. To by pak znamenalo, ze i pres chemtrails. Jak ted odlisit bezny prach od chemtrails prachu? Vzdyt to je jako tridit mouku od popela.
Ted opravdu nevim, ktereho se bat vic.

378454

08.04.2020 11:24

Pohadka o pokaženych netopyrach, keři zničili svět

doslo mi mailem

wes 81.?.?.?

Toto je otec koronaviru:  Ralph Baric ze Severní Karolíny
https://sph.unc.edu/adv_profile/ralph-s-baric-phd/
Platili ho granty od americké vlády. Stalo se to v roce 2015
Časopis Nature, Jeden z nejprestižnějších a nejcitovanějších vědeckých časopisů světa, publikoval 9. listopadu 2015 článek s názvem “Klastr cirkulujících netopýřích koronavirů podobný SARS vykazuje potenciál pro vznik u člověka”https://www.nature.com/articles/nm.3985.pdf
https://www.nature.com/articles/nm.3985
Šéfem vědeckého týmu byl Ralph Baric, většina týmu byli Američané epidemiologové, mikrobiologové, z plicního institutu + dva Číňané z Wuhanu.
Vědci:
Vineet D Menachery 1, Boyd L Yount Jr 1, Kari Debbink 1,2, Sudhakar Agnihothram 3, Lisa E Gralinski 1, Jessica A Plante 1, Rachel L Graham 1, Trevor Scobey 1, Xing-Yi Ge 4, Eric F Donaldson 1, Scott H Randell 5,6, Antonio Lanzavecchia 7, Wayne A Marasco 8, 9, Zhengli-Li Shi 4 & Ralph S Baric 1,2
Vědecká pracoviště:
1 Department of Epidemiology, University of North Carolina at Chapel Hill, Chapel Hill, North Carolina, USA
2 Department of Microbiology and Immunology, University of North Carolina at Chapel Hill, Chapel Hill, North Carolina, USA.
3 National Center for Toxicological Research, Food and Drug Administration, Jefferson, Arkansas, USA.
4 Key Laboratory of Special Pathogens and Biosafety, Wuhan Institute of Virology, Chinese Academy of Sciences, Wuhan, China.
5 Department of Cell Biology and Physiology, University of North Carolina at Chapel Hill, Chapel Hill, North Carolina, USA.
6 Cystic Fibrosis Center, Marsico Lung Institute, University of North Carolina at Chapel Hill, Chapel Hill, North Carolina, USA.
7 Institute for Research in Biomedicine, Bellinzona Institute of Microbiology, Zurich, Switzerland.
8 Department of Cancer Immunology and AIDS, Dana-Farber Cancer Institute, Harvard Medical School, Boston, Massachusetts, USA.
9 Department of Medicine, Harvard Medical School, Boston, Massachusetts, USA.
Článek říká, že v USA laboratorně vytvořili chimerický virus obsahující zároveň netopýří koronavirus a SARS. Chimerický virus agresivně napadal lidské plíce. Tedy buňky lidských plic, což laboratorně vyzkoušeli.Použitý vir pocházel skutečně z netopýrů žijících v Číně, ale nebyl do doby laboratorních úprav nebezpečný.
Vědci nejprve věnovali pozornost netopýřímu koronaviru SHC014 (bat coronavirus SHC014), který se nachází v netopýrech v Číně. Poté jej zkombinovali se SARS-CoV (MA15) adaptovaným na myši (mouse-adapted SARS-CoV) a vytvořili chimérický virus, který simuloval lidské onemocnění plic.Na straně 1511 Ralph Baric a spol. výslovně píší, že tento virus může být přenesen na člověka a způsobit epidemii.To je jeden z důkazů, že Američané zahájili globální epidemii. Proč zkoumat možnost nakažení lidí virem, který v přírodě neexistuje?!
Vzápětí RNDr. Stanislav Mihulka, Ph.D. publikoval v Česku článek, varující před únikem viru.Chimérický ...

Automaticky kráceno

378464

08.04.2020 11:26

Pohadka o pokaženych netopyrach, keři zničili svět

RE: doslo mi mailem

wes 81.?.?.?

...chimérický virus, který simuloval lidské onemocnění plic.Na straně 1511 Ralph Baric a spol. výslovně píší, že tento virus může být přenesen na člověka a způsobit epidemii.To je jeden z důkazů, že Američané zahájili globální epidemii. Proč zkoumat možnost nakažení lidí virem, který v přírodě neexistuje?!
Vzápětí RNDr. Stanislav Mihulka, Ph.D. publikoval v Česku článek, varující před únikem viru.Chimérický netopýří virus rozvířil obavy z výzkumu
Datum: 13.11.2015
Důvtipný experiment, při němž vytvořili hybridní verzi netopýřího koronaviru, tedy viru z příbuzenstva SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome), opět vyvolal dohady.. Stojí pokusy s umělými viry, schopnými se šiřit mezi lidmi, za to riziko?
Šéf výzkumu Ralph Baric z Univerzity Severní Karolíny v Chapel Hill a jeho kolegové studovali virus SHC014, který infikuje čínské vrápence. Během toho vytvořili chiméru, virus s povrchovým proteinem viru SHC014 a s vnitřnostmi viru SARS. Tahle chiméra infikovala lidské buňky dýchacích cest a badatelé prokázali, že se povrchový protein viru SHC014 může vázat na klíčový receptor buněk a pronikat tak dovnitř. Chimérický virus také dovede infikovat buňky myši, ale nezabíjí je.
Naprostá většina koronavirů se na dotyčný receptor lidských buněk nedovede navázat.
 

378465

10.04.2020 01:21

Koronavirus a nezávislost

otazniky nad koronou

wes 81.?.?.?

Zde se nemecky lekar domaha vysledku pitev pacientu, kteri umreli udajne na koronu. Tvrdi, ze nebere statistiku, pokud neni dolozena fakty. Chybi mu seriozne podlozene priciny umrti.
Pokud ale je korona infekcni, jak se pise, tak je nejspis velmi nebezpecne takoveho pacienta pitvat, o tom rec moc neni. Jake jsou v tomto realne moznosti neumim odhadnout. Lze zapnout titulky.

https://youtu.be/aFK3a5SYk1k

378503

10.04.2020 13:20

Koronavirus a nezávislost

RE: otazniky nad koronou

wes 81.?.?.?

nevyjasneny problem ale tez zustava kolem 100 doktoru a 30 sester v Italii, kteri infekci podlehli. Je to nezvykle.

378521

12.04.2020 17:51

Operace Rouška

RE:

wes 81.?.?.?

Poslyste pane, vy jste fyziku videl urcite jen z rychliku. Michate nemichatelne. Entropie je stavova velicina, ktera muze nabyvat kladne a lokalne v modelove ohranicenych soustavach i zaporne hodnoty.
Je to pouze zvolena popisni velicina definovana lidmi. Nic hmatatelne, zadne fluidum.
To jako kdyby jste rekl, ze bez pisma neexistuje priroda.

Evoluce je popis sveta z relativne dlouhodobeho hlediska, kde entropie nabyva kladnych i zapornych hodnot. Z pohledu nasi slunecni soustavy pouze kladných jako stredni hodnota, se superponovanym sumem s ohledem na definici oblasti, hranic zkoumaneho systemu.
Entropie ztraci smysl bez soucasneho pouziti dalsich velicin.
Evoluce je naproti tomu proces, ktery nema definovanou hodnotu. Entropie neznamena evoluci, nebo neevoluci.
Mozna jsem narychlo nevystihl vsechno, ale nevymyslejte si. Takhle odprostred zadnou fyziku delat nejde.

378591

12.04.2020 18:12

Operace Rouška

RE: Pro milovníky roušek....

wes 81.?.?.?

Je to asi trochu slozitejsi. Clovek pri mluveni urcite prska bezne do vzdalenosti kolem 1m s proudenim a pohybem vzduchu i vic. Vyplivne hromadu mikrokapek, ktere se par minut vznasi, jako prach. To je lehce overitelny fakt, videt i volnym okem, napr. proti slunecnimu svetlu.

Pokud neni infekcni, rousko nema az takovy vliv, cosi ale zachytit muze. Nema smysl ve volne prirode, ulici bez lidi, ve svym aute, kdyz pracuju sam, ve svym byte apod.

Pokud nosič rouska infekcni je, tak neco se na rousku zachyti uz jen pouhym odklonem proudu dechu, i když rousko netesni, co taky netesni.
Kdyz nekdo zakasle, smrka, kychne, tak zadne rousko takovy tlak neudrzi, a vetsina projde kolem, vzduch je jisty cas kontaminovan, a zdravý s rouskem muze cast kontaminace zdrzet, rozredit, rozhoduje casto i davka infekce. Mensi davka se muze dostat treba smrknutim ven stejne jako prisla, kdyz se tak udeje vcas.

Takze rousko urcity zasadni smysl ma, a stejne tak nema smysl jej použivat, kdyz nejsem v prostredi, ktere by mohlo byt kontaminovano lidmi rekneme mimo blizkou rodinu. Nizkou koncentraci viru ve vzduchu rousko stejne pusti, nejde o dokonaly filtr, i s ohledem na aplikaci a pouziti v ruznych situacich. Nejde mit rousko ani na sobe porad, pri jidle, apod. a to jak infekcnimu, tak neinfekcnimu.

378593

13.04.2020 17:25

Operace Rouška

RE:

wes 81.?.?.?

Entropie nevykazuje objektivni existenci, jako napr. hmota. Entropie je pouze lidmi zvoleny a definovany popis stavu procesu, velicina v teorii. Zadna rozbehnuta koule.
Nejspis michate entropii s termodynamikou obecne.
Entropie muze fyzikalne nazorne popsat chovani laviny, ale neovlivnuje jako velicina chovani samotne laviny. Stejne jako udaj rychlomeru v aute neovlivnuje rychlost auta.

378621

14.04.2020 19:18

Matovič – Zmatkovič?

kukacci vejce

wes 81.?.?.?

ale typek Matovic posunul svoji super ziskovou slovenskou firmu podvodnikovi s tuzkovyma baterkama Davidovi Ševčíkovi, konecnemu uzivateli vyhod Regionpress,
co ta firma dela se ziskem a danemi je patrno zde:
https://finstat.sk/36252417
https://finstat.sk/36252417/osoby_vo_firme
Co dela firma s baterkama je patrno zde
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-osoba.vysled...
dalsi souvisejici firmy
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$osoba?p%3A%...
a co ta firma dela s medii je patrno zde:
Akciovka a soucasne eserocka oneman style. Proste 1 clovek vyrabi, jak rika:
https://www.teslabatteries.com
Kdo to koupi, jako ja ve vire, jejda, konecne vyrobce, tak se pak na obalu docte made in PRC. Proste zkratka od PRCa. Toz tak. Jen tak dal a ve vsem, kapitalisti.

378641

15.04.2020 02:29

Operace Rouška

RE:

wes 81.?.?.?

Entropie je velicina stavova, popisuje (statisticky) stav jedineho systemu/souboru, a ne proces, interakci vice systemu, nebo rozsah zmeny.
S tema rouskama je to spatne postaveny priklad, stejne jako se lzickama.

378648

21.04.2020 18:01

Pravda o koronaviru vychází na světlo

prislo mi mailem

wes 81.?.?.?

Slysel jsem neco posledne o zalobe na Gatese. Pak mi prijde tohle. Muze na tom byt v zasade neco pravdy?

Trump aktivoval zákony stavu nouze a také tábory pod správou FEMA - Federální agentura pro řízení mimořádných událostí. FEMA má nyní veškorou výkonou moc jak nad hmotným majetkem (firmy, organizace apod.), tak i ve vztahu k lidským bytostem. Trump znárodnil Federální rezervní banku (FED) a peníze spravuje Ministerstvo financi a finanční úřad, který řídí FEMA na základě exekutivního příkazu Trumpa. V pondělí bylo pro američany připraveno 80.000.000 šeků. Pro každého dospělého byl vystaven ve výši 1200 US dolarů a pro dítě do 15 let 500 US dolarů.

FEMA může kohokoliv bez rozhodnutí soudu na místě zatknout a též odvést do tábora. Má nyní neomezené možnosti, jako každá vojenská policie. Odsunula tímto Kongres USA od možnosti rozhodování, ale i Trump má některá rozhodnutí, dle stanov, omezena. Je potvrzeno, že mnoho lidí z DEEP STATE je zatčeno a neustále probíhají čistky. Probíhá osvobozování dětí z podzemních tunelů a „líhní.“

Celá FEMA má od 13.03.2020 přesně šet měsíců na výkon svých pramocí, a poté vše přechází do normálního stavu. Nevíme zatím jaké kompetence si ponechal Trump. Jedno je ale jisté, že dnes přerušil jakékoliv finanční příspěvky Světové zdravotnické organizaci (WHO), což také dosti drsně a úderně zdůvodnil. Nevíme, jestli jste to věděli, WHO je organizací, která přes bílé koně patří právě největšímu masovému vrahovi planety Země – Billu Gatesovi a jeho manželce.
Majetek Billa Gatese zmrazen

Trump nechal zmrazit veškeré účty a majetek Billa Gatese a jeho manželky. B. Gates byl sice zatčen, ale na velkou kauci byl ponechán v domácím vězení. Je odpečetěna žaloba, která nyní bude provedena. Dnes už víme, že nebude mít možnost pobytu doma, ale bude odvezen do věznice. Nebude mít možnost se moc obhajovat, protože jeho zločiny jsou veřejně známy, a bude to podobné jako s Epsteinem. Pro toho si asi tentokráte nebude moci nikdo z Izraele přiletět…..

Zde Vám mohu přinést vynikající zprávu. B. Gatesovi zabavili veškeré dokumenty a všechny chemické a biologické hmoty a látky, stejně tak již vyrobené vakcíny na očkování proti Koronaviru, a nejen proti němu. Všechno !!!!! !!!!! Američané oslavují, protože vědí, že tento tah byl konečným pro koronavirus. ŠACH MAT, řekl by šachysta. Zatím se ale neví, jak dlouho zůstanou doma kvůli „karanténě.“ Zde prosím rozumějte – jak daleko je akce proti DEEP STATE dokončena.....

Vážení, buďte klidní, nemusíte mít už obavy, i když se neustále omýlá něco o vakcíně a očkování. Trump to rozhodl za nás, bojovníky proti očkování, jakémukoliv očkování......
Dle dalších zpráv byl zatčen, a pobývá ve vězení, Tom Hanks, stejně jako jeho žena.

378833

24.04.2020 22:44

Anexia Krymu je úmyselné zavádzanie verejnosti

predani do spravy

wes 81.?.?.?

Slysel jsem davneji text uredniho prekladu historickeho dokumentu z ruske knihovny o predani Krymu do spravy Ukrajiny a mohu potvrdit, ze se jednalo o administrativni predani do spravy a nikoliv prevod vlastnictvi.
Dekuji autorovi za podrobne informace.

378899

Pane Babacek, zeptejte se pana josefa Danese, jake s tim ma zkusenosti, on zna tuhle techniku kolem 10GHz. Nebo pana Pavel Sir, nebo jiri Koukol. Delali s tim jiz v roce 1989. Zda se jich to nejak negativne dotklo. Nebo jejich pribuznych.

Nezkousejte vestit z nekvalitni cinske koule. A kupte si take alespon jednoduchý meric pole na Aliexpressu. Mam vam najit nejaky link, nebo zvladnete sam? Docela kvalitni kousky uz za 50 USD.
Ten papir vam to pole proste nijak nezmeri.

378974

To je nesmysl. Slo by s tim s parmetrplosnou antenou svitit, nebo prinejmensim dobijet mobily.
Jen si spocitejte 20W vykonu v antene pri vzdalenosti 10m od anteny zdroje mate 0.16W (po plose koule) s ohledem na smerovy diagram at je to necely 1W/m2
Slunce pro porovnani dava kolem 1000W/m2.

379048

06.05.2020 19:20

Byl test na COVID-19 infikován?

Kravy s Covidem

wes 81.?.?.?

Covid pry uz maji i kravy:
https://www.hlavnespravy.sk/africkej-tanzanii-odvo...

379220

06.05.2020 20:17

Pavel Novotný: Na Bartošové budeme parazitovat, až ji zabijeme

RE: Židovský rypák z Řep

wes 81.?.?.?

Novotný reagoval rezolutně: „Židé objektivně v průměru inteligentnější jsou, s tím nic nenaděláš. Za Okamurou by slepě nešli, navíc, oni nešli dobrovolně, lidi jako ty je strkali do dobytčáků,“ odpověděl.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pave...
Děkuji za informace a projevený zájem. Relevance nulová. Nikdo tě neslyší, nikoho nezajímáš, nic z toho nebude! Nesnáším čeládku ve světnici, už mě, prosím, neotravu, mám důležitou práci. Pomocné síly v zemědělství jsou den ode drzejší.
https://www.parlamentnilisty.cz/profily/Pavel-Novo...
Nebojím. Nic jsem neudělal. Necítím vinu. Dostanu rok podmínku max. Ale jako ve stropu. Pak ještě pojedme dohrávky, já vždycky všechno vím jak bude. Ale nepodmíněný trest nedostau. Vím to. Mám zkušenosti. Je nepodstatné, že se kriminalisté musí tak trochu podrobit dikátu. V klidu mě odstíhají, státní zástupce jim to vrátí, předělají to, nakon...

O sobe rika 1:13, ze "jsem polovicni Zid a vy jste Goj...", resp. 11:50 A.Bartos "Cech a Zid":
http://www.nwoo.org/2015/12/11/adam-b-bartos-pavel...

379222

Mluvite spise o necem jinem. Ktere tkane, jake byly podminky mereni. Jenom tak splechnout par cisel to je malo. Osobne tomu neverim, duvod na zvyseni teploty a poceni muze byt klidne i rozcileni. Me argumenty se netykaly mobilu, sam jsem tvrdil, ze mobil a wifi jsou podle meho odhadu nejvetsi expozice.

379304

Jo a jeste bezte panu Pohlreichovi nadelit par pripominek, jak ma pect husu.
Je dost smutne, co zde provadeji tzv. studovani laici.

379336

15.05.2020 10:05

Reklama a válka proti bělochům – pokračování

Jen souhlasit

wes 81.?.?.?

Jsou to velci rasisti, a velice radi umi rasismus pripisovat jinym.
Prikladu, jak tlumit nasi populaci je opravdu mnoho, od alkoholu, pres hazard, homosexualitu, falesnou karieru, reklamu, ruzne gretizmy...
Pritom kdyz se ohlednu kolem, semtam se daji najit zvlastni rody, kterych jakoby se to netykalo a od vsech tech vlivu si drzi distanc.
Pridejme umele oddelovani generaci vyrokama typu "mladi museji byt nejlepe sami", co lze vylozit opravdu ruzne, pak mlada generace ztraci overene a overitelne informace a docela prirozene podleha reklamim vlivum. Trva dlouho, nez nabere zkusenosti, zpocatku si mysli o sobe prilis a nez se nadeje, tak jsou stari a kruh se opakuje. Zide a dalsi skupiny oznacovany jako Zide vyhravaji hlavne tim, ze jsou nadcasovejsi, a vnimaji lepe mezigeneracni souvislosti. Mozna i to jsem rekl spatne a lepsi by bylo rict - navozuji takove prostredi tem ostatnim, aby ty jejich mezigeneracni vazby narusili.
Mezi podobne mantry lze radit "stat je spatny vlastnik", jako kdyby to casto nebyli titez, kteri pred 50 let hlasite hlasali pravy opak.
V podstate jsme pak v pozici hadru ve vetru.
Krize jako tahle vsak nuti lidi premyslet a trenuje je. Mame slusny potencial si s vecma poradit. Akorat jsme se zatim nenaucili drzet lepe pospolu.
Treba i to Ceskoslovensko rozdelit byla z tohoto pohledu pitomost. Ano, da se udelat nejaka pratelska unie, dobre vim, ze v Bratislave nemohou resit Prazske problemy a naopak. Ale ten Brusel je tedkom lepsi? Kdyz se uz i nana Merkelova posere pred nanou Leyenovou ? Pritom jsou obe jen slepice, ktere bez zrni mohou cekat akorat na lisku?
V tomhle namichanem etnickem kokteilu na nasem uzemi tezko najit zpusob, jak vyjit. Paradoxne to dobre popsal reporyjsky Novotny, je to v podstate jen potvrzenim segregace jiste skupiny:
26:11 "pro mne je horsi predstava, ze by nam vladli lidi jako vy a madarsky domobrany a hlinkovy gardy, nez kdyby nam sem vladli ti muslimove".
https://youtu.be/Eu4n3Kkbbls?t=1571

Tez 36:13 "Vam se to nastesti nepodari, protoze stejne vas je ve skutecnosti malo"
Snad jeste nekdo pochybuje, ze se tito lide porad chovaji jako migranti?
Snazi se mocne uchytit a pak si zakladaji sva getta? Tohle je ten uzitek z michani rozdilnych kultur? Je jasne, ze nejde jen tak delit mouku od popela a stroje na to nejsou. Oni snad opravdu chteji znicit nase etnikum pomoci jinych najezdniku, se kteryma si troufaji poradit lepe diky jejich nizsimu iq a kulture. Dost pro to delaji. Nam prece staci nekyvnout. Rict tvrdsi, ne. Vsem, kdo lzou. At i oni respektuji stejna dohodnuta pravidla hry. Ne podle pocasi, ktere sami urci.
Zadne namesti, zadne hysterie, zadne hloupe referenda z ulice, nebo mdle a za nic neodpovedne koalice. Seriozni skolstvi, seriozni kvalifikace, a seriozni zastoupeni a strukturni spolky, obnova realneho hospodarstvi. Zpet k poradku, overovani, zkusenostem a organizaci.

379417

Hnuti Za slusne Slovensko ZSS se zdiskreditovalo, kdyz nikdo ani v alternativnich mediich nenapsal, komu vlastne slouzi.
Jelikoz se v zaveru clanku doporucuje ZSS neskladat zbrane, jednim dechem by melo byt receno, zda se ZSS distancuje od PDCS, prelozeno Sorosem financovano rozvratne hnuti, ktere navozovalo dojem, ze protesty za ty 2 lidi probihaji i v mestech jako Madrid, Peking, Vancouver. Pozdeji Madrid, Nairobi, Melbourne (nejde o srandu, opravdu se tim chlubili). Odkud je tahle sit? Prezident Kiska byl pred par lety v Keni, kde loboval pro sve, a sklizel uspechy. Z fotek akce slo dohledat, ze je tam prepojeni na padleho novinare Hriba a dalsi, takze v tomto clanek sedi (pres firmu Ten senses, dnes Samay, dovoz kavy, pak Slovakaid s vazbou na PDCS). Kiska, Hrib, Soros, jedna ruka. Malokdo tez vi, ze nynejsim partnerem prezidentky Caputove je v clanku zmineny byvaly sef Greenpeace Rizman, on to je, kdo ma na spagatku takyprezidentku Caputovou. Jim zjevne nikdy o nakou ekologii neslo. Vsechno komplet produkty Sorosovy Via iuris.
Ted k te Holcove. Malokdo vi, ze Holcova mela spolecnou firmu s Nicholsonem, novinarem, byvalym manzelem poslankyne, ktera primo v TV vyzyvala k prevratu, a ktery ubzikl tyden pred vrazdou za ocean, zde: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-osoba.vysled...
Pritom soucasna SK takyministerka Kolikova odvolala sefku uradu na ochranu osobnich udaju za to, ze se pokousela dotazat ceskeho webu v rezii Holcove www.investigace.cz, odkud maji nahravku, ktera kompromituje generalniho prokuratora Trnku a ktera souvisi s podnikatelem Kocnerem, ktery je podezrivan jako zadavatel vrazdy. Komplikaci je, ze jisty pan Ronald z prvotniho identikitu podezreleho spachal "sebevrazdu", pricemz mel podle matky den predtim zjevne jine plany. Ta matka vsak byla partnerkou Marceka, usvedceneho vraha mozna i poctiveho novinare Kuciaka. Lze dohledat.

Ve zminene firme sedi v dozorni rade Marie Nemcova, ktera je spolecnici s takovymi lidmi jako Pehe, Ruml, Schwarzenberg,krome toho, ze jeji jmeno vypovida samo za sebe: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-osoba.vysled...
Jeji napojeni na Sorosovo OSF je zrejme zde:
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-osoba.vysled...
https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-osoba.vysled...
Otazky se proto nabizeji i zde.
Navic takovy stejny Nicholson ucil zavrazdeneho prominentniho pravnika Valka nekolik tydnu anglictinu, nez byl zabit. Resil citlive veci, byl ve stejne kancelari, ktera resila skladku prezidentky, souvisel se zmenkami TV Markiza.
Soucasny slovensky jakoby premier se pritom tvari jakoby nic. Ale snad jeho cas jeste prijde.
To jsou ty nase "spontanni demonstrace".

379804

16.06.2020 13:58

Existujú dôkazy v procese s Kotlebom ohľadne čísla 1488?

zcela fasisticke Slovensko

wes 81.?.?.?

Jak se divam, tak v Ceske republice lze najit asi 5 smluv, jez jsou citelne fasisticke a pak zrejme i rasisticke. Dulezite je, zda se bere suma s DPH, nebo bez.
Tech bez jsou 4
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/5152308
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/6506675
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/7427979
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/10165182
a s dani 1, tahle https://smlouvy.gov.cz/smlouva/8889103
Naproti tomu Slovensko je totalne fasisticky stat, prolezeny fasismem skrz naskrz, protoze na jejich registru smluv jsou az 3 stranky takovych sum, vcetne ministerstev a statnich instituci. A to jeste nebylo pocitano s konverznim kurzem. Pozustatek Tiso a tak dale. Dukaz zde:
https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=2171273&art_su... Toho fasismu je tam tolik, ze soudcum nezbyva, nez postupovat podle prirucek numerologie. Budu rad, kdyz se najde nekdo, kdo vsechny vyse zminene upozorni, ze by mohli byt narceni z propagace fasismu v EU.
Dalsi kombinace radsi ani neresim, neslysim.

380019

30.06.2020 12:46

Rozval státních financí - přichystejte si peněženky

tady nejde jen o nejaky dluh

wes 81.?.?.?

Jde o novou formu valky, financni okupaci. Co muze delat seriozni vyrobce cehokoliv, kdyz system zasponzoruje protekcni konkurenci, zavede necitelne dotace, nebo treba rozvali skolstvi, zdegeneruje mladez, aby nebyla schopna pokracovat ve slapejich svych predku.
Jak si muze nekdo praci vydelat na byt, kdyz ten byt je drazsi jednak o pujcku stavitele, a posleze o pujcku kupujiciho byt, banka tak vydela na existenci bytu 2x. Aby toho nebylo malo, tak si jeste politici pujcuji, kdyz neco prosustruji, a zatizi tim dalsi generaci. Copak se to nepodoba na valku? Pak prijde jakesi taky dotovane BLM, a policie svojskem se sesypou, protoze jsou take zauverovani. Kdy konecne pochopime, ze jim na nas nezalezi, a ze nas zenou do koncentraku?
Pry Zide? Sotva, spise skupiny, ktere na zidovstvi parazituji, protoze takhle nejlepe dovedou skryt rasizmus a dobyvatelske cile. Copak neni dobre videt, ktere skupiny si tady zacinaji budovat palace, a roztahovat se tu napric jako doma? Copak to nejsou "Turci" prevleceni do jineho havu? Nehrozi odvazeni do otroctvi? Copak neni videt, kdo nam tu rozebira a kazi zbytky uspesneho hospodarstvi?
Je treba vratit na sve misto rad a zdejsi kulturu. Zadne nadbihani okupantum.

380269

14.07.2020 09:05

Skutečný důvod, proč je pšenice toxická – a není to lepek ani šlechtění

RE: řízená genocida národů

wes 81.?.?.?

Cukr cukrovku vyvolavat nemusi. Nejspis s ni ani nesouvisi. Cukrovku nejspis vyvolava infekce, nebo poskozeni slinivky brisni. Cukrovka spise souvisi s poruchou metabolismu glukozy, nez s cukrem.
Famy o cukru mohou mit jiny zaklad, jelikoz hodne glukozy po konverzi cukru spotrebuje mozek.
Zajdete si aspon na wiki.
Reci o kyselosti organismu si vsichni nechte nekam do okurkoveho nalevu. Furt to nekdo generuje, a stejne tomu poradne nerozumi. Cele je to mnohem slozitejsi otazka, nez reklama na okurky.
Nekterym se z toho prekyseluje dokonce i ksicht.

380541

14.07.2020 09:19

Skutečný důvod, proč je pšenice toxická – a není to lepek ani šlechtění

RE: nepodceňoval bych GMO

wes 81.?.?.?

GMO je dan za lenost a neserioznost. Nechce se vam pracovat? Resit problemy? Dobre, damevam GMO, ale pak si nestezujte.

Avsak, nepiste zde o mikrovlnkach a rezonanci, kdyz o tom dohromady nic nevite, a ani v podstate nemate jak vedet, protoze hromada lidi pise nesmysly, a orientovat se v tom dokaze jen mala, temer bezvyznamna mensina.

S mikrovlnkou nejsou zadne potize a reci o tom jsou vymysly sarlatanu. Horsi je, ze zemedelci opravdu mohou pouzit hromady jedu jen tak. Z kapicky rtuti se udela ekologicka katastrofa, ale tuny herbicidu nevadi.

Problem tez je, ze chleb nechutna, jako driv, to obili je nejake jine.

380542

Zamenovat prach za chemtrails chce fakt pujcene sorosovy koule.
Udelejte rozbor nekde pri dalnici. Obedrani pneumatik se take neztraci do ztracena. Tuny prachu navic. Dnes neni problem analyzovat i stopova mnozstvi. Nikde zadny volny hlinik nepada. Nehloupneme, jako "americane". Spis jsou pravda zbytecne jedy do jidla kvuli dosazeni trvanlivosti apod. Je fakt s podivem, ze za socialismu se otevrena limonada zahy zkazila. Avsak dnes, kdy otevru treba kofolu, tak muze byt v lete 2 tydny v aute, a prakticky nic se ji nestane. Ani ty bakterie nemaji o ni zajem.
Nebo zbytecne jedy v zemedelstvi, v dusledku vysponovaneho zdirani vyrobcu zemedelskych produktu. Tam nikomu "nevadi", ze neprovozuji trzni ekonomiku, a ze cenu diktuji spravci dotaci a obchodni retezce.
Nekonecne podlezani latky a vydirani.

380554

aby nefantaziroval. I kdyz ma dejmetomu v leccem pravdu, v tom, ze mikropiezokrystal umi fungovat jako antena, tam je opravdu hodne vedle. Mozna jeste v zavrene mikrovlnce, kde je to dost jedno, mikrovlnka s premostenym dvernim spinacem neni urcena k provozovani trvale frizury, v navodu tato informace chybi. Micha 5/9 a merunky s rajcatama.
Z komara velbloud, nebo rovnou zirafa. Ze vas to bavi takhle strasit lidi. Vystudovano to nemate a kdyby nahodou, pak jste urcite opsal diplomku. Protoze opisujete porad a vas nazor je pouze na urovni lacineho dojmu.
Nekdo trpi popaleninami z EM? No tak mu laskave dejte najevo, ze nema krouzit na rogale par metru kolem vojenskeho radaru.
Zastavit byka? To uz fakt je veda, tohle. Zkuste se priste byka zeptat, proc se zastavil.
Ducharina proste kvete, jako kdysi. Nejspis proto, ze nikdo nenese odpovednost za to, jaky sklenikovy plyn vypusti z huby.
Se divim, ze si nestezovali obyvatele v blizkosti analog TV vysilacu. Nebo ze neosnedli trochu jako pod rozbitou bilou vybojkou poulicni lampy.

380577

Je to presne naopak pane. Kvuli tomu, ze se v Plzni, nebo v Praze nachazi univerzita, ktera produkuje tituly zdarma nebudeme bombardovat celou Ceskou republiku. Stejne tak neanulujeme vsechny tituly, o kterych se diletanti pravem mohou domnivat, ze jsou neprave. Vy tady provozujete timpadem diletanta, protoze si narokujete verejne kadrovat, kdo si titul zaslouzi a kdo ne.

Nejspis me hodnotite ze sve pozice a ze svych schopnosti ziskat titul. Vyreste si nejprve, kolikrat jste pouzil tahak vy sam, a proc ted musite furt po nekom opisovat diktaty.

Ja zde rikam, ze vy jste zde na zvedavci verejne lhal, doted jste se neomluvil za falesne informace, ktere jste podsouval verejnosti, ze kterych bylo zrejme, ze si pletete vyzarene vykony s ekvivalentnimi, a ze vubec nechapete, co je to ERP.
Stejne tak pri posouzeni rizik mobilu.

Misto diskuse k veci jen opet papouskujete papouskovane v nadeji, ze v popise cinnosti 100 much na hovne se prece nikdo nemuze mylit.

K pulsni modulaci se radsi nevyjadrujte, v odborne rovine jste na smich, protoze vubec nechapete, co to jsou modulacni spektra. Muzu vas ujistit, ze na antene namerite prakticky sinus, protoze na jine typy prenosu by jen stezi nekdo mohl udelit licenci na frekvenci, dat garance na sirku pasma, o dalsich detailech ani nemluve.

Te vasi pitome otazce na mou anglictinu opravdu nerozumim. Kdyby jste si totiz precetl anglickou wiki o ERP, a rozumel tomu, tak by jste davno pochopil, o cem je to ERP, a proc celou dobu pisete bludy a delate kolotoc.

Ve zbytku varite jen gulas jako pejsek s kocickou.
Navic jste mi na portalu zjevne poskodil, ve slusne spolecnosti by jste za to mel nest odpovednost a ne jeste furt skakat pul metru vysoko.
Chybi vam v oboru vzdelani i praxe, tak co jeste chcete? Udelat z dalsiho portalu svuj vizionarsky chlivek? Nestaci vam ten vas plny nesmyslu? Proc editor linky na vas vlastni portal nevyhodnoti jako nezadouci neplacenou reklamu? Nejspis proto, ze je toho moc, a ze sa sve vyroky neumite byt ani odpovedny, protoze kdyby ano, tak prijdete nejen o titul, ale i o boty.

380613

wtc7 bylo nalepeno na puvodni 7podlazni lokalni elektrarne. Nebylo staveno jako normani budova. Cas padu byl fyzikalne v poradku. Kazda podobna budova s dostatecnou svetlosti podlazi pada rychlosti blizkou volnemu padu. Jen papousci rikaji, ze ne. Pohledejte napr. prof.Wald, seriozni prace:
http://people.fsv.cvut.cz/~wald/Pozarni_odolnost/K...

380615

Laskave se nejprve normalne podepiste a nedelejte si tu reklamu na vlastni chlivek, kde je zrejme, ze portal "diskuter" je portalem zdejsiho nicka "pozorovatel".

Po jinych se pravidel dozadujete, ale sam je odmitate respektovat.
Vozite sem furt jenom smeti. Se divim, ze je to v takove mire tolerovano. Furt ty same nesmyslne linky.

Mozna v jinych oblastech mate pravdu. Ale to neznamena, ze muzete valcovat, co dovasi kompetence vubec nepatri.

380616

Ne, urcite nestaci. Tahle nekym dotovana sorosiada me opravdu nebavi. Ani 4 roky pseudovedcu, kterych generuji univerzity pouze za spravni poplatky.
Vite vy vubec, kolik plagiatu se uspesne "prodalo" za eurofondy ministerstva skolstvi a dalsich?
To si opravdu myslite, ze staci precist a uverit? Jak umite rozhodnout, ze ten nekdo pouze 4 roky neparazitoval? Videl jsem nektere plagiaty na vlastni oci.
Neznamena jeden poctivy vedec vice, nez armada papirovych, kteri toho realne moc neumi?
Navic jste se na ten link ani poradne nedival, takze recicky o symetrii vynechte.
Fyziku na potrebne urovni neovladate, jinak by stacil kratky modelovy vypocet a pochopil by jste, ze cas padu je v poradku. Vy tady ale radsi budete cist po nekom z koule. Co vas k tomu vede furt po nekom opisovat? Bezostysne zaznavat vlastni odborniky a uprednostnovat sarlatany? Vam pomohu. Je to vas vlastni strach z toho, ze by jste musel respektovat uspesnejsiho a uznat, ze jen papouskujete. Takhle se radsi muzete vymlouvat na "americke vedce". Ctu v tom vasi zbabelost.
Pokud jste opravdu chlap, tak by jste prinejmensim konfrontoval Nemce a Walda, posleze pak i mne. A ne nejake fiktivni blaboliny po nekem.
Konecne pochopte, kolik vas podlehlo psychologii podvodniku, a ze na jejich mnozstvi se odvolavat nemuzete. Konecne si to nekdo z mych odpurcu alespon ramcove energeticky spocitejte. Ne opsavat jiz opsane. Pak neco mluvte.
Ma ucta.

380635

Novotneho doznani jsem linkoval zde:
https://zvedavec.org/nazory_8332.htm#ptr379417

https://zvedavec.org/nazory_8323.htm#ptr379222
Mluvi se tam, ze lidem jako Novotny vyhovuji radsi imigranti, nez Cesi.
Je to v podstate priznani ucelove etnicke a zaroven rasisticke invaze, kde je zrejme, ze ma jit o segregaci zde dlouho zijicich narodu a tez okupaci.

380637

Pane, nemuzu tady zachranovat cely americky kontinent od invaze hlupaku. Delam poradek pouze kolem sebe. Priste podobne pseudoargumenty vynechte.
Naserviroval jste mi 20 minut slamy(zrychlene prehravani tech zpomalenych blekotu vubec nevadi, zasmal jsem se, protoze mi to pripomelo tohle video:
https://youtu.be/sAWl5peI8HY?t=32)
Nejspis jste se na muj predesly link vykaslal, kdyz me vracite tolik zpatky.
Vzdyt v tom vasem dokumentu neni prakticky nic k veci, jen vata. Pokud tohle podle vas ma neco spolecne s vedou, tak podle mne prakticky nic.
Takhle se ani rizena demolice neprovadi. Nikdo by neriskoval nestandardni postupy v takovem spechu.
2/3 dokumentu rozebiraji analyzu NIST a pak jednoduse poprou z koule, ze to tak neni. Pletou si zjevne simulaci s animaci. To si jako mam cvrknout z barevnych obrazku? Vite pane, kolik jsem delal simulaci sam? To jako vy mi chcete v tomhle oponovat? Vzdyt mi nabizite akorat Hollywood s McGyverem.
Nazyvate par posahancu vyzkumem. To teda zadny vyzkum neni.

Ano, jsou to zbabeli hlupaci, kteri ignoruji fyziku v zakladech. A vy jste to sezral i s navijakem, protoze to neumite posoudit.
"Volny pad" ve 34:22 je sprosta lez. Takhle se cas padu nepocita. Vsechny bezvyznamne udaje tam narvou, ale ty, co jsou skutecne treba vcetne jejich hodnot zcela chybi. To je akorat na vyhazov ze zkousky, nic vic.
Chybi hmotnosti a energie, misto cisel sloupu.
To jako kdyz se kovany komunista pokousel opravit televizi. Hospodske zvasty ve stylu Havla.

Priste radsi po druhem neopakujte a nelzete. Aby jste na to nemusel jednou dojet.

380641

No ale beze srandy.... vy opravdu take verite tem posahancum, co se pasuji do pozice vedcu? "Sorosovy" univerzity. Tusite vy, kolik toho po svete je? Kolik clanku je pseudoveda, a jak si plati clanky do karentovanych casopisu?
Vemte si priklad z jine oblasti. Umelec musi vyprodukovat 20 pisnicek za rok, jinak nema podporu umelce. Chapete, co to jsou pak za pisnicky, kdyz "musi" ?
Porovnal jste si to video s jinymi materialy a pochopil, co vlastne ti panove sebou rekli?

No a nakonec, pochopil jste pany, co sem vozi smeti a cilene vytlacuji z diskuse lidi jako ja? Pritom se ukaze, ze nechapou zaklady, a ze nekdo klidne prelozi anglickou wiki i bez toho, ze by tomu rozumel a alespon zachoval obsah? (krome toho, ze ani tam neni garance) Kde je omluva? Vam se takove jednani libi? Vzdyt se podivejte na historii prispevku, kdo psal co a proc.

Vzdyt vy se pane smejete na sobe. Ignorujete skutecne vedce a odborniky a volite smejdy.

380647

Vas i dalsi nektere podobne pritomne mohu akorat vyzvat na fyzikalni souboj na kameru. Tuzka, papir, jinak nic. Papouskovat jinych nesmysly umi leckdo. Kdejaky sorosovec.

Zemreli tam lide, a to zaslouzi respekt. Ne vase posmesky.
A nemluvte laskave za jine. Tady nebezi reklamni kampan a cteni z koule.

380662

To neni uplne pravda. Musk nadelal spoustu medvedich sluzeb. Sice poskladal Teslu z notebookovych baterii, na co stacil bezny prepocet a balik penez, ale jinak zavedl nesmyslny standard 20kWh/100km, co je alespon 3x tolik, nez je realne treba pro osobu. Pri 100km/h me auto realne "zere" vykon v prumeru 10kW. Bez gum s malym valivym odporem, s prevodovkou, ve ktere viri olej, bez klimy.
Kdyz se lide nauci zbytecne nebrzdit, jako je dnes obvykle, tak razem spotreba klesne.
Jak je jinak mozne, ze autu s vymenenym ridicem na stejne trase klesne spotreba z 6l/100km na 4l/100km, pricemz ten druhy dojede o 5 minut pozdeji, ale svym dalsim postupem predesleho stejne predezene.
Dnes lide 2x tolik brzdi, nez musi, vidim vsude kolem sebe. Kdyby tim doma topili, tak zkrati zimni sezonu na minimum.
Takze nereste predem nevestu v elektrarne, kdyz se jeste nevi, koho si vezme. Stejne tak distribuci.

380663

Jdete na to celkem dobre. Avsak zkusme nenapodobovat neperspektivni reseni. Bude malo elektriny? Tak podrazi. Stoupne cena za prepravu. Co udela vyrobce?
Misto neefektivni klimatizace zaizoluje auto podobne jako barak, nebo alespon lednicku. Zustane akorat problem s celnim sklem. I ten je za urcitych okolnosti resitelny. Pak se bude topit v aute ne primo, ale pres tepelne cerpadlo, neboli reverzem klimy. To je dnes bezne a efektivni, takove klimatizacni jednotky ze uz prodavaji za cca 15000Kc.
Do toho casu nemusite pocitat cekani v zacpe, nebo na krizovatce, to bere jen minimalni vykon. Vetsine pak opravdu bude stacit do prace a zpet 10kWh.
Bych proste nejprve vyhlasil soutez, jak to jde, a ne jak to nejde. Jsem si prakticky jisty, ze by to prospelo. Zacalo by se jezdit na gumy s nizsim valivym odporem, o co byli v tomhle historicke Fordy horsi? Potlacte si takoveho Forda, a potlacte si Skodovku, nebo kterekoliv jine auto s vice jak 1000kg.
Rychlosti vysoce nad 100km/h, jsou realne temer k nicemu, protoze jednak nemame odpovidajici propustnost, a jednak stejny cas nevazime jinde.
Stejne tak najednou korona. Kolik lidi najednou zustalo doma a nejezdilo, kdyz nemuselo. Tak vazme ty cesty lip. Co tak misto zacpy nabijet auto. Nevyjde to na totez?

380678

Byt vami pane, s lokomotivou nerozmlouvam. Mohlo by se stat, ze nektera pokrocilejsi konstrukce vam nebude rozumet. Co vam brani napsat adresu, nebo zadost o exkurzi.

380683

Nemusite ani zdvorile. Mate v tomto pravdu. Ale dalsi optimalizace je mozna.
Motory a menice obvykle v sume neprekracuji 90%. To je pri 10kW 1kW. I 500W je v tak malem prostoru vyznamnych. Je to dost o cislech, bilanci, nastavenych podminek a inzenyrech. Problem je to pri mensich motorech chlazenych vzduchem.
Dneska klima kompresor sezere 2-3kW, pritom je to vykon, ktery je dostatecny k preprave osoby. Pak mame aerogely, ktere by sy na nekterych mistech pouzit. Dvojita skla se jiz davno pouzivaji ve vlaku.
Co se tyce casu vytopeni, umela ventilace je nutna, neni energeticky narocna, a pouziva se i v beznych autech. Vymenniky lze prizpusobit. Bez ni by to slo resit snad jen nejakym modernim infrazaricem. Co se tyce rekuperace, tam je ucinnost obykle pod 50%, kdezto pri brzdeni do odporu se vrati vic. To je otazka na softver, energomanazment. Pouziti tepla z baterii je dost tezkopadne. Odmrazovani je tez veci vyvoje, muzou se pouzit materialy, ktere jsou na tohle mene citlive. Nebo pouzit treba kus plaste auta, to je na analyzu, co je lepsi.
Samozrejme vetraci vymennik. Kdyz to umi v pasivnim dome, proc by neslo vylepsit auto. Ten cenovy posun tam bude, ale lze upustit od jineho komfortu, ktery az takovy zasadni vyznam nema. Furt lepsi, nez hadraplan, ke kteremu to stejne pro nektere dnes speje. Skutry, kolobezky a longboardy prece take nejsou nic moc, a nejenze v nich netopi, jeste fouka i vitr.
Male polozky delaji velky ucet, i v tomto. Plati, ze nejvice bude uspesna firma, ktera vyresi co nejvic nedostatku.

380687

Opet mohu jen souhlasit. Je celkem dobre mozne, ze krome akumulatoru elektriny bude mit auto v nasich koncinach ve vybave treba i akumulator tepla, ktery pro to teplo muze byt efektivnejsi a levnejsi. Momentalne asi nejschodnejsi reseni v probirane otazce. Na elektrinu pak zustane jen energeticky nenarocna ventilace pres vymenniky.

380697

Presne naopak. Prestante vy otravovat tim, ze tady podsouvate vykonstruovane nesmysly na adresu jinych. Nemate zde narok na mluvciho spolku.

...nazval jste me "ubermenschem" v USA, ve slusne spolecnosti by jste to musel dolozit, jinak riskujete primerenou reakci. Tady nedokazete unest odpovednost za sva slova. Doma jsem zde.
...rikate "diky mne" mate premiru jinych starosti. Tak to jak rikate stekate na nespravnej strom. Provozujete akorat sebeprojekci.

Je od vas nechutne a alibisticke mi pripisovat problemy cele CR. Co vam brani vzit lopatu a kolem vlady vykopat vodni kanal a zabezpecit prosperitu polovine zhlouplych a zhyckanych obyvatelu. Kdyz vam to skodi, nebo tomu nerozumite, tak to nectete.

380725

26.07.2020 14:53

Když EU pomáhá...

RE: Není to vina kapitalizmu

wes 81.?.?.?

Napsal jste to velmi vystizne. Resenim je neuznat naroky a pohledavky pochazejici z ruznych podvodu.

Kdyz byl 89, tak jsem koncil skolu a vubec jsem nemel chut cinkat, ani necinkal klicemi. Vyslechl jsem si Havla osobne, a muj dojem byl jalove hospodske reci pro oblbnuti posluchacu. Rekl jsem si tehda, zase bude pruser, kdyz se misto prace deje tohle. Hospodarsky skluz se dohani tezko. Byli jsme pred Cinou, dnes za ni zaostavame 20let. Podle mne se na zhrouceni rezimu podepsali hlavne ti, kteri se neumeli podilet na produkci cehokoliv a lakaly je silene kapitalisticke zisky. Obchodnici, a hlavne smelinari, pozdeji privatizeri prevalcovali vyrobu. Chybou socialismu byl sileny strach z drobne vyroby, vlastnictvi vyrobnych prostredku a nekdy i z nabozenstvi.

Jako odmenu mame vhoupnuti z jedne diktatury do jine, z hlediska prosperity naroda jeste horsi.

380734

28.07.2020 10:09

Když EU pomáhá...

RE: Není to vina kapitalizmu

wes 188.?.?.?

Mylim, jak mylim. Neni jen tak jednoduse v moci jednotlivce, nebo tradicni firmy, rodinne firmy, kapitalisticke firmy ridit treba rafinerii, nebo cementarnu, nebo atomovou elektrarnu, nebo procesory, telekomunikace.
Co je akciova spolecnost. Neni to prachsprosta burza, smelina? Casto bezohlednejsi, nez stat, prosty dementu ve vlade?

Nepredkladejte iluze o kapitalismu, kterym ani neni, a prevtelil se do korporaci, nanichz jou lide zavisli na milost a nemilost.
Zemedelstvi. Dotacni schemy a vydirani retezci, eurofondy, to mate za kapitalismus?

Socialismus si mel nechat strategicke firmy, jak naznacuji, a zbytek mel nechat na "lidovou tvorivost a folklor". Tak to bylo mysleno.

Dale namatkove. Zustala mi nekdy za jizdy v ruce rychlostni paka ze skodovky? Nepamatuju si. Ale vcera mi zustala z Oplu, a neslo o mou chybu. Nac se dela tezke Audi, ktere nedavno pri rychle jizde prehulenym motorem vyletelo do protismeru a zabilo nicnetusici mladou ridicku ? Nebyl by na tomhle miste lepsi Trabant? Asi nevidite do detailu techhle systemu.
Ale dobre. Ze skodovky se umel urvat vyvod z nadrze, nebo natrubek hadicky z karburatoru. Meli mit vice klidu na praci.
Ano, at treba Tesla Pardubice dela jako statni firma radary. Ale televize, radia, indukcni varice, proc nedela Ferda z Nelahozevsi? Proc zaciname dovazet z Ciny i veci, kterych zisk na domaci pude by byl dostatecny uz jen na postovnem z te Ciny? Komu prospeje naddimenzovana spedice zahranicniho gigantu misto lokalni vyroby a tim i tradice a kultury? K cemu je dobre, kdyz lide budou v prumeru umet desetinu z toho, co predtim? Jesteze mame ty sadrokartony.

Ano, ukradnuti vyrobnich prostredku po valce byla loupez. Ale stejne se vybudovaly vyrobny, ktere pomahaly sobestacnosti a drzely kulturu nad vodou. Jaky ma pak smysl, ze jsme vetsinu z toho odevzdali zahranicnim korporacim, a zbyle zisky proudi tam. To uz loupez neni? Snad jsem mel moznost to svym hlasem opravdu ovlivnit? Mym jmenem zde mluvil nekdo uplne jiny. Urcite bych neprodal za ten novy Mercedes nekoho praci, kterou zde odvadel generaci.

"Japonske" motocykly. Jaky je z nich uzitek krome sberu na svodidlech? Dnesni italske motocykly kousek od Jawy jsou ok? Proc jste probuh tohle nenechali na ten dlouho ocekavany volny trh.
Snad Zetor, apod. zanikly? Vzdyt ty vyrobky nehodnotite z pozice realne techniky. Hromadu tovaru, co zde vozime jsme mohli davno uspesne vyrabet sami se stejnym ziskem, jako maji prepravni spolecnosti. Ale my zivime radsi prodejce, nez vyrobce jen proto, ze to takhle nekdo huli lidem do hlav.
Stejne Nemecko, kdysi technicka velmoc.
Nac mi jsou nohavice z Bangladesu, ktere na zadku nedrzi, ponozky, ktere stahuji, boty, ve kterych se noha poti a vydrzi 3mesice, pokud nekdo i chodi. Kde je jim lito pridat par gramu gumy do podrazek navic.
Danone sejmula mistni vyrobnu kvalitnich jogurtu jen proto, ze tak chteli retezce ve spinave konkurenci. Tomuto zivotni uroven nerikam.

380772

28.07.2020 10:24

Když EU pomáhá...

RE: Není to vina kapitalizmu

wes 188.?.?.?

Ale dnes Cinu ridi take vlada. A umi udelat za mesic, co my delame 10 let. Bez vymluv. Posledne jsem se dival, co delaji lepe v tom Bangladesi.

...U nas nedaleko opravovali cestu. Zfrezovali, pak palec tlusty poter a hotovo. Skoro stejne hrby, jako predtim. Po jedne zime mohou opravovat zas. Za penize seriozni opravy.
S tema tvurci bohatstvi nemate pravdu. Zasadni rozdil byl akorat v tom, ze v socialismu byli anonymizovani ve stylu "uspech je vsech, neuspech jen jednoho".

Dnes neni ani kapitalismus, ani svoboda. Reknete neco proti nespravnym, a banka vam blokne prubezny uver. Nejste v obraze pane. Je to vase iluze.
Nevezmete treba ochotne migranty, tak vas nevahaji vydirat pres eurofondy, nebo dotace. A tak dokola.

A osviceneho podnikatele sezere kolikrat na snidane nejblizsi smelinarska korporace cobydup. Klidne i diky zvyhodnenemu danovemu rezimu, nebo schrance na Kypru.

380773

28.07.2020 16:22

Když EU pomáhá...

RE: Ismus je na dvě věci.

wes 188.?.?.?

Ne. Musel bych ji asi koupit a pak cist, louskat, co je asi v nedohlednu. Slo by napsat k tomu 2 vety, alespon jako abstrakt? Dekuji.

380780

29.07.2020 08:14

Desatero zničení českého národa

podepisuji

wes 81.?.?.?

S tim, ze Evropa se do zkazy sama nezene, ale spis bojuje s dusevni infekci, kterou zde ucelove siri roznaseci. Pokud bychom si odpovedeli, co tim sleduji, tak mame vice jasno.

Takovy jeden za vsechny Novotny (polozid podle nej) bezostysne rekl "radsi muslimove, nez vy tady". Co tim vsechno myslel? Co mu tak vadi? Snad nepoziva vyhod, na kterych mame jako kultura zasluhu? Nedavno jsem totez i linkoval, kdo chce si najde.
Pak i kdyby se mylil. Kdo a proc ma zajem na tehle invazi? Vzdyt stoji hodne penez. A nelze predpokladat, ze investor neceka navrat investici a umerny zisk k tomu.

Jednou z moznosti je priprava budoucich vojaku proti Rusku. Az priselci nebudou mit co zrat, a znici, co pujde, vstoupi do armady a pujdou pred kanony.
Popritom budou chtit kvicet podobne jako na Ukrajine, ze zabijet vojaky je nehumanni. Ale jejich molotovy budou v poradku.

Nekdo se snazi o dvoji metr a ziskani vyhod, pod dnesni invazi ceka jina pliziva invaze. Nemeli bychom byt tak tupi, a prodavat svou kulturu za trochu docasneho tabaku do dymek. Tato zeme nepatri do rukou manipulatoru, kteri si namysleji, jak jim patri planeta.

380789

31.07.2020 22:21

Operácia CIA Splinter Factor

RE: dobre hluposti

wes 81.?.?.?

Rekl bych, ze pokud by dopsal i spekulanti a smelinari, tak je to fifty-fifty. Tam se to srovna.

380827

01.08.2020 12:21

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

wes 81.?.?.?

Praveze jste jim sedl na lep. Oni se nejvice boji pravdy. A pravda je takova, ze opakujete po jejich radoby univerzitnich tymech, ktere lzou, jak kdyz tiskne. Nejste schopen tomu celit, protoze jste nuceny furt nekoho opakovat, neumite si udelat kvalifikovany nazor. Tak je to ve vsem. Radsi budete opakovat po jinych, aby jste nevypadal, jako blb, nez by jste problem umel v cele siri uchopit sam.
Opakujete dokola fyzikalni nesmysly. Prave vy. Proc, to se tady ptam mesice.
Proc si poradne neprectete treba toho Walda, ale budete se opicit po 1500 anonymnich papirovych takyinzenyrech. Kde ma polovina titul koupeny, a umi akorat kreslit v predkonfigurovanym softe.
K tomu vsemu nejste schopen se ani nickem podepsat. Proc to tu zmolite? Kdo je ten realny odbornik, ja, nebo vy, nebo papousci? Co jste clovece mel z fyziky, proc si neoverite alespon zaklady pres wiki a google. A kdyz nemate za sebou techniku, nebo prirodni vedy, ani do toho nechodte.
Tohle je ta demokracie. Banda vriskajicich papousku chce prevalcovat realne, zkusene mistry. Pak ze tech mistru malo, a nevahaji navozit dalsi z Afriky.
Vzdyt jste tim i vy odpovedni, co delate a jak.

380835

01.08.2020 20:12

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

wes 81.?.?.?

Proc mluvite jejich jmenem? Jste jejich mluvci? Nechal by jste si za ne odsekout hlavu, nebo ruku?
KDO Z NICH KDY napsal nejakou energetickou analyzu padu? Pomohu vam, nejspis NIKDO. Protoze jsou realne tupi jako motyky, a jedina jejich zasluha vetsinou spociva v obsluze predinstalovaneho softveru.
Tak to zde laskave nezamorujte skladkou smeti a reagujte, na co se ptam. Chci cisla, a ne dojmy o vlivu Saturnu na pevnost WTC.

Napiste zde jmeno a konkretni citaci alespon jedineho z te siroke armady udajnych odborniku, ktery spocital energii posunu zvrsku nad impaktem o 1 podlazi a energii destrukci podlazi. Nebo kritickou svetlost apod. Jinymi slovy podminku progresivniho padu, neboli dominopadu.

Chci to v Joulech, jednotkach pro potencialni energii, a ne v jednotkach dojmu, nebo debility. To se prece udelat da, a je to nanajevys legitimni pozadavek. Jinak se do obsahem fyzikalni debaty laskave nemichejte a neztracejte cas papouskovanim falesnych teorii. Zemreli tam lide, kteri si nezaslouzili, aby jste ve jmenu jinych dale podvadel verejnost.

Dekuji.

380842

02.08.2020 11:13

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

wes 81.?.?.?

Pravda neni vysadou nejake skupiny. Velmi casto na reseni prijde 1 slovy jeden clovek. Ostatni pak opisou, nebo hodnoti.
Kdyz existuji, tak to sem dejte, nebo ostatni nebalamutte, protoze, to, co zde provozujete je spis nabozenstvi, nez kvalifikovany nazor. Proc predpokladate, ze ja sam o profesich nic nevim? Vzdyt totez mohu predpokladat sam, a je divne, proc mi tu moznost berete, jako kdyby jste na to mel ochrannou znamku. V tomhle jsme si rovnocenni, takze to nemuzete pouzit jako argument. Jsem take odbornik, a ve sve profesi velmi dobre vim, co se natropi, a jake nesmysly ktere skupiny provozuji. Jinak bych sem prece ani nepsal a nehajil principy.

No prave neni detailne popsana v tom zdroji. Jinak by jste umel svuj vyrok konfrontovat a napisete kde, a na ktere strane.

Podivejte se na trochu jinou ukazku progresivniho kolapsu, neboli dominopadu.
https://youtu.be/VTIfP-ivvIU?t=41
Tam take zrejme nazor jednotlivce nepomohl. Nejde o to, ze ten covek nebyl pripoutany a neprezil. Ale predevsim nikdo necekal, ze ta budova takhle lehne, zcela bez vybusin. A nerikejte, ze podobne postupy dela 1 clovek. Snad se predtim nekteri i poradili.

Takze jeste jednou prosim. Nedavejte sem nejake zastupy samomluvicich odborniku. Chci cisla. Staci od JEDNOHO. Nemusi vsichni. At se ukaze, zda vsichni jen nekecaji. Presne jsem popsal, co chci. Energie v Joulech a ne dojmy o tymech, z kterych ani jeden to poradne neumi. To se tam opravdu nenasel nikdo, kdo to spocital?

Megabajty omacky, jak by, co by, ale ani jedno poradne cislo? Vzdyt bez cisla nedostanete ani jen revizni zpravu. Budte tak dobry a najdete v tom guglu alespon jednu stranu z analyz tisicu odborniku z celeho sveta, kde je napsana tahle energie, ktera urcuje charakter padu. Google to projede docela rychle. V tech JOULECH. Ne dojmech. Dojem neni fyzikalni jednotka a nedostanete na nej treba tu pripojku. Az na vyjimky.

380848

02.08.2020 12:21

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

wes 81.?.?.?

Pane simonx, dekuji za vasi snahu, ale jelikoz vim, co je simulace, a delal jsem take nejake, tak v tom dokumentu neni nic vyznamne, co by dolozilo, ze se budova nesesypala sama po iniciaci pevnostni poruchou.
Hromada hezkych obrazku, jakoby analyz, ale celkova vypovidaci hodnota mizerna. Sam jsem linkoval Walda, a nikdo nic. Tam to take neni.
Podobnych dokumentu lze nakotit, nakompilovat zhruba 4 za mesic. Stejne ti lide kolikrat nemaji co jine delat.

Takze opetovne zadam, neobirejte me pro nic za nic o prispevky, nehazejte na mne hromady vymlacene slamy, ale najdete
JEDINOU relevantni energetickou analyzu padu a ne barevne bachorky. Klicove totiz je, zda byl dominopad podobnych budov realny, nebo nebyl.
(Poprosim alespon stranu, nejsem tady stedre placena research spolecnost patentoveho uradu.)

Sam jsem si spocital, ze byl, a to je take duvod, proc zde pranyruju vsechny nepoctivce, ktere se pasuji za odborniky, nebo se domnelymi odborniky kryjou. Nemam tyhle typy lzi rad, protoze serioznim lidem delaji skodu a vyhravaji souteze, ktere by jinak nevyhrali.

Je tedy zbytecne sermovat simulacemi, kdyz mantinel pro simulaci musi dat zakladni klasicka fyzika. A ten mantinel nikdo nedoklada v cislech.
Coby simulace znaly, nasimuluji, co chci, kdyz chci. Zaden neodbornik to jen tak nerozpitva.

Pokud by to nekdo udelal, tak mu nezbyva, nez potvrdit, ze dominopad u techhle typu budov je mozny a s velkou rezervou. Pak tvrdit, ze neni mozny je objektivne lez, nezavisle na poctu podepsanych.

Destrukcni energii podlazi lze totiz dobre odhadnout i spocitat, a potencialni energie zvrsku nad poruchou je vec, co spocita i stredoskolak pred reparatem.
Ze vas to tak bavi, takhle opakovat medialni masaze. Copak docenti nelzou? Jen jim dejte prilezitost.

380852

02.08.2020 16:24

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

wes 81.?.?.?

To vase chytractvi me nebavi. Prestavate respektovat pricinnou logiku.
Predne jsem to nebyl ja, co vyrukoval se silenou teorii rizene demolice nepodlozenou opravdu nicim realnym.

Pak me vydirate "na joul presne". Ja naopak nezadam na Joul presne, staci mi kvalifikovany ramcovy odhad, treba i +-50 % aby slo odhadnout, vymezit pravdepodobnost zda dominopad byl mozny, nebo ne. Na tom se totiz cela vec lame, protoze jeho odpurci ho zcela popiraji a to zcela bezduvodne, bez jedine opory jedinym relevantnim cislem.
Pritom nejspis vite, ze takove vypocty, spise odhady nejde udelat ani na MegaJoule presne. Clovek fyziky znaly by takhle nereagoval, a prijal hozenou rukavici i s podanim ruky.

Mne jde v prvni rade o to, aby se ukazalo, ze si nekdo troufne takhle ve velkem lhat. Protoze je to ucebnicovy priklad "kdyz je lez prilis velka, tak neni videt".
Stejne tak se neupinam na wtc7, protoze problem je sirsi, a vylucovali stejne tak dominopad wtc1,2. Pouziju tez pravidlo, ze kdo lze jednou, neni dost duveryhodny i v dalsim. Takze jsem ty "architekty a inzenyry" nacapal pri kolosalni lzi, a vy nejste schopen to dolozit ani ramcovym cislem. Stejne jako oni.

To neni o tom, ze vas nutim neco dokazovat. Vy zde sirite pitomost, neci lez, nabozenstvi a ja vas naopak zadam o primerene argumenty. Pokud nejste schopen najit seriozni udaj k energeticke bilanci, proc se pak vyjadrujete k prubehu padu?

Snad se bilance padu budovy neodviji od mnozstva primo nesouvisici omacky, a cisel sloupu kterymi popisou nejaci souverci nejaky ucelovy dokument.

Chci cisla. Ne furt jen brambory. Co se vsichni vymlouvate. Kdyz to kdokoliv spocita, odhadne, nebo alespon dohleda, tak uznavam, ze je na tom nejmene tak dobre, jako ja, a alespon vi o cem je rec. Tak do toho.
Kdo dalsi rekne, ze ten cisar je nahy a lze za ucelem ziskani si psychologicke prevahy.

...ad pan Erwin pokud by jste dostal na stul energetickou bilanci, vyjde vam cas padu prakticky shodny s realitou. Pricinou jen male odchylky od volneho padu je vysoka svetlost podlazi, velky prebytek potencialni energie nad destrukcni.
Proto take zadam cisla. Bez nich to neni videt.

380861

02.08.2020 16:36

Konečný úpadek USA

RE: ...stinohra namisto politickeho dialogu...

wes 81.?.?.?

"Zeman nam dela ve svete ostudu a Caputovou muzeme Slovakum zavidet"...
Spis naopak. Jste asi malo informovany. Caputova je primy, originalni produkt Sorosovy mimovladni organizace Via iuris. Stejne jako ted jeji partner byvaly Greenpisak Rizman. Dalsimu jejimu radci Mazakovi (predtim i radce exprezidenta Kisku) je pripisovan podil na pyramidach nebankovek. A nejen to. https://www.eurorespekt.sk/majsky-bude-sediet-v-ba...Spis jen jednaji tak, aby neohrozili sebe, protoze v prubezne historii se ledacos zvrtne.

380863

02.08.2020 23:48

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

wes 81.?.?.?

Neplacejte do vetru a nepapouskujte. Vy zastavate rizenou demolici, tak to dolozte.
Vy zastavate nazor podvodniku, ze by se wtc nesesypalo samo, ne ja. Tak dejte sem ty cisla, nebo o tom dale nezvante. Nemate nejmensi narok zde sirit nesmyslna nabozenstvi. Stejne jako neumite unest odpovednost za sva slova. Protoze kdyby jste umel, date sve cisla a nebudete spolehat na sarlatany a bridily. Za co vubec mate vsichni titul.

380875

03.08.2020 08:17

Operácia CIA Splinter Factor

RE: jen je třeba ještě dodat..

wes 81.?.?.?

Jaka vira? Na oficialni vysvetleni zjevne seru, proto mi ho nepodsouvejte. Ctete poradne, na co reagujete. Spocital jsem si to pred asi 10 lety sam, vy ne. Kdyby ano, mame se o cem bavit, nebo se prinejmensim nebudeme rozchazet. Udelal jsem pro to mnohem vice, nez vy. Vy jste ten papousek a jeste i manipulujete. Zadnou viru neprovozuju. Nevedel jsem, co z toho je pravda, tak jsem vzal tuzku a papir, a zasedl ke stolu. Nezvanil jsem predtim do vetru.

Znovu opakuji vasi vymluvu na simulaci. Mate vsichni hezke obrazky, vystupy ze softu jako prase, ale fyzikalni kontrola na vstupu zcela chybi. Zadne ramcove data a zakladni fyzika, energeticke bilance.
Mne se kolikrat povedlo nasimulovat i perpetum mobile, a nedelam z toho vedecke prace. Hromada lidi z ulice by to po tepelne uprave sezrala i s navijakem. Nevite vubec o cem tocite.

Vsichni se jen vymlouvate a klickujete. Tak sem ty data dejte. Omacku si nechte.

380881

04.08.2020 06:54

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

RE: Jine zeme na tom tak dobre nejsou

wes 81.?.?.?

Co je to "anti-rouskar" ? Rousko odchyti jen malou, ale take vyznamnou cast infekce. Muj odhad je mene nez 1/3. Ma tez sve negativa, protoze infekci v dotycnem umi recyklovat, a muze nadelat v nekterych situacich vice skody, nez uzitku. Jako seriozni filtr jej pouzit nelze, protoze nema jak zabranit expanzi aerosolu pri kychani, smrkani, kaslani, pri jidle, odchyti jen slabsi prskani, hlavne pri mluveni. Nezabrani ale silnejsimu vytlaceni a usazeni kapenek po povrchu predmetu. Nektere prace az znemoznuje. Dost podobny vliv ma odstup, nebo prosta striska pod nosem.
Ve WHO vznikla hadka, protoze nektera cast zastava nazor, ze bezpriznakovy nosic neni povazovany za nebezpecneho prenasece infekce. To podle mne sedi.
Zasadni vec je, ze kdyz se nekdo citi nemocnym mel by se snazit o izolaci. Nejvetsi cast prenosu se deje podle mne timhle smerem, ze to lide nedodrzuji, jsou bezohledni.
Stejne tak je bezohledne pozadovat, narizovat rousko, kde to postrada smysl, a clovek pak nema moznost dychat cerstvy vzduch a oprostit se od patogenu obecne.
To, ze jsou cekarny nevetrane, a spatne organizovane, na to se prislo az teď ? Vzdyt s tim bojujeme leta, zejmena pri nemocech deti.
Podle mne ta jista verze covidu je tu uz par let a muze byt dost nebezpecna, i s nasledky. Nelze vyoucit kombinace. Stejne tak se az tak dobre nevi, co se vlastne testuje, netestuji celou sekvenci RNA, pouze segmenty.
Take se na tom vsem prizivuji ruzne sekty, vcetne dvounohych "patogenu" ve statni sprave, co delaji medvedi sluzby, a nasledne jeste horsi skody. Ale nechci bagatelizovat, nasel jsem treba tuhle citaci, to by si uz museli hodne vymyslet:

"to je jasne že chripka neni sranda ale tak toto je trošku niečo ine...je to ako chripka niekomu sposobi velmi velke problemy niekomu takmer žiadne...ale treba sa mať na pozore...poznam ludi pretože žijem v PL tu je to trošku rozširenejšie...moj kolega a kamarat s ktorym som aj volal kedže pracuje ale z domu kvoli virusu je na tom vraj celkom dobre ale tak teploty okolo 39 na dennom poriadku, uplne vyblednuty, vychudnuty je oproti tomu ako bol (a to som ho nevidel iba zo 2 mesiace čo som bol na slovensku), oči podliate krvou vraj nevladze sa ani pohnuť poriadne no ale zvlada to jak chripku...ale tie zachvaty kašľa a to mi viaceri povedali...tie su najhoršie...on jak začal kašľať ja som ani kukať nemohol na monitor jeho až napinalo uplne a asi 7 minut vkuse kašeľ kašeľ...neni to sranda...a to je človek ktory ma 26 rokov nefajči, nepije a športuje (hra hokej) ...no a jeden z dvoch ľudi na JISke ktoreho poznam je človek s ktorym som mal kedysi kapelu..a to je mlady 21 ročny chalan a vraj to ružovo nevyzera...proste jasne netreba prehanať ako pišem ale v zaujme vlastneho zdravia a zdravia našich rodin, ktore si pochopitelne všetci važime, by sme mali dať bacha"

380916

ze v clanku, stejne tak v cerpanem zdroji se odporuje matematice v zakladech, stejne tak statistice a teorii pravdepodobnosti?

Z ceho je mozne urcit verohodne procento je pouze pocet umrti na Covid a pocet vylecenych. S ohledem na potrebnou jednotkovou pravdepodobnost celku, a tim i procentni zaklad 100% to znamena, ze umrtnost je treba pocitat jako

pocet zemrelych
------------------------------------------------------------(podelene)
pocet vylecenych + pocet zemrelych

(co je souhrnny pocet covidem onemocnelych se znamym vysledkem po zkoumane udalosti)


To da hodnotu v procentech 3.2%
Ti ostatni nemaji k udalosti jasny vztah, protoze se jeste nevi jak skonci.
Znamena to, ze pokud nekdo jiz onemocni natolik, ze ho registruji jako covid aktivni, tak jsou mozne znacne komplikace, procento je dosti vysoke.
Avsak neni tez jiste, na co realne ti lide umreli, a zda nejsou zahrnuty umrti, ktere tam nepatri. Stejne tak neni zaruka, ze tyhle pacienty budou lecit efektivne.
Dale toto cislo nema dokonalou vypovidaci hodnotu tez proto, ze se nevi, jaky je skutecny pocet nakazenych, vcetne bezpriznakovych.

Ty ostatni cisla podle mne vetsinou vubec nemaji realny zaklad.
Jinak souhlasim v podstate s tim, co prave napsal nize Erwin. Mozna kdybych cetl drive, tak si treba usetrim praci. Je sice tez pravda, ze kapenky jsou lepsi rezervoar, ale neznamena to, ze se virus nedovede sirit i tak, zejmena kvuli jeho odolnosti. Pozoruhodna je jeho dlouha zivotnost ve fekaliich, takze ma znaky silne strevni chripky, ktera umi sezrat i plice.

380947

10.08.2020 01:12

Izrael ničí východní Bejrút novou zbraní

mohlo jit

wes 188.?.?.?

mohlo jit o fotku pred tydnem, nebo i pred rokem. Proste nekomu to mozna nesedelo, tak udelal fotku. Ted ji mohl mozna prodat.

381101

11.08.2020 08:55

Izrael ničí východní Bejrút novou zbraní

na muj vkus

wes 188.?.?.?

je dodatek, co byl doplneny v mailu zrejme pravdivy, avsak uhel pohledu prilis jednostranny. Jsou znamy katastrofy s uvedenou latkou z jinych, dalsich, resp. komplikovanejsich pricin.
Treba castecne protaveni, rekrystalizace, tim zmizi porezita. Treba zateceni vodou, rekrystalizace, a opet prehrati.
https://www.worksafe.qld.gov.au/injury-prevention-...
Pak se mluvilo o svareni. V takovem objektu neradno privarit ani petlici. Latka sice dobre odolava tlaku, nebo treni, ale kdo proveri opravdu vsechny situace. Velka brana pri drhnuti lokalne malou cast roztavi, a exploze se muze nabudit. Jeste horsi pripad, kdyz zhava struska nebo kapka rozzhavene oceli dopadne na dusicnan, ktery treba ztratil porezitu. Ve strusce jsou take materialy, co mohou podnitit explozi. Nedaval bych proto podminku, ze skladovany material musel byt zality naftou, nebo podobne.

Obvykle predcasne vylouceni podminek a predpokladu zpusobi zcela nespravnou cestu vysetrovani a nespravny vysledek.
Velmi casto se pojmy typu "nemohl" pouzivaji jako podsunuti, za ucasti banalniho zduvodneni na zadanou "upravu" verejneho mineni. Je nutne pak pitvat detaily, kde se predpoklada, ze vetsina ztrati trpelivost a prikloni se k jednodussimu navrhu. Opacnym extremem je situace, kde se pitva neco, co je serioznim zpusobem jiz zrejme. Je treba tez komunikovat s mistnimi autoritami, a nejenom brat do uvahy copy-paste odborniky.

381131

11.08.2020 09:22

Bez vize

hlavni prekazkou

wes 188.?.?.?

je tez fakt, ze mame mezi sebou dostatek zradcu, kteri se budou snazit privodit v pripade pocitu jejich ohrozeni invazi cizich, globalne spravovanych vojaku, placenych v podstate korupcnimi mechanismy pres jine vlady statu.

Pak ti zradci - paraziti ocekavaji, ze je bude jejich hostitel dale zivit.
Co je vsak horsi, tak i mezi hostiteli se nachazeji subjekty schopne se v mnohych situacich taktez chovat jako paraziti. Proste reknou, ze neco chteji, a ten, kdo to nechce je razem v nevyhode.
V tomto souhlasim s autorem, ze chybi vize, myslenka. To, ze jini maji vizi, podle ktere to co bezi organizuje vubec neni zarukou, ze pro nas nejde o vizi cesty do pekla, posleze i pro parazity.

Lidi je moc, a aby se socialni system udrzel nad vodou je treba udrzet hospodarstvi v zemedelstvi, energii a prumyslu. Rict si, ktere cinnosti jsou hospodarsky dulezite. Az pak se daji piskat pisnicky.

Je nesmysl dale zivit banky a nadnarodni instituce navysovanim objemu pujcek a hypotek. Vzdyt tim jen davame vodu na mlyn tomu zhorseni. Kdo navysil cenu bytu? Uverovane stavebni firmy. Clovek pak plati uver bankam navic. Poprve pres firmy, podruhe pres hypoteku. Chce to stavet pouze za sve. Zadne pujcky na nic.
Delat veci usporne a vsim neplytvat. Stejne tak auta. Proc mam zivit konstrukce, a nekoho komfort, ktery nechci zaplatit. Pocet lidi, co to nevydrzi s nervama bude jinak jen rust.

Co se Babise tyce, ten podle mne zadny zid neni, vsechny rysy mimo. Plati dane doma a nerozprodava. Bez nej by se toho rozsypalo jeste vic. Je to pracant, at dela, co umi. V obchodnim rejstriku jsou zcela jine kapry, zacal bych tam.
Schrankove firmy v tisicech, karusely a kolotoce, jen kdo a s kym.
Tohle dnes nejsou ty vyhody kapitalismu, o ktere nam slo, treba Bata a dale. Svet se mezitim zmenil. Najednou zde mame, oc jsme vubec nestali.

381134

musi si ji zopakovat. Pojdme udelat hluboky reparat. V davne Evrope roku 150 n.l. kdy se datuji Ptolemaiovy mapy jsem nasel zajimave kousky linkovane nize. Vyplyva z nich, ze na vychod od nas existovalo ruzove, nebo cervene Rusko(Rossia rossa), a bile Rusko(Rossia bianca). Pritom to cervene rusko je dokonce umisteno mnohem nize, nez to bile, nekde na uzemi dnesni Ukrajiny.
Urcite to hromada lidi nevi. Stejne tak je v prvnim linku naznaceny vyvoj slovansky zalozeneho spolecenstvi. Meli bychom si tak udelat vice poradku mezi sebou a nestvat se proti sobe.
https://en.wikipedia.org/wiki/Early_Slavs

https://commons.wikimedia.org/wiki/Category: Ptole...

https://commons.wikimedia.org/wiki/Category: Ptole...

https://commons.wikimedia.org/wiki/Category: Ptole...

https://commons.wikimedia.org/wiki/File: 1574_Rusc...

Tak se ptejme, komu dnes nejvice vadi existujici usporadani?
Kdo nejvice narusuje zpravidla ustavne garantovanou rovnost sanci pri volbach pres mimovladky? Snad nekdy ty mimovladky udelaly neco pozitivniho pro domaciho kandidata? Neprovozuji dlouhodobe vylucne rozklad spolecenstvi?
Tak kdo to ocekava, ze na tom zbytku bude parazitovat?

381223

15.08.2020 08:24

Mají v Bělorusku jiné obušky?

RE: Trefa

wes 81.?.?.?

V kontextu dobovych udalosti v Katalansku si myslim, ze Katalanske rozepre organizovala Sorosparty stejne jako ted v Belorusku. Prece take uspeli, a neprijemneho premiera vymenili za poslusneho, pak uz nebyl s Katalanskem problem. Ve Francii nikoliv. Bych to nedaval do stejne radky.

Co se tyce Babise, ten me timto prekvapil, pokud nejde o jeho dezinterpretaci. Bud je kus vedle a nestiha sledovat realitu, nebo v tom prece nejak jede s nima. Take to muze byt divadlo na obe strany v tandemu se Zemanem. Cas jeste ukaze, je nekdy tezke odhadnout vsechno dopredu.

381228

27.08.2020 06:25

Peníze. Jsme víc, máme-li jich víc?

Jan Hus

wes 81.?.?.?

mel casto pravdu a prece i sam naletel. Podilel se na jakesi revoluci, jejiz produktem bylo krome vyhod i opetovne nasili.
Neni ale pravda jen to, ze nasili plodi dalsi nasili, ale tez, že nasili lze celit casto jen nasilim. Protoze za jistych okolnosti je zbytecne domlouvat loupeznikovi s pistoli, neni pravdepodobne (i kdyz mozne), ze by toho na domluvu nechal.

My se v podstate tahame sami sebe do zavratne vysky jako smrky v hustem lese za sluncem, aniz vi, ze jednou z nich budou prkna.
Chceme byt vys, nez ti ostatni, kterych pokud je pak moc kolem, tak uslapavaji ty nizsi bez ohledu na to, zda vys(nebo jinam) nemohou, nebo nechteji.
Kolik lidi vynaklada obrovske usili a tropi ekologickou stopu jen proto, aby vypadali, ze jsou vys. A pokud jim jini rovnou nezavidi, tak to malokdy oceni.

Vysledkem cele masiny je, ze dotujeme banky, protoze sami by jsme takhle rychle rust nemohli. Z toho pak tez plyne, kdo ma na tom vsim zajem.
Vezmeme si takovou smesnou vec, jako byt a auto. V obou pripadech obvykle sponzorujeme banku 2x. Jednou pri investici do stavebni firmy, nebo automobilky (maloktera firma investici rozjizdi bez nejake formy pujcky) a podruhe pri koupi bytu, nebo auta. Obe casti zaplati zakaznik, kteremu asi nevadi, ze jiz plati DPH, spotrebni dan, nebo i dan z prijmu. Pak se muzeme divit. Tez proc zde mame media, nebo jine monopoly, ktere delaji, co delaji.

381559

27.08.2020 18:17

Peníze. Jsme víc, máme-li jich víc?

potize s penezi maji aktualne i na jinych serverech

wes 81.?.?.?

proto kdyz umite uzivatele selektivne blokovat, tak by slo pozadovat selektivne nekolik desitek korun mesicne. Nebo spoplatnit dejmetomu diskusi. Kdo chce opravdu neco rict, tak krome casu nejspis obetuje i trochu penez, z principu.
Reklama take neni moc efektivni reseni, obtezuje, jen zdrzuje, realne se to stejne necte.
Rezim, kdy semtam nekdo zaplati a velka vetsina nic stejne neni spravedlivy. Kdo to cist chce, at neco da. Mesicne by castka nemela presahnout dejmetomu 30-50Kc.
Stejne, jako jiz plati jinde, a sve ctenare a prispevky maji.

381578

21.09.2020 00:03

Incident v Bille

RE: Autor článku ty lidi zesměšňuje a diví se...

wes 81.?.?.?

Ja si zase myslim, ze nas ostatni zesmesnuje vlada rozdavanim nekompetentnich a nedostatecne podlozenych, neprofesionalnich narizeni. Ostatni je spise dusledek.

Kdyby tem lidem v prodejne slo opravdu o virus, tak by v prvni rade na nikoho nervali, ale vzdalili se a hledeli si sveho. Co kdyz zrovna oni byli ti nakazeni, a vsechno kolem oprskali? To je od tech lidi bezohlednost.

Efekt rouska je pri mluveni, jinak aerosol nevznika. Pri kychani, kaslani to rousko stejne neudrzi.

V tomto smeru daleko vic infekcniho materialu absorbuje stary znamy kapesnik. Spis mam v tomto dojem, ze nekdo chce vyloucit kapesniky, zvysit infekcnost ti, ze to svede na rouska. O kolik vice infektu zustane v kapesniku? Zamyslel se nad tim vubec nekdo?

382177

21.09.2020 23:04

Poláci sestavují exilovou vládu Běloruska

jak se divam

wes 81.?.?.?

na toho Mateusze ... a je to vubec Polak? Vodkud se tam zjevil? Nema nahodou neco jako alespon troji obcanstvi?
Zbytek je spis dusledek.

382220

22.09.2020 13:49

Incident v Bille

RE: Autor článku ty lidi zesměšňuje a diví se...

wes 81.?.?.?

Neexistence se neprokazuje, ponevadz by slo o logicky nesmysl. Nic takoveho se ve vede neprovozuje. Presneji vzato veda jen vyvraci teorie, ktere jsou povinne napsany jako vyvratitelne.

V tomto smyslu neni ani podstatne, zda prevazuje nejaka informace. Z hlediska objektivniho poznani nezalezi, zda neco tvrdi vetsina, nebo jen jedinec.
Klidne se velka vetsina muze mylit, co zjednodusene navozuje priklad hromady much na hovnu.

Mne vadi, ze rousko vystupuje v pozici alibismu. Zapomina se pritom na kapesnik, rukavice, specifikovane typy hygieny, pricemz pokrytecky nevadi hygienicky nedotazene klimatizace v obchodnich centrech, nebo autobusech.
V tomhle smeru rousko pusobi jako vymluva, a docela dobre se muze stat, ze nadela vice skody, ne uzitku.

Kdyz se zacnu ptat, tak ani vy mi nejste schopen odpovedet, kdo kdy na svete porovnal smysluplne, komplexne a dusledne situaci s rouskou a bez.
Neprijimam argument, "kdyz rousko zachrani i jenom jednoho jedince, tak melo smysl", protoze tahle argumentace postrada statistiku lidi, kterym rousko naopak bacily konzervuje, a odejdou spis s rouskem, nez bez neho. Tohle neumite vyloucit, protoze na tohle se vyskumy nedelaji, je to krajne obtizne.
Stejne jako s dennim svicenim se rika podobne - staci, kdyz zachranime jeden zivot ... akorat zamlcite, kolik zivotu bylo zlikvidovano prave v dusledku denniho sviceni, spolehnitim se na to, ze vsechno sviti, nebo oslepenim a snizenou rozlisovaci schopnosti. Ktery fotoaparat vidi lepe, kdyz do nej sviti baterka? Zaden. Stejne s Covidem.

Stejnou ochranu jako rousko zaridi opatreni zbytecne na sebe nemluvit, nebo dodrzet vzdalenost. Je to vyrazne serioznejsi reseni. Ne vsichni se totiz sklanime nad operaci zlucniku pacienta, kde je jina situace. Stejne tak smog. Kde je napsano, ze to lidem opravdu pomaha? Mozna prachove castice, smog. Jenze ne vsechno co vejde, zustane, jinak potrebujeme kominika na plice.

Z vedeckeho pohledu je ucinek rouska jako vyznamneho opatreni proti sireni infekce sporny. Reseni je dostat aerosol, necistoty co nejnize, a pak se je pokusit sterilizovat. Pak jsou zde zvirata, ktere mohou Covid take prenaset. A ze jich je. No dejme jim rouska.

382252

22.09.2020 14:16

Kozel zahradníkem

panove, je to jednoduche

wes 81.?.?.?

nechodit do hospod a kavaren, nesukat, nechodit nakupovat do nakupnich center, a nechat si vsechno vozit... i kdyz jen chvili, protoze i v amazonu se casem nekdo najde, co zasilky oprska.
No a uplne nejlip bude nechodit ani na obedy, a do prace.
Uz vubec nejaka verejna doprava.
Kdyby nahodou kanalizace? Tak ji ucpeme a povinne do zachodu stamprli Sava. Co na tom, ze skolabuje cisticka odpadnich vod. Prece spolu s ni zkolabuje i Covid.
Kostely? Vsak buh je jiz davno dostupny online na webu.
Litat? Jedine na Mesic, tam je jeste (i vzducho)prazdno.
Uz zbyva jen vyresit, kdo zaplati najem, vodu, elektrinu. Jidlo prece lze pestovat i na balkonu. Pokud ho nesezerou Covid imunni kobylky...

Sarlatani uspesne vedou. Jeste ani nevi, zda rousko spise skodi, nebo pomaha, ale uz veli. Do vseho mluvi, aniz opravdu vi. O to snad slo, nebo ne?

382255

23.09.2020 19:30

Incident v Bille

RE: Autor článku ty lidi zesměšňuje a diví se...

wes 81.?.?.?

Dekuju za obsahlejsi reakci. V zasade se moc nelisime. Stejne tak jsem psal "v tomto smyslu" ve snaze vymezit interpretace.
Chodim si sem nekdy splnit spolecenskou "povinnost", protoze prilis bujary rev ulice znemoznuje slyset normalni hlasy, ktere byvaji potrebne, a nekdy mozna i rozhodujici. Nemam rad, kdyz nekdo ziskava navrch jen tim, ze dovede oblbnout vice lidi. Beru to jako nekalou soutez, mimo ramec kulturni civilizace. Byva tez na skodu, abychom se preli o nadhozene nesmysly, zatim co to dalsim umoznuje o to lepe parazitovat.
Dost me zaskocil obrovsky pocet lidi, kteri dovedou "prodat" dalsim cokoliv, cemu bud dostatecne nerozumi, nebo proste jen ze zvyku po nekom opakuji. A kdyz uz to jednou udelaji, jejich vlastni jesitnost jim brani prijmout pripadne informace z jineho brehu. Stejne tak poklesl vyznam autorit, profesi, do vseho leze relativismus po precteni google, nebo wiki. Nedavno si wiki stezovala na nedostatek prostredku a chtela prispevek. Je to kolikrat fajn, uzitecny projekt, ale rikam si - opravdu je dobre, aby vsichni umeli vsechno? Jak mam pak souperit s nekym, kdo si precte wiki, a na obycejneho cloveka, ktery o tom pozdeji hlasuje, udela treba i lepsi dojem? Pritom dela jen papouska v kleci. Ja musel delat maturitu, profesi, dalsi zkousky. A prevalcuje me treba clovek, ktery si je schopen zapamatovat na par dni prectene, pripadne prelozene. Nemusi ani nic umet, nicim projit, zadne reference, vysledky. Stejne tak politika. A sme zpatky u Zvedavce [smích] Pak se divme trendum. Chybi "monarchove". O elektromobilite treba rozhoduje misto rozumu reakcni potencial mozgovych kur v "reaktorech" medialne uspesnych jedincu...

382316

25.09.2020 23:19

Incident v Bille

RE: Autor článku ty lidi zesměšňuje a diví se...

wes 81.?.?.?

Vyse jsem s vama dost souhlasil, ale v tomto smeru nebudu
"Bohužel neznám konkrétní důvody, které vedou k tomu, že roušku považujete za zásadně škodlivou." Stejne tak nesouhasim s bezohlednym plosnym zavedenim.
Uz jen proto, ze nejsme prezumpcne telata.
Ten duvod je objektivni zhorseni vymeny vzduchu a cistici schopnosti. Zvysuje se prace potrebna pro pohodlny nadych, a existuje dost profesi, ktere nema smysl s rouskou vykonavat, protoze se znehodnoti, ucpe, nema smysl menit ji po 5 minutach, casto muze prekazet. Jsem takove cinnosti zazil jeste v pocatcich, kdyz jsme ty rousky nosili take kvuli tomu, aby ostatni nemeli pocit, ze je chceme infikovat, i kdyz jsme ok.
Nebo zakazte mluvit v jidelne, nebo hospode, kde pri konzumaci rousko nemate.
Stejne pak oprskate vsechno kolem. Zakazte to rousko nechytat rukama, jinak stejne opackate dalsi predmety.
To jsou proste nesmysly, ktere mely byt zvazeny predem. Nakonec neni ani uplne jasny prevazujici mechanismus prenosu.
Kapesnik neni obecne horsi reseni, nez rousko, casto i lepsi, protoze pojme vice infekcniho materialu, pokud clovek smrka.
Jedina asi realna vyhoda rouska je odchyceni bezneho prskani pri mluveni, ostatni bych nerekl. A proti tomu zbytecnemu mluveni jsou i dalsi metody.
Ale v takove jidelne apod je clovek nuceny si rousko odlozit, a povrch treba kontaminuje jeste vic. Kapesniky spise konci v kapse. A realne mi chybi seriozni analyza, o kolik mene, nebo vice infekcniho materialu realne zachyti ten kapesnik. Realne, a ne v jedine modelove situaci. Tak jako rozlisujeme realnou spotrebu a modelovou.
Existuje totiz riziko, ze prijata opatreni nemaji ocekavany ucinek, a jen dale zvysuji chaos.

382387

26.09.2020 11:37

Incident v Bille

RE: Nehadej se s blbcem

wes 81.?.?.?

Pojem "krestanska civilizace" je prilis siroky a pausalizujici. Nelze z nej vyvodit kolektivni odpovednost. Stejne tak dobre se muze jednat o maskovani svych osobnich, nebo skupinovych pohnutek "krestanskou civilizaci".
Krestanstvi v zasade nemusi byt, a ani nejspis nemelo byt agresivni. Samozrejme muze obsahovat podprahove emoce, kterych dusledkem je "vyvolenost", nebo jine formy nadrazenosti a antirespektu. Neni ale nic idealni, proto je treba kazdou dobovou udalost posuzovat s ohledem na dobove okolnosti a situaci.
Je treba pravda, ze se "krestansky" svet choval k Iraku, Libyi, Syrii, Juhoslavii velmi pokrytecky, ale tez je pravda, ze by jsme tu mohli mit treba alternativy, kde dodnes urezavaji hlavy. Paradoxne zase nejsme schopni zatocit s nekteryma zlocincema ani tak, ze jim vymezime v base prostor s televizi.

382414

28.09.2020 23:07

Experiment Haiti

a co Mali ?

wes 81.?.?.?

Tam take zuri lokalni valky podporovane Francii. Vzdyt tam ted jedou vojaci z CR i SR.
Lepe zakryt, ze tam Francie v podstate krade ropu a zlato, nebo nevim co jeste.
Tady najednou neni treba zadne BLM. Ani BLM o tom nemuvi. Divne, ne?

382475

01.10.2020 23:40

Prečo by Slovensko nemalo vystúpiť z NATO?

RE: Vypadnout z NATO společně

wes 81.?.?.?

To ano. I kdyz kazdy narod ma sverazna specifika, tady jde o vyssi princip.

382575

06.10.2020 07:47

Matematika a koronavirus

kdo je odbornik a kdo jasnovidec

wes 81.?.?.?

Virologicka Hana Zelena
https://www.zuova.cz/Home/Page/Oddeleni-virologie
ma clanek ve slovenskem internetovem deniku o nespolehlivych testech:
https://www.hlavnespravy.sk/virologicka-hana-zelen...

Podobne vznikaji opravnene protesty proti hloupym opatrenim zverejnene dokonca mainstreamem:
https://www.denik.cz/regiony/studenti-kolabuji-gym...
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/koronavirus-covi...
kde nekolik studentu z gymnazia v Domazlicich odvezla zachranka, otevreny list podepsalo asi 30 pedagogu.

382685

07.10.2020 18:04

Matematika a koronavirus

RE: Nerad opět, ale..

wes 81.?.?.?

Jsem rad, ze o Matlabu pisete takhle jednoduse, lidove. Dalo by vam moc prace nasypat do nej treba 100 beznych podlazi a ukazat pritomnym, ze dominopad mnohopodlazni budovy je fyzikalne nanejvys pravdepodobny?
Vzdyt posun casti budovy o 1 podlazi je jednoduchy vzorec, stejne tak pouzit destrukcni pevnost podlazi, pokud ji spravne odhadnete.
Nemusite do toho narvat silene detaily o nosnicich.
Kdysi jsem s tim stravil hromadu casu a stejne se ze mne zde mnozi smeji. Pomohl by jste lidem otevrit oci, ze nemaji furt opakovat po nekom, kdo jen hezky vypada a hezky mluvi. Protoze to vnasi utocnikum a okupantum psychologickou prevahu. Casem pak vznika prostredi, kdy lide zbasti jakoukoli pitomost.

382770

07.10.2020 19:14

Matematika a koronavirus

momentalne

wes 81.?.?.?

Covid slouzi jako nastroj na vyrobu dluhu. Nekdo nas proste chce levne a pod cenu koupit. A my mu v tom nechceme pomahat. Neco o tom posledne rikala Sichtarova.

382773

08.10.2020 08:51

Matematika a koronavirus

RE: Nerad opět, ale..

wes 81.?.?.?

Dekuju. Myslel jsem "narvat" alespon zaklad, protoze lide v tomhle klopytaji v uplnych zakladech. Neumi pochopit, ze i maly prebytek energie po destrukci 1 podlazi se umi kumulovat. Uplne by stacilo system deska-sloup-deska-sloup s konkretni destrukcni energii desky.a sloupu. A jak silne pak zavisine vysce sloupu.
Samozrejme nechci nikoho nicit s necim, co mu dobre nesedi a na co nema primerenou inspiraci.
Souhlasim, ze s datama na vstupu lze provest vsechno mozne. Stejne tak s algoritmama. Sam jsem par veci simuloval z jine oblasti.
Kladu si otazku, co by dosud vzalo min casu, tech hromada hodin v diskusi, nebo namodelovat to v zmensenine v realu. A co na to verejnost, zda nakonec uzna, ze chce byt manipulovana a chce se honit za zizalou, se kterou bezi jina slepice. Dobre o tom pise i Salimon, i kdyz je otazka, nakolik muze, nebo ma skodit verejne mineni.

382787

08.10.2020 09:19

Matematika a koronavirus

RE: Nerad opět, ale..

wes 81.?.?.?

Dekuju take. Vase odpoved a popis situace je velmi precizni, jako z knizky, tezko s necim nesouhlasit. Snad bude obecne k uzitku.
Dovedu tolerovat jisty rozptyl nazoru. Potize zacinaji nastavat, kdyz se z nekym naockovaneho nazoru stane hysterie a psychoza, ktera zacne hromade lidi skodit, at si to uvedomuji, nebo ne.
V podstate resime bod, ve kterem se rozhoduje, co nastane po vykriku "v sale je bomba", aniz vime, nakolik je to realne, a co udelat pro zlepseni sance, jak z toho ven.
Kdyz nekdo udela jednu psychozu jako chemtrails, pak dalsi, jako rizena demolice, tak tihle mentalni utocnici nakonec ziskavaji psychologickou prevahu, lzi zacinaji bujet, a nakonec koncime treba pri zmatku kolem Covidu.
To vsechno jen proto, ze jsme nemeli, nebo si prumerne neudelali dost casu pokusit se precizneji analyzovat situaci, nebo se pokusit podivat se na lidi, kteri to delaji. A tady jsme u vaseho textu, kde popisujete laiky, kteri uprednostnuji libive interpretace i s dusledkama.
Brano do extremu, kvuli temhle nepoctivcum me treba donuti k falesnemu ockovani po kterem treba zdechnu. Nebo plagiator dostane hezky duchod, a ja muzu pod most do krabice. Samozrejme pozor na paranoju, i kdyz je ji vice na tom druhem brehu. Takze nechci, aby hromadne vladla lez, v konecnem dusledku ke skode vsech. A to sme zpet pri variaci Twaina, lidi preferuji libivy vyklad, protoze ten chteji slyset, bez ohledu na realitu. Jina pomucka zni v nadsazce "nezalezi na tom, co se deje, ale jak se to hodnoti". Pak tez souvisi "dabel vezi v detailech", kolikrat nezbyva, nez se jimi prodrat, skoncit v diskusi na Zvedavci a pokouset se odklonit rozjetou lokomotivu [smích]

382788

Zahajil bych neprodlene seriozni vyzkum pomoci nejakych neskodnych znackovacich latek, kudy se virus nejlepe siri. Protoze prozatimni opatreni jsou zalozeny nikoli na faktech, ale na domnenkach o parametrech prenosu kapenkovou infekci.
Neni dosud ani jasne, jak velky je podil sireni infekce pres travici soustavu a vylucovani.
Omezil bych v prvni rade vesteni. Kdo neco nevi, at netvrdi.
Je prokazanym faktem, ze vyrus ma v tomto prostredi vysokou zivotnost, a je mu dobre prizpusobeny.
Ze dlouha leta navozovali "pitny rezim" je take fakt, zredeni zaludecni kyseliny umoznuje virum lepe projit.

382867

12.10.2020 08:56

A dost, Andy. Takhle už se s nama nikdy nebav!

Babis

wes 81.?.?.?

to tentokrat zpackal. Nezvladl to a nema na tuto situaci. Mozna je dobry manazer, ale nechal se ovlivnit pseudovedeckymi kecy. Tak jako hromada lidi v tyhle diskusi, nezapomenme. Mnozi jsou jako on. Pouze do jiste urovne, pak nastupuje jasnovidectvi a strach ze ztraty kreditu. Ale prave tim strachem je jiz ztraceny. Neumi najit seriozni reseni, jak z bryndy ven.
Zastal mozna pozici jeste nekomu horsimu.
Je zajimave, ze se neporadil s Mudr. Zelenou, Pekovou, a dalsimi, ale dal na slizouny. Copak o nich nevi?

Jinak velmi vystizny clanek. Stejne tak tragikomicky.

Reseni ale neni v plivani na Babise, ale hlavne v kopnuti do riti tech, kteri jsou zdrojem tohodle jasnovidectvi a manipulace. Je treba je identifikovat a vykopnout.

382924

12.10.2020 09:23

Dvacet let po druhé intifádě je vítězství Izraele téměř úplné

RE: křivě obvinit, na černou fašistickou listinu zařadit a terorizovat = košer SSoudruh

wes 81.?.?.?

Podivejte se hlavne sam do zrcadla. Tohle jste napsal v rubrice "ve zkratce" :

wes ty chytrák, (djobcek | 09.10.20 01:06)
urážaš, ale debilom si ty. Pokiaľ viem (a mohol by si aj ty), tak dvojičky začali padať zvrchu dole, nie naopak, takže tvoje drísty o váhe budovy, sú dosť bezpredmetné. Nechápem, načo sem vôbec vy primitívni rypáci chodíte. Ventilujte si komplexy na weboch, kde si budete pritakávať, prípadne navštívte odborníka.


Jo, vyrazy jako "debil", "primitivny rypak" se od "kokota" neco malo lisi.
Opravdu suteren. Navic jsem osobni urazku nepouzil, takze jeste navic i lzete, zachovavam editorem nastavene konvence.

Kdyz vas vyzvu na odpovednost zopakovat sva slova na kameru, tak utecete, ze?
Ucebnicova sebereflexe. Delate Slovakum akorat hanbu.

382925

12.10.2020 09:44

Izrael ničí východní Bejrút novou zbraní

RE: divný článok

wes 81.?.?.?

Pane Eda, podival jsem se na vas prispevek pred lety http://zvedavec.org/nazory_4623.htm#ptr253471 protoze jsem nevedel, jak tohle myslite. Zminujete cestu "nejvetsiho odporu". To je zcela chybne napasovany princip. Priroda se neridi nutne cestou nejmensiho odporu, jako treba tok kapaliny v potrubi. Pri blizsim pohledu se ridi spise zakonem zachovani hybnosti, a statistikou, ktere plati ve vsem. Kdyz radu kouli na sirokem stole pustim proti jine stojici rade kouli (jako vojaci k seci), tak nenastane jev, ktery popisujete a nevytvori se prazdne misto ve stredu, ale rozbehnute koule se zastavi a stojici se daji do pohybu. Pak se stojici opet daji do pohybu pokud je smer svisly. Protoze se cast energie meni v teplo v dusledku nepruznych srazek, tak je situace jeste komplikovanejsi.
Na tohle pouha intuice nestaci, je potrebna fyzikalni praxe a cisla.

382928

19.10.2020 14:32

Covidovou krizi si rozvracet nedáme!

RE: Ak chces ovladnut odpor, vytvor si vlastny.

wes 81.?.?.?

Napoleon musel, nebo Napoleon chtel ? Vy si troufate rict, ze to hral jenom jako divadlo? Ze skutecnym motivem bylo zbaveni se armady?
Kolik vojen ve svete se dela za ucelem zbaveni se armady? To neni vubec tak jiste, a k posouzeni je treba hromady dalsich dat.
V tom se tez lisi odbornik od bridila. Nerekne jen tak neco do vetru, co by mu pozdeji bylo lito zmenit.

383163

19.10.2020 19:43

Covidovou krizi si rozvracet nedáme!

RE: Proc sirite strach z vakcin?

wes 81.?.?.?

Podle mne Gates ani pocitace nevyrabel. A vysledek v podobe zmateni jazyku se dostavil. Mozna prave proto. Na rozdil od Jobsa.

383181

01.11.2020 17:12

Covid-19 osvětlil nejtemnější agendu DARP, část 1

zvejkacka soros company

wes 81.?.?.?

Zvykani psychoz rovnou z dilen soros company. Je to jejich psychologicka valka zamerena na otupeni, diskreditaci, a vidim, ze uspesna.
Prestal jsem clanek cist zhruba pri tomhle:

"DARPA prostřednictvím programu IVN mezitím začala financovat také výrobu „měkkých, pružných hydrogelů, které se injekčně aplikují přímo pod kůži, aby zde provedly monitoring zdravotního stavu a které se synchronizují s aplikací v telefonu, takže je možné poznatků o zdraví okamžitě využít“

Proc se proboha motat do veci, jako kdyz opice jde vyvijet platformu Linux.
To si rovnou radeji prectete Lenina, kde se dovite, ze vsechno souvisi se vsim.

383690

09.11.2020 08:28

Covid-19 osvětlil nejtemnější agendu DARPA, část 2

Pancovana mouka

wes 81.?.?.?

Riziko pokusnych vakcin a pokusy na lidech - ANO.
Riziko necekanych, nebo zamernych komplikaci - ANO.
Riziko primeho ovladani lidi - NE. Nanejvys ve forme zvracenych emoci, typu toxoplazmoza, nebo drog.
Jine rozhrani mikrob-clovek v blizke dobe nehrozi.
Se divim, proc se tolik lidi da timhle vsim viklat, jak tedkom cele Slovensko "dobrovolne" pod pohruzkami posilane na testy, pricemz ty testy prakticky nikdo poradne neoveroval, a tez zakuklenym anonymnim personalem zjevne zcela bez odpovednosti za pripadne poskozeni zdravi. V personalu se vyskytli lide s min nez 18, kterym najednou nechteji vyplatit jidasskou odmenu.
Po tribunach recni najednou lide naoko ve prospech lidi, avsak tez se sramami z minulosti v podobe podvodu v podnikani.
Stejne tak Babis v "zajeti" odborniku u kterych nikdo poradne nevi, oc jim jde. O zdravi, nebo o kseft z vakcin. Tech firem slintajicich po profitu je opravdu hromada, jak se clovek podiva do rejstriku. Je jim uplne jedno, zda jsou to skryte pokusy, nebo ne. Pritom muze jit o novou formu valky.

383959

13.11.2020 19:34

Covid-19 osvětlil nejtemnější agendu DARP, část 1

RE: zvejkacka soros company

wes 81.?.?.?

Dobra, obetuju prispevek. Pritom stacilo poradne cist, a nepolozit jinak stavenou otazku, nez je stavena citace.

V citaci neni predmetem mobil, nybrz hydrogel.. apod, a pomocna aplikace v mobilu", vcetne mobilu.

Ve vasi namitce jsou predmetem blize nespecifikovane vnejsi senzory.
Zatim zapomenme, ze neco jako hydrogel neboi klidne i "dobrovolny" podkozni cip bude "ridit" cloveka i jinak, nez sprostym zalovanim jeho nekterych parametru.

Mereni telesnych velicin pres jine bezne senzory, posilane mobilem treba pres 5G je zase neco uplne jineho. To se deje uz i ted a mam s tim problem jen zo se tyce spehovani, nikoli ublizeni na zdravi prostrednictvim 5G. Stejne i zde je primym skodicem nakonec ten mobil.

384075

19.11.2020 00:24

Volební podvody jsou po celé Americe

zajimavy komentar

wes 81.?.?.?

je na videu o pozadi podvodu voleb v USA
https://www.youtube.com/watch?v=aP5j4rST3JE
Co je horsi, vmesovani do pristich voleb podle zaveru videa hrozi i tady pres Sorosuv subjekt http://kohovolit.eu

384174

24.11.2020 18:29

Jak zákazem demonstrací bojovat proti pandemii

mimoradna

wes 81.?.?.?

podobnost obrazku a vlastnosti viru Covid s chripkou je nejspis "ciste nahodna", i kdyz je oficialni, velmi podrobny dokument z roku 2018.
http://www.vzbb.sk/sk/aktuality/spravy/2018/chripk...
viz tez v zaveru "vedeli ste".

384270

26.11.2020 14:58

Koronavirus - konspirační praxe!

jakoby nic

wes 81.?.?.?

Pitva Covid pacienta pouze v rousku zverejnene slunickarskym denikem N. Zadny filtr. Spolupracovnici podobne. Pamatujete tu hysterii, jak bylo zakazano je pitvat, jak pry jsou vysoce infekcni? Doporucuju poslechnout. Spolubydlici duchodce-pacient bez rouska se ani nenakazil, i kdyz lezel s nebohym Covid pacientem nejspis hodne dni spolu.
https://youtu.be/vS0GD0uNAeU
Ti lidi se chovaji, jakoby pitvali nekoho s chripkou.

384306

27.11.2020 12:28

Koronavirus - konspirační praxe!

RE: Moc hezké shrnutí

wes 81.?.?.?

Neni to tak zle, nekteri odolavaji. Na mne se zde kolikrat take divaji jako na vraha, odkdy zde celim konspiracim, protoze do prirodnich ved vidim relativne daleko. Potiraji mne zde lide ze stejneho brehu aniz si uvedomuji, ze prave oni naleteli. Mnozi pak nevahali lhat jenom proto, aby se "neztrapnili". Dokonce i editor ujel a podrzel tech par zbabelcu, kteri spise mlzili, natahovali, nafukovali, a vyhybali se realne diskusi. Nesnese, kdyz ma v nekterych pripadech realnou oponenturu, a dvoji metr na slusnost byl zrejmy. Vyhodil me komplet z diskuse, a kdyz jsem se po roce vratil, tak s velkou pompou po mem navodu to panove objevili a zacali se mi z toho jeste vysmivat, ze menim nicky. Nedoslo jim, ze jsem byl k tomu prinuceny, ze se na tom podepsali sami, vubec je nesralo, ze mohli dalsi rok lhat bez toho, abych jim v tom prekazel.
Dodnes se nikdo z nich za tu podlost neomluvil. Delaji mrtve brouky, ale spina zustala.
Co panove udelaji, az zjisti, ze verejnosti proste lhali? Dali sem snad vysledky sve vlastni analyzy, jak jsem to udelal sam, nebo jen delaji papousky a zvykaji 1000x zvykane i s barevnym igelitem? Kde je jejich odpovednost, v tech posmescich?
Pritom jsem na rozdil od nich nekolikrat zverejnil na sebe kontakt a nechal moznost komunikace mnohem otevrenejsi.

Doplacime na nasi casto rozvirenou povahu a nepritel to vi. Tezi z toho, ze najednou se o sebe bojime vic, nez je zdrave. Proste se ukazuje nas charakter a nedostatek empatie. Ja a me soukromi, individualita je na prvnim miste. Mame problem videt v jinem cloveku jiste kvality. Ale jasnovidectvi, to jo, to je v mode, nebo kecat do vseho z pozice google analytika.

Vyse jsem zverejnil video pitvy ze slovenske nemocnice. I kdyz jde podle mne o perfektni sondu do reality, o cem jsou rouska, ktera mnohe osvetluje, reakce zadna.
Dam sem opet jeste odborny dokument, ktery je z 2018 a dokresluje, jak se z chripky udelal covid. Nad jeho verzi neni prilis nutne polemizovat. Ani se nepriklanim k tomu, ze je virus umely (mluvil o tom treba Michal Sebena slovensky mikrobiolog, podle nej muze jit o prirodni mutaci, ostatne ani Pekova to nerekla uplne natvrdo, Zelena uz vubec ne)
https://www.youtube.com/watch?v=zGONHlnUXfc&featur...
No a zde je ten dokument z 2018, podobnost s Covid zrejma:
http://www.vzbb.sk/sk/aktuality/spravy/2018/chripk...

384321

28.11.2020 22:06

Koronavirus - konspirační praxe!

RE: Koronvirus je nevyhlášená biologická válka proti lidstvu

wes 81.?.?.?

Vzdyt vy mnozi ty elity primo zerete, hyckate si je.
Jinak jim nepripisujete nadprirozenou moc typu 5G, nebo vseumelou "laborator". Dal jsem sem link, ve kterem mluvi slovensky mikrobiolog Michal Sebena. A ten pripousti i prirodni verzi, rika, ze kdyby byl umely, nebude tam tolik balastu, o kterem nevime, nac slouzi.
Vzdyt nekteri by jste bez tech sarlatanu ani nedovedli zit. Spis mam hruzu z tohoto.

384345

30.11.2020 12:20

Už máte svůj anální kolík?

muze se stat

wes 81.?.?.?

ze na nich prijde inkontinence, a kolik budou muset nosit furt. Nebo chytnou poradneho dlouhotrvajiciho vlka, nebo plisen a jine parazity. Klidne i raka. Pak se budou ptat, proc. Nevazi si, co maji. At pohledaji po internetu, s cim nekteri bojuji.

384375

04.12.2020 00:44

Běloruský důkaz

Potvrzuji

wes 81.?.?.?

Mam tady zcela zapomenuty clanek ze slovenskeho alternativniho webu z 2018:
https://www.hlavnespravy.sk/chripku-mozno-dostat-a...
Podobnost "ciste nahodna".
Jina prace odborniku, oficialni dokument uradu verejneho zdravotnictva o chripce, rovnez ze Slovenska z 2018.
http://www.vzbb.sk/sk/aktuality/spravy/2018/chripk...
Opet nejak moc "nahod" pohromade. Stejne obrazky Covidu z doby, kdy jeste neexistoval, pocet zemrelych na chripku za rok kolem 500, nezvykle moc, dnes media mluvi o desetine. Podezrele dlopuha doba preziti chripkoveho viru asi 1 mesic. Stejne jako Covid dnes.
Doporucuju stahnout, archivovat kvuli pozdejsimu srovnani. Zjevne nam masivne lzou.

384493

04.12.2020 21:01

Totální vymývání mozků

bekejme dal se stadem

wes 81.?.?.?

neco pro milovniky rizenych demolici, aneb, nac ridit, kdyz je samo rizeno.
https://youtu.be/D3oUpInWI-A

384522

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 373,53 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
755 693,59 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 254 455