Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Janecek

Nalezeno 61 příspěveků, 24 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.05.2005 11:02

K diskuzím za články

RE: K diskuzím za články

Janecek 81.?.?.?

Pane Nohejl.
Aniz bych chtel kritisovat obsah Vasich prispevku, jedno me, alespon na tomhle, vadi. Zrejme postrada Vas keyboard klapku s teckou, nebot ten cely prispevek je jednou jedinou vetou. Vasi cestinu jiz kritisovali ostatni, takze si ja muzu tu kritiku odpustit.

51061

20.07.2008 18:57

Vzpomínka na Benny Hilla

vtip o teplouších

Janecek 69.?.?.?

1) Ty videa nejdou spustit kromě toho prvního.

2)Tohle je dost drsnej vtip a tak nevím jestli projde cenzůrou:
Dva buzeranti mají v lese sex and po jeho ukončení se jde jeden z nich, ten co hrál ženskou, vysrat, pak se otočí a vidí, že se to jeho hovno hýbe. Hned volá na to ho druhýho ať se jde rychle podívat, že z toho jejich milování vzešlo něco živýho. Ten přiběhne a vyjeveně na to chvíli čumí jak se to hovno hýbe. Po chvíli to rukou rozhrábne a říká: "Ty vole, nic živýho, jen jsi posral žábu..."

165754

20.07.2008 23:07

Vzpomínka na Benny Hilla

RE: vtip o teplouších

Janecek 69.?.?.?

Ted mi to taky jede. Kdyz sem na to klikal pred tim tak to hlasilo, ze to neni dostupne. Asi na to klikalo moc lidi najednou?

165777

25.07.2008 14:22

Darovanému koni na zuby nekoukej

RE: zasmál jsem se

Janecek 69.?.?.?

Ty hele, to nemuzes tak davat na odiv svoje prachy nebo postaveni, protoze to vzbuzuje zavist a pak se dockas takovych idiotskych pravopisnych reakci.
Tema dne: Zer si ale potichu.
Ja kdyz sem se jel po dlouhe dobe podivat domu, tak na me mistni, vcetne mych vrstevniku ktere jsem znal, cumeli jak na boha, i kdyz sem se tam narodil atd. Co jim ale zpusobilo totalni sok bylo, ze jsem se s nima normalne bavil.
Nekdy bych fakt nejradej vsechny ty cechacky nakopal do prdele az by doleteli az do Ameriky a chvilku tam zustali. Me to teda spon pomohlo.

166101

17.08.2008 17:57

Drážděný medvěd vrací ránu

Je Buchanan opravdu tak rozumný?

Janecek 69.?.?.?

Musím přiznat, že to co Buchanan říká se mi líbí a většinou rezonuje s tím co si myslím, i když samozřejmě nejde nebo nemůže jít opravdu do hloubky kdo za vším stojí a kdo profituje, barevní jsou pro něj stejní jako bílí atd.

Z minulosti jsem si ovšem všiml nejméně dvou velmi negativních věcí:

1) Když Buchanan kandidoval na prezidenta, tak to znamenalo zničení reformní party, které před tím nabírala na obrátkách. Mohlo to být jeho protěžováním černochů na určitá místa nebo něčím jiným, ale výsledek je že reform party prakticky neexistuje.

2) Často se chvástá, že byl aktivní a důležitý člen Lindon Johnsonovi administrativy. To co tato administrativa způsobila znamenalo dramatickou změnu americké společnosti. Byl to například zákon platný dodnes, že pouze 15 procent přistěhovalců
může být evropského původu, nucené sociální inženýrství míchání barevného obyvatelstva s bílým a jiné jedy tak zvaných občanských práv.

Jestli se tedy opravdu podílel na bodu 2), pak je jasné, že tento člověk je zrádce a volavka pro lidi našech smýšlení. Hraje typickou hru, kde určitá skupina soukmenovců se snaží podchytit všechny myšlenkové proudy aby mohly být kdykoliv navedeny do slepé uličky nebo roztříštěny.

168212

21.08.2008 13:08

Nezapomeňte na Jugoslávii

Vrchol blbosti

Janecek 69.?.?.?

Stavět židovku Ponteovou do dobrého světla a propagovat jakousi její knihu je už opravdu vrchol blbosti. Dnes jsou židi tak otrlí a gojové tak blbí, že žid, jako třeba Ponteová se podílí nebo dokonce hraje hlavní housle v nějaké do nebe volající špinavosti jako je Haagský tribunál a pak si na své vlastní špinavosti stěžuje a ještě chce na tom vytřískat prachy. My si ve své tuposti ty židy jezdící na našem hřbetě asi zasloužíme ...

168564

22.08.2008 05:51

Kam kráčí český film?

Asi souhlas

Janecek 69.?.?.?

Včera jsem se pokoušel dívat na film skejborďáci, vydržel jsem to asi 20 minut a dojem jsem měl stejný jak popisuje článek. Nejenže film byl nepropracovaný, ale byl prostě stupidní. Kvalita filmu je opravdu taková jak kdybych ho natáčel sám bez nejmenších zkušeností.
Pak jsem mezi DVDčkama nešel Šíleně smutnou princeznu a to byla báseň. (cenzurováno) co do českého filmu nalezli jako třeba Zázvorková a spol, ale proti tomu ce se točí dneska je to na nesrovnatelněvyšší úrovni.

168640

12.02.2010 17:17

Jak rozhazováním zruinovat Ameriku

Proc uverejnujeto tohohle zaprodance

Janecek 69.?.?.?

Vůbec Vás nechápu jak může zveřejňovat článký tohohle člověka. Cožpak nechápete, že tento povrchní novinář je jedna banda s našimi nepřáteli. Vždyť ho moc dobře znáte, cožpak jste ho ještě neprokoukl.

212385

15.04.2010 11:46

Alespoň krátce k pádu polského letadla

Opravdu Poláci ?

Janecek 69.?.?.?

Měli zveřejnit kolik v tom letadle zařvalo Poláků a kolik Židů. Nedovedu si představit, že by nějaký soudný Polák smutnil pro toho mrtvého prezidenta. Ovšem vím, že například pro našeho prezidenta, který je Kačinského soukmenovec, by smutnilo mnoho Čechů. Blbost mnoha Čechů je nekonečná a asi to nebude lepší v Polsku.

217212

17.04.2010 03:23

Když...

Tohle je mnohem aktualnejsi basen

Janecek 69.?.?.?

Vzkaz autorovi příspěvku: Tahle básnička, kterou jste tady vložil, se mi zdá slabá a rasistická. Vím, že jste to myslel dobře, ale to bychom poškodili Kiplinga, protože bychom ho nacpali na stejnou loď, jako autora vaší básně. Nezlobte se, tohle nepustím. Editor

217341

06.06.2010 14:49

Pohľad späť

Slovenština, to je tedy jazyk ...

Janecek 69.?.?.?

Mohl by prosím někdo přeložit do češtiny slovo "ohúrila". Asi je to maďarského původu.

221357

07.06.2010 02:18

Pohľad späť

RE: Slovenština, to je tedy jazyk ...

Janecek 69.?.?.?

To sem tedy náhodou věděl. Slyšel jsem dokonce, že to dosahuje až třicet procent maďarštiny, ale to se mi zdá moc.

221406

13.06.2010 15:39

Školné je správné

Zvyšování daní a další neřády.

Janecek 69.?.?.?

Tak za prvé školné by se nemělo zvyšovat proto, že je placeno z daní a pokud se zavede tak pochybuji že se o vybranou část sníží daně a lidé budou odvádět méně. Toto je průhledné, avšak většině českých blbů nepochopitelné zvyšování daní. Toto se již děje ve zdravotnictví a jinde. Toto je to první po čem se musí jít, aby stát vedl průhledné účetnictví. Místo toho reprezentanti státu kradou kde se dá, ale to je již na jinou úvahu.

Co se týče vlastního placeného školství tak to je poněkud více komplikované, protože to se nyní prezentuje, že sice bude placené, ale zároveň bude dostupné všem, čímž se tedy nic nemění, jde tedy jen o zvyšování daní.
Co se týče úvah o větší či menší motivaci, tak ty jsou zcela zcestné, protože placené školství rozhodně nebude nikoho více nebo méně motivovat aby studoval, pokud ovšem jak píše autor bude školné opravdu nastaveno tak, že si ho chudí nebudou moci dovolit o čemž velmi pochybuji, protože to není účel této změny.
Jedno se však zcela určitě urychlí a to bude další dramatické snížení kvality školství a jeho všeobecné inflace, kdy maturita už nebude znamenat vůbec nic a lidé se budou honosit vysokoškolskými tituly i když před tím by šli sotva na střední školu. Přesně taková situace je nyní v USA, kde je to takový guláš, že nikdo pořádně neví jaké kdo má vzdělání, protože si ho prostě může zaplatit. Toto americké školství by bylo třeba dále rozvést, ale jako reakce na článek to asi stačí.

221914

13.09.2012 02:30

V první řadě jde o prachy

Editor se zrejme zblaznil

Janecek 24.?.?.?

> ...pravdou je, že (Klaus) je politikem světového formátu ....

Ta cela poznamka od editora je dukaz, ze asi neprezijem, jima mne z toho beznadej. Ja muze nekdo pronest takovou nebetycnou blbost po tom vsem co se tady psalo a diskutovalo.
Nebo to snad ma byt provokace a ja se nachytal?

274718

15.09.2012 03:22

V první řadě jde o prachy

RE: Editor se zrejme zblaznil

Janecek 24.?.?.?

Byl jsem na jednom setkani s Klausem, kdyz byl myslim ministr financi. Nekdo si tam stezoval, ze se stat rozkrada ve velkym a co ze on s tim bude delat. Klaus mu odpovedel, ze o nicem takovem nevi a jestli tazatel o necem vi tak ma podat trestni oznameni. Uz jen toto hovori o Klausove nebetycne poctivosti a brani vsech funkci ve kterych se zrovna nachazi velice zodpovedne.

274864

02.10.2012 04:48

Bůh, víra, náboženství, církve

RE: symbol

Janecek 24.?.?.?

Bůh dal ďáblovi do moci celou zemi, aby lidstvo pokoušel. Až přijde soudný den, pak bude bůh soudit, které duše podlehly a které obstály. Padlé duše pak i s ďáblem budou na všechny věky uvrženy do pekel.
Největší lest ďábla je přesvědšit lidstvo, že on a ani bůh neexistují.

276032

14.10.2012 02:09

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: Chemickotechnologická pitomost.

Janecek 24.?.?.?

Velice me hreje u srdce, ze Vy a i ten pan kteremu odpovidate se proste mohou sebevedome takto technicky odborne vyjadrit k tematu a hlavne ze jste oba dva Cesi, moji krajane. Ja se vubec nevyjadruji k tomu jestli ma clanek pravdu nebo ne. Mame mnoho odborniku a ja jsem na to velmi hrdy, ale zaroven jsem velmi vystrasen z myslenky, ze bychom nekdy o nase odborniky prisli, at uz retardaci skolstvi a nebo jinak. Dovedete si predstavit byt prislusnikem nejakeho africkego naroda kde odborne znalosti zacinaji a konci stavbou chatrce nebo mozna umenim ridit auto? Toto je jedno z dulezitych bohatstvi naseho naroda. Take verim, ze kdyby technicti odbornici vic pusobili v politice misto pravniku a financtiku tak by bylo mnohem lepe. Podotykam, ze ekonomicke inzenyry a podobne nepovazuji za technicke odborniky.

277087

04.03.2013 03:50

Případ „bestie“ z Frenštátu pod Radhoštěm

...dostat se mi mezi nohy...

Janecek 24.?.?.?

Poslyste pani, delate docela zajimave eroticke vyroky. Jestli jste jeste k cemu tak bych mozna uvazoval Vas blize poznat. Tedy vase prezdivka o zachovalosti nevypovida avsak uvazuji, ze takove vyroky zadna zenska nedela pokud je ji pres ctyricet. Predem se omlouvam za svou zvedavost a naivitu.

285732

04.03.2013 03:59

Případ „bestie“ z Frenštátu pod Radhoštěm

Jak muze panelak takhle spadnout?

Janecek 24.?.?.?

Nejsem zadny odbornik a ani nechci vyvolavat nejake "kospiracni" theorie, ale zajima me to z ciste technickeho hlediska. Mam povedomi, ze se panely k sobe vzdy peclive svarovaly alespon na nekolika mistech a udajne kazdy svar musel mit vyrazeny znak toho svarece ktery to svaroval. Nevim jestli to je pravda, ale pokud ano, tak by se stavba mela vyznacovat znacnou pevnosti. Take tedy nevim nic o vybusich plynu, ale zda se mi to ponekud neprimerene.

285733

17.03.2014 01:22

Další Anschluss na Krymu

ne-"zavisly" novinar

Janecek 68.?.?.?

Proc stale uverejnujete clanky tohoto novinare, ktery sveho casu strilel v Afghanistanu do ruskych vojaku? Ma maslo na hlave.
Krome toho jsou jeho clanky neslane/nemastne v podstate v mnoha slovech nic nerikajici.
A jeste Vas to asi stoji prachy.

306823

25.04.2014 03:07

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

Naduroda zeli privodila pad.

Janecek 68.?.?.?

Jeden Rus mi vysvetlil, ze signal ke kolapsu Sovetskeho Svazu byla obrovska naduroda zeli v tom roce. Vsude ho byly hromady a nikdo nedokazal zorganisovat jeho zpracovani. Zeli je v Rusku velmi dulezita potravina a tento nedostatek organisace jenz zpusobil, ze mnoho zeli prislo nazmar, velmi obycejne Rusy demoralizoval, obzvlaste pak, ze jednotlivci si nemohli zeli jednoduse rozebrat neb tomu kolchozy branily.

Zprvu mi to prislo jako blbost kdyz mi to rikal, ale protoze prakticky neznam rusky zpusob zivota a mysleni tak to nemohu jen tak ignorovat, a take proto, ze mi to rikal se vsi vaznosti, je velmi vzdelany a ve svem oboru hvezda.
Zajimalo by me jaky k tomu ma kdo cesky nazor a nebo lepe podobne informace.

308936

13.06.2014 02:22

Politické procesy padesátých let

Ja to znam jinak

Janecek 68.?.?.?

Potom co zidovsti revolucionari rozpoutali teror kolektivizace a podobnych pocinu, preci jen pozdeji prevazili v KSC etnicti Cesi, kteri se v mnoha pripadech zbavili techto revolucnich Zidu prave temito popravami a usetrily ceske obyvatelstvo dalsiho teroru. Ve finale tuto normalizaci dokoncil prezident Novotny.

311577

14.06.2014 03:28

Politické procesy padesátých let

RE: Ja to znam jinak

Janecek 68.?.?.?

Kdyby chyby, ale mozna kdyby nebyla kolektivizace, tak jsme meli dodnes stale sedlaky a ne farmare.
Jinak ti sedlaci si uz zacali navzajem vypomahat i bez druztva, treba meli spolecnou mlaticku, atd.
Vlastnictvi pudy alespon ke svoji obzive je pro obycejneho cloveka nejvyssi stupen svobody a toto jsme ztratili.
Jasne, byli domkari, celedini a devecky, ale jak prichazely moderni technologie tak se zacali mit vsichni lepe. Bez technologii by zase bylo spousta nuzaku.
Dnes i v dobe modernich technologii kde je mozne vyrabet potravu ucineji (nemyslim GMO), osaceni ucineji a kdy se da postavit obydli ucineji, takze by to mohlo byt dostupne vsem, jsme uvedeni do noveho otroctvi monetarni ekonomii.

311638

02.12.2014 02:44

Příliš inteligentní a příliš líní

Zakladny Prijem

Janecek 24.?.?.?

Clovek muze byt svobodny jen kdyz ma kousek pudy ktera ho uzivi, kde se muze rozhodnout jestli pracovat vic nebo min a kdyz ho nikdo nevysava a nebo alespon ne prilis. Toto je vsak v dnesni technologicky pokrocile dobe mozne jen pro malo lidi a tak zakladni prijem dava smysl, aby znovu osvobodil cloveka, pokud v tom zase uzernici nenajdou nejakou skulinu. Zde je tato myslenka vysvetlena: http://www.youtube.com/watch?v=2mP3b86zVvo

Jsem mimo jine velice potesen kolik moudrych Cechu a Slovaku se zde vyjadruje, kteri navic jsou asi i hodnymi lidmi.
Jeste jsem ovsem v zivote nepochopil proc je nas narod nastaven tak, ze se nemuze sjednotit ke svoji obrane proti zlu a k tomu sjednoceni vzdy potrebuje nejakou vypjatou a zivot bezprostredne ohrozujici situaci.
Nekdy bych byl radeji, abychom byli narodem vzteklych psu, kteri kolem sebe kousou hned jak se objevi neco ciziho.

322470

14.05.2015 01:29

Jsme proti válce! Nepřátelé nejsou ruští vojáci, ale naši politici

Pripomenme vsem jak zemreli nasi dedove a pradedove!

Janecek 68.?.?.?

Mnoho Cechu zemrelo na ruske fronte bojujice za Rakousko. Tedy prelozeno do dnesniho jazyka Cechove byli soucasti zapadni koalice podobne jako je NATO a byli nahnani umirat na ruskou frontu proti Rusum v prvni svetove valce. Pak jsem byli jakoby efektivne spojenci Ruska a dostali jsme od opacne strany, Nemcu, taky poradne kapky, 360 tisic mrtvych Cechu v druhe svetove valce.
Nyni jsme zase se zapadem a je snaha nas zase hnat umirat na ruskou frontu.
Tedy vsechna tato spojenectvi jsou pro nas narod smrtelne nebezpecna. Od Rusu jsme vsak trpeli mnohem mene pokud jsme je ovsem nesli zabijet na ruske uzemi v cizich uniformach.
Toto jsou hole skutecnosti bez ohledu na duvody a politicke nazory.
Nejlepe by bylo provest vyzkum kteri Cechove padli v prvni svetove valce, jejich jmena a misto bydliste. Udelat seznam kde by si dnesni rodiny dohledali sve pribuzne v tomto seznamu, nebo alespon videli kolik a kdo padl z obce ve ktere ziji, alespon videli padle predky svych sousedu. Pak by se mozna i ti oklamani zamysleli kdo jakou politiku provadi a kam to vse smeruje.
Jak takovyto projekt uskutecnit?

332772

21.06.2015 13:40

Může Sýrie přežít?

Chce to tvrde y

Janecek 68.?.?.?

Ve vete: "bareloví bombarďák ...".

335169

03.08.2015 23:31

Zvědavec má novou tvář

feet back

Janecek 90.?.?.?

bych asi opravil na "feed back"

337520

04.08.2015 00:07

Zvědavec má novou tvář

RE: responzivní

Janecek 90.?.?.?

Tenhle komentar, jako jeden z mala odbornych nazoru mohu jen podepsat.

Mimo to zda-li se novy design nekomu zalibil nebo ne ma to jeste jednu a mnohem horsi dimenzi. Jednim nastrojem vrchnosti jak kontrolovat lidi je stale otravovani s nejakymi novotami, typicke je neustala zmena zakonu. Zmena tohoto webu ma stejny efekt pro mnoho ctenaru, kteri s timto mari cas nez se konecne preklopi na novou verzi.

337522

05.08.2015 21:26

Případ pana Lofa

S tou nohou me tedy nepresvedcil.

Janecek 46.?.?.?

V Indii je bezne, ze si zebrak svoji ranu na noze neustale irituje , aby se nehojila a mohl s ni na verejnosti zebrat. Videl jsem jednu Indku a jeji rana na noze vypadala presne takto a ona si ji neustale obnovovala. Chtelo by to zjistit jestli tento pan nebyl v Indii a tam se inspiroval.
Dluhy mozna ma, ale to ma kde kdo. Lide se dostavaji do kritickych situaci, aby neco kritickeho udelali, protoze je to lehci neb jiz nemaji co ztratit. Coz takle teto beznadejne situace vyuzit k nakopani i treba tou bolavou nohou nekoho z vrchnosti do prdele. Tim by byl mnohem uzitecnejsi nez timto zebranim.

337609

21.08.2015 23:50

Rukavice Františka Kriegla

Co by se stalo kdyby Rusove neprisli?

Janecek 90.?.?.?

Osobne nemam vubec dostatek informaci a ani obraz jak opravdu situace v 68-mem vypadala hlavne co se tyce opozice, jak byla organizovana, jak agresivni a zda byla ochotna svou agresivitu vystupnovat az k zabijeni. Take nevim kym byla placena.

Jedno vsak vim jiste a to je to, ze pokud opozice byla takova jako pred poslednim prevratem na Ukrajine tak diky bohu, ze Rusove k nam prisli vcas. Rozhodne bych nechtel prozit to co ted prozivaji Ukrajinci, kteri s odstupem casu budou litovat, nebo uz lituji, ze tam Rusove hned z pocatku neprisli "udelat poradek".

V 68-mem evidentne neslo o socialismus tak jako dnes na Ukrajine nejde o demokracii.

338438

13.09.2015 14:09

Vyúčtování

RE: Slovenčina.

Janecek 68.?.?.?

Zda se to jako malickost, ale nejsme ve valecnem stavu abychom nemeli cas a nemuseli se zabyvat gramatikou, coz je navic dobra a neskodna zabava a take konec koncu prospesna.

Jenom bych tedy pana upozornil, na jeho pochybeni, coz asi vyplyva z toho, ze se narodil v Ceskoslovensku a taky tedy ceskoslovensky pise:
"... že orchestr pozná jenom tři akordy ...". z kontextu ma byt jednoznacne "zná" a ne "pozná".

339397

11.02.2016 00:15

Privatizace je strategií atlanticistů pro útok na Rusko

Lidove Milice a co se stalo?

Janecek 68.?.?.?

Vzpomel jsem si na lidove milice ktere v dobe prevratu nezasahly. Milicionari byli prece ozbrojeni a cviceni a povinni rozstrilet kazdeho kdo be se pokusil tovarny ukrast lidem. A prece nic neudelali, stahli se a bylo po vsem. Proc? Je to zajimava otazka.
Lidove milice byly pomlouvane a zasmesnovane, ale dnes s odstupem casu by si mnozi prali, any ty zlodeje rozstrilely na cucky. Na nestesti by to odneslo spoustu nevinnych zblblych Cechu, kteri touzili po demogracii a trzni ekonomice.

Je tedy opravdu zajimave jak se vytvori organizace, ktera se po 40 let na neco pripravuje a pak kdyz k tomu dojde tak proste selze. Kde se stala chyba? Nevim. Jen se mohu domnivat, ze mozna chyba byla v prilisne centralizaci. Kdyz se pak usekla nebo zradila hlava tak se vsechno zhroutilo. Mozna Lidove Milice mely byt vice decentralizovane a mnoho casti, regionu a tovarem melo byt autonomnich s nezavislym velitelem pro plneni ukolu ochrany nezavisle na centru a pouze na zaklade rozpoznani urcite spouste, coz jednoduse bylo, ze tovarna prestava patrit lidem.

345444

01.05.2016 18:25

Kariérní růst v medicíně, matrice chování — a očkování

.... kohokoliv osočit s trollování ... s->z

Janecek 68.?.?.?

".... kohokoliv osočit z trollování ... "

Chybicka se vloudila.

Drive bych se takovymi malickostmi nezabyval, ale nyni si uvedomuji, ze vzdelani v ceskem jazyce je u mladeze spatne a nekdo z mladych sem prijde, precte to a bude myslet, ze je to tak dobre. Sam jsem take zamlada byval na stiru s pravopisem a stale nejsem zadny veliky odbornik, ale kdyz dnes neco mladez napise, tak by jeden zaplakal.

348172

30.07.2016 01:20

Slované

Narodni povaha ceska zrejme tedy existuje

Janecek 90.?.?.?

Krasne napsany clanek s kterym se mohu ztotoznit a doufam, ze i vetsina Cechu. Je v nem jakasi naivita, ale to je presne soucasti nasi povahy.
Napriklad jeden z popisu nasi povahy jenz rika, ze Cech nechce lepsi kozu nez ma soused, ale chce aby sousedovi chcipla velmi presne vyjadruje ceskou naturu, ale naopak pozitivne a ne negativne jak je nam predkladano. Ta sousedova koza totiz predstavuje vselijake a hlavne ty zapadni novoty a vetsina Cechu chce podvedome ziti tradicne a po staru a maji odpor ke zmene a proto nechteji resit tu sousedovu kozu, ktera je jakoby lepsi, protoze vi, ze drive ci pozdeji uz nebudou mit volbu a budou chte nechte nejak tou sousedivic kozou prinuceni ke zmene.
Sam jsem si take nejak v zivote udelal pravidlo, ze vzdy snesu utisk a ustoupim az do 50%, ale pres tuto hranici pak uz pujdu nekompromisne proti utisku. To pravidlo je jaksi ve me a nechapal jsem odkud se bere. Pak mi prisel pod ruku tento clanek, ktery mnohe krasne vysvetluje, i kdyz je o ruskem characteru:

http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=109976

Bohuzel je v anglictine. Jsem ochoten prelozit pokud bude zajem jej publikovat.

Pote co jsem nabyl vice rozumu se snazim, ikdyz se sebepremahanim, tech 50% snizovat az k 0%. Duvod je ten, ze mi to prijde jaksi neslusne vuci te pijavici pred kterou ustupuji, aby nabyla pocitu behem tech prvnich 50% , ze je jeji obet uplne blba a ze se necha 100% zneuzit. Je mi proste nejak lito tech pijavic co jsou v jiz v tech 51% utisku najednou zcela v soku z toho koho maji pred sebou a do jake slamastyky se dostaly.
Ja velice rad vyhravam, ale jeste vice nerad porazim, neb je mi pak porazeneho lito. Nutno ovsem rici, ze jsem byl vice nez jednou kvuli tomu 50% pravidlu ustupu v nejakych kratce trvajicich situacich osizen.Jedno vsak stale nechapu a tedy to, ze udajne "zapadni" lide jsou zli a nechapu to z jednoho duvodu a ten je vyroba holiwoodskych filmovych dojaku. Pri mnohych techto filmech jsem dojat a nekdy i se slzami v ocich. Kdyby bylo pravda, ze "zapadaci" jsou tak spatni a necitlivi tak pro koho be se tyto filmy natacely, kdyz jsou dostupne treba jen v anglictine. Musi byt preci zajem dojmout tedy Anglosasiky a tedy z toho vyvozuji, ze autori filmu vedi, ze oni se temi filmy daji take dojmout a z toho tedy uvazuji, ze nemohou byt spatni lide. Prece by ty filmy netocili v anglictine jen pronejakeho nahodneho Slovana, ktery umi anglicky, ze ano? Pokud mi na toto nekdo muze odpovedet ...

350967

25.10.2016 12:55

Hranice Ukrajiny – historie

Je vždy nádherné mluvit o jazyku

Janecek 173.?.?.?

Je vždy nádherné mluvit o jazyku, obzvláště tom českém. Nedávno jsem říkal Američanovi jak se řekne v češtině "lily of the valley", tedy konvalinka. To české slovo, jeho zvuk, mu okamžitě způsobilo pocit, že slyší houpající se malý zvonek, jemně znějící, avšak s poněkud nižšími tóny.
Sám jsem si to nikdy neuvědomil, až při této příležitosti. Dává mi to tedy dojem, že zvuk jazyka je alespoň částečně universální alespoň mezi Evropany a také, že svůj jazyk považujeme za samozřejmost a mnohdy nedoceníme jeho klady. Dokonce si ho nekteří vůbec neváží.

352886

25.10.2016 13:40

Válka mezi USA a Ruskem by mohla být dříve, než si myslíme

Jeho děti obcují výhradně s židy

Janecek 173.?.?.?

Například ho může ovládat už jen to, že jeho čtyři z pěti dětí mají za partnery židy. Páté dítě je ještě nezletilé.
Toto nemůže být náhoda.

352889

17.02.2017 00:04

Finsko se stane první zemí na světě, která se zbaví všech vyučovacích předmětů

π je znamka lidske omezenosti

Janecek 173.?.?.?

π neni zadna zakladni konstanta vesmiru, ale znamka toho, ze lidsky mozek nebyl schopen v matematice vymyslet neco elegantnejsiho a tak jsme se uchylili k reseni numerickemu.

Je prece ostudne, ze jeste nezname analyticke vyjadreni takove zakladni krivky jako je kruznice bez toho abychome nekde dole neschovalli numerickou metodu. 22/7 ...

Nevim kde se propaganda okolo π bere, ale hlavne o ni hovori lide, kteri tomu vubec nerozumi. Dokonce byl vyhlasen nejaky den of π a mladi lide si mysli, ze je to cool. Holt oblbovat se da se vsim. Asi uz oblbovani s Einstainem a jeho teorii relativity uz prilis vycichlo.

355781

19.04.2017 12:27

Je na obzoru Armageddon?

RE: Nemel by se pouzivat Anglicky termin

Janecek 69.?.?.?

Prunik anglikanismu do ceskeho jazyka je nezadouci neb to snizuje srozumitelnost. Navic jazyk pusobi na lidske chovani a mysl a pro narod je lepsi pouzivat jazyk podle sve genove prirozenosti tak jak se vyvijel. Jazyk take ovlivnuje lidsky vzhled, coz je casto nesnadno pozorovatelne mezi evropskymi narody, ale uz je to velmi znatelne v mezirasove rovine.

Neni samozrejme vzdy vhodne pouzivat primy preklad neb to muze pusobit velmi neprirozene jako v tomto pripade. Je treba si uvedomit, ze nekdy vhodny preklad muze byt dosazen pouze praci jazykovedce nebo dokonce jazykovedneho tymu. Prekladatel mnohdy nema dostatecne jazykovedne schopnosti a v nepritomnosti ustalenych nazvu si pomaha jak se da coz se samozrejme nesmi odsuzovat, ale je treba si dobre uvedomit, ze hodnotny preklad muze byt velmy tezky.

Nekteri z nas mohou mit velke jazykove nadani, mysleno nadani ve svem rodnem jazyce i kdyz nejsou jazykovedci a zase samozrejme ne kazdy jazykovedec je vyborny ve sve praci.

Coz tedy v nepritomnosti jazykovedce, v dobe velkeho utoku na cesky jazyk velkym mnozstvim cizich nazvu a v dobe kdy jazyk prestal byt ochranovan statnimi institucemi si nezkusit tento nazev vyresit svepomoci a spolecne?


Zacinam tedy navrhem, alespon pro prvni slovo "deep", toto prelozit jako "zakoreneny". Hm, nezni to nejlepe, ale mozna lepsi nez "hluboky". Pro slovo "stat" me nic nenapada. Tady je zase videt sklon k otrockemu prekladu. Je treba take hledat zcela jiny nazev , kde se preklady slov "deep state" vubec nenachazeji. Mam ponekud neblahy pocit nad svoji neschopnosti a take mam podezreni, ze nasi prarodice uz mohli znat takovy nazev a my ho proste zapomeli.

Kdo dalsi ma nejaky navrh?

357286

26.04.2017 12:53

Je na obzoru Armageddon?

Vitez - Nemel by se pouzivat Anglicky termin

Janecek 69.?.?.?

Kdo tedy prisel s nejlepsim nazvem? Osobne si myslim po vsech navrzich, ze nejlepsi vyraz by byl:

"Temny stat ve state"

Vyjadruje to v podstate vsechno a cem jsme tu hovorili tedy, skrytost, zlo a nezavislost na verejnych institucich a postupem casu to lide mohou zkracovat proste na "Temny stat".

Tem co horuji pro ponechani alnglickeho vyrazu bych rad pripomel, ze jednim z ukolu nas co vime je osveta mezi nasinci a ta se neda delat s vyrazy kterym lidem prirozene nerozumi a nebo je to velmi tezke.

Ted je to jiste jen na nas zdali toto zacneme pouzivat a prispejeme tak k zavedeni noveho nazvu a obohaceni jazyka.
Pouzivani a zavadeni cizich terminu totiz neni obohaceni jazyka, ale mnohdy jeho znasilneni.

357453

26.04.2017 13:43

Je euroland na pokraji rozpadu?

RE: Jako laik jsem nikdy nepochopil,

Janecek 69.?.?.?

To jsme tedy dva. Ja jsem dokonce jeste nepochopil ani zazrak penez jako takovych. Tedy rozumove jaksi ano, ze to tak je, ale ne biologicky. Jsme samozrejme nejvyssi zivocisny druh na zemi, ale pokud vim , zadni jini zivocichove nemaji naznak penez, jeste tak mozna nejakou primitivni vymenu, cetl jsem, ze opice prodaviji sex za zradlo.
Penize, pokud nejsou treba zlato jsou neuveritelna vec. Obavam se, ze takovych prostych lidi jako ja, kteri nedokazou penize plne pochopit a vzit se do nich je mnoho. Take se obavam, ze jsou lide, keri penize chapou na mnohem vyssi urovni a ti si pak s nami prostacky utiraji zadnici den co den.

Tedy abych odpovedel na vasi otazku a to pouze tedy jen prikladem a ne vysvetlenim, ze mozne to je mit jednotnou menu v Evrope. Je to zjevne na prikladu USA kde je statu jeste vic nez v Evrope. Staty v USA maji mnohem vetsi rozdily at uz hozpodarske nebo kulturni nez staty v Evrope a mohou existovat se spolecnou menou. Ceny stejnych veci se take mohou velmi lisit mezi ruznymi staty coz zalezi na hospodarske sile daneho statu a nebo je to ovlivnovano i kulturnim zazemim.

357455

03.05.2017 11:44

Výzva ke sjednocení proti institucionálnímu státnímu převratu

Diagnoza blbosti = lidska prirozenost?

Janecek 69.?.?.?

Po mnoha letech sveho zivota jsem konecne rozumove prijal, ze diagnoza lidske blbosti je proste lidska prirozenost, tak jak to pekne popisuji panove, keri jiz na Vas prispevek odpovedeli. Ackoliv jsem to prijal rozumem, srdce se vsak tomu zdraha a asi to nikdy neprijme a tak budu muset zbytek zivota prozit s timto vnitrnim rozkolem.
Zajimave je se podivat na zapadni kulturu, kde se lide zdaji byt mene naivni tedy mene hloupi. Dospel jsem vsak k nazoru, ze to tak asi neni, ze jsou proste jen vybicovani ve svem chovani dobou kdy je szira kapitalizmus. Zatim take se v jejich zemich deji mnohem horsi veci proti lidem nez v nasi, coz je zase v rozporu s timto zaverem, ale muze to by jen tim, ze jejich zeme jsou pod vetsim utokem nez nase.

Nejdulezitejsi je si vsak uvedomit, ze nic netrva vecne jen tak samo sebou a to ani dobro. Je treba neustale prace na udrzovani dobra a nejdulezitejse z tech praci je vychova a osveta. To nasi nepratele davno jiz vedi a proto se take zameruji na tyto dve cinnosti zase ke svym ucelum.

Dalsim veledulezitym uvedomenim je, ze musime jednat podle selskeho rozumu a zaroven hledet daleko do budoucnosti. To je jediny zpusob jak se zachranit na urovni osobni a take na urovni narodni a tyto dve urovne sblizit jak se jen da.

Zde si je vsak treba definovat co to je ten selsky rozum. Znamena to jednat podle toho co je dobre pro me. Zaroven vsak selsky znamena lidovy tedy, ze to coje dobre pro me, povazuje za dobre vetsina lidi.
Ale znovu pozor, bez vychovy a osvety, se selsky rozum muze start smrtelnou zbrani nepritele.

Na zaver jednu technickou zajimavost, kterou jsem se dozvedel. Mozek spotrebovava asi 25% energie potrebne k zivotu a pri premysleni jeste vice. Tato spotrebovana energie je pro lidsky organismus jakoby neprijemna bolest a tak lide prirozene upousti od intenzivniho premysleni a hle, blbost nastupuje.

Vsechno to vsak zni zjednodusene. Kazdy jsme totiz jiny a proc nekdo intenzivne premysli a nekdo ne? Mozna jen proto, ze nekoho to boli mene nez druheho, protoze schopnost premyslet a hlavne neco vymyslet je nam dana kazdemu od prirody trochu jinak.

357625

08.11.2017 10:29

Americká armáda je největší zaměstnavatel na světě

RE: Možná zaměstnavatel

Janecek 173.?.?.?

Myslim , ze napojeni Zvedavce na organy cinne v trestnim rizeni je jiz vice nez zrejme. Buzerace ctenaru, ze nemohou zaslat komentar odkud chteji a podobne je toho prikladem . Zduvodneni, proc to tak musi byt je detinske a neobstoji.

360951

15.02.2018 04:24

Marťani nekončí

Jo, a Zidi navic mohou vsechno

Janecek 173.?.?.?

Omlouvam se, ze je to jen v anlictine, ale toto je velmi typicke, jak si zid muze dovolit vse, i to za co nasince bezmilosti znici.

https://www.youtube.com/watch?v=PWO7CMF5otY

362568

07.05.2018 12:20

Historický odkaz Karla Marxe: 200 let od jeho narození

Preklady

Janecek 69.?.?.?

Clovek uvita, pokud si muze na chvili oddechnout od techto zavaznych temat. Jednou z takovych moznosti je se zabyvat jazykem... Tak tedy:

„Leap in the dark“ – „skok do tmy“
By se asi melo prelozit jako "skok ve tme"


„Původní akumulace“, anglicky „primitive accumulation“.
Zde se mi preklad take nezda, i kdyz nemohu navrhnout lepsi. Mozna , ze po nazvu chceme prilis, aby vyjadroval ve dvou slovech co se clovek dozvi po precteni cele kapitoly.

364002

25.04.2019 16:29

5G: Dominové kostky začínají padat

A co domaci WIFI ?

Janecek 173.?.?.?

Ted jsem si koupil novy router a chtel jsem nechat identifikacni jmeno stejne. Router ma moznost provozovat zaroven starou G sit a pak tu nejnovejsi, n a ac, takze ke jmenu te nove router automaticky pridal _5G . Vi zde nekdo jestli to 5G u Wifi je stejne jako u telefonu? Jestli ano pak velke mnozstvi domacnosti uz je vysilani 5G vystaveno ze svojeho Wifi routru.

371214

19.10.2019 13:14

Dobrý člověk ještě žije!

Povrchni slusnost, ale uzitecna

Janecek 69.?.?.?

V tomto pribehu se jedna jen a jen o povrchni slusnost, ktera je ale take samozrejme ve spolecnosti uzitecna. V porovnani napriklad s lidmi v USA jsou Cesi velci burani a nepomuzou cizim i kdyz je to nic nestoji, ovsem o to vic se pretrhnou pomahat svym dobrym znamym. V USA se lide mohou pretrhnout pomoci cizim, ale o to jeste mnohem vic svym znamym obzvlaste pokud je to nic nestoji, maji takovy ohavny pocit, ze si buduji credit zadarmo, ktery si mohou nekdy nejak pozdeji vybrat.
Ta pani z pribehu to udelala proste jen proto, ze ji to nic nestalo, mela cas, a asi ji to trochu i bavilo, ale nedej boze kdyby mela udelat neco co by trochu vic pocitila, tak to by byl ohen na strese. Vsimete si jak v Cesku se vyrizuje pokud mozno vse pres zname a to uz ani nemluvim o uplatcich. Vyrizovat neco bez znamych je tragedie a lidi na vas hledi jako na exoticke zvire.
Dale jsou tu take lide, kteri se navenek chovaji tak jako ta pani z pribehu, ale jsou to lotri, kteri maji na svedomi spatne skutky a klidne by prodali vlastni mamu.
Kdyby ovsem se takovato slusnost stala normou, tak by se zase hned objevili hovada typu: "tak me tam zavez ty vole, ne?", a nebo by vas minimalne pomluvili.
Nejuprimejsi je asi pomoc od Rusa, jsou to chovanim jeste mnohem vetsi burani nez Cesi, ale kdy uz pomuzou tak to mnohdy mysli uprime.

Tak jsem se zde dopustil velkeho pausalizovani, neb kazdy clovek je jiny a to je asi dobre, tak jak to ma byt podle puvodniho planu.
Cest vsem vyjimkam a uprimnym srdcim, kterych je doufam nadpolovicni vetsina i kdyz nekteri to o sobe jeste nevi, ale i oni musi nejak s dobrem zacit.

374171

20.04.2020 22:52

Pravda o koronaviru vychází na světlo

RE: Přestože či právě proto, že nesleduji

Janecek 69.?.?.?

Toto je prevelice dobra otazka jak to ze dostanu vselijake virove onemocneni aniz bych se s nekym setkal, staci jen prochlazeni. Toto ovsem plati i u anginy, coz je asi bakterialni nemoc. Dal jsem si uprostred horkeho leta poradne ledovou kofolu a skoncil jsem s takovou anginou v krku jako nikdy.

Jedna moznost tedy je, ze jsou viry ve vzduchu vsudy pritomne a jen cekaji na oslabeneho jedince. Druha pravdepodobnejsi teorie je, ze uz ty viry v sobe mame naporad pokud se do nas jednou dostaly, asi snad je nemame od narozeni. Virus udajne funguje tak, ze bunku naprogramuje, ze pri urcitych podminkach ho bunka ma zacit rozmnozovat. Pri prochlazeni se tyto podminky snizenim teploty splni a bunka zacne rozjizdet tvoreni viru. Podle mne v tomto take spociva tak zvane otuzovani, protoze se musi delat postupne. Prochladim se jen trosku a nejake viry se vytvori a imunitni system na to zareaguje a takto si vlastne clovek trenuje oddolnost proti nemocem, ktere uz v sobe ma.
Zajimave je , ze indiani se divili kdyz prvni evropane meli rymu, nebot toto udajne neznali. Nevim ovsem jestli to bylo tim, ze byli vic otuzili a nebo k nim ten korana virus rymy jeste nedorazil.

Nejsilenejsi je ovsem to, ze virus je udajne nezivy, nema metabolismus a prirozenou touhu zit jako ostatni zive organismy. Toto je velmi sokujici, neb clovek nemuze nikdy pochopit proc by se neco neziveho chtelo mnozit. Naopak pocitacove viry, ackoliv nezive ....

Zajimave je take to, ze kojici matka s tezkou chripkou tu chripku na novorozence neprenese.

Zaver je tedy ten, ze toho mnoho nevime a nektere veci nikdy vedet nebudem, neb naz mozek neni k jejich pochopeni prizpusoben a s tim se musime smirit a naucit zit. A hlavne se nesmime nechat oblbovat lidmi, kteri pouzivaji slova imunita a energie atd v kazde druhe vete tvarice se jak vsemu rozumi.

378801

02.05.2020 15:47

Ruský pistolník v Praze

Bolsevici by se meli znovu prozkoumat a pripadne prehodnotit.

Janecek 69.?.?.?

Prosim opravte mne jestli se mylim, ale z podstaty slova bolsevik vyplyva, ze to slovo znamena "pro vetsinu", jinymi slovy bolsevicka strana by mela prosazovat politiku vyhodnou pro vetsinu obyvatelstva. Nevim vsak zda to tak bylo...
Podobne kdyz se cesky rekne "selsky rozum" tak to znamena to same, jednat tak, aby to bylo vyhodne pro vetsinu lidi. Tento vyraz dnes samozrejme jakoby nedava smysl, protoze je selskeho lidu podle definice malo, ale v dobe kdy tento vyraz vznikl byla selskeho lidu vetsina.
Stejne a mozna trosku lepe je to receno anglicky: "common sense", kde commoner znamena obycejny clovek a tech je samozrejme vetsina.

Kazdy rozumny clovek musi vzdy prosazovat politiku, ktera je vyhodna pro vsechny, nebo alespon pro vetsinu lidi. Tak je to spravne pro preziti a blaho naroda.

Dnesni diskreditace slova bolsevik je masivni a pokud zvazime, ze je to provadeno temi, kteri jsou ocividne skudci naroda, tak pak vyvstava otazka zda to neni zcela naopak.

379100

28.06.2020 04:20

Zničí se bílí lidé sami?

Rychlé šípy

Janecek 69.?.?.?

Nikdy jsem nic od Foglara necetl, ale predstavuji si, ze Rychlé šípy by bylo literarne podobne cteni jako toto:

http://childrenofyhwh.com/multimedia/library/Andre...

380221

28.06.2020 04:31

Zničí se bílí lidé sami?

Jen dve zajimavosti

Janecek 69.?.?.?

Nevim zda to ma nejakou souvislost:

1) V Seattlu stoji socha Lenina z Ceskoslovenska
2) Zajimavy je americky spolek Bohemian Grove jehoz "patronem" je Jan Nepomuk, asi proto, ze umel mlcet...

Chci tim jen rict, ze je tezke pro jednotlivce si dat dohromady ty spravne souvislosti.

380222

01.07.2020 06:18

Jak jsme prodali Sovětský svaz a Československo za plastové nákupní tašky

Ach, kdyby se dal vratit cas

Janecek 173.?.?.?

Tento popis je velmi presny. Clovek asi nemuze byt moudry pokud nespadne na hubu. Dalsi nepochopitelny jev je, ze nikdo nemuze byt doma prorokem. A tak je mozno kazdych dvacet let zblbnout mladou generaci.
Je velmi zvlastni zit v nynejsim svete pro toho kdo zakusil socialismus a take kdyz se setkava s lidmi, kteri v nem nikdy nezili.
Je ovsem take pravda, ze velka cast lidi ziji myslenkove jako primitivove a tak si toto ani stejne neuvedomuji, obvzlaste vselijaci flinkove, hajzlici and budizknicemove.
Velmi zajimave je napriklad to, ze byly zrizeny lidove milice presne pro to, aby branily vyrobni prostredky pred kapitalisty a pak vubec nekladly zadny odpor a fabriky predaly bez vystrelu. Zrada nahore znici jakoukoliv silu.
Take mi zcela neni jasne jestli toto uvazovani nema co delat jen se slovanskymi geny.
Ovsem samozrejme v nasem socializmu nebylo zdaleka vse v poradku. Mne osobne vadila mnohdy nepresnost a neprofesionalita jako centimetr zadna mira atd. Dale distrubuce a dostupnost vyrobku, ne spotrebniho zbozi, ale soucastek k dalsi vyrobe. Toto musim uznat na zapade funguje skvele. Za socializmu take mnoho sluzeb byla katastrofa s pritupem, to ti staci, to maz dobry, to si dodelej sam, atd.
Ted uz mladi mnohdy nechapou co to byl socializmus a jak to fungovalo a lide na zapade maji take velmi zkreslene predstavy. Pro ne socializmus znamena nekomu davat neco zadarmo, ale my vime, ze to tak vubec nebylo.
Posledni zvlastnost na kterou bych rad poukazal, je ze delnik byl odmenovan lepe nez vzdelanec. Po dlouhe dobe jsem pochopil, ze je to tak vlastne dobre, obzvlaste pro vzdelance, protoze oni maji svobodnou volbu vydelavat vice penez manualni praci a nebo mene jako vzdelanci. Tuto volbu jednoduchy clovek od lopaty proste od prirody nema. V kapitalizmu neni plan pro hloupe, jen to ze budou zivorit a nebo skonci ve vezeni, coz je v Americe velmi znatelne, kde vezeni je proste misto pro urcitou spolecenskou vrstvu, v mnoha pripadech prave tech jednoduchych, kteri nevi kudy kam ale s chudobou se nechteji smirit. Vznik unii toto ponekud zlepsilo a pomohlo nektere hloupe se dostat do stredni vrstvy, ale zase na druhe strane unie mnohdy take zvlcely.
Velmi nepochopitelne pro nasince na zapade bylo to, ze politici lidem slibuji jobs jako to nejvyssi co muze byt, ze lide mohou mit job a otrocit do stari. Komuniste nam alespon slibovali ve vzdalene dobe komunismus, kdy budeme dostavat ne uz jen podle zasluh, ale dle potreby.

380282

01.07.2020 17:22

Jak jsme prodali Sovětský svaz a Československo za plastové nákupní tašky

Nerozumim jake dopurucujete reseni.

Janecek 173.?.?.?

Nedokazi to odhadnout procenty, ale ze zkusenosti bych si myslel, ze valna vetsina lidi se neumi spravne rozhodovat. Vase reseni se zda byt, ze tito lide se maji vystvat do prostredi kde stoprocentne selzou. Jaky to ma vsak smysl a plan? Nemaji nahodou lide , kteri se dokazou spravne rohodovat mit nad "hlupaky" poctivy patronat, aby jim pomohli? Nebo se snad mame vsichni navzajem obzirat az do konce sveta?

380306

06.11.2020 14:10

Nemohoucnost voleb

Odporne

Janecek 173.?.?.?

Tak jsem se po velmi dlouhe dobe konecne poucil co to slovo "chucpe" vlastne znamena.
Je velmi odporne zavadet takto cizi slova do naseho jazyka, mame dost svych slov! Zpusobuje to neporozumeni mezi lidmi a proste celkove to nema zadny kladny vyznam. Cest vyjimkam.
Takze tomuto slovu jsem doted nerozumel, ackoliv jsem ho vidal v textu.
Cizi slova v textu, kterym nerozumim mi vadi, ale jeste vice mi vadi novodoba cizi slova, kterym rozumim. Je to odporne a trha mi to usi, proste hnus. Nedavno se mi obracel zaludek nad slovem "francizantka", ani nevim jestli je to tak spravne.
Ono by se reklo, ze z pohledu velkych dulezitych veci na tomto nezalezi, ale ja myslim, ze zalezi, a nikdy nevime kdy motyl sednouce na jedny strany vah muze prevratit stav veci.

383883

07.11.2020 03:41

Nemohoucnost voleb

RE: Odporne

Janecek 173.?.?.?

Cekal jsem, ze mi toto nekdo vycte a i kdyz je toto me provineni na uplne jine urovni nez zavadeni cizich slov do jazyka, tak to samozrejme uznavam a omlouvam se.
Nemam na klavesnici ceske znaky a tak je to pro mne obtiznejsi. Vim, ze se s tim da neco delat a snad s tim casem i neco udelam.[cool]

383901

11.11.2020 05:25

Úvaha k výročí bitvy na Bílé hoře

Neni to zas takova hovadina

Janecek 173.?.?.?

Mozna se pan spatne vyjadril, ale psat dejiny je velmi slozity pocin, protoze velmi zalezi na tom z jakeho hlediska a z jakeho mista a z jake urovne jsou dejiny psany.
Obrovsky problem jsou kroniky proti dejinam. Muze se stat, ze obyvatelstvo ve dvou sousednich vesnicich muze mit zcela jine proziti stejneho casu i kdyz jsou puvodni vstupni podminky pomerne stejne. Dejiny se potom musi jaksi zprumerovat a pak zminit alespon nektere extremy, aby mohly byt spolecne pro cely narod, nebo celou zemi, nebo cely kontinent a nebo cely svet. Z kazde teto urovne dejiny nemusi byt stejne a nemusi byt ve vsech urovnich vzdy pozitivni nebo negativni.
Do detailu se vse uz vubec neda popsat neb by to znamenalo popsat pocity a osudy kazdeho jednotliveho cloveka.
Proto je tak jednoduche menit dejiny a navic predkladany smer dejin je mozne podporovat i skutecnymi pripady at z jedne nebo z druhe strany obzvlaste kdyz je trochu vytrhneme z kontextu.

384003

11.11.2020 11:48

Úvaha k výročí bitvy na Bílé hoře

RE: složitá mezinárodní situace a mýty his-tóriků

Janecek 173.?.?.?

Udajne atentatnik Gavrilo Princip byl zid s tuberkulozou a zbyvalo mu tak jako tak jen par mesicu zivota.

384010

12.11.2020 01:38

Úvaha k výročí bitvy na Bílé hoře

RE: kat Mydlář měl popravit podle práva především zrádce, Fridricha Falckého

Janecek 173.?.?.?

Spis by se melo rici, ze vyjednaval s anglickym velvyslancem se kterym domlouval vojenskou pomoc zatimco bitva byla jiz prohrana. Pomoc mel poslat otec Elizabety, ceske zimni kralovny, James.
Jedna zajimavost: Dnesni kralovska anglicka dynastie pochazi z vnuka Elizabety a ceskeho zimniho krale Fridricha Falckeho.

384036

24.11.2020 05:31

57 let od atentátu na Kennedyho

Mnohem vice sokujici

Janecek 173.?.?.?

Mnohem vice sokujici bylo, kdyz zahynul pri letecke nehode jeho syn a bezni Americane ochotne uverili, ze to byla nehoda. Skoro nikdo po tom vsem co clanek popisuje nepochyboval, ze to bylo tak jak to uvadela televize. Jaka sance je pak s takovymi lidmi neco zmenit?

384256

18.12.2020 06:18

Připravme se na konec EU

"...její evropské židovsko-křesťanské kořeny ..."

Janecek 173.?.?.?

Nikdy jsem nechapal co se mysli kdyz se o Evrope rekne, ze ma židovsko-křesťanské kořeny.
Tedy samozrejme chapu zidovskou propagandu a to, ze ji lide podlehaji, ale nikdy jsem neslysel nejaky poctivy vyklad, ktery by opravnoval nazyvat koreny Evropy židovsko-křesťanské a uz vubec ne s židovsko na prvnim miste.
Chapu, ze zide jsou zde jiz dlouho, ale ze by tu, tedy alespon v Cesku byli od korenu to nevim. Mohl by to prosim nekdo osvetlit?
Sam vim jen to, ze zide byli aktivni uz pri husitskem hnuti, ktere dokonce povazovali za svoje, ale to vim jen z jejich ust.
Co bylo pred huststvim nevim, ale samozrejme kazda evropska zeme ma zidovsky element jinak mocny a aktivni. Nelze srovnavat treba Cesko a Spanelsko, kde byl zidovsky vliv asi drivejsi.
A od ktereho roku vlastne datujeme puvodni koreny Evropy?
Kdybych totiz pouzival stejnou logiku , tak bych mohl trvdit, ze svet ma židovsko-křesťanské koreny ...

384886

09.04.2021 19:33

451 stupňů Fahrenheita v roce 2025

RE: Slovo do pranice? Ovčany nebo kým adorace autorit.

Janecek 173.?.?.?

Udajne take cirkev cilevedome stahovala ze spolecnosti teple muze a delala z nich farare a take do klasteru, do zenskych klasteru pak take teple zeny. Nasilniky se snazili pri zpovedi premluvit pro armadu nebo policii. Timto se spolecnost ocistovala a i uchylove mohli najit uplatneni a prozit svuch zivot. Toto bylo tedy spolecensky prospesne.

Ovsem udajne inkvizice take masove nicila krasu, tedy krasne zeny jako carodejnice, ktere jak vime mohou muze lehce ovladat. Neni nic krasnejsiho na svete nez krasna zenska. Toto pry probihalo tak masove, ze tato krasa byla geneticky znicena, nebo alespon velmi poskozena a krasne zeny se jiz nerodi v takovem mnozstvi jako drive. Nemate nekdo prosim zdroj techto informaci? Nemohu nikde nic poradne najit abych si mohl udelat vlastni nazor jak to vlastne bylo a mozna i je.

387852

16.04.2021 13:54

Moskva a Peking zasadily Washingtonu koordinovaný úder

.. .aby zaujaly "odpovědný" postoj je chyba...

Janecek 173.?.?.?

spravne je "zodpovědný postoj"

387960

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 373,53 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
755 693,59 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 254 132