Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané pozorovateľ

Nalezeno 421 příspěveků, 6 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.11.2010 14:32

Raketový systém proti komu?

Raketový systém proti Rusku

pozorovateľ 188.?.?.?

Každý čo i len priemerne inteligentný človek musí pochopiť, že systém je budovaný proti Rusku.

232766

16.04.2012 19:56

Rusko shromažďuje jednotky na severní íránské hranici a očekává útok Západu

RE: Čtu dobře, ruskou invazi?

pozorovateľ 188.?.?.?

Presne tak, agresorom bolo Gruzínsko a Rusko dnes určite ľutuje že sa zastavilo 50 km pred Tbilisi. Rusi mali vtedy kravatožrúta poraziť ako Hitlera a Tbilisi oslobodiť od toho fašistu.

267055

01.12.2014 21:14

Jsou hikikomori obětí systému?

Jedná sa o zdravotný problém...

pozorovateľ 82.?.?.?

Ľudia so syndrómom hikikomori sú ľudia s vážnymi zdravotnými problémami, pričom jeden z týchto problémov je ťažká sociálna fóbia. Príčiny sociálnej fóbie nie sú príliš preskúmané, sú ľudia, u ktorých sa sociálna fóbia objavila zo dňa na deň a po niekoľkých rokoch rovnako bleskovo a spontánne zmizla. Predpokladá sa, že sociálna fóbia súvisií s nedostatočnou produkciou niektorého typu hormónu alebo neurotransmittera. Jednou z príčin tohto deficitu môže byť otrava organizmu ťažkými kovmi, pesticídmi alebo oslabenie organizmu v dôsledku ťažkého stresu.

Ďalší zdravotný problém, ktorému hikikomori, NEET a freeters čelia, je tzv. syndróm chronickej únavy (Chronic fatigue syndrome). Kto niečo podobné zažil, vie aká zničujúca je to choroba. Človek by rád pracoval, ale nedokáže, má silu ako 70ročný dôchodca, unaví sa aj pri krátkej ceste do obchodu. Príčiny CFS sú taktiež neznáme, ale v odborných kruhoch sa diskutuje že sa jedná o ťažké bakteriálne infekcie organizmu (primárne podozrivé sú chlamýdie, mykoplazmy, borélie, EBV a ďalšie). V zahraničí boli dosiahnuté pozoruhodné úspechy liečby CFS pri použití agresívnej antibiotickej liečby.

Keď to zhrniem: hikikomori a spol. sú ľudia vo veľmi zlej situácii. Majú vážny zdravotný problém, ktorý ich okolie nechápe a lekári nevedia liečiť. Zväčša sa stretávajú s odsudzovaním zo strany okolia, čo ich v rámci obrannej reakcie vedie k uzavretiu do bezpečia vlastného sveta (vlastnej izby v prípade hikikomori). Dvojnásobne je to ťažké, ak na človeka kladie spoločnosť obrovské nároky - ako je tomu v Japonsku. Taký človek si uvedomuje, že nikdy nemá šancu tieto požiadavky splniť a tak úplne rezignuje na svoju budúcnosť.

322459

01.12.2014 21:36

Jsou hikikomori obětí systému?

Zaujímavý náhľad do sveta hikikomori...

pozorovateľ 82.?.?.?

Zaujímavý náhľad do sveta hikikomori poskytuje tento festivalový film.

Hikikomori - Kal Karman a Francesco Jodice, dokumentárny film, 24min., 35mm, Taliansko, 2003. SK titulky

http://archiv.azyl.sk/festival2005/data.php?id=pla...

a rozhovor s filmárom:
http://archiv.azyl.sk/festival2005/data.php?id=roz...

ospravedlňujem sa za zúfalú obrazovú kvalitu videa, ale nenašiel som nikde lepšiu verziu.

Skúsený človek vidí pri pohľade ľudí z tohto filmu vidí, že majú viditeľné známky rôznych zdravotných problémov, hlavne príznaky CFS.

A ešte doplnenie k môjmu predošlému príspevku o príčinách hikikomori syndrómu:

Písal som, že jeden z potenciálnych spúšťačov sociálnej fóbie je otrava ťažkými kovmi. Je zaujímavé, že tento zdravotný fenomén sa objavil hlavne u ľudí tráviacich veľa času za počítačmi. V minulosti sa v procesoroch bežne používali silne neurotoxické kovy ako kadmium a olovo, ktoré sa z prehrievajúcich procesorov vyparovali do ovzdušia. Pokiaľ to platí dodnes, znamenalo by to, že dnešná "počítačová" generácia ľudí nie je "zlenivelá", ale naopak priotrávená výparmi z počítačov....

322463

03.12.2014 14:04

Kam mizí bohatství vytvořené vyšší produktivitou práce?

Ekomonické problémy spôsobené rastom produktivity práce...

pozorovateľ 82.?.?.?

Spolu s tým, ako sa zvyšuje produktivita práce, prácu zvládne menší počet ľudí a časť pracovnej populácie sa stáva nadbytočnou.

To tlačí na znižovanie platov u tých zostávajúcich pracujúcich, takže musia pracovať stále viac a za stále menej peňazí, pretože kedykoľvek ich môže nahradiť niekto z ulice.

V krajinách viac sociálne cítiacich to riešia tak, že pre týchto nadbytočných ľudí vytvárajú zbytočné pracovné pozície, často pomocou štátnych dotácií. To však má ďalší vedľajší efekt - nadproduciu a produkciu zbytočných výrobkov a služieb. Aby bolo možné túto nadprodukciu predať, firmy skracujú životnosť výrobkov, podchvíľou menia štandardy, masírujú ľudí s reklamou - len aby svoju nadprodukciu predali. Zároveň to vedie k plytvaniu energiou a prírodnými zdrojmi.

Riešením problému by bolo plošné skrátenie pracovného času. Malo by to mnoho prospešných efektov:
- vyriešil by sa problém s nezamestnanosťou, hlavne u mladých ľudí
- zlepšilo by to vyjednávaciu pozíciu zamestnancov o platoch
- zredukovala by sa nadprodukcia (potravín, elektroniky, áut, zbytočných noviniek u softvéru, zbytočných byrokratických smerníc...)
- výrazne by to znížilo emisie skleníkových plynov (hlavne výroba zbytočnej elektroniky a áut je veľmi energeticky náročná)
- a samozrejme, ľudia by mali viac voľného času na seba a na rodinu

322601

08.12.2014 13:29

Juvenilní justice v Norsku

Veľké množstvo zozbieraných článkov o prípadoch juvenilnej justície po celej Európe:

pozorovateľ 82.?.?.?

Veľké množstvo zozbieraných článkov o prípadoch juvenilnej justície po celej Európe:

http://diskuter.wordpress.com/2014/10/25/juvenilna...

322967

16.01.2015 10:48

IDěs opět útočí na pana prezidenta

Ohľadom denníka N

pozorovateľ 82.?.?.?

Ohľadom denníka N

Denník N (predtým krátku dobu nazývaný ProjektN a ešte predtým "nedáme sa opentať"), je projekt založený najradikálnejším krídlom redaktorov denníka SME, ktorí z denníka pred 2 mesiacmi demonštratívne odišli, po tom, čo doň ako spolumajiteľ vstúpila Penta.

Títo redaktori boli ešte počas práce v SME známi svojimimi mimoriadne agresívnymi prohomosexuálnymi, protirodinnými, proamerickými a protiruskými článkami. Boli zodpovední za cenzúru príspevkov v diskusiách, zamykanie diskusií o rusku a blokovanie diskutérov a bloggerov.

Keď v októbri 2014 do denníka SME vstupovala Penta, títo redaktori urobili veľký teatrálny cirkus o ohrození svojej slobody práce a za veľkej mediálnej pozornosti zo SME odišli a založili si konkurenčný projekt.

Povráva sa, že denník N je priamo financovaný Washingtonom. Financovanie totiž prebieha pomocou tzv. dobrovoľného predplatného a príspevkov sympatizantov. A keďže ich čítanosť je veľmi nízka, nikdy by sa z príspevkov bežných sympatizantov neuživili. Okrem toho im veľkou finančnou čiastkou nedávno prispela firma ESET.

Čo sa týka čítanosti, medzi ich okruh čitateľov patrí pravdepodobne iba radikálna LGBT-komunita a členovia zahraničných mimovládok. Pre normálneho človeka tam niet čo čítať. Porovnával som čítanosť článkov a dosahuje čítanosti 1/10 čitateľskej základne SME, pričom reálny počet čitateľov som odhadol na 5000, maximálne 10 000.

Pokiaľ by mal redaktor záujem, môže tento komentár pripojiť k článku.

Čo sa týka Zemana, tak po jeho posledných výrokoch (na tému Ruska či Pussy Riot) si získal na Slovensku značnú popularitu a mnohí mu fandia.

325264

08.03.2015 13:14

Úskalí v problematice povinného očkování

zaujímavý článok k téme:

pozorovateľ 82.?.?.?

zaujímavý článok k téme:
http://www.badatel.net/21-otazok-o-ockovani-na-kto...

328687

08.03.2015 13:18

Úskalí v problematice povinného očkování

RE: ! nesmysl

pozorovateľ 82.?.?.?

už som sa v minulosti s podobnou informáciou stretol. Možno to zatiaľ nehrozí v čr/sr, ale na západe také prípady už boli. Stačí si pohľadať na nete niečo o juvenilnej justícii a odmietanie očkovania je tam jeden z významných dôvodov, na základe ktorého môže juvenilka rodine odobrať deti.

328688

08.03.2015 13:30

Úskalí v problematice povinného očkování

Ako môže očkovanie poškodiť deti?

pozorovateľ 82.?.?.?

Ako môže očkovanie poškodiť deti?

...spomína sa fakt, že každá vakcína je drastický koktail množstva rôznych bakteriálnych a virálnych kmeňov s množstvom konzervantov, antibiotík a ťažkých kovov a že takáto kombinácia je pre organizmus horšia, než postupné dávkovanie týchto škodlivín

...mimoriadne závažným problémom je používanie hliníka vo vakcínach. Hlavným zámerom je pomocou hliníka vyburcovať silnejšiu imunitnú reakciu na komponenty vakcíny. Samotný hliník má ale závažné neurotoxické účinky. zároveň hrozí vznik alergie na hliník, pretože hliníkové ióny sú vo vakcíne naviazané na imunizačné bakteriálne komponenty

Ďalšie prídavné látky vo vakcínach

- antigény (oslabené baktérie, vírusy a bakteriále toxíny) - hlavná zložka
- hliník - prídavná látka na zosilnenie imunitnej reakcie. Niekedy sa používa aj skvalén (mix z buniek ľudskej kože - s tým je spojené riziko nekontrolovateľnej autoimunitnej reakcie)
- stabilizátory (zamezpečujú aby sa roztok nelepil na skúmavku a injekčnú striekačku). Používa sa teľacie sérum, glutamát, bravčová želatína alebo ľudský sérový albumín
- antibiotiká (neomycín, streptomycín, polymyxín) - na predĺženie doby skladovania
- inaktivačné chemikálie na ochranu pred kontamináciou inými baktériami a vírusmi - formaldehyd (karcinogénny!)
- rozpúšťadlá, emulzifikátory a puffre. Neškodný je iba chlorid sodný. Inak sa používajú polysorbát 80, vaječné a kvasničné produkty, hydroxid sodný, síran amónny.
- konzervačné látky: tiomersal (obsahuje ortuť), fenol, benzetónium chlorid, 2-fenoxyetanol (bráni zamrznutiu vakcinačnej tekutiny)
- zvyšky kultivačných médií - fibroblasty z kuracích zárodkov, kuracie obličkové bunky, myšacie mozgy, bunky z obličiek afrických opíc. Tieto zvyškové látky môžu byť zdrojom nebezpečných kontaminácií. Bunky z afrického mačiaka zeleného napríklad pri jednom škandále v sebe obsahovali HIV vírus !

Záver

...hoci výrobcovia vakcín tvrdia, že sú pre deti bezpečné, v skutočnosti o bezpečnosti konkrétnych vakcín nie sú urobené žiadne štúdie.
...najčastejšou prísadou vakcín je v súčasnosti hliník
...proti imunoexcitotoxicite vyvolanej hliníkom doporučujú antioxidačné látky ako je vitamín C, rakytníkový sirup, kurkumín, kvercetín, resvertatrol a luteolín

Spracované podľa knižky Doba Jedová

328691

08.03.2015 13:39

Úskalí v problematice povinného očkování

Špeciálnou kapitolou obáv z očkavania sú znepokojivé správy...

pozorovateľ 82.?.?.?

Špeciálnou kapitolou obáv z očkavania sú znepokojivé správy o tom, že očkovanie býva zneužívané zahraničnými vládami na nekalé aktivity proti domácemu obyvateľstvu:

Obrovský škandál otriasol Keňou, keď sa zistilo, že všetky skúmané vakcíny proti tetanusu obsahovali antigén spôsobujúci neplodnosť:
http://www.badatel.net/znepokojenie-v-keni-tetanov...
http://www.hlavnespravy.sk/biskupi-kene-sa-obavaju...

Ďalší škandál sa viaže s Pakistanom, kde americkí lekári využili vakcinačný program na plošnú analýzu DNA obyvateľstva s cieľom nájsť Bin Ládinovu rodinu.
http://www.hlavnespravy.sk/v-pakistane-zatkli-viac...

V minulosti sa tiež objavili špekulácie, že masová epidémia HIV v afrických štátoch bola rozšírená zámerne pod pláštikom očkovacieho programu s cieľom regulácie populácie v Afrike. Je nadmieru zvláštne, že výskyt HIV v silne promiskuitnej Amerike a Európe je výrazne nižší než v Afrike a hlavne že tam došlo k tak masovému rozšíreniu HIV v tak krátkej dobe.

328694

25.03.2015 12:24

Zdroj z ČT: Nesmíme ani hlesnout o okupaci z 15. března 1939, dostali jsme generální zákaz seshora

Ďalšie dobové svedectvá, ako sa správala americká...

pozorovateľ 82.?.?.?

Ďalšie dobové svedectvá, ako sa správala americká "osloboditeľská" armáda v Plzni v roku 1945

http://www.magnificat.sk/wp-content/uploads/2015/0...

329838

02.04.2015 14:07

Konec války v Plzni

...

pozorovateľ 82.?.?.?

Ono to dosť dobre zapadá do kontextu amerických plánov útoku na Sovietsky zväz. Operácia Unthinkable uvažovala s útokom proti ZSSR hneď v lete 1945 s využitím amerických a nemeckých jednotiek. Z toho dôvodu sa američania tak dobre správali k zajatým nemeckým dôstojníkom. A taktiež to bol dôvod, prečo sa snažili maximálne ničiť materiálovú základňu krajín na východ od demarkačnej línie...

1945
https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Unthinkabl...
"...assumed a surprise attack on the Soviet forces stationed in Germany in order to "impose the will of the Western Allies" on the Soviets and force Joseph Stalin to honour the agreements in regards to the future of Central Europe. When the odds were judged "fanciful", the original plan was abandoned.

The hypothetical date for the start of the Allied invasion of Soviet-held Europe was scheduled for 1 July 1945.[1] The plan assumed a surprise attack by up to 47 British and American divisions in the area of Dresden, in the middle of Soviet lines.[1] This represented almost a half of roughly 100 divisions (ca. 2.5 million men) available to the British, American and Canadian headquarters at that time.[3]

The plan was taken by the British Chiefs of Staff Committee as militarily unfeasible due to a three-to-one superiority of Soviet land forces in Europe and the Middle East, where the conflict was projected to take place. The majority of any offensive operation would have been undertaken by American and British forces, as well as Polish forces and up to 100,000 German Wehrmacht soldiers."1945-1946
https://en.wikipedia.org/wiki/Plan_Totality
"...established by U.S. General Dwight D. Eisenhower on the direction of President Harry S. Truman after the end of Potsdam Conference.

The plan envisioned a nuclear attack on the Soviet Union with 20 to 30 atomic bombs. It earmarked 20 Soviet cities for obliteration in a first strike: Moscow, Gorki, Kuybyshev, Sverdlovsk, Novosibirsk, Omsk, Saratov, Kazan, Leningrad, Baku, Tashkent, Chelyabinsk, Nizhny Tagil, Magnitogorsk, Molotov, Tbilisi, Stalinsk, Grozny, Irkutsk, and Yaroslavl."


1948
https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Dropshot
"...that would have used 300 nuclear bombs and 29,000 high-explosive bombs on 200 targets in 100 cities and towns to wipe out 85% of the Soviet Union's industrial potential at a single stroke"

330392

02.04.2015 14:13

Konec války v Plzni

RE: ...

pozorovateľ 82.?.?.?

a ešte tento zdroj:

"Samozřejmě, že všechny protisovětské sabotáže, teroristické činy, provokace není možné uvést. Měli bychom zvláště zmínit angloamerický plán „Nemyslitelné“, který byl odtajněn před několika lety, a nezpůsobil žádný zájem v „demokratických“ médiích. Toto není překvapující, jelikož plánem bylo zaútočit společnými fašistickými, britskými a americkými vojsky na Sovětský svaz už v létě 1945. Jaký demokrat se tohle odváží říct? [.....] V té době Spojené státy, které měly monopol na jaderné zbraně, se začaly připravovat na preventivní válku, která měla být zahájena v roce 1948. Za prvních 30 dnů bylo naplánováno shození 133 atomových bomb na 70 sovětských měst, z nichž 8 na Moskvu a 7 na Leningrad a později se plánovalo shození dalších 200 atomových bomb. Nicméně, kontrolní výpočty ukázaly, že americké strategické letectví v letech 1949 - 1950 stále nemohlo zasadit smrtelný úder Sovětskému svazu, tak aby nebyl schopen odporu (plán „Dropshot“), takže „demokratizace“ byla odložena. [....] Dnes je již veřejně známo mnoho plánů na rozpoutání jaderné války se Sovětským svazem a ostatními socialistickými zeměmi, „Chariotir“, „Trójan“, „Bravo“, „Offtekl“. Američané byli dokonce ochotni zaházet atomovými bombami své evropské spojence, aby poslední Rusové neměli kam běžet od jadernými zbraněmi zničeného Sovětského svazu. Nejvážnější obavy ze strany tehdejšího Sovětského svazu byly, jak se ukázalo později, zcela rozumné. V 70. letech byl odtajněn plán, který byl navržen rozvědkou už 3. listopadu 1945, podle kterého byl schválen atomový útok zároveň na 20 měst v SSSR. Byl naplánován „nejen v případě nadcházejícího útoku SSSR, ale i když úroveň vědeckého a průmyslového rozvoje země dá soupeři příležitost k útoku na Spojené státy nebo na obranu proti našemu útoku“... Ale hrdinské úsilí sovětského lidu, neuvěřitelné totální úsilí pracovníků a intelektuálů dovolilo ekonomický zázrak a zcela nečekaný vývoj jaderné zbraně pro USA. Američané, které promarnili správný okamžik k útoku ještě mnohokrát chtěli zasadit preventivní úder později v 50. letech, ale byli po celou dobu zastaveni strachem z odpovědí."

celý text tu: http://www.chelemendik.sk/Seznam_hlavnich_americky...

330394

05.04.2015 19:41

Školy nyní indoktrinují 4leté děti vinou a označují je za „rasisty“ za to, že kladou otázky

Sexuálna výchova na školách:

pozorovateľ 82.?.?.?

Keď už sme pri tej indoktrinácii detí na školách, nemalo by sa zabúdať ani na túto hrôzu, ktorú sa k nám zo západu snažia pretlačiť:

https://diskuter.wordpress.com/2015/01/09/homo-sex...

330587

19.04.2015 22:13

Pro všechny, kterým není lhostejný osud dětí v ČR

...

pozorovateľ 82.?.?.?

Podrobne popísané, čo v praxi obnášajú plány na sexuálnu a "genderovú" výchovu na školách... A pozor, na Slovensku už existujú silné tlaky na zavádzanie týchto praktík do škôl!
https://diskuter.wordpress.com/2015/01/09/homo-sex...

Prečo nové „ľudské práva“ vyľakali občanov i politikov?
http://www.hlavnespravy.sk/preco-nove-%E2%80%9Elud... . K tomuto dodám, že napriek 2 roky trvajúcemu masívnemu odporu ľudí, ktorý dokonca vyprovokoval konanie referenda, vláda stratégiu nedávno prakticky bezo zmeny schválila...

331520

19.04.2015 22:22

Pro všechny, kterým není lhostejný osud dětí v ČR

RE: Že by lidé až tak zdegenerovali?

pozorovateľ 82.?.?.?

Je to kvôli tomu, že títo rodičia sú osamotení a nemajú silu a schopnosti na boj s brutálnou štátnou mašinériou. Stačí si len spomenúť na mimoriadne odhodlanie pani Michalákovej a ani jej sa nedarí systém zlomiť. A to je jej prípad mimoriadny práve jej ohromujúcim odhodlaním svoje deti zachrániť.

Mnohí rodičia, ktorým boli deti v Nórsku aj inde ukradnuté sú cudzinci, ktorí sa nedostatočne orientujú v miestnom právnom systéme. Ďalšou skupinou su sociálne slabé rodiny, ktoré si nemôžu dovoliť právnika.

Kto si chce prečítať viac o tom, ako funguje systém britskej a nórskej juvenilnej justície, môže tu:

https://diskuter.wordpress.com/2014/10/25/juveniln...

https://diskuter.wordpress.com/2014/10/25/juveniln...

Špeciálne dávam ešte do pozornosti tento článok, k akým zúfalým krokom musia rodičia pristupovať, ak sa chcú dostať k svojim deťom:

Norské úřady ukradly Polákům dítě. Unesli si ho zpátky.
http://lucieamaliesulovska.blog.idnes.cz/c/414093/...

331521

19.04.2015 22:29

Pro všechny, kterým není lhostejný osud dětí v ČR

RE: Je jen otázkou času

pozorovateľ 82.?.?.?

Bohužiaľ, také prípady sa už naozaj dejú:

Talianku, ktorá bola 2 týždne na služobnej ceste v Británii zavreli na psychiatriu, cisárskym rezom jej odobrali dieťa a ihneď ho dali na adopciu
http://www.hlavnespravy.sk/talianke-nutenym-cisars...

Norsko ročně odebírá 12000 dětí cizinců
http://www.stopautogenocide.sk/clanky/juven...

“Norské zákony dnes umožňují Norům krást děti z jakéhokoli rodiny cizinců, kteří vstoupili na území této pirátské země. Norský právník vysvětluje, že současné zákony Norska umožňují bez udání důvodu, bez soudu a vyšetřování odebrat dítě jakémukoliv biologickému otci, včetně turistů. Od roku 1990 platí v Norsku úplné znárodnění dětí.”

Detský ombudsman v RF Pavel Astachov chystá „zoznam obetí juvenilného teroru“ v Nórsku
http://slovak.ruvr.ru/news/2014_11_11/Astachov-chy...
“…dochádza k odobratiu detí nielen z rodín, ktoré žijú v Nórsku stále, ale aj v prípadoch keď Rusi prichádzajú študovať, pracovať alebo dokonca ako turisti.”

Teror juvenilní justice ve Španělsku
http://www.stopautogenocide.sk/clanky/juvenilna-ju...
“23. října 2014 matka ruské národnosti, Larisa Basová, která byla postižena španělskou juvenilní justicí, opublikovala článek o juvenilní justici ve Španělsku, kde mohou odebrat dítě z jakékoliv rodiny, dokonce i turistům.”

331523

19.04.2015 22:40

Pro všechny, kterým není lhostejný osud dětí v ČR

Aj takto vyzerá odoberanie detí juvenilnou justíciou

pozorovateľ 82.?.?.?

Drastické video ukazujúce, ako prebieha odoberanie detí juvenilnou justíciou. Video nie je vhodné pre citlivé povahy:
https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421914688&v...

Pirátský útok juvenilní justice. Fínsky prípad. Video nie je vhodné pre citlivé povahy:
https://www.youtube.com/watch?x-yt-ts=1421828030&v...

ŠOKUJÚCI ZÁZNAM! Takto si Briti berú násilím deti !!!
https://www.youtube.com/watch?v=Q4vGEzmIm-4

331525

04.06.2015 09:39

Sebevražda v přímém přenosu

...

pozorovateľ 82.?.?.?

Dobre to charakterizol redaktor z Protiproudu. Biele obyvateľstvo Európy je príliš odbojné a neposlušné a predstavuje pre "elitu" nového svetového poriadku trvalú hrozbu. A tak sa rozhodli Európanov zamestnať umelo vytvorenými problémami:
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/163...

Európska Komisia je spolok zapredancov a vlastizradcov. Je to 27 lobbystov, ktorí neprešli žiadnymi demokratickými voľbami, boli proste nanominovaní štátmi, ale majú doslova diktátorské právomoci. Naopak demokraticky volený Europarlament je šaškáreň bez akýchkoľvek právomocí - o smerniciach EK nehlasuje a maximálne môže vydávať akési "doporučenia" a prehlásenia. https://diskuter.wordpress.com/2015/01/13/europsky...

Osobne si ale myslím, že dokonca aj tých 27 lobbystov v EK sú len bábky, vedené niekým ešte vyšším. Eurokomisári sú totiž prideľovaní do jednotlivých rezortov vyslovene náhodne, takže nik z nich nemôže mať odborné schopnosti na vedenie daného rezortu. Veril by som tomu, že všetky vydávané smernice sú niekým v pozadí predpripravené a eurokomisári sa pod ne už iba podpíšu...

Každopádne teraz viac ako kedy v minulosti je nutné dosiahnuť čo najrýchlejší rozpad EU a uzavrieť hranice...

Je veľmi pravdepodobné, že sa nám pokúsia sem umiestniť desaťtisíce imgrantov a aby sa tí nepresunuli Shengenským priestorom do bohatých krajín, tak im západ uzavrie hranice a zostanú nám tu už natrvalo!

333996

04.06.2015 09:50

Sebevražda v přímém přenosu

Čo môže byť cieľom nútenej imigrácie?

pozorovateľ 82.?.?.?

Domnievam sa, že jeden zo zámerov je vytvoriť vo všetkých krajinách podmienky na zavedenie totalitných orwellovských zákonov totálneho špehovania.

V amerike bol Patriot Act zavedený ako reakcia na teroristické útoky z roku 2001. V Európe ale teroristická hrozba stále nepôsobí dostatočne "dôveryhodne" na to, aby sa podobné drakonické zákony prijali aj v EU. Skúšajú to teda riešiť riadenou imigráciou, ale imigranti sa stále sústreďujú iba v najbohatších krajinách, čo nie je žiadúce.

A tak sa teda vydá nariadenie o kvótach, aby sa počty infiltrovaných a američanmi vycvitečných bojovníkov ISIS rovnomerne rozmiestnili do všetkých krajín EU. Následne začnú vznikať nepokoje a vlády s veľkou radosťou zavedú prísne špehovacie a zatýkacie zákony, ako nedávnom zaviedlo Francúzsko.

A čo je cieľom? Súčasná vládna "elita" (tá v pozadí, nie kúpení politici) začína mať obavu, že by ľud mohol zmeniť pravidlá hry. Že by vo voľbách začali príliš víťaziť národné a euroskeptické strany. Že by sa ľudia mohli po dominovom bankrote v EU vzbúriť a pomstiť sa svojim otrokárom.

A tak sa zavádzajú tieto rôzne totalitné zákony, aby sa tejto vzbure predišlo už v zárodku. Špehovanie umožní včasnú diskreditáciu vznikajúcich opozičných strán a zároveň bude mať elita prehľad o náladách v spoločnosti. Bleskové zatýkanie bez súdu na základe obvinenia zo "schvaľovania terorizmu" umožní eliminovať tých, ktorí sú príliš aktívni. A občianske nepokojne spôsobené importom imigrantov zamestnanú bežných ľudí natoľko, že sa prestanú venovať otázkam svetovej politiky (alebo nebodaj konšpiračným teóriam) a budú musieť riešiť praktické otázky denného prežitia...

333998

04.06.2015 09:55

Sebevražda v přímém přenosu

A ešte jednu kuriozitu...

pozorovateľ 82.?.?.?

A ešte jednu kuriozitu. EU sa tu oháňa tým, ako je nutné poskytovať azyl imigrantom z vojnou zasiahnutých krajín. Ale keď sa jedná o utečencov z ukrajinského Donbasu, tak ich Fínsko bez milosti chce deportovať a to dokonca priamo do rúk Kyjeva!

http://afinabul.blog.cz/1506/akym-utecencom-dava-p...

333999

05.06.2015 11:10

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

RE: faktem je

pozorovateľ 82.?.?.?

v diskusii na youtube pod prvým videom bola zmienka, že sa jednalo o saudskoarabský nálet na sklad rakiet scud. To iskrenie sa dá vysvetliť ako kovové črepiny z plášťov vybuchnutých rakiet a ten zvláštne žiarivý a pomaly pohasínajúci dym by mohol zodpovedať horiacemu raketovému palivu. A ten zvláštny zvuk po výbuchu by mohol byť sonický tresk prelietavajúcich stíhačiek a nie zvuk samotného výbuchu.

ďalej v diskusii spomínajú, že skutočná atomová alebo neutrónová bomba by v okamihu výbuchu spôsobila dostatočne silmý EMP na to, aby spálil elektroniku mobilu a teda žiadne video by sa z toho nepodarilo nahrať.

334095

10.06.2015 12:48

Bezhotovostní demokracie nebo bankovní koncentrák?

Dôsledky zákazu hotovosti

pozorovateľ 82.?.?.?

Pred rokom bolo tvrdenie o tom, že štáty plánujú zakázať používanie hotovosti v kategórii "konšpiračných teórii". Dnes nám realita ukazuje, že zase jedna ďalšia "konšpiračná teória" sa stáva realitou...

O čo ide pri zrušení používania hotovosti?

1. Totálna strata anonymity. Banky a štát budú mať prehľad o úplne všetkých finančných transakciách občana, budú si z nich môcť zostaviť jeho psychologický, rodinný a zdravotný profil.

2. Zavedenie záporných úrokov. Keď nebude existovať hotovosť a každý bude mať povinne účet v banke, začnú banky účtovať čoraz vyššie poplatky za vedenie účtu, transakcie alebo dokonca priamo aplikovať záporné úročenie (do banky vložíte 1000 eur, o rok si ale môžete vybrať iba 990.

3. Transakčné poplatky za platby kartou. Dnes si banky strhávajú pre seba okolo 1-2% z platenej sumy. Stáva sa to akousi špecifickou daňou pre banky. Ak dané euro za rok prejde 10 transakciami, banky si z neho odhryznú 10-20%.

4. Možnosť nekonečného vytvrárania nových peňazí, bez rizika runu na banky. Proste sa nahodia do počítača ďalšie čísla.

5. Alebo naopak, možnosť zo dňa na deň skonfiškovať ľuďom všetky úspory (alebo ich časť ako sa stalo na Cypre).

Pokiaľ existuje hotovosť, človek sa môže proti vyššie vymenovaným útokom aspoň čiastočne brániť...

---
Okrem toho bude mať zákaz hotovosti ešte ďalšie zničujúcice efekty:

- likvidácia drobných živnostníkov - ťažko si viem predstaviť, že babka, čo predáva zeleninu na trhu, bude mať u seba platobný terminál alebo že ho bude mať inštalatér, ktorý prišiel opraviť záchod. S najväčšou pravdepodobnosťou skrachujú a budú musieť nastúpiť do zamestnania k nejakej veľkej firme

- žiadne vreckové pre deti

- žiadne príspevky do zbierok

- žiadne drobné pre bezdomovcov

Ďalšou otázkou je, ako chcú bankári presadiť bezhotovostný systém v rozvojových krajinách, kde často nie je ani elektrina či mobilný signál.

A čo sa stane v prípade výpadku prúdu či pádu internetu? V tom momente na niekoľko hodín zamrzne celá ekonomika.

Ďalší problém je, že štáty môžu veľmi ľahko potrestať nepohodlných ĺudí tým, že im zablokujú platobnú kartu. Títo ľudia sú v tom momente odpísaní a nekúpia si ani len kus chleba. Nehovoriac o tom, čo ak sa takáto blokácia urobí "administratívnym omylom". Zablokujú kartu omylom, odblokovanie môže trvať celé týždne. Ako bude počas tej doby človek platiť účty za byt, elektrinu, za dopravu, za potraviny???

---
A čiernu a šedú ekonomiku to aj tak nevyrieši. Tá proste prejde na nejakú formu barteru. Keď bude niekto chcieť anonymne niečo nakúpiť, tak bude platiť fľašami alkoholu, šperkami, vzájomnou protislužbou, krabičkami liekov, v horšom prípade zbraňami a nábojmi. A pokiaľ sa neprejde na systém globálne, tak sa vždy nájde nejaká zahraničná mena, ktorá úlohu hotovosti prevezme.

334401

16.06.2015 14:31

Revitalizace Zvědavce

nemeniť...

pozorovateľ 82.?.?.?

Pokiaľ by záležalo na mojom názore, tak by som s dizajnom Zvedavca nič nemenil. Asi som ťažký konzervatívec, ale vždy keď sa nejaký web "zmodernizuje", tak som z toho akurát frustrovaný, pretože celý web je vždy opticky zložitejší, neprehľadnejší a výkonovo hladnejší.

Zo súčasných "moderných" webov som frustrovaný hlavne z toho, ako zúfalo výpočtovo náročné sú na počítač. 2 megabajty javascriptových kódov, o ktorých nikto poriadne nechápe, na čo slúžia. Kedysi boli formátovacie CSS štýly veľkosťou do 10 kilobajtov, dnes iba výnimočne nájde človek web s CSS štýlmi pod 350 kB. Nehovoriac o tých najmodernejších, ktoré už nafúkli CSS na 900 kB. Z praxe som navyše zistil, že CSS štýly sú ešte väčší žrút výkonu, než javascript, pretože bežia nepretržite a donekonečna stránku nanovo preoptimalizovávajú. A nedajú sa rozumne vypnúť, na rozdiel od JS.

Hlavne na starších a slabších počítačoch tieto "vylepšenia" veľmi cítiť. Nie je to zábava čítať nejaký web, ktorý len na svoje zobrazenie spotrebováva nepretržite 50% výkonu procesora. Nehovoriac o zbytočnom teple, ktoré hlavne v horúcich dňoch tiež nie je príjemné.

Takže keby šlo o môj názor: Ľudia chodia na zvedavca kvôli článkom (a ja aj kvôli jednoduchému dizajnu). "Zmodernizovaním" webu žiadnych nových čitateľov nezískate a možno stratíte aj časť z tých existujúcich (po poslednom takomto "vylepšení" som obmedzil návštevy aeronetu [pláč]

poznámka: nepoužívam tablet ani smartfón, takže neviem, ako je to s čitateľnosťou tam.

334806

17.06.2015 20:40

Revitalizace Zvědavce

príspevky v rubrike Ve zkratce

pozorovateľ 82.?.?.?

možno jednu zmenu by som predsa len uvítal a to zväčšiť povolenú dĺžku textu pod článkami v rubrike "Ve zkratce". Momentálnych 1000 znakov je príliš málo na dlhší zmysluplný text, ideálne by bolo aspoň 1800 znakov.

334964

26.06.2015 09:54

Slunce rakovinu kůže nezpůsobuje

rizikové opaľovacie krémy

pozorovateľ 82.?.?.?

Pred časom som túto tému študoval podrobnejšie a môžem potvrdiť informácie z článku.

Treba si uvedomiť viacero vecí:

- slnečné UV-B žiarenie vytvára v pokožke vitamín D, ktorý má výrazný protirakovinový a protizápalový účinok. Jeho prítomnosť v pokožke znižuje riziko vzniku rakoviny a samotný vitamín D má dokonca aj priamo protinádorové účinky schopné zastaviť alebo zničiť malý vznikajúci nádor.

- slnečné žiarenie UV-A nevytvára vitamín D. Spôsobuje ľahké popáleniny pokožky, na ktoré pokožka reaguje tvorbou pigmentu. Žiarenie UV-A je intenzitou slabšie, než UVB, ale má vyššiu mieru rizika vzniku mutácii v pokožke.

a teraz:

- najstaršie opaľovacie krémy obsahovali filter proti UVB (blokovali tvorbu vitamínu D), ale povoľovali UVA žiarenie (aby urýchlili hnednutie pokožky). Ideálny predpoklad na vznik rakoviny kože.

- v 70.rokoch bola doslova mediálna hystéria, kedy ľudí posielali média opaľovať sa (slnko je vraj zdravé) a predávali sa rýchloopaľovacie krémy podporujúce rýchle zhnednutie pokožky. Práve v dôsledku tejto kombinácie sa objavila prvá veľká vlna rakoviny kože.

a ešte dôležitejšie:

- slnečné žiarenie spôsobuje v pokožke tzv. oxidačný stres, pri ktorom vznikajú v pokožke voľné kyslíkové radikály. Súčasné moderné ochranné krémy majú v sebe filter, ktorý UV žiarenie pohlcuje. Lenže bohužiaľ chémia v týchto krémoch paradoxne sama osebe produkuje rovnako intenzívny oxidačný stres. Takže v laboratórnych testoch sú krémy úspešné (neprepustia žiadne UV žiarenie), ale v pokožke spôsobujú identické škody, ako vystavenie slnku. A navyše neumožňujú tvorbu ochranného vitamínu D. A ešte navyše sa tento krém vstrebáva hlboko do pokožky (aby ho nezmyla voda a pot) a tam potom pôsobí oxidačný stres ešte dlhé hodiny po aplikácii (aj v noci).

Niekde som sa stretol s nejakou štúdiou, ktorá udávala, ak si dobre pamätám, že bola dokázaná 6x vyššia pravdepodobnosť rakoviny kože u ĺudí, ktorí používali opaĺovacie krémy v porovnaní s tými, čo ich nepoužívali.

Ale samozrejme kozmetický priemysel nemá záujem tieto informácie príliš zdôrazňovať. A radšej sa tvária, že všetky prípady rakoviny kože sú spôsobené výlučne slnkom a že práve ten ich opaĺovací krém pred tým ochráni... Biznis je biznis.

A trochu praktických rád:

Na tejto webstránke je možné pozerať aktuálny stav UV indexu.

Pre pochopenie.

UV index < 2 je neškodný, nespôsobí ani opálenie.

UV index 3-5 spôsobí postupné opálenie pokožky, ale nespôsobí spáleniny.

UV index > 6 je potenciálne rizikový a je múdre sa v tomto čase zbytočne nezdržovať na slnku. Takýto vysoký UV index býva ale iba v lete na poludnie (a vo vysokohorskom prostredí a v stredomorí)

UV...

Automaticky kráceno

335490

26.06.2015 09:54

Slunce rakovinu kůže nezpůsobuje

RE: rizikové opaľovacie krémy

pozorovateľ 82.?.?.?

(...dokončenie...)

UV index > 8 je rizikový (tzv. horské slnko) a vyskytuje sa u nás iba na vrcholkoch hôr a okrem toho v stredomorí (takže pozor pri letných dovolenkách pri mori)

Najefektívnejšou ochranou proti UV žiareniu je látkové oblečenie.

335492

26.06.2015 10:29

Slunce rakovinu kůže nezpůsobuje

RE: slunce je nějaké divné

pozorovateľ 82.?.?.?

to je vplyvom ozónovej diery. Síce sa to už médiami príliš nepreberá, ale v posledných rokoch dosahovala rekordnú intenzitu (napriek tomu, že produkcia freónov bola zastavená už pred 20 rokmi). Tým pádom dnešné UV žiarenie je také, aké bývalo v 80.rokoch v stredomorí a stredomorské UV žiarenie je také, aké bývalo predtým na severe Afriky.

Keď to vyjadrím UV indexmi. V 80.rokoch bol u nás maximálny letný UV index 6. Dnes je maximálny letný UV index 8. To sa samozrejme prejavuje na tom, že je nutné skrátiť dobu na slnku, ak sa človek nechce spáliť.

335498

26.06.2015 10:34

Opět předmětem vlídného zájmu tajné policie

zasady spravania sa na policii, skopirujte si, ulozte, obcas precitajte aby sa to zapamatalo

pozorovateľ 82.?.?.?

kopírujem z inej diskusie, možno sa niekomu bude hodiť:

zasady spravania sa na policii, skopirujte si, ulozte, obcas precitajte aby sa to zapamatalo
*
1. Po predvolaní alebo predvedení na políciu si nechaj podrobne vysvetliť, kvôli čomu ťa policajti potrebujú vypočuť. Kým ti nepovedia presný dôvod prečo si na polícii, ani sa s nimi viac nebav! Ak ti dôvod tvojej prítomnosti zreteľne vysvetlia, tak vypovedaj k svojej osobe, to znamená, že im predložíš občiansky preukaz a uvedieš svoje meno, priezvisko, adresu trvalého či prechodného bydliska a ostatné údaje, ktoré sú uvedené v občianskom preukaze. Na iné otázky ohľadom tvojej osoby, napríklad kam chodíš do školy alebo kde pracuješ, nemusíš odpovedať!

2. Pred začatím samotného výsluchu ťa policajt musí zrozumiteľne poučiť o tvojich právach! Pýtaj sa aj trikrát na jednu vec dovtedy, kým ti nebude úplne jasná! Ide o tvoju slobodu! Zapamätaj si miesto a čas výsluchu, a tiež aspoň priezviská prítomných policajtov! Počas výsluchu sa správaj kľudne až nezúčastnene, ty od policajtov nepotrebuješ nič, oni potrebujú vypočuť teba!

3. V prípade, že máš pocit, že zo strany polície ide o nejaký podfuk alebo jednanie na politickú objednávku, napr. obvinenie za propagáciu čohokoľvek, odmietni vypovedať! Vypovedať odmietni aj v prípade, že ti nie je jasné o čo v danej veci ide, resp. čo policajti od teba chcú. V prípade, že odmietneš vypovedať, je bežné, že sa ti policajti, najmä ak si mladý, začnú vyhrážať. Policajti sa zvyknú vyhrážať najmä týmito spôsobmi:
Hrozbou fyzického násilia - dám ti facku, a podobne. Tieto pokusy o zastrašenie treba úplne ignorovať a absolútne sa odmlčať, vôbec nesmieš na policajtov reagovať. V prípade, že na teba fyzicky zaútočia, treba začať kričať a vzbudzovať rozruch. Ak ťa zhodia zo stoličky, ostaň ležať na zemi, a krič o pomoc. Ak ti policajti spôsobia zranenie, snaž sa svojou krvou poznačiť čo najviac častí kancelárie, prípadne odev policajtov.

4. Hrozbou umiestnenia do cely alebo spútania: policajti ťa môžu "zavrieť" na 48 hodín, ale aj to len so súhlasom vyšetrovateľa a v zákonom stanovených prípadoch. V prípade že ťa umiestnia do cely, zachovaj pokoj, všetky pokusy o komunikáciu zo strany policajtov úplne ignoruj, ak ti to dovoľuje zdravotný stav tak odmietni stravu a pokús sa zaspať.

5. Hrozbou oznámenia tvojho "zločinu" rodičom, do školy, do práce a pod. Ide o psychologickú manipuláciu, ktorá nemá žiadnu oporu v zákone a preto takéto "oznámenia" nemajú žiadnu silu, takže sa vôbec netreba báť! V Slovenskej republike zatiaľ platí prezumpcia neviny, čiže kým súd nerozhodne o tvojej vine, si nevinný a tak sa k tebe musia všetci správať! Rovnako to platí aj pre učiteľov v škole alebo nadriadených či kolegov v práci! Len žiadny strach, tieto vyhrážky treba úplne ignorovať!

6. Počas etapy vyhrážania policajti s obľubou používajú ro...

Automaticky kráceno

335500

26.06.2015 10:35

Opět předmětem vlídného zájmu tajné policie

RE: zasady spravania sa na policii, skopirujte si, ulozte, obcas precitajte aby sa to zapamatalo

pozorovateľ 82.?.?.?

(...pokračovanie...)

6. Počas etapy vyhrážania policajti s obľubou používajú rozdelenie do dvojice "zlý policajt - dobrý policajt", alebo "drsňák - psychológ" či "ten, čo ťa chce dostať za mreže - kamarát, ktorý ti chce pomôcť". Celý princíp tejto policajnej taktiky spočíva v tom, že kým prvý "zlý" policajt na teba vyvíja nátlak, resp. násilie, vyhráža sa ti a je veľmi prudký, "dobrý" policajt sa ho akože snaží krotiť, prihovára sa ti, dokonca ti dáva rôzne rady či tipy, akoby ti chcel pomôcť. Avšak vždy maj na pamäti, že ich cieľom je jediné - násilím, hrozbami, nátlakom, podvodom alebo hocijakým iným spôsobom ťa donútiť sa priznať, alebo aspoň vypovedať. Preto ak si sa rozhodol nevypovedať, čo je jediné vždy správne rozhodnutie, nedaj sa nachytať lacnými trikmi! Pre vypočúvajúcich policajtov nie si človek, ktorý môže byť nespravodlivo uväznený, pre nich si len prípad, číslo spisu, ktorý keď vyriešia, dostanú odmeny, vyššiu hodnosť či lepšiu funkciu!

7. Vo výpovediach sa pridŕžaj faktov a nezachádzaj do výpovede v štýle slohovej práce! Odpovede musia byť stručné a čo najkratšie! Ideálne je len odpovedať na jednotlivé otázky vyšetrovateľa a to buď ÁNO, NIE, NEVIEM, NESPOMÍNAM SI. Dávaj pozor na opakujúce sa otázky, prípadne otázky smerujúce k tomu istému bodu, ale z inej strany. Nezabudni, že výsluch obvineného je často hra so slovíčkami. V prípade, že nevieš ako máš vypovedať, najlepšie je nevypovedať vôbec!

8. Pri nároku na prideleného obhajcu tento nárok vždy využi! Pridelenému obhajcovi však nemožno dôverovať, preto je potrebné sa s nim radiť len o procesnej stránke prípadu, t.j. krokoch, ktoré môžeš spraviť na svoju obhajobu, resp. o svojich právach, nie však o podstate či pozadí celej situácie...

---
btw, pán Stwora, zvážil by som nákup novej anonymnej sim karty do mobilu. Je takmer isté, že vaše terajšie číslo bude odteraz (preventívne) odpočúvané.

335501

26.06.2015 10:37

Opět předmětem vlídného zájmu tajné policie

RE: nezáväzná výpoveď na fízlarni neexistuje

pozorovateľ 82.?.?.?

zaujímavé, že tá teória "ponúknutia spolupráce" napadla pri čítaní článku aj mňa...

335502

05.07.2015 11:18

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Agrese muslimu do Evropy ze Spanelska,

pozorovateľ 82.?.?.?

Ja by som to ešte rozšíril.

Štáty často dlžia bankárom peniaze, ktoré bankári nikdy nemali a vytvorili ich zo vzduchu v okamihu, keď ich požičali štátom.

Tzv. vytváranie peňazí pomocou dlhu: bankári vygenerovali miliardy eur, požičali ich danému štátu a tie virtuálne eurá sa v tom okamihu stali kryté majetkom daného štátu. A keďže ich nejde splatiť (lebo tie peniaze nikdy neexistovali), tak si veritelia (banky) môžu zobrať časť reálneho majetku daného zadĺženého štátu... Aspoň v to teda dúfajú, ale tak to funguje iba preto, lebo dlžníci zatiaľ stále rešpektujú pravidlá hry, ktoré vymysleli veritelia. A práve to sa to môže Gréckom zmeniť...

336010

05.07.2015 11:37

Řecko může opět zachránit Západ

Základným zlom celého systému sú úroky.

pozorovateľ 82.?.?.?

Základným zlom celého systému sú úroky.

Samotné peniaze sú bankami vytvárané zo vzduchu pomocou úveru a po splatení úveru týmito virutálnymi peniazmi by dlh znova zmizol. Potiaľto je systém udržateľný.

Ale potom sú tu úroky, ktoré je treba platiť reálnymi peniazmi, ktoré ale v ekonomike neexistujú. A časti dlžníkov práve tieto peniaze chýbajú a ich jediným riešením je bankrot (pri ktorom veriteľ získa majetok dlžníka či štátu).

Nie je to vôbec jednoduché vysvetliť.

Dajme tomu, že máme ekonomiku, kde je na začiatku nulový objem peňazí. Na jednej strane máme banky s nulovým majetkom, na druhej strane máme občanov, ktorí majú byty, polia, autá, atď.

Teraz banka pomocou úveru vytvorí peniaze, požičia ich niekomu a ten tie peniaze použije na postavenie nového domu. Postupne tie peniaze banke znovu spláca a po dobu splácania patrí jeho dom banke. Až v okamihu plného splatenia dlhu sa stane vlastníkom svojho postaveného domu.

A teraz si zoberme, že banka takto poskytne úver 100 ľuďom, každému požičia 1 mil.korún a každý z nich si postaví svoj dom. Máme teda 100 nových domov, dlh 100 mil. korún a ľudia splácajú úver z nich. Teraz sa nastaví úrok 5%, takže treba bankám naspäť splatiť 105 miliónov. 5 miliónov korún v ekonomike ale chýba a to značí, že 5 dlžníkov nikdy nebude schopných zaplatiť svoj dlh a o svoj dom prídu.

Vo výsledku tak máme banky, ktoré odrazu bezpracne prišli k 5 domom.

Teraz skúsme zložitejšie: banky poskytnú úver 100 mil.korún, s úrokom 3% a splatnosťou 30 rokov. V rámci zjednodušenia teraz neriešme, že úrok sa vypočítava z postupne splácanej sumy. Proste predpokladajme, že banky vytvorili 100 mil.korún, ale spolu s úrokmi očakávajú vrátenie 190 mil.korún. To v praxi znamená, že 90% (!!!) občanov nebude mať na plné splatenie úveru a prídu o svoje domy. Banky práve bezplatne získali 90% majetku v krajine.

A skúsme ešte zložitejšie: banky poskytnú úver 100 mil.korún, úrok 5% a splatnosť 30 rokov. Pri podobnom zjednodušení ako vyššie vychádza, že banky vytvorili 100 mil.korún, ale žiadajú vrátiť 250 mil.korún. Tým pádom nikto z dlžníkov nie je schopný dlh splatiť, všetci prišli o svoje domy, banka vlastní 100% majetku v krajine a ešte stále jej všetci dlžia 50 mil.korún.

A presne na takomto princípe fungujú nesplatiteľné dlhy Grécka.

336011

05.07.2015 11:58

Řecko může opět zachránit Západ

Prípravy na sfalšovanie gréckeho referenda???

pozorovateľ 82.?.?.?

Podľa tohto článku
http://www.stankovuniversallaw.com/2015/07/betraya...

bude výsledky gréckeho referenda údajne sčitovať súkromná firma, ktorá má finančné a organizačné napojenie na Goldman Sachs a na šéfa ECB Mario Draghiho.

komentár k článku z inej diskusie:

"US investičná firma KKR kúpila firmu SingularLogic ktorá má na starosti spočítavanie hlasov v referende.

Firma KKR má jasné prepojenia na Goldman Sachs a iné investičné spoločnosti a aj s Mariom Draghim(prezidentom EZB).

SingularLogic dostáva aj zákazky od NATO.

Vlastníci KKR boli prítomný aj na Bilderberger Meetingu tohoto roku."

336014

11.07.2015 19:54

Epizoda 5. Kdo financoval druhou světovou válku?

Ako doplňujúci pohľad pridávam tento seriál z aeronetu...

pozorovateľ 82.?.?.?

Ako doplňujúci pohľad pridávam tento seriál z aeronetu... Do značnej miery potvrdzuje fakty z článku od N.Starikova

http://aeronet.cz/news/mnichovska-zrada-ocima-rusk...

http://aeronet.cz/news/pakt-molotov-ribbentrop-a-j...

http://aeronet.cz/news/plan-barbarossa-a-vypuknuti...

http://aeronet.cz/news/hitlerovi-evropsti-spojenci...

336348

13.07.2015 09:57

Jsou bosenští muslimové opravdu obětí srbské genocidy?

Ďalšie info...

pozorovateľ 82.?.?.?

Podrobný článok o udalostiach v Screbrenici
http://www.literarky.cz/politika/svet/20205-le-i-p...

Pre tých, ktorí nemajú toľko času na čítanie, tu je silne skrátená verzia
http://www.hlavnespravy.sk/ponizeni-srbi-a-loz-men...

336458

13.07.2015 10:38

Jsou bosenští muslimové opravdu obětí srbské genocidy?

RE: Serbrenica

pozorovateľ 82.?.?.?

keď už je tá téma otrokárstva načatá... Doplním jeden veľmi zaujímavý článok, ktorý dobre dokumentuje, kto bol v skutočnosti organizátorom masového obchodu s otrokmi do Ameriky... Gény sa asi nezaprú
http://afinabul.blog.cz/1505/slovania-boli-preslav...

"Bulvár nedávno podsúval verejnosti názor, že "Slovania boli preslávení otrokári". Vraj (citát): "Naši predkovia podnikali lúpežné výpravy na otrokov a obchod s otrokmi ich preslávil v celom vtedajšom svete. Určujúcim bol zisk, ľudská dôstojnosť šla bokom." Nuž, prinášam na otrokárstvo trochu iný pohľad. Na rozdiel od článku v spomínanom plátku nie je podložený subjektívnymi dojmami spriatelených pánov dejepiscov, ale dokumentmi. Spravte si názor…"

336461

16.07.2015 08:55

Česká tradice boje proti rozpínavému islámu

Demonštrácia proti imigrácii. Praha v sobotu 18.7.2015 o 15:00

pozorovateľ 82.?.?.?

Demonštrácia proti imigrácii. Praha v sobotu 18.7.2015 o 15:00 na Václavskom námestí

https://www.facebook.com/events/1026308327387526/p...

336657

16.07.2015 09:04

Česká tradice boje proti rozpínavému islámu

RE: Demonštrácia proti imigrácii. Praha v sobotu 18.7.2015 o 15:00

pozorovateľ 82.?.?.?

Aj keď teda ohľadom toho času konania sú riadne zmätky.

Vyššie udávaný link udáva čas 15h na pod sochou Václava

Facebook Národnej Demokracie udáva čas 17h na Můstku
https://www.facebook.com/narodnidemokracie

Novinky hovoria dokonca o troch demonštráciach, pričom pre protiimigrantskú udávajú čas 17h
http://www.novinky.cz/domaci/375124-magistrat-zaka...

A ako obvykle sa tam ešte chystajú aj pro-imigrační provokatéri so svojimi vlastnými demonštráciami...

Vie niekto niečo presnejšie?

336658

16.07.2015 09:20

Česká tradice boje proti rozpínavému islámu

RE: Demonštrácia proti imigrácii. Praha v sobotu 18.7.2015 o 15:00

pozorovateľ 82.?.?.?

Tak pokus o zhrnutie:

O 14:00 majú na Mustku demonštráciu "slniečkári" vítajúci imigrantov.

O 15:00 sa koná na Václavskom námestí nezávislá demonštrácia proti imigrácii s avizovanou účasťou 7000 ľudí. Aktualizovaný link
https://www.facebook.com/events/1026308327387526/

A zároveň o 15:00 pred hotelom Jalta sa koná malá prorodinná demonštrácia hnutia Střídavka
https://www.facebook.com/events/1596233793976189/

Pokus o proimigrantskú provokatívnu demonštráciu o 16:00 magistrát zamietol
http://www.novinky.cz/domaci/375124-magistrat-zaka...

A na záver o 17:00 na Mustku sa koná demonštrácia organizovaná hnutím Národná Demokracia. Účasť pár stoviek
https://www.facebook.com/events/1601779710091079/

Vidím to tak, že to bude riadny chaos...

336659

09.09.2015 12:36

Nové břímě na ramenou Německa

...

pozorovateľ 82.?.?.?

V jednej diskusii sa objavil takýto príspevok:
.......................
...napíšem jednu veľmi extrémnu špekuláciu.

Povedzme, že americkej elite tečie do topánok a začala EU (resp. celé ľudstvo) vnímať ako hrozbu svojho prežitia. Keďže vedia, čo všetko majú na svedomí, je im jasné, že ak padne ich systém, ľudia s nimi nebudú mať zľutovanie.

A tak sa rozhodli európsku (poprípade celosvetovú) populáciu zredukovať a to všetkými dostupnými spôsobmi. Najprv to skúsili vyprovokovaním masívneho vojnového konfliktu medzi EU a Ruskom. Popri tom nás nútia jesť otrávené jedlá (éčka, skúšajú pretlačiť GMO potraviny). Všade presadzujú antikoncepciu a potraty. Ak je pravda teória o chemtrail, tak nám niečo sypú na hlavu. Ak je pravda o armádnom vývoji chorôb, tak spôsobujú, že je v posledných rokoch skoro každý človek v našom okolí podivne chorý....

Ale zjavne to nestačí a nestíhajú to v časovom limite, ktorý im zostáva.

Vzhľadom na ich bezohľadnosť je jasné, že sú ochotní proti nám použiť čokoľvek. Jedinou brzdou je ich obava, aby vina nepadla viditeĺne na nich. Preto vojnu s Ruskom skúšali rozpútať pomocou nastražených bábok na ukrajine. A preto sem teraz ťahajú džihádistov z blízkeho východu.

A teraz to podstatné.

Amerika nemá odvahu priamo na nás pohádzať zbrane hromadného ničenia (chemické, bakteriologické...). A keďže vieme, že ISIS je dieťa ameriky, je reálna hrozba, že tieto zbrane američania dodajú im, aby ich následne použili na našom území !!!!

339280

16.09.2015 19:05

Smrt shůry: Svět se nemění, je měněn

RE: Možná i Orwell by byl překvapen

pozorovateľ 82.?.?.?

jeden skvelý výrok hovorí:

"Príde doba, keď fakt, že zariadenie nie je inteligentné, bude považovaný za jeho najväčšiu výhodu".

Osobne som ale skeptický, že sa podarí pretlačiť internet vecí. Hlavne ľudia z IT branže sa na to už dnes dívajú s veľkou nedôverou a ani pre bežných ľudí to nebude znamenať dostatočný prínos, aby do toho investovali. Predsa len, na hlasom ovládanú žiarovku s pripojením na internet len tak niekoho nenahovoria...

339570

17.09.2015 12:34

Smrt shůry: Svět se nemění, je měněn

RE: Možná i Orwell by byl překvapen

pozorovateľ 82.?.?.?

re: "Zdá se mně paranoidní představa, že televize by byla schopna posílat někam zvuk či obraz z obýváku."

Už je to takmer realita.

Amazon prednedávnom došiel s nápadom televízie ovládanej hlasom. V praxi to obnášalo neustále zapnutý mikrofón (aj pri vypnutej tv), pričom modul na rozpoznávanie hlasu bol na serveroch amazonu, kde sa všetky zvukové dáta nepretržite analyzovali, aby sa z nich vydolovali prípadné ovládacie príkazy a tie zaslali cez internet naspäť k televízoru.

Iná firma došla s nápadom zabudovania kamery do televízoru, pričom ako argument uviedla, že by sa dáta využívali na marketingové účely (spočítanie ľudí sledujúcich nejaký program a vyhodnocovanie ich emócii pri sledovaní !!!), alebo na autorskoprávne účely (spočítanie ľudí sledujúcich zakúpené dvd, ak by počet ľudí presiahol povolené číslo, film by sa neprehral). Samozrejme tieto argumenty boli natoľko absurdné, že takéto riešenie neprešlo, ale určite to budú skúšať znovu.

Obávam sa, že realizácia Orwellom popisovaného telescreenu je bližšie, než sa nám zdá.

Taktiež je realitou, že napr. Microsoft predával istú dobu Xbox a Kinect s kamerou, pričom zariadenia vyžadovali nepretržité pripojenie na net, inak nefungovali. A vďaka Snowdenovi vieme, že Microsoft je zo všetkých firiem najviac ústretový k požiadavkám z NSA.

339611

17.09.2015 12:44

Smrt shůry: Svět se nemění, je měněn

RE: Možná i Orwell by byl překvapen

pozorovateľ 82.?.?.?

Každopádne už existujú patenty na využitie kamier a mikrofónov v televíziach a hi-fi vežiach:

http://tech.sme.sk/c/6660506/nove-televizory-zauji...

http://tech.sme.sk/c/6596350/microsoft-chce-sledov...

Dokonalý pomocník, nebo špion? Amazon Echo chce být revolucí do obýváku
http://technet.idnes.cz/amazon-echo-c89-/tec_audio...

339612

17.09.2015 12:48

Smrt shůry: Svět se nemění, je měněn

RE: Možná i Orwell by byl překvapen

pozorovateľ 82.?.?.?

p.s. donútiť užívateľa, aby bol pri sledovaní televízie pripojený dobrovoľne na net je paradoxne veľmi jednoduché. Obmedzí sa ponuka klasických televíznych staníc a jediné pozerateľné filmy budú ponúkané v podobe streamovaného videa.

A potom televízii postačí, ak človek 1x zadal heslo wifiny a už sa bude môcť pripojiť sama kedykoľvek v budúcnosti.

339613

28.09.2015 12:01

Dopis čtenářky

LGBT-hnutie

pozorovateľ 82.?.?.?

Bohužiaľ musím zareagovať na tú časť ohľadom LGBT-hnutia.

Je mi jasné, že LGBT-lobby nezastupuje celú komunitu homosexuálov a že mnohí sa za jej aktivity typu gay-pridy a homo-propaganda naozaj hanbia a dištancujú sa od nich.

Lenže aktivity LGBT-lobby sú to, čo bežný človek dennodenne vidí a čím sa reálne cíti byť ohrozený.

Rozpíšem zopár príkladov:

1. V médiach existujú tisíce a tisíce prípadov, keď homoaktivisti šikanovali a súdne prenasledovali bežných ľudí len za neopatrne vyslovený názor. Často dokonca boli títo ľudia do tej situácie nedobrovoľne vmanipulovaní. Napríklad nedávno bol prípad, kedy bol pekár odúdení za to, že odmietol upiecť tortu s textom "Podporujem homosexuálne manželstvá". Alebo fotograf, ktorý odmietol ísť fotiť na nejakú homo-akciu. Sú prípady ľudí vyhodených z práce za to, že odmietli prejaviť verejný súhlas s homo-agendou. Tých prípadov je desivo veľa a zasiahnutým ľuďom doslova ničia život - sú vyhadzovaní zo škôl, z práce, dostávajú vysoké pokuty, zbankrotujú alebo dokonca skončia vo väzení

v tejto diskusii pod článkom bolo zozbieraných množstvo takýchto incidentov, pričom sa jedná iba o príslovečný vrchol ľadovca:

https://web.archive.org/web/20131211005029/http://...

2. sú tu snahy o zavádzanie agresívnej formy sexuálnej výchovy detí, ktorá má v sebe veľmi silne dominujúci homosexuálny podtón. Deťom od prvého ročníka je vtĺkané do hlavy, že homosexuálny sex je normálny a dokonca sú vyzývané, aby si ho vyskúšali !!!

Veľa šokujúcich prípadov bolo zozbieraných v tomto blogu:

https://diskuter.wordpress.com/2015/01/09/homo-sex...

3. Homokomunita sa snaží agresívne presadiť právo na homosexuálne adopcie. A to bez ohľadu na to, že množstvo štúdií dokazuje, ako nebezpečné to prostredie pre deti je:

https://diskuter.wordpress.com/2014/12/19/adopcie/

Ale to nie je všetko. Na západe sa masovo rozmohol trend juvenilnej justície (verím že aj v ČR o ňom dosť ľudí počulo), kedy úrady odoberajú rodinám deti pod vymyslenými zámienkami, aby ich mohli dať cudzím ľuďom na adopciu. Čo sa už vie menej je fakt, že dobrých 40% z takto násilne odobratých detí smeruje na adopcie do homosexuálnych párov !

https://diskuter.wordpress.com/2014/12/19/adopcie/...

4. Na záver: trend zo západu ukazuje, že boj za homosexuálne práva nemusí skončiť uzákonením homosexuálnych manželstiev. Skúsenosti zo Západu ukazujú, že po homo-manželstvách nasledujú požiadavky na adopciu, zavedenie juvenilnej justície, zavedenie povinnej homo-sexuálnej výchovy na školách, prenasledovanie ľudí za nesúhlasný názor, snahy o legalizáciu pedofílie. Atď. Nasledujúci článok je značne kontroverzný a netvrdím, že má vo všetkom pra...

Automaticky kráceno

340053

28.09.2015 12:03

Dopis čtenářky

RE: LGBT-hnutie

pozorovateľ 82.?.?.?

...pokračovanie...

... že má vo všetkom pravdu. Ale aj to je jedným z dôvodov, prečo majú ľudia také obavy z krokov LGBT hnutia:

http://prvopodstata.blog.cz/1507/skutecne-cile-a-s...

Uzatvorím to tým, čím som začal. Je mi jasné, že nie každý homosexuál takýto trend podporuje. Lenže problém je, že my tú mlčiacu časť homo-komunity nevidíme. Vidíme jedine tých hlasných kriklúňov na gay-pochodoch a potom vidíme, keď vlády nasilu proti názoru verejnosti schvália veľmi brutálnym spôsobom zákony výlučne pre homokomunitu. Tak ako sa to udialo pred niekoľkými rokmi vo Francúzsku: https://diskuter.wordpress.com/2015/02/03/la-manif...

340055

28.09.2015 12:13

Dopis čtenářky

RE: Trochu o problematice LGBT

pozorovateľ 82.?.?.?

re: "Rozumí tady někdo, co způsobuje onen problém změny sexuální orientace?"

Za posledné roky som narazil na množstvo rôznych príčin a domnievam sa, že realita je kombináciou všetkých týchto faktorov:

1. Vplyv pseudohormonálnych látok v prostredí: bolo vedecky dokázané, že používanie DDT v 60-tych rokoch spôsobovalo poruchy sexuality u morských vtákov, ktoré začali vykazovať lesbické správanie. V súčasnosti máme v okolí množstvo ďalších chemických látok, ktoré narušujú fungovanie hormónov a môžu byť zodpovedné aj za poruchy sexuality: najčastejšie sa spomína Bisfenol-A a ftaláty z plastov, ale je toho samozrejme výrazne viac. Pre záujemcu trochu viac napr. tu: https://diskuter.wordpress.com/2014/12/19/epidemia-neplodnosti-co-nam-media-nepovedia/

2. Istá štúdia ukazovala, že ženy vystavené počas tehotenstva stresu a alkoholu, mali vyššiu pravdepodobnosť, že ich deti budú mať poruchu sex.orientácie. (link nemám, dal by sa dohľadať)

3. Množstvo štúdií dokazuje, že homosexuáli boli veľmi často v detstve sexuálne zneužívaní. Až 40% homosexuálom udáva sexuálne zneužívanie v detstve, na rozdiel od asi 5% heterosexuálov. (aj tu by som vedel v prípade záujmu vyhrabať link na zdroj)

4. Existuje množstov tzv. ex-homoseuxálov, ktorí sa úspešne z homosexuality vyliečili, založili si rodinu, majú deti a otvorene kritizujú homosexuálne hnutie. Paradoxne sa po vyliečení stretávajú s neuveriteľnou nenávisťou zo strany aktívnych homosexuálov, vrátane vyhrážok zabitím. Dajú sa vygoogliť desiatky článkov na túto tému.

5. Homo-aktivisti na jednej strane tvrdia, že homosexualita je vrodená a nedá sa nijako zmeniť, na druhej strane tí istí homo-aktivisti hovoria, že sex.orientácia je vecou voľby a vyzývajú deti, aby si samé vybrali, akú orientáciu chcú mať.

340056

07.10.2015 10:43

500 milionů rukojmích

Paralely s pádom Ríma

pozorovateľ 82.?.?.?

Mrazivo veľa paralel so súčasným dianím v Európe ukazuje tento vynikajúci dokument History Channelu o páde Rímskej Ríše. Videl som ho znova po niekoľkých rokoch a bol som šokovaný z toho, ako veľa podobných znakov vidíme dnes okolo seba. Otázne je, či máme šancu sa z toho nejak podučiť:

https://www.youtube.com/watch?v=EcuVJUKZvx4

Dokument poskytuje zaujímavý pohľad na príchod prvej vlny Barbarov. Títo boli taktiež utečenci, utekali pred postupom brutálnych Hunov a rozhodli sa hľadať záchranu v bezpečí Rímskej ríše.

Rimania im napokon vstup povolili, ale následne Gótov otvorene vykorisťovali, nechávali hladovať, ich deti pred8vali do otroctva. Zároveň mužom ponúkali službu v rímskych légiach, pričom ich ale Rimania posielali zásadne do prvých línií.

S postupom rokov sa v Gótoch nahromadil tak veľký pocit frustrácie a krivdy, že sa zamerali na jediný cieľ a to pomstiť sa Rimanom. A to sa im naozaj podarilo, keď sa im podarilo dobyť a vyplnieniť hlavné mesto - nedobytný Rím. Na začiatku stáli barbari proti najlepšej armáde sveta. Lenže po tom, čo ich Rimania po celú generáciu zaškoľovali do rímskej vojenskej taktiky, dali im rímske zbrane, tak sa z Gótov stala rovnocenná armáda a Rimania jej napokon podľahli. Veľké poučenie pre nás a naše snahy o "integrovanie" a "výchovu" imigrantov.

340332

07.10.2015 11:31

500 milionů rukojmích

RE: prý opuchnuté semenníky

pozorovateľ 82.?.?.?

z článku:

Moslimovia si idú do Európy aj pre ženy. O znásilneniach média väčšinou mlčia
http://www.hlavnespravy.sk/moslimovia-si-idu-do-eu...

"Situáciu vysvetľuje britský filozof Scruton. “Vezmite si len otázku mnohoženstva. Každý muž môže mať napríklad štyri ženy. Ale žena len jedného muža. Otázka znie: Podľa akého kľúča budete distribuovať ženy, aby sa dostalo na všetkým moslimským mužom? Takže to potom končí tak, že starí, bohatí muži majú plno žien a mladí, frustrovaní muži, na ktorých sa nedostalo, idú a dobývajú ďalšie územia, aby sa žien zmocnili, “dodáva Scruton pre český Reflex."

340337

13.10.2015 20:05

Ulrika mi píše z té německé říše

čo si o tom myslia eurokomisári:

pozorovateľ 82.?.?.?

objavilo sa v jednej diskusii...
---
Britský novinář deníku Independent Jonn Hillary se rozpovídal o setkání s obchodní komisařkou Evropskou unie Cecilií
Malmströmovou o Transatlantickém investičním partnerství (TIIP).
Odpověď na obrovskou opozici této dohodě ze strany veřejnosti ho
šokovala.

„Během našeho setkání jsem Malmströmovou tázal ohledně obrovské
opozice TTIP po celé Evropě. Během jednoho roku rekordních tři a čtvrt
milionu občanů podepsalo proti ni petici. Po všech 28 členských státech,
a to včetně víkendové demonstrace v Berlíně, se pořádá tisíce setkání a
protestů...Když jsem ji to předhodil, Malmströmová přiznala, že
obchodní dohoda nikdy neinspirovala takovou vášnivou a širokou opozici.

Když jsem se obchodní komisařky zeptal, jak může propagovat dohodu před
takovou obrovskou veřejnou opozicí, její odpověď byla chladná:

„Svůj
mandát nemám od evropského lidu.“

Malmströmová se tedy očividně rozhodla ignorovat obrovský nesouhlas
veřejnosti s obchodní úmluvou, která z většiny nemá nic společného s
obchodem.

340640

14.10.2015 12:14

EPA a Monsanto vždy věděly, že Round-up je smrtelně jedovatý

Trocha z histórie GMO firiem:

pozorovateľ 82.?.?.?

Len pre predstavu s kým máme dočinenia:

Monsanto:

Stojí za množstvom veľmi nebezpečných chemikálií, z ktorých veľké množstvo bolo medzičasom celosvetovo zakázaných alebo sa ich zákaz požaduje:
- sacharin
- PCB (polychrómované bifenyly, spôsobujú neplodnosť)
- DDT (pesticíd, spôsobuje poruchy plodnosti a sex.orientácie)
- Agent Orange (Vientamci by o tom vedeli rozprávať...)
- hovädzí rastový hormón (spôsobuje hnisavé zápaly u dobytka, takže je nutné následne u zvierat aplikovať veľké množstvá antibiotík)
- plasty
- Glyfosát (pesticíd, pravdepodobne rakovinotvorný)
- GMO rastliny obohatené o gén na produkciu Bt-toxínu
atď...

ako kuriozita by sa dalo spomenúť, že Monsanto bol jeden z hlavných korporátnych participantov na projekte Manhattan (a zrejme aj vďaka tomuto projektu tak veľmi zbohatli a vybudovali úzke vzťahy s americkou vládou)

BASF a Bayer

Sú to nástupcovské firmy, ktoré vznikli premenovaním a rozdelením pôvodnej nemeckej firmy IG Farben. Jej najznámejším produktom bol nechvalne známy insekticíd Cyklon B, ktorý sa používal v nacistickom nemecku v koncentračných táboroch k popravám väzňov. IG Farben intenzívne spolupracoval s Hitlerovským režimom, po vojne sa proti firme viedlo vyšetrovanie z vojnových zločinov, ale napokon namiesto zrušenia bola firma iba rozdelená na 4 menšie spoločnosti a zmenila si názov. Pôvodní šéfovia boli Norimberským tribunálom odsúdení na niekoľko rokov väzenia, ale po prepustení sa vrátili na vedúce pozície nástupcovských firiem

Takže tak...

340657

14.10.2015 12:18

EPA a Monsanto vždy věděly, že Round-up je smrtelně jedovatý

Lobbysta spoločnosti Monsanto tvrdil, že herbicíd je možné bezpečne vypiť, avšak...

pozorovateľ 82.?.?.?

LOBISTA SPOLOČNOSTI MONSANTO TVRDIL, ŽE HERBICÍD JE MOŽNÉ BEZPEČNE VYPIŤ, AVŠAK PREDVIESŤ TO ODMIETOL

27. marec 2015

http://www.niejetotak.sk/lobista-spolocnosti-monsanto-tvrdil-ze-herbicid-je-mozne-bezpecne-vypit-avsak-predviest-to-odmietol/

Lobista spoločnosti Monsanto Dr. Patrick Moore, ktorý počas televízneho rozhovoru pre francúzsky televízny kanál Canal+ tvrdil, že herbicíd Roundup je pre ľudí bezpečný a to dokonca aj v prípade jeho vypitia, následnú ponuku moderátora na vypitie poháru herbicídu odmietol.

Patrick Moore moderátorovi povedal, že glyfosát, čo je aktívna zložka v herbicíde spoločnosti Monsanto, nie je príčinou zvýšeného výskytu rakoviny v Argentíne.

“Môžete vypiť celý liter a neublíži vám to,” povedal.

Avšak keď mu následne na to reportér povedal, že má pripravený pohár herbicídu a ponúkol mu ho, Moore následne ponuku odmietol so slovami: “Nie, nie som hlúpy.”

“Takže je to nebezpečné?” spýtal sa reportér.

“Pre ľudí to nie je nebezpečné,” odpovedal Moore, pričom argumentoval ľuďmi, ktorí sa mali pokúšať o spáchanie samovraždy tým, že vypili Roundup, avšak ich pokusy o zabitie sa zlyhali.

Moderátor sa ho potom ešte raz opýtal, či je pripravený vypiť pohár glyfosátu, načo Moore odpovedal “Nie, nie som idiot”.

Následne po tejto konfrontácii zo štúdia odišiel, pričom pri odchode označil moderátora za blbca.
Extrait : Bientôt dans vos assiettes… – Interview de Patrick Moore

Medzinárodná agentúra pre výskum rakoviny (IARC), ktorá je súčasťou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) minulý týždeň klasifikovaný široko používaný herbicíd glyfosát ako “pravdepodobný karcinogén pre človeka.”

340658

14.10.2015 12:21

EPA a Monsanto vždy věděly, že Round-up je smrtelně jedovatý

z knižky Doba Jedová II

pozorovateľ 82.?.?.?

krátke zhrnutie zaujímavých bodov z kapitoly o GMO:

...s GMO je spojených veľa kontroverzií a rôzne štúdie dokazujúce buď ich škodlivosť alebo naopak ich neškodnosť.
...spomínajú napr. fakt, že hospodárske zvieratá nechcú jesť GMO potravu a ak majú na výber, preferujú prirodzené rastliny.
...spomínajú sa rôzne informácie o toxicite na pečeň, obličky, pankreas alebo reprodukciu.
...podkapitola sa venuje Bt toxínu v GMO kukurici, ktorý funguje ako insekticíd proti škodcom. Na rozdiel od klasického postrekovaného pesticídu, ktorý mohol zmyť dážď a likvidovalo ho slnečné žiarenie, GMO verzia má pesticídom presiaknutú celú rastlinu. Bt toxín bol identifikovaný v krvi 93% tehotných žien na univerzite v Quebecu.
...myši kŕmené GMO kukuricou vykazovali množstvo imunologických anomálií, nadmernú produkciu zápalových cytokínov. Taktiež mali symptómy otravy pečene a obličiek.
...testy s vodným kôrovcom Daphnia ukázali, že pri kŕmení GMO kukuricou žili kratšie a zároveń kládli menej vajíčok.
...ďalej spomínajú problémy poľnohospodárov z Indie, ktorí majú problém s pretrvávajúcim svrbením a vyrážkami po kontakte s GMO rastlinami.
...tiež spomínajú prípady, keď miestny dobytok ochorel alebo uhynul hneď na druhý deň po tom čo sa pásol na pokosenom GMO poli.
...zdôrazňujú, že v USA je cez 93% sóje, kukurice a repky olejnej pestovaných z GMO plodín a pokiaľ na výrobku nie je napísané "100% USDA Organic", jedná sa zaručene o GMO plodiny.

340659

Spoločným menovateľom všetkých tých prípadov je, že páchatelia trpeli chorobnou depresiou.

Depresia, hoci je spoločnosťou vnímaná ako "nálada", je v skutočnosti chorobný stav, reakcia organizmu na nejaké poškodenie nervovej sústavy. Môže to byť otrava ťažkými kovmi alebo nejaká forma infekcie v nervovej sústave. Je to porucha mozgu, ktorý prestal tvoriť endorfíny - hormóny šťastia.

Veľkou chybou je myslieť si, že ľudia s depresiou sú iba "smutní". Práve naopak, ľudia s depresiou prejavujú mimoriadne vysoké známky agresivity, pretože nechápu príčinu svojho "smútku" a tak z neho obviňujú všetkých naokolo.

Problémom je, že niektorí ľudia s depresiou pokročia tak ďaleko v pocite, že im okolie ubližuje, že sú ochotní pristúpiť k mimoriadne agresívnym činom. O to viac, že sú presvedčení, že aj tak už nemajú čo stratiť.

340747

p.s.

ešte doplním. Je fatálnou chybou snažiť sa tieto depresie liečiť antidepresívami. To je len farmaceutický biznis. Antidepresíva sú oblbováky, návykové a majú mnoho iných deštrukčných účinkov na osobnosť človeka.

Pokiaľ už niekto naozaj chce vyliečiť svoju depresiu, musí v prvom rade určiť jej správnu príčinu:

- u niekoho to môže byť prostý nedostatok slnka a vitamínu D3
- u iného to môže byť nejaká chronická bakteriálna infekcia (napríklad borelióza, chlamýdie, syfilis...). Po úspešnej antibiotickej liečbe u takýchto ľudí depresia veľmi rýchlo mizne
- otrava organizmu ťažkými kovmi (ortuť, kadmium). Pokiaľ sa podarí detoxikácia, stav sa zlepší. Ale detoxikácia od ťažkých kovov je značne problematická

340748

23.10.2015 09:22

Podrobnosti Transpacifického partnerství o autorských právech unikly

Podrobnejší článok...

pozorovateľ 82.?.?.?

Podrobnejší článok k danej téme sa nachádza tu:

Zmluva TPP, duševné vlastníctvo a potvrdené obavy
http://www.zemavek.sk/articles/view/zmluva-tpp-dus...

340969

23.10.2015 10:34

Podrobnosti Transpacifického partnerství o autorských právech unikly

Pochybný pôvod autorských práv

pozorovateľ 82.?.?.?

Pred rokmi sa na blogu SME objavil veľmi zaujímavý článok, dokumentujúci históriu vzniku autorských práv. Popisoval, že pôvodné autorské práva (tzv. kopírovací monopol, resp. právo kníhtlače) slúžil primárne na cenzúru a zákaz vydávania všetkých nepohodlných kníh.

Je zaujímavé, že zo zvláštnych dôvodov bol po 2 rokoch od publikovania tento článok z blogov na SME zmazaný. Vyzeralo to, že ho zmazal sám autor, akoby pod tlakom nejakých vyhrážok.

Každopádne sa zachovala jeho kópia v internetovom archíve a je to zaujímavý doplnok k modernej diskusii o autorských právach:

Pochybný pôvod Autorských práv - časť 1 z 2
https://web.archive.org/web/20100211151613/http://...

Pochybný pôvod Autorských práv - časť 2 z 2
https://web.archive.org/web/20100312005913/http://...

340971

27.10.2015 11:22

Německé bezpečnostní složky vyzývají k okamžitému zastavení ilegální imigrace

Rôzne články k téme...

pozorovateľ 82.?.?.?

Reportáž z minulotýždennej demonštrácie Pegida v Drážďanoch. Po skoneční demonštrácie napádali rozchádzajúcich sa demonštrantov tlupy maskovaných útočníkov:
https://www.facebook.com/ivcrn/posts/1015370632009...

Stupňuje sa vlna anonymných útokov na predstaviteľov hnutia Alternative für Deutschland
http://info.kopp-verlag.de/hintergruende/deutschla...

Neumí jazyk ani latinku. Část běženců v Německu nemůže ani uklízet
http://byznys.lidovky.cz/neumi-jazyk-ani-latinku-c...

Uprchlíci na severu Německa mrznou ve stanech. Zapálíme je, vyhrožují
http://zpravy.idnes.cz/bezenci-se-v-nemeckych-tabo...

Britské tajné služby: Čelíme nebývalé hrozbě islámského teroru

Andrew Parker, generální ředitel britské tajné služby MI5, poprvé v historii vystoupil v přímém přenosu (1). V něm sdělil, že bezpečnostní složky brání propuknutí teroru v Británii jen s maximálním vypětím. Počet zmařených teroristických útoků za poslední rok byl nejvyšší za celou jeho profesní kariéru (32 let). I přes nesmírné úsilí, s jakou se jeho podřízení snaží zajistit občanům bezpečnost, je však prý zřejmé, že nebudou schopni zastavit všechny.

Zajímavým faktem je to, že se jedná o terorismus domácí. Nejedná se o nově příchozí do Británie, ale o druhou či třetí generaci muslimů, která se v Británii narodila, byla tu vychována a vzdělána. ....

Hlavní problém však stále zůstává v samotné britské muslimské populaci – radikalizace probíhá v mešitách, náboženských školách, uzavřených komunitách. Mnoho britských muslimů cítí hlubokou nenávist k zemi, ve které žijí a ke společnocti, která je obklopuje. Hodnoty islámu jsou jim totiž bližší, než hodnoty jejich země, kterými navíc pohrdají. To je důvod, proč chtějí někteří z nich své nemuslimské spoluobčany vraždit.
http://pravyprostor.cz/britske-tajne-sluzby-celime...

Nemecký priemysel zmenil názor, už si nemyslí, že imigranti pomôžu naštartovať ekonomiku:
http://www.zvedavec.org/vezkratce/11431/

V Drážďanech chybí ubytovací kapacity-zvažují ubytování migrantů v rodinách
http://www.zvedavec.org/vezkratce/11442/

Nemecko sa zobúdza. Množia sa podpaľačské útoky proti ubytovniam imigrantov. Za tento rok došlo k 505 útokom, z toho 2/3 spáchali miestni, dovtedy bezúhonní občania.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/384521-v-h...

341075

31.10.2015 18:58

Epizoda 10. Kdo zorganizoval hladomor v SSSR v letech 1932-1933?

Boris Julin o hladomoru na Ukrajině

pozorovateľ 82.?.?.?

pridávam k téme pohľad ruského historika Borisa Julina:
http://www.nwoo.org/2015/05/25/boris-julin-o-hladomoru-na-ukrajine/

Zhrnutie

samotný rozhovor je dlhý a pomerne neprehľadný. Ale napriek tomu sa z neho dajú vytiahnuť zaujímavé fakty.

hovorí o tom, že počty udávané obetí sú značne sporné. Čísla o 3 miliónoch obetí sú vypočítané na základe interpolácie demografického rastu. V skutočnosti na začiatku hladomoru žilo na ukrajine 30 miliónov ľudí a na jeho konci 32 miliónov. Tempo rastu bolo síce pomalšie, ale to mohlo byť spôsobené inými faktormi, napríklad vyššia úmrtnosť starých ľudí a pokles pôrodnosti.

ďalej hovorí, že napriek tvrdeniam o státisícoch mŕtvych a masovom kanibalstve bolo zaznamenaných dokopy iba 28 takých prípadov.

ďalej hovorí, že hladomor sa vyskytol v rôznych regiónoch ZSSR (konkrétne Ukrajina, Povolžie a Kazachstan), pričom v prvých dvoch regiónoch bol spôsobený výpadkom úrody kvôli suchu (presnejšie k zníženiu výnosov) a v Kazachstane kvôli silným dažďom.

zároveň spomína, že v tej istej dobe existoval rozsiahly hlad aj v kapitalistickej východnej európe (východné poľsko - dnešná západná ukrajina), rumusko a bulharsko. Takže sa nejednalo iba o územie Ukrajiny alebo ZSSR. Dokumentuje to citátmi z dobových novín.

ďalej spomína, že ukrajina bola špecifická tým, že tam miestni kulaci kradli obilie a huckali miestnych roľníkov, aby sabotovali družstvovú distribúciu obilia po krajine (družstevná distribúcia predpokladala, že časť dorobeného obilia bude smerovať obyvateľom miest, ktorí neobrávali žiadnu pôdu. Na ukrajine ale túto distribúciu miestni roľníci (niekedy pod fyzickými hrozbami od kulakov) sabotovali. To potom riešili silové zložky, ktoré odoberali vrecia s obilím násilne. Taktiež spomína, že mnohí ľudia sa tomu snažili vyhnúť zahrabávaním vriec s obilím, ktoré následne splesniveli.

ďalej je spomínané, že počas ukrajinského hladomoru tajná služba objavila viac než 350 utajených mlynov, ktoré mleli ukradnuté (zatajené) obilie, pričom múka z nich išla len najbohatším členom dediny. Ak by bol taký veĺký hladomor, aké obilie tie utajené mlyny mleli?

ďalej sa venuje otázke, či bol ukrajinský hladomor cielenou genocídou ukrajiny organizovanou stalinom. A vymenováva rôzne dôkazy:

- hlad sa vyskytol aj v regiónoch ZSSR (Povolžie, Kazachstan) a tiež v kapitalistickom Poľsku, Rumunsku a Bulharsku. Územie západnej ukrajiny bolo v tej dobe súčasťou Poľska, takže za hlad tam určite nemohol Stalin.

- ukrajinskí miestodržitelia zatajovali moskve informácie o skutočnom stave a namiesto toho sa chválili rastom výnosov

- cituje nejaký list Stalina, ktorý vyzýva členov tajnej služby GPU, aby preverili správy o nedostatku potravín na Ukrajine a aby zistili vinníkov a zjednali nápravu

- predošlé roky ZSSR vyvážal obilie do zahraničia, ale v dobe vypuknutia hladomoru vývoz zredukoval na...

Automaticky kráceno

341225

31.10.2015 18:59

Epizoda 10. Kdo zorganizoval hladomor v SSSR v letech 1932-1933?

...pokračovanie...

pozorovateľ 82.?.?.?

...zredukoval na 1/5 a dokonca nakupoval potraviny v zahraničí. S tým boli spojené dôsledky, že západné krajiny odmietali akceptovať zastavenie vývozu obilia zo ZSSR a za "porušenie zmlúv" zaviedli proti ZSSR dokonca sankcie a potravinové embargo.

- čiastočne bol hladomor na ukrajine a v iných regiónoch spôsobený chorobou obilia, takzvaná hrdza pšenice, ktorá vznikala pri nesprávnom skladovaní obilia (hlavne v prípade zakopávania vriec s obilím do jám). Z takto plesnivej múky potom dochádzalo k často popisovaným stavom, kedy ľuďom opuchli bruchá, ruky, nohy a hlava a následne umreli. Pritom zábery ľudí z nemeckých koncentračných táborov ukazujú ľudí vychudnutých na kosť a nie ľudí s opuchnutými bruchami od hladu. Argumentuje teda, že mnohé obete hladu na ukrajine v skutočnosti mohli zomrieť v dôsledku otravy plesnivou múkou.

- v Kazachstane došlo k neúrode kvôli tomu, že začali aplikovať americký "pokrokový" spôsob plytkej orby, ktorá umožňovala poorať 2,5x viac plochy (resp. 2,5x rýchlejšie), keďže namiesto hlbokého pluhu sa používal veĺký počet plytkých pluhov. Prax ale ukázala, že takto pooraná pôda podliehala ľahšie veternej erózii a predovšetkým kvôli nezničeným chodbám hlodavcov bola následne úroda decimovaná premnoženými hrabošmi a myšami.

- v závere spomína, že po skončení 3 hladových rokov sovietska tajná služba hľadala vinníkov a mnohí čelní predstavitelia v daných regiónoch skončili pred súdom a boli popravení. (moja poznámka: dá sa diskutovať o tom, či to boli obetní baránkovia, alebo niesli reálnu zodpovednosť za zlyhanie zásobovania). Každopádne to dokazuje minimálne to, že ten hladomor nebol vyvolaný cielene ako genocída ľudí daného regiónu, ale že sa snažilo vedenie v moskve dodatočne zistiť a potrestať jeho príčiny. (moja poznámka: faktom je, že to bol posledný hladomor v histórii ZSSR, nikdy viac sa nezopakoval, hoci predtým sa vyskytoval aspoň jeden každých 20 rokov)

ohľadom údajného hladovania ešte spomína, že pokiaľ by ľudia boli na smrť vyhladovaní, tak by sa zastavil v regióne akýkoľvek život. Napriek tomu sú zdokumentované množstvá svatieb, čo moc nesedí k predstave ľudí umierajúcich od hladu.

----
poznámka: neviem či to dobre chápem, ale zdá sa mi, že v debate označuje historik ukrajincov pojmom "my", t.j. akoby aj on bol ukrajincom a teda že nie to nie je rus, ktorý by silou mocou chcel obhajovať stalinov režim. Ale nie som schopný to overiť.

341226

31.10.2015 19:03

Epizoda 10. Kdo zorganizoval hladomor v SSSR v letech 1932-1933?

RE: video k tématu s českými titulky

pozorovateľ 82.?.?.?

nižšie v diskusii som vložil stručné zhrnutie toho rozhovoru:

http://www.zvedavec.org/nazory_6666.htm#ptr341225

341227

31.10.2015 19:09

Epizoda 10. Kdo zorganizoval hladomor v SSSR v letech 1932-1933?

A ešte tretí pohľad - článok z aeronetu

pozorovateľ 82.?.?.?

Ukrajinský hladomor 1932-33 byl vedlejším produktem tunelování Sovětského svazu ze strany amerického kapitálu! Podobnost s polistopadovým vývojem v naší zemi jen čistě náhodná?
http://aeronet.cz/news/ukrajinsky-hladomor-1932-33...

záver článku:

Základní příčiny hladomoru 30. let

Jako základní příčiny hladomoru, který proběhl v SSSR v letech 1932-33 je možno uvést:

1 Likvidace venkova a zemědělství bolševickou vládou Lenina a Trockého v letech 1918-24, včetně občanské války a hladomoru 20. let, který postihl zejména venkov.

2 Přidělení koncesí na těžbu veškerého sovětského bohatství západním podnikatelům a spekulantům Leninem a Trockim, vývoz veškeré těžby i zisku na západ.

3 Sankce a embarga Západu na SSSR po rušení závazků k nim Stalinem od roku 1925.

4 Nutnost obnovovat ekonomiku, průmysl, zemědělství i obranu země Stalinem výměnou za vývoz obilí na Západ. Viz Zlatá blokáda SSSR ze strany Západu.

5 Příprava Západu na válku proti SSSR, viz dokument BBC „Kdo financoval Hitlera“, https://www.youtube.com/watch?v=J8BdpBRHdHs

6 Krach na Wall Street, který způsobil poklesy všech ekonomik a kritický nedostatek obilí ve většině zemí světa.

7 Nedůvěra venkova k Stalinově vládě po tyranii, kterou jim přinesla vláda Lenina a Trockého.

8 Rozvrat ve Stalinově vládě, vzpoura bývalých stoupenců Lenina a Trockého, kteří bojkotovali veškerou informovanost venkova o realizované politice.

9 Trockého emigrace a organizace protiruské opozice a nové revoluce proti Stalinovi.

10 Dvě léta velkého sucha v letech 1932-33.

341228

31.10.2015 20:45

Epizoda 10. Kdo zorganizoval hladomor v SSSR v letech 1932-1933?

RE: pouze 2 otázky

pozorovateľ 82.?.?.?

predpokladám, že to boli skôr rečnícke otázky, ale aj tak odpoviem:

re: Byl by hladomor bez bolševiků ?

Média radi zabúdajú na iný hladomor a to ten z rokov 1921-1922, ktorý bol priamym dôsledkom uplynulej občianskej vojny a hlavne ekonomických experimentov bolševikov, takzvaného Nového ekonomického programu (NEP). https://cs.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%A1_ekonomick%... Tento ekonomický experiment viedol ku kompletnému kolapsu výroby v krajine a následnému obrovskému hladomoru. V tej dobe mal Stalin vo vláde bolševikov iba veľmi limitovaný vplyv.

Ďalšia vec je, že hladomory sa v Ruskuu pravidelne opakovali v približne 20-ročných intervaloch, pričom paradoxne ten "ukrajinský" bol posledný v histórii a od tej doby sa už žiaden ďalší nevyskytol.

re: Kdo to byli bolševici ?

zaujímavá štatistika sa objavila v tejto diskusii: http://www.hlavnespravy.sk/nebezpecna-hra-medzinar...

čo je dosť desivé, keď si predstavíme, že práve títo ľudia boli zodpovední za hrôzy tzv. "červeného teroru" https://cs.wikipedia.org/wiki/Rud%C3%BD_teror

341231

04.11.2015 10:54

Od jaderné katastrofy nás dělily jen vteřiny

História filmov zobrazujúcich jadrovú vojnu

pozorovateľ 82.?.?.?

Pre zaujímavosť... Protinukleárny filmy - výber a dobový kontext:


-- 1945 --- prvé 3 americké atomové výbuchy: Trinity, Hiroshima a Nagasaki.

-- 1946 a nasledujúce roky --- americké testy atomových bômb v tichomorí a v nevadskej púšti.

-- 1950-1953 --- kórejská vojna

-- 1952 --- prvé americké testy vodíkovej bomby

-- 1953 --- prvé sovietske testy vodíkovej bomby

-- 1954 --- incident "Castle Bravo", pri ktorom bola rádioaktivitou zasiahnutá japonská rybárska loď. Po prvý raz sa začalo verejne diskutovať o nebezpečnosti rádioaktívneho spadu z atomových bômb.

-- 1957 --- štart sovietskej rakety R-7 s družicou Sputnik. Západný svet utrpel šok pri zistení, že pomocou rakiet môže ZSSR dopraviť nad územie USA jadrovú nálož bez možnosti, aby mu v tom USA dokázalo zabrániť.

-- 1961 --- štart sovietskej rakety Vostok s prvým človekom na palube.1951 - 1959

asi 10 rôznych nezávislých sci-fi filmov. Zobrazovali alebo odkazovali sa na post-apokalyptickú spoločnosť. Zobrazujú hlavne rôznych mutantov v dôsledku žiarenia, poprípade rôzne odkazy na buď hroziacu alebo prebehnutú vojnu, resp. odkazy na jadrové testy. Väčšina filmov má typické znaky béčkových sci-fi filmov s veľmi slabým dôrazom na vedeckú presnosť.


1954

Godzilla

...japonský sci-fi film o rádioaktivitou zmutovanej morskej oblude
...film bol bezprostrednou reakciou na incident pri amerických testoch vodíkových bômb v tichomorí, kedy bola 1.3.1954 zasiahnutá rádioaktívnym spadom japonská rybárska loď. V dôsledku tohto incidentu sa po prvý raz začalo verejne diskutovať o dôsledkoch rádioaktívneho spadu.


1959

On the Beach (podľa rovnomennej novely z roku 1957)

...posledné zbytky obyvateľstva sveta v Austrálii pomaly čakajú na svoj osud v podobe príchodu rádioaktívneho mraku zo severnej pologule. Prvý film ukazujúci možnosť vyhubenia celého ľudstva v dôsledku atomovej vojny.
...dej je datovaný do "blízkej budúcnosti" do roku 1964-- 1962 Kubánská raketová kríza. V tejto dobe sa svet dostal najbližšie k stavu totálnej nukleárnej vojny ----


1964

Dr.Strangelove (vychádza z novely Red Alert z roku 1958 a začal sa točiť v roku 1960)

...film o tom, ako sa jeden z amerických veliteľov zblázni a na vlastnú päsť spustí nukleárny útok proti Rusku. Film po prvý raz spomína tvz. "Doomsday machine", samoaktivačnú atomovú nálož tak silnú, aby v prípade porážky sovietskeho zväzu automaticky zničila celú planétu.

Fail-Safe (vychádza z novely Fail-Safe z roku 1962)

...podobný námet ako Dr.Strangelove. Príbeh o tom, ako porucha počítača spustila americký útok na Rusko, zatiaľ čo americký prezident sa zúfalo snaží ho zastaviť. Jeden z prvých filmov ukazujúcich, že k globálnej atomovej vojne môže dôjsť čisto v dôsledku technickej poruchy v počítači.

341372

04.11.2015 10:56

Od jaderné katastrofy nás dělily jen vteřiny

...pokračovanie...

pozorovateľ 82.?.?.?

1965

The War Game

...britský televízny pseudokumentárny film, zobrazujúci reálne dopady atomového útoku na spoločnosť. Po prvý raz detailne zobrazuje dôsledky popálenín a radiačnej otravy.
...film bol natoľko drastický a desivý, že nebolo 20 rokov povolené jeho odvysielanie.


--- 1965 - 1977 --- Americká invázia do Vietnamu.


1968

Planéta Opíc

...sci-fi film ukazujúci svet budúcnosti, kde vládu nad svetom prevzali od ľudí opice, po tom čo sa ľudská civilizácia vzájomne zničila v atomovej vojne.
...v čase svojho odvysielania bola myšlienka filmu vnímaná ako veľmi šokujúca.


1975

A Boy and His Dog (na motíve poviedky z roku 1969)

...post-apokalytická čierna sci-fi komédia o živote v svete po svetovej nukleárnej vojne. Zobrazuje život v roku 2024 v pustatine, kde ľudia medzi sebou bojujú o konzervy vyhrabávané z trosiek zasypaných domov a spoločnosť sa zhrútila do primitívnej podoby
...zároveň ukazuje alternatívny "podzemný" svet, kde prežíva časť ľudstva v podivne absurdnej uzavretej spoločnosti, s komicky prevráteným vnímaním hodnôt a tradícií.


1977

Star Wars

...nezobrazuje priamo žiaden nukleárny ani postnukleárny svet. Je to sci-fi príbeh o technologicky vyspelom vesmírnom imperiálnom štáte, ktorý ovláda násilím a technologickou prevahou chudobnejšie a slabšie planéty. Bola to jednoznačná paralela na správanie a rolu USA vo svete. Vplyv mala aj práve prebiehajúca vojna vo Vietname
...názov filmu bol neskôr používaný ako parodické pomenovanie Reganovej Strategickej obrannej iniciatívny (SDI), ktorá plánovala rozmiestňovanie nukleárnych zbraní a protiraketových systémov vo vesmíre.


--- 1979 - 1989 --- sovietska invázia do afghanistanu

--- 1983 --- rozsiahle cvičenie NATO Able Archer 83, ktoré vyústilo do najväčšieho zhoršeniu napätia od čias kubánskej krízy. Bolo spojené s rozmiestňovaním rakiest krátkeho a stredného doletu v západnej Európe a cvičenie predstavovalo simuláciu svetového nukleárneho konfliktu. Sovietsky zväz vnímal toto cvičenie ako zásterku k útoku. V čase stupňujúceho sa napätia došlo omylom k zostreleniu civilného kórejského dopravného lietadla sovietskou armádou. Niekoľko dní neskôr chyba v sovietskom protiraketovom systéme vyhlásila falošný poplach signalizujúci americký útok a iba o vlások sa podarilo zastaviť chystaný odvetný úder. Informácie o týchto udalostiach boli dlhú dobu utajované, takže verejnosť o nich v tej dobe vedela iba veľmi mlhavo, resp. vôbec.

--- 1983 - 1988 --- v tejto dobe Amerika rozbieha vývoj Strategickej obrannej iniciatívny (SDI) - vesmírneho protiraketového systému, ironicky prezývaného novinármi "Hviezdne vojny".

341373

04.11.2015 10:57

Od jaderné katastrofy nás dělily jen vteřiny

...pokračovanie...

pozorovateľ 82.?.?.?

1983

The Day After (prípravy na produkciu začali v roku 1981)

...prvý verejne vysielaný film, ktorý vysoko realisticky znázorňuje drastické dôsledky nukleránej vojny na obyvateľstvo. Na produkcii spolupracovali odborníci z najrôznejších oblastí v snahe o dosiahnutie maximálnej vedeckej presnosti.
...film ukazuje veľmi realisticky dôsledky choroby z ožiarenia a dôsledky udalostí na životné plány a osudy množstva ľudí z malého mestečka v USA
...film spôsobil zdesenie aj medzi najvyššími politikmi a významne prispel k štartu debaty o jadrovom odzbrojení.
...tvorcovia zámerne nechali otvorenú otázku, ktorá strana začala útok ako prvá. Podobne sa zachoval prakticky každý film s touto tematikou.


1984

Threads (inšpirácou pre film bol 20 rokov starý film The War Game) (produkcia začala v roku 1982, nezávisle od filmu Day After)

...dej je veľmi podobný ako u filmu The Day After, ale ešte viac bazíruje na vedeckej presnosti
...má výrazne dôveryhodnejšie prepracovanú zápletku, vedúcu k eskalácii konfliktu
...pesimisticky poukazuje na niektoré ďalšie fakty:
- že všetky plány na ochranu obyvateľstva by vo vzniknutom chaose skolabovali a nefungovali (miestna organizácia by sa stratila v chaose, požiare by nemal kto hasiť, domy s vytlčeným oknami by nechránili pred rádioaktívnym prachom, skolabovalo by zásobovanie potravinami a vodou...)
- ukazuje bezprostredný rozpad spoločnosti, boje o zásoby jedla a hladujúce obyvateľstvo
- kolaps nemocníc
- nutnosť zavedenia stanného práva
...je to prvý dokument, ktorý zobrazil fenomén "nukleárnej zimy", ktorá by nastala v dôsledku zatemnenia oblohy prachom z požiarov.
...ako prvý dokument popisuje spoločnosť až do doby 12 rokov od útoku, pričom ukazuje, že krajina sa z útoku ani po tak dlhej dobe nespamätala a naopak sa prepadla na úroveň stredoveku (nutnosť ručného obrávania polí, nevzdelané deti, krádeže jedla)
...spomína tiež po prvý raz možnosť zničenia ozónovej vrstvy v dôsledku prachu v atmosfére a dôsledky silného UV žiarenia na populáciu.
...film bol odvysielaný v britskej TV v roku 1984 a v roku 1985 ale potom sa na nasledujúcich 20 rokov už v TV neobjavil.


Terminátor (prvý film 1984, druhý film 1991)

...sci-fi film, popisujúci svet, v ktorom sa vzbúrili počítače a zámerne zničili ľudstvo tým, že vyprovokovali vzájomný americko-sovietsky nukleárny útok.
...dej je zasadený do post-apokalyptického roku 2029 z ktorého cestovatelia v čase dorazia do roku 1984


Sexmisia

...poľská sci-fi komédia ukazujúca v podzemí žijúce ľudstvo po tretej svetovej vojne, v ktorej v dôsledku radiácie zahynuli všetci muži.
...film je paródiou na totalitnú spoločnosť prekrúcajúcu vlastnú históriu a zároveň dôsledne kontrolujúcu myslenie svojich obyvateľov

341374

04.11.2015 10:58

Od jaderné katastrofy nás dělily jen vteřiny

...pokračovanie...

pozorovateľ 82.?.?.?

1985

Špióni ako my (Spies like as)

...komédiálna paródia s tematikou dvoch amerických špiónov vyslaných do ruska, aby odpálili jednu ruskú balistickú raketu proti amerike, aby tak mohli americkí generáli otestovať svoj protiraketový systém SDI
...test zostrelenia však zlyhá a nezničená raketa ďalej smeruje k USA a hrozí vyprovokovať odvetný úder USA proti ZSSR a následne celosvetovú atomovú vojnu.


1985 - 1996

...početné filmy, ale žiaden z nich sa už výraznejšie nezapísal do histórie kinematografie.
--- 1986 nástup Michaila Gorbačova

--- 1987 podpis zmluvy o likvidácii rakiet kráteho a stredného doletu. Uvoľnenie svetového napätia.

--- 1988 odchod Rusov z Afghanistanu

--- 1989 Rozpad Varšavskej zmluvy a osamostatnenie štátov východného bloku.

--- 1991 Kolaps a rozpad ZSSR

341375

07.11.2015 10:14

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

Feminizmus a jeho vzťah k lesbicizmu.

pozorovateľ 82.?.?.?

Pri všetkých feministických a genderistických aktivitách treba mať na pamäti, že sa jedná v drvivej väčšine o lesbičky.

Lesbické feministky nenávidia mužov. A nenávidia ich fakt intenzívne. A tak hľadajú ľubovoľné zámienky, ako nejakému mužovi uškodiť, strapniť ho, ekonomicky alebo profesne zničiť. Podporujú rozvody s cieľom rozvrátiť čo najviac normálnych rodín. Podporujú sexuálnu a genderovú výchovu na školách s cieľom dezorientovania pohlavnej identity detí. Vedú kampaň o sexuálnom obťažovaní, ktorá sa snaží kriminalizovať akékoľvek prejavy sympatie ženám zo strany mužov.

Pre pochopenie cieľom a taktík feministického hnutia prikladám niekoľko užitočných článkov:

https://diskuter.wordpress.com/2015/04/11/radikaln...
"Štúdia sa venuje pozadiu vzostupu feministického a genderového hnutia a popisuje procesy, pomocou ktorých sa feministkám darí zavádzať metódy policajného štátu a získavať silný vplyv v krajine."

http://www.cez-okno.net/clanok/feminizmus-ako-tret...
Článok vysvetľuje ako feministky prešli od boja za práva žien, cez plošný boj proti mužom až k otvorenej propagácii lesbického správania ako jedinej formy oslobodenia žien z útlaku mužov. Zaujímavý článok!

https://diskuter.wordpress.com/2015/07/07/frankfur...
Feminizmus a genderizmus ako súčasť neomarxistického hnutia s cieľom zničiť súčasnú spoločnosť.

https://diskuter.wordpress.com/2015/01/09/homo-sex...
Článok dokumentuje na príkladoch zo zahraničia, že tzv. sexuálna a genderová výchova na školách v skutočnosti sleduje zavádzanie výuky homosexuálneho správania u detí!

341496

07.11.2015 10:30

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

Vysvetlenie, čo je to "gender"

pozorovateľ 82.?.?.?

Keďže veľa ľudí tento pojem začalo používať, vysvetlím, ako vznikol a v čom je nebezpečný.

Mnoho ľudí si myslí, že je to proste iba politicky korektnejšie a decentnejšie nahradenie pojmu pohlavie (sex). To je veľký omyl!

Tzv. genderové aktistky tvrdia, že fyzické pohlavie človeka nie je rozhodujúce. Namiesto toho zaviedli pojem "rod", v angličtine "gender". Tento pojem tvrdí, že pohlavnú identitu si môže človek slobodne zvoliť a že napríklad fyziologický muž si ako svoj rod/gender zvolí, že je "žena".

Potiaľto by sa to dalo chápať ako náhodný exces.

Lenže na západe sa už pojem "gender" natlačil dokonca aj do úradných formulárov. Okrem pojmu muž/žena umožňuje "gender" asi 70 rôznych foriem pohlavia. Pre pobavenie, vymenované napr. tu: http://www.telegraph.co.uk/technology/facebook/109...

Ešte horšie je, že pojem gender začínajú tlačiť do škôl a škôlok, kde v rámci sexuálnej výchovy deťom vysvetľujú, že si môžu slobodne zvoliť, či chcú byť chlapcom alebo dievčaťom. Viď môj predošlý link o homosexuálnej výchove na školách.

341499

07.11.2015 15:07

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

Feminizmus v praxi – diskriminácia mužov

pozorovateľ 82.?.?.?

pridám ešte jeden úryvok z článku: http://www.cez-okno.net/clanok/feminizmus-ako-tret...

Ak sa chcete dopúšťať činov, ktoré sú evidentne nespravodlivé, prekračujú hranice morálky a sú v podstate zlo-činmi, a nemať z toho zlé svedomie, či výčitky, musíte vyhliadnutú obeť vylúčiť z okruhu bytostí, na ktoré sa spravodlivosť a morálka vzťahuje a voči ktorým sú zločiny trestné. Musíte namaľovať ”obraz nepriateľa”. Obraz mužov ako nepriateľov (bez ohľadu na to ktorý je aký, lebo podľa feministky Marilyn French ”všetci muži sú znásilňovači a to je všetko, čo sú”) maľovali feministky usilovne pol storočia. Dosť času na to, aby akýkoľvek zlovoľný akt voči mužom bol vo feministických očiach vopred ospravedlnený. Zajatci sa neberú. Podľa Ti-Grace Atkinsonovej (v knihe Odysea Amazóniek) ”akýkoľvek kontakt s mužmi – aj tými, ktorí prejavujú solidaritu so ženským hnutím – musí byť považovaný za kolaboráciu”. Muži sú nepriatelia – tento výraz je feminizmom považovaný za samozrejmosť, za fakt. A okradnúť nepriateľa predsa nie je žiadny hriech. Je to vojnová korisť. Teraz už je ľahko pochopiteľné prečo hlavná feministická centrála ”National Organization of Women” vyhlásila ”Vojnu pohlaví”. Útlocitnejšie predstaviteľky feminizmu hovoria radšej o ”občianskej vojne myšlienok”. Výsledok je rovnaký.

Pod tlakom feministiek sa v tichosti, mimo pozornosti verejnosti, presadzujú zákony, kde je doživotný parazitizmus legálny. Ak muž vstúpi do manželstva, zároveň dostáva doživotný trest manželku živiť a to najmä po rozvode (snahy presadiť, aby existovala vzájomná vyživovacia povinnosť sú vytláčané na perifériu pozornosti verejnosti). Zneužiť sa dá všetko a tak sme svedkami bizarnej situácie, kedy bývalá manželka sústavne prenasleduje ”nepriateľa” absurdnými finančnými požiadavkami, ktoré prakticky nemajú hranice. Drastické zákony ožobračujúce mužov sú ospravedlňované tým, že sa nájdu takí, ktorí si vyživovaciu povinnosť neplnia. ... Desivým nástrojom v rukách žien (ktoré prijali tézu o tom, že muži sú nepriatelia a preto je ospravedlniteľné ich existenčné ”zničenie” akýmikoľvek prostriedkami) sú deti ako nedobrovoľní rukojemníci. Krádeže a únosy detí z dosahu ich otcov sú považované za legálne a ospravedlniteľné. ... Pod zámienkou, že po rozvode môže byť žena traumatizovaná mužom, ktorý ostáva v spoločnej domácnosti, lebo nemá kam ísť (také prípady sa môžu vyskytnúť, ale v drvivej väčšine muži dobrovoľne odchádzajú prakticky len s kufrom v ruke, zanechávajúc za sebou celý majetok, na ktorý roky pracovali) sa v Nemecku pripravuje zákon, ktorý umožní žene, ktorá prehlási, že ju mužova prítomnosť obťažuje, aby svojho ex-manžela dala do 24 hodín vyhodiť na ulicu. Muži sú takto fakticky postavení mimo zákon. Obraz nepriateľa prináša svoje ovocie.

341517

07.11.2015 21:13

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

RE: Feminizmus v praxi – diskriminácia mužov

pozorovateľ 82.?.?.?

Tak to máš fakt naivnú predstavu o tom, čo všetko feministky dokážu. Som zvedavý, ako budeš "chlapsky" reagovať, keď ti feministická sudkyňa vyrubí alimenty presahujúce tvoj čistý príjem alebo keď ťa v rámci rozvodového konania podobne zaujatá sudkyňa pripraví o byt. Podcenenie nepriateľa je najhoršia chyba, ktorú môžeš urobiť.

zopár úryvkov z článku: https://diskuter.wordpress.com/2015/04/11/radikaln...

…venuje sa podrobne fenoménu falošných obvinení zo znásilnení. Spomína, že 41% obvinení zo znásilnení bolo dokázaných ako falošných a že reálne číslo bude ešte vyššie, keďže falošné obvinenie nemôže žena len tak bez trestu siahnuť.
…spomína tiež, že feministické policajtky a sudkyne nezriedka cielene falšovali dôkazy, aby dostali za znásilnenie do väzenia aj nevinného muža.

…úrady detských sociálnych služieb sa dostali do pozície akejsi “feministickej polície”, ktorá do značnej miery funguje mimo kontrolu súdov aj právneho systému a na väčšinu útokov jej postačujú nikdy nedokázané a falošné obvinenia. Zároveň kompletne vynecháva prezumpciu neviny.
…spomína prípady feministických prokurátoriek, ktoré násilím donútili vypovedať deti proti svojim rodičom a dosiahli tak ich uväznenie, napriek nevine.

…venuje sa histórii, prečo štát začal podporovať slobodné a rozvedené matky
…na počiatku sociálna podpora smerovala vdovám po vojakoch a rodinám, kde muž prišiel o prácu vplyvom hospodárskej krízy.
…neskôr ale feministky obraz muža ochrancu (ktorý riskoval život za rodinu vo vojnách a chodil denne do práce) predefinovali na muža povaľača, násilníka a pedofila.
…argumentácia o neschopných a nebezpečných mužoch sa stala veľmi silným a ťažko vyvrátiteľným argumentom, ktorý umožnil masové zavádzanie represívnych policajných opatrení proti otcom v rodinách.

…spolitizovanosť rozvodov je tak silná, ako nikdy v histórii. Rozvodové súdy sú pod kontrolou feministiek a fungujú ako akési feministické “tribunály”, súdiace bez dôkazov alebo na základe falošných jednostranných obvinení.

…na podporu rozvodov sa v médiach pestuje silná protiotcovská hystéria. Automaticky nálepkujú otcov ako pedofilov, násilníkov a neplatičov výživného, pričom tieto argumenty sú natoľko tvrdé, že nikto z politikov sa neodváži postaviť na ich stranu.

…ďalej článok píše o tom, že obvinenia pri rozvodoch sú sudcami automaticky akceptované a deti sú automaticky oddeľované od otcov. Na nejaký férový súdny proces sa tu absolútne nehľadí.
…obvinenia sa nezriedka prerokúvajú bez prítomnosti muža, takže ani nemá šancu sa brániť.
…netreba žiadne dokazovanie
…v niektorých prípadoch sú muži dokonca donútení sa priznať k činu, ktorý neurobili (napr. sú tak dlho držaní vo väzbe, kým sa nepriznajú)

341548

07.11.2015 21:21

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

RE: Jak na feministky

pozorovateľ 82.?.?.?

Ignorovanie je tá najhoršia chyba, ktorú môžeš urobiť. A to z dvoch dôvodov:

1. Feministky sú lesby, o mužov nestoja, takže ich ignorovaním ich nijak nevytrestáš.

2. Práve ľahostajnosť a ústupčivosť mužov umožnila v Amerike feministkám získať pod kontrolu značnú časť štátnej moci. Ovládli občianske súdy (hlavne témy rozvodových konaní a vymeriavania alimentov), dostali pod kontrolu sociálku, do istej miery média a dokážu vyvíjať enormný tlak na zákonodarcov. Keď urobia krik, tak úrady zo strachu rušia výstavy, vyraďujú knihy z knižníc, vyhadzujú mužov z práce... V Amerike je situácia už veľmi zlá. Dával som ten link už vyššie, ale zopakujem ho ešte raz: https://diskuter.wordpress.com/2015/04/11/radikaln... . Článok dokumentuje, aký veľký politický vplyv feministky v USA získali a ako ho využívajú na vojnu proti mužom.

341549

08.11.2015 12:03

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

Rockefeller a feministické hnutie

pozorovateľ 82.?.?.?

Objavilo sa v jednej diskusii:
--------------------
V neskoršom rozhovore sa Rockefeller spýtal Russa, či vie, o čom je hnutie za zrovnoprávnenie žien.
Russova odpoveď, že si myslí, že je to o práve pracovať a dostávať rovnakú mzdu ako muži, rovnako ako získať právo voliť, spôsobili, že Rockefeller so smiechom odsekol: "Ty si ale idiot! Dovoľ mi, aby som ti povedal o čom to je. My, Rockefellerovci, sme to financovali, my sme dali peniaze na ženské zrovnoprávnenie, my máme všetky noviny a televízie - Rockefellerova nadácia."
Potom povedal Russovi o dvoch hlavných dôvodoch, prečo elita financovala ženské zrovnoprávnenie. Jeden bol ten, že pred zrovnoprávnením nemohli bankári zdaňovať polovicu populácie a ten druhý, pretože vďaka nemu začali chodiť deti do škôl v skoršom veku, čím im umožnili, aby im bolo vštepované prijatie štátu ako hlavnej rodiny, rozbíjajúc tradičný model rodiny.
Toto odhalenie je v súlade s predchádzajúcimi priznaniami priekopníčky feminizmu Glorie Steinemovej, že CIA financovala časopis Ms. Magazine ako časť rovnakej agendy rozbíjania modelov tradičnej rodiny.

341569

08.11.2015 12:40

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

Obama obanoval kompliment o kráse. Obvinili ho zo sexizmu

pozorovateľ 82.?.?.?

Jeden z mnohých prípadov absurdných reakcií feministiek a doklad ich enormného mediálneho vplyvu:
---------------
Obama obanoval kompliment o kráse. Obvinili ho zo sexizmu

Americký prezident pochválil výzor štátnej zástupkyne v Kalifornii. Po kritike ženských organizácií sa jej ospravedlnil.

SAN FRANCISCO, BRATISLAVA. Nielen Petra Sagana minulý týždeň obvinili zo sexizmu. Podobné označenie si vypočul aj Barack Obama. Aj keď v porovnaní so slovenským cyklistom by americký prezident mohol hovoriť o veľmi prehnanej korektnosti v krajine.

Obama vo štvrtok v San Franciscu na uzavretom stretnutí s podporovateľmi hovoril o súčasnej hlavnej štátnej zástupkyni v Kalifornii Kamale Harrisovej. Vychádzajúcu hviezdu demokratickej strany, ktorá je dobrou priateľkou a podporovateľkou prezidenta, nazval „brilantnou, oddanou a tvrdou“. Na záver dodal, že je okrem toho „zďaleka najlepšie vyzerajúcou vrchnou štátnou zástupkyňou v krajine“.

Keď sa jeho vyjadrenie dostalo na verejnosť, mnohé hlavne feministické skupiny reagovali podráždene.

„Obrátil sa mi žalúdok,“ napísala Joan Walshová pre portál Salon. Iní na sociálnych sieťach bránili Obamu, že išlo o neškodný kompliment.

Obama sa však rozhodol urobiť to, čo prezidenti neradi robia - ospravedlniť sa. Ešte v ten deň volal Harrisovej. Tá kompliment nevzala zle, no ospravedlnenie prijala.

zdroj: http://www.sme.sk/c/6759799/obama-obanoval-kompliment-o-krase-obvinili-ho-zo-sexizmu.html

341571

08.11.2015 18:08

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

Feministické "víťazstvá" v praxi

pozorovateľ 82.?.?.?

Lesbické feministiky napokon v svojom ťažení proti mužom dosiahli takmer úplný úspech. Ich základným cieľom bolo ponížiť mužov a zároveň dosiahnuť, aby sa ženy začali správať ako muži.

Tak sa pozrime, čo všetko feministky dosiahli a ako to "prospelo" bežným ženám:

- presvedčili ženy, aby sa nevydávali a aby sa rozvádzali. Manželstvom muža a ženy lesbičky a feministky predsa opovrhujú.

- presvedčili ženy, aby sa nikdy nenaučili variť. Tvrdili, že ženy vyvárajú iba pre svojich mužov. V skutočnosti ženy potrebujú variť hlavne kvôli tomu, aby sa postarali o svoje deti. Muž prežije aj na núdzovej kuchyni.

- presvedčili ženy k promiskuitnému štýlu života

- presvedčili ženy, aby namiesto budovania rodiny a materstva venovali celý svoj plodný čas života kariére (t.j. otročeniu pre korporácie)

- presvedčili ženy, že tehotenstvo je niečo, za čo sa treba hambiť a čo treba "liečiť" - či už potratmi alebo antikoncepciou

- presvedčili ženy, aby zahodili svoju ženskosť a začali sa správať ako chlapi. Čo samozrejme dramaticky znižuje ich atraktivitu v očiach mužov

- presvedčili ženy, aby väčšinu svojho plodného života (do 30tky) strávili štúdiom na školách a pri štartovnom budovaní kariéry. Po skončení vysokej školy má na založenie rodiny žena len asi 6 rokov, z ktorých polovicu ešte venuje získavaniu praxe v prvom zamestnaní

Ale feministkám to nevadí. Sú to lesbičky a fakt, že normálne ženy sa prestanú dávať dokopy s mužmi ich akurát poteší. Nebudú už v spoločnosti také nápadné a možno ešte aj ulovia niektoré z nezadaných žien.

p.s.

ešte som zabudol som na jeden populárny feministický argument: "Žena nebude robiť mužovi doma slúžku..."

Tento argument zabúda, že väčšinu energie žena v manželstve venuje nie starostlivosti o muža, ale starostlivosti o svoje deti. To značí, že keď navarí jedlo pre ne, tak zostane niečo aj pre matku a otca. Keď žena udržiava v domácnosti čistotu a poriadok, je to predovšetkým pre zachovanie zdravia detí. To, že zabezpečí pre muža isté pohodlie v domácnosti, je iba bonus navyše a na oplátku sa oddýchnutý muž môže lepšie starať o finačné zabezpečenie rodiny.

Muži aj ženy sú evolučne adaptovaní robiť rozdielne činnosti. Pokiaľ ženy nútia mužov robiť typicky ženské aktivity (varenie, pranie, žehlenie), spôsobujú im pocit nešťastia, ktorý môže vyústiť k rozpadu rodiny. Rovnako ako by boli ženy nešťastné, keby museli rúbať drevo, opravovať auto, elektrospotrebiče, vodovod, presúvať nábytok po dome... Tým, že feministky mediálne pretláčajú "rovnú" deľbu domácich prác, tak vlastne nahrávajú depresiám a frustráciam v rodinách, ktoré môžu ľahšie prerásť či už do nevery alebo do hádok a rozvodu.

341590

09.11.2015 10:31

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

RE: přeprogramovené talmudizované české ženy

pozorovateľ 82.?.?.?

re: "No a teď se nám pokuste vysvětlit, proč se zmíněné vymývání mozků a přeprogramování týká pouze žen, na vás, bílé muže nebylo zaměřeno a nebo jste schopni, díky vašemu vysokému IQ, nenechat celý proces přeprogramace na vás působit?"

ja by som povedal, že muži sú príliš tvrdohlaví a sebavedomí, aby s nimi bolo možné nejak výraznejšie manipulovať. Ženy naopak boli od detstva vychovávané, aby dbali na doporučenia "autorít". Ono to v základe nie je zlá vlastnosť. V detstve boli týmito "autoritami" v svete žien rodičia, neskôr širšia rodina alebo miestna komunita. V tom nebol problém. Lenže potom túto poddajnosť žien začali zneužívať najrôznejšie spolky za svojím účelom.

Stačí si len zobrať príklad módy: nejaká samozvaná redaktorka ženského časopisu napíše "tento rok budú v móde pastelové farby" a všetky ženy idú nakupovať nové modely. Ak by rovnaký časopis napísal: tento rok budú všetci muži chodiť do práce v obleku s kravatou, tak 95% mužov im na to odpovie "trhnite si nohou".

Proste evolúcia núti mužov, aby boli odlišní od davu, aby tak zaujali budúcu partnerku. Preto len veľmi zriedkavo podľahnú mediálnej davovej psychóze.

Ženy naopak veľmi dajú na doporučenia iných žien, pretože veria, že napodobnením ich správania dosiahnu cestu k úspechu. A to je tá tragédia, pretože sú ľahko zneužiteľné pochybnými autoritami.

341624

09.11.2015 13:45

Jak feministky přitlačily Akademii věd ke zdi

RE: přeprogramovené talmudizované české ženy

pozorovateľ 82.?.?.?

re: "Trošku jiné je to s nejmladší generací, tedy dětmi školou povinnými, ty zatím masážím podléhají, bez ohledu na pohlaví, jak to bude dál, ukáže čas, zatím v jejich věku je potřeba hodně psychické síly na to, aby unesli odlišnost od davu."

U detí je to taktiež evolučne podmienené, že v detstve sa riadia odporúčaniami autorít, obvykle svojich rodičov (aj keď ako kedy, že?). Takto to fungovalo celé stáročia.

Lenže teraz sú deti čoraz viac vystavené tlaku neomarxistických experimentátorov, ktorí sa to snažia zmeniť/zneužiť. Snažia sa v očiach detí podrývať autoritu rodičov a naopak využívať autoritu školy, aby deti zmanipulovali žiadúcim smerom. Rozbitie autority rodičov je v tomto smere nutnou podmienkou k dosiahnutiu úspechu. Akonáhle sa stratí ochranný a výchovný vplyv rodiny, deti sú voľne vystavené všetkým typom demagógií: začínajúc školskou indoktrináciou a končiac médiami, západnou kultúrou a slniečkárskou propagandou.

A oblúkom sa vrátim k prvotnej téme. Najjednoduchší spôsob, ako rozbiť vplyv rodiny, je rozoštvať mužov proti ženám, čo je presne to, čo feministky robia. Namiesto toho, aby sa venovali svojim deťom, vyplytvajú muži a ženy všetku svoju energiu na vzájomný boj proti sebe, zatiaľ čo za ich chrbtom sa budú radovať pochybné neomarxistické živly. Preto stále tvrdím, že ženy a feministky sú dve úplne odlišné skupiny a že ženy boli feministkami proste zneužité a oklamané.

341634

16.11.2015 16:33

Útok ve Francii = státní terorismus, ale jakého státu?

zopár dodatkov:

pozorovateľ 82.?.?.?

Naozaj to vyzerá podozrivo:

Už hodinu po prvých správach o streľbe v Paríži Hollande vedel, že sa jedná o útok ISIS. Útočníci v tej dobe ešte chodili po uliciach a strieľali po ľuďoch, ale Francúzsky prezident už vedel, za koho bojujú...

Správy o nájdených pasoch a dokladoch z médií naznačujú:
- traja útočníci boli "rodení" Francúzi
- dvaja útočníci prenikli do EU cez balkán ako Sýrski "utečenci", pričom ich sýrske pasy sú zrejme falošné
- jeden útočník mal egypský pas
- jeden predčasne v Nemecku zadržaný pravdepodobný atentátnik mal pas Čiernej Hory.

Ako mohol niekto na základe týchto argumentov povedať s takou skalopevnou istotou, že sa jedná o akciu ISIS? Nehovoriac o tom, že aj keby tie sýrske pasy boli pravé (akože nie sú), tak ani to o ničom nevypovedá - mohli by to byť Assadovi bojovníci, členovia "umiernenej" opozície alebo členovia ISIS.

Ako je teda možné, že na základe takýchto nejasných dôkazov si Francúzska vláda dovolila v priebehu ani nie 48 hodín od útoku spustiť bombardovací nálet proti územiu Sýrie???? Pričom sa navyše jednalo o "slepé" bombardovanie, ktoré obnáša riziko civiliných obetí.

Mne osobne to pripadá, že USA aj Francúzsko sa zľakli Ruských úspechov v boji proti ISIS a teraz zúfalo hľadajú zámienku, ako sa do bojov zapojiť, aby si urvali podiel na prípadnom víťazstve...

Ohľadom francúzskeho bombardovania Sýrie dva dobré články:

http://medzicas.sk/neuveritelne-po-roku-a-pol-nale...

http://medzicas.sk/humanitarne-bombardovanie-al-ra...

341929

22.11.2015 13:21

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

korekcia chyby v článku:

pozorovateľ 82.?.?.?

tu je chyba!

"Počet židů v NKVD byl snížen o 4%, když byly čistky koncem r. 1939 dokončeny"

správna verzia je

"Počet židů v NKVD byl snížen NA 4%, když byly čistky koncem r. 1939 dokončeny"

Pán Stwora, opravte to v článku, je to totiž viac než podstatný rozdiel!

342160

22.11.2015 20:36

Epizoda 11. Sovětské čtvrtstoletí (1930 – 1955)

Nie moc kvalitný preklad... Ďalšie zásadné chyby vo význame!

pozorovateľ 82.?.?.?

Nie že by som sa chcel do toho moc rýpať, ale ten preklad nebol urobený moc vydarene a mnohé vety pôsobia opačným významom, než originál...

Napríklad:

"podívejme se na Borise Savinkova. To byl židovský vůdce Sociálních revolucionářů, tvořených převážně židy. Dal Fanny Kaplan revolver, kterým měla zastřelit Lenina, což udělala. Lenin zemřel."

v originále: "Lenin died a few years later ." To je dosť výrazný rozdiel! Už som rozmýšľal, či mi zase niečo uniklo.

alebo:

"Čistky vyčistily zemi od zrádců. Osa 5. kolony v Sovětském svazu byla zlikvidována.“ Ale 10 milionů nevinných bylo zabito během druhé světové války. Musíme určit počet těch, kteří neprošli čistkami. Převážná většina z těchto popravených byli židé, Poláci a neslovanští občané Sovětského svazu."

v originále: "We need to quantify those who were purged. " To jest: Musíme určiť počet tých, ktorí boli ZASIAHNUTÍ/ZLIKVIDOVANÍ čistkami. Ten pôvodný preklad je nejednoznačný, zvádza práve k opačnému dojmu.

a podobne ako som písal vyššie:

"Počet židů v NKVD byl snížen o 4%, když byly čistky koncem r. 1939 dokončeny"

správna verzia je

"Počet židů v NKVD byl snížen NA 4%, když byly čistky koncem r. 1939 dokončeny"

Tento článok je veľmi zaujímavý a ja by som z neho rád používal citáty, ale tieto chyby to dosť komplikujú... Pán Stwora, zvážte opravu tých chýb v texte.

342173

28.11.2015 11:54

Americká letadla nechala cisterny ISIS nedotčené, protože „jim došla munice“

RE: Americke letadla

pozorovateľ 82.?.?.?

na obranu bežných američanov: pokiaľ naozaj dennodenne musia piť fluórovanú vodu, majú hliník a ortuť v desiatkach povinných vakcín, k tomu limonády sladené aspartámom, mäso dochutené glutamátom sodným.... tak sa fakt nedivím, že boj s propagandou prehrávajú... Po toľkých neurotoxínoch sa divím, že ešte vôbec dokážu ako-tak prežívať.

342456

28.11.2015 22:25

Kdo je sluníčkář?

RE: Navrh

pozorovateľ 82.?.?.?

celkom to nechápete. Tí tzv. "slniečkári" sú v skutočnosti neomarxisti, ktorí proste nenávidia súčasnú civilizáciu a za jej zničenie sú ochotní položiť aj vlastný život. Oni si plne uvedomujú, že tá vlna imigrantov zničí aj ich, ale je im to jedno, berú to ako obeť pre svoj ideál. A ich ideálom je krajina chaosu, bez akýchkoľvek pravidiel, princípov, s rozvrátenými spoločenskými a triednymi vrstvami. Doporučujem naštudovať si zopár vecí o neomarxizme a predovšetkým o frankfurtskej škole, aby ste pochopili, s akými fanatikmi tu zápasíme.

a potom je tu ešte malá druhá skupina, klasických zapredancov a zradcov, ktorí robia túto deštrukciu krajiny s vedomím, že patria k istému "vyvolenému" národu a že keď svoju úlohu splnia, tak stihnú včas utiecť a získať odmenu a azyl.

342483

30.11.2015 12:41

Belgická stádní mysl vede obyvatele k „boji s terorismem“ tweetováním obrázků s kočkami

Neomarxistické experimenty likvidácie národa

pozorovateľ 82.?.?.?

Preberám z inej diskusie:
-----------------------

Neomarxistické experimenty likvidácie národa

mám podozrenie, že Európa bola použitá na rozsiahly sociálny experiment, ako zlikvidovať vybraný národ. Pre každý štát použili inú stratégiu, aby mohli neomarxisti porovnať, ktorá je účinnejšia:
- pre Nórsko bola vybraná varianta brutálnej juvenilnej justície a odobratie fakticky všetkých detí rodičom
- pre Švédsko bola zvolená varianta nekontrolovanej islamskej imigrácie
- pre ČR bola zvolená varianta extrémnej propagácie hormonálnej antikoncepcie (česko je v svetovej špičke v užívaní HA aj v otázke neplodnosti)
- pre SR bola zvolená stratégia zdierania zamestnancov s nízkymi platmi a zadlženie celej krajiny hypotékami
- pre Veľkú britániu bola zvolená stratégia extrémnej promiskuity mládeže, kombinovaná s podporou homosexuality
- pre ďalšie krajiny bola vybraná stratégia otravy obyvateľstva pomocou GMO potravín
- pre ďalšie krajiny bola vybraná stratégia otravy ľudí pomocou práškovania s chemtrails
- pre iné krajiny bola vybratá stratégia umelo vyvolanej občianskej vojny
atď atď.

A keď budú hotové výsledky, tak svetová elita sa rozhodne, ktoré stratégie sú najrýchlejšie alebo s najmenším odporom obyvateľstva a použije ich následne pre celý svet, s cieľom zredukovať svetové obyvateľstvo na 500 miliónov otrokov.

p.s.
- pre Holandsko bola zvolená stratégia masovej propagácie drog
- pre Belgicko bola zvolená stratégia masovej propagácie eutanázie, vrátane eutanázie novorodencov, detí, dôchodcov, ľudí s depresiami...
- pre Grécko bola zvolená stratégia štátneho bankrotu
- pre Ukrajinu bola zvolená stratégia fašistickej diktatúry

p.s2.
- USA podstupujú experiment s vplyvom extrémneho očkovania na budúcnosti mládeže

342554

30.11.2015 12:43

Belgická stádní mysl vede obyvatele k „boji s terorismem“ tweetováním obrázků s kočkami

RE: Překlad z mediální debilštiny

pozorovateľ 82.?.?.?

Tu je tých fotiek s gumovými kačičkami ešte viac. Je to vyslovene úchylné...
http://www.hlavnespravy.sk/cely-svet-sa-zabava-na-...

342555

30.11.2015 18:11

Belgická stádní mysl vede obyvatele k „boji s terorismem“ tweetováním obrázků s kočkami

RE: Neomarxistické experimenty likvidácie národa

pozorovateľ 82.?.?.?

apropo privatizácia...

z článku:

http://www.zvedavec.org/klasika/2009/05/3144-dejin...

1980: Začína celosvetový fenomén privatizácie. Rothschildovci za ním stoja od samého začiatku, aby sa zmocnili kontroly nad všetkým verejne vlastneným majetkom na celom svete.

1985: N. M. Rothschild & Synovia odporúčajú Britskej vláde privatizáciu Britského plynárenského priemyslu. Následne vláde odporúčajú aj privatizáciu prakticky všetkého štátom vlastneného majetku vrátane Britskej ocele, Britského uhlia, všetkých Britských regionálnych elektrární a všetkých Britských regionálnych vodární.

1987: Edmond de Rothschild vytvára the World Conservation Bank, ktorá je navrhnutá na to, aby prenášala dlh z krajín tretieho sveta do banky a obratom tieto krajiny budú banke dávať svoju pôdu. Dôvodom je, aby Rothschildovci mohli získať kontrolu nad tretím svetom, ktorý predstavuje 30% povrchu Zemskej súše.

1995: Bývalý vedec na poli atómovej energie, Dr Kitty Little tvrdí, že Rothschildovci už kontrolujú 80% svetových zásob uránu, čo im dáva monopol v oblasti nukleárnej energie.

1998: Vo Frankfurte, teda meste z ktorého pochádzajú Rothschildovci, je zriadená Európska centrálna banka.

atď.

Už je jasné, odkiaľ sa objavila v roku 1989 myšlienka sprivatizovať všetok štátny majetok? V rovnakom čase, vo všetkých krajinách východného bloku a o dva roky neskôr aj v Rusku...

342568

01.12.2015 18:28

Belgická stádní mysl vede obyvatele k „boji s terorismem“ tweetováním obrázků s kočkami

RE: Neomarxistické experimenty likvidácie národa = naprosta debilnost

pozorovateľ 82.?.?.?

Mal som na mysli tento neomarxizmus:
------------------------------
“Východiska frankfurtské školy můžeme v podstatě shrnout následovně: dokud je jedinec přesvědčen, nebo alespoň pociťuje naději, že se díky daru rozumu dají vyřešit problémy společnosti, pak společnost nikdy nedosáhne stavu beznaděje a odcizení, které jsou nezbytné k vyvolání socialistické revoluce. Jejich snahou je tedy podkopat dědictví západní civilizace. Proto její stoupenci prosazují co nejničivější kritiku každé myslitelné oblasti života, která by mohla narušit společnost a rozložit to, co považují za řád „útisku“. Doufají, že se jejich myšlenky a postupy rozšíří jako virus, aby, jak to vyjádřil jeden z nich, „dílo západních marxistů pokračovalo jinými prostředky“[2].

Frankfurtská škola, aniž by ostatním blíže odkrývala své záměry, prosazuje pro zdárný postup „sametové“ kulturní revoluce mezi jinými následující věci:

1. zvláštní trestnost rasových zločinů;

2. zavádění nového jazyka a změnu obsahu a vnímání pojmů;

3. sexuální výchovu a šíření homosexuality mezi dětmi;

4. podkopávání autority učitelů a školy;

5. podporu přistěhovalectví ke zničení kulturního rázu země;

6. rozšíření užívání drog;

7. útok na náboženství;

8. nejistý právní systém nastavený proti obětem zločinů;

9. závislost na státu nebo státních příspěvcích;

10. ovládnutí sdělovacích prostředků;

11. oslabování role rodiny a její rozbití.

Jedna z hlavních myšlenek frankfurtské školy navazuje na Freudovo pojetí sexuality a vykládá jej ve smyslu „pansexuality“ zahrnující nevázané ukájení pohlavního pudu, stírání rozdílů mezi pohlavími a překonání tradičních vztahů mezi muži a ženami. Proto jsou jejími dalšími záměry:

a) útok na autoritu otce, odmítání rozdílných rolí otce a matky a uzmutí rodičům jejich práv jakožto hlavním vychovatelům dětí;

b) odstranění rozdílů ve výchově chlapců a dívek;

c) odstranění veškerých projevů zvláštního postavení muže, např. přítomností žen v ozbrojených složkách;

d) prohlášení žen za „vykořisťovanou třídu“ a mužů za „vykořisťovatele“.

Münzenberg shrnul úsilí frankfurtské školy následovně: „Západ zkazíme tak, až bude smrdět.“

Škola rozlišuje dva druhy revoluce: politickou a kulturní. Kulturní revoluci, která rozkládá řád zevnitř, považují za dlouhodobý plán zaměřený zejména na rodinu, školství, sdělovací prostředky, oblast pohlavního života a populární kulturu.”

celý článok: http://www.tedeum.cz/4_2014/frankfurtskola_0414.ht...

skrátená verzia: https://diskuter.wordpress.com/2015/07/07/frankfur...

342605

12.01.2016 12:22

Sexuální terorismus v srdci Evropy

Blitz-Džihád: ako bude prebiehať povstanie imigrantov.

pozorovateľ 82.?.?.?

Znepokojivý príspevok z diskusie:
http://aeronet.cz/news/video-silvestrovska-noc-v-k...

344287

13.01.2016 17:57

„Smrtící dary“ od Spojených států hrozbou pro lidstvo

Nenápadné bakteriologické zbrane

pozorovateľ 82.?.?.?

Zaujímavý príspevok z jednej diskusie... Ktovie, čo všetko na nás "najväčšia demokracia sveta" v skutočnosti sype...

Nenápadné bakteriologické zbrane (príspevok z diskusie pod článkom). O tom, že borelióza, chronický únavový syndróm, HIV, ebola a ďalšie záhadné choroby môžu byť v skutočnosti výsledkom armádneho výskumu, pričom primárnym účelom týchto baktérií nie je človeka zabiť, ale spôsobiť mu dlhotrvajúce veľmi ťažko liečiteľné ochorenie, ktoré zaťaží zdravotníctvo a sociálny systém štátu.
http://www.hlavnespravy.sk/v-usa-vznika-stratena-g...

Že sa deje niečo divné, potvrdzuje aj ďalší článok. Hovorí o tom, že v posledných rokoch sa začala záhadne zvyšovať úmrtnosť bielych američanov strednej triedy...
http://www.hlavnespravy.sk/nova-epidemia-umrtnost-...
"Úmrtnosť bielych amerických občanov vo veku 45 až 54 rokov sa v posledných rokoch výrazne zvýšila. Vedci hovoria o tichej epidémií, ktorá si vyžiadala životy už 500.000 ľudí"

344366

14.01.2016 11:56

Jsem dozorce v Dachau

Príčiny pasivity obyvateľstva

pozorovateľ 82.?.?.?

Osobne si nemyslím, že by tá pasivita Nemcov k prívalu utečencov súvisela s výčitkami svedomia za druhú svetovú vojnu. Možno je to tak médiami prezentované, ale rovnakú pasivitu voči imigrantom vykazujú aj iné národy, napríklad Švédsko, Francúzsko, Británia alebo Belgicko. V prípade Švédov určite nemožno tvrdiť, že by mali nejaký komplex viny za ww2 a že si kvôli tomu nechávajú skákať od cudzincov po hlave. A predsa sa to vo Švédsku deje rovnako ako v Nemecku. Takže prečo?

Nedávno som sa stretol s veľmi špekulatívnou úvahou,že títo ľudia sú vystavení nejakej forme ovládania mysle, s cieľom aby boli čo najviac pasívni a nevzdorovali zavádzaniu NWO.

Ako spôsob realizácie ma napadajú nasledovné možnosti:

- manipulácia cez podprahové vysielanie v televízii, rozhlase, internetovej hudbe atď. Používa sa na to pojem "podprahová reklama", kedy sa do filmu alebo hudby zabuduje nepočuteľná/neviditeľná veta, ktorá sa ale človeku vrýva do podvedomia a začne sa ňou riadiť, bez toho, aby si to uvedomil. Hoci je používanie takejto praktiky po celej Európe oficiálne zakázané, je veľmi ťažké jej použitie niekomu dokázať. Súčasné digitálne televízie a elektronická hudba sú ideálne k tomu, aby sa do nej veľmi ľahko podobný skrytý signál zabudoval.

- manipulácia cez smartfóny. Je veľmi zvláštne, že ľudia používajúci intenzívne smartfóny pôsobia dojmom námesačnosti, ľahostajnosti, bežne sa používa pojem "smartfónoví zombii". Ako to funguje, nemám tušenia, len poznamenávam, že je to do očí bijúce.

- nenápadná distribúcia drog. Je známe, že existovalo a existuje množstvo výskumov venujúcich sa téme drog ovplyvňujúcich správanie ľudí. Rôzne látky pôsobia rôzne - niektoré drogy vyvolávajú agresivitu (viď čaj podávaný demonštrantom na Majdane), iné vyvolávajú ľahostajnosť alebo ochotu poslúchať príkazy. Čo ak sú obyvatelia Západnej Európy vystavení potajomky nejakému takémuto vplyvu? Napríklad vo forme kontaminácie pitnej vody, aditív v potravinách alebo dokonca v rámci rozprašovania chemtrails (áno, aj s touto variantou a pomerne podrobne rozpracovanou som sa už stretol).

- a posledná, najtriviálnejšia varianta, absolútna kontrola nad informáciami v médiach. To jest, v médiach čisto jednostranná wilkommenpropaganda, zakázaná akákoľvek diskusia pod článkami, automatizovane mazané diskusie vo facebooku. Mnohí ľudia vlastne ani nemajú šancu dozvedieť sa, že sa deje niečo divné, až kým nestretnú realitu na vlastné oči. A možno aj potom budú pochybovať o tom, či to nebol jednorazový incident.

Každopádne, je vidieť, že politici po celej Európe hrajú proti svojmu vlastnému národu. Je vylúčené, že by boli hlúpi a nechápaví. Robia to s plným vedomím. A znovu sa núka otázka, prečo to robia? Sú vydieraní, podplatení alebo agenti cudzích mocností? Alebo sú pod ďaľkovou kontrolou aj oni?

344394

14.01.2016 12:08

Jsem dozorce v Dachau

RE: Jiní Němci

pozorovateľ 82.?.?.?

Nemci podobne ako Slovania ležia v žalúdku svetovládcov už dobré storočie. Zrejme práve preto Anglicko dvakrát vyvolalo svetové vojny s cieľom, aby sa medzi sebou maximálne mlátili Nemci a Rusi.

Prekvapujúco už v roku 1943, keď svet ešte nevedel nič o nemeckých koncentračných táboroch a keď USA ešte od Nemcov nemali skoro žiadne straty, tak už existoval plán na takmer kompletnú genocídu Nemeckého národa:
---
"Morgenthau plán"

V roce 1944 se Velká Británie a USA dohodly na tom, že Německo po skončení války je třeba rozdělit na části, zničit těžký průmysl a samotné obyvatelstvo "přeorientovat" na zemědělskou výrobu. To byl tzv. plán Morgenthau. Předložil ho tehdejší ministr financí USA Henry Morgenthau. V září roku 1944 na 2. konferenci v Quebecu byl plán veřejně přednesen. Winston Churchill a Franklin Roosevelt ho přijali. Byla k němu přiložena poznámka Harry Whita, člena "finanční internacionály" systému Bretton-Woods, v níž se hovoří o tom, že při splnění plánu Morgenthau se v průběhu několika let počet obyvatel Německa sníží minimálně o 25 milionů lidí. Ale plán byl přesto přijat.

V srpnu roku 1944 byl vydán "Průvodce pro vojenskou administrativu v Německu", který se měl stát materiálem politického vedení pro okupační vojska v této zemi. Ale tuto příručku Morgenthau odmítl, domníval se totiž, že denní dávka jídla v množství 2.000 kalorií pro pracující Němce je příliš velká! Roosevelt tyto "návrhy na zlepšení" přivítal a řekl: "Musíme být k Německu tvrdí: mám na mysli německý národ, nejen nacisty. Bylo by třeba Němce buď kastrovat, nebo s nimi zacházet tak, aby se nemohli reprodukovat, aby neměli potomstvo, kterému by se jednou zachtělo chovat se tak, jako se chovali v minulosti". [...]

Počínaje rokem 1945 do poloviny roku 1948 jsme sledovali zotročení, ponížení a zničení celého národa," - to jsou slova důstojníka lékařské služby amerického námořnictva. Kapitán Albert Behnke srovnal německé a holandské hladovění: v průběhu několika měsíců v některých oblastech Německa okupovaných spojenci byl stanoven denní kalorický příjem na 400 kalorií; ve většině oblastí to bylo pod 1000 kalorií na den. Pro srovnání: v Holandsku byla guvernérem Třetí říše stanovena dávka 1394 kalorií na den - dávka, kterou Holanďané vždy dostali. Přitom za způsobení hladu v Holandsku byl po rozsudku Norimberského soudu komisař říšského komisariátu Seyss-Inquart popraven.

zdroj: http://myslenkyocemkoli.blogspot.cz/2015/05/sssr-n...

----
A zdá sa, že tieto snahy o genocídu Nemecka pretrvali dodnes. Či už v podobe toho, že Nemecko spolu s Japonskom má najnižšiu pôrodnosť na svete (aká náhoda, že?) až po súčasný príval moslimov, ktorí majú v Nemecku vyvolať občiansku vojnu.

344395

15.01.2016 08:45

Nesplacení dluhů jako zbraň: Poslední odpověď Ruska na agresi Západu?

Trochu ohľadom kontroverznosti centrálnych bánk...

pozorovateľ 82.?.?.?

Vyberám z článku: 8 dôvodov, prečo New World Order nenávidí Sýriu

1) Sýrska centrálna banka je vlastnená a riadená štátom

Inými slovami, spravuje svoje národnú menu tak, aby slúžila sýrskemu ľudu a nie Rothschildovcami ovládaným globálnym bankárom pôsobiacim zo svojich úkrytov v New Yorku, Londýne, Frankfurte, Tel Avive, Baseli a Paríži.

To znamená, že objem peňazí je v správnej synchronizácii so skutočnými potrebami reálnej ekonomiky, práce, výroby a všetkého, čo je užitočné pre ľudí v Sýrii, namiesto toho, aby to bolo v synchronizácii s parazitickými, podvodníckymi, špekulatívnymi zahraničnými finančníkmi. Tí sa snažia ovládať miestne centrálne banky, aby mohli umelo obmedziť objem disponibilných peňazí pre skutočné ekonomické potreby, najmä bezúročné úverové prostriedky potrebné na financovanie užitočných vecí v reálnej ekonomike: elektrární, ciest, plynární, bývania, súkromného podnikania a iniciatív. To totiž núti produktívnych hráčov – verejných aj súkromných - uchyľovať sa k smrtiacim úrokom a na báze úžery založeným pôžičkám súkromného bankovníctva, následkom čoho dlh rastie až do takzvanej “dlhovej krízy” , ktoré postihujú krajinu za krajinou, ako desaťročia jasne ukazujú.

Prostredníctvom umelého narušovania množstva “verejných peňazí” vydávaných suverénnymi centrálnymi bankami, ktoré neprodukujú žiadne úroky, sú krajiny nútené uchyľovať sa k vysoko úročeným “súkromným” peniazom (úverom), vydávaným monopolnými súkromnými banksterskými klanmi v rukách Rothschildovcov, Rockefellerovcov, Warburgovcov, Goldmanov, Sachsov, HSBC, Citicorp, JP Morgan Chase a ich záujmom.

Je zrejmé, že toto je veľmi dobrý dôvod pre týchto banksterských parazitov chcieť zneškodniť Sýriu.

2) Sýria nemá dlh v MMF

To znamená, že vedenie Sýrie chápe, že MMF – verejná multilaterálna agentúra tvorená vládami členských štátov – je ovládaná globálnymi mega-bankármi a pôsobí ako ich auditor a vymáhač pohľadávok vždy, keď sa jeden z jeho slabších členských štátov dostane do dlhových problémov, čo inak povedané znamená, že tieto krajiny dosiahli bod, kedy nemôžu vysať dosť peňazí zo zdrojov svojich ekonomík – práce, driny a námahy svojich ľudí – aby ich odviedli parazitickým súkromným globálnym bankárom.

V istom zmysle je skutočným účelom MMF pôsobiť ako daňový úrad globálnej svetovej elity – dá sa povedať, že je to ich “IRS“ (americký daňový úrad) – akurát že nezdaňuje ľudí priamo ale prostredníctvom vlád a národných daňových úradov. Už začínate chápať skutočné korene „dlhovej krízy” v Grécku, na Cypre, Írsku, Argentíne, Španielsku, Taliansku, Veľkej Británii, USA, Portugalsku, Francúzsku?

Globálne otroctvo nemohlo byť lepšie vymyslené a naplánované!
V skutočnosti pravé moslimské národy oprávnene odmietajú bankové frakčné úvery...

Automaticky kráceno

344432

15.01.2016 08:47

Nesplacení dluhů jako zbraň: Poslední odpověď Ruska na agresi Západu?

RE: Trochu ohľadom kontroverznosti centrálnych bánk...

pozorovateľ 82.?.?.?

...dokončenie...

...a úrokové praktiky ako nemorálne. To je to, čo robil Kaddáfí v Líbyi, a čo Sýria a Irán robia teraz.

Je zrejmé, že to je veľmi dobrý dôvod pre parazitických bankstrov chcieť zneškodniť Sýriu, rovnako ako zneškodnili Líbyu a teraz sa chystajú na Irán.

celý článok: https://www.rt.com/op-edge/syria-world-hate-messag...

344433

16.01.2016 10:51

Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec

"Ženy" v úvodzovkách

pozorovateľ 82.?.?.?

Editor dáva označenie "ženy" správne do úvodzoviek, pretože sa v skutočnosti o ženy naozaj nejedná. Tematike "gender" sa venujú výlučne lesbické ženy, žiadna normálna žena by podobné niečo nikdy nedokázala napísať.

Katedra Genderových štúdií funguje ako akýsi výcvikový tábor pre LGBT aktivistov a kutlúrnych neomarxistov. Lesbičky sú medzi prednášajúcimi aj medzi študentkami. Ak sa tam omylom dostane nejaká normálne orientovaná žena, utečie odtiaľ po prvom roku.

Títo ľudia sú potom počas štúdia zasvetení do najrôznejších podvratných taktík proti štátu: sú oboznámení s rôznymi teoretickými prácami kultúrnych neomarxistov, oboznámení s taktikami ako manipulovať verejnú diskusiu, oboznámení so slabými miestami psychológie obyvateľstva, atď.

Keď takáto osoba skončí, dostáva pracovné miesto buď v nejakej "neziskovke" financovanej zo zahraničia, alebo je jej prihrané nejaké miesto v štátnej správe. Obe tieto miesta sú veľmi užitočné na prípravu podvratnej činnosti proti krajine.

Na pochopenie, ako funguje tákáto podvratná činnosť, sa treba pozrieť detailnejšie na teóriu kultúrneho neomarxizmu, kvôli zmäteniu protivníka označovaného ako Frankfurtská škola. Z tejto teórie vychádza všetko, čo sa dnes okolo nás deje: prefereovanie multikulturalizmu na úkor domáceho obyvateľstva, agresívny feminizmus, genderizmu, homosexualizmus, rozvrat školstva, útok proti inštitúcii rodiny, útok proti kresťanstvu, propagácia drog, propagácia nihilistickej kultúry atď.

Pre odhodlaných čitateľov pripájam dva články, ktoré detailnejšie osvetľujú stratégie tohto hnutia:

Frankfurtská škola a jej vzťah k multikulturalizmu. Užitočné na pochopenie, ako vznikla filozofia anti-rasizmu a multikulturalizmu a čo je ich skutočným cieľom.
http://romanprazak.blog.idnes.cz/c/95274/

Frankfurtská škola a jej vzťah k feminizmu, homosexualizmu, útokom proti rodine a manipulácii detí v školách.
http://www.tedeum.cz/4_2014/frankfurtskola_0414.ht...

344465

16.01.2016 10:52

Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec

RE: špatný odkaz

pozorovateľ 82.?.?.?

ale kdeže, takáto "žena" žiadneho muža nehľadá. Hľadá pre seba partnerku...

344466

16.01.2016 11:09

Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec

A ešte malé vysvetlenie pojmu "gender"

pozorovateľ 82.?.?.?

Neznalý človek si môže myslieť, že sa jedná o decentnejšie, politicky korektnejšie označenie pre pojem pohlavie (v angličtine "sex"). Ale to je veľký omyl.

Pod pojmom "gender" aktivisti prezentujú tzv. "rod", t.j. psychické pohlavie. V praxi to teda znamená, že osoba má mužské fyzické pohlavie, ale ako gender si môže udať, že je žena (alebo asi 71 iných variant, viď link nižšie). Gender aktivisti tvrdia, že muži a ženy s tak nerodia, ale že si môžu slobodne zvoliť, ku ktorému "rodu" (gender) sa prihlásia. Tvrdia, že mužské a ženské správanie nie je vrodené, ale že je to dôsledkom stereotypov výchovy. Aby tieto stereotypy odstránili, tak deti v škôlkach povzbudzujú, aby sa chlapci obliekali ako dievčatká, aby sa hrali s dievčenskými hračkami, v extrémoch dokonca povzbudzujú deti k preoperovaniu pohlavia! V jednej Švédskej škôlke zašli tak ďaleko, že neoslovujú deti zámenami on a ona, ale vysleli si na to špeciálne "neutrálne" zámeno, aby deťom nechali "slobodu" rozhodnúť sa o svojom pohlaví... Až takto ďaleko siaha genderová ideológia.

No a tu je ten sľúbený link na tých 71 genderových rodov. Google a Facebook už naozaj umožňujú tieto hodnoty zadávať do profilu užívateľa:
http://www.telegraph.co.uk/technology/facebook/109...

Jeden starší článok: Dve pohlavia muž a žena sú málo. Facebook pri osobnom profile ponúka 10 rodov
http://www.hlavnespravy.sk/dve-pohlavia-muz-a-zena...

S teóriou gender je spájaná aj ďalšia absurdnosť, ktorá sa momentálne pomerne agresívne presadzuje v USA. Je to požiadavka na to, aby "trans-gender" školáci smeli navštevovať WC, sprchy a šatne opačného pohlavia. Školy a rodičia, ktorí to odmietajú sú vystavení riziku vysokých pokút. Zopár článkov:

Rodičov v štáte Massachusetts rozčuľujú nové pravidlá, podľa ktorých môžu transrodoví študenti (transgender students) používať toalety, ktoré chcú (a nie na základe pohlavia) a zároveň zavádzajú tresty pre žiakov, ktorí odmietnu schváliť alebo podporiť svojich transrodových spolužiakov.
http://www.lifenews.sk/content/deti-ktor%C3%A9-nep...

Nový kalifornský zákon umožní školákom vybrať si mužské alebo ženské WC na báze svojej “rodovej identity”
http://www.hlavnespravy.sk/novy-kalifornsky-zakon-...

V Španielsku šikanujú školy pre “nerešpektovanie gender-identity detí”
http://www.hlavnespravy.sk/v-spanielsku-sikanuju-s...

Dievčatám, ktoré sa sťažovali na vstup transsexuála na dámske sprchy, sa vyhrážajú žalobou za zločin z neznášanlivosti
[url]http://www.zemavek.sk/2013/10/dievcatam-ktore-sa-st...

Automaticky kráceno

344467

16.01.2016 22:01

Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec

Rodová rovnosť a feminizmus.

pozorovateľ 82.?.?.?

Od boja za rovnoprávnosť žien, k genderizmu a LGBT agende. Pohľad do pozadia genderového hnutia:
http://zdravysex.sk/index.php/2015/10/15/kapitola-...
podkapitoly:
- Cesta od feminizmu ku gendru
- "Násilníci" a "sexuálne obete"
- Pseudoproblémy a gradovanie absurdnosti v praxi
- Triezvy boj proti diskriminácii
- Prečo „nestačia“ dve pohlavia

344506

16.01.2016 22:05

Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec

RE: Analyza

pozorovateľ 82.?.?.?

jedna taká práca (tuším z Plzne) sa mi kedysi dostala do rúk. Malo to názov niečo v zmysle "Zobrazovanie gendeu a transsexuality v modernej fotografii"... Človeka chytal záchvat na zvracanie už keď v tom len listoval... Ale tu nejde len o tie študentky, čo to píšu. Čo za úchylné prasa vôbec dáva takéto témy žiakom na bakalárky????

344507

16.01.2016 22:09

Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec

RE: Analyza

pozorovateľ 82.?.?.?

Danielle, na tento odbor chodia "dievčatá" dobrovoľne a s plným vedomím, čo ich tam čaká. Ak sa tam predsa nejaká ocitne omylom, tak po prvom ročníku utečie, pretože normálna žena by podobnú transsexuálnu propagandu psychicky nevydržala. Ako som písal nižšie, štúdium gender studies navštevujú výlučne lesbičky (a poprípade transsexuálky), ale nie normálne ženy.

344508

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
767 625,14 Kč

Poslední aktualizace: 20.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 472 854