Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Lubosmat

Nalezeno 121 příspěveků, 32 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.06.2016 13:32

Obama zabouchl dveře Putinovi před nosem

Všetci vieme, čo by mal alebo nemal urobiť Putin, len jedno nevieme, čo so sebou si počneme?

Lubosmat 212.?.?.?

V starom vtipe z obdobia „Socializmu“ : Vykopal Slovák na Ukrajine niekde pri Užhorode zlatú tehlu, Rus ktorý kopal vedľa neho navrhol: „Rozdeľme sa po bratsky!“, na to Slovák odvetil „Ba figu napoly!“.

Dnes tento vtip aktualizujme podľa reality: Vykope Slovák na Ukrajine niekde pri Užhorode zlatú tehlu, Američan ktorý ho tam vyšle dozerať na Majdan nariadi: „Tehla bude uložená vo FEDE!“, na to Slovák odvetí „Ako si praješ pán môj a vládca.“.

Vôbec to nie je smiešne, ale je to veľmi pravdepodobný scenár.

349287

07.06.2016 14:54

Pekelný oheň z nebes Taliban nezničí

Čoraz častejšie sa stávame svedkami vrážd v priamom prenose!

Lubosmat 212.?.?.?

M. Kaddáfy , O. ben Laden, ... teraz ten A. Mansour a zvykáme si. Všetci slúžili jednému pánovi a keď sa mu znepáčili, tak hybaj do kytičiek.

Vždy mi nedalo spať to "dronové vraždenie" v Pakistanských horách, a hocikde inde vo vojnových zónach, kde si americká armáda hrá na supermanov.

Jedného zločinca "spolupracovníka CIA" Hashim Thaçiho, pre ktorého hlavným dodávateľom zbraní a sprostredkovateľom pre obzvlášť špinavú robotu bol O. ben Laden, urobia prezidentom, a druhého všetci vieme, lebo zrejme prestal dobre slúžiť.

Tak ako majú problém so zničením ISIL, tak majú problém so zničením Talibanu, veď sú to ich deti zrodené pri zadržiavaní ruského vplyvu v dotknutých krajinách.

Vždy keď sa im to zničenie teroristov takmer podarilo, zmenili taktiku a úplne nezmyselne začali vyjednávať o prímeriach.

349296

27.08.2016 09:53

Arktida na prahu zhroucení

Sťažuje sa jedna planéta druhej...

Lubosmat 78.?.?.?

.. "Počuvaj ja mám Ľudí!"

"Neboj to prejde."

351557

20.09.2016 13:11

Zastavme Fed, než bude zase pozdě

A nepočíta sa tu s niečím ako dolárový konsenzus?

Lubosmat 212.?.?.?

A) Systém funguje,
B) FED tlačí stále nové a nové doláre,
C) Finančné inštitúcie vymýšľajú nástroje na „zhodnocovanie“ požičaných dolárov,
D) Na finančné experimenty doplácajú prehlbujúcou sa zadlženosťou tí, čo tomu pramálo rozumejú,
E) Nadbytok dolára v obehu sa presunie smerom k bohatým vlastníkom finančných inštitúcií,
F) FED môže opäť tlačiť.

Je to finančný kolotoč, ktorý sa osvedčil a nikto na ňom nechce nič meniť.
No a keď sa to celé začína podozrivo nakláňať niekto opäť vytiahne z rukávu Žolíka a celý pokrivený systém podoprie, aby náhodou nespadol do finančnej priepasti, kam už dávno patrí.

351995

26.09.2016 13:14

„Jsme na cestě k vymření,“ říká významný vědec

Všetko by bolo OK, keby ľudstvo bolo schopné expanzie do vesmíru!

Lubosmat 195.?.?.?

Bráni tomu niekoľko vecí:

1) Vojny (rozvoj vojnových technológií za posledných 70 rokov v podstate stagnuje, a neposúva civilný sektor dopredu),

2) Kapitalizmus v súčasnej podobe (nezmyselné hromadenie svetového majetku okolo malej skupinky feudálov, ktorý nevedia čo s nahromadenými zdrojmi a vlastne absolútnou mocou),

3) Autorský zákon (absolútna volovina, ktorú aplikovalo na svoje obohatenie pár šikovných chamtivcov, a teraz aby sa každý, kto vymyslí koleso bál, že za to dostane predvolanie k súdu),

4) Politické riadenie spoločnosti (V stredoveku sa v mestách umožňovalo aby na „poslanecké“ posty zasadli na jeden deň v roku šašovia, dnes nám paradoxne títo šašovia vládnu 365 dní v roku).

5) Werichovské zamyslenie: „Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochyb!“

Koho ešte niečo napadne nech sa pridá ...

Vyhynutie spôsobí ľudskému druhu jeho vlastná obmedzenosť a neschopnosť rozvíjať sa väčšou rýchlosťou, než je rýchlosť akou dokáže „homo sapiens“ ničiť obmedzený ekosystém v ktorom žije.

352162

22.11.2016 12:05

Prastaré spirituální kořeny rusofobie

Je to len účelové podkladanie náboženských rozdielov ako jednej s marginálnych príčin nenávisti!

Lubosmat 212.?.?.?

Za všetkým sú vždy len a len peniaze ...

Pamätáte si na dobu socializmu, zotreli sa do určitej miery majetkové rozdiely a ľudia cítili skôr odpor „nechuť“ voči elitám, než nenávisť.

Skutočnej „tzv.“ vražednej“ nenávisti sú schopní len ľudia, ktorí prichádzajú o vidinu obrovských ziskov na teritóriu svojho záujmu.

Vatikán ako centrum kresťanskej moci rozsieval nenávisť voči pravoslávnemu Rusku hlavne z finančných dôvodov, patriarchovia Kyjevský a ani Moskovský sa nikdy nenechali vtiahnuť do priamej podriadenosti Vatikánu, a nikdy zrejme neplatili ani žiadne odpustky na uzmierenie hlavy západného vyznania.

Nenávisť západu voči moslimskému svetu a hlavne neslávne krížové výpravy, majú tie isté peňažné korene.

V posledných rokoch 2014, 2015 a 2016 sú spojené štáty svetovou jednotkou v obchodovaní so zbraňami, ich najväčší odberateľ , Saudská Arábia bojuje v Jemene.

Odpovedzme si, odkiaľ sme počuli v poslednej dobe najviac nenávistných rečí a invektív voči Rusku? Kto roztočil koleso sankcií proti Rusku?

Rusko má dôvod nenávidieť aj ukrajinský prezident Peter Porošenko, ako jeden z najbohatších Ukrajincov majúci v Rusku nemalé aktíva, keďže o ne môže rozhodnutím nejakého bývalého agenta KGB, momentálne v Rusku pri moci, ľahko prísť.

353483

22.11.2016 15:17

Euro vraždí Evropu

Nemecko je americký protektorát a my sme len prehrali ideologickú vojnu!

Lubosmat 212.?.?.?

Víťaz berie všetko, a tak si hospodársky priestor, najskôr štátov varšavskej zmluvy a neskôr aj niektorých pohrobkov ZSSR, rozdelili záujmové podnikateľské skupiny zo západu medzi seba, pravdaže za podmienok, o ktorých neboli ochotní viesť s nami ani monológ.

Keď zoberieš štátu menu, akoby si mu zobral dušu.

Načo potom všetko to politické harašenie, keď je suverenita ta tam, posledné nástroje štátnej moci, ktorými možno efektívne vyrovnávať nerovnováhu medzi stále väčším bohatnutím bohatých a pokračujúcim schudobnením chudobných, národná mena a štátna menová reforma .

Spomenuté nástroje boli naposledy použité len na to, aby bolo vykradnutie post - socialistických ekonomík ešte efektívnejšie a jednostranne výhodnejšie.

Pasca do ktorej sme sa dostali tkvie hlavne v tom, že domáca „kapitálotvorná“ podnikateľská vrstva sa nikdy nevytvorila. Padli akékoľvek colné bariéry, a trh bol zaplavený tovarom všetkého druhu.

Vytvorilo sa prostredie, kde realizácia domácej produkcie s primeranou mierou zisku a so šancou preraziť za hranicami je takmer nulová (česť výnimkám).

Zahraničné banky, reťazce, automobilky ... podnikajúce na našom území používajú množstvo „legálnych“ nástrojov na vývoz kapitálu mimo vnútorný trh.

Toto počínanie úplne vyhladovalo ekonomiku.

Slovenská elita sa prakticky vojde na jeden červený koberec.

Štát sa musí spoliehať na niekoľko miliárd eur z eurofondov poskytovaných desiatky rokov, pritom bez kontroly sústavne z ekonomiky odteká niekoľko desiatok miliárd eur každý rok.

Chceme mať vzdelaný národ a kvalifikovanú pracovnú silu, trocha privysoké očakávanie za 600 eur brutto ?

Chceme mať čisté ulice, vybudované cesty, chodníky a integrované dopravné systémy, lenže na to všetko treba vzdelaný národ a kvalifikovanú pracovnú silu. Armáda notoricky nezamestnaných bezdomovcov a sociálne neprispôsobivých skupín obyvateľstva, na to jednoducho nestačí.

27 rokov od pádu socializmu sa presviedčame neustále o neexistencii dvoch vecí:
1) solidárnosti podnikateľa k zamestnancom
2) zodpovednosti politika k voličom.

353489

12.12.2016 14:05

Itálie – zinscenované referendum, rodí se další parlamentní puč

1) NATO = strata vojenskej suverenity, 2) EU = strata hospodárskej suverenity 3) NATO+EU = strata politickej suverenity

Lubosmat 212.?.?.?

Všetci, čo si uvedomovali, kam tá eurointegrácia, násilná privatizácia, otvorenie sa globálnemu trhu ... smeruje, nakoniec šírili myšlienky o zoštíhľovaní parlamentov krajín, keďže veľká časť kompetencií vládnej moci prešla do nadnárodných sfér, a ten veľký parlament vlastne okrem mlátenia prázdnej slamy toho veľa na práci nemá.

354086

20.12.2016 21:06

Kdo naplánoval teroristickou operaci v Palmýře?

Teroristi sú takí silní, ako sa ich darí zásobovať zo strany podporovateľov materiálom ľudským a vojenským .

Lubosmat 91.?.?.?

Tak približne znela odpoveď Baššára al-Asada na otázku ruskej novinárky, aká je vlastne silná ozbrojená opozícia v Sýrii.

Asad zároveň priznal, že samotná SAA je na tom čo sa týka živej sily a techniky oveľa horšie, ako na začiatku konfliktu, a jediné čoho majú viac „okrem podpory RVKS, Iránu a Hizballáhu“ je odhodlanie vykoreniť v krajine terorizmus.

Dokonca sa nedíva na „teroristov“, ako na niečo od základu skazené a hodné len na likvidáciu. Sú to len ľudia, ktorí boli zvedení z cesty, bojujúci z róznych dôvodov na strane teroru.

Znovuobsadenie Palmíry Teroristami je len ďaľším dôkazom o širokej spolupráci a podpore Teroru - zo strany "Kryptofašistickej Damokracie.

354243

27.12.2016 18:27

Americká armáda v Evropě rozmisťuje tanky

62 000 AMERICKÝCH OKUPANTOV !

Lubosmat 95.?.?.?

Stále mnohým z nás nedochádza, že NATO je len iný názov pre „AMERICKÚ OKUPAČNÚ ARMÁDU“ na území kolonizovaných štátov európskeho PINDOSTANU.

Rozpustenie socialistického bloku a odmietnutie reformy sociálnych štruktúr bývalých socialistických štátov na inú úroveň, bez opätovného návratu k už prežitému „Kapitalizmu voľnej súťaže“ , je vnímané „Kapitalistickým blokom“ v čele s USA ako prehra na bojovom poli.

Víťaz berie všetko! Prehrali ste a poslúchajte náš diktát, ak nie zle nedobre sa Vám povodí!

Pekne sme sa „My nezasvätení“ prispôsobovali novým podmienkam s ideálmi na perách a nepochopením skutočných zmien, ktoré „nové časy“ prinášali.

62 000 amerických okupantov nie je žiadna reálna sila, existuje len reálna hrozba v podobe atómových zbraní, ktorými okupačná armáda USA v Európe disponuje.

Nemúťte vodu, 62 000-ový kontingent príslušníkov amerických ozbrojených síl nie je žiadnou reálnou hrozbou pre Rusko, ale ako pripomenutie Európanom, kto je tu vlastne pánom, je to dostatočný argument.

354365

28.12.2016 03:12

Americká armáda v Evropě rozmisťuje tanky

RE: 62 000 AMERICKÝCH OKUPANTOV !

Lubosmat 95.?.?.?

Reálne tá naša a ani tá Vaša partička "profesionálov" nič neznamenajú - rovnako ako tých ostatných 300 000 elitne platených EUVOJCOV.

Turci majú vlastnú agendu a nikomu nebudú kryť chrbát, keď majú sami dieravé gate,

Ukrajina je väčšou hrozbou pre nás, než pre Rusko, loajalita armády nie je k "vlasti" ale k tím čo dobre im kapsy mastí. Ak chcete stavať bezpečnosť EU na oligarchických bandách UKROPOV, boh poteš.

O garanciách bezpečnosti, ktoré sa ľahko lámu na formátoch "Mníchovskej dohody" vieme tiež svoje.

354370

02.01.2017 14:14

Berlín - další falešná vlajka

Teória o vyparovaní čiernych dier a faktor nekonečnosti ľudskej hlúposti.

Lubosmat 212.?.?.?

Keď sa „veľké“ hviezdy po vyčerpaní zdrojov energie zrútia do seba, dôjde k tzv. gravitačnému kolapsu a zrodu čiernej diery.

Veľkosť čiernej diery je teoretickým ekvivalentom svojej hmoty pred vlastným kolapsom a hmoty, ktorú dokázala pohltiť vo svojom „bezprostrednom“ okolí.

Keď už čierna diera nemá čo „jesť“ dochádza pravdepodobne ku gravitačnému deficitu a postupnému energetickému vypareniu, ako dlho tento proces môže trvať nevieme.

Alebo:

Keď sa nadnárodné finančné elity po vyčerpaní všetkých možných zdrojov rastu uzavrú do seba, dôjde ku kríze.

Veľkosť krízy je teoretickým ekvivalentom pažravosti finančných elít pred uzatvorením sa a množstve vojen, ktoré dokážu pri svojom kolapse vyvolať vo svojich sférach vplyvu.

Keď finančné elity už nemajú koho požierať prípadne anihilovať, dôjde pravdepodobne k finančnému deficitu a postupnému rozpadu, ako dlho tento proces môže trvať vieme:

1) Do nekonečna pokiaľ budú finančné elity fungovať na princípoch ľudskej hlúposti,

2) Krátko od okamžiku, keď začnú finančné elity fungovať na jednoduchých princípoch kvantovej fyziky.

354514

09.01.2017 07:26

Cílem USA je rozbít Rusko pomocí závodů ve zbrojení

Málokto si uvedomuje, že socialistický blok bol od konca II. svetovej vojny sústavne pod jarmom „sankcií“

Lubosmat 212.?.?.?

Možno si stratégovia západu dobre uvedomovali, že pokiaľ sa „komunizmus“ vo svete nerozšíri a zostane vo svojich „úzkych“ hraniciach, kdesi za „železnou oponou alebo červenou čiarou“, zákonite sa musí prejaviť efekt „Čínskeho múru“ a musí dôjsť k postupnému úpadku a rozpadu socialistického bloku.

To, že rozpad nastal skôr než skutočne k morálnemu a ekonomickému úpadku došlo, bolo spôsobené rozkladom „Elít“, ktoré chceli viac, než im to systém dovoľoval, bez toho, aby sa dostali za hranice nimi deklarovaných pravidiel hry.

Tvrdé patentové zákony, ktoré škodia pokroku vo svete dodnes, boli jedným so základných opatrení proti úniku „vymožeností pokroku“ za hranice západu.

Sankcie dnes, vo svete pokročilých komunikačných technológií, sú len „Reliktom“ minulých nádejí , že je možné niekoho izolovať pred vonkajším svetom a tak ho poraziť. Existencia Kuby stále nie je pre americké elity dôkazom nefunkčnosti tohto modelu.

Musím pripomenúť, že oveľa lepšie sa sankcie aplikujú na „spojencov“ než na „nepriateľov“. Zostanem preto v karibskej oblasti, napríklad na Haiti sa Američanom v priebehu rokov podarilo niekoľkokrát zmeniť vládnuce „režimy“ podľa „demokratických predstáv“ a výsledok Kubánci z toho svojho „Ostrova slobody“ veľmi dobre vidia, aj keď im vo výhľade trocha zacláňa Americké guantanámo.

354802

11.01.2017 09:15

Rozpad národů

Všetko by bolo OK keby!

Lubosmat 212.?.?.?

Švajčiarsko ťažiace s medzinárodného statusu nedotknuteľnosti nemožno brať ako príklad pre iné „drobné“ ekonomiky, pokiaľ sa raz a navždy takýto status nedohodne v širšom meradle.

Samotná Európa „bez hraníc“ nie je zárukou takéhoto statusu, keďže medzi mnohými štátmi v rámci EU existuje stále veľa nedoriešených územných sporov, ktorých väčšina vznikla násilným obsadením cudzieho územia z dôvodu udržania bezpečnostnej situácie v danom regióne.

Máloktorý štát sa môže popýšiť tak vysokým HDP, kde až 70% tvoria služby – zväčša finančné služby, a zároveň viac ako 160 rokmi neprerušeného kontinuálneho vývoja bez nejakých turbulencií.

Keby „veľkí“ dali už konečne pokoj „malým“, možno by sa svet od základu zmenil, ale vo svete silových riešení , kde sa viac napínajú svaly než rozum to navždy zostane len čistou teóriou.

354898

05.02.2017 05:16

Návrh zákona na preventivní útok na Írán ve Sněmovně reprezentantů je aktivní

Ak máš problémy "neriešiteľné problémy" doma - vyvez ich do zahraničia

Lubosmat 78.?.?.?

Je to, ako v tom vtipe s doktorom na urológii, ktorému sa nechce zaoberať s pacientom. Príde k doktorovi na urológiu pacient a sťažuje sa na bolesti v bruchu, na čo mu doktor hovorí: "Mali by ste ísť najskôr na očné oddelenie." Na čo pacient odpovedá: "Pán doktor, ale ja predsa s očami nič nemám." Doktor sa nakloní k pacientovi a povie: " Ukážte, /a pichne neočakávane pacienta ceruzkou do oka/, no a teraz už problémy s očami máte."

Ak nechceš, alebo nevieš interné problémy pacienta /v našom prípade USA/ riešiť, odkloň jeho pozornosť iným smerom, a on na ne na určitú dobu pozabudne. Takto sa to deje špeciálne v USA už veľmi dlhú dobu.

Na Slovensku sa občas vyskitli vo vedení štátu tzv. "Modré koalície" v predvolebných kampaniach finančne a mediálne silno podporované západom. Lídri týchto koalícií (česť výnimkám - BB) vyznačovali sa tým, že škodili, aj keď nemuseli, a tiež polčasom rozpadu, tak ako každý nestabilný rádioaktívny prvok.

Čsto som hovoril: "Dúfam že to čo stvárajú majú veľmi dobre zaplatené, lebo ak to robia z vlastnej vôle a presvedčenia, potom musia byť načisto vymetení."

S ohľadom na vysoký vek pána Trampa, a veľkou pravdepodobnosťou možnosti nástupu stareckej demencie, sa začínam báť, aby to nebol ten druhý prípad.

Viac si však prajem, aby to bolo tak, že dobrý šéf v novom úrade necháva určitú dobu všetko bežať po starom, aby mohol identifikovať najaktívnejšie články v zdanlivo neriadenom kolose pohybujúcom sa nejakým smerom, a potom ich cielene obmedziť, alebo vymeniť, aby sa smer kolosu ubral jemu želateľným smerom.

355555

08.02.2017 11:51

Návrh zákona na preventivní útok na Írán ve Sněmovně reprezentantů je aktivní

RE: Ak máš problémy

Lubosmat 212.?.?.?

Je celom možné, že máte pravdu, v politike sa tak dlhú dobu "Panny orleánske" určite neudržia.

Aj tak je mi z bývalých opozičných politikov najsympatickejší.

Vo veľkej meire sa zaslúžil za rozbitie SMK, tak ako Slota za rozbitie SNS, a tak zníženiu umelo roznecovaného napätia medzi slovákmi a maďarmi.

Ak myslíte 1984 od Orwella, tak to bude bližšie k realite, keďže Orwell čerpal námet z prostredia elitárskeho kapitalizmu a procesy 50-tych rokov v Československu sú dnešnému stavu na hony vzdialené ideologicky a aj politicky,

50-te roky už používajú na podporenie "Svojej pravdy" o zločinnosti "Komunistického zriadenia" len nejaké staré munifikované vykopávky, popierajúc tak, že každý systém má v sebe svojich bubákov, ktorí sú viac o ľuďoch než o samotných systémoch.

355591

20.04.2017 09:41

Austrálie přikyvuje na válku s Čínou

Článok len potvrdzuje, že Austrália je rovnako ako EU vazal USA

Lubosmat 212.?.?.?

Bývalá koloniálna ríša GB bola odovzdaná W.CH. za otvorenie západného frontu na konci II. SV pod neokoloniálny vplyv USA.

Okupačná mašinéria USA pod pláštikom NATO sa pomaly plíži cez novo nadobudnuté kolónie v4, balkánu a pobaltia / prakticky takmer bez boja/ smerom na východ.

Rovnako ako v EU aj v Austrálii je pri moci len tlupa Čínskych hračiek ktoré pri pohybe autíčka na ktorom sedia pohupujú hlavičkami hore a dole, tak ako si to vodič - bábkoherec praje.

357313

04.05.2017 11:23

Železné košile

Ťažko sa baviť s ľuďmi, ktorí nie sú ochotní akceptovať otvorenú diskusiu

Lubosmat 212.?.?.?

Po páde vlády Janukoviča sa dostali na UK k moci sily, ktoré nie sú schopné akceptovať iný názor a jedinou argumentáciou ich pravdy je násilie a teror.

Odpoveďou prečo sa tieto sily stále držia pri moci je prakticky bezvýhradná podpora UK režimu zo strany oficiálnych predstaviteľov západných štátov "a protagonistov tzv. západných cenností“.

„Západná cennosť“ je zrejme všetko to, čo sa dá použiť proti nenávideným Rusom, trebárs koktejl molotova.

Občas sledujem na RTV televízne diskusie s účasťou osobností z Poľska, Ukrajiny, USA, Izraela a pravdaže Ruska, zastupujúcich prakticky celé spektrum politických názorov.

Je až neuveriteľné s akou urputnosťou sa držia svojej pravdy osobnosti obhajujúce pozície a konanie Kyjeva vrátane špinavostí, ktoré sa odohrali tesne po páde Janukovičovej vlády: v Kyjeve, Odese a počas vojenskej ofenzívy proti DNR a LNR.

Žiadny argument neobstojí a akceptácia všetkého čo viedlo zo strany majdanu a „oficiálneho“ Kyjeva k masakrom na civilnom obyvateľstve je u nich tak hlboko zakorenená, že priam vidíte ich pripravenosť zahádzať koktejlami molotova každého, kto s nimi nesúhlasí.

Jedinou útechou pre nevinné obete násilia na Ukrajine je hádam len to, že veľmi veľa priamych aktérov trestných výprav, ktorí sa zúčastnili lynčovania už zakončili svoju pozemskú dráhu v zóne ATO.

357641

09.06.2017 09:37

Komentář k závěrečnému komuniké vůdců skupiny G7

0,699 miliardy je počet ľudí ktorých zástupcovia G7 majú ambície vládnuť celej 7,510 miliarde?

Lubosmat 212.?.?.?

Bohatá vrstva obyvateľstva mentálne zdegenerovala.

Zhŕňanie peňazí je nadradené akýmkoľvek iným ľudským činnostiam
Vlády najbohatších krajín, banky a ich vojenská moc, to sú najpovolanejší predstavitelia centra moci a mravnosti tohto sveta.

Snažia sa vo svojich globálnych víziách zomlieť všetky národy sveta, ako miešačka na betón, aby tú masu krvi, mäsa a kostí nakoniec vyliali na zem rozhrnuli a prevalcovali. Odporúčam prečítať si Asfalt (Štepán Kopřiva).

358291

09.06.2017 18:51

Komentář k závěrečnému komuniké vůdců skupiny G7

RE: Souhlas s výhradou ..

Lubosmat 95.?.?.?

Genetika a kultúra naozaj nemajú veľa spoločného. Kultúra je predovšetkým regionálna alebo lokálna záležitosť, týka sa geografického miesta, je však veľmi ovplyvniteľná zvonka.

Programová amerikanizácia a anglifikácia toho čo možno nazvať kultúrnym prejavom v súkromných a verejnoprávnych médiách je kolosálna, rovnako v televízii, divadle a školstve.

Keď slniečkári vykrykovali pred a po 89 "Dosť bolo "Ally Pugačevoj" v klipoch od spriatelených krajín na konci roka, kto by si bol pomyslel, že s "Allou" zařve aj česká a slovenská populárna pieseň.

358302

23.06.2017 08:46

Spojené státy signalizují záměr okupovat a rozdělit Sýrii

A ČO NA TO NATO?

Lubosmat 212.?.?.?

Američania odkryte podporujú Kurdov ( vo svojej podstate komunistov), ktorí sú najväčšími a úhlavnými nepriateľmi Ankary.

Vťahujú celú alianciu do medzinárodného konfliktu, a miesto toho aby mierumilovné „NATO“ vnímalo túto situáciu ako hrozbu, pohlavári veselo kotkodákajú, akéhože to vtáka vojny vysedeli.

358544

26.06.2017 11:35

Svět jde s Trumpem ke dnu

Čoho sa politici boja?

Lubosmat 212.?.?.?

Neboja sa čokoľvek sľúbiť.
Neboja sa verejne klamať.
Neboja sa hovoriť o zodpovednosti, patriotizme a povinnosti, pravdaže tých ostatných.
...
Boja sa však urobiť niečo, za čo by mohli niesť následky, pred tými, ktorí im dali moc, a ľudia to nie sú.

JFK bol len jeden!

358644

29.06.2017 10:49

Rusko udělalo velký krok na cestě k ovládnutí arktického šelfu

Ekológia, ľudské práva, LGBT psychóza, Gender ideológia ...

Lubosmat 212.?.?.?

Že Vás to ešte baví.

Najmocnejšie štáty, ktoré oficiálne tiahnu do boja proti slabším s už zmienenou agendou, všetky tieto nezmysly rázom zahodia za hlavu a tasia zbrane najmocnejšieho kalibru v snahe dobiť sa svojho „úspechu“.

Tí ktorí podporujú vojnu a rozvrat zvysoka kašľú na ekológiu, ľudské práva, LGBT ... táto pestrá agenda sa im hodí len na vydieranie slabších, keď nemôžete len tak zdvihnúť hlavu a povedať: „Pozametajte si najskôr pred vlastným prahom!“.

358710

03.07.2017 16:32

Něco pro pedagogický sbor

RE: Sme naj..horší v príprave na riešenie polodebilných testov. .

Lubosmat 195.?.?.?

Odpoviem tak trocha okľukou.

Škola by mala byť platformou založenou na dôvere a viere. Rodič dôveruje učiteľovi a verí v schopnosti svojho dieťaťa, dieťa dôveruje rodičovi a verí učiteľovi že ho úprimne chce niečo naučiť, učiteľ dôveruje deťom a verí rodičom že jeho prácu nebudú znevažovať.

Obrovský tlak ktorý dnes spoločnosť vyvíja smerom k odosobneniu a k tvorbe akýchsi poloautomatizovaných systémových vzťahov bez citu, vylučujúcich ideológiu v školstve a vzdelávaní, je v priamom protiklade snahy vštepiť deťom „ten najlepší možný“ morálny kódex.

Ponímanie dobra a zla nie je univerzálne a mení sa pod tlakom výchovy a vzdelávania.

Odpoveď na otázku či ma škola naučila to čo som potreboval pre prax, alebo by mohla aj viac?

- Z hľadiska vzťahov som spokojný, s učiteľmi som si väčšinou rozumel a niektorých z nich som mal dokonca aj úprimne rád, čo v konečnom dôsledku ovplyvnilo aj moje postoje v mnohých otázkach a aj moje budúce smerovanie.

- Z hľadiska teoretických a praktických vedomostí až po ukončenie vysokej školy na 80%, keďže sa zaoberám tým čo som študoval a aj ma to baví, možno to nemá na súčasné pomery až taký skvelý ekonomický efekt, ale je na každom z nás, či vidí úspech a sebarealizáciu v tom, že robí to čo ho baví (učiteľ nie som), alebo je to kariéra a biznis. Tí čo to dokážu skĺbiť sú deti šťasteny.

- Škola nie je automatickou zárukou úspechu, môže však výrazne pomôcť, záleží len na Tom čomu veríme a komu dôverujeme.

358800

10.07.2017 13:35

Tábor svatých

RE: Četl jsem

Lubosmat 212.?.?.?

Pozor na divadlo - všetok ten "ľavicový radikalizmus" je komparz, ktorý má prilákať "podobným spôsobom" zmýšľajúcich kapríkov, a ak sa pekne nechajú nachytať sú pozorne vylovení a pod odborným dohľadom, aby sa náhodou niekde v zakázaných revíroch nevyneresili.

358929

17.07.2017 11:18

Veveřička

A čo tak na tému veternej energie

Lubosmat 212.?.?.?

Nedávno som bol s rodinou peši cyklotrasou a cez most "Chucka Norisa" na zámku Schloss Hof u susedov v Austrii, pekný deň, pekná a príjemná prechádzka, na našinca vysoké vstupné a mizerné reštauračné služby, ešteže pred spomenutým Cyklomostom Slobody, ktorý navždy pre mňa zostane „Mostom Chucka Norisa“, keďže tento názov v neoficiálnej internetovej súťaži vyhral, boli na slovenskej strane otvorené stánky s občerstvením až do 22:00 hod a mohli sme sa po takmer poldennej prechádzke dosýta najesť klobás, langošov, placiek a zapiť to kofolou alebo pivom z ponuky aj zemí českých, a pravdaže za stráviteľné ceny.

Prečo spomínam tento výlet, je to, že som si mohol celkom zblízka pozrieť tie vrtiace sa opachy na premenu energie veternej na elektrickú, pravdaže v čase keď fúka vietor, my na Slovensku, a predpokladám aj v Česku musíme občas túto drahú ekologickú energiu nakupovať a predávať im za dumpingové ceny tú našu neekologickú atómovú, aby mali čím svietiť, keď vietor nefúka, a vypisovať pamflety o škodlivosti výroby atómovej energie v susediacich krajinách.

Čo ma zaujalo, bol enormný výskyt Sysľov pasienkových alebo obyčajných, behajúcich od jednej diery v zemi po druhú a nikde žiadny predátor Sokol, Jastrab, Sova ... . Vtedy som si uvedomil že nepočujem, u nás tak bežný spev vtákov, bolo tam také podivné ticho, len tie obrovské lopatky veterných elektrární čerili rozohriaty vzduch.

Automobilizmus likviduje spevavé vtáctvo v hojných počtoch, ale málokedy vidíte na diaľnici zrazeného dravca (možno mladého a neskúseného, tak ako mladé líšky tesne po vrhoch). zato tie nešťastné vrtule sekajú vtáctvo bez rozdielu, prvá lopatka spôsobí stratu orientácie, druhá alebo tretia ovalí vláka po hlave a sysle majú o bezpečie postarané.

Snažili sa to nejako riešiť znížením rýchlosti otáčania lopatiek, ale potom sa lopatky netočia v optimálnom režime a využitie vetra sa adekvátne znižuje. Ale asi to moc nefunguje.

Celý ten priemysel veterných elektrární živený z eurofondov ekologický vôbec nie je:
- zmena rázu krajiny,
- zaťaženosť odpadmi pri stavbe, prevádzke a likvidácii týchto kolosov,
- dopad na stavy spevavých vtákov a dravcov,

PS: Rádioaktívna sýkorka z oblasti černobyľu je myslím pri staraní sa o svoje zdravé rádioaktívne potomstvo oveľa šťastnejšia ako tá, ktorú v nejadrovom Rakúsku pri zháňaní potravy zabije lopatka veternej elektrárne, a jej potomstvo potom biedne zahynie od hladu.

359048

18.07.2017 11:57

Nevýslovný zločin Viktora Orbána

RE: Je těžké být odpůrcem - Elit nebo marionet?

Lubosmat 212.?.?.?

Máme obrovskú smolu, že žijeme vo svete kde skutočná moc a zlovôľa je skrytá.
Stále viac sa dostáva na povrch, že absolútna väčšina politikov sú len marionetky v rukách mocných.

Mocní nám tieto marionetky ponúkajú na volebných táckach, ako neohrozených lídrov strán a hnutí, a my si ich zamieňame s elitami.

Skutočné elity pracujú skryte, bez dohľadu verejnosti, či nejakých vlád, parlamentov, výborov, komisií, strán, alebo nedajbože mimovládnych organizácií.

Pomocou lobistov sa pripravuje vhodná konštelácia na rozhodovanie, a potom už marionetky zahrajú svoj nacvičený part.

Nám zostane len nechápavý vyvolený pohľad, čo sa to vlastne rieši a trpká spomienka na posledné volebné predstavenie.

359063

25.10.2017 07:52

Strana, která chce uspět ve volbách, potřebuje jediné: kouzelníka s lidskou duší

Zločin a trest - zabudnite na Raskoľnikova

Lubosmat 212.?.?.?

Románová postava Dostojevkého sa vnútorne zožiera svojim zločinom, ale ľudia z mäsa a kostí majú obranné mechanizmy, ktoré ich pred vnútornými „pochybami , výčitkami, svedomím, či ako sa tomu hovorí“ chránia.

Judáš je v ponímaní mravnosti tohto sveta extrém, však nezabil, len zradil, a zradil predsa pre peniaze – SVÄTÝ GRÁL kresťanského sveta, judaizmu, sionizmu, kapitalizmu .... to sa dneska nerobí.

Nevina je filtrovaná Makiavelistickým prístupom, ak ma pri mojom „konaní“ neodhalia, neobvinia a nedokážu mi nejaké porušenie „zákona“ som ako ľalia.
Ideál je, keď som tak „mocný a bohatý“ že som prakticky mimo jurisdikcie systému z ktorého ťažím a profitujem , ale to už sme v rovine nadnárodnej politiky.

Najväčšie bohatstvo a moc súčasného sveta vychádza predovšetkým z podvodu a vojny, kde v konečnom dôsledku je neschopnosťou systému reagovať v reálnom čase na zločin, premlčaním potvrdená ich legalizácia.

Trest je len ilúzia v ktorú chceme veriť, a preto dúfame, že „Božie mlyny melú pomaly ale isto“, lenže opäť pripomínam, že sme ľudia z mäsa a kostí a naša „astrálna“ duša po ukončení pozemskej púte bolesť a utrpenie cítiť nebude, jedine ak budeme opäť veriť v uvrhnutie „duše“ do šialenej dimenzie absolútnej samoty, taký je odkaz v knihe smrti.

360664

23.11.2017 14:28

Velký rozklad Západu: K čemu vedou špatná rozhodnutí?

Kde sa schoval Čierny Peter?

Lubosmat 212.?.?.?

Mne to pripadá s celým tým západným dlhom, ako v tom vtipe o pôžičke v banke.

Keď si požičiaš v banke, čo ja viem: 250 000,00 €, tak máš problém, avšak keď sa ti podarí požičať si od banky 250 000 000,00€, tak má problém banka, hlavne ak si požičané prostriedky už medzičasom rozflákal po kasínach a drahých lokáloch, a veriteľovi nemáš čo ponúknuť ako protihodnotu.

Veritelia po celom svete sa boja krachu megadlžníka, spratávajú v trezoroch "bezcenné - nelikvidné" štátne dlhopisy a robia dojem že je všetko v najlepšom poriadku.

S dolárom je to rovnaké vo svete obchodovania s plynom a ropou, a aj vo svete financií, kde balíky dolárov sú protihodnotou vyťažených komodít alebo dolárových rezerv vlastných národných prípadne prevzatých mien.

FEDOM vytlačené "bezcenné papieriky" sa vo svete pekne naviažu na komodity, alebo cez rezervný systém na meny štátov, ktoré musia za každý rezervný dolár v trezore alebo na účte národnej banky vysoliť na drevo nominálny ekvivalent vlastnej meny (myslím, že vrátane Ruskej národnej banky).

Ako sa používa dolár napríklad na burzách, v swapových operáciách a čo ja viem čom ešte, si netrúfam ani odhadnúť. Všetky dolárové transakcie udržujú hodnotu dolára a znecitlivejú ho voči inflačným a devalvačným tlakom.

Funguje to ako akási obrovská šedá ekonomika mimo finančný systém samotných spojených štátov, táto ekonomika stále rastie a zvyšuje dopyt po dolároch.

Preto sa vlastne čudujem, prečo sa toľko bojuje proti tzv. "šedej ekonomike"? Štát by síce prišiel o nejaké peniaze na daniach, ale na druhej strane by mohol veselo navršovať množstvo peňazí (vlastnej meny) v obehu bez negatívnych dopadov na infláciu a devalváciu. Plnením kritérií ekonomického diktátu západu podriadené štáty prichádzajú o takýto špekulatívny zisk, pritom však nechávajú takýmito špekuláciami zarábať svetovú obchodnú banku, medzinárodný menový fond a FED.

361157

27.11.2017 13:52

Co se skrývá za roztomilou fasádou „svobody a demokracie“?

V pojmoch chýba prívlastok zodpovednosti!

Lubosmat 212.?.?.?

Zodpovedná demokracia.

Zodpovedný liberalizmus.

Zodpovedná solidarita.

Zodpovedné vládnutie.
....

Žijeme v spoločenských systémoch v ktorých sa na základe určitých historicky kodifikovaných pravidiel (zákonov) riadi právo a poriadok.

Spoločenstvá (štáty) existujú v akomsi systéme vzájomných vzťahov, kde sú jednotlivé subjekty vo väčšej alebo menšej miere akceptované, v rámci „pravidiel“ tzv. medzinárodného práva a poriadku.

Bohužiaľ sú to spoločenstvá a systémy, kde sa vyžaduje solidarita a predovšetkým zodpovednosť vždy od tých slabších. Silnejšie elementy zabúdajú na svoju zodpovednosť v okamihu, keď môžu meniť pravidlá.

Pravidlá sa zákonite menia v prospech silnejšieho pričom sa zabúda sa na to, že zodpovednosť má rovnakú prioritu v riadení, ako demokracia, liberalizmus, solidarita a samotné vládnutie.

Dôsledkom súčasného stavu v spoločenských systémoch a v medzinárodných vzťahoch je predovšetkým úroveň „zodpovednosti“ s akou k nadobudnutým príležitostiam pristupujú silnejší.

Ak k princípom, ktoré pomenúvajú tieto pojmy nebudeme mať zodpovedný prístup, budú mať pre väčšinu z nás aj naďalej sprofanovaný a absolútne prázdny obsah.

361200

15.12.2017 10:18

Ruský úspěch v Sýrii zvýrazňuje neúspěch americké mise

Nájdi 10 kladných odpovedí

Lubosmat 212.?.?.?

1) je v dnešnej dobe nediskriminácie vôbec možné, aby v „demokratickom“ parlamente bolo viacej žien ako mužov?

2) je horšia vláda „diktátora“ ktorý sa sporadicky zbavuje nepohodlných (tak ako koniec koncov každá iná forma vlády), než „spravodlivá ochrana ľudských práv“ ktorá zoberie 1,5 milióna životov, z toho 0,5 milióna detí?

3) je pre nás výhodnejšia globálna hegemónia samozvaných USA, než globálna kooperácia a spolupráca?

4) je možné vystúpiť bez politickej a hospodárskej vendety „spojencov“ z NATO a EU?

5) je možné dosiahnuť zvýšenie životnej úrovne tam, kde občania štátu okrem pôdy už nevlastnia žiadne ekonomické nástroje, a takmer všetko čo môže dosiahnuť zisk je v rukách zahraničných spoločností?

6) Je možné hovoriť o podpore vzdelania, v systéme kde vysokoškolsky vzdelaný učiteľ zarába menej ako skladník v odpadovej spoločnosti?

7) je kapitalizmus postavený na tom, že väčšina ľudí ktorá nemá takmer nič vládne nad menšinou ktorá má takmer všetko?

8) Je náboženská príslušnosť tým správnym kľúčom k obsadeniu kresiel v parlamente a zostaveniu vlády?

9) je možné aby sa nástrojom terorizmu stal (len na základe svojho náboženského presvedčenia) ten, čo si len tak v savane pasie svoje kozy a o vojnových hrôzach nemá ani tušenie?

10) Má spoločnosť, kde v rodinách je viacej psov a mačiek, než malých detí nejakú šancu na budúcnosť?

Bača si spokojne uťahuje opasok na gatiach a mrmle popod nos, prečo v hociakom časopise píšu že mužov najviac sexuáne príťahujú kozy?

361447

12.01.2018 12:47

Írán je „ground zero“ pro americkou agendu změn režimů

Kde je "Gorila" a kde sú "predvilové" protesty učiteľov?

Lubosmat 212.?.?.?

Keď sa to manipulátorom, čo posielajú doláriky "svojim hlásnym trúbam" určeným na vyvolávanie vášní hodí, tak je kopec nespokojnosti, ináč upadajú ovčania do apatie, a opäť, tak ako každý rok veselo prekonávajú minimálne nominálny rekord vo vianočných a novoročných nákupoch.

361899

15.01.2018 15:45

Zeman bude "odejit"

Zvolí sa poskok s agendou ako tá pumpárska "Kisska"

Lubosmat 212.?.?.?

- Obchod musí byž vždy nad ľudské práva!,
- 2% HDP na zbrojenie je náš cieľ!,
- Treba zrušiť aspoň 20 vysokých škôl nedosahujúcich "kritériá"!
- Choďte študovať do zahraničia, ak chcete mať vzdelanie!
- Slovensko je mafiánsky štát! ...

Pri oblápaní prasaťa z východu mu padali pravé krokodílie slzy.

Nejaká agenda "Modrý sup" a prevaha 5bilboardov na jedného protivníka na každom väčšom námestí a je zvolené.

361956

18.01.2018 13:47

Vojenská zpravodajská služba vyzbrojila demokracii po celém světě

Demokracia ako "Nástroj Deep State" rozumej USA

Lubosmat 212.?.?.?

Pre okupované krajiny, kde došo k nastoleniu "Demokracie - NDS" je to jednoznačne dobré len pre iniciátora, tak ako bolo správne v článku podotknuté :
1) "Demokracia" je dobrá na zvrhnutie moci a nastolenie nových poriadkov,
2) "Demokracia" je dobrá na udržanie "Status Quo" nastolených poriadkov,
3) "Demokracia" keď už je nastolená dáva do rúk neobmedzenú moc manipulátorom, ktorí majú k dispozícii zdroje.
4) "Demokracia" v okupovanej zóne udržuje "Status Quo" a dáva neobmedzenú moc okupantom, keďže jedine oni majú k dispozícii zdroje.

361984

19.01.2018 10:19

Ukrajina vítá rakety Tomahawk s otevřenou náručí

Čiernomorská kríza na obzore?

Lubosmat 212.?.?.?

Očakávajme ruské ponorky v karibskom mori.

Nejaké výzvedné a vojnové lode v prístavoch na Kube.

Nové testy medzikontinentálnych rakiet.

Vreskot kúpených médií.

Žeby konečná?

Idiotov rangu ukrajinského prezidenta, SK Kissku a prípadne CZ Drahoša možno nahovoriť Jastrabmi na hocičo.

To, ako sa Európa postupne opäť mení na hlavné vojnové pole, po dvoch svetových vojnách je dielom hlúpych a zapredaných politikov, pre ktorých je vlastná kapsa vždy dôležitejšia, ako národné strategické záujmy.

Výber „tej správnej – rozumej všetkého schopnej (okrem samostatného myslenia)“ elity európskych byrokratov je zavŕšený.

Možno sú tu stále nádeje, že RUSKO padne na hubu a „armagedon“ bude odročený na dobu porciovania ruského medveďa.

Kto si myslí, že Čína sa na to bude nečinne pozerať, a nepošle nám tu Američanmi tak obľúbené bengálske ohne (15 a viac kiloton), je na veľkom omyle.

362002

22.02.2018 14:03

Stávající světový řád je odsouzen ke zkáze

Medzinárodná vzťahy a medzinárodné právo?

Lubosmat 212.?.?.?

Píšem veľký otáznik, pretože podľa dnešnej situácie na najhorúcejšom svetovom bojisku je odpoveď jednoznačná.

Medzinárodné vzťahy sú diktované právom silnejšieho!

V Sýrii sú :

1) Legálne zvolená vláda,
2) Legálna prítomnosť ruský VKS,
3) Legálna prítomnosť iránskych gárd,
4) Otázna prítomnosť libanonského Hizballáhu,
5) Nelegálna ozbrojená „opozícia“ podporovaná „západom“ nech sa volá akokoľvek,
6) Nelegálny agresor - okupant Golanských výšin IZRAEL,
7) Nelegálny agresor USA a jeho „spojenci –podržtašky“,
8) Nelegálny agresor Turecko.
9) Okolo 500 000 obetí na obidvoch stranách konfliktu.

Sankcie „demokratického západu“ nie sú vedené proti žiadnej krajine, ktorá je agresorom alebo podržtaškou agresorov v Sýrii, aké jednoduché veď sankcie nemôžem viesť „agresívny DZ“ sám proti sebe.

V Ukrajine sú:

1) Nelegálne nastolená vláda „EUROMAJDANOM“,
2) Krym odštiepený v právnom vákuu po vyhnaní vlády Janukoviča, ktorý sa nakoniec referendom pripojil k Rusku,
3) Dohodnutá vojenská prítomnosť VKS na vojenskej základni na Kryme (do 25 000 vojakov a dôstojníkov),
4) Vytvorené tzv. samovyhlásené LNR a DNR, ktoré vznikli ako odpor na represálie vedené vládou v Kyjeve proti rusko-jazyčnému obyvateľstvu,
5) Priama humanitárna pomoc LNR a DNR zo strany Ruska,
6) Nepriama vojenská pomoc Ruska (poradcovia) dodávky ľahkých zbraní a munície (protilietadlové, proti pancierové a protipechotné).
7) Otázna agresia Ruska voči Ukrajine (Prezident Ukrajiny a niektorí vládni predstavitelia sú o agresii presvedčení.
8) Konflikt si vyžiadal na Ukrajine okolo 15 000 obetí.

Sankcie „DZ“ sú v „spravodlivom hneve“ vedené proti ruskému agresorovi .
Amerika a jej spojenci „Môžu“ lebo Amerika, Rusko „Nemôže“, lebo Amerika.
Rusi si pripomínajú koniec II. svetovej vojny úplne oprávnene, keďže v tomto konflikte zahynulo viac ako 20 miliónov rusov, čo je viac ako 1/3 všetkých obetí tohto svetového konfliktu.

My na tom našom „DZ“ nemôžeme už ani ceknúť na adresu „Holocaustu“, má to byť pre nás „Genocída“ ždvskh národa a basta, kde sa nabral ten národ, čo vytvoril IZRAEL, keďže takmer všetci prifrčali z koncentrákov je pre mňa záhadou formátu bermudského trojuholníka.

Je to na tom našom „DZ“ ako s bojom proti „Zločinnosti Komunizmu“ keď argumentom je niekoľko nespravodlivých procesov s „odporcami“ v 50-tych rokoch, úplne ignorujúc fakt, že dva svetové konflikty idúce tesne za sebou vyvolal a živil „DZ“ aj s celými tými svojimi „cennosťami“ .

362739

28.02.2018 23:37

Přicházející války ukončí všechny války

Vidina bohatstva a moci

Lubosmat 178.?.?.?

Preživší žoldnieri vo vojnách dávnoveku očakávali časť koristi, dnes dostanú almužnu, mastné sústa zožerú objednávatelia a ohlodané kosti podhodia novonastoleným marionetkovým vládam neo-kolónií.

362830

11.03.2018 14:49

USA se snaží záměrně prodlužovat krveprolití v Sýrii

Prečo vznikla OSN

Lubosmat 178.?.?.?

OSN vznikla po I. Svetovej vojne ako organizácia, ktorá mala za cieľ zabrániť všetkým ďalším vojnám.

Napriek tomu došlo za pomerne krátku dobu k ďalšej zničujúcej vojne.
Príčiny a eskalácia konfliktu II. svetovej vojny boli, a naďalej sú prezentované ako nacionálne záujmy podporené kultom osobnosti „Nemecký národ & Hitler“.
Tento hypotetický precedens dal podnet vytvoreniu vojnového tribunálu v Hágu, ako platformy na odsúdenie a potrestanie vojnových zločinov.

Pád socialistického bloku poskytol ideológom „západnej demokracie“ šancu k tomu aby sa začal frontálny útok na ideológie „sociálnej rovnosti“ a medzinárodné odsúdenie „in memoriam“ všetkých väčších protagonistov týchto ideologických predstáv, pod pracovným názvom „ odsúdenie zločinov komunizmu“, s cieľom zdiskreditovať raz a navždy myšlienky sociálnej rovnosti, ktoré v praxi často viedli k elitárskym praktikám.

Chcem však upozorniť na to, že tento odklon smerom k hľadaniu akéhosi „ideologického“ vinníka /fašista, komunista, terorista, Osama bin Laden, Saddam Husajn, Muammar Gaddafi, sprofanovaná historická osobnosť formátu Adolf Hitler, Vladimir Iľjič Lenin (Ulianov), Josif Vissarionovič Stalin, Nikita Sergejevič Chruščov, Mao Zedon .../ za svetové zlo.

V čase vzniku OSN sa nič také neriešilo, riešilo sa len to, že tu bol akýsi globálny konflikt, ktorý by sa nemal opakovať, lebo jeho dôsledky „nič dobrého“ svetu nepriniesli.

Vinníci konfliktu sa hľadali vždy na strane porazených, nie žeby tam neboli, veď jedna ruka netlieska, a tým to malo byť akože vybavené.

V skutočnosti sa nedarí dosiahnuť fungujúci nadnárodný formát „niečo ako „Medzinárodné právo“, na základe ktorého by bolo možné stanoviť pravidlá hry a možnosť potrestania vinníkov konfliktov a zbytočného krviprelievania aj zo strany druhej (čistá fantasmagória).

Všetci dobre vieme, že krv na rukách mali a majú všetci mocní tohto sveta, kdekoľvek sa skrížia ich záujmy. Kapitalizmus, hromadenie majetku a smerovanie finančných zdrojov, ktoré vedie k poškodzovaniu „obchodných“ partnerov je prvotnou príčinou nepokojov a krviprelievania v súčasnom svete, to žiadny pláštik „ľudských práv, demokracie, v pravde a láske na ulici zmietaných davov“ nezmení.

362989

21.03.2018 17:17

Vměšování USA do zahraničních voleb: Tradice CIA od roku 1948

RE: Zločinecké

Lubosmat 178.?.?.?

Implementácia "demokracie na US spôsob" kde sa systematicky vyberajú, presne tak ako za "komunismu" loajálne svine, ako tí najlepší adepti do politického válova nemôže mať inú koncovku.

Potom stači v ten správny čas zaveliť a podobní agentovi Kíska dokážu pre svojho chlebodarcu nozaj "veľké veci".

363180

15.04.2018 00:41

Kompilácia štatistík úspešnosti sýrskej protivzdušnej obrany

SKÚSTE AJ NIEČO UROBIŤ

Lubosmat 178.?.?.?

1) Nechoďte na námestia,
2) Nestante sa kanónfutrom diel nenávistnej propagandy,
3) Nekupujte výrobky USA, GB a FR
4) Nenavštevujte ich obchody, nevyužívajte služby týchto zločincov…

BUDE TO ŤAŽKÉ, ALE MENEJ POTUPNÉ, NEŽ SA IM PCHAŤ STÁLE DO PRD_L_!

363639

17.04.2018 10:40

Humanita a morální svědomí Ruska vedou k válce

Dvakrát nič zabilo vola

Lubosmat 212.?.?.?

Áno myšlienky na to, že 2000 cvičných výbuchov zem nerozvrátilo naruby, sú prezentované často, nikto z týchto mudrlantov však neriešil problém, čo keď sa to stane:

1) v relatívne krátkom časovom úseku (niekoľkých hodín - a nie rokov),
2) na huste osídlených teritóriách a nie niekde na púšti, v podzemí a v odľahlých častiach svetových oceánov,
3) autonómne systémy prežitia s väšším počtom personálu ako 10 ešte nikomu nevydržali viac než 3 mesiace ...

363738

03.05.2018 09:47

Bez moudré politiky není moudrého národa

Každému podľa jeho schopností, zásluh, potrieb?

Lubosmat 212.?.?.?

Ocenenie akých schopností?
1) Pracovať (Od roboty aj kone dochnú)
2) Využiť svoj osobitý potenciál organizovať a riadiť (zamestnávať ľudí, podnikať ..)
3) Využiť svoje schopnosti ktoré ma vydeľujú z priemeru (šport, hudby, TV, zábava ...)
4) Vedieť sa správne zaradiť (kariéra v štátnej správe, politika...)
5) Dokázať riskovať a ísť nad rámec pravidiel (nájomník, výpalník, mafián ...)

Ocenenie akých zásluh?
1) Nahonobenie majetku,
2) Narodenie sa do tých správnych pomerov,
3) Nájsť si partnera snov,
4) Za judášsky groš byť schopný všetkého...

Splnenie akých potrieb?
1) Biologických,
2) Intelektuálneho rozvoja,
3) Kultúrneho vyžitia,
4) Šport, zábava, hry
5) Mať zdravie, bohatstvo a moc ...

To čo ľudia naozaj chcú, čo môžu a čoho sú schopní je rovnica o mnohých premenných na konci ktorých je reálny život toho ktorého jedinca.

Kedysi dávno som čítal krátky fantastický príbeh o vytvorení entity (dokonalého spotrebiteľa), ktorá bola najskôr naplnená znalosťami o všetkom čo si možno v reálnom svete zabezpečiť, zároveň mala naprogramovaný pocit uspokojenia pri zabezpečení si potreby, a následne schopnosť materializovať čokoľvek existujúce na svete, tak aby mohla uspokojiť svoje potreby a túžby.
Problém nastal v tom, že to čo sa jej zmaterializovalo muselo niekde reálne existovať, a vlastne sa to k tej našej entite len teleportovalo.

Experiment spočíval v tom, aby sa zistilo, čo naozaj človek potrebuje k životu. Výsledkom bola jedna veľká čierna diera, ktorá mala potenciál pohltiť všetko na planéte.

Zastaviť sa to podarilo tým, že ešte kým s tou entitou existovalo aké, také spojenie, bola jej vnuknutá myšlienka chcieť niečo, čo spôsobilo jej zánik.

Ako naprogramovať človeka, aby sa pozitívne využil jeho potenciál a zároveň uspokojili do maximálnej možnej miery jeho potreby?

Človek je však len obyčajný obmedzený biologický tvor, a ako sa hovorí: „S jedlom rastie chuť!“, tak sa aj s narastajúcim uspokojovaním menia samotné potreby, bohužiaľ v určitom momente narazí uspokojovanie potrieb jednej entity na uspokojovanie potrieb inej entity a to vyvoláva konflikt – ten je tým hrozivejší a zničujúcejší, čím viac sú schopné dané entity získaný potenciál vyžiť proti sebe.

Ako zabezpečíme kontrolu nad vyvolávaním konfliktov, jedine obmedzením bohatstva a moci jedincov a spoločenských štruktúr.

Terorizmus vyžaduje zdroje a to nie malé, zabezpečujú ich bohatí jedinci a spoločenské štruktúry pod zámienkou presadzovania svojich ekonomických a politických záujmov.

363953

22.05.2018 15:57

Americká ambasáda pokřtěná krví

Kobylky a jadrový precedens

Lubosmat 212.?.?.?

Podľa vyjadrení politických predstaviteľov zemí, z ktorých migranti v EU pochádzajú, sa jedná o tú najúbohejšiu a najmenej vzdelanú spodinu spoločnosti, ktorá sa dozvedela o bájnej „Atlantíde“ a vyrazila do sveta "Šťastie hľadať".

Pre týchto ľudí je vražda len prostriedkom prežitia, ak chcete lepšie pochopiť v akom svete väčšina z nich vyrastala a čoho sú títo ľudia schopní, pozrite si brazílsky film Fernanda Meirellesa Mesto bohov:

https://www.csfd.cz/film/88625-mesto-bohu/prehled/.

Naši cigáni boli pre EU obrovským politickým problémom, až na hranici odmietnutia vyplácania Eurofondov, pritom sú len slabým odvarom toho čo EU namiešali Sorošovské vývarovne sociálneho inžinierstva.

Severokórejský problém sa nám snažia ukázať vo farbách denuklearizácie, ale kde je pravda ani srnky v lese netušia. Severokórejský vodca si vynútil rešpekt na medzinárodnej scéne a dokonca prísľub audiencie u samotného guru Ameriky a blízkeho vesmíru, prezidenta spojených štátov amerických.

Podobného scenára sa bojí „Israel“, ak by bol jadrový program v Iráne zavŕšený, skončila by politika „Israela“ na blízkom východe obrovským fiaskom, z toho by ho už bez atómového armagedonu nevysekal ani „Fašington“.

364298

30.05.2018 08:03

Neskutečný pokles vlivu Ameriky

Amerika nad všetkými, bez Ameriky ani slnko nezapadne

Lubosmat 212.?.?.?

Bohužiaľ toto si myslí strašne veľa ľudí.

Títo ľudia si nevedia predstaviť život bez každodennej modlitby k veľkej Amerike (rozumej USA).

Sú schopní obhajovať každý zločin, ktorý USA vo svete spácha, domnievajúc sa, že ide o nejaký druh prediktívneho menšieho zla, ktoré nás vo svojich dôsledkoch dovedie k vysnívanému svätému grálu.

Pre všetkých mŕtvych v priamych alebo zástupných vojnách vedených USA po celom svete platí, že: „Slnko pre nich bez USA už nezapadlo, prípadne ani už nikdy nevyšlo“.

Z tohto pohľadu má Amerika duálny charakter: krajina nezapadajúceho a nevychádzajúceho slnka.

364410

04.06.2018 10:44

Denní dávka propagandy aneb o čem vlastně je mainstreamové „zpravodajství“

Ako nekritický vyznávač fantastiky som si pozrel jednu z "hviezdnych brán"

Lubosmat 212.?.?.?

Bol to taký „fejk“ na motívy pôvodnej hviezdnej brány, ale čo ma zarazilo, bolo ako "mladá archeologička" v snahe zachrániť spútaného otca „archeológa“ ktorý skúmal tento „artefakt“ fanaticky a nezmieriteľne mláti v roku 1941 „nenávidených nacistov“ hlava - nehlava , a rovnako nakladá s ich „kamarátmi“ čo končí často nejakou tou mŕtvolkou na tej nesprávnej strane.

V kinematografii sa veľmi často otvárajú „Okná Overtona“ s akousi nenávisťou západu k „Fašistom“ už od samého začiatku ich vzniku, čo ale vôbec nezodpovedá realite.

Rovnako ako „Taliban, Boko Haram, Moslimské bratstvo, Islamský štát ... aj jednotky Wehrmachtu boli vlastne účelovo použité v zástupných vojnách západu, splniac svoje úlohy nakoniec odhodené na smetisko dejín.

364505

18.06.2018 09:22

Neskutečná chudoba hudebních žánrů

„Už zase tá „DYCHNA“ ...

Lubosmat 212.?.?.?

To bol môj povzdych v minulosti, keď som v sobotu popoludní chcel pár hodiniek nejakej tej siesty so zapnutým rozhlasom alebo dvojkou televízie.

Prešlo niekoľko dekád a rozhlas a televízia už neponúkajú „DYCHNU“, ale vkuse „nielen v sobotu poobede“ tú už v reakciách spomínanú „ANÁLNÍ HUDBU".

O nejakej vyváženosti hudobnej ponuky: klasika, tradičné ľudovky, dychovka, pop, folk, metal ... sa nedá ani hovoriť!

Vrchol všetkého je, keď si pustíte rozhlasovú stanicu Slovenský rozhlas 1, a po motivačnom mixe "šlágrov" v anglickom jazyku a nejakej zvučke s anglickým textom, sa hlasne ozve „Počúvate rádio slovenského rozhlasu!“

Buď je to úmyselná provokácia, alebo programoví riaditelia, vrátane ľudí sediacich v rade pre rozhlas a televízne vysielanie tejto inštitúcie (RTVS) sú absolútni ignoranti.

Je dobré že existujú stanice, ktoré sú zamerané trebárs na tradičnú muziku, ale tieto rozhodne nemajú celoplošné pokrytie. Takže mimo ich dosahu, som nútený so znechutením rádio v aute vypnúť, a pustiť si z CD trebárs NOHAVICU.

364771

28.06.2018 11:27

Washington terorizuje Sýrii prostřednictvím „války v zastoupení“

Čo iného im zostáva?

Lubosmat 212.?.?.?

Jediná šanca ako zadržiavať „Ruský vplyv – resp. zabrániť mieru“ v tejto krajine a najbližšom okolí je udržiavať konflikt nažive.

Podarilo sa im to v Afganistane, až do úspešnej zmeny nevhodne orientovanej vlády a vyhnania ruských vojsk.

Po skúsenostiach s Talibanom Američania vedia ako viesť nekonečnú vojnu s minimálnymi stratami, stačí len v „správny čas“ dodávať zbrane, viesť nezmieriteľný
boj proti „terorizmu“ alebo s „teroristami“ o čomsi rokovať.

Američania úprimne veria, že sa im to podarí aj v Sýrii.

Pre Ameriku sú problémy protivníka vždy výhodné, s „partnermi“ v ťažkostiach sa predsa obchoduje najlepšie.

Patria ti sklárstva v širokom okolí a viazne obchod, najmi si bandu rozbíjačov okien.

364974

01.07.2018 23:59

ChudácI rusofobní pisálci, kterým nikdo nevěří

"Zakázali ich a uložili do trezoru!"

Lubosmat 178.?.?.?

Len na okraj, keď sa v minulosti niekto sprotivil tzv. "Verchuške", s podporou zväčša zahraničím sponzorovanej "opozície" sa potichučky šírili správy o tom, že "Zakázali ich a uložili do trezoru!", lebo neboli politicky korektní.

Bohužiaľ, si "socialistická verchuška" neuvedomovala, akú moc má ekonomika, a naivne sa domnievala, že stačí niečo zakázať, niekomu znepríjemniť žvot alebo ho strčiť do lochu, a bude po problémoch, tým ale len prilievala olej do ohňa.

Dnes po návrate do "demokracie", alebo skôr do "kapitalistickej reality", nikto bez politicky korektného nazerania, v mediálnej sfére veľa vody nenamúti. Zostane bez akejkoľvek finančnej podpory a rovnako veselo si môže v prestávkach medzi šichtami písať svoje fantasmagórie do šuflíku, alebo môže trebárs pracovne tento šuplík premenovať na "Trezor 2.0".

Internet je fajn, ale ... je to aj auto-udavačská platforma, kde si o Vás kadekto, kadečo vie zistiť a náležite sa zariadiť, sami vidíte ako ťažko sa šálka kávy napĺňa pre nie úplne politicky korektnú platformu. Na tie politicky korektné sa vynakladá n-násobne viac síl a prostriedkov, a to nielen z "verejných zdrojov".

365018

09.07.2018 16:01

Alza překročila hranici

RE: doklad debilizace

Lubosmat 212.?.?.?

Úspech je hlavne v tom, že kupujúci akosi dopredu vie, že kupuje "laciný šmejd" a pomerne jednoducho je schopný a ochotný tento "laciný šmejd" vyhodiť do odpadu, bez akejkoľvek reklamácie.

Po roku 1989 bol u nás na severe Slovenska BOOM nakupovania na trhoch v Poľsku, všetko od vyrezávaných varešiek až po spotrebnú elektroniku. Kolegiňa mojej manželky z práce sa veľmi čudovala mojej žene, že si na Slovensku kupuje drahú naparovaciu žehličku "ETA", vraj na trhu v poľsku majú za zlomok ceny podobné, ona si kúpila hneď dve, keď sa jej jedna pokazí, že bude mať náhradu.

Hrozné na tom je, že nakupovanie pomaly jednorazových odevov, hračiek, nábytku, spotrebnej elektroniky, a čo ja viem ešte čoho sa veľmi rozmohlo.

To že si ľudia nevážia živoného prostredia, sa pochopiť dá, ale že si nevážia ani svojich peňazí pri nákupoch, to sa už dá pripísať len úchylke.

365179

08.10.2018 11:18

Washington jako stroj na sankce

Ako vlastne zarábajú americké sankcie?

Lubosmat 212.?.?.?

Poznali sme VSŽ, ktorá sa transformovala na US STEEL. V skutočnosti Rezešovci a aj ostatní "radobymajitelia" narazili na zaujímavý spätný raz od "tichých sankcií" US.

Najskôr ponúkli USMANI tučný kontrakt na výrobu valcovaných ocelí, keď sa toho hodne vyrobilo, vyviezlo, nalodilo a za mláku previezlo - vstúpili do obchodu "tiché sankcie", teda podmienky o ktorých dovozca zo SR ani len nechyroval a o ktorých mu objednávateľ z US nič nepovedal. VSŽ sa ocitli na pokraji krachu, vtedy zrazu kde sa vzal, tu sa vzal na chodníčku ráno stál "uncle Samom" podstrčený US Steel a lacno rozhodujúci balík VSŽ aj s „neočakávanými“ dlhmi a platobnou neschopnosťou odkúpil.

Poznal som jednu kórejskú spoločnosť Daewoo, ktorá vyrábala lacné autá a úspešne sa etablovala na európskom trhu. Zrazu sa objavili veľké zákazky z USA a autá, ktoré mali určité konštrukčné problémy sa objednali na americký a nemecký trh, ešte si pamätáte Daewoo Espero za 300 000.- SK, áno boli to tie stiahnuté zo západných trhov a narýchlo predávané na východe, dokonca značka prerazila v segmente miniaut a Daewoo Matiz sa stal autom roku, a aj kráľovná Alžbeta so záujmom čumela pod kapotu tohto „zázraku“. V tom čase už ohlasoval CHEVROLET pomaličký pád, a kym sa zo šlamstiky na západe Daewoo spamätalo stal sa z tejto značky nový CHEVROLET.

Spoločnosť v ktorej pracujem sa už raz na americkom trhu popálila a prišla o takmer 1/3 svojich aktív, dnes sa o to pokúša opäť a vkladá do amerického biznisu rovno ½ svojich výrobných kapacít, nám sľubuje ďalších 5 rokov úsporných opatrení, ktoré po tých predchádzajúcich 28-mich už nemusíme prežiť, tak ako nejedna neperspektívna dcéra súkromnej spoločnosti.

Vieme akým spôsobom bol vytunelovaný Volkswagen a cez sankcie na hocičo možno vytunelovať tiež hocikoho, kto si svoj „BUSINESS“ bez veľkej Ameriky nevie predstaviť.

Zabudnite na Ameriku a odpláva do zabudnutia, tak ako väčšina zabudnutých bohov, ktorí sú dobrí už len na to, aby sa mlátili na plátnach kín v produkcii od spoločnosti MARWEL.

366953

19.10.2018 09:06

Zlo plodí zlo

Nezabudnite - teror je namierený na šínie strachu - strach paralyzuje!

Lubosmat 212.?.?.?

https://spis.korzar.sme.sk/c/7887754/tatranci-spom...

http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/v-afgani...

Strach tiež plodí nenávisť a xnofóbiu.

Vraždu horolezcov "NIEKTO" objednal, a to nezabezpečené cvičenie tiež ten istý "NIEKTO" aj organizoval.

367155

25.10.2018 12:33

Pokrytectví svatoušků

RE: Svet sa nachadza v sieti mafianskej destrukcie

Lubosmat 212.?.?.?

Pozor vypadá to ako snaha "Rakovinu Fašizmu" prekrývať "rakovinou Boľševizmu". Ako náhle sa objaví niekto, kto začne obhajovať "ho-no" z jednej strany tým že všetci predsa produkujú "ho-no", všeobecne sa tento označuje slovom "Troll".

Pointa je v tom, že "Potkany" sa liahnu všade a ak sa potkan ocitne na hromade zlata, zmutuje na draka, narastú mu krídla a z papule mu prýšti oheň a síra.

Principiálne sa svet nezmenil, tam kde je najväčšie bohatstvo v rukách maličkej skupinky ľudí, tam je aj najväčšie nebezpečenstvo pre porobenú väčšinu, že sa stane žrádlom pre kanóny.

Bol som na ešte na základnej vojenskej službe, a mal som tendenciu neposlúchať. Ocitol som sa však na pozíciách, kde som si overil, že stačí trocha pritlačiť a rozkaz sa skupinovo bez reptania vyplní.

VVP často dookola pripomína. skrátene:

"Každý v miere pochopenia slúži sebe a svojej rodine, a v miere nepochopenia slúži svojim nepriateľom."

Často fungujeme v procesoch, ktorých zmysel nechápeme a teda aj výsledok našej činnosti je nám skrytý. Sviňa by povedala "Len aby boli žalude, veď ja od nich priberám!" a ďalej bude veselo podrývať korene pod dubom na ktorých rastú.

Momentálne sme bohužiaľ na strane najväčšieho súčasného zla, ktoré implementuje nenávisť a žne smrť v mnohých krajinách sveta, v oveľa väčšej miere, než bol toho v modernej histórii schopný východ.

Zrieknime sa obhajoby akéhokoľvek „menšieho“ zla. Prestaňme glorifikovať agresívny prístup na dosiahnutie úspechu, nie účel svätí prostriedky, o pravde má rozhodovať život a nie delá.

367283

06.11.2018 13:51

Zákeřný mýtus o magickém americkém vojákovi

RE: Jediná užitečná, spravedlivá a potřebná válka

Lubosmat 212.?.?.?

Omyl.
Bola to prvá zástupná vojna, ktorú si „NEOKONI“ vyskúšali, tak povediac v laboratórnych podmienkach.

Spustili obrovskú informačnú kampaň, napríklad hraním kade tade po námestiach "Chalúpky strýčka Toma" o zlom zaobchádzaní s "Otrokmi", pre ľudí ktorí o otrockej práci "slobodných zamestnancov" v manufaktúrach nemali ani poňatia.

Zo severu prerazili množstvo tunelov na transport "utečencov", ktorých okamžite verbovali do armády.

V hre boli nielen pracovné sily, ale aj zdroje, bez ktorých by sa nemohla stať Amerika "Veľkou".

A Linkoln, to bol vojnový štváč takého kalibru, že keď sa rozohnil nezostávalo nakoniec "NEOKONOM" nič iné, než ho schladiť guľkou medzi očami.

367566

12.11.2018 08:39

Sýrie: Mír nastane tehdy, až bude odstraněna džihádistická ideologie

Najskôr vycvičení spravodajskými západnými službami

Lubosmat 212.?.?.?

- nasmerovaní do zástupných vojen,
- prenajímaní na teroristické akcie,
- schovávaní za organizáciou moslimské bratstvo,
- deportovaní do Európy,
- čakajúci na ďalšie dolárové príležitosti.

V skratke, chudáci utečenci z krajín trpiacich náboženským fundamentalizmom.

367722

16.01.2019 12:56

Má česká armáda smysl?

RE: Kostarika tiež rezignovala na svoju štátnosť ?

Lubosmat 212.?.?.?

Zabúdate na ideológiu "KAPITALIZMU" je to ideológia nadraďujúca tvorbu a akumuláciu zisku nad všetko, čo možno považovať za ľudské, prostriedky si nevyberá a fašizoidne likviduje všetko a všetkých čo jej stojí v ceste.

369116

28.01.2019 12:10

Rusko 2018: Důvěra v Putina je pryč

O dôchodkovej reforme sa u nás verejne nediskutovalo

Lubosmat 212.?.?.?

Ako možno udržať konkurencieschopnosť a neisť s trendami v ostatnom „demokratickom“ svete?

Paradoxom je, že v niektorých tzv. „vyspelých“ západných krajinách dôchodková reforma prebehla aj napriek tomu, že reálna potreba chodiť do práce sa u bežných zamestnancov znížila na 4 dni v týždni. O skrátenom pracovnom týždni sa uvažovalo dokonca na úrovni odborov.

U nás sú trendy opačné a kapitalisti, hlavne tí zvonku, nás žmýkajú aj nad predpismi stanovené zdravotné limity pracovnej záťaže.

Problém je však so starnúcou populáciou a jej priemerným vekom dožitia. Poisťovne a napojené banky nemajú záujem vyplácať narastajúcu sumu dôchodkov, pritlačili na vlády a preto dôchodková reforma.

Článok je fakt o ničom, je to plač nad vychádzajúcim a zapadajúcim slnkom, nedokážeme zmeniť rotáciu planéty – hoďme to na Putina, nech mu klesnú referencie.

369273

24.02.2019 02:43

Já chci kolečko! Vraťte mi kolečko!

A ja mám PC dokonca s dotykovou obrazovkou

Lubosmat 178.?.?.?

Všetko si pekne naklikám, ponastavujem a pustím si niečo zo siete, televíznym prenosom sa vyhýbam. Myš je tiež bezkáblová a dá sa použiť ako diaľkové ovládanie, stačí mať zrak ako sokolovité.

No a chyba lávky:
- vyletí reklama a nastavenie je v háji,
- vyberiem iný záznam, video ... a nastavenie treba zmeniť,

Je to programové , všetko má svoje premenlivé nastavenie, život je zmena, žiadne istoty a žiadne pravidlá.

A tak, "Pred telkou sedia bledé tváre", ako v pesničke od Elánu, ktorú v slovenskom, piatou kolónou ovládanom rádiu, len tak ľahko počuť nebudete, a ak Vás nevyruší pri civení na nejakú volovinu reklama, priletí odkiaľsi polootrávený komár, alebo muška, otrieska sa o Vašu dotykovú obrazovku a nastavenie aj s vybraným programom je v háji.

Ešteže je toho hmyzu čoraz menej.

369867

18.03.2019 17:17

Vyzvání na cestu – trnitou a úzkou

RE: Obava - Slovensko deň po prvom kole volieb

Lubosmat 212.?.?.?

U nás bolo zmarených niekoľko pokusov o referendum na zotrvanie v aliancii NATO alebo v EU. Dôvod bol vždy ten istý - prieskumy potvrdzovali možnosť „negatívneho výsledku“, teda vôľu obyvateľstva z týchto zoskupení vycúvať.

Celkom nedávno som však počul správy, že tento trend bol zvrátený, teda obyvateľstvo si už na tento stav zvyklo.

Deň pred voľbami som v reakcii spomenul, že budú lakmusovým papierom toho čo sa podarilo propagandou ľuďom vsugerovať.

Zástancovia „status quo“ presvedčili obyvateľstvo o tom, že ich nízke platy v pobočkách zahraničných spoločností sú vlastne úspechom, lebo majú čo robiť, žijú v kľude a pokoji, majú sa za čo aj najesť a dokonca aj obliecť.

Otázky typu: Čo za to budeme mať, za tú servilnosť a pokoru? Nemali by sme myslieť aj na náš úspech, nielen na ten „európsky“? boli odmietané ako pokusy o polarizáciu spoločnosti alebo lacná predvolebná propaganda.

Takže kandidáti Čaputová a Šefčovič si už vlastne ani nemuseli dávať pred ústa servítku a jednoducho vyvracali celú tú propagandu ľuďom do tváre, a úspech bol zaručený.

Čaputová je atlantistka, nijako to neskrýva, teda aj je agenda je presadzovanie amerických záujmov na Slovensku.

Šefčovič je politický salamander, jeho agenda je podpora záujmov EÚ, ale keď na to dôjde aj obhajoba USA záujmov môže byť dobrým portfóliom jeho politického kapitálu.

Vytiahnuť do prezidentského kresla absolútne neznámeho človeka, len aby to preboha nebol Mečiar, Fico alebo niekto z vládnucej strany, bola taktika sláviaca v prezidentských voľbách úspech už tretí krát. Stále sa tu bojuje s akýmsi imaginárnym zlom a vlci v rúchu barančekov sa preháňajú po košiari.

Voľby sú nanič, marketing postavený na ohováraní s dostatočnou finančnou podporou prevalcuje akýkoľvek rozumný hlas alebo osobnosť.

Či máme vôbec šancu sa z tohto tranzu zobudiť neviem. Nemôžeme predsa chcieť jedno a voliť druhé.

370388

30.03.2019 04:23

Slovenské voľby

Ďakujem za Vaše reakcie, na niektoré podnety budem reagovať:

Lubosmat 178.?.?.?

Dnes je druhé kolo slovenských volieb, ktoré pre organizátorov znamená potvrdenie doterajšieho smerovania Slovenska a predovšetkým legalizáciu rozhodnutí všetkých doterajších vlád „O Nás, bez Nás“, predovšetkým na tému zotrvania v atlantických štruktúrach a EÚ.

1) Chcem v prvom rade upokojiť ignorantov že sa živiť písaním určite nebudem a ani nechcem.

2) „Hlavne že neponúka riešenie...“ nechcel som článkom niečo riešiť, pokúsil som sa len veľmi zjednodušene opísať situáciu na Slovensku, ktorá bude mať rozuzlenie v konečnej voľbe budúcej hlavy štátu.

Bohužiaľ druhé kolo volieb sa v tomto ohľade, podľa môjho názoru transformovalo na voľby podľa ukrajinského scenára, účasť voličov má potvrdiť a legitimizovať ten politický chaos, ktorý vládne veciam verejným.

3) „Ďalšia z tisícov výziev neVOLIŤ ...„ Pretože je dôležité mať predstavu aký počet voličov si želá ísť touto cestu – koľko ľudí je ochotných akceptovať lži, a aj preto sa druhého kola nezúčastním.

Beriem to tak, ako keby p. Čaputová vyhrala v prvom kole úplne legitímne, a ja to musím vzhľadom na väčšinový názor voličov akceptovať.

4) „Popisuje šialený stav v ktorom sa slovenský volič nachádza..“, áno je to šialené, na Slovensku a v pridružených krajinách zúri neustále „Goebbelsovská normalizačná“ propaganda, ktorá v období volieb kulminuje, neexistuje tu žiadna reálna protiváha.

Žurnalistika sa zmenila na zárobkový podnik, kde sa dobre nažerie len ten, kto hrabe na tej správnej kope hnoja. Časy „piatej veľmoci“ sú dávno preč.

„Orwell: „Moc spočívá v tom, že se lidské vědomí roztrhá na kusy a zase složí do nových tvarů, podle toho, jak si usmyslíme…“

5) „Ženský princíp“ Žena a politika nejdú dohromady, všetky „Veľké ženy“ v politike mali väčšie „gule“ ako ostatní reprezentanti mužského pohlavia, takže očakávať od ženy v politike nejakú pridanú hodnotu je nereálne.

Naviac, keď sa dívam na strnulú tvár kandidátky mám pocit, ako keby mala oči namaľované na viečkach. Niekde sa myslím rituálne maľovali oči na viečka ľuďom po smrti. Hrozné čo i len pomyslieť, čo sa skrýva za maskou smrti?

6) „Hoci sa množia správy, výpovede svedkov o systematickom falšovaní volieb zištnými donormi sliniečkárov z ESETu...“ Je to podvedomí pocit väčšiny ľudí, čo sa pozreli na volebné výsledky po jednotlivých volebných obvodoch, lebo tie sú, až na málo výnimiek, ako cez kopírku.

Takáto jednotnosť volebných výsledkov je naozaj na slovenské pomery prekvapujúca, resp. opäť potvrdzujúca ten „Šialený stav“.

7) „Robí pre "ľavicový" SMER magnet na hlasy skutočných ľavičiarov“ tu ma len napadá prečo teda „Ľavica resp. väčšina voličov“ volí, už druhý krát za sebou typického predstaviteľa „Pravice“ ?

370678

31.03.2019 23:06

Slovenské voľby

RE: Ďakujem za Vaše reakcie, na niektoré podnety budem reagovať:

Lubosmat 178.?.?.?

Pobavili ste ma, všetci, čo si myslíte, že voľby prehrali tí, čo nešli voliť. Výledok volieb, pokiaľ nebol pri sčítavaní nejakým spôsobom zdeformovaný je štatistickým ukazovteľom stavu a schopnosti spoločnosti dokázať vedome niečo zmeniť, prípadne odolať tlakom propagandy.

Sily, ktoré vytvárajú väčšinu politického podhubia na Slovensku sú naklonené globálnemu diktátu zo západu. K výraznej zmene vo volebných preferenciách ľudí, ktoré z toho tlaku pramenia, môže dôjsť až po výraznom oslabení nového hegemóna.

Uvedmte si, že k emancipačnému procesu spod vplyvu Ruska došlo u nás a v pridružených "banánostanoch" až po perestrojke, teda po oslabení a páde starého hegemóna. Aj napriek tomu, že podpora disentu pred rokom 1989 bola podstatne masívnejšia, než je dnes sledovanie RT, dnes už "profesionálnych" revolucionárov len tak ľahko nenájdete.

370726

Nedívajte sa na obete bojov z pohľadu dnešnej propagandy.

S rovnakou pietou chodím na Ružnovský cintorín, kde sú pochovaní vojaci fašistického vermachtu, ktorí položili svoje životy, nie za akési oslobodenie, ale za ilúziu predurčenosti a nadradenosti nemeckého národa, pritom tu, som ešte ňebol svedkom žiadneho vandalizmu.

O nejakých 1000 metrov Ďalej, na ďalšom návrší za Slavínom sa nachádza medzi stromami impozantný pomätník obetí prvej svetovej vojny, mimochodom vojny v ktorej padlo a bolo zmrzačených oveľa viac slovákov, než v tej druhej.

To hlavné, čo tieto pietne miesta spája nie je to, kto stál na tej či onej strane, ale mladosť padlých vojakov ocitnuvších sa v mohylách, oni sú obete bez výnimky a o to väčšie, keď sú položené úplne zbytočne.

Sovietsky vojaci "oslobodzovali" naše územie z dôvodu zémerov vtedajšej sovietskej moci, vzhľadom k účasti našich vojakov na východnom fronte po boku vermachtu, sa k nám zachovali veľmi zhovievavo, na rozdiel od amerického letectva, ktoré nás nešetrilo, zabíjalo a ničilo čo mohlo, v strachu, že by tie výrobné kapacity, ktoré poskytli v Mníchovskej dohode bez boja Hitlerovi, mohli prepadnúť nenávideným sovietom.

Židovské cintoríny sú spustošené po celej zemi z troch dôvodov:
1) Často boli pochovávaní s cennosťami,
2) Masívne náhrobné kamene z vzácnych druhov žuly a mramoru,
3) Vandalizmus prameniaci z iracionálneho pocitu útlaku prameniaceho z moci peňazí

370971

15.04.2019 14:29

Slovenské voľby – zlo medzi nami – vražda a akceptované lži „Zvíťazili sme!“

RE: Zmätení propagandou

Lubosmat 212.?.?.?

Pevnosť Masada. Prečítaj si o tom a porozmýšľaj, čoho sú niektoré etniká schopné. Neexistuje niečo ako kolektívna samovražda, existuje len manipulácia a fanatizmus.

Bohatí obetovali biednych, ovešali sa ich bolesťou, utrpením a smrťou, a tým sa atali nedotknutelní.

Odkiaľ zobral Hitler prostriedky na politickú kampaň, kto ho podporil v raste? "A predstav si, boli medzi nimi aj židia." Pozor na to upozornenie, hraničí s popieraním "Holokaustu".

Americkí vojaci sú tiež dobre vyzbrojení, v hroboch však hnijú úplne rovnako, ako poslední džihádisti.

Ak chceš hovoriť o Štúrovcoch, naštuduj si niečo o Francúzskej buržoáznej revolúcii, o myšlienkach jediného národa (maďarského), ktoré inšpirujúc sa ňou hlásal Lajos Kossuth (jeho rodičia boli mimochodom tiež Slováci ako polená).

Emancipačné tendencie nemaďarských národov prebiehali celoplošne na celom území Uhorska, vzdelaní Slováci mali väšší význam a vplyv na zrod novodobého Slovenského národa za katedrami školských lavíc, v kostoloch a na postoch v administratívnych orgánoch Uhorska, než za hlavňou loveckej pušky.

370997

23.04.2019 11:45

Kdo chce vyvolat barevnou revoluci?

Kto z koho, Štátna elita USA, Globálny prediktor alebo Nacionalisti ?

Lubosmat 212.?.?.?

Samotní ochrancovia štátnej elity USA v zastúpení p. Porošenka už nasadzujú p. Volodymyru osliu hlavu a označujú ho za antisystémového.

Ukrajina či chce alebo nechce patrí do ruského sveta a tam dokážu svojim lídrom odpustiť naozaj takmer všetko, len jedno nie a to je výsmech nad vlastným národom.

Z tohto pohľadu sa môže stať naozaj hocičo. P. Volodymyr balansuje na ostrí noža.

Osobne si myslím, že jediná možnosť ako dostať UA z tejto šlamastiky je odvolať ATO, začať rozhovory s DNR a LNR o spoločnom režime ochrany hraníc medzi UA a RF, a namiesto referenda o vstupe do NATO alebo EU urobiť referendum o neutralite UA.

No takýto postup by musel byť odobrený miestnou oligarchiou a armádou, dokáže však GP prevziať iniciatívu v UA armáde?

Bohužiaľ je to asi tiež fantastika, rovnako ako spomenutý seriál, keďže UA už má na krku utiahnutú dlhovú slučku, p. Miklóš jej v tom pomáhaj.

371157

15.05.2019 16:17

Trump se přibližuje k červené čáře – vojenskému konfliktu s Íránem

Čo znamená pre USA vojenský debakel?

Lubosmat 212.?.?.?

Je to vo vyvolanom lokálnom konflikte priama vojnová strata:

1) kritického počtu živej sily (cca: 50 000 vojakov),
2) niekoľkých lietadiel z jednej letky
3) strategického bombardéra,
4) lietadlovej lode
5) suverenity nad časťou zvrchovaného územia USA totálnym zničením infraštruktúry alebo rádioaktívnym zamorením.

Pokiaľ sa vojnoví jastraby domnievajú, že čo i len jedna eventualita je čo i len teoreticky pri konflikte možná, cieľ svojich túžob v žiadnom prípade priamo nenapadnú.

Bolo by to totiž ťažké zlyhanie, čo sa týka ochrany občanov USA, podlomilo by to mýtus o neporaziteľnosti armády USA, jedinej veličiny, ktorá dokáže garantovať hodnotu dolára vo svete.

V banku je priveľa, takže krupiér riskovať nebude a naďalej bude hráčov vyzývať aby zvyšovali hodnoty svojich stávok.

371529

19.09.2019 14:30

Soud EU omezil tranzit plynu přes „Nord Stream“

RE: Celá slavná EU,

Lubosmat 212.?.?.?

Tie dohody Ruska s Áziou sú hlavne o objemoch. Dohody o predaji ruského plynu so štátmi EÚ s výnimkou UA sú oveľa lukratívnejšie, takže je to len o tom, že nebudú až tak efektívne, ako sa predpokladalo.

Dohody s Áziou ale majú negatívny dopad na konkurencieschopnosť našich výrobkov. Svojím spôsobom Rusko lacným plynom dotuje v Ázii výrobu tovarov pre náš "vyspelý" západný trh. Jediným problémom v tomto biznise je snaha Ruska vysánkovať z týchto obchodov americký dolár.

Vzájomná tovarová výmena medzi dvoma menovými systémami (Rubeľ - Jüan) bude rásť, čo bude dobrým impulzom pre ostatné väčšie ekonomiky, aby sa pripojili a vytvorili balíček mien.

Previs dolára na trhu, ktorý už nebude krytý objemom všetkých obchodov sa automaticky prejaví pomalým poklesom jeho hodnoty.

Slovensko malo v roku 2004 inštalovaný výkon okolo 30,5 GWh pri spotrebe 28,7 GWh. Dnes je to zhruba 18,5 GWh inštalovaného výkonu pri takmer ekvivalentnej spotrebe - šetríme a sme pripravení v prípade potreby dodávať súdruhom z EÚ. Cena energií pre bežného spotrebiteľa sa pravdaže zvýšila z 4 eur na 6 eur za MWh, teda o tých 30%, o čo sa znížila spotreba [smích].

373688

14.01.2020 12:07

Omluva Milana Kundery Kohouta

Otázkou stále zostáva čo nám "ONI" dovolia urobiť ?

Lubosmat 212.?.?.?

V predchádzajúcom príspevku cítiť že všetko je otázkou možností a vzájomných väzieb.

Pán Kohút sa vo svojej podstate ani nemá za čo ospravedlňovať, je to ako keby sa za nesprávny čas na hodinách ospravedlňovala sekundová ručička.

Výsledok je vždy v nastavení celého systému:
1) hodiny idú pozadu,
2) hodiny stoja,
3) hodiny idú dopredu.

Jednotlivé súčiastky spoločenských mechanizmov svojím vlastným pričinením usmerňujú želaným alebo neželaným smerom energiu, ktorú celý systém predstavuje.

Pri podrobnejšom skúmaní predvojnových, povojnových a "mierových", zmlúv paktov a dohôd, sa ako na objednávku zväzky štátov rozpadali a štiepili, čo prinášalo stratu pozícií na trhoch a v mnohých prípadoch aj absolútnu stratu suverenity.

Z tohto pohľadu bolo rozbitie Česko-Slovenska tragédiou hlavne pre Slovensko, keďže strata spoločných trhov mala pre pôvodnú výrobu likvidačný charakter (Taký mali "ONI" plán).

Dnes po kompletnom preoraní ekonomiky, je to cítiť hlavne v tom, ako úžasne málo je schopné Slovensko vyčleniť na rozvoj školstva, športu a kultúry, v porovnaní s ostatnými členmi Vyšehradskej štvorky.

"ONI" všetko ovládli na ekonomickom základe, nádherný príklad neokolonializmu na "zelenej lúke". Určujú nám, koho si máme voliť za lídrov, od úžerníkov po atlantickú ... , čo máme počúvať v rozhlase a sledovať v televízii, čo sa máme učiť a čo si správne myslieť.

Lebo, keď sa "ONI" rozhodnú, žiadne pravidlá a dohody neplatia.

376031

29.03.2020 21:12

Slovenské elity a koronavirus

Štatistika, poplašné správy a faktor ESET

Lubosmat 78.?.?.?

Výstižný článok, veľmi "čtivý" a aj vtipný.

V aute si vozím okrem iného, celotvárovú ochrannú masku FM 100 s kombinovaným filtrom proti toxickým látkam, ako je chlór, oxid siričitý alebo amoniak. Musím podotknúť, že nie kvoli tomu aby som ju nosil proti vírusom, ale preto, lebo pracujem v chemických prevádzkach, kde môže dôjsť k únikom toxických látok a potom bude potrebné z ohrozeného priestoru uniknúť.

Ani takáto maska s šrobovacím filtrom nie je dostatočná na nejakú prácu v toxickom, a už vôbec nie vo vírusmi zamorenom prostredí, na to sa hodí len izolačný dýchací prístroj s celotelovým ochranným oblekom, v ktorom možno v nebepečnom prostredí obmedzenú dobu pracovať a potom hybaj na dôslednú dekontamináciu.

Moźností, ako sa možno nakaziť priamo, alebo dodatoňe nesprávnym zaobchádzanim s kontaminovanými ochrannými prostriedkami je naozaj veľa.

Na zníženie rýchlosti širenia "epidémie" COVID-19 má význam hlavne karanténa pre nakazené a podozrivé osoby, celkové zníženie pohybu osób a zabránenie zhromažďovania sa v uzatvorených priestoroch. Dnes, keď je móda klimatizovaných priestorov, bez riadnej výmeny vzduchu s okolím, sa vo vnútorných priestoroch budov mieša dookola prakticky ten istý vzduch, a bez vhodných filtrov môźe byť nakoniec aj klimatizácia zdrojom nákazy podobne, ako v aute s vnútorným ventilačným okruhom.

Spomalenie rýchlosti šírenia nákazy je významné pre to, aby sa podarilo v takto získanom čase poskytnúť pomoc ľuďom u ktorých bude priebeh choroby kritický.

Čo sa týka štatistiky a širenia poplašných správ nikde Vám nedajú vysvetlenie, ako to s mortalitou na koronavírus a mortalitou ako takou vlatne je. Napriklad na Slovensku zomrie bežne denne cca. 150 až 200 ľudí, zatiaľ nikto z nich nezomrel na COVID-19. V Taliansku zomiera denne cca. 1800 až 2300 ľudí, dostali sme informáciu, že až 1000 ľudí tam zomrelo za deň na koronavírus,

Otázkou zostáva, či v danom mesiaci zomrelo v Taliansku naozaj 3300 ľudí, teda o 1000 ľudí viac od normálu a nestíha sa pochovávať alebo, či takátko odchylka v čase epidémie nakoniec nepovedie k zníženiu bežnej mortality po ukončení epidémie, a celoková odchýlka od normálu v sumárnych číslach za 2020 a 2021 bude nakoniec zanedbateľná, resp. rovnajúca sa dósledkami bežnej chrípke.

Zvoleniu atlantistky Čaputovej do čela štátu a následne posunutia zlepenca prozápadne orientovaných strán na čele s Matovičom k vládnutiu na Slovensku výrazne dopomohol faktor ESET, keďže výsledky volieb sú naozaj neuveriteľné, a zodpovedajú skôr akéjsi matematickej "konšpirácii" než povahe voličov v jednotlivých regiónoch.

Výsledok je však katastrofický, čo sa týka budúcej spolupráce vo "V4", garantujem že už to nebude kaziť len Poľská vláda.

378073

30.03.2020 13:37

Slovenské elity a koronavirus

RE: Štatistika, poplašné správy a faktor ESET

Lubosmat 212.?.?.?

Schválne som uvádzal hranice možných úmrtí od - do, preto je aj blbosť uvádzať ako fakt odchýlku od nejakého váženého priemeru. Čísla sú len čísla, nárast počtu úmrtí môže súvisieť s pohybom týchto ľudí v infekčnom priestore nemocníc, kde sa v kritickom stave nakazili od iných infikovaných, ktorí tam hľadali pomoc.

Počet úmrtí v jednotlivých dňoch, mesiacoch a rokoch je individuálny a ovplyvňuje ho veľa faktorov, nedá sa porovnávať a ani predpokladať, koľko ľudí zomrie v danom okamihu, preto je takéto počítanie zneužiteľné hlavne pre šírenie paniky, a nie na jej upokojenie.

Ináč je to presne to isté ako keď na začiatku epidémie počítali percento úmrtnosti na COVID-19 podľa počtu ľudí, ktorí boli v kritickom stave, skutočný počet nakazených ich začal zaujímať až keď sa do toho začalo vŕtať.

378103

31.03.2020 17:45

Co spočívá na dně vědomí Zdeňka Svěráka?

Kultúrožrúti

Lubosmat 78.?.?.?

Bohužiaľ takýto prístup nie je medzi staršími ročníkami hereckých "elít" vôbec ojedinelý. Chopili sa po tej akože "ich revolúcii" šance a zabránili masovému rozvoju mladšej konkurencie, takto sa z nich stali stálice.

Po nástupe komunistov k moci sa nič také nestalo, jednoducho sa našli skvelí pokračovateľia komediálnych dvojíc viac alebo menej súhlasiacich s politikou štátu, ale tvoriacich.

Dnes všemocné rady pre rozhlasové a televízne vysielanie vytvorili nové "Berlínske" múry brániace mladým umelcom vstúpiť do rozhlasového a televízneho vysielania, s jednoduchým vysvetlením že nie sú prachy.

Stará a vyčpelá herecká elita v spolupráci s funkcionármi z radov rád rozhlasu a televízie na politickú objednávku postupne ohlodávajú posledné kosti kultúry, ktorá kedisi bola a mohla zostať naša.

378157

01.04.2020 12:52

Smutné výročie vstupu do NATO si pripomíname 2.apríla

Slovensko a vstup do NATO

Lubosmat 212.?.?.?

Dôvod urýchleného vstupu Slovenska do NATO mal dve základné príčiny:

1) Umožniť prelety bombardérov NATO nad pevninskú časť Juhoslávie, keďže priamo zo základní v Taliansku ponad more to mohlo byť troška riskantné,

2) Zabrániť neutralizácii krajiny po vzore Rakúska.

Niekoľko pokusov urobiť referendum na túto tému záhadným spôsobom zlyhalo, hoci sa celkom dobre rozbehli.

Dnes už je obyvateľstvo v SR natoľko zmätené, že nedokáže napríklad odmietnuť ponuku postaviť do čela štátu Atlantistku, ktorá to roztrubuje do sveta, ako jednu zo svojich najväčších cenností. Predošlá Kiska mala asi veštecké schopnosti, keď do primaciálneho paláca pozvala na návštevu prvú kozu.

A nakoniec slovenskí voliči dali v posledných voľbách šancu obsadiť parlament a vládu stranám, ktoré majú vo svojich programoch priamo napísané zo všetkých síl strkať hlavy do USANÁLU a NATOANÁLU.

Dnes sa už v otázke a) zotrvania alebo b) vystúpenia Slovenska zo zločinných zväzkov s USANÁTOM a) dá veriť terajšej vláde a b) nedá veriť voličom.

378197

11.04.2020 23:53

Někteří autoři to věděli

RE: Ako to autori sci-fi mohli predpovedať, resp. ako mohol opisovať Orweli niečo, čo nepoznal?

Lubosmat 37.?.?.?

Možno sa aj mýlim, ale určite nie "hluboce".

Keby všetko, čo spisovatelia napíšu bola fikcia, nikto by to nečítal. Musíte sa naozaj naučiť čítať medzi riadkami, pretože, keby ste to vedeli, možno by ste pochopili, čo som chcel príspevkom povedať.

Tak ako neexistuje 100% pravda, neexistuje ani 100% lož, ani 1 + 1 nerovná sa 2, keď dopredu neviete v akej sústave počítam.

Prajem príjemné Veľkonoňé sviatky.

378577

13.04.2020 20:29

Henry Kissinger volá po Novém pokoronavirovém světovém řádu

RE: Redukcia rozumu

Lubosmat 78.?.?.?

https://refresher.sk/37810-Ako-vyzeral-vyvoj-popul...

Obávam sa, že technická vyspelosť civilizácie závisí skôr od počtu obyvateľov než naopak. Vedie ma k tomu to, že sa od svojich predkov spred 50 000 rokov moc nelíšime, hoci technické zlepšenia nárast počtu obyvateľov urýchľovali, súvisel skôr so znížením mortality novorodencov a detí, než s vlastnou technickou vyspelosťou.

Amerika až do svojho objavenia sa borila práve s týmto fenoménom, vysoká mortalita novorodencov a detí. Kritický počet obyvateľov nebol presiahnutý a Indiáni tak zostali prakticky až do príchodu conquistadorov na úrovni doby kamennej.

Taktiež samo-izolácia veľkej Číny od ostatného sveta, nepriniesla rozkvet, ale úpadok, z dôvodu nedostatku ľudských zdrojov, hoci sa už vtedy jednalo o jednu z najľudnatejších krajín sveta.

Okolo roku 1570 bolo na svete zhruba pol miliardy ľudí, preto si dovolím predpokladať, že udržateľná technická vyspelosť takejto skupiny, než úplne zdegeneruje, nemôže presiahnuť stredovek.

Viď: Arkadij Strugackij a Boris Strugackij "Трудно быть Богом".

378624

17.04.2020 04:13

Wall Street opět vyhrává

Kto je horší banka alebo výpalník?

Lubosmat 195.?.?.?

Keď vám vyhorí obchod výpalník počká až ho znova postavíte, a potom si príde opäť po výpalné.

Keď Vám tečie do topánok v dlhovej demográzlii, banka Vám pošle upomienku a následne Vás vysťahuje z domu, ktorým ste zabezpečovali biznis na ulicu, aby ste sa už nikdy o nič také nepokúšali.

Kým mal štát subjektivitu, mal dosah na banky a tam nakumulované zdroje. Dnes vlastne banky akoby žiadne zdroje ani nemali, sú to len nenásytné čierne diery, kde sa ten zelený papier nenávratne stráca.

To je lepšie ako perpetuum-mobile, FED vytlačí peniaze, ktoré požičia vláde USA, tá ich rozfláka podľa ľubovôle a následne sa stratia v bankách. Žiadna inflácia, len jednosmerný tok zelených peňazí.

378715

26.04.2020 03:22

Hodnotová analýza a národní obrození?

A keďže zomierajú starci, očkovať sa budú kojenci!

Lubosmat 193.?.?.?

Je to prevencia ako noha, ale vysoko účinná, žiadne zaočkované dieťa nezomrie na koronavírus minimálne po dobu expirácie očkovacieho preparátu, teda v nasledujúcivh dvoch rokoch po zaočkovaní.

Svetovú ekonomiku posielajú ku dnu banky, korporácie a rozbujnená birokracia, preto sa bude obmedzovať domáca mikroekonomika, zdrvotníctvo, školstvo a kultúra.

Voskovec sa hanbil zo "zasľúbenej" krajiny vrátiť, Werich to dokázal a pomohol "zasľúbenú" krajinu budovať doma, aby si po vzhliadnutí na spoločné dielo "Jeden dělá to, druhý zas ono a všichni dohromady uděláme moc", nakoniec siahol na život, česť Jeho pamiatke.

S národným obrodzovaním je potrebné tiež zaobchádzať opatrne, keďže bolo použité v prvom rade na rozvracanie impérií a štátov, samostatne bez néležitých injekcií akoby ani neexistovalo.

378923

28.04.2020 11:02

USA a ČLR na cestě k nelítostné konkurenci a čelní konfrontaci

Problém sú Nadnárodné finančné inštitúcie a „Nezodpovedné podnikanie“

Lubosmat 212.?.?.?

Ich fungovanie nie je viazané na ekonomický systém konkrétneho štátu, tam jednoducho direktíva nepomôže.

Štrukturálne riadenie toho, ktorého subjektu medzinárodnej politiky naráža na bez-štrukturálne riadenie tzv. GP.

Glorifikovala sa neviditeľná ruka trhu a nedotknuteľnosť bankového sektoru.

Z nedotknuteľnosti peňazí, aktív a hocijakých derivátov vo finančných inštitúciách sa postupne takpovediac historicky vykľula akási druhotná ideová nedotknuteľnosť jedného etnika, akoby kľúčových predstaviteľov svetového finančného biznisu, ktoré je nakoniec konšpiračne obviňované z akejsi zlomyseľnosti.

Spochybňuje sa význam národných štátov a štátnych zväzkov.

Vytvorila sa ideová platforma, voľného pohybu osôb, tovarov a kapitálu bez hraníc.

„Nezodpovedné podnikanie“, keď sa na jednej strane bezprecedentne vyčerpávajú ľudské, materiálne a prírodné zdroje, bezohľadne sa ničí krajina a životné prostredie emisiami, odpadmi z výroby a zo spotreby ako takej, nehovoriac už o vyvolávaní nepokojov a vojen, ktorých pozadím je získanie ekonomických výhod v prospech bez-štrukturálneho riadenia.

Donaldov návrat domov je len akýmsi odporom voči tejto nezodpovednosti, pretože aj Spojené štáty americké, ktoré získavali bonusy z tohto „nezodpovedného podnikania“ sa čoraz viac stávajú obeťou než príjemcom bonusov tohto bez-štrukturálneho riadenia.

Prečo toľké kriky a plač okolo obetí COVID-19? Lebo veľkí starci sa začali báť?

Nie je to náhodou strach pred smrteľnosťou ako takou?

Existuje vôbec na zemi aj iná moderná a rozvinutá „demokratická“ krajina ktorá nesie porovnateľné ľudské straty v dôsledku lokálnych nepokojov na planéte zem okrem USA?

V Číne sa dusia v emisiách a topia v odpadoch z výroby, naproti tomu v USA v emisiách a odpadoch zo spotreby, to že sa tento paradox (konflikt) dostal do politickej roviny je prirodzené.

Niečo je zhnité v tom našom „Demokratickom“ svete, čoraz viac to zapácha a niet toho Augiáša, čo by ten chliev vyčistil.

378968

03.05.2020 12:50

Ruský pistolník v Praze

RE: Nakoniec aj tak rozhoduje nie to, čomu veria alebo neveria, ale čo nakoniec urobia.

Lubosmat 45.?.?.?

V Amerike sa tomu hovorí nezávislá slobodná voľba zboru voliteľov /electoral college/, a u nás nezávislosť na straníckych tričkách v rozhodovaní poslancov, kde sa rozhoduje hlavne podľa toho, ako ťažko sa po "správnom" rozhodnutí zohýba peňaženka /správně prkenice od slova prkno/.

Oboje vlastne smeruje k tomu, že nezáleží na tom, ktoré lístky vhodíš ako volič do urny a ktoré skončia po voľbách v smetnom koši "pardon ktoré pošleš predčasne na recykláciu", volení zástupcovia sa takmer vždy postarajú o to, že v tom odpade skončia všetky voličské hlasy do jedného.

Nás zachraňuje pred vyčíňaním politiov zotrvačnosť v spoločenských procesoch, ale ak nevhodný predikt trvá primoc dlho, dôjde k závažným systémovým poruchám.

379126

11.05.2020 12:13

Mršit demokracii u nás bude též Evropská komise

Demokracia a zástupné vojny

Lubosmat 212.?.?.?

Všetci máme zhruba rovnaké východiskové podmienky pri vypadnutí na tento svet, potom sa však začnú diametrálne prípad od prípadu meniť. Kedy však nastane ten zlom a konkurent začne používať proti tomu druhému nie argumenty, ale silu? Kedy začne usilovať o zdravie jeho a blízkych? Kedy siahne po tých najpodlejších metódach, aby v honbe za úspechom bez ostychu prekračoval mŕtvoly svojich nepriateľov? Kedy jedinci nášho druhu stratia súdnosť a začnú si prisudzovať bohorovnosť?

Vojvodcovia, faraóni, králi, cisári, diktátori, preláti, pápeži a šedé eminencie v pozadí, Všetci do jedného sú posadnutí predikciou sily, moci a bohatstva, majú pocit že brodiť sa po kolená v krvi je ich poslaním od toho najvyššieho.

Fašizmus v podobe nacizmu ovládol európsky kontinent a podporovatelia tohto šialenstva papierovo síce vyhlásili vojnu, no pritom všemožne túto hydru podporovali.

Spanilá jazda nacistov cez centrálnu Európu pripomína cestu stúpencov džihádu na strednom východe, bez štedrosti podporovateľov a sponzorov, bez podpory spravodajských služieb, a mediálnej propagandy, by desiatky tisíc mužov v zbroji nikdy neudržali

Demokracia je len prázdnym slovom pre masy, vo výbere ktoré z prstov si majú politici strčiť niekam a ktoré nakoniec tie masy budú oblizovať
.

379314

29.05.2020 08:09

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Je to jednoduché pane Mane

Lubosmat 212.?.?.?

Do kresla prezidenta sa ľudia nevolia ale vtláčajú, nič na tom nezmení ani priama voľba.

Dnes v čase krízy kádrov, keď tí starí sú stále očierňovaní v tom, že sú nakazení komunizmom a tí noví sa v tom politickom marazme rozpredaja štátneho majetku a uvoľnenia bariér pre tzv. dobrých podnikateľov zo západu, ktorým pomohli k vysokým ziskom a nám k nízkym platom ... stačí v marketingu záujmových skupín, ktoré majú na to aby ovplyvňovali verejnú mienku nájsť vhodného kandidáta (s tými správnymi názormi), alebo ho jednoducho vyrobiť, prekvapiť publikum a zmanipulovať výsledky volieb v prípade potreby nejakým programom z ESETU (viď Koza Čaputovie Slovensko).

Bojím sa, že sa na kreslo prezidenta nehodíte kvôli tomu, že prispievate do zvedavca a máte schopnosť kritického myslenia.

Dominátor je diktátor, má obmedzený pohľad na svet dostihovými klapkami svojho vlastného úspechu. Predstavuje mýtus úspešného uplatnenia sa v zemi zasľúbenej, ktorý sa vrátil do domoviny a ženie hordy nasledovníkov na neľahkú cestu hľadania úspechu na cudzích arénach, jednoducho vhodný kandidát.

379730

13.07.2020 10:00

Prchněte z New Yorku, dokud je čas

RE: Kam ale prchat ?

Lubosmat 95.?.?.?

Na Slovensku už ani hlasy dávať netreba, nenávisť voči Rusku jednoducho zvolil už dva razy po sebe v prezidentských a parlamentných voľbách ESET a najvyšší súd poslal aj samotného kandidáta Harabína so sťažnosťou na neplatnosť takýchto zmanipulovaných volieb do "Háje".

380528

19.07.2020 14:26

Krvavá kosovská skvrna i na tváři V. Havla?

RE: Havel je vzorem cti mezi bezectnými

Lubosmat 95.?.?.?

Prestante sa konečne donekonečna obviňovať citátmi typu: "Ale na druhou stranu je dobré si uvědomit, že my všichni jsme spoluzodpovědní - protože do té špíny jsme se nechali zatáhnout dobrovolně - sami jsme si natáhli klapky na oči a okřikovali ty, co brblali."

Podvod je ovocím dôvery.

Prijmite už konečne svoje omyly ako niečo, čo Vás posilňuje, keď už Vás to nezabilo.

Naša dôvera k systémom, ktoré zrodili kolonalizmus, impériá a fašizmus, či najkrvavejšie konflikty v dejinách bola naivná, Havel bol len hlásnou trúbou niečoho čomu sám nerozumel.

Komunizmus resp. kolektivizmus (všeľudové vlastníctvo výrobných prostriedkov) bol krvavo potláčaný kdekoľvek sa vyskytol, súčasné režimy strašia komunizmom už malé deti predškolského veku.

Komunizmus bol imlementovaný do Cárskeho Ruska Leninom, ktorý bol podobný dement ako Havel, tiež dizident s cudzím programom na zničenie vlastnej krajiny, kde sa s nejakým nedopatrenám narodil. Komunizmus nasadený ako vírus rozkladu, nikto nepredpokldal, že môže byť tento systém dlhšiu dobu životaschopný, naviac v podmienkach medzinárodnej izolácie.

Boj prosti komunizmu mi v mnohom pripomína súčasnú paniku okolo COVID-19, existuje oveľa viac a oveľa smerteľnejších chorôb, ale COVID-19 je šanca ako zakryť vlstné problémy niečím, čo vraj nikto nevie liečiť a ani ako proti tomu bojovať, jednoducho "Monkey-business" v praxi.

380640

05.08.2020 11:30

Co ukazují fakta - 0,044% nemocných, 0,0036% resp. 0,156% zemřelých

RE: Hlavní funkce hadru na hubě

Lubosmat 212.?.?.?

Dávnejšie som čítal krátku poviedku o svete, kde došlo k takým klimatickým zmenám, ktoré vynútili jednotlivé mestské štáty schovať sa pod kupoly zo silových polí, ktoré chránili mesto pred toxickou atmosférou a tvrdým kozmickým žiarením. Pravdaže boj o zdroje stále pokračoval a po mestách behali stroje, ktoré identifikovali náhodných okoloidúcich, občas sa stalo, že niekto sa snažil pred strojmi márne utiecť, tie ho dolapili a po neplatnej identifikácii ho označili za neznámeho špióna s oznamom, že Vaše telo bude termicky zlikvidované, hop šup a zo špióna bola kôpka popola. Náš hrdina - rozprávač počul z odposluchu o nejakých nových bombách "N" a v noci čoraz častejšie výkriky v susedstve a kôpky popola. Nové bomby "N" mesto fyzicky nelikvidovali, keďže po rozrušení infraštruktúry by sa stali prakticky neobývateľné, bomby miereným EMG impulzom napádali pamäťové centrá miest a vymazávali tak identifikačné údaje o obyvateľoch. Záver bol jednoznačný po nejakom nočnom záblesku nášho hrdinu opäť zobudil hluk a krik na chodbe a zároveň nástojčivé vyzváňanie pri dverách. Prosím legitimujte sa vyzval stroj, Vaše identifikačné údaje sa nenachádzajú v databanke informácií o obyvateľoch mesta, ste vyhlásený za špióna, Vaše telo bude termicky zlikvidované, nasledoval vysoko energetický lúč a príznačná kôpka popola.

380989

03.10.2020 11:39

Prečo by Slovensko nemalo vystúpiť z NATO?

Škoda že to nechápete, "Kolektívny západ" čelí hlbokej kríze z dôvodu krízy politických elít

Lubosmat 176.?.?.?

Voliť politikov do riadenia štátu je, ako najímať vlkov, medveďov a tigrov na stráženie oviec.

Politické riadenie sveta malo svoj hlavný význam v čase, keď svet bol ešte relatívne nestály a hranice boli len pomyselnou čiarou na mape, ktorú si mohol kde kto a ako chcel hore dole posúvať.

Sme vo fáze budovania občianskych spoločností, ktoré majú mať vybudované vzájomné vzťahy na dôvere, a nie na politických vyhrážkach typu "Keď nie si s nami, si proti nám", alebo "keď sa odtrhneš ani pes po tebe neštekne, zakúsiš čo je to terorizmus a budeš tam ma farebnú revolúciu".

Vybudovať občiansku spoločnosť pod taktovkou NATO a s centrálne riadeným hospodárstvom z Bruselu je prakticky nemožné.

Nie je možné oddeľovať otázku zotrvania v NATO so zotrvaním v EÚ, keďže EÚ alebo EHS slúžilo len NATO aby si "SPOJENCI" mohli splniť záväzky vyplývajúce z Marshallovho plánu.

Za náš nekoloniálny údel nemôžu voliči, ale komunistické elity v spojení s disidentmi a vekslákmi, ktorí prijali pravidlá hry "kolektívneho západu", kde sa volič stáva len nič nechápajúcou persónou non grata, na ktorú sa hádžu dôsledky nezodpovedného politického rozhodovania tupých politických elít (viď súčasné opatrenia proti pandémii ktorá nebola).

382602

06.10.2020 11:13

Matematika a koronavirus

Bohužiaľ matematické odbory ako štatistika a pravdepodobnosť sú za súčasný stav vlastne spoluzodpovedné

Lubosmat 212.?.?.?

Prečo ? Lebo s odchýlkami a nepresnosťami počítajú, a každý manipulant (politik) sa na to rád odvolá, však on v prvom rade zachraňuje životy, a to že sa môžu vyskytovať odchýlky, vlastne falošné obvinenia ho nezaujíma.

Účelovosť celej maškarády okolo pandémie ktorá nebola spočíva hlavne v tom, že napríklad v súčasnej politickej praxi sa vyťahujú výnimky a robia sa z nich normy, a zrazu sa celej politickej čvarge hodí zovšeobecnenie a na výnimky sa kašle.

Celému kolektívnemu západu už netečie do topánok, ale preteká vrchom do čižiem z politického marazmu ktorý sám vyprodukoval.

Uvedomte si, že normálny, tak povediac stáročiami overený postup počas šírenia epidémií je karanténa /izolovanie/ skutočne chorých, aby sa im pomohlo a ostatná "zdravá" populácia (ktorá neochorie alebo je bez príznakov) zabezpečuje chod spoločnosti.

Čo sa deje dnes, všetci sú označení ako potenciálna kolektívna hrozba, opatrenia sú prehnané a nelogické. Kriminalizujú sa ľudia, ktorí neveria v účinnosť nosenia náhubkov, hoci matematická pravdepodobnosť a odchýlka možnosti nakazenia pri použití alebo nepoužití náhubku je podobná ako pravdepodobnosť zmoknutia, keď nosím alebo nenosím dáždnik bez ohľadu na predpoveď počasia.

382695

15.10.2020 11:23

Racionální deklarace proti COVID-represi

RE: Strach

Lubosmat 212.?.?.?

Nedá mi aby som nereagoval na titulok príspevku, lebo toto má niečo do seba.

Na úvod stará anekdota:

V čase morovej epidémie stojí pred bránami stredovekého mesta SMRŤ a žiada od starostu kľúče od mestskej brány, ten vyjednáva a dohodne sa so SMRŤOU o tom, že si zoberie so sebou 8 000 duší.
SMRŤ prešla mestom a pri návrate jej starosta vyčíta: "Sľúbila si že si vezmeš 8 000 duší a ty si ich vzala 16 000."
SMRŤ sa obrátila k starostovi a hovorí: Ja som si naozaj vzala len 8 000 duší, tí ostatní zomreli od strachu!"

Niečo podobné sa deje na základe štatistických údajov v hospicoch v Českej republike, kde v roku 2019 zomrelo v takýchto zariadeniach oproti roku 2018 takmer o tisícku viac ľudí, no ale za prvú polovicu roku 2020 to je už toľko úmrtí ako za celý predchádzajúci rok, pritom len 20% z nich zomrelo s pozitívnym nálezom na COVID-19, tí ostatní jednoducho zomreli od strachu.

383037

17.10.2020 01:26

Balení v časech koronavirových

Kultúrni obohacovači s koronou problém určite mať nebudú

Lubosmat 185.?.?.?

Osamelé, s náhubkom a so slúchadlami na ušiach, vynikajúca obeť. Nikto nepomôže, lebo treba ddržiavať odstup.
Máme po ruke telefóny, androidy a ajfóny, zavoláme a počkáme na profesionálnu pomoc!

Ako dlho trvá znásilnenie?
Ako dlho trvá udusenie, podrezanie, a vražda?

Prídu policajti, zdravotníci a psychológ, novinári a pravdaže ľudskoprávni aktivisti vsetci po funuse.

Lebo je tu korona a odstup treba dodržiavať.

Koľko ľudí zomrie po dopravných nehdách?, lebo je tu korona a odstup treba dodržiavať.

383068

19.10.2020 12:44

Covidovou krizi si rozvracet nedáme!

Asistencia polície a technológia demonštrácií

Lubosmat 212.?.?.?

Autor článku opäť potvrdil, akú úlohu zohráva polícia pri demonštráciách.

Schéma je podobná ako pri tých ostatných, vedených pod taktovkou profesionálnych organizátorov spontánnych prejavov pouličného ľudu, hlasu ulice, alebo takpovediac nič netušiaceho stáda.

1) Niekoľko dní pred spontánnym prejavom neidentickej masy sa postavia na strategickom námestíčku tribúny pre tribúnov ľudu, aby na dav pod sebou mohli pokrikovať a aby na nich bolo dobre vidieť.

2) Policajné kordóny sa postavia v čase ohlásenej demonštrácie do bočných uličiek a už svojou prítomnosťou odstrašujú väčšinu ľudí k zmene smeru pohybu.

3) Z nepochopiteľných dôvodov sa začnú zatvárať obchody, denné bary a reštaurácie.

4) Smerovaná masa návštevníkov centra sa mieša s "demonštrantami" a prechádza okolo revúcich tribún, naráža na niektoré uzavreté uličky / priechody a vracia sa späť hľadajúc únik.

5) Médiá snímajú dopletenú masu a ... už len chýbajú tie bengálske ohne ...

383158

20.10.2020 16:32

O všeobecné perverzi západního politického myšlení

RE: Je jasné, že směřování současného západu /i jeho východní periférie/

Lubosmat 212.?.?.?

Aké je vlastne tvoje videnie?

Nie všetci diskutéri na zvedavcovi tvrdia to isté.

Ak je hľadanie pravdy, alebo trocha odlišný názor od mainstreamového chybné videnie, potom troška vysvetlenia, alebo podania závažnejších argumentov, než len povrchnej pochybnosti, by nezaškodilo.

Niekedy sa mylne očakáva napríklad od umelcov, že oni budú avantgardou zmeny, ale zabúda sa na to, že oni by mali byť v prvom rade zrkadlom spoločnosti. V minulosti sa im toto zrkadlenie darilo natoľko, že ten pokrivený obraz groteskne až kárajúco diváka zasiahol.

Čo očakávate od demonštrácií? Tam tiež vystupujú mediátori so svojimi "stand-upmi", mali by byť zrkadlom pokrivenej tváre spoločnosti, a čím viac sa im to darí, tím viac sú perzekvovaní.

Vyvolané násilie na demonštráciách má opačný faktor, ten kto ho vyvoláva má zámer potlačiť ideu do pozadia a agresiou vyvolať protiakciu ochrancov poriadku, buď so zámerom ukončenia demonštrácie, alebo jej diskreditácie, tak ak to bolo v popisovanom prípade.

383225

28.10.2020 20:52

Model počtu mrtvých od profesora Flégra

Pozitívny výsledok testu, Infekčnosť, príznakový priebeh ochorenia, mortalita a hystéria

Lubosmat 31.?.?.?

Zoradil som niektoré termíny dookola omieľané v súvislosti s pandémiou ktorá nebola, mysllím že to móže troška prispieť k objasneniu situácie v ktorej sa nachádzame:

Pozitívny vśledok testu:

Bez ohľadu na priekaznosť alebo nepriekaznosť testu, bez ohľadu na vhodnosť alebo nevhodnosť použitia na zdravej alebo chorej populácii má v ideálnom prípade vyradiť nakazenú časť populácie od nenakazenej.

Ak však po testovaní dovolíme aby sa obe tieto časti populácie v akomkoľvek obmedzenom pomere opätovne premiešali celé testovanie stráca akýkoľvek preventívny zmysel. Rovnako sa zabúda na to že vírus sa začal šíriť nie z Oravy, alebo Bardejova, a už vóbec nie z nejakej rómskek osady niekde na Slovensku, ale zo zahraničia, s ktorým zostaneme naďalej v besprostrednom kontakte, keďže nežijeme na izolovanom ostrove niekde v tichomorí, že pán akože premiér.

Infekčnosť:

Je prenesene povedné schopnosť vírusu nakaziť atakovanú osobu a začať sa niekde v jej tele replikovať. Napríklad infekčnosť "Španielskej" chrípky, ktorá napádala mladú a zdravú populáciu (najčastejšie niekde medzi 18 až 44 rokov) bola enormne vysoká. Dôvodov prečo tomu tak bolo, bolo zrejme viacero: vojna, celkovo zlý zdravotný stav populácie, nevyvážená výživa, nízka úroveň hygieny ...

Zmutovaná španielska chrípka je tu dodnes v podobe tzv. sezónnej chrípky, nie je natoľko infekčná, ale jej smrtonosnosť je úplne rovnaká.

Jeden pozitívny vásledok testovania, ak by sme mali veriť výsledkom je, že Infekčnosť v súčastnosti ostro sledovaného vírusu je niekde na úrovni 3,6% z otestovanej vzorky populácie, zbytok populácie jednoducho vírus nedokázal nakaziť v danom čase tak, aby sa to dalo preukázať pozitívnym výsledkom testu.

Príznakový priebeh ochorenia:

Osoba je nakazená vírusom do takej miery, že tento je nielen schopný sa replikovať, dokonca dochádza aj k prepuknutiu choroby ako takej so všetkými negatívnymi dósledkami. Údaje o počtoch takćhto osôb sú nám z nejakého mne neznámeho dôvodu zatajované.

Mortalita:

U osób s príznakovým priebehom ochorenia bez ohľadu na to, či sa jednalo o "Španielsku chrípku" alebo o dnešnú sezónnu chrípku je úmrtnosť rovnaká, niekde okolo magických 3,6%.

Mortalita na v súčastnosti ostro sledovaný vírus je niekde na úrovni 1,2%, napriek tomu, že oficiélne nepoznáme účinnú liečbu na prekonanie infekcie a ani nie je známa účinná a bezpečná profilaktika. Pozor ale tento údaj nie je korektný, keďže opätovne sa nejdná o percento z osôb ktoré mali príznakový priebeh ochorenia, ale všetkých osôb ktoré zomreli na alebo s vírusom niekde v organizme.

Tak prečo tá ...

Hystéria?:

Odpoveď na túto otázku hľadá mnoho prispievateľov a diskutujúcich, čriepky podpovedí sa nájdu v každom jednom príspevku, alebo reakcií, Putin by povedal "Kakýe by oni nébyli".

Veľa zdaru v hľadaní cesty z tejto pakárne.

383570

30.10.2020 00:30

Běloruský majdan

Dzurindiáda bola vyvrcholením modrej smrti Slovenska

Lubosmat 89.?.?.?

Počas Dzurundu sa bombardoval so súhlasom takmer celej zradcovskej vlády "Miloševičov režim".

Pozor ale na jeden faktor, krorý spájal všetky vlády, a to bolo zahranično-politické smervanie Sloveska, vyjadrené ministrami zahraničných vecí, z ktorých ani jeden nikdy nedýchal pre Slovensko.

383615

02.11.2020 13:29

Krok uzamčení

Moc je v rukách korporáćií

Lubosmat 95.?.?.?

Dlhú dobu mi nedávalo zmysel, prečo prehnané administratívne opatrenia vlády SR (a ostatných vlád dookola) priamo poškodzujúce záujmy podnikateľov narážajú jen na sporadický a relatívne chabý odpor veľkých zamestnávateľov.

Odpoveď na hore uvedené mi dali horúčkovité prípravy vlády SR na celoplošné "dobrovoľné" testovanie populácie, keď sa niektorí zamestnávatelia v SR prediktívne začali vyhrážať svojim zamestnancom, že nebudú môcť nastúpiť do práce bez potvrdenia o negatívnom výsledku testovania, čo bolo v tom čase v rozpore s právnym poriadkom SR. Vláda SR urýchlene konala a tento nedostatok vlastným návrhom vyhlášky : https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_spra..., toto "bezprávie" zatiaľ do 9.11.2020, 01:00 "napravuje", pravdaže v prospech zamestnávateľov.

Zamestnávatelia, zväčša korporácie majú problémy s nadvýrobou a zoštíhľovanie (odbúravanie variabilného kapitálu) z dôvodu, že už nie sú schopní na obmedzenom globálnom trhu umiestňovať viac výrobkov sa ťažšie vysvetľuje, než zoštíhľovanie z dôvodu vyššej moci "COVIDOVEJ". Treba spomenúť, vyššie uvedené sa týka aj štátnych zamestnancov v rozpočtových organizáciách (školstvo) a rovnako aj v príspevkových (zdravotníctvo, kultúra a šport).

Uvoľnené sily budú vrhnuté na trh práce, kde sa budú môcť po "rekvalifikácii" uchádzať o pracovné miesta na hranici minimálnej mzdy.

Takže za dôb socializmu sme sa učili že: "Sloboda je poznaná nutnosť!", a dnes nám novodobá moc dáva na vedomie, že "Sloboda je daná mierou tvojej poslušnosti!", páni ale toto je predsa OTROCTVO!

383720

04.11.2020 11:08

Osud podvolených

Svetom hýbu peniaze a nie ideály

Lubosmat 95.?.?.?

Ako mohli ľudia, ktorých napchali do vagónov s informáciou o akýchsi pracovných táboroch vedieť o plyne, keď sa odtiaľ "nikto" živý nevrátil.

Dr. Jozef Tiso vo funkcii prezidenta toho čo zostalo po Mníchovskej zrade zo Slovenska zastavil deportácie do "pracovných" táborov na základe informácií o neľudských podmienkach, ktoré tam panovali, myslím že bol v 47-om popravený zmiešanou buržoázno-komunistickou exekutívou hlavne za tento počin. Pravdaže oportunisti vykrikujú, že to bolo preto lebo mal málo "Židov", a vlastne tam už nemal koho poslať.

Je ťažké sa individuálne vzoprieť, lebo individuálny počin vedúci trebárs k fatálnym dôsledkom bude mať pramálo odozvy, ak sa to niekomu, kto má peniaze na šírenie "informácie" o tomto teroristickom resp. hrdinskom čine nehodí do krámu.

Hystéria okolo pandémie ktorá nebola sa pomaly rozplýva a začína opäť hystéria okolo islamského terorizmu.

Teraz troška konšpirácie:
Na Slovensku bol dobodaný 12.6. 2020 učiteľ - zástupca riaditeľa školy Jaroslav Budzo vo Vrútkach. Keďže polícia veľmi rýchlo zasiahla, útočníka zneškodnila a následne identifikovala nedal sa tento zločin hodiť na islamský extrémizmus, preto bola reakcia médií a predstaviteľov štátu veľmi vlažná, hoci položiť život pri ochrane života a zdravia toho najcennejšieho čo máme, teda detí je počin hodný pamäti národa. Jediné na čo sa propaganda zmohla bolo využiť tento incident na pripravované celoplošné zatváranie škôl a obmedzovanie už beztak rôznymi západnými projektami zbastardenej výuky.

Po GLOBSECU prišla Slovenská "vláda" SR s projektom celoplošného "nepovinného" testovania, a keď sa rozhoduje o druhom kole tohto celoplošného šikanovania, keď dosť veľa Slovákov sa chce dať humánnejšie otestovať v Rakúsku z dôvodu lepšieho zaobchádzania pri testovaní a pri vlastnom odbere biologického materiálu.

Vo Francúzsku došlo k verejnej poprave učiteľa dejepisu a o pár dní neskôr k opätovnému útoku pripísanému na vrub náboženského extrémizmu. Reakcia najvyššieho COVIDOBIJCU v SR bola okamžitá, okamžite a postavil s Macronom do jedného šíku v boji s týmto "náboženským extrémizmom":

Následne dochádza k útoku vo Viedni, asi si pomýlili hlavné mestá, alebo čo?
Akurát v Čase, keď COVIDOBIJCA chystá ďalšiu fázu šikanovania obyvateľstva SR.

383796

11.11.2020 18:04

Už cítíte, co Číňané vaří?

RE: Moc hezky to takhle vypadá.

Lubosmat 95.?.?.?

No my sme v demografickej "pr..li" už dávno, montážne závody našich "spojencov" zo západu, vybudované na "zelených lúkach" v krajinách Všehradu to už teraz dosť pociťujú.

Ženú k nám mladých Afričanov a Arabov, zostáva len vyriešiť ako ich hneď potom ako nám všetkým podrežú krky naučiť 7:30 hod stáť na prázdnych a aj uvoľnených miestach za pásmi montážnych hál.

TO bude rekvalifikačný BOOM: "Obsluha CNC stroja z Vrhača nožov a kópií, už za 5 týždňov!" , alebo "Nastavovač fréz a sústruhov z Odpaľovača mín a eskamotéra so samopalom, len za 3 týždne!"

384028

19.11.2020 12:05

Gates a Big Pharma v akci

RE: Jak se zbavit rousek a lockdownu?

Lubosmat 212.?.?.?

Pokiaľ je Váš výrok myslený ako vtip, tlieskam Vám.
Ak to s tým očkovaním myslíte vážne len dve čísla:

1) Rozsiahlym očkovaním prakticky zdravej populácie na Slovensku sa zistilo, že nákaza je na úrovni 1%, aby bolo jasné jeden (1) človek zo 100 má nejaké stopy po víruse, alebo vírus v tele,
2) Najúžasnejšia správa z USA o novom očkovacom preparáte hovorí, že jeho účinnosť je okolo 94,6%, čiže po zaočkovaní 100 zdravých ľudí sa nakazia po kontakte s vírusom len štyria (4) až piati (5) zo vzorky.

Nech rátam, ako rátam očkovanie proti vírusovým ochoreniam spôsobí, že miesto toho aby ochorel jeden (1) človek zo 100, ochorejú naviac ešte tri (3) až štyri (4) osoby zo sto (100).

Ak si k tomu prirátame, že každé očkovanie "nejakými" preparátmi zanechá "nejaké" následky, potom "Pánbožko nám pomáhaj!".

384178

19.11.2020 12:13

Gates a Big Pharma v akci

RE: Jak se zbavit rousek a lockdownu?

Lubosmat 212.?.?.?

Pardon to očkovanie z detstva zanechalo na mne zjavné stopy!

Účinnosť amerického preparátu bola uvádzaná na 96,4%, (francúzska chyba) čiže po zaočkovaní 100 zdravých ľudí sa nakazia po kontakte s vírusom len traja (3) až štyria (4) zo vzorky.

Takže miesto toho aby ochorel jeden (1) človek zo 100, ochorejú naviac ešte dve (2) až tri (3) osoby zo sto (100).

384179

26.11.2020 09:51

Koronavirus - konspirační praxe!

Ak niečomu nerozumiem je to konšpirácia!

Lubosmat 212.?.?.?

Stretávam čoraz viac ľudí, ktorí sa snažia brániť pred nejakou snahou o logickú argumentáciu, jednoduchou protiotázkou: "Ty naozaj veríš konšpiračným teóriám?".

V celej svojej doterajšej praxi som sa nejakým spôsobom oboznamoval s riadením rizík a prípravou plánov pre prípad havárií, mimoriadnych situácií a možných pandémií konkrétne chrípky.

Havarijná pripravenosť sa precvičuje podľa tzv. havarijných scenárov, modelov teoretického ohrozenia, kedy poznajúc zdroj nebezpečenstva, potenciálne riziko zlyhania procesu zabezpečenia a okruh ohrozených osôb v rámci podniku alebo verejnosti, sa preveruje schopnosť realizovať opatrenia na zmiernenie dopadov havárie (mimoriadnej situácie, pandémie ...).

V Číne nám ukázali klasické riešenie, kde opatrením v mieste predpokladaného zdroja pandémie bolo posilnenie zdravotníckej infraštruktúry, keď vytvorili podľa platných plánov na zvládanie pandémie chrípky adekvátne množstvo akútnych lôžok, čiže 1ks na cca: 1000 obyvateľov. Zároveň prijali relatívne jednoduché pravidlá na spomalenie šírenia vírusu, aby nebola potreba akútnych lôžok nárazová.

Tá toľko západom kritizovaná kontajnerová nemocnica nebola nikdy naplnená ani na 50%.

Predstava mocipánov západu vytvárať zdravotnícku infraštruktúru na úrovni "socializmu", kedy počet lôžok na pľúcnych a infekčných oddeleniach zodpovedal pomeru 100 : 100 000 obyvateľov, sa vôbec nepáčila.

Stredoveký prístup na riešenie pandémie "ktorá pravdaže nebola" je oveľa lákavejšia možnosť manipulácie s ľuďmi, keďže v prvom rade ide o kšeft a zdravie to je predsa druhoradé.

384297

28.11.2020 01:47

Moje soužití se slečnou Rouškou

Naplniť "montovny" lacnou pracovnou silou!

Lubosmat 185.?.?.?

Koľko zachránili ľudí?
Na Slovensku polovica draka ČAPUTOVIČA, ktorý jednou labou láme väz Vyšegradu a druhou rozšliapava na kusy Slovensko, Vám dá presné číslo:

1) Zobudí sa a jedna hlava a povie druhej: "Keby sme nič nerobili budme mať 200 000 krížikov!".
2) Opäť tá istá hlava sa rozhodne po čase ztistiť ako fungujú opatrenia a naženie stádo na testy. Zistí sa že počty sú malé, niekde na úrovni 50 000 nakazených a pravdaže skoro nikto nezomiera!
3) Opäť tá istá hlava, keďže tá z kozieho paláca mlčí, vyhlási: "Vďaka opatreniam sme zachránili "150 000" krížikov pred istou smrťou!".

Verejný sektor dostáva zabrať, uvoľnené pracovné sily možno okamžite zamestnať trebárs v novozaloženej zberni odpadu "AMAZON" pri Galante, už za 1028 EUR v hrubom.

384326

01.12.2020 02:40

Volby v rozpolcené společnosti

KDE SA PODELI ODBORY?

Lubosmat 193.?.?.?

Je to ako náhrada výskumu a vývoja projektovým riadením, ak sa nám niečo neosvedčilo (bez ohľadu na okolnosti), starý projekt rozšliapeme a nahradíme ho novým a pravdaže pod novým vedením.

Strata kontinuity prináša nové a nové straty.

V čom vlastne spočíva "rozpolcenost společnosti"?

Zrejme v tom, že voľba už nie je voľbou, staré mechanizmy riadenia spoločnosti stratili svoje opodstatnenie, pozor ale, čim v nepriateľskejšom prostredí žijeme, tým viac sa vedenie spoločnosti blíži k diktatúre.

Zoberme si napríklad súčasný stav na Slovensku:
1) Predpokladajme že to "vláda SR" na čele s CAPUTOVICOM myslí dobre,
2) Okolité prostredie je plné "nebezpečného" vírusu.
3) "Vláda" sa rozhodne vyhlásiť núdzový stav a dokonca povolá na pomoc "armádu".
4) Hoc "demokraticky" zvolení predstavitelia štátu sa začínajú v mene všeobecného blaha "boja s HNUSOBOU" správať despoticky, svoje rozhodnutia odmietajú podrobiť nielenže kritike opozičnej, ale aj tej odbornej a spoločenskej.

Jednoducho sa z demokratov stávajú vojačikovia schopní vo svojom presvedčení boja za dobro a sppravodlivosť zničiť všetko okolo seba bez ohľadu na dôsledky.

Rôznorodosť názorov začína byť prekážkou a uzurpovanie moci je vyšším cieľom než presadzovanie akýchsi "Hodnôt".

Keď po niekoľkonásobnom pokuse o akúsi "voľbu" šliapnete do "s prepáčením" toho istého exkrementu, nemožno očakávať nič iné ako "ROZPOLCENÚ SPOLEČNOST".

Kde sa podeli ODBORY, čas na GENERÁLNY ŠTRAJK dozrel.

Voľakedy odôvodňovali naši "postkomuniti" po 89, že jeden z hlavných dôvodov prečo je mzda v rovnakých podnikoch na západe vyššia od tej tuzemskej, je vklad západných odborov do vyjednávania lepších a lepších pracovných podmienok v podmienkach kapitalizmu voľnej súťaže.

ODBORY by mohli byť niečím, čo by mohlo vrátiť spoločnosti stratenú rovnováhu, ale stále vo mne rezonuje tá istá otázka: KDE SA PODELI ODBORY?

384396

01.12.2020 03:02

Vakcíně proti covid-19 bychom se měli za každou cenu vyhnout

Vnášanie codzorodých látok do tela na nosičoch z emulzií kovov = chemická lobotómia!

Lubosmat 193.?.?.?

Neviem síce aký nosič je použitý na vnesenie účinnej látky do tela vo vakcíne proti chrípke , aby dostatočne dlho pôsobila a priniesla "želaný" výsledok, no pri očkovaní malých detí sú to emulzie kovov.

Prečo sa vlastne používajú takéto "kovové" nosiče účinných látok? Lebo organizmus ich jednoducho z tela nevie vylúčiť a ukladá ich priamo do mozgu. Čo spôsobí takáto toxická emulzia v mozgu rozvíjajúceho sa dieťaťa si neviem ani predstaviť.

Už rozumiem odporcom očkovania malých detí!

Štát sa snaží ušetriť na zdravotníckej infraštruktúre a dopuje populáciu jedmi podobne, ako keď chcete sadiť cesnak a pred sadením ho ponoríte do moriaceho roztoku, ako profilaktika pred chorobami a škodcami.

Politické riadenie spoločnosti je jej choroba a škodca zároveň, doposiaľ na tento mor nebola vynájdená žiadna účinná liečba.

384398

01.12.2020 14:41

Volby v rozpolcené společnosti

RE: KDE SA PODELI ODBORY?

Lubosmat 212.?.?.?

Práveže, v osemdesiatych rokoch boli odbory tak trochu apolitické a niektorí ich predáci začínali pomaličky nahrádzať pozície komunistických papalášov.

To čo s odbormi urobila politická mafia za posledných 30 rokov sa pekným slovom nazvať nedá. Uplynulo už veľa času na to aby sa znova začala formovať apolitická platforma, trebárs na báze ZMOS (Združenia miest a obcí Slovenska), ktorá by tomuto škodlivému politickému marazmu mohla kontrovať.

Však súčasní straníci nedokázali urobiť za 30 rokov ani toľko pretriasanú odluku cirkví od štátu, lebo potom by nastala KUCA-PACA, cirkvám totiž patria v SR obrovské majetky, reštitúcie by boli proti tomu na srandu.

384414

07.12.2020 15:04

Postcovidový svět, děsivá budoucnost

Keby politici boli schopní analýzy nehľadali by spôsoby ako degradovať populáciu!

Lubosmat 212.?.?.?

Vojny akokoľvek krvavé málokedy mali za následok globálny pokles populácie,

Choroby zaberali len na podvyživenú populáciu bez prístupu k zdravotnej starostlivosti,

V krajinách uvrhnutých bezohľadným koristníctvom do rozvratu a biedy sú natoľko potlačené práva žien, že sú z nich nakoniec inkubátory na rodenie „teroristov“,

Kontinuita sama o sebe spôsobuje demografickú katastrofu,

V krajinách bez ohľadu na to, či sa vyvíjali izolovane, alebo pod niečím dozorom došlo v období „dlhodobého mieru“ k výraznému poklesu natality a postupnému starnutiu populácie.

Západné krajiny, vrátane USA nie sú schpné udržať vlastnými silami celý komplex služieb, preto migráciu vítajú ako zadné dvierka demografickej katastrofy do ktorej sa dostali.

384582

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 81 čtenářů částkou 13 390 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 0

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 0

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 0

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 3

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 7

Náhubky u dětí způsobily oslabení imunity a teď se plní ordinace20.09.21 01:35 Česká republika 1

Odsunutý sudeťák potomkem sv. Ludmily - církev opět ukázala, kdo je jejím skutečným spojencem19.09.21 12:00 Česká republika 5

Ópiová akože "epidémia" v USA: Ako vyzerá jedna ulica vo Philadelphii19.09.21 10:43 USA 0

Očkovaná učitelka nakazila 3 očkované učitele a 60 dětí musí do karantény :-)18.09.21 14:24 Česká republika 2

Izraelští vědci hlásí, že třetí dávka vakcíny může ochránit očkované 12 dnů :-)18.09.21 13:56 Izrael 5

Naprosto šílená propaganda - "Očkovaný prý zemřel kvůli neočkovanému"17.09.21 18:59 USA 1

Zprávu o EU: Hrozí pandemie neočkovaných. Nové centrum pro výměnu citlivých informací. Green Deal...17.09.21 18:58 Evropská unie 0

WHO vydáva nové odporúčania týkajúce sa úpravy ľudského genómu17.09.21 18:24 Evropská unie 1

Odvolali Hanu Lipovskou17.09.21 16:11 Česká republika 7

Diskuze lékařů: Máme málo covidových pacientů. Mohli bychom započítat i uzdravené, aby to bylo děsivější17.09.21 11:38 USA 2

Italové budou moct do práce jen s potvrzením o bezinfekčnosti17.09.21 11:31 Itálie 3

Náhubky dětem! Teď!17.09.21 11:27 USA 1

EU Vyšetřování: Miloš Zeman nešířil Putinovy lži, přiznala BBC. Lži šířila pražská kavárna17.09.21 11:23 Británie 1

Další šílený zákon přijat: Metr a půl od cyklisty15.09.21 18:40 Česká republika 10

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,47 Kč
Libra
29,67 Kč
Kanadský dolar
16,99 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,80 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,53 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 245,26 Kč
1 unce stříbra
483,77 Kč
Bitcoin
926 802,81 Kč

Poslední aktualizace: 21.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 69 312 898