Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané RChPz

Nalezeno 29 příspěveků, 18 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.08.2015 14:22

Mediální blamáž se sondou Pluto

Nuž neviem...

RChPz 178.?.?.?

Tento svet je čoraz menší, preľudnenejší, špinavší a zablšenejší. A iný nebude, darmo sa kozmické programy zrušia. Predstava, že sa peniaze použijú na na odstránenie hladu, chorôb a čojaviemčohoešte, je naivná. V porovnaní s tým čo sa rozkradne, je kozmický program smiešna položka. Hoci určite niekomu po rozume chodí, pod akou zámienkou lety zrušiť a definitívne zabuchnúť dekel. Žiadna cesta von. Tu sa budete tlačiť, dýchať svoje prdy, žrať sa medzi sebou v našom krásnom globalizovanom svete, kde vás majú všetkých pod rukou alebo v párminútovom dosahu. A tak mám vždy dobrý pocit, aj keď som na nejaké fotky čakal roky. Svet je väčší, možnosti iné. Inde sa môže podariť, čo sa tu už nedá. Lietať treba. A "globalizácia" hoc len slnečnej sústavy je nezmysel. Rýchlosť svetla je stále 300 000 kms/s.

338247

18.08.2015 07:21

Mediální blamáž se sondou Pluto

RE: Je to vůbec technicky možné?

RChPz 178.?.?.?

Povely sa prirodzene posielajú vopred, sú to balíky príkazov a sonda má vlastnú "inteligenciu," zásobu predprogramovaných reakcií na rôzne udalosti, ktoré sa môžu za letu vyskytnúť. Ak sa stretne s niečím čo nepozná, pošle balík údajov o tom čo sa stalo na Zem, sama vyberie jednu zo sád predprogramovaných príkazov, ktorou sa snaží minimalizovať negatívne dôsledky udalosti a čaká na balík nových povelov zo Zeme. Prinajhoršom, v prípade straty spojenia so Zemou alebo havárie hibernuje, obmedzí výdaje energie a čaká kým sa spojenie obnoví. Zhruba tak.

338268

Tých päťdesiat tam posielajú viac menej z toho istého dôvodu prečo ISIL rozváža alavitov v klietkach kde kade po nimi kontrolovanom území. Buchnú "sušky" po tábore alebo si netrúfnu? Ak buchnú, dobre. Rozširujú sa im možnosti. Ďalšie sankcie, keď ich už nič iné nenapadne. Lebo momentálne sú v mŕtvom bode. Bez ohľadu na uhol pohľadu. A zarábať treba.

341305

25.11.2015 15:47

Sestřelení Su-24

Kto a prečo

RChPz 95.?.?.?

Ten Nietzcheho výrok pozná každý. Turecko podporuje islamistov. Dlho. Možno do tej diery nemalo zízať tak dlho. Nemalo liezť pod jednu deku s Moslimským bratstvom, ISIL - IGIL - Daeš. Poskytuje im bezpečné zázemie, majú tam rodiny, majetok. A keď mudžáhid práve nepodrezáva v Sýrii, čo robi? Predsa ich nestohujú v krabiciach niekde za Ankarou na neskoršie použitie. Nie. Normálne tam žijú, ich rodinní príslušníci tam pracujú, sú súčasťou spoločnosti. Niečo ako otec obchodík, jeden syn šíri Alláhovu slávu s mečom v ruke kde sa dá (a platia), druhý sedí kdesi na úrade, tretí učí (No čo asi?) a brat na ministerstve obrany s iskrou v oku sleduje akrobaciu svojho potomka na F-16. Ideológia sa šíri. Islamský štát má siahať skadesi od Kaukazu ku Gibraltáru. A Turecko obíde? Turecko v svojej snahe dosiahnuť Osmanskú moc, lesk a slávu možno zašlo priďaleko. Možno o tom Erdogan referoval pohlavárom NATO. Obrazne povedané, kľačal pred panstvom na tvrdom, mydlil čelom o zem. "Vymklo sa mi to z rúk. Mea-culpa-mea-culpa-pos..-som-to-na-kvadrát." Turecko má silnú armádu (a príliš si toho vedomú na vkus samotných tureckých politikov). Daeš nemôže udrieť na Turecko priamo. A prečo aj? Prečo nevyužiť dvierka ktoré otvoril komplex velikášstva, mesianinizmu (ďalšie ingrediencie by mohol vymenovať a presne popísať nejaký špecialista v obore galantérie, rozumej cvokov) menom Erdogan. Možno problém nie je v tom že Turecko podporuje Daeš. Alebo, že NATO podporuje Daeš. Podstatou problému môže byť, že Daeš, pomaličky, bez zbytočného šumu a vedomia rozhodujúcich členov ZVNÚTRA preberá vládu nad členským štátom NATO. Ten zostrel môže byť indikátorom toho, nakoľko ma Daeš Turecko a predovšetkým jeho armádu pod kontrolou, resp. koľko tam má svojich priaznivcov. A to sme potom fakt v svrabe.

342278

08.05.2016 12:36

NATO vytvoří spojeneckou flotilu v Černém moři

Otrava no na druhej strane...

RChPz 95.?.?.?

Mnoo... Pre Rusko to bude otrava, furt sa im bude nejaký pruhovaný pľantať pred provou, za kormou, sem tam to nejakého nabúrajú, stalo sa v minulosti, liezol kde ho nepýtali... Ale na druhej strane, keby dačo, netreba ich hľadať, sú rovno pod rukou, sfúknu jednou salvou. Jesto kam rozvinúť nejaký ten Bastion, pár desiatok Kalibrov a im podobné dobroty. A piloti súčiek dvadsaťštvorák čakajúci na rotáciu do Sýrie, sa už od nudy hryzú do zadku. (Pošlite Cooka, pošlite Cooka!!!) Odkedy sa k Rusku pridal Krym, Čierne more je ruský rybník.[chechtot]

348326

22.06.2016 18:28

Červená čára překročena

Vojna, svetová, tretia, pre nás posledná

RChPz 95.?.?.?

Rusi sa prirodzene na vojnu pripravujú. Všetky príznaky nasvedčujú, že bude. Tretiu svetovú zrejme považujú za možnú, buď že niekomu preskočí, alebo ako dôsledok reťazca príčin a následkov, keď vzhľadom na okolnosti bude možné vyberať iba z veľmi úzkeho spektra akcií a protiakcií a posledným, neodvratným aktom zreťazených udalostí bude... No či "Press red button" alebo "Nažmi krasnuju knopku," to neviem a vzhľadom na okolnosti a hlavne následky, bude mne i vám absolútne fuk, kto to stlačil prvý. Ak uvážime vzdialenosti v Európe, no... Pri likvidácii všetkých vojenských cieľov v európskej casti RF natiahneme brká tak či tak, podľa smeru vetra rýchlejšie alebo pomalšie, v každom prípade však pekne jedno po druhom. (Multi-kulti-EU magori budú spokojí, oslovovať sa nebudeme už pán, pani, súdruh, atď., všetci budeme "Vaša osvietenosť." V každom prípade, so zreteľom na nadšenie ako poliaci ťahajú kdejaký americký šrot na svoje územie, veľka škoda že Tatry nie sú v rangu aspoň päťtisícoviek. Takto prefúkne až k nám. Či dymom alebo aj plameňom, neviem.
Rusi však zrejme čakajú čosi iné a... podlejšie. I Američanom musí byť jasné, že Rusko neuzbroja na smrť (ako prezentujú krach Sovietskeho zväzu) ani sa nerozdajú na smrť (ako to, hadám viac k pravde, prezentujú v Rusku), Rusi si spojencov a priateľov vyberajú opatrnejšie, nestačí zamávať červenou vlajkou ako v minulosti a náklady zbraní, techniky a odborníkov za miliardy sa začnú valiť do tvojej krajiny. Chceš? Zaplať.
Sýria. To nie je len o tom: "Ty nešahneš nelem na mne... Ani na mojeho kamarata!". Čo samozrejme zvyšuje počet kamarátov. Najdôležitejšia je otázka: Ako to, s tak malými, vojensky podradnými silami, TAK rozvrátiť štát. Multinárodný, multikultúrny, multireligiózny... A pri tom centralizovaný štát Sýria. Pripomína niečo? Ako tomu zabrániť?
Zriadenie Národnej gardy, môže patriť práve medzi súbor opatrení, prijatých Ruskom ako reakcia na poznatky získané analýzou sýrskeho konfliktu. Jeho viditeľnú časť. Samozrejme, veľkou pomocou, možno väčšou než NG môže byť dosiaľ zachovaný DOSAAF a hlavne možnosti ktoré jeho organizačná štruktúra, ukotvená do spoločnosti na miestnej úrovni, poskytujpca do budúcnosti, pri zriaďovaní domobrany ktorá je práve na miestnej úrovni najdôležitejšou zložkou obrany štátu pri napadnutí zvnútra. Takú organizáciu my nemáme a zopár desiatok tisíc dobre "integrovaných" a hlavne zvonku riadených ""migrantov"" môže priviesť ku krachu a chaosu vlastne ľubovoľný štát EÚ a pri troške snahy a inteligencie (ktorá sa u nich vyskytuje zdá sa tak málo, až je to podozrivé), k vyvolaniu domino efektu ktorý roztrhá EÚ ako celok a rozvráti ľubovoľný štát pod Bruselským protektorátom. Vzhľadom na priveľa vnútorných väzieb, málo štátnej suverenity a samostatnosti, riadiace štruktúry štátov čoraz viac zvyknut...

Automaticky kráceno

349852

22.06.2016 18:31

Červená čára překročena

Vojna, svetová, tretia, pre nás posledná

RChPz 95.?.?.?

zvyknuté iba preposielať direktívy Bruselu je EÚ, (v ktorej "jeden čihí, druhý hota" a za chvíľu každý neznáša každého, lebo každý dlží každému) v tomto ohľade podstatne zraniteľnejšia ako Rusko. Žeby sa do budúcnosti s Európou nerátalo? Ak sa má použiť proti Rusku, veľa času nezostáva. Iba ak práve tí ktorí sa sem pchajú desaťtisícmi sú práve tí, ktorí sa na Lýbijskí scenár v Rusku majú použiť. Ako, mimo môjho chápania, sedia si tu na zadku a socdávkach a "majú lajf." Možno to komusi došlo a preto sa snaží ich prílev priškrtiť... a presmerovať. Je jasné, že v Európe nejestvuje iba konflikt záujmo medzi Ruskom a Spojenými štátmi. Rusku je Európa viac menej ukradnutá, vyspevovať a akýchsi vyspelých technológiách ktoré Rusko životne potrebuje je smiešne. Všetko sa dá doviezť cez Čínu. Pre "verchušku" "Mersy" BMWčka a tomu podobné veci. Rusko si vozí z Európy prepych po stáročia. To, čo v skutočnosti potrebujú , sú obrábacie stroje a iná presná techniku, ktorú, sami to priznávajú, si zvykli nakupovať a odvykli sami vyrábať. No ak majú čo len trošku rozumu, niekde za Uralom, potichu, pracuje niekoľko stredísk "reverse engineeringu"
Nuž, krížiace sa záujmy v Európe, krížiace sa záujmy v Rusku, v USA sa tiež žerú medzi sebou. Zdá sa mi, alebo to v poslednom roku, dvoch akosi všade naberá na obrátkach a teplote? Asi skleníkový efekt.
Rusko sa pripravuje na vojnu. Mimo pochybností. Podľa všetkého obrannú. Udrieť prví, zrejme neudrú. Nezabúdajme však na jednu výraznú črtu ruského charakteru. V skratke: "Keď zdochnem, zdochnem. A ty so mnou."

349853

23.06.2016 20:33

Sýrie – Ruský překvapivý útok prolomil Kerryho zdržovací taktiku

RE: věčná válka.

RChPz 95.?.?.?

Putin nás samozrejme zachraňovať nebude. Prečo by aj? Roky sa dáva jasne najavo, že nie sme jeho kamaráti. Vyčistenie Sýrie môže mať plusy i pre európske krajiny, no to nie je cieľom ich operácie. Plusy a mínusy ktoré to prinesie nám, môžu byť Rusku viac menej ukradnuté, zariadia sa podľa okolností, aby im to prinieslo čo najväčší prospech. Keby sme boli kamaráti (a nehádzali im polená pod nohy kde sa dá a keď sa nedá, neurážali ako sa len dá), potom by sa postarali aby sme boli v pluse i my. Aspoň trošku. Pre renomé.

349884

12.07.2016 16:50

Co je NATO – skutečně?

RE: Svět se změnil

RChPz 178.?.?.?

Havel? Ak nie okiadzanie čestnými doktorátmi (a peňažné prémie s tým spojené) tak samookiadzanie hlboko-hlbokomyseľnými výrokmi propagujúcimi politiku jeho kámošov, ochrancov a doktorátodarcov. Hej a "Vráťte majetky čo nám komunisti zhabali" (aj za kolaboráciu s nácikmi, ako som kdesi čítal.)

350366

15.07.2016 13:16

Kdo seje vítr, sklízí bouři

RE: a lide budou volat po novem svetovem radu........

RChPz 178.?.?.?

Ak NOVÝ svetový poriadok, tak myslím, že viem ako by malo znieť jeho heslo. "Vráťte nám zbrane, dali sme si na ne!"

350435

16.07.2016 09:33

Kdo seje vítr, sklízí bouři

RE: opatření ke zdokonalení eurosystému:

RChPz 178.?.?.?

Ale fuj. To smrdí normal nenormal neoliberal. Netreba obmedzovať nikoho na právach. Mohamed spaľovací motor nepoznal, v svatej knižke im Allah pokyny nenechal. Tak machometáni osly voľne, kone na vodičák, volov požičiavajú v europarlamente.

350491

22.07.2016 06:41

Ruce vzhůru!

RE: dvě věci

RChPz 178.?.?.?

Zo spomienok sovietského veterána - tankistu. "Pásy v krvi" je výmysel. Ale korma od krvi s nalepeným ľudským mäsom po útoku bola bežná vec. Chcelo by to skôr zábery na podvozok toho nákladiaka. A detail okolia blatníkov.

350646

24.07.2016 15:20

Ruce vzhůru!

RE: dvě věci

RChPz 78.?.?.?

Diery v ľavom skle sú podľa tvaru výstrely. Projektily vstúpili do kabíny cez okno na strane vodiča, resp. plech z tej strany. Zopár dier nad spodným okrajom skla vyzerajú ako vstrely. Vyzerá, že streľba na auto začala zo strany vodiča, mierne zozadu. Časť striel vošla do kabíny plechom, časť oknom, na strane vodiča, čo nepochytalo vybavenie kabíny (a ten debil vnútri) preletelo čelným sklom. Strieľali celkom rozumne, projektily po prielete smerovali na more. Trocha olova niekto zrejme naprášil do kabíny spredu, keď auto stálo. Presnosť. Som akože obyčajný pochôdzkár. Sauerka v ruke. Koľko je u nich ročný nástrel neviem, ale nikdy to nie je dosť. A dobrý policajt neznamená vždy i dobrý strelec. Možno som sa doviezol, možno som dobehol stovku alebo i päť stovák metrov. Auto možno už stojí, možno ešte v pohybe. Dookola panika, chaos, ranení. Neviem či skôr zastať a toho ratovať alebo bežať tamtoho odstreliť. Neviem, či sa "džihádmobil" práve nechystá premeniť na prvočinitele a mňa na prídavok. Musím strieľať tak, aby čo vyprášim neskončilo v detskej nejakého paneláku. Alebo neodpálilo dielo šikovných rúk, ktoré prišli ku "hnow - how" zo Sýrie, či Iraku. Tých dvanásť deviatok v hrsti a toľko v sumke mi bude na požadovaný výsledok aj málo. Ruky sa trasú, to bez variantov - únava, stres, adrenalín. Určite sú takí chlapi, ubehne dva kiláky, naseká z pätnástich metrov do dverí auta a magora za nimi skupinu, čo prikryje dlaňou ukazujúcou sprosté gesto, vyhodí ho na asfalt, podľa potreby kontrolný a potom už len cigaretka. No tých je málo, hľadajú sa ťažko, trénujú draho a dlho. Tí negumujú chodník, neobstavíš nimi všetky rohy, toľko ich nikdy nebude k dispozícii. Takže strieľať málo, opatrne, kryť sa (na videu celkom rozumne, maximánou masou vozidla), počúvať či niečo netiká, alebo sa na korbe práve nezačali mechriť vodičovi kámoši s akáčkami. Téma na celý článok.

350732

25.07.2016 13:40

Ruce vzhůru!

RE: Iné závery

RChPz 178.?.?.?

Armády už niet. Ani ju nerozpúšťali. Jednoducho neodviedli vojakov.
Nepleť sa. To nie je armáda. To sú sipáhí.

350786

14.10.2016 16:15

Neokonzervativní šílenost a „politické bláznovství“: Hillary Clintonová a hrozby jaderné války

Klintonová: Right WoMan on Right Place

RChPz 91.?.?.?

Čo chcú američania? Chcú sa mať dobre. Alebo ešte lepšie. Aj by som niííč proti, keby sa vždy tak ľahko nezmierili s tým, že dobre sa majú, lebo inde sa majú horšie. Alebo zle. Alebo totál neutrál, to ako kto je "positively" a čím aj "definitely" dead. Áále... Figu záleží, čo chcú američania. Váhu má hlas ktorý nepočuť. Tých čo hlasy počítajú. A čo chcú? Viem ja? Oni vedia. Určite, s predstihom, hlasy tak sa už podelili/spočítali. Hárky už naskladané v debničkách, počul som. Neviem čo chcú. No uvážme variant, že čo chcú, buď preto, že sa vydarí alebo ak sa nepodarí, bude treba niekomu prišieť. Fakt si niekto myslí, že Klintonovú vybrali pre jej štátnické schopnosti? Múdrosť a predvídavosť. Že je z Tej Správnej Rodiny? Určite nie osobný šarm. Ale ako obetná koza... (Prosto, stará, chorá, ani mlieka, ani mladých a vzhľadovo... Aj otrlý afgánsky mudžáhid by radšej šliapal štreku z jednej strany na druhú, cez celý Pandšír, za svojou starou/starými, než toto), hodí sa perfektne na oltár, predhodenie vlkom/novinárom/dôvod štátneho smútku a tak vôbec. Panstvo, Klintonová je perfektná na svoj džob. Nech sa stane čokoľvek, spraviť za to zodpovednou prestárlu, fyzicky a duševne chorú ženskú, s obšírnou historiou kde sa strieda inkompentncia s katastrofami, ktorá navyše môže z práve z jasne zdravotných dôvodov otrčiť kopytá skôr než vyliape čo sa v skutočnosti stalo (ak to vôbec bude vedieť/schopná pochopiť), alebo tesne po: "Ja nič, ja muzi... eé prezident, to Putin... (čo už nevyvolá ani smiech v publiku) je nápad za kvadrilión. V zlate. Za milión môže byť tých "positively definitely" Alebo za pár miliónov. A vôbec, tam milión hore - dole. Ešte aj keby "kápla božskou", kto jej bude veriť? A druhý prípad mozgovej mŕtvice to poistí.

352607

17.02.2017 08:08

Zkušenost ze současného Německa

Peprák

RChPz 178.?.?.?

Nálepku zo spreja olúpať a tvrdiť, že to mám ako prísadu do gulášu. Mexického. Indického. Má niečo proti indickému gulášu? ACHTÚUNG!!! HILFÉEE NICHTMULTIKULTIRASISTICHENACISTISCHPOLICÁAJ!!!!

355785

23.02.2017 07:21

Obludná mystifikace dějin: Mongolské impérium a tatarské jho na Rusi

Tataro-mongolskoe našestvie

RChPz 178.?.?.?

Tááku somarinu som tuná už dlho nečítal. Dva razy som skúšal , mozog sa vzpieral, oči utekali z riadku. Pravdu povediac, hodilo by sa kontrolovať zdroje. Kto chce vedieť niečo vedecky (napr. vykopávkami) overené, naviac zaujímavo a vtipne podané o histórii starej Rusi, doporučujem zadať v Yotube "razvedopros" "Goblin" prípadne Dmitrij Pučkov. Ruská história je tak bohatá a zaujímavá, že fakt ale fakt ju netreba vymýšľať. O mongoloch, tatároch a všelijakých iných nájazdníkoch, kto to bol, skade sa vzal, ako bojoval, kto a prečo víťazil/dostal na čuňu, je v tých "razvedoprosoch" tiež dosť. Znalosť ruštiny nevyhnutnál.

355932

23.02.2017 07:31

Sny o Trumpovi versus realita o Trumpovi – ještě je dovoleno doufat!

Sny o Trupovi.

RChPz 178.?.?.?

Tuším som to počul od "Goblina" Pučkova. Zhruba toto. "Je naivné predpokladať, že ak sedim v trolejbuse a zvolíme si iného vodiča, trolejbus pôjde kam chceme. Trolejbus pôjde tam, kde vedú troleje." Čo k tomu dodať? Troleje sú naťahané, tí čo ich ťahali sú spokojní. Ťahať iné ako tie ktoré im vyhovujú sa nechystajú a nedovolia.

355933

24.02.2017 13:42

Obludná mystifikace dějin: Mongolské impérium a tatarské jho na Rusi

RE: Tatari a mechanika dejin

RChPz 178.?.?.?

Spôsob pohľadu moderného človeka sa líši od toho, ako sa na svet a dianie v ňom pozerali ľudia v rôznych časových obdobiach a kultúrach. Mongoli boli kočovníci. Kmeň kočovníkov narazí na druhý kmeň kočovníkov. Oba sa živia pastiersko-lúpežníckym spôsobom. Takže... Porúbať alebo podriadiť? Ci sa dotyční podriadili, alebo boli sčasti porúbaní a podriadení nehralo rolu. Boli začlenení do kmeňa, alebo mu platili daň. Samozrejme, povinná vojenská služba. V pomocných oddieloch, ak sa osvedčíte, postúpite v hierarchii vyššie. A proces pokračoval, vlna sa šírila ďalej. Expanzia kočovníkov pokračovala. Bol to stredovek. Otázka neznela "Kto ty takoj?" ale "Pod kym chodiš?" (Alexander sa tiež nepresekal cez celý v jeho dobe známy svet len s partiou macedónskych horalov. Alebo: Koľko Habsburgov bolo v Habsburskej monarchii? Aspoň čo sa šľachty týka?) Mongolov ktorí prišli do Ruska v celkovom počte kočovných nájazdníov bolo pár percent. Expanzia sa zabrzdila a zastavila až po tom, čo mongoli do svojej ríše absorbovali všetkých dostupných kočovníkov. Spôsob života usadnutých kmeňov, či už slovanských alebo iných, neprodukoval dosť veľký počet mužov použiteľných ako jazdní bojovníci a taktika boja kočovníkov je založená na jazde, obvykle ľahkej, vysoko mobilnej. (Zhruba prerozprávané čo som si vypočul z prednášky buď Borisa Julina alebo Klima Žukova, už neviem presne.) Komu išli dane? Mongolom. Kto ich vyberal? Komu Mongol povedal. Nemusel to byť mongol, ba ani tatár. Vyberal navrch pre seba? A dostal od Rusa naložené že pľul krv celú cestu domov? Mongol prstom nepohol, iba ak mu sám priložil, že ako "Čo mi tu zasr.. kazíš poriadky, keď všetko dobre ide."
Opis hrubý, až kostrbatý, doporučujem prednášky už zmienených historikov.

355993

26.02.2017 11:00

Sny o Trumpovi versus realita o Trumpovi – ještě je dovoleno doufat!

RE: Trump není budoucnost.

RChPz 95.?.?.?

USA a satelity elitám poskytujú 99 % vojenskej a spravodajskej sily. Zdarma. Rozpadom USA by o ňu až do ukončenia reorganizácie nových územno-štátnych celkov prišli. Následky, v tak prehriatom systéme ako tvorí preľudnenie na Zemi, ťažko predpokladať. Hlavne so zreteľom na dve konkurenčné skupiny. Čína, ktorá expanduje už nejakú dobu do Afriky (suroviny) a stala by sa vedúcou silou v Ázijsko-pacifickom regiíóne. A v Európe by bez ruského vedomia nie že "žadna puška ne vystrelila", bez ich súhlasu by ten kanón ani nevytiahli z garáže. Ukrajina by bola spacifikovaná, Pobaltie (tzv. Pobaltské vymiráty ako ich volajú) by sa pripojili k Rusku o storočie - pol skôr, čím by získalo plný prístup k Baltskému moru a zostalo by len poriešiť Afganistán (vypáliť makové polia + obchodná trasa "suchou nohou do Indie") Koľko USA spotrebúva zdrojov môže byť elitám ukradnuté. ONI SAMI VŽDY BUDÚ MAŤ DOSŤ a stále sa im to bude zdať MÁLO.

356085

24.04.2017 09:13

Uděláme al-Kajdu znovu velkou

RE: Len drobnosť v preklade

RChPz 91.?.?.?

"močiť" - zabiť
Pochádza to z "blatnovo" - zlodejského argotu
Napr. pred poslednou vlnou angli/amerikanizáciou ruštiny a od nej sa odvíjajúcich
žargónov bol profesionálnymi zlodejmi (vory v zakone") najímaný/určený vrah tzv "mokryj djaďa". Teraz mu hovoria "kiľľer." Prečo práve "odpraviť na záchode" s určitosťou neviem. Napadá ma iba jeden western s Clinton Eastwoodom[chechtot] Prvý raz som to počul od V. V. Putina. Môže to byť odkaz na niečo v ruskej kultúre tak samozrejmé, že to nikto nepotrebuje uvádať, alebo tak staré, že sa na prvopríčinu zabudlo.

357416

20.02.2018 06:59

Eskalace v Sýrii – kam až lze Rusy dotlačit?

RE: Tohle může dopadnout špatně

RChPz 78.?.?.?

Z toho čo som si prečítal a vypočul z ruských zdrojov vychádza, že miestne "milície" sa v záujme miestneho naftobaróna pobrali obsadiť ropné pole, ktoré bolo v šedej zóne kde neboli určené hranice rusko - amerického vplyvu. S nimi boli i nejakí ruskí žoldnieri, možno od Wagnera, možno "kozáci," možno i z tých čo si získali "durnu slavu" ako "ochrana" na území DNR a LNR a nechali sa najať v Sýrii ako inštruktori. Ruské velenie v Sýrii o nich nevedelo a neodsúhlasilo - spolupracuje len z sýrskou armádou a oficiálnymi zložkami. Američania zistili, že sa tam motá niekto kto určite nie je ich, no prečo ich neosoliť? Koľko ľahlo sýrčanov sa nikto veľmi neobťažoval rátať, straty žodnierov sú zo päť - desať. US a RF sa kôli tomu ani neporafali - niet o čom hovoriť, súkromná avantúra miestnych, aké sa tam zrejme dejú často, berú sa na vedomie a šlus "incident sebja isčerpl." Žiaden vojak RF nepadol ani nebol zranený a tak si s tým nerobia ťažku hlavu a ani my nemusíme. A že im amíci "na chaľjavu" zdisciplinovali nejakého "neftebarygu" môžu dokonca považovať za plus.

362692

20.02.2018 14:38

Eskalace v Sýrii – kam až lze Rusy dotlačit?

RE: Tohle může dopadnout špatně

RChPz 78.?.?.?

Upresnňujem, zrejme nie len ako poradcovia, ale i priamo výkon v poli. MID RF uvádza, že boli úmrtia a niekoľko desiatok ranených pôvodom z RF a krajín SNG, čo je na inštruktorov trochu veľa. Asi tam budú riadne nasr... Veci šli viac - menej hladko a oni narobili starostí o ktoré zrejme armáda ani Ministerstvo zahraničných vecí nestálo.

https://colonelcassad.livejournal.com/4006596.html

362700

18.07.2019 07:11

Apollo – jedno velké výročí

Kolónia na Mesiaci

RChPz 84.?.?.?

Mesiac je technické peklo. Vákuum a tepelné rozdiely nie sú až taký problém. No mesačný prach je zabijak. Prachové zrnká ktoré vznikli pri extrémnych podmienkach meteoritických nárazov, alebo rozpadom hornín v dôsledku tepelných rozdielov, preniknú všade. Niektoré vyzerajú ako klbko ostnatého drôtu, len s tvrdosťou kremeňa, s hrotmi ostrými na molekulu. Na Zemi je len jeden chlapík v USA, ktorý vyrába približný ekvivalent, za pomoci dvoch prúdových motorov. A derú nielen techniku. Je prakticky nemožné ich dostať z pľúc.
No a samozrejmá otázka. Dá sa na Mesiaci zarobiť? Nezabúdajme staré americké príslovie: "Rýchly cent je lepší ako pomalý dolár." A kolonizácia, to je na dlho. Naviaiac, keby sa kolonisti pohli ďalej? Kolónie s vlastným spoločenským systémom, nezávislé na Zemi, jej ekonomike, finančníkoch? Kapitalizmus vám v de facto dedine lietajúcej vo vesmíre veľmi fungovať nebude,

372549

18.07.2019 11:50

Apollo – jedno velké výročí

RE: Tenkrát by něco takového nikoho nenapadlo ani v nejhorším snu.

RChPz 84.?.?.?

Nikdy. NIKDY nenechávaj nič riadiť ekonómom. NIKDY! Keď necháš voľnú ruku ekonómom, budeš mať peniaze. Apollo, to bolo riadené inžiniermi. Možno naivnými inžiniermi. Ale schopnými. Schopní inžinieri pod vedením špičkových inžinierov, vás dostanú na Mesiac. Alebo i ďalej, ak im poskytnete prostriedky. Schopní ekonómovia vám prinesú veľa peňazí a ešte viac peňazí. Pravda, aj mušličky kauri boli preniaze. Hoci dnešní ekonómovia by v systéme používajúcom mušličky fungovať nemohli, lebo mušličky nemožno lámať. A moderný finančný systém funguje tak, že vytvára množstvo peňazí no znižuje hodnotu peňažnej jednotky. Len sa pozrite, koľko stál program Apollo a porovnajte to povedzme s cenou vývoja F-35. Inžinierov treba vychovávať. Špičkoví inžinieri nasledujú po generácii minimálne schopných inžinierov. Vezmite si nemcov. Môžu ospevovať svoju techniku do neba, ale nie sú schopní vypustiť jedinú družicu. Momentálne nie sú schopní vyrobit ani len slušnú stíhačku. Lebo inžinierov takej odbornosti treba vychovávať a ozajstné výsledky dostanete v druhej, možno dokonca tretej generácii. Napríklad v Rusku sú najväčšie obavy, že generácia konštruktérov ktorá odchádza do dôchodku alebo vymiera, nestihne byť nahradená novou, lebo vznikla medzigeneračná medzera odlivom schopných mozgov do "biznesu" a finančných služieb. V USA je to podobné. Deväť z desiatich žiakov schopní univerzitného štúdia sa derie na práva alebo financie. A tak maximum čoho sme schopní je udržať zo desiatku ľudí nažive na tú hrúbku šupky, ak porovnáme Zem s jablkom, od nej (orig. S. Lem). Nič viac. A to je smutné. V sedemdesiatych boli ľudia naivní? Je lepšie byť naivný ako tak upadnúť.

372564

20.07.2019 07:50

Apollo – jedno velké výročí

RE: Odpověď na jednoduchou otázku...

RChPz 78.?.?.?

Stratili? Aké stratili? Tak sa "stratili" ako kilá a kilá mesačných hornín. UKRADLI!!! Už len zberatelia meteorov si vedia prísť na pekné sumy. Originál materiál nasnímané na mesiaci? Alebo priamo Armstrongom dvihnutý šuter? Ruky až od r_ti odtrhnú!

372618

21.07.2019 10:06

Apollo – jedno velké výročí

RE: Známe

RChPz 78.?.?.?

Preletieť cez Van Allenove pásy nie je problém. Teda nakríž. Slušne vysoká rýchlosť, krátka expozičná doba, rovná sa nízka pohltená dávka. Orbita s parametrami keď sa posádka zdrží vo Van Allenových pasoch, druhá vec. Hlavne v dobe zvýšenej slnečnej aktivity. Problém pravdepodobne nie je v kozmonautoch. Pred piatimi - šiestimi rokmi som sa dočítal, že NASA robí zbierku starých procesorov i386, i486 pre potreby konštrukcie prístrojov pracujúcich vo vesmíre. Vtip je v tom, že vzhľadom na tlak vyrábať mikroprocesory čo najmenšie, s čo najmenšou spotrebou a tepelným odpadom, sú obvody v procesore tak malé, že ich je schopný poškodiť i zásah časticou kozmického žiarenia. A staré procesory, vyrábané pomerne hrubým výrobným procesom, kde možno veľkosť jeho súčastí merať v mikrometroch, prípadne stovkách nanometrov, znesú podstatne viac ako moderné procesory vyrábané procesom ktorý dáva súčiastky o rozmeroch maximálne desiatok nanometrov.

372641

21.07.2019 10:27

Apollo – jedno velké výročí

RE: Experiment k jedné fotografii z Měsíce

RChPz 78.?.?.?

Nie je mi celkom jasné ako Van Der Vaalsová sila súvisí s vodou, čo viem je to medzimolekulárna sila ktorá môže byť i odpudivá (Pauliho repulzia) a pôsobí na suchom povrchu. V prechádzajúcom príspevku som spomenul, že mesačný prach pozostáva z množstva ostrých čiatočiek. Jednoducho zapadajú do seba tak, že i kolmé zárezy do prachu, do určitej hĺbky, nespôsobia jeho zosunutie. Zistili to, keď sonda Surveyor rýpla lopatkou do prachu. Mimochodom, pekné snímky sondy Surveyor 3 urobila posádka Apollo 12. Sadli blízko nej a mierne ju zvandalizovali odmontovaním pár súčiastok pre materiálový výskum.

372644

01.03.2020 09:41

O osudu myšlenky jaderného raketového motoru pro lety do vzdáleného vesmíru

RE: Vesmirny program USA, Ruska a Ciny jsou jeden velky podvod!

RChPz 78.?.?.?

Tabletku! Vezmi si tabletku! Lebo prídu ujovia v bielom a zasa ti dajú to biele
sako s veľa šnúrkami!

RChPz[chechtot]

377180

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
767 625,14 Kč

Poslední aktualizace: 20.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 472 497