Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Jan Hanuš

Nalezeno 459 příspěveků, 4 různé IP adresy

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.08.2015 22:10

Módní teror

Bez komentáře

Jan Hanuš 213.?.?.?

http://zena-in.cz/clanek/ponozky-v-lodickach-jsou-...

337833

17.03.2016 10:08

Analýza ruského vojenského stažení ze Sýrie

Je to od Putina geniální.

Jan Hanuš 213.?.?.?

Pokud by to bylo potřeba, tak se tam vrátí v podstatě ihned a bude mít ještě druhý dobrý důvod. Projevili jsme dobrou vůli, a vy takhle? Tak dostanete po hubě hned dvakrát.

346912

16.11.2017 08:48

Proč přetrvává nenávist vůči bělochům

Konečně správně pojmenovaný problém

Jan Hanuš 94.?.?.?

Ani si nevzpomenu, že by někdo takhle přesně, ale i univerzálně, popsal stav současné společnosti. Zřejmě té západní, o té druhé straně zase tak moc objektivních informací není. Mám pocit, že ta závist je ještě univerzálnější, tady u nás se naštěstí omezuje na udání souseda, že má lepší auto nebo barák, což stačí jako předpoklad, že určitě krade. Nevěřím, ře se to může změnit, ale věřím, že musí existovat způsob, jak zabránit tomu sekání sekyrama a mačetama. Ale mám pocit, že k tomu taky nějak chybí vůle. Proč? Prý nás může zachránit z toho bahna Rusko, ale neumím si představit jak. Vzor je to zakázaný (tedy kladný). Asi by snad musely znovu přijet tanky, jinak si to představit neumím. Zdá se mi, že po dobrém se nevyřeší nic. Je to nenásilí vůbec k něčemu?

361057

12.12.2017 10:05

Noví evropští barbaři

Kudy ven?

Jan Hanuš 94.?.?.?

Rád čtu tyhle články, které odhalují problém ze všech stran a už to také chápu ze všech úhlů pohledu, ale pořád nevím kudy z toho ven. Nedokážu uvěřit tomu, že to mohou změnit volby. Spíš na mě jde deprese z toho, že prostě nemáme šanci. Nebo musí téct krev?

361420

28.12.2017 11:41

Co stojí v Česku dobro?

Dobrá úvaha

Jan Hanuš 94.?.?.?

Z prvního příspěvku mám pocit, že si ho napsal Sobotka sám, jinak si to vysvětlit nedovedu. Ten článek je srozumitelný, ty NGO by se měly rozebrat v souvislosti se vším ještě podrobněji.

361638

02.02.2018 11:08

Únor v českých dějinách

Jak je to s tou propagandou?

Jan Hanuš 94.?.?.?

Jednu věc nechápu. U nás se měla propaganda používat jako když se solí, jinak vzbuzovala odpor. Z propagandy USA nemám pocit, že by jí takhle opatrně používali. Dokonce mám pocit, že je to komunistická propaganda na druhou. V čem je vlastně rozdíl? Nějak ho nemůžu objevit.

362274

13.02.2018 08:46

Zastavení bílé genocidy: Izraelský pohled

Odvážné

Jan Hanuš 94.?.?.?

Souhlasím skoro se vším, ale ty zákony se mi nelíbí, to tu fakt bylo a objevuje se to v jiné podobě zas. Stačilo by migranty ekonomicky znevýhodnit. Podporu by si zasloužili spíš ti, co alespoň někdy pracovali. Nebo i ti, co nestihli odpracovat potřebný počet let do důchodu a nyní žijí jako žebráci. Kdyby tyhle podmínky platili pro jakékoli imigranty, donutilo by je to k práci nebo k odchodu.

362500

19.02.2018 09:35

Eskalace v Sýrii – kam až lze Rusy dotlačit?

RE: Konečně

Jan Hanuš 94.?.?.?

Mě to trápí i v souvislosti s Ukrajinou. Mám pocit, že Rusko/Putin hraje o čas, ale pořád nemůžu přijít na to, co ten čas přinese. Nebo je tu horší varianta, že prostě nejsou peníze na financování a bylo potřeba je nasměrovat jinam, možná na ty vnitroruský problémy, důchody, platy apod. Celkově to vůbec nechápu. Jenom chápu jedno, že američani skutečně udělají cokoli, aby Rusko nevyhrálo a aby je mohli poškodit kde se dá. Vlastně si myslím, že anglosioni nic jiného než škodit neumí. Nevzpomenu si, že by někdy někde něco pozitivního udělali. Vždyť z toho rabování žijí, jako kdysi loupeživé bandy pirátů.

362671

19.02.2018 10:40

Eskalace v Sýrii – kam až lze Rusy dotlačit?

RE: Novodobá Atlantída

Jan Hanuš 94.?.?.?

Špičkový přirovnání, jen aby to dopadlo tak dobře, jako v té báji..

362674

12.04.2018 19:00

Možnosti anglo-sionistů

Saker a pesimismus?

Jan Hanuš 94.?.?.?

Jsem trochu překvapen tím odhadem Sakera a poprvé s ním nesouhlasím. Nevěřím, že je to tak zlé nebo že neexistuje jiné řešení. Američané melou z posledního, to je fakt, ale úplně stejně se chovali i v běžném obchodním styku, kdy sice nehrozilo, že budou padat bomby, ale zase hrozili soudem a arbitráží, a tak. Spousta firem v této situaci raději odstoupila se svou nabídkou, než by se tahali po soudech. Je fakt, že k nějakým soudům i došlo. Možná že anglosasové taky někam něco vystřelí, ale nebude to katastrofální. Oni se prostě bojí a pes, který se bojí prostě kouše. Ale nakonec zaleze do boudy. Věřím, že to tak bude i teď. Pár kousanců, a konec.
Taky se samosebou chtějí trochu pomstít, že prohráli a dál prohrávat budou. A taky jsou nějak čím dál blbější, což už asi pozná každý. (Není to nakonec záměr?)
Ale uvědomuji si, že Saker je o několik levelů dál než já, takže je to prostě jen můj názor.

363573

14.04.2018 21:38

Kompilácia štatistík úspešnosti sýrskej protivzdušnej obrany

Je to obchod

Jan Hanuš 94.?.?.?

Stovka tomahavků nezničila nic moc,budou se muset zmodernizovat. Zakázka. Byly porušeny dohody tak brutálně, že teď můžou Rusové dodat S300 kam se jim zachce. Zakázka. Irán si je nakoupí jako první, budou mít radost, posílí si pozici. Další zákazníci se pohrnou, vždyť to funguje. Aniž by Rusové cokoli udělali, syrská armáda sestřelila všechno, co se jim zdálo důležité. Jaké jsou vlastně škody?

363627

17.04.2018 08:39

Humanita a morální svědomí Ruska vedou k válce

RE: Přesné hodnocení

Jan Hanuš 94.?.?.?

Jedna věc mi na tom nesedí. Západ chce hlavně vyrabovat nerostné bohatství Ruska. Jak by pak rabovali, když by to bylo zamořené?

363733

17.04.2018 18:50

Humanita a morální svědomí Ruska vedou k válce

Trochu optimismu

Jan Hanuš 94.?.?.?

I když já sám trpím depresemi, tak si v těchto věcech kupodivu zachovávám optimismus. V jedné české pohádce král jednoho království říká:"My bychom tu válku i vyhlásili, jen kdybychom věděli, že vyhrajeme."
Pořád věřím, že ten knoflík nikdo nezmáčkne. Všechny války proti Rusku byly kvůli surovinám, jaký tam byl politický systém nikoho nezajímalo. Jelcina na západě milovali, protože nastartoval velké rozkrádání Ruska. Putina nenávidí, protože právě tohle zatrhnul a ještě je tak trochu přečůral. Ty suroviny ale chtít budou pořád. Vždyť to už i řekli, že je nespravedlivé, aby to Rusko mělo samo pro sebe. Nevzpomínám si jen, kdo konkrétně to řekl, ale byla to nějaká ženská, jestli se tenhle pojem ještě může používat, jinak nahradit pojmem "osoba".

363751

21.04.2018 17:03

Běda, tohle nebere konce!

To nekončí určitě.

Jan Hanuš 94.?.?.?

Sice pořád věřím, že neodpálí ty jaderný arzenály, ale provokace na MS ve fotbale by se hodit mohla. Ani by mě nepřekvapilo, kdyby to bylo ještě horší, než "dvojčatový fake". Třeba šílené zvíře Putin/Asad odpálí uprostřed zápasu na hřišti ty kanystry s chlorem, co našel v Dumě, aby se nakonec ukázalo, že tam byl "novičok" vyrobený v licenci USA v Salisbury. Scotland Yard to určitě odhalí, viníka už známe. Ještě štěstí, že až sem ty tomahawky nedoletí.

363797

22.04.2018 16:19

Běda, tohle nebere konce!

Běda, Sakera chytá pesimismus

Jan Hanuš 94.?.?.?

V poslední době mám pocit, že se vážně šíří názor, že válka je navyhnutelná. U pana P.C.Robertse mě to až tak moc nepřekvapuje, pesimismus tam byl od začátku, ale Saker? Vždyt je to dravec.
Já tu depresi mám doopravdy, ale současně věřím, že ani v americký armádě nejsou idioti a chtějí vychovat děti a vnoučata. Nějaký prachy k tomu samosebou, a důchod. Prodat někomu nějaké to vojenské tajemství asi problém nebude, odpálit zásoby ze skladu, když končí záruka-, ale nechat se vypařit nebo „jenom“ zamořit, protože si to přeje zapšklý dědek-Burns, co má už polovinu orgánů v těle z Ukrajiny nebo odjinud?
Děsit lidi je celkem tradiční záležitost těch mocných. Můžu se vyděsit z imigrantů, z humanitárního bombardování, hackerů za každým rohem - rusové jsou fakt nejlepší, pálí jim to-, z oteplování něčeho nebo všeho, nebo že se budou rušit důchody. Chcípneme tak nebo tak. Není to cíl?.
A nebudem chodit k volbám - stejně to nemá smysl. Oni se zvolí sami. Ožrat se v hospodě. Nebylo to tu už? Ale kupodivu v hospodě převládá optimismus. Dokonce se celá hospoda dokáže pohádat o to, koho volit. Nádhera.
ONI nechtějí jadernou válku, chtějí, abychom se báli. A daří se to. Dokonce i Saker.

363810

07.05.2018 10:52

Historický odkaz Karla Marxe: 200 let od jeho narození

RE: Varovny odkaz Marxe.

Jan Hanuš 94.?.?.?

Je to sice pravda, ale přemýšlím, co to změní, když to budeme chápat. Jedna badatelka v oblasti genetiky řekla, že po celoživotním bádání došla k tomu, že zkušenosti jsou nepřenositelné. I kdybychom pochopili Marxe, Nietzeho nebo Pjakina, tak to zřejmě nezmění nic. Studenti půjdou do ulic poněvadž je to bžunda a loutkovodič hromadí kapitál. Možná za to může nějaký ten gen, ale kudy z toho? K čemu jsou pak vize o lepší budoucnosti? Možná je má jen ten Pjakin a občas nějaký sci-fi optimista. Ale ono se to stejně nakonec nějak rozpadne a začneme znovu. Optimista Pjakin věří, že když se budeme učit, můžeme něco ovlivnit. Ale můžeme se doopravdy sami a včas učit? Nad Marxem a Nietzem začneme přemýšlet až v důchodu, ale to už nám nevěří nikdo. Ani vlastní děti ne.

363999

11.05.2018 09:26

Opětovné jmenování Medveděva: Nevypadá to dobře

Pořád věřím.

Jan Hanuš 94.?.?.?

Myslím, že ta výměna kádrů není tak snadná a taky je možná lepší mít nepřítele na dohled a pod kontrolou. Trumpovi to taky nejde moc rychle, ale věřím, že to nakonec dobře dopadne, i když to zatím vypadá, že nepřátelé mají navrch.

364097

02.06.2018 18:56

Bude Putinova politika ústupků úspěšná?

RE: P.C.Roberts - provokatér

Jan Hanuš 94.?.?.?

Mám stejný pocit.

364476

21.08.2018 18:13

Padesát let

Jsem nadšený

Jan Hanuš 94.?.?.?

Doteď jsem si myslel, že na takový článek nemůže nikdo reagovat. Mám totiž kamarády, kteří jsou sice takzvaně vzdělaní, poněvadž mají VŠ, ale někdy kolem roku 89 se jim zablokoval mozek. Nejde s nimi diskutovat, protože se od té doby přestali zajímat jak o svůj obor, tak i o ostatní věci. A tím nemyslím jenom politiku. Od určité doby jedou jenom po jedné koleji, vlastně se jedná jenom o sport. Určitě budou vědět, kdy přesně se zhroutil Ronaldo, nebo jak hrála Kvitová, ale jakékoli jiné téma sklouzne do období asi tak do toho roku 89. Pak se čas a studium taknějak zabrzdily. Už je nikdo nenutí studovat, nikdo je nenutí aktualizovat fakta o historii. Jsou perfektně naučeni sledovat ČT, což je utvrzuje v tom, že mají pravdu. Jasně, ČT se zabrzdila taky. Vůbec nic netuší o alternativních webech a jsou přesvědčeni, že to nemá smysl se tím zabývat. V ČT to říkají taky. Nová historická fakta jsou určitě propaganda od Putina, a nemá cenu je číst. Jenom omylem z někoho vypadne, že si nejvíc peněz vydělal za komunistů v Rusku, třeba na stavbě nějakého potrubí. Ale stejně jsou to svině, ty rusáci. To ví každý.
A tak jsem nakonec rád, že na takovýto příspěvek přijde tolik ohlasů. Znamená to, že to přeci jenom někoho zajímá. A v hospodě holt - Kvitová...
A chyby dělá každý, ta data až tak důležitá nejsou, a co podstata?

365976

05.11.2018 12:13

Prekarizace – polemika s názory čtenářů

Souhlasím i trochu nesouhlasím

Jan Hanuš 94.?.?.?

Jsem už v důchodu, takže to můžu porovnat i z vlastní zkušenosti. Když jsem byl mladý, měl jsem potřebu bojovat a to i hodně aktivně. Zakládal jsem v Praze OF a byl i na první přednášce Václava Klause. Vytiskl jsem tisíce letáků podle podkladů od Václava Havla. Takže jednu akční zkušenost mám.
Ale tahle akce nesplnila mé očekávání, jsem těžce zklamaný. Úplně chápu, že se někdo přizpůsobí tomu, co je. Je to jeho právo a volba. Dnešní mladší generace se ostatně taky přizpůsobuje a po revoluci nevolá. Leda snad, že by se to objevilo na mobilu jako zajímavá akční hra. Pochybuji, že by se někdo odhodlal si kvůli boji za lepší zítřky přečíst tlusté knihy vnitřního prediktora.
Ale na straně druhé bych znovu bojovat šel a mám pro to hned dva důvody. Naděje, že se to může zlepšit je vždycky dobrá a člověk jí potřebuje. A současně bych mohl napravit to, co jsem sám zavinil zakládáním nějakého OF a zvoněním klíčema. Ale netuším, co by vlastně člověk mohl reálně udělat. Vykřikovat názory v hospodě nepomůže, chodit k volbám nepomůže, jít na václavák nepomůže, odvážně zkritizovat šéfa v práci nepomůže. Tak co vlastně pomůže? Pomůže názor na Zvědavci? Fakt nevím.
Vlastně jsem se nakonec, jako úplný ateista, začal modlit. Modlím se, aby nebyla válka a aby se lidi naučili respektovat názor toho druhého bez urážek. Ale to je asi naivní přání.

367527

24.11.2018 16:05

Merkelová hluboce otřásla Německem, rozmanitost hluboce otřásla západní civilizací

RE: moc smutný článok

Jan Hanuš 94.?.?.?

Líp bych to vyjádřit nedokázal. Do posledního písmenka.

367966

13.12.2018 11:48

Francouzská lekce

Kapitalismus byl zajímavý,

Jan Hanuš 94.?.?.?

když měl konkurenci ve východním bloku, který sociální jistoty nabízel zdarma. To byla asi chyba, lidi si nikdy neváží toho, co je zdarma. Dnes se kapitalismus vytratil a je z něj totalita bez konkurence. Čína se sice snaží o jakési úpravy a bojuje s chudobou, ale vysloužila si zatím jen sankce a nenávist z druhé strany. Další RVHP nebude, budeme se mít jenom hůř. Ale stejně je to fajn, že se žluťásci odhodlali. I když prohrajou, je to malá jiskřička naděje. Třeba se někdy rozhoří...

368427

13.12.2018 19:34

Francouzská lekce

Pro pobavení...

Jan Hanuš 94.?.?.?

Mám kamaráda, který na všechno, včetně hnutí žlutých vest, reaguje úplně stejně: Když bolševici útočili na Zimní palác, tak zavraždili spoustu lidí a některý i víckrát (asi Romanovce). Putin je komunista a je to taky svině.
Netuším, jakou to má souvislost s těmi žlutými vestami, ale tenhle způsob argumentace mi připomínají některé příspěvky. Nevím jak reagovat.

368454

14.12.2018 17:30

Francouzská lekce

RE: Pro pobavení...

Jan Hanuš 77.?.?.?

Přesně to všechno souhlasí. Zdá se, že mluvíme o stejném člověku, nebo je jich fakt víc.

368490

17.12.2018 19:11

Co se na G20 nestalo, je mnohem důležitější, než to, k čemu došlo

Co když je to jinak?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Dřív se mluvilo o tom, že má být každý stát soběstačný. Teď to taky občas zazní. Pod tím pojmem jsem si představoval, že vlastně spokojeně žijeme, nic od sousedů nepotřebujeme, jen občas zajedeme na návštěvu a pokecáme.
Teď to zase vypadá tak, že když nebudeme propojení s celou zeměkoulí prachama i průmyslem, tak chcípneme.
Co když ale existuje nějaký kompromis mezi těmito extrémy. Třeba spojení Číny s Ruskem a Indií, s přispěním Iránu, Turecka a cosi z Afriky, by mohlo fungovat docela dobře (když vyloučím spekulace na burze a jiné zlodějny). Ani swift by asi nepotřebovali. Ale jak by žil ten zbytek z USA na čele, když už nic moc vyrábět neumějí? Nejsou vynervovaný právě proto?

368555

20.12.2018 05:04

Mýtus západní demokracie

Lidé nemají moc.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Zatím je to tak, že všichni věří na to tzv. nenásilí. To je největší podvod, co nám vtloukli do hlavy. Nenásilí nikdy nic nevyřešilo. Když na mě někdo střílí slzný plyn, gumové projektily nebo i ostré, stříká z vodních děl,tak ho nepřesvědčím tím, že si dřepnu doprostřed ulice nebo budu mávat nějakým transparentem. Oni nás ale dokázali tak zblbnout, že tomu věříme. Sami přitom střílí, hází bomby, okrádají sankcemi a žádné transparenty k tomu nepoužívají. Dokud ti prodejní policisté a vojáci budou na straně těch, co vládnou, tak lid žádnou šanci nemá.

368592

02.01.2019 12:11

Požehnaní jsou váleční štváči

Souhlasím.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Přál bych si, aby se tohle slovo objevovalo co nejčastěji. My dokážeme báječně se vším nesouhlasit a předvádět svojí chytrost a sečtělost, ale tím se nedosáhne ničeho. Putin se snaží zajistit mír a sjednotit lidi. Nejsem tak chytrý, abych dokázal posoudit, jestli právě to, jak to dělá stačí, ale věřím mu. Chápu i lidi, že vzpomínají na Sovětský svaz. Bezpečný život a mír zajistit dokázal. Ale chápu i to, že je spousta lidí, kteří kvůli spotřebnímu způsobu života a tučnému kontu klidně vyvolají válku.

368822

06.02.2019 23:32

Washington obnovil závody ve zbrojení

RE: My starší máme šancu ......

Jan Hanuš 77.?.?.?

Cítím to podobně. Ulevilo by se mi.

369464

27.02.2019 07:16

Seriál Most!

Hnus

Jan Hanuš 77.?.?.?

Viděl jsem konkrétně 5 díl a jsem zhnusen. Pak jsem se ptal různých lidí, jestli na to koukají a dozvěděl jsem se, že se nikdo nekouká, ale všichni slyšeli, že na to koukají ti druzí všichni. Nakonec jsem jednoho našel. Ale je to člověk, který žije sám jenom s televizí. Je to jeho přítelkyně. Z Dáši se mi regulérně zvedl kufr. Jsem rád, že žiju mezi lidmi, kteří to vidí podobně.

369942

Mám z toho fakt divný pocit. Buď to udělal nějaký magor doopravdy, nebo je to další 11. září. U těch "dvojčat" se pořád neví, jak to bylo, ale každopádně to někomu posloužilo. Ať už se to teď stalo jakkoli, tak to zase někomu poslouží. Koneckonců už se vyhrožuje tresty za schvalování, a to předem. Normální člověk to jistě schvalovat nebude, ale cenzura internetu se přitvrdit může preventivně. Některé politické strany to využijí k likvidace opozice. Budeme se bát říct názor na cokoli. A o to možná jde.

370374

24.03.2019 18:49

Když dojde na fakta

Povedlo se.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Myslím, že autorům téhle akce se evidentně povedlo vybudit velký zájem a diskuzi. O to zřejmě šlo. Kdyby to bylo křišťálově jasné, ať tak, nebo onak, diskuze by nebyla. Na tom rozruchu a diskuzi se teď dá stavět. Bohužel se jim to povedlo.

370544

11.04.2019 18:31

Američanky v mnoha ohledech ztratily ženskost víc, než Evropanky

Tenkrát na západě,

Jan Hanuš 77.?.?.?

Ten film by si měl každý znovu zkouknout. Mortonové neprohráli, i když jeden zrovna skápnul sám od sebe (dneska se udržují z orgánů mladších, co někde umírají za demokracii, kterou nikdy neuvidí). Jsou na vrcholu pyramidy. Ani padouch Frank neměl sílu to do něj napálit. Možná i ten Frank byl vlastně "klaďas". Ani nevím, kam bych ho do té pyramidy zařadil. Každopádně bych ten film doporučil i do škol a k obecnému vzděláníse. Já mám pocit, že ten Frank by pojal i víc kategorií z té pyramidy a měl moje sympatie v jistém smyslu, protože měl charakter. Má ho někdo teď? A ten Morton taky.
Přemýšlel jsem, kam bych třeba zařadil piráty (ty naše - trávový). Napadl mě ten tlusťoch, co chodil práskat. Ale nevím - je to k diskuzi. A ženský? Typická kurva je tam v tom filmu vlastně vzorem. Skvělá ženská a špičková herečka. Je vůbec možný, že to nafilmovali ti stejní, co nás dnes oblbujou? Je vůbec možný, že takhle změnili názor?

370885

Inteligence a logika na ty, co jsou u moci nikdy neplatila. Dřív měli větší klacky, meče, nebo pálili na hranici. Argumenty ničili.
Dnes stačí rozdat dětem mobily, přeformátovat policii a armádu na boj s vnitřním nepřítelem, protože v případě potřeby budeme všichni teroristi. Zbraně už nám pro jistotu berou, zřejmě s touhle variantou i počítají.
Děti v pubertě se postaví proti vlastním rodičům a prarodičům, jak k tomu vyzývají třeba Mádl nebo Isska. Jsou už stejně předzpracovaní mobilama. Argumenty a logika padnou jako oběť první. Tak co s tím?

374716

18.11.2019 15:39

Cílem „uloupení“ syrské ropy je zmaření obnovy Sýrie

RE: Rusko a Sýrie

Jan Hanuš 77.?.?.?

Vyhnat američany by problém nebyl, ale ten by se objevil potom. Nad Ukrajinou sestřelili letadlo a pak jen čekali, jestli zareaguje Rusko, aby mohli začít 3. světovou válku. Tady je to podobný. Ale nejvíc se to zahustí, až vyhlásí v téhle oblasti nezávislý stát Kurdistán, nebo něco podobnýho. To naštve Turky a bude to ještě horší. Můžeme jenom doufat. že Putin i Erdogan zůstanou v klidu. Fašouni z USA tu válku prostě chtějí a potřebují nové Gliwice.

374745

18.11.2019 23:07

Cílem „uloupení“ syrské ropy je zmaření obnovy Sýrie

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Jan Hanuš 77.?.?.?

Ta situace v Sýrii mě sice dost děsí, ale je tu něco, co mě děsí úplně stejně.
S těmi auty na baterky to vypadá trochu jako vtip, ale vzhledem k tomu, že určitě uvažují o snížení počtu obyvatel planety pod jednu miliardu, tak by ta sranda s auty dávala smysl.
Většina té chudé pakáže, co jim tu překáží, by byla vbrzku bez aut. Pro všechny to určitě nebude, pokrok v bateriích a kompletní přestavba energetiky se neuskuteční. Silnice se vyprázdní a zlatá mládež se bude šťastně prohánět po silnicích, kde zácpy budou minulostí. První krok ke snížení počtu obyvatel tím začne. Dál si to radši nepředstavuju, ale věřím, že tohle myslí vážně.
Naštěstí ale pevně věřím tomu, že žádný plán nevyjde a že do toho odněkud přiletí vidle. Snad se to stane i v té Sýrii.

374756

20.11.2019 12:57

Cílem „uloupení“ syrské ropy je zmaření obnovy Sýrie

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Jan Hanuš 77.?.?.?

Těmi vidlemi jsem nemyslel vyšší moc, ale obyčejnou realitu. To se fakt děje.
Třeba Stalin. Kdyby se neobjevil, byla by spousta věcí jinak. Plán zbořil.
Taky mám děti a taky se mi ty myšlenky na to, co by se mohlo stát vrací, ale nutím se násilím na to nemyslet. Trpím depresemi a když popustím příliš uzdu fantazii, dostanu tak blbou náladu, že se nedokážu zvednout z kanape a dojít si na pivo nebo zahrát volejbal.

374795

21.11.2019 11:59

Cílem „uloupení“ syrské ropy je zmaření obnovy Sýrie

RE: Sýrie je pro US bankstery labutí píseň

Jan Hanuš 77.?.?.?

K mým depresím jste nepřispěl, spíš mi pomáhá, když tady čtu články lidí, kteří dokáží věřit v lepší budoucnost a minimálně nad tím přemýšlí. Stránky Zvědavce, včetně diskuze, mají vysokou úroveň, a to mi taky dělá dobře. Třeba na "Nové republice" se mi z diskuze dělá špatně.

374818

30.11.2019 11:30

Nepříliš slepá spravedlnost

Nenávistný komentář?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Co to vlastně je? To se po nás chce, abychom milovali každého stejně a nevyjadřovali se nijak ke zločincům všeho druhu? Znásilňování se přece odsuzovalo vždy a bylo to porušení zákona. Teď už to tak není? Nechápu to.

374986

05.12.2019 07:54

Dotaz z České televize: Jak se cítíte, vy, topící se?

RE: Vážený pán Stwora,

Jan Hanuš 77.?.?.?

Napadený se má bránit tím, že obstará sám důkazy? A nějaká dobře placená slečinka může napadat jak chce? Ona nemusí nic? Pěkně jste to obrátil naruby.

375075

08.12.2019 12:00

Chvála české rozvážnosti

RE: Diskriminace rusů? Co to je?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Sleduju ruské bloggery, TV, rádio. Jsou tam velmi kritické články na Putina, někteří jsou extrémně nespokojení, ale nic o donucených agentech. Dokonce ani na Krymu ne, a tam by se to i dalo čekat.

375191

09.12.2019 13:57

Chvála české rozvážnosti

RE: Diskriminace rusů? Co to je?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Nechtěl jsem nic vyvracet, chtěl jsem jen říci, že hledám informace, a nic, co by potvrzovalo váš názor jsem nenašel. Pokud tedy máte nějaký odkaz na zdroj, rád si to přečtu.

375226

10.12.2019 19:03

Chvála české rozvážnosti

RE: Oblbování gojimů agentem siky

Jan Hanuš 77.?.?.?

Něco jsem od Levašova četl: Přišli jsme z vesmíru, lítají kolem nás duchové, odněkud tryská energie, léčil, ale nevyléčil, mluví s mrtvými, když budu mít šest těl materiální duše, dostanu se za hranice země atd. Prostě cvok. I ten Kafka je lepší.

375253

11.12.2019 16:37

Zlaté doby pokroku končí

RE: konec vlastnického práva

Jan Hanuš 77.?.?.?

Na západě budou automaticky dostávat víc kreditů ti tmavší, a bude vymalováno.

375275

13.12.2019 10:37

Trvalý růst v uzavřeném systému není možný

A jak velký růst?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Téměř všechny úvahy jsou od zdi ke zdi. I v politice. Nikdo nehledá kompromis.
Základní problém je jasně v kapitalismu a v tom, co umožňuje a k čemu lidi tlačí a vychovává. Když od rána do večera tlačí někdo lidem do hlavy, že se mají zadlužit a všechno si koupit hned, tak to je prostě špatně. Lidi tomu podlehnou.
Kdysi bylo hodně dětí, aby bylo víc rukou pro práci na poli, teď se určité skupiny množí, aby bylo víc rukou pro vybírání dávek, což jsou zase jen další peníze pro nákupy všeho druhu. Nekonečně nenažraným kapitalistům to vyhovuje.
Řešením ale není zlatá miliarda ani greténismus. Pravda bude asi někde uprostřed a někdo musí mít odvahu jednotlivé problémy pojmenovat.
Koneckonců i od předchozího režimu je možné se poučit a ne ho jenom negovat a pomlouvat. Všechno špatně nebylo.

375325

14.12.2019 13:14

V Británii volby nedopadly. Co fčil?

RE: K věci

Jan Hanuš 77.?.?.?

Obdivuji Vaší odvahu. Já mám 10.000 Kč důchodu měsíčně a chodím si pro podporu na bydlení. Když si něco málo přivydělám, třeba na brigádě, tak mi o to samé sníží příspěvek. Mám pořád strach, že se to může ještě zhoršit. Bojím se každého dalšího výdaje.

375347

14.12.2019 14:04

Trvalý růst v uzavřeném systému není možný

RE: diskusia...prospěšná!

Jan Hanuš 77.?.?.?

Donedávna jsem taky nevěřil, že diskuze má smysl, lidi se většinou chovají jako fandové svého fotbalového klubu, který za žádnou cenu neopustí. Ale nedávno jsem narazil na výjimku. Objevila se vlaštovička. Diskuze má smysl,ale jde to ztuha.

375350

17.12.2019 10:57

Zprávy ze západního pavilonu blázince

RE: Ale tohle se nebude vztahovat na vyznavače islámu....

Jan Hanuš 77.?.?.?

Tak mám pocit, že na tom Zélandu fakt žijí ti nejbohatší. Chtějí si jako první vyčistit svojí zahrádku. Oni se oplodnit HIV nenechají, to bude pro tu překážející chudou chamraď.

375428

18.12.2019 10:52

Nejpodlejší rána, jakou kdy světové zlo zasadilo Rusku

RE: Super článek, hodnotím jedničkou

Jan Hanuš 77.?.?.?

Stejný názor - MiroKales je fantasticky mimo.

375454

26.12.2019 10:09

Tři oříšky pro Popelku – Multikulturní, neomarxistická analýza

Všichni proti všem

Jan Hanuš 77.?.?.?

Daří se těm parchantům nás kompletně zničit. Mladá generace už bojuje proti vlastním rodičům i prarodičům a "elity" tomu napomáhají (Mádl-Issová), greténi spolu s planetou proti všemu, úchylové proti normálním, menšiny proti většině, staré panny proti matkám a dětem, ti co nemají proti těm co mají - chvilkaři...
Žereme se navzájem, a to je to, co chtějí.

375560

Než Kalouska, Němcovou nebo sudeťátský chvilkaře s bývalou šlechtou za zády, tak to radši všechny pekelníky s ďáblem v čele. Babiš má můj hlas.

375737

06.01.2020 19:29

Sulejmání a různé úhly pohledu

Doufám v kompromis.

Jan Hanuš 77.?.?.?

V téhle oblasti má pořád ještě velký vliv Putin. Zatím ustál všechno, protože se nechce nechat vyprovokovat k válce. Snad se mu i zde podaří schladit horké hlavy a nic moc se nestane. Ale jistý si úplně nejsem. Mám pocit, že to je ještě silnější kafe, než letadlo nad Ukrajinou.

375805

09.01.2020 11:21

USA jsou nyní ve válce, de facto a de iure, JAK s Irákem, TAK Íránem

I v bahně je naděje.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Když jsem byl mladý, několik hodin denně jsem cvičil, aby mě "bitkár" nepřepral. A podařilo se, měl jsem klid. Ti slabší se skutečně lísali k tomu nejsilnějšímu. Já nebyl kolektivní, takže ke mně ne, ale měl jsem klid. Asi to tak funguje i ve velkém.
Věřím ale, že tu jsou síly, které se tomu umí postavit, ale zatím chtějí jen klid - trénují.
Jsem optimista, věřím, že se tomu zlu nakonec postaví, a to i přesto, že trpím depresemi. V těžkých chvílích kupodivu převládne optimismus.
U pánů Sakera a třeba i Robertse asi převládá pesimismus. Chápu to a nedivím se. Někdy je dobré si představit, co by mohlo nastat nejhoršího, ale poddat se tomu nelze.
V podstatě jsem nejvíc zmatený z toho, že se v tom člověk špatně orientuje. Dřív bylo vše přehlednější, dokonce i budoucnost se dala celkem dobře předvídat. Teď to nejde. Nebo to už nedokážu.

375859

13.01.2020 01:11

Omluva Milana Kundery Kohouta

Taky se omlouvám

Jan Hanuš 77.?.?.?

Přesně takhle to cítím taky. Vytiskl jsem tisíce letáků pro OF v Praze s pitomými kecy Havla a jemu podobných. Věřil jsem, že to pak bude lepší. Nebylo a není. Každý den si říkám: " Kéž bych to neudělal." Bojím se o děti a o vnoučata. Sám si to nikdy neodpustím

375938

13.01.2020 11:29

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: Omlouvani na zapade je zneuzivani.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Pravda, U toho pána mám problém dohledat, co chtěl vlastně sdělit. V poslední době už čtu jeho příspěvky ob několik vět, a obsah zůstává stejný. Je to moc do široka. Takhle mluvila moje bejvalka. Usínal jsem u toho.

375962

13.01.2020 11:53

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: krutý omyl

Jan Hanuš 77.?.?.?

Ano, proto tu taky teď žádný ráj není a nebude.

375964

13.01.2020 19:33

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: Taky se omlouvám

Jan Hanuš 77.?.?.?

Nepochopil jsem Váš příspěvek. V tom, co zmiňujete se celkem orientuju, ale vůbec jsem se k tomu nechtěl vyjadřovat. Sdělil jsem jen své pocity, které vycházejí z vlastní zkušenosti. Je mi jedno, jestli se takhle vyjádřil Kundera nebo Kohout, nebo nějaký důchodce. Je to nakonec jedno, jestli spisovatel nebo agitbásník, jsou to taky jenom lidi a mají právo se mýlit.
A co se týče těch stran, tak sice ty Vaše doporučované právě nyní vypadají sympaticky, ale nerad bych se opět dočkal nějakého zvratu. To se teprve ukáže. A že bych věřil chorošovi, nebo TV, no fuj. Ale občané nevládnou zcela určitě.
Stát A ani B neexistuje, to je snad jasný. Nálepky se stejně vymýšlejí až nakonec. A volby od zdi ke zdi už vůbec nedělám, to je právě ta největší chyba.
Pocity si ale ponechám, jsou jen moje.

375995

14.01.2020 12:47

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: Já s pánem nesouhlasím v jedné věci

Jan Hanuš 77.?.?.?

Kapitalismus může mít lidskou tvář jedině tehdy, když jsou vlastníci bank a výrobních prostředků natolik vyděšeni, že je to k té lidskosti donutí. Např. východní blok. Sami to neudělají nikdy.
Skutečná změna může nastat jen výměnou této party za jinou, tedy změnou vlastnictví. V rámci kapitalismu, který se cítí silný, nemůže nastat žádná podstatnější změna. Nemluvím o návratu k tomu, co jsme už zažili, ale nějaký podobný směr to nabrat musí. Ostatně se to i leckde probouzí, ale zatím slabě.

376033

14.01.2020 17:11

Omluva Milana Kundery Kohouta

RE: Taky se omlouvám

Jan Hanuš 77.?.?.?

To je to "od zdi ke zdi", zmýlil jsem se , myslel jsem, že to pochopíte. Dál reagovat nemá smysl.

376044

proč vůbec někdo střílí na cíl, který odlétá. Měl by přeci přilétat. Tohle snad vidí jistě.

376101

A co když to omyl nebyl? Komu to prospělo a komu ublížilo?
Pozice Iránu celkově se zhoršila, ta ohromně bojeschopná armáda najednou vypadá směšně. Vládnoucí ajatoláhové oslabili. Kdyby se to stalo v USA, tak bych si tipoval, že tím chtějí sesadit Trumpa nebo v Rusku Putina. Nemůže to být podobné?
A nebo to udělal někdo jiný a Irán to vzal na sebe z nějakých důvodů, které neznáme. Koneckonců sami Ukrajinci napoprvé uváděli teroristický útok, ale pak změnili názor. A kde je pořád ta černá skříňka?

376110

16.01.2020 22:25

Byl íránský raketový operátor oklamán za účelem sestřelení ukrajinského letadla nad Teheránem?

RE: V letounu vybuchly nálože v motorech

Jan Hanuš 77.?.?.?

Tomu se mi chce věřit úplně nejvíc. Británie měla už v Iránu svoje zájmy a navíc se odněkud vynořuje potomek Rezá Pahláví a dere se k moci. Jinak je o tom "sestřelení" podivuhodně málo informací. Po Ukrajině byl humbuk přes celou zeměkouli a tady jsou všichni podezřele zticha.

376121

18.01.2020 13:29

Už máme v politice i Piráty. Lze klesnout ještě níž?

Mladí a bezdětní jsou cílem.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Dřív se říkalo, že na vojnu jsou odváděni v 18 letech, protože jsou snadno ovladatelní a nemají zodpovědnost za děti a rodinu. Nemají tedy problém ničit a zabíjet. Jsou to ideální vojáci. Proto si tuto mladou generaci vybrala globální elita jako armádu. Ničení je jejich program a na špagátkách mobilů jsou pro tento účel ideální.

376159

19.01.2020 10:41

Už máme v politice i Piráty. Lze klesnout ještě níž?

RE: bezdůvodné urážky

Jan Hanuš 77.?.?.?

"Lokální politické nuly" skutečně nesedí, je to spíše škodná. Kéž by to byly jenom nuly.

376180

Myslím, že to je stejný druh akce, jako zvýhodňování menšin vůči většině, např. LGBT, podpora rasismu pod heslem boje proti rasismu, hlavně podporou imigrantů, a pod. Cítím za tím mafiánskou partu, která chce ovládnout zeměkouli. Použijí jakoukoli metodu k vytváření nenávisti mezi lidmi, rozbití tradičních vztahů, rodiny a státu, aby mohli vládnout.
Ten nadpis bych poopravil na "Rozbij a panuj".

376220

že se někdo umí podívat na 50 léta i jinak, než černobíle. Víc takových názorů..

376269

22.01.2020 11:14

Vondrovic air base pro nevítězící US Army

RE: Polarizace v Cesku

Jan Hanuš 77.?.?.?

Myslím, že pan Rudolf K. ten "komunismus" nezažil. Jinak by nemohl takhle blábolit. Článek je výstižný a pravdivý. Napsal bych to stejně do posledního slova.

376306

22.01.2020 15:24

Vondrovic air base pro nevítězící US Army

Nevím jak ostatní,

Jan Hanuš 77.?.?.?

ale já žil takto:
2-3 krát týdně diskotéka nebo kino, v plesové sezoně každý ples (1-2x týdně), každý den na nějakém sportovišti (volejbal, fotbal), o prázdninách u moře v Bulharsku nebo Rumunsku (obvykle 4-6 týdnů). Celkem u moře asi 120 týdnů. O víkendu vždy na horách nebo na koupališti.
Kupoval jsem všechny časopisy, co byly na stánku, protože byly levné. Totéž knihy.
Vystudoval jsem zdarma.
Byt 3+1 jsem dostal zadarmo od Tesly a ani jsem nemusel čekat. Chodili za mnou náboráři a nabízeli lepší práci. V podstatě jsem myslel jen na zábavu. Žádný starosti, který by se musely řešit úvěrem s exekutory v pozadí.
Neznám vůbec nikoho, kdo by si tehdy stěžoval (s výjimkou nedostatku banánů, kližky nebo jater), to slyším teprve dnes. Neumím si představit, že by to všechno šlo zvládnout dnes.
Je mi jedno, jak ten systém někdo pojmenuje, ale já byl spokojený.
Jmenovat všechno to, co dnes lidem vadí by bylo delší a je otázka, co je pro koho důležitější. Ale zase mám čas čumět do počítače, fakt pokrok.
A pro rejpaly - ve straně jsem nebyl.

376314

23.01.2020 19:14

Kdo je dnes víc? Vláda a stát nebo ČT?

RE: Pro autora

Jan Hanuš 77.?.?.?

Užívejte dál uživateli, taky jsem zvědavý, co ještě objevíte. Co vlastně šňupete?

376338

24.01.2020 14:25

Sto tisíc pro Milion chvilek za jediný den

RE: Co mi vadí.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Věřím, že úmyslně tu nikdo nelže, ale splést se může každý. Obzvlášť v číslech. Stačí napsat opravu a nečílit se, neukvapovat se.

376357

28.01.2020 12:52

Rodina je základ státu

RE: Zmatené

Jan Hanuš 77.?.?.?

Dobře shrnuto, neřekl bych to lépe. Jen malá vzpomínka: Po revoluci se tu objevila nějaká genetická inženýrka z Anglie. Tvrdila, že po celoživotní studiu genetiky došla k závěru, že lidi jsou zcela nepoučitelní a musí všechno opakovat pořád dokola. Nakonec i ten feudalismus třeba bude a možná i doba kamenná. Chvilkaři a greténi pokládají základy.

376446

29.01.2020 12:34

Německo se zříká uhlí, Evropa plynu

RE: Německo páchá sebevraždu v přímém přenosu

Jan Hanuš 77.?.?.?

Taky mám pocit, že jde hlavně o likvidaci Německa, ale nechápu proč a co bude dál.

376481

29.01.2020 13:08

Německo se zříká uhlí, Evropa plynu

Komu ku prospěchu?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Najednou mě napadlo položit si tuhle jednoduchou otázku. Asi to bude ku prospěchu nějakým investorům, kteří z toho budou těžit, ale nejvíc to vlastně zase pomůže Rusku. Putin se už teď těší, že bude tepleji. Už v minulosti se Rusové snažili vyřešit problémy kruté zimy. Putin už plánuje, jak oteplení využít k rozvoji Ruska. A když krachne Evropa, tak co má být? Rusko může být kompletně soběstačné. Cožpak je nutné všechno vozit kolem celé zeměkoule sem a tam? Dřív jsme byli na soběstačnost pyšní, tak proč ne znovu? Rusové mají díky klimaalarmismu a pitomcům z Evropy nakročeno dobře. Jestlipak za tím ten dareba Putin nakonec není?

376483

02.02.2020 12:45

Rusko podpořilo Írán v konfrontaci s USA

RE: Kdo se jeste dostatecne nenabazil Rusaku?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Ze země, kde jsem se narodil se nikdy stěhovat nechci, i kdyby tu zase byl Hitler. Je potřeba bojovat a pracovat pro svou vlast. Kdo to příliš snadno zahazuje, nebo i k tomu vybízí, je zbabělec.
Není na místě zjednodušovat pojmy na "Rusák" a pod. A už vůbec to nesouvisí s předchozím režimem. Doba se změnila a nic nebude jako dřív. I Rusko je úplně jiné a komunisti tam jsou naprosto bezvýznamní. Vládne Putin a "Babišové".
Ale Ruska bych se fakt nebál, až tu zavede robotu Čína, to se teprv orosíme.
Srovnávat pořád něco s minulostí je stejné, jako říkat, že ta doba byla blbá, poněvadž ty auta byly fakt ošklivý a nic moc nejezdily. Ale ono to tak bylo všude. A nebyly mobily - fuj.

376558

06.02.2020 11:54

Kritika sionismu je přípustná, antisemitismus ne

Není to tak jednoduché

Jan Hanuš 77.?.?.?

Myslím, že se ten problém se zase řeší systémem "od zdi ke zdi". Kdybych to hodně zjednodušil, tak je to podobné, jako bych chtěl pochopit, jak funguje a kde se tu vzal, nějaký úřad, který vůči mě aplikuje brutální pravidla a okrádá mě. Mám se za to naštvat na úřednici za přepážkou nebo pátrat po vrchním šéfovi, který je na Bahamách a přepočítává zlaťáky. Úplně lidsky se naštvu na úřednici za přepážkou. Ona je ale také malou součástkou v tom aparátu, takže se trochu spolupodílí a profituje z toho. Ale je tu spousta mezičlánků. A všichni typičtí úředníci přišli z nějaké tajemné země? Je to národ?
A není nakonec viník někde úplně jinde? Vždyť zrovna církev křesťanská, která původně trestala za lichvu, povolila výjimku pro židy, kteří jako první mohli legálně používat úrok. Zbohatli na tom a církev z toho taky něco měla.
Teď peníze ovládají svět. Ale kde to začalo a kdo za to může? Příliš to všichni zjednodušují. Nedá se to moc snadno rozparcelovat. Myslím, že se to nějakou analýzou, nebo nenávisti k tomu, či onomu, vyřešit nedá.

376636

09.02.2020 10:59

Koronavirus – jaká hra se hraje?

Komu ku prospěchu?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Vzhledem k tomu, že vstupní data nejsou ověřitelná, je to zatím jen o víře, kdo má, nebo bude mít pravdu. Silně mi to ale připomíná ekoaalarmismus a greténismus. Tam se taky nedá nic ověřit, ale panika je slušná. Slouží to výhradně pánům peněz, takže za tím budou. Mám pocit, že chtějí poškodit úplně všechny. Proč, to se ukáže brzy.

376748

11.02.2020 11:24

Dobíjení e-aut zdražuje

Je to záhada.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Pjakin tvrdil, že má být v Evropě islámský chalifát, poněvadž jsou muslimové skromnější a zdrojů na planetě je málo. Taky prý nemají dost kvalifikovaného personálu, takže by ty atomový elektrárny mohly vybouchnout. Byl jsem v Arábii a skromně tam nic nevypadá. Na ulicích samá SUV, ženský s tím jezdí na nákupy po jedné. Pěšky nechodí nikdo, je tam hic. Ty vysoké domy jsou komplet celé nasvícené a ještě během dne mění barvu. Vodu z moře odsolují elektrikou. Prostě to převaří. Kvalifikovaný taky budou, když už umí vyrábět vlastní rakety. Úsporně tam žijí jen dělníci na stavbách, což jsou převážně imigranti z jiných zemí, hlavně ze Sýrie.
Tak kdo teda ten chalifát bude tvořit. Možná jen ti nejchudší, kterých se nakonec chtějí ti bohatí zbavit úplně všude. Pro nás to asi má platit taky.
Bill Gates to nakonec řekl. Na planetě stačí 1 miliarda lidí, ostatní asi mají vychcípat. Zřejmě tu má být pohřebiště pro mamuty. Pro chudý. Nebo podhradí staronové šlechty v staronovém feudalismu.

376794

11.02.2020 13:29

Dobíjení e-aut zdražuje

RE: komu je článok určený ?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Myslím, že nám vládne mafie. Regulérní mafie se všemi zásadami, které mafie má. Oni věří jenom penězům a zisku. Drží většinou pohromadě, i když tuatam někoho ze svých řad taky oddělají. Prostě mafie. Ostatní jsou tu jen proto, aby platili výpalné nebo klidně chcípli. Dovolávat se pochopení u mafie je naivní. My jsme naivní, oni ale hloupí nejsou. Jsou jen nekonečně nenažraní. Koneckonců na ničení čehokoli se vždycky vydělalo nejvíc. S kopce to půjde určitě, protože právě my se na nic nezmůžem. Ta elektroauta jsou jen nová finta pro zisk, tomu prostě nikdo, kromě Greténů, věřit nemůže. Ale tam to omlouvá puberta a nedovzdělanost. Záškoláctví pomáhá báječně.

376800

11.02.2020 13:58

Ne, ještě nejsme mrtví. A nebudem

Praha není úplně ztracená

Jan Hanuš 77.?.?.?

Žil jsem v Praze 20 let. Není tam všechno prohnilé, i když je tam přeci jenom jiná atmosféra. Já mám Prahu rád, i když tam už nebydlím. Je tam ale asi nejvíc "chytrých" studentů, takže je to dobrá základna pro neziskovky, kde se nemusí makat. A stahují se tam parchanti ze všech stran. Babiš přeci taky není Pražák. Ani Husák nebyl.

376801

12.02.2020 16:40

Dobíjení e-aut zdražuje

RE: Elektromobilita je jen další fígl chazarské mafie a jejich poskoků

Jan Hanuš 77.?.?.?

A není pod tím podepsán Dr. Le Grace?

376847

15.02.2020 21:35

Co dělat?

Mám strach.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Mám strach, že neuděláme nic. Manipulátoři dokázali proti sobě postavit normální a nenormální, děti proti rodičům nebo prarodičům, ženy proti mužům. Důchodci jsou na odstřel. Nikdo se na nic nezmůže. Každý má někde nějakého nepřítele. Zatím odolává jen Putin. Držím mu palce, ale bude mít co dělat u sebe doma. My se na to spolehnout nemůžeme a na sebe asi taky ne. Zase mě chytají ty deprese. Rád bych i něco udělal, ale netuším co. Volby moc nepomůžou, ale je to jakási malilinkatá naděje.

376922

16.02.2020 13:24

Co dělat?

RE: Mám strach.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Jsem v té kategorii, že už nějak dožiju, ale střílet bych se ještě naučil, i když jsem k tomu měl odpor. Už nemám.

376936

22.02.2020 11:15

Trikolóra - pár poznámek burana

Spojit, ne rozdělit.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Každá nová strana jenom všechno rozmělňuje a zhoršuje šance na změnu. Dokud se lidi nezačnou spojovat, nic se nezmění. Trikolora jen oslabí druhé. Nemá šanci na silnější postavení a SPD díky tomu taky ne. Ať je to jak chce, nejsilnější podporu má Babiš. A díky tomu, jak ho pořád propírají, je nakonec nejprůhlednější. Princip řízení chápe každý, takže i smysl toho, co hlásá, je jasný. Dnes už každý pozná, kdy lže a kdy mluví pravdu. U těch nových se nepozná nic.
Bohužel vnímám sliby ostatních stran jen jako kamufláž. Nedokážu jim věřit.
A ty profláknutý ksichty, včetně "starýho" to jednoznačně utápějí. Ještě "íčko" k tomu a je vymalováno.
Je to jako s tím Ruskem. Dokud jsou ty státečky spojené Putinem, jsou celkově silní. Až se rozdělí na jednotlivé státečky se skvělými programy, půjdou do kopru taky.

377020

25.02.2020 09:20

Náměstí Pod kaštany v roli protiruské provokace

Nemá to úroveň.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Je neuvěřitelný, čím se hřibové živí. Ještě že z něj není doktor. Hrůza mě jímá, čeho by byl schopen. Ani si neumím představit, jak bezcharakterní člověk musí být, aby se takhle debilně hrbil před americkými vrahy.

377069

26.02.2020 10:11

Volby morového roku

Kolik vlastně?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Uvítal bych srovnání, kolik lidí nad 60, třeba v Itálii, umře celkem, kolik z toho na co. Takhle mám pořád dojem, že to může být manipulace s nějakým cílem. Oni pořád hledají způsoby, jak nás děsit.

377112

28.02.2020 02:48

Volby morového roku

RE: CO TAK UVAŽOVAT JAK EPIDEMIE OVLIVNI EU A ČR!

Jan Hanuš 77.?.?.?

Tohle vnímám jako stížnost s pitomým závěrem na druhou. Co by se tak pánovi ráčilo? Světovou revoluci nebo snad geniální systém, který by vyhovoval všem? Pokud možno na celý zeměkouli? Já očekávám po odeznění koronavirusu korunavirus. Ten to určitě vyřeší. A je to.

377141

28.02.2020 10:27

Volby morového roku

RE: CO TAK UVAŽOVAT JAK EPIDEMIE OVLIVNI EU A ČR!

Jan Hanuš 77.?.?.?

Nastudoval bych tři seriály: Mafie v Chicagu, Mafie v New Yorku a Mafie na Slovensku.

377150

28.02.2020 22:06

Jak to, že černá Afrika odolává coronaviru?

Pesimista

Jan Hanuš 77.?.?.?

Fascinuje mě, jaký velkolepý funus má několik Italů. Loni umřelo 38000 Američanů na chřipku a nikdo kvůli tomu Kaufland nevykoupil. Teď zmizela mouka a všelicos trvanlivého. Lidi budou péct chleba v zemljankách nebo ve sklepě. Kvůli Američanům nikdo loni nic nekupoval a chleba nepekl. Ten humbuk je tak obrovský, že to prostě nemůže být pravda. Někdo nás tahá za nos. Oni tu hybridní válku fakt umí. Možná přijdou i Marťani. Koneckonců, už tady byli. Nakoupil jsem bůček a budu ho jíst bez chleba.
P.S. Dal jsem si panáka, abych vydržel.

377157

29.02.2020 17:23

Jak to, že černá Afrika odolává coronaviru?

RE: Panika nebo ne?

Jan Hanuš 77.?.?.?

Chechtám se a chechtám.. Díky.

377165

01.03.2020 12:35

O osudu myšlenky jaderného raketového motoru pro lety do vzdáleného vesmíru

RE: Nějak tomu nerozumím

Jan Hanuš 77.?.?.?

Nejsem na to odborník, ale představuju si to tak, že jaderné palivo něco pořádně ohřeje a vrhá to ven. V Americe nedávnou zemřel jeden vynálezce, který chtěl vzlétnout s raketou na parní pohon. Jednou se mu to i povedlo, ale pak to s ním pláclo o zem. Chtěl dokázat, že země je placatá a že všichni o té kulatosti lžou. Nebo by mohl vygenerovat elektrickou energii a pak by se jako v elektronce ze staré televize směrovaly a urychlovaly ionty nějakého plynu. Nějaká zásoba materiálu tam ale být musí, jinak by to nemohlo nic tlačit.

377185

02.03.2020 00:40

Přestaňme tleskat umanutým nedospělým dětem

Je tu film.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Odpoví na řadu otázek ohledně politiky, voleb, proč kapitalismus a ne socialismus, jak se vyrábí názor, ale i na to, proč se máme po ránu cpát vajíčkama nebo slaninou. Je to univerzální téma k celé řadě příspěvků. Film se dá stáhnout třeba na Ulož.to, i jinde.
A jmenuje se: Propaganda, továrna na souhlas.

377200

02.03.2020 15:53

Přestaňme tleskat umanutým nedospělým dětem

RE: Je tu film.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Pravda, taky nevěřím, že se na to někdo koukne.

377224

Při tom neuvěřitelném množství mutací, které už vznikly a pořád vznikají je neuvěřitelné, co se vytvořilo právě kolem této mutace. Byly tu už i horší a nevznikly v laboratoři. Příroda má mnohem větší fantazii než člověk. Ale jenom člověk z toho dokáže vyrobit takový humbuk a využít toho. Osobně si myslím, že je to ku prospěchu jak USA, tak Číny. Trump chce vrátit firmy do USA a Čína se jich chce zbavit. Je nakonec jedno, jak se to rozšířilo, ale komu je to ku prospěchu je vidět. A supermarkety se přiživily zvýšeným obratem a zbavily se starých, v podstatě už neprodejných, zásob. A lidi se taky pěkně projevili. Dřív při zdražení lili benzín i do vany a teď mají plnej sklep rejže a mouky. Fakt by mě zajímalo co s tím budou dělat. Já jsem docela naštvaný, protože nemám ani lžíci mouky a nemůžu si udělat guláš.
A ta mohutná diskuze je taky fajn, člověk si ani moc nevšimne, jak krásně usáci prohráli v Avghánistánu, Trump vyhraje volby a muslimizace nic moc. A vůbec, vlastně se jinak nic neděje, jen ten virus...

377259

Právě jsem zhlédl názor Pjakina na adrese https://fct-altai.ru/ (rusky)
Česky to bude možná za týden zde:https://www.youtube.com/channel/UCEB0x0zrM5P9GC0Do...

377264

Přesně tak.

377273

04.03.2020 10:19

Nástup nové levice

Je to přežitek.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Bipolárně černobílé to bylo jen po válce do "revoluce". Zvykli jsme si na to. Politici jsou obecně jen obslužná vrstva pro vládce světa a ještě k tomu na dost nízké úrovni, asi tak na úrovni herců a novinářů. Je jedno, jaký název tomu dáme, pořád je to jedna stejná pakáž. A všichni pracují pro prachy, rozhodně ne pro nás. A mimochodem - ty názvy někdo cíleně vymýšlí a nejsme to my. Jsou to jen účelové nálepky, které obvykle platí trochu ze začátku, ale ke konci už vůbec ne. Další nálepky budou..

377282

05.03.2020 13:20

Vykonstruovaný proces s Julianem Assangem: USA a UK na lavici obžalovaných

RE: Výborné objasnenie faktov, .......

Jan Hanuš 77.?.?.?

Zkouším si představit, jestli by se ovčania chovali podobně, kdyby byl dotyčný muslim nebo černoch. Myslím, že by Londýn hořel a paní soudkyně by se plížila kanálama. Co když ta naše bílá rasa fakt zdegenerovala?

377310

12.03.2020 11:36

Bergamo v obležení: svědectví lékaře z centra epidemie

RE: koronavirus je sice divadlo

Jan Hanuš 77.?.?.?

Mám podobný názor. To divadlo je tak profesionálně vedené, že to prostě nemůže být pravda. Je to rozehráno na všech úrovních. Možná i ten dopis nějakého doktora z Itálie je toho součástí. Je to tak mediálně přesvědčivé, že to musí být bouda.

377428

12.03.2020 17:10

Bergamo v obležení: svědectví lékaře z centra epidemie

RE: koronavirus je sice divadlo

Jan Hanuš 77.?.?.?

A možná bude i penzijní reforma. Nikdy bych nevěřil, že to překoná i Grétu. Chudák holka musí trpět. Ale to uzavření a hlídání hranic se mi celkem líbí. I Babiš z toho něco vytěží a Trump skáče radostí. Dneska půjdu na pivo, když je to dovolený. Doufám, že nevykoupili vodku.

377433

12.03.2020 23:15

Bergamo v obležení: svědectví lékaře z centra epidemie

Dnešní hláška od piva.

Jan Hanuš 77.?.?.?

Kdyby měl Babiš pivovary, tak se hospody nezavřou.

377439

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

31

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 69 čtenářů částkou 10 942 korun, což je 31 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 0

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
21,01 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,57 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
16,13 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,08 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 059,69 Kč
1 unce stříbra
577,96 Kč
Bitcoin
840 727,84 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 325 900