Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Mirra

Nalezeno 215 příspěveků, 111 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.01.2012 21:55

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

Mirra 85.?.?.?

v tom případě by se měla Persie soustředit na EMP bomby a znehybnit jim jejich plovoucí základny a pak nechat rozhodnout pěchotu. Ostatně tak to dopadne vždy když selžou sofistikovaná řešení - pěšáka musí dostat zase jiný pěšák. A bez funkční techniky by měla US Army velký problém i s Peršany....

261842

28.01.2012 23:59

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

Mirra 85.?.?.?

na to bych nesázel, i v amerických zařízeních je spousta součástek Made in China a už se o tom psalo že nesplňují vojenské normy. Do US armády se cpou ohromné prostředky ale kvalita nestoupá a šetří se kde to jen jde protože se počítá že žádný vážnější a delší konflikt nebude. Takže ke každé letadlovce by stačilo dostat jednu pumu a pak už by stačily jen transportéry s pěchotou. Sice nevěřim že by selhalo všechno ale dost by je to pocuchalo a letadla by byla nepoužitelná - a pak by se ukázalo kolik se v amerických posádkách nachází hrdinů [chechtot]
Bez letectva by z nich ani prostí Íránští vojáci neměli strach protože by věděli že si to můžou rozdat na férovku.
A k tomu "nemůže selhat" - ona stačí i větší vlna částic od Slunce a může být problémů až běda....

261847

29.01.2012 18:27

Sýrie: Hledání nových variant ospravedlnění agrese

RE: Niečo pre tých čo sa tešia na WW3 a zážitky v štýle filmu Threads a seriálu Jericho.

Mirra 85.?.?.?

jenže mezi druhou světovou a dneškem je ohromný rozdíl. Už jen v motivaci. Dnešní US armáda je hlavně žoldnéřská a s podporou nejnovější techniky a hlavně letectva válčí celkem s chutí. Ale pokud by mělo dojít na férový boj tak by výsledek moc povzbudivý nebyl. A domácí obránce by měl určitě větší motivaci - bojoval by za vlast. Osobně myslím že Američané podobné sabotáže očekávají tak tam posílají plovoucí základnu se speciálníma jednotkama aby i v případě technických problémů měli dobré šance.

261878

to snad není pravda [překvapení]
Jen šílenec si může přát jadernou válku a zničení USA.
Spíš by se měla v Americe podporovat opozice proti klientelismu a korupcí prolezlému polofašistickému režimu. Obyvatelé USA se akorát nechali zmanipulovat agresivní a pološílenou skupinou a proto by měli ostatní státy podporovat místní občanská hnutí v odporu proti režimu který už demokracii připomíná jen vzdáleně.
Je ale s podivem kolik lidí stále věří v "hodnou Ameriku" a vůbec si nevšimli jaké zákony se tam prosadily a které v demokracii nemají co dělat. Některé praktiky už začínají zavánět praxí bývalých britských koloniální společností (krásně vykresleno na začátku 3 dílu Pirátů z Karibiku). Ale na druhou stranu také nedémonizovat protivníka protože to pak přispívá nejen k nedůvěře ale i k zbytečné nenávisti (viz vztahy za Studené války a často odporná propaganda).

261917

jen o ropě to nebude. Ta je sice důležitá ale jsou i jiné faktory. Skoro to vypadá jako by se chystala v Severní Africe uvést do praxe teorie tvořivé destrukce a tím znovuvytvoření Arabského chalifátu od Maroka po Irák. Jediný stát který se s radikálními islamisty dokázal vyrovnat bylo Alžírsko, jinak ve všech státech jsou nějaké rebelie. Na tom se krásně ukazuje že v USA je prakticky dvojí vedení - jedno drží s Izraelem a další podporuje islámské extremisty, dost schizofrení stav.

Zjednodušování věcí na jedno světové spiknutí o NWO je také zavádějící. Na světě je víc mocenských uskupení které sice spolu komunikují, občas můžou spolupracovat ale hlavně spolu soupeří. Na sjednocení světa je třeba mnohem víc než spolupráce pár boháčů. Jsou třeba hlavně respektovaní charismatičtí vůdci kteří by své mocenské okruhy přesvědčily o správnosti toho kroku a ti ve světě chybí, dokonce je dnes ohromný deficit z tohoto pohledu - vládnou nějaké vlády které mají minimální respekt. Prostě schází vůdci které by pohly masy k velkým činům a sjednocení světa by bylo velkým činem. Je to důležité hlavně kvůli započetí kolonizace jiných nebeských těles a vývoji systémů a technologií které by pomohly ochránit svět před přírodními pohromami. Doteď mělo lidstvo dlouhou dobu klid a místo rozvoje se hlavně věnovalo kupčení a válčení a úplně zapomělo že stačí jedna velká katastrofa a jsme opět na úrovni doby kamenné.

262142

06.02.2012 19:13

Microsoft kupuje od Mercka eugenickou technologii

Hrůza

Mirra 85.?.?.?

to je strašné co tito velci "podnikatelé" vymýšlejí za příšernosti - místo aby investovali do kosmických technologií tak plánují jak účinně hubit lidstvo [překvapení] . To je prakticky zrada na lidské rase a měli by být zbaveni majetku a vlivu a vyobcováni ze řádné společnosti. Pokud někdo takto zneužívá svého majetku tak by to bylo regulérní opatření. Podílet se na něčem takovém je ohavným zločinem a staví to dotyčné do jedné řady s iniciátory genocid!
Je vidět že mají své lidi i u soudů protože jinak by dávno musely konat, vždyť když si občan vezme něco co jen vzdáleně připomíná něco nacistického tak ho štvou po soudech, ale když se jedná o plánované a organizované (!) vyvražďování tak se nic neděje....

262722

06.02.2012 19:55

Microsoft kupuje od Mercka eugenickou technologii

RE: Konečné řešení

Mirra 85.?.?.?

nejhorší je že ti co mají v oblibě "čistou rasu" a podobné hovadiny mají sami do těch ideálů svým fyzickým vzřením hodně daleko (a to i Gates [smích] ).

262727

08.02.2012 18:22

Paulův tábor považuje výsledky hlasování v Nevadě za podvod

RE: ne pouze v Nevade

Mirra 85.?.?.?

Tak to je jasné proč se pro takového kandidáta nechce dělat propaganda. Přece jen ultraliberál stříknutý anarchismem je i na jinak kontroverzní republikánské politiky příliš [velký smích]

A co se týče zdejších čtenářů - většina má alespoň selský rozum, což spoustě US politiků schází. Ultrakapitalismus vede k anarchii a k systému "džungle" a to je cesta do pekel. Člověk je tvor společenský a pár "samorostlých" jedinců na tom nic nezmění. Také společnost se pohnula o kus dál od dob feudalismu kdy prakticky každý feudál byl soběstačný. Je nová doba, přišly nové technologie a systémy které se bez velké kooperace nedají zvládnout. Pokud by se svět měl změnit podle přání těchto kapitalistů tak by budoucnost byla hodně temná - státy by se postupně oslabily a vzniklé vakuum by zaplnily všemocné obchodní korporace, což by bylo z deště pod okap. Byl by to odporný teror, stejný jako v dokonalém komunismu kde by byl opačný extrém. Takže nezbývá než popřát USA aby se k prezidenství dostal někdo umírněný s autoritou aby držel extremisty zkrátka.

262823

10.02.2012 00:49

Paulův tábor považuje výsledky hlasování v Nevadě za podvod

RE: ne pouze v Nevade

Mirra 85.?.?.?

jenže velká decentralizace má víc záporů než kladů. Je jasné že místní politik víc rozumí a vnímá problémy svého státu, jenže lidská povaha je všelijaká a tak bez dozoru by to svádělo k nepravostem a postupně k větší či menší diktatuře a nikdo by takovou skupinku lidí prakticky nemohl klepnout přes prsty. A tak by vznikly gubernie kde by si místní satrapové dělali co by chtěli.
Špatné jsou oba extrémy, jak totální diktát z hlavního města tak velká decentralizace, nejlepší řešení je vyvážený poměr pravomocí a vzájemných kontrol.
A Klaus? Ten zastupuje kliku místních vekskláků kterým se ani za mák nelíbí že jim EU může koukat pod prsty [mrknutí jedním okem]

262932

13.02.2012 20:33

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

RE: Problematický je už samotný titulek článku

Mirra 85.?.?.?

Většina Vašeho komentáře je pravdivá ale nelze souhlasit s tím že kapitalista (zaměstnavatel) je parazitem. Ve skutečnosti je podroben o dost většímu tlaku než obyčejný dělník a taktéž zodpovědnost kapitalisty a dělníka je nesouměrná.

Prostí občané často vidí jen to že kapitalista žije v luxusu a manuálně nepracuje a dělá aféry. Jenže to jen jen jedna strana mince. Kapitalista musí být schopný organizátor aby měl nějaký zisk a většina jeho práce je duševní, viditelná až v okamžiku realizace plánů a projektů. Taktéž odpovědnost je na jiném stupni - dělník často při odchodu dostane odstupné a může jít dál. Zaměstnavatel ručí celým jměním takže se přes noc může stát bezdomovcem nebo dokonce mrtvolou - a stačí třeba jen jedno špatné rozhodnutí. A s tím souvisí i větší psychický tlak a neomezená pracovní doba, vždy musí být po ruce kdyby se něco pokazilo. Dělník si odpracuje své hodiny, maximálně nějaký přesčas a má klid - je jen vykonavatelem instrukcí a nemusí se nervovat jak a kdy se správně rozhodnout.

Tím nechci shazovat dělníky, ale jde o to že ti jsou rukama a nohama vykonávajícími příkazy které diriguje hlava (kapitalista) která odpovídá za vše.

Jiná věc je když někdo sedí v bance či státním podniku a je prakticky jedno jaká udělá rozhodnutí protože i při vyhazovu dostane zlatý padák. Tam opravdu jde o parazity.

263130

14.02.2012 18:46

Ziskem poháněný vězeňsko-průmyslový komplex: Ekonomika věznění v USA

RE: Problematický je už samotný titulek článku

Mirra 85.?.?.?

Ale no tak [mrknutí jedním okem]
Společnost je živoucím organismem kde sice místo není pevně dané (to platí třeba v indických kastách) ale funguje určitá cirkulace - když někdo povýší tak se zase jiný zdola dostane na jeho místo.

Jdete v názoru opět do extrému jako bohužel většina lidí co nezná nic jiného než černou nebo bílou.

Soukromé vlastnictví je dobrá věc ale nesmí to dojít tak daleko aby nějaká korporace byla mocnější než leckterý stát. Ostatně, malé s střední podnikání je hlavním motorem pokroku. Velké korporace se spíš zabývají byrokracií a kartely a na samotný vývoj nezbývá moc času. I velké podniky co se zdají být vyjímkou získávají značnou část patentů a inovací odkupem malých startupů které se přímo nabízejí k odkupu. Z Vašeho příspěvku jsem vyčetl že se Vám nelíbí zrovna tyto mamutí uskupení a v tom s Vámi souhlasím, ty akorát dusí pokrok a ničí ekonomiku, ale kvůli tomu nelze zavrhovat celý systém. Pokus se zespolečenštěním všeho včetně žen už tu byl a držel se při životě jen násilím, tudy cesta nevede.
Chce to najít rovnováhu mezi oběma systémy. Tento pokus byl i v bývalém ČSSR a dopadl dobře, dokonce až příliš a o jeho konec se nepostarali komunisti ale Havel a jeho falanga, protože spojoval výhody kapitalismu a socialismu a to se nelíbilo západnímu kapitálu který si nepřál a nepřeje alternativu....

A jak píšete o tom že kapitalista časem zblbne - může se to stát, ale mnohem častěji zblbne ten co přišel z pastoušky do paláců (je to krásně vidět i v našem malém československém prostoru). Ten kdo se od mala pohybuje ve světě byznusu je proti tomu imunní (najdou se ale vyjímky, ostatně jako ve všem) a záleží také na výchově - pokud rodiče nevychovávají své potomky a nechají si je dělat bez omezení co se jim zlíbí tak je jasné že z nich nic moc dobrého nemůže vyrůst.

A kapitál neobhajuji jen popisuji skutečnost. Když byste si Vy vybudovat vlastní podnik, dlouhá léta na něm pracoval tak byste také určitě nechtěl plat obyčejného dělníka, ale chtěl byste si vynahradit ta léta práce a odříkání. Ostatně byl byste majitel a budovatel tak proč si neužít výsledků své práce??

263225

17.02.2012 21:13

Kolaps současné civilizace

Zpátečnické myšlení

Mirra 85.?.?.?

tak lze charakterizovat obsah článku. Návrh na ještě větší rozdrobení do menších a menších komunit a prakticky návrat v čase do dob lovců mamutů. Očekával jsem zajímavé a praktické úvahy čím nahradit fosilní zdroje a kam směřovat úsilí civilizace a jak se tomu kolapsu vyhnout. Autor je zřejmě anarchista protože ti mají podobné myšlenky. Dostala mě věta že současné ideologie musí skončit protože předpokládají nekonečno zdrojů, jenže ono jich v praxi je nekonečno, jen ve Sluneční soustavě je hafo surovin. Nepochybuji že technologie umožňující nahrazení ropy existují, ale jsou v sejfech protože obchod se stávajícími zdroji je velmi výnosný a dokud budou tak pro obchodníky není důvod nic měnit.

Ale nedá se upřít že myšlenka na alespoň částečnou potravinovou soběstačnost není vůbec špatná, už jen proto že domácí potraviny jsou zdravější jak chemické výtvory draze prodávané jako potraviny v různých hyper,super marketech a také je to dobré pro případ nouze, třeba při katastrofě kdy je ztíženo zásobování tak by i drobné domácí výpěstky mohly znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

263568

18.02.2012 10:21

Kolaps současné civilizace

RE: Zpátečnické myšlení

Mirra 85.?.?.?

samozřejmě že se nejde zbavit závlislosti na ropě rychle, ale razantní snížení spotřeby jen tím že by dopravní prostředky přešly na jiný druh paliva by enormě prodloužil dobu do vyčerpání ložisek.

Nic není stoprocentní ale jisté indicie tu jsou že v šuplících jsou vysoce vyvinuté technologie a jejich nasazení brání jen obchodní potřeby.

263602

22.02.2012 18:28

Penězoměnci žijí ve strachu

zajímavý článek

Mirra 85.?.?.?

nyní američtí finančníci obnovili útok na Řecko a i pádem i na EU tak kdo ví zda do těch sjezdů EU přežije když krach Řecka je na spadnutí. Zdá se že jak u nás tak v dalších státech je v plném proudu výměna lidí v policejních sborech - kvůli snížení platů a likvidaci bonusů odchází zkušení a zásadoví lidé a nenápadně je nahrazují nezkušení a často bez skrupulí a to se bude v nadcházejících protestech finančníkům velmi hodit, kdoví jestli to také neiniciovali.

Už ze Španěl přichazí děsné zprávy - studenti protestovali proti propouštění profesorů a vypnutí topení v mrazech a byli brutálně rozehnáni a velitel policie o nich dokonce hovoří jako o nepříteli! Je vidět že se očekávají revolty tak už se k pořádkovým silám verbují správné kádry aby stáli vždy na "správné" straně. Profesionalizace vojsk jde v souladu s tím a cilem je malé oddané žoldnéřské vojsko které aktivně půjde po demonstrantech a protestujících. A to vše pod pláštíkem úspor a profesionalizace. Je vidět že události které probíhají už byly očekávány a byly provedeny aktivní opatření.

Ona původní myšlenka nenápadného sjednocení světa na srůstání ekonomik do jednoho celku je hezká jenže jako každá dobrá věc jde pokřivit. Nehorší je to prorůstání fašistických myšlenek do těchto vysokých struktur. Spojenci sice získali spoustu zajímavých technologií odchycením nacistických vědců jenže jako nežádoucí element získali ideovou infiltraci a to nejen v USA. Válka sice skončila vítězstvím Spojenců ale všechny kořeny nebyly zlikvidovány a opět vytvořily ono hnědé podhoubí a myšlenka nadlidí zakořenila u spousty mocných kteří některé nacistické myšlenky hodlají nenápadně uvést do praxe.
Ale vše má své odstíny a i v tomto společenství jsou ti lepší a ti horší a momentálně zřejmě vedou ti horší....

263849

24.02.2012 08:52

Vzpomínky na budoucnost, neboli jak umírá impérium

tak

Mirra 85.?.?.?

zajímavé čtení, jenže postavení Britské říše a Americké je a bylo dost odlišné. USA může klidně přežít i úplnou ztrátu svých teritorií ve světě protože má dostatek zdrojů na vlastním území, zvlášť ve spojení s Kanadou - je to hospodářský kolos o rozloze světadílu a to Británie k dispozici nemá ani neměla, té zbýval jen obchod a nyní je na něm obzvlášť závislá protože většinu vlastních zdrojů na Ostrovech už spotřebovali.

A k tomu rozkladu Amerického impéria - tak velké říše mají velkou trvanlivost a ikdyž krvácí ze všech stran tak můžou vydržet hodně dlouho - příkladem budiž jediný obdobný útvar ve starověku - Římská říše. Ta kolikrát doslova utekla hrobníkovi z lopaty a prokázala neuvěřitelnou životnost. Zničila ji vlastně až degenerace vládnoucích vrstev kdy se velcí vlastníci půdy a senátoři raději věnovali soukromým požitkům a zábavám a takéž intrikováním a válčením mezi sebou než údržbou státu. V USA je podobný trend, ale pořád je tam dost zdravé nedegenerované krve takže akutně podobný scénář nehrozí.

Nicméně historie sice ukazuje čeho se vyvarovat, ale také ji nelze brát úplně doslova protože ikdyž základy lidské povahy jsou stejné ale situace je velmi odlišná a je třeba brát v úvahu faktory které tehdy nebyly. Tyto velké státy, jako je USA a Rusko můžou být, když na to přijde prakticky nezávislé. S Čínou je to jiné, té schází suroviny, obzvlášť jedna strategická - ropa. A pokud by se je jiná mocnost snažíla odříznout od zdrojů tak by byla nevyhnutelná válka, jinak by hrozil totální kolaps.
Takže v případném konfliktu by šlo Číně doslova o bytí a nebytí a podle toho by nasadila síly. USA můžou prakticky prohrát "jen" světovou dominanci a prakticky vzato zpětným přesunutím velké částí výroben zpět do USA by se zvýšila zaměstnanost a hospodářství by získalo nový impuls. Ovšem počátky by nebyly nijak růžové, ale ve výsledku by vydělali.

A naší malé Evropě, tomu asijskému poloostrovu nezbude nic jiného než se víc začít přátelit s Ruskem protože to jediné bude solidním partnerem za předpokladu že se Evropa vystříhá urážek a provokací. Nejen EU diverzifikuje své zdroje. Německo situaci pochopilo a podle toho jedná, byť pro něj Rusko bylo vždycky soupeřem ale radši tu nechuť překoná protože je to praktické a prozíravé. S ropnými zeměmi kolem Zálivu to vypadá bledě, tam sedí USA, to by zas tak nevadilo ale horší je mohutnící síla radikálního islámu a hrozba případného vzniku nového Arabského chalifátu - doba je na to příhodná.

263908

28.02.2012 16:51

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

cz

Mirra 85.?.?.?

osobně myslím že pro Zápaďáky je čeština nepochopitelná hlavně kvůli tomu že oni mají o dost hrubší jazyky. Na území bývalé Římské říše barbaří částečně přijali latinu ale pomíchali ji se svou původní řečí a vznikl z toho kočkopes. Tyto jazyky jsou sice použitelné ale vůči řeči vznikající přirozeně je to rozdíl jako mezi hrubou kamennou zdí a starověkou hradbou kde spáry mezi kameny nejsou pomalu znát, prostě na sebe plynule navazují.
Kritickou chvílí dle mého názoru byla porážka na Moravském poli a od té doby to šlo s Českým státem nepěkně z kopečka a přitom jsme byli významnou mocností a patřilo nám celé Slezko které pak Habsburkové ostudně prohráli s Prusy. Zřejmě by bylo vše jinak kdyby Přemyslovec spolknul politickou prohru a spokojil se s tím co měl a nespěchal zbrkle do boje, vztek je totiž ten nejhorší rádce.

Sice se Habsburkovi nás podařilo porazit ale naštěstí nezničil onen "živý nerv, tepnu". Nám, moderním lidem se těžko věří v něco neviditelného a neměřitelného ale je faktem že dokud žije onen duchovní nerv národa tak prostě nezahyne. I u tak velké skupiny lidí se dá najít analogie s jednotlivcem - pokud u člověka selže a zmizí chuť a vůle do života tak ho nezachrání nic a stejné to bude s národy - pokud se nějakým způsobem podaří podetnout onen nerv tak jsou zničení - buď vyhynutím či asimilací do etnik s větší vůlí a životní silou. A Češi byli v dějinách jak onen bájný Fénix, vždy povstali z popela když útlak polevil - ani ten nejsilnější agresor nevydrží dlouho tlačit na pilu. A hlavně, naši předkové vždy vycítili kdy jít do boje a kdy je lepší kdy se naoko podrobit.

Ostatně myslím že hlavně onen duch "národa a státu" nás a předky přesvědčil abychom nešli do boje s Hitlerem, se Sověty ani jsme se nenechali vyprovokovat k občanské válce v r.89 a od katastrofy byl často jen krůček a vždy jsme dějinnými zvraty prošli relativně beze škod. Někteří jsou a byli toho názoru že se mělo jít do boje, jenže ten také mohl znamenat úplný náš konec a místo bojišť ve stepích se mohlo bojovat zde a to co by zůstalo by zřejmě ani nestálo za řeč a zbytky by splynuli s Poláky a místo ČR by bylo jen velké Polsko.

264135

28.02.2012 21:26

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: Opustíš-li mne, nezahynu! Opustíš-li mne, zahyneš!

Mirra 85.?.?.?

český národ už zažil mnohem, mnohem horší chvíle než to co se děje, zatím si můžem ještě pískat, ale pokud necháme dělat podvodníky co chtějí tak může být o dost hůř.

A ono podobenství platí - až budete mít děti a vnuky tak teprv mluvte o nerozpuštění v cizí mase. On jednotlivec velmi těžko odolává když nemá podporu ani malé komunity. Ono stačí najít partnerku jiné národnosti a žít s ní v jejím státě. Dítě pak bude přinejmenším mluvit dvojjazyčně a pokud kultura matky bude dominantní tak se bude spíš cítit členem jejího národa a v další generaci se to jen prohloubí pokud si ovšem nenajde partnerku/partnera národnosti otce, takže po pár dalších generacích už to bude pro potomky jen zajímavost v rodokmenu že jejich předek přišel z onoho malého národa...

264161

29.02.2012 10:38

Umlčování kritiků

zajímavé shrnutí rozdrobených zpráviček

Mirra 85.?.?.?

Osobně myslím že už v Sýrii těžce nová OSA narazí na Rusko - letadlovku tam jistě neposlali na parádu a kromě vojenského významu jistě slouží jako centrála rozvědky. Ostatně i syrská rozvědka je pro cizí agenty problém protože hned na počátku povstání zaútočili na leteckou základnu kde měla centrálu. Takže přímý úder na Sýrii odpadá dokud tam budou Rusové, takže největší boj se vede mezi rozvědčíky a agitátory.
A co se týče Číny - ti už dali najevo že kvůli Íránu půjdou do boje a Rusko minimálně poskytne vybavení a zásoby, zřejmě i poradce.
Ostatně nový konflikt by také pro Rusko znamenal možnost zbavit se Sakašviliho a opět plně kontrolovat Kavkaz, takže i se Sýrií jde o hodně a Rusko už nemá kam ustupovat.

264201

29.02.2012 17:12

Tajemství zmrtvýchvstání češtiny

RE: cz

Mirra 85.?.?.?

to bychom se dostali až k Adamovi [smích]. Jde hlavně o období po rekatolizaci a s tím spjatou germanizací a že náš národ i tento dlouhý útlak přestál a opět rozkvetl jako třešeň po dlouhé zimě.
Málokterý menší národ by tohle přestál a opět se po povolení nejtužšího útlaku takhle rozvinul. Možná to bude tím že jsme před tím zas tak malý národ nebyli a na dřívější poměry bych ho zařadil na středně velký...

264248

03.03.2012 20:35

„Írán“ jako zbraň subordinace

Indie

Mirra 85.?.?.?

by se neměla nechat zatáhnout do špinavých amerických hrátek, protože čím víc povolí tím víc ji bude mít USA v hrsti. Nejhůř na tom jsou arabští šejkové co se nechali zlákat původním leskem dolaru a jsou teď na něm závislí. Spousta čtenářů zde nadává Lize arabských států, jenže ta nepodporuje USA jen tak - přece nebudou sekat do ruky co je krmí [smích]
Pokud by se ohrozil dolar a hrozil jeho pád tak nejvíc by tratili šejkové kteří mají valnou většinu financí v USD a pak by jejich budoucnost byla značně nejistá. Dá se říci že jejich moc závisí čistě na blahovůli USA a to nejen kvůli dolaru. Je jedno jak se který z nich moc kamarádí se soudruhy ze Západu, stačí aby začal překážet tak postačí v oné zemi popíchnout nějaké nespokojence kterých je v těchto zemích dost a pak podpořit "demokratické" povstání.
Nepochybuji že události které nastartovaly "arabské jaro" byly autentické, nicméně byly dovedně zmanipulovány jak extremisty tak "zápaďáky".
Proto by si Indie měla držet USA pěkně od těla, protože by mohli pak klást větší a drzejší požadavky až by se stali opět kolonií a když by se jich chtěli zbavit tak by tam jistě byli schopni vyvolat či posílit nějaká separatistická hnutí - Indie není jednolitý stát, tak by se i tam našlo dost ochotných nespokojenců na spolupráci s CIA.
A tyto tlaky jsou možné jen díky moci dolaru, postačí když se státy BRIC schodnou na novém platidle a nejlépe i na vlastní bankovní síti podobné SWIFT (který se podřídil politickému nátlaku) a ukončí tím korumpující moc USD. Bez hodnotných peněz bude mít i mocná CIA velké problémy - za dobré slovo jim nikdo nasazovat kůži nebude...

264567

05.03.2012 17:59

Americká statistika

RE: Není chudoba jako chudoba

Mirra 85.?.?.?

tak tohle je demagogie nejhrubšího zrna!
Ano, třeba v té Asii lidé usilovněji pracují, ale cena za úspěch je ohromná - většina života promarněná dřinou, prakticky nevolnictvím. Tohle byste chtěl v Evropě? Kvůli tomu generace lidí nebojovali a neumírali po milionech, aby se opět vrátili k nevolnictví a nádeničině pro novodobou šlechtu. Je přece 21 století a civilizace už se posunula dál!

Ad. b. 5) z mohli by se velice rychle mohlo stát museli - třeba ne rozkazem, ale prostě ekonomickým stimulem kdy by neměli jinou možnost. Tímhle rozmělněním bychom se rychle dostali k neoficiálnímu otrokářství, akorát by se neříkalo otrok, ale eufemisticky sluha či pomocník, ale reálný význam by byl otrok. Jako Vám se otvírá kudla v kapse při slově socialismus, tak mě při používání těchto zdánlivě nevinných eufemismů. Nejde o to jak je věc pojmenovaná, ale jak skutečně funguje.
Spíš myslím že jste pomatený ideologií liberalismu a volného trhu, které jsou jen kulisami pro ekonomismus, který nadevše staví zisk a podřizuje mu veškeré konání a sféry života. Jestliže jedinou motivací je zisk za každou cenu tak je to velmi špatné, protože mnohé hodnoty jsou penězi neměřitelné ikdyž se ekonomisté snaží seč mohou ocenit cokoliv.

Nejhorší je že ta doba už tu byla a to v pozdním věku Římské říše - také tehdy šlo jen o peníze a o zisky, to bylo nadevše. Senátoři seděli na svých pokladech a o bohatství se nechtěli podělit ani když byla aktuální hrozba vpádu barbarů. To samé se dělo před pádem Byzantské říše kde místní boháči raději zakopávali majetky a odmítali přispět císaři na obranu státu, radši by na svých pokladech zemřeli než aby je dali pro obecné blaho. Jak vidíte, dnešní sobecký individualismus není v dějinách vůbec ničím novým. Otázka je zde se povede z toho bludného kruhu vystoupit, ale dnešní sobecká vrstva boháčů nenaznačuje nějakou změnu.

Takže vlastně fandíte oné zatím nesmrtelné pyramidě kde jeden požírá druhého aby se dostal o kousek výš a tak to jde donekonečna, z toho vede jen Vámi proklínaný socialismus který je o solidaritě mezi lidmi a ne boji člověka proti člověku jak káže kapitalismus. Stejné je to s oslavovanou "volnou soutěží" - v kapitalismu pracuje nezávisle na sobě několik firem zbytečně na jednom výrobku/technologii a maří tak zbytečně čas a zdroje. Když by pracovali centrálně tak by byli rychleji hotovi a mohli by pracovat na jiném projektu. V tomhle je "volné hospodářství" šíleně nefektivní, vždyť pokud by byli lidé usměrněni a správně řízení tak jsme dnes mohli létat ke hvězdám jak to v šedesátých letech předpovídali mnozí spisovatelé. A to bez "čínských" pracovních podmínek. Jenže do funkcí se dostali lidé kteří potřebu dalšího rozvoje neviděli a ke spokojenému životu jim stačí bahnit se v penězích ala strýček Skrblík....

264692

05.03.2012 18:50

Americká statistika

RE: Takové články se u nás píší už od r. 1948, jen já osobně je pomatuji více než 40 let.

Mirra 85.?.?.?

otázkou je na základě čeho prchají - jestli jen na základě propagandy lesklé US kultury či na základě reálných zkušeností. Víc možností tam musí být už z principu že je to obrovská země, stejně jako Rusko či Čína, Brazílie a Indie. Čím větší stát, tím více možností. A onen motor USA už není daleko od zadření, stačí aby se uskupení BRICS dohodlo na postupném nahrazování dolaru v obchodním styku. Moc USA stojí a padá s vlivem dolaru. V USA nejsou takoví "blázni" jako v Rusku kde i po několika měsících žádných či minimálních mezd nastoupí do služby a udrží tím stát v chodu. Tohle v USA nehrozí, tam by se po prvním měsíci bez peněz vše rozložilo. A Spojené státy se pomalu potápí od doby kdy se za ropu začlo platit i jinou měnou než dolarem...

264694

08.03.2012 15:36

Bič Euroříše a potrestání Řecka

RE: Už jsou zajímavé informace i na sračkometech! Asi jim už pořádně teče do bot!

Mirra 85.?.?.?

Oni Řekové věděli proč za to koupit zbraně. Jestli dojde na onen nepravděpodobný scénář s útokem Francie tak je možnost že si Frantíci těžce rozbijí hubu jako tehdy Italové. Tenhle zrádný útok by vzburcoval všechny Řeky do obrany a následkem jejich vítězství by bylo zhroucení Francie a jediný kdo by vydělal by bylo Německo které by se opět stalo hegemonem Evropy a dělilo by se opět s Ruskem.

264890

08.03.2012 15:52

Skončíme jako Řecko

RE: Proč nikdo nemluví o příčinách?

Mirra 85.?.?.?

Situace je mnohem složitější než pro prosťáčky prezentované "Řekové to prožrali", tomu se snadno věři, zvlášť když se řekne jen půlka pravdy a zbytek se cudně zamlčí. Podle dostupných informací to vypadá že stát s dobrou ekonomikou EU svými směrovanými dotacemi dotlačila tam kde je. Takhle to dopadne u nás, už jsou vidět první výsledky - třeba v zemědělství nám prakticky EU určuje co máme pěstovat a ze slušných přebytků jsme se stali dovozci a to není jen v zemědělství. Všechny tyto okrajové státy jsou prakticky využívány jako odbytiště pro "Ústřední mocnosti" a v médiích se o tom cudně mlčí.
Nyní tento trend nabývá na intenzitě protože na Dálném Východě jdou mzdy nahoru tak se bude vyplácet mít montovny a odbytiště blíž.
Řekové se nechali zmámit vidinou naslibovaného bohatství a takhle to dopadlo.
Kdyby zůstali neutrální měli by se lépe a hlavně by jim nikdo nemohl diktovat. Ostatně i kulturou spíš patří jinam než "Ústřední mocnosti", mají mnohem blíže k Rusku, zvlášť náboženstvím - jsou jeden z málá států EU kde je dominantní pravoslaví a historicky měli vždy lepší spojení s Ruskem, zato Západ ho mnohokrát okupoval a rozparcelovával a jak je vidno bývalé katolické státy svou povahu dodnes nezapřou...

264892

08.03.2012 17:46

Bič Euroříše a potrestání Řecka

RE: Už jsou zajímavé informace i na sračkometech! Asi jim už pořádně teče do bot!

Mirra 85.?.?.?

ad - zbraně se nenakupují z měsíce na měsíc ale dodávky jsou nasmlouvány na roky dopředu a kdyby je Řecko náhle vypovědělo tak zaplatí takovou pokutu že už vyjde lépe je odebrat. Tolik k té bulvární zprávě co se šíří médii. Opět se řekne A ale B už se nedodá...

264904

12.03.2012 10:57

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

Mirra 85.?.?.?

tady už nejde o detaily když celek nabyl takových obludných rozměrů - to je jako se bavit o mouše na plesnivém dortu [bliji]

V každé civilizované zemi by tato vláda byla dávno historií a to ani nemusíme chodit daleko, stačí pohled do Němec, kde politik alespoň ví kdy má odejít - to u nás nehrozí.
Nemůžu se zbavit dojmu že tahle vláda má vydržet stůj co stůj i kdyby takových kauz a "přehmatů" byl tucet. Minimálně musí být tichá zahraniční podpora za účelem zřízení středoevropské "banánové" republiky a práce jim jde pěkně od ruky....

265094

13.03.2012 15:04

Odstartuje Německo short sqeeze na zlatě?

RE: Chavez

Mirra 85.?.?.?

jedna vlaštovka jaro nedělá, ale hejno už ano [mrknutí jedním okem]

265150

15.03.2012 21:05

Íránsko-turecký boj o Sýrii

RE: Mnoho kriku pre nič

Mirra 85.?.?.?

je ale otázkou zda se nebude konat "vrtění psem" - Izraelské vedení je velmi bojechtivé a zchladilo by je už zřejmě jen odřeknutí americké podpory.

265295

bez podpory toto povstání moc šancí mít nebude, potřebují nějaké patrony protože dusivá moc diktatury oligarchů je příliš velká a zatím se pořád maskují fíkovým listem demokracie a dost lidí jim to ještě baští. Rusko a Čína by mohli pomoci (jestli už to ovšem nedělají), jak finančně tak experty - jde i o jejich bezpečnost a současný americký režim je přiliš agresivní a to může vést i k velké válce. Zdá se že se jim tehdy podařilo infiltrovat i Sověty když Gorbačov odmítl podpořit britské horníky. Klíčovou věcí bude oslabení dolaru - bez tvrdé měny už nebudou moci neomezeně korumpovat. Málokdo se stane agentem jen z přesvědčení, těch je menšina, pak část ze strachu, ale největší část prostě pro peníze. Takže pak by zbylo cvičit jen fanatiky a používat lidi pod nátlakem, ale ti moc spolehliví nejsou. Dokud bude dolar silný tak stávající systém všechny rebelie ustojí a většinu povstalců buď uplatí či zastraší a ten malý zbytek šoupne do lágrů...

265348

24.03.2012 13:38

Occupy vlastní mozek

RE: Manipulace medii :)

Mirra 85.?.?.?

a není to snad pravda? Kdo opravdu pracuje tak má jen minimum volného času a ten často věnuje jinak než píděním se po pravdivosti zpráv.

265772

25.03.2012 19:13

Pravdivý příběh skupiny Bilderberg

zajímavý článek

Mirra 85.?.?.?

jako obvykle jde ve stopách tajemných zločinných spiklenců toužících ovládnout svět - stylem to připomíná Bondovky [smích]
Silné národní státy? Ty jsou dávno minulostí, zvlášť v posledních dvaceti letech se tempo propojování států enormě zvýšilo a velký vliv na tom má internet - nikdy dříve nebyla komunikace a výměna myšlenek tak snadná a i člověk dřepící doma se snadno může přesvědčit že lidé v jiné části světa nejsou moc odlišní a tím ubývá předsudků a dogmat.
Autor zřejmě něco skutečně odposlechl ale pochybuji že by slyšel to podstatné a jeho omezená fantazie z toho vykouzlila dábelské spiknutí. Když se to vezme prakticky tak v Severní Americe je vícero států naprosto zbytečných a Severoamerická unie by lidstvu jen prospěla. Ostatně celý kontinent je osídlen Evropany kteří si nijak vzdálení nejsou a jsou tam už tak promíseni že budování nějakých umělých hranic je akorát ke škodě. Technologická revoluce lidstvo sbližuje a držet se ustrnulých ohrad minulosti je nejen hloupé ale i škodlivě - čím víc států tím větší riziko různých konfliktů.
A nejde jen o Ameriku, třeba i v Africe je spousta států vzniklých jen od stolu a přitom jejich obyvatelé jsou si velmi blízcí - pás států od Maroka po Sýrii a Irák je vlastně Arabským teritoriem (vyjma židovské enklávy) a existence takového množství státu je zbytečná a neopodstatněná. Byly snahy o sjednocení ale západní velmoci na tom neměly zájem a tyto projekty úspěšně rozrušily.
Vcelku poklidná integrace běžela od konce druhé velké války, ale brutálně ji narušil rozpad Východní soustavy který měl prakticky celosvětový dopad a uvrhl svět zpátky do předválečného období. Přibylo konfliktů mezi novými ministáty a nastal pokles životní úrovně, veřejný pořádek a morálka je před zhroucením...

265835

si maluje realitu narůžovo. Snad nečeká že mocní v USA trpělivě budou čekat a koukat jak se valí hurikán? [chechtot]
Jak je známo stará významná část jejich smetánky má kořeny v korzárech a banditech a když se jim nedařilo dak si ke štěstí dopomohli ozbrojenou akcí. Jestliže Čína začne příliš tlačit na pilu a měkká politika bude málo účinná tak přijdou sabotáže a vojenský nátlak na klientské státy a obyčejné vydírání. Otázkou je jak silné jsou čínské tajné služby aby je odrazily. Nejvíc se asi poveze Rusko, protože největší díl konfliktu ponese právě Čína. Sice se USA pokouší uchytit v bývalých sovětských republikách ale často jsou úspěšně odráženy. Největší úspěch zaznamenaly v Gruzii, ale to jde prakticky o Pyrrhovo vítězství.

265907

myslím že Čína má lepší strategii než se zdá při povrchním náhledu a jde jí hlavně o mír a tudíž se snaží co nejvíc se hospodářsky propojit s USA i jinými významnými státy - čím víc jsou ekonomiky provázané tím se snižuje riziko konfliktu protože by pak tratili všichni...

265926

27.03.2012 01:52

Synarchie: Skrytá ruka za Evropskou unií

hezký článe, ale

Mirra 85.?.?.?

s myšlenkou Spojených států evropských už příšel náš král, Jiří z Poděbrad a možná podobné myšlenky měl už i Karel IV...

265945

režim bude neměnný dokud se lidé nezačnou organizovat a nepřejde k nim alespoň část čestnějších podnikatelů - bez zdrojů a dobré organizace nemá revolta naději na úspěch. A nejvíc schází charismatický vůdce který by lidi nadchnul a získal jejich důvěru - pak by byl osud této bezbarvé garnitury zpečetěn. A úspěchem nové revoluce by potíže nekončily - jednak by se muselo zajistit aby převlékači kabátů potichu nepřelezli do nových orgánů, ale bylo by třeba čelit mezinárodní kapitalistické internacionále - něco jako tehdejší papeženci, ale ještě v horším vydání. Museli by útočit už z principu protože náš úspěch by ukázal cestu ostatním národům že existuje i jiná cesta...

Někteří spoluobčané by nejraději tyhle korupčníky věšeli, ale zapomínají že násilí a pomsta je nekonečný koloběh a ten je třeba zlomit. Postačilo by tyto lidi zbavit moci a majetku a nechat jim jen to základní a zákazat jim přístup do jakýchkoli rozhodovacích funkcí. To by pro mnohé byl nejhorší trest, strávit zbytek života jeko naprosto bezvýznamní jedinci někde v zapadákově.

266084

30.03.2012 03:32

“Arogance těch, co vedou tuto zemi, dosáhla vrcholu,” říká novinářka Jana Lorencová

RE: Kdo věří, že nějaká demonstrace něco změní, tak to je jen jejich vize.

Mirra 85.?.?.?

tyhle problémy mají daleko hlubší kořen než sametová revoluce a nejen u nás ale v celém bývalém Východním bloku a nenápadně i na Západě. Po dosažení určitého stupně komfortu ztratily vládnoucí elementy jakoukoli chuť k činnosti a začaly se zaobírat jen jak hromadit bohatství. U nás to potom nabralo hodně divoký spád a západní mafie byla proti tomu řádná společnost. Záhadně vymizeli charismatiční vůdci a celá Východní říše jela jen ze setrvačnosti a bylo jen otázkou času kdy to padne. Západ díky pádu a výprodeji států RVHP vydržel déle, ale i jeho čas se rychle krátí. Je to záhadou co se skutečně stalo že tento ohromný hospodářský a vojenský kolos náhle skončil bez kapitána, jako by náhle zmizla chuť do tvůrčí činnosti. Vždyť nynější politici včetně těch posledních před sametem působili jen jako úředníci kterým na běhu věci vlastně nesejde - totálně bezbarví a bez vlastní vůle.
Nemůžu souhlasit s tím že demonstrace nic nezmohou, ony by zmohly, ale lidé by museli znát skutečného nepřítele, takhle je to jako chytat duchy. Už jen ty řeči že se nic nezmění nahrává stávajícímu systému protože oslabuje ducha odporu. Těžko rozpoznat co zatím stojí a bojím se že až to poznáme bude na vše pozdě.
Kam zmizeli a dodnes mizí či mění se schopní lidé a stávají se přisluhovači stávajícího statusu? Nemohu uvěřit že by se všichni nechali uplatit či zastrašit, možná opravdu existuje nějaké strašné spiknutí, ale ne za účelem mamonu, ale snad za destrukcí lidstva a jeho opětovného uvržení do dalších dob temna... Vždyť jednotné lidstvo by bylo silou která by jednou otřásla vesmírem. Socialistické státy zřejmě musely padnout jako první protože usilovaly o mír a rozvoj a na tom jisté síly neměly pražádný zájem. A také se štastně a vzdělané lidi mnohem hůře ovládá, zato s nevzdělanou spodinou prakticky nejsou problémy...

266109

30.03.2012 18:51

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

RE: Mají co chtěli

Mirra 85.?.?.?

nelze srovnávat dobu středověku s dneškem! Dneska je mladá generace v těchto státech tak zblblá propagandou že se stydí i za to dobré co jejich předkové přinesli divochům. Vždyť ti Afričané by dodnes poskakovali se šamany u ohňů a žalostně skřehotali do svitu Měsice. A co se týče otroctví tak to nejvíce provozovali Arabové. Sice i Evropané mají svůj podíl, nejvíc asi Portugalci a další jižní národy. Francouzi a Angličané otroky nějak nevyužívali.
Tu "jinou kulturu" do Francie nikdo aktivně nedovážel, ale sami do ní lezli a lezou kdejakou skulinou jako hmyz lákán světlem. Kde v Africe by si takhle bezpracně mohli žít? Kdyby byli tak navýši jak se Vy a Vám podobní snaží namluvit tak by žádné takové "temné" čtvrti neexistovaly. Oni do Evropy jezdí za účelem bezpracného živobytí a těch pár aktivnějších se v té mase snadno ztratí.
A to všechno je chyba přístupu bývalých koloniálních mocností které se s tímto problémem neumějí správně vypořádat na nechají to nabobtnávat. A přitom by stačilo tyhle cizince přijímat jen na dobu vzdělání a nějakého zapracování,(třeba omezené povolení k pobytu na 10let) aby pochopili jak se musí pracovat aby mohli při návratu domů budovat takové struktury aby je a jejich spoluobčany uživily. Největší chybou je těmhle emigrantům přiznávat francouzké občanství. Ať se naučí jak to chodí a pak ať mašírují hezky domů.

266139

30.03.2012 21:51

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

RE: Mají co chtěli

Mirra 85.?.?.?

Ta tvrzení se opírají o obecně známá fakta. Otázkou je jak jsou interpretována. Černoši nikdy neměli nic co by se dalo označit jako kultura (pokud nepočítáme různé tance a zpěvy),takže nadšencům zbývá jediná karta - ruiny v Zimbabwe. A i tam je původ kamenných staveb velmi sporný a je pravděpodobná varianta že měli vedení z Egypta či Etiopie.
Kapitola otroctví bohužel patří mezi skvrnu na evropských dějinách - přitom je zvláštní že jen černoši byli označeni za méněcenné až ve středověku. Ve starověku mohl být otrokem kdokoliv a nějaké rasové předsudky prakticky neexistovaly. Ještě i u nás za Velké Moravy se prodávali otroci na východ do Byzantské říše a o černochy rozhodně nešlo.
Problémem koloniálních velmocí bylo že do kolonií cestovali hlavně lidé nežádoucí v mateřském státě a ti morálkou ani etikou nějak neoplývali a s místním obyvatelstvem zacházeli víceméně brutálně. Osvícení králové sice vydávali dekrety aby se s domorodci nezacházelo krutě jenže král a kontrola byli daleko a místodržící si dělali co chtěli a jelikož málokdy přišel trest tak bylo toto chování velmi rozšířené.
V Americe dopadli domorodci ještě hůře protože s důvěrou přijali první zlata chtivé dobrodruhy, protože si mysleli že se vrací bílí učitelé kteří je naučili kultuře a umění.
A do nynějších koloniálních států směřují hlavně ti z jejich bývalých kolonií jelikož alespoň zčásti znají jazyk té země a myslí že tam na ně čeká štěstí. Cestují tam dobrovolně i když riziko je velmi vysoké, nikdo je nezve. To je také obecně známý fakt.
Obecně největšími otrokáři byli Arabové a jejich nájezdy a lovy na otroky trvaly dlouho po zákazu otroctví.

266148

30.03.2012 22:42

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

RE: Mají co chtěli

Mirra 85.?.?.?

To ano, znectít oponenta místo argumentace je mnohem jednodušší, že...
Bohužel, kdo se odváží poukázat na kořen problému s barevnými je hned rasista, xenofob a kdoví co ještě, klasická taktika zástupců multietnické společnosti [bliji]

266151

30.03.2012 23:51

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

RE: Mají co chtěli

Mirra 85.?.?.?

svou reakcí jen potvrzujete že černoši byli jen hrubou pracovní silou která byla řízena jinými lidmi [smích]
Rozhodně je nesnižuji jako lidi, jsou chytří a zdatní, ale bohužel nemají chuť ani vůli vytrvat, proto byli po staletí využíváni jako hrubá pracovní síla, nebo jako námezdní žoldnéři, kvalitní gladiátoři či v Asii strážci harémů.

266154

31.03.2012 13:34

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

RE: moc pěkná diskuze (zatím), pod tak demagogickým článkem

Mirra 85.?.?.?

autor to napsal poněkud neobratně, zřejmě byl zděšen tou velkou koncentrací Afričanů i v takových významných místech....

Francouzká revoluce měla dobré ideje, bohužel nebyla dotažená a stala se obětí manipulace, ostatně jako většina dobrých myšlenek.

Máte pravdu, na dnešní populační explozi v Africe mají podíl Evropané když z dobrých úmyslů zavedli lékařskou péči a antibiotika a umožnili tak přežití mnohem většího množství děti. Kdo mohl tehdy tušit že tato dobrá věc se jednou obrátí proti jejím tvůrcům. Takže když by tam Evropané nezavedli lékařskou péči, tak by opravdu skoro nikdo neutíkal protože by jich tam byl optimální počet, který by uživila i primitivní zemědělská a lovecká činnost. Ale Evropané narušili staletou rovnováhu kdy si příroda sama zredukovala počet domorodců a proto ti nadbyteční utíkají jinam. Nebyl by to neřešitelný problém jenže bývalé mateřské státy prakticky záležitost neřešily až nabyla chronického chrakteru....

266162

01.04.2012 01:42

Saint-Denis: ukázka evropské budoucnosti?

RE: Mají co chtěli

Mirra 85.?.?.?

Vámi popisované kultury byli silně ovlivněné příchozími ze severu.
Vždyť jsem psal že se do kolonií posílali doma nežádoucí osoby a podle toho to v nich vypadalo, tam si nikdo pak s etikou a morálkou jako v Evropě hlavu nelámal. Ostatně i americký systém je plodem těchto lidí. A rozhodně nelze říci že by převažovala negativa. I úspěch USA stojí na kostech a krvi vyvražděných domorodců a ti dopadli mnohem hůře než Afričané, kteří dnes alespoň někde prosperují a nejvíc jsou z nich aktivní mladé a vzdělané ženy.
A dnes se v Africe rozdmýchávají nové spory takže brzy budou další migrační vlny.
Jak se někdo zmínil co nám (Evropanů) do nich bylo? Nejdřív šlo o obchod a s tím i příchod idealistů a kazatelů kteří chtěli místní divochy zcivilizovat a získat pro křesťanskou víru (pořád lepší než kdyby je konvertovali muslimové). Ostatně podobný systém provozovali už Římané s barbary a slavili velký úspěch - Západní Evropa dnes stojí na těch Římany zkultivovaných barbarech, bez této ohromné práce (často velmi krvavé) by tu byly pořád hluboké lesy s navzájem válčícími kmeny.

P.S: cenzor snad promine tento poslední příspěvek, více se už vyjadřovat k tématu nehodlám.

266189

10.04.2012 12:02

Důkaz, že libertarianismus je iluminátský komplot

RE: komplot

Mirra 85.?.?.?

to ano, je s podivem že spousta mladých se nechává oblbovat čirou hloupostí, která je snadno odhalitelná už obyčejným selským rozumem a nejsou na to třeba žádné tituly. Regulace je potřeba z toho důvodu že člověk má k dokonalému tvoru hodně daleko a proto se získanou výhodu pokusí zneužít. Neexistence regulačních mechanismů vede k anarchii a nastolení řádu džungle kde pravdu má automaticky ten silnější/mocnější - tohle přece nelze aplikovat v lidské společnosti - vedlo by to k novému feudalismu a pádu do dob temna, nehledě na technické výdobytky.

266657

10.04.2012 16:01

Důkaz, že libertarianismus je iluminátský komplot

RE: komplot

Mirra 85.?.?.?

což je utopie realizovatelná až po změně lidského myšlení....

266673

12.04.2012 20:48

Důkaz, že libertarianismus je iluminátský komplot

RE: komplot

Mirra 85.?.?.?

naopak, monopol vzniká díky nevšímavosti státu a nefunkčností regulace. Svobodný rovnovážný trh může existovat jen s regulací protože menší celky mají tendenci gravitovat do větších a ty se pak buď požerou navzájem či několik subjektů založí kartel a efektivně zabrání vzniku konkurence. To je univerzální zákon který žádné teorie nezmění...

266830

12.04.2012 21:45

Důkaz, že libertarianismus je iluminátský komplot

RE: komplot

Mirra 85.?.?.?

Pořád lepší nedokonalá regulace než chaos a vláda dravých korporací. Ikdyž už i u nás to vypadá bledě jak se naše "pravice" angažuje v zavádění amerického systému za každou cenu. Jen to trestní právo je o dost mírnější (co kdyby na někoho z nich náhodou došlo).
Regulační autorita vůbec nemusí být násilná - prostě když nějaký účastník nebude hrát podle pravidel a bude se stavět "na zadní" tak se mu sebere oprávnění podnikat a může si sbalit fidlátka a jít tam kde mu ty jeho způsoby budou trpět.
Jako největší chybu vidím že o regulaci většinou rozhodují politici - to má patřit nestranným odborníkům kteří problematice opravdu rozumí, ne jako nyní kdy třeba ministra může dělat každý kdo je na "správné straně se správnými přáteli" a vzdělání a odbornost je až hodně vzadu.
A mimochodem, základ dnešních technických výdobytků vytvořili lidé kterým šlo hlavně o dobro lidstva a zisk byl až sekundární efekt. Dnes díky této pokřivené ideologii je na prvním místě zisk za jakoukoliv cenu - např zdravotnickým firmám se třeba nevyplácí dělat léky co by skutečně vyléčily, protože by je lidé nekupovali pravidelně, tak se vyrábí takové co je uživatel musí brát co nejdéle a ideálně aby se na nich stal závislým. A kvůli tomu třeba stagnuje vývoj nových antibiotik protože je to nerentabilní...

266836

13.04.2012 22:30

Americká velvyslanectví: hnízda destabilizace

tak jestli

Mirra 85.?.?.?

je to prokázané tak proč prostě hostitelská země neomezí počet vyslancova doprovodu třeba na deset lidí a bylo by po starostech - 1 velvyslanec, jeho zástupce, dva poradci, dvě sekretářky, uklízečka, kuchař, klidně ještě dva diplomati na pomocné práce a bylo by. Na těch pár lidí by pak nebyl problém dohlédnout aby nemohli dělat neplechu.

266902

23.04.2012 17:27

Defenziva USA na summitu Amerik

jak jinak

Mirra 85.?.?.?

USA ztrácí vliv tak ho zkouší získat vojenskou hrozbou a ještě větším podplácením, to není novinka.
A problém jménem drogy je mnohem širší než jejich pašování. Nemoc se musí likvidovat u kořene, nejen léčit její vnější příznaky, to už je pak dost pozdě, to ví snad každý lékař.
A kořen celého drogového problému je v duševní vyprázdněnosti západní civilizace a spoustě lidí prostá konzumace mnohdy bezduché zábavy nestačí. V koloběhu mezi neuspokojivou prací a chvílema volna propadá spousta lidí zoufalství a zkoušejí nové cesty jak v sobě to prázdno vyplnit a stávají se snadnou kořistí různých sekt a taktéž uživately drog protože ty jim poskytují úlevu a únik do jiných dimenzí. Ani se pak nelze divit že mladí lidé snadno podléhají radikalimu a terorismu. Za to pak nese vinu systém a stát že neplní svou funkci a lidi neorganizuje za vyšším cílem než je prostá výroba a konzumace. Lidé nejsou stroje - potřebují mít nějaký cíl jinak rychle roste anarchie, kriminalita a užívání drog.
Americký systém opakuje stejné chyby jako Římská říše. Na čas medota chleba a her zabere, ale netrvá to dlouho a začne zahnívat. Impulzem by se mohla stát kolonizace kosmu která by zaměstnala většinu lidstva a stala by se sjednocujícím faktorem, už jen z toho důvodu že ve vesmíru je spolupráce nezbytná a nelze si tam hrát na kmeny a izolovaná společenství. Ve vesmíru nemá sobecký individualismus místo protože by vedl ke smutnému konci.
V nedávných dějinách je dost příkladů kdy společnost která má velký cíl a věří si dokáže tařka zázraky na počkání. Když mají lidé před sebou velký cíl a věří ve spravedlnost svého konání tak nepotřebují žádné drogy ani tuny umělé zábavy aby se udrželi v chodu.

267591

27.04.2012 07:35

Transformace moci

RE: Cina = vyhladovely drak

Mirra 85.?.?.?

tak tak, asiati jsou velmi progresivní - i významné technologické US společnosti založily a spravují asiati - např lídři v grafických kartách - bývalá ATi a NVidia, obě mají pod palcem poameričtění asiati. A třeba S3 je čistě asijská...
Většina bílých Evropanů a Američanů se pachtí za penězi a konzumem, ale hlavní tvořivou silou jsou Asiati - ať už Čínani či Indové, ale třeba na vzestupu jsou i Turci.
Před Druhou válkou absolutní většinu výzkumu prováděli bílí lidé, a jak šel rozvoj kupředu. Nyní se honí jen čísla a ukazatele, ale reálná tvorba je oproti minulosti tařka mizivá. Asijské firmy drtí evropské a americké, případně využívají jejich finanční potíží a kupují je. Například Nokia je zatím proti náporu Samsungu a podobných dravců tařka bezmocná...
Bohužel jestli vývoj půjde dál podobným směrem tak Asie převezme naše dědictví a bude ho dále rozvíjet a Západní Evropa se stane nevýznamnou periferií.
Dobré je že Rusko je také na vzestupu takže může Evropu zachránit - bude-li se slušně chovat. Zdá se že mnozí si význam Ruska uvědomili a začínají podle toho jednat, např. Německo, ale třeba i Maďarsko ochablo se nepřátelstvím a odmítlo Nabucco a zřejmě podpoří South Stream. Ono není dobré plivat na někoho kdo vás jednou může vytáhnout z bídy....

267835

06.05.2012 09:37

Volby ve Francii jako katalyzátor

RE: Vzhůru děti vlasti své!

Mirra 85.?.?.?

No a? No b?
Předně, doba je o dost složitější než za starých dob kdy se válčilo mečem a kanonem. Na to jak je Západní Evropa malá je v ní soustředěna spousta zbraní včetně jaderných a jak by tyhle věcičky přežily totální rozklad Francie je ve hvězdách, ale nic dobrého by to nebylo. Sice je třeba se z historie poučit ale nezlze ji aplikovat doslova, vzlášť když ji dělí ohromný vědeckotechnický skok. Tehdejší revoluční řádění by proti jaderným výbuchům a biologickým či chemickým zbraním bylo nevinnou dětskou hrou a ve výsledku by se Západní Evropa stala neobyvatelnou.
At už bude u kormidla kdokoliv, jeho prioritou bude udržet pořádek protože následky by mohly být hrozivé, takže i pár tisíc pobitých vzbouřenců by byly pořád přijatelné ztráty. Ono totiž čím je dál lidstvo ve vojenské vědě tak tím víc jsou konflikty riskantnější a každý soudnější politik si dvakrát rozmyslí než se pustí do nějakých dobrodružství...

268414

08.05.2012 09:10

Ekvádor 2012

Paní to

Mirra 85.?.?.?

vidí moc dramaticky. Tito ubozí domorodci ve skutečnosti žádnou kulturu namají, takže o nic nepřichází, jen se obohacují. Naše civilizace sice není čistota sama, ale je o světelné roky dál. Takhle by ti domorodci byli v nekonečném běhu zrození a konce v nevědomosti a barbarství, jejich dospělí to sice plně nechápou, ale děti většinou ano. Díky penězům ropných společností mohou prožít mnohem lepší život než běhat nevědomí v divočině....
Jednou z těchto stydlivých dětí můžou být další tahouni evoluce a civilizace a to jen díky tomu že byly vytrženi z divočiny kde se jejich schopnostmi akorát plýtvá.

268490

09.05.2012 08:35

Ekvádor 2012

RE: Paní to

Mirra 85.?.?.?

Vy máte ženu z pralesa? To musel být tvrdý lov [smích]
Ale vážně, srovnávat kulturu pralesních lidí s naší je jako srovnávat žebřiňák s raketoplánem. Naše civilizace těmto lidem umožňuje využít svého potenciálu který by jinak promrhali běháním po lese. Takhle z nich můžou být vzdělaní lidé kteří dále můžou přispět lidstvu něcím hodnotným.

268530

09.05.2012 21:08

Ekvádor 2012

RE: Paní to

Mirra 85.?.?.?

Zato z Vás vypadlo rozumu že by se sklonil i dalajláma, že [smích]

Na takové jako Vy sedí upozornění o psaní kvalitních příspěvků. Ničím neargumentujete, jen urážíte....

268587

09.05.2012 21:22

Ekvádor 2012

RE: Paní to

Mirra 85.?.?.?

Tomu i věřim, sám mám malou zkušenost s dovezenými Asiaty do ČR na práci. Přišli taky z takových lesních vesniček a nejlíp se aklimatizovaly ženy - velice rychle se učily a brzy se domluvily česky, byly velmi aktivní, mužům šlo učení o dost hůř. Bylo krásně vidět jak je poznávání nových věcí baví. Kdyby zůstaly někde v pralese tak by akorát rodily děti a pracovaly doma či na políčku, takže pro ně i otročina pod agenturou byla o dost lepším životem než to co zažívaly ve vlasti. Ty by rozhodně nesouhlasily s názorem některých ekoteroristů že život v divočině je to nejlepší.

268589

11.05.2012 20:16

Ekvádor 2012

RE: Paní to

Mirra 85.?.?.?

pán je dle příspěvků hipízácký romantik, že?
Vůbec nechápete princip pokroku a civilizace, jako většina ultraliberálních eko-hipízáků...
"Pro někoho je štěstím život s ostaními lidmi, s rodinou, povídání si, společné lenošení" - jenže tento styl života bez jakéhokoliv pohybu nikam nevede, jen k zániku. Vše co se přestane vyvíjet je odsouzeno k záhubě. A to platí i v přírodě, nejen u lidí. Poznání je často bolestivé, ale odměna stojí za to.

Tito pralesní lidé mají to štěstí že žijí ve velmi uvolněné době kdy se s nimi velice slušně zachází a dokonce se jim dává možnost (bezplatně !) dotáhnout to dál než vegetit v jedné vsi a život zpestřený maximálně náhodnými přepady sousední vísky spojený s hromadným znásilňováním. Oni totiž tito lidé nejsou žádní čestní a mírumilovní.
Vezměte si příklad třeba z divochů žijících na ostrovech v Pacifiku - žili v učiněném ráji, ba ani kvůli obživě pracovat nemuseli a stačilo jim sezbírat co dala příroda. A čím že se oni zaobírali? Mírovou spoluprací? Ani ve snu - krátili si čas válčením a pojídaním poražených.
A jediné civilizace co vznikly v tropickém pásmu - Aztékové a Mayové byli poučeni učitely bílé pleti, kteří přislíbili že se jednou vrátí.

Touto vaší mentalitou je bohužel infikováno víc lidí než je zdrávo a proto to tak s evropskou civilizací dopadá a pokud zvítězí vám blízký názor tak nás čeká zánik v podobě pohlcení agresivními muslimy, kterým jsou takoví změkčilci vhodní k zotročení.
A dávat rovnítko mezi křesťanství a nacismus svědčí o těžce choré mysli.

Ať prosím moderátor promine, ale na takový úchylný názor se nedá nereagovat.

268768

12.05.2012 16:43

Ekvádor 2012

RE: Paní to

Mirra 85.?.?.?

malé upozornění: křesťanství se automaticky nerovná katolicismu. To je hrubé zkreslení. Katolíci byli vždy mistry lži a přetvářky, i proto u nás došlo k husitské revoltě a proto utíkali lidé před katolickým útlakem do Nového světa. Takže prosím neplést pojmy. Katolictví je jen jeden patriarchát se sídlem v Římě. A jsou i jiné, mnohem méně agresivní.

Opět píšete že ti lidé o to nestojí. Ti co poznali jen divočinu tak ano, je to jako s divokým zvířetem, když použiji tento příměr - ty také jsou v zajetí nespokojené, ale jejich potomci si na výhody soužití s lidmi rychle zvyknou.
V něčem máte pravdu, naše civilizace není svatá a dokonalá, ale těmto primitivním lidem přináši šanci na osobnostní rozvoj a ne jen zakrňování v lese. Na pobíhání v pralese či buši není třeba vyvinutého mozku. Na jednoduché činnosti jako rozmnožování, lov a boj stačí i psí mozek.
Ono se hezky ukazuje že běloši vraždili domorodce, ale oni se mezi sebou vraždili neméně a na naše poměry hodně brutálně. Takhle se alespoň posunuli o kus dál. Je to zároveň i varovným prstem pro nás jak to dopadne když vývoj ustrne - většinou pak přijde někdo zvenčí a stagnující kulturu zdecimuje. A to hrozí i nám - stagnace Evropy je zřejmá, zatímco muslimové jsou velmi vitální a agresivní. A když by se do těchto teritorií nedostali první katolíci tak by je objevili buď Čínané nebo spíš arabští muslimové a ti by s nimi zacházeli stejně. Takže nějaká sebelítost není na místě, protože v tomto případě by třeba místo USA byl islámský chalifát a ze Západní Evropy otrocká satrapie.

268819

13.05.2012 14:17

Ekvádor 2012

RE: Paní to

Mirra 85.?.?.?

evidentně nechápete co se snažím objasnit, a obávám se že ani nepochopíte.
Životní styl domorodců není žití, ale přežívání. Zastavili se na určitém stupni vývoje a tím se sami odsoudili. Vše co se nevyvíjí je odsouzeno k zániku, to je nepopiratelný fakt. Pokud by je neovládli dobyvatelé tak po čase by padli za oběť nějaké přírodní katastrofě. Každopádně tak jako tak by je stagnace přivedla k likvidaci. A to že se nad nimi bílý člověk slitoval a dal jim možnost poznat svět a vzdělat se je vlastně zázrak.

Vaše argumentace je krutě zcestná. Tímto stylem bychom se mohli vrátit ke koním (jsou tak ekologičtí), nemusel by být ani stát když vesničky by byly samozásobitelné, taktéž k čemu někam cestovat, je to zbytečné plýtvání energií, přece doma je práce dost - viva anarchie [zmaten]

Ale někteří lidé mají jen určitý rozsah myšlení, takže sebelepší vysvětlování je marné. Tímto končím neplodnou diskusi.

268859

něco takového je vysoce pravděpodobné - už jak svědek popisoval že se letadlo divně zmítalo o něčem svědčí. Dále Rusové věděli že jde o hodně tak radši poslali nové letadlo a ani bych se nedivil že už na tom předchozím zjistili něco jako sabotáž.
USA mají v zákeřných obchodních praktikách hodně dlouhou tradici - prakticky už od založení státu kdy obchodovaly s indiány stylem kožešiny za infikované přikrývky. USA mají plná ústa libarelizace a demokracie a to hlavně když jde o rozdrobení konkurence a uvolnění trhu pro americké podniky. Ostatně i ČR má neblahou zkušenost s Boeingem v souvislosti s Aerem Vodochody.
Naštěstí Čína dobře okoukala americké praktiky a celkem solidně se brání.

268949

16.05.2012 23:49

Šlo u zřícení Suchoje v Indonésii o průmyslovou sabotáž?

RE: Suchoj

Mirra 85.?.?.?

mě to přijde celkem na hlavu padlé - kdo dneska potřebuje otroky v řecko-římském pojetí?? Pracuje se na robotech a ti jsou na monotóní práce mnohem lepší než člověk - neunavují se a nechybují, jen potřebují elektřinu a občas údržbu. A hlavně neremcají.
A jestli je na tom něco pravdy tak pochybuji že by se kterýkoliv soudnější státník dal k něčemu takovému šílenému zlanařit byť za libovolný obnos. Takové řeči možná naladí nějaké prastaré Jižany či Angličany pamatující Britské impérium, ale u mladších by nepořídili, ti by je hnali [chechtot]

269072

17.05.2012 01:49

Boj o moc ve světě pokračuje

je

Mirra 85.?.?.?

třeba připomenout že instalace raket na Kubě nebyla akcí, ale reakcí na americké jaderné zbraně v Turecku které se tímto tahem podařilo odstranit.
Pokud by opravdu mělo dojít k rozsáhlé výstavbě PRO v Evropě - jakože k tomu vše směřuje - už se rýsuje zánik eura a v připadném krachu by se mohl realizovat nový Marshallův plán a tím kompletní satelitizace Evropy. Už nyní se mluví o roztřídění a specializaci ozbrojených sil členských států NATO. Zatím to není moc průchodné, ale po pořádném ekonomickém otřesu by zřejmě bariéry padly. Na to by ze strany Ruska byla možná i reakce v podobě opětovné instalace jaderných raket na Kubě a možná i v Jížní Americe + bombardéry. Je to smutné, ale ukazuje se že americký kapitalismus nemůže existovat bez drancování jiných států a trhů. Tato současná krize by zřejmě vypukla již dřív, ale seběhlo se několik pro USA štastných okolností - přesouvání výroby do Asie a pak mohutné drancování Východního bloku. Nyní dodatečné "palivo" pro systém došlo a tak je krize.

Nicméně poukazovat na USA jako celek je nemístné - tyto akce pohání několik málo bojechtivých jedinců a na ty je třeba poukázat a aktivně vést propagandistickou osvětu a tím vyvracet lži. Nejblíže vítězství nebude ten s největši hrubou silou, ale ten kdo bude spravedlivější nebo alespoň tak bude působit.
USA doposud těží z dobrého kreditu, ale ten valem ubývá a slyší na něj hlavně ti co zaspali dobu, kam ještě zvuky nových činů nedolehly. Takže největší boj se opět odehraje v propagandistické rovině. Předchozí kolo tohoto boje Rusové prohráli, tak doufejme že se poučili a nebudou opakovat staré chyby. Nyní se ten největší boj vede o Ukrajinu a Írán - zábor těchto regionů by velmi ztížil ruskou pozici a čínskou též.
Sice se Čína pod vedením komunistické strany nikdy s Ruskem moc ráda neměla, ale v téhle situaci musí být spojenci kvůli holému přežití. Pád jednoho by prakticky znamenal i konec suverenity druhého partnera.

269075

17.05.2012 12:19

Boj o moc ve světě pokračuje

RE: je

Mirra 85.?.?.?

Díky za kompliment [smích]
ono navážet se a urážet je velmi snadné, ale to dělají hlavně různí fanatici. Ostatně možná nemálo z nich má v sobě "nesprávnou" krev a neví o tom [chechtot]
Problém s Židy vznikl hlavně kvůli tomu že byli zdatní obchodníci a tím i bohatí - a často se zabývali velice neoblíbenou činností - lichvou a kombinace těchto faktorů způsobila nenávist a ta zase byla základem pro útoky na ně i třeba ve spolupráci s německými okupanty - což bylo zajímavé, přece Slované byli v nacistické terminologii jen kousek nad Židy a obé spadalo do podlidí.
A co se týče Arabové vs Židé tak tam vidím problém v tom že obě národnosti jsou si až přilíš podobné - Arab je také dobrý obchodník a rád smlouvá. No a ve styku se stejně prohnaným Židem padá kosa na kámen [chechtot]
A pak také trochu rozděluje náboženství, ale to hlavně v dobách kdy jsou u moci bojechtiví jedinci, jinak to závažná třecí plocha není (u normálního obyvatelstva).

A co se týče Američanů tak nadávat či obdivovat je snadné, ale je třeba si uvědomit že mají takový systém který umožňuje dostat se na vrchol nejen těm skutečně schopným a pracovitým, ale i naprostým bláznům co si myslí že mají patent na pravdu. V Kubánské krizi měl rozum alespoň Kenedy, ale také ho za to odpravili. Nebýt jeho rozumného řešení tak jsme dnes nemuseli existovat. A jestli se budou dějiny ubírat v nastaveném kurzu tak podobná krize může být klidně do deseti let a je otázkou zda se nějaký vůdce obětuje pro mír jako Kenedy....
Podle mě jsou největši hrozbou pro světový mír tito extrémně bohatí lidé kteří jsou odtrženi od normálního života a myslí si že jsou lepší než ti méně majetní a podle toho konají. Problémem americké demokracie je že čím je dotyčný bohatší, tím je "svobodnější". Vlastně o demokracii v USA moc hovořit nelze - spíš o novodobém feudalismu a vztazích typu patron-klient. Vlastně se dá řici že ač občanskou válku Jih papírové prohrál, tak fakticky jeho systém se udržel a nabyl převahy nad severní demokracií. A feudalismus byl vždy zabijákem pokroku. Taktéž na rodilé Američany má tento systém záporný vliv zejména co se týče schopnosti analyticky a nezávisle myslet - všiml jsem si že většina vědců a nadaných lidí co nejvíce USA prospěli byli čerství přistěhovalci či jejich potomci v první generaci. To už o něčem svědčí.

269095

21.05.2012 14:12

Plán USA a Saúdské Arábie na zničení Sýrie

tak

Mirra 85.?.?.?

Sýrie to má těžké, jenže jen obrana nic moc neřeší, jen pobízí k dalším útokům. Je potřeba aby ve spolupráci se svými spojenci zatlačili na bolestivá místa protivníků v regionu - třeba podporou lidové rebelie v Bahrajnu a i v samotné SA by se našli nespokojenci. Když by se povedlo vytvořit takový tlak tak by v případném jednání měli co nabídnout výměnou za ukončení nepřátelských akcí na území Sýrie.
A role Izraele je také nejasná kvůli alianci s USA, ale zase přeměna Sýrie na islámský emirát by jej vůbec nepotěšila.

269380

22.05.2012 11:05

Je řecká dluhová krize fintou, jak ukrást řecké ropné pole?

proč asi?

Mirra 85.?.?.?

jednoduše proto že řecká pravice je součástí systému a bude bojovat za udržení v něm ikdyby to řecký lid mělo stát poslední euro. A jestli zvítězí levice tak je velká pravděpodobnost že bude boj. Už jednou tam levici zmasakrovali s pomocí západních "přátel".
A hraje se opravdu o hodně - orientace na východní státy by znamenala nejen větší volnost pro Řeky, ale i historickou příležitost pro Rusko udělat průlom v obklíčení. Proto se západní režim bude snažit udělat vše proto aby Řecko zůstalo v EU a bylo dál poslušným vazalem. A jestli dojde k občanské válce tak Turecko jistě nebude stát stranou. Formálně jsou sice v NATO ale reálné rozpory jsou pořád značné.

269439

23.05.2012 14:52

Je řecká dluhová krize fintou, jak ukrást řecké ropné pole?

RE: proč asi?

Mirra 85.?.?.?

a asi o to jde [smích]
Aby se odvedla řeč od tématu. Buď je to opravdu nějaký snílek co tomu opravdu věří nebo provokatér-rozvraceč diskusí. Je krásně vidět jak se to podobným lidem daří a diskutující zapomínají na původní téma (a to nejen zde).

269514

25.05.2012 20:32

Sázka na kolaps

RE: ...židovský sociológovia...

Mirra 37.?.?.?

jenže pravoslavní Rusové je porazili, takže křesťanský vliv je značný. Poslední chazarský vládce se proti křesťanství chtěl postavit konverzí k islámu ale k tomu už zřejmě nedošlo.

269678

25.05.2012 20:55

Sázka na kolaps

RE: nezlobte se,ale ztráci se holý fakt

Mirra 37.?.?.?

skutečným problémem je špatná organizace respektive její nedostatek. V Číně populaci dostali pod kontrolu, ale v demokratických zemích je tento model politicky nepřípustný. Zdrojů není málo jak se mnozí snaží namluvit. Problémem je současný systém který je stylem všichni proti všem a spolupráce skomírá. Dělá se jen to z čeho je kapitál a to co není ziskové je opomíjeno a označováno za zbytné. TO je největší problém.

269679

25.05.2012 22:42

Sázka na kolaps

RE: nezlobte se,ale ztráci se holý fakt

Mirra 37.?.?.?

prostoru je habaděj [smích] Záleží na tom jak efektivně si povede zemědělství. Pořád jsou ohromné neosídlené plochy. I v oceánech je místa spousta pro mořská plovoucí města. A s pokrokem můžou být i podmořská krytá kopulemi. Nenechte se mýlit, místa je dost. A dál se může kolonizovat Měsic a Mars. Mars je lepší volbou protože má větší gravitaci a jsou důkazy že v minulosti nesl oceán a tudíž i život. Lepší je mít kolonie i jinde než na Zemi protože jen tak lze v případě katastrofy uchovat lidský druh.

269687

26.05.2012 17:00

Krize Nabucco

ono

Mirra 85.?.?.?

se USA nedaří jen u Nabucca, ale i dolar jaksi ztrácí pozici - Čína a Japonsko přechází z dolaru na obchod v juanech a jenech.

http://czech.ruvr.ru/2012_05_26/76030146/

269729

27.05.2012 13:45

Kalouskův závod ke dnu

ono

Mirra 85.?.?.?

to vypadá na kombinaci ideologických brýlí u Kalouska v kombinaci s pokyny amerických soudruhů kterým se bezmezně důvěřuje.
Podobné zbídačovací procesy probíhají po celé Evropě a bude se léčit škrty tak dlouho až začně ve většině Evropy revoluce. Pak zasáhne USA která vytvoří něco jako Marshallův plán č 2 a získá přímou moc nad EU. Jenže zatím pořád je naděje. Rusko se konečně vzchopilo a účinně začíná bojovat proti US pokusu o světovládu a Čína jistí křídlo. Dokud bude tato neformální aliance tak USA nemá šanci uspět.
Dalším zajímavým prvkem je skrytá podpora různých separatistů za účelem fatálního oslabení a zlomení státotvorných národů. Nejvíc je to asi vidět v případě Srbska, ale i Němci jsou rozežíráni přilivem muslimů a Britové, Francouzi a Španělé nadměrným příjmem imigrantů z bývalých koloniálních území. Tady se ukázalo že nezávislost nic nevyřešila a problém nezůstal v Africe ale mobilně se přesouvá do Evropy...

Americký systém je vůbec velmi zajímavý - větší část modelu vychází z kartaginsko/fénického systému (důraz na obchod a ovládnutí trhů, žoldnéřská armáda) a jen něco bere z římského modelu - nejvíc viditelná je současná verze romanizace - státy už dříve v NATO jsou pomalu vojsky opouštěny protože jsou dostatečně amerikazovány a pás základen které plní nejen vojenské úlohy se přesouvá na východ kde začíná stejný proces jako v západních státech po válce.
Je to velmi chytré, to se musí uznat, nicméně pořád existuje v Evropě oponent který může úsilí zpochybnit, obzvlášť na jižní hranici kde se dosud ducha Srbska nepodařilo zlomit. Volba prezidenta přinesla nepříjemné překvapení pro euroatlanické elity a ten se již nechal slyšet že se Kosova nevzdá ani kdyby cenou mělo být členství v EU.

269776

je školství a vzdělání. Speciálně pro budoucí politiky by měly existovat školy ve kterých by proběhla selekce na ty vhodné nejen s inteligencí ale i pevným charakterem s minimální náchylností k různým závislostem. Aby v v čase studia byla prověřena nejen jejich inteligence a znalosti, ale i pevnost charakteru a odhodlání být správcem nikoli pánem, to především.
Pro ty co chtějí dominovat a zvyšovat si ego je soukromý sektor, ve státním nemá tento povahový rys co dělat. Pro státní sféru má být typický rys spolupráce a ne dominance, protože soupeření akorát paralizuje státní aparát.
Když se ministrem či vysokým úředníkem co rozhoduje o miliardách může stát kde kdo, tak se nelze divit že to dopadá takto.
Chyba není v systémech ale v lidech kteří si demokracii špatně vykládají. Demokracie měla rozbít rozkastování a umožnit lidem bez závislosti na výši majetku dosáhnout i těch nejvyšších postů. To se sice z větší části realizovalo, ale nevzala se úvahu nekonečná touha po moci. Takže dokud se nezačne s přípravou od základů tak je tento koloběh nekonečný a každý režim na tuto část lidské povahy dříve či později dojede.

Sice to trochu zavání elitářstvím, ale jak to dopadá když se někdo montuje do věcí kterým nerozumí asi ví každý. Pokud se jedná o brouky Pytlíky v soukromém sektoru, tak se toho obvykle moc nezkazí či ten dopad není tak velký jako když selže nekompetentní vláda.

269865

po tom co se stalo ve sněmovně mimo dohled kamer když se dostavil poslanec Rath. Tady je k tomu zajímavý článeček který tuto věc hodně projasní: http://blisty.cz/art/63717.html
Jednoduše šok byl příliš silný a poslanci jsou zastrašeni [bliji]

270354

14.06.2012 03:10

Rusko, Čína a WTO (II)

WTO

Mirra 85.?.?.?

pěkný článek, ale je třeba vzít v úvahu že nynější ruské vedení dělá věci s rozmyslem. Nevím jaká jsou vnitřní pravidla WTO, ale předpokládám že jsou alespoň zčásti demokratická, takže čím víc tam bude států v opozici proti USA a jeho vazalům, tak tím hůř půjdou prosazovat sankce proti "neposlušným" - prostě strategie infiltrace protivníka a snaha o změnu organizace zevnitř [mrknutí jedním okem]

270637

14.06.2012 15:28

Rusko, Čína a WTO (II)

RE: WTO

Mirra 85.?.?.?

Ještě chci dodat že Asijský prostor se neskládá jen ze dvou hlavních velmocí, ale nenápadně vystupuje Indie která pořád dynamicky roste a Rusku je přecejen mentalitou blíže než nevyzpytatelní "žlutí". Často je její role neprávem opomíjena, ale i ona by mohla mít velký význam pro Rusko pokud by Čínani měli nehorázné požadavky. Dá se říci že spojenectví s Indem je přirozenější než s "Mongolci".

270663

houšť, touhle politikou budou opravdu USA zanedlouho obklopeny nepřátely kteří budou mít útlaku plné zuby.
Do Sýrie dorazily ruské válečné lodě takže jestli budou chtít něco zkoušet Američani tak ještě může být na téhle planeté hodně horko...

270756

19.06.2012 13:13

USA se v Sýrii pokouší začít plnohodnotnou válku v zastoupení

naboso do ohně

Mirra 85.?.?.?

tentokrát si myslim že narazí kosa na kámen. Teď jsem četl že se do Sýrie sjíždí východní vojska na "cvičení" takže americký pokus o útok by měl velice vážné důsledky a konflikt s Ruskem i Čínou.
Cvičení se účastní nemalé síly a zastoupeny jsou Írán,Sýrie,Rusko a Čína - válečná čínská plavidla dostala povolení od Egypta k proplutí Suezem.
Tady je link:
http://czech.ruvr.ru/2012_06_19/78600797/

270786

20.06.2012 08:37

Na správné straně historie

velice dlouhý text

Mirra 85.?.?.?

s nízkou nutriční hodnotou. Pan Lavrov na to jde velice zeširoka a až na konci textu dojde k tomu že tohle rozvrtávání zkostnatělých struktur k ničemu dobrému nepovede. Američané a jejich spojenci jaksi zřejmě nechápou že je podstatný rozdíl mezi převraty ve východní Evropě a v Arabsko-islámském prostoru. Jak p. Lavrov podotýká, spousta států se vrací ke svým kořenům a jelikož arabské státy vlastně moc jednotné minulosti a kultury nemají (Arabská říše a jeji chalifáty byly dávno zničeny a dlouho porobeny Turky) tak kořeny hledají často v radikálním islámu který patří do temného středověku a ne do 21 století a to je vážný problém i pro jejich sousedy.
Na jednu stranu je pochopitelné že lidé kteří vidí bezútěšnost západního konzumu tíhnou k duchovnu, ale už méně že tíhnou k té středovéké verzi která aktivně utlačuje ženy, předepisuje mužům jen krátké vlasy a podobné věci které mají být rize soukromou věcí jedince. Bohužel se v tomto až tragicky projevuje nízký stupeň vzdělanosti arabské populace, protože málokterý vzdělaný člověk s rozhledem je ochoten takové tmářství akceptovat.
Je s podivem že Izrael není proti těmto "rozvrtávacím" akcím, protože pro něj znamená sjednocení arabských států pod taktovkou radikálního islámu velké ohrožení bezpečnosti. Tudíž se dá uvažovat že se předpokládají dlouhé náboženské a etnické boje v celém prostoru a ve finále po vyčerpání stran a kompletním rozvrácení společností vyslání "mírových" okupačních vojsk a nenápadnou realizaci projektu "Velkého Izraele". Jediný Egypt se zatím drží jakus takus stabilně, ale je otázkou co se stane jestli dojde na provokace. Arabové jsou velmi vznětlivé etnikum a pokud by to armáda nepodchytila hned v zárodku tak by mohlo dojít také k válce. V případě Libye a Sýrie je také velmi zajímavé jak rychle se opozice vyzbrojila tak že může odolávat pravidelnému vojsku a zabíjet poměrně dost vojáků, to o něčem svědčí. S nějakými rebely vyzbrojenými pár pistolemi a puškami by se dokázala vyrovnat i policie.
A dost mě pobavila zmínka o tom že Rusko tam nemá žádné zvláštní zájmy. Vždyť je to Váš jediný opěrný bod ve Středozemí, když jste ztratili možnost usadit se v Jugoslávii dokud k ní ještě patřila Černá Hora.

270827

22.06.2012 22:10

Útok na média v Americe

...

Mirra 85.?.?.?

Americká společnost se dost nepěkně zvrhává do pravého opaku svobodné společnosti. Ale ani minulost USA po získání nezávislosti nebyla růžová jak si někteří myslí. Důvodem pro povstání nebyl jen diktát z Londýna, ale také to že Anglie alespoň trochu ctila právo a snažila se uzavřené smlouvy s indiány dodržovat, což se mnohým osadníkům nelíbilo. Po získání nezávislosti se stala situace pro indiány přimo tragickou. A tenhle styl Američanům zůstal - dokud je příliv levných peněz a zdrojů tak se chovají kultivovaně, ale jak se situace zhorší tak slupka padá a požírají se i sami navzájem. Situace se dost blíží různým ponurým scifi kde lidem vládnou magnáti a jejich společnosti a stát je jen bezvýznamnou servisní organizací. A pokud vyhrají republikáni tak ta doba nebude daleko, protože ekonomika půjde do kytek tak místo US vlajky budou na domech vlát prapory s logy vlivných korporací...

270965

26.06.2012 01:48

USA a Francie chystají pro Sýrii libyjský scénář

osobně

Mirra 85.?.?.?

mi to přijde jako další testování obranyschopnosti Ruska. Libyjský scénář bude pravděpodobný až v Sýrii nebude ruské vojsko, protože na velký konflikt se necítí, tak se je pokusí vypudit. Až pak to bude reálné. Dále je zřejmé že podobné "unikající" informace o možném útoku jsou psychologického charakteru hlavně pro samotné syrské vojsko za účelem podlomení morálky. Mnohdy má samotná zastřená hrozba větší efekt než reálná akce.
Ale docela mě udivuje jak se Francie stala poslušným vazalem kvůli pochybné slávě a pár stříbrným [bliji]

271131

26.06.2012 18:53

USA a Francie chystají pro Sýrii libyjský scénář

RE: osobně

Mirra 85.?.?.?

Mám takové neblahé tušení že v USA si myslí že stejný recept funguje všude - klasická chyba velmocí. Jenže islámské státy nejsou žádná poměrně poklidná a disciplinovaná Východní Evropa. Plná obroda středověkého islámu může mít nedozírné následky. Zatím zápaďákům jdou emírové na ruku, ale až z nich bude velmoc tak se tón rychle změní.... Je to hra s ohněm, a jak je známo oheň je dobrý sluha ale zlý pán.

271172

02.07.2012 00:11

Ilumináti – Sekta jež se zmocnila světa

Poněkud zmatené

Mirra 85.?.?.?

ale je pravdou že proti křesťanství se rozhořela od nástupu novověku tvrdá válka. Počínaje nacismem a konče liberalismem se všechny ideologie snažily různými prostředky potlačit nejmírumilovnější náboženství prosté útlaku a rozkastovávání a to nejen zvenčí ale i zevnitř. A dlouholeté úsili nese své ovoce - mnozí již nevidí zásadní rozdíl mezi křesťanstvím a jinými vírami a hází je do jednoho pytle (hlavně prosím nezaměňovat křesťanství s katolictvím). Křesťanství je univerzalistická víra která neobsahuje elitářství ani nepodporuje kastování podle majetku či původu a to je mnohým trnem v oku a proto je tak nenáviděno jak Židy i mohamedány současně. Ono bezvěrcům se pak dobře vládne a dají si vnutit i to nejzvrácenější a ještě za to děkují....
Člověk bez kořenů je jako list unášený větrem, proto se tak tlačí na flexibilitu pracovních sil, aby lidé ztratili své ukotvení a stali se jen loutkami co poslušně konají a přitom si myslí že mají nějakou vlastní svobodu. Taktéž novodobé tlaky na děti aby co nejrychleji opustili rodný dům jdou s tím ruku v ruce, protože tím se ztrácí spojení s rodinou tak se děti odcizují a nechtějí se ve stáří postarat o rodiče a proto je dávají do různých sociálních zařízení. Jde o evidentní tlak aby se většinová masa stala poslušným stádem konzumentů a menšina odolávajících je pak vystavena dvojímu tlaku.

271365

08.07.2012 10:40

Finanční puč v Evropě: Vláda bank, pro banky

hmm

Mirra 85.?.?.?

a pak že je euroatlantická civilizace ateistickou - ani v nejmenším, jen křesťanského boha nahradili starým "Zlatým teletem", bohem peněz a chamtivosti...
Pokud lidé tento model neodvrhnou tak nastane stav který je popisován v mnoha scifi - nebudou vládnout státy ale magnátské korporace které už mají dobře nakročeno na likvidaci národních států.
Pro mnoho lidí ztratila práce význam a pracují jen kvůli penězům když jejich výkon má zhruba tu hodnotu jako pytlík na jedno použití. Hodnoty se už tvoří jen za účelem zisku nikoli kvůli rozvoji, proto ta stagnace.....

271664

09.07.2012 20:23

Ilumináti – Sekta jež se zmocnila světa

RE: Poněkud zmatené

Mirra 85.?.?.?

mohl byste to konkretizovat v čem Kristovo učení podněcuje k nenávisti a vraždění? Zřejmě budete jeden z pomatených kteří nic neví ale mluvili by do všeho....

271746

09.07.2012 23:21

Ilumináti – Sekta jež se zmocnila světa

RE: Poněkud zmatené

Mirra 85.?.?.?

Pletete si pojmy a dojmy a to dělají jen hlupáci vážený anonyme. Pokud byste četl Nový zákon tak byste nikdy takovou blbost nemohl napsat. Pokud disponujete alespoň znalostí fakt ze základní školy tak jistě víte proč byly náboženské války a proč třeba našeho Jana Husa odsoudili. Katolickou církev postihlo to co postihuje snad všechny mamutí organizace do kterých se infiltrují různí devianti a mocichtiví kariéristé.
Dále, Kristus není žádná mytická a vymyšlená postava, ale reálně žijící bytost.

271753

25.07.2012 13:52

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

RE: Směšné

Mirra 37.?.?.?

Nacionalismus ožil hlavně kvůli upadající životní úrovni většiny obyvatel bývalého Východního bloku a hlavně kvůli v některých státech celkem dramatickému úbytku původní populace a množení různých divokých a nepřizpůsobivých. Je to stejné jako když se do velikého činžovního domu přistěhuje několik hlučných snědých rodin - nejdříve to vzbudí neklid a odpor a když se s tím nic nedělá tak se ti slušní začnou stěhovat pryč a počet nepřizpůsobivých vzrůstá a z domu se stává něco na způsob slumu. To samé je to se státem - pokud se rodí málo dětí a přistěhovávají se cizorodá etnika tak to vyvolává silné napětí, obzvlášť když se to neřeší.

Ad sféry vlivu - ty ještě rozdělené nejsou, to by se nemusely používat různé rezoluce a dokonce nálety. Spíš se dá řici že něco bylo dohodnuto, ale největší hráč je nejvíc falešný a zkouší co ostatní ještě skousnou.

272480

25.07.2012 19:17

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

RE: Směšné

Mirra 37.?.?.?

Jenže jste přehlédl že jenom Afghánistán, Vietnam a Irák byly tvrdší válkou a hlavně byly jasně dány strany konfliktu což po konci Studené války prakticky neexistuje. Hranice mezi válčícími frakcemi jsou velmi neostré a často tak splývají že laik prakticky nemá šanci rozeznat kdo, proč, proti komu a za co. V tom jsou novodobé konflikty horší. Tyto nové války mají sice mnohem nižší ztráty než třeba korejská či vietnamská, ale jejich rány jsou skryté a o to bolavější. A nejhorší je že toho moc nevyřeší a dál bublá nespokojenost. Obvykle má válka vyřešit nějaký stav, ale to se v případě Jugoslávie, Egypta, Libye či Iráku nepodařilo, jen byly obě strany konfliktu oslabeny a ti dočasně poražení číhají až se naskytne příležitost.

Podle všeho jsou tyto boje za demokracii jen pláštíkem pro hospodářskou likvidaci konkurence a obsazení trhů. A zároveň se obyvatelstvo dotyčných států udržuje v napětí, v jakési poloválce aby nebyli akceschopní - to je krásně vidět na bývalé Jugoslávii kde místo aby se velmoci snažili o usmíření tak bývalé federální národy poštvávají proti sobě.

A tou západní civilizací myslíte co - USA a jeho vazaly? Čestnou vyjímkou byla jen Francie co se snažila o alespoň trochu samostatnou politiku a myšlení.A ani s tou demokracií to nebylo už tehdy tak žhavé pokud lidé zvolili nesprávnou stranu. USA sice přinesla světu mnoho dobrého, ale nesmí se zapomínat na to čím to bylo způsobeno a ani pominout negativní působení. Často se mluví o zaostalosti Východního bloku, přitom i sami Američané uznávají že Sověti měli srovnatelnou techniku, ale byl tu jeden aspekt který znemožnil takový rozvoj jako v USA - chronické utajování, takže zatímco v Americe šly výsledky výzkumu rychle mezi lidi, tak zde to šlo jen po velmi malých kapkách.

272484

28.07.2012 08:13

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

nepřesvědčivé

Mirra 85.?.?.?

Podle mého názoru by se nejvyšší trest měl aplikovat až po nepochybných důkazech pro pachatele obzvlášť těžkých zločinů. Nejen že by zločinec byl potrestán ale zároveň by se zabránilo pokračování další činnosti při případné amnestii. Těžkým zločinem myslím třeba něco na způsob toho co se stalo v JAR, kde zločinci obzvlášť brutálně vyvraždili rodinu a od soudu šli s úsměvem. Takovým by tortura náramně prospěla - a povinně bych na to nutil dívat i ostatní vězně aby věděli co je čeká když budou dělat neplechu.
Ono to naoko vypadá že tento trest toho moc neřeší, jenže když by se neaplikoval, zvlášť v superstátech tak by zločinnost byla o dost vyšší protože zločinci by se už vůbec neměli čeho bát. Čím větší a různorodější je stát tím hůře se udržuje pořádek a tento trest spoustu váhavějších odradí. Je snaha i popravy provádět co nejméně bolestně, ale i to tomu trestu ubližuje protože jen málokterý zločinec nemá hrůzu z bolesti - takhle si řekne "no co, dají mi injekci,usnu a bude" a tím se ztrácí velká část odstrašujícího efektu a působí hlavně na ty méně odolné, třeba na bankovní lupiče, ale ne na zatvrzelé zločince co zabíjí pro zábavu. To je třeba rozlišovat.
Chápu myšlenky humanistů, jenže oni vidí společnost tak jak chtějí, a ne jak vypadá skutečně. Reálně bohužel pořád většina lidí jedná podle předpisů a zákonů jen tehdy když je za jejich porušení tvrdá sankce.

272582

28.07.2012 08:21

Válka na všech frontách

RE: Al-kajda

Mirra 85.?.?.?

Tak proto nedávno proběhla médii zprávička o tom že Kurdové bez odporu převzali oblasti na severu. Zřejmě se dohodli s Asadem, protože ví že když padne tak se jim zle povede. Takhle mu odlehčili a další jednotky mohou být nasazeny tam kde je potřeba nejvíc. Zajímavé jak USA horují pro demokracii a právo národů na sebeurčení, ale osud pronásledovaného kurdského národa je nechává chladným - nedávno se nechali oni džihádisti slyšet že Turecku pomohou s jejich potíráním a reakce USA byla nulová....

272583

28.07.2012 10:47

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,

Mirra 85.?.?.?

pomíjíte ale jednu věc - nikde není psáno že režim zůstane stabilní a nebudou nepokoje, a v takové atmosféře jsou ve věznicích vzpoury a sadisti a devianti utíkají a hledají si oběti po dlouhém půstu, jak se to děje třeba nyní v Sýrii. Nenamlouvejme si že žijeme v relativně stabilní zemi - Sýrie byla dlouho vzorem stability a jak to dopadlo. Už když uteče jeden takový jedinec tak je to problém a mnohdy to skončí dalším vražděním. A teď si představte že jich uteče třeba několik stovek....

272598

28.07.2012 17:53

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,

Mirra 85.?.?.?

Reagujete jako většina - jsme ve Střední Evropě, zde nic nehrozí. To je jen iluze. Stačí větší ekonomický otřes a může být zle. Atentáty a terorismus se nám zatím vyhýbají, ale jsou doslova za humny - viz naposledy Bulharsko. A věznice jsou plné až přeplněné. Jak myslíte že by to vypadalo kdyby se jich většina naráz dostala na svobodu?
Nyní se zločinci prakticky ničeho nebojí a troufnou si i na dvoučlennou hlídku - a nehrozí jim žádný postih který by je opravdu zabolel. Jsou to totiž jedinci kteří si z nějakého vyhubování nic nedělají a třeba i z cely jsou schopni řídit gang.

V zásadě jsou tři typy lidí - první skupina je vždy čestná a zásadovitá, ta není moc velká. Pak je velká skupina těch co jsou sice nějaký menší přečin udělat, ale nejde o nic závažného - typicky drobná krádež či podvod ale člověka by umřít nenechali.
A pak je tu poslední kterou tvoří psychicky narušení jedinci či tzv lidé s genem zla - ti se hojně vyskytovali třeba v řadách esesáků. Příkladem budiž dr. Mengele. Těchto lidí také sice není moc, ale o to větší jsou následky jejich činnosti.

S trestem smrti by měly být také důkladně zváženy dopady zločinné aktivity - i třeba takový politik či úředník by měl být stejně tvrdě potrestán za hospodářskou kriminalitu. Sice nikoho nezabil, ale svou činností třeba dopustil ožebračení velké skupiny obyvatelstva a tudíž dopady jeho činnosti mohly mít stejný účinek jako činnost sériového vraha....

272625

28.07.2012 23:13

Trest smrti - neúčinný a nehumánní přežitek

RE: Trest smrti je neospravedlnitelný,

Mirra 85.?.?.?

jistěže má příčiny - reálný kapitalismus přeje jen těm nejzdatnějším a zbytek jen přežívá. Na zločinnosti se velkou mírou podílí užívání drog a také velký pocit beztrestnosti kdy si spousta lidí plete demokracii s anarchií. Existuje nemalá skupina lidí napříč společností na kterou neplatí žádné domluvy a jen chladně váží potenciální poměr zisku a ztrát při provedení akce. A pokud si spočítají že i těžký zločin jim vynese nemalý zisk a hrozba sankce je minimální tak akci nemilosrdně provedou.
A tento typ lidí je v našem státě nenápadně podporován. Převzali jsme prvky americké demokracie, ale už ne tresty které by odrazovaly od trestné činnosti.
Já bych se přimlouval i za trochu tureckých způsobů trestání - zejména trest bičováním chodidel a zad by byl velice odstrašující. Většina zločinců se velice bojí bolesti, takže jim humání trest smrti zas nepřijde tak hrozný jako veřejné bití a potupa.

272646

08.08.2012 13:07

Nejste-li na Facebooku, znamená to, že jste psychopat?

RE: Tak jsem asi psychopat

Mirra 85.?.?.?

Typický názor neználka který nezná, nezkusil ale odsuzuje protože slyšel že je to prý špatný... Prý stádovitost a krávoviny [chechtot]
Když se FB opravdu umí ovládat tak je to fajn věc. Já používam prakticky jen na kontakt s bývalými spolužáky - je to mnohem lepší než se obtelefonovávat, vždyť se dá pokecat v integrovaném chatu a je to zdarma ani není třeba nějaký externí program. Vůbec to nemusí být o stádovitosti, záleží na volbě užívatele zda chce mít stovky neznámých kontaktů nebo jen úzký kroužek známých lidí.

273149

08.08.2012 21:12

Nejste-li na Facebooku, znamená to, že jste psychopat?

RE: Tak jsem asi psychopat

Mirra 89.?.?.?

že by mě ale zajímalo v čem ten FB ubírá svobodu [překvapení]
Podle mě ji naopak zvětšuje protože není potřeba tak složitých a drahých komunikačních prostředků jako v minulosti. Ale pokud jste založením poustevníci co promluví jen párkrát denně když je to nejnutnější, tak to chápu... Ale na druhou stranu občasné klábosení dost zvyšuje informovanost o druhém a to dost nenápadně. Mlčení akorát přispívá k nepochopení a z toho se rodí konflikty. Opravdová svoboda spočívá v možnosti jet kamkoli a mluvit skýmkoliv o čemkoliv.
Proto ve FB a jim podobných spatřuji dobrou věc - mladí z celého světa spolu mluví a poznávají jiné lidi a mentality a to prospívá do budoucna už v jednání naživo. Špatná komunikace či žádná dobře živí předsudky a lidé jsou pak snáze zmanipulovatelní k nenávisti k jiným národnostem.
Jistě to má i záporné stránky kdy se na nich někteří stanou závislými, jenže ono je spousta věci na kterou si jde vypěstovat závislot a přece se kompletně nezavrhují...

273174

09.08.2012 14:58

Nejste-li na Facebooku, znamená to, že jste psychopat?

RE: Tak jsem asi psychopat

Mirra 89.?.?.?

ono to je tak že prakticky každá dobrá věc jde vyhnat tak do extrému že se znechutí. Vše by se mělo používat vyváženě - ostatně je to na vůli jedince zda se nechá neustále otravovat nebo jasně postaví mantinely. A co se týče nutnosti kontrolovat FB - stačí tam jen občas na minutku podívat zda se něco zajímavého neděje. Jenže spousta lidí si sami vypěstují závislost, ale obviňují z toho pak tu službu. Ale ta je přece neutrální, neživá a za volbu člověka nemůže. A co se týče mail spamů, většinou stači při různých registracích (třeba jen při pitomé inzerci) číst a neodklikávat všechno, často tam bývá zatrženo zasílání upozorňovacích a reklamních mailů.

273198

19.08.2012 12:56

Bukvice pochodovaly Prahou

RE: Četl jsem minulý rok v diskusi:

Mirra 89.?.?.?

Vcelku trefný příspěvek, ale docela mě zarazil ten konec. Definovat normalitu není často jednoduché - dá se říci že normální je chování které preferuje většina populace a nenormální co se vyskytné občas, nekontinuálně. Jenže lidé jinak orientovaní ať už jich je jakkoli málo tak se vyskytují ve vcelku stejné míře nepřetržítě. Hovořím o těch opravdových homo jedincích kteří s druhým pohlavím nemůžou. Pak je tu druhá skupina která jde do sexu se stejným pohlavím buď ze zvědavosti (hlavně muži) či z flustrace z opačného (hlavně ženy). Pak záleží na kulturním okruhu - v našich a přílehlých krajích je to víceméně pořád rarita (jiné chování), ale třeba v Mongolském okruhu jde o běžnou věc (snad proto že spousta tamějších chlapců vypadá dost zženštile).

273524

24.08.2012 17:56

Americké zoufalství se vynořuje v Sýrii na povrch

RE: Ruska vojska se vynorila v Syrii driv, nez americke zoufalstvi

Mirra 37.?.?.?

Papouškování dávno vyčpělých hesel už na nikoho dojem neudělá, obzvlášť ne tady...

A jinak, k nám nepřijeli žádní "Rusáci", ale Sověti, a to je celkem podstatný rozdíl. Je to zhruba jako kdyby v případě Američanů někdo nadával do Anglánů, protože bývalí britští kolonisté jsou dominantní silou Spojených států. Stejně tak v Sovětském svazu byli dominantní Rusové, ale to neznamenalo že měli úplně všechno pod palcem - dokonce ve vedení byli lidé menšinových národností - třeba Stalin byl Gruzínec nebo Chruščov Ukrajinec.

A co se týče nynější Rusů v Sýrii - ti mají plné právo chránit svého spojence před přeměnou na vazalskou enklávu NATO.

273814

30.08.2012 01:17

Líza

RE: ach jo

Mirra 89.?.?.?

taky mě to přišlo hodně divný - tak když je už březí tak nic nedělat, vždyť by to ten měsíc či dva počkalo než by se zotavila z porodu. Nebo jí veterinářka zjistila rizikovou březost??

274103

Pán je anarchista? [chechtot] [velký smích]
Boj o politickou moc je přirozenou součástí lidstva stejně jako sex [mrknutí jedním okem]

274272

14.09.2012 12:56

Úpadek Západu: Tragédie nebo komedie?

podplácení/zastrašení

Mirra 89.?.?.?

Bohužel proti korumpující moci dolaru je většina lidí i vlád bezmocná. A pokud se nabídnou opravdu velké peníze v kombinaci se skrytou pohrůžkou tak úspěšnost je prakticky stoprocentní. Jediný stát který má páky na pořádné zahýbání dolarem je Čína, ale ta jen tak něco nepodnikne dokud nezbaví své hospodářství tak velké závislosti na vývozech.

P.S: na aktualne.cz opět ukázka potlačení svobody slova - zřejmě kvůli diskuzi pod článkem o muslimech...

274817

02.10.2012 07:35

Ještě jednou můj názor na Klause

ale ale

Mirra 89.?.?.?

vypadá to že vůbec nebyla pochopena symbolika této "kuličkové" akce - byl to útok na architekta a symbol současného českého divokého kapitalismu, který si drtivá většina lidí nepřála restaurovat...
A k té slušnosti a čestnosti, doufám že je to jen nezvyklá provokace, protože jinak je to na léčení. Označit za slušného a čestného člověka co "zhasne" a vypustí z psince ty nejhorší potvory bez náhubků a doufá že nikomu neublíží lze označit všelijak jen ne těmito pojmy.

P.S: a docela by mě zajímalo zda si onen kluk uvědomoval zda může jít na smrt, ale evidentně si byl velice jistý že mu to projde, což je také podnět k zamyšlení...

276040

02.10.2012 12:49

Ještě jednou můj názor na Klause

RE: Nechápu

Mirra 89.?.?.?

je třeba pochopit že Klaus je hlavním architektem tohoto systému a symbolický útok proti němu značí nespokojenost s touto americkou verzí kapitalismu ve které za nedlouho nebude zdarma prakticky nic ikdyž občan platí daně a pojištění čím dál vyšší.
A nejenže byl vůdcem skupiny usilující o úplnou obnovu kapitalismu ale má i velký podíl na rozdělení republiky, stejně jako druhý Václav.

276103

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,56 Kč
Euro
25,58 Kč
Libra
29,78 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,36 Kč
100 japonských jenů
19,57 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 046,09 Kč
1 unce stříbra
556,37 Kč
Bitcoin
778 031,93 Kč

Poslední aktualizace: 19.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 469 055