Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané anellus

Nalezeno 30 příspěveků, 8 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.11.2007 18:46

iNo pasarán!

Náhlý záchvat antifašismu u našich politiků signalizuje, že něco nesedí.

anellus 195.?.?.?

Obávám se, že pan Stwora má bohužel až moc pravdu. Zdá se, že za vydatného přispění medií a 15-ti milionů z kapes daňových poplatníků se někomu podařil mimořádně sofistikovaný bluf, jak z demonstrace proti okupaci Iráku udělat masovou akci na podporu hlavních strůjců válek na blízkém východě, Izraele a židovské lobby v USA. Antifa, jejíž činosti si jinak vážím, asi skočila někomu na špek. Dalším produktem akce je též politické zviditelnění židů u nás a implikace jakési nové čtvrti v Praze, Židovského města do podvědomí, hlavně mladých lidí. Skutečně chytré, to opravdu nemělo chybu.

146980

22.11.2007 13:42

Časy se mění

RE: [2] časy se mění - NĚCO NENORMÁLNÍHO???

anellus 195.?.?.?

Asi jsem blázen nebo komunista ale snů o něčem lepším se nehodlám zřeknout ani ve svých 58 letech. Naprosto je však nespojuji s "tržním" systémem, který dnes řádí v ČR a zřejmě i jinde v kapital.státech, jak vyplývá z příspěvků většiny zde diskutujících.
Časy se opravdu mění ale základní premisa zůstává, kapitalizmus si na lidi dovolí tolik, kolik mu lidé dovolí. Je evidentní, že masové odbourávání sociálních vymožeností nastalo až po pádu socialistického tábora a to téměř ve všech tzv. vyspělých zemích současně a obdobnými metodami. Inu holt, to je ta globální tržní společnost. Za socializmu, v bývalé ČSSR byly značné nedostatky ale po celých 41 let lidové vlády se pomalu ale jistě sociální výdobytky zvětšovaly. Osobně lituji porážky socializmu, dnes po téměř 20-ti letech by byl zase určitě o kus dále. A kdyby ze socialistických vymožeností dokázal socialistický režim udržet alespoň to, že lidé si byli fakticky rovni, tak to samo o sobě, by byl pro mne dostatečný důvod abych takovou společnost podporoval.
Mě tehdy totiž milionáři, miliardáři, rstituenti, šlechta, političtí prostituti a jiní VIP nikterak nechyběli a v budoucnu opět chybět nebudou. Dej mi Bůh, abych se takové doby ještě dočkal !

147727

09.01.2008 16:49

Trestní oznámení na Zvědavce

Sympatizuji s Vámi

anellus 195.?.?.?

pane Stworo a ačkoliv jsem jinak velmi loajální občan, v tomto případě stojím na Vaší straně. Napište, jak Vám v danné situaci může obyčejný čtenář, bez konexí pomoci a to jak Vám osobně, tak i sdružení o kterém sice slyším poprvé ale asi sdružuje rozumné lidi.

150893

18.03.2008 12:15

Čína připravuje Peking na olympiadu

Neustále je zde ve všech pádech skloňován dalajláma.

anellus 195.?.?.?

Může mi někdo vysvětlit, jak je možné, že tento člověk neustále mluví s bohorovným klidem za všechny Tibeťany a prohlašuje se jakýmsi duchovním vůdcem. Jaký má k tomuto mandát, byl snad někým zvolen do čela Tibetu ? Zdá se mi, že vláda Číny v Tibetu má mnohem větší legitimitu, už jen proto, že Tibet vytáhla ze středověkého klerikálního bahna. Že to nevoní té neuvěřitelně početné komunitě mnichů, zvyklé žít na cizí útraty to celkem pochopím. Je ale zřejmé, že obyčejní Tibeťané mnišské kraválisty nijak zvlášť nepodpořili.

156739

06.06.2008 11:04

Velký naftový podvod

RE: hmmm... i.díl

anellus 195.?.?.?

Promiňte, ono snad omezování lidských práv někdy nějak zásadně přicházelo z Ruska ( předpokládám, že jste měl na mysli býv. SSSR) ?
Pokud se nemýlím, tak to byla jediná země, která podobné ekonomické hrátky ožebračující lidi práce rychle a jednoznačně zlikvidovala, alespoň v dosahu své moci. Burza byla 70 let zavřena a kupodivu nikomu nechyběla. Tím právě naopak pro většinu lidí práva, alespoň ta ekonomická podstatně rozšířila.

162630

03.07.2008 12:33

Reálný dotyk Systému

RE: Konšpiračka z prop.sk

anellus 195.?.?.?

Myslíte to asi ironicky ale já bych zase tak nad věcí nebyl. Ono se snadno může stát, že nějaké nejmenované mocnosti rómská menšina u nás může posloužit obdobně jako sudeťáci ve 30-tých letech, k rozbití státu nebo k jeho věčné šikaně. Ona ta lidská práva, hlavně rómská jsou prevít a šikovně využitá zvlášť.
Na druhou stranu, nevím proč se o Rómech vlastně bavit, vždyť zde v podstatě žádní nežijí, alespoň podle výsledků posledního sčítání lidu, kdy se k Rómům hlásila jen hrstka. Čili, jde jen o nepřizpůsobivé jedince z majoritního obyvatelstva, sice poněkud tmavší pleti ale nejsme rasisté, že.
A jelikož jsou to tedy (hnědo)Ceši příp. Slováci je nutno striktně aplikovat stejná práva a stejné povinnosti, výmluva na národnostní odlišnosti neobstojí.

164301

03.07.2008 13:49

Melčák, Pohanka, Snítilý, Wolf a…kdo bude další?

RE: Máme na vůbec na výběr?

anellus 195.?.?.?

No a co takhle zkusit volit ty fuj, fuj komunisty ? Já to tak dělám v každých volbách po převratu.

164307

18.11.2008 07:01

Kam jsme se to dostali?

RE: 19 let svobody

anellus 195.?.?.?

Celkem s Vámi lze souhlasit, co se týká ideového zpracování našich dětí/vnoučat. Nechápu ale proč stále používáte pro označení ideologů současného režimu slovo soudruzi. Pokud se nemýlím soudruh je vnitrostranické oslovení členů KSČM a ti jistě nevedou mladé k adoraci současného kapitalizmu. Pro mne slovo soudruh nemá pejorativní nádech, označuje dnes skupinu lidí, jejichž názory sice ne zcela akceptuji ale kterým se musím obdivovat pro jejich osobní statečnost. A o statečnosti to dnes u nás celé je, stát si za názorem, který považuji za správný ale který není v současnosti IN, to statečnost vyžaduje. Domnívám se, že by bylo pomalu třeba slovu soudruh vrátit původní význam.

176084

08.12.2008 10:39

Strasti švédskeho školstva

RE: kulturní levičáctví v praxi

anellus 195.?.?.?

Obdobně deformované pojetí školství u nás není žádnou výsadou levice, naopak je to pravicový "přínos" národu Komenského. Socialistické školství (to bylo skutečně levicové) představovalo zatím absolutně nejvyšší úroveň českého školství. Až po převratu v r.89 do něj začaly pronikat popsané prvky, které autor článku, nevím proč, označuje za levicové. Což vedlo ke strmému poklesu kvality škol všech stupňů, k téměř úplné likvidaci učňovského školství, ke vzniku soukromých škol produkujících sebevědomé analfabety, atd, atd. Jinak, to že švédská mládež nepovažuje běloruský režim za diktaturu spíše svědčí o tom, že si přeze všecko zachovává zdravý rozum nebo je ve Švédsku menší míra mediální masáže v tomto směru.

177796

17.02.2009 07:59

Finanční expert Michail Chazin: „Ekonomika padne na dno v dubnu! Kdy se zvedne?“

RE: Zajímavý článek

anellus 195.?.?.?

Vrátit se k socialistickému velkovýrobnímu zemědělství je sice správná idea ale její realizace dnes již není v našich rukou. To by bylo možné jen za předpokladu nastolení nějaké nové formy socializmu. A to bez opory o nějaké to obdobně smýšlející a hlavně mocné "dubisko" není možné. A to ani v případě, že by šlo o změnu za níž by stála drtivá většina lidí a to nestojí. Žádné "dubisko" se prostě v geopoliticky blízkém okolí nekoná. Takže nám nadále nezbyde, než zůstat vnitřní kolonií EU se všemi z toho plynoucími důsledky. Ale tak jsme to přece chtěli, nebo snad ne?

183952

17.02.2009 13:25

Finanční expert Michail Chazin: „Ekonomika padne na dno v dubnu! Kdy se zvedne?“

RE: Zajímavý článek

anellus 195.?.?.?

To satai.
K čemu je dobrá každá jiná velkovýroba, např. automobilů nebo počítačů. Je to prostě dnes v podstatě jediná cesta jak zabezpečit potřeby lidí a to jediným opravdu trvale fungujícím způsobem. To, že na něm v kapitalismu neskutečně parazitují "vlastníci kapitálu" a na ně nabalení slouhové je věc druhá. Naše současná zemědělská malovýroba a "rodinné farmy" vedené malozemědělským způsobem nás dovedly přesně tam, kde dnes jsme, k totální ztrátě potravinové soběstačnosti a koloniální závislosti na západních zemích. Je si potřeba přiznat skutečnost, že naše hospodářství (a zemědělství v prvé řadě) bylo za socializmu v podstatě autarkní a dokud jakž takž funoval surovinový bártr v rámci RVHP mohl nám být celý zbytek světa ukradený a také byl, krize se nás nedotýkaly ani v nejmenším. Samozřejmě, že na výrobní autarkii se doplácelo poněkud nižší technickou úrovní výrobků (nikoliv potravinářských - např.tehdejší mléko kupodivu po dvou dnech zkyslo, zkuste to s dnešním). Nelze v 15-ti mil. státě zkoumat úplně všechno. Mnohdy jsme vyvíjeli věci dávno existující jinde ve světě. Když ono je ale důležité aby produkt byl dosažitelný právě tady a právě teď, a to tehdejší výzkum a vývoj i v zemědělství zhruba plnil.
Nicméně, dnes si o jakémkoliv vývoji a výzkumu můžeme nechat jen zdát, proto se do vědomí veřejnosti dalo snadno implantovat že zemědělská velkovýroba je něco fuj, fuj (s prominutím, vy sám jste důkazem). Momentálně jsme jen čerstvě zkrachovanou montovnou a protože věda a výzkum chybí, bude exaktní "poučení z krizového vývoje", které by normální člověk očekával, nahrazeno dalším vymývaním mozků o "krizi důvěry a z přežrání", tam, kde jde o dávno známou a popsanou klasickou krizi z nadvýroby, jako vystřiženou z učebnic politické ekonomie 70-tých let.
Socializmus, naproti tomu, byl schopen jisté úrovně exaktní reflexe, o čemž svědčí právě vybudování zemědělské velkovýroby, i když na to semtam nějaký kulak-nekulak doplatil. A socializmus byl nakonec schopen i sebereflexe, o tom svědčí i nekrvavé předání moci, když se tehdejší věrchuška přesvědčila, že některé these o vývoji společnosti nějak nefungují.

183973

19.02.2009 09:21

Mattoni už není

RE: Hmm,

anellus 195.?.?.?

V zásadě souhlas, co se týká Gándhího citátu ale co se týká nezávislosti Indie, tak tady nehrála rozhodující roli síla nepochybně velkých myšlenek ale opět zbraně, přesněji řečeno fakt, že ty zbraně tu byly a v rukou, které byly ochotny je pro věc nezávislosti i použít. A existoval, díky poválečné situaci i mimořádně silný spojenec. Výsledkem toho všeho bylo, ze strany Británie, "správné vyhodnocení" situace, která jinak pro ni hrozila fatálním výpraskem, obdobným jaký obdrželi Francouzi v Indočíně o pár let později. Velké myšlenky jsou krásné a motivující ale svobodu přináší nakonec vždy jen čin - dobrá zbraň v ruce a schopnost i odvaha ji za tím účelem i použít.

184116

20.02.2009 08:11

Mattoni už není

RE: hmm

anellus 195.?.?.?

Prosím vás, jakou souvislost s tím mají komančové co degradovali inteligenci mezi dělňase. Ty budovy v Kyselce zchátraly za kapitalizmu, probuďte se konečně , tento všespasitelný systém už tu máme 20 let. Inteligence a vědci opravdu dokážou divy ale jen v podmínkách, které jim to umožní a vždy pouze ve spolupráci s těmi , co jejich myšlenky realizují t.j. těmi "dělňasi" a ostatními pracujícími. Věc nestačí vymyslet ale je nutno ji i uskutečnit. V praxi platí naprosto bez vyjímky, že kdo neumí nic rukama neumí nic ani hlavou, o tom jsem se jako výzkumný pracovník v chemii po dobu 15-ti let skoro denně přesvědčoval. Jinak, co se týká inteligence, většina naší "humanitní" inteligence působící ve společenskovědních oborech nikdy nevytvořila nic a při většině dějinných příležitostí, kdy šlo o zásadní orientaci společnosti vždy neomylně zvolila chybný směr. Jako doklad uvedu jen vývoj po 48. roce kdy řada "intelektuálů" opustila zemi nebo tzv. vnitřně emigrovala. To paradoxně vedlo k mohutnému průmyslovému rozvoji a rozmachu ve většině oborů, což bylo docíleno mimo jiné, také hlavně tím, že tato neproduktivní inteligence byla vytlačena z řídících míst ve státním aparátu. Opravdu úlohu inteligence (v oboru společenských věd především) netřeba přeceňovat, čehož je důkazem současná krize, kterou v podstatě nikdo z našich současných "mudrců a thinktanků" naprosto nepředvídal. Politická zaslepenost opět jednou vykonala své a zase se ukázuje, že současná ekonomie a řada navazujících společenských věd ještě nemají s vědou moc společného. Jsou jakýmisi podivnými politickými disciplínami sloužícími ke glorifikaci a adoraci stávajícího kapitalizmu.

184210

27.02.2009 13:57

Signoraggio nebo-li panské – a frakční rezerva

Tento systém využívají všechny státy (dokonce i ty socialistické).

anellus 195.?.?.?

Konec konců, to ukázala praxe bývalých socialistických zemí, kde peníze tiskly příslušné centrální banky, které naprosto nebyly v soukromých rukou ani akciovými společnostmi. Zde popsané signoraggio bylo tehdy příjmem státu. Sice to bylo stejné lupičství, jako v kap.státech, nicméně tato tvorba ničím nekrytých peněz umožnila zainvestovat celá průmyslová odvětví v SSSR a po válce i u nás.

184923

13.03.2009 13:19

Hon

To Montaznik - doplňuji

anellus 195.?.?.?

Dr.Horáková se přiznala nejen k nepovolené politické činnosti ale též k předávání informací do zahraničí, což se v řeči té poválečné doby nazývalo špionáží a tresty za ni byly drakonické, včetně trestu absolutního. Je otázka nakolik bylo toto její přiznání ke špionáži vynucené ale vynucené je v podstatě každé přiznání a to i v současné justici. O nikom, kdo by se dobrovolně přiznal jsem nikdy neslyšel. Kromě Švejka ovšem ale toho proto poslali do blázince. Ale kvůli tomu nepíšu.

Uvedl jste, že obdobně jako pí.Polednová sedlo na lep komunistické propagandě 80 % lidí té doby. To mě vede k úvaze, ti lidé to byli přece naši rodiče a prarodiče, nebo ne? Byli opravdu takoví idioti nebo to bylo tím, že jim ten komunizmus nabídl něco víc, než předchozí režimy a jejich instituce, které měli možnost poznat (můj otec za protektorátu např. i výchovné zařízení KL). Protože se inteligence určitě zčásti dědí, není to právě naše generace, která zase dnes sedá na lep mnohem propracovanější propagandě neoliberárního kapitalizmu? Genetické předpoklady pro to jistě máme, když se naši rodiče dokázali radovat z odsouzení té naprosto nevinné Horákové a některých dalších. A 4 roky předtím se dokonce s nadšením účastnili těch strašlivých zvěrstev při protiprávním vyhnání také zcela nevinných odvěkých německých majitelů našeho pohraničí a později přechodně i zbytku naší země. Zřejmě naši rodiče nebo prarodiče vůbec ale vůbec nepochopili, že těch pouhých 360000 našich obětí za protektorátu, většinou umřelo na přemíru radosti nad tím, že mohou opět otročit svým německým pánům.
Já se geneticky od svých rodičů a prarodičů určitě moc neliším a kdyby mi někdo prohlašoval, že s komunisty je nutno zatočit i za cenu další světové války a činil v tom směru jakékoliv reálné kroky, tak by se mi ta šibenice zdála jako docela přiměřené a velmi humánní opatření.
Samozřejmě, v civilizovaných společnostech by se za verbální úmysly nemělo odsuzovat, jen za zločiny.
Je obtížné z dnešního pohledu posuzovat reálné nebezpečí plynoucí z tehdejších, možná jen vykonstruovaných činů přičítaných dr.Horákové a adekvátnost vyneseného trestu. Pokud ty drakonické tresty měly být signálem tehdejšímu světu, že se nové systémy za železnou oponou budou tvrdě bránit jakémukoliv napadání zvenku i zevnitř, tak svým způsobem splnily svůj účel. Koneckonců pí.Rosenbergová a její manžel byli v USA popraveni za obdobně neprokázaná obvinění (a ze stejných důvodů) a za organizovaných projevů podobné masové hysterie, ovšem pro změnu antikomunistické.

186487

28.04.2009 10:25

Jedna dvě, virus jde, virus si jde pro tebe

Pro pana Stworu, k té roušce.

anellus 195.?.?.?

Používání roušky neslouží k zachycení virů, to jistě ani náhodou, avšak část kapének, které kontaminují ovzduší při odkašlání infikované osoby rouška zadrží. Proč by se jinak roušky dlouhá století používaly a to celkem s úspěchem k omezení vzduchem šiřitelných infekčních nemocí? Jde o zachytávání kapénkového aerosolu a vznikajícího infikovaného prachu po jeho vyschnutí.
Jinak, co se týče udržování lidí ve strachu a strašák se vždy najde - pandemie, teroristé, nejlépe však komunisté , pro dosažení snadné ovladatelnosti občanů, v tom máte pravdu.

189694

28.01.2010 21:21

Zvrácený svět

Co se týče těch nových omítek v Praze,

anellus 85.?.?.?

tak si myslím, že za výprodej našeho hospodářství do cizích rukou a za biliónové dluhy státu nestály. Dal bych přednost oprýskaným barákům ale jistotě práce, bezpečnému a solidnímu důchodu a nájmům za pár korun, jako to bylo za reálného socializmu. Jistota práce a příjmu je velká věc a hlavně zásadně přispívá k rovné páteři a sebejistotě lidí. Stačí být pár měsíců nezaměstnaným a obvykle to vede k rozpadu rodiny a k mimořádnému zhoršení mezilidských vztahů. Ano máme dnes miliardáře a mnoho milionářů a asi 25 % Pražáků se brutálně obohatilo ale to nás stálo rozvrat celého hospodářství a většině lidí přineslo stagnující a nakonec nižší životní úroveň než měli před 20-ti lety na konci socializmu. A co se týče pravdy a lásky v listopadu 89, tak ta vyšuměla, když jsem viděl v bedně, jak na demonstraci v Praze na Letné, kde mluvil páter Malý se minimálně 50 000 Pražáků začalo spolu s ním modlit a někteří i klekali na kolena. V tom momentu se mi dost vyjasnilo, to totiž byla vedoucí vrstva socialistického státu, který právě proto musil padnout.

210903

05.02.2010 22:54

Kam zmizel zlatý poklad republiky?

RE: Vynikajúci článok.

anellus 85.?.?.?

Vím jistě, že v Haló novinách před dvěma či třemi roky vyšla stať o československém a českém zlatě, která historii vzniku a rozkradení zlatého pokladu státu líčila obdobně jako dnešní článek ve Zvědavci. Byla zpracována pravděpodobně na základě knihy Stanislava Motla. Jinak, komunisté se mohou k problematice zlatého pokladu bez problémů a zamlčování vyjadřovat a také tak činí, vždyť československý zlatý poklad ve výši 102,425 t komunisté v podstatě vytvořili, z Británie po válce nám bylo vráceno jen asi 15 tun.

211699

14.02.2010 17:16

Tajné usilování evropského prezidenta o ekonomickou moc

RE: Říkal to už Goebbels - a měl pravdu

anellus 85.?.?.?

Když jsme kdysi nebyli zcela suverénní v rámci RVHP a Varšavské smlouvy tak to stačilo těm různým disidentům a rozvracečům k odůvodnění převratu v 89. Najednou má být naše nesuverenita samozřejmostí a nutnou podmínkou k fungování EU. Tak to tedy ne, to bych byl raději opět členem Varšavské smlouvy, kde se nesuverenita týkala pouze zahraniční politiky a ani náhodou jsme nemuseli povinně vysílat žádné okupanty do cizích zemí jako dnes. A co se RVHP týká, v této organizaci jsme byli tím nejprivilegovanějším členem, ani Sověti z ní tak neprofitovali jako my. Ono mít 41 let zajištěnou spolehlivou dodávku všech surovin a současně trvalý odbyt na cokoliv, co dokážeme vyrobit, to nebylo málo. O tyto optimální politicko-ekonomické pozice jsme se připravili vlastní hloupostí a přičiněním disidentů a těch parchantů, co po převratu pohádkově zbohatli

212557

22.02.2010 17:43

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Další bolševický nesmysl

anellus 85.?.?.?

Prosím vás o jakých státních bankrotech za socializmu mluvíte. To jsem asi žil někde jinde. Měnová reforma není bankrot a ta v r.53 kromě negativ přinesla i odstranění lístkového systému. Jinak, po převratu proběhlo hned do r.92 první znehodnocení naší měny v rozsahu, proti němuž byla reforma v 53. slabý čajíček. Při inflaci v průměru kolem 4 % za těch 20 let pravdy a lásky probíhá vlastně měna se znehodnocováním peněz trvale. A za socializmu se inflace, jak známo ,nekonala.
O žádné záchraně komunizmu sovětskými petrodolary v 70-tých letech nikdo nic neví. V té době se právě u nás budoval petrochemický průmysl na bázi sovětské ropy. Viz Slovnaft Bratislava a Petrochemie v CHZ ČSSP Litvínov, dnes Unipetrol. Tam jsem zahajoval svoji pracovní kariéru. Ropu jsme kupovali v průměru za světovou cenu, ovšem platili jsme výhodně zbožovým bártrem. Kupovalo se 18 mil. t/rok , porovnejte si to s dneškem a pochopíte proč jsme hospodářsky v úpadku . Takže nelžete, socializmus jsem zažil, mohu srovnávat a i když se zboží shánělo, každý kupodivu všechno podstatné měl.

213189

31.12.2013 20:33

Ukrajina: Východní kořist NATO

RE: Nebyl by překlad?

anellus 85.?.?.?

K té želvě a zajíci. Stejné označení mají například všechny stavební stroje firmy Manitou, když mají jen dva rychlostní stupně vpřed. A těchto strojů u nás jezdí poměrně dost. Já původně myslel, že je to speciální úprava pro východní země, kterými všichni Američané do jednoho pohrdají. Ale ono to ve skutečnosti je "emerické špecífikum". [chechtot]

301650

13.03.2014 19:37

Rusko nebo Amerika: Kdo je skutečný agresor?

RE: na příspěvek Samostatná Podkarpatská Rus

anellus 85.?.?.?

Poddkarpatská Rus kupodivu nikdy Československu, tím méně Slovensku nepatřila. Byla po 1.sv.válce mandátním územím Společnosti národů, která jeho správou pověřila Československo. Ovšem za určitých podmínek (samospráva,vlastní parlament, ad.). Tyto podmínky 1.republika nikdy nenaplnila. Po 2.sv.válce, volili Rusíni logicky SSSR. Jinak měli na výběr jen Maďarsko, kam spadali 800 let. Slovensku, jako loutkové kolonii poraženého Reichu zachránil národní existenci jen K.Gottwald v Moskvě, jinak si s ním Sověti mohli dělat co chtěli. Dnešní touha Slováků po připojení Zakarpatské Ukrajiny je obdobná požadavkům Maďarů přivtělit si opět Horní Uhry. Maďaři jsou braní vážně, neb se před EU neposrali a hájí své zájmy tvrdě, zatímco Slováci se pouze veřejně zesměšňují.

306560

15.03.2014 17:47

Nová velká (hrozba) hra v Euroasii

RE: Opět propaganda

anellus 85.?.?.?

Na margo naší účasti na napadení bratrského Srbska bych ještě řekl, že hmotné škody jsou stanoveny v $ na 105 miliard. Z toho na ČR (podle tehdejšího počtu banditů sdružených v lupičské tlupě zvané NATO) připadá asi 5 miliard, t.j. cca 100 miliard Kć. Nebo 66 miliard protože třetinu by mělo uhradit Slovensko. A to nemluvím o odškodnění za bombardováním povražděné Srby. Tyto peníze nám nikdo nikdy, ani za 100 let neodpustí. A pokud jednou, v lepší politické konstelaci, budeme chtít mít se Srbskem opravdu přátelské vztahy,jak se mezi bratry sluší, budeme muset kousnout do kyselého jablka a svůj účet za "humanitární bombardování" zapravit. Doporučoval bych k tomuto účelu zfendovat veškeré majetky všech osob tehdy politicky činných (i jejich rodin), které se nepostavily proti našemu zavlečení do NATO. Hlavně musí být k tomuto účelu použit majetek Havlovy rodiny a všech havloidů a těch co hýkali blahem nad naším členstvím v NATO.

306727

21.11.2014 20:14

Ukrajina připouští, že její zlato je fuč

RE: Prazdny Fort Knox se plni

anellus 109.?.?.?

Jak by Němci neměli dost zlata, když mimo jiné Británie vydala Hitlerovi velkou část z 88,4 t zlata ČSR, tedy větší část státního pokladu ČSR, který byl v r.38, před Mnichovem odeslán z bezpečnostních důvodů do Londýna. V ČSR zbylo jen 6 t, ty opět ukradl Hitler v březnu 39. Po válce nám bylo tripartitní komisí vráceno pouhých 6 t zlatých mincí a potom po dlouhých tahanicích až v r.82 asi 8 t mincí zpět a to z USA. Jinak, socialistická ČSSR nashromáždila vlastně od nuly 102,5 t zlata, většinu z toho proklínaného "nevýhodného" obchodování se SSSR. Dnes je podle ofic.údajů ve Stát.bance 10,5 t zlata a to z původních 67 t, se kterým začínala nová ČR v r.1993. ČSB za zlato nakoupila "výhodně" obligace Německa a EU. To se stalo za Tošovského, který v r.2000 odešel pracovat do Švýcarska. Švýcaři, čirou náhodou, koupili z našeho zlatého pokladu 15 t zlatých mincí za "tzv.účetní" hodnotu 60 Kč za gram. Dnes Světová rada pro zlato nevede ve svých seznamech ČR jako zemi držící měnové zlato. To znamenná jediné, někam se vypařil i ten zbytek zlata z ČNB. Asi do USA stejně jako nedávno zlato ukrajinské. Nám se USA nebudou namáhat vrátit ani pozlacený wolfram jako to udělali Němcům a Číně.

321688

12.12.2014 18:20

Rusko a Turecko se ukotvují v Euroasii

Plynovod Černým mořem do Turecka zůstane na papíře.

anellus 109.?.?.?

Jako krátkodobý taktický Putinův tah proti EU je to užitečná idea ale prakticky nerealizovatelná z těchto důvodů:
- Turecko je členem NATO a USA je dokážou přivést k poslušnosti, jak už mnohokrát předvedli. Kromě toho dnes EU věší tureckému oslu vábnou mrkvičku vstupu podstatně blíže k čenichu.
- Rusko je pro Turky věčným nepřítelem, samozřejmě v historii vzájemných vztahů najdeme občas krátkodobé oteplení. Ale za posledních 300 let se Turci při všech pro Rusko krizových situacích vždy nakonec postavili na stranu jeho nepřátel. A tak se stane i v současné krizi.
- Turci jsou muslimové i když méně fundamentalističtí, než arabové, zatínco Rusko se ve své, v podstatě ateistické společnosti snaží vehementně vzkřísit pravoslaví jako základ státnosti nového "Rossijského mira", to je nutně protimuslimská a navíc v 21.stol. pro Ruskou federaci hodně pochybná strategie. Podíl muslimů v Rusku je značný a bude jen růst, zatímco podíl Rusů praktikujících pravoslaví je malý a trvale klesá. V reálu jsou již dnes Rusové prakticky stejní bezbožníci jako Češi, i když se pravoslavný klérus při každé příležitosti nacpe do sdělovadel, ostatně jako u nás katolíci.
- Putin je excelentní politický taktik, bohužel ale jen průměrný stratég, myšlenku "tureckého proudu" náhle oprášil při své návštěvě v Turecku, spíše proto, že musí nějak odpovídat na sankce EU a USA ale nemá již moc možností na výběr.
- Jediné čím si můžeme být jisti v této hře je, že se určitě nerealizuje Jižní proud. Není totiž v zájmu USA. A v momentě kdy Porošenko s Jaceňjukem rozkulačí zatím ukrajinskou "plynovou rouru" západním společnostem nebude mít ani EU ani Rusko dál důvod zabývat se Jižním proudem. Západní majitelé ukrajinského plynovodu budou hlavně chtít zúročit své investice, což lze jen trvalým, dlouhodobým a ničím nerušeným tranzitem plynu. Západ si proto na Ukrajincích tranzitní disciplínu vynutí, v rámci asociačních dohod a totální politicko-ekonomické podřízenosti Ukrajiny, tak jak se právě realizuje. Takže nakonec značný podíl plynu půjde opět přes Ukrajinu a i Rusku se tím uleví. Rusové se chtějí s EU o plynu a sankcích dohodnout téměř za každou cenu. Tou cenou budou, mimo jiné i opolčenci v Novorusku a NATO na Ukrajině. A dokonce i Gazprom již pochopil, že stavět plynovody na své náklady na cizích teritoriích je při dnešním oslabení Ruska politická a hlavně ekonomická hloupost.

323265

18.12.2014 19:45

Blíží se velká proti-ruská operace pod falešnou vlajkou?

Rusko je ve složité situaci.

anellus 109.?.?.?

Západ mu vypověděl válku jejíž ekonomická ofenziva je již v plném proudu. Osobně jsem pesimistou, Rusové, kromě plné kapitulace, nemají možnost, jak z této situace nakonec vycouvat bez ozbrojeného střetu. A ten pro ně může dopadnout dost špatně. Nemá cenu se kojit falešnými historickými reminiscencemi o tom, jak se Rusko vždy dokázalo vojensky obhájit. To totiž není pravda. Rusko dokázalo zvítězit jen v konfliktech, kdy každému jednotlivci šlo doslova o fyzickou existenci a hlavně pokud se "graždany" podařilo nadchnout pro nějakou ideu (proti Tatarům a Turkům to bylo pravoslaví nebo později budování socializmu). Naopak války, v nichž se střetávalo feudálně kapitalistické Rusko s jinými kapitalistickými státy již od poloviny 19.stol končily pravidelně jeho porážkou. Počínaje Krymskou (1853), Rusko-Japonskou (1905), 1.světovou válkou a Rusko-Polskou (1920) a studenou válkou, ty všechny Rusové projeli. Není divu, šlo vždy jen o peníze a moc "věrchušky" a běžný Rus tušil, že ať to dopadne jakkoli, jemu to přinese jen více bídy.
Dnešní situace je obdobná, současná Ruská federace je kapitalistický stát s obrovskými sociálními rozdíly, skoro jako za cara, ovládaný skupinou oligarchů, kteří drancují přírodní zdroje země a nechtějí aby se na tom pakoval i Západ. Putin, ač osobně vlastenec, je jen jejich představitelem a jedná výhradně v neoliberálních intencích. Neopustí doktrínu "trh nade vše", ačkoliv ta dostala Rusko do pasti a do závislosti na Západě.
Běžnému Rusovi zatím nejde doslova o krk a ať Rusko obstojí nebo kapituluje, on si osobně ekonomicky nepolepší, bez ohledu na to, kdo bude drancovat zdroje země. Co ho asi čeká si ještě i současná generace dobře pamatuje z gorbačevsko-jelcinovského období rozvalu SSSR. Současná RF nemá jednotící prvek, který by zdůvodňoval sdělovadly presentované vypjaté vlastenectví Rusů. Pravoslaví, na které vsadil Putin, jím není a nebude, píše se 21.stol a klasické evropské církve jsou již passé. Běžní Rusové jsou v reálu stejní neznabozi, asi jako my i když nosí křížek na krku. Nebudou ochotni ve jménu vlastenectví a víry dále omezovat svůj i tak nízký standart, vědí dobře, že je jedno, zda je okrádají miliardáři mluvící rusky nebo ti zahraniční. Jejich racionální chování při současném pádu rublu tomu nasvědčuje a vlastenecké tirády ve sdělovadlech na tom nic nezmění. Putin dlouho dobře taktizoval, ve snaze zlepšit ruskou pozici ve světě ale strategii, která by vedla k vítězství nemá. Ani ji mít nemůže, musel by se rozžehnat s liberálním tržním hospodářstvím. A to čpí socializmem, k tomu ještě dlouho doba nedozraje. Proto Rusko v této fázi prohraje a všechny slovanské národy a hlavně Češi bohužel také.

323649

12.07.2015 22:25

Proč Tsipras zradil

Demokracie verzus monarchie

anellus 109.?.?.?

Že je zastupitelská demokracie jen sofistikovaným nástrojem pro udržení trvalé dominance kapitálu a finanční oligarchie není žádné nóvum ale ověřený fakt exaktně popsaný již klasiky politické ekonomie a to i nemarxistickými. Parlamentarizmus měl za 250 let své existence dost času k tomu, aby mimo jiné, vyvinul širokou paletu účinných postupů pro "korumpování a ochočování" poslanců, odborových lídrů a dalších "zástupců lidu". Některý z nich byl použit i na Tsiprase a spol a myslím, že ani není moc důležité který. Pochybnosti o zastupitelské demokracii, jak nám ji dnes předvádí řecký parlament jsou zcela na místě a článek p.Stwory rezonuje s názory většiny zde diskutujících. Potud je vše v pořádku, mne však přesto zaráží logický kotrmelec, námi všemi milovaného a ctěného editora tohoto webu. Shrnu jej v krátkosti a ne zcela korektně, snad p.Stwora promine:
... chybí-li způsob jak povolat naše "zastupitele" k odpovědnosti a to chybí, tak pryč s parlamentarizmem a ať žije monarchie. Jó, to byla jiná vznešenost a odpovědnost, Třeba šťabajzna Marie Antoinetta, jak ta uměla hezky jednat i s katem. Jen věčná škoda, že nám ta hnusná revoluční lůza ve Francii a Rusku ty dědičné a proto skutečně zodpovědné vládce Ludvu XVI a Nikolaje II tak hanebně utratila.
Přiznám se, že když jsem to četl poprvé myslel jsem, že si z nás autor dělá p..., pardón brusel. Štípnu se do nosu, jestli nespím, čtu podruhé, ne, on to myslí zcela vážně. Tak, teď nevím je to vlivem nedávné návštěvy v Krakovské nebo pronikavé filozofie pamětí kata Sansona? Řekl bych, že způsob povolávání bohem pomazaných vládců k odpovědnosti, který použila francouzská,ruská a ostatní lůzy (třeba mexická, vzpomeňte Maxmiliána) byl jediný možný. Na kajzry Wiléma II a rakouského Rudlu po 1.sv.válce nedopatřením aplikován nebyl a tristní výsledky tohoto fatálního opomenutí odnesli na své kůži i naši prarodiče a rodiče.

336421

09.10.2017 17:17

Proč zůstáváme chudými příbuznými?

Těch pár eur navíc

anellus 2a00:x:x:x:x:x

které uvádí editor závěrem své úvahy jako nepotřebné a chránící nás před běženci já neoželím. Naopak, je nutné vždy bojovat o těch pár eur ale pro všechny a nevzdávat to. Příslib mnoha eur navíc pro "pražskou elitu" bylo ve skutečnosti to, co u nás rozpoutalo sametový převrat a vše co následovalo. Proto si je nutno položit otázku, vždyť jsme jako socialistický stát měli k dispozici to vše, co tady bylo vyjmenováno jako podmínka ekonomického úspěchu, tak proč jsme si to sami zrušili ? Měli jsme k dispozici 400 milionový trh RVHP, vlastnili jsme vše ve státě sami, nebyli jsme zadlužení, nepodléhali jsme MMF a dalším institucím západního světa. Navíc pod účinnou vojenskou egidou Sovětského svazu, díky níž se Češi a Slováci stali po stoletích konečně suverény ve svých historických zemích. Samozřejmě jsme sice také přispívali ale naopak jsme zase dostávali, např. jaderně energetické technologie, podíl na kosmických úspěších sovětů, trvale zabezpečené suroviny všeho druhu atd. Přitom vliv sovětských "poraděnků" na naši ekonomiku byl zcela marginální a vše bylo na nás. Prostě pro okamžitý zisk malé skupiny postsametových "elit" jsme si zabili slepici snášející zlatá vejce. A dnes po 28 letech je již jasné, že cesta k prosperitě pro celý národ je zarubaná natrvalo a až odezní automobilní boom, lze čekat rychlý sešup do naprosté chudoby a národní i státní bezvýznamnosti.

360430

29.01.2018 17:55

Bylo to o vous, ale vyhráli jsme

RE: Bitva vyhrána, válka zuří dáj

anellus 2a00:x:x:x:x:x

Drahoš již žádným beranidlem nebude, k takovému účelu se sulc nedá použít. Během pár týdnů vysublimuje ze sdělovadel a neštěkne po něm ani pes. Havlérka již pochopila svůj kiks s tímto kašpárkem. Akademik prostě není Šláfenberg s čírem, ten byl podle mladých cool i když nikdo z nich nedokázal nikdy vysvětlit proč. Asi tu hrál roli zastydlý obdiv plebejců k šlechtickým titulům, což se u potomků nevolníků a to je naprostá většina Čechů, dá pochopit. Ale nezoufejme, ona zase pravdoláska přijde s nějakou novou figurkou třeba typu strýček Brady atp. Takže se můžeme těšit na dalších 5 let protizemanovské hysterie.

362213

28.01.2020 18:37

Rodina je základ státu

RE: Jen politický hlupák či demagog

anellus 2a00:x:x:x:x:x

Pod toto tvrzení bych se též podepsal. O tom, co je to neomarxismus, dnes tak frekventovaný pojem nemá nikdo žádnou představu a v podstatě ani nic takového neexistuje. Cílem je jen hodit odiózní stín na marxizmus - ekonomickou vědu jejíž některé postuláty nebyly nikdy vědecky vyvráceny. Mluvím hlavně o teorii nadhodnoty na níž si zatím všichni prokapitalističtí ekonomové vylámali zuby. Kdokoli, kdo dnes použije termín neomarxizmus s cílem dehonestace se tím automaticky pasuje na hlupáka.

376458

Káva pro Zvědavce

35

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 77 čtenářů částkou 12 265 korun, což je 35 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 7

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
25,59 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 233,15 Kč
1 unce stříbra
560,71 Kč
Bitcoin
784 853,54 Kč

Poslední aktualizace: 18.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 424 447