Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané lubosmat

Nalezeno 557 příspěveků, 87 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

13.03.2014 10:32

Den celonárodního odporu proti protektorátu EU

RE: Mocenské plány Německa ?

lubosmat 195.?.?.?

Bohužiaľ máš pravdu "Nemecký vlastenci" svojou dôslednosťou zapríčinili vojnové šialenstvo ktoré zaplatilo za 4 roky svojím životom 72 miliónov ľudí na celom svete.
Tvoj dedo sa sklonil pred "Nemeckými vlastencami" aby si sa Ty mohol narodiť.
Dnes sa pred "Liberálno demokratickými Vlastencami skláňš Ty". Len dúfam, že sa za dve generácie opäť niekto nebude poklonkovať "Lepším Vlastencom" bez ohľadu na ich krvavú minulosť.
Novodobé formy "Pravicového vlastenectva" sa naplno prejavili v Maďarsku (Horty)neskôr v Nemecku (Hitler), majú však mnoho nasledovníkov, ktorí bohužiaľ neboli nikdy odsúdení a tak sa títo vlci v ovčích kožuchoch naďalej prezentujú ako mierotvorcovia a Ty im to žerieš.
Dobrú Chuť.

306515

13.03.2014 15:17

Den celonárodního odporu proti protektorátu EU

RE: EU-pokracovani III: rise

lubosmat 195.?.?.?

Aby sa niekto nemýlil. „_A_IZMUS či už FAŠ alebo NAC“ nie je o názvoch, ani o orientácii nejakých extrémistických odnoží, ktoré sa takto označujú. V prvom rade sa zásadne líši od ostatných ideológií prejavmi a metódami presadzovania zámerov vládnucej vrstvy:
1) Bola to, je a vždy bude krajne pravicová ideológia,
2) Obhajuje záujmy tých najbohatších,
3) Vyzdvihuje výnimočnosť rasy/národa ako nositeľa veľkých a jedine správnych myšlienok,
4) Snaží sa vybudovať „Neporaziteľnú armádu“,
5) Štátny aparát nechá silovými štruktúrami zastrašovať a terorizovať najslabších,
6) Vyznačuje sa prepracovanými štruktúrami výzvedných a bezpečnostných služieb,
7) Justičný a väzenský systém je ďalším nástrojom zastrašovania,
8) Používa propagandu podriadených médií na manipuláciu širokých vrstiev obyvateľstva,
9) Snaží sa riešiť vlastné nahromadené problémy expanziou a neokolonializmom...
10) Podporuje podobne zmýšľajúcich extrémistov v iných krajinách... Importuje ideológiu „_A_IZMU,
11) Je ochotný pre svoje zvrátené ciele obetovať akékoľvek množstvo životov kohokoľvek a kdekoľvek.
Výpočet spoločných znakov by mohol byť určite väčší, ale problémom zostáva, to: že nemusí byť nevyhnutne fašista ten, kto sa ovešiava „Svastikami“, ale môže ním byť ktokoľvek zo skupiny, ktorá slepo poslúchajúc doktrínu „výnimočnosti národa“ zaslepene diktuje iným „nevýnimočným“ národom, čo je správne a čo nie.

306538

13.03.2014 16:19

Den celonárodního odporu proti protektorátu EU

RE: EU-pokracovani III: rise

lubosmat 195.?.?.?

Radím neopisovať prehlásenia a poučky z literatúry.
Treba sa naučiť samostatne rozmýšľať.
Tvrdenia typu "Sme pre národ" a pliesť tu o tom čo tvrdili "Veľký vodcovia" zaváňajú propagandov.
Vždy musíme vziať do úvahy, kto z toho nakoniec profitoval? Pád _A_IZMU v Európe nasledovala vlna pokusov o presadzovanie ľavicovo orientovaných vlád. Prečo asi? Lavírovanie zprava do ľava je prirodzené. Po vojne Chcela ísť Európa zľava do ľava, trocha proti prírode. Jasné že na západ od demarkačnej línie sa snahy o ľavicové vlády potlačili dolármi, ale to už je iná história.

306541

16.03.2014 10:49

Ukrajina, kvantitativní uvolňování a 42,3 tuny zlata

Je pre USA prijateľnejšia vojna alebo mier?

lubosmat 188.?.?.?

Anglo-saská a americká oligarchia financuje už 100 rokov „skrytú vojnu“ proti „Neprispôsobivým“, a po ich ovládnutí dostáva „Piata kolóna“ odmeny vo forme pokračujúcej mediálnej podpory a teplých miestečiek v nových „Demokratických“ štruktúrach ovládnutých štátov. Niekedy mám dojem, že „administratíva“ EÚ je akési smetisko politických stroskotancov z „demokratických“ ťahahníc /volieb/ zúčastnených krajín v tomto zlepenci pod taktovkou NATO a USA. Vráťme sa k téme: Vojna má jednu výhodu, jej financovanie nevyžaduje nevyhnutne menu, ktorá má skutočnú hodnotu. Všetky peniaze (v danom prípade sa jedná hlavne o DOLÁRE), na tento účel vynakladané sú hnané do jednosmerky, kde nakoniec po splnení svojho účelu skončia ako hospodársky výsledok v bankách po celom svete. Nezabúdajme na fakt, že sme neustále vo fáze „vojny“ a vojna ako taká skôr rúca, než buduje. V prípade, ak by došlo na dlhšiu dobu k upokojeniu situácie vo svete, akési garantované „status quo“, nevyhnutne by došlo k uvoľneniu masívnych investícií, má to však jeden háčik - povedal by som poriadny „HÁK“ - nahromadené „budúce investície“ majú jedno meno „DOLÁR“. Na záver jednoduchá otázka, čo sa stane, ak sa dostane zrazu na trh čokoľvek prakticky v neobmedzenom množstve? Záchrany krachujúcich bánk potvrdzujú, že nikto nemá záujem a tobôž nie Anglo-saská a americká oligarchia, aby „DOLÁRE“ nekontrolovane zaplavili trh, veď oni môžu mať hodnotu len v prípade ak sú dobre zašité v trezore prípadne, tak ako to z minulosti dobre poznáme: niekde v sklade alebo pod pultom.

306773

19.03.2014 12:06

Jako za první světové války – stejní idioti hrají stejnou hru

Právo – verzus Medzinárodné právo alebo „ANGLO-SASKÝ“ právny systém

lubosmat 195.?.?.?

Nedá mi nereagovať: Veľa z diskutujúcich sa snaží po získaní trošíčku uceleného obrazu o udalostiach na Ukrajine, alebo všeobecne kdekoľvek vo svete medzinárodných vzťahov použiť logický úsudok alebo lepšie povedané zdravý sedliacky rozum.

A ajhľa ho: dosadzujeme do rovníc údaje, čísla, premenné a hocijaké parametre a ono to stále akosi neštimuje.

Opýtal som sa teda svojej dcéry študujúcej práva „Zvládla si skúšku z medzinárodného práva, prosím Ťa, ako to, že sa násilné PUČE, prevraty a revolúcie uskutočňované malou skupinkou radikálnych „revolucionárov z ulice“ namierené proti regulárnej vláde môžu byť v medzinárodnom právnom systéme „uznávané“ a referendá – občianske plebiscity, kde sa zúčastní a demonštruje svoje odhodlanie rozhodnúť o svojej budúcnosti a smerovaní rozhodujúci počet ľudí samostatného regiónu, ktorého sa to dotýka „neuznané“.

Bol som veľmi prekvapený: V medzinárodnom práve totiž existuje tzv. „Subjekt medzinárodného práva“, a to je presne to čo predstavuje súčasná ukrajinská vláda. Prečo to tak je, aj keď o jej legitímnosti podľa „zdravého sedliackeho rozumu“ možno pochybovať? Lebo medzinárodné právo sa neriadi logikou alebo sedliackym rozumom, ale je modelované podľa ANGLO-SASKÉHO, resp. ANGLO-AMERICKÉHO právneho systému, a liekom na všetko je podľa neho tzv. PRECEDENS, jednoducho povedané, že ak sa niekde niekomu niečo jednoducho prepečie tak je to OK, a stáva sa „SUBJEKTOM MEDZINÁRODNÉHO PRÁVA“. My sme potom nútení sa s ním baviť aj keby mal na raňajky detské mozočky na vajíčku, na obed nakladané židovské oči v aspiku a na večeru krvavnice z panenskej krvi. Ak sa niečo ešte náhodou nevyskytlo, a niekto to nie je ochotný akceptovať musí sa z toho jednoducho PRECEDENS stať, tu platí staré známe TRPEZLIVOSŤ RUŽE PRINÁŠA, len keby nebolo tých TŔŇOV. V medzinárodnom práve sa bohužiaľ darí ľahšie zlu než dobru - história nám to stále potvrdzuje.

307005

20.03.2014 08:24

Jako za první světové války – stejní idioti hrají stejnou hru

RE: Ukrajina už dlhú dobu stojí na mieste bez konkrétneho smerovania.

lubosmat 195.?.?.?

Dobrá analýza, zaujímavé je ale, že aj my na Slovensku tiež 24rokov prešľapujeme na mieste, a to čo pod sebou tlačíme sa už ani na kapustu nepodobá (možno akúsi zmes kompostu zo zahraničných supermarketov). Skúste jasne popísať príčiny nášho Slovenského neúspechu a neschopnosti sa niekam posunúť. Naša krajina nemá v sebe zakomponované toľko rozporov ako Ukrajina, no napriek tomu, je výsledok veľmi podobný. Ďalšia informácia je neoverená, ale počul som, že asi 30 ľudí si rozdelilo medzi sebou Slovensko, a ani srnky v lese netušia ktorí to sú, my ostatní však máme veriť, že aj v našich podmienkach je možný "AMERICKÝ SEN", keďže 30-tim sa to už podarilo.

307067

20.03.2014 11:05

Jak drahé to může být

Zelená nafta a iné alternatívne nezmysly. Je nízka cena ropy a plynu naozaj výhodná?

lubosmat 195.?.?.?

Tak ako tak, keď sa niekto múdry rozhodol po extrahovaní prvých barelov bionafty z biomasy urobyť anylýzu nákladov, prvá otázka ktorá ho napadla bola, koľko sme na výrobu tej bionafty spotrebovali tej obyčajnej? Z hrôzou sa zistilo, že je to zhruba 1:1, rozumej na výrobu 1litra bionafty potrebujeme 1 liter nafty - asi treba vyrábať efektívnejšie, však výroba je asi ešte len na začiatku, no to by sme museli zapájať do práce nie stroje ale svaly a to by už nás vyšlo pekne draho. Verte, že pre bioplyn to platí rovnako. Mohol by hádam niekto namietať, že na pohon strojov budeme používať alternatívne palivá a alternatívne energie, je tu však problém – na vybudovanie, prevádzku a údržbu takýchto zdrojov budeme nutne na začiatku „predpokladám prvých 50 rokov“ ak sa takáto doktrína prijme, stroje a technológie, ktoré frčia na obyčajnú naftu a obyčajný plyn. Ono ani s tým šetrením cez rôzne izolačné materiály a projektovanie energeticky pasívnych budov to nie je také jednoduché – všetko to treba pekne vyrobiť a opäť s výraznou dotáciou podielu práce strojov a technológií, ktoré frčia na obyčajnú naftu a obyčajný plyn. Je tu jedno riešenie – pochádza z RUSKA – 2x2x2x2 v preklade dva metre od cesty, dva metre hlboko, dva krát dva pôdorysnej plochy „ZEMĽANKA“. [mrknutí jedním okem]

307078

29.03.2014 21:19

Přelud občanské společnosti

RE: Osobní volba

lubosmat 188.?.?.?

Článok je dobrý oplatí sa ho určite prečítať.
Nositelia politického polyteizmu, ako bol „Šašek“ sa často obtierajú o „Občana“ a frázy o národe, humanizme a podobne (vidím v tom dobrých žiakov „veľkých“ učiteľov propagandy Horty, Hitler, Goebbels ...) . Počul som od politikov aj takú teóriu, že vraj len rôznorodá politická scéna svojím vzájomným súperením prináša želaný spoločenský pokrok (čakáme 24 rokov a pokrok sa nekoná – namietate, ale neandertálec jazdiaci vo Ferrari a používajúci zopár elektronických hračiek zostane aj naďalej neandertálcom, dovtedy pokiaľ sa nezačne vo vyššej miere podieľať na spoločenskom živote). Komunistickí monoteisti to prehnali s materializmom a nevšimli si, že ich vlastné elity schovávajúc sa za stranícku knižku, posielajú národ do pekla, teda naspäť k pomerom pred nástupom „proletariátu“ k moci . Momentálne je „Euroobčan“ drvený medzi niekoľkými mlynskými kameňmi: NATOM ako bezpečnostným prvkom EU pod taktovkou USA, Európskym parlamentom prepchatým politickými skrachovancami a ich podskokmi, Toxickými politickými špičkami jednotlivých krajín eurozóny, Prezidentom a jeho kanceláriou s nejasným programom a nakoniec komunálnou sférou miestnych, regionálnych zastupiteľstiev a štátnych úradov, o ktorú má „Občan“ len chabý záujem. Prečo neveríme, že by to bez „Politikov“ nešlo? Mali by sme vrátiť vážnosť komunálnej sfére, bez zbytočnej „politickej“ imunity, kde by sa každý volený zástupca skutočne zodpovedal za svoje činy. Vyššie štátne orgány a inštitúcie by mali zastávať len odborníci a volení zástupcovia z komunálnej sféry. Beztrestná banda zkorumpovaných politikov má svoje pazúry všade a otupuje naše zmysly na každom kroku, niekedy mám pocit, že už máme na mozgoch z toho mozole a prestávame cítiť o čom sa nás vlastne snažia presvedčiť. Považujem vo všeobecnosti politikov za toxický odpad spoločnosti a hľadať zrno v týchto vymlátených prázdnych plevách dá naozaj zabrať.

307577

05.04.2014 17:49

Stane se Ukrajina rozbuškou krize v Evropě?

Globálna ekonomika a cena energií

lubosmat 188.?.?.?

V článku autor poukazuje na to, že zníženie dodávok Ruských energetických surovín do európy bude mať minimálny vplyv na cenu palív vo svete a ekonomiku USA. No aj tak Obama pred pár dňami navštívil Saudov, aby okrem zvýšenia tlaku na konečné "vojenské" riešenie situácie v Sírii, súčasne dohodol zvýšenie dodávok, ktoré majú nahradiť a zároveň aj nasýtiť trh s energetickými surovinami, tak aby sa ich cena v konečnom dôsledku znížila. Je naozaj naivné si myslieť, že prípadné zvýšenie cien energií by sa USA nedotklo. USA sú natoľko naviazané na globálnu ekonomiku, že každé zdražovanie chodu tejto obrovskej logistickej mašiny sa musí zákonite prejaviť na cenách všetkých komodít. USA a FED majú síce patent na tlačenie "Dolárového papiera", ale väčšie objemy nekrytého obeživa vo svete sa začnú o to rýchlejšie masívne vracať domov. Americkí globálni hráči a podriadené banky nakumulovaný "Dolárový papier" zatiaľ poctivo zadržiavajú a nevracajú, ale dokedy to takto bude ešte fungovať? Dokonca mám pocit, že FED už ani nemusí tento "dolárový papier" vyrábať a úplne stačí, že virtuálne doláre, po zdvihnutí akéhosi dlhového stropu USA, sa presunú do zahraničia a energetické toky potečú späť do USA, alebo tam kde je to pre záujmy USA potrebné.Ako sa dá zabrániť inflácii "Dolárového papiera" to vie asi len čert. [zmaten]

307957

Mal som možnosť zažiť celý ten „Demokratický vývoj“ na vlastnej koži, tak ako väčšina z Vás. Vládu „Jednej strany“ vystriedal tento „Demokratický“ s prepáčením bodrel. Naše samostatné rozhodnutia v geopolitickom chaose boli často popierané a bagatelizované. V otázkach, keď nebolo jasné čo na to „Ovčan“ v prípadnom celonárodnom „Referende“ sa veselo posunulo rozhodovanie na parlamenty, a ak náhodou vládla nevhodne angažovaná „politická garnitúra“ aj predčasné voľby sa ľahko zorganizovali. Prešlo 24 rokov po „ideologickej zmene“ kedy so žezlom mávali dookola „Demokrati“ a zoznamy „Politického disentu“ sa nápadne podobajú „Špičkám v kandidátkach politických strán“ a položkám v úložisku „Toxického politického odpadu“ nášho slávneho Europarlamentu. Posledné prezidentské voľby na Slovensku dopadli presne tak „Ovčan“ zahlasoval podľa pripravených schém a nakoniec ho nahnali do druhého kola volieb s tým, že keď si vyberie z dvoch čiernych gúľ tú menej hranatú, tak to bude presne tá alabastrovo biela, ktorú si prial. Ako bez politického angažovania sa, alebo vojny dosiahnuť odstránenie straníckeho prístupu v riadení štátov zatiaľ nikto nevymyslel. V socializme sa začalo hovoriť o tzv. teórii konvergencie, podľa ktorej ekonomické, politické a ideologické rozdiely medzi kapitalizmom a socializmom sa postupne stierajú a obidva systémy majú tendenciu v budúcnosti splynúť. V presvedčení, že kapitalizmus je na ceste ku blahobytu bližšie, komunistické elity riadenú ekonomiku a spoločenské vlastníctvo výrobných prostriedkov zavrhli a napustili prakticky bez boja do „Socialistického košiara“ kapitalistických vlkov. Ak sa niekto čuduje, že ten vysnívaný blahobyt na „Kapitalistický spôsob“ sa akosi výrazne začína podobať na „Fašizmus“, tak nech sa prestane. Dve cesty z chaosu komunizmus a fašizmus sú antagonistické hlavne v tom, ktorý z nich je ochotná kapitalistická elita podporovať, kto čo len trocha pozná dejiny nájde odpoveď ľahko.

308087

Pozor na to, to nebylo takové vyklízení jako byste si rádi představovali. A zdaleka to nebyli nějací zoufalci. Ono to byl celkem slušný politický aparát, který se celkem šikovně „překabátil“ a dále vesele plachtí pod různými cizími vlajkami. Kolem 1,7 milionu angažovaných komunistů se hned tak neztratí. Víte, ono lidi dokáží napáchat ve jménu vidiny vlastního prospěchu kdeco. Položte si otázku co vlastně bránilo elitám za socializmu užívat si naplno svojí moci? Dojdete nakonec k ideologickým překážkám, ne však k morálním. Pokud jste přesvědčen o krachu socializmu z finančních důvodů, zřejmě to nevezmete. Představte si, že je před vámi bohatá nevěsta s pásem cudnosti a ten pás cudnosti je jenom ideologie, pak si řeknete: „pryč s ní – "Sbohem a šáteček“. Nevěsta se nebrání, protože hřmící hesla znějí „Chudoba cti netratí“ a „Z cizího krev neteče“. Možná by bylo dobré napsat před ty vlky: „Shodili roucho nevěstino, zneuctili a pošlapali ve jménu svobody a pak pohodili na ulici mezi nenažrané kapitalistické vlky“.

308145

09.04.2014 21:13

Obama vyhrožuje Rusku a NATO

RE: Patolizalstvi zakorenene v ceskem charakteru inteligence a politiku.

lubosmat 188.?.?.?

Veľmi dobre si to pamätám, a bohužiaľ som toho stále nemým svedkom. Máte odo mňa plus.

308221

10.04.2014 13:49

Proč média o důležitých věcech lžou

Pravda alebo Lož?

lubosmat 195.?.?.?

Médiá v modernej podobe, ako komplex informačného balastu ktorý nás obklopuje. Páči sa mi jeden starý vtip: „V dennej tlači môžeme nájsť tri veci: Pravdu, Polopravdu a Lož. Pravda je dátum, Polopravda je predpoveď počasia a všetko ostatné je Lož. Hodnotiť čo je vlastne Pravda a čo Lož je ťažké, hlavne z dôvodu rozdielneho uhla pohľadu. Ak sa dvaja pozorovatelia pozerajú na jeden list z opačných strán, môžu dôjsť k dvom rôznym záverom, jednoducho preto, že budú list hodnotiť zo svojho uhla pohľadu. Ak médiá začnú tvrdiť, že list je zelený pre pozorovateľa, ktorý vidí zelenú stranu listu je zelený a teda médiá neklamú, pre pozorovateľa, ktorý vidí žltú stranu jednoznačne klamú, a pre pozorovateľa ktorý list nikdy nevidel je to vec dôvery v to čo a od koho to počuje. Nedávno som mal takúto skúsenosť (myslím, že každý z Vás sa s podobnou už stretol): Na otázku „Myslíte si že mimovládne organizácie (MVO) pomáhajú ľuďom alebo nie?“ odpovedala moja kolegyňa „Áno!“ Na druhú otázku: „Prečo si myslíte, že MVO pomáhajú ľuďom?“ odpovedala, lebo väčšina ľudí to hovorí. Keď si uvedomíme, že médiá nám popisujú neustále jednu stranu problému o veciach, ktoré sme ani nevideli, tak naše závery jednoznačne zostanú v tejto rovine: Veríme tomu čo sa hovorí, a druhej strane neveríme lebo tvrdí opak toho čo sa hovorí, v horšom prípade sa nejaký iný názor z iného uhla pohľadu na tú istú vec nikdy nedozvieme. Získať v tejto dobe reklamy a prázdnych fráz z plagátov komplexnú informáciu, na základe ktorej by sme sa mohli na základe svojho vlastného sedliackeho rozumu rozhodnúť o tom či informácia, ktorá sa nám ponúka je pravdivá, alebo sa jedná o podvrh je naozaj veľmi ťažké. Rýchle obchody sú vždy podozrivé, a ak sa Vás niekto snaží prvoplánovo ohúriť nereagujte, hľadajte a učte sa ďalej, čím viac informácií k veci o ktorú máte záujem získate tým bližšie sa dostanete k podstate.

308249

10.04.2014 14:45

Evropané plánují vytvořit konsorcium a koupit ukrajinský systém přepravy plynu

RE: Ano, je vidět proč byl evromajdan

lubosmat 195.?.?.?

Stretol som po dlhšej dobe spolužiakovho brata. Hovoril, že jeho dvaja bratia (Baníci) sú na maródke a že sa pripravuje veľké prepúšťanie v OKD (Ostravsko-karvinské doly). Vraj dôvodom, je pripravovaná dohoda medzi USA a ČR na dodávky bridlicového plynu (z USA). Ak česká vláda rokuje s inou o nákupe surovín, to musí byť bilancia zahraničného obchodu medzi ČR a USA vysoko prebytková (v prospech ČR), ďalej sa to ani neodvažujem hodnotiť. Iniciatíva ovládnuť z Európy tranzit plynu na Ukrajine, zaváňa podobným podvodom, ako ovládnutie VSŽ na Slovensku spoločnosťou US Steel. Ukrajina v budúcnosti vypíše, keďže sa ocitla vo finančných srač..ch tender na predaj tranzitného plynovodu. Vo výberovom konaní napriek lepšej ponuke o 1-2 miliardy trebárs od záujemcov z Indie, podpíše vláda Ukrajiny zmluvu vyberúc si lacnejšiu ponuku možno od Exxon Mobil Corporation, lebo po pleciach ich potľapkávali za úspechy na „Majdane“ v Bielom dome a nie v Dillí. Výsledok bude, že ceny dodávaného plynu v EÚ už nebudú závisieť od Ruska alebo Ukrajinských oligarchov, ale od USA. Doteraz sme sa aspoň trocha mohli spoliehať na to, že druhá strana bude mať záujem na akom takom predaji plynu, ale spoliehať sa na USA, že bude brať ohľady na EÚ, hlavne pri snahe o ochranu „interných obchodných“ záujmov USA všade vo svete je prinajmenšom naivné.

308253

17.04.2014 15:46

Washington je nejhorším nepřítelem lidstva

RE: Demokracie, svoboda, lidská práva

lubosmat 195.?.?.?

Dúfam, že vlastníte minimálne "prosperujúcu banku", v ktorej držíte onen "rezervný balík peňazí" na udržiavanie chodu impéria "filantropov". Ak nie, tak ste rovnaký ---chopat, ako oni a ste zrejme na dobrej ceste sa ním stať, gratulujem. Ak ste však niekde dole pod 1500€ na ruku mesačne, tak navštívte pánov v bielom, možno vám pomôžu. Peniaze sa nehromadia preto, aby ich niekto spravodlivo a múdro rozdeľoval, o to sa tu pokúšali možno utopistický feudáli. Dnes sa peniaze hromadia za účelom uzurpovania si moci, vaše české "Kdo maže, ten jede!" tady platí "na 110 procent". Problémy s obrovským množstvom dolárového papiera,alebo skôr virtuálneho dolára, ktorý sa banky boja pustiť do obehu, aby nedošlo k tomu, že by sa to ľudia jednoducho nesnažili prežrať, sú očakávané skôr vo forme straty jeho hodnoty. Celá naša svetová ekonomická mašinka má len obmedzený výkon, ak šlape na peniažky, museli by sa investovať do výroby a produkcie, trebárs cez spotrebný kôš, to by určite nešlo naraz. Problém je hlavne v tom, že finančné produkty, alebo chiméra "Peníze dělaj peníze!" je chorá a blokuje rozvoj výroby a slobodného podnikania. Zádĺž sa kúp si čo sa ti zapáči a potom sa budeš mať. Lenže ak si nevyrábal, tak, aby si prosperoval v malom, tak budeš zaručene krachovať aj vo veľkom. Keď však budeš mať odvahu, neustále budeš dostávať Ďalšie a ďalšie barličky, ktoré sa budú šplhať až do výšin EUROVALU, ak si sa už stal zmieňovaným bankárom, čo "na 110 procent" ospravedlňuje teóriu čo si vyplodil v príspevku.

308652

22.04.2014 14:30

Dlouhodobý a střednědobý vývoj prosperity různých zemí

Približovanie

lubosmat 195.?.?.?

Nie je dôvod zavrhovať výpovednú hodnotu údajov uvedených v článku. Koncepcia zapadá do mozaiky iných analýz na tému rastu alebo prepadu ekonomík jednotlivých štátov sveta. Podstatné je, že sa začína pomaly vyrovnávať spotreba „Vyspelého“ sveta s tým „Menej vyspelým“, myslené z hľadiska spotreby.
Vidím tu dve hlavné príčiny:
1. Pár super - bohatých entít západu vlastní takmer všetko bohatstvo „Vyspelého sveta“ a časť bohatstva „Menej vyspelého“. Spotreba bohatých je však obmedzená, keďže ich je fyzicky málo. Svojim prístupom k nakladaniu s nahromadenými zdrojmi však výrazne degradujú spotrebu ostatnej populácie, hlavne vývozom výrobných technológií do lacnejších destinácií (honba za ziskom), čím spôsobujú vysokú nezamestnanosť vo „Vyspelom“ svete.
2. Rozbehnutý motor zisku, aplikovaný v „Menej vyspelom“ svete produkuje nové nezávislé bohaté entity, a zároveň sa masám lacnej pracovnej sily platí oveľa viac, než tieto boli schopné vyprodukovať pred tým. Zvyšuje sa zamestnanosť a s tým súvisiaca celková spotreba v „Menej vyspelom“ svete.
Vývoj z hľadiska štatistiky bude aj naďalej neúprosný a bude vyznievať v neprospech „Vyspelého“ sveta. Ak dajme tomu, že vo „Vyspelom“ svete žije len cca. 1,35 miliardy ľudí a ostaných 5 miliárd v „Menej vyspelom“ svete. Teda pomer 1:3,7, a ak je pravda, že sa vo vyspelom svete spotrebuje viac ako 70% svetovej produkcie tovarov a služieb, teda pomer 7:3, dostaneme index spotreby vo „Vyspelom svete na úrovni (7) a v „Menej vyspelom“ na úrovni (0,81). Aby sa úroveň príjmov vyrovnala, musela by stúpnuť v „Menej vyspelých“ krajinách 8,64 x, a vo „Vyspelých“ po celé toto obdobie vyrovnávania stagnovať.
Toto sa nikdy nestane, keďže zdroje, ako všetci vieme sú obmedzené. Skôr sa životná úroveň „Vyspelého“ sveta prepadne, alebo sa rozpúta ďalšia svetová vojna, ktorá opäť na určitú dobu rozdelí svet na „Vyspelý“ a „Menej vyspelý“, teda na „Víťazov“ a „Porazených“, alebo dokonca na „Osvietených“ a „Menej osvietených“.

308835

22.04.2014 15:44

USA jsou oligarchií, ne demokracií, říká vědecká studie

Ilúzia „DEMOKRACIE“

lubosmat 195.?.?.?

Klaňať sa „BOHATSTVU“, ako jedinému meradlu „ÚSPECHU“ a zároveň hlásať heslá „SLOBODA“ a „DEMOKRACIA“, v sebe nesie zásadné rozpory.

Vymenovanie „KOŇA“ za senátora, myslím že to bola určitá forma výsmechu „DEMOKRACIE“, ktorú urobil v čase svojej diktatúry NERO. Dnešní diktátori sa šikovne za „DEMOKRATICKÉ“ inštitúcie schovali, a senátormi nemusia byť nevyhnutne „KONE“ aby mávali ušami a trebárs aj na povel híkali. Miesto slamy stačí dobre zaplatiť a máme zarobené.

Hoc ma budete pokladať za komunistu, marxistu, socialistu alebo utopistu, stále som presvedčený o tom, že:
- pokiaľ sa nezlikviduje alebo určitým spôsobom neobmedzí bohatstvo jednotlivcov, nedosiahne sa mier a trvale udržateľný rozvoj,
- hromadenie bohatstva je určitým spôsobom choroba, ktorú sa nikto neodváži diagnostikovať a tobôž liečiť,
- dovoliť kapitálu aby sa rozmnožoval bez kontaktu s výrobnými prostriedkami, je systémová chyba, ktorá ženie svet do slepej uličky (Spomenutá vláda Oligarchie),
- predstava, že banky môžu dlhodobo vytvárať zisk je chorá. /Ak by to tak bolo, platili by sme čoraz vyššie poplatky za vedenie účtov, vydávanie platobných kariet a realizáciu transakcií?/
- vytváranie exekutívnych politických štruktúr, ktoré nemajú žiadne spojenie s komunálnou politikou, hospodárstvom alebo výrobou je silno kontraproduktívne,

Stále som presvedčený o tom, že riadiace štruktúry štátu si nezaslúžia žiadnu imunitu a pokiaľ niekomu chýba spoločenská kontrola, tak nech sa trebárs vytvára aj na politickej báze, ale, nech tam preboha nestrkajú politici rypák, a nesnažia sa riadiť to, čomu vôbec nerozumejú a rozumieť ani nemôžu.

308841

23.04.2014 11:26

Čtvrtá politická teorie

Univerzálna teória všetkého

lubosmat 195.?.?.?

Kedysi som sa snažil prečítať knihu „Ráno kúzelníkov“ resp. v češtine „Jitro kouzelníků“ od Jacques Bergier a Louis Pauwels (doposiaľ sa mi to s úplným pochopením nepodarilo, zrejme z dôvodu nedostatku sústredenia), mal som pritom podobné pocity ako pri čítaní príspevku. Niečo podobné určite zažijete, keď budete čítať najnovšie teórie o existencii vesmíru a snahách vytvoriť univerzálnu teóriu všetkého. Stephen Hawking vychádzajúc z predpokladu, že vesmír nemá hranice matematicky dokázal, že je konečný. Prečo ten odklon od témy? Vidím tu evidentnú snahu vytvoriť konečnú ideológiu spoločnosti, ktorá bude:
- apolitická,
- s prvkami teológie,
- ekonomická ...,
- jednoducho univerzálna.
Je tu jeden podstatný problém: Naša biosféra (podmienky vhodné pre život človeka ako druhu) má hranice, a empiricky je dokázané, že ľudská hlúposť je nekonečná. Liberalizmus jednoducho ignoruje skutočnosť existencie hraníc druhu „HOMO KONZUMIENS“ , zároveň s nekonečnou virtuozitou využíva k svojím krátkozrakým zámerom druh „HOMO DEBILIENS“.
Vidíme dnešné globálne spoločnosti „bez hraníc“, vysávajúce zdroje za účelom tvorby finančného zisku, bez konkrétnej snahy priniesť uspokojenie nejakej zmysluplnej potreby. Načo sú nám univerzálne teórie, ktoré prestávajú platiť po šiestich hodinách pôstu? Na vyplnenie času medzi reklamnými prestávkami. Potrebuje človek jaskynný klimatizáciu? Áno, lebo v jaskyni je zhruba rovnaká teplota po celý rok, ale v susednej jaskyni klimatizáciu už majú/ ešte nemajú.
Nepokladám liberalizmus za životaschopnú a úspešnú ideológiu, len kvôli tvrdeniam, že Fašizmus bol vraj porazený a Komunizmus sa rozpadol sám. To vyznieva rovnako ako tvrdenie, že kresťanstvo je najlepšie náboženstvo, a ostatné náboženstvá moslimstvo, hinduizmus a budhizmus sú prekonané.
Stále nie som ochotný uveriť tomu, že sme v politickej kultúre ďalej ako na konci 18-teho storočia.
Keďže ma príspevok zaujal, stiahol som si z internetu originálnu verziu celého článku p. Alexandra Dugina, aj ostatným prajem pekné čítanie.

308878

24.04.2014 16:06

Co bude FBI dělat s ukradenými ukrajinskými aktivy?

Vojnová korisť

lubosmat 195.?.?.?

S každým vpádom je úzko spojené drancovanie. Hoci sa západnej verejnosti predkladá ako agresor RF, keďže v chaose, ktorý spôsobili stratégovia západu s výraznou pomocou ukrajinských oligarchov, získala RF „Neočakávane“ Krym. Vývoz ukrajinského zlata mal byť zrejme pre USA záplatou za do 5-tej kolóny a Majdanu investované doláre. Strategickú hru Západ na Ukrajine fakticky prehral, momentálne sa snaží o akési nerozhodné skóre, nedostatočné poznanie terénu mu však prináša neželané ovocie. Ukrajina je síce zadlžená, ale ešte stále to vychádza na ukrajinca cca. 50% zadlženosti priemerného Slováka. U nás sa ani priamo nebojovalo a je to tu spľundrované, ako po apokalypse. Ešte stále sa dá použiť virtuálny dolár na skupovanie reálnych podnikov a iné konkrétne veci. Navyše neustále rastúce astronomické dlhy za „štartovacie balíčky“ západného modelu „Liberálno-demokratického“ úspechu sú určitou formou koristi, o ktorú sa zrejme oplatí bojovať.

308923

25.04.2014 15:38

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Motivační dekrescence

lubosmat 195.?.?.?

Ja som to zažil, tú „motivačnú dekresenciu“ na vlastnej koži. Je to jedna so systémových chýb, ktorej sa "budovatelia" komunizmu dopustili. Uvediem tri príhody jedna je priateľova skúsenosť a dve sú vlastné.
1) Prišiel priateľ „VŠ vzdelaný diplomovaný technik“ na bicykli do práce „ináč toho času majster stavebnej výroby“. Počas dňa prišiel za ním predák a zahlásil: „Pán majster blížia sa Vianoce potrebujeme nabúchať nejaké m3 muriva aby bolo na prémie“. Majster povedal: „Projekcia nemá pripravené plány, hotové budú najskôr po novom roku“. „Viete čo pán majster, poďte so mnou“. Zišli spolu do suterénu, predák naznačil topánkou do prachu na podlahe kadiaľ budú viesť budúce m3 muriva. „Čo potom s tým?“ opýtal sa majster. „Nerobte si starosti pán majster, v januári budú navyše prémie za búracie práce!“. To že majster zarábal 3x menej ako stavebný robotník nemusím ani pripomínať. Po šichte ešte majster skoro spadol v kúdole prachu na ceste domov z bicykla, keď ho obehla preťažená volga s jeho podriadenými.
2) Bol klasický letný deň v škole tesne pred letnými prázdninami. Siedma trieda ZOŠ, učiteľka slovenčiny vyvolala vedľa mňa sediaceho spolužiaka: „Prosím poď pred tabuľu!“. „Nejdem!“ odvetil spolužiak. „Postav sa a odrecituj báseň čo si sa mal naučiť!“ skúšala ďalej. „Neviem“ odpovedal bez záujmu. „Už druhý krát opakuješ ročník! Končíš ZOŠ v siedmom ročníku! Za čo Ti mám dať na vysvedčení štvorku? „ rozpaľovala sa. Pokrčil len ramenami. „Čo budeš vlastne robiť po skončení školy? pýtala sa ďalej. „Pôjdem kravy pásť! Už to mám na družstve dohodnuté!“ odvrkol. Pokúšal som sa mu podstrčiť knihu, aby tú báseň aspoň prečítal, odmietol aj to. Nakoniec mu nejaké vysvedčenie dali a on odišiel za svojím vytúženým zamestnaním. Keď sme mali po piatich rokoch stretnutie, on odvážal našu bývalú triednu učiteľku na vlastnej novej škodovke domov a už mal aj dom postavený, zatiaľ čo ja som bol chudobný VŠ študent (hoci som bol jedným z premiantov triedy).
3) Nastúpil som po VŠ do svojej prvej práce „ako asistent projekcie“ nástupný plat =1118.- KČS (Korún československých) aby som dostal prémie, musel som mať výkon =22000.- KČS mesačne. Jeden s projektov som musel ísť schváliť do severných Čiech, sediac v Autobuse MHD s hromadou projektovej dokumentácie na kolenách som si vypočul rozhovor dvoch absolventov strednej baníckej priemyslovky. „Kolik ti to dělá tenhle měsíc? Pýta sa prvý. „Něco přes jedenáct tisíc“ odpovedá druhý. „Já mám jenom devět tisíc šest set padesát, a to jsem byl celý měsíc v práci“ divil sa prvý. „Podívej já sem měl tady proplacených pět dní marodky“ vysvetlil druhý. Nemusím nikomu asi vysvetľovať, kde som sa motivačne ocitol.
Dnes, pomaly prestávam tým chlapcom závidieť.

308970

25.04.2014 22:08

Jak ukrajinská krize nakonec skolí anglo-sionistickou říši

RE: Motivační dekrescence

lubosmat 188.?.?.?

Na vašu reakciu mám tri poznámky:
1) Niekto sa smeje vtipu 3x, raz keď mu ho povedia, potom keď mu ho vysvetlia a nakoniec keď ho pochopí.
2) Vôl je nebezpečný zpredu, kôň zo zadu a hlupák zo všetkých strán.
3) Prečo ľudia hlúpi su si sebou tak istí, a ľudia múdri tak plný pochýb?

Prečo si myslýte, že sa ľudia sťažujú, keď len popisujú svoju osobnú skúsenosť?

309001

28.04.2014 11:09

Budování ruské zdi

Svetovláda?

lubosmat 195.?.?.?

Keď sa o moc usiluje jednotlivec – je to diktátor.
Keď sa o moc usilujú kapitalisti – je to imperializmus.
Keď sa o moc usilujú „masy“ – je to komunizmus.
Keď sa o moc usilujú nacionalisti – je to fašizmus.
Keď sa o moc usilujú úradníci – je to autokracia.
Keď sa o moc usilujú politici – je to demokracia.
Na realizáciu revolúcie alebo prevratu však všetci bez výnimky potrebujú peniaze!
Historicky mali najlepšie výsledky, čo sa týka zhromažďovania peňazí židia, z tohto dôvodu sa vždy vyskytovali v pozadí, alebo v popredí spoločenských zmien od stredoveku, až po dnes.
Empiricky ľudia alebo historici, ktorí skúmajú súvislosti s financovaním úsilia jednotlivých záujmových skupín o moc, zákonite musia nadobudnúť presvedčenie, že ide o akúsi tajnú dohodu svetového židovstva, ktorá ich má priviesť k svetovláde.
Prečítal som si „Protokoly S... mudrcov (PSM)“ a žasol som! V tomto 100 rokov starom dokumente sú popísané, stratégie podľa ktorých sa riadia takmer do bodky udalosti v dnešnom svete.
Lenin so svojím „boľševizmom“ predbehol dobu, nechcel čakať a vytvára vládu podľa princípov uvedených v samom závere PSM, musím podotknúť že sa fakt jedná o čistú utópiu. Po tomto vzore sa šíria myšlienky „komunizmu“ po Európe a ďalej do sveta. Pravdaže pokiaľ by tam už tieto myšlienky neboli nič by sa nerozširovalo, ale ruský „boľševizmus“ bol prvý funkčný precedens.
Problém pre svet nastal v tom, že investori chcú predsa návratnosť, a v danom prípade dochádza k akejsi izolácii „komunistických režimov“ od ostatného sveta a peniažky sa akosi nechcú vracať. V tomto vidím hlavnú príčinu neskoršej vojny západu proti „komunizmu“, ako neefektívnemu nástroju k dosiahnutiu zisku. Investície do fašizmu mali naproti tomu pre určité záujmové skupiny priam extrémnu návratnosť vložených prostriedkov.
Investície, ktoré narážajú na prekážky „akákoľvek forma izolacionizmu alebo hrabania sa na vlastnom piesočku“ postupne spúšťajú do pohybu nástroje na ich zdolanie. Prostriedky a formy sa nevyberajú, účel svätí prostriedky a PSM ako novodobí „ Machiavelizmus“ so zámerom svetovlády do toho diabolsky zapadajú.

309105

28.04.2014 20:16

Budování ruské zdi

RE: Sfetovláda?

lubosmat 188.?.?.?

Ja som to už raz definoval – politici = „toxická smrť spoločnosti“. Bohužiaľ skupiny ľudí zúčastnení na politickom dianí, čo ste popísali ma vedú k tomuto záveru. Moje subjektívne ciele sa zatiaľ ani náznakom nedotkli objektívnych cieľov finančných elít, preto sa majiteľom ich peňazí zrejme nikdy nestanem. Mal som aj takú skúsenosť „ako finančný poradca“, keď som vašak pochopil že nejde o radenie a pomoc, ale o provízie z realizovaných zmlúv a zmien iných zmlúv, radšej som toho nechal. Moje subjektívne ciele boli pomôcť ľuďom a nie ľudí zavádzať a miasť vo vidine objektívnych ziskov správcov pohľadávok.

309120

29.04.2014 21:52

Budování ruské zdi

RE: Svetovláda?

lubosmat 188.?.?.?

Dosť na to aby som zistil, toršinku provokačne, ako sa k tomuto dielku stavajú zvedavci. Áno čítal som to až minulý rok, keďže vzhľadom k politickej orientácii môjho otca (bol presvedčený a skutočne ideovo poctivý komunista) som tvtdo politiku ako takú odmietal a čítal som radšej fantastiku. Dostal som sa kedysi dávno k "Faktom argumentom", vydával to UV KSČ. V jednej z týchto brožúrok sa venuje vo svojej rozprave G. Husák nedostatočnej práci vtedajších politikov s mládežou. Smutné je, že dnešní politici ani nevedia definovať čo to mládež je, nieto že by sa ešte s ňou pokúšali pracovať. Možno z toho pramení aj môj pesimizmus. Bez problémov môžeme mať pocit z úspechu po osobnom začlenení sa do štruktúr fyriem, manažérske benefity nie sú nikdy na zahodenie. Poznám tú teóriu môžeš vlastniť všetko a neužiješ si nič, nemusíš vlastniť nič a užiť si môžeš všetko. Má to len ten háčik, že ten kto nič nemá o ničom inom než o plnení alebo neplnení uložených úloh nerozhoduje, a keď sa neplní tak sa neužíva.

309183

30.04.2014 15:01

Ukrajinští vojáci zabiti za to, že odmítli střílet do vlastních lidí

Strieľanie do vlastných ľudí – to je otázka!

lubosmat 195.?.?.?

Sedeli sme v 89 v kasárňach a modlili sme sa, aj tí čo sme boli „ateisti“ aby rozkaz na zásah proti „demonštrantom“ neprišiel. Našťastie naša poloprofesionálna armáda sa v tom čase tvárila, ako prísne apolitická, a ani na najvyššej úrovni neboli veľké ambície zasahovať do vnútropolitického diania.
Bol som vtedy ako „čatár absolvent“ vo funkcii pomocníka veliteľa strojnej čaty na štábe jedného z vojenských okruhov. Bol jeden z večerov pred 17.11., ľudia sa túlali so sviečkami po uliciach, a ja (mal som akurát službu) vo vozidle štábu so svojím šoférom po mestských kasárňach „tých našich a aj ruských“ bola to bežná kontrola poriadku a nálad osadenstva (kontrola na bráne, obhliadka ubytovania a spoločenských miestností po večierke).
Poprosil som šoféra, aby zastavil na námestí pri jednej z „kancelárií“ Občianskeho Fóra, že sa tam poobzerám. Šofér mal viac rozumu ako ja, a upozornil ma, nech si tú služobnú „devinu“ radšej nechám vo vozidle a idem tam neozbrojený, stať sa mohlo hocičo. Zhon, telefonovanie, distribúcia kadejakých tlačovín, moc mi to ako nezasvätenému nehovorilo. Vrátil som sa teda do auta a uvedomil som si, že som si žiadny leták nezobral. Prechádzali sme pomaly autom dole námestím a vidiac hlúčik ľudí nalepených na výklade obchodu sme zastavili. Vyšiel som z auta a poprosil prizerajúcich sa, či by som si nemohol jeden z dvoch zdrapov papiera, ktoré tam boli nalepené vziať, ako informáciu pre chalanov v kasárňach. Ľudia odstúpili a umožnili mi to.
Veľké prekvapenie ma čakalo ráno na nástupe. V miestnych novinách sa objavila správa „Vojaci strhávajú plagáty!“ Nemal som čo skrývať, vystúpil som z formácie a na rovinu povedal o čo šlo. Obišlo sa to bez následkov, boli sme dôrazne upozornení na to, aby sme sa zdržali akýchkoľvek aktivít, ktoré by mohli byť interpretované ako zasahovanie armády do spoločenských udalostí.
Ten papier mám ešte doma, ako na spomienku na vojnu a nenaplnené očakávania 17.11. Vtedy by som možno aj poslúchol veliteľa a zabezpečil silou poriadok, keby sa to žiadalo. Dnes by som každého veliteľa, politika alebo idiota, čo by chcel aby som pozdvihol zbraň proti neozbrojeným ľuďom rovno zastrelil. Armáda je cvičená na riešenie vojnových úloh a bezpečnosti, nie na napĺňanie politických cieľov kohokoľvek.Dnes je situácia trocha iná - armáda je profesionálna, málo početná a bez emócií - bohužiaľ.

309220

Raz som videl film „RELIC“, jednalo sa o indiánsky mýtus, keď vybraného člena nepriateľského kmeňa napojili výťažkom zo špeciálnej rastliny, čo malo za následok jeho premenu na ľudožrútske monštrum podobné jašterovi. Po premene sa monštrum, (so zvyškami pamäte), sa toto vždy vracia k svojmu kmeňu, a tam v obrovskej snahe zasýtiť svoj hlad po rastovom hormóne (čo bola hlavná zložka tej špeciálnej rastliny) vyjedá mozgy svojich súkmeňovcov predovšetkým hypotalamus, ktorý rastový hormón produkuje.
Poliaci robia niečo podobné, vymývajú mozgy bojovníkom z radov svojich odvekých nepriateľov a posielajú im ich pekne metamorfovaných späť, aby splnili svoju úlohu.

309223

01.05.2014 00:55

Role Západu v ruských reformách

Ilúzia nádeje na kratšiu cestu k pokroku

lubosmat 188.?.?.?

Aká vlastne bola úloha západu v ruských ekonomických reformách.
My mládež socializmu, vychovávaná v ilúziách „humanizmu a pokroku“, sme nechápali na čo sa pozeráme, alebo čo vlastne vidíme, keď sme u našich blízkych susedov na západ od železnej opony, pozorovali ten skvelý život, a u nás v protiklade s tým uriadený a upracovaný rozvinutý „socializmus“. Bolo to ako so sklenou tabuľou cez ktorú nevidíte, lebo sa leskne, keď na ňu dopadá v určitom uhle voči vám denné svetlo. Dnes sa sklenená tabuľa posúva pomaly cez naše územie Ďalej na východ. Nestranný pozorovateľ bude vnímať len domnelý lesk a žiaru odrazeného svetla, ale neuvidí nič, čo za tým všetkým môže stáť. Úzka skupina 17-tich západných ekonomík v povojnovej Európe dostáva silné ekonomické impulzy cez „Marshallov plán“. U nás sa zatiaľ budoval „socializmus“ za vlastné. Rozdiely na seba nenechali dlho čakať – pravda je na strane okázalejšieho pokroku, kto a ako za ten pokrok v skutočnosti zaplatí je vedľajšie. Úloha „západu“ predovšetkým tkvela v podlomení viery socialistického bloku vo svoje sily. Dnes už nikto nepreverí, kam by sme sa vlastne dostali za 25 rokov bez „PERESTROJKY“, následnej vlny privatizácie a honby za efektivitou? Kratšia cesta k pokroku sa nám začína podozrivo kľukatiť a predlžovať.

309239

01.05.2014 08:13

Posun blíže k válce

Motivácia popretia logiky

lubosmat 188.?.?.?

Autorom načrtnuté otázky každého, kto pozoruje jednanie najčastejšie „pravicovo“ angažovaných politikov, napadajú neustále.
1. Vydierajú ich?
2. Vyhrážajú sa im?
3. Platia ich za to?
4. Vedia len poslúchať?
5. Nemajú pud sebazáchovy?
Často som si hovoril, ak ten alebo onen politik hovorí to, čo hovorí (rozumne uvažujúci človek by predsa toto evidentne hovoriť nemohol), určite musí vedieť prečo!
Vždy som sa hrozil záverov: Čo ak tomu, čo hovoria skutočne veria? Čo ak to, čo robia, nerobia zo ziskuchtivosti, ale z hlúposti? Popierajúc logiku kopú dookola a podkopávajú základy sveta.

309248

02.05.2014 14:23

Americká politika v Euroasii: hlavně rozvracet!

RE: Vychází mi,

lubosmat 195.?.?.?

Ani si to radšej nepredstavuj.
Takýto krok by za určitých okolností, /Napríklad ak by sa k moci dostali "radikálne skupiny" majúce podporu armády/, mohol nakoniec viesť k jadrovej destabilizácii, na Černobyľ by sme potom spomínali, ako na nejaké neškodné "červánky".

Uvedomte si, že Janukovič zlyhal hlavne na nedostatok podpory zo strany armády. Súčasná pučistická vláda sa snaží o zneužitie armády na svoje politické ciele, počíta s podporu armády, ktorá nechcela bojovať za Janukoviča, zároveň sa na nacionalistickej báze snaží mobilizovať ďalšie skupiny ochotné "novú pučistickú" vládu ďalej podporovať. Dokedy bude tento "biely teror" po vzore Horthyovského Maďarska fungovať?, to je predovšetkým závislé na USA a EU.

Putin naproti tomu podporu armády určite má, s jej lojalitou sa počítať musí, podobne zrejme v Rusku uvažuje viacero vysoko postavených ľudí. Čo priniesli teroristické útoky riadené "demokratmi", s cieľom odstrániť hlavy "neposlušných! štátov vieme! Čo by nastalo po takomto teroristickom akte v Rusku si nedokážeme ani predstaviť.
Po 75 rokoch sme sa opäť ocitli na fašistickom parníku riadenom zo západu. S cieľom konečného riešenia, európske vlády ženú svet do šialenstva bez návratu.

309300

04.05.2014 18:08

Obrázek lepší než tisíc slov

RE: A kdo to platí ? No že se ptám....

lubosmat 188.?.?.?

Predovšetkým za to svojimi životmi zaplatia všetci postihnutí.
Ako sa postaviť tupému davu?
Kde sú policajti ?
Kde sú záchranári?
Kde sú hasiči?
Všade sú prívrženci pravého sektora?
Ľudia dookola, pokiaľ to nie sú akurát tí, ktorí hádžu zápalné fľaše, petardy alebo dokonca do budovy nestrieľajú, sa prizerajú a nie sú ochotní uveriť tomu čo vidia.
Aktivisti podpálili hlavný vchod a nahádzali "koktaily molotova" na prvé poschodie, presne nad zadným východom z budovy. Nepriatelia majú "bezpečnú" cestu k úniku odrezanú. Víťazné pokriky po každom páde vyskakujúcich ľudí z horných poschodí na betónové plochy pred a za budovou, krvavo sladká chuť víťazstva. Niekde v biblických textoch sa píše "Nie zlý je ten, kto zlo činí, ale horší je ten, z koho zlo pochádza".

309501

05.05.2014 10:43

Washington usiluje o zánik Ruska

RE: Velice plytký článek a nebezpečné vodítko pro čtenáře

lubosmat 195.?.?.?

Pozrite sa na ten úspech "Vašich susedov" troška z inej stránky.
Budem hovoriť len o Slovensku a Maďarsku, keďže trošíčku do toho nášho spoločného "úspechu" vidím.
Slovensko ako industriálnejšia časť bývalého Uhorska má umožnené na troskách bývalého československého (predtým slovenského, a ešte predtým uhorského) priemyslu budovať tzv. priemyselné parky na „Zelenej lúke“, kde sa dá nejaká tá linka zmontovať za pár mesiacov a chrliť milióny kusov hocičoho od sponiek až po automobily (myslím, že v Čechách to funguje podobne). Ak sa však niekto z vlády na Slovensku začne troška zaujímať o rozvoj poľnohospodárstva, pekne dostane po kokose „Vyrábajte autá a potraviny nechajte na druhých (70% všetkých potravín je na Slovensku čistý import).
Maďarsko síce ovládlo petrochémiu Slovenska, kúpením Slovnaftu za dotácie z EU (Slovnaft sa stal členom medzinárodnej skupiny MOL, čo je však dôležitejšie z MOLU sa stal významný podnik za slovenské mozole), tým sa však priemyselné úspechy Maďarska končia. Maďarsko ako bývalá agrárnejšia časť Rakúsko - Uhorska má možnosť dorábať poľnohospodárske produkty, ale ak chce priemysel, tak len za podmienok, že tam pomaly nechcú pracovať ani Rumuni.
Médiá nie sú slovenské, sú to len hlásne trúby Ameriky. Kultúra zlyhala na celej čiare, ak našich „umelcov“ občas nezamestnáte Vy, tak by asi museli žobrať po uliciach. Vyhovárajú sa na slovenský syndróm, vraj sme krajina odroňov, ktorých kultúra nezaujíma.
Nemôžeme sa vyhovárať na príjmy, keďže čo sa týka priemernej mzdy: v Čechách sú o 52 € (1271 Čk) vyššie príjmy než na Slovensku, a v Maďarsku zas o cca. 48€ nižšie. V čom je ale naozaj podstatný rozdiel, to je zameranie slovenských elít (od politikov až po podnikateľov) v pohľade na slovenskú kultúru „cudzie je OK a vlastné nechceme!“, je to ako mor.
PS: Ospravedlňujem sa za odbočenie od témy.

309586

06.05.2014 13:33

Policie rozehnala shromáždění poté, co Belgie zakázala akci francouzského komika

Potláčanie demonštrácií!

lubosmat 195.?.?.?

Chceli sa zabávať na nesprávny účet?
Ako ľahko sa rozoženie nespokojný dav, stačili na to vodné delá, pár policajtov a troška slzného plynu!
Protestujúci mali zrejme slabú motiváciu: a len pre zábavu sa asi neoplatí riskovať?
„Politické ciele“, mráz, chlad, ohrozovanie bezpečnostnými silami, mŕtvi demonštranti : čo ženie ľudí takto riskovať?
Spontánne protesty ideovo zomknutých ľudí trvajú krátko a nemajú silu, ľahko sú potláčané.
Keď sa však začnú liať peniaze, budovať tribúny, zátarasy, bariéry – objavia sa radikáli, to sa tupým masám protestuje, a ak im páni zaplatia a ešte viacej sľúbia, tak to bude mela!
“Ave, Caesar, morituri te salutant”.

309727

06.05.2014 15:14

Neschopnost telepatie neomlouvá!

RE: reseni? Aké má byť nastavenie systému ?

lubosmat 195.?.?.?

1) Kredibilita = zadlžovanie!
2) Klient = dojná krava!
3) Úrok = výpalné!
4) Politika = cesta k moci!
5) Volič = chudák!
6) Zamestnanie = posledná zúfalá možnosť, ako si zarobiť peniaze!
7) Nezamestnanosť = kľúč k produktivite!
8) Trh = kto z koho, hra bez pravidiel!
Chceme pravidlá, nie sú dokonalé - skomplikujú sa dodatkami!
Prijmeme samo-korekčný systém postavený na precedense – zahltíme sa výnimkami.
Odveké hľadanie duálnej výhodnosti – „WIN / WIN“.
Je možné zakomponovať do produktu maximálnu mieru zisku?
Je možné limitovať bohatstvo?
Všetci vieme, že trh je momentálne natoľko zdeformovaný, že bez regulácií plnohodnotne fungovať nebude.
Ak akceptujeme bohatstvo, musia bohatí akceptovať vyššiu mieru zdanenia – ale len takú, čo bude nevyhnutne potrebná na udržanie armády, polície, verejnej správy, zdravotníctva, vzdelávania a kultúry.
Štát by mal centrálne zabezpečovať fungovanie energetiky, sieťových odvetví, dopravy a bankovníctva.
Politici by nemali riadiť štát.
Ako vybudovať spoločnosť s fungujúcim a férovým trhom, riadenú autokraciou pod spoločenskou kontrolou?
Je tu snaha vybudovať planetárny superštát s hegemóniou v USA, je to však postavené na obrovskom klamstve a neférovej hre. USA nás nútia hrať "Black Jack" s odkrytými kartami, kým sami ich majú zakryté!

309740

07.05.2014 11:16

Obama se připravuje rozbít BRICS během posledních let v úřadu

„Čím viac viem, tým viac viem, že nič neviem“ .

lubosmat 195.?.?.?

„Viem, že nič neviem“. – Sokrates.
Môj odpor k sledovaniu vnútropolitického diania sa zrodil v čase, keď naša rodina veľmi trpela prílišnou angažovanosťou sa môjho otca. Jeho poctivá stranícka práca nás pripravila o ilúziu rodinnej idylky, čo si mnohí neangažovaní občas dokázali navzdory všetkému vytvoriť.

Privítal som európsku integráciu, ako správnu cestu rozvoja spoločného európskeho priestoru.

Perestrojka, Odzbrojenie, Pád železnej opony, Pád totality, Rozpad Varšavskej zmluvy, Privatizácia, Šengenský priestor, Európska únia, Spoločná mena – jednotná európska politika spolupráce a bez hraníc – samé pozitíva.

Na druhej strane – Vojna v bývalej Juhoslávii , Rozpad Československa, Kríza, Narastajúca nezamestnanosť, Rozpad koncepcie riadenia poľnohospodárstva, Postupný výpredaj a úpadok vlastnej priemyselnej výroby, Zaplavenie trhu dotovanými výrobkami zo zahraničia, Pomalý úpadok tradičného školského systému, zdravotníctva, kultúrnych hodnôt, rozhlasu, televízie, o rozvoji vedy a techniky nemôže byť v našich podmienkach ani reči ... nebudem už vo výpočte negatív radšej pokračovať.

Aká je vlastne bezpečnostná politika SR a EÚ?
Zrušili sme povinnú vojenskú službu, vraj je to drahé a o bojaschopnosti takejto armády sa dajú viesť polemiky (Juhoslávia preukázala pravý opak!). Vybudovala sa „profesionálna armáda“ podriadená NATO, možno EU a až nakoniec SR. Udalosti na UA nám ukazujú, na čo sa dá profesionálna armáda použiť.

Prečo sa neukončilo pôsobenie NATO po páde Varšavskej zmluvy v Európe? Lebo severoatlantická aliancia pre svoj vznik a agendu nikdy žiadnu Varšavskú zmluvu nepotrebovala.

Keď som zistil, že NATO je projekt, ktorý plynule nadväzuje na Marshallov plán, a projekt EU je vlastne len pláštik, za ktorým je ukryté totálne podriadenie sa európskych štátov týmto dvom nosným projektom z dielne USA, bolo mi už jasné že predstavenie, ktoré sa tu hrá režíruje niekto iný.

BRICS je určite zaujímavý projekt, a ak je mimo réžie USA bude to tu ešte veľmi divoké.

309799

08.05.2014 22:35

Psychiatři nyní říkají, že nekonformita je duševní nemoc: pouze „ovce“ jsou „normální“

RE: Vysledky - ako ich zmeniť?

lubosmat 188.?.?.?

Vieme kto : túto histériu spôsobil!, to organizoval!, k vraždeniu podnecoval!, vraždil!

Budú niekedy potrestaní, naozaj tí praví?

Opäť sa schovajú sa za politickú imunitu!

Ste naozaj presvedčení, ak by sa preventívne likvidovali horúce hlavy, že by to bolo, čo sa týka počtu obetí, horšie?

O čo je život agresívneho politika hodnotnejší, ako život nenarodeného dieťaťa?

Už má táto taktika "preventívnych požiarov" založených stratégmi z USA, vo svete priveľa obetí.

309888

Notorické opisovanie.
Keď nemám vlastný názor (nie som schopný si dať dohromady 1+1) opíšem od toho, čo je za svoje bláboly dobre hodnotený, a je vymaľované.
Pracujeme korektne, len aby nás z práce nevyhodili.

309914

09.05.2014 12:47

USA se staly horším policejním státem, než si Orwell dokázal představit

Radujte sa, nikdy nebolo tak zle, aby nemohlo byť ešte horsie – moc je vo „Vašich rukách!“

lubosmat 188.?.?.?

Keď som v roku 1987 čítal prvý krát „Farmu“, vŕtala mi v hlave jedna neodbytná myšlienka:
„ Ako môže pán ORWEL vedieť, spoza železnej opony, toľko detailov o „Komunistickom“ režime?“. Prečo nepíše o svojich, veď tým vidí priamo do kuchyne?
Nepoznal som vtedy celé jeho dielo, dôsledne sa filtrovalo, čo k nám zo „Slobodného“ sveta malo preniknúť a čo nie, filter však nebola „Koministická“ cenzúra, to ani náhodou.
ORWEL a celé jeho dielo je kritika direktívnych spôsobov riadenia ako takých, keď sa stráca pod ťarchou rôznych nariadení zmysel riadenia, a riadi sa len preto aby sa riadilo.
Politické systémy vo všeobecnosti majú veľké ambície ovládať riadenie všetkého bez rozmyslu. Podrobiť procesy spoločenskej kontrole má určitú logiku, ale priamo zasahovať do riadenia prirodzených procesov, vždy bolo, je a bude kontraproduktívne.
Všetko sa dá kúpiť za „Modré z neba“ a zaplatiť „Vatikánskou menou“, to platí až neuveriteľne. Koľkokrát už sme chceli prispieť do toho chaosu predvolebných sľubov svojím výberom, a nič sa nezmenilo, opäť sklamanie trpký pocit bezmocnosti.

309918

11.05.2014 12:59

MMF jde na Ukrajině do války

RE: autor

lubosmat 89.?.?.?

Nebude nakoniec hlavný problém v tom, že na UA neexistuje jednotiaca sila, ktorá by bola schopná prevziať aspoň na určitú dobu riadenie ako tak súdržnej, vynárajúcej sa federálnej UA. Akékoľvek zvrhnutie pučistickej, aj keď nepopulárnej a v mnohých ohľadoch do fašistických metód skĺzavajúcej súčasnej vlády, by zrejme nebolo zárukou pokoja. Nikto nechce "Čierneho Petra". Demokratom spoza mláky chaos na UA vyhovuje, a Rusko sa nechce stať odkrytým okupantom. Vláda v Kyjeve uťahuje slučku a možno dúfa, že ak náhle povolí, zmanipulované voľby sa jej prepečú, a následne budú s podporou MMF riadených ekonomík vysvätení ako matka Tereza z Kalkaty.

309980

13.05.2014 00:26

Jak dál na Ukrajině? Který scénář se naplňuje?

Podpiľovanie konára

lubosmat 188.?.?.?

EÚ sa začala ako nádejný projekt rozširovať na východ. Spoločná mena EURO si našla svoje miesto v svetovom finančnom systéme. Dolár sa začína otriasať v základoch. Balíky mien EUROZÓNY sa premenili na EURO, čím bol dolár priamo vylúčený zo vzájomných obchodov, toto priamo oslabilo pozíciu dolára vo svete.
Začala "Arabská jar" hoci osa nepokojov zjavne smeruje k Sýrii a Iránu, pravý dôvod je destabilizácia regiónov okolo EUROZÓNY, čo vyvolalo negatívny dopad na jej ekonomiku.
Destabilizácia UA je priam nálož pod konárom na ktorom vysia základy EÚ.
Pravdaže politické špičky budú naďalej popierať nos medzi očami a svoj podiel viny na udalostiach.

310044

13.05.2014 06:43

Americká přítomnost v Euroasii a její dopad na bezpečnost a vojenské dohody tohoto regionu

Priam by sa žiadalo povedať – Je to stratené, globálna vojna je nevyhnutná!

lubosmat 188.?.?.?

Riadna armáda obsadí územie, obsadí posty a zotrvá čo najdlhšie, tak ako sa len dá.
Teroristi napadnú územie, narobia obrovský humbuk a zmiznú robiť neplechu niekde inde.
Rozdiel je len v počte mužov v zbroji – teroristov stačí málo, a spoliehajú sa na prepočítanú silu náloží v TNT. Najväčší výpalník na svete Ultrateroristická Spojená Aliancia a jeho poskok EÚ stojí a padá na technológiách a lacnej rope – postupné zdražovanie pohonu celej tejto vojnovej mašinérie a súčasné odhaľovanie globálneho podvodu s tzv. rezervnou menou, vedie k postupnej neschopnosti tento potenciál v takomto rozsahu udržať.
Množstvo klamstiev ohľadne nových zdrojov energií, ktoré zaručene vyriešia na dlhé roky americkú závislosť na importovaných lacných energetických surovinách nezaručí hegemóniu moci USA donekonečna. Rozihraná veľká hra sa blíži ku kolapsu, čo Rusko a Čína dobre vedia, a taktiež vedia byť nekonečne trpezlivé.

310051

19.05.2014 17:55

Metody Syngenty při umlčování opozice vůči GMO jsou neuvěřitelné

Čo si predstavujete pod GMO plodinami ?

lubosmat 195.?.?.?

Implementujeme do zemiakov gén žihľavy, alebo púpavy, ktorý Mandolínam nechutí a máme na svete zemiaky, ktoré netreba postrekovať proti Mandolínam, len sú s príchuťou žihľavy alebo púpavy.
Toto je akýsi princíp, ktorý je zameraný na zníženie chemických postrekov proti škodlivému hmyzu.
Do kukurice zrejme natrepali gén, ktorý spôsobuje, že je kukurica pre väčšinu škodcov nestráviteľná, a tu je problém, keďže človek je v podstate tiež škodca kultúrnych plodín a táto kukurica je asi pre väčšinu americkej populácie, pri pohľade na ich veľké bachory, tiež nestráviteľná!
Veľký boom zaznamenali GMO potraviny s „vysokými výnosmi“ vyšší podiel masy využiteľnej časti rastliny voči vlastnej mase plodiny, opticky to síce tak vypadá, ale výsledok je len viac naviazanej vody alebo odpadných látok v plodoch.
Nakoniec je to celé všetko nezmysel – vylepšenia sú ako bumerang, v prírode sa všetko mení a prispôsobuje veľmi pomaly, ak tieto procesy umelo urýchlime, negatívne dôsledky sa prejavia tak rýchlo ako sa mi pomaly dokážeme prispôsobovať.
Každý agronóm alebo sedliak Vám povie čo do pôdy nedáš, to znej nevykopeš. Ak chceš z mála veľa musíš hnojiť, ak nechceš hnojiť musíš obhospodarovať väčšie výmery pôdy.
To že sa pridalo k nebezpečenstvu otravy z chémie aj nebezpečenstvo GMO je dôsledok chamtivosti a neochoty dať potravinám pravú hodnotu, preto veľa ľudí sedí doma a hoci sa hodí len na okopávanie buriny sníva o poste generálneho riaditeľa alebo podnikateľa.

310304

20.05.2014 07:38

Římská smlouva byla podepsána na čistém papíře

RE: není to konspirace?

lubosmat 188.?.?.?

Reálna je však jedna vec – celé to EHS a ostatné európske štruktúry sa budujú na krídlach Marshallovho plánu, úplne rovnako ako celé to slávne NATO. A tu je základ veľkého príbehu dolárovo – eurového podvodu kolosálnych rozmerov.
Prišli k nám s veľkou hrou a s falošnými kartami. Aké ľahké je podplácať a korumpovať peniazmi, ktoré len tlačíš a kryješ ich podvodom.
Ako ľahko sme sa nechali oklamať, že ICH podvodníci sú lepší ako tí naši.

310335

20.05.2014 15:41

Barroso z EU jmenoval Papademose řeckým premiérem v roce 2011

RE: Moc zbavuje človeka zdravého rozumu.

lubosmat 195.?.?.?

Ten predpoklad zdravého rozumu u mocichtivých by som negoval.
Nepáči sa nám, že sa les vysádza rúbaním a niekto nás presvedčí, že ak budeme rúbať rýchlejšie ako ostatní, tak všetkých drevorubačov predbehneme a rúbanie lesa zastavíme. Garantujem Vám, že ak na túto hru pristúpite, zavalia Vás padajúce stromy.
Sú len dve cesty ako to zastaviť:
1) Nenakupovať lietajúce triesky
2) Prestať platiť drevorubačom za výrobu triesok.
Nikdy neboli peniaze úspešnejšie v šírení „moci demokracie“ než v tejto mediálnej dobe. Pár plagátov navyše a máme prezidenta presne podľa prianí, zdravý rozum nám našepkáva „Súdruhovia z EU niekde urobili chybu“, no nateraz je to už bezpredmetné.
V práve existuje inštitút premlčania dokonaného trestného činu, za ktorý ste neboli, z „nejakých“ dôvodov poslaní počas premlčacej doby do vezenia.
Politici, zvlášť tí z EU sa domnievajú, že premlčacia doba končí ich mandátom a poslaneckou imunitou.

310347

21.05.2014 08:47

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

Vypočítaj si tvoju % úspešnosť vo voľbách

lubosmat 195.?.?.?

Bude to súčet podielu násobku negatívnych správ o tvojich protikandidátoch a pozitívnych správ o tebe a podielu počtu plagátov s tvojou vyškerenou tlamou a počtu plagátov s vyškerenými tlamami protikandidátov vydelený celkovým počtom kandidátov, nakoniec vynásobený číslom 100.

(NSOTPPSOT+PPSTVT/ PPSVTP)/PK100

To že ťa zvolí v Slovenskom prípade 60% z 19% zmanipulovaných voličov teda (0,60,19)100=11,4% oprávnených voličov Ťa trápiť nemusí, veď je DAMOKRACIA.

310388

22.05.2014 16:52

Zakrývání vojenského naddimenzování USA-NATO

Za všetkým hľadaj BIZNIS!

lubosmat 195.?.?.?

Nanútené vojenské výdavky USA do predražených vojenských technológií po celom svete, je v prvom rade perfektný biznis. Celá táto mašinéria pomerne rýchlo morálne zastaráva, čiže je nevyhnutná jej pravidelná obnova. USA ťahajú do zvýšených výdavkov na zbrojenie /hlavne tých „Made in USA“/ všetkých svojich „spojencov“ resp. vazalov. V tomto kontexte je jasné, prečo USA potrebujú poriadneho nepriateľa „bez nepriateľa sa len ťažko bojuje“. V čase oslabeného Ruska a v podstate dobre rozbehnutého „Monoteistického“ sveta, USA vymysleli ťažko identifikovateľný svetový terorizmus a nevyspytateľnú „al-ká'idu“. Opätovne sa prebúdzajúce Rusko s jeho partnermi, sú naproti tomu oveľa lepším terčom, ľahko sa dajú identifikovať a navyše sa nachádzajú na samom konci „Osi zla“. Rinčanie zbraní nám evokuje prípravu na „konečné riešenie“, ale BIZNIS v podstate nechce zbytočné straty. Zastáva nám nateraz len dúfať, že patologické správanie časti Ukrajinských oligarchov, je len oná výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo.

310482

23.05.2014 12:43

EU ztrácí ruský plyn z východní Sibiře ve prospěch Číny – historické selhání

A možno sme na vrchole energetickej konjunktúry?

lubosmat 195.?.?.?

Čo keď sa špirála energetického vývoja pomaly začne prepadať? Myslím tým, koľko dokážeme vyprodukovať ekonomicky využiteľnej energie na jednotku populácie. Mám taký dojem, že už teraz ideme na debet. Buď zapojíme do spoločenského produktu opäť staré dobré „vlastné“ kapacity, alebo počkáme až troška povymierame, Európa so svojou prirodzenou mortalitou je na dobrej ceste.
V prípade očakávaného nárastu populácie z „tretieho“ sveta, kde nestihla populácia zostarnúť natoľko, aby sa prestala množiť, a to hlavne vďaka omladzovaniu spôsobeného západom importovaným terorom, začne sa určite množstvo vyprodukovanej energie na jednotku populácie pomaly prepadať.
Rada na záver, ako prekonať energetickú krízu: Leštíme pol dňa plechovú slnečnú parabolu, aby sme si na obed mohli zohriať polievku zo švábov, tie tu okrem človeka tiež ešte určitú dobu zostanú.

310524

25.05.2014 12:21

Globalizace zvláštních jednotek

Ak máme jednotky "zvláštneho" určenia, musíme mať aj "zvláštne" záujmy!

lubosmat 188.?.?.?

Niekde som to čítal, zdroj už je nedostupný, takže len krátko USA sa podaril v minulosti obchod tisícročia a nebolo to výhodné kúpenie Aljašky za pár dolárov, ale nakupovanie reálnych tovarov a služieb na celom svete za potlačený papier, ktorý v Amerike nazývajú dolárom.

Schopnosť USA živiť najrozsiahlejšiu sieť „Zvláštnych“ jednotiek na svete, sa od tohto potlačeného papiera priamo odvíja.

Úlohy týchto zvláštnych jednotiek sú zamerané na udržanie požadovanej úrovne chaosu, v ktorom sa môžu USA princípy v obchodných vzťahoch plne využívať.

Pripomínam, že americká štátnosť a ekonomika sú postavené na princípoch /Deceive, Deny, Degrade, Disrupt, Destroy/, to hovorí za všetko. V zjednodušenom preklade by to mohlo byť 5P alebo 5Z / Podviesť, Poprieť, Pokoriť, Porušiť, Poškodiť alebo – Zradiť, Zaprieť, Znížiť, Zlomiť, Zrúcať/.

Je to ako rakovina, ste „Demokracia – máte správne orientovanú ekonomiku“, zbavíte sa všetkých obchodných obmedzení vo vnútornom a zahraničnom obchode, prídu „INVESTORI“ a výhodne vykúpia za potlačený papier všetko, čo má nejakú hodnotu. Pred tým ale bol zahraničnými finančnými inštitúciami určený poriadne nevýhodný / dalo by sa povedať vymyslený/ kurz vašej vnútornej meny, voči tomuto potlačenému papieru.

Niekto by sa pokúšal namietať, že predsa máte v rukách vo svete uznávanú menu! Bohužiaľ máte v rukách potlačený papier, za ktorý si už nikdy to, čo ste predali nekúpite – keď zisťujete, že to všetko bol obrovský podvod, pretieklo už veľa vody a návrat je už nemožný.

Napriek tomu keby dačo nevychádzalo podľa plánov, máme tu „Zvláštne“ jednotky, ktoré dokážu vo Vašom "Demokratcky otvorenom" priestore operovať podľa ľubovôle.

310645

26.05.2014 16:54

Mluvit o vlastnictví médií je antisemitské?

Je Antisemitizmus vo svojej podstate ekvivalent rasizmu?

lubosmat 195.?.?.?

Predpokladajme, že každý si nosí svoje obmedzenia sám so sebou.

Prečo bolo také jednoduchá vybudovať v modernom Americkom štáte prosperujúcu otrokársku spoločnosť, ktorú v čase potreby voľných pracovných síl jednoducho hodili cez palubu?

Je fakt, že otrokárstvo v Afrike veselo fungovalo už pred príchodom obchodníkov s otrokmi. Neskôr, keď obchodníci zistili, ako to vlastne s otrokmi a ich predajom medzi africkými kmeňmi chodí, začali si otrokov chytať sami. Každý chytený príslušník znepriateleného kmeňa v Afrike veľmi dobre vedel, čo ho čaká! Mal totiž len dve možnosti, stať sa zajatcom, alebo sa vrátiť domov. V prípade že sa stal zajatcom jeho osud bol neistý, v plnom zdraví otroctvo, v opačnom prípade guláš. Ak sa vrátil domov, bol kmeňom ako nehodný odsúdený a rovno putoval do guláša. Afričania si tento guláš v hlave nosia dodnes a pokiaľ sa oháňajú rasizmom, je to len dôkaz ich vlastného strachu so zlyhania, ktoré v 66% končilo v minulosti gulášom.

Ako je to vlastne so židmi a ANTISEMITIZMOM, čoho sa židia historicky boja?

Ak si urobíme celkom primitívnu analýzu založenú na tom, v akom strachu sa tisícročia ocitali Židia, nájdeme zmienky o akýchsi tradíciách upaľovania židov. Židia sa vraj nemohli z princípu „keďže zradili Krista“, živiť „poctivou“ prácou, zostal im len kšeft a peniaze, v čom naozaj dosiahli majstrovstvo. Ale pokiaľ vidíme, a aj troška vnímame súčasný vývoj „neokapitalistických“ vzťahov je nám jasné, že silní sa snažia zbaviť slabších, resp. adeptov, ktorí by ich mohli na piedestáli moci ohroziť! Z tohto uhla oné pogromy nemusíme vnímať ako nejaké „vzplanutie vášní ľudu, resp antisemitizmu“, ale premyslenú a cielenú likvidáciu vznikajúcej konkurencie. Takže ak si židia v sebe nesú nejakých bubákov, tak sú to „koktaily Molotova“, ktorých prípravu napríklad celkom nedávno financoval na Ukrajine p. Kolomoisky.

310692

30.05.2014 11:32

Irák: Největší ropná loupež v historii?

A toto je ten dôvod prečo sa dolár stále drží nad vodou?

lubosmat 195.?.?.?

Zrejme ak obchoduješ s papierom, musíš vyprodukovať, alebo skôr „niekoho obrať o“ ekvivalent nominálnej hodnoty vyznačenej na čerstvo vytlačenom papieri.

V Rusku sú voči „99.999 %“ podielom zahraničných ropných a plynových „Gigantov“ v domácich ťažobných spoločnostiach poriadne obmedzenia. Zatiaľ sú „zahraniční investori“ spokojní a dávajú to najavo potľapkávaním, úplne rovnako, ako to bolo za „Saddáma aj Kadáfiho, otázka je dokedy?.

Ukrajinské dlhy /spotrebu, Náklady na Majdany/ je možné tiež v krátkej dobe zaplatiť ukrajinskými surovinami: uhlím, plynom a možno aj tým bridlicovým svinstvom presýteným fenolmi a dioxínmi. Problém je, že ešte treba investovať do „Smrtky“, keďže na americkom území v oblastiach okolo Donecka a Dnetropetrovska žije akýsi neznámi rusky hovoriaci národ, ktorý treba zahnať do rezervácií, najlepšie na Sibír.

My na Slovensku tiež máme akési administratívne obmedzenia okolo ťažby uránu, asi by sme sa mali začať báť!

310847

02.06.2014 14:25

Vláda nesplnila naše požadavky, Majdan nerozpustíme!

Klamstvo o revollúciách

lubosmat 195.?.?.?

Žili sme v predstavách, že národy povstali a zmenili beh dejín. Na vlne boľševickej revolúcie sme budovali socializmus, a nakoniec sme sa nechali obalamutiť „výdobytkami kapitalizmu“ zaplatenými toaletným papierom.
Jedno klamstvo je striedané druhým, klamstvo zľava strieda klamstvo sprava. Kto má záujem klamať, len ten kto podvádza, alebo ten, kto získal neoprávnený profit.
Nemám nič proti výnimočným a talentovaným ľuďom, ktorí sú za svoju prácu výnimočne ocenení, napriek tomu všetky krvavé kvety vojen sú hnojené peniazmi z radov tzv. „výnimočných“, bohatých a veľmi bohatých.
Chudáci občania, sa vždy utešujú len aby boli všetci zdraví, deti šťastné, kde bývať, na chleba, na šaty, na zábavu a vojna sa rýchlo skončila..., sú ochotní prijať akékoľvek jarmo, ak im dajú bohatí svätý pokoj.
Medzi chudákmi je však veľa „dobrodruhov“, ktorí za Judášsky groš pôjdu vraždiť a riskovať svoj vlastný život pre záujmy bohatých.
Mierim k tomu, že pokiaľ budú proti sebe svojimi záujmami stáť bohatí, vždy sa to zvrtne v tej či onej podobe k vyvolaným šarvátkam a nepokojom.
Predstava jednopólového sveta „Made in USA“, my budeme „demokraticky“ vládnuť a vy sa pekne pretransformujte na poslušných „pacifistov“, ktorí budú ochotne pracovať, keď im prikážeme, stroskotáva na obyčajnej priepastnej sociálnej nerovnosti medzi chudákmi zamestnancami a chudákmi nezamestnanými, ktorí nie sú nijako schopní, zo svojej biedy sa vymaniť.
Je až zarážajúce ako ľahko v dnešnej dobe pár vrieskajúcich politikov, môže zmanipulovať davy. Stačí troška škvary, pálenky a nezdanených dolárov, hned tu máme revolúciu ako vyšitú.

310986

02.06.2014 16:33

Proč žádná ruská intervence na Ukrajině neexistuje

Na spustošenie Slovenskej ekonomiky nepotrebovali ani jediný výstrel!

lubosmat 195.?.?.?

Rozhodol som sa nedávno navariť slovenskú cesnakovú polievku, a takto som podporil slovenskú ekonomiku:. Akurát som fúkal do horúceho zeleninového vývaru, keď mi zavolal kamarát. Počúvaj navaril som slovenskú cesnakovú polievku „v Čechách prezývanú cesnačka“, a začal som vyratúvať: Cesnak španielsky, mrkva holandská, petržlen maďarský, vajce poľské, soľ rakúska, masť rakúska, cibuľa talianska, rasca turecká, zemiaky francúzske, plyn ruský, zápalky české, no a voda tá bola z vodovodu a teda Slovenská. Oblial ma hrejivý pocit víťazstva: „HURÁ“ jedna zápalka a tri litre vody „MADE IN CZECHOSLOVAKIA!“.
Aký podiel majú v českých zápalkárňach a slovenských vodárňach „zahraniční investori“ som sa radšej ani nepokúšal zistiť, aby mi náhodou nezabehol francúzsky zemiak.

310993

03.06.2014 22:36

Kapitalisté, technokraté a fanatici: vzestup nového mocenského bloku

“OLIGARCHIA” - moc peňazí!

lubosmat 188.?.?.?

Dospeli sme do novej etapy kapitalizmu ?

Feudalizmus bol vystriedaný kapitalizmom, v záchvevoch temnej predtuchy boli v potokoch krvi utopené utópie beztriednych spoločností. Americký imperializmus využil fašistické besnenie a zmenil obraz sveta, následne reálny socializmus zotrela z tváre sveta dolárová tapeta.
Sen o slobode a demokracii vystriedala “OLIGARCHIA”.
Svet nikdy nepatril, nepatrí a ani patriť nebude vznešeným ideálom, ale peniazom.

311031

04.06.2014 13:25

Rusko „zradilo“ NWO

V Európe nič nového – príprava na WW II. = 9 rokov svojvôle a dokopy žiadna odozva!

lubosmat 195.?.?.?

1935 - Obsadenie Porýnia nemeckým vojskom – Porušenie Versaillského mieru,
1938 – ANŠLUS Rakúska – Opäť Porušenie jedného z bodov Versaillského mieru,
1938 – Mníchovský diktát
1938 – Pripojenie častí bývalého Československa (Juh Slovenska a podkarpatskú Rus) k k Maďarsku,
1936-1939 Aktívna podpora generála Franka (Španielsko),
1939 – (Protektorát Čechy a Morava),
1939 – Podpora Samostatnosti slovenského štátu
1939 – Pakt o neútočení /Ribbentrop a Molotovov/
1939 – Prepadnutie Poľska,
1939-1940 – Čudná vojna /Nemecko – Francúzsko/
1940-útok na Francúzsko a dobytie Belgicka, Holandska a Luxemburska /zisk spojenca Mussoliniho/,
1941 – prepadnutie ZSSR,
1943 – porážka pri Stalingrade a totálna mobilizácia,
Júl 1943 – bitka pri Kursku a obrat vo vojne,
Jún 1944 – vylodenie v Normandii

Schválne udávam mesiace obratu vo vývoji WW II. a otvorenia „Západného frontu“, jasne je vidieť tú „bleskovú“ odozvu protifašistickej koalície, kedy sa západ konečne zapája do bojov.

Bola to jednoznačne vyčkávacia taktika, a výhovorky na nedostatočnú výzbroj spojencov proti perfektne vyzbrojenému Wehrmachtu, pred súdnym človekom neobstoja.

Dnes sa Európa rovnako „sterilne“ stavia k vyčíňaniu USA vo svete, roky teroru a nastoľovania NWO sú prakticky bez odozvy a navyše žiadny „západný“ front neexistuje.

311058

04.06.2014 14:42

Vzestup Ruska ke globální moci

Koľko nás znova musí padnúť?

lubosmat 195.?.?.?

V diaľke sa ozýva tlmené hrmenie diel, pyšná veža sa otriasa v základoch. Strelec vyrazil v nádhernej ebenovej zbroji, biely závoj kráľovnej sa zachvel prekvapeným výkrikom. Čakal som na svoju príležitosť, sám zocelený v boji. Biela kópia obrnený štít. Vyrazil som a prekrížil dráhu ohnivej strely, horúca krv prýšti z hrude potokom. Potom už len chlad a závoj čiernej tmy. Biely kráľ obetoval pešiaka, aby dal v piatom ťahu mat!

311062

05.06.2014 10:52

Laurent Fabius a spravedlnost

„Právo na“ : význam tohto slovného spojenia omylom evokuje očakávanie spravodlivosti!

lubosmat 195.?.?.?

Ak sme schopní akýmikoľvek prostriedkami dosiahnuť obhájenie svojho práva na čokoľvek (život, omyl, spravodlivosť, vojnu, rovnaké zaobchádzanie, sankcie, vzdelanie, slobodnú voľbu, prácu, proces, súd, obhajobu .... ), dosahujeme jeho vykonateľnosť.

Právo nie je absolútna veličina – ak mám právo na život, to predsa neznamená, že nezomriem.

Ktokoľvek má právo domáhať sa spravodlivosti kdekoľvek, toto právo však nie je zárukou dosiahnutia spravodlivosti.

Záver: Ak mám sily a prostriedky na dosiahnutie vykonateľnosti svojho práva, mám veľkú šancu uspieť, bez ohľadu na to, či sa jedná o dosiahnutie spravodlivosti alebo nie.

311104

07.06.2014 13:21

Aristokracie nebo demokracie?

Omyl demokracie a kríza elít!

lubosmat 188.?.?.?

Vláda ľudu, alebo akéhosi spoločenského konsenzu v podmienkach t.z.v. parlamentnej demokracie má svoje obmedzenie predovšetkým v kvalite jedincov, ktorí sa pasujú za oných zástupcov ľudu.

V tradičných spoločnostiach sa vyzdvihovali skúsenosti a múdrosť, ktoré predurčovali vodcov, neignorujúcich kolektívne rady.

Progresívny rast populácie umožnil vznik absolútnych vládcov, ktorí sa dokázali tvrdou rukou presadiť vo svete územných záujmov rozrastajúcich sa spoločenstiev.

V rozdelenom svete sa predrala do popredia politika, keďže vzájomná koexistencia viacerých spoločenstiev mohla byť výhodná pri presadzovaní individuálnych záujmov, podotýkam, že vždy na úkor tretích strán.

Politika bola odjakživa nástrojom na získavanie výhod voči ostatným. Výsledkom politického diania v 20-tom storočí bolo množstvo konfliktov, ktoré si vyžiadali obete miliónov nevinných ľudí všade vo svete.

Vo viere, že politik bráni naše individuálne záujmy, odovzdávame mu do rúk moc. Dnešné politické elity však neplnia svoje prvotné poslanie, stali sa nástrojom na presadzovanie úzkych skupinových alebo globálnych záujmov. Voliči sú hnaní do „pseudovolieb“ a neustále sú balamutení reklamou na akési osobnosti. Pripomína mi to šou pri hľadaní kráľovnej „krásy“, kde hľadáme najkrajšie dievča a v pozadí sa prezentujú širokej verejnosti handry, šminky, púdre a všakovaké magľajzy od výmyslu sveta.

Politika v súčasnej podobe sa absolútne nehodí do sveta spolupráce, katapultuje nás späť do stredoveku pseudovojen a hľadania pseudohraníc, so zámerom ponechania výhody manipulovať svetom skupinkou bohatých.

311210

07.06.2014 22:33

Aristokracie nebo demokracie?

RE: Škatuľkovanie

lubosmat 188.?.?.?

Piliere moci Putina sú postavené na:
1) Konsenze štátnej moci a moci oligarchov (mohlo by sa povedať určitom pakte o neútočení),
2) Loajalite armády (ak chcete bezprecedentnej podriadenosti),
3) Nezávislosti federálnej polície (úspešne bojujúcej proti korupcii v jednotlivých regiónoch a oblastiach),
4)Uznaním jeho osoby zo strany štátnej dumy, s ktorou vedie neustály otvorený dialóg,
5)a v neposlednom rade na stabilite v zahraničnej politike.

Do určitej miery by sa dalo zjednodušene povedať, že je to autokracia podporovaná oligarchami a armádou.

311230

07.06.2014 23:20

Češi, nejzamračenější národ Evropy, se změnili v nevoliče

Sme národy prestarnutých Svišťov!

lubosmat 188.?.?.?

Minulý rok naša firma poriadala jeden zo svojich pravidelných „TEAM-BUILDINGOV“, pustil som sa do reči s, ako sa neskôr ukázalo, starým poľovníckym zálesákom. Hodili sme reč, okrem iného, aj na tému neutešeného stavu populácie „Svišťov horských tatranských. Nadhodil zaujímavú teóriu, o dôvodoch nízkych stavov Svištov na Slovensku, na základe skúseností s prístupom k ochrane Svišťov v susednom Rakúsku.

Zatiaľčo v Rakúsku je povolený regulovaný odstrel starších jedincov, u nás na Slovensku máme hádam najprísnejšiu ochranu týchto vysokohorských hlodavcov široko ďaleko.

Niekto by namietal, že jedným z dôvodov úbytku Svišťov na Slovensku je pytliactvo. To však nie je ani zďaleka také úspešné, čo sa týka počtu ulovených kusov, ako regulovaný odstrel v Rakúsku.

Problém je totiž inde: Staré Slovenské Svište nedovolia mladším jedincom sa rozmnožovať, je to akási prirodzená poistka, aby nedošlo k ich premnoženiu, a následne prílišnej konkurencii pri zháňaní potravy, keďže len sýty a dobre vypasený Svišť má šancu na prežitie dlhej Tatranskej zimy. Príroda však nepočíta s odstrelom, a keďže stavy prirodzených nepriateľov, ako sú líšky, vlci, medvede a orly sú v Tatrách žalostné, starých prefíkaných Svišťov je priveľa a preto populácia nerastie.

Na margo tej zamračenej populácie ľudí v Čechách, ale aj na Slovensku, je to úplne presne, ako s tými Svišťami.

Položte si na záver otázku, videli ste niekedy vyrehotaného starého Svišťa?

311232

08.06.2014 14:48

Aristokracie nebo demokracie?

RE: Škatuľkovanie

lubosmat 188.?.?.?

Určite, ale vo vzťahu k zahraničnej politike by to "Znárodňovanie" bolo ako červené súkno pred rozzúreným krížencom amerického bizóna a európskeho zubra. Takže preto ten pakt o neútočení.

Možno najväčšie umenie "Kapitalistických" vlád, je presvedčiť "Oligarchov" aby točili nahromadené peniaze vo vnútri priestoru, kde ich zarobili, mala by to byť ich psia povinnosť.

Z hľadiska regulácie tokov peňazí, je podľa mňa najväčšou systémovou chybou, vytvorenie finančnej oligarchie. Ak nemá štát kontrolu nad tokmi peňazí, nie je štátom v pravom zmysle slova (týka sa to aj USA).

Päť najbohatších slovákov z desiatich sú finančníci, tu je skrytá odpoveď našej závislosti na EÚ a ...

311248

09.06.2014 12:22

Sekání luk

RE: prachy

lubosmat 195.?.?.?

A tu je tá holá "prachatá" pravda.

Len na okraj: Žiadne poplašné zariadenie mladú srnu / srnca, ktorí ešte cicajú materské mlieko, a sú odkázané na matku, zo stanovišťa, kde ich matka v prípade blížiaceho sa nebezpečenstva zanechala, neodoženie.

V prírode prirodzených dravcov, by srnča pohyb prezradil, preto to odovzdané čupenie v tráve,keď okolo prechádza traktor.

Prídavná traktorová sekačka si učupenú srnčiu mlaď tiež nevšimne, a traktor sa za dospelou srnou, ktorá poskakuje kúsok ďalej aby upútala na seba pozornosť, nerozbehne, akurát keď sa dostane mladé srnča do rotujúcich diskov kosačky, tak ju táto jednoducho zomelie.

311299

09.06.2014 14:16

Převrat v Abcházii

Stále tá istá, dookola omieľaná pesnička...

lubosmat 195.?.?.?

,ak sa k moci nedostane prozápadne, a teda tým jedine správnym a demokratickým spôsobom orientovaná vláda.

Západ nechápe tvoj odpor voči ich predstave o obchode, veď je to také jednoduché:
1) Budeš uznávať len naše pravidlá hry, nikto nič lepšie nevymyslel!
2) Vyrábaj len to a takým spôsobom, ako Ti nariadime, nikto to predsa lepšie nevie!
3) Predaj nám svoje výrobné kapacity (privatizácia), za naše zelené čerstvo natlačené zelené papieriky, (získaš ako protihodnotu najúspešnejšiu menu na svete),
4) Prijmi na svoje územie našu bratskú vojenskú pomoc a prispej zvýšenými výdavkami na obranu proti tvojim starým spojencom,
5) Nechaj si vybudovať na svojom území supermarkety plné západného dotovaného tovaru.
6) Vo verejnoprávnych rádiách nechaj vyrevúvať minimálne 50% západných pesničiek,
7) Vo verejnoprávnej televízii utop správy a filmy v reklamách, minimálne 50% produkcie nech sú západné mydlové opery.

Samá výhoda, a nebude ťa to stáť vôbec nič, požičiame Ti na to všetko úplne čerstvo natlačené zelené papieriky.

Vidíš ako pekne sme Ti to pripravili, ani myslieť nemusíš, všetko vymyslíme za Teba.

311312

09.06.2014 15:39

Sekání luk

RE: prachy

lubosmat 195.?.?.?

Môže byť, ale vzhľadom k praktikám žencov, keď je bežné, hlavne v podobných prípadoch(keďže posekané lúky sa snímkujú zo satelitov, navyše intervaly sekania sú relatívne presne určené, a zmena odtieňa zožatej plochy signalizuje vykonanú činnosť),že tí traktoroví ženci žnú od svitu do mrku, a len dážď alebo výdatná rosa im to znemožňuje.

V poľnohospodárstve, keďže sa jedná prevažne o sezónnu činnosť sú 10 hodinové šichty bežné, a súkromník tam bude s tou sekačkou pobehovať trebárs aj po tme, ušetrí mu to náklady na PHM presúvaním sa z poľa do hospodárskeho dvora.

311319

10.06.2014 07:44

Konec donkichotismu v Čechách a na Moravě?

RE: smrt exekucím - Najskôr sa vytvorí dlh a až niekde ďaleko je exekútor ...

lubosmat 188.?.?.?

Sú aj také prípady, že veriteľ a exekútor sú jedno (respektíve navzájom prepojení) , a tu sa jedná o jasný pokus o podvod, vtedy by som navrhoval do legislatívy prijať inštititút umorenia exekúcie formou splátok istiny, teda bez veriteľovho očakávaného zisku.

Rovnako by bolo dobré limitovať mieru zisku úročením, na maximálne 50% istiny.

Netvrdím, že by potom už neboli žiadne exekúcie, ale skonfiškovať byt napriklad za dlh, ktorého istina bola 1000 €, je poriadna kravina, v dnešnom svete liberálno – demokratického prístupu reálna a pred súdom obhájiteľná.

311381

10.06.2014 14:11

Americké korporace se zbavují dolarů výměnou za čínský renminbi, aby nakoupily dovozy

Aby sme sa vyhli vojne musí svet pomaly schudobnieť

lubosmat 195.?.?.?

Pyramídová hra s dolárom sa pomaly chýli ku svojmu koncu. Ak je v obehu 10x viac dolárov, respektíve 10x väčší objem, než je protihodnota v tovare, majetku, mentálnej a ľudskej sile. Zjednodušene pár percent ľudí vlastní rozhodujúci 90% balík obeživa, a o ostatných 10% z tohto balíka sa delíme my ostatní, a z toho aj žijeme.

Prechod na systém, kde bude možná vzájomná kontrola emitovaného obeživa do spoločných obchodov, by mal zabrániť podobnému kolosálnemu podvodu, ako vyprodukoval FED, schovávajúci sa za vládou USA.

Celosvetový dopyt po dolároch spôsoboval, že sa celý ten podvod mohol realizovať až takú dlhú dobu, každý kto sa do toho namočil získaval výhody vysokých ziskov na úkor tých, ktorí sa k tomuto obeživu mohli dostať len prácou a nie špekuláciami.

Celý systém pôžičiek a zadlžovania počítal s tým, že nejaké doláre na obchody sa z ničoho nič akýmsi zázrakom objavia, zároveň bolo zaručené, že sa tvorili stále väčšie zásoby „mŕtvych“ rezervných dolárov v zahraničných bankách.

Vymeniť všetky doláre za inú menu, nie je jednoducho možné – automaticky ba stratili pri takomto pokuse niekoľkonásobne svoju hodnotu. Hromadnejší nástup nedolárových obchodov jednoducho odštartuje pád hodnoty dolára a schudobnenie všetkých, ktorí takúto menu držia.

Kým má dolár akú takú hodnotu, bude sa zaň kupovať hlavne podpora piatej kolóny, terorizmu, rozvratu a vojen, všade tam, kde by sa moc chcelo k takýmto kacírskym zmenám NWO pristúpiť.

Príliš silní (bohatí) oligarchovia, nedajú možnosť vzniku konkurencie, čo spôsobuje umŕtvovanie obchodu a postupný úpadok slobodného podnikania.

Výroba postavená na lacných energiách, ktorých je reálne na svete čoraz menej a ich cena pritom paradoxne, akosi zázračne nerastie, nie je trvalo udržateľná. Svet musí schudobnieť a táto deformácia lacnej dopravy a výroby potravín a produktov bežnej spotreby, musí skončiť čím skôr, ináč sa svet globálnej vojne nevyhne.

Šancu prežiť majú len tí, ktorí sú relatívne sebestační v základnej produkcii, no aj tak si to ťažko viem predstaviť. Ak zlyhá vysoko efektívna výroba a logistika postavená na lacných energiách, jednoducho nedostaneme úrodu dostatočne rýchlo z polí a príde hlad.

Nestane sa to dúfam naraz, ale to je hádam šanca na prežitie ľudskej populácie bez väčších strát.

311419

13.06.2014 12:52

Washington v Kolumbii hlasuje pro kandidáta války

Projektanti chaosu: Načo sa trápiť s múdrou a spravodlivou vládou, keď vláda teroru je taká lacná a účinná.

lubosmat 195.?.?.?

Kde sa nachádza ríša zla, je nám už celkom jasné. Veľký brat sa spolieha na starú obohranú pesničku „Chyťte zlodeja“, akurát si zabudol sňať z rúk krvou premočené rukavice a masku smrti z tváre.

Osudy krajín ako Kolumbia, Somálsko, Afganistan, Irak, Kosovo, Ukrajina ... v „nerozhodných“ regiónoch sa podobajú s menšími krajovými špecifikami, takmer ako vajce vajcu.

Stále ťahajú za kratší koniec hráči, ktorí vsádzajú na spoluprácu. Projektanti chaosu sa tvária ako spasitelia, vsádzajú na jednoduchú logiku, keď ti zviažem ruky, vyváľam ťa v prachu, a hodím do vody, budeš mi nakoniec vďačný, aj keby som ťa odtiaľ mal za uši ťahať.

Keď ti nechám slobodu a dôstojnosť, budem sa s tebou musieť dohodnúť, ale na čo by mi potom bola taká silná, veľká a neporaziteľná armáda?

311605

13.06.2014 19:07

Politické procesy padesátých let

Takto som si to nikdy nepredstavoval.

lubosmat 188.?.?.?

Nebol som obeťou “PROCESOV” 50-tych rokov, preto o tom veľa neviem. Všetci, ktorí sa stali ich obeťami priamo, alebo prostredníctvom svojich príbuzných, o tom vedia, pokiaľ žijú, aspoň z pohľadu informovaných obetí.

Priznám sa, že “PROCESY” boli pre mňa ako nezainteresovaného, vždy len akýmsi pojmom z minulosti, niečo, čo sa dialo od roku 1950 do roku 1960, akési zneužitie vládnou mocou §-vého ustanovenia o naplnení skutku tzv. “Zločinu proti republike!”, to je všetko.

Čo ma však na “PROCESOCH” zaujalo dnes, je to, že oné dávno zabudnuté nespravodlivosti a obludnosti “komunistického režimu”, boli vytiahnuté, ako jeden zo základných argumentov o“zvrátenosti” komunistického režimu.

Fašizmus bol porazený v prvej polovici štyridsiatych rokov a priniesol neporovnateľne viac obetí ako “komunizmus”. Napriek tomu dnes sú niektorí politici z radov EÚ schopní oživovať myšlienky fašizmu “národného socializmu” ako pokrokové, len ak slúžia na presadzovanie úzkych záujmov trebárs na UA a ak sú proti RUSKU.

V diskusiách alebo článkoch už odoznela myšlienka, dovolím si voľnú interpretáciu: Aj to najväčšie zlo nakoniec zovšednie a poľaví vo svojej krvilačnosti, potom sa znova rozpútajú vášne a nastolí nový poriadok, ktorý prináša ďaľšie zlo na vychladnutie.

311625

16.06.2014 17:34

Jihovýchod prodán západním naftařským firmám

Netreba chodiť ďaleko - alebo pochybné arbitráže v SR

lubosmat 195.?.?.?

Akýkoľvek politický alebo verejne činný packal môže dať svoj páchnuci podpis do medzinárodnej zmluvy a o zábavu máte na veľa generácií postarané.

Voči Slovensku sa vedú dve arbitráže zo zmlúv, kde minimálne jedna strana bola nelegitímna, alebo nekompetentná, poprípade napojená na nejakú podozrivú skupinu. Jednalo sa o Bratislavské PKO a Slovenský Mastenec. Podobnú pascu už chystajú na slovenské zlaté a uránové bane (potrebujú sa však ešte dostať k moci - myslím, že plagáty, keď bude treba zafungujú rovnako, ako nedávno v prípade nášho Šmoulového novoinauguroaveného prezidenta).

Je evidentné, že došlo k prekračovaniu právomocí, pri podpisovaní takýchto zmlúv, a „zahraniční“ podnikatelia predkladajú na podpis politickým babrákom, v snahe neniesť žiadne riziko, zmluvy prenášajúce na štát zodpovednosť za akékoľvek prekážky v zámeroch „pochybných“ investorov vo forme vysokých finančných pokút a sankčných postihov z dôvodu nenaplnených očakávaní.

Napriek tomu, žiadna vláda v SR nebola schopná takýchto idiotov, čo zámerne poškodili štát pochytať a strčiť za mreže na dobu neurčitú. Hlúpe zmluvy vyhodiť von oknom a s podvodníkmi zo zahraničia sa jednoducho nebaviť.

Na takéto vlády majú patent asi len v Čechách – myslím že Defenestrácia by bola dobrá, určite by sa našlo dosť ľudí, čo by držali pripravené nejaké tie koly, ešte tak nájsť tých správnych vyhadzovačov.

311736

Administratíva USA rozohrala širokospektrálnu partiu s dolárom krytým vojenskou mašinériou spoločne s podriadenými bankami vo svete.

Pokiaľ sa vytlačený dolár mení na komodity a zároveň sa ním na druhej strane účtovnej osnovy plnia účty spriatelených bánk, všetko funguje tak ako má. Nastáva však okamih, keď sa dolár začína potichu uvoľňovať na trh, politický vplyv samotného Ruska na to možno stačiť nebude, ale ak sa táto iniciatíva ujme minimálne v Brazílii a Indii, Čína na seba dlho čakať nenechá, potom bude ničím nekrytého doláru habadej.

Tretia iracká vojna má jediný výsledok, a to možné až 10 násobné zníženie dodávok ropy (podobne ako v Líbyi) na neurčité obdobie, a to akurát v čase, keď sa pokúša USA vyšachovať sankciami z energetickej hry Rusko. Pokiaľ by sa situácia zahrala do autu a stratégovia nechali ovládnuť energetické zdroje v Iraku Islamistami a Kurdmi, možno by bolo ropy dostatok, ale ceny by aj tak vzrástli.

Takže je to rozhodovanie o tom, či chceme málo drahej ropy, alebo veľa drahej ropy. Mne to vychádza tak, že pre uvoľňujúci sa dolár, teda jeho infláciu by to zdraženie dokonca mohlo byť prínosom. Všetky meny naviazané na dolár, by však prudko kolabovali, vrátane eura.

Ak sa USA rozhodne opäť hrať vabank, a rozpúta tretiu Irackú vojnu, alebo globálny konflikt, bude to len veľký „Opičí skok“ do prázdna.

312199

23.06.2014 17:03

Vláda má starost - co s armádou

Málokto si kladie otázku – na čo má tá „naša“ armáda vlastne slúžiť?

lubosmat 195.?.?.?

Diskusiu rozprúdili udalosti na Ukrajine, ale tam sa jedná o vnútorný konflikt vyvolaný vonkajšími silami. V akom zmysle vlastne zlyhala Ukrajinská armáda? Najskôr sa tvárila neutrálne a zrazu ťahá za jeden povraz najskôr s pučistami a neskôr s novozvolenou vládou. Vtiahnuť armádu do vnútropolitických ťahaníc je veľmi zlé riešenie.

Armáda na čelenie vonkajších hrozieb – ale my sme svoju suverenitu predsa odovzdali a vonkajšie hrozby posunuli na hranicu NATO a EU, takže zaplatíme za spoločnú obranu adekvátne naším možnostiam a basta?

Každá politická garnitúra, ktorá sa na výpredaji Slovenska podieľala nevedomky, alebo mala z výpredaja veľké guľové, chce na výdavkoch na armádu maximálne šetriť, ostatným je to jedno, keďže svoje už dostali.

Problém však dostáva iné odtiene, keď sa zrazu začína hovoriť o prítomnosti cudzích vojsk na našom území a tu už začíname cítiť, že tu niečo nehrá. V nedávnej minulosti boli naše armády konfrontované v minimálne dvoch svetových vojnách, nevyšli sme z toho až tak zle, hlavne z dôvodu existencie akej takej armády, mali sme minimálne straty vojakov a v neposlednom rade aj na civilnom obyvateľstve, oproti iným národom, ktoré sa tohto šialenstva zúčastnili.

Staré české porekadlo majte na pamäti: „Z cizího krev neteče!“ v prípade skutočného konfliktu, nám cudzia armáda nepomôže, vo vojnovom chaose tu žiadny cudzí vojak nemá domov, ktorý by mohol eventuálne brániť, netušené hrozby to áno, ale mier a porozumenie to nie.

312200

24.06.2014 11:39

Vláda má starost - co s armádou

Možno sa nechápeme!

lubosmat 195.?.?.?

Branná povinnosť určitým spôsobom kryštalizuje na čo máme, a na čo nie, v konfrontácii motivácie, schopností, fyzickej sily a odolnosti každého jednotlivca. Schopnosť vytvoriť a zároveň dokázať sa podriadiť určitej hierarchii v mimoriadnych situáciách nám dáva šancu vyhnúť sa chaosu a prežiť.

Áno, nie sme žiadne impérium alebo superveľmoc, aby sme svojou armádou mohli diktovať svoju vôľu slabším, ale napríklad Matúš Čák Trenčiansky vďaka tomu, že si vedel vytvoriť relatívne dobre organizovanú a vycvičenú armádu takmer nikdy nemusel platiť Cisárovi dane.

Ak budujem armádu musím ju šatiť, živiť, voziť, ubytovávať .... suma sumárum, keďže nemáme ambície nikoho ohrozovať, z oných povinných x% vojenských výdavkov je potrebné maximum vynaložiť doma na to, čo nemusím kupovať zvonka, a to je živá sila a organizácia. Na teror vládcov sveta stačí nejaké všimné, aby sa nepovedalo.

Slovenská armáda, tak ako tá česká bola po Mníchovskej zrade odovzdaná na milosť a nemilosť najsilnejšiemu tej doby, kto to bol, to dobre viete. Spoločná bezpečnosť podľa západu mala vždy hodnotu pokazených vajec, na pohľad dokonalá, ale to vnútro.

Armádne jednotky slovenského štátu bojovali po boku nemeckej armády na východnom fronte, a možno povedať, že ich bojová morálka nebola až taká chabá, ako sa to snažili vykresľovať povojnové masmédiá v Československu. V útočnom boji rozhoduje technika, a hlavne z tohto dôvodu naše jednotky neboli v neskorších fázach vojny nasadzované po boku Vermachtu v prvých líniách.

Nechcem nikoho obhajovať, ale vo vojnovej konfrontácii nehrá ideológia až takú úlohu, ako by sa na prvý pohľad zdalo. O tom, ako sa vojak zachová rozhodujú okolnosti, a pojem „Naši“ bude mať váhu vždy a všade.

Problémom profesionálnych armád je individualizmus, a to, že sa z vojny opäť stalo remeslo.

Kto maže ten jede, naši nepriatelia nie sú za hranicami, skrývajú sa v politických výšinách, vedeniach korporácií a trezoroch bánk.

312222

26.06.2014 16:58

USA začnou v zoufalství vyvážet svou vlastní ropu

Starý vtip o dolárovej ekonomike! & Za všetko môžu grafy!

lubosmat 195.?.?.?

Možno tento vtip vznikol v Grécku, ale mohlo to byť kdekoľvek inde na svete, kde sa ľudia naučili používať v platobnom styku $ miesto vlastnej meny.
Na recepcii v hoteli zabíja recepčný od nudy muchy na pulte (zrejme majiteľ zariadenia), príde turista položí na pult 100 $, že si ide obhliadnuť izbu a rozhodne sa či pôjde ďalej alebo zostane. Keď odíde turista so servírkou na obhliadku, majiteľ hotela zhrabne 100 $ a uteká zaplatiť do práčovne za pranie obrusov, v práčovni zoberú 100 $ a bežia zaplatiť do servisu za opravu dodávky, v servise zoberie mladý technik 100 $ a zaplatí za sexuálne služby miestnej prostitútke, miestna prostitútka položí 100 $ na pult pred recepčného, ktorému dlží za posledný týždeň na nájomnom, vzápätí na to príde turista zoberie si svojich 100 $ a odchádza z hotela.
Ekonomika sa bez dolárov nehýbe, pretože všetky tovary, práce alebo služby majú svoju hodnotu a ak je nastavená na potrebu dolármi platiaceho turistu, bez neho to jednoducho nepôjde.
Ako sa stalo, že štát vie zabezpečiť prakticky z vlastných zdrojov kompletný servis, ale nevie zabezpečiť solventného turistu, ktorý by tomu všetkému dával zmysel.
A tu sa ponúka vytiahnuť na svetlo sveta iný príbeh, a to príbeh o grafoch. Každá kapitalistická firma produkuje niečo ako zisk, strata znamená krach a likvidáciu. Pravdaže máme voľný trh a spoločnosti sú vykupované za spomenuté doláre, ich cieľ je jednoduchý priniesť zisk. Za pár rokov prakticky neexistuje firma, ktorá by nemala zahraničného majiteľa a aby neodvádzala zisk do zahraničia. Štáty začínajú mať schodky vo verejných financiách, keďže sa nenapĺňajú príjmy a pôžičky na rozvoj infraštruktúry tiež treba splácať, ako ináč v dolároch... volá sa to zjednodušene dolárová „NEOKOLONIALIZÁCIA“.
Hoci sme boli „Ruskou kolóniou“, ovládol nás napokon piatou kolónou podstrčený americký dolár. Ekonomika štátu neslúži na pokrývanie potrieb obyvateľstva onoho štátu, ale len na zabezpečenie chodu a existencie voľného trhu.
Niekedy v ranných štádiách kapitalizmu po roku 1989 sa čosi hovorilo o tzv. vlastnej kapitálotvornej vrstve, ale pri pohľade na tzv. „našich kapitalistov“ musíme len konštatovať, že mastné blchy a vši veľkej komunistickej mŕtvoly sa vedeli dobre zariadiť.
Takže hoci naoko budujeme, zostáva nám len zabíjať podaromnici muchy a čakať kedy sa vrátia vyrobené doláre pekne domov, aby sme sa mohli opäť o kúsoček posunúť ďalej.

312336

26.06.2014 18:54

Přibývá důkazů, že Západ podporuje vzbouřence ISIL

Ako môžeme ešte pochybovať ?

lubosmat 188.?.?.?

Prvé zábery ozbrojencov „pardon ozbrojenej opozície“ v Sýrii ukazovali kolóny novučičkých terénnych automobilov s guľometnými hniezdami na korbe. Prešli takmer tri roky a opäť prvé zábery postupujúcich skupín ISIL a opäť kolóny novučičkých terénnych automobilov s podobnou výzbrojou a osadenstvom. Očakával by som aspoň tu nejakých zaprášených pološialených „Džihádistov“ ostrieľaných v bojoch proti Bashar al-Assadovi a ľaľa ho.
Všetci, ktorých nenechali chladnými udalosti posledných rokov po páde tzv. „Železnej opony“ sa začali dovzdelávať a zabrúsili aj do ďalekej histórie v snahe pochopiť korene a príčiny súčasného diania. Čiastočne sa nám potvorili dvere, ktoré socialistická propaganda zatvorila a tá kapitalistická pokrútila.
Boli sme nútení prehodnotiť svoje predstavy o okolitom svete. Ako posledné sme odhodili myšlienky na ľudové revolúcie a budovanie spravodlivých utópií.
Boli sme šokovaní rozsahom podvodov, kde jedna podlosť je zakrývaná druhou.
Keďže sme si naposledy nechali západom v SR zvoliť plagátmi a špekuláciami „najvhodnejšieho kandidáta“ za prezidenta, musíme sa naučiť že „Ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom!“
Kdeže sú tie „brbty“ bývalého prezidenta „Európa spojených nádorov“, sladká to nostalgia.

312346

02.07.2014 14:50

Putinovo riziko

Kto do teba kameňom, ty doňho chlebom!

lubosmat 195.?.?.?

Je to jedno z tradičných prísloví slovanských národov. Keďže anglosaské /Anglo-americké národy sú potomkami Druidov a títo sa viac ako chlebom, oháňali štítom a mečom, zrejme tomuto postupu nerozumejú.

Tieto národy nerozumejú ani slovanskému humoru, jednoducho povedané, princípy skladby ich viet nedokážu vyjadriť odtiene dvojtvárnosti a nejednoznačnosti.

Jedno sa však naučili dokonale, a to že 100 x omieľaná lož sa poníma ako pravda. Túto schopnosť sme bohužiaľ nenadobudli v takom rozmere, ako oni.

Súčasná domnelá sloboda prejavu kolabuje na princípe, 99 lží každú pravdu zahubí.

Takže Putinovo riziko je hlavne v tomto historickom nesúlade kultúr.

312537

02.07.2014 15:10

Putinovo riziko

Kto čo vlastní?

lubosmat 195.?.?.?

No a takí Rotschildovci, Morganovci a Rokefelerovci a ešte pár im podobných, vlastnia len taký malý severoamerický štátik "USA".

312539

14.07.2014 09:34

Washington svou arogancí zničí vlastní říši

USA – United State of Armageddon?

lubosmat 195.?.?.?

Sme svedkami odhalenia veľkých finančných podvodov „Made in USA“.

1) Najskôr to bola predstava o TZV plávajúcej mene, ktorej princíp bol: a) vyvážam kurz ide dole a dostávam veľa dolárov naspäť, b) dovážam a kurz ide hore a teda platím málo dolárov /rozdiel sa mal priaznivo prejavovať v pozitívnej obchodnej bilancii/. Pri spravodlivom obchodnom systéme „Win : Win“ by sa jednalo o relatívne malý podvod, a akosi by sa s tým svet mohol zmieriť.

2) Načo sa trápiť s nejakou obchodnou bilanciou, veď dolár sa stal svetovou rezervnou menou a sám o sebe má hodnotu univerzálneho platidla, takže ak niečo chcem : „Tak ti to poviem, keď niečo budeš potrebovať, tak si to kúp!“ FED tlačí doláre, a už americká ekonomika ani nepotrebuje, aby sa tieto vracali domov „hrozilo by veľké nebezpečenstvo inflácie z nadbytku peňazí“, takže sa len tlačí a kupuje sa všetko možné akože na dlh, tovar za potlačený papier. Jediné čo tento systém potrebuje je záchytná sieť lojálnych bánk, búrz , finančných derivátov a operácií v zahraničí, kde tieto doláre akože uviaznu a v dohľadnej dobe sa nevrátia. No toto je obchodný systém „Win : Loose“ my máme Vaše tovary a vy naše papieriky, ktoré ďalej nemôžete nijako použiť.

3) A načo vôbec tlačiť doláre? Však už je ich na svete natlačených dosť, a aj tie virtuálne sa veselo množia! Tie doláre, o ktoré žobre už pomaly každý rok od FEDU americká vláda, tak tie sa naveľa vytlačia. Je tu však ďalší zázračný mechanizmus, a to fungovanie centrálnych bánk liberálno-demokratických krajín a to vrátane Ruska. Ako to vlastne funguje? Berte tento výklad z rezervou, nie som zázračný ekonóm formátu Kozlík a ani Mikloš. Takže centrálne banky, ak chcú navýšiť objem svojej vlastnej meny, či už eura, jenu alebo rubľa – to musia realizovať automaticky navýšením rezervnej meny, hádajte akej? Keďže toto navýšenie sa realizuje zásadne formou pôžičiek, pripočítajte si k tomu aj pekne mastný úrok, ktorý FED, svetová obchodná banka alebo MMF zhrabne, komu tieto inštitúcie patria ani nemusím hovoriť.

4) No a ak sa to niekomu nepáči, stále tu máme „United State of Armageddon” s obrovským množstvom obeživa mimo akúkoľvek kontrolu vlády USA, ktoré sa používa na rozpútavanie teroru po celom svete, no a dôverčivý občania USA sa s vervou svetovej piatej kolóny vrhnú do tohto mlynčeka na mäso s vôľou prevalcovať akýkoľvek odpor, kladený do cesty ich vznešeným ideálom.

313233

14.07.2014 12:10

Washington svou arogancí zničí vlastní říši

RE: Problém je demokracia a duchovná hierarchia - WS Warmongers

lubosmat 195.?.?.?

Zoberme si situáciu našej „Bratskej a spriatelenej Ukrajiny“ – niekoľko sebeckých vojnových štváčov sa dostalo k moci a rozpútalo vojnu! Obete sa už počítajú na tisícky.

„Warmongers“ – sú to ľudia, ktorí podnecujú nepokoje a vo vidine lacných populistických riešení sú nakoniec schopní bez milosti zabíjať svojich oponentov.

Skúste sa pozrieť na politickú scénu a zistíte kto to sú! Títo ľudia sa nachádzajú hojne aj medzi našimi politikmi, nechcem ich všetkých menovať , ale už záujem nášho nového prezidenta SR s celou jeho suitou o zvýšenie výdavkov na zbrojenie v SR na 2% HDP jasne ukazuje, ktože sa to snaží u nás dostať k moci. Ostatné liberálno-demokratické krajiny nie sú na tom o nič lepšie.

Mechanizmus, ktorý by ochránil občianske spoločnosti od vojnových štváčov a používania agresivity ako prostriedku na dosiahnutie cieľov, by politika potrebovala ako soľ.

Pripomínam ale, na boj SPARTA a ATÉNY, a jeho neslávny výsledok. Takže, ak sa snažíme akokoľvek, naša dobrota a múdrosť sa nakoniec stretne s tým najodpornejším zlom, a s najväčšou pravdepodobnosťou prehráme.

Bolo by úžasné, keby sa odstránením /nie nevyhnutne zabitím/ „Warmongers“ z politiky konečne vytvorili podmienky na mierové spolunažívanie národov. Bohužiaľ sa to náramne podobá utópii.

Všetci môžeme mať Kiu alebo Škodovku, ale na Ferrari by sme asi museli zabudnúť. Talentu nám príroda nadelila väčšinou poskromne, ale s adrenalínom nešetrila.

313242

15.07.2014 09:12

Washington svou arogancí zničí vlastní říši

RE: Zemi zničí to, když se odkloníme od morálních hodnot,

lubosmat 195.?.?.?

Minimálne za Lucernu.

Ešte jeden jeho prejav by som rád pripomenul, možno niekto bude vedieť link, je to prejav V.H. ku kongresu USA.

Podľa zdvorilých úsmevov a pochechtávania sa USA kongresmanov, na margo toho chválospevu na adresu USA "ich mravných a morálnych hodnôt ..." a čo ja viem o čom tam V.H. ešte blábolil.

Celé to vyznelo ako keď ovca pred porážkou blábolí vlkom o blahodárnych účinkoch šalátu na tráviaci systém.

313287

17.07.2014 07:41

Válečné zločiny a zvěrstva páchaná ukrajinskými ozbrojenými silami a národní gardou

Kedy sa ľudia vzbúria proti útlaku naozaj?

lubosmat 195.?.?.?

Piatou kolónou vyprovokované a výdatne „KUVAMI zo západu, prezlečenými za kamarátov“ živené revolúcie, tak to sú len PSEUDOVZBURY, ktorými si niekto v POZADÍ a pár vyvolených lieči svoje komplexy, vždy im skôr alebo neskôr dôjde šťava, a zväčša skôr ako dosiahnu to čo hlásajú, hlavne že dosiahnu svoje vlastné skryté ciele.

Kedy strasie „sýty“ zo seba strach a povstane proti bezpráviu a teroru?
Koľko ešte treba ľudského krmiva do pažeráka smrti?
Kedy sa skutočne zodvihnú túžbou po slobode motivované masy?

Každá rodina musí pocítiť ten sladkastý zápach smrti,
na cintorínoch sprievody, keď dookola budú podávať si ruky.
Vtedy keď krutý zaženú súcit do kúta ako biednu krysu,
keď krvou nevinných vrahovia až po okraj naplnia si mysu.
Musí nás hnať všetkých túžba za odplatou,
Až vtedy možno zbavíme sa katov.

313386

20.07.2014 11:11

Americké právo se vnucuje na evropském území

Čo nevidieť nám vybaví politická piata kolóna aj bezpilotné lietadlá nad našimi hlavami.

lubosmat 78.?.?.?

Americké „právo“, ako také nikdy neexistovalo. Už viac ako štyristo rokov majú rovnakú ústavu, na základe ktorej sa akceptovali prestrelky, otrokárstvo, apartheid, prenasledovanie kadekoho za kadečo, a k tomu systém tzv. „nezávislých“ súdov s porotami, ktorým vymývali pred rozhodnutím mozgy advokáti a médiá. Tento zlepenec rôznych „pochybných“ rozhodnutí je základ systému amerického precedentného práva.

Vo svete sa presadzuje Americká hra na „právo“ systémom „Las Vegas“, ako náhle, by si mal Ty vyhrať podľa pravidla, ktoré doteraz prinášalo profit protistrane „rozumej hráča schovávajúceho sa za USA“, tak zmeníme pravidlá, pravdaže jednostranne.

Európa priniesla svojim členom okovy predpisov a nariadení, ktoré sa každý snaží podľa možností plniť, v mnohých prípadoch aj za cenu straty konkurencieschopnosti. A teraz nám tá istá Európa prináša partnera, ktorý hrá zásadne falošnými kartami a pravdaže bez akýchkoľvek obmedzení, keďže „know how“ na „právo“ systémom „Las Vegas“ je neprenosné.

313579

25.07.2014 13:01

Scénář zničení Ukrajiny se píše v New Yorku

Niekto tam chodí po rady a niekto na koberček, výsledok je zväčša rovnaký!

lubosmat 195.?.?.?

„kdo z našich politických představitelů si jezdí pro rady k německé či americké oligarchii?
a s jakou morální úrovní reagují na zločiny proti lidskosti páchané politickým aparátem jiných států“

V SR môžeme začať od súčasnej „WOMORGERSKEJ“ hlavy štátu, a potom nasleduje hotový „KOLÓNOPÁD“ naprieč celým politickým spektrom.

Prezidentské voľby ukázali, že voľby vyhráva masívne vymývanie mozgov a počet plagátov.
„Řekl jsem už mnohokrát, že všichni účastníci bojů na východě země by tam měli po válce dostat hektary půdy, aby tuto zem osídlili. Tak, jak to ve své době dělali Carl Mannerheim, Jozef Pilsudski a mnoho dalších vojevůdců, aby odrazili nepřítele.“
Dá sa to chápať aj tak, že víťaz berie všetko, alebo akési rozdelenie majetku oligarchov medzi všetkých účastníkov bojujúcich strán.

Pokiaľ sa „OPOLČENCI“ udržia majú si čo deliť, len vlastné zbabrané zákony im následne môžu cestou reštitúcií všetko opäť vziať.

314027

28.07.2014 13:35

Svět odsouzen k zániku kvůli bezstarostnosti Západu

RE: Pouceni z historie,mista stejna,akteri se stridaji,jmena se meni.

lubosmat 195.?.?.?

WARMONGERS – Burina (plevel) politikyPoužijem starý vtip ako príklad nemožnosti radikálneho riešenia:

Sused sa dlhé roky tešil na dôchodok a na svoje prvé „Mičurinské“ úspechy na záhradke. „Poraď mi!“ - vraví mi skoro na jar. „Zasadil som do úhľadných hriadok zeleninu“ a vyrástlo všetko možné, a neviem ja rozlíšiť svojím slabnúcim zrakom, čo je burina a čo zelenina“. Zamyslel som sa a hovorím mu: „Vytrhaj všetko!, no a to, čo TI potom vyrastie bude dozaista burina.“

Takže ak niekto hľadá rozumné riešenie vo vojne, dopadne nakoniec úplne rovnako ako sused so svojou záhradkou.

Aj medzi ľuďmi sa občas nájdu pravé elity, ktoré musia byť pozorne spoločenstvom starostlivo pestované (Výnimoční športovci, hudobníci, vedci ...), je tu však množstvo buriny, ktorá dusí všetko okolo seba.

Medzi burinou sú najvýnimočnejšie Bolševníky – praví vojnoví štváči . Warmongeri, ako také Bolševníky šíria okolo seba toxickú stopu smrti a aj keď všetko dookola vykoreníš, znova narastú a v plnej sile.

Warmongers – nenávidia mier, harmónia je im cudzia, najlepšie sa cítia v CHAOSE.

314206

29.07.2014 15:09

Spojené státy formulují zákon k iniciování III. světové války

Ten kto stavia bariéry, buduje svoj vlastný úpadok.

lubosmat 195.?.?.?

Veľký čínsky múr!
Berlínsky múr!
Sankcie od výmyslu sveta!

Kooperácia a vedecko-výskumná spolupráca v rámci ostatného sveta naberá na obrátkach. Keď sa svet zbaví dolárových opratí, nebude už stáť ľudskej spoločnosti v ceste nič, čo by otočilo koleso dejín smerom dozadu.

Vývoz technológií z územia USA do okolitého sveta spôsobil v prvom rade odtrhnutie výskumu a vývoja priamo od výrobnej základne. Dnes už aj niektoré bezpečnostné prvky do americkej vojenskej techniky sú „MADE IN CHINA“.

Americkí osadníci kúpili od Indiánov za zrkadielka, koráliky a lacnú whisky zlato a pôdu pod nohami. Často Indiánski náčelníci ani nechápali, že niečo ako pôda – zem po ktorej kráčaš sa dá predať, alebo kúpiť.

Dnes potomkovia týchto osadníkov kupujú za potlačené zelené papieriky zlato a zem po ktorej kráčaš všade po celom svete. Za tieto papieriky rozpútavajú nefalšovaný teror, kedykoľvek sa to hodí ich záujmom a kdekoľvek sa i m zapáči.

Armády východu a stredozemských impérií zapadli prachom storočí.

Samozvané impérium klamstva a podvodu pravidelne roztáča koleso smrti, včera padla strelka na Irak a Líbyu, zastavila sa na Sýrii a teraz ukazuje nekompromisným ortieľom na Ukrajinu.

Obaľovanie najtemnejších úmyslov do kvetnatých a prázdnych rečí, to je svet súčasnosti.

Vojnový krik sa ozýva a armády smrti tiahnu v novodobej histórii zas a znova zo "ZÁPADU".

314308

30.07.2014 14:07

Pokud se Ukrajina rozdělí, může to tomuto světu jedině prospět

RE: nerozumiem

lubosmat 195.?.?.?

Spájanie sa do košiara – Merkelová je tu za Barana, Rasmussen za Dunča a kde je Bača?

Yes, to ta Čierna Bača, veru hej, jeho pesnička však nie je až taká veselá, ako tá slovenská od Ibiho.

Projekt EÚ je len pokračovanie Marshallovho plánu. Prvoradé bolo dostať pod ekonomický diktát USA vojnou oslabené hospodárstva: západnej Európy, Japonska, Indočíny, Austrálie a Oceánie.

Na to sa náramne dobre hodili rôzne vojenské pakty: NATO 1949, ANZUS 1951, SEATO 1954, CENTO 1955 (tu síce hrá prím GB ale bača sa nemení).

Varšavská zmluva, jediný opozičný vojenský pakt vznikol 1956 ako reakcia na vyššie zmienené obkľučovanie.

Po rozpade socialistického bloku obkľučovanie prvotného cieľa, na nerastné suroviny bohatého RUSKA pokračuje veselo ďalej.

Takže, keď Čierna Bača narobila v susedovom košiari poriadne diery (onen rozpad), nečudujme sa, že vychvaľovanie vlastného košiara nepozná hraníc, veď susedove ovce sú nielenže dobre vykŕmené, ale v novom košiari sa aj dobre doja a aj podrezať sa dajú keď bude treba bez odporu (ono spájanie).

314414

31.07.2014 13:25

Třetí světová válka již začala

RE: Souhlasim s poznamkou editora - Doma nikto nie je prorokom

lubosmat 195.?.?.?

Nemusíte ani Ďaleko chodiť 2 m pod zemou pekne naležato tam Vás odpočúvať a hľadať, s výnimkou pár červov, určite nikto nebude.

Žartujem, neprajem nikomu nič zlého, každý má právo žiť kde a ako chce. Určite aj v našom živote platí prvý zákon cyklistiky: „Nech robíš, čo robíš, stále je to do kopca alebo proti vetru“.

Kedy tretia svetová vojna začne, tak o tom rozhodnú až dodatočne /aspoň dúfam, že bude mať kto rozhodnúť/ historici. Či súčasné harašenie okolo EU vyústi do globálneho konfliktu ukáže čas.

Zatiaľ sa konflikty odohrávajú väčšinou postupne a vždy medzi štyrmi stranami, dve bojujúce a dve podporujúce. Aby bolo možné chápať konflikt globálne, musel by sa do konfliktu zapojiť ďalší relatívne nezávislý hráč na strane Ruska, minimálne ďalšia krajina z BRICS, čo v súčasnosti nevidím dosť reálne.

Európska únia bol projekt Ameriky, ktorý, keby fungoval principiálne, a nie lobisticky veľmi rýchlo by sa vymanil spod kontroly a žil svojím vlastným životom.

Vazalstvo EU štátov v NATO nás vyraďuje z rozhodovania o vojne a mieri v Stredomorí a na východe.

Bezradne sa prizeráme vyčíňaniu samozvaného svetového policajta a poslušne utekáme do búdy, len čo vytiahne pelendrek, a keď začne strieľať stiahneme chvost a zaryjeme sa do najodľahlejšieho kúta vlastnej bezmocnosti.

Vymaniť sa z tohto jarma nebude jednoduché, to čo 25 rokov trčalo v niečom zadku sa bude darmo tváriť ako konvalinka, minimálne smrdieť bude ako nefalšované h_vn_.

314488

01.08.2014 11:12

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

Právo a spravodlivosť

lubosmat 195.?.?.?

Mám potomka študujúceho na vysokej škole na právnickej fakulte. Má množstvo skúseností z rôznych prednášok asistentov, profesorov a pravdaže politikov. Môže potvrdiť že najmenej logiky majú prednášky politikov (česť výnimkám), ten istý alogický humus sa predvádza aj v médiách, ktoré prezentujú verejnosti pokrivené obrazy a často prevrátené fakty a skutočnosti.
Nadhodili sme tému aký rozdiel je vlastne medzi právom a spravodlivosťou
Skúsil som to s jednoduchou úvahou:

Má srna právo spásať trávu? No žiadne doklady ani dohodu s lúkou alebo samotnou trávou na to nemá, je to len biologická nevyhnutnosť, čiže právo sa na toto aplikovať nedá.
Má vlk právo zožrať srnu? Je to rovnaké ako s tou srnou a trávou.
Má poľovník právo zastreliť vlka? A tu je to už o niečom inom! Vlk je chránená šelma, nie je v potravinovom reťazci človeka (i keď jeden nikdy nevie)! Poľovník, aby mohol zastreliť vlka musí dodržať kopec právnych ustanovení až po samotné povolenie na odstrel vlka.
Má právo vlk roztrhať poľovníka? Vlka neviaže voči poľovníkovi žiadne obmedzenie, jedine prirodzená plachosť, a napadnutie prichádza do úvahy len vo výnimočných situáciách. Právo sa opätovne aplikovať nedá.

Je to spravodlivé, keď srna spása trávu? Vo vzťahu k nevyhnutnosti príčiny a dôsledku áno, je to úplne prirodzené.
Je to spravodlivé, keď vlk žerie srnu? Áno je to úplne prirodzené.
Je to spravodlivé, keď poľovník zabíja vlka? Jedná sa o konkurenčný boj dvoch šeliem, silnejší vyhráva!
Je to spravodlivé, keď vlk roztrhá poľovníka? Jedná sa o konkurenčný boj dvoch šeliem, silnejší vyhráva!

Z uvedeného vyplýva, že právo je systém úprav a obmedzení, ktorý sám osebe platí len v prípade, že povinná strana má ochotu ho dodržiavať.
Spravodlivé je všetko to, čo sa neprieči zákonitostiam príčin a dôsledkov a prírodným zákonom.

Ak presadzovaním práva dôjde k takej záťaži povinnej strany, až táto nie je schopná, alebo ochotná plniť záväzky prichádza súd a nastoľuje sa spravodlivosť. V krajnej miere vlk roztrhá poľovníka, a keďže tu hrá úlohu vlka človek, opäť sa na neho bude aplikovať právo (trest).
Hoci sa to zdá pritiahnuté za vlasy článok to len potvrdzuje.
Vynútenie si statusu silou je v prvom rade spravodlivé a o práve sa budeme baviť len v prípade, že nechceme protistranu rovno napadnúť a zabiť.

Zabíjanie Palestíncov v Gaze možno ťažko vtesnať do nejakého právneho rámca, ale podľa vyššie uvedenej logiky je to akosi zvrátene spravodlivé.

Uvalenie sankcií na Rusko a sporný výsledok arbitrážneho súdu je len akési brechanie spoza plota.

Svet sa nesmie riadiť právom a spravodlivosťou, ale humanizmom. Pokiaľ nezvíťazia princípy rovnosti medzi ľuďmi ako druhu, stále bude mať osoba s tučným bankovým kontom pocit, že tých ostatných môže beztrestne jednoducho zašliapnuť.

314553

02.08.2014 21:48

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

RE: Právo a spravodlivosť

lubosmat 78.?.?.?

Vy máte absolútnu pravdu. Pretože keby HUMANIZMUS skutočne existoval, o kategóriách práva a spravodlivosti by sme sa nebavili.

314631

02.08.2014 22:18

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

RE: Právo a spravodlivosť

lubosmat 78.?.?.?

MIMO je v prvom rade to, že tie Vaše ZÁKONY platia len pre slušných ľudí a ináč platí len spravodlivosť MOCNÝCH.

Ja predsa netvrdím, že PRÁVO a SPRAVODLIVOSŤ sú jedno a to isté, a pravdaže aplikácia humánneho práva na zvieratá je blbosť, ale v "PRÁVNOM" štáte môže byť aj Kôň senátorom.

A príspevok naozaj nemá s PRÁVOM a SPRAVODLIVOSŤOU vo Vašom ponímaní nič spoločného.

Ale vo vzťahu, keď použivajú mocní na dosahovanie spravodlivosti silu /USRAEL/, čím sa vracajú na úroveň našich zvieracích predkov, určite MÁ.

314632

03.08.2014 14:19

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

RE: Právo a spravodlivosť - “vztah mocenské organizace-státu ke svému subjektu-občanovi”

lubosmat 78.?.?.?

Rozoberme si to na drobné:

Moc – presadzovanie vôle silou, schopnosť niekým manipulovať pre určité ciele a záujmy...
Organizácia – členenie, dohoda, hierarchia, funkcie, regulácia..
Štát – Hranice, Vláda, Armáda, Inštitúcie, subjekt ...
Občan = Subjekt – má určené práva a povinnosti voči štátu, je privilegovaný v rámci hraníc štátu /Čo nie je zakázané je povolené!/...
Objekt – vzájomné práva a povinnosti /vzťah občan a štát/...
Predmet – niečo ako spoločný záujem, alebo protiplnenie...

Neviem nakoľko sa to zhoduje s učebnicami „PRÁVA“, ale toto je časť pojmov na ktoré vo vzťahu občan a štát narazíme.

Keby som sa snažil povedať zjednodušene svoj názor pomocou spomenutých pojmov /tak ako naši právnici a advokáti/, za chvíľu by som nevedel o čom píšem ani ja sám /myslím že často to nevedia ani oni sami/.

Mentálne som človek zo starej éry a mám skúsenosť s výučbou tzv. Marxizmu-leninizmu /podotýkam že som technik/, vtedy som narazil prvý krát na ten markantný rozdiel medzi teóriou a praxou. Najvypuklejšie to bolo v politickej ekonómii, kde študenti v snahe urobiť akúsi fúziu informácií z praxe a tých ktoré sme sa učili, tvrdo narazili, a na skúškach neuspeli. Moja rada bola, povedzte im to čo po Vás chcú - holú teóriu, a máte pokoj.

V diskusii nás ale nezaujímajú poučky z kníh a bezduché teórie keby bolo keby, alebo ak by - tak by. Diskutujeme o praxi a o tom, aké si zoberieme z toho pre seba ponaučenie, prípadne čo môžeme proti negatívnym javom vlastne robiť.

Áno, ideálne by to všetko malo fungovať bez nejakých protirečení. 25 rokov vývoja po roku 1989 ukazuje, že nová teória občianskej spoločnosti začína mať podozrivo veľké trhliny. Pôvodné heslo rodina základ štátu alebo socialistickej spoločnosti bolo premaľované predstavou občianskej spoločnosti.

Tu sa však priamo podsúva tzv. „LGBT“ projekt, miesto toho aby sa riešili otázky pre život a existenciu spoločnosti skutočne prioritné, tak riešime s prepáčením somariny o skupine ľudí v úvodzovkách (v maximálnej miere sa jedná vraj o nejaké 4% populácie), pričom problémy nezamestnanosti má vyriešiť spravodlivá ruka trhu (čísla sú od 10% do 60% už všade dookola, dokonca aj v USA je každý 6-ty človek na sociálnej podpore).

1/2

314674

03.08.2014 14:36

Zločin (Izrael) a trest (Rusko)

RE: Právo a spravodlivosť - "vztah mocenské organizace-státu ke svému subjektu-občanovi"

lubosmat 78.?.?.?

2/2
Štát, alebo post socialistické Slovensko (budem hovoriť o Slovensku, lebo tam žijem, a to jediné viem reálnejšie opísať), sa vo vzťahu k svojmu OBČANOVI správa prinajmenšom macošsky. Požaduje 2,5x väčšie dane ako za feudalizmu (desiatok pánovi a desiatok cirkvi), dôvod je v prebujnenom politickom systéme a štátnej administratíve, a hlavne v tom, že štát navyše odmieta riadiť minimálne rámcovo ľudské zdroje.

Náš štát sa správa k silovým rezortom spôsobom: keby napríklad boli len štyri (Priemysel, Poľnohospodárstvo, Armáda a Energetika), tak ako ten šakal vo vtipe, ktorý mi povedal nedávno kolega v práci:

„Beží po lese vlk a uvidí v pasci za nohu chyteného šakala. Hej bratku, do peknej šlamastiky si sa dostal, naozaj si už skúšal všetko aby si sa z pasce dostal? Hej veru všetko! Odvetil šakal. No nezostáva Ti už nič iné len si nohu odhryznúť. Radí ďalej Vlk. No, aj to som už skúšal! /hovorí šakal/, dokonca som si už tri nohy odhryzol a stále nič!“
Nechám tu ešte zmienku o kultúre, zdravotníctve a školstve, ktoré sa ocitli na šakaľom /Slovenskom/ chvoste, ktorý sa bezmocne trepoce bez končatín v blate.

Ja už to uzavriem otázkou, čo môže občan urobiť vo vzťahu k štátu, ktorý je dezorganizovaný, stratil svoje základné funkcie, nemá kapitálotvornú vrstvu, nie je schopný zabezpečiť na svojom území akumuláciu kapitálu a jedným z hlavných zdrojov jeho príjmov sa stávajú dane od občanov?

PS: A keby predsa len niečo, posielame si v rámci EU bezpečnosti celé tlupy kukláčov na riešenie neplánovaných demonštrácií.

Na to či je spravodlivé vo vzťahu k občanovi z pohľadu štátu živí "tzv." neprispôsobivých odpoviem okľukou. Keby štát dopustil zhoršenie sociálneho statusu tejto skupiny obyvateľov, zvýšil by automaticky bezpečnostné riziká, čo im štát nedá na dávkach ukradnú vo vašich záhradách. Problému sa treba venovať systémovo, a keďže nechceme byť mocensky spravodliví ale humánni, tak musíme vyriešiť čo s hrubou a nevzdelanou pracovnou silou? Problém je len v tom: „Dajte mi ľudí a peniaze a ja to urobím!“

314676

05.08.2014 15:34

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

Hra na slepú babu

lubosmat 195.?.?.?

1. Zostrelenie lietadlovým kanónom vylučuje niekoľko faktorov ...
2. Zostrelenie Bukom vylučuje niekoľko faktorov...
3. Lietadlový kanón nestrelí do pohybujúceho sa cieľa sústredenú dávku do jedného miesta...
4. Výbuch Buku by zasiahol podstatne väčšiu plochu povrchu lietadla....
5. SU-25 nemá potrebnú rýchlosť na útočný manéver v rýchlosti 850 km/hod ...
6. Neviditeľný BUK v rukách „separatistov“ omylom trafil miesto SU-25 civilné lietadlo MH-17...
7. Ukrajinská armáda tvrdí, že žiadne vojenské operácie v čase pádu lietadla MH-17 vojenské letectvo nevykonávalo...
8. Štart rakety by museli registrovať minimálne 16 km od pravdepodobného miesta dopadu prvých úlomkov lietadla...
9. Úlomky lietadla sú roztrúsené v 40 km zóne dohromady 56 km...
10. Obidve strany sa obviňujú navzájom, že narušujú prímerie v mieste dopadu MH-17 ...
11. Ukrajinská armáda od začiatku vedie nepriamu paľbu na miesto dopadu MH-17, vzdialenosť cca: 30 km...
12. Raketa musela byť vystrelená z územia ovládaného ukrajinskou armádou ...
13. Vyhlásenie lídra „separatistov“ mŕtvoly na to, že pred pár hodinami mali žiť podozrivo zapáchajú...
14. Aktívna mínometná a delostrelecká paľba v mieste dopadu MH-17 ... spochybní nájdené stopy na troskách MH-17...
15. Dešifrovanie posledných minút letu HM-17 je nedohľadne ...
Pekný guláš – variantu, že by mohlo ísť o ďalšie letecké nešťastie obidve strany vylučujú.

314864

07.08.2014 15:52

Varování od ženy za pultem

Ako z kola von?

lubosmat 195.?.?.?

Zdeformované výrobné vzťahy, keď hodnota práce je vyjadrená efektivitou v danom trhovom segmente, ktorý nevyjadruje spoločenskú potrebu a ani záujem o tovar v spotrebnom koši.

1. Energie sú podhodnotené (ceny sú nízke vďaka krvavej ropno-naftovej loby), paradoxne by nám to mohlo pomáhať, ale pomáha to len globalizácii (relatívne lacná logistika), keďže rozvoj robotizácie a oprostenia človeka od fyzickej práce v širšom meradle nenastal.

2. Výroba potravín je zdeformovaná nerovnovážnymi dotáciami (likviduje našu vnútornú konkurencieschopnosť), o tom kto, kde a ako kvalitne vyrobí nerozhoduje trh, ale lobizmus.

3. Najviac hodnotený trhový segment je finančníctvo a bankovníctvo, pritom systém neúmerne zaťažuje zvyšujúcim sa vnútorným dlhom a neschopnosťou ľudí investovať na nízkej a strednej príjmovej úrovni. Absolútna systémová chyba je vznik finančnej oligarchie a podriadenia sa štátu jej záujmom. Perličkou je hádzanie zodpovednosti za zlé ekonomické rozhodnutia politikov (zástupcov finančnej lobi) na daňových poplatníkov (arbitrážne súdy chrániace súkromný kapitál...).

4. Finančné skupiny ovládajú politické systémy rozhodujúce v západnom svete, z toho pramení radikalizmus a presadzovanie obchodných záujmov prostredníctvom vlád vojenskou mocou (Ukrajina je priamym dôkazom).

Pri hľadaní odpovedí sa mi podsúva otázka: „Ako naučiť chorú rybu lietať?“

315012

08.08.2014 09:37

GMO kukuřice již není odolná vůči hmyzu

Nielen v telách rastlín sa tvoria toxíny proti „škodcom“!

lubosmat 195.?.?.?

Neviem ako sme boli na tom v socializme, ale vtedy asi tiež niečo podobné aplikovali do hovädzieho dobytka – keď sa naň prisal kliešť, krv sa v brušku kliešťa zmenila na nestráviteľnú hmotu, následne uhynul. Ako dieťa som konzumoval pravidelne kravské mlieko, toto sa kazilo (skyslo) hneď na druhý deň, ale aj to sa dalo v pohode piť. Prečo to spomínam, mal som 100% imunitu proti kliešťom, akosi som im musel smrdieť alebo čosi také, mal som pocit že na Orave kliešte nie sú, len som s prekvapením pozeral, keď mi ich dedo ukazoval prisaté na ovciach. Bohužiaľ už pijem to čo je v reťazcoch a imunitu som dávno stratil (až dva som ich chytil minulý rok na výlete v okolí Hornej _ Dolnej).

To že rastliny začínajú pri poškodení, alebo ohryzení vylučovať toxíny, je v prírode úplne bežné, robí to veľa rastlín (zväčša zhorknú). Ak si niekto myslel, že po aplikácii série génov do rastliny sa táto stane na veky 100% imúnna voči škodcom, mýlil sa. Prežitie, obzvlášť hmyzu je len otázkou času a výberu odolnej mutácie cestou prirodzeného výberu, tento sa potom bude v kultúrnej plodine opäť nekontrolovane množiť.

Ja už to pripomínam opakovane ako verklík, priemyselné poľnohospodárstvo nemá prirodzené bariéry brániace špecializovanému hmyzu rýchlemu číreniu a presunu z poľa na pole. Takže ak sa vymkne škodca spod kontroly zostáva ako posledná záchrana, už len smrtiaci chemický koktail.

Dosiahli sme minimálny podiel pracovných síl v poľnohospodárstve 3-5% práceschopnej populácie a toto je cena, ktorú za to musíme platiť – plodiny s implantovanými génmi, navyše poriadne postriekané toxickými prípravkami proti škodcom a plesniam.

PS: Uvoľnené pracovné sily dnes už priemysel (pôvodný zámer) nie je schopný absorbovať. V prostredí kde si takmer každý myslí, že tie „ZÁPADNÉ“ kultúra, služby a cestovný ruch, výrobky, potraviny, filmy ... sú lepšie a vyspelejšie než to čo dokážeme ponúknuť doma sami sebe navzájom, je vysoká miera nezamestnanosti (v SR cca. 14%)logickým dôsledkom.

Naša „kultúrna“ spoločnosť je napadnutá toxickou piatou kolónou a politickým odpadom, ktorí ako kobylky parazitujú na tých najlepších z nás a ženú nás pomaly a iste do záhuby.

315068

08.08.2014 11:27

Minimální mzda

Pár poznámok k článku

lubosmat 195.?.?.?

Kupujeme si stále lacnejšie a nekvalitnejšie potraviny – súhlas!
Nekupujeme si nové oblečenie ani ďalšie veci osobnej spotreby – súhlas!
Bohatí bohatnú a ekonomika upadá – súhlas!
Chudí bohatnú a ekonomike sa darí – súhlas!
Zo stolu bohatých nič dole nepadá – súhlas!
Obnovenie strednej triedy obnoví hospodársky rast – súhlas!
Peniaze bohatých v bankách ekonomike neprospievajú – súhlas!

Ohľadne Henryho Forda mám zásadné výhrady.

1) Platobná politika HF mohla platiť len v podmienkach daného trhu, výnimočnej ponuky a výnimočného zisku. Ford v danom období navyše raketovo zvyšoval investície.

2) Trh nevyrieši všetko, sú veci, ktoré si ľudia za svoje platy nekupujú, resp. nie všetko, čo je výsledkom ľudskej práce prináša viditeľný zisk.

3) Prečítal som si článok Hanauer na AC24, hoci rozpráva ako odborár vlastní banku a chce riadiť za svoje peniaze politiku /pravý obraz Ameriky/.

4) Platnosť týchto „trhových“ názorov bohatých sa opiera o fungujúci a nezdeformovaný trh.

5) V podmienkach globálnej ekonomiky, kde nedochádza medzi krajinami len k výmene nadprodukcie, alebo úzkeho sortimentu spotrebného koša sú tieto myšlienky neaplikovateľné. Aby to fungovalo, v zásade by mal byť každý štát vo svojej základnej produkcii (potraviny, stavebníctvo, energetika, odevný priemysel a služby) na minimálne 75% sebestačný.

Vzhľadom k presúvaniu celých výrobných kapacít za lacnejšou produkciu a surovinami, práve bohatí deformujú ekonomiku svojho materského štátu. Ľudí pošlú na ulicu a zaťažia sociálny systém, pričom zisky svojich firiem zdvojnásobnia v daňových rajoch.

Moentálne zažívame tvrdú ekonomickú kolonizáciu zdrojov na Ukrajine, kľudne aj cez mŕtvoly. Revolúcie boli, sú a budú vyvolávané kumulovanými peniazmi bohatých. Na Ukrajine nvestovali američania, občiansku vojnu vyvolali aj riadia.

My sme neokoloniálny vpád zahraničného kapitálu nezvládli,a za socialistický majetok sme zomierať nechceli. Prečo sú za majetok oligarchov a budúce zisky Baidenovcov na Ukrajine ochotní zomierať obyčajní UA vojaci nechápem.

315078

11.08.2014 12:45

Varování od ženy za pultem

RE: Ako z kola von?

lubosmat 195.?.?.?

Cítim sa až poškvrnený hodnotením „Pozeráš sa na to moc politicky.” Politický postoj je podriadený straníckym záujmom, nevypovedá o logike veci a ani o príčinách daného stavu!

Aký politický názor podľa Vás vlastne zastávam?

Politika nemá žiadnu hodnotu bez reálnych záujmov a cieľov. Výsledok politiky posledných 25 rokov naznačuje, komu ľudia podriadení úzkym straníckym záujmom slúžia.

Ak mala byť naša štátna politika podnikanie, tak dobre uznávam podnikateľov výroby a služieb, a verím, že systém môže s ich prispením dobre fungovať. Mňa osobne ale kšeft nebaví, nemám ten potrebný „Ťah na bránku!“, nevidím za všetkým peniaze, a nie som ochotný sa tomuto ideálu podriadiť.

“Podnikať sa dá úplne všade…” Súhlas, len oprostenie podnikateľov od matéria (som za vodou – peniaze zarábajú peniaze - finančné služby), kedy sa z nositeľa produkcie stáva parazit, tak tento druh súkromného podnikania mi v spoločnosti ideovo nesedí. Podnikateľ hľadí na svoj záujem a štát ho zaujíma pramálo, a na druhej strane štát má byť garantom hodnoty tovaru s ktorým obchoduje.

Finančné služby mali zostať v rukách štátu, aby tí, ktorí takéto služby potrebujú, neniesli na svojich pleciach neúmerne vysoké podnikateľské riziko, vyjadrené úžerníckym úrokom komerčných spoločností poskytujúcich úver.

315240

15.08.2014 11:55

Nepronesený projev Vitalije Čurkina

Čo možno „ukradnúť“ a čo nie? Komu vlastne patríme my?

lubosmat 195.?.?.?

Ak niečo chcete „ukradnúť“, musí to v prvom rade niekomu patriť!

Komu vlastne patria regióny, autonómie, štáty? Globálnym mocnostiam?

Svet sa rozdelil opäť na dvoch globálnych vlastníkov, alebo je tých vlastníkov viac?

O čo vlastne ide? Obyčajný boj o sféru vplyvu!

To, čo sa považuje za „krádež“ z jednej strany, je ponímané ako spravodlivý boj a obhajoba práva z druhej strany.

Faktom je, že v prípade súhlasu väčšiny obyvateľov daného regiónu, autonómie, štátu pridať sa na tú či onú stranu, nie je rozhodujúca mienka väčšiny obyvateľstva, ale to, či to vyhovuje nejakému globálnemu vlastníkovi.

Pokiaľ dôjde ku „krádeži“ sofistikovane, nemusí dôjsť k rozbrojom a všetko sa vyrieši dohodou.
Ak sa však krádež deje hrubou silou, tečie krv tisícov nevinných a výsledky sú dosť neisté.

Zvykli sme si na predstavu akéhosi nenásilného okrádania (podnikania), kedy si obe strany majú dostatok času uvedomiť, čo im vzájomný obchod prináša a čo im berie. Dnes sa začíname šokom prebúdzať do reality, kedy sa oná občasná agresivita pouličných predavačov začína preklápať do polohy obyčajnej krádeže, so všetkými možnými dôsledkami vzťahu zločinca a obete.

Čo sa stalo s nami? Boli sme predsa rovnako „ukradnutí“ a môžeme byť šťastní, že krádež bola sofistikovaná a nestála nás tisíce životov. Vlastne stála nás tisíce nenarodených detí, ktoré sme v honbe za „kapitalistickým“ úspechom nenechali prísť na svet.

Sme súčasťou umelých zlepencov NATO a EÚ, ktoré nesú v sebe všetky znaky svojho stvoriteľa USA.

Ak sa „krádež alebo lepšie povedané zmena sféry vplyvu“ deje so súhlasom väčšinového obyvateľstva daného regiónu, nemám proti tomu nič. Ak sa však začne s vojnovou kampaňou proti opozícii v záujme hŕstky oligarchov, tak k tomu výhrady mám.

Stali sme sa nesvojprávnu populáciou, ktorá je hnaná k nemajetnosti a oprosteniu sa od vzťahu k pôde, vo vidine „slobodného“ života. Málo kto si uvedomuje, že životodarné nitky, ktoré nám dávajú takúto „domnelú slobodu“ ľahko spretŕha strata zamestnania, vážna choroba alebo dôchodok.

Posledná perlička trójskeho koňa formátu p. Kisku je mediálna kampaň „Nehnuteľnosť za dôchodok“!
Aký účel má vlastne táto kampaň? Zablokovať nehnuteľnosti pred prípadným predajom mladším záujemcom? Získať lacno nehnuteľnosti a k tomu patriace pozemky pre vybraných záujemcov?

Už len nevysvetliteľné predčasné úmrtia „hypotekárnych“ dôchodcov nám tu chýbajú!

315468

15.08.2014 12:27

Opětovné publikování Séraliniho studie: věda mluví sama za sebe

Od motyky ku skúmavke!

lubosmat 195.?.?.?

Priemysel vyhnal z polí ľudí.
Vegetariáni vyhnali z polí dobytok.
Maštaľný hnoj nahradila chémia.
Vtákov nahradili insekticídy.
Agronómov nahradili genetici.
Ľudí nevyhladí ani rakovina.

315469

17.08.2014 22:57

Povolení krást

Za sociálnu úroveň jedinca môže do značnej miery výchova!

lubosmat 78.?.?.?

Začnem starým vtipom: Prichytil sused malého Lakatoša ako mu kradne sliepku. Zobral milého zlodeja za ucho a dovliekol ho domov k rodičom. Starý okamžite začal látať mladého, na čo on reval ako by ho z kože drali. „Hádam až tak prísne netreba, však to bola len obyčajná sliepka!“ miernil Lakatoša sused. Na to mu Lakatoš vmietol do tváre: „Však ja ho za tú sliepku nebijem, ale za to, že sa nechal chytiť!“.

Útoky na inteligenciu a možný úpadok úrovne správania sa jedinca, v tak povediac extrémnych situáciách sa nám, ako vidím podľa smerovania diskusie veľmi nepáčia.

My sme vyrástli na rozprávkach z Knihy Džunglí, kde Mauglí z batoľaťa, dokázal v lone prírode prežiť, dokonca sa aj sám naučil čítať a neskôr včleniť do ľudskej spoločnosti.

V realite sa vývoj takéhoto jedinca uberá úplne iným smerom, dôkazov sú desiatky.

Čo sa týka mladej generácie na Ukrajine, jedná sa určite o inteligentnú a schopnú mládež. Bohužiaľ to s nimi bude asi tak, ako vo vtipe na začiatku môjho príspevku.

Verím tomu, že inteligencia sama o sebe nie je zárukou humánnosti a vysokých morálnych hodnôt jedinca, tak ako aj tomu, že nižší intelekt neznamená automaticky necitlivého vyvrheľa so sklonmi k agresivite.

Jedno však majú obidve skupiny spoločné, a to že sa dajú ľahko manipulovať, pokiaľ sa im dlhodobo dostávajú na stôl jednostranné informácie, bez možnosti kritiky, nestranného posúdenia a diskusie.

315616

18.08.2014 15:06

O víkendu je na iDnes všechno jinak

Napísať nejakú tú „múdrosť“ do diskusie cez pracovnú dobu, je celkom dobrý relax!

lubosmat 195.?.?.?

Späť k diskusii, len nedávno pri sledovaní ukrajinskej štátnej televízie som narazil na tzv. on-line hodnotené príspevky rečníkov pomocou terčíkov na obrazovke v percentách. Čím väčšiu nehoráznosť typu „Najlepšie by bolo pozabíjať všetkých separatistov!“ rečníci zosmolili, tým väčšie percento priazne im na terčíku naskočilo. Ak sa dostal náhodou k slovu niekto umiernený, alebo priamy účastník diania so snahou bez pátosu opísať situáciu, príspevok bol moderátorom predčasne ukončený a percentá leteli nadol ako o závod. Mal som nakoniec z tej televíznej diskusie dojem, že sa diskutéri boja povedať čokoľvek konštruktívneho, aby ich náhodou niekto nezlynčoval.

Pripomenulo mi to podobné diskusie vo verejnoprávnych médiách v Československu tesne po „revolúcii“, boli vedené v podobnom duchu.

Ešte jedna zaujímavosť za posledných pár dní som narazil na niekoľko príspevkov, ktorých autori si akože sypú popol na hlavu a uznávajú že aj druhá strana môže mať pravdu, ale v tej „PRORUSKEJ A PROPUTINOVSKEJ“ propagande sa tá pravda znehodnocuje. Preto sa máme oprostiť od jednostranného nazerania a pochopiť, že jednostranné klamstvá, ktoré sa na nás sypú z dielne „PRESTITÚTSKYCH“ médií nám dávajú trvalú istotu, že sa tam pravda nemôže vyskytnúť ani náhodou, a to je len a len pre naše dobro.

Jeden taký príspevok ma tak iritoval, že keď som si prečítal meno autora až mi odľahlo, že to bol nejaký ...EIN, teda CHAZAR ako poleno.

315675

19.08.2014 14:03

Jižní kotel

Hranica akceptovateľnosti sa posúva do nenávratna!

lubosmat 195.?.?.?

Pôvodná hranica akceptovateľnosti ľudských strát, ktorá sa mala zastaviť niekde na úrovni 2500 civilných obetí sa začína nehorázne prekračovať. V týchto súvislostiach už začínam chápať, že pán Kiska sa nepreriekol a známy výrok „Ja som presvedčený o tom, že ľudské práva nesmú byť nadradené obchodným záujmom,", sa napĺňa na UA na 110%. Neskoršie dementovanie a rôzne prekrúcanie, tohto výroku je len chabou labuťou piesňou.

Už dávno mal nastať zlom a prejsť, pri neschopnosti UA kontrolovať situáciu na juhovýchode, na platformu vyjednávania s ponukou plnej autonómie regiónu.

Je jasné, že takýto postoj by bol obhájiteľný v prvých týždňoch po inaugurácii p. Waltzmana.

Pribúdajúcim počtom obetí na obidvoch stranách sa výrazne zužuje rozsah tém na spoločné jednanie.

Rozpad UA sa pomaly a iste blíži, otázkou zostáva, či sa západ bude ochotný dohodnúť s Ruskom o demarkačnej línii naprieč nenávisťou rozdelenou UA.

315763

20.08.2014 17:33

Co mají války na Ukrajině, v Gaze, Sýrii a Libyi společného?

Novodobý neokolonializmus nahrádza „spravodlivý“ imperializmus!

lubosmat 195.?.?.?

Mocné obchodné a finančné skupiny získavajú nadvládu nad aktívami vo svete „šikovnou“ politikou. Zrazu sa objaví niekto, kto nie je taký „šikovný“, a tento „nehodný“ kráča po niečom, čo by sa dalo dobre „NEOKONMI“ speňažiť.

„Nehodný“ sa ale majú pridobre, preto ich treba „troška“ podusiť aby následne pri „slobodnom“ podnikaní pustili lacno čo najviac vlastnej šťavy.

315836

Stránka: 1 2 3 4 5 6

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
733 087,90 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 240 020