Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané LuboDubo

Nalezeno 25 příspěveků, 19 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.09.2015 09:23

Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

Bezmocnost

LuboDubo 84.?.?.?

Naprostý souhlas s hodnocením situace. Pobývám v Kanadě pravidelně několik měsíců do roka (jediné pozitivum po převratě) a tak mě ta ta různorodost ras jako návštěvníka už ani nepřekvapuje. Že tam žije hodně Indů, Pakistánců jsem si vysvětloval tím, že Kanada je v podstatě britským protektorátem, takže jsou to v podstatě "domácí obyvatelé". Že je tam i hodně černochů, to mě trochu zarazilo, jsou přece teplomilní, ale asi se už aklimatizovali. Co mě ale letos překvapilo, že jsem na narazil na hodně arabek i na ty "ortodoxní", zakuklených, pouze s průzorem pro oči. A to není jen v oblasti Scarborough. Jsem poměrně otrlý, ale i tak pro bělocha , který to doma nemá, to není příjemný pocit. Aspoň já jsem se cítil tak nějak zvláštně.A k situaci u nás? Za mého mládí se říkalo, že ti nejlepší a nejcharakternější lidé buď padli ve válce, anebo emigrovali. Tím nechci říct, že u nás nejsou dobří a charakterní lidé. Jen mi to připadá, jako by svou energii vybili v r.89 a teď jenom zírají, co se děje. Vypisování na internetu, anebo vykecávání se v hospodě u piva nic neřeší. Když se tak probírám diskuzemi na různých portálech, zaráží mě ta změť rozpolcených názorů a někdy i úroveň. Když na současnou situaci navedu řeč, někteří klopí oči, jako by se báli. Co dělat, když se nechci s dnešní situací smířit? Nemám odpověď.

339030

06.09.2015 10:05

Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

Re: Jsme vůbec schopni obhájit křesťanské hodnoty?

LuboDubo 84.?.?.?

odezva na 339085
K vašemu poslednímu odstavci --připomenutí krátkozrakým ateistům.
Jsem ateista i když jsem měl v příbuzenstvu biskupa a přesto se považuji za slušného člověka. A i přes ten můj ateismus si myslím, že kdyby lidstvo dodržovalo základní desatero, jako právní podklad pro soužití, byl by život čistší.
Dnes se veřejně poukazuje na to, že veškeré svinstvo- rozdmýchávání válek, ničení národů a zbytečné smrti spousty lidstva mají na svědomí představitelé USA. Ty USA, které si boha tisknou na ty svoje print dolárky, ty USA, kde musíte přísahat na bibli, ty USA,kde v každém hotelovém pokoji je v nočním stolku bible. A přesto ty USA páchají ve jménu svého dolaru (a dnes je už vidět, že ve jménu své záchrany hegemonity) tu největší genocidu lidstva. Tak jací to jsou křesťané? A jaké jsou jejich křesťanské hodnoty? Když někdo není schopen používat logického myšlení a potřebuje ke svému životu berličku v podobě víry v nějakou vybájenou bytost, je to sice jeho osobní věc, ale ať tím nezaplavuje ostatní.
I když vznik života je stále otevřená otázka, spíš jsem nakloněn teoriím Darwina a spíš bych věřil, že život na Zemi způsobili mimozemšťané( podle Dänikena), které církevníci přetvořili pro prostý lid jako božstvo stoupajíci na nebesa, než že se odněkud zjevil jakýsi dědula a řekl: " budiž světlo". Myslím si, že už jsme se z dějin a i současnosti mohli přesvědčit, že jakékoliv náboženství dělá z lidí nejen ovladatelné ovce, ale zároveň pro svoji různorodost přináší rozpory a války , od těch křižáckých po současné. A to jenom proto, že lidé přestávají používat rozum.
A víte co se říká:" Nejbližší pomocná ruka je na konci vlastního ramena". A ne víra v něco.....

339110

06.09.2015 11:12

Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

RE: Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

LuboDubo 84.?.?.?

tartusi, tartusi, co ta vaše gramatika?
Jako Čechoslovák, člověk narozený v Československu, je pro mne normální ovládat český i slovenský jazyk slovem a písmem. Jak mohu brát vážně úvahy člověka, který neovládá svůj rodný jazyk. Nedělat rozdíly mezi ypsilonem a měkkým i bylo vždy ve škole považováno za hrubku. Když jsem začal Zvědavce navštěvovat, zjistil jsem , že sem přispívá hodně chytrých a vzdělaných lidí. Vaše příspěvky v tomto gramatickém stylu jsou degradací Zvědavce. A veřte mi, že tímto jsem vás nechtěl urazit.

339115

06.09.2015 14:09

Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

RE: Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?

LuboDubo 84.?.?.?

Tartus.
Beriem ako plus váš zmyseľ pre humor. Ale vedzte, že nie len slovenčinári z vás majú mindráky. A nadradenosť obsahu nad formou? Skúste podať niekomu jedlo na uslintanom tanieri.
Nechcem sa tu zapájať do osobných sporov, na to Zvedavec nie je určený, ale skúste sa nad sebou zamyslieť. Čo nepoznáte:"Šaty robia človeka"?

339121

09.09.2015 03:51

Nové břímě na ramenou Německa

RE: Nejedná se o "kanonenfuter"?

LuboDubo 84.?.?.?

Přesně tohle mě napadlo taky po přečtení článku. Mimo proklamované humanity jako zástěrky, je možná též snaha rozložit Německo, aby někdy v budoucnu nedošlo k tolik obávanému propojení a spolupráce Německo-Rusko. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč se tímto způsobem řeší důsledky a ne ta hlavní příčina. Jsou opravdu současní politici tak zaslepení anebo prodejní?

339260

09.09.2015 08:42

Nové břímě na ramenou Německa

RE: Vymyslete si neco jinyho

LuboDubo 84.?.?.?

Přiznám se ,že nečtu všechny články a diskuze, a proto mi mohl váš příspěvek uniknout. Co to ale znamená. Že nezávisle na sobě přicházejí lidé ke stejnému poznání a čím víc nás bude, tím bude líp.

339271

09.09.2015 12:00

Nové břímě na ramenou Německa

RE: Vymyslete si neco jinyho

LuboDubo 84.?.?.?

Dodatek:
Stejné a zdravé názory by nás měly spojovat. Já jsem před časem napsal, že vypisování na internetu nic neřeší, je to jenom buď konstatování faktu anebo vylévání si srdce. Pokud se ta zdravá část lidí nespojí a nebude řešit stávajíci stav, a to i přesto, že se objevují informace o zastrašování ze strany vládní moci, nic se nezmění. Ono úplně stačí, že jsme se jenom dívali, jak nám pár tzv.politických odborníků rozdělilo Československo a jak nádherně zprivatizovalo vše, co mělo nějakou hodnotu. A i když na Zvědavci je dostatek kvalitních článků, z kterých se dá čerpat, ty sáhodlouhé citáty z bible, co jsem tu zachytil, ty nám k řešení nepomůžou. To je jenom takové plkání.

339279

13.09.2015 04:03

Vyúčtování

Slovenčina.

LuboDubo 84.?.?.?

Do kelu Slováci .
Keď prejavujete svoje názory písomne, naučte sa už konečne tú slovenčinu.
Odkiaľ ste prišli, z tretej ľudovej? Veď na tie vaše gramatické prejavy sa nedá pozerať. Alebo ste na tú svoju negramotnosť tak hrdí ako gejovia, ktorí vystrkujú svoje prirodzenie na Pride pochodoch a pritom sa čudujú, že sa to väčšine nepáči?

339386

13.09.2015 04:58

Vyúčtování

Slovenčina.

LuboDubo 84.?.?.?

Schválně jsem svoji námitku proti gramatickým chybám napsal slovensky, abych náhodou neprobudil národnostní vášně. Co slovenský příspěvek, to každý druhý hrubky.
Absenci diakritiky bych mohl tolerovat, pokud někdo píše ze zahraničí na anglické klávesnici. I když i to se dá nastavit.
Na Zvědavce jsem začal chodit před pár měsíci kvůli zajímavým článkům a někdy i zajímavějším diskuzím. Ale na některé slovenské příspěvky se fakt nedá dívat. Už jsem tady jednou psal, že jako člověk narozený v Československu ovládám oba jazyky /mimo dalších tří/. Takže je opravdu nad moje síly, sledovat tu hrůzu. Nás ve škole učili, když něco napíšeš a než to odevzdáš, tak to po sobě přečti.
Když si koupím knihu, tak očekávám, že bude ke čtení, když jdu na koncert, tak nepředpokládám, že orchestr pozná jenom tři akordy. Pokud tito diskutéři nepochopí, že jakýkoliv projev je obrazem kulturnosti člověka, tak se nemohou divit, proč se v Čechách posměšně říká Slovákům čobolové. Ano, i mě to uráží a nesouhlasím s tím.
Takže ze Zvědavce radši odejdu, protože se mám rád a nechci si zvyšovat tlak. Howg.

339388

13.01.2017 00:57

Americký stát ve státě se topí v problémech

poznámka editora

LuboDubo 84.?.?.?

Protože deep znamená hlubina, kde je tma, já bych to přeložil jako temné síly.

354989

15.01.2017 19:19

Sexuální vydírání Trumpa, nový směr v honu na čarodějnice

RE: Já myslel že to bude přeložený článek,

LuboDubo 84.?.?.?

reakce na 355056
To se tady zase urodilo lingvistů. Každý, kdo ovládá více jazyků ví, že v některých případech doslovný překlad není možný. Buď vypadá cize, jako uvedený " hluboký stát", anebo směšně. Takže se překládá opisem, který vystihuje podstatu v dané řeči. V předcházejícím článku byly uvedeny návrhy, které jsou v ceštině nejen libozvučnější, ale i srozumitelnější a to např.: stínový stát, stát ve státě, temný stát. Překladů může být samozřejmě více, ale tyto se mi zdají nejtrefnější.

355059

22.06.2017 23:03

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Svět podle Putina - dokument na TV Prima ZOOM.

LuboDubo 84.?.?.?

Putin.
Odpovím vám, byl jsem teď 2 týdny v Moskvě, A televize to vysílala, takže jsem to viděl v originále.

358524

23.06.2017 19:00

Spojené státy signalizují záměr okupovat a rozdělit Sýrii

RE: Americký sen o koridore

LuboDubo 84.?.?.?

jarný sneh, sírskí a irackí vojaci , Slováku

358568

23.06.2017 19:03

Spojené státy signalizují záměr okupovat a rozdělit Sýrii

RE: Americký sen o koridore

LuboDubo 84.?.?.?

chybička se vloudila.....sýrskí

358570

21.05.2018 07:35

Je Izrael psychopatický stát?

RE: Leva-net se trefuje i do křesťanství i do dialektiky.

LuboDubo 84.?.?.?

Pane abc, podle bible měl Adam s Evou syny Kaina a Ábela. Kain Ábela zabil. Potom měli později Adam s Evou dalšího syna Seta. A teď otázka: kde se vzala nějaká další ženská, aby se lidstvo mohlo rozmnožit?

364283

25.06.2018 13:30

Kérka

RE: záhada

LuboDubo 84.?.?.?

Pane dube, jeden dub sem už přispívá s celkem rozumnými pohledy na svět. Nevím jestli jste to vy, ale překvapuje mě, že tak běžný výraz jako kérka nepoznáte. Já jsem vyrůstal v Brně a tam se už před více než šedesáti lety říkalo potetovanému člověku, že je pokérovanej. Odtud tedy tetování jako kérka. Nevím, jestli je to od vozeno od slova káro, jako čtverečkovaná látka, ale možné to je. Vaše tatoo je ryze angloamerický název, zavlečený do našich končin s amerikanizací všeho.

364904

26.06.2018 07:50

Kérka

RE: záhada

LuboDubo 84.?.?.?

Dube,dube.
Nechtěl jsem, ale nemohu odolat reakci na vaše poděkování . Samozřejmě, že každý máme svůj okruh lidí, s kterými se stýkáme. Jak jsem psal ve svém příspěvku 364904, asi budete jiný dub, než který sem dosud psal. Protože u toho jsem si nevšiml, že by diskutující nazýval dementy, aspoň tak jsem to já pochopil . Protože v mé společnosti diskutujeme i bez urážek slabých názorů. Co také ale nechápu, jak se někdo normální môže dát " zkrášlit " tetováním. Na můj vkus je toho příliš. I když za mého mládí bylo zřejmě taky dost "pokérovaných" lidí. Dodnes si pamatuji, jak při nástupu na ZVS ( pro mladé základní vojenskou službu), při lékařské prohlídce jeden doktor při pohledu na mé tělo prohlásil : Konečně jeden nepotetovaný. A tak to i zůstalo. Tohle značkování těla, různé piercingy, považuji za návrat k primitivizmu, viz africké kmeny. Nikdy bych si nezadal s potetovanou ženskou, ale vzhledem k tomu, jak málo máme možnosti změnit tento trend, tak jen tiše zírám. Je každého věc, jak se reprezentuje navenek. Názor si udělají druzí.

364925

V těch slavných 90. letech, ještě když jsem měl bydliště v Praze, se mi naskytla příležitost osobního setkání a promluvit si s pány Rychetským, Havlem a Klausem. Můj osobní dojem z nich byl takový: Rychetský se mi jevil jako hulvát, bažící po moci a funkci. Havel, pokud by u sebe neměl M.Žantovského, tak by neuměl na moji otázku ani odpovědět A Klaus, náš nejchytřejší z nejchytřejších, na můj dotaz raději ani neodpověděl. Toť naše elity.

367340

24.12.2018 06:51

Dědeček den před svou smrtí vybral z banky milion

Bezcenné bankovky.

LuboDubo 84.?.?.?

Celkem dobrý článek k Vánocům, že rodina je nadevše. I když i v té rodině jsou individualisté, kteří jdou za svým vlastním cílem.
Mě by však zajímala realita k dané otázce: Co s těmi bankovkami? Neplatnými bankovkami?
V Kanadě jsem měl např. čtyři druhy emisí dvacetidolarovek od starých papírových z roku léta páně až po současné plastové a bez problému jsem s nimi kdekoliv zaplatil. I když ty staré jsou přirozeně stahovány z oběhu. Zatím co u nás se vydá nová bankovka a tím skončí po určité době platnost původní. A pokud nestihnete výměnu v bance, můžete si s nimi víte co...
Dodnes si pamatuji zklamané a protáhnuté obličeje cizinců na zámku Hluboká, když se snažili platit pětadvacetikorunami , když už druhým rokem platili nové dvacítky. A to nemuseli být obětí veksláků. Mohli je mít třeba odložené z předcházejícího zájezdu, tak jak já mám třeba pozůstatky rumunských leí, nebo maďarských forintů i našich korun. A dnes s nimi mohu maximálně tapetovat. Já to řadím jako jeden z dalších podvodů na všech občanech našeho bývalého východního bloku.
A tyto podvody, daleko sofistikovanější, pokračují i nadále v našem novém světě.
Takže veselé vánoce.

368670

31.12.2018 08:42

Francii už může spasit pouze zázrak

Zázrak

LuboDubo 84.?.?.?

Z tohoto článku mi jaksi vyplývá, že jenom křesťanská víra nás spasí. No, v čase vánočním jsou řeči o náboženství celkem pochopitelné. Já, jako ateista tvrdím, že z celé té víry v imaginární něco, se dá použít jenom tzv. Desatero, jako základ chování lidí mezi sebou, jako že je bůh nade mnou. Křesťanské, když tě někdo praští, nastav druhou tvář, to nás určitě nezachrání. A křižácké války už jsou pasé.
Pokud je tedy nad námi hrozba, že budeme rozmělněni a vyměněni, je potřeba si bránit otčinu. Takže za své bych si vzal větu z článku, že je třeba vyměnit "elitu". A schválně ji dávám do uvozovek. Protože jenom zírám, kdo všechno se může dostat do rozhodovacích funkcí a ovlivňovat tak život lidí.
A teď je tu otázka.
KDO bude tu naši otčinu, stát, národ a lidi bránit? Velice naivně jsme, z dnešního pohledu plánovitě, otevřeli hranice, zrušili ploty, které se teď ve světě znovu vesele staví. Zrušili jsme ZVS a v podstatě jsme na otevřeném poli bezbranní a nazí. Nechali jsme si rozdělit a rozbít republiku.
Naivita lidí z roku 89 nese svoje ovoce. Když jsem tehdy vysvětloval lidem, že naše pozice ve vztahu východ-západ je, jako by jsme bydleli pod přehradou a když se otevřou stavidla, tak nás ta masa vody spláchne, nikdo to nechtěl chápat. Je pravda, že můžeme volněji dýchat, ale zase jenom v mezi dovolených přikázání. Tu naši rodnou hroudu, naši kulturu, naše zvyky, bychom si měli bránit. Ale obávám se, že bránit tento stát v této podobě a stavu v jakém je, se moc lidí nepohrne. Já také ne.

368774

22.04.2019 13:01

USA porušily pravidla hry v bankovním světě

Bankovní svět.

LuboDubo 84.?.?.?

Přiznám se bez mučení, že nemám potřebné vzdělání, abych se orientoval v bankovnictví. Co jsem ale ve své nevzdělanosti nepochopil je, proč mají státy skrze banky uloženy své finanční a zlaté rezervy v cizích státech. Vždyť je to něco podobného, jako když nějaký chytrolín rozhodl, že uložíme naftové rezervy v Německu. A jaké s tím byly problémy s navrácením. Vždyť se tak daný stát naprosto vědomě dostává do podřízeneckého a závislého postavení. A ať mi nikdo neříká, že jsou to povinné vztahy a smlouvy mezi státy nebo bankami. Vždyť jenom jouda podepíše smlouvu, která ho znevýhodňuje. Holt nemám na vyšší politiku.

371135

22.04.2019 13:27

USA porušily pravidla hry v bankovním světě

doplněk

LuboDubo 84.?.?.?

Pozapomněl jsem na krok ČNB v roce 1997-98, kdy byl pod vedením tehdejšího guvernéra Tošovského v podstatě zrušen český zlatý poklad a onen Tošovský zmizel v USA, kde se převáží ve Ferrari. Což mnohé vysvětluje, ale já stále nechápu, jak je toto možné.

371136

23.04.2019 04:17

Kdo chce vyvolat barevnou revoluci?

demografická studie.

LuboDubo 84.?.?.?

Četl jsem několik demografických studií o složení obyvatelstva a tato mi připadá nejvhodnější pro naši " společnost":
- 10 % obyvatelů je schopných - vzdělaní, s určitou vizí, táhnou společnost dopředu
- 10 % obyvatelů všehoschopných - darebáci, zločinci, darmožráči
- 40 % obyvatelů konzumních, nic je nezajímá, jen jak si nacpat břicho a o nic se
nestarat
- 40 % obyvatelů jednoduchých ,ovlivnitelvých, prostě hloupých ovčanů.
iX-krát jsem se přesvědčil, že toto složení je nejvíc pravdivé. A pokud je to tak, jak chceme změnit svět k lepšímu, spravedlivému. My staří, co máme nějaké zkušenosti, nám ubývají síly a pomalu vymíráme. A dnešní mladí, to je jiný svět, pro většinu opravdu jen virtuální.

371149

16.08.2019 06:51

Marxismus-multikulturalismus

RE: Onen Milouš

LuboDubo 84.?.?.?

Byl to Vasil...

373062

17.08.2019 15:53

Prague Pride? Demagogie, lži a pokrytectví Sorosovy mafie

RE: Táranina uprděného golema...

LuboDubo 84.?.?.?

Podle vašich výrazů je vidět, že jste podprůměrný Slovák, se kterým je zbytečné diskutovat. Používat v debatě vulgarismy a nadávky vás naprosto degraduje. A to, co jsem napsal, není urážka, ale naprosto vědomé konstatování. Vy na tenhle server podle mě nepatříte. Howg.

373106

Káva pro Zvědavce

26

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 55 čtenářů částkou 9 049 korun, což je 26 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 1

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,60 Kč
Kanadský dolar
17,27 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,31 Kč
100 japonských jenů
19,05 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 088,08 Kč
1 unce stříbra
580,37 Kč
Bitcoin
848 379,76 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 307 718