Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané PavelSam

Nalezeno 182 příspěveků, 24 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.12.2016 00:44

Řízená destrukce Evropy – “Ordo Ab Chao”

RE: Ano, velmi dobrý popis dnešních dnů....

PavelSam 90.?.?.?

Že to nechápe "mravenec" (člověk pracující, obyčejný) nebo politik (Hamáček žádájící armádu globalistů o dovoz zbraní, aby tu bylo později tepleji), to chápu. Ale zajímavější je intelektuální elita. Část se jistě dá koupit, část má svoje problémy, ale zkuste spočítat počet přirozneně chytrých i studovaných VŠ v Evropě a pořád zbude skupina lidí, kteří potenciál mají.

Podle mě rozhoduje, zda stát a lidi v něm vůbec mají zkušenost s takovými problémy (správa impéria, britského, různé národy, zásahy do měn, vyvolávání válek za jistým cílem, atd.), protože si uvědomí, že potřebují jistou efektivitu správy. Budují tedy (v pozadí) funkční instituce, mají opravdu kvalitní školy (pro část důležitých lidí), prostě vědí, že nelze být vždy pouze loajální k někomu, občas je třeba se chránit.

Jenže malé národy v míru moho leda spolupracovat, v dobách chaosu je to pro ně loterie. Takže by mě potěšilo, kdyby se našlo u nás alespon pár lidí, kteří by se snažili občas udělat i něco funkčního pro náš malý stát. Fungující pravidla, alespon někde, v něčem. Masaryk chtěl 70 let, aby se tohle vytvořilo. Tady to pořád nevidím, bohužel. Máme vlast, ale chybí toho tady tolik, že lidé asi věří, že tahle země nepotřebuje jistý "aktivismus" (tady tolik zprofanovaný). Ale kdyby tady bylo alespon neutrální myšlení, ani to moc nevidím, bohužel.

354433

17.01.2017 22:23

Kdo chce svrhnout Trumpa?

ekonomika

PavelSam 90.?.?.?

Podle mého názoru bude rozhodovat ekonomika, tedy dluhy. Itálie potopí eurozónu, ta se rozdělí na tři až čtyři měnové části. USA se snaží, aby Německo potopilo obchod Evropa-Rusko, čímž zachová Evropu jako jejich obchodní kolonii.

Můžeme být svědky války o Krym, pokud Trump nedokáže zvládnout Pentagon a CIA. Cílem bude zlikvidovat rozvoj Ruska a Německa.

Pokud padne dolar, Evropa bude mít bez možnosti obchodovat s Ruskem (kde je práce pro firmy z Evropy ma 100let) nulovou cestu úniku. Globalisti zavedou světovou měnu a budou se snažit zničit každého, kdo brání převodu pravomocí států na nadnárodní instituce - nejen Evropu, to je také i Trump.

Dobrý scénář je jen jeden - rozložení Evropy z hlediska politické unie, posílení celní unie, nic jiného - likvidace byrokratického a nedemokratického Bruselu, měnové reformy v krachujících zemích a podpora obchodu s Ruskem (raději než s Čínou), což zachrání Německo, případně Francii, potažmo pak nás, jako sub-dodavatele.

Trump má stejný problém - interně jde o to, jak zachránit dolar a dostat pod kontrolu Wall Street a Fed (krotit dluhy), v zahraničí zkrotit hrozbu války o Krym a Irán. Zvlášť těžké to bude mít s jestřáby v Izraeli a jejich mocnou lobby v USA, svázanou s US neokons - mohl by je dostat pod kontrolu, pokud by odtajnil pravdu o 11. září a pozatýkal je, ale to by byl boj na smrt. Může se také stát jejich loutkou a všechny nás odeslat do války, to je druhá možnost - uvidíme. Klidné časy končí, dobře už bylo.

355161

25.02.2017 20:11

Trump a finančníci

RE: Kdo to proboha psal?

PavelSam 90.?.?.?

Tomuhle se říká oběh peněz - skvěle (i mnoho dalšího) to popisuje Jim Rickards, 35let na Wall Street, poradce CIA a Pentagonu, v úvodu rozhovoru v US TV, s mnoha grafy, které dovysvětlují (příklad s taxikářem...).
Odkaz, směřující přesně na danou pasáž, jen malý předstih (doporučím vrátit se na začátek jeho rozhovoru, anglicky) - https://youtu.be/9lcNrJVIgb8?t=382

Jak se hromadí peníze na akciových trzích popisuje docela zajímavě další video, s velmi konkrétními ciframi (v druhé části expozice pěti největších US bank v pouze "poptávkou krytých" finančních derivátech, v porovnání s tvrdými aktivy, ta páka souhrnně je asi 252bil usd vs 8bil usd realných aktiv) - https://youtu.be/Q4ZiFSoP_lM?t=804

Co se týče "elit", úplně nesouhlasím s dělením(tradicionalisté-konzervativci vs. globalisté-demokrati),tak to podle mě není. Kniha, která velmi dobře popisuje, jak tohle funguje, je od Carrolla Quigley a jmenuje se Anglo-Americký estbališment - na příkladu Británie, Milnerovy skupiny z All Soul koleje v Oxfordu, s jejich vnějším kruhem "Kirdengaten" - mladí, co pomáhali Rhodesovi v Africe, s jejich časopisem Round Table, způsobem jednání v 1. a 2. válce, velmi inspirující pochopit, jak třeba dělili Indii a snažili se vytvořit Federaci Britské Indie a okolních oblastí - http://www.carrollquigley.net/pdf/the_anglo-american_establishment.pdf

A samozřejmě doporučím poznat stručný životopis Montagu Normena, v kap.4 knihy Conjuring Hitler - a tamní vynikající popis, kdo způsobil krizi v r.1920-22, proč a jak se libra snažila vrátit ke krytí zlatem a paritě k dolaru 4.7 za usd.
- cnqzu.com - dejte do vyhledávače "conjuring hitler" (pdf)

356060

25.02.2017 20:52

Trump a finančníci

RE: Kdo to proboha psal?

PavelSam 90.?.?.?

Abych přidal i svůj názor, co se dnes děje, tak jsou tu dvě skupiny problémů, ale jinak dělené.

Prvně je tu fakt, že USA jsou velmi zadlužené, to i vnitřně (dluhy domácností, bank, vysoká skrytá nezaměstnanost kolem 24%), na což musí reagovat obě skupiny z článku. Problém je, že politická reprezentace je koupená jinými lidmi a jejich zájmy a nabízí se dvě řešení, protože ani tisknout dollary nelze donekonečna, má to strop a ten USA už dosáhly.

Takže první skupina se snaží trochu omezit ty války, začaté podle PNAC US neokonzervativců po konci studené války, protože hrozí totální kolaps, který jim nevyhovuje. Války vedly k ziskům malé skupiny lidí, ale peníze neprotekly do ekonomiky ani k lidem, ti strádají. Tahle skupina to chce trochu upravit (asi jako když komunista Dubček podporoval "komunistickou společnost s lidskou tváří - je to nesmysl a časem to může dojít pouze k plnému konfliktu).

Druhá skupina jede podle starého receptu - rozděl, poštvi proti sobě a panuj. Jen stručně - jediný, kdo je v USA dokázal porazit, je Andrew Jackson v r.1835, když zakázal druhou banku Ameriky - soukromou central banku - zmizely dluhy).
Historické příklady jsou jasné - reakcí na Jacksona byla podpora dělení Unie (Sever proti Jihu, Lincoln ale zavedl státní měnu greenbacks a válku vyhrál). Pak druhým příkladem bylo dělení Arábie (Sykes-Picot) a vznik Izraele (Balfourova deklarace) - to řešíme dodnes, dělení Evropy (podpora války Německo-Rusko, stejný scénář jako v r.1863 v USA), dalším příkladem je dělení Indie v r.1947, na Pákistán (muslimské bratrstvo) a Indii (hinduisti) - opět britská práce, stejných lidí, opět to řešíme dodnes (války o Kašmír a hlavně jaderné zbraně Pákistánu, moc se o tom nemluví).

ZLOMEM byla druhá válka, neboť mezi lety 1940-1950 se u nich zadlužili všechny hlavní země (USA, Británie, Francie, Japonsko a Německo se staly prakticky kolonií). Zadlužení stouplo asi o 600% a reforma Fed, Bank of England (obě skrytě soukromé instituce) je zapovězena. Následuje po druhé válce start dvou hlavních projektů - převody pravomocí na OSN, posílení Mezinárodního soudu, oslabování států (globalistická agenda), a zadruhé - tvorba Evropské unie, jako zárodku budoucí světové říše, ovládané nikoliv "marxismem", ale korporacemi.

Tento projekt dnes vrcholí. Hraje se o oslabení Ruska (zlobí, jsou tam zdroje), proto ta maškaráda s Ukrajinou a Gruzií. A současně podpora masové migrace do Evropy, aby zárodek budoucí říše ztratil vazbu na národní státy. Pak odstartují velký ekonomický krach, aby je lidé prosili, aby je zachránili (stejně vznikl Fed, viz panika v r.1907 - jdeme vám na pomoc). Oni milostivě vyhoví - vznikne nadnárodní centrum, které bude lifrovat přistěhovalce bez rozhodování národních vlád, podle jejich konceptu "lidských práv uprchlíků". USA rozdrobí také, válkou s Čínou, stejně jako Evropu v r.1914.

356063

25.02.2017 21:10

Trump a finančníci

RE: Kdo to proboha psal?

PavelSam 90.?.?.?

Dokončení:

Koncem tohoto století by tak chtěli, aby se Čína a USA zničily vzájemně stejně, jako Evropa začátkem dvacátého století

A z Evropy (už ovládnuté) tam pak rozšíří své globalistické -korporacemi řízené - království. To Rusko je relativně slabé, takže se ho pokusí rozložit mnoha způsoby. Problematická je Čína, ale zamyslete se, kdo ji vyzbrojil .-) . Sutton o tom mluví už v 70.letech (jeho videa o "Skull&Bones" a "Peníze koupí i toho největšího nepřítele" jsou na netu s cz titulky), Sutton citace:"...stejně dnes začínají vyzbrojovat Čínu (jako dříve Hitlera i Rusko současně), takže po r.2000 bude připravená na velkou válku..."

Proč jim v tom všem pomáhají média? Netuším, ale mají hodně dlouhé páky. A ekonomické krize způsobují oni, to je jisté. Ovládají hlavní měny. Obrana je jasná - ovládnout banky Británie a USA (skrytě dnes soukromé), jít po těch lidech a jejich penězích, držet národní státy, nepředávat pravomoce na nadnárodní celky, omezovat vliv zbrojařů a dalších oligarchů, kteří klidně zničí celé státy (desítky milionů lidí) jen když něco kápne, viz Porošenko a Jaceňuk, Kolomojský na Ukrajině.

Království dluhu - privátní postavení hlavních bank, je základem této "hry", protože to umožňuje snadno nakupovat politiky - jsou to jen otroci, byť velmi bohatí (chrámoví...).

Někdo globalistům říká "trockisti" (podle žida trockého, co přijel od bankéřů přímo z New Yorku dělat jinou revoluci, než chtěli Rusové v únoru, viz dnes Kolomojský a proměna Majdanu, počínající barevná revoluce v USA), někdo jim říká "carnegiovci" (Carnegie - "...bohatí mužové budou přerozdělovat peníze potřebným, lidé budou spokojeně pracovat pro korporace" - takový "baťismus"), někdo tomu říká naprosté otroctví (rušení hotových peněz, naprostý převrat a současně zrod království super-mocných, spíš než super-bohatých).

Ti muži mají jména, dají se dopadnout, ale ne s pitomcem Stropnickým. Kdo je Trump uvidíme už za chvíli, musel by být velmi chytrý - a hlavně s nima musí spolupracovat a současně je přelstít, což je podle mě neskutečně těžké, oni tu hru hrají už hodně dlouho. Musel by mít důkazy proti fedu a veřejnost/část mocných na své straně.

356066

26.02.2017 18:28

Trump a finančníci

RE: Kdo to proboha psal?

PavelSam 90.?.?.?

Odkaz na video Suttona (70.léta, cz tit) s danou pasáží "o manažerování konfliktů" vč. Číny: https://youtu.be/92Bi7l3BqPk?t=1512

356120

26.02.2017 21:26

Trump a finančníci

RE: me chapani situace

PavelSam 90.?.?.?

Zkuste si trochu představit, čemu čelí, z krátké ukázky z knihy The Anglo-American Establishment, Carroll Quigley, viz třeba zajímavé období 1929-40, str.228 (v pdf 243):

Tyto (vládní) vlivy (*Milnerovy skupiny) existovaly také v období 1935-1940, s poněkud menším poměrem (ve vládě) v období 1931-1935. V kabinetu, který vznikl na podzim roku 1931, Milner Group vykonávala zvláštní vliv.

Labouristická strana pod Ramsay MacDonald byla v úřadu s menšinovou vládou od roku 1929 do září 1931. Ke konci tohoto období, vláda labouristů zažívala stále větší potíže, kvůli deflační politice Bank of England a odlivem zlata ze země se současně zintenzivňovala deprese, což zvyšovalo míru nezaměstnanosti a nespokojenost veřejnosti, a byl tím také ohrožen zlatý standard (měny).

Fakticky politika Bank of England téměř znemožnila labouristické straně vládnout. Aniž by o tom informoval svůj kabinet, jednal Ramsay MacDonald s Baldwinnem a králem Georgem, v čehož důsledku se MacDonald stal premiérem nové vlády, podporované konzervativními hlasy v parlamentu. Zřejmým účelem těchto intrik bylo rozdělit Labour Party, aby administrativa padla zpět do konzervativních rukou. V této intrice hrála Milnerova skupina zřejmou důležitou, ne-li tajnou roli. Že tato skupina byla schopna takovou roli hrát je jasné.

Zmínili jsme se o tlaku, který bankéři vyvinuli na labouristickou vládu v období 1929-1931. Milnerova skupina byla bez pochyb schopna ovlivnit tento tlak.
E. R. Peacock (Parkinův dlouhodobý spolupracovník) byl v té době ředitelem Bank of England a ředitelem Baring Brothers; Robert Brand, Thomas Henry Brand a Adam Marris (syn sira Williama Marris) byli všichni (v bance) Lazard and Brothers; Robert Brand byl současně také ředitelem Lloyd banky; Lord Selborne byl také ředitel Lloyd banky (POZN.: banky řídily "rady ředitelů" s několika členy, v čele Bank of England pak vždy s Deputy Guvernor); Lord Lugard byl ředitelem Barclayho banky; Major Astor byl ředitelem Hambros banky; a lord Goschen byl ředitelem Westminster Bank.

Doporučím přečíst, http://www.carrollquigley.net/pdf/the_anglo-americ...

...stejně jako knihu Conjuring Hitler (vyhledávač ji najde), kap.4. - o guvernérovi Bank of England (1920-1944 Montagu Normen). Dá to člověku obrázek, velmi kvalitní, jak souvisí krize, kurz měny, pohyby zlata a politika. A jaké byly vabzy mezi Fed a Bank of England v té době. Velmi poučné, zvlášť pro dnešní dobu.

356127

27.02.2017 01:31

K jednomu skrytému „detailu“

dobrý učitel

PavelSam 90.?.?.?

Tak je zjevné, že jste nikdy nepochopil rozdíl mezi kvalitním kantorem a hlupákem. Protože tohle kvalitní kantor dokáže vyřešit kdykoliv, v tom to není a problém se netýká výuky, ale jen následného rozvrtsvení společnosti, zcela mimo školu.

A to už je zcela jiná otázka .-) .

356134

03.03.2017 01:17

Utajovaná fakta o pozadí revoluce roku 1917 v Rusku

Milnerova skupina - anglo-americké kluby, Normen a plukovník House

PavelSam 90.?.?.?

Děkuji za tento článek, je to dlouhá diskuse o 1. válce, o Bismarcovi a Prusku, o těch proslavených klubech, o Milnerovi a spol., v USA o Rockefellerovi a JP Morgenovi, dvou největší "impériích" v USA, to vše propojeno s Fed a Bank of England (Montagu Normen od r.1920).

Například v r.2014 objevili ve Švédsku při rekonstrukci trezor, obsahující mnoho materiálů o Leninovi, potvrzujících, že byl agentem Němců, nyní jsou materiály studovány ve Švédsku: "Do studia dokumentů se pustili odborníci z Aarhuské univerzity. Tým vedl přední odborník Arnbjørn Sørensen, který konstatoval, že mnohé materiály dokládají dohodu mezi Leninem a tajnou službou. Kromě toho byly nalezeny nejrůznější seznamy zboží a zbraní, které Němci bolševikům dodávali a také popisy některých tajných operací."
http://extrastory.cz/prekvapivy-nalez-dokazuje-ze-...

Ovšem nejlepšími zdroji "přímo do pramene" jsou knihy prof. Suttona (Peníze koupí i toho největšího neřítele, Tajná US vláda - lze je i dnes zakoupit na Amazonu za 15-20 dolarů), ten tyto kluby a Skull&Bones (kostlivce 322 z Yale) studoval velmi podrobně, včetně jejich lidí v US administrativě, které tam dosazovali. Měl skvělé prameny (seznam členů a Hooverův archiv na Stanfordu, kde je asi 400tun fotek a materálů o Rusku té doby). I on popisuje tu adresu zmiňovanou v úvodu článku výše, přidává cifry, doklady, viz jeho kniha Wall Street and Bolshevik Revolucion.

Milnerovu skupinu nejlépe popsal Carrol Quigley, který ji studoval v letech 1945-1965, poslední dva roky jako oficiální historik US CFR. Ač schvaloval jejich cíle (vytvořit kolektivní systém světové bezpečnosti), hluboce nesouhlasil s jejich metodami - viz jeho skvělá kniha Anglo-Americký Establishment.
http://www.carrollquigley.net/pdf/the_anglo-americ...

Bankéřské vazby Normena a Stronga (Bank of England a Fed) ozřejmuje kniha Conjuring Hitler (2005), která ve čtvrté kapitole osvětlí mnohé, samozřejmě celá kniha poskytuje fakta, bez nichž nelze plně pochopit rozměr práce těchto klubů.
http://cnqzu.com/library/Philosophy/neoreaction/Gu...

Skull&Bones byl nejstarším klubem (kromě zednářů), pracoval již od r.1833. Skupina Inquiry plukovníka House pracovala původně pro JP Morgena, a výsledkem bylo propojení Milnerovy skupiny Kulatého stolu (Round Table) s krycí organizací RIIA, sídlící v Chatham house v Anglii, s US Radou pro zahraniční vztahy (CFR), v letech 1919-1921. Po druhé válce k nim přibyla Trilaterální komise D. Rockefellera (1973) a Bilderberg group, po konci studené války další "think-tanky" (Sorosova Evropská CFR, Centrum pro evropskou reformu CER, US program "Pro trvalou společnost"), nepočítaje MMF, Světovou banku, Mezinárodní soud v Haagu a banku BIS, která koordinuje bankéře.

356214

03.03.2017 01:41

Utajovaná fakta o pozadí revoluce roku 1917 v Rusku

RE: Milnerova skupina - anglo-americké kluby, Normen a plukovník House

PavelSam 90.?.?.?

Téma by si zasloužilo širokou diskusi v TV, pro pochopení dobového kontextu v Rusku, USA a Británii, v Německu (s Pruskem), klíčovou roli nadnárodních bankéřů v tvorbě toho, co dnes nazýváme "otroctvím dluhu", systémem světové vlády lidí, kteří proměnili demokracii v oligarchii, řízenou jejich servisními organizacemi, tajnými spolky. Jenže to oni nechtějí, proto přece nemohl uspět v primárkách Sanders, chtěl reformu Fed - centra této politiky.

Británie byla v r.1900 světovou velmocí, nechtěla pustit Německo na moře, rusko-francouzská koalice jim vadila také, a po válce chtěly US-Britské kluby Výmarem zotročit padlé Německo, aby definitivně rozdělilo Evropu, aby nespolupracovala s Ruskem, které potopili bolševismem. Sykes-Picot dělil Arábii, v r.1905 dělili Britové Bengálsko v odbojné Indii (aby v r.1947 rozdělila Milnerova skupina Indii na Pákistán vedený muslimským bratrstvem a Hinduistickou Indii, viz Quigley a odkaz výš).

Jenže ten Výmar - to otroctví Německa (aneb kluby zřízená kolonie proti Francii a Rusku - proto Francie neuspěla s okupací v Porůří 1923 a proto vznikl v okruhu JP Morgena Dawes a Young plán "obnovy" Německa, který vymyslel Brit Normen a našel pro něj pana Schachta), tento plán US-německých korporací a otroctví, domluvený Normenem, ten se nelíbil německým velkopodnikatelům, a tak podpořili lidová protestní hnutí v Německu, 1923-24 zafinancovali nacionální socialisty aneb nacisty, aby zachránili Německo před těmito bankéři v Británii a USA a Young plánem (tak se zrodil nacismus, Výmar byl jeho inkubátorem a Young plán mu vlastně přihrál finance).

Dál je to historie, viz Sutton - tzv. hegelova vize řízeného konfliktu, kde kluby vzybrojily obě strany konfliktu (německo a Rusko) a poslaly je proti sobě, aby na jejich troskách vystavěli poválečné budování toho, co dnes vrcholí migrační krizí a ničením národních států. Tedy aby postavili nadnárodní impérium, které s demokracií nemá nic společného. Zda je to pouze jen "dál dovedený projekt" zednářský kosmopolitů - kabalistů - to je otázka, ale i bez tohoto je dostatek faktů o tomto všem, které ovšem průměrný západní občan (natož Čech či Moravan) vůbec nezná.

Dnešní tažení proti Rusku je tak jen čtvrtým opakováním téhož - snahou opět rozdělit a oslabit Evropu, jak potvrdil i Friedman ze Stratforu, snahou oslabit Rusko a získat jeho zdroje. US a britské kluby a Milnerova skupina jsou klíčem k těmto událostem, proměna únorové revoluce menševiků v Rusku (chtěli zachovat parlament) v listopadovou bolševickou revoluci Trockého a Lenina, dvou agentů, je v samém centru tohoto dění.

Jak napsal Edward Griffin, tento koncept moci byl zřízen v Kongresu USA r.1913 (zřízením Fed) a tam také musí být zabit. Ssrdcem je i banka BIS ve Švýcarsku a hlavně Bank of England, také skrytě soukromá. Odtud a ztěch US a britských klubů se manažerují - řídí - války.

356215

03.03.2017 11:15

Utajovaná fakta o pozadí revoluce roku 1917 v Rusku

RE: Milnerova skupina - anglo-americké kluby, Normen a plukovník House

PavelSam 90.?.?.?

A ještě citace.

V předmluvě knihy Wall Street and The Bolshevik Revolutions se píše:

Examination of the topic by academic writers has been studiously avoided; probably because the hypothesis offends the neat dichotomy of capitalists versus Communists (and everyone knows, of course, that these are bitter enemies). Moreover, because a great deal that has been written borders on the absurd, a sound academic reputation could easily be wrecked on the shoals of ridicule. Reason enough to avoid the topic.

Fortunately, the State Department Decimal File, particularly the 861.00 section, contains extensive documentation on the hypothesized link. When the evidence in these official papers is merged with nonofficial evidence from biographies, personal papers, and conventional histories, a truly fascinating story emerges.

We find there was a link between some New York international bankers and many revolutionaries, including Bolsheviks. These banking gentlemen — who are here identified — had a financial stake in, and were rooting for, the success of the Bolshevik Revolution.

Who, why — and for how much — is the story in this book.

Antony C. Sutton, March 1974

https://www.voltairenet.org/IMG/pdf/Sutton_Wall_Street_and_the_bolshevik_revolution-5.pdf

356221

03.03.2017 11:32

Utajovaná fakta o pozadí revoluce roku 1917 v Rusku

RE: Příliš složitá jednoduchost.

PavelSam 90.?.?.?

Prachů mají tolik, že opravdu nevědí co s nima, viz Edward Griffin a jeho slavná práce o Fed, která se prodává už 20let od Japonska po Německo. Video k tomu viz odkaz, který směřuje na zásadní závěrečnou pasáž (asi 10min v kuse), která právě toto osvětluje. Ne, o peníze už jim nejde, peníze používají pro získání moci... https://youtu.be/4EZH4lY8Atk?t=5305

Tady jde o moc, snahu kontrolovat všechny země a jejich vývoj. Země zdánlivě demokratické, přitom pod plnou kontrolou těchto lidí a jejich dluhových a měnových pák. To samozřejmě zahrnuje vůdce mnoha organizací, různě korumpovaných (často nevědomky), včetně médií.

356222

03.03.2017 14:25

Utajovaná fakta o pozadí revoluce roku 1917 v Rusku

RE: Příliš složitá jednoduchost.

PavelSam 90.?.?.?

Citace z knihy Wall Street and The Bolshevik Revolution, str. 20/21 (PDF)
https://www.voltairenet.org/IMG/pdf/Sutton_Wall_St...

So long as we see all international revolutionaries and all international capitalists as implacable enemies of one another, then we miss a crucial point — that there has indeed been some operational cooperation between international capitalists, including fascists. And there is no a priori reason why we should reject Trotsky as a part of this alliance.

- to napsal Sutton jako souhrn úvodní části, kde doložil z oficiálních US a kanadských archivů relevantní doklady a indície, kdo financoval a podporoval Trockého, kdo zařídil jeho US pas, kdo mu dal peníze v New Yorku, kdo zařídil jeho propuštění poté, co byl zadržen v Kanadě, po souhrnu všech informací o tom, s kým a jak spolupracoval a v čím zájmu.

Doporučuju přečíst.

356229

03.03.2017 14:42

Utajovaná fakta o pozadí revoluce roku 1917 v Rusku

RE: Obvyklý konspirační blábol

PavelSam 90.?.?.?

Nemám nejmenší tušení, jak to bylo s tou minou (ponorky už ale tehdy existovaly), ale vím, že popřením jediného prvku činíte zcela obecný závěr, aniž byste do něj zahrnul množství dalších a to už plně ověřených informací.

Řekl bych, že tohle je skutečně ukázka argumentace, se kterou by vás vykopli z jakéhokoliv akademického ústavu na světě, rychlostí "světla" .-) .

Kdyby britská vláda chtěla například zabránit proměně ruské únorové (Kerenského - podle mnohých byl placený Němci) revoluce v únoru v bolševickou revoluci v říjnu, pak nebylo nic snažšího, než nepouštět Trockého z kanadské internace, kde byl zadržen s dalšími, při plavbě do Ruska. Měl přitom v kapse US pas, osobně vystavený prezidentem Wilsonem, a měl takovou podporu "ze zákulisí", že se o tom dochovaly udivené poznámky těch, co měly s touto věcí oficiálně co do činění (viz odkazy výše).

Takže studujte, polemizujte, ale než začnete činit nějaké seriozní závěry, tak se prosím nějak informujte, alespoň o známých faktech (třeba že muž JP Morgena, ředitel US banky, pan Max May, šéfoval první bolšán komerční bance v r.1920. Proč asi? A že ta samá banka podporovala už nacistické Německo po r.1933. Proč asi? Je toho ale mnohem víc k diskusi).

356230

23.03.2017 02:26

Stínová vláda v Británii, centrum světovlády

RE: Možno bude niekomu k úžitku:

PavelSam 90.?.?.?

Dobré čtení a zhruba souhlas. Podle mnoha velmi seriozních informací od nejrůznějších zdrojů tyto informace výše nejsou v konfliktu s tím, co tyto jiné zdroje sdělují. Třeba Anglo-Americký Establishment (Quigley), Skrytá vláda USA, také Skull&Bones (oboje Sutton), Fed (Griffin), a pak hlavně Dr. Walter Veith, který vysvětluje tu luciferianistickou notu "od základů". Na YT je s ním více přednášek, solidní je jistě třeba Víno Babylonu, Islámské propojení, Tajemství tajných společností, Skrytá agenda a Muž pod maskou, Změny v Božím slově a Boj o bibli, skutečně solidní práce.

Například viz - https://youtu.be/n5nuFwp7D4E?t=476

356625

30.03.2017 23:02

Manipulují naše děti a když se na to přijde, hrozí žalobami

je to prosté

PavelSam 90.?.?.?

Pokud se dá věřit současné ministryni Valachové, tak souhlas Edisonu byl poskytnut na výuku angličtiny, o žádném náboženství souhlas nikdo neudělil. Slovo "kultura" je navíc široký pojem.

Takže je třeba kontaktovat školní inspekci a zjistit, kdo tyto aktivity kontroluje. Protože od seznámení s angličtinou a jinými kulturami přejít k motlidbám (!!) je velký průšvih.

Sazmořejmě je třeba dbát, aby když se učí o kultuře lidojedů, tak nezamlčovali, co to znamená. A když se učí o náboženství, tak nesmí vynechat křížové výpravy křesťanů, židovské konflikty mezi tórou a kabbalou, a také konflikty islámu - tedy nerovné postavení žen, výprasky, potíže turistů při líbání partnerů na veřejnosti v muslimských zemích, omezování osobní svoboy žen a omezování v oblékání.

Pokud neziskovka neinformuje vyrovnaně, pak se jedná o propagandu, což lze oznámit s fotem na inspekci, pokud jde o problém opakovaný, lze s tím jít i do médií. Pokud se jedná navíc o propagandu (navíc o náboženství) financovanou ze zahraničí, pak bych psal poslancům, ať uzákoní povinnost u hříšníků oznamovat předem zdroje financování, jako je tomu v USA.

Výchova dětí vs. náboženství je velmi citlivá věc, je nutné absolutně zamezit propagandě, křivému podávání informací na školách (něco jiného jsou zájmové kroužky se souhlasem rodičů - veřících). To se týká všech náboženství. Co je absolutně nepřijatelné je nucení k motlitbě ve škole, to je skutečně indoktrinace dětí a podle mého osobního soudu to je mnohem větší problém, než použití té fotky. Naopak není problém informovat o historii, používat obrázky oblečení, stravy, historické údaje o slavných i méně slavných osobách, to je normální dějepis.

Autorka toho dopisu, která vám vyhrožuje, samozřejmě bude muset doložit, pro koho pracuje, zda není v konfliktu zájmů - pokud pracuje i pro soukromé osoby v zahraničí, pak ji lze brát jako agenta, ideologa, který na škole nemá co dělat. Je třeba vyvolat společenskou diskusi na toto téma, to je jediná obrana, psát politikům a neumdlévat, viz třeba odkaz:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sko...

356771

31.03.2017 01:14

Manipulují naše děti a když se na to přijde, hrozí žalobami

RE: Opravdu je to islamizace?

PavelSam 90.?.?.?

Namísto slova "islám" si dosaďte do svého textu slovo "křesťanství" a jeďte do nějaké muslimské země je žádat o dávky, občanství, stavbu kostelů a možnost nosit v Evropě obvyklý oděv u žen, jíst obvyklé naše pokrmy a pít pivo - to vše bez dokladů, víza a v počtu větším než malém. A až dostanete výprask holí a vaše žena bude odsouzena (za obscénost v oblékání), tak si přečtěte Kitáb al Džihád starého Wahhába a vrattě se na zem. Souhlasím, že islám musí projít svou cestou, ale ne tady (krom obchodních misí a malých nutných komunit). Masová nekontrolovaná migrace je navíc invazní projekt nadnárodní oligarchie, pro zničení národních států - říkají to zcela veřejně, dokonce přímo na BBC, viz Sutherland - http://www.bbc.com/news/uk-politics-18519395).

A to máme v ústavě, že je protiústavní činnost v ČR, zkoušet odstranit demokratické zřízení - předat moc globalistům.

356773

03.04.2017 22:52

Donald Trump a systémová korekce globalisticko-oligarchické vlády nad světem

RE: Ta historie,

PavelSam 90.?.?.?

Historie je komplikovaná, ale počínaje léty po r.1860 už to tak komplikované není. Role Britů, válka v USA, selhání Britů také v Indii (vznik Muslimského bratrstva a vznik Pákistánu), nakonec ten francouzský imperialismus - viz dohoda Sykes-Picot, dělení Arábie.

V článku je věta: "....To vedlo USA k upuštění od vstupu do Společnosti národů představující prototyp světové vlády, který samy vytvořily následně po Federálním rezervním systému."

To je hloupost, Liga Národů byla hlavně "francouzským imperialismem", proto byla odmítnuta. Pak role Britů ve vzniku první války (likvidace Německa a jeho flotily), USA pracháči vydělávají na válce majlant, vznik CFR a RIIA (Chatham house), Fed, Francouzi dostávají na zadek v Porúří 1923, britsko-americké kluby vyzbrojují Němce (1924-38), to i v čase velké krize, z USA tečou ohromné investice, jako by tam nebyly hladové pochody...

Zbytek je moderní historie, ale po druhé válce všechny země světa dluží bankéřům, což se dostává k dokonalosti v 70.letech, kdy je uzákoněna "elastická měna" nekrytá zlatem, takže nabíhá kolotoč - zadlužím se - nestihnu splatit - posunu termín splátek - a přihodím rovnou nový dluh - ten roste a roste.

A jsme tam, kde dneska jsme. Víc viz str.31 dole až str.46 (pdf str.33 - 49):
https://www.alor.org/Library/Sutton_AC_Trilaterals...

Citace (str.46): One can perceive in the background a central reason why
the Trilaterals, essentially the big New York banking powers, must move ahead with Bancor (*fiat money = ničím nekrytá měna, lze ji dotiskovat a ředit).
. . why they must develop the so-called Witteveen facility. . . why they must create elastic international reserves, to be expanded at the push of a computer key. The central unstated propellant for global fiat money is that the international monetary system is on a precarious merry-go-round:

borrow — generate a deficit — be unable to repay — reschedule — borrow some more.

The world debt balloon must be kept inflated If the balloon goes bust, so do the New York banks (remember Chase receives 78 percent of its earnings from abroad). If one of the world players decides he's had enough, if a New York bank says no to Zaire, if Turkey or anyone of a dozen other LDCs default, the whole pack of monetary cards will come tumbling down.

356902

07.04.2017 20:57

Je Putin „vynikajícím státníkem“ naší doby?

Podle mě jsou motivy lidí často jednodušší, než se zdá.

PavelSam 90.?.?.?

Vidím-li, že moje země je rozkradená, osídlená novodobými lupiči - oligarchy, že potřebuju ale čas a nemám sílu řešit všechno hned, a nechci se prodat rychlým dluhům, pak nezbývá, než to prostě zkusit - zkusit dořešit konflikty, obnovovat zemi, čistit co jde, s vědomím, že se to prostě nedá vše stihnout, ale je třeba to zkusit.

Potíže Ruska nastaly v r.2004, kdy se ukázalo, že se nerozpadne, a kdy byli odstřiženi oligarchové, prodávající národní bohatství za hubičku a solidní úplatek pro sebe do ciziny (model Venezuela, mnoho loutkových vlád v Latin Americe po Druhé Světové Válce).

Pak stačí přidat dlouhou cestu v USA, počínající někdy v 70.letech (ukončení zlatého standardu, vznik fiat měny, krytí části US měny ropou - petrodollarem, vznik Trilaterální komise, navazující na CFR a RIIA a spol. - viz str.31 dole až str.46 v knize - https://www.alor.org/Library/Sutton_AC_Trilaterals... ), zrození plánu dominance USA pro nové století (PNAC, neokonský text rebuilding americans defenses, tam str.63).

A pak tu máme třetí větev - globalisticko-okultistickou, která podporuje od homosexuality, ničení národních států, vymývání hlav dětem multi-kulti politikou, tedy cestu nejbohatších rodin světa, kteří touží po své skryté korporátní vládě světa, která zamezí soutěži a konkurenci, rozparceluje trh na kartelovou světovou dohodu - proti těm jde i Trump.

A nakonec je tu na Rothschildy a kabbalisty napojený projekt, hodně související s Izraelem, ale ještě víc se zednáři. Je to okultní větev těch nejbohatších rodin, jejich soukromá svatyně s jediným světovým náboženstvím, které se klaní Světlonošovi - Luciferovi. Dokladů je dost, je to jen rozmar těch nejbohatších?

Mnohé, co se dnes děje, tomu nenasvědčuje. A Putin podle mě prostě jen zkusil, co jde, stále mu chybí čas. USA také chybí čas (dluhy), Čína má také své problémy. A globalisti chystají svou světovou finanční krizi, která zařídí světovou měnu a jejich vládu - s jejich kabbalistickou svatyní. Putin je obrovskou překážkou, neboť nemá dluhy u MMF a Světové banky, a spolu s Čínou budují euro-asijskou spolupráci. Evropa mohla mít Euro-Ruskou spolupráci, ale tomu US-Britský establishment dokázal zabránit. Ale zbrojní závody s Čínou USA prohrají, to už je jasné. A Putin hraje, jak může.

357013

09.04.2017 11:16

Usiluje washingtonská elita o válku s Ruskem?

RE: Tomahawky

PavelSam 90.?.?.?

Rusové to okomentovali:"Bez komentáře."

A Amíci se tím případně chlubit nebudou, byť tvrdí, že kromě jedné křídlaté rakety všechny ostatní dosáhly oblasti cíle - což nemusí nutně znamenat, že i zasáhly správné cíle.

357053

16.04.2017 14:13

Otevřený dopis paní Krylové

tak to nějak vyšpekulujte ...

PavelSam 90.?.?.?

Přeci ta paní nemůže cenzurovat přímý odkaz pana Kryla.

Napište cca: Tak, jako Karel Kryl ve svých písních odmítal okupaci našeho národa Sověty a spřátelenými vojsky dalších zemí - "...ocitujte...", tak my dnes odmítáme okupaci našeho národa .... účelově řízenou masovou migrací, podporovanou financemi pánů globalistů, co chtějí likvidovat národní státy - viz BBC - http://www.bbc.com/news/uk-politics-18519395, to vše za podpory EU.

A zase ocitujme z BBC:"Suverenita států je prý už pouhou iluzí, pojem hranice je prý už zastaralý. říká zmocněnec OSN pro migraci Peter Sutherland, bývalý místopředseda Goldman Sachs, místopředseda British Petroleum, význačný člen Bilderbergu, předseda Trilaterální komise, ředitel mezinárodní organizace pro obchod a cla GATT, první ředitel Světové obchodní organizace WTO, bývalý eurokomisař a jako třešnička na dortu poradce Apoštolského stolce a úřadu pro správu finančních záležitostí a majetku ve Vatikánu. "Evropská unie by měla rozbít národní jednolitost svých členských států a otevřít se migrantům z jiných kultur."

- říká pan Sutherland dle BBC.

A ještě bych dodal, že právě německá kancléřka toto jejich (globalistů) mravně zavrženíhodné úsilí podporuje.

- a je tam Kryl a čistě v tom jeho kontextu a podle mě "okupaci", jako společný jmenovatel, napadnout nemůže, stejně jaku tu mravnost, kterou Kryl pro lidi v Československu jasně představoval (sám jsme se jeho písniček něco nazpíval, a kdyby mě někdo chtěl jeho písně zakázat, skutečně se zlou by se potázal).

A ona ať si trhne - konzultujte to s právníkem a oplaťte jí to její vlastní medicínou.

357195

16.04.2017 14:22

Otevřený dopis paní Krylové

RE: tak to nějak vyšpekulujte ...

PavelSam 90.?.?.?

A ještě dodám, že odkaz z BBC hovoří o přímé destrukci státu a destrukci nedělitelné odpovědnosti zastupitelské demokracie dané Ústavou ČR - tedy jde o změnu režimu, odevzdání kontroly hranic = destrukci státu.

Stát přestane mít vliv na to, komu a v jakém počtu udělí (či dokonce neudělí) vstupní vízum, to vše "za pár stříbrných" z dotačního paláce, jde takřka o biblickou zradu. A že dnes u nás nejsou, neznamená, že OSN a Brusel už nepracují na tom, aby se to zásadně změnilo - viz http://madenetwork.org/sites/default/files/UNGA%20...

Kde se píše: A new deal for refugees, migrants and societies

Civil society starting points for the outcome of the UN High-level Summit
on addressing large movements of refugees and migrants

States must work together and with other actors to step up capacity for consistent assistance to all refugees, migrants and internally displaced people, regardless of status or means of arrival, including food, shelterand safe houses along dangerous migration routes, medical assistance, psychosocial support and adequate reception facilities.

State measures to address border security concerns must be based in law and be proportionate, and must ensure that they do not violate the human rights of those crossing borders.
Clear guidance should be incorporated from the forthcoming Global Migration Group “Principles and practical guidance on the human rights of migrants in large movements”

Launch international action for social inclusion and against discrimination, racism and xenophobia...

slovíčko "must"= musí (nikoliv může, podle svých možností, apod.)

357196

04.05.2017 00:30

Výzva ke sjednocení proti institucionálnímu státnímu převratu

RE: Co dale

PavelSam 90.?.?.?

Muslimové jsou využíváni, jako zbraň. Co dále? To je jednoduché - rozložit prodejné byrokraty Bruselu, což nebude pro Francii bez bolesti, zvykla si na dotace (tamní zemědělci mají nejvyšší dotace v EU).
Ale je to jediná cesta. Pak už stačí začít chránit hranici, tvrdě selektovat mezi dočasným útočištěm pro skutečné uprchlíky, těm s kvalifikací poskytnout po čase občanství. Zbylých 95% bude muset po čase opustit zemi. A to mluvíme pouze o těch skutečných uprchlících, kterých je asi 15% v migrační vlně.

Ekonomičtí migranti, tam stačí uplatnit kvalifikační zkoušky, zbytek prostě odmítnout a nedávat jim dávky, odejdou sami.

Ale těžko to bude Francie dělat, když má asi 100% dluhu k HDP, a půjčuje si právě u těch finančníků, proti kterým pán výše burcuje. To je obrovská páka, aby "poslouchali", jinak dojde k útoku na jejich měnu a hospodářskou stabilitu, k občanské válce - a tam zkorumpovaná OSN může uplatnit (spolu s NGO) fatální rozklad pod selektivně uplatněnou politikou "lidských práv". A to podle mě Francie oboje neustojí, narozdíl od Ruska, kde jsou lidé na bídu zvyklí. Navíc Rusko splatilo všechny půjčky MMF z Jelcinovy éry a nyní má dluh pod 20% k HDP.

Takže jim fandím, ale transformovat Francii bude velmi těžké, skoro nemožné. Ale je to výzva pro celou Evropu, přestat převážet nesmysly a živit byrokraty, oživit soběstačnost. Peněz je dost, nové technologie také, stačí 50let a bude to jiné, jen nedávat peníze do zbrojení, ale do budování státu. Velká volba, malá šance na úspěch, ale je třeba to zkusit.

357635

11.05.2017 01:36

Americká demokracie: kráčející mrtvý muž

je to smutná doba

PavelSam 90.?.?.?

Dneska jsem mluvil s jednou inteligentní mladou dámou, dcerou mého přítele. Popisoval jsem jí podobnou situaci. Ona mi ale řekla, že je jí to úplně jedno, že se o to nezajímá a neřeší nic z toho. Má se dobře a má pocit, že žije v plně svobodné společnosti. Tak jsem jí řekl další věci, o omezování svobod, a nabídnul jsem jí "velkou sázku o malé pivo": že za sedm let, kolem r.2024, se potkáme ve stejnou chvíli, a když mi odpoví stejnou věc, že "vyhrála". Ale když jí do té doby něco z toho začne vadit, že vyhraju já.

Ona řekla, že se nechce sázet, že neví co bude, a že je tedy dokonce i možné, že jí něco v tomto smyslu bude vadit. Ale cítil jsem, že nechce na tyto věci už dál myslet, že o tom nechce mluvit.

Nevím, jak to hodnotit. Na jednu stranu je to lhostejnost, kdyby to byl třeba 68. rok v ČSSR, tak by možná kašlala na to, co se děje, kdyby se měla dobře. Těžko říct. Na druhou stranu mi ale přišlo, že tyto myšlenky jsou na ni příliš těžké, že tak hloupá zase není. Tak nevím.

Jen vím, že ta lhostejnost a jistý nezájem u této generace o tyto věci plyne z toho, že oni nikdy nezažili ani nedostatek, ani skutečnou totalitu, kdy lidé byli pronásledováni za to, že si myslí po svém, za své názory.

Tohle dnes ještě není plná totalita, ale oni jim "gumují hlavy", i ve školách, v TV, ve zprávách i filmech. Neustále na tom pracují. A mnoho lidí si vytvořilo falešné představy o tom, kdo je přítel, a kdo ohrožuje "demokracii a mír". Chybí jim učitelé i vzory ve společnosti, stateční lidé. Těch pár disidentů považují za blázny.

Nevím, co s tím. Jen vím, že to na ně brzo dolehne. A že to bude kruté. A že proto má smysl hovořit o faktech, ale nějak pro ně pochopitelným způsobem. Jinak to vše odmítnou. Je to smutná doba.

357755

19.05.2017 04:16

Profesor Rainer Mausfeld, přednáška na téma: Strach mocenských elit z národa

RE: Dobrá analýza podstaty

PavelSam 90.?.?.?

Souhlasím, solidní text. Ale pro člověka, který o tom všem nikdy neslyšel, bude znít jako "snůška hloupostí".

Kdo nezná historii Británie a způsob vládnutí koloniím (řekněme od Indie r.1860 - 1905, dělení Bengálska), kdo neví nic o převzetí bank Francie, Británie a USA, a neví nic o "trustech" kolem r.1907 a vzniku finančního centra světa (wiki, Panika v r.1907, vznik Fed jako důsledek dlouhé práce a této paniky), viz Edward Griffin o schůzce bankéřů r.1910,

...kdo neví nic o Africkém dobrodružství Rhodese, britských školách a Milnerově skupině "Kulatého stolu", z jejichž "kindergaten" (mladých z Afriky) vznikla CFR v USA a RIIA v Británii, aby vedli svět do války - pro ovládnutí oceánů a vznik dluhů

...tak ten nikdy nepochopí, kam se posunul vliv finančního centra moci po druhé světové válce, natož dnes, v době NGO (Soft Powers) a jejich médií, totálního vymytí mozků mladých, kteří "demonstrují pro válku" a další finanční krizi, a kteří nadávají těm, kteří je v podstatě chrání (před teroristy ISIS, banderovci, a dalšími účelovými silami těch finančních elit).


Dluhy jen rostou, čeká je další finanční krize, a např. můj velmi inteligentní kolega řekl:"Ale dluhy států jsou něco jiného, ty se neplatí." Svatá prostoto, a to je sečtělý!! Kdepak, sociální sítě a média, filmy a kultura se staly vymývárnou mozků - ten text výše má pravdu, utajují před lidmi, jak by se dalo na problémech pracovat lépe, a volby mezi "bílými koni" elit nemohou nic zásadního změnit. Dlužník je vždy otrokem svého věřitele, navíc když ten ovládá celý trh, může kdykoliv přivést lidi i státy zcela na mizinu. Jde o falešný pocit demokracie a hlubokou indoktrinaci, dlouhodobou, dnes vrcholící do velkého finále.

357885

19.05.2017 04:41

Profesor Rainer Mausfeld, přednáška na téma: Strach mocenských elit z národa

RE: Chtělo by to okopírovat, vzít zvýrazňovač

PavelSam 90.?.?.?

Lid se vzbouří, až "nebude mít co žrát" (a bankomat bude vypnutý). Nevzbouří se, když mu seberou-ovládnou banky, když zadluží jeho státy, když v daleké zemi umírají miliony lidí, když mu média denně otevřeně lžou.

Utopická sci-fi díla popisují možnost zrušit "soutěž" o ekonomický prospěch, v dobách "obecného blahobytu budoucnosti", kdy stroje a umělá inteligence zajistí možnost "nedřít na poli a v továrnách", při dostatku jídla a věcí.

Jenže jaksi "civilizace spalovací-ropná a průmyslová" zanechává po sobě spoušť, ničí přírodu a životní druhy na souši i v mořích, odpady toxikují vzduch a lidí je na planetě příliš.

Takže otázou dneška je, jak to vše zaregulovat (Čína, Indie, kdyby tam žili všichni jako na západě, tak svět končí), a elity dnes dokáží ekonomicky nebo vojensky zničit všechny země, "hard silou" s výjimkou jaderných velmocí, ale i ty možná časem podlehnou soft silám a manipulaci konzumem.

Takže nám chybí čas a rozum, a peníze se hromadí u malého procenta zazobanců, kteří nemají zájem na řešení, které by je připravilo o tuto (finanční - potažmo skrytě plně politickou) moc, budovanou dvě staletí.

357886

Ano, souhlasím. Přesně tak to je. Oni nedají pokoj, dokud si nepodrobí všechny, a pak propukne (po roce 2050) novodobé otroctví, řízené s pomocí umělé inteligence (vojensky i výrobně nebudou navíc potřebovat tolik lidí).

357887

19.05.2017 05:00

Profesor Rainer Mausfeld, přednáška na téma: Strach mocenských elit z národa

RE: Mýty o ideológiách a revolúciách más

PavelSam 90.?.?.?

Souhlasím, jde jim o ovládnutí všeho a všech, ovládnutí států, jejich zdrojů a ekonomiky, s potenciálem dosáhnout naprosté kontroly nad světem a lidmi (kterých dík umělé inteligenci nebudou tolik už potřebovat, ani výrobně ani vojensky, viz mé další příspěvky výše).

Během asi 30let proběhne poslední obrovská finanční krize a transformace společnosti do dvoutřídní, elit a lidí na okraji, střední vrstva skoro zmizí (lepší otroci, pár nezávislých kolonií) - viz BBC článek s analýzou (i další texty).
http://www.bbc.com/future/story/20170418-how-weste...

357888

26.05.2017 00:04

Těsně před „latinským jarem“?

RE: Hanlivá adjektiva

PavelSam 90.?.?.?

Zajímavá kombinace - tak málo víte, ale tak sebejistě poučujete druhé. Historie finančníků je dohledatelná min. od r.1835 (Andrew Jackson), je o tom mraky dokumentů. Trochu horší je to s plukovníkem Housem, Montagu Normenem a Strongem, bolšán revolucí a Hitlerem, ale i tady existují seriozní studie vlivů finančníků (snažte se, občas i sám, začít můžete u Anglo-American Establishment od seriozního Carrolla Quigley, taky Edward Griffin není žádný teoretik).
A pak se zkuste vrátit a začít znovu a lépe, protože vaše tvrzení vzbuzují jen smích (a jsou navíc opravdu vágní, bez argumentů).

357957

Bylo by dobré si ujasnit časovou osu událostí - moderní počátek: r.1783, vznik zednářských deistických USA uznáním od Britů, r.1793 - Francouzská zednářská deistická revoluce.

Fáze první - 1835 až 1921.

US prezident Andrew Jackson poráží r. 1835 v USA "The Second Bank of America (předchůdkyni FED), následuje válka severu proti jihu 1865 - pokus Britů rozbít Americkou Unii, jde primárně o válku bankéřů (jak věděl Lincol a jak dnes nechce přiznat v žádném filmu Hollywood).
Vítězství Lincolna = greenback (vlastní měna) = smrt pro něj, následuje největší US finanční krize v historii, snížení oběhu peněz z asi 50usd/per capita na asi 6usd "na hlavu" (šlo o zničení stříbrného standardu, protože stříbra bylo mnoho a neměli ho bankéři pod kontrolou). Na konci krize v r.1881 se ozval další US prezident s tím, že ví, kdo stojí za tím obdobím zničujících inflací a deflací - a byl také zavražděn.

1907 byla velká panika, US krize započala snahu o obnovení Fedu a zřízení berňáku (daně pro bankéře, za půjčky státu a politikům, vzájemný obchod - od té doby nemáme demokracii, ale soutěžní oligarchii - dvě ruce jedna hlava, jedno koho volíte, viz projev WIlsona The New Freedom r.1913, tam část VII a VIII). 1910 se zákon o Fed nepovedlo prosadit přes republikány, následoval r.1913, přes koupené demokraty to prošlo - finito, vítězství v USA (v Británii tohle přivlastnění banky proběhlo už při bitvě u Waterloo).

Toto druhé období končí roky války - Britové definitivně ničí Bismarcovo Německo a především jeho námořní flotilu, v uměle vyprovokované válce. Bude se jí říkat 1. světová. Na jejím konci vzniká pod plukovníkem Housem (skupina Inquiry, původně pod JP Morgenem) Rada pro zahraniční vztahy (CFR) a britská RIIA (sídlo v Chatham house).

----

Následuje druhé období, v USA vzniká za jejich přispění velká krize, současně vyzbrojují Německo (mezi lety 1923 - 1933 jinak nepochopíte, jak se mohlo Německo od hyperinflace dostat k takovému průmyslovému boomu, přitom během velké krize v USA .-)) ). Tak to byla práce Brita Normena z Bank of England a US šéfa Fedu Stronga. Po další velké válce je Evropa oslabena rozdělením (od Ruska, toho se Anglo-Amíci finančníci báli) a hlavně všichni se u bankéřů definitivně zadlužují (např. dluhy USA vzrostly mezi lety 1940-50 o 600%, Německo je jasné a Japonsko také).

----

Fáze třetí - vznik globálních nadnárodních institucí. O vybudování EU s pomocí kolonie v Německu (pod Marshall plánem, což nebylo nic nového, viz 1923-33 v Německu a Dawes a Young plán) bylo rozhodnuto v r.1944 (oficiální začátek studené války, viz pan Dulles v Rockefellerově centru, v OSS od r.1940, OSS byla předchůdkyně CIA).

357963

26.05.2017 21:40

Systém globální vlády oligarchů, aneb o zdánlivé „válce“ klanů, část 1.

RE: Časová osa - dokončení

PavelSam 90.?.?.?

Jeho brácha ustanovil v předchozí dekádě jakéhosi Schachta říšským ministrem financí a banku BIS (to pro ilustraci, BIS pak připravovala po válce euro pro nový čtvrtý Reich - pěkný článek v The Telegraph viz - http://www.telegraph.co.uk/finance/bank-of-england...).

Budují se OSN, ratingové agentury, stahuje se zlato (jeho cenu určuje jediný úřad v Angii 2x denně), podporuje se studená válka (na 68. rok zapomeňte), rabují se země Latinské Ameriky, od r.1953 Írán, Vietnam, Salvador, Chille, Guatemala, válka Iráku s Íránem, od r.1979 se podporuje džihád (Al Káida), soud v Haagu, koncept lidských práv jako nová doktrina ničení států (stačí říct, že se někde nedodržují).


---


Poslední fáze - 1997 - 2030 (2050 cílový stav)

Po konci studené války je projekt EU posunut k superstátu (ničení pravomocí národních států), probíhají války kolem Ruska, na Středním východě pro zájmy Izraele, připravuje se válka s Čínou - jejím vyzbrojováním .-) , buduje se jedna světová NWO armáda (NATO).

Vše začne ohromnou finanční krizí (začátek někde mezi 2018-2024), bude ustanovena světová měna, NATO se stane světovou armádou, budou definitivně rozloženy pravomoce států.

Z EU v prvním kroku odcházejí Britové, aby vznikl čtvrtý Reich - pro stále stejný účel (od 1. sv.), tedy už třetí oslabení Evropy novou horkou/studenou válkou s Ruskem. Anglo-Američané tím vytvářejí budoucí dekády své prosperity, pro poslední válku s Čínou - někdy kolem r.1927-1930 (Indie jim dávno dluží peníze).

Pak doufají, že vznike dvoutřídní světová společnost - malá elita, a mnoho zbytečných lidí (nahradí je ze značné částui umělá inteligence, což vyčistí planetu a obnoví šance elit na úspešné přežití). Zbytek lidí bude v ghettech.

---

Jde samozřejmě v poslední části o fikci, predikci a černý scénář, nemusí se naplnit. Ale tam směřují technologie kontroly občanů, ekologie, umělá inteligence i plány elit, lidí je prostě příliš a bude třeba je prý zaregulovat.

Viz o části toho a dvoutřídní společnosti vědecká predikce na BBC webu - http://www.bbc.com/future/story/20170418-how-weste...

357964

27.05.2017 07:53

Systém globální vlády oligarchů, aneb o zdánlivé „válce“ klanů, část 1.

RE: Časová osa - dokončení

PavelSam 90.?.?.?

Jo, díky, chybka, člověk píše a pak to takhle dopadá: má tam být samozřejmě 2027-2030.

A budu rád, když se netrefím, ale zatím to tak bohužel nevypadá.

357966

27.05.2017 08:41

Systém globální vlády oligarchů, aneb o zdánlivé „válce“ klanů, část 1.

RE: Časová osa - dokončení

PavelSam 90.?.?.?

A ještě jednu drobnou ale důležitou opravu: "Po další velké válce je Evropa oslabena rozdělením (od Ruska, toho SPOJENÍ se Anglo-Amíci finančníci báli) - chybělo slovo "spojení" (nebáli se Ruska, ale obchodně-finančního spojení kontinentální Evropy s Ruskem plným surovin).

357967

28.05.2017 01:27

Trump chce Střední východ obrátit vzhůru nohama!

To je ta věčná otázka

PavelSam 90.?.?.?

Kde končí obrana a začíná regulerní agrese?

Osobně si ale myslím, že Írán není Irák, to jednak, a kdyby se rozhodnul Trump s Netanjahuem nějak torpédovat tu jadernou dohodu s Íránem (aby mohli zaútočit), tak by jim to už neprošlo.

Ale velkým problémem jsou pro nás a EU spíš Němci, jejichž špatné svědomí se týká vyhlazování Židů (6-7mil lidí), ale nějak se vůbec zdá se netýká vyhlazování Rusů (20-25mil lidí). Asi proto dostal vloni Bundeswehr poprvé od druhé světové války povolení zasahovat u ruské hranice, a NATO také zbrojí proti jediné zemi, která boj s teroristy ISIS myslela vážně (roky 2014-15 jsou i podle NY Times obdobím křivení zpráv tajných služeb o účinnosti letecké kampaně USA proti ISIS - http://www.nytimes.com/2015/08/26/world/middleeas..., taky viz britský tisk - http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/islamic-...).

Írán má 80mil obyvatel, takovou zemi není vůbec snadné zničit, ani rozdmýcháváním válek - západ zaútočil na Írán v r.1953 a tvrdě podporoval Saddáma ve vyhlazování Íránců v 8leté válce, nyní proti němu podporuje džihádisty ISIS.

Třeba britský novinář Jon Snow napsal, že nechápe, jak je možné, že Spojené státy, které mají ve své ústavě včleněnu ochranu lidských práv, mohly lidská práva tak tvrdě porušovat v mnoha zemích světa:"Jednou z nejhnusnějších historických epizod bylo, že Spojené státy poskytovaly během irácko-íránské války výzbroj oběma stranám konfliktu a přispěly tak k nesmyslnému vyvražďování statisíců lidí", píše Snow - viz česky http://www.blisty.cz/art/77799.html

A pak se divíme, že Írán nemiluje Izrael a USA? Íránci ale potřebují peníze, takže nukleární dohoda je možná a je správná.

Trump by velkou válku doma neustál, finančně ani politicky, to by museli "klucí šikovný" udělat false-flag operaci a obvinit z toho Írán. Ale i tak by měli problém, Írán je lépe vyzbrojený, nemluvě o tom, že by ta válka nakonec Izrael spíš zničila (zpočátky morálně, později i fakticky - takže Netanjahu by se měl raději držet zpět).

Ovšem zcela nepochopitelné postoje má Evropa, kde ISIS útočí. Slova Trumpa o Íránu jsou z našeho pohledu opravdu neskutečnou lží (wikileaks uveřejnily, kdo plánoval účelově vyvolat a podpořit to sektářské násilí šítů proti sunnitům, a proč - začalo to v r.2005).
A ani skalní příznivci Trumpa v USA tohle úplně "nepapají" - viz Pat Buchanan: "Amerika především nebo Izrael především?" - http://buchanan.org/blog/israel-first-america-firs...

Evropa tady páchá sebevraždu, Němci si v tom zdá se libují. A poslouchat potlesk pro Trumpovo kidy, to je opravdu výsměch pozůstalým po atentátech ISIS.

357978

29.05.2017 05:12

Trump chce Střední východ obrátit vzhůru nohama!

RE: během války irák/írán jsme zásobovali i my obě strany

PavelSam 90.?.?.?

Hluboce se obávám, že máte pravdu, tyhle hry se jistě hrály. Ovšem to, o čem jsem psal nedávno v textu "vedle" (časová osa), to je trochu jiná liga.

(Pana Šámala osobně neznám, ale zato jsem četl ukázku z knihy US autorky o ruské privatizaci, a ta to mapovala už od r.1987, byl to masakr .-) )

Potěšil mě ale Radim Valenčík (napsal v r.1994 knihu, kdy předpověděl masivní vlny milionů lidí z padlých států do těch vyspělých - neznám nikoho, kdo by se takhle "trefil"), který to téma budoucnosti (a umělé inteligence) uchopil pěkně akademicky, viz:
http://www.novarepublika.cz/2017/05/hlavni-polarit...

357985

Názory na římskokatolického papeže (aneb Vatikán) jsou různé - viz třeba https://www.youtube.com/watch?v=goZJSBFpdLA&index=...

A restitucí může být jen navrácení něčeho, co dříve bylo ukradeno. Pokud ale neměly církve vlastnické právo, ale jen užívací (viz Josef II a viz TGM), pak se jednalo o dar, nikoliv o restituci "od r.1948" (dar šel před reformy Josefa II a TGM).

357992

Cituji:"Spravne by mel stat dat vsechny kostely a svatostanky cirkvim, ktere je vybudovaly a pro ktere byly vybudovany...."

. tento stav náš právní řád nezná. Člověk je buď vlastníkem, nebo má nemovitost či pozemky v užívání (může být i jejich správcem, ale nikoliv vlastníkem).

Restituce měly podle svého právního zadání "napravit některé křivdy období 1948-1989" - kdy církvím byl zabaven majetek.

Pokud ale církve majetek nevlastnily, jen ho měly ve správě či užívání (ale nebyly vlastníky), tak převod nemovitostí a pozemků ve prospěch církví se stává politickým darem českého státu.

Což samozřejmě způsobuje nerovnost postavení před zákonem, neboť pokud stát neobdaroval podobně i jiné skupiny, vzniká nerovnost před zákonem a to je porušením hlavního principu Ústavy ČR.

K zamyšlení je, proč se rozhodli čeští politici pro tento postup, když Josef II. i TGM volili postup jiný, a vliv církví omezovali.

Nemám nic proti jakési kulturní činnosti církví, případně charitě. Obě činnosti lze řešit umožněním např. bezplatného užívání majetku státu sakrálního charakteru, nikoliv jeho darováním. A příspěvky na činnost lze řešit daň. asignací, neboť církve mají méně příznivců a po pravdě, ne všichni lidé sdílejí jejich "faktický pohled na svět", jako dílo Boží - ale hodně lidí respektuje jisté duchovní poselství, které představují.

Takže Církve mohly získat daň. asignaci, a daň. poplatníci mohli významně ušetřit - desítky miliard korun českých, třeba pro důchodce či děti slabých rodin. Nám už zbývá se jen ptát, proč se politici rozhodli jít touto cestou (a jaký profit a pro koho tato cesta měla a má).

358026

02.06.2017 08:08

Heršvec, kde mám vlastně doma?

Otázkou je, jak se ty domovy mění...

PavelSam 90.?.?.?

Važme si jistě všech domovů, které máme .-) .

I těch kulturně vyspělejších, i těch zpozdilejších, ale o to někdy zábavnějších a přirozenějších. Velkou otázkou dřívějška bylo, zda někdy doženeme "západ" v kulturně-konzumní nabídce, kvalitě restaurací, služeb a výrobků.

Dnes už je spíš otázkou, zda všechen ten blahobyt jednak neotupil náš obtížně definovatelný smysl pro přirozený řád věcí, a pak zadruhé je otázkou, kam může směřovat svět, kde je stále více lidí, kteří jsou jaksi "zkarbanátkováni" v myšlení.

Znám chytré i hloupé mladé i starší lidi, ale přesto mám pocit, že si musím vážit každého dne, kdy svůj rodný kraj ještě poznávám, neboť atmosféra se skutečně od konce 70.let velmi proměnila. A styl filmů i TV vysílání, ten obsah, je čím dál umělohmotnější, ač naopak pokrok v lékařství se jistě ocenit dá.

Ale každá ta "pokroková věc" jako by vždy měla i svou odvrácenou tvář, a člověk si starší vzpomínky asi idealizuje, protože čím víc je těch dnešních změn, tím je nějak hůřeji snáším.

A pak možná člověk ocení, když se někde něco hned nemění, a když si dokonce někde i pamatují, co jsme si dal před rokem a půl k jídlu .-) .

Alespoň malý kousek stálosti v těch neustálých změnách, člověk je hned "jako doma". Svět "doma" poznáváme, protože jsme ho tak vlastně kdysi - jako malí - uviděli poprvé, a neměli jsme tehdy žádný důvod přemýšlet, proč by měl být jiný, se všemi jeho klady i zápory. Na prahu dospělosti jsme na tu stálost jistě trochu zapomněli, ve víru bouřlivé divokosti "osobní svobody" dospělosti, která nás zavála do různých krajů. Ale po tom "mejdanu" pak před padesátkou jsme už jistě zase vděčnější i za trochu té "domáckosti", jenže svět jede dál a nestaví...

Přiznám se, že "nové" způsoby dnešního "politicky-korektního" světa jsou mi zduše protivné (už stejně tak, jako kdysi komunisti, s jejich kecama o lásce k člověku a jeho právech), takže začínám přemýšlet o tom, kde děláme chybu - zda ten blahobyt a jistá "svoboda osobní - řekněme od vrchnosti a jejich příkazů", spíš nesměruje "průměrnou většinu" ke konzumu a naprosté průměrnosti, podobně jako dítě bez vůle by nejraději jedlo jen sladké.

Ztrácím víru v tento "poblázněný" svět a vážím si dnes už každé drobnosti, která má svou přirozenost, což považuji za vzácnou chvíli, kde stále ještě cítím smysl a jistý smysluplný řád života kolem. Od drobného (laskavě rodičovského) pohlavku dítěti svět utíká "k tyranii dobra" (velkému psychickému nátlaku), jenže ten "pohlavek" často fungoval laskavěji. A podobně je to s tím "dobroserstvím" - prostě musí existovat možnost říct:"Tebe nemám rád, ty se mně nelíbíš, vypadni." Teprve pak si ti ostatní budou vážit toho, že je mám rád, a budou vědět i proč.

358063

06.06.2017 11:46

Systém globální vlády oligarchů, aneb o zdánlivé „válce“ klanů, část 3.

nežijeme v demokracii, ale ve finanční oligarchii

PavelSam 90.?.?.?

Není nejmenších pochyb, že nežijeme v demokracii, ale ve finanční oligarchii. Je to krásně vidět na Spojených státech, kde se mění demokrati a republikáni, ale zahraniční politika zůstává stále stejná. Od Billa Clintona po Hillary, od Bushe přes Obamu po Trumpa.

Hodně US prezidentů o tom mluvilo nakonec zcela otevřeně, nejlepší citace má jistě třeba Woodrow Wilson (do zvolení, předvolební projevy jsou ve svém souhrnu opravdu velmi otevřené - viz http://www.gutenberg.org/ebooks/14811?msg=welcome_... ) nebo Teddy Roosevelt, viz dokument s cz titulky, díl 2. je od r.1913 - https://youtu.be/f00JnFUi9Mo?t=32

Kniha Carrolla Quigley The Anglo-American establishment http://www.carrollquigley.net/pdf/the_anglo-americ... je stále k dostání na Amazonu, stejně jako Suttonova Tajná vláda Spojených států - to jsou díla, vycházející z akademické práce s fakty, ze seriozní vědecké práce trvající několik desetiletí, stejně jako Suttonovy další knihy - Národní sebevražda, Wall Street a vzestup Hitlera, Wall Street a bolševická revoluce - velmi zajímavé knihy plné ověřených faktů, často dokonce přímo z US vládních archivů.

Jenže jaksi dnes tyto knihy nikdo nečte (proto asi jsou dnes už volně na trhu, ta první například byla ale nejdřív ničena, jak v rozhovoru potvrdil sám Quigley).

Jeden z prvních US prezidentů doufal, že vzdělání ubrání Spojené státy před finančními loupežníky, ale skoro o 200 let později prof. A. C. Sutton v TV vystoupení doložil, že "vzdělaní" lidé neznají základní stavební kameny této moci, a i když je v USA asi 40mil vysokoškoláků (rozhovor 70.léta), tak oni se nezajímají o výroky svých elit. Naopak - často se snaží pro svůj profit připojit k těm mocným lidem. Prof. Sutton doložil, že Fordova nadace, Carnegieho nadace i Rockefellerova education board se skrytě podílely od 30.let i na "transformaci" US školství, což se ukázalo být klíčovým momentem (spolu s blahobytným konzumem), jak omezit dostupnost kvalitního vzdělání a tím i kritiků, něco o tom viz - https://youtu.be/IZQH09XYPqo?t=137

Takže i náš pan Drahoš (nomen omen) na začátku své kampaně prohlásil, že příjmová nerovnost (podle OECD je ohromná, je zpět na úrovni r.1820 - https://phys.org/news/2014-10-global-income-equali... ) je jedním z hlavních problémů dneška, podobně jako ekologické otázky. Podle studentů VŠ ale nelze najít hlavní příčinu vzniku této nerovnosti, viz třeba práce z Masarykovy university - https://is.muni.cz/th/273365/esf_m/Diplomova_prace...

A navrch této lhostejnosti třešnička - i můj vzdělaný známý s rodinou, dětmi a s mnoha kulturními zájmy si myslí, že "dluhy států jsou jiné peníze, ty dluhy se neplatí (a státy nebankrotují)" - viz ovšem dnes USA a jejich trajektorie na příštích 8let, nemluvě o té historii.

358234

06.06.2017 12:09

Systém globální vlády oligarchů, aneb o zdánlivé „válce“ klanů, část 3.

RE: nežijeme v demokracii, ale ve finanční oligarchii

PavelSam 90.?.?.?

(dokončení)

Co dělat v tomto prostředí zadlužených států a lidí, kteří nezkoumají fakta (třeba text o Trilaterální komisi a jejím účelu, od str.35 v knize - http://www.alor.org/Library/Sutton_AC_Trilaterals...

Oni se nezajímají, protože jejich "osobní svoboda" je osvobodila od faktů, příčinných souvislostí, kritického myšlení, k "fetování blahobytu" a různých požitků. Otázkou jen je, zda toto "fetování blahobytu" je trvale udržitelné, jak se na to tváří ty okradené a vybombardované národy, to nemluvě o té náboženské rovině. Počet lidí na planetě stoupá, dluhy států také, a finančníci krize podporují, protože oni na nich bohatnou a hlavně získavávají moc, ovládají tímto způsobem svět a jeho vývoj.

Takže kdy asi přijde ta další krize, spojená s rostoucími dluhy USA a Evropy?
Bude to v r.2018, nebo až kolem r.2024? Později už těžko.

A jak zasáhnou tyto mocné bankroty Evropu, jaký vliv budou mít následující ohromné sociální nepokoje na celou západní společnost, jak se do toho zapojí spolek NATO - a kam se posune umělá inteligence pro tyto účely, může to akcelerovat války? A jaké další převody pravomocí na nadnárodní úroveň, tedy skryté vládě finančníků, to způsobí?

Toto jsou témata, která budou lidé rozebírat, ale už bude pozdě. Platí, že 98% populace se nezajímá o finance posledního století, přitom odstup 70 let je ideální pro seriozní zhodnocení, faktů je díky odstupu dostatek.

V TV tato fakta ovšem nejsou, ani nikdo další na to vše příliš neupozorňuje (čest výjimkám, jako zde). A i když by toto vše stále mohlo mít pozitivní řešení, lidé se o tato témata prostě nezajímají, a např. veřejnoprávní instituce, které by se snad mohly v ideálním stavu stát páteří této společenské debaty, bohužel také ne.

Pak bude pozdě, a prognóza uveřejněná na BBC (viz http://www.bbc.com/future/story/20170418-how-weste... ) - Jak a proč může zkolabovat západní civilizace (výhled do r.2050), nedává mnoho optimistických řešení, kam tato kombinace problémů finančních, ekologických, problematika komplexních společností (nejvíc náchylných ke kolapsu) a současně probíhající vývoj umělé inteligence mohou svět dovést.

Dokud bankomat dá lidem na západě peníze, potud se zajímat nezačnou. A pak se budou divit, že vlastně Brusel byl "pátou kolonou" těchto finančníků, budou litovat, že neřešili včas jeho deficity demokracie (i když USA ukazují, že finančníci nemají problém ovládnout politické strany, důležité lidi v nich, natož důležitá média), budou se divit, že NATO tu není na ochranu lidí, ale na ochranů zájmů mocných. Pak už ale bude pozdě.

358236

06.06.2017 12:24

Systém globální vlády oligarchů, aneb o zdánlivé „válce“ klanů, část 3.

RE: nežijeme v demokracii, ale ve finanční oligarchii

PavelSam 90.?.?.?

Nakonec ilustrační CITACE, Woodrow Wilson (1913), vybrané pasáže:

Since I entered politics, I have chiefly had men's views confided to me privately.
Some of the biggest men in the United States, in the field of commerce and manufacture, are afraid of something.

They know that there is a power somewhere so organized, so subtle, so watchful, so interlocked, so complete, so pervasive, that they had better not speak above their breath when they speak in condemnation of it.

Někteří z nejdůležitějších mužů ve Spojených státech v oblasti průmyslu a obchodu vědí, že existuje moc tak organizovaná, tak záludná, tak ostražitá, tak všezahrnující a tak pronikavá, že je lepší nemluvit nahlas, když ji kritizujete...

Druhá část hovoří o moci monopolů, které ničí volnou soutěž podnikatelů, tím okrádají Spojené státy, neboť kartel zvyšuje ceny pro koncové spotřebitele a nakonec ovládá politiku (víc viz část VII a VIII).

(The New Freedom, 1913, část I - po úvodu první věta "pod čarou".)
http://www.gutenberg.org/ebooks/14811?msg=welcome_...

That is the difference between a big business and a trust. A trust is an arrangement to get rid of competition, and a big business is a business that has survived competition by conquering in the field of intelligence and economy.
A trust does not bring efficiency to the aid of business; it buys efficiency out of business. I am for big business, and I am against the trusts.

The great monopoly in this country is the monopoly of big credits.

So long as that exists, our old variety and freedom and individual energy of development are out of the question. A great industrial nation is controlled by its system of credit. Our system of credit is privately concentrated.

The growth of the nation, therefore, and all our activities are in the hands of a few men who, even if their action be honest and intended for the public interest, are necessarily concentrated upon the great undertakings in which their own money is involved and who necessarily, by very reason of their own limitations, chill and check and destroy genuine economic freedom.

This money trust, or, as it should be more properly called, this credit trust, of which Congress has begun an investigation, is no myth; it is no imaginary thing.

And I have seen men squeezed by it; I have seen men who, as they themselves expressed it, were put "out of business by Wall Street," ...because Wall Street found them inconvenient and didn't want their competition.

358237

06.06.2017 12:29

Systém globální vlády oligarchů, aneb o zdánlivé „válce“ klanů, část 3.

RE: nežijeme v demokracii, ale ve finanční oligarchii

PavelSam 90.?.?.?

Takže odkud že se bere ta ohromuící příjmová nerovnost a proč studenti VŠ nemohou přijít na žádný hlavní důvod ohromného růstu dluhů států od 70. let?

Odpověď je i v knize Trilaterlas Over Americas, str.35, odkaz je výše a znovu zde:
http://www.alor.org/Library/Sutton_AC_Trilaterals_...

358238

06.06.2017 16:17

Systém globální vlády oligarchů, aneb o zdánlivé „válce“ klanů, část 3.

RE: nežijeme v demokracii, ale ve finanční oligarchii

PavelSam 90.?.?.?

Zdá se, že jste opravdu nic z těch odkazů nečetl. Nikdo nemluví o tom, že všichni mají mít stejně, stejné příjmy.

Hovoří se tu o něčem jiném - o kriminálním jednání, o okrádání států ve velkém, vykrádání peněz daň. poplatníků, s pomocí ohýbání zákonů, vládních kontraktů, což celé vedlo už tehdy k ovládnutí politiky hlavních stran, médií, podvázání rozvoje a přivlastnění ohromných - myšleno naprosto nesouměřitelných - zisků pro vybranou malou skupinu lidí.

Tito lidé se po druhé světové válce rozhodli budovat nadnárodní instituce a oslabovat vliv národních států a volených politiků, způsobovali krize finanční, dokonce rozfoukávali konflikty pro velké války (stejní lidé např. vyzbrojovali Hitlera i bolševiky, po válce je těch příkladů také nespočetně - svrhávání vlád, krádeže surovin, ovládání a kontrola prostředí vyspělých států, které neustále chudnou a po 40 letech míří k definitivní krizi - bankrotu).

To vše je v těch knihách, z nichž jste se neodvážil přečíst ani řádku, abyste sem napsal zcela obecný "super-blábol", že nerovnost v příjmech je zcela normální a že ohromné dluhy států nejsou problém.

Právě proto tvrdím, že tato mentální pohodlnost, případně přímo tupost mnoha lidí, ve spojení s ohromnou mocí těch, kteří to vše zpozadí organizují (danou ohromnými financemi, viz Griffin - tady to máte během asi 15min celé shrnuto, zcela seriozním způsobem, ale nepočítám, že byste si to seriozně prostudoval, jako ty trilateráty - od času 1:07:30 - https://youtu.be/4EZH4lY8Atk?t=4051), je prakticky neřešitelná. Jste nejlepším příkladem.

Mně osobně je to všechno fuk, jen se tím bavím. Ale zábava to ve skutečnosti není, jde o prosperitu a bezpečnost mnoha milionů lidí, celých států, včetně těch nejvyspělejších. Ale vy jste skutečně exemplární případ tohto naprostého ignorantství, nic ve zlém .-)) .

358249

06.06.2017 16:25

Systém globální vlády oligarchů, aneb o zdánlivé „válce“ klanů, část 3.

RE: nežijeme v demokracii, ale ve finanční oligarchii

PavelSam 90.?.?.?

(Aneb proč bychom měli žít ve světě, kde státy dokážou splatit své dluhy, kde si podnikatel může dovolit rozumné investice, aniž by se bál krachu při další finanční krizi či každého zaváhání trhu, kde loupežníci a zloději končí ve vězení, kde ohromné peníze nejdou do kapsy pár nadnárodním super-lichvářům, ale slouží společnosti, nemocným, starým a dětem, pro lepší vzdělání a život.

Proč to vše dělat, když tu máme mezi námi lidi, kterým se současný stav i perspektivy líbí, a kteří si myslí, že to západní fnanční pyramidové letadlo, živené předevšímvykrádádním pracovních sil a zdrojů jiných zemí, poletí donekonečna.

No nekupte to, a hlavně nečtěte noviny .- ) )

358251

06.06.2017 19:20

Systém globální vlády oligarchů, aneb o zdánlivé „válce“ klanů, část 3.

RE: Strach...ve finanční oligarchii

PavelSam 90.?.?.?

Jistě, jak Sutton tak Quigley poznali strach o svůj život, dehonestační kampaně. Sutton byl obviněn z plagiátorství - ovšem citací ze své vlastní knihy .-) , Quigley z rozpoutání diskusních nepokojů na universitě, takový Chomský byl obviněn z propagace radikálních hnutí - napsal někam nějakou předmluvu, na požádání, ale nevěděl k jaké knize bude připojena. Poznali ničení knih, přišli o svá místa, atd.

Ale největší zbraní těch lidí v pozadí je samozřejmě především schopnost utajit svou moc.

Je to skutečně fascinující schopnost těch lidí (finančních elit) tak dobře pracovat s nevědomostí veřejnosti, skoro bych to nazval až genialitou. Tato schopnost utajit základní fakta o finančním systému byla klíčem k jejich úspěchu už v r.1910, viz Griffin, který toto utajování obsáhle a velmi podrobně popisuje (https://youtu.be/4EZH4lY8Atk). Mohu jen doporučit a ocitovat ještě jednu známou větu z A. Pike, Morals and Dogma, na str.66 v PDF:

Masonry, like all the Religions, all the Mysteries, Hermeticism and Alchemy, conceals its secrets from all except the Adepts and Sages, or the Elect, and uses false explanations and misinterpretations of its symbols to mislead those who deserve only to be misled; to conceal the Truth, which it calls Light, from them, and todraw them away from it.

Truth is not for those who are unworthy or unable to receive it, or would pervert it.

- Ta schopnost utajit podstatu toho geniálního podvodu "falšování měn", právem "tisknout peníze" a využívat pravidlo částečné bankovní rezervy (na 1 dolar vkladu může banka půjčit 10 dolarů na úrok, devět z nich tak vytváří "z ničeho", falešně), je podstatou tohoto triku, který dnes drží "pod krkem" skoro všechny vlády světa, neboť dluh mezitím narostl do závratných výšek (a příjmy států kolabují, jak se zmenšuje střední vrstva).
Jednoduché, geniální, ohromná moc, o které noviny nepíšou články a o které filmová studia netočí žádné filmy - protože tito lidé je dávno vlastní nebo plně kontrolují .-) .

Kniha "Rudá symfonie" je taky zajímavá (aktuálně v češtině k dostání), srovnává marxisty, trockisty a nadnárodní finančníky - kosmopolity, docela zajímavé čtení, jde o záznam výslechu jednoho čověka z těch dob...

Nelze, než jim skutečně poblahobřát k naprostému úspěchu, 100 let kradou, ovládají a pletichaří, a dodnes o tom široká veřejnost nemá prakticky ani to nejmenší tušení, a oni se z veřejného prostoru prakticky "vypařili", nejsou na seznamech boháčů, seznamech vlastnictví, nepíše se o nich, nikdo jejich práci nestuduje, přitom dnes řešíme, co oni způsobili. Skutečně fascinující.

358256

06.06.2017 19:35

Systém globální vlády oligarchů, aneb o zdánlivé „válce“ klanů, část 3.

RE: Strach...ve finanční oligarchii

PavelSam 90.?.?.?

(A souhlasím, že dnes někoho "společensky zlikvidovat" není žádný problém - něco vám najdou v počítači, nebo se vám doma něco objeví, policie najde neporušené zámky a máte smůlu - nebo napadnou vaše zázemí, způsobí "nevysvětlitelné pomluvy, konflikty", atd., těch cest je dnes tolik, že kdo má děti - nedej bože dluhy nebo hypotéku - tak drží ústa a krok.)

358257

14.06.2017 11:42

70,000 bílých zavražděno v „moderní“ Jihoafrické republice

RE: To je zásadná zmena

PavelSam 90.?.?.?

Ono to chce vidět souvislosti. Už od Cecila Rhodese, který jih Afriky vyloupil, ovládl zlaté a diamantové doly, jak vědí jeho příznivci. Např. Búrské války byly první, kde byly použity koncentrační tánory (jako později u nacistů).

Míra toho násilí byla obrovská a apartheid (nadvláda menšiny bílých) byla vydávána za prosperitu země, kde chudí místní byli obětí obrovského násilí a žili v drastické chudobě a otrocké práci v dolech a na plantážích, případně jim byly kradeny suroviny (scénář se opakoval v mnoha zemích, počínaje Indií, přes dělení Arábie s pomocí Sykes-Picot, konče Iránem r.1953, Venezuelou, Chille, atd.).

Dobře to popsal britský novinář Jon Snow (ročník 1947), který ve své knize napsal:
"Máme povinnost vůči svým dětem, vytrhnout se ze své sebestředné letargie a angažovat se - ne tak, jako v minulosti, kdy jsme prostě jen vyplenili, co bylo k dispozici - ale tak, abychom umožnili všem podílet se na tom, co je produktivní a obohacující pro všechny z nás. Jestliže to neuděláme, rozhněvaní chudí na nás budou útočit se stále větší zuřivostí."

(česky na dnes šílených Blistech, http://www.blisty.cz/art/77799.html)

Búrské války - https://cs.wikipedia.org/wiki/Druhá_búrská_vál...:
Druhá búrská válka probíhala mezi anglickými a búrskými (tj. potomci nizozemských osadníků) kolonizátory Jižní Afriky, a to v letech 1899 – 1902.

Válka byla vedena nesmírně krutými prostředky, poprvé se vyskytly koncentrační tábory moderního typu pro rodiny bojujícího nepřítele. Zajatí Búrové byli deportováni např. na Ceylon a ostrov Svaté Heleny.[2] Vězni umírali hlavně na infekční nemoci, na které celkově zemřelo asi 30 000 lidí. Nejvíce však utrpělo černošské obyvatelstvo, které mělo největší ztráty a bylo násilně přesídlováno.

Důvodem k válce byla touha po kontrole území, kde se nacházela bohatá naleziště surovin, včetně zlata (to se Búrové pokoušeli odvézt do Mosambiku), touha po rozšíření pastvin pro chov dobytka a v neposlední řadě také snaha podrobit odbojné státy (Transvaal, Orange) anglické koruně.

358378

14.06.2017 12:00

70,000 bílých zavražděno v „moderní“ Jihoafrické republice

RE: To je zásadná zmena

PavelSam 90.?.?.?

A ještě citace z knihy Jona Snow - Shooting History:

John Snow ve své knize svědčí o tom, že toto byla bohužel systematická politika Spojených států v mnoha částech světa pod jejich vlivem, především ve střední a Jižní Americe.

Byl v zemích, jako je Nikaragua a El Salvador v době, kdy je americká vláda považovala za "komunistické nebezpečí", a svědčí o tom, že, podobně jako v Indonésii, šlo o situaci milionů tvrdě vykořisťovaných ubohých lidí, kteří se vzepřeli ekonomickému útlaku, a tak byli po desetitisících vyvražděni.

Američané se podíleli na svržení demokraticky zvolených vlád v mnoha zemích světa, od Íránu v padesátých letech, přes střední Ameriku a jižní Ameriku v letech sedmdesátých, až po války v Iráku a v Afghánistánu.

Snow opakovaně zdůrazňuje, že západní politika především vůči Blízkému východu byla nesmírně sobecká a nekompetentní: západní mocnosti si systematicky znepřátelovaly nejstabilnější a nejsvětštější arabské režimy. Absolutně ignorovaly legitimní zájmy Palestinců. Podporovaly nebo tolerovaly vraždění v mnoha zemích světa.

Snow píše, že nechápe, jak je možné, že Spojené státy, které mají ve své ústavě včleněnu ochranu lidských práv, mohly lidská práva tak tvrdě porušovat v mnoha zemích světa. Jednou z nejhnusnějších historických epizod bylo, že Spojené státy poskytovaly během irácko-íránské války výzbroj oběma stranám konfliktu a přispěly tak k nesmyslnému vyvražďování statisíců lidí.

358379

03.07.2017 11:33

Jak se stal pro bandu zločinců sen o migraci skutečností

soulasím

PavelSam 90.?.?.?

že se blížíme do bodu zlomu, a že blížící se volby budou asi poslední, kdy budeme mít šanci posílit naší naději na změnu toho zvráceného kurzu rozbíjení národních států s pomocí masové migrace.

- viz pan Sutherland (dříve britský ropný gigant BP, Goldman Sachs, pak specialista pro migraci u OSN), a jeho řeči o povinnosti (potřebují to celé uzákonit) akceptovat masovou migraci do Evropy, pro rozbití národních států - odkaz z BBC: http://www.bbc.com/news/uk-politics-18519395

358794

20.07.2017 00:37

Když nastal konec Evropy

ad moderna

PavelSam 90.?.?.?

On ten racionalisticko-kosmopolitní koncept je stejně velké pokrytectví, jak by mohli doložit lidé v kolonizované Indii (1860-1947) a dalších zemích. Válka Severu proti Jihu v USA také nebyla nikdy o černoších a otroctví, ale byl to souboj Britů, kteří se snažili rozdělit svou bývalou kolonii USA, a tím získat opět vliv.

Díváme-li se např. na léta 60. v USA, vidíme jediný proces - antikoncepční pilulku a masovou spotřebu, které proměnily společnost v individuality "nezávislých a svobodných" občanů. Ale oni byli svobodní jen v materiálním dostatku, či v sexu, že jejich blahobyt spočíval na loupení zdrojů jiných lidí, jim vadilo jen do určité míry.

Zlomem byl nástup televize, ten atomizoval společnost doopravdy, nemluvě dnes o mladých, kteří stále více hledí do počítačů, a nejsou schopni číst delší texty, atd.
Tedy technologie poskytly západním elitám možnost nabídnout občanstvu "jiného pánaboha" - kdo má peníze, pravidla musí dodržovat méně, je prý "svobodnější".

Tady je spor mezi mnohem drsnější kulturou Spojených států a staré Evropy. Minulé 20. století pak bylo strašlivé, výsledkem byl velký důraz na humanitu. Jenže když jde o peníze, jsou elity schopny dodávat zbraně dětem, podporovat diktátory i vrahy, nic se nezměnilo.

Takže ano, antropologicky je modernita asi chybná v ignoraci hlubokých kořenů, ale nezapomínejme na praxi. Tohle celé nevymyslel nějaký úředník, tohle celé (války o vliv a migrace, svrhávání vlád a zadržování rozvoje některých zemí) je pečlivě připraveno elitami. Primárně tedy nejde o chybu "v matrixu", ale o klasickou chamtivost elit - záměr. A takový druh rozpadu je v historii častým jevem, opravdu nejde o nic nového.

359087

06.09.2017 01:50

Hate Speech aneb Jak umlčet hlas Internetu

RE: Výborne...

PavelSam 90.?.?.?

Oni vycházejí z pokřiveného učení "o dobru pro všechny", stali se podobně "užitečnými idioty", jako následovníci francouzské komuny - komunistické myšlenky "o lepším světě" - navazující na kosmopolitní vizi světa (řízenou ovšem finanční elitou pro jiné zájmy).

Tyhle na první pohled "dobré myšlenky" se naučily využívat finanční a korporátní elity pro své zájmy, aby v moderní společnosti (která je od francouzské revoluce oproštěna od náboženských dogmat - řízena "lidským rozumem", povýšeným na "nejmocnější sílu" na planetě - tedy v jejich očích ti nejmocnější aneb "nejrozumnější" jsou na úrovni bohů, bez pokory...), aby v moder. společnosti docíli své nadvlády, absolutní moci.

Kosmopolitní vize (původní francouzská a následně trockistická revoluce, jejíž další kolo prožíváme právě dnes) ruší hranice států, má vizi o "jednom světě", jediném světovém řádu - řízeném korporacemi, kterým slouží právě tito lidé, kteří díky lžím mocných uvěří, že konají dobro. Většinou se to zvrhne v cenzuru názorů a vše směřuje k totalitě dobra (1984), tam jsme nyní, na okraji této změny.

Jedinou obranou je kvalitní výuka na školách, což oni vědí. Právě proto jsou tu dvě "fronty" útoku - jednak na ty, co učí, což je dnes doktrina "bezbřehého" multikulturalismu - vede k potlačení "nevhodných" názorů. To je útok na akademiky, kteří mají své kariéry a chtějí uspět, což vytváří tlak, aby byli loajální.

Tlak vytváří média a veřejné instituce, které přestávají hájit zájmy občanů - to je druhý typ útoku, který vedou proti lidem a jejich právům. Obrana spočívá v kritice těchto institucí, což je zpětně ovládáno změnou zákonů (trestný čin hanobení - i ekonomických a sociálních - tříd je typickou ukázkou, že "trockismus" neskončil).
Škola má lidi naučit kritickému myšlení a historii, ale v jejich pojetí spíš vytváří pomocnou sílu pro obsluhu podniků, administrativy, kultury, bez kritického myšlení (spory minulosti jsou učeny velmi povrchně).

A pak je tu převýchova těch, kteří jsou vyučováni, to jsou ty "školení" pro děti mimo osnovy. Oni se cpou k těm dětem, aniž by tušili, že reálná politika a reálné řízení země nemůže být založené pouze "na skvělých ideálech", ale především na reálných znalostech.

To se ta elita snaží před lidmi utajit, že je hluboce okrádají a že existují způsoby, jak se jim bránit. Dnešní svět je ale přeci informací plný - a je také plný sobectví. Závislost na konzumu je jako závislost na sladkém - rozkládá dobré úmysly mnoha lidí, vzdělání často berou jako způsob, jak se dostat k penězům, urvat si část blahobytu pro sebe. To rozkládá západ, máme tu zaslepené idealisty a bezskrupulózní pragmatiky, nad tím zlodějské a mocné elity s jejich médii. Celkem smrtící koktejl.

359867

07.09.2017 06:46

Hate Speech aneb Jak umlčet hlas Internetu

RE: Proč JUNÁK... vysvětlení

PavelSam 90.?.?.?

jo, tohle učit na školách je opravdu výživný - https://www.jsns.cz/lekce/15270-soucasna-ruska-pro...

cituju:

Současná ruská propaganda - 6 lekcí: Krym, zprávy Russia Today, ruská propaganda v Česku, Rusko-ukrajinská informační válka, rok 1968 v ČR a Rusko (ne Sovětský svaz??), Masterplan Ruska v Pobaltí.

"Cílem propagandy nemusí být vždy přesvědčit o „své pravdě“, ale i dehonestovat, pošpinit či alespoň nahlodat pozice opačného názorového spektra. To je patrné i na současné ruské propagandě, jež výrazně zesílila v souvislosti s konfliktem na Ukrajině. Zaměřuje se především na zpochybňování pozic svých oponentů. Nejde jí o to, aby prosadila svou verzi, ale spíše o to, navodit dojem, že všechny verze jsou možné a že pravda neexistuje. Cílí na diskreditaci západních masových médií, politických elit i západních hodnot obecně. Jaké jsou nástroje moderní ruské propagandy? Jak ji odhalit? A je pro ni zajímavé i Česko? Odpovědi nejen na tyto otázky hledejte v následujících lekcích."

- každou tu lekci bych dokázal rozebrat, ale je to takové valení "klínů dětem a mladým do hlavy", že to je dobré spíš jako zvlášt odporný příklad anti-propagandy, tedy lhaní "v zájmu domnělého dobra".

Provádět tohle na základních školách, kde ze zákona "politická propaganda je zakázána" - to považuji za průlom do českého školství, pod rouškou bohulibých aktivit Člověka v tísni, pomáhání druhým, starání se o přírodu, atd. Festival Jeden svět na školách se stal platformou, porušující zákony v ČR, to celé navíc s dohledem ministerstva zahraničí (vlády, podporující toto porušení zákona - o důsledné apolitičnosti školství). http://www.mzv.cz/file/612334/Narodni_strategie_gl...

359893

08.09.2017 09:46

Nejnovější americká vylomenina je známkou slabosti, nikoliv síly

Potřebujeme potravinovou soběstačnost

PavelSam 90.?.?.?

protože problémy v USA (trockistická multi-kulturní revoluce, řízená elitami toužícími ovládnout svět - to už tu párkrát bylo) tvrdě zasáhnou Evropu, Německo, a tím i nás.
Proč asi Němci chtějí Nord Stream II - je to ekologičtější a hlavně mnohem levnější, než vozit zkapalněný plyn z USA a Kataru.

O tom plynu je válka v Sýrii, role Izraele v USA i v plynové aféře (kdy Němci po Fukušimě zakázali jádro - chtějí plyn, protože uhlí je rovno nárůstu CO2 emisí) je taky ohromná.

NATO nás neochrání před ekonomickým průšvihem v USA, západ je zlodějstán, okrádá sám sebe - ale celé to komplikuje to rušení hranic, euro (měnová unie) s předluženým jihem v Evropě, a hlavně multi-kulty zákony, které ničí možnost diskuse a hledání řešení. Sexualizace dětí už ve školách je třešničkou na tom nechutném dortu, zpráv o tom je dost. Kdo to chce diskutovat, je ruský agent, xenofob a rasista, a hlavní média v USA i Evropě tomu zamezování diskuse pomáhají.

Proč asi? Kdo je platí a ovlivnuje? A EU byrokrati jsou jejich vazalové, takže je třeba v těchto volbách zvolit radikální změnu, s korytáři starých stran se nic nezmění - EU byrokracie není schopna změny, je třeba si utáhnou opasky a vztahy s Německem postavit na vzájemných smlouvách, obnovit svrchovanost a rozhodování státu, podpořit zemědělce, omezovat vliv bank a korporací (zdanění, pokud zisk vyvádějí pryč, pokud neposktytují výhodné úvěry českým firmám).

Reforma školství musí přinést tvrdé maturity a VŠ zkoušky, a návrat lidí do řemesel. Prvním krokem k důvěře je ale stíhání velkých zlodějů a politiků křivících zákony (solární tunely a mnohé další), viz přílepky, pozměnovací návrhy osamnělých poslanců, atd. Nejsem optimista, že to někdo dokáže vyčistit na přijatelnou úroven, ale ve volbách je třeba dát signál, jinak jsme spoluviníci.

Přistěhovalce ano, jen z našeho kulturního okruhu, a jen pokud pracují v řemeslecha chybějících profesích. Tvrdě omezit pseudo-VŠ školy.

359909

10.09.2017 20:05

Nový obrat ve vyšetřování letu MH17

V podstatě jsou tři verze...

PavelSam 90.?.?.?

1. Sestřelili to omylem povstalci (omyl je v tomto případě jasný). Tak se to asi oficiálně uzavře, s tím, že Ukrajina pustila letadlo nad válečný konflikt, tedy spoluvina porušením předpisů.

2. Sestřelila to záměrně Ukrajina, protože měla možnost, profitovala z toho osa USA- Ukrajina proti Rusku, Porošenko už 15min po nehodě věděl, kdo a jak to sestřelil. Ano, stále je toto možné.

3. Sestřelila to Ukrajina - omylem - chtěli sundat (vzhledově velmi podobné) letadlo s Putinem, které prolétalo nedaleko. V prvních komentářích pronikly infa cca - Pilot stíhačky měl říct (měl použít raketu vzduch vzduch, ale ne v ideálním zásahu, proto následoval druhý úder raketou země- vzduch, čemuž nasvědčují podivné změny kurzu):"Bylo to nesprávné letadlo", a pak zmizel.
Třetí verze je málo pravděpodobná, ale ukrajinský nacionalisti jsou schopný všeho (akorát řízení země ne, proto když "ukrajinský mouřenín" posloužil USA tlaku na Rusko, tak pak od něj dala EU ruce pryč - nikdy tu nešlo o žádné zájmy Ukrajinců, opravdu ani na chvíli).

USA i Rusko musí vědět kdo to udělal, a to od první chvíle. Politizace těchto událostí je ale vždy značná, takže není snahy, aby vyšetřování sloužilo pozůstalým obětí této tragédie, ale aby sloužilo především politickým zájmům velmocí.

359938

12.09.2017 20:13

Nový obrat ve vyšetřování letu MH17

RE: V podstatě jsou tři verze...

PavelSam 90.?.?.?

To jste nezachytil rozdíl mezi komplety KUB (starší "tříprst", sloužil jsem u něj jako obsluha) a mladší BUK ("čtyřprst" ). Starší komplet bez vozu s radary by nemohl střílet, ale ten BUK má pro každé odpalovací vozidlo vlastní naváděcí radar přímo na tom vozidle - což umožnuje střílet z kompletu PL baterie současně na víc cílů. A ač ty odpalovací vozy nemají vlastní přehledový radar, tak jsou předpokládám schopny střílet i pouze s naváděcím (bez plánování, pouze na to, co vidí optika a naváděcí radar).

359978

17.09.2017 11:49

A hle, kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt

RE: Klídek

PavelSam 2a00.?.?.?

Já osobně nic zlého lidem v USA nepřeju, ale je jasné, že jejich politické elity (a finanční elity v pozadí) musí být donuceni změnit svou politiku. Je víc než jasné, že to jde pouze dvěma cestami - válkou, nebo dohodou.

Svět se změnil, Čína je opravdu totalitní země, ovšem taky velmi ekonomicky silná země. Rusko bych nezaháněl k Číně, ale naopak ke spolupráci s Evropou, ale to by Francie nesměla být už století loutkou finančních Anglo-Amerických elit, a Německo by nesmělo být v tom svém "mentálním ztuhnutí" (už od dob 1. sv. války, kdy Vilhelm II. naletěl ujištění britského velvyslance - který spíš sloužil panu Milnerovi - že Rusko nepůjde kvůli Srbsku do války - a Němci tak prohráli svou oceánskou flotilu, protože s Ruskem šla Francie, s ní Británie, a Itálie zdrhla k nim, flotilu Němci nemají dodnes a to bylo přání Britů, štvát Němce a Rusko proti sobě), ... a i když je Německo velmi výkonné, tak mi přijde, že nikdy neoplývali potřebnou mírou představivosti, aby pochopili, jak je s nimi již počtvrté "oráno".

Dnešní Němci jsou jen loutkou v multikulturním projektu rušení národních států, a převádění pravomocí na nadnárodní celky, ovládané korporacemi (viz plánovaná reforma OSN, zasedání 18. září).

Rusko s Čínou se logicky brání, oligarchická armáda NATO (skvěle na ČT podpořena i politickými piráty, fuj) táhne na Čínu i Rusko, ti ale otevírají zlatou burzu, rozvojovou banku, vlastní platební karty a vlastní systém SWIFT, to chvilku trvá. Čína už sto let nemůže odpustit Britům, že je porazili a ovládli Pacifik.

Trump jako první zrušil TPP smlouvu, my příjímáme oligarchickou CETA. Evropa, řízená loutkami, tak kráčí k dokončení této proměny (kterou zkoušeli tito lidé už v trockistické revoluci v Rusku, ale tam je vymlátil "národní" totalitář Stalin).

EU i USA míří k hluboké krizi, ale mám pocit, že někdo si tu krizi přeje (elity v pozadí), aby mohli prosadit ten nový světový řád (rušení hranic, převod pravomocí, ovládnutí výchovy dětí proti zájmům jejich rodičů, napadání vzpírajících se zemí).
Ta krize (a masová migrace, kdy tito lidé budou mít volební právo, to je zásadní krátkodobý cíl) jim umožní "přeformátovat" USA i EU, zákony, převést pravomoce.

Letošní volby v Německu přirovnávám k volbám v r.1933, plíživý nástup totality je zjevný (trestání lidí v pokutách tisíců euro za kritiku migrace, islámu, sexualizaci dětí na školách a multikulturní politickou indoktrikaci školství). Evropa byla napadena, ale média toto nereflektují - jsou ve sféře vlivu těch globálních elit v pozadí, co chtějí zrušit národní státy a zavést povinnou migraci.

360075

17.09.2017 12:17

Rasové a genderové stereotypy v seriálech, filmech nebo pornu

statistika velikosti penisů

PavelSam 2a00.?.?.?

Statistika velikosti penisů vám dává za pravdu, ovšem statistika ztopořených penisů bohužel úplně ne, ale ty rozdíly nejsou velké (udáváno v mapě v centimetrech) - https://www.targetmap.com/viewer.aspx?reportId=422...

360076

19.09.2017 20:59

„Tušinský zloděj“ ve Lvově

zkoušel jsem tohle dát na "tvářbook"

PavelSam 2a00.?.?.?

ale dostal jsem zamítavé slůvko s číslem 403.

Asi to tne do velmi živého.

360114

23.09.2017 08:15

Samotné navýšení vojenských výdajů schválené Senátem by postačovalo na bezplatné vysoké školy

No, jaké to jsou paradoxy .-) ...

PavelSam 2a00.?.?.?

Na školství to samozřejmě páni Kongresmani nedají, protože lidi moc čtou, pak toho příliš moc vědí a do všeho moc kecaj - ještě by jim pak chtěli mluvit do řízení kšěftů a válek, no to nejde .-) .

360155

26.09.2017 22:23

Nahánění migrantů do EU se přesouvá do Afriky – tam to nebude tak na očích, část 3

Pěkně shrnuto, ale...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Podle mých zkušeností nemají normální lidi vůbec čas ani sílu si takovéto texty přečíst, natož o nich přemýšlet. Dokud necítí problémy přímo na své vlastní kůži, mají práci, bankomaty fungují a jezdí na dovolenou, supermarkety jsou plné a v TV dávají spoustu zábavných filmů, tak... nic.

Problém západu si uvědomují ti, které to už zasáhlo, například ten středovýchod USA, který se snažil volit lidi, slibující omezení válek (zbrojních výdajů), ale ty výdaje např. v USA se navýšily o 80mld (z cca 600mld na skoro 700mld usd).

Aneb kdyby volby mohly něco změnit, dávno by je zakázali.

Takže co s tím? Jeden US prezident (vědom si záporné síly finančních elit) prohlásil, že jedinou šancí je poskytnout lidem kvalitní vzdělání. Ovšem přibližně o 150 let později jiný US vzdělanec řekl, že i když mají Spojené státy asi 30mil vysokoškoláků, tak oni nepřemýšlejí o výrocích svých elit. Část z nich se snaží jim sloužit, protože obdivují jejich bohatství (a moc), jiná část žije jak se dá. Jen malá část z nich se věnuje (soustavně) analýze např. posledních sta let, rozhodování vůdců o válkách, zásazích byznysmanů, a odhalují, kdo na tom vše vydělává.

Tito lidé ale nemají přístup do médií, nebo jen okrajový. Takže zbývá se asi modlit - protože lidé mají dvě složky: pudovou (rozmnožovací, agresivní a sdružovací strategii přežití) a pak racionálně-kulturní "nadstavbu". A opakovaně vítězí ta pudová, tedy problémy se řeší, až když dorazí, a to agresivním útokem skupin, kdo přežije, ten vyhrál.

Racionalita a snaha o změnu tohoto modelu - při faktu, že ta parta mocných plně kontroluje média - je zatím v nedohlednu. Takže si dejte nějaký pěkný film, poklábosíme na netu, a bruste si doma nože, protože až to přijde, tak to bude kdo s koho. Racionalitě "západu" osobně už nevěřím.

360201

26.09.2017 22:53

Nahánění migrantů do EU se přesouvá do Afriky – tam to nebude tak na očích, část 3

RE: Pěkně shrnuto, ale...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

A jen dodám, že pro jiný výsledek by muselo existovat hnutí lidí, kteří by organizovaně usilovali o změnu myšlení a priorit společnosti. To předpokládá organizování, podpůrný aparát, finance, řešení sporů, odolávání tlaku těch mocných (včetně dehonestačních a nelegálních akcí, obvinění ze sloužení cizím zájmům, atd.).

Jukněte na Edwarda Griffina v USA, vydal knihu, snažil se o změnu, nebo se podívejte na Sanderse (chtěl reformovat Fed) - jsou označováni za socialisty, podivíny, narušitele blahobytu a podobné nesmysly.

Kolik lidí je ochotno riskovat, posílat peníze, pomáhat, když i ti kritici často nemají jasno, nebo dokonce skutečně nemají ani zcela čistý štít? A že by změna mohla přijít z vysokých škol? No, tak to je už úplný nesmysl, tam se pravda o 20. století říkat nesmí.

Takže si můžeme výše přečíst, jak chtějí globalisté "vylepšit" společnost národních států - musíme si přece pomáhat: solidarita, lidská práva, atd., znáte to. Akorát holt někteří na tom tvrdě vydělávají, a hlavně posilují svoji moc.

Jak to skončí si netroufám odhadnout, snad jen, že to nakonec asi někdo přežije. Lidský život je relativně krátký, a když se náhodou nepobijeme mezi sebou sami, tak to třeba časem zvládnou inteligentní a samoúčící se automaty, nabité ostrými náboji.

Kontrola myšlení je zatím v plenkách, ale je to jistě také lákavá představa pro mnohé, lidé ovládaní "přímo" - s pomocí technologie kontroly myšlení, bez těch krvavých šmouh na zdech měst. Ale zatím na to musí stačit mediální "psychologické manipulace" a vymývání mozků (i ve školách), ve spojení s jistou úrovní konzumu. Řád je všechno, proto přece chodíme do škol - nikoliv se učit myslet, ale učit se "začlenit se", získat odměnu, a užít si měsíc luxusní dovolené. Pokrok, od středověku a nevolnictví, ale blíží se upgrade.

360202

27.09.2017 05:08

Nahánění migrantů do EU se přesouvá do Afriky – tam to nebude tak na očích, část 3

RE: Pěkně shrnuto, ale...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Nikoliv, to je realita mého okolí, docela širokého. Podle mých zkušeností opravdu nemají normální lidi vůbec čas ani sílu si takovéto texty přečíst, natož o nich přemýšlet.

To neznamená, že nemá smysl bojovat s těmito trendy, znamená to pouze, že od Noama Chomského před lety (Média, výroba souhlasu) až dodnes jsou jisté reálné mantinely, jak lidi volí, a kam až jsou ochotni zajít v protestech. Vystoupení z EU je pro ně nepředstavitelné, US podvody ve válkách od r.2000 nevnímají (protože Sověti 1968...), tažení NATO podpořili i Piráti při diskusi v ČT.

Realita.

360206

28.09.2017 04:13

Nahánění migrantů do EU se přesouvá do Afriky – tam to nebude tak na očích, část 3

RE: Pěkně shrnuto, ale...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Všechno je na dluh, euro i dolar se tisknou jak zběsilé, vedou se destabilizační války, ale u nás je hojnost, u lidí nezájem, však Rusko se rozpíná a zbrojit se musí... (a Krymčané, prchající před násilným nacionalismem, jsou "agenti, kteří rozvracejí státy", přece viz rok 68, říká Pepíček v TV ...).

Hojnost na dluh, tohle západ prostě semele, trend růstu dluhu USA, jihu EU a spol. je rychle a stále rostoucí. Ekonomů máme, že by se s nima dalo topit, ale o tomhle všichni mlčí, zbrojařům přece rostou zisky, jak státy lejí zfalšované peníze do zbrojení.

Všude kolem nás ale "klídek a pohoda", fakt nevím, co by se muselo stát, aby u nás někdo vzdělaný řekl, že tohle není cesta.

360208

13.10.2017 20:14

Moskva, Teherán a Ankara otevřely protizápadní frontu

Za vším hledej peníze...

PavelSam 90.?.?.?

Fakt, že USA po konci studené války rozjely svůj plán "udržení světové moci i v novém století", je známý. Že ho v současnosti komplikuje (extrémně vzrůstající) trajektorie jejich dluhů, je hlavní příčinou jejich tlačení na pilu.

A že v tom měl prsty Izrael, ve válce v Iráku, v Sýrii, v dnešní snaze zrušit dohodu s Íránem, je taky jasný fakt, o tom není pochyb. Desítky milionů lidí v chaosu, kvůli snahám vedení těchto zemí (ne všech, ale...) neřešit věci mírovou cestou, dohodami a diplomacií, ale silou.

Špatný směr, logicky špatné výsledky této politiky, logicky to i vede ke sdružování těch, kteří - i když sami mají často taky mnoho másla na hlavě - se přeci jen chtějí bránit tomuto ohromnému tlaku předlužené velmoci.

360487

17.10.2017 22:14

Budoucnost EU je v sázce v Katalánsku

národní detaily v nadnárodní realitě...

PavelSam 90.?.?.?

Lidé si musí uvědomit, kdo je tak významně okrádá, že "není na důchody". Jen v Česku banky ročně vyvádějí tolik peněz, že by stačilo na důchody, rozvoj infrastruktury, školství i zdravotnictví dohromady.

Takže kdo to chce pochopit, tak si může prostudovat historii centralizace finanční moci ve 20. století. To se bohužel nedozví středoškolák ani vysokoškolák na našich školách - to je ta chyba.

Vše ostatní je podružné.

Doporučím pana Edwarda Griffina, 1.5hod, cz tituky, plně srozumitelný výklad.
https://www.youtube.com/watch?v=4EZH4lY8Atk


A pak vládce peněz, nezávislý dvoudílný britský dokument, cz titulky.
https://www.youtube.com/watch?v=PFxiCA_CJGY&t=2014...
https://www.youtube.com/watch?v=f00JnFUi9Mo&t=5s

360527

18.10.2017 15:19

Prodat Ukrajinu a vyhnout se válce

RE: realistický pohled

PavelSam 90.?.?.?

Tak pardon, o bombardování Srbska s námi NATO nijak dopředu nejednalo, byli jsme postaveni před hotovou věc asi týden před tím, s požadavkem odsouhlasit přelety US letadel.
O tom, jak na to reagovala vláda M. Zemana, existují dnes už prameny, snažili se o jednání, ale neměli šanci (ani čas pro jednání). Takže prosím o korektnost.

360538

06.12.2017 19:00

Balfourova deklarace: Světový sionismus a první světová válka

historie nás učí, jak vznikl konflikt s Araby...

PavelSam 90.?.?.?

Historie vměšování západu do Middle East oblasti začala už pádem osmanské říše r.1914, tedy Sykes-Picot dohodou (zradou Arabů) a Balfourskou deklarací (vláda Jejího Veličenstva jednala o podpoře sionismu poprvé r.1914, podpořila stěhování židů na území dnešního Izraele z víc důvodů, židé vedli bolševiky a židé byli i poradci Wilsona v USA, šlo o válku i peníze). Obě dohody byly tajné a "prasknuly" až po bolševické revoluci v Rusku, r.1917, týden po sobě byly zveřejněny (k zděšení Arabů, jásotu Turků - ti nepřišli o Bospor a Dardaneli, to slibovali Britové zase Rusku za pomoc s Osmany ze severu, pak odmítli plnit "protože bolšáni", takže ti zveřejnili tajnou Sykes-Picot dohodu).

Britové slíbili Arabům, za pomoc při boji s Osmany, že získají jednotnou Arábii a budou v ní vládnout, Arabové na to přistoupili a bojovali s Osmany. A Britové si pak Arábii rozdělili (!) čárou podle pravítka s Francií, a nebyla ani jednotná ani svrchovaná Arábie (aby šejka Faisala "uklidnili", vytvořili ze tří provincií stát Irák, kde ale vyčlenili území "Kuvajtu", protože bylo jediné vhodné pro hlubokovodní přístav - aby zůstala námořní dominance Britů v zálivu (Egypt zase byl obsazen kvůli Suezu, kudy proplouvaly britské lodě do Indočíny).

Přesto později souhlasili Arabové s přijímáním utečenců z antisemitské Evropy konce 20. a počátku 30.let, slibovali si, že židovské peníze podpoří růst v oblasti. Realita byla ale taková, že židé omezili Araby v úřadech, a šikovně od nich vykupovali tu nejúrodnější půdu. Bylo to tak masivní, že Británie se obávala povstání, a Churchill to zkusil uklidnit Bílou knihou a zákazem výkupů půdy. Ten šel ale obcházet a na krajích měst se hromadili bývalí zemědělci, tuláci, masa lidí bez budoucnosti, zárodek vzpoury. Ta nastala r.1936 a byla r. 1937 krutě potlačena, dál už to znáte...

Co se týče USA a jeho akcí od 60.let v této oblasti, podrobně je popisuje v textu z r.2014 Robert Kennedy jr., je to historie tak negativní, že každý může pochopit kořeny současného arabsko-izraelského problému, popsány jsou zcela konkrétně, článek není zas tak dlouhý, lze ho přečíst za asi 15min.

https://www.politico.eu/article/why-the-arabs-dont...

Začít můžete od tohoto odstavce - In 1957, my grandfather, Ambassador Joseph P. Kennedy, sat on a secret committee charged with investigating the CIA’s clandestine mischief in the Mideast. The so called “Bruce-Lovett Report,” to which he was a signatory, described CIA coup plots in Jordan, Syria, Iran, Iraq and Egypt, all common knowledge on the Arab street, but virtually unknown to the American people who believed, at face value, their government’s denials. The report blamed the CIA for the rampant anti-Americanism that was then mysteriously taking root “in the many countries in the world today.”

361337

06.12.2017 19:20

Michael Flynn přiznal vinu: Více důkazů o kolosálním podvodu ohledně „Russiagate“

o tajném "nukleárním" plánu obnovy Středního východu

PavelSam 90.?.?.?

Reuters zveřejnila exkluzivně - 1. 12. 2017 - nový mail o "russia gate" a M. Flynnovi - http://tmsnrt.rs/2ALdoCY

V mailu je zmíněn "Marshall plan" (hrubý návrh, V2) "Trumpa a Putina" (obdoba rozsáhlého plánu obnovy pro západní Evropu po 2.sv.válce) pro Střední východ (ME = Middle East), jde o posílení ekonomiky, výstavbu a provoz 45 jaderných reaktorů na Středním východě (Irák, Sýrie a spol.) prostřednictvím partnerství mezi předními světovými a regionálními společnostmi, včetně AREVA (Francie), ROSATOM (Rusko), BWXT a Exelon (USA) , Turboatom (Ukrajina) a HBK (Katar), v hodnotě 545 miliard usd, za půjčky Saúdů a Kataru. Tím by došlo i k impulsu pro obnovení hospodářství Ukrajiny (ta výměnou za souhlas s rušením sankcí vůči Rusku).

USA by získaly spolupráci Ruska v Sýrii (připsaly by si v r.2017 i nějaké "body" za boj s ISIS, po dohodě s Ruskem), a také by stabilizovaly víc než 1mil pracovních míst ve více než třiceti státech (30+).
z mailu: IPG akcionáři — GCC / Egypt /Jordan / Israel via AC.

Rusko by (kdyby to vyšlo) nevytvořilo koalici s Čínou, Tureckem a Íránem, ale s USA, Izraelem, Francií a Katarem (a byly by zrušeny hospodářské sankce proti Rusku), USA by obnovily za Obamy ztracený vliv na dění v Sýrii. Izrael by tímto mohutně oslabil pozici Íránu v regionu.

Ze spekulací v tisku by Rusko takový návrh ale nejspíš odmítlo.

Kritikům vadí, že kontakt s Ruskem nastal už před inaugurací US prezidentem, také že Flynn o tom kontaktu s ruským diplomatem zalhal (*při tom šíleném honu médií za domnělým ovlivněním voleb Ruskem žádný div, ovlivnění se neprokázalo).

Autentické předvolební video D. Trumpa (s cz titulky) s kratším, ale zcela zásadním zdůvodněním o potřebné změně ve vztazích USA k Rusku, je v odkazu zde - https://vidmoon.co/video/c0XBx1XEAQBCsRH

První tři minuty jasně naznačují Trumpovy záměry ohledně vztahů s Ruskem, i komplikace těch vztahů "honem na čarodejnice" spuštěným účelově příznivci Hillary a globalizace - o tom druhé skvělé video s Trumpem:
https://youtu.be/MSwHic4kaEE

Trump minulý týden odmítnul globální snahu uzákonit migraci, to jim vadí nejvíc:
https://zpravy.idnes.cz/usa-osn-dohoda-globalni-mi...
"Amerika je hrdá na své přistěhovalecké dědictví a je vůdčí silou při podpoře migrantů a uprchlíků ve světě. Globální přístup (racionální=ateistický globální humanismus) Newyorské deklarace ale odporuje svrchovanosti USA," uvedla americká vyslankyně při OSN Nikki Haleyová.

"Žádná země neudělala víc než Spojené státy a naše štědrost bude pokračovat, ale rozhodnutí týkající se naší imigrační politiky musejí být vždy přijímána výhradně Američany, my budeme rozhodovat o tom, jak nejlépe kontrolovat své hranice a kdo bude vpuštěn do naší země".

361340

09.01.2018 23:49

Kolik úmrtí a destrukce nás čeká v roce 2018?

RE: Určitě hodně !

PavelSam 90.?.?.?

Souhlasím, že dnes už nikoho oceány neochrání, to je hloupá vize. Jedinou cestou k prosperitě je spolupráce, ale text výš má pravdu, že sledujeme pouze stupňování napětí a osočování.

361853

10.01.2018 22:23

Centra našich životů

RE: Chrám boha Konzuma

PavelSam 90.?.?.?

Samozřejmě ten, kdo má "božské právo" tisknout prachy - krev toho konzumerismu a sobectví .-) .

361874

29.01.2018 00:57

Bylo to o vous, ale vyhráli jsme

Charakter není o sprostých slovech.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Osobně jsem u kandidátů posuzoval jedinou vlastnost, a tou je charakter.

M. Zeman mluví sprostě (asi třikrát), občas se neumí chovat (klenoty), má kolem sebe některé strašné týpky (Ovčáček a spol.), občas si vymýšlí (Peroutkův citát, atd.), hodně stárne a místy vypadá opravdu hrozně. A navíc nemá rád Bohouše (proto rychlý první pokus s Babišem) a nemá rád nic neřešící sankce a taky jednou zkritizoval ve Skotsku NATO.

J. Drahoš měl pro mě osobně jedinou vadu - sebral se a asi na radu svých poradců šel udat cca 2.8mil občanů ČR premiérovi, že jsou prý v lepším případě hloupí a ovlivnění zahraniční ruskou rozvědkou, v druhém případě snad prý přímo agenty nebo pro-ruskými trolly.

Tak jsem si, ač nerad, ale přece jen vybral. Sorry, Jirko.

362175

29.01.2018 11:18

Bylo to o vous, ale vyhráli jsme

RE: Volby v procentech

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Jak se říká "papírově - kádrově .-) - měl všechny potřebné parametry, v kruhu přátel byl až nekriticky(!) obdivován, aby se v realitě vícekrát prokázalo, že je ve skutečnosti jen poněkud "hloupý", prostě průměr a hlavně bez empatie k lidem, standardní tedy lehce arogantní byrokrat z prostředí akademie a našich super VŠ škol.

362199

28.02.2018 18:35

Přicházející války ukončí všechny války

RE: Ovšem

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Zeptejte se v nejrozvinutějších zemích světa, proč lidé neustále dokola volí politiky, kteří válčí na dluh. Ideální příkladem jsou USA, Japonsko, Francie, Británie.

Rusko má vládní dluh pod 20% HDP, USA přes 100% HDP.

A pak se ptejte novinářů, proč o tom v těch zemích nepíšou.

362823

18.03.2018 12:26

Texty projevů Lenky Procházkové a Marie Neudorflové k výročí německé okupace

RE: Nevím, nevím...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Zhruba souhlas, mohla trochu "naznačit", kdo to financuje.

Petr Robejšek - http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-robejsek.php?it...

"Chápu, že na první pohled může působit tolerantně a liberálně, když je různorodost akceptována a oceňována. Ale to, kam takový multikulturalismus vedl, mě vyděsilo."

Joachim Gauck

363126

31.03.2018 15:09

Už zase hoří Reichstag

RE: Válka bude

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Souhlasím, lidé v mém okolí to mají podobně.

Ale lidé na zapádě to vidí trochu jinak, jejich situace se totiž pomalu ale stále už 40 let zhoršuje (viz vítězství Trumpa v USA dík "modrým límečkům" ), bohužel u nás se už 30let pomalu zlepšuje. Lidé u nás mají i jazykovou bariéru a nečtou západní tisk, kde lze nalézt mnohem kvalitnější články, než v tisku českém.

Těžko vysvětlíte těmto lidem, že prožívají své "léto r.1914", válka může přijít v létě po zrušení dohody s Íránem, na což tlačí Trump a Netanjahu, Trump navíc obměnil svůj kabinet "proválečnými" lidmi (viz Pat Buchanan blog), čímž se definitivně odklonil od svých předvolebních slibů, což souvisí s jeho snahou "za každou cenu vyhrát" a ukázat své ego. Zklamal tím své voliče, kteří mu uvěřili, že omezí další války.

Jak typické v USA.

Nadávají vám? Začněte válku (viz Bush jr.) a budou vás oslavovat. Tentokrát by se ale válčilo i přímo v USA, snad si to uvědomují.

http://buchanan.org/blog/is-trump-assembling-a-war...

363386

07.04.2018 10:17

Jak bude posuzováno Trumpovo prezidentství?

jen malá poznámka k významu slovíčka city

PavelSam 90.?.?.?

S hlubokou úctou k překladateli, to slovíčko "city" jako "město" tady nezní úplně významově správně. City v Londýně je centrum finančnictví, city jako titul bylo udělováno městu králem.

Odstavec: Where this city stands is not in doubt. It is salivating to see Trump’s presidency broken, his agenda trashed, and him impeached. This city looks to Robert Mueller as the Moses of its deliverance from the tyrant whom an uncomprehending electorate imposed upon it.

znamená cca: O co toto "centrum" (*ne město, spíš "politická klika" ) usiluje není pochyb. Touží po rozbití Trumpova prezidentsví, zničení jeho plánů a jeho odvolání z funkce. Toto centrum vidí R. Muellera jako Mojžíše svého vysvobození od tyrana, kterého jim nechápající voliči vnutili.

- Jinak Pat Buchanan to vidí jako vždy velmi dobře, s malou výjimkou - Trump toho nasliboval hodně, ovšem je tu jedna důležitá okolnost, že on jedná spíš jako obchodník než politik, má v politice malou praxi, což v boji s lidmi v pozadí (deep state) v USA je problém. On povahově touží po úspěchu, a pod tím ohromným tlakem opozice globalistů uhýbá od svých plánů, od svých slibů omezit ty války.

A to je špatně, člověk sám (jako jedinec) s těmi vlky nemá šanci. Může tak dopadnout jako "tlučhuba", co před volbami plácal, aniž by chápal tu mocnou realitu, která bude stát proti němu. Tady je vidět, že primárky jsou důležité - ti lidé, co ho schválili, by nyní měli stát při něm a podpořit ho, to tady trochu chybí.

363492

10.04.2018 22:23

Jak může Východ zachránit Západ

RE: Ach jo ...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

V tom základním má podle mě pravdu - ruská osádka v Sýrii je malá a bez diplomatické pomoci Číny nastane její porážka, a Trump a Netanjahu budou táhnout na Írán.

Číně by těžké oslabení Evropy (které tímto souběžně nastane - Dublin IV otevře stavidla ničení států, sankce podkopají spolupráci s Ruskem) mohlo být jedno, ale je víc než zřejmé, kdo pak bude na řadě (Čína).

Takže takto mi to dává smysl a s touto úvahou Sakera souhlasím.

363537

20.04.2018 04:06

Projev Lenky Procházkové na protiválečné demonstraci 18. 4. 2018 na Václavském náměstí

ano, hrozí vážné problémy

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Válka USA a Israele (a jejich proxy Turecka a Saúdů) proti Rusku a Íránu na Middle East se může změnit ve světovou, pokud by se do toho domotal Pacifik vs Čína vs Japonsko (a Korea). US by mohly zatáhnout Evropu do problému, s pomocí např. Ukrajiny a Pobaltí, budováním chaosu migranty, manažerováním různých útoků (skrytá podpora džihádu).

Je třeba se postavit proti budování nenávisti proti Rusku a postavit se proti džihádu, podporovanému US loajály Saúdy, Katarem a Tureckem, ohrožuje to Evropu a mír.

363785

22.04.2018 08:55

Běda, tohle nebere konce!

stručná verze zní tak, že ...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Evropa je napadena na západě i na východě (v Rusku).

Na západě probíhá "formátování kultury" s pomocí masivní migrace, cílem je zničit vztah lidí k tradicím své kultury a tím dosáhnout zničení národních států, pro ovládnutí politických i ekonomických procesů globální elitou.

Na východě Evropy (a v Arktidě) jsou suroviny, o nic jiného nejde. Rusko je voj. obkličováno (US základnami a spol., Turek jako přítel je nespolehlivý) a prostě jedinou "nepřekročitelnou červenou linií" je přímý voj. útok na Rusko - to elitní šmejdi vědí, proto se snaží Rusko v Sýrii i jinde co nejvíc ponížit, a tím vyvolat "majdan" protesty přímo v Rusku.

Na to ponižování silová obrana není, ani Rusko ani Írán nemají tak silné armády (početně ani technologicky), aby bez Číny dokázaly vést přímý voj. střet na Middle East s armádou Turecka, Izraele, US + Británie + smečky loajálů (s výjimkou sebevražedné mise - rozmlácení Izraele, to by asi Íránci a Hizballáh dokázali, ale za cenu sebezničení). Tady musí Rusko provádět chytrou politiku ve prospěch místních, a s jejich podporou to musí v Sýrii ustát (viz září 2016 a ta obvinění z útoku na humanitární konvoj u Aleppa, to bylo to samé co nyní v Dúmá). Čína silovou konfrontaci logicky nechce. Rusko by mohlo lépe mediálně prodávat krutost džihádu, s pomocí nezávislých žurnalistů.

US a britský tlak a mediální hysterie proti Rusku se bude zvyšovat (viz olympiáda a nyní MS, Skripal, a budou jistě další), ale do přímé konfrontace s Ruskem nepůjdou, bojím se spíš "sólo akce Netanjahua na Írán", startu války by pak nic nebránilo (Čína by si musela vybrat).

Co se týče Evropy, čeká nás Dublin IV a pakt o migraci pod OSN. Pokud to přijmou a naši loajální politici podepíší, nikdo do ulic nevyjde, bohužel. Západní část je už prakticky pod kontrolou (i cenzura netu + mediální masáž + masáž na školách), nás to brzo čeká. Leda by to předběhly ekonomické problémy jižních států (Itálie má 138% k HDP vlád. dluh). Pak by se Evropa rozpadla sama na "zóny" (soft czexit).

Samozřejmě proti USA jde jejich rostoucí dluh, takže čas pracuje proti nim. Hrozba velké války na Středním východě ale stoupá, 12.května by Evropa mohla říct - my dohodu s Íránem nezrušíme! Ale spíš (viz Ukrajina a domluvené předčasné volby) to bude naopak.

363806

23.04.2018 06:28

Běda, tohle nebere konce!

RE: Běda, Sakera chytá pesimismus

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Západní obyvatelstvo Saker označil za "vymyté hlavy" propagandou.

O tom, že "hojnost konzumu" je součástí toho vymývání, je zajímavá citace o rozdílu mezi Orwellem 1984 a Koncem civilizace Huxleyho:

"Orwell se obával těch, kteří by zakázali knihy. Huxley se obával, že by nebyl důvod knihy zakazovat, protože by nebyl nikdo, kdo by chtěl nějakou číst.

Orwell se obával těch, kteří by nám odpírali informace. Huxley se obával těch, kteří by nám jich dali tolik, že by nás uvrhli do pasivity a egoismu.

Orwell se obával toho, že by byla pravda před námi skryta. Huxley se obával toho, že by pravda utonula v moři bezvýznamnosti.

Orwell se obával, že se staneme nesvobodnou kulturou. Huxley se obával, že se staneme kulturou zcela zaujatou obdobou smyslových filmů, heče peče a her s odstředivým míčem.

Jak Huxley poznamenal v Brave New World Revisited, zastánci občanských svobod a racionalisté, kteří vždy varují před tyranií, zapomněli na téměř nekonečnou lidskou touhu po rozptýlení.

Huxley dodává, že v 1984 jsou lidé ovládáni způsobovanou bolestí. V Konci civilizace jsou ovládáni způsobovanou rozkoší.

Ve zkratce, Orwell se obával, že nás zničí to, co nenávidíme. Huxley se obával, že nás zničí to, co milujeme."

https://cs.wikipedia.org/wiki/Konec_civilizace

363813

03.05.2018 22:56

Kam zmizel pocit studu?

Pravda je,

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

že to lhaní se dostalo na historicky novou úroveň.

Můžu opravdu doporučit skvělý třídílný (a vynikajícími archivy vybavený, od mladého Wolfowitze, Rumsfelda a Perleho - včetně jejich "učitele", spíš guru) BBC dokument Power of Nightmares, tam je celá historie i motivy US neokons.

Oni se opravdu nestydí a ve spojení s lidmi, co profitují na válkách, ovládli postupně hodně US administrativy a médií. Ten příběh má kupodivu opravdu jakousi "kostru" vyprávění, svůj začátek i prostředek - ale konec už ho přesahuje, tam je vidět, že zasahujou ty starý finanční rody "global elit".

3x 1hod, anglicky (prý jsou k tomu někde titulky, ale já je kupodivu nepotřeboval, není to složitá angličtina):
https://www.youtube.com/watch?v=dTg4qnyUGxg
https://youtu.be/7QTaJ_ZVn-4
https://youtu.be/WD1BRE-DBsA

363969

07.05.2018 21:44

Historický odkaz Karla Marxe: 200 let od jeho narození

RE: Varovny odkaz Marxe.

PavelSam 90.?.?.?

K prvnímu odstavci - ano, hlavní zápas probíhal mezi dogmatickou církví vs. pokrokem vědy, to je jedna rovina (země není placka). Hlavní směr odporu byl Deismus - Bůh byl nahrazen "otcem světel, velkým architektem".

To vrcholí ve Francouzské revoluci, kde boží desatero je nahrazeno vírou v lidskou racionalitu (Darwin, důkaz o stvoření světa evolucí), což přináší novou morálku - i my jsme bozi - mizí pokora. Jsou představena první lidská práva, vzniká humanismus a sociální otázka tříd, umocněná bídným postavením dělníků v továrnách, pokora je konfrontována s technologií průmyslové revoluce.

Fází č.2 je odlišný vývoj v Evropě a USA.
Zatímco v Evropě králové a šlechtická vrstva jsou pomalu pohlacováni finančníky (viz porážka Napoleona, kdy Rothschild využije "fejk news" o jeho vítězství a skoupí Anglii na burze za hubičku), tak v USA nikdy králové nebyli. Byla to britská kolonie, původní obyvatelé krále neměli, a dobyvatelé se do země museli prostřílet. Trhnuli se po zvýšení daní (čaj v Bostonu).

V USA tak vznikly elity čistě v rámci podnikání, dravého a násilného, od počátku prezidenti řešili konflikty s elitami tamních elit - bankéři.

Viz Andrew Jackson v r.1832 - I kill the bank; viz Lincoln a jeho měna greenback, 400mil dolarů potištěných zezadu zelenou barvou, kterými obešel bankéře a pouze dík tomu vyhrál válku a byl pak zastřelen; viz prezident Garfield v r.1881 po největší US finanční krizi, kdy bankéři během 20 let stáhli oběživo z asi 50 dolarů "na hlavu" na asi 5 dolarů "na hlavu", což způsobilo ohromnou krizi a zničení "stříbrného standardu" - Garfield je obvinil ze záměrné krize a byl zastřelen. Bankéři získali kontrolu měny dík zlatému standardu (stříbra bylo 15x víc a neměli ho pod kontrolou), ten příběh končí vznikem dvou ohromných obchodních impérií - Rockefellerova a Morgenova.

Hlavní moc v USA etablovali tito finanční gauneři v r.1913 (po Panice z r.1907, záměrné krizi), kdy ustanovili podvodem Fed, centrum své moci. Wilson to okomentoval slovy, že narozdíl od obchodníků a výrobců, tvořících základ US síly, tak finanční "obchodníci" (Money Masters) vytvořili KARTELY, které dokázaly už tehdy "zakleknout" na kohokoliv, a ovládali obě politické strany (viz Wilsonův projev The New Freedom, na webu v plném znění).

Po druhé válce se to vylepšilo (ta US vláda založená na finančně-obchodních kartelech) o propojení na zisky z válek, výrobců zbraní, jak poznamenal US prezident přezdívaný "Ajk". Tato "dravost" přetrvává dodnes, ale stát prohrál v r.1913 vše, to se posílilo v 70.letech Trilateráty, Bilderbergem a spol.

Marx hrál v tomto okrajovou roli, jeho práce postihovala jen malou výseč reality.

364020

07.05.2018 22:18

Historický odkaz Karla Marxe: 200 let od jeho narození

RE: Varovny odkaz Marxe.

PavelSam 90.?.?.?

Dokončení: V Evropě moc od králů přecházela k finančníkům, viz už zmíněný příběh Rothschildů.

Zlé jazyky tvrdí, že finanční impérium J. P. Morgena patřilo z asi 8o% právě Rothschildům. V Anglii byla ještě druhá skupina (i v ní byl na vysokém postu Rothschild), tzv. Kulatého stolu, kde následník Ruskinových myšlenek z Oxfordu, pan Cecil Rhodes, ustanovil dík jmění z Afriky (Búrské války, zlato a diamanty) tajný spolek.
A byl to lord Milner (z vnějšího kruhu podporovatelů spolku), když měl peníze po Rhodesovi, kdo (asi na přání jiných - bydlel s lordem Halifaxem, sám byl jen průměrným člověkem) ustanovil Královskou společnost pro zahraniční vztahy, která silně infiltrovala do britské vlády (1920).

Dostáváme se k bolšán revoluci a první válce.
První válku podle všech informací zařídili Britové (ať už jen šikovně využili okolností, či přímo manipulovali příčiny), kdy zopakovali úspěšný scénář Curzona z dělení odbojného Bengálska v Indii - poštvali Rusko a Německo do války a profitovali na tom, Němci přišli o flotilu, Rusko podlehlo agentovi Německa Leninovi - potud asi normální vývoj.

Ovšem Trocký, to je jiná karta - snažil se o světovou kosmopolitní revoluci, čímž navazoval na ty děje, které šly proti církvím ve francouzské revoluci, a také proti vládám (národním státům, dnes sledujeme poslední dějství). Měl US pas a v Kanadě ho Britové pustili z basy, aby do Ruska dojel, kde využil Lenina (ikona, agent, měl prachy).

Finančníci bolševiky přímo podporovali, což se jevilo jako chamtivost, ale v pozadí byla likvidace pravoslaví a cara (dnes útok na rodinu s pomocí LGBT).
Například celá 1. bolšán pětiletka byla navržena US architekty - pan A. Kahn, Fordův geniální architekt továren z Detroitu, získal povolení US vlády a v bolšán Rusku zařídil kancelář (vedl ji jeho bratr), která navrhnula 521 továren postavených v Rusku za 1. pětiletky, zaučil i 4000 sovět inženýrů.

Ford sice šířil "Protokoly sionských mudrců" v USA a podporoval Hitlera tak, že od něj dostal medaili, ale současně postavil v Rusku GAZ (základ bolšán armády). A první návštěva US finančníků v Rusku byla v r.1918, jsou o tom knihy - mise červeného kříže, doktoři a lidi z okruhu J.P. Morgena. Výsledkem bylo, že jediné bolšán bance šéfoval v r.1920 Max May od Morgena.
Stalin se ale vzepřel světové kosmopolitní revoluci a Trockého a spol pozabíjel, US a britští financ elity "anektovali" po hyperinflaci Německo a narvali ho prachama - to se nelíbilo tamním průmyslníkům a podpořili Hitlera, financové ho podpořili do války s Ruskem a byla tu 2. válka - na troskách Evropy vzniklo impérium dluhů, vláda fin.elit.
"Světová kosmopolitní rev." pokračuje až po konci studené války. Vládnout ale nemá "dělnická třída", ale korporace, státy mají být zničeny, církve a rodina oslabeny, rasy promíchány, oni pokračují.

364021

29.05.2018 18:59

Putinovy mírové snahy přichází vniveč

doplním zajímavý související odkaz, text L. Visingra

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Cituji:
"Na Západě není příliš známým faktem, že Afghánistán má asi 90 km dlouhou hranici s Čínou, a to v úzkém pásu, jemuž se přezdívá „Malý Pamír“ a který je „sevřen“ mezi Tádžikistánem a Pákistánem. Právě toto nepřehledné území nejspíše slouží jako úkryt pro islamistické radikály z řad čínských Ujgurů, jimž určitě poskytují podporu afghánští islamisté. Síly NATO nevěnují tomuto pásu příliš velkou pozornost, kdežto Peking opakovaně vyjadřuje znepokojení, a proto asi příliš nepřekvapuje, že se snaží přijímat i aktivní opatření."

https://echo24.cz/a/iEGLD/cinsti-vojaci-bojuji-vaf...

Rusko vliv v této oblasti střední Asie poněkud ztrácí, ovšem konkuruje mu zde právě Čína. O Uzbekistánu pak moc zajímavě mluvil pan Petránek, doporučím:

"Kdo má v rukou Uzbekistán, ten ohlídá to, čemu se říká zuřivý nápor islámu na sever", říká Petránek.
https://youtu.be/PWQ4AWuDS-M?t=4041

A připomeňme, že například jeden z hl. velitů ISIS byl Tádžik, a že přes Tádžikistán vedou hlavní pašerácké trasy drog z Afghánistánu do Evropy.

364406

09.06.2018 11:09

Strategie moci

RE: Především gratuluji Zvědavci.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Souhlasím, že jde o kvalitní články.

K té nové ruské vládě - Pjakin to vysvětlil jinak, řekl, že nikdo (ani Putin) nemůže změnit "danost" uvnitř vládnoucích struktur státu okamžitě - noví lidé se tak rychle nerodí, nevzdělávají, prostě každý hraje s tím, co má v ruce, a musí si vychovávat nástupce, to je práce na desítky let.

Střední Asie dokončuje obklíčení Ruska a jeho surovin, Gruzie 2008, Ukrajina 2014, malé státy na jihu (Makedonie byla poslední), nyní Kazachstán na východě (zásadní pro tento plán).

Západ má ohromné dluhy, za deset let, pokud by dolar ztratil postavení a vzkvétala Euro-Asie (Čína a Rusko zahnané sankcemi k ní), by dluh USA byl asi 27trilions (bilionů) dolarů, ani ratingové agentury (všechny tři jsou v USA; Čína nyní nově vytvořila první pro Asii, také zlatou burzu, ta byla dosud pouze v Londýně) by pak nemohly udržet rating USA a tím by se správa dluhu USA ohromně prodražila.

Takže tu máme asi tak 10let, které mají rozhodnout o Anglo-Americké říši, brexit do toho zapadá.

Evropský byrokratistán má vlastní problémy, po válce v Jugoslávii a Gruzii posvětil nacionalistický režim Ukrajiny a multikulturní globalistický projekt migrace muslimů, obojí má ohromné náklady. Vyzbrojování proti Rusku má zkázu už jen dokončit, protože Německo, Polsko, Ukrajina a Rusko nejsou schopné vyřešit svůj letitý problém, spolupráce by je všechny zvedla, ale nacionalisty lze snadno přimět z venčí k opaku, za pár dolarů - bohužel to funguje až příliš dobře.

Francie naopak patří k tomu Anglo-Americkému křídlu, zatímco Švédsko už je sto let jejich dílnou "západního typu socialismu" - kosmopolitního multikulturalismu, s cíle, zkoušet multikulty projekt pro pozdější ničení národních států celé Evropy (Francie jim slouží podobně).

Státy Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a Slovinska se také nejsou schopny dohodnout. Rusko je tak v obtížné pozici, jediným partnerem je Čína, nikoliv Evropa. Takže akce ve Střední Asii (Tádžikistán a Turkmenistán, Afghánistán) napadají i Čínu, islám posiluje odbojné Ujgury. Kazachstán si lze asi koupit snadno, oni netuší, že oslabení Ruska (cílem je si ho ekonomicky podrobit, i jeho zdroje) pak bude kritické i pro Kazachstán.

Zdravý rozum a spolupráce se ztrácejí, vydělávají pouze zbrojaři, dluhy zůstávají státům, pak asi přijde snížení počtu obyvatel, začne to velikou ekonomickou krizí, možná pak válkami. Oni nás k tomu vyzbrojí, nikdy neinvestují do míru a ekonomik těch zemí, to si všiměte, na Ukrajině postavili továrnu na starší US pušky M14, to je dorbý příklad.

364609

09.06.2018 15:35

Strategie moci

RE: Klub přátel USA Podpindoso...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Velmi dobrý dokument J. Pilgera o podílu médií na válce v Iráku. ČT by měla takové dokumenty vysílat večer od 20 hodin v hlavním čase, s následující diskusí odborníků na média.

Lidé by o tom měli vědět mnohem víc, ale jak víme, naše média nikdy neodvysílají něco skutečně kritického, poctivě udělaného. To je holý fakt, jak i my sami - jako ČR - se podílíme na těch válečných lžích.

364615

09.06.2018 15:59

Strategie moci

RE: Především gratuluji Zvědavci.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Nejsem takový znalec vnitřní scény v Rusku, abych dokázal posoudit, zda Putin, který v letech 2000-2004 vyvedl zemi z toho obrovského chaosu 90.let, mohl v letech následujících, kdy od r.2005 byla připravována západem válka v Gruzii i konflikt v Sýrii (viz depeše wikileaks, v r.2005 byl odvolán velvyslanec z Damašku, který přitom už navrhoval vytvoření sektářského konfliktu sunitů a šíitů, a G. W. Bush junior v Tbilisi r.2005 požadoval zapojení Gruzie a Ukrajiny do NATO), zda na toto mohl Putin nějak významněji reagovat. Podle mě nikoliv.

Provedl reformu armády, vyvedl Rusko z té kaše 90.let, byl provedený ohromný kus praktické práce. Asi nikdo sám o sobě nedokáže změnit vše najednou, on řešil ohromné problémy a neměl žádné klidné období, aby se mohl čistě věnovat domácí scéně. Jistě měl poradní orgány a v nich spřátelené lidi s důvěrou, odtud by třeba mohl vzejít nástupce, ale jistě měl i nepřátele, kde přitom nebyl čas na změnu a "silová řešení" (viz ta centrální banka) nepadala z různých důvodů do úvahy.

Přesto, pokud (a to nevím) by v tomto období vybudoval jakési základy moderních institucí v Rusku, které by nebyly jen hnízdem korupce (jak je to obtížné vidíme i u nás, justice, policie, média, občanská společnost, kontrolní úřady), pak by dosáhnul významného pokroku.

Přímé zasahování mohou (skrytě) dělat pouze "dlouhodobě stabilizované struktury" například "hlubokého státu" v USA - mají na to lidi, struktury, peníze, dokáží pracovat už na školách pod pláštěm nadací, mají hluboké a dlouhodobé kontakty v médiích i státní správě, a hlavně v bankách a firmách, sponzorujících politiky - osobně ale pochybuju, že něco takového (v pozitivním duchu) měl Putin čas vytvořit v tak obrovské a přitom zanedbané zemi, jakou bylo Rusko v období 2005 - 2014.

Toto jsou prostě první svobodné roky po sto letech diktatury (!!), ta země je navíc ohromně rozlehlá a složitá, klimaticky a hlavně společensky, to je to, co vy podle příliš nevidíte, tu ohromnou zanedbanost, rozlehlost problémů i té země - kolikrát se asi do Ruska vejde například Francie? Prostě v takové zemi a pod takovým tlakem toho podle mého laického odhadu udělal skutečně velmi mnoho.

364616

02.07.2018 02:33

Německo a Sýrie

Jen technická poznámka

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Bassma Kodmani je žena, v článku ji opakovaně zmiňuje autor v mužském rodě.

Zajímavý článek o ní - Guardian r.2012:
The Guardian: The Syrian opposition: who's doing the talking?
2012, Charlie Skelton

Syrská opozice: Kdo to mluví?

Množství z klíčových postav v syrské opozičním hnutí jsou dlouhodobí exulanti, kteří byli placeni z vládních fondů Spojených států pro podkopání vlády Bašára Assada dlouho před tím, než vypuklo tzv. "Arabské jaro". Je nejvyšší čas blíže se podívat na ty, kdo mluví jménem syrského lidu...

http://www.theguardian.com/commentisfree/2012/jul/...

365020

08.07.2018 23:34

Alza překročila hranici

Mně spíš vadí,

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

že na koncert slavné kapely do Letňan zajdou desítky tisíc lidí, ale ani jeden se nezastane (nápisem třeba na tričku) J. Assangeho. To Lennon byl jinej, když ho požádali, aby se zastal člověka, kterého poslali v USA v 60.letech na 10let do lochu, přijal a zahrál, po víkendu byl chlap z lochu venku a on měl pak 10let CIA za zadkem a každý měsíc musel chodit na imigrační s doklady, viz film USA vs. John Lennon.

Alza je typický obchod pro masy, internet funguje, zisk ohromný, prodejny tragické. Občas je bojkotuju (naposledy tři roky, tragické chování při závadě na noťasu), ale když něco potřebuju rychle, tak srovnám služby, ceny, přehlednost webu, a pak holt u nich občas nakoupím.

Tuhle blbost jistě vymyslel nějaký kreativní šéf marketingu, úplně vypatlaný. Ten by měl dostat zpětnou vazbu, že tohle je opravdu závadné.

365147

10.07.2018 17:34

Žádná pátá kolona v Kremlu? Zamyslete se znovu!

RE: Prezident Putin

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Mýlíte se. V každé zemi je mnoho lidí, kteří myslí hlavně na svůj zisk, a klidně prodají suverenitu země (za obchod se západními korporacemi, viz v tomto šílená Ukrajina). Medvěděv má vliv na všech ekonomických resortech a pokud vím, šéfka ruské centrální banky dokonce dostala za r.2015 cenu centrálních bankéřů (držela úrokovou sazbu na šílených 17%, později 10%, což podvazovalo ruské firmy, které v krizi nedosáhnuly na úvěry, západ měl v té době sazby 0.5% apod.).

Ale musíte hrát s tím, co máte v ruce, nikdo nedokáže vyměnit všechny drobné i větší oligarchy najednou, to je proces, který nastane, až doroste nová střední třída z těch, kteří byli v 90. letech náctiletí. Nelze vše řídit shora, pokud má země mít úspěch, musí pomáhat i lidé v regionech, zdola. Putin zastavil hlavní rozkrádačku surovin a řešil velké zahraniční útoky (ukončení války v Čečensku, atak Gruzie, útoky paramilitantních nacionalistů na východní Ukrajině, podivný sestřel MH-17, sankce a pád cen ropy), přitom ještě v r.2004 měl podporu v Německu i Francii, ale po Ukrajině už ne.

Ale pak (od r.2004 po válce v Iráku) začala éra arabských jar, a od r.2010 ohromný tlak na Rusko, které se současně musí rychle uvnitř rozvíjet (aby lidé viděli změny a věřili, aby vznikala ta nová střední vrstva), a současně se Rusko muselo velmi bránit.

Proto ten ohromný západní šok z "křídlatých střel" v r.2015, letících 2000km do Sýrie, nikdo to nečekal, Rusko mělo být stále v rozkladu a armáda nezreformovaná. Od této doby pak nastalo na západě to rusofobní šílenství, masírka se Sýrií, chem. zbraněmi, Ukrajinou, voleb v USA, sportovních šikan, atd.

Právě ten "signál" v r.2015 (úspěchy v Sýrii) toto způsobil, Rusko mělo být na dně a nebylo. Aktivizace nevládek je jedna rovina, mnohem horší je zatím netransformovaná personální situaci malých a středních oligarchů, co mají své peníze a chtějí prostě vyšší zisky, to je ten problém, který vyřeší až nová generace - možná, záleží na tom, co v nich je.

365203

10.07.2018 19:30

Žádná pátá kolona v Kremlu? Zamyslete se znovu!

RE: Prezident Putin

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Srovnáváte špatně. Rusko bylo velmi zaostalé, o tom není pochyb. Má svou evropskou část, pak severskou (asi jako Kanada), a pak dálně-východní. Po konci totality opravdu došlo - po prvním propadu - k jasnému rozvoji.

Asi bych se divil, kdyby od r.1998 (kdy vrcholil propad) dohnalo Rusko vyspělé země, to asi hned nehrozí, na druhou stranu tam vzniklo mnoho továren, nových částí měst, atd. Samozřejmě, mávnutím kouzelného proutku nikdo Rusko nerozvine, je to pouze na nich. Ale z voleb tamních lidí mám pocit, že Putin je na tamní poměry v jejich očích velmi dobrý vladař, v tak složité zemi, i klimaticky, populačně, nábožensky, vzhledem k výchozímu stavu, atd.

Takže jak vidíte, vždy si můžete najít hůl a s ní svého psa bít, ono 40.000 velmi chudobných žebráků v USA taky o něčem svědčí, opravdu jsou všichni líní, nikdo např. neonemocněl, atd? Takže pro mě "pokrok" je viditelné zlepšení od toho tragického stavu roku 1998, alespon v té evropské části. A ten je neoddiskutovatelný.

365212

09.08.2018 08:59

Podle pouzder raket v Sýrii jsem odhalil původní prodejce

To psaly dokonce i NY Times v r.2015, o střelách TOW.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

O tomto psaly dokonce noviny NYTimes, že střely TOW končí v rukách Al Nusry/Káidy (a tím i Daeše, Islámského Státu v Iráku a Sýrii - ISIS).

Viz citace:"Střely TOW dodaly Spojené státy Kataru a Saudům, s výhradou schválení cílové destinace použití. Střely TOW (dodané Saudy a Katarem) pomohly v Sýrii odrazit první ofenzívu vládních jednotek, podporovanou ruským letectvem. Vzhledem k tomu, že smlouvy s USA požadují odhalení koncového uživatele, povstalci tvrdí, že dodávky mají souhlas z Washingtonu.

Dokonce i v malém množství hrají tyto protitankové střely zásadní roli při získání výhody proti jednotkám Asada. Jeden z povstalců prohlásil, že "mohou získat získat rakety v jakémkoliv množství a kdekoliv potřebují, prakticky ihned".

Ovšem i když se to může jevit jako vítaný vývoj pro politiku Spojených států, v praxi to přináší další dilema, vzhledem k tomu, že ze zvýšené palební síly těží současně skupina al Nusra (*místní odnož teroristické skupiny al Káidy).

Jde o taktické spojenectví, které velitelé "Svobodné syrské armády" nazývají nepříjemným sňatkem z nutnosti, protože oni nemohou fungovat bez souhlasu větší a silnější fronty Nusra. Ale Assad pak tvrdí, že není velkých rozdílů mezi teroristy z al Nusry a tzv. umírněnými rebely."

http://www.nytimes.com/2015/10/13/world/middleeast...

365664

23.08.2018 19:53

Padesát let

RE: žádný socializmus s lidskou tváří

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Hluboce s vámi souhlasím, i když tu idealizaci pana Stwory chápu - to se holt stává, že pokud jsme do něčeho přímo a silně zapojeni, pak ztrácíme odstup.

366033

14.09.2018 02:45

Lži ohledně více pracovních míst v USA

další dva zdroje téhož...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Jo, pamatuji se, že o podobné věci hovořil profesor Zelený na závěr svého vystoupení v Hydeparku na ČT, poslední otázka to byla a shrnul ty fígle, jak se uměle zvyšuje to číslo, velmi podobně (kdo například jde v jednom týdnu na brigádu, nepočítá se celý měsíc mezi nezaměstnané).

viz 51. minuta - https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10441294653...

A podobně to shrnul i Jim Rickards ve své starší analýze Smrt peněz 2.0, kde nejsou cz titulky, ale zase hodně zajímavých grafů.

Viz 6.min 30.sec - https://youtu.be/9lcNrJVIgb8?t=384

366501

23.09.2018 07:42

Možnosti reakce Ruska na poslední provokaci

Saker má pravdu v tom,

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

že "normálně" má přehledovou mapu všech cílů velení PVO, které vymezuje působnost jednotlivým PL bateriím (známe to dobře z filmů bitvy o Británii, v archaické podobě map u prvních radarů).

Ovšem že ty PVO raketové baterie (komplety několika vozidel raket a hlavního místního radaru) mohou jednat i samostatně, ale velikost stíhačky a velikost většího letadla je většinou dobře rozpoznatelná. Komplikace musela vzniknout na straně komunikace dvou armád - syrské a ruské, a to opravdu musí vyřešit.

Na druhou stranu, pokud Israel nějakým způsobem trochu nepřibrzdí v jeho fanatickém tažení proti íránským dodávkám do Sýrie, pak nenastane klid.

Rusko hraje o čas, to je jasné, ale opravdu se zdá, že Francie, Británie a USA, v čele s Israelem, po porážce džihádu v Sýrii úspěšně nastoupily na jeho místo, což mi přijde pro Syřany naprosto zoufalé. V Iráku zmizel skoro milion arabských křesťanů, jak to asi dopadne v Sýrii?

Tahle "politika" západu mi přijde už opravdu nechutná, a US army by "za odměnu" měla být vypráskána z Evropy, protože důsledky US válek a následných finančních a hospodářských krizí těžce zasahují právě Francii, Británii a Německo - viz nárůsty dluhů z cca 60% na 100% k HDP u Francie po r.2008, což byla krize vzniklá hlavně důsledkem událostí po 11. září a válce v Iráku.

A co jsme udělali my, jako ČR? Stále lezeme do zádele těm, co lhali o důvodech války v Iráku i Libyi, co lžou i o Sýrii. Podporujeme diplomatickou štvanici proti Rusku (viz to neadekvátní vyloučení tří diplomatů, na naši velikost zbytečně veliké), a ještě jsme jako ČR dali bjanko šek US army na průjezdy zemí. Vidím, že i my v ČR máme svůj díl odpovědnosti, ta situace se stává velmi nebezpečnou, jako kdyby Israel, Francie, Britové a USA chtěly vyprovokovat Rusko k odvetě a pak silně zaútočit na Sýrii. A naši "mládežníci" (narozdíl od těch v USA v 60.letech) slepě toto podporují a nevidí, kam to může vést. O ČT a spol. raději pak nemluvě, jejich objektivita je pro mě v tomto nulová.

366696

25.09.2018 05:49

Syrsko-ruské vítězství je jediný způsob, jak pomstít izraelsko-francouzské údery

RE: Dnes je to stejně o penězích - ekonomice

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Rostoucí ceny ropy jsou v souvislosti s novými sankcemi USA na Írán, tady jste vedle.

https://www.novinky.cz/ekonomika/484251-ropa-ma-st...

Cituji:"Důvodem růstu ceny budou podle obchodníků především nové americké sankce vůči Íránu. Na trhu totiž není dost kapacity, které by nahradily íránský export černého zlata v odhadovaném objemu pro poslední čtvrtletí až dva milióny barelů denně.

Daniel Jaeggi, spolumajitel společnosti Mercuria Energy, má za to, že se ropa na hranici 100 dolarů dostane ještě letos, podle Bena Luckocka, jednoho z ředitelů společnosti Trafigura, to bude spíše po Novém roce. I on ale očekává, že okolo Vánoc už bude barel ropy stát 90 dolarů."

Takže...

Nové US sankce už platí, hlavní ale začnou 4. října. A Evropa se opět podřizuje USA, jako v lživé válce v Iráku a Libyi. Důsledky těch válek pro Evropu vidíme každý den. Přitom Írán dohodu plní a žádné jaderné zbraně nemá, je to čistě silová hra Trumpa a Netanjahua, prakticky i proti zájmům občanů USA i Evropy.

A zatímco Saúdi způsobují v Jemenu smrt statísíců dětí hladem, Procházková opouští lidovky kvůli článku o 50 sirotcích. Zatímco USA a Izrael rozvrací (s Francií a Británií) jednu zemi za druhou, my povolujeme přejezdy US vojsk bez souhlasu parlamentu a porobené Německo ohlašuje navýšení US vojsk na svém území na víc než 32.000 vojáků. Oni opět touží po válce, a Írán byl a je na jejich seznamu cílů. Důvody pro válku jsou opět zfalšované, opět to odnese Evropa hlubokou finanční a migrační krizí. A bude to kolem r.2020 silnější problém, než v r.2008.

366727

01.10.2018 02:38

Kapitulace nebo odpor?

Jen připomenu zajímavé odkazy

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

tři díly Starikova o Rakousku, Španělsku a ČSR (Mnichov) ve 30.letech:

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/08/7355-epi...

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/08/7357-epi...

http://www.zvedavec.org/komentare/2017/09/7367-epi...

A ještě zajímavější díl o tom, kdo dal v r.1922 Hitlerovi první "školu" a peníze:
http://www.zvedavec.org/komentare/2015/08/6552-epi...

Ocituji: Adolf Hitler neměl přítele na trhu, ale měl jednoho skutečně bohatého kámoše jménem Ernst Hanfstaengl, a to stačilo, neboť to byl on, kdo poskytl peníze na propagandu! „V březnu 1923 dal Hanfstaengl Hitlerovi půjčku 1,000 dolarů – v té době šílené prachy.“ (Konrad Neiden: „Der Führer“).

Hanfstaengl: „Hitler: Ztracená léta“: Za peníze od svého amerického mecenáše si nacisté koupili nový tiskařský list pro své noviny, Völkischer Beobachter. Hitlerovy noviny již nebyly malým zpravodajem, byly to noviny normálního formátu a vycházely každý den! Ale Hanfstaengl nezůstal jen u vytvoření první hlásné trouby nacistů. Osobně přetáhl karikaturistu Schwartzera, aby udělal novou hlavičku a úpravu, a také navrhl pro noviny nové heslo – „Práce a chléb“. (ibid=tentýž zdroj).

Když uvedl nacistický tisk do pohybu, Hanfstaengl přešel k pomáhání Hitlerovi s malými, avšak velmi důležitými věcmi. Byl to on, kdo svému příteli Adolfovi vysvětlil, jak důležité je mít správný typ hudby k nabití davu a k rozpumpování jeho nadšení. Jako příklad hrál Putzi pro vůdce bojové písně z Harvardu a Hitler dokonce „přiměl orchestr úderných jednotek tyto melodie nazkoušet“. Hanfstaengl pak osobně složil tucet nových písní pro pochody úderných jednotek! (ibid)

...po neúspěchu puče Hitler utekl do Hanfstaenglova domu ve vesnici Uffing, asi 60 km od Mnichova. (Desmond Seward: „Napoleon a Hitler“). V zoufalství dosáhla jeho povahová hysterie vrcholu. Když neviděl jinou možnost, rozhodl se Hitler zabít a dal si revolver ke spánku. Jak víme, nedokončil to. Komu upřímně vděčíme za záchranu života nejodpornější kreatury v historii? – Hanfstaenglově ženě, vyrazila revolver Hitlerovi z ruky. Hitler byl později zatčen v Hanfstaenglově domě a odvezen do vězení, kde začal zpracovávat Hanfstaenglovy myšlenky do knihy. Führerovým prvním činem na svobodě, po opuštění vězení, nebylo, že by zašel za Heringem nebo Rosenbergem, ale zašel do Hanfstaenglova nového domu za řekou Isar…

366820

14.10.2018 22:28

Váš životní styl už nalajnovali jiní

Ano, všechno spěje dík pokroku k osvobození od dřiny.

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Od Platóna a jeho správně spravované obce, až dnes k inteligentním strojům.

Ale jako vždy to má háček - malá skupina elit, ti nejbohatší z bohatších, vždy a znovu vsadí na mamon, pořád dokola už asi 5000 let.

Otázka tak zní jinak - dokážeme se jako lidská rasa vymanit jednou ze svého stínu, kdy jeden druhému si jdeme po krku?

367070

29.10.2018 00:34

My kacíři

na odlehčení ...

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

Co když to je jako v Matrixu, pořád dokola?

Žijeme vlastně v kastovním systému, elity utrácejí a jdou si po krku, lidé brblají a často na elitní spory i umírají. Možná bude zapotřebí najít "vyvoleného", aby tento kolotoč zmaru a sobectví byl konečně přetržen, protože z lidstva se dík technologiím stává výkonná nemoc planety, ohrožujeme tím ale nakonec hlavně sami sebe.

Pokud máme překonat tuto tíhu, navíc jako malý národ, pak nezbývá, než se snažit pochopit, jestli je vůbec možné elity změnit - jinak než sebevraždou celé (kulturní) západní křesťanské civilizace.

Britové už zradili tolik lidí, a Amerika je okupována skrytou mocí, co ji vysává. Co se musí stát, aby to někdo zlomil? Jakou školu o 20.století otevřít, aby přebila konzumní lákadla? A je možné vůbec předurčený osud změnit?

367345

29.10.2018 19:11

My kacíři

RE: citát: kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem

PavelSam 2a00:x:x:x:x:x

No, to si trochu myslím taky .-) . Spíš jde o tu druhou možnost...

367356

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

32

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 70 čtenářů částkou 11 342 korun, což je 32 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,26 Kč
Euro
25,50 Kč
Libra
29,75 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,21 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,20 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,30 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 737,00 Kč
1 unce stříbra
576,29 Kč
Bitcoin
826 174,78 Kč

Poslední aktualizace: 17.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 374 173