Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jokr

Nalezeno 42 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

12.06.2015 12:08

Pokud USA uspějí u nalákání Běloruska a Arménie, bude mít Rusko problémy

RE: Nevidím to tak černě.

jokr 89.?.?.?

Proč by USA měly odmítnout zaplatit Číně dluhopisy? Pro FED je otázkou vteřin vyťukat na klávesnici PC cca 1,3 bil USD a dluhopisy od Číny odkoupit.

334569

12.06.2015 15:06

Pokud USA uspějí u nalákání Běloruska a Arménie, bude mít Rusko problémy

RE: Nevidím to tak černě.

jokr 89.?.?.?

Myslím si, že by Čína udělala nejlíp, kdyby americké dluhopisy prodala okamžitě. V tuto chvíli by je FED koupil. Pokud si USA nevědí rady s Ruskem, nemají bankéři zájem na celosvětovém krachu. Až USA převálcují Rusko (pevně doufám, že se to nestane), nechají bankéři svět zkrachovat a Čína už nedostane nic. Padnou dluhopisy i akcie. Dluhy budou smazány, úspory také (včetně těch v důchodových fondech). Zavede se pracovní povinnost a přídělový systém.

334575

12.06.2015 20:54

Pokud USA uspějí u nalákání Běloruska a Arménie, bude mít Rusko problémy

RE: Nevidím to tak černě.

jokr 89.?.?.?

A co dostanou Číňané, když dluhopisy prodají na burze? Zlato?

334607

12.06.2015 22:10

Pokud USA uspějí u nalákání Běloruska a Arménie, bude mít Rusko problémy

RE: Slušně kvalifikovaný rozbor prekérní situace Ruska

jokr 89.?.?.?

Barevné revoluce v Rusku bych se nebál. Pokud se Západ nezmocní médií v Rusku (nevím jak by to Západ dokázal), tak to nelze provést. Neziskovky jsou už provařené. Souhlasím, že jediné, na co se může Rusko spolehnout, jsou jaderné zbraně. Pokud ty nelze nějak eliminovat, pak to budou mít loutkovodiči těžké. Myslím si, že i kdyby bylo možno "zastavit" rakety, ke zničení života na Zemi by stačilo odpálit jaderné zbraně na území Ruska (v případě, že by byli Rusové zahnání do kouta). Proto snad Západ do tohoto rizika nepůjde. Jenže vzdát to loutkovodiči nemohou. Pokud by svět odmítl přijímat USD, jejich moc padne. Jsou pod časovým tlakem. Takže "babo raď"!

334609

13.06.2015 10:07

Stěhování národů může znamenat konec světa!

Chaos je šířen úmyslně, nikoli omylem

jokr 89.?.?.?

Mám pocit, že autor článku považuje vměšování Západu v Libyi, Iráku, Sýrii apod. za snahu Západu zavést v těchto zemích svobodu a blahobyt. A že se to jen nepovedlo. To je omyl. Záměr byl jiný a ten se povedl. Záměr byl vyvolat chaos, který se bude šířit po celém světě. USA resp. NATO nejsou schopné útočit proti celému světu a všechny pobít. Dokáží však vyvolat konflikty, ve kterých se lidé pozabíjejí navzájem. Výsledek je stejný, ale mnohem snadněji dosažitelný. V tomto smyslu se vyjádřil i George Friedman ve svém projevu v Chicago Council zde: https://www.youtube.com/watch?v=LLtm-3jTJWE

334630

05.07.2015 13:58

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Agrese muslimu do Evropy ze Spanelska,

jokr 89.?.?.?

Mohl byste vysvětlit, co Vás tak pobavilo?

336017

05.07.2015 17:58

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Agrese muslimu do Evropy ze Spanelska,

jokr 89.?.?.?

Myslím si, že se mýlíte. Peníze vznikají v centrálních a komerčních bankách. V těch komerčních mnohem více. V obou případech lze hovořit o vzniku peněz "z čistého vzduchu". To není konspirační teorie, nýbrž základ ekonomie. Pokud Vám to není jasné, vygooglujte si "bankovnictví částečných rezerv".

336036

06.07.2015 11:40

Řecko může opět zachránit Západ

RE: Agrese muslimu do Evropy ze Spanelska,

jokr 89.?.?.?

Ve svém příspěvku jste se zmiňoval o vytváření peněz pouze ze strany centrálních bank a pokrývání vytvořených hodnot těmito penězi. Já jsem chtěl upozornit na to, že mnohem větší význam v tomto mají komerční banky, kdy se množství vytvořených peněz odvíjí od úrokové míry stanovené CB. Dnes jsou úrokové míry ve vyspělém světě téměř nulové, přesto to nevede k potřebnému růstu objemu úvěrů. Tento nástroj přestal fungovat a bylo nutné peníze tisknout.
Navíc jsem Váš příspěvek pochopil tak, že zpochybňujete tvorbu peněz "z čistého vzduchu" a považujete to za spikleneckou teorii.

336090

31.08.2015 15:30

Zastiňování amerického dolaru juanem

Nerozumím tomu.

jokr 78.?.?.?

Oficiálně tvoří čínské zlaté rezervy něco přes 1600 tun. Zde se píše, že jen za jeden měsíc koupila 600 tun. To mi nějak nesedí. V článku je uvedeno, že Čína provádí QE, aby zlevnila své zboží, tedy aby oslabila juan a zároveň se píše, že prodává USA dluhopisy a zbavuje se USD, aby podpořila juan. Chce tedy Čína posílit nebo oslabit juan?

338835

31.08.2015 21:54

Zastiňování amerického dolaru juanem

RE: Čína hodně dlouho dodávala do USA na dluh!

jokr 78.?.?.?

Je potřeba aby alespoň největší ekonomiky světa přestaly přijímat USD jako platidlo i kdyby z toho měla být 3. světová. USA by tím ztratily moc. Pokud budou všichni USA stále ustupovat, dočkáme se otroctví, které bude horší než smrt.

338857

31.08.2015 22:08

Zastiňování amerického dolaru juanem

RE: Nerozumím tomu.

jokr 78.?.?.?

Souhlasím, mám jen výhradu ke větě z článku: „Lidová banka Číny se zbavovala dolarů a nakupovala juan, aby podpořila kurz, což je politika ..." Myslím si, že se Čína zbavovala dolarů proto, aby se jich zbavila, ne proto, aby podpořila kurz juanu. To je vedlejší efekt, který si Čína nepřeje. Chce slabý juan, aby se jí dobře vyváželo.

338858

15.01.2016 13:29

Nesplacení dluhů jako zbraň: Poslední odpověď Ruska na agresi Západu?

RE: Trochu ohľadom kontroverznosti centrálnych bánk...

jokr 78.?.?.?

Odhaduju, že na intervence ČNB bylo vytvořeno a prodáno cca 500 mld Kč. Do konce intervencí to může být např. 700 až 800 mld Kč. Tyto Kč nakoupili velcí kluci v Londýně a New Yorku za Eura a dolary. Až ČNB přestane intervenovat a kurz Kč posílí např. o 10%, pak velcí kluci prodají Kč, koupí Eura a tím vydělají 70 až 80 mld Kč (resp. cca 3 mld Eur). To už se vyplatí takovou akci zorganizovat. Někdo musí o tuto částku přijít.

344436

15.07.2016 17:44

Kdo seje vítr, sklízí bouři

Evropská občanská válka

jokr 78.?.?.?

Myslím si, že těm několika rodinám, co řídí vývoj v Evropě a Americe, na Evropě už nezáleží. Evropu zcela ovládnout pouze oblbováním lidí už nepůjde. Evropští politici sice mají plná ústa integrace, ale ve skutečnosti si ji nepřejí a proto ji sabotují. Ve Spojených státech evropských by se z nynějších národních politiků stali politici regionální. U koryta by byli pouze politici v evropské vládě, ostatní by paběrkovali. Bude proto potřeba ovládnout Evropu silou. Tj. skrze občanskou válku. Pro ní je potřeba připravit podmínky. V prvé řadě rozdmýchat v Evropě nenávist mezi muslimy a zbytkem obyvatel. To se poslední dobou nejintenzivněji děje ve Francii. Proč právě ve Francii? Protože zde mají "muslimští teroristé" nejlepší zázemí. Myslím si, že po vzplanutí občanské války ve Francii, dojde k jejímu šíření do ostatních zemí Evropy. Výrazným krokem ve vývoji bude odzbrojení občanů Evropy, na kterém se horečně pracuje. V Česku je asi 40 000 policajtů, vojáků asi 22 000. Odzbrojení se v Česku bude týkat asi 300 000 občanů. Pokud by těmto lidem zbraně zůstaly, kladli by "teroristům" značný odpor. Zatímco vojáci a policajti budou jednat na základě rozkazu, lidem by velel pouze pud sebezáchovy. "Teroristé" zbraně mít budou. Odkud? No od těch, co je dodávají např. umírněným teroristům v Sýrii. Takže očekávám v Evropě masakr, jaký možná ještě svět nezažil.

350449

15.07.2016 20:41

Kdo seje vítr, sklízí bouři

RE: Evropská občanská válka

jokr 78.?.?.?

Vzpomínám si na dobu po listopadu 1989. Tehdy jsem na euforii kamarádů reagoval tím, že se mi to nějak nezdá. Pokud mocní tohoto světa upustili od zotročení lidstva formou komunismu, pak asi našli nějakou rychlejší cestu. Takže nás asi čeká něco ještě horšího. Samozřejmě jsem sklidil posměch.

350461

13.01.2017 13:03

Americký stát ve státě se topí v problémech

Diskrétní elita

jokr 78.?.?.?

Tak to nazval profesor Jan Keller.

355008

30.04.2018 13:29

Kime, nevzdávej se svých zbraní!

Nesouhlasím s článkem

jokr 78.?.?.?

Pana Stwory si velice vážím a prakticky vždy měl na věci stejný názor jako já. Tentokrát s obsahem článku nesouhlasím. Intuitivně cítím, že je to jinak. Svůj názor nechci nikomu vnucovat, je to jen hypotéza. Podle mne byla Severní Korea laboratoří, ve které se zkoumala psychika lidí žijících po generace ve tvrdé totalitě, aby se výsledky využily v NVO. A tento pokus prostě skončil. Nabízí se otázka proč by KLDR vyvíjela jaderné zbraně, pokud by byli Kimové jen loutkami světových loutkovodičů? Odpověděl bych, že se už v historii odehrálo hodně divadel k ovlivnění veřejného mínění. Ví někdo jistě, kdo v KLDR vládne? Je to opravdu usměvavý tlouštík Kim? Ví někdo, kdo má skutečně severokorejský jaderný program pod kontrolou? Jak by mohla KLDR jednat svobodně a nezávisle, když neporovnatelně jaderně silnějšímu Rusku se to zcela povedlo až nástupem Putina. SSSR založili světoví loutkovodiči prostřednictvím Německa. Takže na počátku byl SSSR plně v rukou Západu. Situace se změnila až, když Sověti získali pomocí tajných služeb návod na výrobu atomové zbraně. Myslím si, že i pak měl Západ v SSSR dost svých lidí. Nakonec byl SSSR rozpuštěn, neboť Západu už nestačily pouze levné suroviny, levná ocel apod. Vývoj technologií si vyžádal změnu v přístupu. Západ potřeboval udělat z Ruska kolonii jako je Východní Evropa. Rozkrást přírodní bohatsví, zotročit zavedením výrob využívajících levnou pracovní sílu a vytvořit odbytiště pro západní zboží (často nekvalitní). To se však v Rusku přes "nadějný" vývoj za dob Jelcina, nepodařilo.

363897

30.04.2018 21:44

Kime, nevzdávej se svých zbraní!

RE: Nesouhlasím s článkem

jokr 78.?.?.?

Ano, určitě. Už fakt, že byl SSSR v roce 1941 napaden Hitlerem, svědčí o tom, že vývoj v SSSR nebyl v souladu s představami Západu. Nicméně právě vítězství nad Hitlerem a atomová bomba velice posílily pozici Stalina. Byl tak "drzý", že zahájil tažení proti těm, o kterých se nesmí mluvit. Důsledkem toho byl u nás proces se Slánským a dalšími.

363907

30.04.2018 22:20

Kime, nevzdávej se svých zbraní!

RE: Nesouhlasím s článkem

jokr 78.?.?.?

Ano, hlavní změnou byl nástup Stalina k moci. Mám jen připomínku k tomu, kdy se staly USA velmocí. Podle mne to byl vznik FEDu v roce 1913. Myslím si, že není náhoda, když za několik měsíců vypukla světová válka, pak VŘSR, následně hospodářská krize a pak zase 2. sv. válka. V době, kdy dolary tiskl stát, by si bankéři na tak velké akce netroufli.

363908

23.03.2019 23:00

Když dojde na fakta

RE: Tak už se hlouposti dostaly i na Zvědavec

jokr 78.?.?.?

Moudrý muži, můžete nám pomatencům ještě vysvětlit kam mizely prázdné nábojnice z videa na této stránce? https://phibetaiota.net/2019/03/breaking-james-fetzer-new-zealand-false-flag-no-one-died-muslim-director-of-crisis-actors-disappearing-bullet-casings-from-special-effects-call-for-international-muslim-investigation-with-full/ a také proč byly v mešitě hromady mrtvol už před příchodem střelce? Děkuji.

370511

24.03.2019 13:30

Když dojde na fakta

RE: Tak už se hlouposti dostaly i na Zvědavec

jokr 78.?.?.?

Lovče idiotů, pokud se domníváte, že jste argument neporušeného skla vyvrátil, pak Vám nedoporučuju, abyste nějaký článek psal. Jenom se ještě více zesměšníte. Po střelbě do předního skla jelo auto cca ještě 2 minuty. Projíždělo úseky osvětlené sluncem pod různými úhly i úseky ve stínu. Aby v žádném okamžiku nebylo vidět ani jednu ze tří děr je nemožné. Vaše vysvětlení hromad těl před střelbou je neuspokojivé. Vy byste v takové situaci poslechl a lehl byste si do kouta nebo byste utekl volným prostorem ven, tak jak to udělala jedna osoba na videu? Mizející nábojnice jste nevysvětlil, protože na to ani Vaše fantazie nestačí. Myslím, že vysvětlení Pacholíčka přesně vystihuje motivaci Vašeho jednání. I kdyby se mocným tohoto světa podařilo s pomocí poskoků jako jste Vy, dosáhnout absolutní moci, tak Vy a Vaši potomci žádné výhody mít nebudete. Mocní Vás bez mrknutí oka hodí přes palubu. Víte proč? Protože Vás už nebudou potřebovat.

370529

24.03.2019 15:48

Když dojde na fakta

RE: Tak už se hlouposti dostaly i na Zvědavec

jokr 78.?.?.?

Lovče, máte to marné. Můžete být sebevětší odborník na techniku, přesto Vám nikdo neuvěří, že nějaká komprese videa může způsobit neviditelnost nábojnic ležících na zemi. Asi to bude jako s těmi dírami ve skle. Ony tam jsou, pouze je nikdo nevidí. Jak dokáží být zaprodáni experti jsem se přesvědčil na přednášce prof Walda z ČVUT o 11. září, odborníka na kovové konstrukce budov, který uznal námitku posluchače, že teplo uvolněné hořením benzínu by neoslabilo kovovou konstrukci (1 l benzínu na 2 tuny oceli) a prohlásil, že benzín byla jen zápalka, která zapálila zařízení kanceláří. Hořící papír prý způsobil žár, jenž poslal budovu k zemi. Druhá perla z úst váženého profesora zazněla na námitku, proč stále hovoří o pádu typickým pro budovy oslabené požárem, když v historii lidstva žádná budova s kovovou konstrukcí v důsledku požáru nespadla? Profesor odvětil: ...ale spadla, hned 4 budovy spadly vlivem požáru při zemětřesení v Kobe. Kdyby mi někdo nevěřil, mohu dát link na videozáznam přednášky. Tož tak nějak je to s některými experty.

370534

24.03.2019 18:40

Když dojde na fakta

RE: Tak už se hlouposti dostaly i na Zvědavec

jokr 78.?.?.?

Tak s těmi dírami ve skle jste mne přesvědčil. Soustředil jsem se na sklo a stíny na palubní desce jsem přehlédl. Takhle má vypadat argumentace, to beru. Ty nábojnice ale na zemi nevidím. No budiž, proč by někdo tuto část videa falšoval. Takže zbývá vysvětlit proč se lidé tlačili v koutech modlitebny a neutekli východy po stranách? Utéct by bylo rychlejší než se shromáždit v koutech místnosti.

370543

24.01.2020 14:10

Sto tisíc pro Milion chvilek za jediný den

Co mi vadí.

jokr 78.?.?.?

Mainstream lže a většina lidí to ví. Alternativní média by se měla snažit informovat lidi pravdivě. Jen tak mohou přesvědčit naivky věřící mainstreamu. Pokud však budou také lhát, např. že ČR kupuje vrtulníky za 40 mld (ve skutečnosti ze 14,5 mld), tak je lidé hodí do jednoho pytle s mainstreamem. To je důvod, pro který i rozumný člověk zařadí Zvědavce mezi dezinformační weby.

376356

24.01.2020 14:56

Sto tisíc pro Milion chvilek za jediný den

RE: Co mi vadí.

jokr 78.?.?.?

Nemyslím to zle a kritizuji hlavně zdroj (arfa.cz), že od 28. prosince chybu neopravil. Jsou to maličkosti, které ale zbytečně nahrávají na smeč kritikům alternativních médii.

376358

24.01.2020 19:21

Sto tisíc pro Milion chvilek za jediný den

RE: Co mi vadí.

jokr 78.?.?.?

Pane Stworo, velice si Vás vážím, proto mne velmi mrzí, že jsem Vás naštval. Asi jsem se nešikovně vyjádřil a za to se omlouvám. Můj příspěvek možná vyzněl útočně, ale nemyslel jsem to tak. Lidé se dělí na zhruba stejně početné tábory. Síly jsou vyrovnané, takže jde o každý hlas. Proto si myslím, že by se měly alternativní média vyvarovat chyb, které nahrávají protistraně.

Přeju Vám vše dobré a nenechte se otrávit kibici jako jsem já [smích]

376370

30.06.2020 10:50

Rozval státních financí - přichystejte si peněženky

Úrokové výdaje na obsluhu státního dluhu

jokr 78.?.?.?

Ze stránek MFČR plyne, že úrokové výdaje na obsluhu státního dluhu činily v roce 2019 částku 39,4 mld Kč. Pokud si někdo plete dluhovou službu s úroky, neměl by publikovat články s touto tématikou.

https://www.mfcr.cz/cs/verejny-sektor/rizeni-statniho-dluhu/dluhova-statistika/naklady-statniho-dluhu

380266

30.06.2020 16:59

Rozval státních financí - přichystejte si peněženky

RE: Sledujete-li ...

jokr 78.?.?.?

Vystihl jste to naprosto přesně. Vznik FEDu umožnil nejmocnějším bankéřům disponovat neomezenými finančními prostředky. Není asi náhoda, že o několik měsíců později vypukla 1. sv. válka, v jejím rámci bolševická revoluce v Rusku, pak světová hospodářská krize a na ni navazující 2. sv. válka. Domnívám se, že do těchto gigantických finančně náročných akcí by se bankéři neodvážili pustit, pokud by se jim nepodařilo prosadit vznik FEDu. Myslím si, že pokud by FED nevznikl a dolary nadále tiskl stát, tak by se historie odvíjela jinak.

380275

30.06.2020 21:27

Rozval státních financí - přichystejte si peněženky

RE: Sledujete-li ...

jokr 78.?.?.?

Myslím si, že by se dalo válčení po vzniku FEDu kvalitativně i kvantitativně odlišit od těch předchozích. Nárůst populace na trojnásobek bych nespojoval s existencí FEDu a ani bych ho nepovažoval za něco pozitivního. S penězi nesouvisí. Nejvíce se množí chudí a nevzdělaní.

380279

13.07.2020 11:02

Požitek z fotbalového televizního přenosu z roku 1996

Naprostý souhlas s autorem článku

jokr 78.?.?.?

Byly doby, kdy jsem se těšíval na fotbalové zápasy typu finále MS, ME, evropské ligy apod. Dnes ještě občas na něco kouknu, ale jen, abych potěšil oko skvělými výkony fotbalistů jako je Ronaldo nebo Messi. O vzrušující atmosféru zápasů mne připravil Jaromír Bosák.

380530

22.09.2020 21:10

Kozel zahradníkem

RE: Opravdu byste se, pane Stworo, měl ve svých soudech krotit.

jokr 78.?.?.?

A co virus obyčejné chřipky, má podle Vás potenciál bojové látky? ... panebože.

382274

26.10.2020 10:32

Trudeaův bláznivý plán nebo lživá zpráva?

Budoucnost není růžová

jokr 78.?.?.?

Zda je tento plán fake news nebo ne, není až tak podstatné. Jisté je, že k velkým změnám v budoucnu dojde. Nejmocnější tohoto světa (bankéři) se snažili nastolit skrze Marxe, Lenina a dalších komunismus (žádný majetek, žádné peníze, pracovní povinnost, přídělový systém). Jejich plán se nepodařilo prosadit, ale to neznamená, že to vzdali. Zvolili pouze jinou cestu k cíli. Proto došlo ke zbourání železné opony (1989). Lidé jsou bezbranní, budou se muset podvolit síle. Je tu ale stát, který se dokáže ubránit, a to je Rusko. Nevím jak si to bankéři představují. Chtějí zavést komunismus (NWO) všude kromě Ruska? To je nebude uspokojovat.

383457

26.10.2020 18:44

Trudeaův bláznivý plán nebo lživá zpráva?

RE: Budoucnost není růžová

jokr 78.?.?.?

Byl by to paradox, kdyby byli lidé stříleni na hranicích při pokusu o útěk ze Západu do Ruska.

383481

27.10.2020 10:45

Trudeaův bláznivý plán nebo lživá zpráva?

RE: Budoucnost není růžová

jokr 78.?.?.?

Tou sílou jsem měl na mysli vnější sílu jako je turecká a americká armáda. Podle mne je rozkol mezi Tureckem a USA jen divadlo. Myslím si, že je Erdogan loutka bankéřů stejně jako byl Hitler. K početné a dobře vyzbrojené turecké armádě je nutno připočíst miliony migrantů v Turecku a miliony islamistů už v Evropě žijících. Proč Erdogan dovolil, aby do Turecka přišlo téměř 4 miliony migrantů? Mohl je na hranicích tvrdě zastavit. Nemyslím si, že se bál kritiky za porušování lidských práv. Pustil je do Turecka, protože je bude potřebovat. Jakou šanci pak mají zcela bezbranní Evropané?

383509

27.10.2020 13:42

Trudeaův bláznivý plán nebo lživá zpráva?

RE: Budoucnost není růžová

jokr 78.?.?.?

Obávám se, že ho Rus nebude mít zájem umravnit. Ve srovnání s II. WW je tu jeden rozdíl. Rusko má atomové zbraně schopné zničit svět. Tudíž ho nemůže nikdo napadnout. Rusko je tedy v bezpečí a může mu být jedno, co se děje ve zbytku světa. A za Evropu, která do něj jen kope, asi nasazovat životy nebude.

383516

27.10.2020 17:52

Trudeaův bláznivý plán nebo lživá zpráva?

RE: Budoucnost není růžová

jokr 78.?.?.?

Rus s Turkem válčí tak nějak opatrně. Rusové racionálně hájí své zájmy. Nechtějí mít radikální muslimy na své hranici. Proto zasáhli v Sýrii proti IS, jenž měl v úmyslu rozšířit se až k ruské hranici. Myslím si, že proto mají dva důvody. Jednak nestojí o nějakou rebelii domácích muslimů a pak radikální muslimové na hranici Ruska rovná se americké základny na hranici Ruska, neboť v Sýrii a jinde se ukázalo, že USA a radikální muslimové jsou věrní spojenci. Pro Rusy je důležité, aby nepadly do rukou Západu nárazníkové země, Ukrajina a Bělorusko. Domnívám se, že zbytek Evropy je jim lhostejný.

383524

03.12.2020 01:49

Nebuďme hejlové

Moc bankéřům zajišťují prodejní lidé

jokr 78.?.?.?

Problém nevidím v těch několika bankéřských rodinách, ale ve vrstvě společnosti, která jim slouží. Tj. tajné služby, politici, armáda atd. Bez nich by bankéři žádnou moc neměli.

384459

03.12.2020 10:29

Nebuďme hejlové

RE: Nutnost dluhů v kapitalismu a banky

jokr 78.?.?.?

V bodě 2) s Vámi nesouhlasím. Nemyslím si, že jsou majitelé korporací jako je Google, Amazon apod. bohatší než majitelé bank. Majitelé FEDu jsou zároveň vlastníci komerčních bank, korporací jako jsou ropné společnosti, zbrojařské firmy apod. Jejich moc vychází z dlouhodobého působení na světové scéně. Měli dost času omotat svět pavučinou tajných služeb a koupit si všechny, které potřebují ke svému vládnutí. Peníze mohou tisknout neomezeně. To jim umožňuje organizovat gigantické akce jako světové války, krize a revoluce. Nepovažuju za náhodu, že pár měsíců po založení FEDu začal řetězec událostí, který výrazně změnil svět (1.sv. válka, bolševická revoluce, hospodářská krize, 2.sv. válka). Jsem přesvědčen, že kdyby se nepodařilo založit FED, k těmto událostem by nedošlo. Společnosti jako Google, Amazon a další jsou mladé a neměly čas získat "dlouhé prsty". Myslím si, že jsou to jen další služebníci bankéřů, se kterými mohou kdykoli zatočit. Ekonomický, popřípadě fyzicky. Ani prezidenti s ohromnou ochrankou nebyli ušetřeni atentátů. Co zmůžou proti bankéřům Bezos, Zuckerberg a jiní?

384469

16.12.2020 00:14

Čo je v skutočnosti v Pfizerovej vakcíne?

RE: ešte

jokr 78.?.?.?

Jak je to s volným prodejem Isoprinosine v Polsku? Chtěl jsem ho přes internet objednat, ale všude je na recept.

384802

10.02.2021 12:24

Státní hospodaření na dluh je hazard

Pracovat a šetřit

jokr 78.?.?.?

Pracovat a šetřit by mělo smysl, pokud by se tím řídil celý svět. Je nepřijatelné, aby se na Východě vyrábělo a šetřilo a Západ si východní produkci nakupoval za natištěné peníze. V současnosti je proud zboží z Východu na Západ tak velký, že je nedostatek přepravních kontejnerů a doprava mnohonásobně zdražila.
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/doprava/tankery-doprava/r~2e9001fc66c711ebaabd0cc47ab5f122/

386414

10.02.2021 19:14

Státní hospodaření na dluh je hazard

RE: Pracovat a šetřit

jokr 78.?.?.?

Pojmy Východ a Západ jsem použil ve smyslu politickém, nikoli zeměpisném. Proto také ta velká písmena. Z tohoto pohledu považuju Japonsko za Západ. Z hlediska státního dluhu je možné státy jako Rusko, Čína, státy východní Evropy apod. považovat, v porovnání se Západem, za šetřivé.

386420

12.02.2021 01:14

Státní hospodaření na dluh je hazard

RE: Pracovat a šetřit

jokr 78.?.?.?

Dovolím si s Vámi nesouhlasit. USA disponují největší vojenskou sílou na této planetě. Díky ní je dolar akceptován téměř v celém světě. Každý, kdo ho odmítal, špatně skončil (Husajn, Kaddáfí). Východ vyrábí, žije skromně a ještě půjčuje Západu na nákup východního zboží. A když to nestačí, tak si přitiskne. Tomu neříkám Západ v rukou Východu. Mně se to jeví jako Východ kolonií Západu.

386474

14.05.2021 15:22

Je rozumné vyhánět čerta Belzebumem?

RE: Zažijeme škrtací/škrtící politiku něco jako Kalousek č. II.

jokr 78.?.?.?

Téměř všichni se děsí současných hrůzostrašných deficitů. Dělají si snad s deficitem starosti Řekové, Italové, Američané a další? Nedělají, protože pro ně ECB a FED peníze jednoduše natisknou. V USA je nedostatek pracovních sil a zároveň vysoká nezaměstnanost. Na hůře placené místa se už nedají sehnat zaměstnanci, protože podpora v nezaměstnanosti je vyšší než mzda. My bychom mohli také tisknout peníze, ale nebudeme. U nás se to bude řešit zvyšováním daní všeho druhu, prostě odíráním občanů. Takže problém není v deficitech, ale v tom, že jsme kolonií Západu.

388765

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
743 477,65 Kč

Poslední aktualizace: 12.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 225 566