Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jikjik

Nalezeno 25 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

16.12.2014 11:43

Tábor smrti Talerhof (3)

souvislosti

jikjik 90.?.?.?

Obecně se vžilo do povědomí, že c&k Rakousko-Uhersko bylo takovou dobu selanky... No, postupem času přicházím na to, že to tak "úplně" pravda není, naopak v roce 1918 to skončilo tak, jak prostě muselo. Staré mocnářství, obzvláště Rakušáci (především čeští Němci) a Uhři vyrobili hodně velký problém, když ze Slovanů vyrobili fakticky podlidi. Něco z mých studií k tomuto tématu je tady: http://vaclavik.net/article/default/26 a logický problém hned vedle: http://vaclavik.net/article/default/27

323499

04.01.2015 06:47

USA nemohou začít na Ukrajině velkou válku

RE: Veľmi reálne

jikjik 77.?.?.?

Klid mladej, ono to přejde [mrknutí jedním okem] V lecčems máte pravdu, ale i pít se má s Mírou ...
Řekové, Maďaři i Němci asi mají nejvíce genů Slovanských, to je pravda. Ale například v té Panónii slovanské obyvatelstvo se postavilo na stranu uherských nájezdníků protože vládcové Velké Moravy (Přemyslovci, víte?) svoji pokladnu plnili prodejem otroků ... z vlastních zdrojů. V Řecku to zase bylo o justiniánském moru a následné invazi ne Slovanů, ale protoslovanů, do vylidněných krajů a převzetí tamnější kultury. Němci? to jsme u chyby knížete Václava, která ho přivedla k dynastické válce a byla příčinou jeho zavraždění (pozor, vrahem nebyl Boleslav). Ale podobné události jsou v dějinách běžné. Kecy nemají cenu, pražská kavárna zná cestu do pekla, musíme se starat.
Začít bychom měli tím, že budeme pracovat na obnovení Československa, proklejeme pravdolásku a budeme opatrní. Jo, a to 'nejhorší' nakonec: Čeká nás hromada tvrdé práce

324348

12.01.2015 12:46

Kruhy na vodě

RE: Errata

jikjik 90.?.?.?

Trochu zjednodušeně řečeno: Je jen jediné náboženství: Atonův kult Boha Slunce. Judaizmus, křesťanství i islám jsou jen jeho reinkarnace a vše je to prakticky stejné. Vše ostatní jsou filozofické systémy, ale ne náboženství, tam pojem 'bůh' znamená něco úplně jiného.
"V jediného Boha věřiti budeš" jsou slova Achnatona a cestou, kterou se filozofický systém proměnil na nástroj zdůvodňující nadvládu jedněch nad druhými. Hodilo se to a tak to mocní propracovali a rozšířili po celém světě, stačí se podívat na křížové války a na křtění pohanů - ve vlastní krvi. Že tomu někde říkají tak a jinde jinak, je nepodstatné.

P.S.: Řekl jste o sobě víc, než si myslíte. [pláč]

324947

26.03.2015 08:46

Solženicin a Sacharov v SSSR – Soral a Dieudonne ve Francii

Solženicyn

jikjik 90.?.?.?

Solženicyn nejspíše založil svoji kariéru na vlastní chybě a darebáctví. Podle všeho byl za války dělostřeleckým důstojníkem a snad se jeho jednotka dostala do nějakého kotle. Solženicyn (snad) zazmatkoval a situaci zachraňoval jeho zástupce. Při vyšetřování se přišlo na nějaké další hříšky a tak jeho trest (8 let) nebyl proměněn na 2 měsíce u trestních oddílů, ale dostal tábor natvrdo. Měl "příliš naslouchat argumentům Wermachtu" a byl příliš "tolerantní k vlasovcům".
Takže legenda o nevinném Solženicynovi a zlém Stalinovi je také domeček z karet.

329874

26.03.2015 21:51

Solženicin a Sacharov v SSSR – Soral a Dieudonne ve Francii

RE: Solženicyn

jikjik 77.?.?.?

Zkuste si přečíst článek o Solženicynovi na ru.wikipedia.org a potom vykládejte a dělejte chytrého. Těch hříšků je tam povícero, já uvedl jenom ten první.

329914

09.04.2015 23:37

Oklamané Polsko (III)

RE: Manipulativní článek

jikjik 77.?.?.?

Myslím, že podstatně manipulativnější text jste předvedl Vy.
Polsko si udělalo nepřítele na všech stranách samo (anektovalo území všech sousedů, především SSSR). Československo mělo s Polskem problém od roku 1919, proto nebyla možná žádná spolupráce. Že Polsko protestovalo proti smlouvě se SSSR je pro mě novinkou, ale fakticky Polsko bylo pro Československo jedním z hlavních potenciálních protivníků a smlouva se SSSR měla takové nebezpečí omezit, takže polský protest neměl smysl.
Co se týče spolupráce SSSR a Německa, tak ta se týkala období před rokem 1933, potom spolupráce rychle skončila. Ke krátké obnově došlo po kolapsu garancí Polsku, kdy SSSR musel rychle hledat náhradní řešení a využil německé nabídky a získal vzorky nejmodernějších německých zbraní.
Že opevnění mělo být hotovo v roce 1940 ... takovou pitomost snad ani nelze komentovat. Prostě se nedařilo je dokončit dříve, nehledě na to, že by to nepomohlo. Že by byla parita československé a německé armády v roce 1938? To snad nemyslíte vážně. Kromě toho Tuchačevskij sice nevěřil německému plánu zničit Československo za 3 dni, ale nevěřil, že by to trvalo o moc déle. No, a smlouva, kterou připravoval velvyslanec v Německu Masný, vybouchla proto, že se Němci dověděli o tom, že Tuchačevskij připravuje převrat a vsadili na něj.
A že Polsko se nechystalo proti SSSR [chechtot] jako humor dobré, ale mimo realitu. Polsko dokonce uvažovalo, že SSSR rozbije samo.

330815

23.04.2015 14:17

Oklamané Polsko (V)

RE: Konecne se nekdo zabyva pravdou proc zacala 2.svet.valka

jikjik 90.?.?.?

Zajímavá informace: 2. fronta nebyla otevřena proto, aby USA a Velká Británie osvobodily alespoň část Evropy, ale proto, že Stalin vydal předběžný souhlas s brettonwoodským systémem. Jim o zničení fašizmu vůbec nešlo.

331720

28.04.2015 11:43

Nesouhlasím se závěry pana Gilíka

RE: Dotaz na autora

jikjik 90.?.?.?

Sovětský svaz je svérázná historie. Právě dokončuji knihu o Stalinovi, z ní vyplývá mnohé. Slovy pana Čulíka „skutečnost je vždycky složitější“.

331963

28.04.2015 22:55

Nesouhlasím se závěry pana Gilíka

RE: Dotaz na autora

jikjik 77.?.?.?

Toto neznám, ale bude tam o setkání Stalina s Matrjonou Moskevskou.

332008

30.04.2015 11:13

Oklamané Polsko (VI)

Kam se to zvrhla diskuze?

jikjik 90.?.?.?

Mám dojem, že nějakým pitomým směrem.

Jádro článku je přece o tom, že Velká Británie a Francie prostě nedodržely slovo a fakticky nahnaly Polsko do porážky. Ostatně ne poprvé. Jednoznačným cílem prostě bylo "nakrmit" Němce, aby se mohli vrhnout na SSSR. To za prvé a bez jakékoliv diskuze.

Za druhé huláni a tanky. To tak jednoduché nebude. Podle knihy A. Buškova Ledový trůn (kterou jsem nedávno přeložil a připravuji k vydání) si Poláci počínali asi docela slušně, ale blízko se nacházející německé oddíly zaútočily a Poláky převálcovali. Onu legendu, že vzali na koních tanky útokem prý pustil Goebbles, když napřed převlíkli pár mrtvol na poli a poslali tam jakéhosi amerického novináře.

A za třetí ten útěk polské generality. Nestudoval jsem, Poláky moc nemusím, chovali se o rok dříve dost hnusně, ale bez ohledu na vše ostatní se prostě a jednoduše polská modrá krev moc nepředvedla. A to se tady ani nepíše o tom, že během té krátké války polská armáda prováděla trestní operace ve své kolonii "Krasnorusku" a když polští důstojnící padli do sovětského zajetí, měli strach, aby se nedostali do rukou místních...

332091

06.05.2015 12:54

Epizoda 1. Bank of England

RE: Tak prečo to funguje ????

jikjik 90.?.?.?

Myslím, že nemáte pravdu. Ano, my nevíme, co si zvířata myslí, ale nemyslím, že jejich duševní pochody jsou moc odlišné od našich. A proto jejich schopnost ovládnout atomovou elektrárnu jsou spíše naším problémem jim to vysvětlit. S neandrtálco to je podobné, kromě toho: neandrtálci měli větší mozkovnu, než naši předci.

332418

22.05.2015 12:17

Epizoda 3. Atentát v Sarajevu (1)

Myslím, že není potřeba dělat věci příliš složité.

jikjik 90.?.?.?

Nehledal bych hned za vším britskou korunu, byť její špinavé prsty sahají daleko. Toto vidím na čistě vnitřní záležitost Rakouska-Uherska, viz http://vaclavik.net/article/default/27

333385

31.05.2015 00:23

Epizoda 3. Atentát v Sarajevu (2)

Tentokrát se Starikovem nesouhlasím.

jikjik 77.?.?.?

Je tedy pravda, že v Rusku se za atentátem často vidí Velká Británie. Není to jen Starikov. Ale myslím, že v tomto případě británie jen využila situaci. Jsem přesvědčen, že samotný atentát má daleko nejsilnější 'zájmy' v samotném Rakousku-Uhersku. Viz http://vaclavik.net/article/default/27 a http://vaclavik.net/article/default/26.

333787

05.06.2015 08:29

Byla v Jemenu použita malá jaderná bomba?

pochybnost

jikjik 90.?.?.?

Prohlédl jsem si to video a moc se mi to nezdá. Menší atomová bomba by vybuchla jinak. Krátký ohromný záblesk a hřib až později. Neutronová bomba je ještě nepravděpodobnější. Toto bude nejspíš to, čemu se říká 'vakuová bomba'.

334070

17.06.2015 10:38

Jan Hus – sůl země

Subjektivní a objektivní

jikjik 90.?.?.?

Osobně se domnívám, že Husova smrt je politickou vraždou a problémem římskokatolického kléru. Ale v Čechách v té době byly velmi vážné problémy, které vyústily v těžkou krizi a revoluce byla logickým vyústěním.
Za zcela objektivní příčiny považuji církevní obročí, které v té době již velmi podvazovalo hospodářský život v Čechách a také 'přezrálý' feudalizmus.
Krize feudalizmu začala již dříve, 'vymření' Přemyslovců bylo takovým prvním příznakem - oni totiž v roce 1306 byli nejméně 2 mužští potomci z linie krále Přemysla I., kteří měli podle tehdejšího práva nárok na trůn. Ale šlechta (původně družina knížete) se časem zcela rozvolnila a jednotlivé šlechtické rody začaly vést zcela samostatnou politiku a nějaké království je vůbec nezajímalo (šlo pouze o vlastní prebendy). Jan Lucemburský v podstatě pouze vyvážel domácí občanskou válku za hranice a 'Karel IV.' ji skrýval do hávu své noblesnosti (viz tzv. 'lapkovské období').
Teprve Václav IV. fakticky někdy kolem roku 1400 s tím začal něco dělat a zahájil velkou reformu, která začala zakončovat feudalizmus a centralizovat moc. Hlavním pomocníkem se mu stal Jan Žižka a později začal asistovat (m.j. Dekret Kutnohorský) i Jan Hus. Fakticky zrušil dvojí právní řád (zlikvidoval německé zemské desky) a zablokoval německé (říšské) snahy o hegemonii v království Českém, čímž také omezil vývoz bohatství z Čech. Vražda Husa byla víceméně pouze trestem právě za toto.
Odpustky a vražda Jana Husa podle mého byly pouze subjektivní příčinou následné revoluce, objektivní byla krize feudalizmu a zátěž obročí. A fakticky ta revoluce začala již okolo roku 1400.
Církev o majetek začala přicházet ještě dříve. Z celkových ztrát do roku ~1450 o třetinu přišla do roku 1400 (prochlastala), o druhou třetinu přišla do roku 1415 (pokradla šlechta - do té doby vlastně jen katolická!) a po roce 1415 zbylá třetina (fakticky vypleněno vojsky) - na tom se půl na půl podíleli husité i katolíci. Takže husité se na zchudnutí církve podílejí tak asi šestinou.

334916

03.07.2015 09:02

Kobercové bombardování historie

RE: historia

jikjik 90.?.?.?

Budete se divit. Opravdoví velikáni dějin byli mimořádně dobrými lidmi, proto se stali velikány. Že kolem nich bylo často hodně mrtvých? Nebojte se, bez nich by tam mrtvých bylo podstatně více.
Člověk je stádní zvíře a stádo potřebuje svého vůdce. Nedělejte si iluze, žádná taková doba bez vlády nepřijde. Tedy přesněji řečeno přijít může, ale bude to tolik krve, že se Vám o tom nezdálo. A zase bude muset přijít někdo, kdo to dá do pořádku. Dějiny máme proto, abychom se poučili. Neboť kdo nezná chyby svých předků je nucen je opakovat.

335941

29.07.2015 11:45

Falšování historie kvůli agendám

Peníze jako důvod občanské války

jikjik 90.?.?.?

Zajímavý článek. Byly by dobré nějaké podrobnosti. Já jednu přidám:
Píši knihu o Stalinovi (možná bych tady mohl dát úryvky, bude-li zájem) a narazil jsem v té souvislosti (!) na zjištění, že Lincoln nejspíše nebyl obětí nějakých stoupenců Jihu, ale velkých bankéřů. Ale to již byl konec války a šlo o financování obnovy USA.

337275

08.12.2015 10:02

Devátý týden ruského zásahu v Sýrii: Říše vrací úder

NATO není teroristickou organizací teprve nyní.

jikjik 90.?.?.?

NATO se jako terorista projevilo nejpozději v Jugoslávii.

342892

08.01.2016 13:07

Židovská náboženství a vyhlídky na disent

Judaizmus jako další cestička amerických bankéřů

jikjik 90.?.?.?

Ne až tak bych souhlasil s autorem. Co se týče původu, tady je to pouze spekulace a já spekuluji jinak: Zakladatelem judaizmu je Achnaton alias Mojžíš a ten vzdělaný magor si judaizmus prostě vytvořil podle svých potřeb. Uměl jen nařizovat, tedy nařizoval a jako úlevu dal vyvolenost. On totiž hloupý nebyl.
Ale co se týče současnosti. Studium dějin 20. století mě vede k přesvědčení, že velcí bankéři nejprve prosadili vznik FEDu (1913) a potom hledali způsoby, jak uplatnit novou zkoncentrovanou moc. Posloužil jim k tomu Trockij, který měl ostatně na ně přímé vazby přes strýčka Životovského. Trockij pomohl bolševikům vyhrát, ale vlastně až tak moc ne, kromě řečnění byl nepoužitelný. Stalin však namísto jakési pitomé světové revoluce prosadil budování socializmu v jedné zemi a Trockij šel k šípku. Ovšem ještě předtím pomohl bankéřům získat íránská ropná pole (vznikla AIOC, později British petroleum). A když Trockého ze SSSR vyhostili, přišla sázka na hladomor a následné protibolševické povstání. Nevyšlo to a - přišel pitomec Hitler. Ani ten neuspěl a tak sázka šla na pátou kolonu - Chruščov, Bulganin, Ignatjev a asi i další. Ti dostali Stalina a Beriju do hrobu.
A, upřímně řečeno, celé sionistické hnutí přesně do tohoto schématu i do této doby zapadá jako pouhý další nástroj získávání kontroly, neboť (snad slovy Cézara) rozumný vojevůdce nesází pouze na jednu kartu...

344018

Víte, pane maršále Žukove, v první řadě, kdybyste se začetl, co byl Žukov za kvítko, asi byste se začal podepisovat jinak. A co se týče toho Hitlera? Jednoduché, milý Žukove, Hitler nebyl žádný lumen, ale pouze zamindrákovaný trouba, kterého nahoru vynesli ti, co disponovali dostatečnými zdroji. A vynesli ho proto, že se nepodařilo rozvrátit SSSR. Ten trouba byl natolik pitomý, že do té války chtěl jít. Hitler a Stalin neměli společného nepřítele. Hitler (a Trockij) byli placeni ze stejné kasy a za stejným účelem. Měli zničit Stalina.
Když Stalin prosadil zprůmyslnění SSSR (první velká porážka Trockého), USA & spol. vyhlásily zlatou blokádu (přestaly akceptovat zlato v obchodu se SSSR). Když byl Trockij vyhoštěn ze SSSR, zlatá blokáda přitvrdila a SSSR mohl nakupovat pouze za obilí (!). A když nepomohla ani diverze, která vyvolala hladomor, čirou náhodou vzápětí ten desátník s falešným křížem napochodoval do říšského kancléřství.

344999

Úryvek z nedávno dokončeného překladu knihy Alexandra Buškova Ledový trůn, kapitola Pohanský bůh smrti:
Je jednodušší říci, čemu se nevěnoval. Nebyl schopen zjistit přesné zprávy o seskupování německých vojsk na druhé straně hranice.
A ty zprávy, které shromažďovala rozvědka, ignoroval. O tom, že to tak bylo doopravdy, ve svém naivním cynismu přesvědčují řádky z knihy samotného Žukova Vzpomínky a úvahy. „Ani lidový komisař, ani já, ani moji předchůdci, ani velitelský sbor generálního štábu jsme nepředpokládali, že nepřítel soustředí tolik tankových a motorizovaných jednotek a vrhne je hned první den jako kompaktní uskupení do všech strategických směrů.“
Zadržte!!! Co to znamená – ‚nepředpokládali‘! Takový termín je z úst náčelníka generálního štábu naprosto nevhodný. Velitel praporu, pluku, divize, a možná, i armády si může dovolit ‚nepředpokládat‘ s tím, že se na něj z druhé strany hranice, řinčíce pásy, vrhne taková masa. Protože za ně za všechny je povinen přemýšlet náčelník generálního štábu! A když jiní mohou, tak právě on nesmí ‚předpokládat‘, ale musí přesně znát, kolik právě tanků a motorizovaných divizí Wehrmachtu se rozmístilo na druhé straně hranice! To je jeho první povinnost – vědět! ...
Ještě předtím Žukov stihl velet Leningradskému frontu. Ať ho poslali kamkoliv, zase ‚nepředpokládal‘. Tehdy už bylo známo, že Hitler dal pokyn neútočit na město, omezit se na blokádu a hlavní síly přeskupit k úderu na Moskvu. Ale Žukov si vzal do hlavy, že německá skupina armád Sever je odhodlána zmocnit se Leningradu. A zase hnal, hnal a hnal oddíly do protiútoků. Hnal pěchotu. Hnal proti německým kulometům pouze puškami a granáty vyzbrojené baltské námořníky, které Němci dočista pokosili – tak padl celý oddíl Kronštadtovců plukovníka Vorožilova, 498 lidí. Hnal petrohradské dělníky z domobrany. Vepředu byly německé kulomety, vzadu vlastní. Žukov osobně přikazoval kulometčíkům střílet ustupující (svědectví maršála Golovanova).
A zároveň vydal rozkaz, vedle něhož je Stalinův rozkaz č. 227 uslintaným žvatláním opilého humanisty. Šifrovaná zpráva velitele Leningradského frontu číslo 4976, ze dne 28 září 1941: „Vysvětlit všemu osazenstvu, že v případě, že se vzdají nepříteli, budou jejich rodiny popraveny a po návratu ze zajetí budou oni popraveni také.“ Našlo se to v archívech, teprve nedávno. ...

Ubezpečuji, že to ještě zdaleka nejsou nejhorší části kapitoly, ostatně ani jeho předchůdci se nevyznamenali.

345026

A k tomu Hitlerovi. Stejná kniha, kapitola Rudí na Adolfhitlerstrasse:
Vraťme se k Vlasovovi. Přesněji řečeno, k jednomu z jeho nejbližších spolupracovníků. Seznamte se – Meletij Alexandrovič Zykov, člověk – hádanka. Občas mě napadá, že spravedlivější by bylo nazývat ho nejtajemnější postavou druhé světové války.
Posuďte sami. Buď Fjodorovič, nebo Alexandrovič, nebo Jevlampievič. Příjmení manželky buď Volpe, nebo Mosevič. Komisař za Občanské války. Pracoval s Bucharinem v Izvěstijích. Byl to zeť lidového komisaře Bubnova, který nepřežil velkou čistku. Strávil pár let v Magadanu, propuštěn a poslán na frontu, kde se stal politickým komisařem praporu. Němcům se vzdal do zajetí v Rostovské oblasti. Pro upřesnění žid, obřezaný podle pravidel judaismu, je popisován jako ‚člověk s klasickým semitským vzezřením‘. Nejen to, během svého svobodného pobytu v Berlíně dva roky všem nahlas vykládal, že je marxistou a komunistou do morku kostí, že nenávidí Stalina za ten ‚protižidovský pogrom‘, kterého se dopustil ve straně, státní správě a ve státních orgánech.
To je surrealismus! Jak mohl přežít ve frontové linii žid a komisař – když wermachtovci, jednoznačně podle rozkazu, stříleli komisaře na místě, bez ohledu na národnost? No, dobře, předpokládejme, že se vydával za Gruzína nebo Asyřana – podobné případy existovaly. Komisařské hvězdy z rukávů odpáral, vojenskou blůzu zahodil. Ovšem řešení to je mírně řečeno, originální. Boj se Stalinovým antisemitizmem vedl přímo z nacistického Berlína!
Dva roky v Berlíně přežil, jako by se nechumelilo. Nejen, že je Žid, to by bylo jen půl bídy, tato osoba se nahlas prohlašuje za komunistu. A všichni ho nechávají na pokoji!
A mezitím ze zavilého pera Zykova každou chvíli vypadávají programové manifesty Vlasova, jejichž některé pasáže vypadají jako drze opsané z tvůrčího dědictví Trockého a Bucharina.
Meletij Zykov zmizel beze stopy v létě roku 1944 po proslulém atentátu na Hitlera. Zmizel za krajně záhadných okolností. Do vesničky u Berlína, kde se nacházel s tajemníkem Nožinem, přijeli autem dva Němci, podle očitých svědků došlo k jakémusi rozhovoru se zvýšenými hlasy, všichni čtyři nasedli do auta – a Zykov jako kdyby se rozplynul …
Předpokládá se, že ho přece jen nakonec sebralo gestapo a potichu ho zlikvidovalo, když teprve teď zjistili, že se jim po Berlínu prochází žid a komunista. To přece sakra není košér …

A na konec ještě upozornění: Zajímavou osobou ve vztahu k nacistům byl také jakýsi Radek, vlastním příjmením Sobelsohn. Protižidovský pogrom byl pouze Hitlerům primitivizmus, řekl bych, že ho v dětství nějací židovští kluci tloukkli ...

345027

03.02.2016 10:25

Chtějí integrovat muslimy, neumějí integrovat vlastní občany

Vážení oba dva ...

jikjik 90.?.?.?

Je vidět, že oba patříte k té pravicové a pravdoláskařské lůze, co nás během pouhého čtvrtstoletí do toho hnoje dostala. Ministr I. David, pokud si pamatuji, na rozdíl od většiny politiků používal zdravý rozum. A má naprostou pravdu, že US globalizace prostřednictvím měkkých pravdoláskařů a tvrdé pravice tuto společnost zdevastovala. Souhlasím s tím, že naším ohromným problémem se stává ne-povinnost pracovat. Tito lidé jsou příští revoluce a to hodně krvavá. Pokud je tedy nepředběhnou 'migranti', když EU 'elity' se před US postavily do pozoru a přestaly hájit naše zájmy. Jedno lepší než druhé.
Vidím jedinou rozumnou možnost - vypadnout z NATO - i když i to bude hodně krvavé, ale alespoň to bude mít nějaké rozumné řešení.

345138

03.02.2016 10:44

Smrt komunisty

RE: Naivita autorky článku mě děsí

jikjik 90.?.?.?

Opatrně, motáte pitomosti.

1) Kníže Václav asi naletěl tím, že zaměstnal ve své kanceláři německého špióna (Podivena), ale zrádce asi nebyl. Jeho další kroky byly vedeny vědomím války s Jindřichem, jen se do toho nešťastně přimotaly spory s příbuznými, kteří Václavovu chybu chtěli řešit tím, že na knížecí stolec zasednou sami. Skončilo to vraždou Václava, ale vrahem nebyl Boleslav, ale některý z bratranců, snad jménem Radslav.

2) Co se týče komunistů, nemotejte zaměstnance Rotschildů (Trockého a ty, co mu naletěli) a lidi čestné, pracovité a přemýšlivé, jak je okolo sebe shromáždil Stalin. Existuje parafráze stalinizmu, která zní: "Dokážeme všechno!" Stalin právě vybudoval slávu svoji i SSSR na pečlivé spolupráci a zapojení všech lidí do práce. Lemplové to sice nevytrhli, ale alespoň neškodili a občas také alespoň trochu vypomohli. Pravice zatím dokázala jen zlikvidovat společenskou dělbu práce.

345139

26.05.2016 13:16

CIA spojuje George Sorose s teroristickými bombovými útoky

Neměli bychom zapomínat ani na rok 1968

jikjik 90.?.?.?

To je stejná režie, i tehdy tady byly organizovány politické atentáty zpoza oceánu, jen se je nepodařilo dotáhnout. A že by o tom chlapci z CIA nevěděli?

348876

Káva pro Zvědavce

31

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 69 čtenářů částkou 10 942 korun, což je 31 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 0

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

Měnové kurzy

USD
21,01 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,57 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
16,13 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,08 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,23 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 059,69 Kč
1 unce stříbra
577,96 Kč
Bitcoin
840 727,84 Kč

Poslední aktualizace: 15.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 324 308