Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Nausius

Nalezeno 5 příspěveků, 2 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.04.2015 11:32

Výpověď mládí: Seru na vás

Deziluze

Nausius 82.?.?.?

Ona ta dnešní predátorská společnost si tyhle jedince co se úmyslně odpojují od systému a volí cestu vlastní sebedestrukce vytváří sama. Nelze se tomu divit.

Čistě spotřebitelská a konzumní společnost je postavena na základních hodnotách, a to jsou peníze či velikost majetku, společenské postavení či moci. Člověk je v této společnosti definován podle toho co vlastní, jak je bohatý, případně jak vysoké společenské postavení které mu zaručuje jistý podíl na moci představuje.

Taková společnost paradoxně "oslavuje" jedince kteří se k těmto hodnotám dostanou i nemorálním či nelegálním způsobem a je to "omlouváno" klasickou formulkou o chytrosti. Takový člověk je společensky obdivován neboť si dokázal na úkor ostatních zajistit materiální nadbytek či dostatek moci.

Naopak člověk lpějící na jakýhsi hodnotách morálky či slušného chování je považován za slabého, neflexibilního a neschopného.

Největším "odpadem" takové společnosti jsou jedinci kteří si vědomě a dobrovolně zvolí cestu mimo toto kolečko spotřebitelského "štěstí" a nehodlají se účastnit "boje o koláč" za cenu vlastního svědomí a sebeúcty.
Tady je potřeba tuto skupinu lidí definovat.
Na jedné straně to jsou lidé kteří v systému fungují, žijí normální život, pracují, ale jejich snahou není tupě hromadit majetek, ale pokud možno zabezpečit sami sebe a svoji rodinu po materiální stránce tak aby přežila, případně se tito lidé snaží zajistit si nezávislost na systému, hledajíc alternativy, používají kreativní myšlení.
Na straně druhé to jsou lidé kteří jdou cestou sebedestrukce. Ti v systému buď žijí a parazitují na něm nebo ho zcela opustili. Tito lidé defacto rezignují na svoji budoucnost, buď vegetují a nebo cíleně pracují na své destrukci(alkoholismus, drogy atd.).

Jestli je dnešní doba něčím specifická, je to jakási všeobecná deziluze, která vede konzumně-spotřebiteslkou společnost k úpadku který lze sledovat v přímém přenosu kolem sebe.
Mladých, vykořeněných lidí bez budoucnosti bude přibývat, zvykněme si na to.

330261

07.09.2015 09:06

Bláznivé stareny!

Nedivím se

Nausius 82.?.?.?

Ono se nakonec ukázalo, že i ten "hrdina" a "slavný" otec onoho utonolého malého chlapce žil cca 3roky se svojí rodinou v Turecku kde rozhodně žádná válka není, měl dokonce práci, pronajatý byt a rodině finančně pomáhala sestra z Kanady. Jenže tohle vám korporátní neomarxistické sračkomety už neřeknou. Příběh byl vystavěn tak, že nebohá a zbídačená rodina na pokraji života a smrti z posledních sil přeplouvá ilegálně do Evropy, majáku bezpečí a solidarity.

Stejně je to i s touto vlnou uprchlíků.
Samozřejmě nelze paušalizovat, ale chování této první masy imigrantů, jejich finanční možnosti které mnohdy přesahují možnosti chudého východo-evropana atd. dávají tušit, že v mainstreamové pohádce o utečencích na pokraji života a smrti něco nehraje.
Z převážné většiny je současná vlna imigrantů složena z ekonomických migrantů kteří logicky směřují do zemí s bohatým sociálním systémem který jim zabezpečí pohodlný život bez práce. Takový člověk dostane v Německu jídlo, pití, ubytování zdarma plus kapesné něco kolem 360euro/měsíc. Zkuste tohle nabídnout českým důchodcům, utrhají vám ruce vděkem.

Současný propagandistický styl mediálního mainstreamu bude samozřejmě pokračovat, nebude se štítit použít další mrtvé děti, překroucené emotivní příběhy atd., aby zcela ignoroval logickou a rozumovou část tohoto problému. Neboť propaganda nepracuje s logikou a zdravým rozumem, jejím cílem je emotivní manipulace za použití všech dostupných prostředků.

A tak zatímco bude evropan masírován a "pohlavkován" za svoji zaostalost, xenofobii či nesolidaritu, bude Evropa cíleně a systematicky zaplavována ekonomickými migranty kteří nemají jinou úlohu než ekonomicky a kulturně rozvrátit ještě jakžtakž homogení národní státy které jsou překážnou pro nový globální Babylon.

339175

07.10.2015 12:06

500 milionů rukojmích

Politika

Nausius 82.?.?.?

Myslím, že okamžik pravdy se ukáže v následujících volbách.
Osobně si tam potvrdím to, že jsme buď totálně v prdeli nebo se apatický televizní elektrorát přeci jen dokáže probudit a jednou ukáže, že to není jen tupé manipulovatelné stádo a tím získám znovu naději, že lze něco změnit.

Volání po demonstracích, násilí atd. je hloupost. Systém je na to připraven a přesně na tyhle projevy nespokojenosti čeká. Snad jediné co by fungovalo by byl celostátní nenásilný protest a odmítnutí platit daně a další poplatky státu. Bylo by to milonkrát učinější než vyřvávat někde na ulici nebo se mlátit s robokapama. Jenže tohle má šanci jedině tehdy pokud se připojí dostatečný počet jedinců, jinak vás systém zničí.

Pokud nejsou volby předem zmanipulované, tak přeci jen ještě má elektorát v ruce zbraň hromadného ničení které se musí pochopitelně každá politická garnitura bát.

Bohužel poslední průzkumy mi dávají za pravdu, že jsme prostě v prdeli.
Jestliže volby vyhraje eurounijní dotační král Babiš, druhý skončí eurounijní poskok Sobotka a jeho partaj a zbytek si rozeberou TOP09, lidovci a ODS tak je vymalováno. Nevěřil bych, že to někdy napíšu ale z celé téhle politické žumpy která sedí ve sněmovně tam jsou komunisté asi ti nejpřijatelnější.
Nechci nikomu radit jak a koho má volit, ale pokud se tady 25let u moci střídá jedna a ta samá parta a jako spasitel nám byl předhozen slovenský STBák který se chová jako by mu to zde celé patřilo, tak jsme prostě v hajzlu.

A kdo za to může? Můžeme si za to my sami neboť ve své lenosti a hlouposti sebou necháme manipulovat a tiše a apaticky delegujeme moc do rukou psychopatické a prodejné politické reprezentace.

340340

21.10.2015 10:53

Obama odmítá v Sýrii „spolupráci“ s Putinem

Nepříjemná pravda vyplouvá

Nausius 82.?.?.?

To o čem si "konspirační" teoretici a vrabci na střeše cvrlikají poslední rok se ukazuje nepříjemnou pravdou.
Amerika, která se po 11/9 pasovala na neohroženého bojovníka proti radikálnímu islámu, napadla pod touto záminkou několik suveréních zemí, překročila mezinárodní právo, zasela strach a vytvořila obrovský šmírovací aparát, tak ta stejná Amerika dnes podporuje ty stejné teroristické skupiny proti kterým měla vždy tak hrdině bojovat.
Více jak rok krouží letadla tzv. Koalice nad Syrií aniž by do dnešního dne bylo patrné co, že tam vlastně bombardují. Začíná se ukazovat, že tato tzv. Koalice cíleně ničila civilní infrastrukturu, bombardovala civilní zástavbu a jejich boj proti ISIL je pouhá fikce.
Zde se dostáváme k poslednímu bodu a tím je fakt, že za uprchlickou krizi je primárně zodpovědná vláda US a působení tzv. Koalice v Syrii která cíleně a záměrně ničí civilní zástavbu a nutí syřany utíkat ze Syrie. Pokud přijmeme tezi, že Německo je okupovanou zemí a německé Kancléřství je podřízeno vládě ve Washingtonu, není chování Angely Merkelové nijak překvapující neboť je patrné jaké síly a kdo má zájem na destabilizaci Evropy, protlačení TTIP atd.

Pokud se Evropa nepostaví na vlastní nohy a neopustí svoje lokajské postavení vůči USA, může to znamenat pro Evropu další válku.

340929

05.04.2016 08:42

Panama Papers

Byl bych velmi opatrný

Nausius 82.?.?.?

Nepopírám to, že Panama Papers jsou autentické. Nedělám si totiž iluze o tom, že bohatí tohoto světa své peníze schovávají mimo systém bez rozdílu národnosti, rasy či postavení.

Ale byl bych velmi opatrný kdo nám tyto informace předkládá a jakým způsobem s nimi bude manipulovat.
Stačí i sama autorka Pavla Holcová. Pracovala pro neziskovku Člověk v tísni, věnovala se srbskému organizovanému zločinu a ruským investicícm v Černé hoře. Stačí se podívat na financování Člověka v tísni. Dočteme se, že jsou financováni převážně z peněz EU, ale dočteme se i o Open Society Fund Praha, Ford Foundation, National Endowment for Democracy. Proč se tak Pavla Holcová věnovala zrovna srbskému a ruskému organizovanému zločinu, což jsou dva státy které nikdy nebyly povolné americkému Imperiu je tak více než zřejmé.

Ostatně snaha českých medií okamžitě ukázat na Putina jako hlavní postavu Panama Papers, ačkoliv on sám v oněch dokumentech vůbec nefiguruje je více než úsměvná a tak trochu nám dává tušit proč a za jakým účelem byla tato celá kauza spuštěna.

347447

Káva pro Zvědavce

22

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 41 čtenářů částkou 7 593 korun, což je 22 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 2

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 2

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Indie začíná rozvolňovat lockdowny v různých státech07.06.21 21:37 Indie 0

Německo požaduje zrušení práva veta unijních států v zahraniční politice07.06.21 17:23 Německo 1

Sněmovna bude opět projednávat Covid pas 9. 6. 07.06.21 06:08 Česká republika 8

Hnus v bílém plášti v českých nemocnicích: očkování nezletilců bez souhlasu rodičů07.06.21 05:44 Česká republika 2

Připojte se k žalobě na diskriminaci neočkovaných!07.06.21 05:18 Česká republika 0

Na Slovensku se už nechce téměř nikdo očkovat07.06.21 01:59 Slovensko 1

WHO se zaměřila na děti07.06.21 01:34 Neurčeno 0

V půlnoci ze čtvrtku na pátek jsme dali do zastavárny naší budoucnost04.06.21 17:59 Česká republika 3

Biden konečně odhalil nejvražednější hrozbu USA. Je to terorismus bělošské nadřazenosti04.06.21 12:36 USA 2

Měnové kurzy

USD
20,97 Kč
Euro
25,39 Kč
Libra
29,58 Kč
Kanadský dolar
17,25 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,34 Kč
100 japonských jenů
19,12 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,64 Kč
100 maď. forintů
7,29 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,15 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 358,01 Kč
1 unce stříbra
585,55 Kč
Bitcoin
733 087,90 Kč

Poslední aktualizace: 13.6.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 239 517